xchat 2.8.8 - en to pl translation catalogue (1128 entries)

en: Cannot create ~/.xchat2
pl: Nie mogę utworzyć ~/.xchat2

en: I'm busy
pl: Jestem zajęty

en: Leaving
pl: Wychodzi

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
pl: * Czatowanie z konta root nie jest zalecane ze względów bezpieczeństwa.
      Należy utworzyć osobne konto użytkownika i używać go do logowania.

en: Waiting
pl: Czekam

en: Active
pl: Aktywne

en: Failed
pl: Porażka

en: Done
pl: Ukończone

en: Connect
pl: Połączenie

en: Aborted
pl: Anulowane

en: Cannot access %s
pl: Nie jestem w stanie odczytać %s

en: Error
pl: Błąd

en: %s is offering "%s". Do you want to accept?
pl: %s oferuje "%s". Czy chcesz to zaakceptować?

en: No active DCCs
pl: Brak aktywnych Połączeń Bezpośrednich

en: YES
pl: TAK

en: NO
pl: NIE

en: You are being CTCP flooded from %s, ignoring %s
pl: Zostałeś/aś zasypany/a pakietami CTCP przez %s, ignoruję %s

en: You are being MSG flooded from %s, setting gui_auto_open_dialog OFF.
pl: Zostałeś/aś zasypany/a wiadomościami przez użytkownika %s, WYŁĄCZAM automatyczne otwieranie okien/zakładek z nowymi rozmowami.

en:   %-20s online
pl:   %-20s obecny

en:   %-20s offline
pl:   %-20s nieobecny

en: No channel joined. Try /join #<channel>
pl: Nie jesteś w żadnym pokoju. Użyj polecenia /join #<nazwa_pokoju>

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
pl: Nie jesteś połączony/a z serwerem. Użyj polecenia /server <nazwa_hosta> [<port>]

en: Already marked away: %s
pl: Już zaznaczony jako nieobecny: %s

en: Already marked back.
pl: Już zaznaczony jako obecny.

en: I need /bin/sh to run!
pl: Do uruchomienia tego potrzebna jest powłoka /bin/sh!

en: Commands Available:
pl: Dostępne Polecenia:

en: User defined commands:
pl: Polecenia Użytkownika:

en: Plugin defined commands:
pl: Polecenia zdefiniowane przez Wtyczki:

en: Type /HELP <command> for more information, or /HELP -l
pl: Wpisz /HELP <polecenia> aby uzyskać więcej informacji lub /HELP -l

en: Unknown arg '%s' ignored.
pl: Nierozpoznany argument '%s' zignorowany.

en: No such plugin found.
pl: Taka wtyczka nie została znaleziona.

en: That plugin is refusing to unload.
pl: Ta wtyczka odmawia wyładowania.

en: ADDBUTTON <name> <action>, adds a button under the user-list
pl: ADDBUTTON <nazwa> <akcja>, dodaje przycisk pod listą użytkowników

en: ALLCHAN <cmd>, sends a command to all channels you're in
pl: ALLCHAN <polecenie>, wysyła polecenie do wszystkich pokoi, w których się znajdujesz

en: ALLCHANL <cmd>, sends a command to all channels you're in
pl: ALLCHANL <polecenie>, wysyła polecenie do wszystkich pokoi, w których się znajdujesz

en: ALLSERV <cmd>, sends a command to all servers you're in
pl: ALLSERV <polecenia>, wysyła polecenie do wszystkich serwerów, z którymi jesteś połączony/a

en: AWAY [<reason>], sets you away
pl: AWAY [<powód>], ustawia status nieobecności

en: BACK, sets you back (not away)
pl: BACK, ustawia status obecności (nie nieobecności)

en: BAN <mask> [<bantype>], bans everyone matching the mask from the current channel. If they are already on the channel this doesn't kick them (needs chanop)
pl: BAN <maska> [<rodzaj>], banuje wszystkich pasujących do maski w danym pokoju. Jeśli są oni obecni w tym pokoju te polecenie nie spowoduje ich wyproszenia (musisz być Operatorem Pokoju)

en: CHANOPT [-quiet] <variable> [<value>]
pl: CHANOPT [-quiet] <zmienna> [<wartość>]

en: CLEAR [ALL|HISTORY], Clears the current text window or command history
pl: CLEAR [ALL|HISTORY], czyści aktualną zawartość okna lub historię poleceń

en: CLOSE, Closes the current window/tab
pl: CLOSE, zamyka aktywne okno/zakładkę

en: COUNTRY [-s] <code|wildcard>, finds a country code, eg: au = australia
pl: COUNTRY [-s] <kod|maska>, odszukuje kod kraju, np.: pl = Polska

en: CTCP <nick> <message>, send the CTCP message to nick, common messages are VERSION and USERINFO
pl: CTCP <pseudonim> <wiadomość>, wysyła wiadomość CTCP do użytkownika o podanym pseudonimie. Typowe wiadomości to VERSION (wersja) oraz USERINFO (informacje o użytkowniku)

en: CYCLE [<channel>], parts the current or given channel and immediately rejoins
pl: CYCLE [<pokuj>], wyjście i natychmiastowy powrót do pokoju

en: 
    DCC GET <nick>                      - accept an offered file
    DCC SEND [-maxcps=#] <nick> [file]  - send a file to someone
    DCC PSEND [-maxcps=#] <nick> [file] - send a file using passive mode
    DCC LIST                            - show DCC list
    DCC CHAT <nick>                     - offer DCC CHAT to someone
    DCC PCHAT <nick>                    - offer DCC CHAT using passive mode
    DCC CLOSE <type> <nick> <file>         example:
             /dcc close send johnsmith file.tar.gz
pl: 
    DCC GET <pseudonim>                       - przyjmuje zaoferowany plik
    DCC SEND [-makszns=#] <pseudonim> [plik]  - wysyła plik do kogoś o podanym pseudonimie
    DCC PSEND [-makszns=#] <pseudonim> [plik] - wysyła plik w trybie pasywnym
    DCC LIST                                  - wyświetla listę połączeń bezpośrednich
    DCC CHAT <pseudonim>                      - oferuje użytkownikowi o podanym pseudonimie
                                                 czat bezpośredni
    DCC PCHAT <pseudonim>                     - oferuje użytkownikowi o podanym pseudonimie
                                                 czat bezpośredni w trybie pasywnym
    DCC CLOSE <rodzaj> <pseudonim> <plik>     - zamyka określone połączenie bezpośrednie
                                                 przykład:
             /dcc close send jasio plik.zip

en: DEHOP <nick>, removes chanhalf-op status from the nick on the current channel (needs chanop)
pl: DEHOP <pseudonim>, zabiera uprawnienia półoperatora użytkownikowi o podanym pseudonimie w aktualnym pokoju (musisz być Operatorem Pokoju)

en: DELBUTTON <name>, deletes a button from under the user-list
pl: DELBUTTON <nazwa>, usuwa przycisk spod listy użytkowników

en: DEOP <nick>, removes chanop status from the nick on the current channel (needs chanop)
pl: DEOP <pseudonim>, zabiera uprawnienia operatora użytkownikowi o podanym pseudonimie w aktualnym pokoju (musisz być Operatorem Pokoju)

en: DEVOICE <nick>, removes voice status from the nick on the current channel (needs chanop)
pl: DEVOICE <pseudonim>, zabiera prawo głosu użytkownikowi o podanym pseudonimie w aktualnym pokoju (musisz być Operatorem Pokoju)

en: DISCON, Disconnects from server
pl: DISCON, zamknięcie połączenia z serwerem

en: DNS <nick|host|ip>, Finds a users IP number
pl: DNS <pseudonim|host|ip>, odszukuje adres IP użytkownika

en: ECHO <text>, Prints text locally
pl: ECHO <tekst>, wypisuje lokalnie zadany tekst

en: EXEC [-o] <command>, runs the command. If -o flag is used then output is sent to current channel, else is printed to current text box
pl: EXEC [-o] <polecenie>, uruchamia polecenie. Jeśli podana jest opcja -o wówczas wynik jest wysyłany do aktualnego pokoju, w innym wypadku jest wyświetlany lokalnie

en: EXECCONT, sends the process SIGCONT
pl: EXECCONT, wysyła procesowi sygnał SIGCONT

en: EXECKILL [-9], kills a running exec in the current session. If -9 is given the process is SIGKILL'ed
pl: EXECKILL [-9], zabija uruchomiony proces w aktualnej sesji. Jeśli podana jest opcja -9, proces otrzymuje sygnał SIGKILL

en: EXECSTOP, sends the process SIGSTOP
pl: EXECSTOP, wysyła procesowi sygnał SIGSTOP

en: EXECWRITE, sends data to the processes stdin
pl: EXECWRITE, wysyła dane na standardowe wejście procesu

en: FLUSHQ, flushes the current server's send queue
pl: FLUSHHQ, opróżnia aktualną kolejkę wysyłkową serwera

en: GATE <host> [<port>], proxies through a host, port defaults to 23
pl: GATE <host> [<port>], włączenie pośredniczenia przez host, z domyślnym 23 portem

en: GHOST <nick> [password], Kills a ghosted nickname
pl: GHOST <pseudonim> [hasło], zabija opuszczony pseudonim

en: HOP <nick>, gives chanhalf-op status to the nick (needs chanop)
pl: HOP <pseudonim>, nadaje status Półoperatora Pokoju (musisz być Operatorem Pokoju)

en: ID <password>, identifies yourself to nickserv
pl: ID <hasło>, identyfikuje Cię wobec serwera

en: IGNORE <mask> <types..> <options..>
        mask - host mask to ignore, eg: *!*@*.aol.com
        types - types of data to ignore, one or all of:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        options - NOSAVE, QUIET
pl: IGNORE <maska> <rodzaje..> <opcje..>
        maska - maska ignorowanego hosta, przykład: *!*@*.tpnet.pl
      rodzaje - zakres ignorowania, jeden rodzaj lub ALL:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        opcje - NOSAVE, QUIET

en: INVITE <nick> [<channel>], invites someone to a channel, by default the current channel (needs chanop)
pl: INVITE <pseudonim> [<pokój>], wysyła zaproszenie do pokoju, domyślnie jest to aktualny pokój (musisz być Operatorem Pokoju)

en: JOIN <channel>, joins the channel
pl: JOIN <pokój>, wejście do pokoju

en: KICK <nick>, kicks the nick from the current channel (needs chanop)
pl: KICK <pseudonim>, wyprasza użytkownika z aktualnego pokoju (musisz być Operatorem Pokoju)

en: KICKBAN <nick>, bans then kicks the nick from the current channel (needs chanop)
pl: KICKBAN <pseudonim>, banuje a następnie wyprasza użytkownika z aktualnego pokoju (musisz być Operatorem Pokoju)

en: LAGCHECK, forces a new lag check
pl: LAGCHECK, wymuszenie sprawdzenia opóźnienia w komunikacji z serwerem

en: LASTLOG <string>, searches for a string in the buffer
pl: LASTLOG <fragment>, wyszukanie fragmentu w buforze

en: LOAD [-e] <file>, loads a plugin or script
pl: LOAD [-e] <plik>, załadowanie wtyczki lub skryptu

en: MDEHOP, Mass deop's all chanhalf-ops in the current channel (needs chanop)
pl: MDEHOP, masowe odebranie statusu półoperatora wszystim w aktualnym pokoju (musisz być Operatorem Pokoju)

en: MDEOP, Mass deop's all chanops in the current channel (needs chanop)
pl: MDEOP, masowe odebranie statusu operatora wszystim w aktualnym pokoju (musisz być Operatorem Pokoju)

en: ME <action>, sends the action to the current channel (actions are written in the 3rd person, like /me jumps)
pl: ME <akcja>, wysyła akcję do aktualnego pokoju (akcje pisane są 3. osobie, tak jak /me skacze)

en: MKICK, Mass kicks everyone except you in the current channel (needs chanop)
pl: MKICK, wyrzuca wszystkich oprócz Ciebie w bieżącym pokoju (musisz być Operatorem Pokoju)

en: MOP, Mass op's all users in the current channel (needs chanop)
pl: MOP, daje wszystkim użytkownikom status operatora w bieżącym pokoju (musisz być Operatorem Pokoju)

en: MSG <nick> <message>, sends a private message
pl: MSG <pseudonim> <wiadomość>, wysyła prywatną wiadomość do użytkownika o podanym pseudonimie

en: NAMES, Lists the nicks on the current channel
pl: NAMES, wykazuje wszystkie pseudonimy w bieżącym pokoju

en: NCTCP <nick> <message>, Sends a CTCP notice
pl: NCTCP <pseudonim> <wiadomość>, wysyła ogłoszenie CTCP

en: NEWSERVER [-noconnect] <hostname> [<port>]
pl: NEWSERVER [-noconnect] <nazwa hostu> [<port>]

en: NICK <nickname>, sets your nick
pl: NICK <pseudonim>, zmiana pseudonimu

en: NOTICE <nick/channel> <message>, sends a notice. Notices are a type of message that should be auto reacted to
pl: NOTICE <pseudonim/pokoj> <wiadomość>, wysyła ogłoszenie. Ogłoszenia to rodzaj wiadomości, które powinny być automatycznie odpowiedziane

en: NOTIFY [-n network1[,network2,...]] [<nick>], displays your notify list or adds someone to it
pl: NOTIFY [-n network1[,network2,...]] [<pseudonim>], wyświetla listę powiadomień lub dodaje kogoś do niej

en: OP <nick>, gives chanop status to the nick (needs chanop)
pl: OP <pseudonim>, daje pseudonimu status operatora pokoju (musisz być Operatorem Pokoju)

en: PART [<channel>] [<reason>], leaves the channel, by default the current one
pl: PART [<pokoj>] [<powód>], opuszcza pokoj, domyślnie obecny

en: PING <nick | channel>, CTCP pings nick or channel
pl: PING <pseudonim | pokoj>, wysyła ping do pseudonimu lub pokoju za pomocą CTCP

en: QUERY [-nofocus] <nick>, opens up a new privmsg window to someone
pl: QUERY [-nofocus] <pseudonim>, otwiera nowe okno dialogowe do kogoś

en: QUIT [<reason>], disconnects from the current server
pl: QUIT [<powód>], odłącza się od obecnego serwera

en: QUOTE <text>, sends the text in raw form to the server
pl: QUOTE <tekst>, wysyła surowy tekst do serwera

en: RECONNECT [-ssl] [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
pl: RECONNECT [-ssl] [<host>] [<port>] [<hasło>], można użyć jako /RECONNECT aby ponownie połączyć się do bieżącego serwera lub /RECONNECT ALL aby ponownie połączyć się do wszystkich otwartych serwerów

en: RECONNECT [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
pl: RECONNECT [<host>] [<port>] [<hasło>], można użyć jako /RECONNECT aby ponownie połączyć się do bieżącego serwera lub /RECONNECT ALL aby ponownie połączyć się do wszystkich otwartych serwerów

en: RECV <text>, send raw data to xchat, as if it was received from the irc server
pl: RECV <tekst>, wysyła surowe dane do xchat, jakby były otrzymywane z serwera IRC

en: SAY <text>, sends the text to the object in the current window
pl: SAY <tekst>, wysyła tekst do obiektu w bieżącym oknie

en: SEND <nick> [<file>]
pl: SEND <pseudonim> [<plik>]

en: SERVCHAN [-ssl] <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
pl: SERVCHAN [-ssl] <host> <port> <pokój>, łączy i wchodzi do pokoju

en: SERVCHAN <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
pl: SERVCHAN <host> <port> <pokój>, łączy i wchodzi do pokoju

en: SERVER [-ssl] <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667 for normal connections, and 9999 for ssl connections
pl: SERVER [-ssl] <host> [<port>] [<hasło>], łączy się z serwerem, domyślny port to 6667 dla zwykłych połączeń, i 9999 dla połączeń SSL

en: SERVER <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667
pl: SERVER <host> [<port>] [<hasło>], łączy się z serwerem, domyślny port to 6667

en: SET [-e] [-off|-on] [-quiet] <variable> [<value>]
pl: SET [-e] [-off|-on] [-quiet] <zmienna> [<wartość>]

en: SETCURSOR [-|+]<position>
pl: SETCURSOR [-|+]<pozycja>

en: TOPIC [<topic>], sets the topic if one is given, else shows the current topic
pl: TOPIC [<temat>], określa temat jeśli jest podany, inaczej pokazuje bieżący temat

en: 
    TRAY -f <timeout> <file1> [<file2>] Blink tray between two icons.
    TRAY -f <filename>                  Set tray to a fixed icon.
    TRAY -i <number>                    Blink tray with an internal icon.
    TRAY -t <text>                      Set the tray tooltip.
    TRAY -b <title> <text>              Set the tray balloon.
pl: 
    TRAY -f <limit czasu> <plik1> [<plik2>] Miga w zasobniku pomiędzy dwoma ikonami.
    TRAY -f <nazwa pliku>                  Ustawia zasobnik do ustalonej ikony.
    TRAY -i <numer>                    Miga w zasobniku wewnętrzną ikoną.
    TRAY -t <tekst>                      Ustawia tooltip zasobnika.
    TRAY -b <tytuł> <tekst>              Ustawia balon zasobnika.

en: UNBAN <mask> [<mask>...], unbans the specified masks.
pl: UNBAN <maska> [<maska>...], odbanuje podane maski.

en: UNIGNORE <mask> [QUIET]
pl: UNIGNORE <maska> [QUIET]

en: UNLOAD <name>, unloads a plugin or script
pl: UNLOAD <nazwa>, usuwa wtyczkę lub skrypt

en: URL <url>, opens a URL in your browser
pl: URL <url>, otwiera URL w twojej przeglądarce

en: USELECT [-a] [-s] <nick1> <nick2> etc, highlights nick(s) in channel userlist
pl: USELECT [-a] [-s] <pseudonim1> <pseudonim2> itp, podświetla pseudonim(y) w liście użytkowników pokoju

en: VOICE <nick>, gives voice status to someone (needs chanop)
pl: VOICE <pseudonim>, przyznaje komuś prawo głosu (musisz być Operatorem Pokoju)

en: WALLCHAN <message>, writes the message to all channels
pl: WALLCHAN <wiadomość>, pisze wiadomość do wszystkich pokoi

en: WALLCHOP <message>, sends the message to all chanops on the current channel
pl: WALLCHOP <wiadomość>, wysyła wiadomość do wszystkich operatorów w bieżącym pokoju

en: Usage: %s
pl: Wykorzystanie: %s

en: 
    No help available on that command.
pl: 
    Nie ma pomocy do tego polecenia.

en: No such command.
pl: Polecenie nieznane.

en: Bad arguments for user command.
pl: Złe argumenty przekazane temu poleceniu.

en: Too many recursive usercommands, aborting.
pl: Zbyt wiele rekursywnych poleceń użytkownika, przerywam.

en: Unknown Command. Try /help
pl: Polecenie nieznane. Użyj /help

en: No xchat_plugin_init symbol; is this really an xchat plugin?
pl: Żaden symbol xchat_plugin_init; czy to naprawdę wtyczka xchatu?

en: Are you sure this is a SSL capable server and port?
pl: Czy jesteś pewien/pewna, że ten serwer i/lub port obsługuje SSL?

en: Cannot resolve hostname %s
    Check your IP Settings!
pl: Nie można rozwiązać nazwy hosta %s
    Sprawdź twoje ustawienia IP!

en: Proxy traversal failed.
pl: Nieudane połączenie z serwerem pośredniczącym.

en: Cycling to next server in %s...
pl: Skocz do następnego serwera w %s...

en: Warning: "%s" character set is unknown. No conversion will be applied for network %s.
pl: Uwaga: nieznane kodowanie "%s". Nie będzie stosowanej konwersji dla sieci %s.

en: %C22*%O$t$1 added to notify list.
pl: %C22*%O$t$1 dodano do listy powiadomień.

en: %C22*%O$t$1 Banlist:%C19 $4%C20 $2%C21 $3
pl: %C22*%O$t$1 Lista banów:%C19 $4%C20 $2%C21 $3

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(You are banned).
pl: %C22*%O$tNie możesz wejść do pokoju%C26 %B$1 %O(Jesteś zbanowany).

en: %C22*%O$t$1 is now known as $2
pl: %C22*%O$t$1 zmienia pseudonim na $2

en: %C22*%O$t$1 sets ban on $2
pl: %C22*%O$t$1 nakłada BAN na $2

en: %C22*%O$tChannel $1 created on $2
pl: %C22*%O$tPokój $1 został utworzony $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes channel half-operator status from%C26 $2
pl: %C22*%O$t%C26$1%O odbiera status Półoperatora Pokoju użytkownikowi%C26 $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes channel operator status from%C26 $2
pl: %C22*%O$t%C26$1%O odbiera status Operatora Pokoju użytkownikowi%C26 $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes voice from%C26 $2
pl: %C22*%O$t%C26$1%O odbiera prawo głosu użytkownikowi%C26 $2

en: %C22*%O$t$1 sets exempt on $2
pl: %C22*%O$t$1 ustawia wyjątek na $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives channel half-operator status to%C26 $2
pl: %C22*%O$t%C26$1%O nadaje status Półoperatora Pokoju użytkownikowi%C26 $2

en: %C22*%O$t$1 sets invite on $2
pl: %C22*%O$t$1 ustawia zaproszenie dla $2

en: %UChannel          Users   Topic
pl: %UPokój            Użyt.   Temat

en: %C22*%O$t$1 sets mode $2$3 $4
pl: %C22*%O$t$1 ustawia opcje $2$3 $4

en: %C22*%O$t%C22Channel $1 modes: $2
pl: %C22*%O$t%C22Opcje Pokoju $1: $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives channel operator status to%C26 $2
pl: %C22*%O$t%C26$1%O nadaje status Operatora Pokoju użytkownikowi%C26 $2

en: %C22*%O$t$1 removes exempt on $2
pl: %C22*%O$t$1 usuwa wyjątek na $2

en: %C22*%O$t$1 removes invite on $2
pl: %C22*%O$t$1 usuwa zaproszenie dla $2

en: %C22*%O$t$1 removes channel keyword
pl: %C22*%O$t$1 usuwa hasło dostępu do pokoju

en: %C22*%O$t$1 removes user limit
pl: %C22*%O$t$1 usuwa limit użytkowników

en: %C22*%O$t$1 sets channel keyword to $2
pl: %C22*%O$t$1 ustawia hasło dostępu do pokoju na $2

en: %C22*%O$t$1 sets channel limit to $2
pl: %C22*%O$t$1 ustawia limit pokoju na $2 użytkowników

en: %C22*%O$t$1 removes ban on $2
pl: %C22*%O$t$1 usuwa BANA z $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives voice to%C26 $2
pl: %C22*%O$t%C26$1%O daje głos użytkownikowi%C26 $2

en: %C22*%O$t%C22Connected. Now logging in...
pl: %C22*%O$t%C22Połączenie nawiązane. Teraz się loguję...

en: %C22*%O$t%C22Connecting to $1 ($2) port $3%O...
pl: %C22*%O$t%C22Łączenie z $1 ($2) port $3%O...

en: %C21*%O$t%C21Connection failed. Error: $1
pl: %C21*%O$t%C21Połączenie nieudane. Błąd: $1

en: %C22*%O$tReceived a CTCP $1 from $2
pl: %C22*%O$tNadeszło żądanie CTCP $1 od użytkownika $2

en: %C22*%O$tReceived a CTCP $1 from $2 (to $3)
pl: %C22*%O$tNadeszło żądanie CTCP $1 od użytkownika $2 (do $3)

en: %C22*%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2
pl: %C22*%O$tNadeszło żądanie CTCP Sound $1 od użytkownika $2

en: %C22*%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2 (to $3)
pl: %C22*%O$tNadeszło żądanie CTCP Sound $1 od użytkownika $2 (do $3)

en: %C22*%O$tDCC CHAT to %C26$1%O aborted.
pl: %C22*%O$tOdbieranie Czat Bezpośredni z użytkownikiem %C26$1%O zakończony.

en: %C22*%O$tDCC CHAT connection established to %C26$1 %C30[%O$2%C30]
pl: %C22*%O$tCzat Bezpośredni rozpoczęty z użytkownikiem %C26$1 %C30[%O$2%C30]

en: %C22*%O$tDCC CHAT to %C26$1%O lost ($4).
pl: %C22*%O$tCzat Bezpośredni z użytkownikiem %C26$1%O przerwany ($4).

en: %C22*%O$tReceived a DCC CHAT offer from $1
pl: %C22*%O$tNadeszło zaproszenie na Czat Bezpośredni od użytkownika $1

en: %C22*%O$tOffering DCC CHAT to $1
pl: %C22*%O$tWysyłam zaproszenie na Czat Bezpośredni do użytkownika $1

en: %C22*%O$tAlready offering CHAT to $1
pl: %C22*%O$tZaproszenie na Czat do użytkownika $1 już wcześniej zostało wysłane

en: %C22*%O$tDCC $1 connect attempt to%C26 $2%O failed (err=$3).
pl: %C22*%O$tPróba nawiązania Połączenia Bezpośredniego $1 z użytkownikiem%C26 $2%O nie powiodła się (błąd=$3).

en: %C22*%O$tReceived '$1%O' from $2
pl: %C22*%O$tOdebrałem '$1%O' od użytkownika $2

en: %C24,18 Type  To/From    Status  Size    Pos     File
pl: %C24,18 Typ  do/z    Stan  Rozmiar    Poz     Plik

en: %C22*%O$tReceived a malformed DCC request from %C26$1%O.%010%C22*%O$tContents of packet: $2
pl: %C22*%O$tNadszedł nieprawidłowy wniosek Czatu Bezpośredniego od %C26$1%O.%010%C22*%O$tZawartość pakietu: $2

en: %C22*%O$tOffering%C26 $1%O to%C26 $2
pl: %C22*%O$tOferuję%C26 $1%O użytkownikowi%C26 $2

en: %C22*%O$tNo such DCC offer.
pl: %C22*%O$tNie ma takiej oferty Czatu Bezpośredniego.

en: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $2%O to%C26 $1%O aborted.
pl: %C22*%O$tOdbieranie%C26 $2%O Czatu Bezpośredniego od użytkownika%C26 $1%O zakończone.

en: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $1%O from%C26 $3%O complete %C30[%C26$4%O cps%C30]%O.
pl: %C22*%O$tOdbieranie%C26 $1%O Czatu Bezpośredniego z%C26 $3%O gotowe %C30[%C26$4%O cps%C30]%O.

en: %C22*%O$tDCC RECV connection established to%C26 $1 %C30[%O$2%C30]
pl: %C22*%O$tPołączenie odbierania Czatu Bezpośredniego zrealizowane do%C26 $1 %C30[%O$2%C30]

en: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $1%O from%C26 $3%O failed ($4).
pl: %C22*%O$tOdbieranie Czatu Bezpośredniego%C26 $1%O z%C26 $3%O nie powiodło się ($4).

en: %C22*%O$tDCC RECV: Cannot open $1 for writing ($2).
pl: %C22*%O$tOdbieranie Czatu Bezpośredniego: Nie można otworzyć $1 do pisania ($2).

en: %C22*%O$tThe file%C26 $1%C already exists, saving it as%C26 $2%O instead.
pl: %C22*%O$tPlik%C26 $1%C już istnieje, zapisuje go w zamian jako%C26 $2%O.

en: %C22*%O$t%C26$1 %Ohas requested to resume%C26 $2 %Cfrom%C26 $3%C.
pl: %C22*%O$t%C26$1 %Owystąpił z wnioskiem o wznowienie%C26 $2 %Cz%C26 $3%C.

en: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $2%O to%C26 $1%O aborted.
pl: %C22*%O$tWysyłanie%C26 $2%O Czatu Bezpośredniego do użytkownika%C26 $1%O zakończone.

en: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $1%O to%C26 $2%O complete %C30[%C26$3%O cps%C30]%O.
pl: %C22*%O$tWysyłanie%C26 $1%O Czatu Bezpośredniego do%C26 $2%O gotowe %C30[%C26$4%O cps%C30]%O.

en: %C22*%O$tDCC SEND connection established to%C26 $1 %C30[%O$2%C30]
pl: %C22*%O$tPołączenie wysyłania Czatu Bezpośredniego zrealizowane z%C26 $1 %C30[%O$2%C30]

en: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $1%O to%C26 $2%O failed. $3
pl: %C22*%O$tWysyłanie Czatu Bezpośredniego%C26 $1%O do%C26 $2%O nie powiodło się. $3

en: %C22*%O$t%C26$1 %Ohas offered%C26 $2 %O(%C26$3 %Obytes)
pl: %C22*%O$t%C26$1 %Ozaoferował%C26 $2 %O(%C26$3 %Obajtów)

en: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Oto%C26 $3 %Cstalled - aborting.
pl: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Oprzy%C26 $3 %Czawieszony - przerywam.

en: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Oto%C26 $3 %Otimed out - aborting.
pl: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Oprzy%C26 $3 %Oprzekroczył czas - przerywam.

en: %C22*%O$t$1 deleted from notify list.
pl: %C22*%O$t$1 usunięty z listy powiadomień.

en: %C22*%O$tDisconnected ($1).
pl: %C22*%O$tRozłączony ($1).

en: %C22*%O$tFound your IP: [$1]
pl: %C22*%O$tTwój adres IP: [$1]

en: %O%C26$1%O added to ignore list.
pl: %O%C26$1%O dodano do listy ignorowanych.

en: Ignore on %C26$1%O changed.
pl: Sposób ignorowania użytkownika %C26$1%O został zmieniony.

en: %C24,18 Hostmask                  PRIV NOTI CHAN CTCP DCC  INVI UNIG
pl: %C24,18 Maska hosta                  PRIV NOTI CHAN CTCP DCC  INVI UNIG

en: %O%C26$1%O removed from ignore list.
pl: %O%C26$1%O usunięty z listy ignorowanych.

en:   Ignore list is empty.
pl: Lista ignorowanych jest pusta.

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(Channel is invite only).
pl: %C22*%O$tNie możesz wejść do pokoju%C26 %B$1 %O(Wymagane jest zaproszenie).

en: %C22*%O$tYou have been invited to%C26 $1%O by%C26 $2%C (%C26$3%C)
pl: %C22*%O$tOtrzymałeś/aś zaproszenie do pokoju%C26 $1%O od użytkownika%C26 $2%C (%C26$3%C)

en: %C19*%O$t%C19%B$1 %B($3) has joined $2
pl: %C19*%O$t%C19%B$1 %B($3) wchodzi do pokoju $2

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(Requires keyword).
pl: %C22*%O$tNie możesz wejść do pokoju%C26 %B$1 %O(Wymagane jest podanie hasła).

en: %C21*%O$t%C21$1 has kicked $2 from $3 ($4%O%C21)
pl: %C21*%O$t%C21$1 wyprosił/a użytkownika $2 z pokoju $3 ($4%O%C21)

en: %C22*%O$tYou have been killed by $1 ($2%O%C22)
pl: %C22*%O$tZostałeś/aś rozłączona przez Operatora o pseudonimie $1 ($2%O%C22)

en: %C22*%O$t%C22MOTD Skipped.
pl: %C22*%O$t%C22MOTD Odpuszczony.

en: %C22*%O$t$1 already in use. Retrying with $2...
pl: %C22*%O$t$1 jest obecnie używany. Próbuję ponownie z $2...

en: %C22*%O$tNickname already in use. Use /NICK to try another.
pl: %C22*%O$tPseudonim jest obecnie używany przez kogoś innego. Użyj polecenia /NICK aby wybrać inny.

en: %C22*%O$tNo such DCC.
pl: %C22*%O$tNie ma takiego Czatu Bezpośredniego.

en: %C22*%O$tNo process is currently running
pl: %C22*%O$tAktualnie nie ma uruchomionego procesu

en: $tNotify list is empty.
pl: $tLista powiadomień jest pusta.

en: %C24,18 %B  Notify List
pl: %C24,18 %B  Lista Powiadomień

en: %C22*%O$t$1 users in notify list.
pl: %C22*%O$t$1 użytkowników na liście powiadomień.

en: %C22*%O$tNotify: $1 is offline ($3).
pl: %C22*%O$tPowiadomienie: $1 właśnie opuścił/a czat ($3).

en: %C22*%O$tNotify: $1 is online ($3).
pl: %C22*%O$tPowiadomienie: $1 właśnie się pojawił/a ($3).

en: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) has left $3
pl: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) opuścił/a pokój $3

en: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) has left $3 (%O%C23%B%B$4%O%C23)
pl: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) opuścił/a pokój $3 (%O%C23%B%B$4%O%C23)

en: %C22*%O$tPing reply from $1: $2 second(s)
pl: %C22*%O$tOdpowiedź na ping $1: $2 sekund(y)

en: %C22*%O$tNo ping reply for $1 seconds, disconnecting.
pl: %C22*%O$tBrak odpowiedzi na ping przez $1 sekund, rozłączanie.

en: %C22*%O$tA process is already running
pl: %C22*%O$tProces jest już uruchomiony

en: %C23*%O$t%C23$1 has quit (%O%C23%B%B$2%O%C23)
pl: %C23*%O$t%C23$1 opuścił/a czat (%O%C23%B%B$2%O%C23)

en: %C22*%O$t$1 sets modes%B %C30[%O$2%B%C30]
pl: %C22*%O$t$1 ustawia opcje%B %C30[%O$2%B%C30]

en: %C28-%C29$1/Wallops%C28-%O$t$2
pl: %C28-%C29$1/Operatorzy%C28-%O$t$2

en: %C22*%O$tLooking up IP number for%C26 $1%O...
pl: %C22*%O$tSzukam numeru IP dla%C26 $1%O...

en: %C22*%O$t%C22Connected.
pl: %C22*%O$t%C22Połączony.

en: %C22*%O$t%C22Looking up $1
pl: %C22*%O$t%C22Szukam $1

en: %C22*%O$tStopped previous connection attempt (pid=$1)
pl: %C22*%O$tZatrzymano poprzednie próby połączenia (pid=$1)

en: %C29*%O$t%C29Topic for $1%C %C29is: $2
pl: %C29*%O$t%C29Temat rozmowy w pokoju $1%C %C29to: $2

en: %C22*%O$t$1 has changed the topic to: $2
pl: %C22*%O$t$1 zmienia temat rozmowy na: $2

en: %C29*%O$t%C29Topic for $1%C %C29set by $2%C %C29at $3
pl: %C29*%O$t%C29Temat w pokoju $1%C %C29został ustawiony przez $2%C %C29, dnia: $3

en: %C22*%O$tUnknown host. Maybe you misspelled it?
pl: %C22*%O$tNieznany host. Może jest błąd w pisowni?

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(User limit reached).
pl: %C22*%O$tNie możesz wejść do pokoju%C26 %B$1 %O(Limit użytkowników został wyczerpany).

en: %C22*%O$t%C26Users on $1:%C $2
pl: %C22*%O$t%C26Użytkownicy w pokoju $1:%C $2

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Cis away %C30(%O$2%O%C30)
pl: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Cjest nieobecny %C30(%O$2%O%C30)

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %OEnd of WHOIS list.
pl: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %OKoniec listy WHOIS.

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O idle%C26 $2
pl: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O nieaktywny%C26 $2

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O idle%C26 $2%O, signon:%C26 $3
pl: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O nieaktywny%C26 $2%O, zalogowany od:%C26 $3

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Oreal user@host%C27 $2%O, real IP%C27 $3
pl: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Oprawdziwy user@host%C27 $2%O, prawdziwy adres IP%C27 $3

en: %C19*%O$t%C19Now talking on $2
pl: %C19*%O$t%C19Teraz rozmawiasz w pokoju $2

en: %C23*$tYou have been kicked from $2 by $3 ($4%O%C23)
pl: %C23*$tZostałeś/aś wyproszony/a z pokoju $2 przez $3 ($4%O%C23)

en: %C23*$tYou have left channel $3
pl: %C23*$tOpuszczasz pokój $3

en: %C23*$tYou have left channel $3 (%O%C23%B%B$4%O%C23)
pl: %C23*$tOpuszczasz pokój $3 (%O%C23%B%B$4%O%C23)

en: %C22*%O$tYou've invited%C26 $1%O to%C26 $2%O (%C26$3%O)
pl: %C22*%O$tZaprosiłeś%C26 $1%O do%C26 $2%O (%C26$3%O)

en: %C22*%O$tYou are now known as $2
pl: %C22*%O$tZmieniasz pseudonim na $2

en: Loaded log from
pl: Załadowany dziennik z

en: **** ENDING LOGGING AT %s
pl: **** ZAKOŃCZ LOGOWANIE O %s

en: **** BEGIN LOGGING AT %s
pl: **** ZACZNIJ LOGOWANIE O %s

en: * Can't open log file(s) for writing. Check the
      permissions on %s/xchatlogs
pl: * Nie można otworzyć pliku(-ów) dziennika do pisania.
      Sprawdź uprawnienia %s/xchatlogs

en: Left message
pl: Wiadomość z lewej

en: Right message
pl: Wiadomość z prawej

en: The nick of the joining person
pl: Pseudonim wchodzącej osoby

en: The channel being joined
pl: Zostaje połączony pokój

en: The host of the person
pl: Host

en: Nickname
pl: Pseudonim

en: The action
pl: Akcja

en: Mode char
pl: Znak trybu

en: Identified text
pl: Rozpoznany tekst

en: The text
pl: Tekst

en: The message
pl: Wiadomość

en: Old nickname
pl: Stary pseudonim

en: New nickname
pl: Nowy pseudonim

en: Nick of person who changed the topic
pl: Pseudonim osoby, która zmieniła temat

en: Topic
pl: Temat rozmowy

en: Channel
pl: Pokój

en: The nickname of the kicker
pl: Pseudonim wypraszającego

en: The person being kicked
pl: Wypraszana osoba

en: The channel
pl: Pokój

en: The reason
pl: Powód

en: The nick of the person leaving
pl: Pseudonim osoby wychodzącej

en: The time
pl: Czas

en: The creator
pl: Twórca

en: Nick
pl: Pseudonim

en: Reason
pl: Powód

en: Who it's from
pl: Kto jest z

en: The time in x.x format (see below)
pl: Czas w postaci x.x (zobacz poniżej)

en: The Channel it's going to
pl: Pokój o który chodzi

en: The sound
pl: Dzwięk

en: The nick of the person
pl: Pseudonim osoby

en: The CTCP event
pl: Żądanie CTCP

en: The nick of the person who set the key
pl: Pseudonim osoby, która ustawiła hasło dostępu

en: The key
pl: Hasło

en: The nick of the person who set the limit
pl: Pseudonim osoby, która ustawiła limit

en: The limit
pl: Limit

en: The nick of the person who did the op'ing
pl: Pseudonim osoby, która dała prawa operatora

en: The nick of the person who has been op'ed
pl: Pseudonim osoby, która otrzymała prawa operatora

en: The nick of the person who has been halfop'ed
pl: Pseudonim osoby, która otrzymała prawa półoperatora

en: The nick of the person who did the halfop'ing
pl: Pseudonim osoby, która dała prawa półoperatora

en: The nick of the person who did the voice'ing
pl: Pseudonim osoby, która miała prawo głosu

en: The nick of the person who has been voice'ed
pl: Pseudonim osoby, której dano prawo głosu

en: The nick of the person who did the banning
pl: Pseudonim banującej osoby

en: The ban mask
pl: Maska bana

en: The nick who removed the key
pl: Pseudonim, który ustawił hasło

en: The nick who removed the limit
pl: Pseudonim, który ustawił limit

en: The nick of the person of did the deop'ing
pl: Pseudonim osoby, która użyła prawa operatora

en: The nick of the person who has been deop'ed
pl: Pseudonim osoby, której zabrano prawa operatora

en: The nick of the person of did the dehalfop'ing
pl: Pseudonim osoby, która użyła prawa półoperatora

en: The nick of the person who has been dehalfop'ed
pl: Pseudonim osoby, której zabrano prawa półoperatora

en: The nick of the person of did the devoice'ing
pl: Pseudonim osoby, która użyła prawo głosu

en: The nick of the person who has been devoice'ed
pl: Pseudonim osoby, której zabrano prawo głosu

en: The nick of the person of did the unban'ing
pl: Pseudonim osoby, która usunęła ban

en: The nick of the person who did the exempt
pl: Pseudonim osoby, która ustawiła wyjątek

en: The exempt mask
pl: Maska wyjątku

en: The nick of the person removed the exempt
pl: Pseudonim osoby, która usunęła wyjątek

en: The nick of the person who did the invite
pl: Pseudonim osoby, która wysłała zaproszenie

en: The invite mask
pl: Maska zaproszenia

en: The nick of the person removed the invite
pl: Pseudonim osoby, która usunęła zaproszenie

en: The nick of the person setting the mode
pl: Pseudonim osoby, która ustawiła tryb

en: The mode's sign (+/-)
pl: Znak trybu (+/-)

en: The mode letter
pl: Litera trybu

en: The channel it's being set on
pl: Pokój który będzie ustawiony

en: Username
pl: Użytkownik

en: Full name
pl: Personalia

en: Channel Membership/"is an IRC operator"
pl: Członkostwo pokoju/"jest operatorem IRC"

en: Server Information
pl: Informacje o Serwerze

en: Idle time
pl: Czas nieaktywności

en: Signon time
pl: Data wejścia

en: Away reason
pl: Powód nieobecności

en: Message
pl: Wiadomość

en: Account
pl: Konto

en: Real user@host
pl: Prawdziwy user@host

en: Real IP
pl: Prawdziwy adres IP

en: Channel Name
pl: Nazwa Pokoju

en: Text
pl: Tekst

en: Server Name
pl: Nazwa Serwera

en: Raw Numeric or Identifier
pl: Surowy numeryczny lub identyfikacyjny

en: Nick of person who invited you
pl: Pseudonim osoby wysyłającej zaproszenie

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Nickname in use
pl: Używany pseudonim

en: Nick being tried
pl: Próbowany pseudonim

en: Network
pl: Sieć

en: Modes string
pl: Opcje

en: IP address
pl: Adres IP

en: DCC Type
pl: Rodzaj Połączenia Bezpośredniego

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Destination filename
pl: Docelowa nazwa pliku

en: CPS
pl: ZNS

en: Pathname
pl: Ścieżka

en: Position
pl: Wysłane

en: Size
pl: Rozmiar

en: DCC String
pl: String DCC

en: Number of notify items
pl: Liczba pozycji powiadamiających

en: Old Filename
pl: Stara Nazwa pliku

en: New Filename
pl: Nowa Nazwa pliku

en: Receiver
pl: Odbiorca

en: Hostmask
pl: Maska hosta

en: Hostname
pl: Nazwa hosta

en: The Packet
pl: Pakiet

en: Seconds
pl: Sekundy

en: Nick of person who have been invited
pl: Pseudonim zaproszonej osoby

en: Banmask
pl: Maska bana

en: Who set the ban
pl: Kto ustawił bana

en: Ban time
pl: Czas bana

en: Error parsing event %s.
    Loading default.
pl: Błąd analizy zdarzenia %s.
    Ładuje domyślny.

en: Cannot read sound file:
    %s
pl: Nie można odczytać pliku dźwiękowego:
    %s

en: Remote host closed socket
pl: Odległy host zamknął połączenie

en: Connection refused
pl: Odmowa połączenia

en: No route to host
pl: Brak drogi do hosta

en: Connection timed out
pl: Połączenie wygasło

en: Cannot assign that address
pl: Nie można przypisać tego adresu

en: Connection reset by peer
pl: Połączenie zerwane przez drugą stronę

en: Ascension Island
pl: Wyspa Wniebowstąpienia

en: Andorra
pl: Andora

en: United Arab Emirates
pl: Zjednoczone Emiraty Arabskie

en: Afghanistan
pl: Afganistan

en: Antigua and Barbuda
pl: Antigua i Barbuda

en: Netherlands Antilles
pl: Antyle Holenderskie

en: Antarctica
pl: Antarktyka

en: Argentina
pl: Argentyna

en: Reverse DNS
pl: Odwrotny DNS

en: American Samoa
pl: Samoa Amerykańskie

en: Aland Islands
pl: Wyspy Alandzkie

en: Azerbaijan
pl: Azerbejdżan

en: Bosnia and Herzegovina
pl: Bośnia i Hercegowina

en: Bangladesh
pl: Bangladesz

en: Belgium
pl: Belgia

en: Bulgaria
pl: Bułgaria

en: Bahrain
pl: Bahrajn

en: Businesses
pl: Przedsiębiorstw

en: Bermuda
pl: Bermudy

en: Bolivia
pl: Boliwia

en: Brazil
pl: Brazylia

en: Bahamas
pl: Bahamy

en: Bouvet Island
pl: Wyspa Bouveta

en: Belarus
pl: Białoruś

en: Canada
pl: Kanada

en: Cocos Islands
pl: Wyspy Kokosowe

en: Democratic Republic of Congo
pl: Demokratyczna Republika Kongo

en: Central African Republic
pl: Republika Środkowoafrykańska

en: Congo
pl: Kongo

en: Switzerland
pl: Szwajcaria

en: Cote d'Ivoire
pl: Wybrzeże Kości Słoniowej

en: Cook Islands
pl: Wyspy Kuka

en: Chile
pl: Czile

en: Cameroon
pl: Kamerun

en: China
pl: Chiny

en: Colombia
pl: Kolumbia

en: Internic Commercial
pl: Domena komercyjna

en: Costa Rica
pl: Kostaryka

en: Serbia and Montenegro
pl: Serbia i Czarnogóra

en: Cuba
pl: Kuba

en: Cape Verde
pl: Republika Zielonego Przylądka

en: Christmas Island
pl: Wyspa Wielkanocna

en: Cyprus
pl: Cypr

en: Czech Republic
pl: Czechy

en: Germany
pl: Niemcy

en: Djibouti
pl: Dżibuti

en: Denmark
pl: Dania

en: Dominica
pl: Dominika

en: Dominican Republic
pl: Republika Dominikany

en: Algeria
pl: Algieria

en: Ecuador
pl: Ekwador

en: Educational Institution
pl: Instytucja Naukowa

en: Egypt
pl: Egipt

en: Western Sahara
pl: Zachodnia Sahara

en: Eritrea
pl: Erytrea

en: Spain
pl: Hiszpania

en: Ethiopia
pl: Etiopia

en: European Union
pl: Unia Europejska

en: Finland
pl: Finlandia

en: Fiji
pl: Fidżi

en: Falkland Islands
pl: Falklandy

en: Micronesia
pl: Mikronezja

en: Faroe Islands
pl: Wyspy Owcze

en: France
pl: Francja

en: Great Britain
pl: Wielka Brytania

en: Georgia
pl: Gruzja

en: French Guiana
pl: Gujana Francuska

en: British Channel Isles
pl: Brytyjskie Wyspy Kanału

en: Greenland
pl: Grenlandia

en: Guinea
pl: Gwinea

en: Government
pl: Domena Rządowa

en: Guadeloupe
pl: Gwadelupa

en: Equatorial Guinea
pl: Gwinea Równikowa

en: Greece
pl: Grecja

en: S. Georgia and S. Sandwich Isles
pl: Georgia Południowa i Sandwich Południowy

en: Guatemala
pl: Gwatemala

en: Guinea-Bissau
pl: Gwinea Bissau

en: Guyana
pl: Gujana

en: Heard and McDonald Islands
pl: Wyspy Heard i McDonalda

en: Croatia
pl: Chorwacja

en: Hungary
pl: Węgry

en: Indonesia
pl: Indonezia

en: Ireland
pl: Irlandia

en: Israel
pl: Izrael

en: Isle of Man
pl: Wyspa Man

en: India
pl: Indie

en: Informational
pl: Informacyjne

en: International
pl: Międzynarodowe

en: British Indian Ocean Territory
pl: Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego

en: Iraq
pl: Irak

en: Iceland
pl: Islandia

en: Italy
pl: Włochy

en: Jamaica
pl: Jamajka

en: Jordan
pl: Jordania

en: Japan
pl: Japonia

en: Kenya
pl: Kenia

en: Kyrgyzstan
pl: Kirgistan

en: Cambodia
pl: Kambodża

en: Comoros
pl: Komory

en: St. Kitts and Nevis
pl: Saint Kitts i Nevis

en: North Korea
pl: Korea Północna

en: South Korea
pl: Korea Południowa

en: Kuwait
pl: Kuwejt

en: Cayman Islands
pl: Kajmany (wyspy)

en: Kazakhstan
pl: Kazachstan

en: Lebanon
pl: Liban

en: Lithuania
pl: Litwa

en: Luxembourg
pl: Luksemburg

en: Latvia
pl: Łotwa

en: Libya
pl: Libia

en: Morocco
pl: Maroko

en: Monaco
pl: Monako

en: Moldova
pl: Mołdawia

en: United States Medical
pl: Medycyna Stanów Zjednoczonych

en: Madagascar
pl: Madagaskar

en: Marshall Islands
pl: Wyspy Marshalla

en: Military
pl: Domena wojskowa

en: Macau
pl: Makau

en: Northern Mariana Islands
pl: Mariany Północne

en: Martinique
pl: Martynika

en: Mauritania
pl: Mauretania

en: Montserrat
pl: Montserrat (wyspa)

en: Maldives
pl: Malediwy

en: Mexico
pl: Meksyk

en: Malaysia
pl: Malezia

en: Mozambique
pl: Mozambik

en: New Caledonia
pl: Nowa Kaledonia

en: Internic Network
pl: Sieć Internic

en: Norfolk Island
pl: Norfolk

en: Nicaragua
pl: Nikaragua

en: Netherlands
pl: Holandia

en: Norway
pl: Norwegia

en: New Zealand
pl: Nowa Zelandia

en: Internic Non-Profit Organization
pl: Organizacja Internic non-profit

en: French Polynesia
pl: Polinezja Francuska

en: Papua New Guinea
pl: Papua-Nowa Gwinea

en: Philippines
pl: Filipiny

en: Poland
pl: Polska

en: St. Pierre and Miquelon
pl: Saint-Pierre i Miquelon

en: Puerto Rico
pl: Portoryko

en: Palestinian Territory
pl: Terytorium Palestyńskie

en: Portugal
pl: Portugalia

en: Paraguay
pl: Paragwaj

en: Qatar
pl: Katar

en: Romania
pl: Rumunia

en: Old School ARPAnet
pl: ARPAnet starej szkoły

en: Russian Federation
pl: Rosja

en: Saudi Arabia
pl: Arabia Saudyjska

en: Solomon Islands
pl: Wyspy Salomona

en: Seychelles
pl: Seszele

en: Sweden
pl: Szwecja

en: Singapore
pl: Singapur

en: St. Helena
pl: Święta Helena

en: Slovenia
pl: Słowenia

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
pl: Wyspy Svalbard i Jana Mayena

en: Slovak Republic
pl: Słowacja

en: Suriname
pl: Surinam

en: Sao Tome and Principe
pl: Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

en: Former USSR
pl: Były ZSRR

en: El Salvador
pl: Salwador

en: Swaziland
pl: Suazi

en: Turks and Caicos Islands
pl: Wyspy Turks i Caicos

en: Chad
pl: Czad

en: French Southern Territories
pl: Francuskie Terytoria Południowe

en: Thailand
pl: Tajlandia

en: Tajikistan
pl: Tadżykistan

en: East Timor
pl: Timor Wschodni

en: Tunisia
pl: Tunezia

en: Turkey
pl: Turcja

en: Trinidad and Tobago
pl: Trynidad i Tobago

en: Ukraine
pl: Ukraina

en: United Kingdom
pl: Wielka Brytania

en: United States of America
pl: Chameryka

en: Uruguay
pl: Urugwaj

en: Vatican City State
pl: Watykan

en: St. Vincent and the Grenadines
pl: Saint Vincent i Grenadyny

en: Venezuela
pl: Wenezuela

en: British Virgin Islands
pl: Brytyjskie Wyspy Dziewicze

en: US Virgin Islands
pl: Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych

en: Vietnam
pl: Wietnam

en: Wallis and Futuna Islands
pl: Wyspy Wallis i Futuna

en: Yemen
pl: Jemen

en: Mayotte
pl: Majotta

en: Yugoslavia
pl: Jugosławia

en: South Africa
pl: Afryka Południowa

en: Unknown
pl: Nieznany

en: _Open Dialog Window
pl: _Otwórz Okno Dialogu

en: _Send a File
pl: _Wyślij Plik

en: _User Info (WhoIs)
pl: Informacje o _użytkowniku (WhoIs)

en: _Add to Friends List
pl: _Dodaj do listy przyjaciół

en: O_perator Actions
pl: Akcje o_peratora

en: Give Ops
pl: Nadaj status Operatora

en: Take Ops
pl: Zabierz status Operatora

en: Give Voice
pl: Pozwól mówić podczas moderacji

en: Take Voice
pl: Zabroń mówić podczas moderacji

en: Kick/Ban
pl: Wypraszanie/Banowanie

en: Kick
pl: Wyproś

en: Ban
pl: Banuj

en: KickBan
pl: Wyproś i Banuj

en: Leave Channel
pl: Wyjdź z Pokoju

en: Join Channel...
pl: Wejdź do Pokoju...

en: Enter Channel to Join:
pl: Podaj pokój do wejścia:

en: Server Links
pl: Połączenia Szkieletowe

en: Ping Server
pl: Serwer Pingu

en: Hide Version
pl: Ukryj Wersję

en: bye
pl: <papa>

en: Enter reason to kick %s:
pl: Podaj powód wyproszenia %s z pokoju:

en: Sendfile
pl: Wyślij plik

en: Send
pl: Wyślij

en: Chat
pl: Czat Bezpośredni

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Couldn't connect to session bus
pl: Nie można połączyć się z busem sesji

en: Failed to complete NameHasOwner
pl: Nie można zakończyć NazwęMaWłaściciel

en: Failed to complete Command
pl: Nie można zakończyć polecenia

en: remote access
pl: zdalny dostęp

en: plugin for remote access using DBUS
pl: wtyczka do zdalnego dostępu za pomocą DBUS

en: Couldn't connect to session bus: %s
pl: Nie można połączyć się z busem sesji: %s

en: Failed to acquire %s: %s
pl: Nie można nabyć %s: %s

en: About
pl: O programie

en: A multiplatform IRC Client
pl: Wieloplatformowy Program do Czatowania

en: Character Chart
pl: Wybór Pojedynczego Znaku

en: Not connected.
pl: Połącz ponownie

en: You must select some bans.
pl: Musisz zaznaczyć jakieś BANY.

en: Are you sure you want to remove all bans in %s?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wszystkie bany w %s?

en: Mask
pl: Maska

en: From
pl: Od

en: Date
pl: Data

en: You can only open the Ban List window while in a channel tab.
pl: Możesz otworzyć okno listy banów tylko wtedy gdy znajdujesz się na karcie pokoju.

en: XChat: Ban List (%s)
pl: X-Chat: Lista BANÓW (%s)

en: Remove
pl: Usuń

en: Crop
pl: Skróć

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Displaying %d/%d users on %d/%d channels.
pl: Wyświetlanych %d/%d użytkowników w %d/%d pokojach.

en: Select an output filename
pl: Wybierz nazwę pliku wyjściowego

en: _Join Channel
pl: _Wejdź do Pokoju

en: _Copy Channel Name
pl: _Kopiuj nazwę pokoju

en: Copy _Topic Text
pl: Kopiuj tekst _tematu

en: XChat: Channel List (%s)
pl: X-Chat: Lista Pokoi (%s)

en: _Search
pl: _Szukaj

en: _Download List
pl: _Lista pobierania

en: Save _List...
pl: Zapisz _Listę...

en: Show only:
pl: Pokaż tylko:

en: channels with
pl: pokóje z

en: to
pl: do

en: users.
pl: użytkownicy.

en: Look in:
pl: Zobacz w:

en: Channel name
pl: Nazwa pokoju

en: Search type:
pl: Typ wyszukiwania:

en: Simple Search
pl: Proste wyszukiwanie

en: Pattern Match (Wildcards)
pl: Dopasowanie do wzorca (maski)

en: Regular Expression
pl: Regularne wyrażenie

en: Find:
pl: Szukaj:

en: Send file to %s
pl: Wyślij plik do %s

en: That file is not resumable.
pl: Ten plik nie może być wznawiany.

en: Cannot access file: %s
    %s.
    Resuming not possible.
pl: Nie można uzyskać dostępu do pliku: %s
    %s.
    Wznawianie nie jest możliwe.

en: File in download directory is larger than file offered. Resuming not possible.
pl: Plik w katalogu pobierania jest większy niż zaoferowany. Wznawianie nie jest możliwe.

en: Cannot resume the same file from two people.
pl: Nie można wznowić tego samego pliku od dwóch osób.

en: XChat: Uploads and Downloads
pl: XChat: Wysyłania i Pobierania

en: File
pl: Plik

en: ETA
pl: SzCzZ

en: Both
pl: Obydwa

en: Uploads
pl: Wysyłania

en: Downloads
pl: Pobieraj pliki do:

en: Details
pl: Informacje o Tobie

en: File:
pl: Plik:

en: Address:
pl: Adres IP:

en: Abort
pl: Przerwij

en: Accept
pl: Przyjmij

en: Resume
pl: Wznów

en: Open Folder...
pl: Otwórz folder...

en: XChat: DCC Chat List
pl: X-Chat: Lista Czatów Bezpośrednich

en: Recv
pl: Odebrane

en: Sent
pl: Wysłane

en: Start Time
pl: Początek

en: *NEW*
pl: *NOWY*

en: EDIT ME
pl: EDYTUJ MNIE

en: Name
pl: Nazwa

en: Command
pl: Polecenie

en: Move Up
pl: W Górę

en: Move Dn
pl: W Dół

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Save
pl: Zapisz

en: Add New
pl: Dodaj

en: Delete
pl: Usuń

en: Sort
pl: Sortuj

en: Help
pl: Pomoc

en: Don't auto connect to servers
pl: Nie łącz automatycznie z serwerem

en: Use a different config directory
pl: Użyj innego katalogu konfiguracyjnego

en: Don't auto load any plugins
pl: Nie ładuj automatycznie żadnych wtyczek

en: Show plugin auto-load directory
pl: Pokaż katalog automatycznego ładowania wtyczek

en: Show user config directory
pl: Pokaż katalog ustawień użytkownika

en: Open an irc://server:port/channel URL
pl: Otwórz adres URL irc://server:port/channel

en: Execute command:
pl: Uruchom polecenie:

en: Open URL or execute command in an existing XChat
pl: Otwórz adres URL lub wykonaj polecenia w istniejącym XChat

en: Begin minimized. Level 0=Normal 1=Iconified 2=Tray
pl: Rozpocznij zminimalizowanie. Poziom 0=normalny  1=minimalizowany 2=w zasobniku

en: level
pl: poziom

en: Show version information
pl: pokaż informacje o wersji

en: Failed to open font:
    
    %s
pl: Nie można otworzyć czcionki:
    
    %s

en: Search buffer is empty.
pl: Bufor szukania jest pusty.

en: %d bytes
pl: %d bajtów

en: Network send queue: %d bytes
pl: Kolejka sieci wysłania: %d bajtów

en: The Run Command action runs the data in Data 1 as if it has been typed into the entry box where you pressed the key sequence. Thus it can contain text (which will be sent to the channel/person), commands or user commands. When run all \n characters in Data 1 are used to deliminate seperate commands so it is possible to run more than one command. If you want a \ in the actual text run then enter \\
pl: Polecenie Run Command uruchamia dane w "Dane 1" tak jakby były wpisane w linii poleceń, w kolejności wciśniętych klawiszy. Tak więc mogą zawierać one tekst (który zostanie wysłany do pokoju/osoby), polecenia lub polecenia użytkownika
     oddziela polecenia, tak że można uruchomić kilka poleceń. Jeśli potrzebujesz \ w tekście, wpisz \\

en: The Change Page command switches between pages in the notebook. Set Data 1 to the page you want to switch to. If Data 2 is set to anything then the switch will be relative to the current position
pl: Polecenie Change Page przełącza pomiędzy stronami w notatniku. Ustaw w "Dane 1" stronę do której chcesz przełączyć. Jeśli podane jest coś w "Dane 2" przełącza to w stosunku do aktualnej pozycji

en: The Insert in Buffer command will insert the contents of Data 1 into the entry where the key sequence was pressed at the current cursor position
pl: Polecenie Insert in Buffer wstawia zawartość "Dane 1" do miejsca wciśnięta kolejności klawiszy przy pozycji kursora

en: The Scroll Page command scrolls the text widget up or down one page or one line. Set Data 1 to either Up, Down, +1 or -1.
pl: Polecenie Scroll Page przewija tekst widżetu o jedną stronę w górę lub w dół. Możliwe wartości dla "Dane 1": Up, Down, +1 lub -1.

en: The Set Buffer command sets the entry where the key sequence was entered to the contents of Data 1
pl: Polecenie Set Buffer ustawia wpis gdzie została podana kolejność klawiszy do zawartości "Dane 1"

en: The Last Command command sets the entry to contain the last command entered - the same as pressing up in a shell
pl: Polecenie Last Command ustawia wpis zawierający ostatnie polecenie - tak samo jak naciśnięcie w górę w shellu

en: The Next Command command sets the entry to contain the next command entered - the same as pressing down in a shell
pl: Polecenie Next Command ustawia wpis zawierający następne polecenie - tak samo jak naciśnięcie w dół w shellu

en: This command changes the text in the entry to finish an incomplete nickname or command. If Data 1 is set then double-tabbing in a string will select the last nick, not the next
pl: To polecenie zmienia tekst w wpisie aby uzupełnić niekompletny pseudonim lub polecenie. Jeśli podane są "Dane 1" dwukrotny tab wybiera ostatni pseudonim, a nie następny

en: This command scrolls up and down through the list of nicks. If Data 1 is set to anything it will scroll up, else it scrolls down
pl: To polecenie przewija w górę i w dół, poprzez listę pseudonim. Jeśli podane są "Dane 1" wszystko przewija w górę, inaczej w dół

en: This command checks the last word entered in the entry against the replace list and replaces it if it finds a match
pl: To polecenie sprawdza ostatnie wpisane słowo w liście zastąpień a następnie wymienia je, jeżeli znajdzie zgodę

en: This command moves the front tab left by one
pl: To polecenie przenosi bieżącą kartę o jedną pozycję w lewo

en: This command moves the front tab right by one
pl: To polecenie przenosi bieżącą kartę o jedną pozycję w prawo

en: This command moves the current tab family to the left
pl: To polecenie przenosi bieżącą grupę kart o jedną pozycję w lewo

en: This command moves the current tab family to the right
pl: To polecenie przenosi bieżącą grupę kart o jedną pozycję w prawo

en: Push input line into history but doesn't send to server
pl: Wstaw linię wejściową do historii, ale nie wysyłaj do serwera

en: There was an error loading key bindings configuration
pl: Wystąpił błąd podczas ładowania konfiguracji klawiszy

en: <none>
pl: <brak>

en: Mod
pl: Funkc.

en: Key
pl: Klawisz

en: Action
pl: Akcja

en: XChat: Keyboard Shortcuts
pl: X-Chat: Skróty Klawiszowe

en: Data 1
pl: Dane 1

en: Data 2
pl: Dane 2

en: Error opening keys config file
pl: Błąd podczas otwierania pliku konfiguracyjnego kluczy

en: Unknown keyname %s in key bindings config file
    Load aborted, please fix %s/keybindings.conf
pl: Nieznana nazwa klawisza %s w pliku konfiguracyjnym klawiszy
    Ładowanie przerwane, należy poprawić %s/keybindings

en: Unknown action %s in key bindings config file
    Load aborted, Please fix %s/keybindings
pl: Nieznana akcja %s w pliku konfiguracyjnym klawiszy
    Ładowanie przerwane, należy poprawić %s/keybindings

en: Expecting Data line (beginning Dx{:|!}) but got:
    %s
    
    Load aborted, Please fix %s/keybindings
pl: Oczekiwana linia danych (począwsza od Dx{:|!}) ale otrzymano:
    %s
    
    Ładowanie przerwane, należy poprawić %s/keybindings

en: Key bindings config file is corrupt, load aborted
    Please fix %s/keybindings.conf
pl: Plik konfiguracyjny klawiszy jest uszkodzony, ładowanie przerwane
    Należy poprawić %s/keybindings.conf

en: Cannot write to that file.
pl: Nie można zapisać do tego pliku.

en: Cannot read that file.
pl: Nie może odczytać tego pliku.

en: That mask already exists.
pl: Ta maska już istnieje.

en: Private
pl: Prywatne

en: Notice
pl: Ogłoszenia

en: DCC
pl: Połączenia Bezpośrednie

en: Invite
pl: Zaproś

en: Unignore
pl: Nie ignoruj

en: Enter mask to ignore:
pl: Podaj maskę którą zignorować:

en: XChat: Ignore list
pl: X-Chat: Lista Ignorowanych

en: Ignore Stats:
pl: Statystyki Ignorowania:

en: Channel:
pl: Pokój:

en: Private:
pl: Prywatne:

en: Notice:
pl: Ogłoszenia:

en: Invite:
pl: Zaproszenia:

en: Add...
pl: Dodaj...

en: Channel name too short, try again.
pl: Nazwa pokoju za krótka, spróbuj ponownie.

en: XChat: Connection Complete
pl: XChat: Połączenie Zakończone

en: Connection to %s complete.
pl: Połączenie z %s zakończone.

en: In the Server-List window, no channel (chat room) has been entered to be automatically joined for this network.
pl: W oknie listy serwerów, nie został wpisany żaden pokój do automatycznego przystąpienia dla tej sieci.

en: What would you like to do next?
pl: Co chcesz następnie zrobić?

en: _Nothing, I'll join a channel later.
pl: _Nic, chcę później dołączyć do pokoju.

en: _Join this channel:
pl: We_jdź do Pokoju:

en: If you know the name of the channel you want to join, enter it here.
pl: Jeśli znasz nazwę pokoju, do którego chcesz dołączyć, wpisz ją tutaj.

en: O_pen the Channel-List window.
pl: Otwórz okno z _pokojami w:

en: Retrieving the Channel-List may take a minute or two.
pl: Pobieranie listy pokoi może zająć minutę lub dwie.

en: _Always show this dialog after connecting.
pl: _Zawsze pokazuj to okno dialogowe po podłączeniu.

en: Dialog with
pl: Dialog z

en: Topic for %s is: %s
pl: Temat rozmowy w pokoju %s to: %s

en: No topic is set
pl: Brak tematu rozmowy

en: This server still has %d channels or dialogs associated with it. Close them all?
pl: Ten serwer ma wciąż %d pokoji lub dialogów związanych z nim. Zamknąć je wszystkie?

en: Quit XChat?
pl: Wyjść z XChat?

en: Don't ask next time.
pl: Nie pytaj następnym razem.

en: You are connected to %i IRC networks.
pl: Jesteś połączony z %i sieciami IRC.

en: Are you sure you want to quit?
pl: Czy na pewno chcesz wyjść?

en: Some file transfers are still active.
pl: Niektóre transfery plików są nadal aktywne.

en: _Minimize to Tray
pl: _Minimalizuj do zasobnika

en: Insert Attribute or Color Code
pl: Wstaw atrybut lub kod koloru

en: <b>Bold</b>
pl: <b>Pogrubione</b>

en: <u>Underline</u>
pl: <u>Podkreślone</u>

en: Normal
pl: Normalny

en: Colors 0-7
pl: Kolory 0-7

en: Colors 8-15
pl: Kolory 8-15

en: _Settings
pl: _Ustawienia

en: _Log to Disk
pl: _Loguj na dysku

en: _Reload Scrollback
pl: _Wczytaj ponowne przewijanie w tył

en: _Hide Join/Part Messages
pl: _Ukryj wiadomości dołączania/opuszczania

en: _Extra Alerts
pl: _Dodatkowe Powiadomienia

en: Beep on _Message
pl: Pojedynczy dzwonek gdy przyjdzie _wiadomość

en: Blink Tray _Icon
pl: Migaj _ikoną w zasobniku

en: Blink Task _Bar
pl: Migaj _paskiem zadań

en: _Detach
pl: O_dczep

en: _Close
pl: _Zamknij

en: User limit must be a number!
pl: Limit użytkowników podaj w formie liczby!

en: Topic Protection
pl: Ochrona Tematu

en: No outside messages
pl: Blokada wiadomości z zewnątrz

en: Secret
pl: Ukryty

en: Invite Only
pl: Wymagane zaproszenie

en: Moderated
pl: Moderowany

en: Ban List
pl: Lista BANów

en: Keyword
pl: Hasło

en: User Limit
pl: Limit użytkowników

en: Show/Hide userlist
pl: Pokaż/Ukryj listę użytkowników

en: Unable to set transparent background!
    
    You may be using a non-compliant window
    manager that is not currently supported.
pl: Nie można ustawić przezroczystego tła!
    
    Być może uzywasz niezgodnego Menedżera
    okien, który nie jest aktualnie nieobsługiwany.

en: Enter new nickname:
pl: Podaj nowy pseudonim:

en: Host unknown
pl: Nieznany host

en: Real Name:
pl: Personalia:

en: User:
pl: Użytkownik:

en: Country:
pl: Kraj:

en: Server:
pl: Serwer:

en: %u minutes ago
pl: %u minut temu

en: Last Msg:
pl: Ost. Wiad.:

en: Away Msg:
pl: Usprawiedliwienie:

en: %d nicks selected.
pl: %d wybranych pseudonimów.

en: The Menubar is now hidden. You can show it again by pressing F9 or right-clicking in a blank part of the main text area.
pl: Pasek menu jest teraz ukryty. Możesz przywrócić go ponownie, naciskając klawisz F9 lub klikając prawym przyciskiem myszy w pustej części obszaru tekstu głównego.

en: Open Link in Browser
pl: Otwórz link w przeglądarce

en: Copy Selected Link
pl: Kopiuj zaznaczony URL

en: Join Channel
pl: Wejdź do Pokoju

en: Part Channel
pl: Wyjdź z Pokoju

en: Cycle Channel
pl: Wyjdź i wejdź spowrotem do pokoju

en: _Remove from Favorites
pl: _Usuń z ulubionych

en: _Add to Favorites
pl: _Dodaj do ulubionych

en: XChat: User menu
pl: XChat: Menu Użytkownika

en: Edit This Menu...
pl: Dostosuj to Menu...

en: Retrieve channel list...
pl: Lista Pokoi...

en: User Commands - Special codes:
    
    %c  =  current channel
    %e  =  current network name
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %t  =  time/date
    %v  =  xchat version
    %2  =  word 2
    %3  =  word 3
    &2  =  word 2 to the end of line
    &3  =  word 3 to the end of line
    
    eg:
    /cmd john hello
    
    %2 would be "john"
    &2 would be "john hello".
pl: Polecenia uzytkownika - Specjalne kody:
    
    %c  =  bieżący pokój
    %e  =  bieżąca nazwa sieci
    %m  =  informacje komputera
    %n  =  twój pseudonim
    %t  =  czas/data
    %v  =  wersja xchat
    %2  =  słowo 2
    %3  =  słowo 3
    &2  =  słowo 2 do końca linii
    &3  =  słowo 3 do końca linii
    
    np:
    /cmd john hello
    
    %2 byłoby "john"
    &2 byłoby "john hello".

en: Userlist Buttons - Special codes:
    
    %a  =  all selected nicks
    %c  =  current channel
    %e  =  current network name
    %h  =  selected nick's hostname
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %s  =  selected nick
    %t  =  time/date
pl: Przyciski użytkownika - Specjalne kody:
    
    %a  =  wszystkie wybrane pseudonimy
    %c  =  bieżący pokój
    %e  =  bieżąca nazwa sieci
    %h  =  wybrana nazwa hosta pseudonimu
    %m  =  informacje komputera
    %n  =  twój pseudonim
    %s  =  wybrany pseudonim
    %t  =  czas/data

en: Dialog Buttons - Special codes:
    
    %a  =  all selected nicks
    %c  =  current channel
    %e  =  current network name
    %h  =  selected nick's hostname
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %s  =  selected nick
    %t  =  time/date
pl: Przyciski dialogu - Specjalne kody:
    
    %a  =  wszystkie wybrane pseudonimy
    %c  =  bieżący pokój
    %e  =  bieżąca nazwa sieci
    %h  =  wybrana nazwa hosta pseudonimu
    %m  =  informacje komputera
    %n  =  twój pseudonim
    %s  =  wybrany pseudonim
    %t  =  czas/data

en: CTCP Replies - Special codes:
    
    %d  =  data (the whole ctcp)
    %e  =  current network name
    %m  =  machine info
    %s  =  nick who sent the ctcp
    %t  =  time/date
    %2  =  word 2
    %3  =  word 3
    &2  =  word 2 to the end of line
    &3  =  word 3 to the end of line
pl: Odpowiedzi CTCP - Specjalne kody:
    
    %d  =  dane (w całym CTCP)
    %e  =  bieżąca nazwa sieci
    %m  =  informacje komputera
    %s  =  pseudonim, który wysłał CTCP
    %t  =  time/date
    %2  =  słowo 2
    %3  =  słowo 3
    &2  =  słowo 2 do końca linii
    &3  =  słowo 3 do końca linii

en: URL Handlers - Special codes:
    
    %s  =  the URL string
    
    Putting a ! infront of the command
    indicates it should be sent to a
    shell instead of XChat
pl: Obsługi URL - Specjalne kody:
    
    %s  =  string URL
    
    ! na początku polecenia wskazuje,
    że wysłana ono jest do
    shella, zamiast do XChat

en: XChat: User Defined Commands
pl: XChat: Własne Polecenia Użytkownika

en: XChat: Userlist Popup menu
pl: XChat: Podręczne menu Listy Użytkowników

en: Replace with
pl: Zamień z

en: XChat: Replace
pl: XChat: Zamiana

en: XChat: URL Handlers
pl: XChat: Przechwycone Adresy URL

en: XChat: Userlist buttons
pl: XChat: Przyciski pod Listą Użytkowników

en: XChat: Dialog buttons
pl: XChat: Przyciski w Rozmowie Prywatnej

en: XChat: CTCP Replies
pl: XChat: Odpowiedzi CTCP

en: Network Li_st...
pl: Li_sta sieci...

en: _New
pl: _Nowe

en: Server Tab...
pl: Zakładka Serwera...

en: Channel Tab...
pl: Zakładka Pokoju...

en: Server Window...
pl: Okno Serwera...

en: Channel Window...
pl: Okno Pokoju...

en: _Load Plugin or Script...
pl: Załaduj Wtyczkę lub Skrypt...

en: _Quit
pl: Wyjście

en: _View
pl: _Widok

en: _Menu Bar
pl: Pasek _Menu

en: _Topic Bar
pl: Pasek _Tematu

en: _User List
pl: Lista _Użytkowników

en: U_serlist Buttons
pl: Przyciski _użytkowników

en: M_ode Buttons
pl: Przyciski _Opcji Pokoju

en: _Channel Switcher
pl: _Przełącznik Pokoi

en: _Tabs
pl: _Zakładki

en: T_ree
pl: _Śledzenie

en: _Network Meters
pl: Mier_niki sieciowe

en: Off
pl: Wyłączone

en: Graph
pl: Graficzny

en: _Server
pl: _Serwer

en: _Disconnect
pl: _Rozłącz

en: _Reconnect
pl: Połącz _ponownie

en: Join a Channel...
pl: Wejdź do Pokoju...

en: List of Channels...
pl: Lista Pokoi...

en: Marked Away
pl: Oznacz jako nieobecny

en: _Usermenu
pl: _Użytkownik

en: S_ettings
pl: Ustawi_enia

en: _Preferences
pl: _Preferencje

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Auto Replace...
pl: Automatyczna Zamiana...

en: CTCP Replies...
pl: Odpowiedzi CTCP...

en: Dialog Buttons...
pl: Przyciski w Rozmowie Prywatnej...

en: Keyboard Shortcuts...
pl: Skróty Klawiszowe...

en: Text Events...
pl: Zdarzenia Tekstowe...

en: URL Handlers...
pl: Obsługi URL...

en: User Commands...
pl: Własne Polecenia Użytkownika...

en: Userlist Buttons...
pl: Przyciski pod Listą Użytkowników...

en: Userlist Popup...
pl: Podręczna Lista Użytkowników...

en: _Window
pl: _Okno

en: Ban List...
pl: Lista BANów...

en: Character Chart...
pl: Tablica Znaków...

en: Direct Chat...
pl: Czat Bezpośredni...

en: File Transfers...
pl: Transfery plików...

en: Friends List...
pl: Lista przyjaciół...

en: Ignore List...
pl: Lista Ignorowanych...

en: Plugins and Scripts...
pl: Wtyczki i Skrypty...

en: Raw Log...
pl: Surowy Log...

en: URL Grabber...
pl: Przechwycone Adresy URL...

en: Reset Marker Line
pl: Resetuj oznakowanie linii

en: C_lear Text
pl: Wy_czyść Tekst

en: Search Text...
pl: Szukaj Tekstu...

en: Save Text...
pl: Zapisz Tekst...

en: _Help
pl: _Pomoc

en: _Contents
pl: _Zawartość pomocy

en: Check for updates
pl: Sprawdź uaktualnienia

en: _About
pl: _O programie

en: _Attach
pl: _Przyczep

en: Last Seen
pl: Ostatnio Widziany

en: Offline
pl: Rozłączony

en: Never
pl: Nigdy

en: %d minutes ago
pl: %d minut temu

en: Online
pl: Dostępny

en: Enter nickname to add:
pl: Wpisz pseudonim do dodania:

en: Notify on these networks:
pl: Zawiadamiaj na tych sieciach:

en: Comma separated list of networks is accepted.
pl: Akceptowana jest lista sieci, dzielonych przecinkami.

en: XChat: Friends List
pl: X-Chat: Lista Przyjaciół

en: Open Dialog
pl: Otwórz Dialog

en: Cannot find 'notify-send' to open balloon alerts.
    Please install libnotify.
pl: Nie można odnaleźć 'powiadomienie-wysłane' aby otworzyć balony powiadomień.
    Proszę zainstaluj libnotify.

en: XChat: Connected to %u networks and %u channels
pl: XChat: Podłączony do %u sieci i %u pokoi

en: _Restore
pl: _Odnów

en: _Hide
pl: _Ukryty

en: _Blink on
pl: _Migaj przy

en: Channel Message
pl: Wiadomość Pokoju

en: Private Message
pl: Prywatna wiadomość

en: Highlighted Message
pl: Podświetlona wiadomość

en: _Change status
pl: _Zmień status

en: _Away
pl: _Nieobecność

en: _Back
pl: _Wstecz

en: XChat: Highlighted message from: %s (%s)
pl: XChat: Podświetl wiadomość od: %s (%s)

en: XChat: %u highlighted messages, latest from: %s (%s)
pl: XChat: %u wiadomości podświetlonych, najnowsza z: %s (%s)

en: XChat: New public message from: %s (%s)
pl: XChat: Nowa wiadomość publiczna od: %s (%s)

en: XChat: %u new public messages.
pl: XChat: %u nowych wiadomości publicznych.

en: XChat: Private message from: %s (%s)
pl: XChat: Prywatna wiadomość od: %s (%s)

en: XChat: %u private messages, latest from: %s (%s)
pl: XChat: %u wiadomości prywatnych, najnowsza z: %s (%s)

en: XChat: File offer from: %s (%s)
pl: XChat: Oferta pliku od: %s (%s)

en: XChat: %u file offers, latest from: %s (%s)
pl: XChat: %u ofert pliku, najnowsza z: %s (%s)

en: Version
pl: Wersja

en: Description
pl: Opis

en: Select a Plugin or Script to load
pl: Wybierz Wtyczkę lub Skrypt do załadowania

en: XChat: Plugins and Scripts
pl: XChat: Wtyczki i Skrypty

en: _Load...
pl: Za_ładuj...

en: _UnLoad
pl: _Wyładuj

en: Save As...
pl: Zapisz jako...

en: XChat: Rawlog (%s)
pl: XChat: Surowy Log (%s)

en: Clear rawlog
pl: Wyczyść surowy log

en: The window you opened this Search for doesn't exist anymore.
pl: Okno dla którego otworzyłeś to szukanie już nie istnieje.

en: Search hit end, not found.
pl: Szukanie zakończone, niczego nie znaleziono.

en: XChat: Search
pl: XChat: Szukanie

en: _Match case
pl: _Rozróżniaj wielkość liter

en: Search _backwards
pl: Szukaj w _tył

en: _Find
pl: _Znajdź

en: New Network
pl: Nowa Sieć

en: Really remove network "%s" and all its servers?
pl: Czy naprawdę usunąć sieć  "%s" i wszystkie jej serwery?

en: #channel
pl: #pokój

en: XChat: Favorite Channels (Auto-Join List)
pl: X-Chat: Ulubione pokoje (lista auto-dołączania)

en: These channels will be joined whenever you connect to %s.
pl: Do tych pokoi zawsze przystąpisz gdy podłączysz się do %s.

en: Key (Password)
pl: Klucz (Hasło)

en: _Edit
pl: _Edycja

en: %s has been removed.
pl: %s został usunięty.

en: %s has been added.
pl: %s został dodany.

en: User name and Real name cannot be left blank.
pl: Nazwa użytkownika oraz imię prawdziwe nie może być puste.

en: XChat: Edit %s
pl: XChat: Edycja %s

en: Servers for %s
pl: Serwery %s

en: Connect to selected server only
pl: Połącz się wyłącznie z zaznaczonym serwerem

en: Don't cycle through all the servers when the connection fails.
pl: Nie skacz po wszystkich serwerach, gdy połączenie się nie uda.

en: Your Details
pl: Informacje o Tobie

en: Use global user information
pl: Użyj globalnych informacji o użytkowniku

en: _Nick name:
pl: Pseudo_nim:

en: Second choice:
pl: Drugi wybór:

en: _User name:
pl: _Użytkownik:

en: Rea_l name:
pl: Persona_lia:

en: Connecting
pl: Łączenie

en: Auto connect to this network at startup
pl: Połącz się automatycznie z tą siecią przy starcie

en: Bypass proxy server
pl: Omiń serwera pośredniczącego (proxy)

en: Use SSL for all the servers on this network
pl: Używaj SSL dla wszystkich serwerów w tej sieci

en: Accept invalid SSL certificate
pl: Akceptuj niepoprawne certyfikaty SSL

en: _Favorite channels:
pl: _Ulubione pokoje:

en: Channels to join, separated by commas, but not spaces!
pl: Dołączone pokoje, oddzielone przecinkami, ale nie spacjami!

en: Connect command:
pl: Polecenie po połączeniu:

en: Extra command to execute after connecting. If you need more than one, set this to LOAD -e <filename>, where <filename> is a text-file full of commands to execute.
pl: Polecenie, które zostanie wykonane po nawiązaniu połączeniu z serwerem.Jeśli chcesz wykonać więcej niż jedno, wpisz tutaj: LOAD -e <nazwa_pliku>, gdzie <nazwa_pliku> to plik tekstowy zawierający polecenia do wykonania po połączeniu.

en: Nickserv password:
pl: Hasło do Nickserva:

en: If your nickname requires a password, enter it here. Not all IRC networks support this.
pl: Jeśli twój pseudonim wymaga hasła, wpisz je tutaj. Nie wszystkie sieci IRC tego wspierają.

en: Server password:
pl: Hasło serwera:

en: Password for the server, if in doubt, leave blank.
pl: Hasło dostępu do serwera, jeśli nie wiesz o co chodzi, zostaw puste.

en: Character set:
pl: Zestaw znaków:

en: XChat: Network List
pl: XChat: Lista Sieci

en: User Information
pl: Informacje o Użytkowniku

en: Third choice:
pl: Trzeci wybór:

en: Networks
pl: Sieci

en: Skip network list on startup
pl: Pomiń listę sieci przy starcie

en: _Edit...
pl: _Edycja...

en: _Sort
pl: _Sortowanie

en: Sorts the network list in alphabetical order. Use SHIFT-UP and SHIFT-DOWN keys to move a row.
pl: Sortuje listę sieci w porządku alfabetycznym. Użyj klawiszy SHIFT-GÓRA i SHIFT-DÓŁ by przenieść rząd.

en: C_onnect
pl: P_ołącz

en: Text Box Appearance
pl: Wygląd Głównego Okna Czatowego

en: Font:
pl: Czcionka:

en: Background image:
pl: Obrazek w tle:

en: Scrollback lines:
pl: Przewijanie linii w tył:

en: Colored nick names
pl: Kolorowe pseudonimy

en: Give each person on IRC a different color
pl: Nadaje każdej osobie na czacie inny kolor

en: Indent nick names
pl: Dodawaj wcięcia przez pseudonimami

en: Make nick names right-justified
pl: Dodawaj wcięcia przed pseudonimami aby wszystkie były wyrównane do prawej

en: Transparent background
pl: Przeźroczyste tło

en: Show marker line
pl: Pokazuj linię oddzielającą

en: Insert a red line after the last read text.
pl: Dodaj czerwoną linię oddzielającą ostatnio przeczytany tekst.

en: Transparency Settings
pl: Ustawienia Zabarwienia

en: Red:
pl: Czerwony:

en: Green:
pl: Zielony:

en: Blue:
pl: Niebieski:

en: Time Stamps
pl: Znacznik Czasu

en: Enable time stamps
pl: Włącz pokazywanie znacznika czasu

en: Time stamp format:
pl: Format znacznika czasu:

en: See strftime manpage for details.
pl: Zobacz w pomocy stronę o strftime, aby dowiedzieć się więcej.

en: Last-spoke order
pl: Ostatni porządek wypowiedzi

en: Input box
pl: Pole wpisywania tekstu

en: Use the Text box font and colors
pl: Użyj czcionki i koloru tekstu ramki

en: Spell checking
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Nick Completion
pl: Uzupełnianie Pseudonimów

en: Automatic nick completion (without TAB key)
pl: Automatyczne uzupełnianie pseudonimów (bez klawisza TAB)

en: Nick completion suffix:
pl: Sufiks uzupełnionego pseudonimu:

en: Nick completion sorted:
pl: Sortowanie uzupełnionego pseudonimu:

en: Input Box Codes
pl: Kody dla wiersza poleceń

en: Interpret %nnn as an ASCII value
pl: Pokaż %nnn jako wartość ASCII

en: Interpret %C, %B as Color, Bold etc
pl: Pokaż %C, %B jako kolor, pogrubienie itp

en: A-Z, Ops first
pl: A-Z, Operatorzy na początku

en: Z-A, Ops last
pl: Z-A, Operatorzy na końcu

en: Unsorted
pl: Nieposortowane

en: Left (Upper)
pl: Lewy (górny)

en: Left (Lower)
pl: Lewy (niższy)

en: Right (Upper)
pl: Prawy (Upper)

en: Right (Lower)
pl: Prawy (Lower)

en: Top
pl: Góra

en: Bottom
pl: Dół

en: Hidden
pl: Ukryty

en: User List
pl: Lista Użytkowników

en: Show hostnames in user list
pl: Pokaż nazwy hostów na liście użytkowników

en: User list sorted by:
pl: Sposób sortowania listy użytkowników:

en: Show user list at:
pl: Pokaż listę użytkowników na:

en: Away tracking
pl: Śledzenie nieobecnych

en: Track the Away status of users and mark them in a different color
pl: Śledź statusu nieobecnego użytkowników i zaznacz go w innym kolorze

en: On channels smaller than:
pl: W pokojach mniejszych niż:

en: Action Upon Double Click
pl: Akcja w przypadku podwójnego kliknięcia

en: Windows
pl: Okna

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Always
pl: Zawsze

en: Only requested tabs
pl: Tylko żądane karty

en: Tree
pl: Drzewo

en: Switcher type:
pl: Typ przełącznika:

en: Open an extra tab for server messages
pl: Otwórz osobną zakładkę na wiadomości serwera

en: Open an extra tab for server notices
pl: Otwórz osobną zakładkę na ogłoszenia serwera

en: Open a new tab when you receive a private message
pl: Otwórz nowy tab, po otrzymaniu prywatnej wiadomości

en: Sort tabs in alphabetical order
pl: Układaj zakładki alfabetycznie

en: Smaller text
pl: Mały tekst

en: Focus new tabs:
pl: Nowe karty na wierzchu:

en: Show channel switcher at:
pl: Pokaż przełącznik pokoi na:

en: Shorten tab labels to:
pl: Skracaj etykiety zakładek do:

en: letters.
pl: liter.

en: Tabs or Windows
pl: Zakładki lub Okna

en: Open channels in:
pl: Otwórz pokoje w:

en: Open dialogs in:
pl: Otwórz okna dialogowe w:

en: Open utilities in:
pl: Otwórz narzędzia w:

en: Open DCC, Ignore, Notify etc, in tabs or windows?
pl: Otwórz Czat Bezpośredni, Ignoruj, Powiadom itp, w kartch czy w oknach?

en: No
pl: Nie

en: Yes
pl: Tak

en: Browse for save folder every time
pl: Szukaj za każdym razem folderu do zapisywania

en: Files and Directories
pl: Pliki i Katalogi

en: Auto accept file offers:
pl: Automatycznie przyjmuj oferowane pliki:

en: Download files to:
pl: Pobieraj pliki do:

en: Move completed files to:
pl: Przenieś całkowicie pobrane pliki do:

en: Save nick name in filenames
pl: Umieść pseudonim w nazwach plików

en: Network Settings
pl: Konfiguracja Sieci

en: Get my address from the IRC server
pl: Pobierz mój adres IP z serwera czatu

en: Asks the IRC server for your real address. Use this if you have a 192.168.*.* address!
pl: Prosi serwer czatu o Twój prawdziwy (publiczny/zewnętrzny) adres IP. Użyj tej opcji jeśli Twoja sieć znajduje się za firewallem a Twój lokalny adres to 192.168.*.* lub 10.*.*.*!

en: DCC IP address:
pl: Adres IP dla Połączeń Bezpośrednich:

en: Claim you are at this address when offering files.
pl: Zatwierdź że jesteś pod tym adresem, gdy oferujesz plików.

en: First DCC send port:
pl: Pierwszy port wysyłania Czatu Bezpośredniego:

en: Last DCC send port:
pl: Ostatni port wysyłania Czatu Bezpośredniego:

en: !Leave ports at zero for full range.
pl: !Pozostaw porty na zero dla pełnego zakresu.

en: Maximum File Transfer Speeds (bytes per second)
pl: Maksymalna prędkość przesyłania plików (bajty na sekundę)

en: One upload:
pl: Jedno wysyłanie pliku:

en: Maximum speed for one transfer
pl: Maksymalna prędkość dla pojedynczego połączenia

en: One download:
pl: Jedno pobieranie pliku:

en: All uploads combined:
pl: Wszystkie wysyłania plików jednocześnie:

en: Maximum speed for all files
pl: Maksymalna prędkość dla wszystkich plików

en: All downloads combined:
pl: Wszystkie pobierania plików jednocześnie:

en: Alerts
pl: Powiadomienia

en: Show tray balloons on:
pl: Pokaż balony w zasobniku przy:

en: Blink tray icon on:
pl: Migaj ikoną w zasobniku przy:

en: Blink task bar on:
pl: Migaj paskiem zadań przy:

en: Make a beep sound on:
pl: Wykonaj sygnał dźwiękowy na:

en: Enable system tray icon
pl: Włącz ikonę w zasobniku systemowym

en: Highlighted Messages
pl: Podświetlone wiadomości

en: Highlighted messages are ones where your nickname is mentioned, but also:
pl: Podświetlone wiadomości są te, gdzie mowa jest o twoim pseudonimie, ale także:

en: Extra words to highlight:
pl: Dodatkowe słowa które podświetlić:

en: Nick names not to highlight:
pl: Nie podświetlaj pseudonimów:

en: Nick names to always highlight:
pl: Zawsze podświetlaj pseudonimy:

en: Separate multiple words with commas.
    Wildcards are accepted.
pl: Oddziel kilka słów przecinkami.
    Akceptowane są maski dopasowania.

en: Default Messages
pl: Domyślna Wiadomość

en: Quit:
pl: Wyjście z czata:

en: Leave channel:
pl: Opuszczenie pokoju:

en: Away:
pl: Nieobecność:

en: Away
pl: Nieobecność

en: Announce away messages
pl: Ogłaszaj powód Twojej nieobecności

en: Announce your away messages to all channels
pl: Ogłaszaj powód Twojej nieobecności we wszystkich pokojach

en: Show away once
pl: Pokaż nieobecności raz

en: Show identical away messages only once
pl: Pokaż identyczne powody nieobecności tylko za pierwszym razem

en: Automatically unmark away
pl: Automatycznie wyłącz nieobecność

en: Unmark yourself as away before sending messages
pl: Wyłączenie statusu nieobecności zanim wyślesz wiadomość

en: Advanced Settings
pl: Ustawienia Zaawansowane

en: Auto reconnect delay:
pl: Opóźnienie ponowienia automatycznego połączenia:

en: Display MODEs in raw form
pl: Wyświetlaj opcje pokoju w surowej formie

en: Whois on notify
pl: Polecenie /WHOIS w reakcji na ogłoszenie

en: Sends a /WHOIS when a user comes online in your notify list
pl: Wysyła polecenie /WHOIS kiedy ktoś z Twojej listy powiadomień pojawia się na czacie

en: Hide join and part messages
pl: Nie informuj o wchodzących/wychodzących

en: Hide channel join/part messages by default
pl: Domyślnie nie informuj o wchodzących/wychodzących

en: Auto Open DCC Windows
pl: Automatycznie otwieraj okna DCC

en: Send window
pl: Okno wysyłania

en: Receive window
pl: Okno odbiorcze

en: Chat window
pl: Okno Czatu

en: Logging
pl: Logowanie

en: Display scrollback from previous session
pl: Wyświetl przewijanie w tył poprzedniej sesji

en: Enable logging of conversations to disk
pl: Włącz zapisywanie rozmów na dysk

en: Log filename:
pl: Plik loga:

en: %s=Server %c=Channel %n=Network.
pl: %s=Serwer %c=Pokój %n=Sieć.

en: Insert timestamps in logs
pl: Dodawaj znacznik czasu w logach

en: Log timestamp format:
pl: Format znacznika czasu w logu:

en: (Disabled)
pl: (Wyłączone)

en: All Connections
pl: Wszystkie połączenia

en: IRC Server Only
pl: Tylko Serwer IRC

en: DCC Get Only
pl: Pobierz tylko Czat Bezpośredni

en: Your Address
pl: Twój Adres

en: Bind to:
pl: Przypnij do:

en: Only useful for computers with multiple addresses.
pl: Tylko użyteczne komputerom z wieloma adresami IP.

en: Proxy Server
pl: Serwer Pośredniczący

en: Hostname:
pl: Host:

en: Type:
pl: Rodzaj:

en: Use proxy for:
pl: Używaj serwera pośredniczącego (proxy) dla:

en: Proxy Authentication
pl: Uwierzytelnianie Proxy

en: Use Authentication (MS Proxy, HTTP or Socks5 only)
pl: Użyj uwierzytelniania (tylko MS Proxy, HTTP lub Socks5)

en: Use Authentication (HTTP or Socks5 only)
pl: Użyj uwierzytelniania  (tylko HTTP lub Socks5)

en: Username:
pl: Użytkownik:

en: Password:
pl: Hasło:

en: Select an Image File
pl: Wybierz Plik Obrazka

en: Select Download Folder
pl: Wybierz folder pobierania

en: Select font
pl: Wybierz czcionkę

en: Browse...
pl: Przeglądaj...

en: Mark identified users with:
pl: Zaznacz rozpoznanych użytkowników używając:

en: Mark not-identified users with:
pl: Zaznacz nieznanych użytkowników używając:

en: Open Data Folder
pl: Otwórz folder danych

en: Select color
pl: Wybierz kolor

en: Text Colors
pl: Kolory tekstu

en: mIRC colors:
pl: kolory mIRCa:

en: Local colors:
pl: Kolory lokalne:

en: Foreground:
pl: Pierwszy plan:

en: Background:
pl: Tło:

en: Marking Text
pl: Tekst Oznaczający

en: Interface Colors
pl: Kolory interfejsu

en: New data:
pl: Nowe dane:

en: Marker line:
pl: Linia znacznika:

en: New message:
pl: Nowa wiadomość:

en: Away user:
pl: Nieobecny użytkownik:

en: Highlight:
pl: Podświetl:

en: Event
pl: Zdarzenie

en: Sound file
pl: Plik dźwiękowy

en: Select a sound file
pl: Wybierz plik dźwiękowy

en: Sound playing method:
pl: Sposób odtwarzania dźwięku:

en: External sound playing _program:
pl: Zewnętrzny odtwarzacz plików dźwiękowych:

en: _External program
pl: Z_ewnętrzyny program

en: _Automatic
pl: _Automatyczny

en: Sound files _directory:
pl: Katalog plików _dźwiękowych:

en: Sound file:
pl: Plik dźwiękowy:

en: _Browse...
pl: _Przeglądaj...

en: _Play
pl: _Odtwórz

en: Interface
pl: Interfejs

en: Text box
pl: Okno główne

en: User list
pl: Lista użytkowników

en: Channel switcher
pl: Przełącznik Pokoi

en: Colors
pl: Kolory

en: Chatting
pl: Pogawędki

en: General
pl: Podstawy

en: Sound
pl: Dzwięk

en: Network setup
pl: Ustawienia sieci

en: File transfers
pl: Transfery plików

en: Categories
pl: Kategorie

en: You cannot place the tree on the top or bottom!
    Please change to the <b>Tabs</b> layout in the <b>View</b> menu first.
pl: Nie można umieścić drzewa na górze lub na dole!
    Proszę zmień najpierw styl <b>kart</b> w punkcie menu <b>widok</b>.

en: Some settings were changed that require a restart to take full effect.
pl: Niektóre zmienione ustawienia wymagają ponownego uruchomienia XChata.

en: *WARNING*
    Auto accepting DCC to your home directory
    can be dangerous and is exploitable. Eg:
    Someone could send you a .bash_profile
pl: *OSTRZEŻENIE*
    Automatyczne przyjmowanie Czatu Bezpośredniego do twojego
    katalogu domowego może być niebezpieczne i jest wykorzystywane.
    Np.: Ktoś mógłby ci wysłać profil .bash

en: XChat: Preferences
pl: XChat: Preferencje

en: There was an error parsing the string
pl: Wystąpił błąd podczas interpretacji ciągu znaków

en: This signal is only passed %d args, $%d is invalid
pl: Sygnał otrzymuje tylko %d argumentów, $%d jest nieprawidłowa

en: Print Texts File
pl: Drukuj plik z tekstami

en: Edit Events
pl: Edycja Zdarzeń

en: $ Number
pl: $ Liczba

en: Load From...
pl: Załaduj z...

en: Test All
pl: Testuj Waszystko

en: URL
pl: Adres URL

en: XChat: URL Grabber
pl: XChat: Przechwycone Adresy URL

en: Clear list
pl: Wyczyść listę

en: Copy selected URL
pl: Kopiuj zaznaczony URL

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Save list to a file
pl: Zapisz adresy do pliku

en: %d ops, %d total
pl: %d op(ów), %d razem
