gst-plugins-base 1.24.0 - en to nb_NO translation catalogue (219 entries)

en: Could not open device for playback in mono mode.
nb_NO: Kunne ikke åpne enheten for avspilling i mono-modus.

en: Could not open device for playback in stereo mode.
nb_NO: Kunne ikke åpne enheten for avspilling i stereo-modus.

en: Could not open device for playback in %d-channel mode.
nb_NO: Kunne ikke åpne enhet for avspilling i %d-kanalmodus.

en: Could not open audio device for playback. Device is being used by another application.
nb_NO: Kunne ikke åpne lydenheten for avspilling. Enheten brukes av et annet program.

en: Could not open audio device for playback.
nb_NO: Kunne ikke åpne lydenheten for avspilling.

en: Error outputting to audio device. The device has been disconnected.
nb_NO: Feil ved sending til lydenhet. Enheten er frakoblet.

en: Could not open device for recording in mono mode.
nb_NO: Kunne ikke åpne enhet for opptak i monomodus.

en: Could not open device for recording in stereo mode.
nb_NO: Kunne ikke åpne enhet for opptak i stereomodus.

en: Could not open device for recording in %d-channel mode
nb_NO: Kunne ikke åpne enhet for opptak i %d-kanalmodus

en: Could not open audio device for recording. Device is being used by another application.
nb_NO: Kunne ikke åpne lydenheten for opptak. Enheten brukes av et annet program.

en: Could not open audio device for recording.
nb_NO: Kunne ikke åpne lydenheten for opptak.

en: Error recording from audio device. The device has been disconnected.
nb_NO: Feil ved opptak fra lydenhet. Enheten er frakoblet.

en: Could not open CD device for reading.
nb_NO: Kunne ikke åpne CD-enheten for lesing.

en: Could not seek CD.
nb_NO: Kunne ikke søke på CD.

en: Could not read CD.
nb_NO: Kunne ikke lese CD.

en: Could not determine type of stream
nb_NO: Kunne ikke bestemme type strøm

en: This appears to be a text file
nb_NO: Dette ser ut som en tekstfil

en: Missing element '%s' - check your GStreamer installation.
nb_NO: Mangler elementet «%s» - kontroller GStreamer-installasjonen.

en: Could not create "uridecodebin" element.
nb_NO: Kunne ikke opprette elementet «uridecodebin».

en: Both autovideosink and %s elements are missing.
nb_NO: Både autobildesluk- og %s-elementer mangler.

en: The autovideosink element is missing.
nb_NO: Autobildeslukelementet mangler.

en: Configured videosink %s is not working.
nb_NO: Konfigurert bildesluk %s fungerer ikke.

en: Both autovideosink and %s elements are not working.
nb_NO: Både autobildesluk- og %s-elementer virker ikke.

en: The autovideosink element is not working.
nb_NO: Autobildeslukelementet fungerer ikke.

en: Custom text sink element is not usable.
nb_NO: Tilpasset tekstslukelement er ikke brukbart.

en: No volume control found
nb_NO: Fant ikke volumkontroll

en: Both autoaudiosink and %s elements are missing.
nb_NO: Både autolydsluk- og %s-elementer mangler.

en: The autoaudiosink element is missing.
nb_NO: Autolydslukelementet mangler.

en: Configured audiosink %s is not working.
nb_NO: Konfigurert lydsluk %s fungerer ikke.

en: Both autoaudiosink and %s elements are not working.
nb_NO: Både autolydsluk- og %s-elementer virker ikke.

en: The autoaudiosink element is not working.
nb_NO: Autolydslukelementet fungerer ikke.

en: Can't play a text file without video or visualizations.
nb_NO: Kan ikke spille av en tekstfil uten film eller visualiseringer.

en: No decoder available for type '%s'.
nb_NO: Ingen dekoder tilgjengelig for type «%s».

en: No URI specified to play from.
nb_NO: Ingen URI for avspilling oppgitt.

en: Invalid URI "%s".
nb_NO: Ugyldig URI «%s».

en: This stream type cannot be played yet.
nb_NO: Dennestrømtypen kan ikke spilles ennå.

en: No URI handler implemented for "%s".
nb_NO: Ingen URI-håndterer er implementert for «%s».

en: Source element can't be prepared
nb_NO: Kildeelementet kan ikke klargjøres

en: Source element is invalid.
nb_NO: Kildeelement er ugyldig.

en: Failed to create download directory '%s'.
nb_NO: Kunne ikke opprette nedlastingskatalog «%s».

en: Source element has no pads.
nb_NO: Kildeelementet har ingen utfylling.

en: Error while sending data to "%s:%d".
nb_NO: Feil ved sending av data til «%s:%d».

en: Can't record audio fast enough
nb_NO: Kan ikke ta opp lyd rask nok

en: This CD has no audio tracks
nb_NO: Denne CDen har ingen lydspor

en: An OpenGL error occurred
nb_NO: En OpenGL-feil oppsto

en: The GL API is not compatible with the current GL context
nb_NO: GL API-et er ikke kompatibel med gjeldende GL-kontekst

en: Subclass failed to initialize.
nb_NO: Kunne ikke initialisere underklassen.

en: ID3 tag
nb_NO: ID3-merke

en: APE tag
nb_NO: APE-merke

en: ICY internet radio
nb_NO: ICY internettradio

en: Lossless True Audio (TTA)
nb_NO: Tapsfri True Audio (TTA)

en: Windows Media Speech
nb_NO: Windows Mediatale

en: CYUV Lossless
nb_NO: CYUV tapsfritt

en: Lossless MSZH
nb_NO: Tapsfritt MSZH

en: Run-length encoding
nb_NO: Kjørelengde-koding

note: subtitle formats with static descriptions
en: Timed Text
nb_NO: Tidsbestemt tekst

note: FIXME: add variant field to typefinder?
en: Subtitle
nb_NO: Undertekst

en: MPL2 subtitle format
nb_NO: MPL2 undertekstformat

en: DKS subtitle format
nb_NO: DKS undertekstformat

en: QTtext subtitle format
nb_NO: QTtext undertekstformat

en: Sami subtitle format
nb_NO: Samisk undertekstformat

en: TMPlayer subtitle format
nb_NO: TMPlayer undertekstformat

en: CEA 608 Closed Caption
nb_NO: CEA 608 teksting

en: CEA 708 Closed Caption
nb_NO: CEA 708 teksting

en: Kate subtitle format
nb_NO: Kate undertekstformat

en: WebVTT subtitle format
nb_NO: WebVTT undertekstformat

en: Uncompressed video
nb_NO: Ukomprimert video

en: Uncompressed gray
nb_NO: Ukomprimert grå

en: Uncompressed packed YUV %s
nb_NO: Ukomprimert pakket YUV %s

en: Uncompressed semi-planar YUV %s
nb_NO: Ukomprimert semi-planar YUV %s

en: Uncompressed planar YUV %s
nb_NO: Ukomprimert planar YUV %s

en: Uncompressed palettized %d-bit %s
nb_NO: Ukomprimert palettopmimert %d-bit %s

en: Uncompressed %d-bit %s
nb_NO: Ukomprimert %d-bit %s

en: DivX MPEG-4 Version %d
nb_NO: DivX MPEG-4-versjon %d

en: Uncompressed audio
nb_NO: Ukomprimert lyd

en: Raw %d-bit %s audio
nb_NO: Rå %d-bit %s-lyd

en: Audio CD source
nb_NO: Lyd-CD-kilde

en: DVD source
nb_NO: DVD-kilde

en: Real Time Streaming Protocol (RTSP) source
nb_NO: Sanntidsdirekteavspillingsprotokoll (RTSP) kilde

en: Microsoft Media Server (MMS) protocol source
nb_NO: Microsoft Media Server (MMS) protokollkilde

note: TODO: find out how to add a comment for translators to the source code * (and tell them to make the first letter uppercase below if they move * the protocol to the middle or end of the string)
en: %s protocol source
nb_NO: %s protokollkilde

en: %s video RTP depayloader
nb_NO: %s bilde RTP-depayloader

en: %s audio RTP depayloader
nb_NO: %s lyd RTP-depayloader

en: %s RTP depayloader
nb_NO: %s RTP-depayloader

en: %s demuxer
nb_NO: %s demultiplekser

en: %s decoder
nb_NO: %s dekoder

en: %s video RTP payloader
nb_NO: %s bilde RTP-payloader

en: %s audio RTP payloader
nb_NO: %s lyd RTP-payloader

en: %s RTP payloader
nb_NO: %s RTP-payloader

en: %s muxer
nb_NO: %s multiplekser

en: %s encoder
nb_NO: %s koder

en: GStreamer element %s
nb_NO: GStreamer-element %s

en: Unknown source element
nb_NO: Ukjent kildeelement

en: Unknown sink element
nb_NO: Ukjent slukelement

en: Unknown element
nb_NO: Ukjent element

en: Unknown decoder element
nb_NO: Ukjent dekoderelement

en: Unknown encoder element
nb_NO: Ukjent element for koding

note: we should really never get here, but we better still return * something if we do
en: Plugin or element of unknown type
nb_NO: Tillegg eller element av ukjent type

en: Failed to read tag: not enough data
nb_NO: Klarte ikke å lese merket: Ikke nok data

en: track ID
nb_NO: spor-ID

en: MusicBrainz track ID
nb_NO: MusicBrainz spor-id

en: artist ID
nb_NO: artist-ID

en: MusicBrainz artist ID
nb_NO: MusicBrainz artist-id

en: album ID
nb_NO: album-ID

en: MusicBrainz album ID
nb_NO: MusicBrainz album-id

en: album artist ID
nb_NO: albumartist-id

en: MusicBrainz album artist ID
nb_NO: MusicBrainz albumartist-id

en: release group ID
nb_NO: utgivelsesgruppe-id

en: MusicBrainz release group ID
nb_NO: MusicBrainz utgivelsesgruppe-id

en: release track ID
nb_NO: utgivelsesspor-ID

en: MusicBrainz release track ID
nb_NO: MusicBrainz utgivelsesspor-id

en: track TRM ID
nb_NO: spor TRM-id

en: MusicBrainz TRM ID
nb_NO: MusicBrainz TRM-id

en: AcoustID fingerprint (chromaprint)
nb_NO: AcoustID-fingeravtrykk (chromaprint)

en: capturing shutter speed
nb_NO: opptakslukkerhastighet

en: Shutter speed used when capturing an image, in seconds
nb_NO: Lukkehastighet som benyttes når du tar et bilde, i sekunder

en: capturing focal ratio
nb_NO: opptaksbrennvidder

en: Focal ratio (f-number) used when capturing the image
nb_NO: Brennvidden (f-tall) som benyttes når du tar bildet

en: capturing focal length
nb_NO: opptaksbrennvidde

en: Focal length of the lens used capturing the image, in mm
nb_NO: Brennvidden til objektivet som brukes når du tar bildet, i mm

en: capturing 35 mm equivalent focal length
nb_NO: 35 mm ekvivalent opptaksbrennvidde

en: 35 mm equivalent focal length of the lens used capturing the image, in mm
nb_NO: 35 mm ekvivalent brennvidde til objektivet som brukes når du tar bildet, i mm

en: capturing digital zoom ratio
nb_NO: fanger digitalt zoomforhold

en: Digital zoom ratio used when capturing an image
nb_NO: Digitalt zoomforhold som benyttes når du tar et bilde

en: capturing iso speed
nb_NO: opptaks-ISO-hastighet

en: The ISO speed used when capturing an image
nb_NO: ISO-hastigheten som benyttes når du tar et bilde

en: capturing exposure program
nb_NO: opptakseksponeringsprogram

en: The exposure program used when capturing an image
nb_NO: Eksponeringsprogrammet som benyttes når du tar et bilde

en: capturing exposure mode
nb_NO: opptakseksponeringsmodus

en: The exposure mode used when capturing an image
nb_NO: Eksponeringsmodusen som benyttes når du tar et bilde

en: capturing exposure compensation
nb_NO: opptakseksponeringskompensasjon

en: The exposure compensation used when capturing an image
nb_NO: Eksponeringskompensasjonen som benyttes når du tar et bilde

en: capturing scene capture type
nb_NO: opptaksscene opptakstype

en: The scene capture mode used when capturing an image
nb_NO: Sceneopptaksmodus som anvendes når du tar et bilde

en: capturing gain adjustment
nb_NO: opptaksstyrkejustering

en: The overall gain adjustment applied on an image
nb_NO: Den samlede styrkejusteringen som anvendes på et bilde

en: capturing white balance
nb_NO: opptakshvitbalanse

en: The white balance mode set when capturing an image
nb_NO: Hvitbalanseinnstillingen når du tar et bilde

en: capturing contrast
nb_NO: opptakskontrast

en: The direction of contrast processing applied when capturing an image
nb_NO: Retningen av kontrastbehandling som anvendes når du tar et bilde

en: capturing saturation
nb_NO: opptaksmetning

en: The direction of saturation processing applied when capturing an image
nb_NO: Retningen av metningsbehandling som anvendes når du tar et bilde

en: capturing sharpness
nb_NO: opptaksskarphet

en: The direction of sharpness processing applied when capturing an image
nb_NO: Retningen av skarphetsbehandling som anvendes når du tar et bilde

en: capturing flash fired
nb_NO: opptaksblits avfyrt

en: If the flash fired while capturing an image
nb_NO: Om blitsen avfyres mens du tar et bilde

en: capturing flash mode
nb_NO: opptaksblitsmodus

en: The selected flash mode while capturing an image
nb_NO: Valgt blitsmodus mens du tar et bilde

en: capturing metering mode
nb_NO: opptaksmålemodus

en: The metering mode used while determining exposure for capturing an image
nb_NO: Målemodus som brukes mens man bestemmer eksponeringen for å ta et bilde

en: capturing source
nb_NO: opptakskilde

en: The source or type of device used for the capture
nb_NO: Kilden eller type enhet som brukes for opptak

en: image horizontal ppi
nb_NO: bilde horisontalt (ppi)

en: Media (image/video) intended horizontal pixel density in ppi
nb_NO: Media (bilde/video) beregnet horisontal pikseltetthet i ppi

en: image vertical ppi
nb_NO: bilde vertikalt (ppi)

en: Media (image/video) intended vertical pixel density in ppi
nb_NO: Media (bilde/video) beregnet vertikal piksel tetthet i ppi

en: ID3v2 frame
nb_NO: ID3v2-ramme

en: unparsed id3v2 tag frame
nb_NO: utolket id3v2 merkeramme

en: musical-key
nb_NO: musikal-tast

en: Initial key in which the sound starts
nb_NO: Innledende tast der lyden begynner

en: Print version information and exit
nb_NO: Skriv ut versjonsinformasjon og avslutt

en: Don't exit after showing the initial device list, but wait for devices to added/removed.
nb_NO: Ikke avslutt etter å ha vist den første enheteslisten, men vent på at enheter blir lagt til/fjernet.

en: Include devices from hidden device providers.
nb_NO: Inkluder enheter fra skjulte enhetstilbydere.

en: Volume: %.0f%%
nb_NO: Volum: %.0f%%

en: Mute: on
nb_NO: Demp: på

en: Mute: off
nb_NO: Demp: av

en: Buffering...
nb_NO: Bufrer ...

en: Clock lost, selecting a new one
nb_NO: Klokke tapt, velger en ny

en: Reached end of play list.
nb_NO: Nådde slutten av spillelisten.

en: Paused
nb_NO: Pauset

en: Now playing %s
nb_NO: Spiller nå %s

en: About to finish, preparing next title: %s
nb_NO: I ferd med å fullføre, forbereder neste tittel: %s

en: Playback rate: %.2f
nb_NO: Avspillingshastighet: %.2f

en: Could not change playback rate to %.2f
nb_NO: Kunne ikke endre avspillingshastigheten til %.2f

en: space
nb_NO: avstand

en: pause/unpause
nb_NO: pause/opphev pause

en: q or ESC
nb_NO: q eller ESC

en: quit
nb_NO: avslutt

en: > or n
nb_NO: > eller n

en: play next
nb_NO: spill neste

en: < or b
nb_NO: < eller b

en: play previous
nb_NO: spill forige

en: seek forward
nb_NO: søk forover

en: seek backward
nb_NO: søk bakover

en: volume up
nb_NO: volum opp

en: volume down
nb_NO: volum opp

en: toggle audio mute on/off
nb_NO: bytt lyd-demping av/på

en: increase playback rate
nb_NO: øk avspillingshastigheten

en: decrease playback rate
nb_NO: reduser avspillingshastigheten

en: change playback direction
nb_NO: endre avspillingsretningen

en: enable/disable trick modes
nb_NO: aktivere/deaktivere trikse-moduser

en: change to previous/next audio track
nb_NO: bytt til forrige/neste lydspor

en: change to previous/next video track
nb_NO: bytt til forrige/neste videospor

en: change to previous/next subtitle track
nb_NO: bytt til forrige/neste undertekstspor

en: seek to beginning
nb_NO: søk til begynnelsen

en: show keyboard shortcuts
nb_NO: vis hurtigtaster

en: Interactive mode - keyboard controls:
nb_NO: Interaktiv modus - tastaturkontroller:

en: Use Windows high-resolution clock, precision: %u ms
nb_NO: Bruk Windows høyoppløselig klokke, presisjon: %u ms

en: Output status information and property notifications
nb_NO: Utdata-statusinformasjon og egenskapsvarslinger

en: Control playback behaviour setting playbin 'flags' property
nb_NO: Kontroller avspillingsoppførsel ved å sette playbin «flagg»-egenskap

en: Video sink to use (default is autovideosink)
nb_NO: Video-sink som skal brukes (standard er autovideosink)

en: Audio sink to use (default is autoaudiosink)
nb_NO: Lyd-sink som skal brukes (standard er autoaudiosink)

en: Enable gapless playback
nb_NO: Aktiver sømløs avspilling

en: Enable instantaneous uri changes (only with playbin3)
nb_NO: Aktiver umiddelbare uri-endringer (bare med playbin3)

en: Shuffle playlist
nb_NO: Stokke spilleliste

en: Disable interactive control via the keyboard
nb_NO: Deaktiver interaktiv kontroll via tastaturet

en: Volume
nb_NO: Volum

en: Start position in seconds.
nb_NO: Startposisjon i sekunder.

en: Enable accurate seeking
nb_NO: Aktiver nøyaktig søking

en: Playlist file containing input media files
nb_NO: Spillelistefil som inneholder inngangsmediefiler

en: Use the experimental instant-rate-change flag when changing rate
nb_NO: Bruk det eksperimentelle «instant-rate-change»-flagget når du endrer rate

en: Do not print any output (apart from errors)
nb_NO: Ikke skriv noe utdata (bortsett fra feil)

en: Use playbin3 pipeline (default)
nb_NO: Bruk playbin3-datakanal (standard)

en: Use playbin2 pipeline
nb_NO: Bruk playbin2-datakanal

en: Keep showing the last frame on EOS until quit or playlist change command (gapless is ignored)
nb_NO: Fortsett å vise den siste rammen på EOS til du avslutter eller endrer kommandoen for spillelisten (gapless ignoreres)

en: Do not print current position of pipeline
nb_NO: Ikke skriv ut gjeldende posisjon til datakanalen

en: Usage: %s FILE1|URI1 [FILE2|URI2] [FILE3|URI3] ...
nb_NO: Bruk: %s FIL1|URI1 [FILE|URI2] [FILE|URI3] ...

en: You must provide at least one filename or URI to play.
nb_NO: Du må ha med minst ett filnavn eller nettadresse å spille.

en: Press 'k' to see a list of keyboard shortcuts.
nb_NO: Trykk «k» for å se en liste over hurtigtaster.
