xchat 2.8.8 - en to nb translation catalogue (1062 entries)

en: Cannot create ~/.xchat2
nb: Kan ikke opprette ~/.xchat2

en: I'm busy
nb: Jeg er opptatt

en: Leaving
nb: Forlater

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
nb: * Det er ikke lurt å kjøre IRC som root! Du bør
      opprette en vanlig brukerkonto og bruke denne.

en: Waiting
nb: Venter

en: Active
nb: Aktiv

en: Failed
nb: Feilet

en: Done
nb: Ferdig

en: Connect
nb: Koble til

en: Aborted
nb: Avbrutt

en: Cannot access %s
nb: Kan ikke aksessere %s

en: Error
nb: Feil

en: %s is offering "%s". Do you want to accept?
nb: %s tilbyr «%s».  Ønsker du å akseptere?

en: No active DCCs
nb: Ingen aktive DCC

en: YES
nb: JA

en: NO
nb: NEI

en: You are being CTCP flooded from %s, ignoring %s
nb: Du blir CTCP-oversvømmet fra %s, ignorerer %s

en: You are being MSG flooded from %s, setting gui_auto_open_dialog OFF.
nb: Du blir MSG-oversvømmet fra %s, setter gui_auto_open_dialog AV.

en:   %-20s online
nb:   %-20s tilkoblet

en:   %-20s offline
nb:   %-20s frakoblet

en: No channel joined. Try /join #<channel>
nb: Ble ikke med i noen kanal. Prøv /join #<kanal>

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
nb: Ikke tilkoblet. Prøv /server <vert> [<port>]

en: Already marked away: %s
nb: Allerede market som borte: %s

en: Already marked back.
nb: Allerede markert som tilbake.

en: I need /bin/sh to run!
nb: Jeg trenger /bin/sh for å kjøre!

en: Commands Available:
nb: Tilgjengelige kommandoer:

en: User defined commands:
nb: Brukerdefinerte kommandoer:

en: Plugin defined commands:
nb: Kommandoer definert av tillegg:

en: Type /HELP <command> for more information, or /HELP -l
nb: Skriv /HELP <kommando> for mer informasjon, eller /HELP -l

en: Unknown arg '%s' ignored.
nb: Ukjent argument «%s» ble ignorert.

en: No such plugin found.
nb: Tillegg ikke funnet.

en: That plugin is refusing to unload.
nb: Programtillegget nekter å lukke (unload).

en: ADDBUTTON <name> <action>, adds a button under the user-list
nb: ADDBUTTON <navn> <handling>, legger til en knapp under brukerlisten

en: ALLCHAN <cmd>, sends a command to all channels you're in
nb: ALLCHAN <cmd>, sender en kommando til alle kanaler du er i

en: ALLCHANL <cmd>, sends a command to all channels you're in
nb: ALLCHANL <cmd>, sender en kommando til alle kanaler du er i

en: ALLSERV <cmd>, sends a command to all servers you're in
nb: ALLSERV <cmd>, sender en kommando til alle servere du er på

en: AWAY [<reason>], sets you away
nb: AWAY [<begrunnelse>], setter deg som borte

en: BACK, sets you back (not away)
nb: BACK, setter deg tilbake (ikke borte)

en: BAN <mask> [<bantype>], bans everyone matching the mask from the current channel. If they are already on the channel this doesn't kick them (needs chanop)
nb: BAN <mask> [<bantype>], utesteng alle som passer masken fra den aktuelle kanalen. Hvis de allerede er i kanalen vil ikke dette kaste de ut (trenger kanaloperatørstatus)

en: CHANOPT [-quiet] <variable> [<value>]
nb: CHANOPT [-quiet] <variabel> [<verdi>]

en: CLEAR [ALL|HISTORY], Clears the current text window or command history
nb: CLEAR [ALL|HISTORY], tømmer gjeldende tekstvindu eller kommandohistorie

en: CLOSE, Closes the current window/tab
nb: CLOSE, Lukker gjeldende vindu/fane

en: COUNTRY [-s] <code|wildcard>, finds a country code, eg: au = australia
nb: COUNTRY [-s] <kode|jokertegn>, finner en landskode, f.eks: au = australia

en: CTCP <nick> <message>, send the CTCP message to nick, common messages are VERSION and USERINFO
nb: Ctcp <kallenavn> <message>, sender CTCP-melding til kallenavn, vanlige meldinger er VERSION og USERINFO

en: CYCLE [<channel>], parts the current or given channel and immediately rejoins
nb: CYCLE [<kanal>], forlater gjeldende eller angitt kanal og går umiddelbart inn igjen

en: 
    DCC GET <nick>                      - accept an offered file
    DCC SEND [-maxcps=#] <nick> [file]  - send a file to someone
    DCC PSEND [-maxcps=#] <nick> [file] - send a file using passive mode
    DCC LIST                            - show DCC list
    DCC CHAT <nick>                     - offer DCC CHAT to someone
    DCC PCHAT <nick>                    - offer DCC CHAT using passive mode
    DCC CLOSE <type> <nick> <file>         example:
             /dcc close send johnsmith file.tar.gz
nb: 
    DCC GET <nick>                      - akseptere en tilbudt fil
    DCC SEND [-maxcps=#] <nick> [file]  - sende en fil til noen
    DCC PSEND [-maxcps=#] <nick> [file] - sende en fil ved hjelp av passiv modus
    DCC LIST                            - vis DCC liste
    DCC CHAT <nick>                     - tilbyr DCC CHAT til noen
    DCC PCHAT <nick>                    - tilbyr DCC CHAT ved hjelp av passiv modus
    DCC CLOSE <type> <nick> <fil>          eksempel:
             /dcc close send petter file.tar.gz

en: DEHOP <nick>, removes chanhalf-op status from the nick on the current channel (needs chanop)
nb: DEHOP <kallenavn>, fjerner halvkanaloperatørstatus fra kallenavn i den gjeldende kanalen (trenger kanaloperatørstatus)

en: DELBUTTON <name>, deletes a button from under the user-list
nb: DELBUTTON <navn>, sletter en knapp under brukerlisten

en: DEOP <nick>, removes chanop status from the nick on the current channel (needs chanop)
nb: Deop <kallenavn>, fjerner kanaloperatørstatus fra kallenavn i den gjeldende kanalen (trenger kanaloperatørstatus)

en: DEVOICE <nick>, removes voice status from the nick on the current channel (needs chanop)
nb: DEVOICE <kallenavn>, fjerner talestatus fra kallenavn i den gjeldende kanalen (trenger kanaloperatørstatus)

en: DISCON, Disconnects from server
nb: DISCON, kobler fra tjeneren

en: DNS <nick|host|ip>, Finds a users IP number
nb: DNS <kallenavn|vert|ip>, Finner en brukers IP-adresse

en: ECHO <text>, Prints text locally
nb: ECHO <tekst>, Skriver ut tekst lokalt

en: EXEC [-o] <command>, runs the command. If -o flag is used then output is sent to current channel, else is printed to current text box
nb: EXEC [-o] <kommando>, kjører kommandoen. Hvis -o-flagget brukes så sendes utgangen til gjeldende kanal, ellers skrives det til gjeldende tekstboks

en: EXECCONT, sends the process SIGCONT
nb: EXECCONT, sender prosessen SIGCONT

en: EXECKILL [-9], kills a running exec in the current session. If -9 is given the process is SIGKILL'ed
nb: EXECKILL [-9], dreper en kjørende prosess i gjeldende økt. Hvis -9 angis blir prosessen SIGKILL-et

en: EXECSTOP, sends the process SIGSTOP
nb: EXECSTOP, sender prosessen SIGSTOP

en: EXECWRITE, sends data to the processes stdin
nb: EXECWRITE, sender data til prosessenes standard inn

en: FLUSHQ, flushes the current server's send queue
nb: FLUSHQ, tømmer den nåværende serveren send-kø

en: GATE <host> [<port>], proxies through a host, port defaults to 23
nb: GATE <vert> [<port>], tunnellerer gjennom en vert, standardport er 23

en: GHOST <nick> [password], Kills a ghosted nickname
nb: GHOST <kallenavn> [passord], dreper et spøkelseskallenavn

en: HOP <nick>, gives chanhalf-op status to the nick (needs chanop)
nb: HOP <kallenavn> gir halvkanaloperatør status til kallenavn (trenger kanaloperatørstatus)

en: ID <password>, identifies yourself to nickserv
nb: ID <passord>, identifiserer deg hos NickServ

en: IGNORE <mask> <types..> <options..>
        mask - host mask to ignore, eg: *!*@*.aol.com
        types - types of data to ignore, one or all of:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        options - NOSAVE, QUIET
nb: IGNORE <maske> <typer..> <alternativer..>
        maske - vertsmaske å ignorere, f.eks: *!*@*.aol.com
        typer - typer data som skal  ignoreres, en eller alle av:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        alternativer - NOSAVE, QUIET

en: INVITE <nick> [<channel>], invites someone to a channel, by default the current channel (needs chanop)
nb: INVITE <kallenavn> [<kanal>], inviterer noen til en kanal, som standard den gjeldende kanalen (trenger kanaloperatørstatus)

en: JOIN <channel>, joins the channel
nb: JOIN <kanal>, går inn i kanalen

en: KICK <nick>, kicks the nick from the current channel (needs chanop)
nb: KICK <kallenavn>, sparker kallenavn fra den gjeldende kanalen (trenger kanaloperatørstatus)

en: KICKBAN <nick>, bans then kicks the nick from the current channel (needs chanop)
nb: KICKBAN <kallenavn>, utesteng og spark deretter kallenavn fra den gjeldende kanalen (trenger kanaloperatørstatus)

en: LAGCHECK, forces a new lag check
nb: LAGCHECK, fremtvinger en ny forsinkelsessjekk

en: LASTLOG <string>, searches for a string in the buffer
nb: LASTLOG <streng>, søker etter en streng i bufferen

en: LOAD [-e] <file>, loads a plugin or script
nb: LOAD [-e] <fil>, laster et programtillegg eller skript

en: MDEHOP, Mass deop's all chanhalf-ops in the current channel (needs chanop)
nb: MDEHOP, fjerner halvkanaloperatørsstatus fra alle halvkanaloperatører i gjeldende kanal (tenger kanaloperatørsstatus)

en: MDEOP, Mass deop's all chanops in the current channel (needs chanop)
nb: MDEOP, fjerner kanaloperatørstatus fra alle kanaloperatører i gjeldende kanal (tenger kanaloperatørstatus)

en: ME <action>, sends the action to the current channel (actions are written in the 3rd person, like /me jumps)
nb: ME <handling>, sender handling til gjeldende kanal (handlinger er skrevet i 3. person, slik som /me hopper)

en: MKICK, Mass kicks everyone except you in the current channel (needs chanop)
nb: MKICK, spark alle unntatt deg fra gjeldende kanale (trenger kanaloperatørstatus)

en: MOP, Mass op's all users in the current channel (needs chanop)
nb: MOP, gi operatørstatus til alle brukere i den aktuelle kanalen (trenger kanaloperatørstatus)

en: MSG <nick> <message>, sends a private message
nb: MSG <kallenavn> <melding>, sender en privat melding

en: NAMES, Lists the nicks on the current channel
nb: NAMES, viser kallenavn i den gjeldende kanalen

en: NCTCP <nick> <message>, Sends a CTCP notice
nb: NCTCP <kallenavn> <message>, Sender en CTCP-notis

en: NEWSERVER [-noconnect] <hostname> [<port>]
nb: NEWSERVER [-noconnect] <vertsnavn> [<port>]

en: NICK <nickname>, sets your nick
nb: NICK <kallenavn> setter kallenavnet ditt

en: NOTICE <nick/channel> <message>, sends a notice. Notices are a type of message that should be auto reacted to
nb: NOTICE <kallenavn/kanal> <melding>, sender en notis. «Notice» er en type melding det normalt skal autoreageres på

en: NOTIFY [-n network1[,network2,...]] [<nick>], displays your notify list or adds someone to it
nb: NOTIFY [-n nettverk1[,nettverk2,...]] [<kallenavn>], viser varsellisten eller legg noen til den

en: OP <nick>, gives chanop status to the nick (needs chanop)
nb: OP <kallenavn> gir kanaloperatørstatus til kallenavn (trenger kanaloperatørstatus)

en: PART [<channel>] [<reason>], leaves the channel, by default the current one
nb: PART [<kanal>] [<begrunnelse>], forlater kanalen, som standard den gjeldende

en: PING <nick | channel>, CTCP pings nick or channel
nb: PING <kallenavn | kanal>, CTCP-pinger kallenavn eller kanal

en: QUERY [-nofocus] <nick>, opens up a new privmsg window to someone
nb: QUERY [-nofocus] <kallenavn>, åpner opp et privat samtale vindu til noen

en: QUIT [<reason>], disconnects from the current server
nb: QUIT [<begrunnelse>], kobler fra gjeldende server

en: QUOTE <text>, sends the text in raw form to the server
nb: QUOTE <tekst>, sender tekst i rå form til tjeneren

en: RECONNECT [-ssl] [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
nb: RECONNECT [-ssl] [<vert>] [<port>] [<passord>], kan kalles kun som /RECONNECT for å koble til gjeldende server eller med /RECONNECT ALL for å koble til alle de åpne servere

en: RECONNECT [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
nb: RECONNECT [<vert>] [<port>] [<passord>], kan kalles kun som /RECONNECT for å koble til gjeldende server eller med /RECONNECT ALL for å koble til alle de åpne servere

en: RECV <text>, send raw data to xchat, as if it was received from the irc server
nb: RECV <tekst>, send rådata til XChat, som om det ble mottatt fra irc-tjeneren

en: SAY <text>, sends the text to the object in the current window
nb: SAY <tekst>, sender teksten til objektet i det aktive vinduet

en: SEND <nick> [<file>]
nb: SEND <kallenavn> [<fil>]

en: SERVCHAN [-ssl] <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
nb: SERVCHAN [-ssl] <vert> <port> <kanal>, kobler til og blir med i en kanal

en: SERVCHAN <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
nb: SERVCHAN <vert> <port> <kanal>, kobler til og blir med i en kanal

en: SERVER [-ssl] <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667 for normal connections, and 9999 for ssl connections
nb: SERVER [-ssl] <vert> [<port>] [<passord>], kobler til til en tjener, standardporten er 6667 for normale forbindelser, og 9999 for SSL-tilkoblinger

en: SERVER <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667
nb: SERVER <vert> [<port>] [<passord>], kobler til til en tjener, standardporten er 6667

en: SET [-e] [-off|-on] [-quiet] <variable> [<value>]
nb: SET [-e] [-off |-on] [quiet] <variabel> [<verdi>]

en: SETCURSOR [-|+]<position>
nb: SETCURSOR [-|+]<posisjon>

en: TOPIC [<topic>], sets the topic if one is given, else shows the current topic
nb: TOPIC [<emne>], setter emnet hvis angitt, viser ellers gjeldende emne

en: 
    TRAY -f <timeout> <file1> [<file2>] Blink tray between two icons.
    TRAY -f <filename>                  Set tray to a fixed icon.
    TRAY -i <number>                    Blink tray with an internal icon.
    TRAY -t <text>                      Set the tray tooltip.
    TRAY -b <title> <text>              Set the tray balloon.
nb: 
    TRAY -f <tidsavbrudd> <fil1> [<fil2>] Blink kurv mellom to ikoner.
    TRAY -f <filnavn>                     Sett kurv til et fast ikon.
    TRAY -i <nummer>                      Blink kurv med et internt ikon.
    TRAY -t <tekst>                       Sett kurv verktøytips.
    TRAY -b <tittel> <tekst>              Sett kurv-ballong.

en: UNBAN <mask> [<mask>...], unbans the specified masks.
nb: UNBAN <maske> [<maske> ...] fjern utestengelse for de angitte masker.

en: UNIGNORE <mask> [QUIET]
nb: Ikke ignorer <maske> [STILLE]

en: UNLOAD <name>, unloads a plugin or script
nb: UNLOAD <navn>, laster av et programtillegg eller skript

en: URL <url>, opens a URL in your browser
nb: URL <url>, åpner en nettadresse i nettleseren din

en: USELECT [-a] [-s] <nick1> <nick2> etc, highlights nick(s) in channel userlist
nb: USELECT [-a] [-s] <kallenavn1> <kallenavn2> osv. understreker kallenavn i kanalaksesslisten

en: VOICE <nick>, gives voice status to someone (needs chanop)
nb: VOICE <kallenavn>, gir talestatus til noen (trenger kanaloperatørstatus)

en: WALLCHAN <message>, writes the message to all channels
nb: WALLCHAN <melding>, skriver meldingen til alle kanaler

en: WALLCHOP <message>, sends the message to all chanops on the current channel
nb: WALLCHOP <melding>, sender melding til alle kanaloperatører i gjeldende kanal

en: Usage: %s
nb: Bruk: %s

en: 
    No help available on that command.
nb: 
    Ingen hjelp tilgjengelig til den kommandoen.

en: No such command.
nb: Ingen slik kommando.

en: Bad arguments for user command.
nb: Dårlige argumenter for brukerkommando.

en: Too many recursive usercommands, aborting.
nb: For mange rekursive brukerkommandoer, avbryter.

en: Unknown Command. Try /help
nb: Ukjent kommando.  Forsøk /help

en: No xchat_plugin_init symbol; is this really an xchat plugin?
nb: ngen xchat_plugin_init symbol; er dette virkelig et programtillegg for XChat?

en: Are you sure this is a SSL capable server and port?
nb: Er du sikker på at dette er en tjener og port med SSL-støtte?

en: Cannot resolve hostname %s
    Check your IP Settings!
nb: Kan ikke løse vertsnavn %s
    Sjekk IP-innstillingene dine.

en: Proxy traversal failed.
nb: Mellomtjener traversering mislyktes

en: Cycling to next server in %s...
nb: Roterer til neste tjener i %s...

en: Warning: "%s" character set is unknown. No conversion will be applied for network %s.
nb: Advarsel: «%s»-tegnsettet er ukjent. Ingen konvertering vil bli brukt for nettverket %s.

en: %C22*%O$t$1 added to notify list.
nb: %C22*%O$t$1 lagt til i varslingslisten

en: %C22*%O$t$1 Banlist:%C19 $4%C20 $2%C21 $3
nb: %C22*%O$t$1 Svarteliste:%C19 $4%C20 $2%C21 $3

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(You are banned).
nb: %C22*%O$tKan ikke gå inn i%C26 %B$1 %O(Du er svartelistet).

en: %C22*%O$t$1 is now known as $2
nb: %C22*%O$t$1 er nå kjent som $2

en: %C22*%O$t$1 sets ban on $2
nb: %C22*%O$t$1 setter forbud på $2

en: %C22*%O$tChannel $1 created on $2
nb: %C22*%O$tKanal $1 opprettet $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes channel half-operator status from%C26 $2
nb: %C22*%O$t%C26$1%O fjerner kanalhalvoperatørstatus fra%C26 $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes channel operator status from%C26 $2
nb: %C22*%O$t%C26$1%O fjerner kanaloperatørstatus fra%C26 $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes voice from%C26 $2
nb: %C22*%O$t%C26$1%O fjerner talerett fra%C26 $2

en: %C22*%O$t$1 sets exempt on $2
nb: %C22*%O$t$1 setter unntak på $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives channel half-operator status to%C26 $2
nb: %C22*%O$t%C26$1%O gir kanalhalvoperatørstatus til%C26 $2

en: %C22*%O$t$1 sets invite on $2
nb: %C22*%O$t$1 Setter invitasjon på $2

en: %UChannel          Users   Topic
nb: %UKanal          Brukere   Emne

en: %C22*%O$t$1 sets mode $2$3 $4
nb: %C22*%O$t$1 setter modus $2$3 $4

en: %C22*%O$t%C22Channel $1 modes: $2
nb: %C22*%O$t%C22Kanal $1 modus: $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives channel operator status to%C26 $2
nb: %C22*%O$t%C26$1%O gir kanaloperatørstatus til%C26 $2

en: %C22*%O$t$1 removes exempt on $2
nb: %C22*%O$t$1 fjerner unntak på $2

en: %C22*%O$t$1 removes invite on $2
nb: %C22*%O$t$1 fjerner invitasjon på $2

en: %C22*%O$t$1 removes channel keyword
nb: %C22*%O$t$1 fjerner kanalpassord

en: %C22*%O$t$1 removes user limit
nb: %C22*%O$t$1 fjerner brukergrense

en: %C22*%O$t$1 sets channel keyword to $2
nb: %C22*%O$t$1 setter kanalpassord til $2

en: %C22*%O$t$1 removes ban on $2
nb: %C22*%O$t$1 Fjerner forbud på $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives voice to%C26 $2
nb: %C22*%O$t%C26$1%O gir talerett til%C26 $2

en: %C22*%O$t%C22Connected. Now logging in...
nb: %C22*%O$t%C22Tilkoblet. Logger inn ...

en: %C22*%O$t%C22Connecting to $1 ($2) port $3%O...
nb: %C22*%O$t%C22Kobler opp til $1 ($2) port $3%O...

en: %C21*%O$t%C21Connection failed. Error: $1
nb: %C21*%O$t%C21 Tilkobling mislyktes. Feil: $1

en: %C22*%O$tReceived a CTCP $1 from $2
nb: %C22*%O$tMottok CTCP $1 fra $2

en: %C22*%O$tReceived a CTCP $1 from $2 (to $3)
nb: %C22*%O$tmottok CTCP $1 fra $2 (til $3)

en: %C22*%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2
nb: %C22*%O$tMottok en CTCP-lyd $1 fra $2

en: %C22*%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2 (to $3)
nb: %C22*%O$tMottok en CTCP-lyd $1 fra $2 (til $3)

en: %C22*%O$tDCC CHAT to %C26$1%O aborted.
nb: %C22*%O$tDCC CHAT til %C26$1%O avbrutt..

en: %C22*%O$tDCC CHAT connection established to %C26$1 %C30[%O$2%C30]
nb: %C22*%O$tDCC CHAT-tilkobling opprettet til %C26$1 %C30[%O$2%C30]

en: %C22*%O$tDCC CHAT to %C26$1%O lost ($4).
nb: %C22*%O$tDCC CHAT til %C26$1%O mistet ($4).

en: %C22*%O$tReceived a DCC CHAT offer from $1
nb: %C22*%O$tMottok et DCC CHAT-tilbud fra $1

en: %C22*%O$tOffering DCC CHAT to $1
nb: %C22*%O$tTilbyr DCC CHAT til $1

en: %C22*%O$tAlready offering CHAT to $1
nb: %C22*%O$tTilbyr allerede CHAT til $1

en: %C22*%O$tDCC $1 connect attempt to%C26 $2%O failed (err=$3).
nb: %C22*%O$tDCC $1 tilkoblingsforsøk til %C26 $2%O mislyktes (feil=$3).

en: %C22*%O$tReceived '$1%O' from $2
nb: %C22*%O$tMottok '$1%O' fra $2

en: %C24,18 Type  To/From    Status  Size    Pos     File
nb: %C24,18 Type  Til/Fra    Status  Størrelse    Pos     Fil

en: %C22*%O$tReceived a malformed DCC request from %C26$1%O.%010%C22*%O$tContents of packet: $2
nb: %C22*%O$tFikk en misformet DCC forespørsel fra %C26$1%O.%010%C22*%O$tInnhold i pakken: $2

en: %C22*%O$tOffering%C26 $1%O to%C26 $2
nb: %C22*%O$tTilbyr%C26 $1%O til%C26 $2

en: %C22*%O$tNo such DCC offer.
nb: %C22*%O$tIngen slike DCC tilbud.

en: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $2%O to%C26 $1%O aborted.
nb: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $2%O til%C26 $1%O avbrutt.

en: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $1%O from%C26 $3%O complete %C30[%C26$4%O cps%C30]%O.
nb: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $1%O fra%C26 $3%O fullført %C30[%C26$4%O cps%C30]%O.

en: %C22*%O$tDCC RECV connection established to%C26 $1 %C30[%O$2%C30]
nb: %C22*%O$tDCC RECV-tilkobling opprettet til%C26 $1 %C30[%O$2%C30]

en: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $1%O from%C26 $3%O failed ($4).
nb: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $1%O fra%C26 $3%O mislyktes ($4).

en: %C22*%O$tDCC RECV: Cannot open $1 for writing ($2).
nb: %C22*%O$tDCC RECV: Kan ikke åpne $1 for skriving ($2).

en: %C22*%O$tThe file%C26 $1%C already exists, saving it as%C26 $2%O instead.
nb: %C22*%O$tFilen%C26 $1%C eksisterer allerede, lagrer den som%C26 $2%O i stedet.

en: %C22*%O$t%C26$1 %Ohas requested to resume%C26 $2 %Cfrom%C26 $3%C.
nb: %C22*%O$t%C26$1 %Ohar bedt om å gjenoppta%C26 $2 %Cfra%C26 $3%C.

en: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $2%O to%C26 $1%O aborted.
nb: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $2%O til%C26 $1%O avbrutt.

en: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $1%O to%C26 $2%O complete %C30[%C26$3%O cps%C30]%O.
nb: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $1%O til%C26 $2%O fullført %C30[%C26$3%O cps%C30]%O.

en: %C22*%O$tDCC SEND connection established to%C26 $1 %C30[%O$2%C30]
nb: %C22*%O$tDCC SEND tilkobling opprettet til%C26 $1 %C30[%O$2%C30]

en: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $1%O to%C26 $2%O failed. $3
nb: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $1%O til%C26 $2%O mislyktes. $3

en: %C22*%O$t%C26$1 %Ohas offered%C26 $2 %O(%C26$3 %Obytes)
nb: %C22*%O$t%C26$1 %Ohar tilbudt%C26 $2 %O(%C26$3 %Obytes)

en: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Oto%C26 $3 %Cstalled - aborting.
nb: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Otil%C26 $3 %Cstanset opp - avbryter.

en: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Oto%C26 $3 %Otimed out - aborting.
nb: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Otil%C26 $3 %Oble tidsavbrutt - avbryter.

en: %C22*%O$t$1 deleted from notify list.
nb: %C22*%O$t$1 slettet fra varslingslisten.

en: %C22*%O$tDisconnected ($1).
nb: %C22*%O$tFrakoblet ($1).

en: %C22*%O$tFound your IP: [$1]
nb: %C22*%O$tFant IP-adressen din: [$1]

en: %O%C26$1%O added to ignore list.
nb: %O%C26$1%O ble lagt inn i ignorer-listen.

en: Ignore on %C26$1%O changed.
nb: Ignorering på %C26$1%O endret.

en: %C24,18 Hostmask                  PRIV NOTI CHAN CTCP DCC  INVI UNIG
nb: %C24,18 Vertsmaske                PRIV NOTI CHAN CTCP DCC  INVI UNIG

en: %O%C26$1%O removed from ignore list.
nb: %O%C26$1%O ble fjernet fra ignoreingslisten.

en:   Ignore list is empty.
nb:   Ignoreringslisten er tom.

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(Channel is invite only).
nb: %C22*%O$tKan ikke gå inn i%C26 %B$1 %O(Kanalen er kun for inviterte).

en: %C22*%O$tYou have been invited to%C26 $1%O by%C26 $2%C (%C26$3%C)
nb: %C22*%O$tDu er blitt invitert til%C26 $1%O by%C26 $2%C (%C26$3%C)

en: %C19*%O$t%C19%B$1 %B($3) has joined $2
nb: %C19*%O$t%C19%B$1 %B($3) ble med i $2

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(Requires keyword).
nb: %C22*%O$tKan ikek gå inn i%C26 %B$1 %O(Krever passord).

en: %C21*%O$t%C21$1 has kicked $2 from $3 ($4%O%C21)
nb: %C21*%O$t%C21$1 sparket $2 fra $3 ($4%O%C21)

en: %C22*%O$tYou have been killed by $1 ($2%O%C22)
nb: %C22*%O$tDu ble drept av $1 ($2%O%C22)

en: %C22*%O$t%C22MOTD Skipped.
nb: %C22*%O$t%C22Hoppet over MOTD.

en: %C22*%O$t$1 already in use. Retrying with $2...
nb: %C22*%O$t$1 allerede i bruk, forsøker på nytt med $2 ...

en: %C22*%O$tNickname already in use. Use /NICK to try another.
nb: %C22*%O$tKallenavnet er allerede i bruk. Bruk /NICK for å forsøke et annet.

en: %C22*%O$tNo such DCC.
nb: %C22*%O$tIngen slik DCC.

en: %C22*%O$tNo process is currently running
nb: %C22*%O$tIngen prosess kjører for øyeblikket

en: $tNotify list is empty.
nb: $tVarslingslisten er tom.

en: %C24,18 %B  Notify List
nb: %C24,18 %B  Varslingsliste

en: %C22*%O$t$1 users in notify list.
nb: %C22*%O$t$1 brukere i varslingslisten.

en: %C22*%O$tNotify: $1 is offline ($3).
nb: %C22*%O$tVarsle: $1 er avlogget ($3).

en: %C22*%O$tNotify: $1 is online ($3).
nb: %C22*%O$tVarsle: $1 er pålogget ($3).

en: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) has left $3
nb: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) forlot $3

en: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) has left $3 (%O%C23%B%B$4%O%C23)
nb: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) forlot $3 (%O%C23%B%B$4%O%C23)

en: %C22*%O$tPing reply from $1: $2 second(s)
nb: %C22*%O$tPing-svar fra $1: $2 sekund(er)

en: %C22*%O$tNo ping reply for $1 seconds, disconnecting.
nb: %C22*%O$tIngen ping-svar etter $1 sekunder, frakobler.

en: %C22*%O$tA process is already running
nb: %C22*%O$tEn prosess kjører allerede

en: %C23*%O$t%C23$1 has quit (%O%C23%B%B$2%O%C23)
nb: %C23*%O$t%C23$1 Avsluttet (%O%C23%B%B$2%O%C23)

en: %C22*%O$t$1 sets modes%B %C30[%O$2%B%C30]
nb: %C22*%O$t$1 setter modus%B %C30[%O$2%B%C30]

en: %C22*%O$tLooking up IP number for%C26 $1%O...
nb: %C22*%O$tSlår opp IP-nummer til%C26 $1%O...

en: %C22*%O$t%C22Connected.
nb: %C22*%O$t%C22Tilkoblet.

en: %C22*%O$t%C22Looking up $1
nb: %C22*%O$t%C22Ser opp $1

en: %C22*%O$tStopped previous connection attempt (pid=$1)
nb: %C22*%O$tStanset forrige tilkoblingsforsøk (pid=$1)

en: %C29*%O$t%C29Topic for $1%C %C29is: $2
nb: %C29*%O$t%C29Emne for $1%C %C29er: $2

en: %C22*%O$t$1 has changed the topic to: $2
nb: %C22*%O$t$1 Endret emnet til: $2

en: %C29*%O$t%C29Topic for $1%C %C29set by $2%C %C29at $3
nb: %C29*%O$t%C29Emne for $1%C %C29satt av $2%C %C29 $3

en: %C22*%O$tUnknown host. Maybe you misspelled it?
nb: %C22*%O$tUkjent vert. Kanskje du feilstavet den?

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(User limit reached).
nb: %C22*%O$tKan ikke gå inn i%C26 %B$1 %O(Brukergrensen er nådd).

en: %C22*%O$t%C26Users on $1:%C $2
nb: %C22*%O$t%C26Brukere i $1:%C $2

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Cis away %C30(%O$2%O%C30)
nb: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Cer borte %C30(%O$2%O%C30)

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %OEnd of WHOIS list.
nb: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %OSlutt på WHOIS-listen.

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O idle%C26 $2
nb: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O inaktiv%C26 $2

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O idle%C26 $2%O, signon:%C26 $3
nb: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O inaktiv%C26 $2%O, logget på:%C26 $3

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Oreal user@host%C27 $2%O, real IP%C27 $3
nb: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %ekte bruker@vert%C27 $2%O, riktig IP%C27 $3

en: %C19*%O$t%C19Now talking on $2
nb: %C19*%O$t%C19Snakker nå i $2

en: %C23*$tYou have been kicked from $2 by $3 ($4%O%C23)
nb: %C23*$tDu ble kastet ut fra $2 av $3 ($4%O%C23)

en: %C23*$tYou have left channel $3
nb: %C23*$tDu forlot kanalen $3

en: %C23*$tYou have left channel $3 (%O%C23%B%B$4%O%C23)
nb: %C23*$tDu forlot kanalen $3 (%O%C23%B%B$4%O%C23)

en: %C22*%O$tYou've invited%C26 $1%O to%C26 $2%O (%C26$3%O)
nb: %C22*%O$tDu er blitt invitert%C26 $1%O til%C26 $2%O (%C26$3%O)

en: %C22*%O$tYou are now known as $2
nb: %C22*%O$tDu er nå kjent som $2

en: Loaded log from
nb: Lastet logg fra

en: **** ENDING LOGGING AT %s
nb: **** AVSLUTTET LOGGING %s

en: **** BEGIN LOGGING AT %s
nb: **** STARTET LOGGING %s

en: * Can't open log file(s) for writing. Check the
      permissions on %s/xchatlogs
nb: * Kan ikke åpne loggfilen (e) for skriving. Kontroller
      tillatelser på %s/xchatlogs

en: Left message
nb: Venstre melding

en: Right message
nb: Høyre melding

en: The nick of the joining person
nb: Kallenavnet til personen som ble med i kanalen

en: The channel being joined
nb: Kanalen man går inn i

en: The host of the person
nb: Personens vert

en: Nickname
nb: Kallenavn

en: The action
nb: Handlingen

en: Mode char
nb: Modustegn

en: Identified text
nb: Identifisert tekst

en: The text
nb: Teksten

en: The message
nb: Meldingen

en: Old nickname
nb: Gammelt kallenavn

en: New nickname
nb: Nytt kallenavn

en: Nick of person who changed the topic
nb: Kallenavn for personen som endret emnet

en: Topic
nb: Emne

en: Channel
nb: Kanal

en: The nickname of the kicker
nb: Kallenavn på den som sparker

en: The person being kicked
nb: Personen som sparkes ut

en: The channel
nb: Kanalen

en: The reason
nb: Årsaken

en: The nick of the person leaving
nb: Kallenavnet til personen som forlater kanalen

en: The time
nb: Tiden

en: The creator
nb: Skaperen

en: Nick
nb: Kallenavn

en: Reason
nb: Årsak

en: Host
nb: Vert

en: Who it's from
nb: Hvem er det fra

en: The time in x.x format (see below)
nb: Tiden i x.x-format (se nedenfor)

en: The Channel it's going to
nb: Kanalen det går til

en: The sound
nb: Lyden

en: The nick of the person
nb: Personens kallenavn

en: The CTCP event
nb: CTCP-hendelse

en: The nick of the person who set the key
nb: Kallenavnet til personen som satte nøkkelen

en: The key
nb: Nøkkelen

en: The nick of the person who set the limit
nb: Kallenavnet til personen som satte grensen

en: The limit
nb: Grense

en: The nick of the person who did the op'ing
nb: Kallenavnet til personen som gav kanaloperatørstatus

en: The nick of the person who has been op'ed
nb: Kallenavnet til personen som fikk kanaloperatørstatus

en: The nick of the person who has been halfop'ed
nb: Kallenavnet til personen som fikk halvkanaloperatørstatus

en: The nick of the person who did the halfop'ing
nb: Kallenavnet til personen som gav halvkanaloperatørstatus

en: The nick of the person who did the voice'ing
nb: Kallenavnet til personen som gav talestatus

en: The nick of the person who has been voice'ed
nb: Kallenavnet til personen som fikk talestatus

en: The nick of the person who did the banning
nb: Kallenavnet til personen som satte forbudet

en: The ban mask
nb: Forbudsmaske

en: The nick who removed the key
nb: Kallenavnet som fjernet nøkkelen

en: The nick who removed the limit
nb: Kallenavnet som fjernet grensen

en: The nick of the person of did the deop'ing
nb: Kallenavnet til personen som fratok kanaloperatørstatus

en: The nick of the person who has been deop'ed
nb: Kallenavnet til personen som mistet kanaloperatørstatus

en: The nick of the person of did the dehalfop'ing
nb: Kallenavnet til personen som fratok halvkanaloperatørstatus

en: The nick of the person who has been dehalfop'ed
nb: Kallenavnet til personen som mistet halvkanaloperatørstatus

en: The nick of the person of did the devoice'ing
nb: Kallenavnet til personen som fratok talestatus

en: The nick of the person who has been devoice'ed
nb: Kallenavnet til personen som mistet talestatus

en: The nick of the person of did the unban'ing
nb: Kallenavnet til personen som fratok kanaloperatørstatus

en: The nick of the person who did the exempt
nb: Kallenavnet til personen som satte unntaket

en: The exempt mask
nb: Unntaksmaske

en: The nick of the person removed the exempt
nb: Kallenavnet til for personen som fjernet unntaket

en: The nick of the person who did the invite
nb: Kallenavnet til personen som inviterte

en: The invite mask
nb: Inviteringsmaske

en: The nick of the person removed the invite
nb: Kallenavnet til personen som fjernet invitasjon

en: The nick of the person setting the mode
nb: Kallenavnet til personen som endret modus

en: The mode's sign (+/-)
nb: Modustegn (+/-)

en: The mode letter
nb: Modusbokstav

en: The channel it's being set on
nb: Kanalen det blir satt på

en: Username
nb: Brukernavn

en: Full name
nb: Fullt navn

en: Channel Membership/"is an IRC operator"
nb: Kanalmedlemskap/«er en IRC-operatør»

en: Server Information
nb: Informasjon om tjener

en: Idle time
nb: Inaktiv-tid

en: Signon time
nb: Påloggingstid

en: Away reason
nb: Borteårsak

en: Message
nb: Melding

en: Account
nb: Konto

en: Real user@host
nb: Virkelig bruker@vert

en: Real IP
nb: Virkelig IP

en: Channel Name
nb: Navn på kanal

en: Text
nb: Tekst

en: Server Name
nb: Navn på tjener

en: Raw Numeric or Identifier
nb: Rå eller numerisk identifikator

en: Nick of person who invited you
nb: Kallenavn for personen som inviterte deg

en: Users
nb: Brukere

en: Nickname in use
nb: Kallenavn i bruk

en: Nick being tried
nb: Kallenavn prøves

en: Network
nb: Nettverk

en: Modes string
nb: Modusstreng

en: IP address
nb: IP-adresse

en: DCC Type
nb: Type DCC

en: Filename
nb: Filnavn

en: Destination filename
nb: Filnavn for mål

en: Pathname
nb: Stinavn

en: Position
nb: Posisjon

en: Size
nb: Størrelse

en: DCC String
nb: DCC-streng

en: Number of notify items
nb: Antall varselelementet

en: Old Filename
nb: Gammelt filnavn

en: New Filename
nb: Nytt filnavn

en: Receiver
nb: Mottaker

en: Hostmask
nb: Vertsmaske

en: Hostname
nb: Vertsnavn

en: The Packet
nb: Pakken

en: Seconds
nb: Sekunder

en: Nick of person who have been invited
nb: Kallenavnet til personen som ble invitert

en: Banmask
nb: Forbudsmaske

en: Who set the ban
nb: Hvem satte bannlysningen

en: Ban time
nb: Forbudstid

en: Error parsing event %s.
    Loading default.
nb: Feil ved tolking av hendelsen %s.
    Laster standard.

en: Cannot read sound file:
    %s
nb: Kan ikke lese lydfil:
    %s

en: Remote host closed socket
nb: Ekstern vert lukket pluggen

en: Connection refused
nb: Tilkobling nektet

en: No route to host
nb: Ingen rute til verten

en: Connection timed out
nb: Tidsavbrudd for tilkobling

en: Cannot assign that address
nb: Kan ikke tildele den adressen

en: Connection reset by peer
nb: Tilkobling nullstillt av vert

en: Ascension Island
nb: Ascension

en: United Arab Emirates
nb: Forente arabiske emirater

en: Antigua and Barbuda
nb: Antigua og Barbuda

en: Netherlands Antilles
nb: De nederlandske antiller

en: Antarctica
nb: Antarktis

en: Reverse DNS
nb: Revers DNS

en: American Samoa
nb: Amerikansk Samoa

en: Austria
nb: Østerrike

en: Nato Fiel
nb: Nato

en: Aland Islands
nb: Ålandøyene

en: Azerbaijan
nb: Aserbajdsjan

en: Bosnia and Herzegovina
nb: Bosnia og Herzegovina

en: Belgium
nb: Belgia

en: Businesses
nb: Bedrifter

en: Brazil
nb: Brasil

en: Bouvet Island
nb: Bouvetøya

en: Belarus
nb: Hviterussland

en: Canada
nb: Kanada

en: Cocos Islands
nb: Cocosøyene

en: Democratic Republic of Congo
nb: Kongo, Den demokratiske republikk

en: Central African Republic
nb: Den sentralafrikanske republikk

en: Congo
nb: Kongo

en: Switzerland
nb: Sveits

en: Cote d'Ivoire
nb: Elfenbenskysten

en: Cook Islands
nb: Cook-øyene

en: Cameroon
nb: Kamerun

en: China
nb: Kina

en: Internic Commercial
nb: Internic Kommersiell

en: Serbia and Montenegro
nb: Serbia og Montenegro

en: Cuba
nb: Kuba

en: Cape Verde
nb: Kapp Verde

en: Christmas Island
nb: Juleøya

en: Cyprus
nb: Kypros

en: Czech Republic
nb: Den tsjekkiske republikk

en: Germany
nb: Tyskland

en: Denmark
nb: Danmark

en: Dominican Republic
nb: Dominikanske republikk

en: Algeria
nb: Algerie

en: Ecuador
nb: Ekvador

en: Educational Institution
nb: Utdanningsinstitusjon

en: Estonia
nb: Estland

en: Western Sahara
nb: Vest-Sahara

en: Spain
nb: Spania

en: Ethiopia
nb: Etiopia

en: European Union
nb: Den Europeiske union

en: Falkland Islands
nb: Falklandsøyene

en: Micronesia
nb: Mikronesia

en: Faroe Islands
nb: Færøyene

en: France
nb: Frankrike

en: Great Britain
nb: Storbritannia

en: French Guiana
nb: Fransk Guyana

en: British Channel Isles
nb: Kanaløyene

en: Greenland
nb: Grønland

en: Government
nb: Regjering

en: Equatorial Guinea
nb: Ekvatorial-Guinea

en: Greece
nb: Hellas

en: S. Georgia and S. Sandwich Isles
nb: Sør-Georgia og de sørlige Sandwichøyene

en: Heard and McDonald Islands
nb: Heard- and McDonald-øyene

en: Croatia
nb: Kroatia

en: Hungary
nb: Ungarn

en: Ireland
nb: Irland

en: Isle of Man
nb: Man

en: Informational
nb: Informativ

en: International
nb: Internasjonal

en: British Indian Ocean Territory
nb: Det britiske området i Indiahavet

en: Iraq
nb: Irak

en: Iceland
nb: Island

en: Italy
nb: Italia

en: Kyrgyzstan
nb: Kirgisistan

en: Cambodia
nb: Kambodsja

en: Comoros
nb: Komorene

en: St. Kitts and Nevis
nb: St. Kitts og Nevis

en: North Korea
nb: Nord-Korea

en: South Korea
nb: Sør-Korea

en: Cayman Islands
nb: Caymanøyene

en: Kazakhstan
nb: Kasakhstan

en: Lebanon
nb: Libanon

en: Lithuania
nb: Litauen

en: Morocco
nb: Marokko

en: United States Medical
nb: USA Medisinsk

en: Madagascar
nb: Madagaskar

en: Marshall Islands
nb: Marshall-øyene

en: Military
nb: Militær

en: Macedonia
nb: Makedonia

en: Northern Mariana Islands
nb: Nord-Marianene

en: Maldives
nb: Maldivene

en: Mozambique
nb: Mosambik

en: New Caledonia
nb: Ny-Caledonia

en: Internic Network
nb: Internic-nettverk

en: Norfolk Island
nb: Norfolkøya

en: Netherlands
nb: Nederland

en: Norway
nb: Norge

en: Internic Non-Profit Organization
nb: Internic ideell organisasjon

en: French Polynesia
nb: Fransk polynesia

en: Papua New Guinea
nb: Papua Ny-Guinea

en: Philippines
nb: Filippinene

en: Poland
nb: Polen

en: St. Pierre and Miquelon
nb: St-Pierre og Miquelon

en: Palestinian Territory
nb: Palestinske territorier

en: Old School ARPAnet
nb: Gammeldagse ARPAnet

en: Russian Federation
nb: Den russiske føderasjon

en: Solomon Islands
nb: Solomonøyene

en: Seychelles
nb: Seychellene

en: Sweden
nb: Sverige

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
nb: Svalbard og Jan Mayen

en: Slovak Republic
nb: Den slovakiske republikk

en: Suriname
nb: Surinam

en: Sao Tome and Principe
nb: Sao Tome og Principe

en: Former USSR
nb: Tidligere USSR

en: Turks and Caicos Islands
nb: Turks- og Caicosøyene

en: Chad
nb: Tsjad

en: French Southern Territories
nb: Franske sørlige territorier

en: East Timor
nb: Øst-Timor

en: Tunisia
nb: Tunis

en: Turkey
nb: Tyrkia

en: Trinidad and Tobago
nb: Trinidad og Tobago

en: Ukraine
nb: Ukraina

en: United Kingdom
nb: Storbritannia

en: United States of America
nb: De Forente stater

en: Uzbekistan
nb: Usbekistan

en: Vatican City State
nb: Vatikanstaten

en: St. Vincent and the Grenadines
nb: St. Vincent og Grenadinene

en: British Virgin Islands
nb: Jomfruøyene (UK)

en: US Virgin Islands
nb: Jomfruøyene (USA)

en: Wallis and Futuna Islands
nb: Wallis- og Futuna-øyene

en: Yemen
nb: Jemen

en: Yugoslavia
nb: Jugoslavia

en: South Africa
nb: Sør-Afrika

en: Unknown
nb: Ukjent

en: _Open Dialog Window
nb: _Åpne dialogvindu

en: _Send a File
nb: _Send en fil

en: _User Info (WhoIs)
nb: _Brukerinformasjon (Whois)

en: _Add to Friends List
nb: _Legg til venne-listen

en: O_perator Actions
nb: O_peratørhandlinger

en: Give Ops
nb: Gi operatørstatus

en: Take Ops
nb: Ta operatørstatus

en: Give Voice
nb: Gi talestatus

en: Take Voice
nb: Fjern talestatus

en: Kick/Ban
nb: Spark/Utesteng

en: Kick
nb: Spark

en: Ban
nb: Utesteng

en: KickBan
nb: Spark og utesteng

en: Leave Channel
nb: Forlat kanal

en: Join Channel...
nb: Bli med i kanal...

en: Enter Channel to Join:
nb: Kanal å gå inn i:

en: Server Links
nb: Lenker til tjenere

en: Ping Server
nb: Ping tjener

en: Hide Version
nb: Skjul versjon

en: bye
nb: hadet

en: Enter reason to kick %s:
nb: Oppgi grunn til å sparke %s:

en: Sendfile
nb: Send fil

en: WhoIs
nb: Whois

en: Clear
nb: Tøm

en: Couldn't connect to session bus
nb: Klarte ikke koble seg til øktbussen

en: Failed to complete NameHasOwner
nb: Kunne ikke fullføre NameHasOwner

en: Failed to complete Command
nb: Kunne ikke fullføre kommando

en: remote access
nb: ekstern tilgang

en: plugin for remote access using DBUS
nb: programtillegg for ekstern tilgang med DBUS

en: Couldn't connect to session bus: %s
nb: Klarte ikke koble seg til øktbussen: %s

en: Failed to acquire %s: %s
nb: Kunne ikke overta %s: %s

en: About
nb: Om

en: A multiplatform IRC Client
nb: En IRC-klient for flere plattformer

en: Character Chart
nb: Tegnkart

en: Not connected.
nb: Ikke koblet til

en: You must select some bans.
nb: Du må velge en bannlysing.

en: Are you sure you want to remove all bans in %s?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne alle bannlysinger i %s?

en: Mask
nb: Maske

en: From
nb: Fra

en: Date
nb: Dato

en: You can only open the Ban List window while in a channel tab.
nb: Du kan bare åpne Banlistevinduet i en kanalfane.

en: XChat: Ban List (%s)
nb: XChat: Banliste (%s)

en: Remove
nb: Fjern

en: Crop
nb: Klipp

en: Refresh
nb: Oppdater

en: Displaying %d/%d users on %d/%d channels.
nb: Viser %d/%d brukere på %d/%d kanaler.

en: Select an output filename
nb: Velg et filnavn for utdata

en: _Join Channel
nb: _Bli med i kanal

en: _Copy Channel Name
nb: _Kopier navn på kanal

en: Copy _Topic Text
nb: Kopier emne_tekst

en: XChat: Channel List (%s)
nb: XChat: Kanalliste (%s)

en: _Search
nb: _Søk

en: _Download List
nb: Last ne_d liste

en: Save _List...
nb: Lagre _liste...

en: Show only:
nb: Vis kun:

en: channels with
nb: kanaler med

en: to
nb: til

en: users.
nb: brukere.

en: Look in:
nb: Se i:

en: Channel name
nb: Navn på kanal

en: Search type:
nb: Type søk:

en: Simple Search
nb: Enkelt søk

en: Pattern Match (Wildcards)
nb: Mønstertreff (jokere)

en: Regular Expression
nb: Regulæruttrykk

en: Find:
nb: Finn:

en: Send file to %s
nb: Send fil til %s

en: That file is not resumable.
nb: Filen kan ikke gjenopptas.

en: Cannot access file: %s
    %s.
    Resuming not possible.
nb: Får ikke tilgang til filen: %s
    %s.
    Gjenopptagelse er ikke mulig.

en: File in download directory is larger than file offered. Resuming not possible.
nb: Filen i nedlastingskatalogen er større enn filen som tilbys. Gjenopptagelse er ikke mulig.

en: Cannot resume the same file from two people.
nb: Kan ikke gjenoppta den samme filen fra to personer.

en: XChat: Uploads and Downloads
nb: XChat: Opp- og nedlastinger

en: File
nb: Fil

en: ETA
nb: Eta

en: Both
nb: Begge

en: Uploads
nb: Opplastinger

en: Downloads
nb: Nedlastinger

en: Details
nb: Detaljer

en: File:
nb: Fil:

en: Address:
nb: Adresse:

en: Abort
nb: Avbryt

en: Accept
nb: Godta

en: Resume
nb: Gjenoppta

en: Open Folder...
nb: Åpne mappe...

en: XChat: DCC Chat List
nb: XChat: Liste med DCC-prat

en: Recv
nb: Mottatt

en: Sent
nb: Sendt

en: Start Time
nb: Starttid

en: *NEW*
nb: *NY*

en: EDIT ME
nb: REDIGER MEG

en: Name
nb: Navn

en: Command
nb: Kommando

en: Move Up
nb: Flytt opp

en: Move Dn
nb: Flytt ned

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Save
nb: Lagre

en: Add New
nb: Legg til ny

en: Delete
nb: Slett

en: Sort
nb: Sorter

en: Help
nb: Hjelp

en: Don't auto connect to servers
nb: Ikke koble automatisk til tjenere

en: Use a different config directory
nb: Bruk en annen oppsettkatalog

en: Don't auto load any plugins
nb: Ikke last noen programtillegg

en: Show plugin auto-load directory
nb: Vis katalogen programtillegg-auto-load

en: Show user config directory
nb: Vis brukers oppsettkatalog

en: Open an irc://server:port/channel URL
nb: Åpne en irc://vert:port/kanal-URL

en: Execute command:
nb: Kjør kommando:

en: Open URL or execute command in an existing XChat
nb: Åpne URL eller utfør kommandoen i en eksisterende XChat

en: Begin minimized. Level 0=Normal 1=Iconified 2=Tray
nb: Begynn minimert. Nivå 0 = Normal 1 = ikonifiseres 2 = systemkurv

en: level
nb: nivå

en: Show version information
nb: Vis versjonsinformasjon

en: Failed to open font:
    
    %s
nb: Kunne ikke åpne font:
    
    %s

en: Search buffer is empty.
nb: Søk i buffer er tomt.

en: Network send queue: %d bytes
nb: Nettverk sende-kø: %d bytes

en: The Run Command action runs the data in Data 1 as if it has been typed into the entry box where you pressed the key sequence. Thus it can contain text (which will be sent to the channel/person), commands or user commands. When run all \n characters in Data 1 are used to deliminate seperate commands so it is possible to run more than one command. If you want a \ in the actual text run then enter \\
nb: Handlingen Kjør kommando kjøres dataene i Data 1 som om det har blitt skrevet inn i tekstfeltet der du trykket tastesekvensen. Dermed kan det inneholde tekst (som vil bli sendt til kanalen/personen), kommandoer eller volumjustering. Når du kjører \ntegn i Data 1 som en separator mellom kommandoer så er det mulig å kjøre mer enn en kommando. Hvis du ønsker en\i selve teksten tast inn\\

en: The Change Page command switches between pages in the notebook. Set Data 1 to the page you want to switch to. If Data 2 is set to anything then the switch will be relative to the current position
nb: Endre side-kommandoen skifter mellom sidene i notatboken. Still Data 1 til siden du ønsker å bytte til. Hvis Data 2 er satt til noe vil byttingen være i forhold til den aktuelle posisjonen

en: The Insert in Buffer command will insert the contents of Data 1 into the entry where the key sequence was pressed at the current cursor position
nb: Sett inn buffer-kommandoen vil sette innholdet i Data 1 i posten hvor nøkkelsekvensen ble trykket ved den aktuelle markørposisjonen

en: The Scroll Page command scrolls the text widget up or down one page or one line. Set Data 1 to either Up, Down, +1 or -1.
nb: Rull side-kommandoen ruller tekstprogramsnutten opp eller ned en side eller en linje. Still Data 1 til enten opp, ned, +1 eller -1.

en: The Set Buffer command sets the entry where the key sequence was entered to the contents of Data 1
nb: Sett Buffer-kommandoen setter oppføringen der nøkkelsekvensen ble angitt til innholdet i Data 1

en: The Last Command command sets the entry to contain the last command entered - the same as pressing up in a shell
nb: kommandoen Forige kommando setter oppføringen som skal inneholde den forrige angitte kommandoen - det samme som å trykke opp i et skall

en: The Next Command command sets the entry to contain the next command entered - the same as pressing down in a shell
nb: kommandoen Neste Command setter oppføringen som skal inneholde den neste angitte kommandoen - det samme som å trykke ned i et skall

en: This command changes the text in the entry to finish an incomplete nickname or command. If Data 1 is set then double-tabbing in a string will select the last nick, not the next
nb: Denne kommandoen endrer teksten i oppføringen for å fullføre et ufullstendig kallenavn eller kommando. Hvis Data 1 er satt vil dobbelt-tabbing i en streng velge det siste kallenavnet, ikke det neste

en: This command scrolls up and down through the list of nicks. If Data 1 is set to anything it will scroll up, else it scrolls down
nb: Denne kommandoen ruller opp og ned gjennom listen over kallenavn. Hvis Data 1 er satt til noe vil den bla opp, ellers blar den ned

en: This command checks the last word entered in the entry against the replace list and replaces it if it finds a match
nb: Denne kommandoen sjekker det siste ordet angitt i posten mot erstattlisten (replace) og erstatter det hvis den finner en match

en: This command moves the front tab left by one
nb: Denne kommandoen flytter foran fanen en plass til venstre

en: This command moves the front tab right by one
nb: Denne kommandoen flytter foran fanen en plass til høyre

en: This command moves the current tab family to the left
nb: Denne kommandoen flytter den aktive fanen familien til venstre

en: This command moves the current tab family to the right
nb: Denne kommandoen flytter den aktive fanen familien til høyre

en: Push input line into history but doesn't send to server
nb: Skyv inntastingslisten inn i historien, men sender ikke til server

en: There was an error loading key bindings configuration
nb: Det oppstod en feil ved lasting av tastebindingskonfigurasjonen

en: <none>
nb: <ingen>

en: Key
nb: Nøkkel

en: Action
nb: Handling

en: XChat: Keyboard Shortcuts
nb: XChat: tastatursnarveier

en: Error opening keys config file
nb: Feil ved åpning av tastekonfigurasjonsfilen

en: Unknown keyname %s in key bindings config file
    Load aborted, please fix %s/keybindings.conf
nb: Ukjent tastnavn %s i konfigurasjonsfilen for tastebindinger
    Innlasting avbrutt, fiks %s/keybindings.conf

en: Unknown action %s in key bindings config file
    Load aborted, Please fix %s/keybindings
nb: Ukjent handling %s i konfigurasjonsfilen for tastebindinger
    Innlasting avbrutt, fiks %s/keybindings.conf

en: Expecting Data line (beginning Dx{:|!}) but got:
    %s
    
    Load aborted, Please fix %s/keybindings
nb: Forventer data linje (begynner Dx{:|!}) men fikk:
    %s
    
    Innlasting avbrutt, fiks %s/keybindings

en: Key bindings config file is corrupt, load aborted
    Please fix %s/keybindings.conf
nb: Config-filen for tastebindinger er korrupt, lasting avbrutt
    Vennligst fiks %s/keybindings.conf

en: Cannot write to that file.
nb: Kan ikke skrive til den filen.

en: Cannot read that file.
nb: Kan ikke lese den filen.

en: That mask already exists.
nb: Masken eksisterer allerede.

en: Private
nb: Privat

en: Notice
nb: Merk

en: Invite
nb: Inviter

en: Unignore
nb: Fjern ignore

en: Enter mask to ignore:
nb: Skriv inn masken som skal ignoreres:

en: XChat: Ignore list
nb: XChat: ignorerliste

en: Ignore Stats:
nb: Ignoreringsstatistikk:

en: Channel:
nb: Kanal:

en: Private:
nb: Privat:

en: Notice:
nb: Merk:

en: Invite:
nb: Inviter:

en: Add...
nb: Legg til...

en: Channel name too short, try again.
nb: Kanalnavnet er for kort, prøv igjen

en: XChat: Connection Complete
nb: XChat: Oppkobling fullført

en: Connection to %s complete.
nb: Oppkobling til %s fullført.

en: In the Server-List window, no channel (chat room) has been entered to be automatically joined for this network.
nb: I Serverlistenvinduet er ingen kanal (chat room) angitt som automatisk deltagelse (join) for dette nettverket.

en: What would you like to do next?
nb: Hva vil du gjøre som neste steg?

en: _Nothing, I'll join a channel later.
nb: Ingenting, jeg deltar i en kanal senere.

en: _Join this channel:
nb: _Bli med i denne kanalen:

en: If you know the name of the channel you want to join, enter it here.
nb: Hvis du vet navnet på kanalen du vil delta i, skriv den inn her.

en: O_pen the Channel-List window.
nb: Åpne Kanallistevinduet.

en: Retrieving the Channel-List may take a minute or two.
nb: Henting av Kanallisten kan ta et minutt eller to.

en: _Always show this dialog after connecting.
nb: Vis alltid denne dialogen etter tilkobling.

en: Dialog with
nb: Dialog med

en: Topic for %s is: %s
nb: Emne for %s er: %s

en: No topic is set
nb: Emne er ikke satt

en: This server still has %d channels or dialogs associated with it. Close them all?
nb: Denne serveren har fortsatt %d kanaler eller dialoger knyttet til den. Lukk dem alle?

en: Quit XChat?
nb: Avslutt XChat?

en: Don't ask next time.
nb: Ikke spør neste gang.

en: You are connected to %i IRC networks.
nb: Du er koblet til IRC-nettverket %i.

en: Are you sure you want to quit?
nb: Er du sikker på at du vil avslutte?

en: Some file transfers are still active.
nb: Noen filoverføringer er fremdeles aktive.

en: _Minimize to Tray
nb: Minimer til kurv

en: Insert Attribute or Color Code
nb: Sett inn attributt eller Fargekode

en: <b>Bold</b>
nb: <b>Fet</b>

en: <u>Underline</u>
nb: <u>Understrekning</u>

en: Colors 0-7
nb: Farge 0-7

en: Colors 8-15
nb: Farge 8-15

en: _Settings
nb: _Innstillinger

en: _Log to Disk
nb: Logg til disk

en: _Reload Scrollback
nb: Oppdater rulleminne

en: _Hide Join/Part Messages
nb: Skjul join/part beskjeder

en: _Extra Alerts
nb: _Ekstra varsler

en: Beep on _Message
nb: Pip ved _melding

en: Blink Tray _Icon
nb: Blink systemkurvikon

en: Blink Task _Bar
nb: Blink oppgavelinje

en: _Detach
nb: _Koble fra

en: _Close
nb: L_ukk

en: User limit must be a number!
nb: Brukergrense må være et tall!

en: Topic Protection
nb: Emnebeskyttelse

en: No outside messages
nb: ingen eksterne meldinger

en: Secret
nb: Hemmelig

en: Invite Only
nb: bare ved invitasjon

en: Moderated
nb: Moderert

en: Ban List
nb: Banliste

en: Keyword
nb: Nøkkelord

en: User Limit
nb: Brukergrense

en: Show/Hide userlist
nb: Vis/skjul brukerliste

en: Unable to set transparent background!
    
    You may be using a non-compliant window
    manager that is not currently supported.
nb: Kan ikke sette transparent bakgrunn!
    
    Du bruker kanskje en ikkekompatibel vindus-
    behandler som for øyeblikket ikke støttes.

en: Enter new nickname:
nb: Oppgi nytt kallenavn:

en: Host unknown
nb: Ukjent vert

en: Real Name:
nb: Virkelig navn:

en: User:
nb: Bruker:

en: Country:
nb: Land:

en: Server:
nb: Tjener:

en: %u minutes ago
nb: %u minutter siden

en: Last Msg:
nb: Siste melding:

en: Away Msg:
nb: Bortemelding:

en: %d nicks selected.
nb: %d valgte kallenavn.

en: The Menubar is now hidden. You can show it again by pressing F9 or right-clicking in a blank part of the main text area.
nb: Menylinja er nå skjult. Du kan vise den igjen ved å trykke F9 eller høyreklikke i en tom del av hovedtekstområdet.

en: Open Link in Browser
nb: Åpne lenke i nettleser

en: Copy Selected Link
nb: Kopier valgt lenke

en: Join Channel
nb: Gå inn i kanal

en: Part Channel
nb: Forlat kanalen

en: Cycle Channel
nb: Rotér kanal

en: _Remove from Favorites
nb: _Fjern fra favoritter

en: _Add to Favorites
nb: _Legg til favoritter

en: XChat: User menu
nb: XChat: Brukermeny

en: Edit This Menu...
nb: Rediger denne menyen...

en: Retrieve channel list...
nb: Hent kanalliste...

en: User Commands - Special codes:
    
    %c  =  current channel
    %e  =  current network name
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %t  =  time/date
    %v  =  xchat version
    %2  =  word 2
    %3  =  word 3
    &2  =  word 2 to the end of line
    &3  =  word 3 to the end of line
    
    eg:
    /cmd john hello
    
    %2 would be "john"
    &2 would be "john hello".
nb: Brukerkommandoer - Spesielle koder:
    
    %c  =  gjeldende kanal
    %e  =  gjeldende nettverksnavn
    %m  =  maskininfo
    %n  =  kallenavnet ditt
    %t  =  tid/dato
    %v  =  xchat-versjon
    %2  =  ord 2
    %3  =  ord 3
    &2  =  ord 2 til slutten av linjen
    &3  =  ord 3 til slutten av linjen
    
    f.eks:
    /cmd john hello
    
    %2 vil bli "john"
    &2 vil bli "john hallo".

en: Userlist Buttons - Special codes:
    
    %a  =  all selected nicks
    %c  =  current channel
    %e  =  current network name
    %h  =  selected nick's hostname
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %s  =  selected nick
    %t  =  time/date
nb: Brukerknapper - Spesielle koder:
    
    %a  =  alle valgte kallenavn
    %c  =  gjeldende kanal
    %e  =  gjeldende nettverksnavn
    %h  =  valgte kallenavns vertsnavn
    %m  =  maskininfo
    %n  =  kallenavnet ditt
    %s  =  valgt kallenavn
    %t  =  tid/dato

en: Dialog Buttons - Special codes:
    
    %a  =  all selected nicks
    %c  =  current channel
    %e  =  current network name
    %h  =  selected nick's hostname
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %s  =  selected nick
    %t  =  time/date
nb: Dialogknapper - Spesielle koder:
    
    %a  =  alle valgte kallenavn
    %c  =  gjeldende kanal
    %e  =  gjeldende nettverksnavn
    %h  =  valgte kallenavns vertsnavn
    %m  =  maskininfo
    %n  =  kallenavnet ditt
    %s  =  valgt kallenavn
    %t  =  tid/dato

en: CTCP Replies - Special codes:
    
    %d  =  data (the whole ctcp)
    %e  =  current network name
    %m  =  machine info
    %s  =  nick who sent the ctcp
    %t  =  time/date
    %2  =  word 2
    %3  =  word 3
    &2  =  word 2 to the end of line
    &3  =  word 3 to the end of line
nb: CTCP Replies - Special codes:
    
    %d  =  data (hele ctcp)
    %e  =  gjeldende nettverksnavn
    %m  =  maskin info
    %s  =  kallenavn som sendte ctcp
    %t  =  tid/dato
    %2  =  ord 2
    %3  =  ord 3
    &2  =  ord 2 til slutten av linjen
    &3  =  ord 3 til slutten av linjen

en: URL Handlers - Special codes:
    
    %s  =  the URL string
    
    Putting a ! infront of the command
    indicates it should be sent to a
    shell instead of XChat
nb: URL-håndterere - Spesielle koder:
    
    %s  =  URL-strengen
    
    Plassering av et ! foran kommandoen
    indikerer at den bør sendes til et
    skall i stedet for XChat

en: XChat: User Defined Commands
nb: XChat: Brukerdefinerte kommandoer

en: XChat: Userlist Popup menu
nb: XChat: Brukerliste-meny

en: Replace with
nb: Erstatt med

en: XChat: Replace
nb: XChat: Erstatt

en: XChat: URL Handlers
nb: XChat: URL-håndterere

en: XChat: Userlist buttons
nb: XChat: Brukerlisteknapper

en: XChat: Dialog buttons
nb: XChat: Dialogknapper

en: XChat: CTCP Replies
nb: XChat: CTCP-svar

en: Network Li_st...
nb: Nettverksli_ste...

en: _New
nb: _Ny

en: Server Tab...
nb: Tjenerfane...

en: Channel Tab...
nb: Kanalfane...

en: Server Window...
nb: Tjenervindu...

en: Channel Window...
nb: Kanalvindu...

en: _Load Plugin or Script...
nb: Last tillegg...

en: _Quit
nb: A_vslutt

en: _View
nb: _Vis

en: _Menu Bar
nb: _Menylinje

en: _Topic Bar
nb: Emne

en: _User List
nb: Br_ukerliste

en: U_serlist Buttons
nb: Brukerlisteknapper...

en: M_ode Buttons
nb: Dialogknapper...

en: _Channel Switcher
nb: Kanalveksler...

en: _Tabs
nb: _Faner

en: T_ree
nb: T_re

en: _Network Meters
nb: Nettverksmålere

en: Off
nb: Av

en: Graph
nb: Graf

en: _Server
nb: _Tjener

en: _Disconnect
nb: _Koble fra

en: _Reconnect
nb: Koble til på nytt

en: Join a Channel...
nb: Bli med i kanal...

en: List of Channels...
nb: Live over kanaler...

en: Marked Away
nb: Merket som borte

en: _Usermenu
nb: Br_ukermeny

en: S_ettings
nb: _Innstillinger

en: _Preferences
nb: _Brukervalg

en: Advanced
nb: Avansert

en: Auto Replace...
nb: Auto-erstatt...

en: CTCP Replies...
nb: CTCP-svar...

en: Dialog Buttons...
nb: Dialogknapper...

en: Keyboard Shortcuts...
nb: Tastatursnarveier

en: Text Events...
nb: Teksthendelser...

en: URL Handlers...
nb: URL-håndterere...

en: User Commands...
nb: Brukerkommandoer...

en: Userlist Buttons...
nb: Brukerlisteknapper...

en: Userlist Popup...
nb: Brukerliste popup...

en: _Window
nb: _Vindu

en: Ban List...
nb: Forbudsliste...

en: Character Chart...
nb: Tegnkart...

en: Direct Chat...
nb: Direktesamtale ...

en: File Transfers...
nb: Filoverføringer...

en: Friends List...
nb: Venneliste ...

en: Ignore List...
nb: Ignorer-liste...

en: Plugins and Scripts...
nb: Tillegg og script ...

en: Raw Log...
nb: Rå logg...

en: URL Grabber...
nb: URL-henter...

en: Reset Marker Line
nb: Tilbakestill markørlinje

en: C_lear Text
nb: Tøm tekst

en: Search Text...
nb: Søk i tekst..

en: Save Text...
nb: Lagre tekst...

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Contents
nb: _Innhold

en: Check for updates
nb: Sjekk etter oppdateringer

en: _About
nb: _Om

en: _Attach
nb: Fest

en: Last Seen
nb: Sist sett

en: Offline
nb: Frakoblet

en: Never
nb: Aldri

en: %d minutes ago
nb: %d minutter siden

en: Online
nb: Tilkoblet

en: Enter nickname to add:
nb: Kallenavn som skal  legges til:

en: Notify on these networks:
nb: Varsle i disse nettverkene:

en: Comma separated list of networks is accepted.
nb: Kommaseparert liste over nettverk er akseptert.

en: XChat: Friends List
nb: XChat: Venneliste

en: Open Dialog
nb: Åpne dialog

en: Cannot find 'notify-send' to open balloon alerts.
    Please install libnotify.
nb: Kan ikke finne «notify-send» for å åpne ballongvarsler.
    Vennligst installer libnotify.

en: XChat: Connected to %u networks and %u channels
nb: XChat: Koblet til %u nettverk og %u kanaler

en: _Restore
nb: Gjenopprett

en: _Hide
nb: Sk_jult

en: _Blink on
nb: Blink på

en: Channel Message
nb: Kanalmelding

en: Private Message
nb: Privat melding

en: Highlighted Message
nb: Uthevet melding

en: _Change status
nb: _Endre status

en: _Away
nb: _Borte

en: _Back
nb: _Tilbake

en: XChat: Highlighted message from: %s (%s)
nb: En framhevet melding kom fra: %s (%s)

en: XChat: %u highlighted messages, latest from: %s (%s)
nb: XChat: %u markerte meldinger, siste fra: %s (%s)

en: XChat: New public message from: %s (%s)
nb: XChat: Ny offentlig melding fra: %s (%s)

en: XChat: %u new public messages.
nb: XChat: %u nye offentlige meldinger.

en: XChat: Private message from: %s (%s)
nb: XChat: Privat melding fra: %s (%s)

en: XChat: %u private messages, latest from: %s (%s)
nb: XChat: %u private meldinger, siste fra:: %s (%s)

en: XChat: File offer from: %s (%s)
nb: XChat: Fil tilbud fra: %s (%s)

en: XChat: %u file offers, latest from: %s (%s)
nb: XChat: %u filtilbud, siste fra: %s (%s)

en: Version
nb: Versjon

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Select a Plugin or Script to load
nb: Velg ett programtillegg eller skript som skal lastes

en: XChat: Plugins and Scripts
nb: XChat: tillegg og skript

en: _Load...
nb: _Last...

en: _UnLoad
nb: Last av

en: Save As...
nb: Lagre som...

en: XChat: Rawlog (%s)
nb: XChat: Rå-logg (%s)

en: Clear rawlog
nb: Tøm rå-logg

en: The window you opened this Search for doesn't exist anymore.
nb: Vinduet du åpnet dette søket etter ikke finnes lenger.

en: Search hit end, not found.
nb: Søketeksten ble ikke funnet

en: XChat: Search
nb: XChat: Søk

en: _Match case
nb: Ta hensyn til bokstavstørrelse

en: Search _backwards
nb: Søk bakover.

en: _Find
nb: _Finn

en: New Network
nb: Nytt nettverk

en: Really remove network "%s" and all its servers?
nb: Virkelig fjerne nettverket «%s» og alle dens tjenere?

en: #channel
nb: #kanal

en: XChat: Favorite Channels (Auto-Join List)
nb: XChat: Favorittkanaler (Auto-bli-medliste)

en: These channels will be joined whenever you connect to %s.
nb: Disse kanalene vil du bli med i når du kobler til %s.

en: Key (Password)
nb: Nøkkel (passord)

en: _Edit
nb: R_ediger

en: %s has been removed.
nb: %s har blitt fjernet.

en: %s has been added.
nb: %s har blitt lagt til.

en: User name and Real name cannot be left blank.
nb: Brukernavn og virkelig navn kan ikke stå tomt.

en: XChat: Edit %s
nb: XChat: Rediger %s

en: Servers for %s
nb: Tjenere for %s

en: Connect to selected server only
nb: Bare koble til valgt server

en: Don't cycle through all the servers when the connection fails.
nb: Ikke gå gjennom alle serverne når tilkoblingen mislykkes.

en: Your Details
nb: Dine detaljer

en: Use global user information
nb: Bruk global brukerinformasjon

en: _Nick name:
nb: Kalle_navn:

en: Second choice:
nb: Andrevalg:

en: _User name:
nb: Br_ukernavn:

en: Rea_l name:
nb: Virke_lig navn:

en: Connecting
nb: Kobler til

en: Auto connect to this network at startup
nb: Automatisk tilkobling til dette nettverket ved oppstart

en: Bypass proxy server
nb: Omgå proxy-tjener

en: Use SSL for all the servers on this network
nb: Bruk SSL for alle tjenerne på dette nettverket

en: Accept invalid SSL certificate
nb: Aksepter ugyldig SSL-sertifikat

en: _Favorite channels:
nb: _Favorittkanaler:

en: Channels to join, separated by commas, but not spaces!
nb: Kanaler å bli med i, atskilt med komma, men ikke mellomrom!

en: Connect command:
nb: Kommando ved tilkobling:

en: Extra command to execute after connecting. If you need more than one, set this to LOAD -e <filename>, where <filename> is a text-file full of commands to execute.
nb: Ekstra kommando som kjøres etter tilkobling. Hvis deg trenger mer enn en, sett denne til «LOAD -e <filnavn>», der <filnavn> er en tekstfil full av kommandoer som skal utføres.

en: Nickserv password:
nb: Nickserv-passord:

en: If your nickname requires a password, enter it here. Not all IRC networks support this.
nb: Dersom ditt brukernavn krever et passord skriver du det her. Ikke alle IRC-nettverk støtter dette.

en: Server password:
nb: Passord for tjener:

en: Password for the server, if in doubt, leave blank.
nb: Passord til tjeneren, hvis du er i tvil, la det være tomt

en: Character set:
nb: Tegnsett:

en: XChat: Network List
nb: XChat: nettverksliste

en: User Information
nb: Informasjon om bruker

en: Third choice:
nb: Tredjevalg:

en: Networks
nb: Nettverk

en: Skip network list on startup
nb: Hopp over tjenerliste ved oppstart

en: _Edit...
nb: R_ediger...

en: _Sort
nb: _Sorter

en: Sorts the network list in alphabetical order. Use SHIFT-UP and SHIFT-DOWN keys to move a row.
nb: Sorterer nettverkslisten i alfabetisk rekkefølge. Bruk Shift-Opp -Ned tastene for å flytte en rad.

en: C_onnect
nb: Koble til

en: Text Box Appearance
nb: Tekstboksutseende

en: Font:
nb: Skrifttype:

en: Background image:
nb: Bakgrunnsbilde:

en: Scrollback lines:
nb: Tilbakerullingslinjer

en: Colored nick names
nb: Fargede kallenavn

en: Give each person on IRC a different color
nb: Gi hver person på IRC en annen farge

en: Indent nick names
nb: Juster kallenavn

en: Make nick names right-justified
nb: Gjør kallenavn høyrejustert

en: Transparent background
nb: Gjennomsiktig bakgrunn

en: Show marker line
nb: Vis markørlinje

en: Insert a red line after the last read text.
nb: Sett inn en rød linje etter siste leste tekst.

en: Transparency Settings
nb: Gjennomsiktighetsinnstillinger

en: Red:
nb: Rød:

en: Green:
nb: Grønn:

en: Blue:
nb: Blå:

en: Time Stamps
nb: Tidsstempel

en: Enable time stamps
nb: Slå på tidsstempel

en: Time stamp format:
nb: Tidsstempelformat

en: See strftime manpage for details.
nb: Se stdftime-manualsiden for detaljer.

en: A-Z
nb: A-Å

en: Last-spoke order
nb: Sist-talteorden

en: Input box
nb: Inndataboks

en: Use the Text box font and colors
nb: Bruk tekstboksens skrifttype og farger

en: Spell checking
nb: Stavekontroll

en: Nick Completion
nb: Fullføring av kallenavn

en: Automatic nick completion (without TAB key)
nb: Automatisk kallenavnfullføring (uten TAB-tasten)

en: Nick completion suffix:
nb: Kallenavnfullføringsendelse:

en: Nick completion sorted:
nb: Sorter kallenavnfullføring:

en: Input Box Codes
nb: Inndataboks

en: Interpret %nnn as an ASCII value
nb: Tolk %nnn som en ASCII-verdi

en: Interpret %C, %B as Color, Bold etc
nb: Tolk %C, %B som farge, fet osv.

en: A-Z, Ops first
nb: A-Å, operatører først

en: Z-A, Ops last
nb: Å-A, operatører sist

en: Z-A
nb: Å-A

en: Unsorted
nb: Usortert

en: Left (Upper)
nb: Øvre venstre

en: Left (Lower)
nb: Nedre venstre

en: Right (Upper)
nb: Øvre høyre

en: Right (Lower)
nb: Nedre høyre

en: Top
nb: Topp

en: Bottom
nb: Bunn

en: Hidden
nb: Skjult

en: User List
nb: Brukerliste

en: Show hostnames in user list
nb: Vis vertsnavn i brukerlisten

en: User list sorted by:
nb: Brukerliste sortert etter:

en: Show user list at:
nb: Vis brukerliste ved:

en: Away tracking
nb: Bortesporing

en: Track the Away status of users and mark them in a different color
nb: Spor borte-status for brukere og merk dem med en annen farge

en: On channels smaller than:
nb: På kanaler mindre enn:

en: Action Upon Double Click
nb: Handling ved dobbeltklikk

en: Windows
nb: Vinduer

en: Tabs
nb: Faner

en: Always
nb: Alltid

en: Only requested tabs
nb: Kun forespurte faner

en: Tree
nb: Tre

en: Switcher type:
nb: Vekseltype:

en: Open an extra tab for server messages
nb: Bruk en separat fane/vindu for tjenermeldinger

en: Open an extra tab for server notices
nb: Bruk en separat fane/vindu for tjenermerknader

en: Open a new tab when you receive a private message
nb: Åpne en ny fane når du mottar en privat melding

en: Sort tabs in alphabetical order
nb: Sorter faner alfabetisk

en: Smaller text
nb: Mindre tekst

en: Focus new tabs:
nb: &Fokus på nye faner:

en: Show channel switcher at:
nb: Vis kanalveksler ved:

en: Shorten tab labels to:
nb: Forkorte faneetiketter til:

en: letters.
nb: bokstaver.

en: Tabs or Windows
nb: Faner eller vinduer

en: Open channels in:
nb: Åpne kanaler i:

en: Open dialogs in:
nb: Åpne dialoger i:

en: Open utilities in:
nb: Åpne hjelpemidler i

en: Open DCC, Ignore, Notify etc, in tabs or windows?
nb: Åpen DCC, Ignorer, Varsle osv., i faner eller vinduer?

en: No
nb: Nei

en: Yes
nb: Ja

en: Browse for save folder every time
nb: Bla etter lagringsmappe hver gang

en: Files and Directories
nb: Filer og kataloger

en: Auto accept file offers:
nb: Godta DCC-send automatisk

en: Download files to:
nb: Last ned filer til:

en: Move completed files to:
nb: Flytt fullførte filer til:

en: Save nick name in filenames
nb: Bruk avsenders kallenavn i innkommende filnavn

en: Network Settings
nb: Nettverksinnstillinger

en: Get my address from the IRC server
nb: Hent min adresse fra IRC-tjener

en: Asks the IRC server for your real address. Use this if you have a 192.168.*.* address!
nb: Spør IRC serveren etter din virkelige adresse. Bruk denne hvis du har en 192.168.*.* eller en 10.*.*.* Adresse!

en: DCC IP address:
nb: IP-adresse for DCC:

en: Claim you are at this address when offering files.
nb: Hevde du er på denne adressen når du tilby filer.

en: First DCC send port:
nb: Første port for DCC-sending:

en: Last DCC send port:
nb: Siste port for DCC-sending:

en: !Leave ports at zero for full range.
nb: !La porter være på null for hele spekteret.

en: Maximum File Transfer Speeds (bytes per second)
nb: Maksimum filoverføringshastigheter (bytes per sekund)

en: One upload:
nb: En opplasting:

en: Maximum speed for one transfer
nb: Maksimal hastighet for en overføring

en: One download:
nb: En nedlasting:

en: All uploads combined:
nb: Alle opplastinger kombinert:

en: Maximum speed for all files
nb: Maksimal hastighet for alle filer

en: All downloads combined:
nb: Alle nedlastinger kombinert:

en: Alerts
nb: Varsler

en: Show tray balloons on:
nb: Vis kurvballonger ved:

en: Blink tray icon on:
nb: Blink systemkurvikonet ved:

en: Blink task bar on:
nb: Blink oppgavelinjen ved:

en: Make a beep sound on:
nb: Lag et lydpip ved:

en: Enable system tray icon
nb: Slå på systemkurvikon

en: Highlighted Messages
nb: Uthevede meldinger

en: Highlighted messages are ones where your nickname is mentioned, but also:
nb: Uthevede meldinger er de hvor ditt brukernavn er nevnt, men også:

en: Extra words to highlight:
nb: Ord som skal utheves:

en: Nick names not to highlight:
nb: Kallenavn som skal utheves:

en: Nick names to always highlight:
nb: Kallenavn som alltid skal utheves:

en: Separate multiple words with commas.
    Wildcards are accepted.
nb: Separér flere ord med komma.
    Jokertegn er tillatt.

en: Default Messages
nb: Standardmeldinger

en: Quit:
nb: Avslutt:

en: Leave channel:
nb: Forlat kanalen:

en: Away:
nb: Borte:

en: Away
nb: Borte

en: Announce away messages
nb: Annonsér bortemeldinger

en: Announce your away messages to all channels
nb: Annonsér bortemeldinger til alle kanalene

en: Show away once
nb: Vis borte én gang

en: Show identical away messages only once
nb: Vis identiske borte-meldinger bare en gang

en: Automatically unmark away
nb: Fjern borte-melding automatisk

en: Unmark yourself as away before sending messages
nb: Fjerner merkingen av deg selv som borte før sending av meldinger

en: Advanced Settings
nb: Avanserte innstillinger

en: Auto reconnect delay:
nb: Automatisk gjenoppkoblingsforsinkelse:

en: Display MODEs in raw form
nb: Vis MODUS-er i rå form

en: Whois on notify
nb: Whois ved varsling

en: Sends a /WHOIS when a user comes online in your notify list
nb: Sender en /WHOIS når en bruker i varslingslisten sin logger på

en: Hide join and part messages
nb: Skjul join/part beskjeder

en: Hide channel join/part messages by default
nb: Skjul join/part beskjeder som standard

en: Auto Open DCC Windows
nb: Åpne DCC-vindu automatisk

en: Send window
nb: Sendvindu

en: Receive window
nb: Mottakervindu

en: Chat window
nb: Pratevindu

en: Display scrollback from previous session
nb: Vis Rulleminne fra forrige økt

en: Enable logging of conversations to disk
nb: Slå på logging av samtaler til disk

en: Log filename:
nb: Loggfilnavn:

en: %s=Server %c=Channel %n=Network.
nb: %s=Tjenes %c=Kanal %n=Nettverk.

en: Insert timestamps in logs
nb: Sett inn tidsstempel på logger

en: Log timestamp format:
nb: Tidsstempelformat

en: (Disabled)
nb: (Slått av)

en: MS Proxy (ISA)
nb: MS-mellomtjener (ISA)

en: All Connections
nb: Alle tilkoblinger

en: IRC Server Only
nb: Kun IRC-tjener

en: DCC Get Only
nb: Kun DCC-mottak

en: Your Address
nb: Din adresse

en: Bind to:
nb: Bind til:

en: Only useful for computers with multiple addresses.
nb: Bare nyttig for datamaskiner med flere adresser.

en: Proxy Server
nb: Proxy-tjener

en: Hostname:
nb: Vertsnavn:

en: Use proxy for:
nb: Bruk en proxy for:

en: Proxy Authentication
nb: Mellomtjenerautentisering.

en: Use Authentication (MS Proxy, HTTP or Socks5 only)
nb: Bruk autentisering (kun MS Proxy, HTTP eller Socks5)

en: Use Authentication (HTTP or Socks5 only)
nb: Bruk autentisering (kun HTTP eller Socks5)

en: Username:
nb: Brukernavn:

en: Password:
nb: Passord:

en: Select an Image File
nb: Velg bildefil

en: Select Download Folder
nb: Velg nedlastingskatalog

en: Select font
nb: Velg skrift

en: Browse...
nb: Bla gjennom...

en: Mark identified users with:
nb: Merk identifiserte brukere med:

en: Mark not-identified users with:
nb: Merk uidentifiserte brukere med:

en: Open Data Folder
nb: Åpne datakatalog

en: Select color
nb: Velg farge

en: Text Colors
nb: Tekstfarger

en: mIRC colors:
nb: mIRC-farger:

en: Local colors:
nb: Lokale farger:

en: Foreground:
nb: Forgrunn:

en: Background:
nb: Bakgrunn:

en: Marking Text
nb: Markerer tekst

en: Interface Colors
nb: Farger for grensesnitt

en: New data:
nb: Nye data:

en: Marker line:
nb: Marker linje:

en: New message:
nb: Ny melding:

en: Away user:
nb: Borte-bruker:

en: Highlight:
nb: Uthev:

en: Event
nb: Hendelse

en: Sound file
nb: Lydfil

en: Select a sound file
nb: Velg  en lydfil

en: Sound playing method:
nb: Lydavspillingsmetode

en: External sound playing _program:
nb: ekstern lydavspillingsprogram:

en: _External program
nb: Eksternt program

en: _Automatic
nb: _Automatisk

en: Sound files _directory:
nb: Katalog for lydfiler:

en: Sound file:
nb: Lydfil:

en: _Browse...
nb: _Bla gjennom...

en: _Play
nb: S_pill av

en: Interface
nb: Grensesnitt

en: Text box
nb: Tekstboks

en: User list
nb: Brukerliste

en: Channel switcher
nb: Kanalveksler

en: Colors
nb: Farger

en: Chatting
nb: Prating

en: General
nb: Generelt

en: Sound
nb: Lyd

en: Network setup
nb: Nettverksoppsett

en: File transfers
nb: Filoverføringer

en: Categories
nb: Kategorier

en: You cannot place the tree on the top or bottom!
    Please change to the <b>Tabs</b> layout in the <b>View</b> menu first.
nb: Du kan ikke plassere treet på toppen eller bunnen!
    Vennligst endre til <b>faner</b>-oppsett i <b>Vis</b>-menyen først.

en: Some settings were changed that require a restart to take full effect.
nb: Noen innstillinger ble endret som krever en omstart for å få full effekt.

en: *WARNING*
    Auto accepting DCC to your home directory
    can be dangerous and is exploitable. Eg:
    Someone could send you a .bash_profile
nb: *ADVARSEL*
    Automatisk akseptering av DCC til din hjemmekatalog
    kan være farlig og kan utnyttes. Eks:
    Noen kan sende deg en .bash_profile

en: XChat: Preferences
nb: XChat: Brukervalg

en: There was an error parsing the string
nb: Det oppstod en feil ved analyse av strengen

en: This signal is only passed %d args, $%d is invalid
nb: Dette signalet har bare passert %d argumenter, $%d er ugyldig

en: Print Texts File
nb: Skriv ut tekstfil

en: Edit Events
nb: Rediger hendelser

en: $ Number
nb: $ tall

en: Load From...
nb: Last fra...

en: Test All
nb: Test alle

en: XChat: URL Grabber
nb: XChat: URL-henter

en: Clear list
nb: Tøm listen

en: Copy selected URL
nb: Kopier valgt URL

en: Copy
nb: Kopier

en: Save list to a file
nb: Lagre listen til en fil

en: %d ops, %d total
nb: %d operatører, %d totalt
