gawk 5.3.65 - en to pl translation catalogue (795 entries)

en: from %s
pl: od %s

en: attempt to use a scalar value as array
pl: próba użycia wartości skalarnej jako tablicy

en: attempt to use scalar parameter `%s' as an array
pl: próba użycia parametru `%s' skalaru jako tablicy

en: attempt to use scalar `%s' as an array
pl: próba użycia skalaru `%s' jako tablicy

en: attempt to use array `%s' in a scalar context
pl: próba użycia tablicy `%s' w kontekście skalaru

en: delete: index `%.*s' not in array `%s'
pl: delete: indeks `%.*s' nie jest w tablicy `%s'

en: attempt to use scalar `%s["%.*s"]' as an array
pl: próba użycia skalaru `%s["%.*s"]' jako tablicy

en: %s: first argument is not an array
pl: %s: pierwszy argument nie jest tablicą

en: %s: second argument is not an array
pl: %s: drugi argument nie jest tablicą

en: %s: cannot use %s as second argument
pl: %s: nie można użyć %s jako drugiego argumentu

en: %s: first argument cannot be SYMTAB without a second argument
pl: %s: pierwszy argument nie może być typu SYMTAB bez drugiego argumentu

en: %s: first argument cannot be FUNCTAB without a second argument
pl: %s: pierwszy argument nie może być typu FUNCTAB bez drugiego argumentu

en: asort/asorti: using the same array as source and destination without a third argument is silly.
pl: asort/asorti: użycie tej samej tablicy jako źródła i celu bez trzeciego argumentu jest głupie.

en: %s: cannot use a subarray of first argument for second argument
pl: %s: nie można użyć podtablicy pierwszego argumentu dla drugiego argumentu

en: %s: cannot use a subarray of second argument for first argument
pl: %s: nie można użyć podtablicy drugiego argumentu dla pierwszego argumentu

en: `%s' is invalid as a function name
pl: nieprawidłowa nazwa funkcji `%s'

en: sort comparison function `%s' is not defined
pl: funkcja porównująca w sortowaniu `%s' nie została zdefiniowna

en: %s blocks must have an action part
pl: %s bloków musi posiadać część dotyczącą akcji

en: each rule must have a pattern or an action part
pl: każda reguła musi posiadać wzorzec lub część dotyczącą akcji

en: old awk does not support multiple `BEGIN' or `END' rules
pl: stary awk nie obsługuje wielokrotnych reguł `BEGIN' lub `END'

en: `%s' is a built-in function, it cannot be redefined
pl: `%s' jest funkcją wbudowaną, więc nie może zostać ponownie zdefiniowana

en: regexp constant `//' looks like a C++ comment, but is not
pl: stałe wyrażenie regularne `//' wygląda jak komentarz C++, ale nim nie jest

en: regexp constant `/%s/' looks like a C comment, but is not
pl: stałe wyrażenie regularne `/%s/' wygląda jak komentarz C, ale nim nie jest

en: duplicate case values in switch body: %s
pl: powielone wartości case w ciele switch: %s

en: duplicate `default' detected in switch body
pl: wykryto powielony `default' w ciele switch

en: `break' is not allowed outside a loop or switch
pl: instrukcja `break' poza pętlą lub switch'em jest niedozwolona

en: `continue' is not allowed outside a loop
pl: instrukcja `continue' poza pętlą jest niedozwolona

en: `next' used in %s action
pl: `next' użyty w akcji %s

en: `nextfile' used in %s action
pl: `nextfile' użyty w akcji %s

en: `return' used outside function context
pl: `return' użyty poza kontekstem funkcji

en: plain `print' in BEGIN or END rule should probably be `print ""'
pl: zwykły `print' w regułach BEGIN lub END powinien prawdopodobnie być jako `print ""'

en: `delete' is not allowed with SYMTAB
pl: `delete' nie jest dozwolony z SYMTAB

en: `delete' is not allowed with FUNCTAB
pl: `delete' nie jest dozwolony z FUNCTAB

en: multistage two-way pipelines don't work
pl: wieloetapowe dwukierunkowe linie potokowe nie działają

en: concatenation as I/O `>' redirection target is ambiguous
pl: konkatenacja jako cel przekierowania we/wy `>' jest niejednoznaczna

en: regular expression on right of assignment
pl: wyrażanie regularne po prawej stronie przypisania

en: regular expression on left of `~' or `!~' operator
pl: wyrażenie regularne po lewej stronie operatora `~' lub `!~'

en: old awk does not support the keyword `in' except after `for'
pl: stary awk nie obsługuje słowa kluczowego `in', z wyjątkiem po słowie `for'

en: regular expression on right of comparison
pl: wyrażenie regularne po prawej stronie porównania

en: non-redirected `getline' invalid inside `%s' rule
pl: komenda `getline' bez przekierowania jest nieprawidłowa wewnątrz reguły `%s'

en: non-redirected `getline' undefined inside END action
pl: komenda `getline' bez przekierowania nie jest zdefiniowana wewnątrz akcji END

en: old awk does not support multidimensional arrays
pl: stary awk nie obsługuje wielowymiarowych tablic

en: call of `length' without parentheses is not portable
pl: wywołanie `length' bez nawiasów jest nieprzenośne

en: indirect function calls are a gawk extension
pl: pośrednie wywołania funkcji są rozszerzeniem gawka

en: cannot use special variable `%s' for indirect function call
pl: nie można użyć specjalnej zmiennej `%s' do pośredniego wywołania funkcji

en: attempt to use non-function `%s' in function call
pl: próba użycia `%s' niebędącego funkcją w wywołaniu funkcji

en: invalid subscript expression
pl: nieprawidłowe wyrażenie indeksowe

en: warning:
pl: ostrzeżenie:

en: fatal:
pl: błąd krytyczny:

en: unexpected newline or end of string
pl: niespodziewany znak nowego wiersza lub końca łańcucha

en: source files / command-line arguments must contain complete functions or rules
pl: pliki źródłowe lub argumenty linii polecenia muszą zawierać kompletne funkcje lub reguły

en: cannot open source file `%s' for reading: %s
pl: nie można otworzyć pliku źródłowego `%s' do odczytu: %s

en: cannot open shared library `%s' for reading: %s
pl: nie można otworzyć współdzielonej biblioteki `%s' do odczytu: %s

en: reason unknown
pl: nieznany powód

en: cannot include `%s' and use it as a program file
pl: nie można dołączyć `%s' i używać go jako pliku programu

en: already included source file `%s'
pl: plik źródłowy `%s' jest już załączony

en: already loaded shared library `%s'
pl: biblioteka współdzielona jest już załadowana `%s'

en: @include is a gawk extension
pl: @include jest rozszerzeniem gawka

en: empty filename after @include
pl: pusta nazwa pliku po @include

en: @load is a gawk extension
pl: @load jest rozszerzeniem gawka

en: empty filename after @load
pl: pusta nazwa pliku po @load

en: empty program text on command line
pl: pusty tekst programu w linii poleceń

en: cannot read source file `%s': %s
pl: nie można odczytać pliku źródłowego `%s': %s

en: source file `%s' is empty
pl: plik źródłowy `%s' jest pusty

en: error: invalid character '\%03o' in source code
pl: błąd: nieprawidłowy znak '\%03o' w kodzie źródłowym

en: source file does not end in newline
pl: plik źródłowy nie posiada na końcu znaku nowego wiersza

en: unterminated regexp ends with `\' at end of file
pl: niezakończone wyrażenie regularne kończy się znakiem `\' na końcu pliku

en: unterminated regexp
pl: niezakończone wyrażenie regularne

en: unterminated regexp at end of file
pl: niezakończone wyrażenie regularne na końcu pliku

en: use of `\ #...' line continuation is not portable
pl: użycie `\ #...' kontynuacji linii nie jest przenośne

en: backslash not last character on line
pl: backslash nie jest ostatnim znakiem w wierszu

en: multidimensional arrays are a gawk extension
pl: wielowymiarowe tablice są rozszerzeniem gawka

en: POSIX does not allow operator `%s'
pl: POSIX nie zezwala na operator `%s'

en: operator `%s' is not supported in old awk
pl: operator `%s' nie jest obsługiwany w starym awk

en: unterminated string
pl: niezakończony łańcuch

en: POSIX does not allow physical newlines in string values
pl: POSIX nie zezwala na fizyczne końce linii w wartościach łańcuchów

en: backslash string continuation is not portable
pl: kontynuacja łańcucha z użyciem znaku '\' nie jest przenośna

en: invalid char '%c' in expression
pl: nieprawidłowy znak '%c' w wyrażeniu

en: `%s' is a gawk extension
pl: `%s' jest rozszerzeniem gawka

en: POSIX does not allow `%s'
pl: POSIX nie zezwala na `%s'

en: `%s' is not supported in old awk
pl: `%s' nie jest obsługiwany w starym awk

en: `goto' considered harmful!
pl: `goto' uważane za szkodliwe!

en: %d is invalid as number of arguments for %s
pl: %d jest nieprawidłowe jako liczba argumentów dla %s

en: %s: string literal as last argument of substitute has no effect
pl: %s: literał łańcuchowy jako ostatni argument podstawienia nie ma żadnego efektu

en: %s third parameter is not a changeable object
pl: %s trzeci parametr nie jest zmiennym obiektem

en: match: regexp constant as first argument is probably not what you want
pl: match: stały regexp jako pierwszy argument prawdopodobnie nie jest zamierzony

en: match: third argument is a gawk extension
pl: match: trzeci argument jest rozszerzeniem gawka

en: close: second argument is a gawk extension
pl: close: drugi argument jest rozszerzeniem gawka

en: use of dcgettext(_"...") is incorrect: remove leading underscore
pl: nieprawidłowe użycie dcgettext(_"..."): usuń znak podkreślenia

en: use of dcngettext(_"...") is incorrect: remove leading underscore
pl: nieprawidłowe użycie dcngettext(_"..."): usuń znak podkreślenia

en: index: regexp constant as second argument is not allowed
pl: index: stały regexp jako drugi argument nie jest dozwolony

en: function `%s': parameter `%s' shadows global variable
pl: funkcja `%s': parametr `%s' zasłania globalną zmienną

en: could not open `%s' for writing: %s
pl: nie można otworzyć `%s' do zapisu: %s

en: sending variable list to standard error
pl: wysyłanie listy zmiennych na standardowe wyjście diagnostyczne

en: %s: close failed: %s
pl: %s: zamknięcie nie powiodło się: %s

en: shadow_funcs() called twice!
pl: shadow_funcs() wywołana podwójnie!

en: there were shadowed variables
pl: wystąpiły przykryte zmienne

en: function name `%s' previously defined
pl: nazwa funkcji `%s' została zdefiniowana poprzednio

en: function `%s': cannot use function name as parameter name
pl: funkcja `%s': nie można użyć nazwy funkcji jako nazwy parametru

en: function `%s': parameter `%s': POSIX disallows using a special variable as a function parameter
pl: funkcja `%s': parametr `%s': POSIX nie pozwala na użycie zmiennej specjalnej jako parametru funkcji

en: function `%s': parameter `%s' cannot contain a namespace
pl: funkcja `%s': parametr `%s' nie może zawierać przestrzeni nazw

en: function `%s': parameter #%d, `%s', duplicates parameter #%d
pl: funkcja `%s': parametr #%d, `%s', powiela parametr #%d

en: function `%s' called but never defined
pl: funkcja `%s' została wywołana, ale nigdy nie została zdefiniowana

en: function `%s' defined but never called directly
pl: funkcja `%s' została zdefiniowana, ale nigdy nie została wywołana bezpośrednio

en: regexp constant for parameter #%d yields boolean value
pl: stałe wyrażenie regularne dla parametru #%d daje wartość logiczną

en: function `%s' called with space between name and `(',
    or used as a variable or an array
pl: funkcja `%s' została wywołana z białymi znakami pomiędzy jej nazwą a znakiem `(',
    lub użyta jako zmienna lub jako tablica

en: division by zero attempted
pl: próba dzielenia przez zero

en: division by zero attempted in `%%'
pl: próba dzielenia przez zero w `%%'

en: cannot assign a value to the result of a field post-increment expression
pl: nie można przypisać wartości do wyniku tego wyrażenia

en: invalid target of assignment (opcode %s)
pl: nieprawidłowy cel przypisania (opcode %s)

en: statement has no effect
pl: instrukcja nie ma żadnego efektu

en: identifier %s: qualified names not allowed in traditional / POSIX mode
pl: identyfikator %s: nazwy kwalifikowane nie są dozwolone w trybie tradycyjnym/POSIX

en: identifier %s: namespace separator is two colons, not one
pl: identyfikator %s: separator przestrzeni nazw to dwa dwukropki, nie jeden

en: qualified identifier `%s' is badly formed
pl: kwalifikowany identyfikator `%s' błędnie sformułowany

en: identifier `%s': namespace separator can only appear once in a qualified name
pl: identyfikator `%s': w nazwie kwalifikowanej separator przestrzeni nazw może wystąpić tylko raz

en: using reserved identifier `%s' as a namespace is not allowed
pl: użycie zarezerwowanego identyfikatora `%s' jako przestrzeni nazw nie jest dozwolone

en: using reserved identifier `%s' as second component of a qualified name is not allowed
pl: użycie zarezerwowanego identyfikatora `%s' jako drugiego elementu nazwy kwalifikowanej nie jest dozwolone

en: @namespace is a gawk extension
pl: @namespace jest rozszerzeniem gawka

en: namespace name `%s' must meet identifier naming rules
pl: nazwa przestrzeni nazw `%s' musi być zgodna z zasadami nazywania identyfikatorów

en: %s: called with %d arguments
pl: %s: wywołano z %d argumentami

en: %s to "%s" failed: %s
pl: %s do "%s" nie powiódł się: %s

en: standard output
pl: standardowe wyjście

en: standard error
pl: standardowe wyjście błędów

en: %s: received non-numeric argument
pl: %s: otrzymano argument, który nie jest liczbą

en: exp: argument %g is out of range
pl: exp: argument %g jest poza zasięgiem

en: %s: received non-string argument
pl: %s: otrzymano argument, który nie jest łańcuchem

en: fflush: cannot flush: pipe `%.*s' opened for reading, not writing
pl: fflush: nie można opróżnić: potok `%.*s' otwarty do czytania, a nie do zapisu

en: fflush: cannot flush: file `%.*s' opened for reading, not writing
pl: fflush: nie można opróżnić: plik `%.*s' otwarty do czytania, a nie do zapisu

en: fflush: cannot flush file `%.*s': %s
pl: fflush: nie można opróżnić bufora pliku `%.*s': %s

en: fflush: cannot flush: two-way pipe `%.*s' has closed write end
pl: fflush: nie można opróżnić: dwukierunkowy potok `%.*s' zamknął końcówkę do zapisu

en: fflush: `%.*s' is not an open file, pipe or co-process
pl: fflush: `%.*s' nie jest ani otwartym plikiem, ani potokiem, ani procesem

en: %s: received non-string first argument
pl: %s: otrzymano pierwszy argument, który nie jest łańcuchem

en: %s: received non-string second argument
pl: %s: otrzymano drugi argument, który nie jest łańcuchem

en: %s: received negative argument %g
pl: %s: otrzymano ujemny argument %g

en: %s: received non-numeric third argument
pl: %s: otrzymano trzeci argument, który nie jest liczbą

en: %s: received non-numeric second argument
pl: %s: otrzymano drugi argument, który nie jest liczbą

en: substr: length %g is not >= 1
pl: substr: długość %g nie jest >= 1

en: substr: length %g is not >= 0
pl: substr: długość %g nie jest >= 0

en: substr: non-integer length %g will be truncated
pl: substr: długość %g, która nie jest liczbą całkowitą, zostanie obcięta

en: substr: length %g too big for string indexing, truncating to %g
pl: substr: długość %g zbyt duża dla indeksu łańcucha, obcinanie do %g

en: substr: start index %g is invalid, using 1
pl: substr: początkowy indeks %g jest nieprawidłowy, nastąpi użycie 1

en: substr: non-integer start index %g will be truncated
pl: substr: początkowy indeks %g, który nie jest liczbą całkowitą, zostanie obcięty

en: substr: source string is zero length
pl: substr: łańcuch źródłowy ma zerową długość

en: substr: start index %g is past end of string
pl: substr: początkowy indeks %g leży poza końcem łańcucha

en: substr: length %g at start index %g exceeds length of first argument (%lu)
pl: substr: długość %g zaczynając od %g przekracza długość pierwszego argumentu (%lu)

en: strftime: format value in PROCINFO["strftime"] has numeric type
pl: strftime: wartość formatu w PROCINFO["strftime"] posiada typ numeryczny

en: strftime: second argument less than 0 or too big for time_t
pl: strftime: drugi argument mniejszy od 0 lub zbyt duży dla time_t

en: strftime: second argument out of range for time_t
pl: strftime: drugi argument spoza zakresu time_t

en: strftime: received empty format string
pl: strftime: otrzymano pusty łańcuch formatujący

en: mktime: at least one of the values is out of the default range
pl: mktime: przynajmniej jedna z wartości jest poza domyślnym zakresem

en: 'system' function not allowed in sandbox mode
pl: funkcja 'system' nie jest dozwolona w trybie piaskownicy

en: print: attempt to write to closed write end of two-way pipe
pl: print: próba zapisu do zamkniętej końcówki do pisania potoku dwukierunkowego

en: reference to uninitialized field `$%d'
pl: odwołanie do niezainicjowanego pola `$%d'

en: %s: received non-numeric first argument
pl: %s: otrzymano pierwszy argument, który nie jest liczbą

en: match: third argument is not an array
pl: match: otrzymano trzeci argument, który nie jest tablicą

en: %s: cannot use %s as third argument
pl: %s: nie można użyć %s jako trzeciego argumentu

en: gensub: third argument `%.*s' treated as 1
pl: gensub: trzeci argument `%.*s' potraktowany jako 1

en: %s: can be called indirectly only with two arguments
pl: %s: można wywołać niebezpośrednio tylko z dwoma argumentami

en: indirect call to gensub requires three or four arguments
pl: niebezpośrednie wywołanie gensub wymaga trzech lub czterech argumentów

en: indirect call to match requires two or three arguments
pl: niebezpośrednie wywołanie match wymaga dwóch lub trzech argumentów

en: indirect call to %s requires two to four arguments
pl: niebezpośrednie wywołanie %s wymaga od dwóch do czterech argumentów

en: lshift(%f, %f): negative values are not allowed
pl: lshift(%f, %f): ujemne wartości nie są dozwolone

en: lshift(%f, %f): fractional values will be truncated
pl: lshift(%f, %f): ułamkowe wartości zostaną obcięte

en: lshift(%f, %f): too large shift value returns zero
pl: lshift(%f, %f): zbyt duża wartość przesunięcia zwraca zero

en: rshift(%f, %f): negative values are not allowed
pl: rshift(%f, %f): ujemne wartości nie są dozwolone

en: rshift(%f, %f): fractional values will be truncated
pl: rshift(%f, %f): ułamkowe wartości zostaną obcięte

en: rshift(%f, %f): too large shift value returns zero
pl: rshift(%f, %f): zbyt duża wartość przesunięcia zwraca zero

en: %s: called with less than two arguments
pl: %s: wywołano z mniej niż dwoma argumentami

en: %s: argument %d is non-numeric
pl: %s: argument %d nie jest liczbą

en: %s: argument %d negative value %g is not allowed
pl: %s: ujemna wartość argumentu %d %g nie jest dozwolona

en: compl(%f): negative value is not allowed
pl: compl(%f): wartość ujemna nie jest dozwolona

en: compl(%f): fractional value will be truncated
pl: compl(%f): ułamkowe wartości zostaną obcięte

en: hexadecimal floating point constants require an exponent
pl: szesnastkowe stałe zmiennoprzecinkowe wymagają wykładnika

en: dcgettext: `%s' is not a valid locale category
pl: dcgettext: `%s' nie jest poprawną kategorią lokalizacji

en: %s: received non-string third argument
pl: %s: otrzymano trzeci argument, który nie jest łańcuchem

en: %s: received non-string fifth argument
pl: %s: otrzymano piąty argument, który nie jest łańcuchem

en: %s: received non-string fourth argument
pl: %s: otrzymano czwarty argument, który nie jest łańcuchem

en: intdiv: third argument is not an array
pl: intdiv: trzeci argument nie jest tablicą

en: intdiv: division by zero attempted
pl: intdiv: próba dzielenia przez zero

en: typeof: second argument is not an array
pl: typeof: drugi argument nie jest tablicą

en: typeof detected invalid flags combination `%s'; please file a bug report
pl: typeof wykryło nieprawidłowe połączenie flag `%s'; proszę zgłosić raport o błędzie

en: typeof: unknown argument type `%s'
pl: typeof: nieznany typ argumentu `%s'

en: cannot add a new file (%.*s) to ARGV in sandbox mode
pl: nie można dodać nowego pliku (%.*s) do ARGV w trybie piaskownicy

en: Type (g)awk statement(s). End with the command `end'
pl: Podaj komendy (g)awk. Zakończ poleceniem `end'

en: invalid frame number: %d
pl: nieprawidłowy numer ramki: %d

en: info: invalid option - `%s'
pl: info: nieprawidłowa opcja - `%s'

en: source: `%s': already sourced
pl: source `%s': już stanowi źródło.

en: save: `%s': command not permitted
pl: save `%s': niedozwolona komenda.

en: cannot use command `commands' for breakpoint/watchpoint commands
pl: nie można użyć polecenia `commands' dla komend breakpoint/watchpoint

en: no breakpoint/watchpoint has been set yet
pl: nie ustawiono jeszcze breakpoint/watchpoint

en: invalid breakpoint/watchpoint number
pl: nieprawidłowy numer breakpoint/watchpoint

en: Type commands for when %s %d is hit, one per line.
pl: Podaj komendy dla przypadku napotkania %s %d, jedno w linii.

en: End with the command `end'
pl: Zakończ komendą `end'

en: `end' valid only in command `commands' or `eval'
pl: `end' dozwolony jedynie dla komendy `commands' lub `eval'

en: `silent' valid only in command `commands'
pl: polecenie `silent' dozwolone jedynie w komendzie `commands'

en: trace: invalid option - `%s'
pl: trace: nieprawidłowa opcja - `%s'

en: condition: invalid breakpoint/watchpoint number
pl: condition: nieprawidłowy numer breakpoint/watchpoint

en: argument not a string
pl: argument nie jest łańcuchem tekstowym

en: option: invalid parameter - `%s'
pl: option: nieprawidłowy parametr - `%s'

en: no such function - `%s'
pl: brak takiej funkcji - `%s'

en: enable: invalid option - `%s'
pl: enable: nieprawidłowa opcja - `%s'

en: invalid range specification: %d - %d
pl: nieprawidłowy zakres specyfikacji: %d - %d

en: non-numeric value for field number
pl: nienumeryczna wartość dla numeru pola

en: non-numeric value found, numeric expected
pl: znaleziono nienumeryczną wartość, spodziewano się numerycznej

en: non-zero integer value
pl: niezerowa wartość

en: backtrace [N] - print trace of all or N innermost (outermost if N < 0) frames
pl: backtrace [N] - wypisanie śladu wszystkich lub N najbardziej wewnętrznych (zewnętrznych jeśli N < 0) ramek

en: break [[filename:]N|function] - set breakpoint at the specified location
pl: break [[plik:]N|funkcja] - ustawienie pułapki w podanym miejsu

en: clear [[filename:]N|function] - delete breakpoints previously set
pl: clear [[plik:]N|funkcja] - usunięcie uprzednio ustawionych pułapek

en: commands [num] - starts a list of commands to be executed at a breakpoint(watchpoint) hit
pl: commands [numer] - rozpoczęcie listy poleceń do wywołania przy trafieniu pułapki

en: condition num [expr] - set or clear breakpoint or watchpoint condition
pl: condition numer [wyrażenie] - ustawienie lub usunięcie warunku pułapki

en: continue [COUNT] - continue program being debugged
pl: continue [LICZBA] - kontynuacja śledzonego programu

en: delete [breakpoints] [range] - delete specified breakpoints
pl: delete [pułapki] [zakres] - usunięcie określonych pułapek

en: disable [breakpoints] [range] - disable specified breakpoints
pl: disable [pułapki] [zakres] - wyłączenie określonych pułapek

en: display [var] - print value of variable each time the program stops
pl: display [zmienna] - wypisanie wartości zmiennej przy każdym zatrzymaniu programu

en: down [N] - move N frames down the stack
pl: down [N] - przesunięcie N ramek w dół stosu

en: dump [filename] - dump instructions to file or stdout
pl: dump [plik] - zrzut instrukcji do pliku lub na standardowe wyjście

en: enable [once|del] [breakpoints] [range] - enable specified breakpoints
pl: enable [once|del] [pułapki] [zakres] - włączenie określonych pułapek

en: end - end a list of commands or awk statements
pl: end - koniec listy poleceń lub instrukcji awk

en: eval stmt|[p1, p2, ...] - evaluate awk statement(s)
pl: eval instr|[p1, p2, ...] - wyliczenie instrukcji awk

en: exit - (same as quit) exit debugger
pl: exit - (to samo, co quit) wyjście z debuggera

en: finish - execute until selected stack frame returns
pl: finish - wykonanie programu do powrotu z wybranej ramki stosu

en: frame [N] - select and print stack frame number N
pl: frame [N] - wybór i wypisanie ramki stosu o numerze N

en: help [command] - print list of commands or explanation of command
pl: help [polecenie] - wypisanie listy poleceń lub opis polecenia

en: ignore N COUNT - set ignore-count of breakpoint number N to COUNT
pl: ignore N LICZBA - ustawienie podanej LICZBY pułapek numer N do zignorowania

en: info topic - source|sources|variables|functions|break|frame|args|locals|display|watch
pl: info temat - source|sources|variables|functions|break|frame|args|locals|display|watch

en: list [-|+|[filename:]lineno|function|range] - list specified line(s)
pl: list [-|+|[plik:]linia|funkcja|zakres] - wypisanie określonych linii

en: next [COUNT] - step program, proceeding through subroutine calls
pl: next [LICZBA] - wykonanie kroków programu z przejściem przez wywołania funkcji

en: nexti [COUNT] - step one instruction, but proceed through subroutine calls
pl: nexti [LICZBA] - wykonanie jednej instrukcji, ale z przejściem przez wywołania funkcji

en: option [name[=value]] - set or display debugger option(s)
pl: option [nazwa[=wartość]] - ustawienie lub wyświetlenie opcji debuggera

en: print var [var] - print value of a variable or array
pl: print zmienna [zmienna] - wypisanie wartości zmiennej lub tablicy

en: printf format, [arg], ... - formatted output
pl: printf format, [arg], ... - sformatowane wyjście

en: quit - exit debugger
pl: quit - wyjście z debuggera

en: return [value] - make selected stack frame return to its caller
pl: return [wartość] - powrót z wybranej ramki stosu do miejsca wywołania

en: run - start or restart executing program
pl: run - uruchomienie lub restart wykonywania programu

en: save filename - save commands from the session to file
pl: save plik - zapis poleceń z sesji do pliku

en: set var = value - assign value to a scalar variable
pl: set zmienna = wartość - przypisanie wartości do zmiennej skalarnej

en: silent - suspends usual message when stopped at a breakpoint/watchpoint
pl: silent - pomijanie zwykłego komunikatu przy zatrzymaniu na pułapce

en: source file - execute commands from file
pl: source plik - wykonanie poleceń z pliku

en: step [COUNT] - step program until it reaches a different source line
pl: step [LICZBA] - wykonanie kroków programu do osiągnięcia kolejnej linii źródła

en: stepi [COUNT] - step one instruction exactly
pl: stepi [LICZBA] - wykonanie dokładnie jednej instrukcji

en: tbreak [[filename:]N|function] - set a temporary breakpoint
pl: tbreak [[plik:]N|funkcja] - ustawienie tymczasowej pułapki

en: trace on|off - print instruction before executing
pl: trace on|off - wypisywanie instrukcji przed wykonaniem

en: undisplay [N] - remove variable(s) from automatic display list
pl: undisplay [N] - usunięcie zmiennych z listy automatycznego wyświetlania

en: until [[filename:]N|function] - execute until program reaches a different line or line N within current frame
pl: until [[plik:]N|funkcja] - wykonywanie do osiągnięcia kolejnej linii lub linii N w bieżącej ramce

en: unwatch [N] - remove variable(s) from watch list
pl: unwatch [N] - usunięcie zmiennych z listy obserwowanych

en: up [N] - move N frames up the stack
pl: up [N] - przejście N ramek w górę stosu

en: watch var - set a watchpoint for a variable
pl: watch var - ustawienie punktu obserwacji dla zmiennej

en: where [N] - (same as backtrace) print trace of all or N innermost (outermost if N < 0) frames
pl: where [N] - (to samo, co bracktrace) wypisanie śladu wszystkich lub N wewnętrznych (zewnętrznych jeśli N < 0) ramek

en: error:
pl: błąd:

en: cannot read command: %s
pl: nie można odczytać komendy: %s

en: cannot read command: %s
pl: nie można odczytać komendy: %s

en: invalid character in command
pl: nieprawidłowy znak w komendzie

en: unknown command - `%.*s', try help
pl: nieznana komenda - `%.*s', spróbuj pomocy

en: invalid character
pl: nieprawidłowy znak

en: undefined command: %s
pl: niezdefiniowana komenda: %s

en: set or show the number of lines to keep in history file
pl: ustawienie lub wyświetlenie liczby linii trzymanych w pliku historii

en: set or show the list command window size
pl: ustawienie lub wyświetlenie rozmiaru okna poleceń

en: set or show gawk output file
pl: ustawienie lub wyświetlenie pliku wyjściowego gawka

en: set or show debugger prompt
pl: ustawienie lub wyświetlenie zachęty debuggera

en: (un)set or show saving of command history (value=on|off)
pl: włączenie, wyłączenie lub pokazanie stanu zapisywania historii (wartość=on|off)

en: (un)set or show saving of options (value=on|off)
pl: włączenie, wyłączenie lub pokazanie stanu zapisywania opcji (wartość=on|off)

en: (un)set or show instruction tracing (value=on|off)
pl: włączenie, wyłączenie lub pokazanie stanu śledzenia instrukcji (wartość=on|off)

en: %s:%d:%s: program not running
pl: %s:%d:%s: program nie działa

en: source file `%s' is empty.
pl: plik źródłowy `%s' jest pusty.

en: no current source file
pl: brak aktualnego pliku źródłowego

en: cannot find source file named `%s': %s
pl: nie można znaleźć pliku źródłowego `%s': %s

en: warning: source file `%s' modified since program compilation.
pl: uwaga: plik źródłowy `%s' uległ zmianie od kompilacji programu.

en: line number %d out of range; `%s' has %d lines
pl: numer linii %d spoza zakresu; `%s' ma ich %d

en: unexpected eof while reading file `%s', line %d
pl: niespodziewany koniec pliku podczas czytania `%s', linia %d

en: source file `%s' modified since start of program execution
pl: plik źródłowy `%s' uległ zmianie od rozpoczęcia działania programu

en: Current source file: %s
pl: Aktualny plik źródłowy: %s

en: Number of lines: %d
pl: Ilość linii: %d

en: Source file (lines): %s (%d)
pl: Plik źródłowy (linie): %s (%d)

en: Number  Disp  Enabled  Location
pl: Numer  Disp  Enabled  Lokacja

en: 	number of hits = %ld
pl: 	liczba trafień = %ld

en: 	ignore next %ld hit(s)
pl: 	ignorowanie następnych %ld trafień

en: 	stop condition: %s
pl: 	koniec warunku: %s

en: 	commands:
pl: 	komendy:

en: Current frame:
pl: Aktualna ramka:

en: Called by frame:
pl: Wywołano z ramki:

en: Caller of frame:
pl: Wywołujący ramki:

en: None in main().
pl: Żadnej w main().

en: No arguments.
pl: Brak argumentów.

en: No locals.
pl: Brak zmiennych lokalnych.

en: All defined variables:
pl: Wszystkie zdefiniowane zmienne:

en: All defined functions:
pl: Wszystkie zdefiniowane funkcje:

en: Auto-display variables:
pl: Zmienne automatycznie wyświetlane:

en: Watch variables:
pl: Zmienne obserwowane:

en: no symbol `%s' in current context
pl: brak symbolu `%s' w bieżącym kontekście

en: `%s' is not an array
pl: `%s' nie jest tablicą

en: $%ld = uninitialized field
pl: $%ld = niezainicjowane pole

en: array `%s' is empty
pl: tablica `%s' jest pusta

en: subscript "%.*s" is not in array `%s'
pl: klucza "%.*s" nie ma w tablicy `%s'

en: `%s["%.*s"]' is not an array
pl: `%s["%.*s"]' nie jest tablicą

en: `%s' is not a scalar variable
pl: `%s' nie jest zmienną skalarną

en: attempt to use array `%s["%.*s"]' in a scalar context
pl: próba użycia tablicy `%s["%.*s"]' w kontekście skalaru

en: attempt to use scalar `%s["%.*s"]' as array
pl: próba użycia skalaru `%s["%.*s"]' jako tablicy

en: `%s' is a function
pl: `%s' jest funkcją

en: watchpoint %d is unconditional
pl: punkt obserwacji %d jest bezwarunkowy

en: no display item numbered %ld
pl: brak elementu wyświetlanego o numerze %ld

en: no watch item numbered %ld
pl: brak elementu obserwowanego o numerze %ld

en: %d: subscript "%.*s" is not in array `%s'
pl: %d: klucza "%.*s" nie ma w tablicy `%s'

en: attempt to use scalar value as array
pl: próba użycia wartości skalarnej jako tablicy

en: Watchpoint %d deleted because parameter is out of scope.
pl: Punkt obserwacji %d usunięty, ponieważ parametr jest poza zakresem widoczności.

en: Display %d deleted because parameter is out of scope.
pl: Element wyświetlany %d usunięty, ponieważ parametr jest poza zakresem widoczności.

en:  in file `%s', line %d
pl:  w pliku `%s', linia %d

en:  at `%s':%d
pl:  w `%s':%d

en: #%ld	in
pl: #%ld	w

en: More stack frames follow ...
pl: Będzie więcej ramek stosu...

en: invalid frame number
pl: nieprawidłowy numer ramki

en: Note: breakpoint %d (enabled, ignore next %ld hits), also set at %s:%d
pl: Uwaga: breakpoint %d (włączony, następne %ld trafień do zignorowania) ustawiony także w %s:%d

en: Note: breakpoint %d (enabled), also set at %s:%d
pl: Uwaga: breakpoint %d (włączony) ustawiony także w %s:%d

en: Note: breakpoint %d (disabled, ignore next %ld hits), also set at %s:%d
pl: Uwaga: breakpoint %d (wyłączony, następne %ld trafień do zignorowania) ustawiony także w %s:%d

en: Note: breakpoint %d (disabled), also set at %s:%d
pl: Uwaga: breakpoint %d (wyłączony) ustawiony także w %s:%d

en: Breakpoint %d set at file `%s', line %d
pl: Breakpoint %d ustawiony w pliku `%s', linia %d

en: cannot set breakpoint in file `%s'
pl: Nie można ustawić breakpointa w pliku `%s'

en: line number %d in file `%s' is out of range
pl: numer linii %d w pliku `%s' jest poza zasięgiem

en: internal error: cannot find rule
pl: błęd wewnętrzny: nie można odnaleźć reguły

en: cannot set breakpoint at `%s':%d
pl: nie można ustawić breakpointa w `%s':%d

en: cannot set breakpoint in function `%s'
pl: nie można ustawić breakpointa w funkcji `%s'

en: breakpoint %d set at file `%s', line %d is unconditional
pl: breakpoint %d ustawiony w pliku `%s', linii %d jest bezwarunkowy

en: line number %d in file `%s' out of range
pl: numer linii %d w pliku `%s' jest poza zasięgiem

en: Deleted breakpoint %d
pl: Skasowany breakpoint %d

en: No breakpoint(s) at entry to function `%s'
pl: Brak breakpointów na początku funkcji `%s'

en: No breakpoint at file `%s', line #%d
pl: Brak breakpointa w pliku `%s', linii #%d

en: invalid breakpoint number
pl: błędny numer breakpointu

en: Delete all breakpoints? (y or n)
pl: Czy skasować wszystkie breakpointy? (y lub n)

en: y
pl: t

en: Will ignore next %ld crossing(s) of breakpoint %d.
pl: Następne %ld przejść breakpointu %d będzie zignorowanych.

en: Will stop next time breakpoint %d is reached.
pl: Przy następnym osiągnięciu breakpointu %d nastąpi zatrzymanie.

en: Can only debug programs provided with the `-f' option.
pl: Można śledzić tylko programy przekazane opcją `-f'.

en: Restarting ...
pl: Restartowanie...

en: Failed to restart debugger
pl: Nie udało się zrestartować debuggera

en: Program already running. Restart from beginning (y/n)?
pl: Program już działa. Zrestartować od początku (t/n)?

en: Program not restarted
pl: Program nie zrestartowany

en: error: cannot restart, operation not allowed
pl: błąd: nie można zrestartować, operacja niedozwolona

en: error (%s): cannot restart, ignoring rest of the commands
pl: błąd (%s): nie można zrestartować, ignorowanie reszty poleceń

en: Starting program:
pl: Uruchamianie programu:

en: Program exited abnormally with exit value: %d
pl: Program zakończył się nieprawidłowo z kodem wyjścia: %d

en: Program exited normally with exit value: %d
pl: Program zakończył się prawidłowo z kodem wyjścia: %d

en: The program is running. Exit anyway (y/n)?
pl: Program już działa. Zakończyć mimo to (t/n)?

en: Not stopped at any breakpoint; argument ignored.
pl: Nie zatrzymano na żadnym breakpoincie; argument zignorowany.

en: invalid breakpoint number %d
pl: nieprawidłowy numer breakpointu %d

en: Will ignore next %ld crossings of breakpoint %d.
pl: Następne %ld przejść breakpointu %d będzie zignorowanych.

en: 'finish' not meaningful in the outermost frame main()
pl: 'finish' nic nie znaczy w najbardziej zewnętrznej ramce main()

en: Run until return from
pl: Uruchomienie do powrotu z

en: 'return' not meaningful in the outermost frame main()
pl: 'return' nic nie znaczy w najbardziej zewnętrznej ramce main()

en: cannot find specified location in function `%s'
pl: nie można odnaleźć podanej lokalizacji w funkcji `%s'

en: invalid source line %d in file `%s'
pl: nieprawidłowa linia źródłowa %d w pliku `%s'

en: cannot find specified location %d in file `%s'
pl: nie można odnaleźć lokalizacji %d w pliku `%s'

en: element not in array
pl: brak elementu w tablicy

en: untyped variable
pl: zmienna bez typu

en: Stopping in %s ...
pl: Zatrzymywanie w %s...

en: 'finish' not meaningful with non-local jump '%s'
pl: 'finish' nic nie znaczy wraz z nielokalnym skokiem '%s'

en: 'until' not meaningful with non-local jump '%s'
pl: 'until' nic nie znaczy wraz z nielokalnym skokiem '%s'

note: TRANSLATORS: don't translate the 'q' inside the brackets.
en: 	------[Enter] to continue or [q] + [Enter] to quit------
pl: 	------[Enter] aby kontynuować lub [q] + [Enter], aby zakończyć------

en: ["%.*s"] not in array `%s'
pl: ["%.*s"] nie ma w tablicy `%s'

en: sending output to stdout
pl: wysyłanie wyjścia na stdout

en: invalid number
pl: nieprawidłowa liczba

en: `%s' not allowed in current context; statement ignored
pl: polecenie `%s' nie może być wywołane w tym kontekście; zignorowano

en: `return' not allowed in current context; statement ignored
pl: instrukcja `return' nie może być wywołana w tym kontekście; zignorowano

en: fatal error during eval, need to restart.
pl: błąd krytyczny podczas wykonywania eval, konieczność restartu.

en: no symbol `%s' in current context
pl: brak symbolu `%s' w bieżącym kontekście

en: unknown nodetype %d
pl: nieznany typ węzła %d

en: unknown opcode %d
pl: nieznany opcode %d

en: opcode %s not an operator or keyword
pl: opcode %s nie jest operatorem ani słowem kluczowym

en: buffer overflow in genflags2str
pl: przepełnienie bufora w genflags2str

en: 
    	# Function Call Stack:
pl: 
    	# Stos Wywoławczy Funkcji:

en: `IGNORECASE' is a gawk extension
pl: `IGNORECASE' jest rozszerzeniem gawka

en: `BINMODE' is a gawk extension
pl: `BINMODE' jest rozszerzeniem gawka

en: BINMODE value `%s' is invalid, treated as 3
pl: wartość BINMODE `%s' jest nieprawidłowa, przyjęto ją jako 3

en: bad `%sFMT' specification `%s'
pl: zła specyfikacja `%sFMT' `%s'

en: turning off `--lint' due to assignment to `LINT'
pl: wyłączenie `--lint' z powodu przypisania do `LINT'

en: reference to uninitialized argument `%s'
pl: odwołanie do niezainicjowanego argumentu `%s'

en: reference to uninitialized variable `%s'
pl: odwołanie do niezainicjowanej zmiennej `%s'

en: attempt to field reference from non-numeric value
pl: próba odwołania do pola poprzez nienumeryczną wartość

en: attempt to field reference from null string
pl: próba odwołania z zerowego łańcucha

en: attempt to access field %ld
pl: próba dostępu do pola %ld

en: reference to uninitialized field `$%ld'
pl: odwołanie do niezainicjowanego pola `$%ld'

en: function `%s' called with more arguments than declared
pl: funkcja `%s' została wywołana z większą ilością argumentów niż zostało to zadeklarowane

en: unwind_stack: unexpected type `%s'
pl: unwind_stack: niespodziewany typ `%s'

en: division by zero attempted in `/='
pl: próba dzielenia przez zero w `/='

en: division by zero attempted in `%%='
pl: próba dzielenia przez zero w `%%='

en: extension `%s': trying to load %s, was previously loaded from %s
pl: rozszerzenie `%s': próba załadowania %s, poprzednio załadowano z %s

en: extensions are not allowed in sandbox mode
pl: rozszerzenia nie są dozwolone w trybie piaskownicy

en: -l / @load are gawk extensions
pl: -l / @load są rozszerzeniami gawka

en: load_ext: received NULL lib_name
pl: load_ext: otrzymano NULL lib_name

en: load_ext: cannot open library `%s': %s
pl: load_ext: nie można otworzyć biblioteki `%s': %s

en: load_ext: library `%s': does not define `plugin_is_GPL_compatible': %s
pl: load_ext: biblioteka `%s': nie definiuje `plugin_is_GPL_compatible': %s

en: load_ext: library `%s': cannot call function `%s': %s
pl: load_ext: biblioteka `%s': nie można wywołać funkcji `%s': %s

en: load_ext: library `%s' initialization routine `%s' failed
pl: load_ext: funkcja inicjalizująca `%2$s' biblioteki `%1$s' nie powiodła się

en: make_builtin: missing function name
pl: make_builtin: brakująca nazwa funkcji

en: make_builtin: cannot use gawk built-in `%s' as function name
pl: make_builtin: nie można użyć wbudowanej w gawk `%s' jako nazwy funkcji

en: make_builtin: cannot use gawk built-in `%s' as namespace name
pl: make_builtin: nie można użyć wbudowanej w gawk `%s' jako nazwy przestrzeni nazw

en: make_builtin: cannot redefine function `%s'
pl: make_builtin: nie można zredefiniować funkcji `%s'

en: make_builtin: function `%s' already defined
pl: make_builtin: funkcja `%s' została już zdefiniowana

en: make_builtin: function name `%s' previously defined
pl: make_builtin: nazwa funkcji `%s' została zdefiniowana wcześniej

en: make_builtin: negative argument count for function `%s'
pl: make_builtin: ujemny licznik argumentów dla funkcji `%s'

en: function `%s': argument #%d: attempt to use scalar as an array
pl: funkcja `%s': argument #%d: próba użycia skalaru jako tablicy

en: function `%s': argument #%d: attempt to use array as a scalar
pl: funkcja `%s': argument #%d: próba użycia tablicy jako skalaru

en: dynamic loading of libraries is not supported
pl: dynamiczne ładowanie bibliotek nie jest obsługiwane

en: stat: unable to read symbolic link `%s'
pl: stat: nie można odczytać dowiązania symbolicznego `%s'

en: stat: first argument is not a string
pl: stat: pierwszy argument nie jest łańcuchem

en: stat: second argument is not an array
pl: stat: drugi argument nie jest tablicą

en: stat: bad parameters
pl: stat: złe parametry

en: fts init: could not create variable %s
pl: fts init: nie można utworzyć zmiennej %s

en: fts is not supported on this system
pl: funkcja fts nie jest obsługiwana w tym systemie

en: fill_stat_element: could not create array, out of memory
pl: fill_stat_element: nie udało się utworzyć tablicy, brak pamięci

en: fill_stat_element: could not set element
pl: fill_stat_element: nie można ustawić elementu

en: fill_path_element: could not set element
pl: fill_path_element: nie można ustawić elementu

en: fill_error_element: could not set element
pl: fill_error_element: nie można ustawić elementu

en: fts-process: could not create array
pl: fts-process: nie można utworzyć tablicy

en: fts-process: could not set element
pl: fts-process: nie można ustawić elementu

en: fts: called with incorrect number of arguments, expecting 3
pl: fts: wywołano z nieprawidłową ilością argumentów, powinny być 3

en: fts: first argument is not an array
pl: fts: pierwszy argument nie jest tablicą

en: fts: second argument is not a number
pl: fts: drugi argument nie jest liczbą

en: fts: third argument is not an array
pl: fts: trzeci argument nie jest tablicą

en: fts: could not flatten array
pl: fts: nie można spłaszczyć tablicy

en: fts: ignoring sneaky FTS_NOSTAT flag. nyah, nyah, nyah.
pl: fts: zignorowano flagę FTS_NOSTAT. nyah, nyah, nyah.

en: fnmatch: could not get first argument
pl: fnmatch: nie można pobrać pierwszego argumentu

en: fnmatch: could not get second argument
pl: fnmatch: nie można pobrać drugiego argumentu

en: fnmatch: could not get third argument
pl: fnmatch: nie można pobrać trzeciego argumentu

en: fnmatch is not implemented on this system
pl: funkcja fnmatch nie została zaimplementowana w tym systemie

en: fnmatch init: could not add FNM_NOMATCH variable
pl: fnmatch init: nie można było dodać zmiennej FNM_NOMATCH

en: fnmatch init: could not set array element %s
pl: fnmatch init: nie można było ustawić elementu tablicy %s

en: fnmatch init: could not install FNM array
pl: fnmatch init: nie można było zainstalować tablicy FNM

en: fork: PROCINFO is not an array!
pl: fork: PROCINFO nie jest tablicą!

en: inplace::begin: in-place editing already active
pl: inplace::begin: edycja w miejscu jest już aktywna

en: inplace::begin: expects 2 arguments but called with %d
pl: inplace::begin: spodziewano się 2 argumentów, a otrzymano %d

en: inplace::begin: cannot retrieve 1st argument as a string filename
pl: inplace::begin: nie można pobrać pierwszego argumentu jako nazwy pliku

en: inplace::begin: disabling in-place editing for invalid FILENAME `%s'
pl: inplace::begin: wyłączenie edycji w miejscu dla nieprawidłowej nazwy pliku `%s'

en: inplace::begin: Cannot stat `%s' (%s)
pl: inplace::begin: nie można wykonać stat na `%s' (%s)

en: inplace::begin: `%s' is not a regular file
pl: inplace::begin: `%s' nie jest zwykłym plikiem

en: inplace::begin: mkstemp(`%s') failed (%s)
pl: inplace::begin: wywołanie mkstemp(`%s') nie powiodło się (%s)

en: inplace::begin: chmod failed (%s)
pl: inplace::begin: funkcja chmod nie powiodła się (%s)

en: inplace::begin: dup(stdout) failed (%s)
pl: inplace::begin: wywołanie dup(stdout) nie powiodło się (%s)

en: inplace::begin: dup2(%d, stdout) failed (%s)
pl: inplace::begin: wywołanie dup2(%d, stdout) nie powiodło się (%s)

en: inplace::begin: close(%d) failed (%s)
pl: inplace::begin: wywołanie close(%d) nie powiodło się (%s)

en: inplace::end: expects 2 arguments but called with %d
pl: inplace::end: spodziewano się 2 argumentów, a otrzymano %d

en: inplace::end: cannot retrieve 1st argument as a string filename
pl: inplace::end: nie można pobrać pierwszego argumentu jako nazwy pliku

en: inplace::end: in-place editing not active
pl: inplace::end: edycja w miejscu nie jest aktywna

en: inplace::end: dup2(%d, stdout) failed (%s)
pl: inplace::end: wywołanie dup2(%d, stdout) nie powiodło się (%s)

en: inplace::end: close(%d) failed (%s)
pl: inplace::end: wywołanie close(%d) nie powiodło się (%s)

en: inplace::end: fsetpos(stdout) failed (%s)
pl: inplace::end: wywołanie fsetpos(stdout) nie powiodło się (%s)

en: inplace::end: link(`%s', `%s') failed (%s)
pl: inplace::end: wywołanie link(`%s', `%s') nie powiodło się (%s)

en: inplace::end: rename(`%s', `%s') failed (%s)
pl: inplace::end: wywołanie rename(`%s', `%s') nie powiodło się (%s)

en: ord: first argument is not a string
pl: ord: pierwszy argument nie jest łańcuchem

en: chr: first argument is not a number
pl: chr: pierwszy argument nie jest liczbą

en: dir_take_control_of: %s: opendir/fdopendir failed: %s
pl: dir_take_control_of: %s: opendir/fdopendir nie powiodło się: %s

en: readfile: called with wrong kind of argument
pl: readfile: wywołano z błędnym typem argumentu

en: revoutput: could not initialize REVOUT variable
pl: revoutput: nie udało się zainicjować zmiennej REVOUT

en: %s: first argument is not a string
pl: %s: pierwszy argument nie jest łańcuchem

en: writea: second argument is not an array
pl: writea: drugi argument nie jest tablicą

en: writeall: unable to find SYMTAB array
pl: writeall: nie można odnaleźć tablicy SYMTAB

en: write_array: could not flatten array
pl: write_array: nie udało się spłaszczyć tablicy

en: write_array: could not release flattened array
pl: write_array: nie udało się zwolnić spłaszczonej tablicy

en: array value has unknown type %d
pl: wartość tablicy ma nieznany typ %d

en: rwarray extension: received GMP/MPFR value but compiled without GMP/MPFR support.
pl: rozszerzenie rwarray: otrzymano wartość GMP/MPFR, ale skompilowano bez obsługi GMP/MPFR.

en: cannot free number with unknown type %d
pl: nie można zwolnić liczby nieznanego typu %d

en: cannot free value with unhandled type %d
pl: nie można zwolnić wartości nieobsługiwanego typu %d

en: readall: unable to set %s::%s
pl: readall: nie można ustawić %s::%s

en: readall: unable to set %s
pl: readall: nie można ustawić %s

en: reada: clear_array failed
pl: reada: clear_array nie powiodło się

en: reada: second argument is not an array
pl: reada: drugi argument nie jest tablicą

en: read_array: set_array_element failed
pl: read_array: set_array_element nie powiodło się

en: treating recovered value with unknown type code %d as a string
pl: traktowanie odzyskanej wartości o nieznanym kodzie typu %d jako łańcucha

en: rwarray extension: GMP/MPFR value in file but compiled without GMP/MPFR support.
pl: rozszerzenie rwarray: wartość GMP/MPFR w pliku, ale skompilowano bez obsługi GMP/MPFR.

en: gettimeofday: not supported on this platform
pl: gettimeofday: funkcja nie jest obsługiwana na tej platformie

en: sleep: missing required numeric argument
pl: sleep: brakuje wymaganego argumentu numerycznego

en: sleep: argument is negative
pl: sleep: argument jest ujemny

en: sleep: not supported on this platform
pl: sleep: funkcja nie jest obsługiwana na tej platformie

en: strptime: called with no arguments
pl: strptime: wywołano bez argumentów

en: do_strptime: argument 1 is not a string
pl: do_strptime: pierwszy argument nie jest łańcuchem

en: do_strptime: argument 2 is not a string
pl: do_strptime: drugi argument nie jest łańcuchem

en: input record too large
pl: rekord wejściowy zbyt duży

en: NF set to negative value
pl: NF ustawiony na wartość ujemną

en: decrementing NF is not portable to many awk versions
pl: zmniejszanie NF nie jest przenośne na wiele wersji awk

en: accessing fields from an END rule may not be portable
pl: dostęp do pól z reguły END może nie być przenośny

en: split: fourth argument is a gawk extension
pl: split: czwarty argument jest rozszerzeniem gawka

en: split: fourth argument is not an array
pl: split: czwarty argument nie jest tablicą

en: %s: cannot use %s as fourth argument
pl: %s: nie można użyć %s jako czwartego argumentu

en: split: second argument is not an array
pl: split: drugi argument nie jest tablicą

en: split: cannot use the same array for second and fourth args
pl: split: nie można użyć tej samej tablicy dla drugiego i czwartego argumentu

en: split: cannot use a subarray of second arg for fourth arg
pl: split: nie można użyć podtablicy drugiego argumentu dla czwartego argumentu

en: split: cannot use a subarray of fourth arg for second arg
pl: split: nie można użyć podtablicy czwartego argumentu dla drugiego argumentu

en: split: null string for third arg is a non-standard extension
pl: split: zerowy łańcuch dla trzeciego argumentu jest niestandardowym rozszerzeniem

en: patsplit: fourth argument is not an array
pl: patsplit: czwarty argument nie jest tablicą

en: patsplit: second argument is not an array
pl: patsplit: drugi argument nie jest tablicą

en: patsplit: third argument must be non-null
pl: patsplit: trzeci argument nie może być pusty

en: patsplit: cannot use the same array for second and fourth args
pl: patsplit: nie można użyć tej samej tablicy dla drugiego i czwartego argumentu

en: patsplit: cannot use a subarray of second arg for fourth arg
pl: patsplit: nie można użyć podtablicy drugiego argumentu dla czwartego argumentu

en: patsplit: cannot use a subarray of fourth arg for second arg
pl: patsplit: nie można użyć podtablicy czwartego argumentu dla drugiego argumentu

en: assignment to FS/FIELDWIDTHS/FPAT has no effect when using --csv
pl: przypisanie do FS/FIELDWIDTHS/FPAT nie ma znaczenia w przypadku użycia --csv

en: `FIELDWIDTHS' is a gawk extension
pl: `FIELDWIDTHS' jest rozszerzeniem gawka

en: `*' must be the last designator in FIELDWIDTHS
pl: `*' musi być ostatnim oznaczeniem w FIELDWIDTHS

en: invalid FIELDWIDTHS value, for field %d, near `%s'
pl: nieprawidłowa wartość FIELDWIDTHS, dla pola %d, w pobliżu `%s'

en: null string for `FS' is a gawk extension
pl: zerowy łańcuch dla `FS' jest rozszerzeniem gawka

en: old awk does not support regexps as value of `FS'
pl: stary awk nie obsługuje wyrażeń regularnych jako wartości `FS'

en: FPAT is a gawk extension
pl: FPAT jest rozszerzeniem gawka

en: awk_value_to_node: received null retval
pl: awk_value_to_node: otrzymano null retval

en: awk_value_to_node: not in MPFR mode
pl: awk_value_to_node: nie w trybie MPFR

en: awk_value_to_node: MPFR not supported
pl: awk_value_to_node: MPFR nie jest obsługiwane

en: awk_value_to_node: invalid number type `%d'
pl: awk_value_to_node: błędny typ liczby `%d'

en: add_ext_func: received NULL name_space parameter
pl: add_ext_func: otrzymano parametr name_space równy NULL

en: node_to_awk_value: detected invalid numeric flags combination `%s'; please file a bug report
pl: node_to_awk_value: wykryto błędną kombinację flag liczbowych `%s'; proszę wypełnić zgłoszenie błędu

en: node_to_awk_value: received null node
pl: node_to_awk_value: otrzymano null node

en: node_to_awk_value: received null val
pl: node_to_awk_value: otrzymano null val

en: node_to_awk_value detected invalid flags combination `%s'; please file a bug report
pl: node_to_awk_value wykryło błędną kombinację flag `%s'; proszę wypełnić zgłoszenie błędu

en: remove_element: received null array
pl: remove_element: otrzymano tablicę null

en: remove_element: received null subscript
pl: remove_element: otrzymano null subscript

en: api_flatten_array_typed: could not convert index %d to %s
pl: api_flatten_array_typed: nie udało się skonwertować indeksu %d do %s

en: api_flatten_array_typed: could not convert value %d to %s
pl: api_flatten_array_typed: nie udało się skonwertować wartości %d do %s

en: api_get_mpfr: MPFR not supported
pl: api_get_mpfr: MPFR nie jest obsługiwane

en: cannot find end of BEGINFILE rule
pl: nie można odnaleźć końca reguły BEGINFILE

en: cannot open unrecognized file type `%s' for `%s'
pl: nie można otworzyć nierozpoznanego typu pliku `%s' do `%s'

en: command line argument `%s' is a directory: skipped
pl: argument linii poleceń `%s' jest katalogiem: pominięto

en: cannot open file `%s' for reading: %s
pl: nie można otworzyć pliku `%s' do czytania: %s

en: close of fd %d (`%s') failed: %s
pl: zamknięcie fd %d (`%s') nie powiodło się: %s

en: `%.*s' used for input file and for output file
pl: `%.*s' użyte dla pliku wejściowego i wyjściowego

en: `%.*s' used for input file and input pipe
pl: `%.*s' użyte dla pliku wejściowego i potoku wejściowego

en: `%.*s' used for input file and two-way pipe
pl: `%.*s' użyte dla pliku wejściowego i dwukierunkowego potoku

en: `%.*s' used for input file and output pipe
pl: `%.*s' użyte dla pliku wejściowego i potoku wyjściowego

en: unnecessary mixing of `>' and `>>' for file `%.*s'
pl: niepotrzebne mieszanie `>' i `>>' dla pliku `%.*s'

en: `%.*s' used for input pipe and output file
pl: `%.*s' użyte dla potoku wejściowego i pliku wyjściowego

en: `%.*s' used for output file and output pipe
pl: `%.*s' użyte dla pliku wyjściowego i potoku wyjściowego

en: `%.*s' used for output file and two-way pipe
pl: `%.*s' użyte dla pliku wyjściowego i potoku dwukierunkowego

en: `%.*s' used for input pipe and output pipe
pl: `%.*s' użyte dla potoku wejściowego i potoku wyjściowego

en: `%.*s' used for input pipe and two-way pipe
pl: `%.*s' użyte dla potoku wejściowego i potoku dwukierunkowego

en: `%.*s' used for output pipe and two-way pipe
pl: `%.*s' użyte dla potoku wyjściowego i potoku dwukierunkowego

en: redirection not allowed in sandbox mode
pl: przekierowanie nie jest dozwolone w trybie piaskownicy

en: expression in `%s' redirection is a number
pl: wyrażenie w przekierowaniu `%s' jest liczbą

en: expression for `%s' redirection has null string value
pl: wyrażenie dla przekierowania `%s' ma pustą wartość łańcucha

en: filename `%.*s' for `%s' redirection may be result of logical expression
pl: nazwa pliku `%.*s' dla przekierowania `%s' może być wynikiem wyrażenia logicznego

en: get_file cannot create pipe `%s' with fd %d
pl: get_file nie może utworzyć potoku `%s' z fd %d

en: cannot open pipe `%s' for output: %s
pl: nie można otworzyć potoku `%s' jako wyjścia: %s

en: cannot open pipe `%s' for input: %s
pl: nie można otworzyć potoku `%s' jako wejścia: %s

en: get_file socket creation not supported on this platform for `%s' with fd %d
pl: tworzenie gniazda przez get_file nie jest obsługiwane na tej platformie dla `%s' z fd %d

en: cannot open two way pipe `%s' for input/output: %s
pl: nie można otworzyć dwukierunkowego potoku `%s' jako wejścia/wyjścia: %s

en: cannot redirect from `%s': %s
pl: nie można przekierować z `%s': %s

en: cannot redirect to `%s': %s
pl: nie można przekierować do `%s': %s

en: reached system limit for open files: starting to multiplex file descriptors
pl: osiągnięto systemowy limit otwartych plików: rozpoczęcie multipleksowania deskryptorów plików

en: close of `%s' failed: %s
pl: zamknięcie `%s' nie powiodło się: %s

en: too many pipes or input files open
pl: zbyt dużo otwartych potoków lub plików wejściowych

en: close: second argument must be `to' or `from'
pl: close: drugim argumentem musi być `to' lub `from'

en: close: `%.*s' is not an open file, pipe or co-process
pl: close: `%.*s' nie jest ani otwartym plikiem, ani potokiem, ani procesem

en: close of redirection that was never opened
pl: zamknięcie przekierowania, które nigdy nie zostało otwarte

en: close: redirection `%s' not opened with `|&', second argument ignored
pl: close: przekierowanie `%s' nie zostało otwarte z `|&', drugi argument zignorowany

en: failure status (%d) on pipe close of `%s': %s
pl: status awarii (%d) podczas zamykania potoku `%s': %s

en: failure status (%d) on two-way pipe close of `%s': %s
pl: status awarii (%d) podczas zamykania potoku dwukierunkowego `%s': %s

en: failure status (%d) on file close of `%s': %s
pl: status awarii (%d) podczas zamykania pliku `%s': %s

en: no explicit close of socket `%s' provided
pl: brak jawnego zamknięcia gniazdka `%s'

en: no explicit close of co-process `%s' provided
pl: brak jawnego zamknięcia procesu pomocniczego `%s'

en: no explicit close of pipe `%s' provided
pl: brak jawnego zamknięcia potoku `%s'

en: no explicit close of file `%s' provided
pl: brak jawnego zamknięcia pliku `%s'

en: fflush: cannot flush standard output: %s
pl: fflush: nie można opróżnić standardowego wyjścia: %s

en: fflush: cannot flush standard error: %s
pl: fflush: nie można opróżnić standardowego wyjścia diagnostycznego: %s

en: error writing standard output: %s
pl: błąd podczas zapisu na standardowe wyjście: %s

en: error writing standard error: %s
pl: błąd podczas zapisu na standardowe wyjście diagnostyczne: %s

en: pipe flush of `%s' failed: %s
pl: opróżnienie potoku `%s' nie powiodło się: %s

en: co-process flush of pipe to `%s' failed: %s
pl: opróżnienie potoku do `%s' przez proces pomocniczy nie powiodło się: %s

en: file flush of `%s' failed: %s
pl: opróżnienie pliku `%s' nie powiodło się: %s

en: local port %s invalid in `/inet': %s
pl: nieprawidłowy lokalny port %s w `/inet': %s

en: local port %s invalid in `/inet'
pl: nieprawidłowy lokalny port %s w `/inet'

en: remote host and port information (%s, %s) invalid: %s
pl: informacje o zdalnym hoście i porcie (%s, %s) są nieprawidłowe: %s

en: remote host and port information (%s, %s) invalid
pl: informacje o zdalnym hoście i porcie są nieprawidłowe (%s, %s)

en: TCP/IP communications are not supported
pl: Komunikacja TCP/IP nie jest obsługiwana

en: could not open `%s', mode `%s'
pl: nie można otworzyć `%s', tryb `%s'

en: close of master pty failed: %s
pl: zamknięcie nadrzędnego pty nie powiodło się: %s

en: close of stdout in child failed: %s
pl: zamknięcie standardowego wyjścia w procesie potomnym nie powiodło się: %s

en: moving slave pty to stdout in child failed (dup: %s)
pl: przesunięcie podległego pty na standardowe wyjście w procesie potomnym nie powiodło się (dup: %s)

en: close of stdin in child failed: %s
pl: zamknięcie standardowego wejścia w procesie potomnym nie powiodło się: %s

en: moving slave pty to stdin in child failed (dup: %s)
pl: przesunięcie podległego pty na standardowe wejście w procesie potomnym nie powiodło się (dup: %s)

en: close of slave pty failed: %s
pl: zamknięcie podległego pty nie powiodło się: %s

en: could not create child process or open pty
pl: nie można utworzyć procesu potomnego lub otworzyć pty

en: moving pipe to stdout in child failed (dup: %s)
pl: przesunięcie potoku na standardowe wyjście w procesie potomnym nie powiodło się (dup: %s)

en: moving pipe to stdin in child failed (dup: %s)
pl: przesunięcie potoku na standardowe wejście w procesie potomnym nie powiodło się (dup: %s)

en: restoring stdout in parent process failed
pl: odzyskanie standardowego wyjścia w procesie rodzica nie powiodło się

en: restoring stdin in parent process failed
pl: odzyskanie standardowego wejścia w procesie rodzica nie powiodło się

en: close of pipe failed: %s
pl: zamknięcie potoku nie powiodło się: %s

en: `|&' not supported
pl: `|&' nie jest obsługiwany

en: cannot open pipe `%s': %s
pl: nie można otworzyć potoku `%s': %s

en: cannot create child process for `%s' (fork: %s)
pl: nie można utworzyć procesu potomnego dla `%s' (fork: %s)

en: getline: attempt to read from closed read end of two-way pipe
pl: getline: próba odczytu z zamkniętego końca do odczytu potoku dwukierunkowego

en: register_input_parser: received NULL pointer
pl: register_input_parser: otrzymano wskaźnik NULL

en: input parser `%s' conflicts with previously installed input parser `%s'
pl: parser wejścia `%s' konfliktuje z poprzednio zainstalowanym parserem `%s'

en: input parser `%s' failed to open `%s'
pl: parser wejścia `%s': nie powiodło się otwarcie `%s'

en: register_output_wrapper: received NULL pointer
pl: register_output_wrapper: otrzymano wskaźnik NULL

en: output wrapper `%s' conflicts with previously installed output wrapper `%s'
pl: otoczka wyjścia `%s' konfliktuje z poprzednio zainstalowaną otoczką `%s'

en: output wrapper `%s' failed to open `%s'
pl: otoczka wyjścia `%s': nie powiodło się otwarcie `%s'

en: register_output_processor: received NULL pointer
pl: register_output_processor: otrzymano wskaźnik NULL

en: two-way processor `%s' conflicts with previously installed two-way processor `%s'
pl: dwukierunkowy procesor `%s' konfliktuje z poprzednio zainstalowanym procesorem `%s'

en: two way processor `%s' failed to open `%s'
pl: dwukierunkowy procesor `%s' zawiódł w otwarciu `%s'

en: data file `%s' is empty
pl: plik danych `%s' jest pusty

en: could not allocate more input memory
pl: nie można zarezerwować więcej pamięci wejściowej

en: assignment to RS has no effect when using --csv
pl: przypisanie do RS nie ma znaczenia w przypadku użycia --csv

en: multicharacter value of RS is a gawk extension
pl: wieloznakowa wartość RS jest rozszerzeniem gawka

en: support for the UDP protocol is obsolete and will eventually be removed
pl: obsługa protokołu UDP jest przestarzała i może zostać usunięta

en: IPv6 communication is not supported
pl: Komunikacja IPv6 nie jest obsługiwana

en: gawk_popen_write: failed to move pipe fd to standard input
pl: gawk_popen_write: nie udało się przenieść deskryptora pliku potoku na standardowe wejście

en: environment variable `POSIXLY_CORRECT' set: turning on `--posix'
pl: zmienna środowiskowa `POSIXLY_CORRECT' ustawiona: `--posix' został włączony

en: `--posix' overrides `--traditional'
pl: opcja `--posix' zostanie użyta nad `--traditional'

en: `--posix'/`--traditional' overrides `--non-decimal-data'
pl: `--posix'/`--traditional' użyte nad opcją `--non-decimal-data'

en: `--posix' overrides `--characters-as-bytes'
pl: opcja `--posix' zostanie użyta nad `--characters-as-bytes'

en: `--posix' and `--csv' conflict
pl: `--posix' i `--csv' wykluczają się

en: running %s setuid root may be a security problem
pl: uruchamianie %s setuid root może być problemem pod względem bezpieczeństwa

en: The -r/--re-interval options no longer have any effect
pl: Opcje -r/--re-interval nie mają już żadnego efektu

en: cannot set binary mode on stdin: %s
pl: nie można ustawić trybu binarnego dla standardowego wejścia: %s

en: cannot set binary mode on stdout: %s
pl: nie można ustawić trybu binarnego dla standardowego wyjścia: %s

en: cannot set binary mode on stderr: %s
pl: nie można ustawić trybu binarnego dla standardowego wyjścia diagnostycznego: %s

en: no program text at all!
pl: brak tekstu programu!

en: Usage: %s [POSIX or GNU style options] -f progfile [--] file ...
pl: Użycie: %s [styl opcji POSIX lub GNU] -f plik_z_programem [--] plik ...

en: Usage: %s [POSIX or GNU style options] [--] %cprogram%c file ...
pl: Użycie: %s [styl opcji POSIX lub GNU] [--] %cprogram%c plik ...

en: POSIX options:		GNU long options: (standard)
pl: Opcje POSIX:		Długie opcje GNU (standard):

en: 	-f progfile		--file=progfile
pl: 	-f program		--file=program

en: 	-v var=val		--assign=var=val
pl: 	-v zmienna=wartość	--assign=zmienna=wartość

en: Short options:		GNU long options: (extensions)
pl: Krótkie opcje:		Długie opcje GNU: (rozszerzenia)

en: 	-d[file]		--dump-variables[=file]
pl: 	-d[plik]		--dump-variables[=plik]

en: 	-D[file]		--debug[=file]
pl: 	-D[plik]		--debug[=plik]

en: 	-e 'program-text'	--source='program-text'
pl: 	-e 'tekst-programu'	--source='tekst-programu'

en: 	-E file			--exec=file
pl: 	-E plik			--exec=plik

en: 	-i includefile		--include=includefile
pl: 	-i plikinclude		--include=plikinclude

en: 	-l library		--load=library
pl: 	-l biblioteka		--load=biblioteka

en: 	-o[file]		--pretty-print[=file]
pl: 	-o[plik]		--pretty-print[=plik]

en: 	-p[file]		--profile[=file]
pl: 	-p[plik]		--profile[=plik]

en: 	-Z locale-name		--locale=locale-name
pl: 	-Z nazwa-lokalizacji	--locale=nazwa-lokalizacji

note: TRANSLATORS: --help output (end) no-wrap
en: 
    To report bugs, use the `gawkbug' program.
    For full instructions, see the node `Bugs' in `gawk.info'
    which is section `Reporting Problems and Bugs' in the
    printed version.  This same information may be found at
    https://www.gnu.org/software/gawk/manual/html_node/Bugs.html.
    PLEASE do NOT try to report bugs by posting in comp.lang.awk,
    or by using a web forum such as Stack Overflow.
pl: 
    Do zgłaszania błędów prosimy używać programu `gawkbug'.
    Pełne instrukcje można znaleźć w węźle `Bugs' w `gawk.info',
    obecnego w sekcji `Reporting Problems and Bugs' w wersji drukowanej.
    Te same informacje można znaleźć pod adresem
    https://www.gnu.org/software/gawk/manual/html_node/Bugs.html.
    PROSIMY NIE próbować zgłaszać błędów wysyłając wiadomości na grupę
    comp.lang.awk albo przy użyciu forów WWW, takich jak Stack Overflow.

en: Source code for gawk may be obtained from
    %s/gawk-%s.tar.gz
pl: Kod źródłowy gawka można pobrać z
    %s/gawk-%s.tar.gz

en: gawk is a pattern scanning and processing language.
    By default it reads standard input and writes standard output.
pl: gawk jest językiem skanowania i przetwarzania wzorców.
    Program domyślnie czyta standardowe wejście i zapisuje standardowe wyjście.

en: Examples:
    	%s '{ sum += $1 }; END { print sum }' file
    	%s -F: '{ print $1 }' /etc/passwd
pl: Przykłady:
    	%s '{ suma += $1 }; END { print suma }' plik
    	%s -F: '{ print $1 }' /etc/passwd

en: Copyright (C) 1989, 1991-%d Free Software Foundation.
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or
    (at your option) any later version.
pl: Copyright (C) 1989, 1991-%d Free Software Foundation.
    
    Ten program jest wolnym oprogramowaniem; możesz go rozprowadzać dalej
    i/lub modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU,
    wydanej przez Fundację Wolnego Oprogramowania - według wersji 3-ciej
    tej Licencji lub którejś z późniejszych wersji.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
pl: Ten program rozpowszechniany jest z nadzieją, iż będzie on
    użyteczny - jednak BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, nawet domyślnej
    gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH
    ZASTOSOWAŃ. W celu uzyskania bliższych informacji przeczytaj
    Powszechną Licencję Publiczną GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program. If not, see http://www.gnu.org/licenses/.
pl: Z pewnością wraz z niniejszym programem otrzymałeś też egzemplarz
    Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GNU General Public License);
    jeśli zaś nie - odwiedź stronę http://www.gnu.org/licenses/.

en: -Ft does not set FS to tab in POSIX awk
pl: -Ft nie ustawia FS na znak tabulatora w POSIX awk

en: %s: `%s' argument to `-v' not in `var=value' form
pl: %s: argument `%s' dla `-v' nie jest zgodny ze składnią `zmienna=wartość'

en: `%s' is not a legal variable name
pl: `%s' nie jest dozwoloną nazwą zmiennej

en: `%s' is not a variable name, looking for file `%s=%s'
pl: `%s' nie jest nazwą zmiennej, szukanie pliku `%s=%s'

en: cannot use gawk builtin `%s' as variable name
pl: nie można użyć wbudowanej w gawk `%s' jako nazwy zmiennej

en: cannot use function `%s' as variable name
pl: nie można użyć funkcji `%s' jako nazwy zmiennej

en: floating point exception
pl: wyjątek zmiennopozycyjny

en: fatal error: internal error
pl: błąd krytyczny: błąd wewnętrzny

en: no pre-opened fd %d
pl: brak już otwartego fd %d

en: could not pre-open /dev/null for fd %d
pl: nie można otworzyć zawczasu /dev/null dla fd %d

en: empty argument to `-e/--source' ignored
pl: pusty argument dla opcji `-e/--source' został zignorowany

en: `--profile' overrides `--pretty-print'
pl: opcja `--profile' przykrywa `--pretty-print'

en: -M ignored: MPFR/GMP support not compiled in
pl: -M zignorowane: obsługa MPFR/GMP nie jest wkompilowana

en: Use `GAWK_PERSIST_FILE=%s gawk ...' instead of --persist.
pl: Zamiast --persist należy użyć `GAWK_PERSIST_FILE=%s gawk ...'.

en: Persistent memory is not supported.
pl: Pamięć trwała nie jest obsługiwana.

en: %s: option `-W %s' unrecognized, ignored
pl: %s: opcja `-W %s' nierozpoznana i zignorowana

en: %s: option requires an argument -- %c
pl: %s: opcja musi mieć argument -- %c

en: %s: fatal: cannot stat %s: %s
pl: %s: błąd krytyczny: nie można wykonać stat %s: %s

en: %s: fatal: using persistent memory is not allowed when running as root.
pl: %s: błąd krytyczny: użycie trwałej pamięci nie jest dozwolone przy uruchamianiu jako root.

en: %s: warning: %s is not owned by euid %d.
pl: %s: uwaga: właścicielem %s nie jest euid %d.

en: persistent memory is not supported
pl: pamięć trwała nie jest obsługiwana

en: %s: fatal: persistent memory allocator failed to initialize: return value %d, pma.c line: %d.
pl: %s: krytyczne: nie udało się zainicjować alokatora pamięci trwałej: zwrócił wartość %d, linia pma.c: %d.

en: PREC value `%.*s' is invalid
pl: wartość PREC `%.*s' jest nieprawidłowa

en: ROUNDMODE value `%.*s' is invalid
pl: wartość ROUNDMODE `%.*s' jest nieprawidłowa

en: atan2: received non-numeric first argument
pl: atan2: otrzymano pierwszy argument, który nie jest liczbą

en: atan2: received non-numeric second argument
pl: atan2: otrzymano drugi argument, który nie jest liczbą

en: %s: received negative argument %.*s
pl: %s: otrzymano ujemny argument %.*s

en: int: received non-numeric argument
pl: int: otrzymano argument, który nie jest liczbą

en: compl: received non-numeric argument
pl: compl: otrzymano argument, który nie jest liczbą

en: compl(%Rg): negative value is not allowed
pl: compl(%Rg): ujemna wartość nie jest dozwolona

en: comp(%Rg): fractional value will be truncated
pl: compl(%Rg): ułamkowe wartości zostaną obcięte

en: compl(%Zd): negative values are not allowed
pl: compl(%Zd): ujemne wartości nie są dozwolone

en: %s: received non-numeric argument #%d
pl: %s: otrzymano argument #%d, który nie jest liczbą

en: %s: argument #%d has invalid value %Rg, using 0
pl: %s: argument #%d ma nieprawidłową wartość %Rg, użyto 0

en: %s: argument #%d negative value %Rg is not allowed
pl: %s: ujemna wartość argumentu #%d %Rg nie jest dozwolona

en: %s: argument #%d fractional value %Rg will be truncated
pl: %s: ułamkowa wartość argumentu #%d %Rg zostanie obcięta

en: %s: argument #%d negative value %Zd is not allowed
pl: %s: ujemna wartość argumentu #%d %Zd nie jest dozwolona

en: and: called with less than two arguments
pl: and: wywołano z mniej niż dwoma argumentami

en: or: called with less than two arguments
pl: or: wywołano z mniej niż dwoma argumentami

en: xor: called with less than two arguments
pl: xor: wywołano z mniej niż dwoma argumentami

en: srand: received non-numeric argument
pl: srand: otrzymano argument, który nie jest liczbą

en: intdiv: received non-numeric first argument
pl: intdiv: otrzymano pierwszy argument, który nie jest liczbą

en: intdiv: received non-numeric second argument
pl: intdiv: otrzymano drugi argument, który nie jest liczbą

en: cmd. line:
pl: linia poleceń:

en: backslash at end of string
pl: backslash na końcu łańcucha

en: could not make typed regex
pl: nie udało się utworzyć wyrażenia regularnego z typem

en: old awk does not support the `\%c' escape sequence
pl: stary awk nie obsługuje sekwencji unikania `\%c'

en: POSIX does not allow `\x' escapes
pl: POSIX nie zezwala na sekwencję unikania `\x'

en: no hex digits in `\x' escape sequence
pl: brak cyfr szesnastkowych w sekwencji unikania `\x'

en: hex escape \x%.*s of %d characters probably not interpreted the way you expect
pl: szesnastkowa sekwencja unikania \x%.*s mająca %d znaków prawdopodobnie nie została zinterpretowana jak tego oczekujesz

en: POSIX does not allow `\u' escapes
pl: POSIX nie zezwala na sekwencję unikania `\u'

en: no hex digits in `\u' escape sequence
pl: brak cyfr szesnastkowych w sekwencji unikania `\u'

en: invalid `\u' escape sequence
pl: błędna sekwencja unikania `\u'

en: escape sequence `\%c' treated as plain `%c'
pl: sekwencja unikania `\%c' potraktowana jako zwykłe `%c'

en: Invalid multibyte data detected. There may be a mismatch between your data and your locale
pl: Wykryto nieprawidłowe dane wielobajtowe. Możliwe jest niedopasowanie pomiędzy Twoimi danymi a ustawieniami regionalnymi.

en: fatal: must use `count$' on all formats or none
pl: błąd krytyczny: trzeba użyć `count$' we wszystkich formatach lub żadnym

en: field width is ignored for `%%' specifier
pl: szerokość pola jest ignorowana dla określenia `%%'

en: precision is ignored for `%%' specifier
pl: precyzja jest ignorowana dla określenia `%%'

en: field width and precision are ignored for `%%' specifier
pl: szerokość pola i precyzja są ignorowane dla określenia `%%'

en: fatal: `$' is not permitted in awk formats
pl: błąd krytyczny: `$' nie jest dozwolony w formatach awka

en: fatal: argument index with `$' must be > 0
pl: błąd krytyczny: indeks argumentu z `$' musi być > 0

en: fatal: argument index %ld greater than total number of supplied arguments
pl: błąd krytyczny: indeks argumentu %ld większy niż liczba wszystkich przekazanych argumentów

en: must use `count$' on all formats or none
pl: trzeba użyć `count$' we wszystkich formatach lub żadnym

en: fatal: no `$' supplied for positional field width or precision
pl: błąd krytyczny: nie podano `$' dla szerokości pola lub precyzji z pozycją

en: `%c' is meaningless in awk formats; ignored
pl: `%c' nic nie znaczy w formatach awka; zignorowano

en: fatal: `%c' is not permitted in POSIX awk formats
pl: błąd krytyczny: `%c' nie jest dozwolone w formatach awka zgodnych z POSIX

en: [s]printf: value %g is not a valid wide character
pl: [s]printf: wartość %g nie jest poprawnym znakiem szerokim

en: %%%c format is POSIX standard but not portable to other awks
pl: format %%%c jest w standardzie POSIX, ale nie jest przenośny na inne awki

en: ignoring unknown format specifier character `%c': no argument converted
pl: zignorowano nieznany znak określający format `%c': nie przekonwertowano argumentu

en: fatal: not enough arguments to satisfy format string
pl: błąd krytyczny: za mało argumentów do zaspokojenia łańcucha formatującego

en: ^ ran out for this one
pl: ^ wyczerpano dla tego

en: [s]printf: format specifier does not have control letter
pl: [s]printf: określenie formatu nie ma litery sterującej

en: too many arguments supplied for format string
pl: przekazano za dużo argumentów do łańcucha formatującego

en: %s: received non-string format string argument
pl: %s: otrzymano łańcuch formatujący, który nie jest łańcuchem

en: sprintf: no arguments
pl: sprintf: brak argumentów

en: printf: no arguments
pl: printf: brak argumentów

en: printf: attempt to write to closed write end of two-way pipe
pl: printf: próba zapisu do zamkniętej końcówki do pisania potoku dwukierunkowego

en: [s]printf: value %g is out of range for `%%%c' format
pl: [s]printf: wartość %g spoza zakresu dla formatu `%%%c'

en: [s]printf: value %s is out of range for `%%%c' format
pl: [s]printf: wartość %s spoza zakresu dla formatu `%%%c'

en: %s %s `%s': could not get fd flags: (fcntl F_GETFD: %s)
pl: %s %s `%s': nie można uzyskać flag fd: (fcntl F_GETFD: %s)

en: %s %s `%s': could not set close-on-exec: (fcntl F_SETFD: %s)
pl: %s %s `%s': nie można ustawić close-on-exec: (fcntl F_SETFD: %s)

en: warning: personality: %s
pl: uwaga: osobowość: %s

en: waitpid: got exit status %#o
pl: waitpid: odebrano kod wyjścia %#o

en: fatal: posix_spawnp: %s
pl: błąd krytyczny: posix_spawn: %s

en: Program indentation level too deep. Consider refactoring your code
pl: Za głęboki poziom wcięcia programu. Sugerowany refaktor kodu

en: sending profile to standard error
pl: wysyłanie profilu na standardowe wyjście diagnostyczne

en: 	# %s rule(s)
pl: 	# Reguła(i) %s

en: 	# Rule(s)
pl: 	# Reguła(i)

en: internal error: %s with null vname
pl: błąd wewnętrzny: %s z pustym vname

en: internal error: builtin with null fname
pl: błąd wewnętrzny: builtin z pustym fname

en: %s# Loaded extensions (-l and/or @load)
pl: %s# Załadowane rozszerzenia (-l i/lub @load)

en: 
    # Included files (-i and/or @include and/or @nsinclude)
pl: 
    # Dołączone pliki (-i i/lub @include i/lub @nsinclude)

en: 	# gawk profile, created %s
pl: 	# profil programu gawk, utworzony %s

en: 
    	# Functions, listed alphabetically
pl: 
    	# Funkcje, spis alfabetyczny

en: redir2str: unknown redirection type %d
pl: redir2str: nieznany typ przekierowania %d

en: behavior of matching a regexp containing NUL characters is not defined by POSIX
pl: wynik dopasowania do wyrażenia regularnego zawierającego znaki NUL nie jest zdefiniowane przez POSIX

en: invalid NUL byte in dynamic regexp
pl: błędny bajt NUL w dynamicznym wyrażeniu regularnym

en: regexp escape sequence `\%c' treated as plain `%c'
pl: sekwencja unikania `\%c' w wyrażeniu regularnym potraktowana jako zwykłe `%c'

en: regexp escape sequence `\%c' is not a known regexp operator
pl: sekwencja unikania `\%c' w wyrażeniu regularnym nie jest znanym operatorem

en: regexp component `%.*s' should probably be `[%.*s]'
pl: komponent regexp `%.*s' powinien być prawdopodobnie `[%.*s]'

en: unbalanced [
pl: niesparowany [

en: invalid character class
pl: nieprawidłowa klasa znaku

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
pl: składnia klasy znaku to [[:space:]], a nie [:space:]

en: unfinished \ escape
pl: niedokończona sekwencja unikania \

en: ? at start of expression
pl: ? na początku wyrażenia

en: * at start of expression
pl: * na początku wyrażenia

en: + at start of expression
pl: + na początku wyrażenia

en: {...} at start of expression
pl: {...} na początku wyrażenia

en: invalid content of \{\}
pl: nieprawidłowa zawartość \{\}

en: regular expression too big
pl: wyrażenie regularne zbyt duże

en: stray \ before unprintable character
pl: zabłąkany \ przed znakiem niedrukowalnym

en: stray \ before white space
pl: zabłąkany \ przed spacją

en: stray \ before %s
pl: zabłąkany \ przed %s

en: stray \
pl: zabłąkany \

en: unbalanced (
pl: niesparowany (

en: no syntax specified
pl: nie podano składni

en: unbalanced )
pl: ) nie do pary

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
pl: %s: opcja '%s' jest niejednoznaczna; możliwości:

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja '--%s' nie może mieć argumentów

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja '%c%s' nie może mieć argumentów

en: %s: option '--%s' requires an argument
pl: %s: opcja '--%s' wymaga argumentu

en: %s: unrecognized option '--%s'
pl: %s: nieznana opcja '--%s'

en: %s: unrecognized option '%c%s'
pl: %s: nieznana opcja '%c%s'

en: %s: invalid option -- '%c'
pl: %s: błędna opcja -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
pl: %s: opcja wymaga argumentu -- '%c'

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
pl: %s: opcja '-W %s' jest niejednoznaczna

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja '-W %s' nie może mieć argumentów

en: %s: option '-W %s' requires an argument
pl: %s: opcja '-W %s' wymaga argumentu

en: success
pl: sukces

en: bad pattern
pl: błędny wzorzec

en: invalid contents of {}
pl: nieprawidłowa zawartość {}

en: ? * + or {interval} not preceded by valid subpattern
pl: ? * + lub {zakres} niepoprzedzone poprawnym podwzorcem

en: unbalanced {
pl: niesparowany {

en: invalid collating element
pl: błędny element scalający

en: invalid character class name
pl: błędna nazwa klasy znaku

en: invalid trailing backslash
pl: błędny końcowy znak backslash

en: invalid range endpoint
pl: błędny koniec zakresu

en: memory allocation failed
pl: przydzielenie pamięci nie powiodło się

en: invalid \digit
pl: błędne \cyfra

en: match not found
pl: nie znaleziono dopasowania

en: unknown error code
pl: nieznany kod błędu

en: Success
pl: Sukces

en: No match
pl: Brak dopasowania

en: Invalid regular expression
pl: Nieprawidłowe wyrażenie regularne

en: Invalid collation character
pl: Nieprawidłowy znak porównania

en: Invalid character class name
pl: Nieprawidłowa nazwa klasy znaku

en: Trailing backslash
pl: Końcowy znak backslash

en: Invalid back reference
pl: Nieprawidłowe odwołanie wsteczne

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
pl: Niesparowany znak [, [^, [:, [. lub [=

en: Unmatched ( or \(
pl: Niesparowany znak ( lub \(

en: Unmatched \{
pl: Niesparowany znak \{

en: Invalid content of \{\}
pl: Nieprawidłowa zawartość \{\}

en: Invalid range end
pl: Nieprawidłowy koniec zakresu

en: Memory exhausted
pl: Pamięć wyczerpana

en: Invalid preceding regular expression
pl: Nieprawidłowe poprzedzające wyrażenie regularne

en: Premature end of regular expression
pl: Przedwczesny koniec wyrażenia regularnego

en: Regular expression too big
pl: Wyrażenie regularne jest zbyt duże

en: Unmatched ) or \)
pl: Niesparowany znak ) lub \)

en: No previous regular expression
pl: Brak poprzedniego wyrażenia regularnego

en: %s was created by version `%s', but the current version is `%s'
pl: %s został utworzony przez wersję `%s', ale obecna wersja to `%s'

en: current setting of -M/--bignum does not match saved setting in PMA backing file
pl: bieżące ustawienie -M/--bignum nie pasuje do zapisanego ustawienia w pliku odpowiadającemu PMA

en: function `%s': cannot use function `%s' as a parameter name
pl: funkcja `%s': nie można użyć funkcji `%s' jako nazwy parametru

en: cannot pop main context
pl: nie można zdjąć głównego kontekstu
