xchat 2.6.3 - en to nl translation catalogue (982 entries)

en: Cannot create ~/.xchat2
nl: Kan ~/.xchat2 niet aanmaken

en: I'm busy
nl: Ik ben bezig

en: Leaving
nl: Ik ga weg

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
nl: * IRC uitvoeren als root is dom! U moet een
      gebruikersaccount aanmaken en daarmee inloggen.

en: Waiting
nl: Bezig met wachten

en: Active
nl: Actief

en: Failed
nl: Mislukt

en: Done
nl: Klaar

en: Connect
nl: Verbinden

en: Aborted
nl: Afgebroken

en: Cannot access %s
nl: Kan %s niet benaderen

en: Error
nl: Fout

en: %s is offering "%s". Do you want to accept?
nl: %s bied je "%s" aan. Wil je dit aanvaarden?

en: No active DCCs
nl: Geen DCCs actief

en: YES
nl: JA

en: NO
nl: NEE

en: You are being CTCP flooded from %s, ignoring %s
nl: U wordt overspoeld met CTCP-verkeer van %s, nu wordt %s genegeerd

en: You are being MSG flooded from %s, setting gui_auto_open_dialog OFF.
nl: U wordt overspoeld met MSG-verkeer van %s, gui_auto_open_dialog wordt UIT-gezet.

en: No channel joined. Try /join #<channel>
nl: Niet in een kanaal. Probeer /join #<kanaal>

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
nl: Niet verbonden. Probeer /server <host> [<poort>]

en: I need /bin/sh to run!
nl: Ik heb /bin/sh nodig om te werken!

en: Commands Available:
nl: Beschikbare opdrachten:

en: User defined commands:
nl: Door de gebruiker gedefinieerde opdrachten:

en: Plugin defined commands:
nl: Door de gebruiker gedefinieerde opdrachten:

en: Type /HELP <command> for more information, or /HELP -l
nl: Tik /HELP <opdracht> voor meer info, of /HELP -l

en: Unknown arg '%s' ignored.
nl: Onbekend argument '%s' genegeerd.

en: No such plugin found.
nl: Plugin niet gevonden.

en: That plugin is refusing to unload.
nl: Die plugin weigert te ontladen.

en: ADDBUTTON <name> <action>, adds a button under the user-list
nl: ADDBUTTON <naam> <actie>, voegt een knop toe onder de gebruikerslijst

en: ALLCHAN <cmd>, sends a command to all channels you're in
nl: ALLCHAN <opdr>, stuurt een opdracht naar alle kanalen waar je in zit

en: ALLCHANL <cmd>, sends a command to all channels you're in
nl: ALLCHANL <opdr>, stuurt een opdracht naar alle kanalen waar je in zit

en: ALLSERV <cmd>, sends a command to all servers you're in
nl: ALLSERV <opdr>, stuurt een opdracht naar alle servers waarop je bent ingelogd

en: AWAY [<reason>], sets you away
nl: AWAY [<reden>], zegt dat je weg bent

en: BAN <mask> [<bantype>], bans everyone matching the mask from the current channel. If they are already on the channel this doesn't kick them (needs chanop)
nl: BAN <masker> [<verbansoort>], verbant iedereen die voldoet aan het masker uit het huidige kanaal. Als ze al in het huidige kanaal zitten worden ze niet weggeschopt (kanaal-operator vereist)

en: CLOSE, Closes the current window/tab
nl: CLOSE, sluit het huidige venster/tabblad

en: COUNTRY [-s] <code|wildcard>, finds a country code, eg: au = australia
nl: COUNTRY [-s] <code|wildcard>, zoek een landcode, bijvoorbeeld be = België en nl = Nederland

en: CTCP <nick> <message>, send the CTCP message to nick, common messages are VERSION and USERINFO
nl: CTCP <persoon> <bericht>, een CTCP bericht naar de persoon sturen. Veel voorkomende berichten zijn VERSION en USERINFO

en: 
    DCC GET <nick>                      - accept an offered file
    DCC SEND [-maxcps=#] <nick> [file]  - send a file to someone
    DCC PSEND [-maxcps=#] <nick> [file] - send a file using passive mode
    DCC LIST                            - show DCC list
    DCC CHAT <nick>                     - offer DCC CHAT to someone
    DCC PCHAT <nick>                    - offer DCC CHAT using passive mode
    DCC CLOSE <type> <nick> <file>         example:
             /dcc close send johnsmith file.tar.gz
nl: 
    DCC GET <persoon>         - een aangeboden bestand accepteren
    DCC SEND [-maxcps=#] <persoon> [bestand] - een bestand naar iemand sturen
    DCC PSEND [-maxcps=#] <persoon> [bestand] - een bestand sturen gebruik makend van de passieve modus
    DCC LIST           - DCC lijst weergeven
    DCC CHAT <persoon>        - iemand DCC CHAT aanbieden
    DCC PCHAT <persoon>       - DCC CHAT aanbieden gebruikmakend van de passieve modus
    DCC CLOSE <soort> <persoon> <bestand>     voorbeeld:
          /dcc close send janjanssen bestand.tar.gz

en: DEHOP <nick>, removes chanhalf-op status from the nick on the current channel (needs chanop)
nl: DEHOP <persoon>, de kanaal-halfoperator status van de persoon in het huidige kanaal verwijderen (kanaal-operator vereist)

en: DELBUTTON <name>, deletes a button from under the user-list
nl: DELBUTTON <naam>, een knop van de gebruikerslijst wissen

en: DEOP <nick>, removes chanop status from the nick on the current channel (needs chanop)
nl: DEOP <persoon>, kanaal-operatorstatus van de persoon in het huidige kanaal verwijderen (kanaal-operator vereist)

en: DEVOICE <nick>, removes voice status from the nick on the current channel (needs chanop)
nl: DEVOICE <persoon>, de stemstatus van de persoon in het huidige kanaal verwijderen (kanaal-operator vereist)

en: DISCON, Disconnects from server
nl: DISCON, de verbinding met de server verbreken

en: DNS <nick|host|ip>, Finds a users IP number
nl: DNS <persoon|host|ip>, het IP-adres van een gebruiker vinden

en: ECHO <text>, Prints text locally
nl: ECHO <tekst>, lokaal een tekst afdrukken

en: EXEC [-o] <command>, runs the command. If -o flag is used then output is sent to current channel, else is printed to current text box
nl: EXEC [-o] <opdracht>, een opdracht uitvoeren. Als de -o vlag meegegeven is, wordt de uitvoer naar het huidige kanaal gestuurd, anders naar het huidige tekstvenster

en: EXECCONT, sends the process SIGCONT
nl: EXECCONT, het proces SIGCONT sturen

en: EXECKILL [-9], kills a running exec in the current session. If -9 is given the process is SIGKILL'ed
nl: EXECKILL [-9], een lopende exec in de huidige sessie stoppen. Als -9 is meegegeven wordt het proces geSIGKILLd

en: EXECSTOP, sends the process SIGSTOP
nl: EXECSTOP, het proces SIGSTOP sturen

en: EXECWRITE, sends data to the processes stdin
nl: EXECWRITE, gegevens naar stdin sturen van het proces

en: FLUSHQ, flushes the current server's send queue
nl: FLUSHQ, de verzendrij van de huidige server doerspoelen

en: GATE <host> [<port>], proxies through a host, port defaults to 23
nl: GATE <host> [<poort>], verbinding maken door een proxy, de poort is standaard 23

en: GHOST <nick> <password>, Kills a ghosted nickname
nl: GHOST <bijnaam> <wachtwoord>, doodt een spook-bijnaam

en: HOP <nick>, gives chanhalf-op status to the nick (needs chanop)
nl: HOP <persoon>, geeft kanaal-halfoperator status aan de persoon (kanaal-operator vereist)

en: ID <password>, identifies yourself to nickserv
nl: ID <wachtwoord>, identificeert u bij nickserv

en: IGNORE <mask> <types..> <options..>
        mask - host mask to ignore, eg: *!*@*.aol.com
        types - types of data to ignore, one or all of:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        options - NOSAVE, QUIET
nl: IGNORE <masker> <soorten..> <opties..>
        masker - host masker om te negeren, bijv.: *!*@*.aol.com
        soorten - soorten gegevens om te negeren, een of meer van:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        opties - NOSAVE, QUIET

en: INVITE <nick> [<channel>], invites someone to a channel, by default the current channel (needs chanop)
nl: INVITE <persoon> [<kanaal>], iemand uitnodigen een kanaal te openen, standaard het huidige kanaal (kanaal-operator vereist)

en: JOIN <channel>, joins the channel
nl: JOIN <kanaal>, het kanaal binnengaan

en: KICK <nick>, kicks the nick from the current channel (needs chanop)
nl: KICK <persoon>, de persoon uit het huidige kanaal schoppen (kanaal-operator vereist)

en: KICKBAN <nick>, bans then kicks the nick from the current channel (needs chanop)
nl: KICKBAR <persoon>, een persoon eerst verbannen en dan uit het huidige kanaal schoppen (kanaal operator vereist)

en: LAGCHECK, forces a new lag check
nl: LAGCHECK, een nieuwe controle op achterstand forceren

en: LASTLOG <string>, searches for a string in the buffer
nl: LASTLOG <tekst>, een tekst zoeken in de buffer

en: LOAD [-e] <file>, loads a plugin or script
nl: LOAD [-e] <bestand>, laadt een plugin of script

en: MDEHOP, Mass deop's all chanhalf-ops in the current channel (needs chanop)
nl: MDEHOP, massaal van alle kanaal-halfops op-status verwijderen in huidige kanaal (kanaal-operator vereist)

en: MDEOP, Mass deop's all chanops in the current channel (needs chanop)
nl: MDEOP, massaal van alle kanaal-ops op-status verwijderen in huidige kanaal (kanaal-operator vereist)

en: ME <action>, sends the action to the current channel (actions are written in the 3rd person, like /me jumps)
nl: ME <actie>, stuurt de actie naar het huidige kanaal (acties worden geschreven in de 3e persoon, bijv: /me springt)

en: MKICK, Mass kicks everyone except you in the current channel (needs chanop)
nl: MKICK, massaal iedereen behalve jezelf uit huidige kanaal schoppen (kanaal-operator vereist)

en: MOP, Mass op's all users in the current channel (needs chanop)
nl: MOP, massaal alle gebruikers in huidige kanaal op-status geven (kanaal-operator vereist)

en: MSG <nick> <message>, sends a private message
nl: MSG <persoon> <bericht>, een privéberichtje sturen

en: NAMES, Lists the nicks on the current channel
nl: NAMES, geef de lijst met personen in het huidige kanaal

en: NCTCP <nick> <message>, Sends a CTCP notice
nl: NCTCP <persoon> <bericht>, een CTCP-melding sturen

en: NEWSERVER [-noconnect] <hostname> [<port>]
nl: NEWSERVER [-noconnect] <hostnaam> [<poort>]

en: NICK <nickname>, sets your nick
nl: NICK <bijnaam>, je bijnaam instellen

en: NOTICE <nick/channel> <message>, sends a notice. Notices are a type of message that should be auto reacted to
nl: NOTICE <persoon/kanaal> <bericht>, een melding sturen. Meldingen zijn het soort berichten waarop automatisch gereageerd zou moeten worden.

en: OP <nick>, gives chanop status to the nick (needs chanop)
nl: OP <persoon>, de kanaal-operator status aan de persoon geven (kanaal-operator vereist)

en: PART [<channel>] [<reason>], leaves the channel, by default the current one
nl: PART [<kanaal>] [<reden>], het kanaal verlaten, standaard het huidige kanaal.

en: PING <nick | channel>, CTCP pings nick or channel
nl: PING <persoon | kanaal>, een persoon of kanaal CTCP pingen

en: QUIT [<reason>], disconnects from the current server
nl: QUIT [<reden>], verbinding met de huidige server verbreken

en: QUOTE <text>, sends the text in raw form to the server
nl: QUOTE <tekst>, tekst in ruw formaat naar de server sturen

en: RECONNECT [-ssl] [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
nl: RECONNECT [-ssl] [<host>] [<poort>] [<wachtwoord>], kan net als /RECONNECT gebruikt worden om opnieuw te verbinden met de huidige server, of met /RECONNECT ALL om met alle open servers een nieuwe verbinding te maken

en: RECONNECT [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
nl: RECONNECT [<host>] [<poort>] [<wachtwoord>], kan net als /RECONNECT gebruikt worden om opnieuw te verbinden met de huidige server, of met /RECONNECT ALL om met alle open servers een nieuwe verbinding te maken

en: RECV <text>, send raw data to xchat, as if it was received from the irc server
nl: RECV <tekst>, ruwe gegevens naar X-Chat sturen, alsof het verstuurd was door de irc server

en: SAY <text>, sends the text to the object in the current window
nl: SAY <tekst>, de tekst naar het object in het huidige venster sturen

en: SEND <nick> [<file>]
nl: SEND <bijnaam> [<bestand>]

en: SERVCHAN [-ssl] <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
nl: SERVCHAN [-ssl] <host> <poort> <kanaal>, verbinding maken en een kanaal openen

en: SERVCHAN <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
nl: SERVCHAN  <host> <poort> <kanaal>, verbinding maken en een kanaal openen

en: SERVER [-ssl] <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667 for normal connections, and 9999 for ssl connections
nl: SERVER [-ssl] <host> [<poort>] [<paswoord>], verbinding maken met een server, de standaard poort is 6667 voor gewone verbindingen, 9999 voor ssl verbindingen

en: SERVER <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667
nl: SERVER <host> [<poort>] [<paswoord>], verbinding maken met een server, de standaard poort is 6667 voor gewone verbindingen

en: SETCURSOR [-|+]<position>
nl: SETCURSOR [-|+]<positie>

en: TOPIC [<topic>], sets the topic if one is given, else shows the current topic
nl: TOPIC [<topic>], het onderwerp opeven als topic gespecifiëerd is, anders het huidige onderwerp laten zien

en: UNBAN <mask> [<mask>...], unbans the specified masks.
nl: UNBAN <masker> [<masker>...], de opgegeven maskers weer toelaten

en: UNLOAD <name>, unloads a plugin or script
nl: UNLOAD <naam>, een plugin of script laden

en: URL <url>, opens a URL in your browser
nl: URL <url> opent een URL in uw browser

en: USELECT [-a] [-s] <nick1> <nick2> etc, highlights nick(s) in channel userlist
nl: USELECT [-a] [-s] <bijnaam1> <bijnaam2> enz, laat bijnamen oplichten in gebruikerslijst van het kanaal

en: VOICE <nick>, gives voice status to someone (needs chanop)
nl: VOICE <persoon>, geef de stemstatus aan iemand (kanaal operator vereist)

en: WALLCHAN <message>, writes the message to all channels
nl: WALLCHAN <bericht>, het bericht naar alle kanalen sturen

en: WALLCHOP <message>, sends the message to all chanops on the current channel
nl: WALLCHOP <bericht>, een bericht naar alle kanaaloperatoren op het huidige kanaal

en: Usage: %s
nl: Gebruik: %s

en: 
    No help available on that command.
nl: 
    Geen help beschikbaar over die opdracht.

en: No such command.
nl: Nietbestaande opdracht.

en: Bad arguments for user command.
nl: Foute argumenten voor gebruikersgedefiniëerde opdracht.

en: Too many recursive usercommands, aborting.
nl: Teveel recursieve gebruikersgedefiniëerde opdrachten, afbrekende.

en: Unknown Command. Try /help
nl: Onbekende opdracht. Probeer /help

en: No xchat_plugin_init symbol; is this really an xchat plugin?
nl: Geen xchat_plugin_init symbol gevonden; is dit een echte xchat plugin?

en: Are you sure this is a SSL capable server and port?
nl: Weet u zeker dat deze server en poort SSL ondersteunen?

en: Cannot resolve hostname %s
    Check your IP Settings!
nl: Kan hostnaam %s niet oplossen
    Controleer uw IP instellingen!

en: Proxy traversal failed.
nl: Proxy doorkruising mislukt.

en: Cycling to next server in %s...
nl: Overschakelen naar volgende server in %s...

en: Warning: "%s" character set is unknown. No conversion will be applied for network %s.
nl: Waarschuwing: tekenset "%s" is onbekend. Er zal geen conversie worden toegepast voor netwerk %s.

en: %C22*%O$t$1 added to notify list.
nl: %C22*%O$t$1 toegevoegd aan waarschuwingslijst.

en: %C22*%O$t$1 Banlist:%C19 $4%C20 $2%C21 $3
nl: %C22*%O$t$1 Verbanlijst:%C19 $4%C20 $2%C21 $3

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(You are banned).
nl: %C22*%O$tKan niet binnengaan%C26 %B$1 %O(U bent verbannen).

en: %C22*%O$t$1 is now known as $2
nl: %C22*%O$t$1 is nu bekend als $2

en: %C22*%O$t$1 sets ban on $2
nl: %C22*%O$t$1 verbant $2

en: %C22*%O$tChannel $1 created on $2
nl: %C22*%O$tKanaal $1 gemaakt op $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes channel half-operator status from%C26 $2
nl: %C22*%O$t%C26$1%O verwijdert kanaal-half-operator status van%C26 $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes channel operator status from%C26 $2
nl: %C22*%O$t%C26$1%O verwijdert kanaal-operator status van%C26 $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes voice from%C26 $2
nl: %C22*%O$t%C26$1%O verwijdert stem van%C26 $2

en: %C22*%O$t$1 sets exempt on $2
nl: %C22*%O$t$1 zet vrijstelling op $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives channel half-operator status to%C26 $2
nl: %C22*%O$t%C26$1%O geeft kanaal-half-operator status aan%C26 $2

en: %C22*%O$t$1 sets invite on $2
nl: %C22*%O$t$1 zet uitnodigen op $2

en: %UChannel          Users   Topic
nl: %UKanaal           Gebruikers  Onderwerp

en: %C22*%O$t$1 sets mode $2$3 $4
nl: %C22*%O$t$1 zet modus op $2$3 $4

en: %C22*%O$t%C22Channel $1 modes: $2
nl: %C22*%O$t%C22Kanaal $1 modi: $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives channel operator status to%C26 $2
nl: %C22*%O$t%C26$1%O geeft kanaal-operator status aan%C26 $2

en: %C22*%O$t$1 removes exempt on $2
nl: %C22*%O$t$1 verwijdert vrijstelling van $2

en: %C22*%O$t$1 removes invite on $2
nl: %C22*%O$t$1 verwijdert uitnodigen van $2

en: %C22*%O$t$1 removes channel keyword
nl: %C22*%O$t$1 verwijdert kanaalsleutelwoord

en: %C22*%O$t$1 removes user limit
nl: %C22*%O$t$1 verwijdert gebruikersgrens

en: %C22*%O$t$1 sets channel keyword to $2
nl: %C22*%O$t$1 zet kanaalsleutelwoord op $2

en: %C22*%O$t$1 sets channel limit to $2
nl: %C22*%O$t$1 zet kanaalgrens op $2

en: %C22*%O$t$1 removes ban on $2
nl: %C22*%O$t$1 verwijdert verbanning van $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives voice to%C26 $2
nl: %C22*%O$t%C26$1%O geeft stem aan%C26 $2

en: %C22*%O$t%C22Connected. Now logging in...
nl: %C22*%O$t%C22Verbonden. Nu bezig met aanmelden...

en: %C22*%O$t%C22Connecting to $1 ($2) port $3%O...
nl: %C22*%O$t%C22Bezig met verbinden met $1 ($2) poort $3%O...

en: %C21*%O$t%C21Connection failed. Error: $1
nl: %C21*%O$t%C21Verbinden mislukt. Fout: $1

en: %C22*%O$tReceived a CTCP $1 from $2
nl: %C22*%O$tEr is een CTCP $1 ontvangen van $2

en: %C22*%O$tReceived a CTCP $1 from $2 (to $3)
nl: %C22*%O$tEr is een CTCP $1 ontvangen van $2 (aan $3)

en: %C22*%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2
nl: %C22*%O$tEr is een CTCP-geluid $1 ontvangen van $2

en: %C22*%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2 (to $3)
nl: %C22*%O$tEr is een CTCP-geluid $1 ontvangen van $2 (aan $3)

en: %C22*%O$tDCC CHAT to %C26$1%O aborted.
nl: %C22*%O$tDCC CHAT met %C26$1%O afgebroken.

en: %C22*%O$tDCC CHAT connection established to %C26$1 %C30[%O$2%C30]
nl: %C22*%O$tDCC CHAT-verbinding tot stand gebracht met %C26$1 %C30[%O$2%C30]

en: %C22*%O$tDCC CHAT to %C26$1%O lost ($4).
nl: %C22*%O$tDCC CHAT met %C26$1%O verloren ($4).

en: %C22*%O$tReceived a DCC CHAT offer from $1
nl: %C22*%O$tEr is een DCC CHAT-aanbod ontvangen van $1

en: %C22*%O$tOffering DCC CHAT to $1
nl: %C22*%O$tBezig met aanbieden DCC CHAT aan $1

en: %C22*%O$tAlready offering CHAT to $1
nl: %C22*%O$tEr wordt al een CHAT aangeboden aan $1

en: %C22*%O$tDCC $1 connect attempt to%C26 $2%O failed (err=$3).
nl: %C22*%O$tDCC $1 verbindingspoging met%C26 $2%O mislukt (err=$3).

en: %C22*%O$tReceived '$1%O' from $2
nl: %C22*%O$tOntvangen '$1%O' van $2

en: %C24,18 Type  To/From    Status  Size    Pos     File
nl: %C24,18 Soort  Naar/Van  Status  Grootte Pos     Bestand

en: %C22*%O$tReceived a malformed DCC request from %C26$1%O.%010%C22*%O$tContents of packet: $2
nl: %C22*%O$tEr is een misvormd DCC-verzoek ontvangen van %C26$1%O.%010%C22*%O$tInhoud van pakket: $2

en: %C22*%O$tOffering%C26 $1%O to%C26 $2
nl: %C22*%O$tBezig met aanbieden%C26 $1%O aan%C26 $2

en: %C22*%O$tNo such DCC offer.
nl: %C22*%O$tDCC-aanbod niet gevonden.

en: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $2%O to%C26 $1%O aborted.
nl: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $2%O to%C26 $1%O afgebroken.

en: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $1%O from%C26 $3%O complete %C30[%C26$4%O cps%C30]%O.
nl: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $1%O van%C26 $3%O voltooid %C30[%C26$4%O cps%C30]%O.

en: %C22*%O$tDCC RECV connection established to%C26 $1 %C30[%O$2%C30]
nl: %C22*%O$tDCC RECV-verbinding tot stand gebracht met%C26 $1 %C30[%O$2%C30]

en: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $1%O from%C26 $3%O failed ($4).
nl: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $1%O van%C26 $3%O mislukt ($4).

en: %C22*%O$tDCC RECV: Cannot open $1 for writing ($2).
nl: %C22*%O$tDCC RECV: Kan $1 niet openen om te schrijven ($2).

en: %C22*%O$tThe file%C26 $1%C already exists, saving it as%C26 $2%O instead.
nl: %C22*%O$tHet bestand%C26 $1%C bestaat al; wordt opgeslagen als%C26 $2%O.

en: %C22*%O$t%C26$1 %Ohas requested to resume%C26 $2 %Cfrom%C26 $3%C.
nl: %C22*%O$t%C26$1 %Oheeft verzocht om%C26 $2 %Cvan%C26 $3%C te pauzeren.

en: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $2%O to%C26 $1%O aborted.
nl: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $2%O naar%C26 $1%O afgebroken.

en: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $1%O to%C26 $2%O complete %C30[%C26$3%O cps%C30]%O.
nl: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $1%O naar%C26 $2%O voltooid %C30[%C26$3%O cps%C30]%O.

en: %C22*%O$tDCC SEND connection established to%C26 $1 %C30[%O$2%C30]
nl: %C22*%O$tDCC SEND-verbinding tot stand gebracht met%C26 $1 %C30[%O$2%C30]

en: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $1%O to%C26 $2%O failed. $3
nl: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $1%O naar%C26 $2%O mislukt. $3

en: %C22*%O$t%C26$1 %Ohas offered%C26 $2 %O(%C26$3 %Obytes)
nl: %C22*%O$t%C26$1 %Oheeft%C26 $2 %O aangeboden (%C26$3 %Obytes)

en: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Oto%C26 $3 %Cstalled - aborting.
nl: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Omet%C26 $3 %Cis opgehouden - afbreken.

en: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Oto%C26 $3 %Otimed out - aborting.
nl: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Omet%C26 $3 %Oheeft time-out - afbreken.

en: %C22*%O$t$1 deleted from notify list.
nl: %C22*%O$t$1 verwijderd uit waarschuwingslijst.

en: %C22*%O$tDisconnected ($1).
nl: %C22*%O$tVerbinding verbroken ($1).

en: %C22*%O$tFound your IP: [$1]
nl: %C22*%O$tUw IP is gevonden: [$1]

en: %O%C26$1%O added to ignore list.
nl: %O%C26$1%O toegevoegd aan negeerlijst.

en: Ignore on %C26$1%O changed.
nl: Negeren van %C26$1%O gewijzigd.

en: %C24,18 Hostmask                  PRIV NOTI CHAN CTCP DCC  INVI UNIG
nl: %C24,18 Hostmasker                PRIV NOTI CHAN CTCP DCC  INVI UNIG

en: %O%C26$1%O removed from ignore list.
nl: %O%C26$1%O verwijderd uit negeerlijst.

en:   Ignore list is empty.
nl:   Negeerlijst is leeg.

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(Channel is invite only).
nl: %C22*%O$tKan niet binnengaan%C26 %B$1 %O(Kanaal is alleen-uitnodigen).

en: %C22*%O$tYou have been invited to%C26 $1%O by%C26 $2%C (%C26$3%C)
nl: %C22*%O$tU bent uitgenodigd bij%C26 $1%O door%C26 $2%C (%C26$3%C)

en: %C19*%O$t%C19%B$1 %B($3) has joined $2
nl: %C19*%O$t%C19%B$1 %B($3) is binnengekomen bij $2

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(Requires keyword).
nl: %C22*%O$tKan niet binnengaan bij%C26 %B$1 %O(Sleutelwoord vereist).

en: %C21*%O$t%C21$1 has kicked $2 from $3 ($4%O%C21)
nl: %C21*%O$t%C21$1 heeft $2 uit $3 geschopt ($4%O%C21)

en: %C22*%O$tYou have been killed by $1 ($2%O%C22)
nl: %C22*%O$tU bent gedood door $1 ($2%O%C22)

en: %C22*%O$t%C22MOTD Skipped.
nl: %C22*%O$t%C22MOTD Overgeslagen.

en: %C22*%O$t$1 already in use. Retrying with $2...
nl: %C22*%O$t$1 al in gebruik. Opnieuw proberen met $2...

en: %C22*%O$tNickname already in use. Use /NICK to try another.
nl: %C22*%O$tBijnaam al in gebruik. Gebruik /NICK om een andere te proberen.

en: %C22*%O$tNo such DCC.
nl: %C22*%O$tDCC niet gevonden.

en: %C22*%O$tNo process is currently running
nl: %C22*%O$tEr loopt op dit moment geen proces

en: $tNotify list is empty.
nl: $tWaarschuwingslijst is leeg.

en: %C24,18 %B  Notify List
nl: %C24,18 %B  Waarschuwingslijst

en: %C22*%O$t$1 users in notify list.
nl: %C22*%O$t$1 gebruikers in waarschuwingslijst.

en: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) has left $3
nl: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) heeft $3 verlaten

en: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) has left $3 (%O%C23%B%B$4%O%C23)
nl: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) heeft $3 verlaten (%O%C23%B%B$4%O%C23)

en: %C22*%O$tPing reply from $1: $2 second(s)
nl: %C22*%O$tPing-antwoord van $1: $2 second(en)

en: %C22*%O$tNo ping reply for $1 seconds, disconnecting.
nl: %C22*%O$tGeen ping-antwoord gedurende $1 seconden, verbinding verbroken.

en: %C22*%O$tA process is already running
nl: %C22*%O$tEr loopt al een proces

en: %C23*%O$t%C23$1 has quit (%O%C23%B%B$2%O%C23)
nl: %C23*%O$t%C23$1 heeft verlaten (%O%C23%B%B$2%O%C23)

en: %C22*%O$t$1 sets modes%B %C30[%O$2%B%C30]
nl: %C22*%O$t$1 zet modi%B %C30[%O$2%B%C30]

en: %C22*%O$tLooking up IP number for%C26 $1%O...
nl: %C22*%O$tBezig met opzoeken IP-nummer voor%C26 $1%O...

en: %C22*%O$t%C22Connected.
nl: %C22*%O$t%C22Verbonden.

en: %C22*%O$t%C22Looking up $1
nl: %C22*%O$t%C22Bezig met opzoeken $1

en: %C22*%O$tStopped previous connection attempt (pid=$1)
nl: %C22*%O$tVorige verbindingspoging gestopt (pid=$1)

en: %C29*%O$t%C29Topic for $1%C %C29is: $2
nl: %C29*%O$t%C29Onderwerp voor $1%C %C29is: $2

en: %C22*%O$t$1 has changed the topic to: $2
nl: %C22*%O$t$1 heeft het onderwerp gewijzigd naar: $2

en: %C29*%O$t%C29Topic for $1%C %C29set by $2%C %C29at $3
nl: %C29*%O$t%C29Onderwerp voor $1%C %C29is ingesteld door $2%C %C29op $3

en: %C22*%O$tUnknown host. Maybe you misspelled it?
nl: %C22*%O$tOnbekende host. Heeft u het goed gespeld?

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(User limit reached).
nl: %C22*%O$tKan%C26 niet binnengaan %B$1 %O(Gebruikersgrens bereikt).

en: %C22*%O$t%C26Users on $1:%C $2
nl: %C22*%O$t%C26Gebruikers op $1:%C $2

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Cis away %C30(%O$2%O%C30)
nl: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Cis weg %C30(%O$2%O%C30)

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %OEnd of WHOIS list.
nl: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %OEinde van WHOIS-lijst.

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O idle%C26 $2
nl: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O inactief%C26 $2

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O idle%C26 $2%O, signon:%C26 $3
nl: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O inactief%C26 $2%O, aangemeld:%C26 $3

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Oreal user@host%C27 $2%O, real IP%C27 $3
nl: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Oechte gebruiker@host%C27 $2%O, echte IP%C27 $3

en: %C19*%O$t%C19Now talking on $2
nl: %C19*%O$t%C19U praat nu op $2

en: %C23*$tYou have been kicked from $2 by $3 ($4%O%C23)
nl: %C23*$tU bent door $3 van $2 geschopt ($4%O%C23)

en: %C23*$tYou have left channel $3
nl: %C23*$tU heeft kanaal $3 verlaten

en: %C23*$tYou have left channel $3 (%O%C23%B%B$4%O%C23)
nl: %C23*$tU heeft kanaal $3 verlaten (%O%C23%B%B$4%O%C23)

en: %C22*%O$tYou've invited%C26 $1%O to%C26 $2%O (%C26$3%O)
nl: %C22*%O$tU heeft%C26 $1%O uitgenodigd bij%C26 $2%O (%C26$3%O)

en: %C22*%O$tYou are now known as $2
nl: %C22*%O$tU bent nu bekend als $2

en: **** ENDING LOGGING AT %s
nl: **** LOGGEN GESTOPT OM %s

en: **** BEGIN LOGGING AT %s
nl: **** LOGGEN GESTART OP %s

en: * Can't open log file(s) for writing. Check the
      permissions on %s/xchatlogs
nl: * Kan logbestand(en) niet openen om te schrijven. Controleer
      de toegangsrechten van %s/xchatlogs

en: Left message
nl: Linkerbericht

en: Right message
nl: Rechterbericht

en: The nick of the joining person
nl: De bijnaam van de persoon die binnenkomt

en: The channel being joined
nl: Het kanaal dat geopend wordt

en: The host of the person
nl: De host van de persoon

en: Nickname
nl: Bijnaam

en: The action
nl: De actie

en: Mode char
nl: Moduskarakter

en: The text
nl: De tekst

en: Identified text
nl: Geïdentificeerde tekst

en: The message
nl: Het bericht

en: Old nickname
nl: Oude bijnaam

en: New nickname
nl: Nieuwe bijnaam

en: Nick of person who changed the topic
nl: Bijnaam van de persoon die het onderwerp veranderde

en: Topic
nl: Onderwerp

en: Channel
nl: Kanaal

en: The nickname of the kicker
nl: Bijnaam van de kicker

en: The person being kicked
nl: De persoon die gekickt wordt

en: The channel
nl: Het kanaal

en: The reason
nl: De reden

en: The nick of the person leaving
nl: De bijnaam van de persoon die weggaat

en: The time
nl: De tijd

en: The creator
nl: De maker

en: Nick
nl: Bijnaam

en: Reason
nl: Reden

en: Who it's from
nl: Van wie het is

en: The time in x.x format (see below)
nl: De tijd in x.x-formaat

en: The Channel it's going to
nl: Het kanaal waar het heen gaat

en: The sound
nl: Het geluid

en: The nick of the person
nl: De bijnaam van de persoon

en: The CTCP event
nl: De CTCP-gebeurtenis

en: The nick of the person who set the key
nl: De bijnaam van de persoon die de sleutel instelde

en: The key
nl: De sleutel

en: The nick of the person who set the limit
nl: De bijnaam van de persoon die de limiet instelde

en: The limit
nl: De limiet

en: The nick of the person who did the op'ing
nl: De bijnaam van de persoon die de op heeft uitgevoerd

en: The nick of the person who has been op'ed
nl: De bijnaam van de persoon die is ge'opt

en: The nick of the person who has been halfop'ed
nl: De bijnaam van de persoon die is ge'halfopt

en: The nick of the person who did the halfop'ing
nl: De bijnaam van de persoon die de halfop heeft uitgevoerd

en: The nick of the person who did the voice'ing
nl: De bijnaam van de persoon die de voice heeft uitgevoerd

en: The nick of the person who has been voice'ed
nl: De bijnaam van de persoon die is ge'voicet

en: The nick of the person who did the banning
nl: De bijnaam van de persoon die de ban heeft uitgevoerd

en: The ban mask
nl: Het ban-masker

en: The nick who removed the key
nl: De bijnaam die de sleutel heeft verwijderd

en: The nick who removed the limit
nl: De bijnaam die de limiet heeft verwijderd

en: The nick of the person of did the deop'ing
nl: De bijnaam van de persoon die de deop heeft uitgevoerd

en: The nick of the person who has been deop'ed
nl: De bijnaam van de persoon die is ge'deopt

en: The nick of the person of did the dehalfop'ing
nl: De bijnaam van de persoon die de dehalfop heeft uitgevoerd

en: The nick of the person who has been dehalfop'ed
nl: De bijnaam van de persoon die is ge'dehalfopt

en: The nick of the person of did the devoice'ing
nl: De bijnaam van de persoon die de devoice heeft uitgevoerd

en: The nick of the person who has been devoice'ed
nl: De bijnaam van de persoon die is ge'devoicet

en: The nick of the person of did the unban'ing
nl: De bijnaam van de persoon die de unban heeft uitgevoerd

en: The nick of the person who did the exempt
nl: De bijnaam van de persoon die de exempt heeft uitgevoerd

en: The exempt mask
nl: Het exempt-masker

en: The nick of the person removed the exempt
nl: De bijnaam van de persoon die de exempt heeft verwijderd

en: The nick of the person who did the invite
nl: De bijnaam van de persoon die de uitnodiging heeft gedaan

en: The invite mask
nl: Het uitnodigingsmasker

en: The nick of the person removed the invite
nl: De bijnaam van de persoon die de uitnodiging heeft verwijderd

en: The nick of the person setting the mode
nl: De bijnaam van de persoon die de modus heeft ingesteld

en: The mode's sign (+/-)
nl: Het teken van de modus (+/-)

en: The mode letter
nl: De letter van de modus

en: The channel it's being set on
nl: Het kanaal waarop het wordt ingesteld

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Full name
nl: Volledige naam

en: Channel Membership/"is an IRC operator"
nl: Kanaal deelnemerschap/"is een IRC operator"

en: Server Information
nl: Serverinformatie

en: Idle time
nl: Inactieve tijd

en: Signon time
nl: Aanmeldtijd

en: Away reason
nl: Reden van afwezigheid:

en: Message
nl: Bericht

en: Real user@host
nl: Echte gebruiker@host

en: Real IP
nl: Echte IP

en: Channel Name
nl: Kanaalsnaam

en: Text
nl: Tekst

en: Server Name
nl: Servernaam

en: Nick of person who invited you
nl: Bijnaam van de persoon die je uitnodigde

en: Users
nl: Gebruikers

en: Nickname in use
nl: Gebruikte bijnaam

en: Nick being tried
nl: Bijnaam die geprobeerd wordt

en: Port
nl: Poort

en: Network
nl: Netwerk

en: Modes string
nl: Modistring

en: IP address
nl: IP-Adres

en: DCC Type
nl: DCC-type

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: Destination filename
nl: Doelbestandsnaam

en: Pathname
nl: Padnaam

en: Position
nl: Positie

en: Size
nl: Grootte

en: DCC String
nl: DCC Tekst

en: Number of notify items
nl: Aantal meldingen

en: Old Filename
nl: Oude bestandsnaam

en: New Filename
nl: Nieuwe bestandsnaam

en: Receiver
nl: Ontvanger

en: Hostmask
nl: Hostmasker

en: Hostname
nl: Hostnaam

en: The Packet
nl: Het pakket

en: Seconds
nl: Seconden

en: Nick of person who have been invited
nl: Bijnaam van de persoon die uitgenodigd is

en: Banmask
nl: Banmasker

en: Who set the ban
nl: Degene die de ban heeft ingesteld

en: Ban time
nl: Bantijd

en: Error parsing event %s.
    Loading default.
nl: Fout bij inlezen gebeurtenis %s.
    Standaard wordt geladen.

en: Cannot read sound file:
    %s
nl: Kan geluidsbestand niet lezen:
    %s

en: Remote host closed socket
nl: Host op afstand heeft socket gesloten

en: Connection refused
nl: Verbinding geweigerd

en: No route to host
nl: Geen route naar host

en: Connection timed out
nl: Verbinding kreeg een timeout

en: Cannot assign that address
nl: Kan dat adres niet toewijzen

en: Connection reset by peer
nl: Verbinding verbroken door peer

en: Ascension Island
nl: Ascension

en: United Arab Emirates
nl: Verenigde Arabische Emiraten

en: Afghanistan
nl: Afganistan

en: Antigua and Barbuda
nl: Antigua en Barbuda

en: Albania
nl: Albanië

en: Armenia
nl: Armenië

en: Netherlands Antilles
nl: Nederlandse Antillen

en: Argentina
nl: Argentinië

en: Reverse DNS
nl: Omgekeerde DNS

en: American Samoa
nl: Amerikaans Samoa

en: Austria
nl: Oostenrijk

en: Australia
nl: Australië

en: Aland Islands
nl: Alandseilanden

en: Azerbaijan
nl: Azerbeidjan

en: Bosnia and Herzegovina
nl: Bosnië en Herzegovina

en: Belgium
nl: België

en: Bulgaria
nl: Bulgarije

en: Bahrain
nl: Bahrein

en: Businesses
nl: Bedrijven

en: Bolivia
nl: Bolivië

en: Brazil
nl: Brazilië

en: Bahamas
nl: Bahama's

en: Bouvet Island
nl: Bouvet-eiland

en: Belarus
nl: Wit-Rusland

en: Cocos Islands
nl: Cocoseilanden

en: Democratic Republic of Congo
nl: Democratische Republiek Congo

en: Central African Republic
nl: Centraal-Afrikaanse Republiek

en: Switzerland
nl: Zwitserland

en: Cote d'Ivoire
nl: Ivoorkust

en: Cook Islands
nl: Cookeilanden

en: Chile
nl: Chili

en: Cameroon
nl: Kameroen

en: Internic Commercial
nl: Internic Commercieel

en: Serbia and Montenegro
nl: Servië en Montenegro

en: Cape Verde
nl: Kaapverdische Eilanden

en: Christmas Island
nl: Kerstmis-eiland

en: Czech Republic
nl: Tsjechië

en: Germany
nl: Duitsland

en: Denmark
nl: Denemarken

en: Dominican Republic
nl: Dominicaanse Republiek

en: Algeria
nl: Algerije

en: Educational Institution
nl: Educatieve instelling

en: Estonia
nl: Estland

en: Egypt
nl: Egypte

en: Western Sahara
nl: Westelijke Sahara

en: Spain
nl: Spanje

en: Ethiopia
nl: Ethiopië

en: European Union
nl: Europese Unie

en: Falkland Islands
nl: Falkland eilanden

en: Micronesia
nl: Micronesië

en: Faroe Islands
nl: Faroër Eilanden

en: France
nl: Frankrijk

en: Great Britain
nl: England

en: Georgia
nl: Georgië

en: French Guiana
nl: Frans Guyana

en: British Channel Isles
nl: Briste kanaaleilanden

en: Greenland
nl: Groenland

en: Government
nl: Overheid

en: Equatorial Guinea
nl: Equatoriaal Guinee

en: Greece
nl: Griekenland

en: S. Georgia and S. Sandwich Isles
nl: Z.-Georgië en de Z. Sandwich-eilanden

en: Guinea-Bissau
nl: Guinee-Bissau

en: Heard and McDonald Islands
nl: Heard en McDonald eilanden

en: Croatia
nl: Kroatië

en: Haiti
nl: Haïti

en: Hungary
nl: Hongarije

en: Indonesia
nl: Indonesië

en: Ireland
nl: Ierland

en: Isle of Man
nl: Eiland Man

en: Informational
nl: Informatie

en: International
nl: Internationaal

en: British Indian Ocean Territory
nl: Brits-Indische Oceaan Territorium

en: Iraq
nl: Irak

en: Iceland
nl: IJsland

en: Italy
nl: Italië

en: Jordan
nl: Jordanië

en: Kenya
nl: Kenia

en: Kyrgyzstan
nl: Kirgizië

en: Cambodia
nl: Cambodja

en: Comoros
nl: Komoren

en: St. Kitts and Nevis
nl: St.-Kitts en Nevis

en: North Korea
nl: Noord-Korea

en: South Korea
nl: Zuid-Korea

en: Kuwait
nl: Koeweit

en: Cayman Islands
nl: Kaaimaneilanden

en: Kazakhstan
nl: Kazachstan

en: Lebanon
nl: Libanon

en: Saint Lucia
nl: Santa Lucia

en: Lithuania
nl: Litouwen

en: Luxembourg
nl: Luxemburg

en: Latvia
nl: Letland

en: Libya
nl: Libië

en: Morocco
nl: Marokko

en: Moldova
nl: Moldavië

en: United States Medical
nl: Verenigde Staten Medisch

en: Marshall Islands
nl: Marshall-eilanden

en: Military
nl: Militair

en: Macedonia
nl: Macedonië

en: Mongolia
nl: Mongolië

en: Macau
nl: Macaõ

en: Northern Mariana Islands
nl: Noordelijke Mariana-eilanden

en: Mauritania
nl: Mauritanië

en: Maldives
nl: Malediven

en: Malaysia
nl: Maleisië

en: Namibia
nl: Namibië

en: New Caledonia
nl: Nieuw Caledonië

en: Internic Network
nl: Internic Netwerk

en: Norfolk Island
nl: Norfolk-eiland

en: Netherlands
nl: Nederland

en: Norway
nl: Noorwegen

en: New Zealand
nl: Nieuw-Zeeland

en: Internic Non-Profit Organization
nl: Internic Non-profit organisatie

en: French Polynesia
nl: Frans-Polinesië

en: Papua New Guinea
nl: Papoea Nieuw-Guinee

en: Philippines
nl: Filipijnen

en: Poland
nl: Polen

en: St. Pierre and Miquelon
nl: St.-Pierre en Miquelon

en: Palestinian Territory
nl: Bezette Palestijnse Gebieden

en: Romania
nl: Roemenië

en: Old School ARPAnet
nl: Oude school ARPAnet

en: Russian Federation
nl: Rusland

en: Saudi Arabia
nl: Saoedi-Arabië

en: Solomon Islands
nl: Solomon-eilanden

en: Seychelles
nl: Seychellen

en: Sudan
nl: Soedan

en: Sweden
nl: Zweden

en: St. Helena
nl: St.-Helena

en: Slovenia
nl: Slovenië

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
nl: Svalbard en Jan Mayen eilanden

en: Slovak Republic
nl: Slowakije

en: Somalia
nl: Somalië

en: Sao Tome and Principe
nl: Sao Tome en Principe

en: Former USSR
nl: Vroegere USSR

en: Syria
nl: Syrië

en: Turks and Caicos Islands
nl: Turkse en Caicos-eilanden

en: Chad
nl: Tsjaad

en: French Southern Territories
nl: Franse Zuidelijke Territoriën

en: Tajikistan
nl: Tadjikistan

en: East Timor
nl: Oost-Timor

en: Tunisia
nl: Tunesië

en: Turkey
nl: Turkije

en: Trinidad and Tobago
nl: Trinidad en Tobago

en: Tanzania
nl: Tanzanië

en: Ukraine
nl: Oekraïne

en: Uganda
nl: Oeganda

en: United Kingdom
nl: Verenigd Koninkrijk

en: United States of America
nl: Verenigde Staten van Amerika

en: Uzbekistan
nl: Oezbekistan

en: Vatican City State
nl: Vaticaanstad

en: St. Vincent and the Grenadines
nl: Sint-Vincent en de Grenadines

en: British Virgin Islands
nl: Britse Maagdeneilanden

en: US Virgin Islands
nl: VS Maagdeneilanden

en: Wallis and Futuna Islands
nl: Wallis and Futuna-eilanden

en: Yemen
nl: Jemen

en: Yugoslavia
nl: Joegoslavië

en: South Africa
nl: Zuid-Afrika

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Open Dialog Window
nl: Dialoogvenster openen

en: Send a File
nl: Verzend een bestand

en: User Info (WHOIS)
nl: Gebruikersinfo (WHOIS)

en: Operator Actions
nl: Operatoracties

en: Give Ops
nl: Ops geven

en: Take Ops
nl: Ops nemen

en: Give Voice
nl: Stem geven

en: Take Voice
nl: Stem nemen

en: Kick/Ban
nl: Wegschoppen/Verbannen

en: Kick
nl: Wegschoppen

en: Ban
nl: Verbannen

en: KickBan
nl: Wegschoppen/Verbannen

en: Direct client-to-client
nl: Direct tussen personen

en: Send File
nl: Bestand verzenden

en: Offer Chat
nl: Chat aanbieden

en: Abort Chat
nl: Chat afbreken

en: Version
nl: Versie

en: Userinfo
nl: Gebruikersinfo

en: Clientinfo
nl: Programma-info

en: Time
nl: Tijd

en: Kill this user
nl: Deze gebruiker doden

en: Mode
nl: Modus

en: Give Half-Ops
nl: Half-Ops geven

en: Take Half-Ops
nl: Half-Ops nemen

en: Ignore
nl: Negeren

en: Ignore User
nl: Gebruiker negeren

en: UnIgnore User
nl: Niet langer negeren

en: Info
nl: Informatie

en: Who
nl: Wie

en: WhoIs
nl: Whois

en: DNS Lookup
nl: DNS opzoeken

en: Trace
nl: Traceren

en: UserHost
nl: GebruikerHost

en: External
nl: Extern

en: Leave Channel
nl: Kanaal verlaten

en: Join Channel...
nl: Kanaal openen...

en: Enter Channel to Join:
nl: Geef het te openen kanaal:

en: Server Links
nl: Server koppelingen

en: Ping Server
nl: Server pingen

en: Hide Version
nl: Versie verbergen

en: bye
nl: doei

en: Enter reason to kick %s:
nl: Geef reden voor wegschoppen %s:

en: Sendfile
nl: Bestand verzenden

en: Dialog
nl: Dialoog

en: Send
nl: Verzenden

en: Chat
nl: Chatten

en: Clear
nl: Wissen

en: Couldn't connect to session bus
nl: Kon niet connecteren op sessie-bus

en: plugin for remote access using DBUS
nl: plugin voor toegang op afstand gebruikmakend van DBUS

en: Failed to acquire %s: %s
nl: Faalde bij het ophalen van %s: %s

en: About XChat
nl: Over XChat

en: A multiplatform IRC Client
nl: Een multiplatform IRC-client

en: Character Chart
nl: Overzicht tekens

en: Not connected.
nl: Niet verbonden.

en: You must select some bans.
nl: Het is nodig om enkele verbanningen selecteren.

en: Mask
nl: Masker

en: From
nl: Van

en: Date
nl: Datum

en: You can only open the Ban List window while in a channel tab.
nl: U kunt het Ban List venster enkel openen wanneer u zich in een kanaaltab bevindt.

en: XChat: Ban List (%s)
nl: XChat: verbanlijst (%s)

en: Unban
nl: Verbanning ongedaan maken

en: Crop
nl: Knippen

en: Refresh
nl: Verversen

en: Select an output filename
nl: Kies een bestandsnaam

en: XChat: Channel List (%s)
nl: XChat: Kanaallijst (%s)

en: Channel name
nl: Kanaalnaam

en: Find:
nl: Zoeken:

en: Send file to %s
nl: Bestand versturen naar %s

en: That file is not resumable.
nl: Dat bestand is niet pauzeerbaar.

en: Cannot access file: %s
    %s.
    Resuming not possible.
nl: Kan geen toegang krijgen tot bestand: %s
    %s.
    Pauzeren is niet mogelijk.

en: File in download directory is larger than file offered. Resuming not possible.
nl: Bestand in downloadmap is groter dan aangeboden bestand. Pauzeren is niet mogelijk.

en: Cannot resume the same file from two people.
nl: Kan hetzelfde bestand van twee personen niet pauzeren.

en: File
nl: Bestand

en: Both
nl: Beide

en: File:
nl: Bestand:

en: Abort
nl: Afbreken

en: Accept
nl: Accepteren

en: Resume
nl: Doorgaan

en: Open Folder...
nl: Open Map...

en: XChat: DCC Chat List
nl: XChat: DCC Chat lijst

en: Sent
nl: Verzonden

en: Start Time
nl: Starttijd

en: *NEW*
nl: *NIEUW*

en: EDIT ME
nl: BEWERK ME

en: Name
nl: Naam

en: Command
nl: Opdracht

en: Move Up
nl: Naar boven

en: Move Dn
nl: Omlaag

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Save
nl: Bewaar

en: Add New
nl: Nieuw toevoegen

en: Delete
nl: Verwijder

en: Sort
nl: Sorteren

en: Help
nl: Hulp

en: Don't auto connect to servers
nl: Niet automatisch herverbinden met servers

en: Use a different config directory
nl: Gebruik een andere configmap

en: Don't auto load any plugins
nl: Geen plugins auto-laden

en: Show plugin auto-load directory
nl: Toon map voor plugin auto-load

en: Show user config directory
nl: Toon gebruikersconfiguratiemap

en: Open an irc://server:port/channel URL
nl: Open een irc://server:poort/kanaal URL

en: Show version information
nl: Versie-informatie weergeven

en: Failed to open font:
    
    %s
nl: Openen lettertype mislukt:
    
    %s

en: Search buffer is empty.
nl: De zoekbuffer is leeg.

en: Network send queue: %d bytes
nl: Netwerk zendwachtrij: %d bytes

en: The Run Command action runs the data in Data 1 as if it has been typed into the entry box where you pressed the key sequence. Thus it can contain text (which will be sent to the channel/person), commands or user commands. When run all \n characters in Data 1 are used to deliminate seperate commands so it is possible to run more than one command. If you want a \ in the actual text run then enter \\
nl: De Opdracht uitvoeren actie voert de gegevens in Data 1 uit alsof die is ingevoerd in het invoervak waar u de toetsencombinatie indrukte. Het kan dus tekst (die zal worden verzonden naar het kanaal/de persoon), opdrachten of gebruikersopdrachten bevatten. Als dit wordt uitgevoerd, worden alle \n tekens in Data 1 gebruikt om verschillende opdrachten te onderscheiden zodat het mogelijk is om meerdere opdrachten uit te voeren. Als u een \ in de tekst wilt, gebruikt dan \\

en: The Change Page command switches between pages in the notebook. Set Data 1 to the page you want to switch to. If Data 2 is set to anything then the switch will be relative to the current position
nl: De Pagina schakelen opdracht schakelt tussen pagina's. Stel Data 1 in op de pagina waarnaar u wilt overschakelen. Als Data 2 ergens op is ingesteld, zal de overschakeling relatief zijn ten opzichte van de huidige positie

en: The Insert in Buffer command will insert the contents of Data 1 into the entry where the key sequence was pressed at the current cursor position
nl: De Invoegen in buffer opdracht zal de inhoud van Data 1 invoegen in de ingang waar de toetsencombinatie was ingedrukt op de huidige aanwijzerpositie

en: The Scroll Page command scrolls the text widget up or down one page or one line. Set Data 1 to either Up, Down, +1 or -1.
nl: De Pagina schuiven opdracht schuift de tekst in het tekstvak een pagina of regel omhoog of omlaag. Stel Data 1 op Omhoog, Omlaag, +1 of -1.

en: The Set Buffer command sets the entry where the key sequence was entered to the contents of Data 1
nl: De Buffer instellen opdracht stelt de ingang waar de toetsencombinatie is ingedrukt in op de inhoud van Data 1

en: The Last Command command sets the entry to contain the last command entered - the same as pressing up in a shell
nl: De Laatste opdracht opdracht stelt de ingang in op de laatst ingevoerde opdracht - hetzelfde als pijltje omhoog in een shell

en: The Next Command command sets the entry to contain the next command entered - the same as pressing down in a shell
nl: De Volgende opdracht opdracht stelt de ingang in op de volgend ingevoerde opdracht - hetzelfde als pijltje omlaag in een shell

en: This command changes the text in the entry to finish an incomplete nickname or command. If Data 1 is set then double-tabbing in a string will select the last nick, not the next
nl: Deze opdracht wijzigt de tekst in de ingang zodat een incomplete bijnaam of opdracht wordt voltooid. Als Data 1 is ingesteld, dan selecteert tweemaal tab indrukken de laatste bijnaam, niet de volgende

en: This command scrolls up and down through the list of nicks. If Data 1 is set to anything it will scroll up, else it scrolls down
nl: Deze opdracht schuift omhoog en omlaag in de lijst met bijnamen. Als Data 1 ergens op is ingesteld, wordt er omhoog geschoven, anders omlaag.

en: This command checks the last word entered in the entry against the replace list and replaces it if it finds a match
nl: Deze opdracht vergelijkt het laatst ingevoerde woord ingevoerd in de ingang, met de vervangingslijst, en vervangt als er een overeenkomst is

en: This command moves the front tab left by one
nl: Deze opdracht verplaatst het voorste tabblad een stap naar links

en: This command moves the front tab right by one
nl: Deze opdracht verplaatst het voorste tabblad een stap naar rechts

en: This command moves the current tab family to the left
nl: Deze opdracht verplaatst de huidige tabblad-familie naar links

en: This command moves the current tab family to the right
nl: Deze opdracht verplaatst de huidige tabblad-familie naar rechts

en: Push input line into history but doesn't send to server
nl: Invoerregel naar geschiedenis duwen maar niet naar server verzenden

en: There was an error loading key bindings configuration
nl: Er is een fout opgetreden bij het laden van de configuratie van de toetsenbordkoppelingen

en: <none>
nl: <geen>

en: Key
nl: Toets

en: Action
nl: Actie

en: XChat: Keyboard Shortcuts
nl: XChat: Sneltoetsen

en: Shift
nl: Verschuiven

en: Error opening keys config file
nl: Fout bij openen toetsen config bestand

en: Unknown keyname %s in key bindings config file
    Load aborted, please fix %s/keybindings.conf
nl: Onbekende toetsnaam %s in toetsenverbindingen config bestand
    Laden afgebroken, repareer a.u.b. %s/keybindings.conf

en: Unknown action %s in key bindings config file
    Load aborted, Please fix %s/keybindings
nl: Onbekende actie %s in toetsenverbindingen config bestand
    Laden afgebroken, repareer a.u.b. %s/keybindings

en: Expecting Data line (beginning Dx{:|!}) but got:
    %s
    
    Load aborted, Please fix %s/keybindings
nl: Verwacht Data-regel (beginnend met Dx{:|!}) maar gekregen:
    %s
    
    Laden afgebroken, repareer a.u.b. %s/keybindings

en: Key bindings config file is corrupt, load aborted
    Please fix %s/keybindings.conf
nl: Toetsenverbindingen config bestand is kapot, laden afgebroken
    Repareer a.u.b. %s/keybindings.conf

en: Cannot write to that file.
nl: Kan niet schrijven naar dat bestand.

en: Cannot read that file.
nl: Kan dat bestand niet lezen.

en: That mask already exists.
nl: Dat masker bestaat al.

en: Private
nl: Prive

en: Notice
nl: Melding

en: Invite
nl: Uitnodigen

en: Unignore
nl: Niet langer negeren

en: Enter mask to ignore:
nl: Geef het te negeren masker:

en: XChat: Ignore list
nl: XChat: Negeerlijst

en: Ignore Stats:
nl: Negeer stats:

en: Channel:
nl: Kanaal:

en: Private:
nl: Privé:

en: Notice:
nl: Melding:

en: Invite:
nl: Uitnodigen:

en: Add...
nl: Voeg toe...

en: Channel name too short, try again.
nl: Naam van kanaal is te kort, probeer opnieuw.

en: XChat: Connection Complete
nl: XChat: verbinding vervolledigd

en: Connection to %s complete.
nl: Verbinding naar %s vervolledigd.

en: In the Server-List window, no channel (chat room) has been entered to be automatically joined for this network.
nl: Er is voor dit netwerk geen kanaal (chat room) om automatisch te vervoegen, opgegeven in het Server-List venster.

en: What would you like to do next?
nl: Wat wilt u vervolgens doen?

en: _Nothing, I'll join a channel later.
nl: _Niets, ik zal later een kanaal vervoegen.

en: _Join this channel:
nl: Kanaal vervoegen (_J):

en: If you know the name of the channel you want to join, enter it here.
nl: Als u de naam van het kanaal dat u wilt vervoegen kent, geef het dan hier op.

en: O_pen the Channel-List window.
nl: O_pen het Channel-List venster.

en: Retrieving the Channel-List may take a minute or two.
nl: De Channel-List opvragen, kan één of twee minuten duren.

en: _Always show this dialog after connecting.
nl: _Altijd deze dialoog tonen na het verbinden.

en: Dialog with
nl: Dialoog met

en: Topic for %s is: %s
nl: Onderwerp van %s is: %s

en: No topic is set
nl: Er is geen onderwerp ingesteld

en: This server still has %d channels or dialogs associated with it. Close them all?
nl: Er zijn nog steeds %d kanalen of dialogen met deze server geassocieerd. Wilt u ze allemaal sluiten?

en: Insert Attribute or Color Code
nl: Attribuut- of kleurcode invoegen

en: <b>Bold</b>
nl: <b>Vet</b>

en: <u>Underline</u>
nl: <u>Onderstreept</u>

en: Normal
nl: Normaal

en: Colors 0-7
nl: Kleuren 0-7

en: Colors 8-15
nl: Kleuren 8-15

en: Beep on message
nl: Pieptoon bij bericht

en: Show join/part messages
nl: Bericht binnengaan/verlaten weergeven

en: Color paste
nl: Plakken met kleur

en: _Close Tab
nl: Tabblad sluiten (_C)

en: _Detach Tab
nl: Tabbla_d losmaken

en: User limit must be a number!
nl: Gebruikersgrens moet een getal zijn!

en: Topic Protection
nl: Onderwerp bescherming

en: No outside messages
nl: Geen berichten van buiten

en: Secret
nl: Geheim

en: Invite Only
nl: Alleen-uitnodigen

en: Moderated
nl: Gemodereerd

en: Ban List
nl: Banlijst

en: Keyword
nl: Sleutelwoord

en: User Limit
nl: Gebruikerslimiet

en: Show/Hide userlist
nl: Laat de gebruikerslijst wel/niet zien

en: Unable to set transparent background!
    
    You may be using a non-compliant window
    manager that is not currently supported.
nl: Kan transparante achtergrond niet instellen!
    
    Mogelijk gebruikt u een niet-overeenstemmende
    vensterbeheerder die nu niet wordt ondersteund.

en: Enter new nickname:
nl: Nieuwe bijnaam invullen

en: Host unknown
nl: Host onbekend

en: Real Name:
nl: Echte naam:

en: User:
nl: Gebruiker:

en: Country:
nl: Land:

en: Away Msg:
nl: Afwezigheidsboodschap:

en: %u minutes ago
nl: %u minuten geleden

en: Last Msg:
nl: Laatste bericht:

en: The Menubar is now hidden. You can show it again by pressing F9 or right-clicking in a blank part of the main text area.
nl: De Menubar is nu verborgen. U kunt die opnieuw laten zien door op F9 te drukken of door rechts te klikken in een blanco deel van het tekstgebied.

en: Copy Selected Link
nl: Geselecteerde URL kopiëren

en: Join Channel
nl: Kanaal binnengaan

en: Part Channel
nl: Kanaal verlaten

en: Cycle Channel
nl: Kanaal ronddraaien

en: XChat: User menu
nl: XChat: Gebruikersmenu

en: Edit This Menu...
nl: Dit menu bewerken...

en: Retrieve channel list...
nl: Haal kanaallijst af...

en: URL Handlers - Special codes:
    
    %s  =  the URL string
    
    Putting a ! infront of the command
    indicates it should be sent to a
    shell instead of XChat
nl: URL helpers - Speciale codes:
    
    %s  =  de URL-tekst
    
    Een ! zetten voor de opdracht
    geeft aan dat deze naar een shell
    i.p.v. naar XChat moet worden
    gestuurd

en: XChat: User Defined Commands
nl: XChat: Door gebruiker gedefinieerde opdrachten

en: XChat: Userlist Popup menu
nl: XChat Gebruikerslijst Popup menu

en: Replace with
nl: Vervang met

en: XChat: Replace
nl: XChat: Vervangen

en: XChat: URL Handlers
nl: XChat: URL Programma's

en: XChat: Userlist buttons
nl: XChat: Gebruikerslijst Knoppen

en: XChat: Dialog buttons
nl: XChat: Dialoogknoppen

en: XChat: CTCP Replies
nl: XChat: CTCP Antwoorden

en: Network Li_st...
nl: Netwerklij_st...

en: _New
nl: _Nieuw

en: Server Tab...
nl: Server tabblad...

en: Channel Tab...
nl: Kanaal tabblad...

en: Server Window...
nl: Server venster...

en: Channel Window...
nl: Kanaal venster...

en: _Load Plugin or Script...
nl: Plugin of script _laden...

en: _Quit
nl: Afsluiten (_Q)

en: _View
nl: Beeld (_V)

en: M_ode Buttons
nl: M_odus knoppen

en: T_ree
nl: Boom (_r)

en: _Network Meters
nl: _Netwerkinstellingen

en: Off
nl: Offline

en: Graph
nl: Grafiek

en: _Disconnect
nl: Verbin_ding verbreken

en: _Reconnect
nl: Opnieuw ve_rbinden

en: Marked Away
nl: Als weg markeren

en: _Usermenu
nl: Gebr_uikersmenu

en: S_ettings
nl: Inst_ellingen

en: _Preferences
nl: Voorkeuren (_P)

en: Advanced
nl: Uitgebreid

en: Auto Replace...
nl: Auto vervangen...

en: CTCP Replies...
nl: CTCP Antwoorden...

en: Dialog Buttons...
nl: Dialoogknoppen...

en: Keyboard Shortcuts...
nl: Sneltoetsen...

en: Text Events...
nl: Tekst gebeurtenissen...

en: URL Handlers...
nl: URL Programma's...

en: User Commands...
nl: Gebruikerscommando's...

en: Userlist Buttons...
nl: Gebruikerslijst Knoppen...

en: Userlist Popup...
nl: Gebruikerslijst Popup menu...

en: _Window
nl: Venster (_W)

en: Ban List...
nl: Verbanlijst...

en: Channel List...
nl: Kanaallijst...

en: Character Chart...
nl: Speciale tekens...

en: Direct Chat...
nl: Direct chat...

en: File Transfers...
nl: Bestandsoverdrachten...

en: Ignore List...
nl: Negeerlijst...

en: Notify List...
nl: Waarschuwingslijst...

en: Plugins and Scripts...
nl: Plugins en scripts...

en: Raw Log...
nl: Ruw log...

en: URL Grabber...
nl: URL grijper...

en: Reset Marker Line
nl: Markeringslijn opnieuw instellen

en: C_lear Text
nl: Tekst wissen (_l)

en: Search Text...
nl: Tekst zoeken...

en: Save Text...
nl: Tekst opslaan...

en: _Help
nl: _Hulp

en: _Contents
nl: Inhoud (_C)

en: _About
nl: Info (_A)

en: _Attach Window
nl: Venster _aanhechten

en: _Close Window
nl: Venster sluiten (_C)

en: User
nl: Gebruiker

en: Last Seen
nl: Laatst gezien

en: Never
nl: Nooit

en: Enter nickname to add:
nl: Geef bijnaam om toe te voegen:

en: XChat: Notify List
nl: XChat: Waarschuwingsvenster

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Open Dialog
nl: Dialoogvenster openen

en: Description
nl: Omschrijving

en: Select a Plugin or Script to load
nl: Kies een Plugin of Script om te laden

en: XChat: Plugins and Scripts
nl: XChat: Plugins en scripts

en: _Load...
nl: _Laden...

en: _UnLoad
nl: Ontladen (_U)

en: _Close
nl: Sluiten (_C)

en: Save As...
nl: Opslaan Als...

en: XChat: Rawlog (%s)
nl: XChat: Ruw log (%s)

en: Clear rawlog
nl: Ruw log wissen

en: The window you opened this Search for doesn't exist anymore.
nl: Het venster waarvoor dit venster geopend was bestaat niet meer.

en: Search hit end, not found.
nl: Zoekopdracht heeft einde bereikt, niet gevonden.

en: XChat: Search
nl: XChat: Zoeken

en: _Match case
nl: Hoofdlettergevoelig (_M)

en: Search _backwards
nl: Achterwaarts zoeken (_b)

en: _Find
nl: Zoek (_F)

en: New Network
nl: Nieuw Netwerk

en: Really remove network "%s" and all its servers?
nl: Zeker het netwerk "%s" en al zijn servers verwijderen?

en: User name and Real name cannot be left blank.
nl: Gebruikersnaam en echte naam mogen niet blanco gelaten worden.

en: XChat: Edit %s
nl: XChat: %s bewerken

en: Servers for %s
nl: Servers voor %s

en: Connect to selected server only
nl: Verbind enkel met geselecteerde server

en: Don't cycle through all the servers when the connection fails.
nl: Niet alle servers afgaan wanneer verbinden mislukt.

en: Your Details
nl: Uw details

en: Use global user information
nl: Algemene gebruikersinfo gebruiken

en: _Nick name:
nl: Bij_naam:

en: Second choice:
nl: Tweede keuze:

en: _User name:
nl: Gebr_uikersnaam:

en: Rea_l name:
nl: Echte naam (_l):

en: Connecting
nl: Bezig met verbinden

en: Auto connect to this network at startup
nl: Auto-verbinden met dit netwerk bij opstarten

en: Use a proxy server
nl: Een Proxy Server gebruiken

en: Use SSL for all the servers on this network
nl: SSL gebruiken voor alle servers op dit netwerk

en: Accept invalid SSL certificate
nl: Onjuist SSL certificaat accepteren

en: C_hannels to join:
nl: Kanalen om binnen te gaan (_h):

en: Channels to join, separated by commas, but not spaces!
nl: Kanalen om binnen te gaan, gescheiden door komma's, maar geen spaties!

en: Connect command:
nl: Verbindopdracht:

en: Extra command to execute after connecting. If you need more than one, set this to LOAD -e <filename>, where <filename> is a text-file full of commands to execute.
nl: Extra uit te voeren opdracht na verbinden. Als u er meerdere nodig heeft, kunt u dit instellen op LOAD -e <bestandsnaam>, waar <bestandsnaam> een tekstbestand is met de uit te voeren opdrachten.

en: Nickserv password:
nl: Bijnaamserver wachtwoord:

en: If your nickname requires a password, enter it here. Not all IRC networks support this.
nl: Als uw bijnaam een wachtwoord vereist, geef het dan hier in. Niet alle IRC-netwerken ondersteuenen dit.

en: Server password:
nl: Serverwachtwoord:

en: Password for the server, if in doubt, leave blank.
nl: Wachtwoord voor de server. Bij twijfel leeglaten.

en: Character set:
nl: Tekenset:

en: _Edit
nl: B_ewerken

en: XChat: Network List
nl: XChat: Netwerklijst

en: User Information
nl: Gebruikersinformatie

en: Third choice:
nl: Derde keuze:

en: Networks
nl: Netwerken

en: Skip network list on startup
nl: Netwerklijst overslaan bij opstarten

en: _Edit...
nl: B_ewerken...

en: _Sort
nl: _Sorteren

en: C_onnect
nl: Verbinden (_o)

en: Text Box Appearance
nl: Tekstvak uiterlijk

en: Font:
nl: Lettertype:

en: Background image:
nl: Achtergrond Afbeelding:

en: Scrollback lines:
nl: Terugschuif regels:

en: Colored nick names
nl: Gekleurde bijnamen

en: Give each person on IRC a different color
nl: Elke persoon op IRC een andere kleur geven

en: Indent nick names
nl: Bijnamen inspringen

en: Make nick names right-justified
nl: Bijnamen rechts uitlijnen

en: Transparent background
nl: Achtergrond doozichtig

en: Show marker line
nl: Markeringslijn weergeven

en: Insert a red line after the last read text.
nl: Rode lijn invoegen na laatste gelezen tekst.

en: Transparency Settings
nl: Instellingen transparantheid

en: Red:
nl: Rood:

en: Green:
nl: Groen:

en: Blue:
nl: Blauw:

en: Time Stamps
nl: Tijdsstempels

en: Enable time stamps
nl: Tijdsstempels aan zetten

en: Time stamp format:
nl: Tijdstampformaat:

en: See strftime manpage for details.
nl: Zie strftime handboekpagina voor details.

en: Input box
nl: Invoervak

en: Use the Text box font and colors
nl: Tekstvak lettertype en kleuren gebruiken

en: Spell checking
nl: spelling checken

en: Nick Completion
nl: Bijnaam-afmaken

en: Automatic nick completion (without TAB key)
nl: Automatische Bijnaamaanvulling (zonder TAB-toets)

en: Nick completion suffix:
nl: Nicknaam-aanvullen achtervoegsel:

en: Input Box Codes
nl: Invoervak codes

en: Interpret %nnn as an ASCII value
nl: Interpreteer %nnn als een ASCII waarde

en: Interpret %C, %B as Color, Bold etc
nl: %C, %B als kleur, vet etc. interpreteren

en: A-Z, Ops first
nl: A-Z, Ops eerst

en: Z-A, Ops last
nl: Z-A, Ops als laatste

en: Unsorted
nl: Ongesorteerd

en: Top
nl: Bovenkant

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Hidden
nl: Verborgen

en: User List
nl: Gebruikers Lijst

en: Show hostnames in user list
nl: Hostnamen in gebruikerslijst weergeven

en: User list sorted by:
nl: Gebruikerslijst gesorteerd op:

en: Away tracking
nl: Afwezigheidsbijhouding

en: Track the Away status of users and mark them in a different color
nl: Houdt de Away-status van gebruikers bij en markeer ze in een andere kleur

en: On channels smaller than:
nl: Bij kanalen kleiner dan:

en: Action Upon Double Click
nl: Activeren met dubbel-klikken

en: Execute command:
nl: Opdracht uitvoeren:

en: Windows
nl: Vensters

en: Always
nl: Altijd

en: Only requested tabs
nl: Alleen gevraagde tabbladen

en: Open an extra tab for server messages
nl: Extra tabblad openen voor serverberichten

en: Open an extra tab for server notices
nl: Extra tabblad openen voor servermeldingen

en: Sort tabs in alphabetical order
nl: Tabbladen alfabetisch ordenen

en: Small tabs
nl: Kleine tabbladen

en: Focus new tabs:
nl: Nieuwe tabbladen focusseren:

en: Shorten tab labels to:
nl: Tabbladlabels verkorten tot:

en: Tabs or Windows
nl: Tabbladen of Vensters

en: Open channels in:
nl: Open kanalen in:

en: Open dialogs in:
nl: Open dialoog vensters in:

en: Open utilities in:
nl: Gereedschappen openen in:

en: Open DCC, Ignore, Notify etc, in tabs or windows?
nl: DCC, Negeren, berichten openen in tabbladen of vensters?

en: No
nl: Nee

en: Yes
nl: Ja

en: Browse for save folder every time
nl: Blader elke keer voor bewaarmap

en: Files and Directories
nl: Bestanden en mappen

en: Auto accept file offers:
nl: Auto accepteren bestandsaanbiedingen:

en: Download files to:
nl: Gedownloade bestanden opslaan in:

en: Move completed files to:
nl: Volledig gedownloade bestanden verplaatsen naar:

en: Save nick name in filenames
nl: Bijnaam opslaan in bestandsnamen

en: Network Settings
nl: Netwerkinstellingen

en: Get my address from the IRC server
nl: Mijn adres van de IRC server halen

en: Asks the IRC server for your real address. Use this if you have a 192.168.*.* address!
nl: De IRC-server om uw echte adres vragen. Gebruik dit als u een 192.168.*.* adres heeft!

en: DCC IP address:
nl: DCC IP Adres:

en: Claim you are at this address when offering files.
nl: Doe alsof u op dit adres bent bij het aanbieden van bestanden.

en: First DCC send port:
nl: Eerste DCC verstuurpoort:

en: Last DCC send port:
nl: Laatste DCC verstuurpoort:

en: !Leave ports at zero for full range.
nl: !Poorten op nul laten voor volledig bereik.

en: Maximum File Transfer Speeds (bytes per second)
nl: Maximale bestandsoverdrachtssnelheid (bytes/s)

en: One upload:
nl: Eén upload:

en: Maximum speed for one transfer
nl: Maximumsnelheid voor één overdracht

en: One download:
nl: Eén download:

en: All uploads combined:
nl: Alle uploads samen:

en: Maximum speed for all files
nl: Maximumsnelheid voor alle bestanden

en: All downloads combined:
nl: Alle downloads samen:

en: Alerts
nl: Waarschuwingen

en: Separate multiple words with commas.
nl: Plaats komma's tussen de woorden.

en: Default Messages
nl: Standaardberichten

en: Quit:
nl: Afsluiten:

en: Leave channel:
nl: Kanaal verlaten:

en: Away:
nl: Weg:

en: Away
nl: Weg

en: Announce away messages
nl: Weg-berichten aankondigen

en: Announce your away messages to all channels
nl: Uw weg-berichten aankondigen bij alle kanalen

en: Show away once
nl: Laat 'away' slechts een keer

en: Show identical away messages only once
nl: Identieke afwezigheidsberichten slechts eenmaal laten zien

en: Automatically unmark away
nl: Automatisch afwezig de-markeren

en: Unmark yourself as away before sending messages
nl: Uzelf niet meer als afwezig markeren alvorens berichten te verzenden

en: Advanced Settings
nl: Uitgebreide instellingen

en: Auto reconnect delay:
nl: Vertraging bij auto-herverbinden:

en: Display MODEs in raw form
nl: MODEs weergeven in ruwe vorm

en: Whois on notify
nl: Whois bij waarschuwen

en: Sends a /WHOIS when a user comes online in your notify list
nl: Een /WHOIS verzenden als een gebruiker uit uw lijst online komt

en: Hide join and part messages
nl: Binnengaan/verlaten berichten verbergen

en: Hide channel join/part messages by default
nl: Standaard kanaal binnengaan/verlaten berichten verbergen

en: Auto Open DCC Windows
nl: DCC-vensters auto-openen

en: Send window
nl: Verzendvenster

en: Receive window
nl: Ontvangstvenster

en: Chat window
nl: Chatvenster

en: Logging
nl: Loggen

en: Enable logging of conversations
nl: Loggen van gesprekken aanzetten

en: Log filename:
nl: Logbestandsnaam:

en: %s=Server %c=Channel %n=Network.
nl: %s=Server %c=Kanaal %n=Netwerk.

en: Insert timestamps in logs
nl: Tijdsstempels in logs invoegen

en: Log timestamp format:
nl: Log tijdsstempel formaat:

en: (Disabled)
nl: (Uitgezet)

en: All Connections
nl: Alle verbindingen

en: IRC Server Only
nl: Enkel IRC Server

en: Your Address
nl: Uw adres

en: Bind to:
nl: Verbinden met:

en: Only useful for computers with multiple addresses.
nl: Alleen bruikbaar voor computers met meerdere adressen.

en: Proxy Server
nl: Proxy-server

en: Hostname:
nl: Hostnaam:

en: Port:
nl: Poort:

en: Type:
nl: Soort

en: Use proxy for:
nl: Een Proxy Server gebruiken voor:

en: Proxy Authentication
nl: Proxy-authenticatie

en: Use Authentication (MS Proxy, HTTP or Socks5 only)
nl: Gebruik authenticatie (enkel MS Proxy, HTTP of Socks5)

en: Use Authentication (HTTP or Socks5 only)
nl: Gebruik authenticatie (enkel HTTP of Socks5)

en: Username:
nl: Gebruikersnaam:

en: Password:
nl: Wachtwoord:

en: Select an Image File
nl: Selecteer een afbeeldingsbestand

en: Select Download Folder
nl: Kies downloadmap

en: Select font
nl: Kies een Lettertype

en: Browse...
nl: Bladeren...

en: Mark identified users with:
nl: Geïdentificeerde gebruikers markeren met:

en: Mark not-identified users with:
nl: Niet-geïdentificeerde gebruikers markeren met:

en: Select color
nl: Kies een kleur

en: Text Colors
nl: Tekstkleuren

en: mIRC colors:
nl: mIRC kleuren:

en: Local colors:
nl: Lokale kleuren:

en: Foreground:
nl: Voorgrond:

en: Background:
nl: Achtergrond:

en: Marking Text
nl: Markeringstekst

en: Interface Colors
nl: Interfacekleuren

en: New data:
nl: Nieuwe gegevens:

en: Marker line:
nl: Markeringslijn:

en: New message:
nl: Nieuw bericht:

en: Away user:
nl: Gebruiker weg:

en: Highlight:
nl: Oplichting:

en: Event
nl: Gebeurtenis

en: Sound file
nl: Geluidsbestand

en: Select a sound file
nl: Kies een geluidsnaam

en: Sound playing method:
nl: Geluidsafspeelmethode:

en: External sound playing _program:
nl: Extern geluidsafspeel_programma:

en: _External program
nl: _Extern programma

en: _Automatic
nl: _Automatisch

en: Sound files _directory:
nl: Geluidsbestan_den map:

en: Sound file:
nl: Geluidsbestand:

en: _Browse...
nl: _Bladeren...

en: _Play
nl: Afs_pelen

en: Interface
nl: Uiterlijk

en: Text box
nl: Tekstvak

en: User list
nl: Gebruikerslijst

en: Colors
nl: Kleuren

en: Chatting
nl: Chatten

en: General
nl: Algemeen

en: Sound
nl: Geluid

en: Network setup
nl: Netwerkinstellingen

en: File transfers
nl: Bestandsoverdrachten

en: Categories
nl: Categorieën

en: Some settings were changed that require a restart to take full effect.
nl: Sommige instellingen die zijn veranderd worden pas actief na het opnieuw starten.

en: *WARNING*
    Auto accepting DCC to your home directory
    can be dangerous and is exploitable. Eg:
    Someone could send you a .bash_profile
nl: *WAARSCHUWING*
    Auto accepteren van DCC naar uw persoonlijke
    map is gevaarlijk en er kan misbruik van worden
    gemaakt.
    Iemand kan u bijvoorbeeld een .bash_profile
    bestand opsturen.

en: XChat: Preferences
nl: XChat: Voorkeuren

en: There was an error parsing the string
nl: Er is een fout opgetreden bij het parsen van de string

en: This signal is only passed %d args, $%d is invalid
nl: Dit signaal is slechts %d argumenten gegeven, $%d is onjuist

en: Print Texts File
nl: Tekstbestand afdrukken

en: Edit Events
nl: Gebeurtenissen bewerken

en: $ Number
nl: $ Getal

en: Load From...
nl: Laden vanaf...

en: Test All
nl: Allemaal Testen

en: XChat: URL Grabber
nl: XChat: URL Grijper

en: Clear list
nl: Lijst wissen

en: Copy selected URL
nl: Geselecteerde URL kopiëren

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Save list to a file
nl: Lijst opslaan naar een bestand

en: %d ops, %d total
nl: %d ops, %d totaal
