xchat 2.8.1 - en to cs translation catalogue (1047 entries)

en: Cannot create ~/.xchat2
cs: Nemohu vytvořit ~/.xchat2

en: I'm busy
cs: Pracuji

en: Leaving
cs: Odcházím

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
cs: * Spuštění IRC pod uživatelem root je hloupé! Měli byste si
      vytvořit uživatelský účet a ten používat pro přihlášení.

en: Waiting
cs: Čekám

en: Active
cs: Aktivní

en: Failed
cs: Selhalo

en: Done
cs: Hotovo

en: Connect
cs: Připojit

en: Aborted
cs: Zrušeno

en: Cannot access %s
cs: Nemohu přistoupit k %s

en: Error
cs: Chyba

en: %s is offering "%s". Do you want to accept?
cs: %s nabízí "%s". Souhlasíte?

en: No active DCCs
cs: Žádné aktivní DCC

en: YES
cs: ANO

en: NO
cs: NE

en: You are being CTCP flooded from %s, ignoring %s
cs: Jste zavalen CTCP od %s, ignoruji %s

en: You are being MSG flooded from %s, setting gui_auto_open_dialog OFF.
cs: Jste zavalen MSG od %s, nastavuji gui_auto_open_dialog na VYPNUTO.

en: No channel joined. Try /join #<channel>
cs: Nejste připojeni k žádnému kanálu. Zkuste /join #<channel>

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
cs: Nepřipojeno. Zkuste /server <host> [<port>]

en: Already marked away: %s
cs: Označen jako pryč: %s

en: Already marked back.
cs: Označen jako zpět.

en: I need /bin/sh to run!
cs: Pro spuštění potřebuji /bin/sh !

en: Commands Available:
cs: Dostupné příkazy:

en: User defined commands:
cs: Uživatelské příkazy:

en: Plugin defined commands:
cs: Příkazy obsažené v pluginu:

en: Type /HELP <command> for more information, or /HELP -l
cs: Pro více informací zadejte /HELP <command>, nebo /HELP -l

en: Unknown arg '%s' ignored.
cs: Ignorován neznámý argument '%s'.

en: No such plugin found.
cs: Nebyl nalezen žádný plugin.

en: That plugin is refusing to unload.
cs: Tento plugin se odmítá uvolnit z paměti.

en: ADDBUTTON <name> <action>, adds a button under the user-list
cs: ADDBUTTON <name> <action>, přidá tlačítko pod uživatelským seznamem.

en: ALLCHAN <cmd>, sends a command to all channels you're in
cs: ALLCHAN <cmd>, pošle příkaz na všechny kanály, na kterých jste

en: ALLCHANL <cmd>, sends a command to all channels you're in
cs: ALLCHANL <cmd>, pošle příkaz na všechny kanály, na kterých jste

en: ALLSERV <cmd>, sends a command to all servers you're in
cs: ALLSERV <cmd>, pošle příkaz na všechny servery, na kterých jste

en: AWAY [<reason>], sets you away
cs: AWAY [<reason>], nastaví že jste pryč

en: BACK, sets you back (not away)
cs: BACK, vás nastaví zpět (přítomen)

en: BAN <mask> [<bantype>], bans everyone matching the mask from the current channel. If they are already on the channel this doesn't kick them (needs chanop)
cs: BAN <mask> [<bantype>], zakáže každého, kdo odpovídá masce na aktuálním kanálu. Pokud se již nacházíte na kanálu, nedojde k jeho vyhození (na to je potřeba chanop)

en: Set per channel options
    CHANOPT CONFMODE ON|OFF - Toggle conf mode/showing of join and part messages
    CHANOPT COLORPASTE ON|OFF - Toggle color paste
    CHANOPT BEEP ON|OFF - Toggle beep on message
    CHANOPT TRAY ON|OFF - Toggle tray blink on message
cs: Množina voleb kanálu
    CHANOPT CONFMODE ON|OFF - Zapne mód zobrazující připojení a částečné zprávy kanálu
    CHANOPT COLORPASTE ON|OFF - Zapne barvu
    CHANOPT BEEP ON|OFF - Zapne zvuk při zprávě
    CHANOPT TRAY ON|OFF - Zapne blikání při zprávě

en: CLEAR [ALL|HISTORY], Clears the current text window or command history
cs: CLEAR [ALL|HISTORY], smaže aktuální textové okno nebo historii příkazů

en: CLOSE, Closes the current window/tab
cs: CLOSE, zavře aktuální okno/kartu

en: COUNTRY [-s] <code|wildcard>, finds a country code, eg: au = australia
cs: COUNTRY [-s] <code|wildcard>, nalezne kód země, např: cs = CR

en: CTCP <nick> <message>, send the CTCP message to nick, common messages are VERSION and USERINFO
cs: CTCP <nick> <zpráva>, pošle zprávu CTCP dané přezdívce, běžné zprávy jsou VERSION a USERINFO

en: 
    DCC GET <nick>                      - accept an offered file
    DCC SEND [-maxcps=#] <nick> [file]  - send a file to someone
    DCC PSEND [-maxcps=#] <nick> [file] - send a file using passive mode
    DCC LIST                            - show DCC list
    DCC CHAT <nick>                     - offer DCC CHAT to someone
    DCC PCHAT <nick>                    - offer DCC CHAT using passive mode
    DCC CLOSE <type> <nick> <file>         example:
             /dcc close send johnsmith file.tar.gz
cs: 
    DCC GET <nick>                      - přijme nabízený soubor
    DCC SEND [-maxcps=#] <nick> [file]  - pošle někomu soubor
    DCC PSEND [-maxcps=#] <nick> [file] - pošle soubor pomocí pasivního módu
    DCC LIST                            - zobrazí seznam DCC
    DCC CHAT <nick>                     - nabídne někomu DCC CHAT
    DCC PCHAT <nick>                    - nabídne DCC CHAT v pasivní režimu
    DCC CLOSE <type> <nick> <file>        příklad:
             /dcc close send johnsmith file.tar.gz

en: DEHOP <nick>, removes chanhalf-op status from the nick on the current channel (needs chanop)
cs: DEHOP <nick>, odstraní právo chanhalf-op z přezdívky na aktuálním kanálu (vyžaduje chanop)

en: DELBUTTON <name>, deletes a button from under the user-list
cs: DELBUTTON <name>, smaže tlačítko pod uživatelským seznamem

en: DEOP <nick>, removes chanop status from the nick on the current channel (needs chanop)
cs: DEOP <nick>, odstraní právo chanop z přezdívky na aktuálním kanálu (vyžaduje chanop)

en: DEVOICE <nick>, removes voice status from the nick on the current channel (needs chanop)
cs: DEVOICE <nick>, odstraní právo voice z přezdívky na aktuálním kanálu (vyžaduje chanop)

en: DISCON, Disconnects from server
cs: DISCON, odpojí se od serveru

en: DNS <nick|host|ip>, Finds a users IP number
cs: DNS <nick|host|ip>, nalezne uživatelovu IP adresu

en: ECHO <text>, Prints text locally
cs: ECHO <text>, napíše text lokálně

en: EXEC [-o] <command>, runs the command. If -o flag is used then output is sent to current channel, else is printed to current text box
cs: EXEC [-o] <command>, spustí příkaz. Je-li nastavena značka -o, bude výstup zobrazen na aktuálním kanálu, jinak se vytiskne do aktuálního textového pole

en: EXECCONT, sends the process SIGCONT
cs: EXECCONT, pošle procesu SIGCONT

en: EXECKILL [-9], kills a running exec in the current session. If -9 is given the process is SIGKILL'ed
cs: EXECKILL [-9], zabije spuštěný příkaz v současném sezení. Pokud předáte procesu -9, bude proces SIGKILLed

en: EXECSTOP, sends the process SIGSTOP
cs: EXECSTOP, pošle procesu signál SIGSTOP

en: EXECWRITE, sends data to the processes stdin
cs: EXECWRITE, pošle data z procesu na stdin

en: FLUSHQ, flushes the current server's send queue
cs: FLUSHQ, vymaže aktuální frontu zpráv serveru

en: GATE <host> [<port>], proxies through a host, port defaults to 23
cs: GATE <host> [<port>], použije proxy hostitele, výchozí port je 23

en: GHOST <nick> <password>, Kills a ghosted nickname
cs: GHOST <nick> <password>, zabije ducha přezdívky

en: HOP <nick>, gives chanhalf-op status to the nick (needs chanop)
cs: HOP <nick>, předá právo chanhalf-op přezdívce (vyžaduje chanop)

en: ID <password>, identifies yourself to nickserv
cs: ID <password>, identifikuje vás pro nickserv

en: IGNORE <mask> <types..> <options..>
        mask - host mask to ignore, eg: *!*@*.aol.com
        types - types of data to ignore, one or all of:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        options - NOSAVE, QUIET
cs: IGNORE <mask> <types..> <options..>
        mask - maska hostitele, kterého chcete ignorovat, např: *!*@*.aol.com
        types - typ igrnorování, jeden nebo všechny z:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        options - NOSAVE, QUIET

en: INVITE <nick> [<channel>], invites someone to a channel, by default the current channel (needs chanop)
cs: INVITE <nick> [<channel>], pozve někoho na kanál, výchozí je aktuální aktuální kanál (vyžaduje chanop)

en: JOIN <channel>, joins the channel
cs: JOIN <channel>, připojí se ke kanálu

en: KICK <nick>, kicks the nick from the current channel (needs chanop)
cs: KICK <nick>, vyhodí nick z aktuálního kanálu (vyžaduje chanop)

en: KICKBAN <nick>, bans then kicks the nick from the current channel (needs chanop)
cs: KICKBAN <nick>, vypoví a pak vyhodí nick z aktuálního kanálu (vyžaduje chanop)

en: LAGCHECK, forces a new lag check
cs: LAGCHECK, vynutí novou kontrolu lagu

en: LASTLOG <string>, searches for a string in the buffer
cs: LASTLOG <string>, hledá řetězec v bufferu

en: LOAD [-e] <file>, loads a plugin or script
cs: LOAD [-e] <file>, nahraje plugin nebo skript

en: MDEHOP, Mass deop's all chanhalf-ops in the current channel (needs chanop)
cs: MDEHOP, hromadný deop všech chanhalf-op v aktuálním kanálu (vyžaduje chanop)

en: MDEOP, Mass deop's all chanops in the current channel (needs chanop)
cs: MDEHOP, hromadný deop všech chanop v aktuálním kanálu (vyžaduje chanop)

en: ME <action>, sends the action to the current channel (actions are written in the 3rd person, like /me jumps)
cs: ME <action>, pošle na aktuální kanál nějakou akci (akce jsou psány v třetí osobě, např. /me jumps)

en: MKICK, Mass kicks everyone except you in the current channel (needs chanop)
cs: MKICK, hromadný vyhozov všech kromě vás aktuálním kanálu (vyžaduje chanop)

en: MOP, Mass op's all users in the current channel (needs chanop)
cs: MOP, hromadný op všech uživatelů na aktuálním kanálu (vyžaduje chanop)

en: MSG <nick> <message>, sends a private message
cs: MSG <nick> <message>, pošle soukromou zprávu

en: NAMES, Lists the nicks on the current channel
cs: NAMES, zobrazí seznam přezdívek v aktuálním kanálu

en: NCTCP <nick> <message>, Sends a CTCP notice
cs: NCTCP <nick> <message>, pošle poznámku CTCP

en: NICK <nickname>, sets your nick
cs: NICK <nickname>, nastaví váš nick

en: NOTICE <nick/channel> <message>, sends a notice. Notices are a type of message that should be auto reacted to
cs: NOTICE <nick/channel> <message>, pošle poznámku. Poznámka je typ zprávy, na kterou může být zpětně reagováno

en: NOTIFY [-n network1[,network2,...]] [<nick>], displays your notify list or adds someone to it
cs: NOTIFY [-n network1[,network2,...]] [<nick>], zobrazí váš seznam upozornění nebo tam někoho přidá

en: OP <nick>, gives chanop status to the nick (needs chanop)
cs: OP <nick>, dá právo chanop určené přezdívce (vyžaduje chanop)

en: PART [<channel>] [<reason>], leaves the channel, by default the current one
cs: PART [<channel>] [<reason>], opustí kanál, ve výchozím nastavení ten aktuální

en: PING <nick | channel>, CTCP pings nick or channel
cs: PING <nick | channel>, CTCP ping přezdívky nebo kanálu

en: QUERY [-nofocus] <nick>, opens up a new privmsg window to someone
cs: QUERY [-nofocus] <nick>,  otevře nové okno pro privmsg přezdívky

en: QUIT [<reason>], disconnects from the current server
cs: QUIT [<reason>], odpojí se od aktuálního serveru

en: QUOTE <text>, sends the text in raw form to the server
cs: QUOTE <text>, pošle text serveru

en: RECONNECT [-ssl] [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
cs: RECONNECT [-ssl] [<host>] [<port>] [<password>], Může být volán stejně jako /RECONNECT pro nové připojení k aktuálnímu serveru nebo pomocí /RECONNECT ALL pro připojení ke všem otevřeným serverům

en: RECONNECT [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
cs: RECONNECT [<host>] [<port>] [<password>], Může být volán stejně jako /RECONNECT pro nové připojení k aktuálnímu serveru nebo pomocí /RECONNECT ALL pro připojení ke všem otevřeným serverům

en: RECV <text>, send raw data to xchat, as if it was received from the irc server
cs: RECV <text>, pošle text xchatu, stejně jako by byl přijmut od serveru irc

en: SAY <text>, sends the text to the object in the current window
cs: SAY <text>, pošle text do aktuálního okna

en: SERVCHAN [-ssl] <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
cs: SERVCHAN [-ssl] <host> <port> <channel>, připojí se a vstoupí do kanálu

en: SERVCHAN <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
cs: SERVCHAN <host> <port> <channel>, připojí se a vstoupí do kanálu

en: SERVER [-ssl] <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667 for normal connections, and 9999 for ssl connections
cs: SERVER [-ssl] <host> [<port>] [<password>], připojí se k serveru na výchozím portu 6667 pro běžná připojení a portu 9999 pro připojení ssl

en: SERVER <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667
cs: SERVER <host> [<port>] [<password>], připojí se k serveru na výchozím portu 6667

en: TOPIC [<topic>], sets the topic if one is given, else shows the current topic
cs: TOPIC [<topic>], nastaví téma kanálu, jinak ukáže aktuální téma

en: 
    TRAY -f <timeout> <file1> [<file2>] Blink tray between two icons.
    TRAY -f <filename>                  Set tray to a fixed icon.
    TRAY -i <number>                    Blink tray with an internal icon.
    TRAY -t <text>                      Set the tray tooltip.
    TRAY -b <title> <text>              Set the tray balloon.
cs: 
    TRAY -f <timeout> <file1> [<file2>] Změní ikonu podle jmen souborů.
    TRAY -f <filename>                  Nastaví ikonu na pevnou.
    TRAY -i <number>                    Zabliká ikonou v daném intervalu.
    TRAY -t <text>                      Nastaví tip ikony.
    TRAY -b <title> <text>              Nastaví kontextovou nápovědu ikony..

en: UNBAN <mask> [<mask>...], unbans the specified masks.
cs: UNBAN <mask> [<mask>...], povolí danou masku.

en: UNLOAD <name>, unloads a plugin or script
cs: UNLOAD <name>, uvolní z paměti plugin nebo skript

en: URL <url>, opens a URL in your browser
cs: URL <url>, otevře URL ve vašem prohlížeči

en: USELECT [-a] [-s] <nick1> <nick2> etc, highlights nick(s) in channel userlist
cs: USELECT [-a] [-s] <nick1> <nick2> atd, zvýrazní nick v uživatelském seznamu kanálu

en: VOICE <nick>, gives voice status to someone (needs chanop)
cs: VOICE <nick>, přidá právo hlasování někomu (vyžaduje chanop)

en: WALLCHAN <message>, writes the message to all channels
cs: WALLCHAN <message>, napíše zpráva všem na kanálu

en: WALLCHOP <message>, sends the message to all chanops on the current channel
cs: WALLCHOP <message>, pošle zprávu všem chanop na aktuálním kanálu

en: Usage: %s
cs: Použití: %s

en: 
    No help available on that command.
cs: 
    K přikazu není k dispozici žádná nápověda.

en: No such command.
cs: Takový příkaz neexistuje.

en: Bad arguments for user command.
cs: Špatné argumenty přikazu.

en: Too many recursive usercommands, aborting.
cs: Příliš mnoho rekurzivních příkazů, ruším.

en: Unknown Command. Try /help
cs: Neznámý příkaz. Zkuste /help

en: No xchat_plugin_init symbol; is this really an xchat plugin?
cs: Žádný symbol xchat_plugin_init; jedná se určitě o plugin xchatu?

en: Are you sure this is a SSL capable server and port?
cs: Jste si jistí, že server podporuje SSL a tento port?

en: Cannot resolve hostname %s
    Check your IP Settings!
cs: Nemohu přeložit hostitele %s
    Zkontrolujte vaše nastavení IP!

en: Proxy traversal failed.
cs: Překlad proxy selhal.

en: Cycling to next server in %s...
cs: Zkouším další server v %s...

en: Warning: "%s" character set is unknown. No conversion will be applied for network %s.
cs: Čekám: symbol "%s" je neznámý. Pro síť %s nebude použita žádná konverze.

en: %C22*%O$t$1 added to notify list.
cs: %C22*%O$t$1 přidán do seznamu oznámení

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(You are banned).
cs: %C22*%O$tNemohu připojit%C26 %B$1 %O(Byl jste vypovězen).

en: %C22*%O$t$1 is now known as $2
cs: %C22*%O$t$1 je nyní znám jako $2

en: %C22*%O$t$1 sets ban on $2
cs: %C22*%O$t$1 nastavil ban na $2

en: %C22*%O$tChannel $1 created on $2
cs: %C22*%O$tKanál $1 vytvořen na $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes channel half-operator status from%C26 $2
cs: %C22*%O$t%C26$1%O odstranil práva half-operator z%C26 $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes channel operator status from%C26 $2
cs: %C22*%O$t%C26$1%O odstranil práva operator z%C26 $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes voice from%C26 $2
cs: %C22*%O$t%C26$1%O odstranil hlas z%C26 $2

en: %C22*%O$t$1 sets exempt on $2
cs: %C22*%O$t$1 osvobodil $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives channel half-operator status to%C26 $2
cs: %C22*%O$t%C26$1%O dal právo half-operator%C26 $2

en: %C22*%O$t$1 sets invite on $2
cs: %C22*%O$t$1 vás pozval na $2

en: %UChannel          Users   Topic
cs: %UKanál          Uživatelé   Téma

en: %C22*%O$t$1 sets mode $2$3 $4
cs: %C22*%O$t$1 nastavil mód $2$3 $4

en: %C22*%O$t%C22Channel $1 modes: $2
cs: %C22*%O$t%C22Kanál $1 módy: $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives channel operator status to%C26 $2
cs: %C22*%O$t%C26$1%O dal právo operator%C26 $2

en: %C22*%O$t$1 removes exempt on $2
cs: %C22*%O$t$1 zrušil osvobození na $2

en: %C22*%O$t$1 removes invite on $2
cs: %C22*%O$t$1 zrušil pozvání na $2

en: %C22*%O$t$1 removes channel keyword
cs: %C22*%O$t$1 zrušil klíčové slovo kanálu

en: %C22*%O$t$1 removes user limit
cs: %C22*%O$t$1 zrušil limit uživatele

en: %C22*%O$t$1 sets channel keyword to $2
cs: %C22*%O$t$1 nastavil klíčové slovo kanálu na $2

en: %C22*%O$t$1 sets channel limit to $2
cs: %C22*%O$t$1 nastavil limit kanálu na $2

en: %C22*%O$t$1 removes ban on $2
cs: %C22*%O$t$1 zrušil ban na $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives voice to%C26 $2
cs: %C22*%O$t%C26$1%O dal hlas%C26 $2

en: %C22*%O$t%C22Connected. Now logging in...
cs: %C22*%O$t%C22Připojen. Přihlašuji se...

en: %C22*%O$t%C22Connecting to $1 ($2) port $3%O...
cs: %C22*%O$t%C22Přihlašuji se k $1 ($2) port $3%O...

en: %C21*%O$t%C21Connection failed. Error: $1
cs: %C21*%O$t%C21Přihlášení selhalo. Chyba: $1

en: %C22*%O$tReceived a CTCP $1 from $2
cs: %C22*%O$tObdržen CTCP $1 od $2

en: %C22*%O$tReceived a CTCP $1 from $2 (to $3)
cs: %C22*%O$tObdržen CTCP $1 od $2 (na $3)

en: %C22*%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2
cs: %C22*%O$tObdržel sondu CTCP $1 od $2

en: %C22*%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2 (to $3)
cs: %C22*%O$tObdržel sondu CTCP $1 od $2 (na $3)

en: %C22*%O$tDCC CHAT to %C26$1%O aborted.
cs: %C22*%O$tDCC CHAT s %C26$1%O zrušen.

en: %C22*%O$tDCC CHAT connection established to %C26$1 %C30[%O$2%C30]
cs: %C22*%O$tPřipojení DCC CHAT navázáno s %C26$1 %C30[%O$2%C30]

en: %C22*%O$tDCC CHAT to %C26$1%O lost ($4).
cs: %C22*%O$tDCC CHAT s %C26$1%O ztraceno ($4).

en: %C22*%O$tReceived a DCC CHAT offer from $1
cs: %C22*%O$tPřijata nabídka DCC CHAT od $1

en: %C22*%O$tOffering DCC CHAT to $1
cs: %C22*%O$tNabízí DCC CHAT $1

en: %C22*%O$tAlready offering CHAT to $1
cs: %C22*%O$tJiž nabízí CHAT $1

en: %C22*%O$tDCC $1 connect attempt to%C26 $2%O failed (err=$3).
cs: %C22*%O$tPožadavek $1 na DCC připojení k%C26 $2%O selhal (err=$3).

en: %C22*%O$tReceived '$1%O' from $2
cs: %C22*%O$tPřišel '$1%O' od $2

en: %C24,18 Type  To/From    Status  Size    Pos     File
cs: %C24,18 Typ  Do/Od    Stav  Velikost    Poz     Soubor

en: %C22*%O$tReceived a malformed DCC request from %C26$1%O.%010%C22*%O$tContents of packet: $2
cs: %C22*%O$tPřišel zkomolený požadavek DCC od %C26$1%O.%010%C22*%O

en: %C22*%O$tOffering%C26 $1%O to%C26 $2
cs: %C22*%O$tNabízí%C26 $1%O k%C26 $2

en: %C22*%O$tNo such DCC offer.
cs: %C22*%O$tTakový požadavek DCC neexistuje.

en: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $2%O to%C26 $1%O aborted.
cs: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $2%O k%C26 $1%O zrušen.

en: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $1%O from%C26 $3%O complete %C30[%C26$4%O cps%C30]%O.
cs: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $1%O od%C26 $3%O hotovo %C30[%C26$4%O cps%C30]%O.

en: %C22*%O$tDCC RECV connection established to%C26 $1 %C30[%O$2%C30]
cs: %C22*%O$tPřipojení DCC RECV vytvořeno s%C26 $1 %C30[%O$2%C30]

en: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $1%O from%C26 $3%O failed ($4).
cs: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $1%O od%C26 $3%O selhalo ($4).

en: %C22*%O$tDCC RECV: Cannot open $1 for writing ($2).
cs: %C22*%O$tDCC RECV: Nemohu otevřít $1 pro zápis ($2).

en: %C22*%O$tThe file%C26 $1%C already exists, saving it as%C26 $2%O instead.
cs: %C22*%O$tThe file%C26 $1%C již existuje, ukládám jako%C26 $2%O.

en: %C22*%O$t%C26$1 %Ohas requested to resume%C26 $2 %Cfrom%C26 $3%C.
cs: %C22*%O$t%C26$1 %Opožádal o zopakování%C26 $2 %Cz%C26 $3%C.

en: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $2%O to%C26 $1%O aborted.
cs: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $2%O s%C26 $1%O zrušen.

en: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $1%O to%C26 $2%O complete %C30[%C26$3%O cps%C30]%O.
cs: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $1%O s%C26 $2%O hotovo %C30[%C26$3%O cps%C30]%O.

en: %C22*%O$tDCC SEND connection established to%C26 $1 %C30[%O$2%C30]
cs: %C22*%O$tPřipojení DCC SEND vytvořeno s%C26 $1 %C30[%O$2%C30]

en: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $1%O to%C26 $2%O failed. $3
cs: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $1%O s%C26 $2%O selhalo. $3

en: %C22*%O$t%C26$1 %Ohas offered%C26 $2 %O(%C26$3 %Obytes)
cs: %C22*%O$t%C26$1 %Onabídl%C26 $2 %O(%C26$3 %Obytů)

en: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Oto%C26 $3 %Cstalled - aborting.
cs: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Os%C26 $3 %Czastaveno - ruším.

en: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Oto%C26 $3 %Otimed out - aborting.
cs: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Os%C26 $3 %Ovypršelo - ruším.

en: %C22*%O$t$1 deleted from notify list.
cs: %C22*%O$t$1 smazán ze seznamu upozornění.

en: %C22*%O$tDisconnected ($1).
cs: %C22*%O$tOdpojen ($1).

en: %C22*%O$tFound your IP: [$1]
cs: %C22*%O$tNalezena vaše IP: [$1]

en: %O%C26$1%O added to ignore list.
cs: %O%C26$1%O přidán do seznamu ignorovaných.

en: Ignore on %C26$1%O changed.
cs: Ignorování %C26$1%O změněno.

en: %C24,18 Hostmask                  PRIV NOTI CHAN CTCP DCC  INVI UNIG
cs: %C24,18 Maska                  PRIV NOTI CHAN CTCP DCC  INVI UNIG

en: %O%C26$1%O removed from ignore list.
cs: %O%C26$1%O odstraněn ze seznamu ignorovaných.

en:   Ignore list is empty.
cs:   Seznam ignorovaných je prázdný.

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(Channel is invite only).
cs: %C22*%O$tNemohu se připojit%C26 %B$1 %O(Kanál je pouze pro zvané).

en: %C22*%O$tYou have been invited to%C26 $1%O by%C26 $2%C (%C26$3%C)
cs: %C22*%O$tByl jste pozván do%C26 $1%O od%C26 $2%C (%C26$3%C)

en: %C19*%O$t%C19%B$1 %B($3) has joined $2
cs: %C19*%O$t%C19%B$1 %B($3) přišel do $2

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(Requires keyword).
cs: %C22*%O$tNemohu se připojit%C26 %B$1 %O(Vyžaduje klíčové slovo).

en: %C21*%O$t%C21$1 has kicked $2 from $3 ($4%O%C21)
cs: %C21*%O$t%C21$1 vykopl $2 z $3 ($4%O%C21)

en: %C22*%O$tYou have been killed by $1 ($2%O%C22)
cs: %C22*%O$tByl jste zabit $1 ($2%O%C22)

en: %C22*%O$t%C22MOTD Skipped.
cs: %C22*%O$t%C22MOTD přeskočena.

en: %C22*%O$t$1 already in use. Retrying with $2...
cs: %C22*%O$t$1 se již používá. Zkouším s $2...

en: %C22*%O$tNickname already in use. Use /NICK to try another.
cs: %C22*%O$tPřezdívka se již používá. Použijte /NICK a zkuste jinou.

en: %C22*%O$tNo such DCC.
cs: %C22*%O$tTakový DCC neexistuje.

en: %C22*%O$tNo process is currently running
cs: %C22*%O$tŽádný proces v současné době neběží

en: $tNotify list is empty.
cs: $tSeznam upozornění je prázdný.

en: %C24,18 %B  Notify List
cs: %C24,18 %B  Seznam upozornění

en: %C22*%O$t$1 users in notify list.
cs: %C22*%O$t$1  uživatelů v seznamu upozornění.

en: %C22*%O$tNotify: $1 is offline ($3).
cs: %C22*%O$tUpozornění: $1 je offline ($3).

en: %C22*%O$tNotify: $1 is online ($3).
cs: %C22*%O$tUpozornění: $1 je online ($3).

en: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) has left $3
cs: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) opustil $3

en: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) has left $3 (%O%C23%B%B$4%O%C23)
cs: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) opustil $3 (%O%C23%B%B$4%O%C23)

en: %C22*%O$tPing reply from $1: $2 second(s)
cs: %C22*%O$tOdpověď ping od $1: $2 sekund

en: %C22*%O$tNo ping reply for $1 seconds, disconnecting.
cs: %C22*%O$tŽádná odpověď na ping po $1 sekund, odpojuji.

en: %C22*%O$tA process is already running
cs: %C22*%O$tA proces již běží

en: %C23*%O$t%C23$1 has quit (%O%C23%B%B$2%O%C23)
cs: %C23*%O$t%C23$1 odešel (%O%C23%B%B$2%O%C23)

en: %C22*%O$t$1 sets modes%B %C30[%O$2%B%C30]
cs: %C22*%O$t$1 nastavil módy%B %C30[%O$2%B%C30]

en: %C22*%O$tLooking up IP number for%C26 $1%O...
cs: %C22*%O$tHledám IP adresu pro%C26 $1%O...

en: %C22*%O$t%C22Connected.
cs: %C22*%O$t%C22Připojen.

en: %C22*%O$t%C22Looking up $1
cs: %C22*%O$t%C22Hledá $1

en: %C22*%O$tStopped previous connection attempt (pid=$1)
cs: %C22*%O$tUkončen předchozí pokus o připojení (pid=$1)

en: %C29*%O$t%C29Topic for $1%C %C29is: $2
cs: %C29*%O$t%C29Téma pro $1%C %C29je: $2

en: %C22*%O$t$1 has changed the topic to: $2
cs: %C22*%O$t$1 změnil téma na: $2

en: %C29*%O$t%C29Topic for $1%C %C29set by $2%C %C29at $3
cs: %C29*%O$t%C29Téma pro $1%C %C29nastavil $2%C %C29v $3

en: %C22*%O$tUnknown host. Maybe you misspelled it?
cs: %C22*%O$tNeznámý počítač. Možná špatně napsán?

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(User limit reached).
cs: %C22*%O$tNemohu se připojit k%C26 %B$1 %O(Uživatelský limit překročen).

en: %C22*%O$t%C26Users on $1:%C $2
cs: %C22*%O$t%C26Uživatelů na $1:%C $2

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Cis away %C30(%O$2%O%C30)
cs: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Cje pryč %C30(%O$2%O%C30)

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %OEnd of WHOIS list.
cs: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %OKonec seznamu WHOIS.

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O idle%C26 $2
cs: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O nečinnost%C26 $2

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O idle%C26 $2%O, signon:%C26 $3
cs: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O nečinnost%C26 $2%O, přihlášen:%C26 $3

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Oreal user@host%C27 $2%O, real IP%C27 $3
cs: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Ouživatel@počítač%C27 $2%O, IP adresa%C27 $3

en: %C19*%O$t%C19Now talking on $2
cs: %C19*%O$t%C19Nyní hovoříte na $2

en: %C23*$tYou have been kicked from $2 by $3 ($4%O%C23)
cs: %C23*$tByl jste vykopnut z $2 od $3 ($4%O%C23)

en: %C23*$tYou have left channel $3
cs: %C23*$tOpustil jste kanál $3

en: %C23*$tYou have left channel $3 (%O%C23%B%B$4%O%C23)
cs: %C23*$tOpustil jste kanál $3 (%O%C23%B%B$4%O%C23)

en: %C22*%O$tYou've invited%C26 $1%O to%C26 $2%O (%C26$3%O)
cs: %C22*%O$tByl jste pozván%C26 $1%O na%C26 $2%O (%C26$3%O)

en: %C22*%O$tYou are now known as $2
cs: %C22*%O$tJste znám jako $2

en: **** ENDING LOGGING AT %s
cs: **** KONČÍM ZÁZNAM V %s

en: **** BEGIN LOGGING AT %s
cs: **** ZAČÍNÁM ZÁZNAM V %s

en: * Can't open log file(s) for writing. Check the
      permissions on %s/xchatlogs
cs: * Nemohu otevřít soubor(y) se záznamem pro zápis.
      Zkontrolujte oprávnění k %s/xchatlogs

en: Left message
cs: Zpráva při ukončení

en: Right message
cs: Zpráva při ukončení

en: The nick of the joining person
cs: Přezdívka připojujícího se člověka

en: The channel being joined
cs: Připojil jste se ke kanálu

en: The host of the person
cs: Osobní počítač

en: Nickname
cs: Přezdívka

en: The action
cs: Akce

en: Mode char
cs: Znak módu

en: The text
cs: Text

en: Identified text
cs: Textová identifikace

en: The message
cs: Zpráva

en: Old nickname
cs: Stará přezdívka

en: New nickname
cs: Nová přezdívka

en: Nick of person who changed the topic
cs: Přezdívka osoby, která změnila téma

en: Topic
cs: Téma:

en: Channel
cs: Kanál

en: The nickname of the kicker
cs: Přezdívka vyhazovače

en: The person being kicked
cs: Osoba bude vyhozena

en: The channel
cs: Kanál

en: The reason
cs: Důvod

en: The nick of the person leaving
cs: Přezdívka odcházející osoby

en: The time
cs: Čas

en: The creator
cs: Autor

en: Reason
cs: Důvod

en: Host
cs: Hostitel

en: Who it's from
cs: Odkud je

en: The time in x.x format (see below)
cs: Čas ve formátu x.x (podívejte se dále)

en: The Channel it's going to
cs: Kanál k

en: The sound
cs: Zvuk

en: The nick of the person
cs: Přezdívka osoby

en: The CTCP event
cs: Událost CTCP

en: The nick of the person who set the key
cs: Přezdívka osoby, která nastavila klíč

en: The key
cs: Klíč

en: The nick of the person who set the limit
cs: Přezdívka osoby, která nastavila limit

en: The limit
cs: Limit

en: The nick of the person who did the op'ing
cs: Přezdívka osoby, která může op-ovat

en: The nick of the person who has been op'ed
cs: Přezdívka osoby, která byla op-ována

en: The nick of the person who has been halfop'ed
cs: Přezdívka osoby, která byla halfop-ována

en: The nick of the person who did the halfop'ing
cs: Přezdívka osoby, která může halfop-ovat

en: The nick of the person who did the voice'ing
cs: Přezdívka osoby, o které bylo hlasováno

en: The nick of the person who has been voice'ed
cs: Přezdívka osoby, která byla hlasována

en: The nick of the person who did the banning
cs: Přezdívka osoby, která byla vykázána

en: The ban mask
cs: Maska banu

en: The nick who removed the key
cs: Přezdívka toho, kdo odstranil klíč

en: The nick who removed the limit
cs: Přezdívka toho, kdo odstranil limit

en: The nick of the person of did the deop'ing
cs: Přezdívka toho, kdo dělá deop-ování

en: The nick of the person who has been deop'ed
cs: Přezdívka toho, kdo byl deop-ován

en: The nick of the person of did the dehalfop'ing
cs: Přezdívka toho, kdo byl deop-ován

en: The nick of the person who has been dehalfop'ed
cs: Přezdívka toho, kdo byl dehalfop-ován

en: The nick of the person of did the devoice'ing
cs: Přezdívka toho, kdo dělá hlasování

en: The nick of the person who has been devoice'ed
cs: Přezdívka toho, kdo byl zbaven hlasování

en: The nick of the person of did the unban'ing
cs: Přezdívka toho, kdo může odbanovat

en: The nick of the person who did the exempt
cs: Přezdívka toho, kdo může osvobodit

en: The exempt mask
cs: Vyňatá maska

en: The nick of the person removed the exempt
cs: Přezdívka osoby, která odstranila výjimku

en: The nick of the person who did the invite
cs: Přezdívka osoby, která provedla pozvání

en: The invite mask
cs: Maska pro pozvání

en: The nick of the person removed the invite
cs: Přezdívka osoby, která odstranila pozvání

en: The nick of the person setting the mode
cs: Přezdívka osoby, která nastavuje mód

en: The mode's sign (+/-)
cs: Znaménka módu (+/-)

en: The mode letter
cs: Znaky módu

en: The channel it's being set on
cs: Kanál na kterém to bude nastaveno

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Full name
cs: Celé jméno

en: Channel Membership/"is an IRC operator"
cs: Příslušenství ke kanálu/"je operátor IRC"

en: Server Information
cs: Informace o serveru

en: Idle time
cs: Doba nečinnosti

en: Signon time
cs: Čas přihlášení

en: Away reason
cs: Důvod nepřítomnosti

en: Message
cs: Zpráva

en: Account
cs: Účet

en: Real user@host
cs: Skutený uživatel@počítač

en: Real IP
cs: Skutečná IP

en: Channel Name
cs: Jméno kanálu

en: Server Name
cs: Jméno serveru

en: Nick of person who invited you
cs: Přezdívka uživatele, který vás pozval

en: Users
cs: Uživatelé

en: Nickname in use
cs: Přezdívka se používá

en: Nick being tried
cs: Přezdívka bude vyzkoušena

en: Network
cs: Síť

en: Modes string
cs: Módy

en: IP address
cs: IP adresa

en: DCC Type
cs: Typ DCC

en: Filename
cs: Jméno souboru

en: Destination filename
cs: Požadované jméno souboru

en: Pathname
cs: Cesta

en: Position
cs: Pozice

en: Size
cs: Velikost

en: DCC String
cs: Řetězec DCC

en: Number of notify items
cs: Počet položek k oznámení

en: Old Filename
cs: Původní název souboru

en: New Filename
cs: Nový název souboru

en: Receiver
cs: Přijímač

en: Hostmask
cs: Maska hostitele

en: Hostname
cs: Hostitelský název

en: The Packet
cs: Balíček

en: Seconds
cs: Sekund

en: Nick of person who have been invited
cs: Přezdívka pozvaného uživatele

en: Banmask
cs: Maska pro ban

en: Who set the ban
cs: Kdo nastavil ban

en: Ban time
cs: Trvání banu

en: Error parsing event %s.
    Loading default.
cs: Chyba při analýze události %s.
    Načítám výchozí nastavení.

en: Cannot read sound file:
    %s
cs: Nemůžu přečíst zvkukový soubor:
    %s

en: Remote host closed socket
cs: Vzdálený počítač zavřel soket

en: Connection refused
cs: Připojení odmítnuto

en: No route to host
cs: Není cesta k počítači

en: Connection timed out
cs: Připojení vypršelo

en: Cannot assign that address
cs: Nemohu přiřadit tuto adresu

en: Connection reset by peer
cs: Připojení resetováno hostitelem

en: Ascension Island
cs: Ostrov Nanebevstoupení

en: Andorra
cs: Andora

en: United Arab Emirates
cs: Spojené arabské emiráty

en: Afghanistan
cs: Afgánistán

en: Antigua and Barbuda
cs: Antigua a Barbuda

en: Albania
cs: Albánie

en: Armenia
cs: Arménie

en: Netherlands Antilles
cs: Nizozemské Antily

en: Antarctica
cs: Antarktida

en: Reverse DNS
cs: Reverzní DNS

en: American Samoa
cs: Americká Samoa

en: Austria
cs: Rakousko

en: Australia
cs: Austrálie

en: Aland Islands
cs: Alandské ostrovy

en: Azerbaijan
cs: Ázerbájdžán

en: Bosnia and Herzegovina
cs: Bosna a Hercegovina

en: Bangladesh
cs: Bangladéš

en: Belgium
cs: Belgie

en: Bulgaria
cs: Bulharsko

en: Bermuda
cs: Bermudy

en: Bolivia
cs: Bolívie

en: Brazil
cs: Brazílie

en: Bahamas
cs: Bahamy

en: Belarus
cs: Bělorusko

en: Canada
cs: Kanada

en: Cocos Islands
cs: Kokosové ostrovy

en: Democratic Republic of Congo
cs: Demokratická republika Kongo

en: Central African Republic
cs: Středoafrická republika

en: Congo
cs: Kongo

en: Switzerland
cs: Švýcarsko

en: Cameroon
cs: Kamerun

en: China
cs: Čína

en: Colombia
cs: Kolombie

en: Serbia and Montenegro
cs: Srbsko a Černá hora

en: Cuba
cs: Kuba

en: Christmas Island
cs: Vánoční ostrov

en: Cyprus
cs: Kypr

en: Czech Republic
cs: Česká republika

en: Germany
cs: Německo

en: Denmark
cs: Dánsko

en: Dominican Republic
cs: Dominkánská republika

en: Ecuador
cs: Ekvádor

en: Educational Institution
cs: Vzdělávací instituce

en: Estonia
cs: Estonsko

en: Western Sahara
cs: Západní Sahara

en: Spain
cs: Španělsko

en: Ethiopia
cs: Etiopie

en: European Union
cs: Evropská unie

en: Finland
cs: Finsko

en: Fiji
cs: Fidži

en: Falkland Islands
cs: Falklandské ostrovy

en: Micronesia
cs: Mikronésie

en: France
cs: Francie

en: Great Britain
cs: Velká Británie

en: Georgia
cs: Gruzie

en: French Guiana
cs: Francouzská Guayana

en: British Channel Isles
cs: Britské satelitní ostrovy

en: Greenland
cs: Grónsko

en: Government
cs: Vláda

en: Equatorial Guinea
cs: Rovníková Guinea

en: Greece
cs: Řecko

en: S. Georgia and S. Sandwich Isles
cs: S. Georgia a S. Sandwich Isles

en: Heard and McDonald Islands
cs: Heard a McDonald Islands

en: Croatia
cs: Chorvatsko

en: Hungary
cs: Maďarsko

en: Indonesia
cs: Indonésie

en: Ireland
cs: Irsko

en: India
cs: Indie

en: Informational
cs: Infromační

en: International
cs: Mezinárodní

en: British Indian Ocean Territory
cs: Britské teritorium Indického oceánu

en: Iraq
cs: Irák

en: Iran
cs: Irán

en: Iceland
cs: Island

en: Italy
cs: Itálie

en: Jamaica
cs: Jamajka

en: Jordan
cs: Jordánsko

en: Japan
cs: Japonsko

en: Kenya
cs: Keňa

en: Kyrgyzstan
cs: Kyrgyzstán

en: Cambodia
cs: Kambodža

en: North Korea
cs: Severní Korea

en: South Korea
cs: Jižní Korea

en: Kuwait
cs: Kuvajt

en: Kazakhstan
cs: Kazachstán

en: Lebanon
cs: Libanon

en: Liechtenstein
cs: Lichtenštejnsko

en: Sri Lanka
cs: Srí Lanka

en: Liberia
cs: Libérie

en: Lithuania
cs: Litva

en: Luxembourg
cs: Lucembursko

en: Latvia
cs: Lotyšsko

en: Morocco
cs: Maroko

en: Monaco
cs: Monako

en: Moldova
cs: Moldávie

en: Madagascar
cs: Madagaskar

en: Military
cs: Vojenské

en: Macedonia
cs: Makedonie

en: Mongolia
cs: Mongolsko

en: Mauritania
cs: Mauretánie

en: Maldives
cs: Maldivy

en: Mexico
cs: Mexiko

en: Malaysia
cs: Malajsie

en: Mozambique
cs: Mozambik

en: Namibia
cs: Namibie

en: New Caledonia
cs: Nová Kaledonie

en: Nigeria
cs: Nigérie

en: Netherlands
cs: Holandsko

en: Norway
cs: Norsko

en: Nepal
cs: Nepál

en: New Zealand
cs: Nový Zéland

en: Oman
cs: Omán

en: French Polynesia
cs: Francouzská Polynésie

en: Papua New Guinea
cs: Papua-Nová Guinea

en: Philippines
cs: Filipíny

en: Pakistan
cs: Pákistán

en: Poland
cs: Polsko

en: Palestinian Territory
cs: Palestinské teritorium

en: Portugal
cs: Portugalsko

en: Reunion
cs: Sjednocení

en: Romania
cs: Rumunsko

en: Old School ARPAnet
cs: Starý školní ARPAnet

en: Russian Federation
cs: Ruská federace

en: Saudi Arabia
cs: Saudská arábie

en: Solomon Islands
cs: Šalamounovy ostrovy

en: Sudan
cs: Súdán

en: Sweden
cs: Švédsko

en: Singapore
cs: Singapur

en: Slovenia
cs: Slovinsko

en: Slovak Republic
cs: Slovenská republika

en: Somalia
cs: Somálsko

en: Suriname
cs: Surinam

en: Former USSR
cs: Bývalé USSR

en: El Salvador
cs: El Salvádor

en: Syria
cs: Sýrie

en: Chad
cs: Čad

en: French Southern Territories
cs: Francouzská jižní teritoria

en: Thailand
cs: Thajsko

en: East Timor
cs: Východní Timor

en: Turkmenistan
cs: Turkménistán

en: Tunisia
cs: Tunis

en: Turkey
cs: Turecko

en: Trinidad and Tobago
cs: Trinidad a Tobago

en: Tanzania
cs: Tanzánie

en: Ukraine
cs: Ukrajina

en: United Kingdom
cs: Spojené Království

en: United States of America
cs: USA

en: Uzbekistan
cs: Uzbekistán

en: Vatican City State
cs: Městský stát Vatikán

en: Yugoslavia
cs: Jugoslávie

en: South Africa
cs: Jižní Afrika

en: Zambia
cs: Zambie

en: Unknown
cs: Neznámé

en: Open Dialog Window
cs: Otevřít dialogové okno

en: Send a File
cs: Poslat soubor

en: User Info (WHOIS)
cs: Informace o uživateli (WHOIS)

en: Operator Actions
cs: Akce operátora

en: Give Ops
cs: Dát práva Op

en: Take Ops
cs: Vzít práva Op

en: Give Voice
cs: Dát hlas

en: Take Voice
cs: Vzít hlas

en: Direct client-to-client
cs: Přímo klient-klient

en: Send File
cs: Poslat soubor

en: Offer Chat
cs: Nabídnout hovor

en: Abort Chat
cs: Zrušit hovor

en: Version
cs: Verze

en: Userinfo
cs: Uživatelinfo

en: Clientinfo
cs: Klientinfo

en: Time
cs: Čas

en: Finger
cs: Prst

en: Kill this user
cs: Zabít tohoto uživatele

en: Mode
cs: Mód

en: Give Half-Ops
cs: Dát práva Half-Op

en: Take Half-Ops
cs: Vzít Half-Op

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: Ignore User
cs: Ignorovat uživatele

en: UnIgnore User
cs: Zrušit ignoraci uživatele

en: Info
cs: Informace

en: Who
cs: Kdo

en: WhoIs
cs: KdoJe

en: Trace
cs: Trasa

en: External
cs: Externí

en: Traceroute
cs: Trasovat cestu

en: Leave Channel
cs: Opustit kanál

en: Join Channel...
cs: Vstoupit do kanálu...

en: Enter Channel to Join:
cs: Zadat kanál pro připojení:

en: Server Links
cs: Odkazy serveru

en: Ping Server
cs: Ping serveru

en: Hide Version
cs: Ukrýt verzi

en: bye
cs: hoj

en: Enter reason to kick %s:
cs: Zadat důvod vyhození %s:

en: Sendfile
cs: Poslat soubor

en: Send
cs: Poslat

en: Clear
cs: Smazat

en: Couldn't connect to session bus
cs: Nemohu se připojit k sezení

en: Failed to complete NameHasOwner
cs: Chyba při vykonávání NameHasOwner

en: Failed to complete Command
cs: Chyba při vykonávání Command

en: remote access
cs: vzdálený přístup

en: plugin for remote access using DBUS
cs: plugin pro vzdálený přístup používá DBUS

en: Couldn't connect to session bus: %s
cs: Nemohu se připojit k sezení: %s

en: Failed to acquire %s: %s
cs: Chyba při získání %s: %s

en: About XChat
cs: O XChatu

en: A multiplatform IRC Client
cs: Multiplatformní klient IRC

en: Character Chart
cs: Mapa znaků

en: Not connected.
cs: Nepřipojen

en: You must select some bans.
cs: Musíte vybrat nějký ban.

en: Are you sure you want to remove all bans in %s?
cs: Určitě chcete odstranit všechny bany na %s?

en: Mask
cs: Maska

en: From
cs: Z

en: Date
cs: Datum

en: You can only open the Ban List window while in a channel tab.
cs: Okno se seznamem banů otevřet pouze pokud se nacházíte na kanálu.

en: XChat: Ban List (%s)
cs: XChat: Seznam Banů (%s)

en: Unban
cs: Odbanovat

en: Crop
cs: Sbalit

en: Refresh
cs: Aktualizovat

en: Displaying %d/%d users on %d/%d channels.
cs: %d/%d uživatelů na %d/%d kanálech.

en: Select an output filename
cs: Vyberte požadovaný název souboru

en: _Join Channel
cs: _Připojit se ke kanálu

en: _Copy Channel Name
cs: _Zkopírovat jméno kanálu

en: Copy _Topic Text
cs: Zkopíruje _téma kanálu

en: XChat: Channel List (%s)
cs: XChat: Seznam kanálu (%s)

en: _Search
cs: _Vyhledávání

en: _Download List
cs: Seznam _stahování

en: Save _List...
cs: _Uložit seznam...

en: Show only:
cs: Pouze zobrazit:

en: channels with
cs: s kanály

en: to
cs: do

en: users.
cs: uživatelů.

en: Look in:
cs: Podívat se:

en: Channel name
cs: Jméno kanálu

en: Search type:
cs: Typ hledání:

en: Simple Search
cs: Jednoduché vyhledávání

en: Pattern Match (Wildcards)
cs: Maska odpovídá (Wildcards)

en: Regular Expression
cs: Regulární výraz

en: Find:
cs: Najít:

en: Send file to %s
cs: Poslat soubor %s

en: That file is not resumable.
cs: Nové odeslání souboru není možné.

en: Cannot access file: %s
    %s.
    Resuming not possible.
cs: Nemohu přistoupit k souboru: %s
    %s.
    Nové poslání není možné.

en: File in download directory is larger than file offered. Resuming not possible.
cs: Stahovaný soubor je větší než se vejde na disk. Pokračování ve stahování není možné.

en: Cannot resume the same file from two people.
cs: Nemohu pokračovat ve stahování souboru od dvou lidí.

en: XChat: Uploads and Downloads
cs: XChat: Upload a Download

en: Status
cs: Stav

en: File
cs: Soubor

en: Both
cs: Obě

en: Uploads
cs: Upload

en: Downloads
cs: Download

en: Details
cs: Detaily

en: File:
cs: Soubor:

en: Address:
cs: Adresa:

en: Abort
cs: Zrušit

en: Accept
cs: Přijmout

en: Resume
cs: Pokračovat

en: Open Folder...
cs: Otevřít adresář

en: XChat: DCC Chat List
cs: XChat: Seznam DCC Chat

en: Recv
cs: Přijmuto

en: Sent
cs: Odesláno

en: Start Time
cs: Čas

en: *NEW*
cs: *NOVÉ*

en: EDIT ME
cs: UPRAV MĚ

en: Name
cs: JMÉNO

en: Command
cs: Příkaz

en: Move Up
cs: Posun nahoru

en: Move Dn
cs: Posun dolů

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Save
cs: Uložit

en: Add New
cs: Přidat nové

en: Delete
cs: Smazat

en: Sort
cs: Setřídit

en: Help
cs: Nápověda

en: Don't auto connect to servers
cs: Nepřipojovat se automaticky k serverům

en: Use a different config directory
cs: Použít jiný konfigurační adresář

en: Don't auto load any plugins
cs: Nenačítat automaticky žádné pluginy

en: Show plugin auto-load directory
cs: Zobrazit adresář s automaticky načtenými pluginy

en: Show user config directory
cs: Zobrazit uživatelský konfigurační adresář

en: Open an irc://server:port/channel URL
cs: Otevřít URL irc://server:port/channel

en: Open URL in an existing XChat
cs: Otevře URL ve stávajícím XChatu

en: Show version information
cs: Zobrazit informace o verzi

en: Failed to open font:
    
    %s
cs: Chyba při otvírání písma:
    
    %s

en: Search buffer is empty.
cs: Zjistit zda je buffer prázdný.

en: %d bytes
cs: %d bytů

en: Network send queue: %d bytes
cs: Po síti posláno: %d bytů

en: The Run Command action runs the data in Data 1 as if it has been typed into the entry box where you pressed the key sequence. Thus it can contain text (which will be sent to the channel/person), commands or user commands. When run all \n characters in Data 1 are used to deliminate seperate commands so it is possible to run more than one command. If you want a \ in the actual text run then enter \\
cs: Příkaz Spusit spustí data v Data 1 tak, jako by byla zadána do vstupního pole, tam kde jste stiskli klíčovou sekvenci. Z tohoto důvodu může obsahovat text (který bude poslán na kanál nebo člověku), příkazy a uživatelské příkazy. Jakmile to spustíte, všechny znaky \n v Data 1 jsou použity pro oddělení příkazů, takže je možné spustit více jak jeden příkaz. Pokud chcete \ v aktuálním textu, pak zadejte \\

en: The Change Page command switches between pages in the notebook. Set Data 1 to the page you want to switch to. If Data 2 is set to anything then the switch will be relative to the current position
cs: Změna Stránky - příkazy pro přepínání mezi stránkami v záložkách. Nastavte Data 1 na stránku na kterou se chcete přepnout. Pokud je Data 2 nastavena na nějakou hodnotu, přepnutí bude relativní a bude se vztahovat k aktuální pozici

en: The Insert in Buffer command will insert the contents of Data 1 into the entry where the key sequence was pressed at the current cursor position
cs: Příkaz pro vkládání do bufferu - vloží obsah Data 1 do položky, kde byla stisknuta klíčová sekvence. Vloží to na místo aktuální pozice kurzoru

en: The Scroll Page command scrolls the text widget up or down one page or one line. Set Data 1 to either Up, Down, +1 or -1.
cs: Příkaz pro posun stránky - pohybuje textovým polem nahoru a dolů nebo po řádku. Nastavte Data 1 buď na nahoru, dolů, +1 nebo -1.

en: The Set Buffer command sets the entry where the key sequence was entered to the contents of Data 1
cs: Příkaz nastavení bufferu - nastaví položku, kde byla zadána řídící sekvence na obsah Data 1

en: The Last Command command sets the entry to contain the last command entered - the same as pressing up in a shell
cs: Příkaz pro poslední příkaz nastaví položku na obsah posledního příkazu, který jsme zadali. Toho docílíme stiskem klávesy nahoru v shellu.

en: The Next Command command sets the entry to contain the next command entered - the same as pressing down in a shell
cs: Příkaz další nastaví položku na obsah dalšího příkazu, který jsme zadali. Toho docílíme stiskem klávesy dolů v shellu

en: This command changes the text in the entry to finish an incomplete nickname or command. If Data 1 is set then double-tabbing in a string will select the last nick, not the next
cs: Tento příkaz změní text a provede jeho kompletaci z původně neúplné přezdívky nebo příkazu. Pokud jsou Data 1 nastavena, můžeme stisknout Tabulátor a vybrat nick.

en: This command scrolls up and down through the list of nicks. If Data 1 is set to anything it will scroll up, else it scrolls down
cs: Tento příkaz umožní pohyb nahoru a dolů v seznamu přezdívek. Pokud jsou Data 1na něco nastavena, bude se pohybovat nahoru, jinak to bude dolů

en: This command checks the last word entered in the entry against the replace list and replaces it if it finds a match
cs: Tento příkaz zkontroluje poslední zadané slovo ve vstupním poli proti seznamu náhrad a nahradí ho, pokud najde odpovídající náhradu

en: This command moves the front tab left by one
cs: Tento příkaz přesune otevřenou záložku o jednu doleva

en: This command moves the front tab right by one
cs: Tento příkaz přesune otevřenou záložku o jednu doprava

en: This command moves the current tab family to the left
cs: Tento příkaz přesune aktuální rodinu záložek doleva

en: This command moves the current tab family to the right
cs: Tento příkaz přesune aktuální rodinu záložek doprava

en: Push input line into history but doesn't send to server
cs: Přesune vstupní řádek do historie, ale nepošle ho na server

en: There was an error loading key bindings configuration
cs: Při načítání konfigurace klávesových zkratek došlo k chybě

en: <none>
cs: <žádný>

en: Mod
cs: Mód

en: Key
cs: Klíč

en: Action
cs: Akce

en: XChat: Keyboard Shortcuts
cs: XChat: Klávesové zkratky

en: Error opening keys config file
cs: Chyba při načítání konfigurace kláves

en: Unknown keyname %s in key bindings config file
    Load aborted, please fix %s/keybindings.conf
cs: Chybný název klávesy %s v konfiguračním souboru
    Načítání zrušeno, opravte prosím %s/keybindings.conf

en: Unknown action %s in key bindings config file
    Load aborted, Please fix %s/keybindings
cs: Neznámá akce %s kláves v konfiguračním souboru
    Načítání zrušeno, opravte prosím %s/keybindings

en: Expecting Data line (beginning Dx{:|!}) but got:
    %s
    
    Load aborted, Please fix %s/keybindings
cs: Očekávám datový řádek (beginning Dx{:|!}) ale našel jsem:
    %s
    
    Načítání zrušeno, opravte prosím %s/keybindings

en: Key bindings config file is corrupt, load aborted
    Please fix %s/keybindings.conf
cs: Konfigurační soubor s přiřazením kláves je poškozen, načítání zrušeno
    Opravte prosím %s/keybindings

en: Cannot write to that file.
cs: Nemohu do tohoto souboru zapisovat.

en: Cannot read that file.
cs: Nemohu z tohoto souboru číst.

en: That mask already exists.
cs: Maska již existuje.

en: Private
cs: Důvěrné

en: Notice
cs: Poznámka

en: Invite
cs: Pozvat

en: Unignore
cs: Zrušit ignoraci

en: Enter mask to ignore:
cs: Zadejte masku pro ignorování:

en: XChat: Ignore list
cs: XChat: Seznam ignorovaných

en: Ignore Stats:
cs: Stav ignorování:

en: Channel:
cs: Kanál:

en: Private:
cs: Důvěrné:

en: Notice:
cs: Poznámka:

en: Invite:
cs: Pozvat:

en: Add...
cs: Přidat...

en: Channel name too short, try again.
cs: Název kanálu je příliš krátký, zkuste to znovu.

en: XChat: Connection Complete
cs: XChat: Dokončení připojení

en: Connection to %s complete.
cs: Připojení k %s je hotovo.

en: In the Server-List window, no channel (chat room) has been entered to be automatically joined for this network.
cs: V okně se seznamem serverů, ne kanálů (místnost chat) bylo zadáno automatické připojení k této síti.

en: What would you like to do next?
cs: Přejete si provést další?

en: _Nothing, I'll join a channel later.
cs: _Ne, ke kanálu se připojím později.

en: _Join this channel:
cs: _Připojit se k tomuto kanálu:

en: If you know the name of the channel you want to join, enter it here.
cs: Pokud víte jméno kanálu, kte kterému se chcete připojit, pak ho zde zadejte.

en: O_pen the Channel-List window.
cs: O_tevřít seznam kanálů.

en: Retrieving the Channel-List may take a minute or two.
cs: Získávám seznam kanálů, to může chvíli trvat.

en: _Always show this dialog after connecting.
cs: _Vždy zobrait tento dialog po požipojení.

en: Dialog with
cs: Dialog k

en: Topic for %s is: %s
cs: Téma pro %s je: %s

en: No topic is set
cs: Žádné téma není nastaveno

en: This server still has %d channels or dialogs associated with it. Close them all?
cs: Tento server má s tím asociováno %d kanálů nebo dialogů. Zavřít všechny?

en: Insert Attribute or Color Code
cs: Vložit atributy nebo barvy

en: <b>Bold</b>
cs: <b>Tučně</b>

en: <u>Underline</u>
cs: <u>Podtrženo</u>

en: Normal
cs: Normální

en: Colors 0-7
cs: Barvy 0-7

en: Colors 8-15
cs: Barvy 8-15

en: Beep on message
cs: Zazvonit při zprávě

en: Blink tray on message
cs: Zablikat při zprávě

en: Show join/part messages
cs: Zobrazit zprávu o příhlášní/odchodu

en: Color paste
cs: Vkládání barev

en: _Close Tab
cs: _Zavřít záložku

en: _Detach Tab
cs: _Odpojit Záložku

en: User limit must be a number!
cs: Uživatelský limit musí být číslo!

en: Topic Protection
cs: Ochrana tématu

en: No outside messages
cs: Žádné zprávy zvenku

en: Secret
cs: Tajné

en: Invite Only
cs: Pouze pozvat

en: Moderated
cs: Moderováno

en: Ban List
cs: Seznam vypovězených

en: Keyword
cs: Klíčové slovo

en: User Limit
cs: Uživatelský limit

en: Show/Hide userlist
cs: Zobrazit/skrýt seznam uživatelů

en: Unable to set transparent background!
    
    You may be using a non-compliant window
    manager that is not currently supported.
cs: Nemohu nastavit transparentní pozadí!
    
    Možná používáte nějaký netypický okenní
    mazažer, který není v současné době podporován.

en: Enter new nickname:
cs: Zadejte novou přezdívku:

en: Host unknown
cs: Počítač není znám

en: Real Name:
cs: Skutečné jméno:

en: User:
cs: Uživatel:

en: Country:
cs: Země:

en: Away Msg:
cs: Zpráva pryč:

en: %u minutes ago
cs: před %u minutami

en: Last Msg:
cs: Poslední zpráva:

en: The Menubar is now hidden. You can show it again by pressing F9 or right-clicking in a blank part of the main text area.
cs: Panel s menu je nyní skrytý. Můžete ho opět zobrazit pomocí stisku klávesy F9 nebo kliknutím pravého tlačítka myši na prázdnou plochu hlavního textového pole.

en: Open Link in Browser
cs: Otevřít odkaz v prohlížeči

en: Copy Selected Link
cs: Kopírovat vybraný odkaz

en: Join Channel
cs: Připojit se ke kanálu

en: Part Channel
cs: Opustit kanál

en: Cycle Channel
cs: Otočit kanál

en: XChat: User menu
cs: X-Chat: Uživatelské menu

en: Edit This Menu...
cs: Upravit toto menu...

en: Retrieve channel list...
cs: Získat seznam kanálů...

en: User Commands - Special codes:
    
    %c  =  current channel
    %e  =  current network name
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %t  =  time/date
    %v  =  xchat version
    %2  =  word 2
    %3  =  word 3
    &2  =  word 2 to the end of line
    &3  =  word 3 to the end of line
    
    eg:
    /cmd john hello
    
    %2 would be "john"
    &2 would be "john hello".
cs: Uživatelské příkazy - Speciální kódy:
    
    %c  =  aktuální kanál
    %e  =  jméno aktuální sítě
    %m  =  informace o počítači
    %n  =  váš nick
    %t  =  čas/datum
    %v  =  verze xchatu
    %2  =  slovo 2
    %3  =  slovo 3
    &2  =  slovo 2 do konce řádku
    &3  =  slovo 3 do konce řádku
    
    např:
    /cmd honza ahoj
    
    %2 bude "honza"
    &2 bude "honza ahoj".

en: Userlist Buttons - Special codes:
    
    %a  =  all selected nicks
    %c  =  current channel
    %e  =  current network name
    %h  =  selected nick's hostname
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %s  =  selected nick
    %t  =  time/date
cs: Uživatelská tlačítka - Speciální kódy:
    
    %a  =  všechny vybrané přezdívky
    %c  =  aktuální kanál
    %e  =  jméno aktuální sítě
    %h  =  vybrat hostitelský název přezdívky
    %m  =  informace o počítači
    %n  =  váš nick
    %s  =  vybraný nick
    %t  =  čas/datum

en: Dialog Buttons - Special codes:
    
    %a  =  all selected nicks
    %c  =  current channel
    %e  =  current network name
    %h  =  selected nick's hostname
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %s  =  selected nick
    %t  =  time/date
cs: Dialogová tlačítka - Speciální kódy:
    
    %a  =  všechny zvolené přezdívky
    %c  =  aktuální kanál
    %e  =  jméno aktuální sítě
    %h  =  zvloený hostitelský název nicku
    %m  =  informace o počítači
    %n  =  váš nick
    %s  =  zvolený nick
    %t  =  čas/datum

en: CTCP Replies - Special codes:
    
    %d  =  data (the whole ctcp)
    %e  =  current network name
    %m  =  machine info
    %s  =  nick who sent the ctcp
    %t  =  time/date
    %2  =  word 2
    %3  =  word 3
    &2  =  word 2 to the end of line
    &3  =  word 3 to the end of line
cs: Odpovědi CTCP - Speciální kódy:
    
    %d  =  data (kompletní ctcp)
    %e  =  jméno aktuální sítě
    %m  =  informace o počítači
    %s  =  nick, který poslal ctcp
    %t  =  čas/datum
    %2  =  slovo 2
    %3  =  slovo 3
    &2  =  slovo 2 do konce řádku
    &3  =  slovo 3 do konce řádku

en: URL Handlers - Special codes:
    
    %s  =  the URL string
    
    Putting a ! infront of the command
    indicates it should be sent to a
    shell instead of XChat
cs: Obsluhy URL - Speciální kódy:
    
    %s  =  řetězec URL
    
    Přidání ! na začátek příkazu symbolizuje,
    že to chcete poslat shellu namísto
    XChatu

en: XChat: User Defined Commands
cs: X-Chat: Uživatelem definované příkazy

en: XChat: Userlist Popup menu
cs: XChat: Menu se seznamem uživatelů

en: Replace with
cs: Nahradit s

en: XChat: Replace
cs: X-Chat: Nahrazení

en: XChat: URL Handlers
cs: XChat: Obsluhy URL

en: XChat: Userlist buttons
cs: XChat: Tlačítka uživatelského seznamu

en: XChat: Dialog buttons
cs: XChat: Dialogová tlačítka

en: XChat: CTCP Replies
cs: XChat: Odpovědi CTCP

en: Network Li_st...
cs: Se_znam sítí...

en: _New
cs: _Nový

en: Server Tab...
cs: Záložka serveru...

en: Channel Tab...
cs: Záložka kanálu

en: Server Window...
cs: Okno serveru...

en: Channel Window...
cs: Okno kanálu...

en: _Load Plugin or Script...
cs: _Nahrát plugin nebo skript...

en: _Quit
cs: _Konec

en: _View
cs: Z_obrazit

en: M_ode Buttons
cs: T_lačítka módů

en: _Tabs
cs: _Záložky

en: T_ree
cs: Stro_m

en: _Network Meters
cs: _Měření sítě

en: Off
cs: Vypnuto

en: Graph
cs: Graf

en: _Disconnect
cs: _Odpojit

en: _Reconnect
cs: _Znovu připojit

en: Marked Away
cs: Jsem pryč (AWAY)

en: _Usermenu
cs: _Uživatelské menu

en: S_ettings
cs: Nas_tavení

en: _Preferences
cs: _Předvolby

en: Advanced
cs: Pokročilá nastavení

en: Auto Replace...
cs: Automaticky nahradit...

en: CTCP Replies...
cs: CTCP odpovědi...

en: Dialog Buttons...
cs: Dialogová tlačítka...

en: Keyboard Shortcuts...
cs: Klávesové zkratky...

en: Text Events...
cs: Textové události...

en: URL Handlers...
cs: Obsluhy URL adres...

en: User Commands...
cs: Uživatelské příkazy...

en: Userlist Buttons...
cs: Tlačítka seznamu uživatelů...

en: Userlist Popup...
cs: Okna seznamu uživatelů...

en: _Window
cs: _Okno

en: Ban List...
cs: Seznam banů...

en: Channel List...
cs: Seznam kanálů...

en: Character Chart...
cs: Graf...

en: Direct Chat...
cs: Přímý rozhovor...

en: File Transfers...
cs: Přenosy souboru...

en: Ignore List...
cs: Seznam ignorovaných...

en: Notify List...
cs: Seznam oznámení...

en: Plugins and Scripts...
cs: Pluginy a skripty...

en: Raw Log...
cs: Surový záznam...

en: URL Grabber...
cs: Lapač URL...

en: Reset Marker Line
cs: Resetovat označený řádek

en: C_lear Text
cs: _Smazat text

en: Search Text...
cs: Hledat text...

en: Save Text...
cs: Uložit text...

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Contents
cs: _Obsah

en: _About
cs: _O programu

en: _Attach Window
cs: _Připojit okno

en: _Close Window
cs: _Zavřít okno

en: User
cs: Uživatel

en: Last Seen
cs: Naposledy viděn

en: Never
cs: Nikdy

en: %d minutes ago
cs: před %d minutami

en: Enter nickname to add:
cs: Zadejte přezdívku pro přidání:

en: Notify on these networks:
cs: Oznámit na těchto sítích:

en: Comma separated list of networks is accepted.
cs: Čárkou oddělený seznam zvolených sítí.

en: XChat: Notify List
cs: XChat: Seznam upozornění

en: Remove
cs: Odstranit

en: Open Dialog
cs: Otevřít dialog

en: Cannot find 'notify-send' to open balloon alerts.
    Please install libnotify.
cs: Nemohu nalézt 'notify-send' pro zobrazení upozornění.
    Nainstalujte prosím libnotify.

en: XChat: Connected to %u networks and %u channels
cs: XChat: Připojen k %u sítím a %u kanálům

en: _Restore
cs: _Obnovit

en: _Hide
cs: _Skrýt

en: _Blink on
cs: _Zablikat při

en: Channel Message
cs: Zpráva kanálu

en: Private Message
cs: Soukromá zpráva

en: Highlighted Message
cs: Zvýrazněná zpráva

en: XChat: %u highlighted messages, latest from: %s (%s)
cs: XChat: %u zvýrazněných zpráv, poslední od: %s (%s)

en: XChat: New public message from: %s (%s)
cs: XChat: Nová veřejná zpráva od: %s (%s)

en: XChat: %u new public messages.
cs: XChat: %u nových veřejných zpráv.

en: XChat: Private message from: %s (%s)
cs: XChat: Soukromá zpráva od: %s (%s)

en: XChat: %u private messages, latest from: %s (%s)
cs: XChat: %u soukromých zpráv, poslední od: %s (%s)

en: XChat: File offer from: %s (%s)
cs: XChat: Nabídka souboru od: %s (%s)

en: XChat: %u file offers, latest from: %s (%s)
cs: XChat: %u nabídnutých souborů, poslední od: %s (%s)

en: Description
cs: Popis

en: Select a Plugin or Script to load
cs: Zvolit plugin nebo skript pro načtení

en: XChat: Plugins and Scripts
cs: XChat: Pluginy a skripty

en: _Load...
cs: _Načíst...

en: _UnLoad
cs: _Uvolnit

en: _Close
cs: _Zavřít

en: Save As...
cs: Uložit jako...

en: Clear rawlog
cs: Smazat rawlog

en: The window you opened this Search for doesn't exist anymore.
cs: Okno, které jste otevřeli více neexistuje.

en: Search hit end, not found.
cs: Nebylo nic nalezeno.

en: XChat: Search
cs: XChat: Vyhledávání

en: _Match case
cs: _Velikost písma

en: Search _backwards
cs: Hledat _zpětně

en: _Find
cs: _Najít

en: New Network
cs: Nová síť

en: Really remove network "%s" and all its servers?
cs: Skutečně chcete odstranit síť "%s" a všechny servery, které obsahuje?

en: User name and Real name cannot be left blank.
cs: Uživatelské jméno a skutečné jméno nemohou být prázdná políčka.

en: XChat: Edit %s
cs: XChat: Upravit %s

en: Servers for %s
cs: Servery pro %s

en: Connect to selected server only
cs: Připojit pouze k vybraným serverům

en: Don't cycle through all the servers when the connection fails.
cs: Neopakovat znovu všechny servery, pokud selže připojení.

en: Your Details
cs: Vaše detaily

en: Use global user information
cs: Použít globální informace o uživateli

en: _Nick name:
cs: _Přezdívka:

en: Second choice:
cs: Druhá volba:

en: _User name:
cs: _Uživatelské jméno:

en: Rea_l name:
cs: _Skutečné jméno:

en: Connecting
cs: Připojuji

en: Auto connect to this network at startup
cs: Automaticky připojit ke zvolené síti při startu

en: Use a proxy server
cs: Použít server proxy

en: Use SSL for all the servers on this network
cs: Použít SSL pro všechny servery v této síti

en: Accept invalid SSL certificate
cs: Přijmout neplatné certifikáty SSL

en: C_hannels to join:
cs: _Připojit se ke kanálům:

en: Channels to join, separated by commas, but not spaces!
cs: Kanály, ke kterým se připojit, jsou odděleny čárkami, ne mezerami!

en: Connect command:
cs: Příkaz po připojení:

en: Extra command to execute after connecting. If you need more than one, set this to LOAD -e <filename>, where <filename> is a text-file full of commands to execute.
cs: Extra příkaz, který se provede po připojení. Pokud chcete zadat více jak jeden příkaz, nastavte ho na LOAD -e <jmenosouboru>, kde <jmenosouboru> je textový soubor s příkazy, které je potřeba vykonat.

en: Nickserv password:
cs: Heslo pro nickserv:

en: If your nickname requires a password, enter it here. Not all IRC networks support this.
cs: Pokud váš nick vyžaduje heslo, zadejte ho zde. Tato možnost není podporována všemi sítěmi IRC.

en: Server password:
cs: Heslo:

en: Password for the server, if in doubt, leave blank.
cs: Heslo pro server, pokud si nejste jistí, nechte prázdné.

en: Character set:
cs: Znaková sada:

en: _Edit
cs: _Editovat

en: XChat: Network List
cs: XChat: Seznam sítí

en: User Information
cs: Uživatelské informace

en: Third choice:
cs: Třetí volba:

en: Networks
cs: Sítě

en: Skip network list on startup
cs: Přeskočit seznam serverů při startu

en: _Edit...
cs: _Editovat...

en: _Sort
cs: _Setřídit

en: Sorts the network list in alphabetical order. Use SHIFT-UP and SHIFT-DOWN keys to move a row.
cs: Seřadí seznam sítí podle abecedy. Pro posun použijte klávesy SHIFT-NAHORU a SHIFT-DOLŮ.

en: C_onnect
cs: _Připojení

en: Text Box Appearance
cs: Vzhled textového pole

en: Font:
cs: Písmo:

en: Background image:
cs: Obrázek na pozadí:

en: Scrollback lines:
cs: Posuvníky:

en: Colored nick names
cs: Barevné přezdívky

en: Give each person on IRC a different color
cs: Přiřadí každému člověku na IRC jinou barvu

en: Indent nick names
cs: Odsazovat přezdívky

en: Make nick names right-justified
cs: Zarovnávat přezdívky vpravo

en: Transparent background
cs: Transparentní pozadí

en: Show marker line
cs: Zobrazit dělící čáru

en: Insert a red line after the last read text.
cs: Vloží červenou čáru za poslední řádek textu.

en: Transparency Settings
cs: Nastavení průhlednosti

en: Red:
cs: Červená:

en: Green:
cs: Zelená:

en: Blue:
cs: Modrá:

en: Time Stamps
cs: Časové značky

en: Enable time stamps
cs: Povolit časové značky

en: Time stamp format:
cs: Formát časových značek:

en: See strftime manpage for details.
cs: Pro další detaily se podívejte na manuálovou stránku strftime.

en: Last-spoke order
cs: Poslední řečené pořadí

en: Input box
cs: Vstupní pole

en: Use the Text box font and colors
cs: Použít v textu písmo a barvy

en: Spell checking
cs: Kontrola pravopisu

en: Nick Completion
cs: Dokončování přezdívky

en: Automatic nick completion (without TAB key)
cs: Automatické dokončování přezdívky (bez klávesy TAB)

en: Nick completion suffix:
cs: Přípona dokončení přezdívky:

en: Nick completion sorted:
cs: Dokončování přezdívky setříděno:

en: Input Box Codes
cs: Vstupní box s kódy

en: Interpret %nnn as an ASCII value
cs: Interpretuje %nnn jako hodnoty ASCII

en: Interpret %C, %B as Color, Bold etc
cs: Interpretuje %C, %B jako barvu, tučně atd

en: A-Z, Ops first
cs: A-Z, Op je první

en: Z-A, Ops last
cs: Z-a, Op je poslední

en: Unsorted
cs: Netřídit

en: Top
cs: Nahoře

en: Bottom
cs: Dole

en: Hidden
cs: Skryté

en: User List
cs: Seznam uživatelů

en: Show hostnames in user list
cs: Zobrazit hostitelské názvy v seznamu uživatelů

en: User list sorted by:
cs: Seznam uživatelů setříděný podle:

en: Away tracking
cs: Sledování away

en: Track the Away status of users and mark them in a different color
cs: Sleduje stav away (pryč) uživatelů a označuje je jinou barvou

en: On channels smaller than:
cs: Na kanálech menších jak:

en: Action Upon Double Click
cs: Akce při dvojkliku

en: Execute command:
cs: Vykonat příkaz

en: Windows
cs: Okna

en: Tabs
cs: Záložky

en: Always
cs: Vždy

en: Only requested tabs
cs: Pouze požadované záložky

en: Open an extra tab for server messages
cs: Otevřít speciální záložku pro zprávy serveru

en: Open an extra tab for server notices
cs: Otevřít speciální záložku pro oznámení serveru

en: Open a new tab when you receive a private message
cs: Otevřít novou záložku jakmile přijde soukromá zpráva

en: Sort tabs in alphabetical order
cs: Třídit záložky v abecedním pořadí

en: Small tabs
cs: Malé záložky

en: Focus new tabs:
cs: Zaměřit se na nové záložky:

en: Shorten tab labels to:
cs: Zkrácené popisky záložek na:

en: letters.
cs: znaky.

en: Tabs or Windows
cs: Záložky nebo okna

en: Open channels in:
cs: Otevřít kanály v:

en: Open dialogs in:
cs: Otevřít dialogy v:

en: Open utilities in:
cs: Otevřít utility v:

en: Open DCC, Ignore, Notify etc, in tabs or windows?
cs: Otevřít DCC, ignorace, oznámení, atd. v záložkách nebo oknech?

en: No
cs: Ne

en: Browse for save folder every time
cs: Projít vždy dialogem uložení

en: Files and Directories
cs: Soubory a adresáře

en: Auto accept file offers:
cs: Automaticky přijmout nabídku souboru:

en: Download files to:
cs: Stáhnout soubory do:

en: Move completed files to:
cs: Přesunout kompletní soubory do:

en: Save nick name in filenames
cs: Uložit přezdívku ve jméně souborů

en: Network Settings
cs: Nastavení sítě

en: Get my address from the IRC server
cs: Vzít moji adresu ze serveru IRC

en: Asks the IRC server for your real address. Use this if you have a 192.168.*.* address!
cs: Zeptat se IRC serveru na skutečnou adresu. Použít tuto pokud máte nějakou 192.168.*.*!

en: DCC IP address:
cs: DCC IP adresa:

en: Claim you are at this address when offering files.
cs: V okamžiku nabízení souboru tvrdit, že máte tuto adresu.

en: First DCC send port:
cs: První port pro odesílání DCC:

en: Last DCC send port:
cs: Poslední port pro odesílání DCC:

en: !Leave ports at zero for full range.
cs: !Nechat porty na nule pro nulové rozmezí.

en: Maximum File Transfer Speeds (bytes per second)
cs: Maximální rychlost přenosu souboru (bytů za sekundu)

en: One upload:
cs: Jeden upload:

en: Maximum speed for one transfer
cs: Maximální rychlost jednoho přenosu

en: One download:
cs: Jeden download:

en: All uploads combined:
cs: Kombinace všech uploadů:

en: Maximum speed for all files
cs: Maximální rychlost pro všechny soubory

en: All downloads combined:
cs: Kombinace všech downloadů:

en: Alerts
cs: Upozornění

en: Show tray balloons on:
cs: Zobrazit upozornění oznamovací ikony při:

en: Blink tray icon on:
cs: Zablikat oznamovací ikonou při:

en: Blink task bar on:
cs: Zablikat pruhem úlohy při:

en: Make a beep sound on:
cs: Vydat zvuk při:

en: Enable system tray icon
cs: Povolit ikonu panelu nástrojů

en: Highlighted Messages
cs: Zvýrazněné zprávy

en: Highlighted messages are ones where your nickname is mentioned, but also:
cs: Zvýrazněné zprávy jsou ty, kde je zmíněna vaše přezdívka a také:

en: Extra words to highlight:
cs: Další slova pro zvýraznění:

en: Nick names not to highlight:
cs: Přezdívky, které se nebudou zvýrazňovat:

en: Nick names to always highlight:
cs: Přezdívky, které se budou zvýrazňovat:

en: Separate multiple words with commas.
cs: Více slov oddělte pomocí čárek.

en: Default Messages
cs: Výchozí zpráva

en: Quit:
cs: Konec:

en: Leave channel:
cs: Opuštění kanálu:

en: Away:
cs: Pryč

en: Announce away messages
cs: Zasílat away (pryč) zprávy

en: Announce your away messages to all channels
cs: Zaslat away zprávu na kanál(y) k nimž jste připojeni

en: Show away once
cs: Zobrazovat away jednou

en: Show identical away messages only once
cs: Zobrazit identické zprávy away pouze jednou

en: Automatically unmark away
cs: Automaticky zrušit stav away

en: Unmark yourself as away before sending messages
cs: Zrušit stav away před odesláním zprávy

en: Advanced Settings
cs: Rozšířená nastavení

en: Auto reconnect delay:
cs: Zpoždění při opakovaném automatickém připojení:

en: Display MODEs in raw form
cs: Zobrazit módy v jejich podobě

en: Whois on notify
cs: Whois při oznámení

en: Sends a /WHOIS when a user comes online in your notify list
cs: Pošle /WHOIS jakmile přijde uživatel, který je na vašem seznamu upozornění

en: Hide join and part messages
cs: Skrývat zprávy o připojení a odchodu

en: Hide channel join/part messages by default
cs: Skryje zprávy kanálu o připojení/odchodu

en: Auto Open DCC Windows
cs: Automaticky otevřít okna DCC

en: Send window
cs: Poslat okno

en: Receive window
cs: Obdržet okno

en: Chat window
cs: Okno hovoru

en: Logging
cs: Přihlašování

en: Enable logging of conversations
cs: Povolí ukládání hovoru

en: Log filename:
cs: Jméno logu:

en: %s=Server %c=Channel %n=Network.
cs: %s=Server %c=Kanál %n=Síť.

en: Insert timestamps in logs
cs: Přidat do logů časové značky

en: Log timestamp format:
cs: Formát časových značek v logu:

en: (Disabled)
cs: (Vypnuto)

en: All Connections
cs: Všechna připojení

en: IRC Server Only
cs: Pouze servery IRC

en: DCC Get Only
cs: Pouze Příjem DCC

en: Your Address
cs: Vaše adresa

en: Bind to:
cs: Přiřadit k:

en: Only useful for computers with multiple addresses.
cs: Užitečné pouze v případě počítačů s více adresami.

en: Proxy Server
cs: Proxy server

en: Hostname:
cs: Jméno počítače:

en: Type:
cs: Typ:

en: Use proxy for:
cs: Použít proxy

en: Proxy Authentication
cs: Autentikace Proxy

en: Use Authentication (MS Proxy, HTTP or Socks5 only)
cs: Použít autentikaci (MS proxy, HTTP nebo Socks5 pouze)

en: Use Authentication (HTTP or Socks5 only)
cs: Použít autentikaci (HTTP nebo Socks5 pouze)

en: Username:
cs: Uživatelské jméno:

en: Password:
cs: Heslo:

en: Select an Image File
cs: Zvolit soubor s obrázkem

en: Select Download Folder
cs: Zvolit adresář pro stažení

en: Select font
cs: Výběr písma

en: Browse...
cs: Procházet...

en: Mark identified users with:
cs: Označit idetifikované uživatele s:

en: Mark not-identified users with:
cs: Označit neidentifikované uživatele s:

en: Open Data Folder
cs: Otevřít adresář s daty

en: Select color
cs: Výběr barvy

en: Text Colors
cs: Barvy textu

en: mIRC colors:
cs: barvy mIRC

en: Local colors:
cs: Místní barvy:

en: Foreground:
cs: Popředí:

en: Background:
cs: Pozadí:

en: Marking Text
cs: Text pro označení

en: Interface Colors
cs: Barvy rozhraní

en: New data:
cs: Nová data:

en: Marker line:
cs: Značící čára

en: New message:
cs: Nová zpráva:

en: Away user:
cs: Uživatel je pryč:

en: Highlight:
cs: Zvýraznění:

en: Event
cs: Událost

en: Sound file
cs: Soubor se zvukem

en: Select a sound file
cs: Zvolit soubor se zvukem

en: Sound playing method:
cs: Metoda přehrávání zvuku:

en: External sound playing _program:
cs: Externí _program pro přehrávání zvuku:

en: _External program
cs: _Externí program

en: _Automatic
cs: _Automaticky

en: Sound files _directory:
cs: Adresář pro zvuky:

en: Sound file:
cs: Zvukový soubor:

en: _Browse...
cs: _Procházet...

en: _Play
cs: Př_ehrát

en: Interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Text box
cs: Textové pole

en: User list
cs: Seznam uživatelů

en: Colors
cs: Barvy

en: Chatting
cs: Chatování

en: General
cs: Obecné

en: Sound
cs: Zvuky

en: Network setup
cs: Nastavení sítě

en: File transfers
cs: Přenosy souboru

en: Categories
cs: Kategorie

en: You cannot place the tree on the top or bottom!
    Please change to the <b>Tabs</b> layout in the <b>View</b> menu first.
cs: Strom není možné umístit nahoru nebo dospod!
    Změňte prosím nejprve rozložení <b>Záložek</b> v nabídce <b>Zobrazit</b>.

en: Some settings were changed that require a restart to take full effect.
cs: Některá z nastavení, která byla změněna, vyžadují restart aplikace.

en: *WARNING*
    Auto accepting DCC to your home directory
    can be dangerous and is exploitable. Eg:
    Someone could send you a .bash_profile
cs: *UPOZORNĚNÍ*
    Automatické přijmutí DCC do vašeho domovského adresáře
    může být nebezpečné a zneužitelné. Např.:
    Někdo vám může poslat soubor .bash_profile

en: XChat: Preferences
cs: XChat: Nastavení

en: There was an error parsing the string
cs: Při zpracování textu došlo k chybě

en: This signal is only passed %d args, $%d is invalid
cs: Tento signál obsahoval pouze %d argumenty, $%d je neplatné

en: Print Texts File
cs: Tiskne textové soubory

en: Edit Events
cs: Editovat události

en: $ Number
cs: $ Počet

en: Load From...
cs: Nahrát z...

en: Test All
cs: Vyzkoušet všechny

en: XChat: URL Grabber
cs: XChat: Grabování URL

en: Clear list
cs: Smazat seznam

en: Copy selected URL
cs: Kopírovat vybranou adresu URL

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Save list to a file
cs: Uložit seznam do souboru

en: %d ops, %d total
cs: %d op, %d celkem
