dialog 1.1.20080819 - en to sl translation catalogue (22 entries)

en: Yes
sl: Da

en: No
sl: Ne

en: OK
sl: V redu

en: Cancel
sl: Prekliči

en: EXIT
sl: IZHOD

en: Extra
sl: Dodatno

en: Help
sl: Pomoč

note: Headline "Month"
en: Month
sl: Mesec

note: Headline "Year"
en: Year
sl: Leto

en: Rename
sl: Preimenuj

en: Directories
sl: Imeniki

en: Files
sl: Datoteke

en: Succeeded
sl: Uspelo

en: Failed
sl: Spodletelo

en: Passed
sl: Prestalo

en: Completed
sl: Končano

en: Checked
sl: Preverjeno

en: Done
sl: Opravljeno

en: Skipped
sl: Preskočeno

en: In Progress
sl: V teku

en: Overall Progress
sl: Skupni napredek

en: Search
sl: Iskanje
