xchat 2.6.3 - en to sr translation catalogue (1189 entries)

en: Cannot create ~/.xchat2
sr: Није направљен ~/.xchat2

en: I'm busy
sr: Заузет сам

en: Leaving
sr: Одлазим

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
sr: * Није добра идеја да користите IRC као
      администратор. Боље је направити налог.

en: Waiting
sr: Чекам

en: Active
sr: Активан

en: Failed
sr: Неуспело

en: Done
sr: Готово

en: Connect
sr: Повежи се

en: Aborted
sr: Прекинуто

en: Cannot access %s
sr: Нема приступа %s

en: %s is offering "%s". Do you want to accept?
sr: %s нуди „%s‟. Да ли желите да прихватите?

en: No active DCCs
sr: Нема активних DCC-ова

en: YES
sr: ДА

en: NO
sr: НЕ

en: You are being CTCP flooded from %s, ignoring %s
sr: Корисник %s вас засипа CTCP захтевима, игноришем %s

en: You are being MSG flooded from %s, setting gui_auto_open_dialog OFF.
sr: Корисник %s вас засипа MSG захтевима, искључујем посебне прозоре за разговор.

en:   %-20s online
sr:   %-20s на вези

en:   %-20s offline
sr:   %-20s није ту

en: No channel joined. Try /join #<channel>
sr: Нисте на каналу. Пробајте са /join #<канал>

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
sr: Нисте на вези. Пробајте са /server <хост> [<порт>]

en: I need /bin/sh to run!
sr: За покретање треба имати /bin/sh!

en: Commands Available:
sr: Доступне наредбе:

en: User defined commands:
sr: Корисникове наредбе:

en: Plugin defined commands:
sr: Наредбе описане у додацима:

en: Type /HELP <command> for more information, or /HELP -l
sr: Куцајте /HELP <наредба> за помоћ, или /HELP -l

en: Unknown arg '%s' ignored.
sr: Непознат аргумент '%s' је занемарен.

en: No such plugin found.
sr: Додатак није пронађен.

en: That plugin is refusing to unload.
sr: Овај додатак се није учитао.

en: ADDBUTTON <name> <action>, adds a button under the user-list
sr: ADDBUTTON <име> <наредба>, додаје дугме у корисничeв списак команди

en: ALLCHAN <cmd>, sends a command to all channels you're in
sr: ALLCHAN <наредба>, шаље команду на све канале где сте повезани

en: ALLCHANL <cmd>, sends a command to all channels you're in
sr: ALLCHAN <наредба>, шаље наредбу на све канале на које сте пријављени

en: ALLSERV <cmd>, sends a command to all servers you're in
sr: ALLSERV <команда>, шаље команду свим серверима где сте повезани

en: AWAY [<reason>], sets you away
sr: AWAY [<разлог>], пријављује одсуство

en: BAN <mask> [<bantype>], bans everyone matching the mask from the current channel. If they are already on the channel this doesn't kick them (needs chanop)
sr: BAN <шаблон> [<врста>], забрана за све кориснике обухваћене шаблоном од приступа каналу. Ако су већ на каналу, не избацује их (за то треба бити „оп‟)

en: CLEAR, Clears the current text window
sr: CLEAR, брише тренутни прозор са текстом

en: CLOSE, Closes the current window/tab
sr: CLOSE, затвара тренутни прозор/језичак

en: COUNTRY [-s] <code|wildcard>, finds a country code, eg: au = australia
sr: COUNTRY [-s] <код|шаблон>, тражи код земље, нпр: au = аустралија

en: CTCP <nick> <message>, send the CTCP message to nick, common messages are VERSION and USERINFO
sr: CTCP <име> <порука>, шаље CTCP поруку на дато име, попут VERSION или USERINFO

en: CYCLE, parts current channel and immediately rejoins
sr: CYCLE, напушта тренутни канал и одмах се враћа назад

en: 
    DCC GET <nick>                      - accept an offered file
    DCC SEND [-maxcps=#] <nick> [file]  - send a file to someone
    DCC PSEND [-maxcps=#] <nick> [file] - send a file using passive mode
    DCC LIST                            - show DCC list
    DCC CHAT <nick>                     - offer DCC CHAT to someone
    DCC PCHAT <nick>                    - offer DCC CHAT using passive mode
    DCC CLOSE <type> <nick> <file>         example:
             /dcc close send johnsmith file.tar.gz
sr: 
    DCC GET <име>                      - прихвати понуђену датотеку
    DCC SEND [-maxcps=#] <име> <дат>   - пошаљи некоме датотеку
    DCC PSEND [-maxcps=#] <име> <дат>   - пошаљи некоме датотеку, пасиван начин
    DCC LIST                           - покажи списак за DCC
    DCC CHAT <име>                     - понуди разговор преко DCC
    DCC PCHAT <име>                     - понуди разговор преко DCC, пасиван начин
    DCC CLOSE <тип> <име> <дат>            пример:
             /dcc close send пераперић датотека.tar.gz

en: DEHOP <nick>, removes chanhalf-op status from the nick on the current channel (needs chanop)
sr: DEHOP <име>, склања полу-оп звање за име на тренутном каналу (потребан је„оп)‟

en: DELBUTTON <name>, deletes a button from under the user-list
sr: DELBUTTON <име>, брише дугме са корисничног списка

en: DEOP <nick>, removes chanop status from the nick on the current channel (needs chanop)
sr: DELBUTTON <име>, уклања звање оператора за име на овом каналу

en: DEVOICE <nick>, removes voice status from the nick on the current channel (needs chanop)
sr: DEVOICE <име>, одузима реч за име на овом каналу

en: DISCON, Disconnects from server
sr: DISCON, искључује са сервера

en: DNS <nick|host|ip>, Finds a users IP number
sr: DNS <име|рач|ip>, тражи корисников IP број

en: ECHO <text>, Prints text locally
sr: ECHO <текст>, исписује текст

en: EXEC [-o] <command>, runs the command. If -o flag is used then output is sent to current channel, else is printed to current text box
sr: EXEC [-o] <наредба>, изврши наредбу. Ако је дата ознака -o онда се исписшаље на тренутни канал, иначе се исписује у оквиру за текст.

en: EXECCONT, sends the process SIGCONT
sr: EXECCONT, шаље процесу SIGCONT

en: EXECKILL [-9], kills a running exec in the current session. If -9 is given the process is SIGKILL'ed
sr: EXECKILL [-9], зауставља позив exec у овој сесији. Ако је дато и -9 процесу се шаље SIGKILL

en: EXECSTOP, sends the process SIGSTOP
sr: EXECSTOP, шаље процесу SIGSTOP

en: EXECWRITE, sends data to the processes stdin
sr: EXECWRITE, шаље податке на стандардни улаз процеса

en: FLUSHQ, flushes the current server's send queue
sr: FLUSHQ, празни ред за слање на овом серверу

en: GATE <host> [<port>], proxies through a host, port defaults to 23
sr: ГАТЕ <рач.> [<порт>], прослеђује преко рач(унара), за порт се узима 23

en: GHOST <nick> <password>, Kills a ghosted nickname
sr: GHOST <надимак> <лозинка>, Убија „дух“ надимак

en: HOP <nick>, gives chanhalf-op status to the nick (needs chanop)
sr: HOP <име>, даје звање полу-оп овом имену (потребан је оп)

en: ID <password>, identifies yourself to nickserv
sr: ID <лозинка>, пријављује Вас на nickserv

en: IGNORE <mask> <types..> <options..>
        mask - host mask to ignore, eg: *!*@*.aol.com
        types - types of data to ignore, one or all of:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        options - NOSAVE, QUIET
sr: IGNORE <шаблон> <типови...> <избори...>
        шаблон - шаблон за име рачунара, нпр. *!*@.aol.com
        типови - шта занемарити, један или више из скупа:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        избори  - NOSAVE, QUIET

en: INVITE <nick> [<channel>], invites someone to a channel, by default the current channel (needs chanop)
sr: INVITE <име> [<канал>], позива име да се прикључи каналу, мисли се на тренутни ако се не наведе (потребан је оп)

en: JOIN <channel>, joins the channel
sr: JOIN <канал>, прикључује се каналу

en: KICK <nick>, kicks the nick from the current channel (needs chanop)
sr: KICK <име>, избацује име са овог канала (потребан је оп)

en: KICKBAN <nick>, bans then kicks the nick from the current channel (needs chanop)
sr: KICKBAN <име>, забрањује а затим избацује име са овог канала (потребан је оп)

en: LAGCHECK, forces a new lag check
sr: LAGCHECK, тражи да се измери кашњење

en: LASTLOG <string>, searches for a string in the buffer
sr: LASTLOG <текст>, тражи текст у записима

en: LOAD [-e] <file>, loads a plugin or script
sr: LOAD [-e] <дат.>, учитава додатак или скрипту

en: MDEHOP, Mass deop's all chanhalf-ops in the current channel (needs chanop)
sr: MDEHOP, одузима звање свим полу-операторима на овом каналу (потребан је оп)

en: MDEOP, Mass deop's all chanops in the current channel (needs chanop)
sr: MDEOP, одузима звање свим операторима на овом каналу (потребан је оп)

en: ME <action>, sends the action to the current channel (actions are written in the 3rd person, like /me jumps)
sr: ME <радња>, шаље опис радње на овај канал (радње се пишу у трећем лицу, нпр. /me скаче

en: MKICK, Mass kicks everyone except you in the current channel (needs chanop)
sr: MKICK, избацује све друге са канала (потребан је оп)

en: MOP, Mass op's all users in the current channel (needs chanop)
sr: MOP, свима на каналу додељује звање оператора (потребан је оп)

en: MSG <nick> <message>, sends a private message
sr: MSG <име> <порука>, шаље приватну поруку

en: NAMES, Lists the nicks on the current channel
sr: NAMES, исписује имена на овом каналу

en: NCTCP <nick> <message>, Sends a CTCP notice
sr: NCTCP <име> <порука>, шаље CTCP дојаву

en: NEWSERVER [-noconnect] <hostname> [<port>]
sr: NEWSERVER [-noconnect] <рачунар> [<порт>]

en: NICK <nickname>, sets your nick
sr: NICK <име>, узимање новог имена

en: NOTICE <nick/channel> <message>, sends a notice. Notices are a type of message that should be auto reacted to
sr: NOTICE <име/канал> <порука>, шаље дојаву. Дојава је врста поруке коју треба аутоматски обрадити

en: NOTIFY [<nick>], lists your notify list or adds someone to it
sr: NOTIFY [<nick>], даје списак имена која ишчекујете или додаје на списак

en: OP <nick>, gives chanop status to the nick (needs chanop)
sr: OP <име>, даје звање оператора овом имену (потребан је оп)

en: PART [<channel>] [<reason>], leaves the channel, by default the current one
sr: PART [<канал>] [<разлог>], напушта канал, и то тренутни ако се не наведе

en: PING <nick | channel>, CTCP pings nick or channel
sr: PING <име | канал>, испитује име или канал CTCP поруком

en: QUERY <nick>, opens up a new privmsg window to someone
sr: QUERY <име>, отвара нови прозор за личне поруке

en: QUIT [<reason>], disconnects from the current server
sr: QUIT [<reason>], искључује са овог сервера

en: QUOTE <text>, sends the text in raw form to the server
sr: QUOTE <текст>, шаље сирови текст серверу

en: RECONNECT [-ssl] [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
sr: RECONNECT [-ssl] [<рач.>] [<порт>] [<лозинка>], може се користити и само /RECONNECT за поновно спајање на сервер или као /RECONNECT ALL за поновно спајање на све отворене сервере

en: RECONNECT [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
sr: RECONNECT [<рач.>] [<порт>] [<лозинка>], може се користити и само /RECONNECT за поновно спајање на сервер или као /RECONNECT ALL за поновно спајање на све отворене сервере

en: RECV <text>, send raw data to xchat, as if it was received from the irc server
sr: RECV <текст>, пошаљи сирове податке у иксчет, као да су стигли са IRC сервера

en: SAY <text>, sends the text to the object in the current window
sr: SAY <текст>, шаље текст као поруку објекту у овом прозору

en: SERVCHAN [-ssl] <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
sr: SERVCHAN [-ssl] <рач.> <порт> <канал>, повезује се и учлани на канал

en: SERVCHAN <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
sr: SERVCHAN <рач.> <порт> <канал>, повезује се и учлани на канал

en: SERVER [-ssl] <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667 for normal connections, and 9999 for ssl connections
sr: SERVER [-ssl] <рач.> [<порт>] [<лозинка>], повезује се на сервер, узима да је порт 6667 за нормалну везу, одн. на 9999 за сигурну везу преко SSL

en: SERVER <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667
sr: SERVER <рач.> [<порт>] [<лозинка>], повезује се на сервер, узима да је порт 6667

en: SET [-quiet] <variable> [<value>]
sr: SET [-quiet] <променљива> [<вредност>]

en: SETCURSOR [-|+]<position>
sr: SETCURSOR [-|+]<место>

en: TOPIC [<topic>], sets the topic if one is given, else shows the current topic
sr: TOPIC [<тема>], поставља тему ако је наведена, иначе прикаже тренутну тему

en: UNBAN <mask> [<mask>...], unbans the specified masks.
sr: UNBAN <шаблон> [<шаблон>...], скида забрану за ове шаблоне

en: UNIGNORE <mask> [QUIET]
sr: UNIGNORE <шаблон> [QUIET]

en: UNLOAD <name>, unloads a plugin or script
sr: UNLOAD <име>, уклони додатак или скрипт

en: URL <url>, opens a URL in your browser
sr: URL <url>, отвара URL у прегледнику мреже

en: USELECT [-a] [-s] <nick1> <nick2> etc, highlights nick(s) in channel userlist
sr: USELECT [-a] [-s] <име1> <име2> итд, наглашава имена у списку корисника канала

en: VOICE <nick>, gives voice status to someone (needs chanop)
sr: VOICE <име>, даје реч (потребан је оп)

en: WALLCHAN <message>, writes the message to all channels
sr: WALLCHAN <порука>, шаље поруку на све канале

en: WALLCHOP <message>, sends the message to all chanops on the current channel
sr: WALLCHOP <порука>, шаље поруку свим операторима на овом каналу

en: Usage: %s
sr: Употреба: %s

en: 
    No help available on that command.
sr: 
    За ову наредбу помоћ није доступна.

en: No such command.
sr: Не постоји наредба.

en: Bad arguments for user command.
sr: Погрешни аргументи за корисничку наредбу.

en: Too many recursive usercommands, aborting.
sr: Сувише команди се унакрсно позива, обустављам.

en: Unknown Command. Try /help
sr: Команда није препозната. Пробајте са /help

en: No xchat_plugin_init symbol; is this really an xchat plugin?
sr: Име xchat_plugin_init не постоји; можда ово није додатак за иксчет?

en: Are you sure this is a SSL capable server and port?
sr: Да ли сте сигурни да је ово SSL сервер и порт?

en: Cannot resolve hostname %s
    Check your IP Settings!
sr: Рачунар %s наизглед не постоји
    Проверите подешавања за IP!

en: Proxy traversal failed.
sr: Неуспео контакт са заступником.

en: Cycling to next server in %s...
sr: Покушавам везу са следећим сервером у %s...

en: Warning: "%s" character set is unknown. No conversion will be applied for network %s.
sr: Упозорење: Скуп знакова „%s‟ није познат. За мрежу %s се зато неће користити конверзија.

en: %C22*%O$t$1 added to notify list.
sr: %C22*%O$t$1 додат на списак посматраних.

en: %C22*%O$t$1 Banlist:%C19 $4%C20 $2%C21 $3
sr: %C22*%O$t$1 Забране:%C19 $4%C20 $2%C21 $3

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(You are banned).
sr: %C22*%O$tНе успева прикључење%C26 %B$1 %O(имате забрану).

en: %C22*%O$t$1 is now known as $2
sr: Име %C22*%O$t$1 је промењено у $2

en: %C22*%O$t$1 sets ban on $2
sr: %C22*%O$t$1 поставља забрану на $2

en: %C22*%O$tChannel $1 created on $2
sr: %C22*%O$tНаправљен је нови канал $1 на $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes channel half-operator status from%C26 $2
sr: %C22*%O$t%C26$1%O укида звање полу-оператора за %C26 $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes channel operator status from%C26 $2
sr: %C22*%O$t%C26$1%O укида звање оператора за %C26 $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes voice from%C26 $2
sr: %C22*%O$t%C26$1%O одузима реч од %C26 $2

en: %C22*%O$t$1 sets exempt on $2
sr: %C22*%O$t$1 поставља изузеће за $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives channel half-operator status to%C26 $2
sr: %C22*%O$t%C26$1%O додељује звање полу оператора за %C26 $2

en: %C22*%O$t$1 sets invite on $2
sr: %C22*%O$t$1 позива на прикључење на $2

en: %UChannel          Users   Topic
sr: %UКанал            Бр.кор. Тема

en: %C22*%O$t$1 sets mode $2$3 $4
sr: %C22*%O$t$1 поставља приступну ознаку на $2$3 $4

en: %C22*%O$t%C22Channel $1 modes: $2
sr: %C22*%O$t%C22Канал $1 приступне ознаке: $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives channel operator status to%C26 $2
sr: %C22*%O$t%C26$1%O додељује звање оператора за%C26 $2

en: %C22*%O$t$1 removes exempt on $2
sr: %C22*%O$t$1 уклања изузеће за $2

en: %C22*%O$t$1 removes invite on $2
sr: %C22*%O$t$1 уклања позив за прикључење на $2

en: %C22*%O$t$1 removes channel keyword
sr: %C22*%O$t$1 уклања кључну реч за канал

en: %C22*%O$t$1 removes user limit
sr: %C22*%O$t$1 укида највећи дозвољени број корисника на каналу

en: %C22*%O$t$1 sets channel keyword to $2
sr: %C22*%O$t$1 поставља кључну реч за канал на $2

en: %C22*%O$t$1 sets channel limit to $2
sr: %C22*%O$t$1 поставља највећи дозвољени број корисника на $2

en: %C22*%O$t$1 removes ban on $2
sr: %C22*%O$t$1 уклања забрану за $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives voice to%C26 $2
sr: %C22*%O$t%C26$1%O даје реч за %C26 $2

en: %C22*%O$t%C22Connected. Now logging in...
sr: %C22*%O$t%C22Повезивање је успело. Пријава у току...

en: %C22*%O$t%C22Connecting to $1 ($2) port $3%O...
sr: %C22*%O$t%C22У току је повезивање на $1 ($2) порт $3%O..

en: %C21*%O$t%C21Connection failed. Error: $1
sr: %C21*%O$t%C21Повезивање није успело. Јављена је грешка: $1

en: %C22*%O$tReceived a CTCP $1 from $2
sr: %C22*%O$tПримљен је CTCP захтев $1 од $2

en: %C22*%O$tReceived a CTCP $1 from $2 (to $3)
sr: %C22*%O$tПримљен је CTCP захтев $1 од $2 (за $3)

en: %C22*%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2
sr: %C22*%O$tПримљен је CTCP звук $1 од $2

en: %C22*%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2 (to $3)
sr: %C22*%O$tПримљен је CTCP звук $1 од $2 (за $3)

en: %C22*%O$tDCC CHAT to %C26$1%O aborted.
sr: %C22*%O$tПрекинут је DCC разговор са %C26$1%O.

en: %C22*%O$tDCC CHAT connection established to %C26$1 %C30[%O$2%C30]
sr: %C22*%O$tУспостављен је разговор путем DCC са %C26$1 %C30[%O$2%C30]

en: %C22*%O$tDCC CHAT to %C26$1%O lost ($4).
sr: %C22*%O$tРазговор путем DCC са %C26$1%O је прекинут услед грешке. $4.

en: %C22*%O$tReceived a DCC CHAT offer from $1
sr: %C22*%O$tПримљена је понуда за разговор путем DCC од $1

en: %C22*%O$tOffering DCC CHAT to $1
sr: %C22*%O$tНудим разговор путем DCC за $1

en: %C22*%O$tAlready offering CHAT to $1
sr: %C22*%O$t$1 већ има понуду за разговор одавде

en: %C22*%O$tDCC $1 connect attempt to%C26 $2%O failed (err=$3).
sr: %C22*%O$tDCC $1 повезивање са%C26 $2%O неуспело (грешка=$3).

en: %C22*%O$tReceived '$1%O' from $2
sr: %C22*%O$tПреузета датотека '$1%O' од $2

en: %C24,18 Type  To/From    Status  Size    Pos     File
sr: %C24,18 Врста  Од/за     Стање   Вел.    Место   Датотека

en: %C22*%O$tReceived a malformed DCC request from %C26$1%O.%010%C22*%O$tContents of packet: $2
sr: %C22*%O$tПримљен је неисправан DCC захтев од %C26$1%O.%010%C22*%O$tСадржај пакета: $2

en: %C22*%O$tOffering%C26 $1%O to%C26 $2
sr: %C22*%O$tНудимо %C26$1 %O за %C26 $2

en: %C22*%O$tNo such DCC offer.
sr: %C22*%O$tОва DCC понуда не постоји.

en: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $2%O to%C26 $1%O aborted.
sr: %C22*%O$tDCC RECV %C126$2%O за%C26 $1%O прекинут.

en: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $1%O from%C26 $3%O complete %C30[%C26$4%O cps%C30]%O.
sr: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $1%O од%C26 $3%O обављено %C30[%C26$4%O зн./сек.%C30]%O.

en: %C22*%O$tDCC RECV connection established to%C26 $1 %C30[%O$2%C30]
sr: %C22*%O$tDCC RECV веза успостављена са%C26 $1 %C30[%O$2%C30]%O

en: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $1%O from%C26 $3%O failed ($4).
sr: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $1%O од%C26 $3%O неуспела. $4.

en: %C22*%O$tDCC RECV: Cannot open $1 for writing ($2).
sr: %C22*%O$tDCC RECV: Не може се писати у $1 ($2).

en: %C22*%O$tThe file%C26 $1%C already exists, saving it as%C26 $2%O instead.
sr: %C22*%O$tДатотека%C26 $1%C већ постоји, снимам под именом%C26 $2%O.

en: %C22*%O$t%C26$1 %Ohas requested to resume%C26 $2 %Cfrom%C26 $3%C.
sr: %C22*%O$t%C26$1 %Cтражи да се настави%C26 $2 %Cод%C26 $3%C.

en: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $2%O to%C26 $1%O aborted.
sr: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $2%O за%C26 $1%O је прекинут.

en: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $1%O to%C26 $2%O complete %C30[%C26$3%O cps%C30]%O.
sr: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $1%O за%C26 $2%O обављен %C30[%C26$3%O зн./сек.%C30]%O.

en: %C22*%O$tDCC SEND connection established to%C26 $1 %C30[%O$2%C30]
sr: %C22*%O$tDCC SEND веза успостављена са%C26 $1 %C30[%O$2%C30]%O

en: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $1%O to%C26 $2%O failed. $3
sr: %C22*%O$tDCC SEND веза%C26 $1%O са%C26 $2%O није успела. $3

en: %C22*%O$t%C26$1 %Ohas offered%C26 $2 %O(%C26$3 %Obytes)
sr: %C22*%O$t%C26$1 %Cје понудио%C26 $2 %C(%C26$3 %Cбајт((ов)а))

en: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Oto%C26 $3 %Cstalled - aborting.
sr: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Cза%C26 $3 %Cзаостаје - прекидам.

en: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Oto%C26 $3 %Otimed out - aborting.
sr: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Cка%C26 $3 %Cје истекао - прекидам.

en: %C22*%O$t$1 deleted from notify list.
sr: %C22*%O$t$1 избрисан са списка посматраних.

en: %C22*%O$tDisconnected ($1).
sr: %C22*%O$tИскључен ($1).

en: %C22*%O$tFound your IP: [$1]
sr: %C22*%O$tВаш IP број је: [$1]

en: %O%C26$1%O added to ignore list.
sr: %O%C26$1%O додат у списак ућутканих.

en: Ignore on %C26$1%O changed.
sr: Занемари кад се промени%C26 $1%O.

en: %C24,18 Hostmask                  PRIV NOTI CHAN CTCP DCC  INVI UNIG
sr: %C24,18 Образац за име хоста      PRIV NOTI CHAN CTCP DCC  INVI UNIG

en: %O%C26$1%O removed from ignore list.
sr: %O%C26$1%O избрисан са списка ућутканих.

en:   Ignore list is empty.
sr:   Списак ућутканих је празан.

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(Channel is invite only).
sr: %C22*%O$tНије могуће прикључити се на%C26 %B$1 %O без позива.

en: %C22*%O$tYou have been invited to%C26 $1%O by%C26 $2%C (%C26$3%C)
sr: %C22*%O$tПозвани сте на канал%C26 $1%C, позвао је%C26 $2%C (%C26$3%C)

en: %C19*%O$t%C19%B$1 %B($3) has joined $2
sr: %C19*%O$t%C19%B$1 %B($3) дошао на $2

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(Requires keyword).
sr: %C22*%O$tНије могуће прокључити се на%C26 %B$1 %O без знања кључне речи.

en: %C21*%O$t%C21$1 has kicked $2 from $3 ($4%O%C21)
sr: %C21*%O$t%C21$1 је избацио $2 са $3 ($4%O%C21)

en: %C22*%O$tYou have been killed by $1 ($2%O%C22)
sr: %C22*%O$tОдстранио вас је $1 ($2%O)

en: %C22*%O$t%C22MOTD Skipped.
sr: %C22*%O$t%C22Прескочили смо вести дана.

en: %C22*%O$t$1 already in use. Retrying with $2...
sr: %C22*%O$tИме $1 неко већ користи. Пробам да користим $2..

en: %C22*%O$tNickname already in use. Use /NICK to try another.
sr: %C22*%O$tНеко већ користи ово име. Можете користити команду /NICK да пробате неко друго име.

en: %C22*%O$tNo such DCC.
sr: %C22*%O$tDCC захтев не постоји.

en: %C22*%O$tNo process is currently running
sr: %C22*%O$tНиједан процес није покренут.

en: $tNotify list is empty.
sr: $tСписак посматраних је празан.

en: %C24,18 %B  Notify List
sr: %C24,18 %B  Списак посматраних

en: %C22*%O$t$1 users in notify list.
sr: %C22*%O$t$1 корисници на списку посматраних.

en: %C22*%O$tNotify: $1 is offline ($2).
sr: %C22*%O$tВест: $1 је на вези ($2).

en: %C22*%O$tNotify: $1 is online ($2).
sr: %C22*%O$tВест: $1 је на вези ($2).

en: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) has left $3
sr: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) оде $3

en: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) has left $3 (%O%C23%B%B$4%O%C23)
sr: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) оде са $3 (%O%C23%B%B$4%O%C23)

en: %C22*%O$tPing reply from $1: $2 second(s)
sr: %C22*%O$tВреме одзива за $1 у секундама: $2

en: %C22*%O$tNo ping reply for $1 seconds, disconnecting.
sr: %C22*%O$tОдзив је изостао за $1 сек., искључујем се.

en: %C22*%O$tA process is already running
sr: %C22*%O$tПроцес је већ покренут

en: %C23*%O$t%C23$1 has quit (%O%C23%B%B$2%O%C23)
sr: %C23*%O$t%C23$1 оде (%O%C23%B%B$2%O%C23)

en: %C22*%O$t$1 sets modes%B %C30[%O$2%B%C30]
sr: %C22*%O$t$1 поставља приступ%B %C30[%O$2%B%C30]

en: %C22*%O$tLooking up IP number for%C26 $1%O...
sr: %C22*%O$tТражим IP број за%C26 $1%O...

en: %C22*%O$t%C22Connected.
sr: %C22*%O$t%C22Повезан.

en: %C22*%O$t%C22Looking up $1
sr: %C22*%O$t%C22Тражим%C26 $1

en: %C22*%O$tStopped previous connection attempt (pid=$1)
sr: %C22*%O$tПретходно успостављање везе је прекинуто (pid=$1)

en: %C29*%O$t%C29Topic for $1%C %C29is: $2
sr: %C29*%O$t%C29Тема за%C29 $1%C %C29је: $2

en: %C22*%O$t$1 has changed the topic to: $2
sr: %C22*%O$t$1 променио је тему у: $2

en: %C29*%O$t%C29Topic for $1%C %C29set by $2%C %C29at $3
sr: %C29*%O$t%C29Тему за $1%C %C29поставио је $2%C %C29у $3

en: %C22*%O$tUnknown host. Maybe you misspelled it?
sr: %C22*%O$tНепознато име рачунара. Можда је погрешно откуцано?

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(User limit reached).
sr: %C22*%O$tНије могуће ући на%C26 %B$1 %O јер је достигнут највећи дозвољени број корисника.

en: %C22*%O$t%C26Users on $1:%C $2
sr: %C22*%O$t%C26Корисници на $1:%C $2

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Cis away %C30(%O$2%O%C30)
sr: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Cје одсутан %C30(%O$2%O%C30)

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %OEnd of WHOIS list.
sr: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %OКрај списка за WHOIS.

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O idle%C26 $2
sr: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O неактиван%C26 $2

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O idle%C26 $2%O, signon:%C26 $3
sr: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O неактиван%C26 $2%O, пријављен:%C26 $3%O

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %C30(%O$2@$3%C30)%O: $4
sr: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %C30(%O$2@$3%C30) %O: $4

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Oreal user@host%C27 $2%O, real IP%C27 $3
sr: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Oправи user@host%C27 $2%O, прави IP%C27 $3%O

en: %C19*%O$t%C19Now talking on $2
sr: %C19*%O$t%C19Сада причате на $2

en: %C23*$tYou have been kicked from $2 by $3 ($4%O%C23)
sr: %C23*$t вас је избацио са канала $2 ($4%O%C23)

en: %C23*$tYou have left channel $3
sr: %C23*$tНапустили сте канал $3

en: %C23*$tYou have left channel $3 (%O%C23%B%B$4%O%C23)
sr: %C23*$tНапустили сте канал $3 (%O%C23%B%B$4%O%C23)

en: %C22*%O$tYou've invited%C26 $1%O to%C26 $2%O (%C26$3%O)
sr: %C22*%O$tЗовете%C26 $1%C на%C26 $2%C (%C26$3%C)

en: %C22*%O$tYou are now known as $2
sr: %C22*%O$tПроменили сте име у $2

en: **** ENDING LOGGING AT %s
sr: **** КРАЈ ЗАПИСА У ДНЕВНИКУ У %s

en: **** BEGIN LOGGING AT %s
sr: **** ПОЧЕТАК ЗАПИСА У ДНЕВНИКУ У %s

en: * Can't open log file(s) for writing. Check the
      permissions on %s/xchatlogs
sr: * Дневник се не може отворити за упис. Проверите
      права приступа за %s/xchatlogs

en: Left message
sr: Порука слева

en: Right message
sr: Порука здесна

en: The nick of the joining person
sr: Име особе која се прикључује

en: The channel being joined
sr: Канал на који се прикључује

en: The host of the person
sr: Рачунар на коме ради

en: Nickname
sr: Надимак

en: The action
sr: Наредба

en: Mode char
sr: Ознака за приступ

en: The text
sr: Текст

en: Identified text
sr: Препознат текст

en: The message
sr: Порука

en: Old nickname
sr: Стари надимак

en: New nickname
sr: Нови надимак

en: Nick of person who changed the topic
sr: Име особе која је променила тему

en: Topic
sr: Тема

en: Channel
sr: Канал

en: The nickname of the kicker
sr: Име избацивача

en: The person being kicked
sr: Избачена особа

en: The channel
sr: Канал

en: The reason
sr: Разлог

en: The nick of the person leaving
sr: Име особе која одлази

en: The time
sr: Време

en: The creator
sr: Креатор

en: Nick
sr: Име

en: Reason
sr: Разлог

en: Host
sr: Рачунар

en: Who it's from
sr: Од кога долази

en: The time in x.x format (see below)
sr: Време у формату x.x (видети испод)

en: The Channel it's going to
sr: Канал на који иде

en: The sound
sr: Звук

en: The nick of the person
sr: Име особе

en: The CTCP event
sr: CTCP догађај

en: The nick of the person who set the key
sr: Име особе која је поставила кључ

en: The key
sr: Кључ

en: The nick of the person who set the limit
sr: Име особе која је поставила ограничење

en: The limit
sr: Ограничење

en: The nick of the person who did the op'ing
sr: Име особе која је доделила опа

en: The nick of the person who has been op'ed
sr: Име особе која је добила опа

en: The nick of the person who has been halfop'ed
sr: Име особе која је добила полу-опа

en: The nick of the person who did the halfop'ing
sr: Име особе која је доделила полу-опа

en: The nick of the person who did the voice'ing
sr: Име особе која је дала реч

en: The nick of the person who has been voice'ed
sr: Име особе која је добила реч

en: The nick of the person who did the banning
sr: Име особе која је забранила

en: The ban mask
sr: Шаблон за забрану

en: The nick who removed the key
sr: Име особе која је склонила кључ

en: The nick who removed the limit
sr: Име особе која је уклонила ограничење

en: The nick of the person of did the deop'ing
sr: Име особе која је одузела опа

en: The nick of the person who has been deop'ed
sr: Име особе којој је одузет оп

en: The nick of the person of did the dehalfop'ing
sr: Име особе која је доделила полу-опа

en: The nick of the person who has been dehalfop'ed
sr: Име особе којој је одузет полу-оп

en: The nick of the person of did the devoice'ing
sr: Име особе која је одузела реч

en: The nick of the person who has been devoice'ed
sr: Име особе којој је одузета реч

en: The nick of the person of did the unban'ing
sr: Име особе која је укинула забрану

en: The nick of the person who did the exempt
sr: Име особе која је поставила искључење

en: The exempt mask
sr: Шаблон за искључење

en: The nick of the person removed the exempt
sr: Име особе која је уклонила искључење

en: The nick of the person who did the invite
sr: Име особе која је позвала

en: The invite mask
sr: Шаблон за позив

en: The nick of the person removed the invite
sr: Име особе која је уклонила позив

en: The nick of the person setting the mode
sr: Име особе која је поставила приступ

en: The mode's sign (+/-)
sr: Знак приступа (+/-)

en: The mode letter
sr: Ознака приступа

en: The channel it's being set on
sr: Канал на ком стоји

en: Username
sr: Кор. име

en: Full name
sr: Пуно име

en: Channel Membership/"is an IRC operator"
sr: Припадност каналу/"је IRC оператор"

en: Server Information
sr: Подаци о серверу

en: Idle time
sr: Одсутан

en: Signon time
sr: Време пријаве

en: Away reason
sr: Разлог за одсуство

en: Message
sr: Порука

en: Account
sr: Налог

en: Real user@host
sr: Прави user@host

en: Real IP
sr: Прави IP

en: Channel Name
sr: Име канала

en: Text
sr: Текст

en: Server Name
sr: Име сервера

en: Nick of person who invited you
sr: Име особе која је позвала

en: Users
sr: Корисници

en: Nickname in use
sr: Имена у употреби

en: Nick being tried
sr: Испробана имена

en: Error
sr: Грешка

en: Port
sr: Порт

en: Modes string
sr: Права приступа

en: IP address
sr: IP адреса

en: DCC Type
sr: Врста DCC

en: Filename
sr: Датотека

en: Destination filename
sr: Циљна датотека

en: CPS
sr: зн./сек.

en: Pathname
sr: Путања

en: Position
sr: Место

en: Size
sr: Величина

en: DCC String
sr: DCC текст

en: Number of notify items
sr: Број посматраних улаза

en: Old Filename
sr: Стара датотека

en: New Filename
sr: Нова датотека

en: Receiver
sr: Прималац

en: Hostmask
sr: Шаблон рач.

en: Hostname
sr: Име рач.

en: The Packet
sr: Пакет

en: Seconds
sr: Секунде

en: Nick of person who have been invited
sr: Име позване особе

en: Banmask
sr: Шаблон забране

en: Who set the ban
sr: Ко је забранио

en: Ban time
sr: Време забране

en: Error parsing event %s.
    Loading default.
sr: Грешка у обради догађаја %s.
    Мењам за подразумевани.

en: Cannot read sound file:
    %s
sr: Датотека са звучним записом „%s‟ се не може очитати.

en: Remote host closed socket
sr: Удаљени рачунар је прекинуо везу

en: Connection refused
sr: Веза одбијена

en: No route to host
sr: Нема путање до рачунара

en: Connection timed out
sr: Време за повезивање је истекло

en: Cannot assign that address
sr: Не може се доделити та адреса

en: Connection reset by peer
sr: Веза прекинута на другом крају

en: Ascension Island
sr: Острво Успења

en: Andorra
sr: Андора

en: United Arab Emirates
sr: Уједињени арапски емирати

en: Afghanistan
sr: Авганистан

en: Antigua and Barbuda
sr: Антигва и Барбуда

en: Anguilla
sr: Ангуила

en: Albania
sr: Албанија

en: Armenia
sr: Јерменија

en: Netherlands Antilles
sr: Холандски антили

en: Angola
sr: Ангола

en: Antarctica
sr: Антарктик

en: Argentina
sr: Аргентина

en: Reverse DNS
sr: Обратни DNS

en: American Samoa
sr: Америчка Самоа

en: Austria
sr: Аустрија

en: Nato Fiel
sr: Нато терен

en: Australia
sr: Аустралија

en: Aruba
sr: Аруба

en: Aland Islands
sr: Аландска острва

en: Azerbaijan
sr: Азербејџан

en: Bosnia and Herzegovina
sr: Босна и Херцеговина

en: Barbados
sr: Барбадос

en: Bangladesh
sr: Бангладеш

en: Belgium
sr: Белгија

en: Burkina Faso
sr: Буркина Фасо

en: Bulgaria
sr: Бугарска

en: Bahrain
sr: Бахреин

en: Burundi
sr: Бурунди

en: Businesses
sr: Комерцијала

en: Benin
sr: Бенин

en: Bermuda
sr: Бермуда

en: Brunei Darussalam
sr: Брунеји Дар-Ес-Салам

en: Bolivia
sr: Боливија

en: Brazil
sr: Бразил

en: Bahamas
sr: Бахами

en: Bhutan
sr: Бутан

en: Bouvet Island
sr: Острво Буве

en: Botswana
sr: Боцвана

en: Belarus
sr: Белорусија

en: Belize
sr: Белизе

en: Canada
sr: Канада

en: Cocos Islands
sr: Кокосова острва

en: Democratic Republic of Congo
sr: Демократска република Конго

en: Central African Republic
sr: Централноафричка република

en: Congo
sr: Конго

en: Switzerland
sr: Швајцарска

en: Cote d'Ivoire
sr: Обала слоноваче

en: Cook Islands
sr: Кукова острва

en: Chile
sr: Чиле

en: Cameroon
sr: Камерун

en: China
sr: Кина

en: Colombia
sr: Колумбија

en: Internic Commercial
sr: Комерцијални домени

en: Costa Rica
sr: Костарика

en: Serbia and Montenegro
sr: Србија и Црна Гора

en: Cuba
sr: Куба

en: Cape Verde
sr: Зеленортска острва

en: Christmas Island
sr: Божићна острва

en: Cyprus
sr: Кипар

en: Czech Republic
sr: Република Чешка

en: Germany
sr: Немачка

en: Djibouti
sr: Џибути

en: Denmark
sr: Данска

en: Dominica
sr: Доминика

en: Dominican Republic
sr: Доминиканска република

en: Algeria
sr: Алжир

en: Ecuador
sr: Еквадор

en: Educational Institution
sr: Образовне установе

en: Estonia
sr: Естонија

en: Egypt
sr: Египат

en: Western Sahara
sr: Западна Сахара

en: Eritrea
sr: Еритреја

en: Spain
sr: Шпанија

en: Ethiopia
sr: Етиопија

en: European Union
sr: Европска Унија

en: Finland
sr: Финска

en: Fiji
sr: Фиџи

en: Falkland Islands
sr: Фоклендска острва

en: Micronesia
sr: Микронезија

en: Faroe Islands
sr: Фарска острва

en: France
sr: Француска

en: Gabon
sr: Габон

en: Great Britain
sr: Велика Британија

en: Grenada
sr: Гренада

en: Georgia
sr: Грузија

en: French Guiana
sr: Француска Гвајана

en: British Channel Isles
sr: Британска Каналска острва

en: Ghana
sr: Гана

en: Gibraltar
sr: Гибралтар

en: Greenland
sr: Гренланд

en: Gambia
sr: Гамбија

en: Guinea
sr: Гвинеја

en: Government
sr: Владине установе

en: Guadeloupe
sr: Гвадалупе

en: Equatorial Guinea
sr: Екваторијална Гвинеја

en: Greece
sr: Грчка

en: S. Georgia and S. Sandwich Isles
sr: С. Џорџија и С. Сендвичка острва

en: Guatemala
sr: Гватемала

en: Guam
sr: Гуам

en: Guinea-Bissau
sr: Гвинеја Бисао

en: Guyana
sr: Гијана

en: Hong Kong
sr: Хонг Конг

en: Heard and McDonald Islands
sr: Хердова и Макдоналдова острва

en: Honduras
sr: Хондурас

en: Croatia
sr: Хрватска

en: Haiti
sr: Хаити

en: Hungary
sr: Мађарска

en: Indonesia
sr: Индонезија

en: Ireland
sr: Ирска

en: Israel
sr: Израел

en: Isle of Man
sr: Острво Човека

en: India
sr: Индија

en: Informational
sr: Информациони домен

en: International
sr: Међународни домени

en: British Indian Ocean Territory
sr: Британска Индијска острва

en: Iraq
sr: Ирак

en: Iran
sr: Иран

en: Iceland
sr: Исланд

en: Italy
sr: Италија

en: Jersey
sr: Џерси

en: Jamaica
sr: Јамајка

en: Jordan
sr: Јордан

en: Japan
sr: Јапан

en: Kenya
sr: Кенија

en: Kyrgyzstan
sr: Киргистан

en: Cambodia
sr: Камбоџа

en: Kiribati
sr: Кирибати

en: Comoros
sr: Комори

en: St. Kitts and Nevis
sr: Св. Китс и Невис

en: North Korea
sr: Северна Кореја

en: South Korea
sr: Јужна Кореја

en: Kuwait
sr: Кувајт

en: Cayman Islands
sr: Кајманска острва

en: Kazakhstan
sr: Казахстан

en: Laos
sr: Лаос

en: Lebanon
sr: Либан

en: Saint Lucia
sr: Света Луција

en: Liechtenstein
sr: Лихтенштајн

en: Sri Lanka
sr: Шри Ланка

en: Liberia
sr: Либерија

en: Lesotho
sr: Лесото

en: Lithuania
sr: Литванија

en: Luxembourg
sr: Луксембург

en: Latvia
sr: Латвија

en: Libya
sr: Либија

en: Morocco
sr: Мароко

en: Monaco
sr: Монако

en: Moldova
sr: Молдова

en: United States Medical
sr: Америчке медицинске установе

en: Madagascar
sr: Мадагаскар

en: Marshall Islands
sr: Маршалска острва

en: Military
sr: Војни домени

en: Macedonia
sr: Македонија

en: Mali
sr: Мали

en: Myanmar
sr: Мианмар

en: Mongolia
sr: Монголија

en: Macau
sr: Макао

en: Northern Mariana Islands
sr: Северна Маријанска острва

en: Martinique
sr: Мартиник

en: Mauritania
sr: Мауританија

en: Montserrat
sr: Монсерат

en: Malta
sr: Малта

en: Mauritius
sr: Маурицијус

en: Maldives
sr: Малдиви

en: Malawi
sr: Малави

en: Mexico
sr: Мексико

en: Malaysia
sr: Малезија

en: Mozambique
sr: Мозамбик

en: Namibia
sr: Намибија

en: New Caledonia
sr: Нова Каледонија

en: Niger
sr: Нигер

en: Internic Network
sr: Интерник мрежа

en: Norfolk Island
sr: Норфолшка острва

en: Nigeria
sr: Нигерија

en: Nicaragua
sr: Никарагва

en: Netherlands
sr: Холандија

en: Norway
sr: Норвешка

en: Nepal
sr: Непал

en: Nauru
sr: Науру

en: Niue
sr: Ниуе

en: New Zealand
sr: Нови Зеланд

en: Oman
sr: Оман

en: Internic Non-Profit Organization
sr: Непрофитна организација интерник

en: Panama
sr: Панама

en: Peru
sr: Перу

en: French Polynesia
sr: Француска Полинезија

en: Papua New Guinea
sr: Папуа Нова Гвинеја

en: Philippines
sr: Филипини

en: Pakistan
sr: Пакистан

en: Poland
sr: Пољска

en: St. Pierre and Miquelon
sr: Св. Пјер и Микелон

en: Pitcairn
sr: Питкаирн

en: Puerto Rico
sr: Порторико

en: Palestinian Territory
sr: Палестинска територија

en: Portugal
sr: Португал

en: Palau
sr: Палау

en: Paraguay
sr: Парагвај

en: Qatar
sr: Катар

en: Reunion
sr: Реинион

en: Romania
sr: Румунија

en: Old School ARPAnet
sr: Старовремски ARPAnet

en: Russian Federation
sr: Руска федерација

en: Rwanda
sr: Руанда

en: Saudi Arabia
sr: Саудијска Арабија

en: Solomon Islands
sr: Соломонова острва

en: Seychelles
sr: Сејшели

en: Sudan
sr: Судан

en: Sweden
sr: Шведска

en: Singapore
sr: Сингапур

en: St. Helena
sr: Св. Јелена

en: Slovenia
sr: Словенија

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
sr: Свалбард и Јан Мајен острва

en: Slovak Republic
sr: Словачка република

en: Sierra Leone
sr: Сијера Леоне

en: San Marino
sr: Сан Марино

en: Senegal
sr: Сенегал

en: Somalia
sr: Сомалија

en: Suriname
sr: Суринам

en: Sao Tome and Principe
sr: Сао Томе и Принципе

en: Former USSR
sr: Бивши СССР

en: El Salvador
sr: Ел Салвадор

en: Syria
sr: Сирија

en: Swaziland
sr: Свазиленд

en: Turks and Caicos Islands
sr: Туркс и Каикос острва

en: Chad
sr: Чад

en: French Southern Territories
sr: Француске јужне територије

en: Togo
sr: Того

en: Thailand
sr: Тајланд

en: Tajikistan
sr: Таџикистан

en: Tokelau
sr: Токелау

en: East Timor
sr: Источни Тимор

en: Turkmenistan
sr: Туркменистан

en: Tunisia
sr: Тунис

en: Tonga
sr: Тонга

en: Turkey
sr: Турска

en: Trinidad and Tobago
sr: Тринидад и Тобаго

en: Tuvalu
sr: Тувалу

en: Taiwan
sr: Тајван

en: Tanzania
sr: Танзанија

en: Ukraine
sr: Украjина

en: Uganda
sr: Уганда

en: United Kingdom
sr: Велика Британија

en: US Minor Outlying Islands
sr: Мања америчка истурена острва

en: United States of America
sr: Сједињене америчке државе

en: Uruguay
sr: Уругвај

en: Uzbekistan
sr: Узбекистан

en: Vatican City State
sr: Град-држава Ватикан

en: St. Vincent and the Grenadines
sr: Св. Винсент и Гренадини

en: Venezuela
sr: Венецуела

en: British Virgin Islands
sr: Британска Девичанска острва

en: US Virgin Islands
sr: Америчка Девичанска острва

en: Vietnam
sr: Вијетнам

en: Vanuatu
sr: Вануату

en: Wallis and Futuna Islands
sr: Острвље Валис и Фортуна

en: Samoa
sr: Самоа

en: Yemen
sr: Јемен

en: Mayotte
sr: Мајот

en: Yugoslavia
sr: Југославија

en: South Africa
sr: Јужна Африка

en: Zambia
sr: Замбија

en: Zimbabwe
sr: Зимбабве

en: Unknown
sr: Непознато

en: Open Dialog Window
sr: Започни разговор

en: Send a File
sr: Пошаљи датотеку

en: User Info (WHOIS)
sr: Подаци о кориснику (WHOIS)

en: Operator Actions
sr: Операторска дејства

en: Give Ops
sr: Дај опа

en: Take Ops
sr: Одузми опа

en: Give Voice
sr: Дај реч

en: Take Voice
sr: Одузми реч

en: Kick/Ban
sr: Шут/забр.

en: Kick
sr: Шут

en: Ban
sr: Забр.

en: KickBan
sr: Шут и забр.

en: Direct client-to-client
sr: Директни приступ клијенту

en: Send File
sr: Пошаљи датотеку

en: Offer Chat
sr: Понуди разговор

en: Abort Chat
sr: Прекини разговор

en: Version
sr: Верзија

en: Userinfo
sr: Информације

en: Clientinfo
sr: Инф. о клијенту

en: Time
sr: Време

en: Oper
sr: Опер

en: Kill this user
sr: Дај реч

en: Mode
sr: Приступ

en: Give Half-Ops
sr: Дај полу-опа

en: Take Half-Ops
sr: Одузми полу-опа

en: Ignore
sr: Ућуткај

en: Ignore User
sr: Занемари корисника

en: UnIgnore User
sr: Врати ућуткане

en: Info
sr: Информ.

en: Who
sr: Ко је

en: DNS Lookup
sr: DNS потрага

en: Trace
sr: Следи

en: UserHost
sr: Рачунар

en: External
sr: Спољњи

en: Traceroute
sr: Следи

en: Leave Channel
sr: Напусти канал

en: Join Channel...
sr: Прикључи се...

en: Enter Channel to Join:
sr: Унесите име канала:

en: Server Links
sr: Везе са серверима

en: Ping Server
sr: Одзив сервера

en: Hide Version
sr: Сакриј верзију

en: Op
sr: Оп

en: DeOp
sr: Деоп

en: bye
sr: Ћао

en: Enter reason to kick %s:
sr: Разлог да се избаци %s:

en: Sendfile
sr: Пошаљи фајл

en: Dialog
sr: Разговор

en: Send
sr: Слање

en: Chat
sr: Прича

en: Clear
sr: Обриши

en: About XChat
sr: О Иксчету

en: A multiplatform IRC Client
sr: Преносиви клијент за IRC

en: Character Chart
sr: Табела знакова

en: Not connected.
sr: Није на вези.

en: You must select some bans.
sr: Морате изабрати забране

en: Mask
sr: Шаблон

en: From
sr: Од

en: Date
sr: Датум

en: You can only open the Ban List window while in a channel tab.
sr: Списак ућутканих се може отворити само ако је отворен језичак за приказ канала

en: XChat: Ban List (%s)
sr: Иксчет: Списак забрана (%s)

en: Unban
sr: Скини забр.

en: Crop
sr: Исеци

en: Refresh
sr: Освежи

en: User and Channel Statistics: %d/%d Users on %d/%d Channels
sr: Статистике корисника и канала: корисника ‒ %d/%d, канала ‒%d/%d

en: I can't save an empty list!
sr: Списак се не снима када је празан!

en: Select an output filename
sr: Изаберите име датотеке за излаз

en: XChat: Channel List (%s)
sr: Иксчет: списак канала (%s)

en: List display options:
sr: Списак опција за приказ

en: Minimum Users:
sr: Мин. корисника

en: Maximum Users:
sr: Макс. корисника

en: Pattern Match:
sr: Образац:

en: Regex Match:
sr: Regex образац

en: Apply Match to:
sr: Када се поклопи:

en: Apply
sr: Примени

en: Refresh the list
sr: Освежи списак

en: Save the list
sr: Сними списак

en: Join Channel
sr: Иди на канал

en: Send file to %s
sr: Шаљи датотеку за %s

en: None
sr: Ниједна

en: File
sr: Датотека

en: To
sr: За

en: Address
sr: Адреса

en: Started
sr: Започето

en: Speed limit
sr: Гранична брзина

en: That file is not resumable.
sr: Датотека се мора преузети изједна.

en: Cannot access file: %s
    %s.
    Resuming not possible.
sr: Не могу да приступим: %s
    %s.
    Настављање није могуће.

en: File in download directory is larger than file offered. Resuming not possible.
sr: Датотека која је претходно преузета је већа него понуђена. Зато није могуће наставити пренос.

en: Cannot resume the same file from two people.
sr: Не може се наставити пренос исте датотеке од две различите особе.

en: Status
sr: Стање

en: XChat: File Receive List
sr: Иксчет: Списак датотека на пријему

en: Abort
sr: Обустави

en: Accept
sr: Прихвати

en: Resume
sr: Настави

en: Open
sr: Отвори

en: Ack
sr: Потврди

en: XChat: Uploads und Downloads
sr: Иксчет: слања и пријеми

en: Downloads
sr: Преузимања:

en: Uploads
sr: Слања

en: Details
sr: Детаљи

en: Open Folder...
sr: Отвори директоријум...

en: XChat: File Send List
sr: Иксчет: Списак за слање

en: To/From
sr: Од/за

en: Recv
sr: Пријем

en: Sent
sr: Послато

en: Start Time
sr: Поч. време

en: XChat: DCC Chat List
sr: Иксчет: DCC списак разговора

en: *NEW*
sr: *НОВО*

en: EDIT ME
sr: Унеси текст

en: Name
sr: Име

en: Command
sr: Наредба

en: Move Up
sr: На горе

en: Move Dn
sr: На доле

en: Cancel
sr: Откажи

en: Save
sr: Сними

en: Add New
sr: Додај нов

en: Delete
sr: Обриши

en: Sort
sr: Уреди

en: Help
sr: Помоћ

en: Don't auto connect to servers
sr: Не повезуј се аутоматски са серверима

en: Use a different config directory
sr: Користи други директоријум са подешавањима

en: Don't auto load any plugins
sr: Не учитавај аутоматски додатке

en: Show plugin auto-load directory
sr: Прикажи директоријум за аутоматско учитавање додатака

en: Show user config directory
sr: Прикажи директоријум са корисниковим подешавањима

en: Open an irc://server:port/channel URL
sr: Отвори URL irc://сервер:порт/канал

en: Show version information
sr: Прикажи податке о издању

en: Failed to open font:
    
    %s
sr: Не може се отворити фонт:
    
    %s

en: Search buffer is empty.
sr: Запис за претрагу је празан.

en: %d bytes
sr: %d бајт(ов)(а)

en: Network send queue: %d bytes
sr: Мрежни ред слања: бајтова: %d

en: The Run Command action runs the data in Data 1 as if it has been typed into the entry box where you pressed the key sequence. Thus it can contain text (which will be sent to the channel/person), commands or user commands. When run all \n characters in Data 1 are used to deliminate seperate commands so it is possible to run more than one command. If you want a \ in the actual text run then enter \\
sr: Покрени наредбу убацује податке из Data 1 као да су откуцани у кућицу за унос где је притиснут низ тастера. Зато може садржати текст који ће бити послат особи или на канал, обичне или корисникове наредбе. Када се покрене, сви знакови \n у Data 1 користе се да раздвоје наредбе тако да је могуће покренути више од једне. Ако желите да имате \ у тексту, онда треба унети \\

en: The Change Page command switches between pages in the notebook. Set Data 1 to the page you want to switch to. If Data 2 is set to anything then the switch will be relative to the current position
sr: Наредба ^BПромени страну^B листа странице у свесци. Поставите Data 1 на страну на коју желите да одете. Ако је поље Data 2 испуњено, онда се броји у односу на текући положај.

en: The Insert in Buffer command will insert the contents of Data 1 into the entry where the key sequence was pressed at the current cursor position
sr: Наредба ^BУбаци у запис^B ће убацити садржај поља Data 1 на место на ком је био фокус када је притиснута комбинација тастера

en: The Scroll Page command scrolls the text widget up or down one page or one line. Set Data 1 to either Up, Down, +1 or -1.
sr: Команда ^BПомери страну^B помера текст у елементу нагоре или надоле за једну страну. Ако је Data 1 садржи било шта, померање је на горе, иначе је на доле

en: The Set Buffer command sets the entry where the key sequence was entered to the contents of Data 1
sr: Команда ^BПостави запис^B пребацује садржај поља Data 1 на место које је било у фокусу

en: The Last Command command sets the entry to contain the last command entered - the same as pressing up in a shell
sr: Команда ^BПоследња команда^B уписује последњу унету команду, као када се у шкољци притисне стрелица нагоре

en: The Next Command command sets the entry to contain the next command entered - the same as pressing down in a shell
sr: Команда ^BНаредна команда^B уписује команду која је следећа на реду, слично као притисак на стрелицу надоле у шкољци

en: This command changes the text in the entry to finish an incomplete nickname or command. If Data 1 is set then double-tabbing in a string will select the last nick, not the next
sr: Ова команда мења текст у линији за унос тако што довршава непотпуно име или команду. Ако је поље Data 1 попуњено, дупли притисак на табулатор бира последње име, не следеће

en: This command scrolls up and down through the list of nicks. If Data 1 is set to anything it will scroll up, else it scrolls down
sr: Овом командом се можете шетати горе-доле кроз листу имена. Ако је Data 1 постављено на било шта, кретаћете се на горе, иначе на доле

en: This command checks the last word entered in the entry against the replace list and replaces it if it finds a match
sr: Ова команда проверава да ли се последња унета реч налази на списку за замене, и замењује је ако је пронађе

en: This command moves the front tab left by one
sr: Ова команда помера тренутни језичак за једно место улево

en: This command moves the front tab right by one
sr: Ова команда помера тренутни језичак удесно

en: This command moves the current tab family to the left
sr: Ова команда помера активну групу језичака улево

en: This command moves the current tab family to the right
sr: Ова команда помера активну групу језичака удесно

en: Push input line into history but doesn't send to server
sr: Убацује улазну линију у претходне команде, али не шаље серверу

en: There was an error loading key bindings configuration
sr: Грешка при учитавању распореда тастера

en: <none>
sr: <нема>

en: Mod
sr: Мод

en: Key
sr: Тастер

en: Action
sr: Акција

en: XChat: Keyboard Shortcuts
sr: Иксчет: Скраћенице с тастатуре

en: Error opening keys config file
sr: Грешка при отварању датотеке са подешавањима

en: Unknown keyname %s in key bindings config file
    Load aborted, please fix %s/keybindings.conf
sr: Назив тастера %s у датотеци са распоредом није препознат
    Учитавање је прекинуто, морате поправити %s/keybindings.conf

en: Unknown action %s in key bindings config file
    Load aborted, Please fix %s/keybindings
sr: Назив акције %s међу распоредом тастера није препознат
    Учитавање је прекинуто, морате поправити %s/keybindings

en: Expecting Data line (beginning Dx{:|!}) but got:
    %s
    
    Load aborted, Please fix %s/keybindings
sr: На овом месту требала је да стоји линија са подацима (почиње са Dx{:|!}) али је стајало:
    %s
    
    Учитавање прекинуто, морате поправити %s/keybindings

en: Key bindings config file is corrupt, load aborted
    Please fix %s/keybindings.conf
sr: Датотека са распоредом тастера је неисправна, учитавање је прекинуто
    Морате поправити %s/keybindings.conf

en: Cannot write to that file.
sr: Не може се писати у ту датотеку.

en: Cannot read that file.
sr: Ова се датотека не може читати.

en: That mask already exists.
sr: Овај шаблон већ постоји.

en: Private
sr: Приватно

en: Notice
sr: Вест

en: Invite
sr: Позови

en: Unignore
sr: Прихвати

en: Enter mask to ignore:
sr: Унеси шаблон за ућуткивање

en: XChat: Ignore list
sr: Иксчет: Списак ућутканих

en: Ignore Stats:
sr: Статистика за ућуткане:

en: Channel:
sr: Канал:

en: Private:
sr: Приватно:

en: Notice:
sr: Вести:

en: Invite:
sr: Позив:

en: Add...
sr: Додај...

en: Channel name too short, try again.
sr: Име канала је прекратко, пробајте поново.

en: XChat: Connection Complete
sr: Иксчет: Повезивање је успело

en: Connection to %s complete.
sr: Повезивање са %s је успело.

en: In the Server-List window, no channel (chat room) has been entered to be automatically joined for this network.
sr: У прозору са списком сервера, ниједан канал (соба за разговор) није изабрана за аутоматску пријаву за ову мрежу.

en: What would you like to do next?
sr: Шта бисте желели следеће да урадите?

en: _Nothing, I'll join a channel later.
sr: _Ништа, прикључићу се каналу касније.

en: _Join this channel:
sr: _Прикључи се каналу:

en: If you know the name of the channel you want to join, enter it here.
sr: Ако знате име канала коме се желите прикључити, унесите га овде.

en: O_pen the Channel-List window.
sr: О_твори прозор са списком канала.

en: Retrieving the Channel-List may take a minute or two.
sr: Добављање списка канала може да потраје неколико минута.

en: _Always show this dialog after connecting.
sr: _Увек приказуј ово прозорче после повезивања.

en: Dialog with
sr: Разговор са

en: Topic for %s is: %s
sr: Тема за %s је: %s

en: No topic is set
sr: Тема није постављена

en: This server still has %d channels or dialogs associated with it. Close them all?
sr: Овај сервер има укупно оволико канала: %d или дијалога. Да ли желите да их све затворите?

en: No other tabs open, quit xchat?
sr: Нема других прозора, желите ли да изађете из Xchat-а?

en: Insert Attribute or Color Code
sr: Убаци атрибут или кôд за боју

en: <b>Bold</b>
sr: <b>Масно</b>

en: <u>Underline</u>
sr: <u>Подвучено</u>

en: Normal
sr: Обично

en: Colors 0-7
sr: Боје 0-7

en: Colors 8-15
sr: Боје 8-15

en: Beep on message
sr: Звук уз поруку

en: Show join/part messages
sr: Обавести о улазу/излазу

en: Color paste
sr: Залепи и боју

en: Go to
sr: Иди на

en: _Close Tab
sr: _Затвори језичак

en: _Detach Tab
sr: _Откачи језичак

en: Some file transfers still active, quit xchat?
sr: Још увек ради пренос датотека, да ли ипак желите крај рада?

en: User limit must be a number!
sr: Макс. број корисника мора бити унет као број!

en: Topic Protection
sr: Заштита теме

en: No outside messages
sr: Нема спољашњих порука

en: Secret
sr: Тајни

en: Invite Only
sr: По позиву

en: Moderated
sr: Надгледан

en: Ban List
sr: Списак избачених

en: Keyword
sr: Кључна реч

en: User Limit
sr: Макс. људи

en: Show/Hide userlist
sr: Покажи/сакриј кориснике

en: Unable to set transparent background!
    
    You may be using a non-compliant window
    manager that is not currently supported.
sr: Не могу да поставим провидну позадину!
    
    Можда користите управљач прозора који
    тренутно није подржан.

en: Enter new nickname:
sr: Унесите ново име:

en: Host unknown
sr: Непознат рачунар

en: Real Name:
sr: Право име:

en: User:
sr: Корисник:

en: Country:
sr: Држава:

en: Server:
sr: Рачунар:

en: Away Msg:
sr: Одсутан:

en: %u minutes ago
sr: пре оволико минута: %u

en: Last Msg:
sr: Посл. порука:

en: The Menubar is now hidden. You can show it again by pressing F9 or right-clicking in a blank part of the main text area.
sr: Трака са менијем је сада сакривена. Можете је поново приказати притиском на F9 или десним кликом на празни део главне текстуалне обласни.

en: Open Link in Browser
sr: Отвори везу у читачу

en: Copy Selected Link
sr: Умножи изабрану везу

en: Part Channel
sr: Изађи са канала

en: Cycle Channel
sr: Понови приступ

en: XChat: User menu
sr: Иксчет: Корисников мени

en: Edit This Menu...
sr: Уреди овај мени...

en: Retrieve channel list...
sr: Добавка списка канала...

en: User Commands - Special codes:
    
    %c  =  current channel
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %t  =  time/date
    %v  =  xchat version
    %2  =  word 2
    %3  =  word 3
    &2  =  word 2 to the end of line
    &3  =  word 3 to the end of line
    
    eg:
    /cmd john hello
    
    %2 would be "john"
    &2 would be "john hello".
sr: Корисникове команде - посебни кодови:
    
    %c  =  тренутни канал
    %m  =  подаци о машини
    %n  =  ваше име
    %t  =  време/датум
    %v  =  верзија програма
    %2  =  реч 2
    %3  =  реч 3
    &2  =  реч 2 и даље до краја линије
    &3  =  реч 3 и даље до краја линије
    
    нпр:
    /cmd john hello
    
    %2 би било "john"
    &2 би било "john hello".

en: Userlist Buttons - Special codes:
    
    %a  =  all selected nicks
    %c  =  current channel
    %h  =  selected nick's hostname
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %s  =  selected nick
    %t  =  time/date
sr: Корисничка дугмад - посебни кодови:
    
    %a  =  сва изабрана имена
    %c  =  овај канал
    %h  =  рачунар на коме је изабрано име
    %m  =  подаци о рачунару
    %n  =  ваше име
    %s  =  одабрано име
    %t  =  време/датум

en: Dialog Buttons - Special codes:
    
    %a  =  all selected nicks
    %c  =  current channel
    %h  =  selected nick's hostname
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %s  =  selected nick
    %t  =  time/date
sr: Дугмад прозорчета - посебни кодови:
    
    %a  =  сва изабрана имена
    %c  =  овај канал
    %h  =  рачунар на коме је изабрано име
    %m  =  подаци о рачунару
    %n  =  ваше име
    %s  =  одабрано име
    %t  =  време/датум

en: CTCP Replies - Special codes:
    
    %d  =  data (the whole ctcp)
    %m  =  machine info
    %s  =  nick who sent the ctcp
    %t  =  time/date
    %2  =  word 2
    %3  =  word 3
    &2  =  word 2 to the end of line
    &3  =  word 3 to the end of line
sr: CTCP одговори - посебни кодови:
    
    %d  =  подаци (цео CTCP)
    %m  =  подаци о рачунару
    %s  =  име онога ко је послао упит
    %t  =  време/датум
    %2  =  друга реч
    %3  =  трећа реч
    &2  =  све почев од друге речи до краја реда
    &3  =  све почев од треће речи до краја реда

en: URL Handlers - Special codes:
    
    %s  =  the URL string
    
    Putting a ! infront of the command
    indicates it should be sent to a
    shell instead of XChat
sr: Обрада URLова - посебни кôдови:
    
    %s  =  запис URL-а
    
    Стављање узвичника (!) испред команде
    говори да је треба проследити шкољци
    уместо Иксчету

en: XChat: User Defined Commands
sr: Иксчет: Корисникове команде

en: XChat: Userlist Popup menu
sr: Иксчет: Појавни мени из списка корисника

en: Replace with
sr: Замени са

en: XChat: Replace
sr: Иксчет: Замени

en: XChat: URL Handlers
sr: Иксчет: Обрада URLова

en: XChat: Userlist buttons
sr: Иксчет: Корисничка дугмета

en: XChat: Dialog buttons
sr: Иксчет: Дугмета у прозорчету

en: XChat: CTCP Replies
sr: Иксчет: Одговори на CTCP упите

en: _XChat
sr: _Иксчет

en: Network Li_st...
sr: _Списак мрежа...

en: _New
sr: _Нов

en: Server Tab...
sr: Језичак за сервер...

en: Channel Tab...
sr: Језичак за канал

en: Server Window...
sr: Прозор за сервер...

en: Channel Window...
sr: Прозор за канал...

en: _Load Plugin or Script...
sr: _Учитај додатак или скрипт...

en: _Quit
sr: _Крај

en: _View
sr: _Преглед

en: _Menubar
sr: _Трака менија

en: _Topicbar
sr: _Трака за тему

en: _Userlist Buttons
sr: _Корисничка дугмета

en: M_ode Buttons
sr: _Дугмета за начин приступа

en: _Layout
sr: _Изглед

en: _Tabs
sr: _Језичци

en: T_ree
sr: _Дрво

en: _Network Meters
sr: _Мерења мреже

en: Off
sr: Искључено

en: Graph
sr: Графичко

en: Both
sr: Оба

en: _Server
sr: _Сервер

en: _Disconnect
sr: _Искључи се

en: _Reconnect
sr: _Опет се повежи

en: Marked Away
sr: Објави одсуство

en: _Usermenu
sr: _Корисников мени

en: S_ettings
sr: П_одешавања

en: _Preferences
sr: _Поставке...

en: Advanced
sr: Напредна

en: Auto Replace...
sr: Замени све...

en: CTCP Replies...
sr: Одговори на CTCP...

en: Dialog Buttons...
sr: Дугмета за прозорче...

en: Keyboard Shortcuts...
sr: Скраћенице с тастатуре...

en: Text Events...
sr: Праћење текста...

en: URL Handlers...
sr: Обрада URL-ова...

en: User Commands...
sr: Корисникове команде...

en: Userlist Buttons...
sr: Корисничка дугмета...

en: Userlist Popup...
sr: Корисников избор...

en: _Window
sr: _Прозор

en: Ban List...
sr: Списак забрана...

en: Channel List...
sr: Списак канала...

en: Character Chart...
sr: Знаковна табела...

en: Direct Chat...
sr: Директан разговор...

en: File Transfers...
sr: Преноси датотека...

en: Ignore List...
sr: Списак ућутканих...

en: Notify List...
sr: Списак посматраних...

en: Plugins and Scripts...
sr: Додаци и скриптови...

en: Raw Log...
sr: Сирови дневник...

en: URL Grabber...
sr: Памћење URL-ова...

en: Reset Marker Line
sr: Постави овде ознаку

en: C_lear Text
sr: О_чисти текст

en: Search Text...
sr: Тражи текст...

en: Save Text...
sr: Сними текст...

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Contents
sr: _Садржај

en: _About
sr: _О програму

en: _Attach Window
sr: _Закачи прозор

en: _Close Window
sr: За_твори прозор

en: User
sr: Корисник

en: Server
sr: Рачунар

en: Last Seen
sr: Био је ту

en: Offline
sr: Није на вези

en: Never
sr: Никада

en: Online
sr: На вези

en: Enter nickname to add:
sr: Унесите име које треба додати:

en: XChat: Notify List
sr: Иксчет: Списак посматраних

en: Remove
sr: Уклони

en: Open Dialog
sr: Отвори разговор

en: Description
sr: Опис

en: Select a Plugin or Script to load
sr: Избор додатка или скрипта за учитавање

en: XChat: Plugins and Scripts
sr: Иксчет: Додаци и скриптови

en: _Load...
sr: _Учитај...

en: _UnLoad
sr: У_клони

en: _Close
sr: _Затвори

en: Save As...
sr: Сачувај као...

en: XChat: Rawlog (%s)
sr: Иксчет: Сирови дневник (%s)

en: Clear rawlog
sr: Обриши дневник

en: The window you opened this Search for doesn't exist anymore.
sr: Прозор за ког сте покренули претрагу више не постоји.

en: Search hit end, not found.
sr: Претрага је дошла до краја, ништа више није нађено.

en: XChat: Search
sr: Иксчет: Претрага

en: Find:
sr: Нађи:

en: _Match case
sr: _Разликуј мала и велика слова

en: Search _backwards
sr: Тражи _уназад

en: _Find
sr: _Нађи

en: New Network
sr: Нова мрежа

en: Really remove network "%s" and all its servers?
sr: Да ли заиста треба брисати мрежу "%s" и све сервере у њој?

en: User name and Real name cannot be left blank.
sr: Име и право име не могу да буду празни.

en: XChat: Edit %s
sr: Иксчет: Уреди %s

en: Servers for %s
sr: Сервери за: %s

en: Connect to selected server only
sr: Повежи се само са изабраним рачунарима

en: Don't cycle through all the servers when the connection fails.
sr: Не испитуј све рачунаре у списку када повезивање не успе.

en: Your Details
sr: Ваши подаци

en: Use global user information
sr: Користи главне податке о кориснику

en: _Nick name:
sr: _Надимак:

en: Second choice:
sr: Други избор:

en: _User name:
sr: _Корисничко име:

en: Rea_l name:
sr: _Право име:

en: Connecting
sr: Повезивање у току

en: Auto connect to this network at startup
sr: Повежи се аутоматски када се програм покрене

en: Use a proxy server
sr: Користи заступника (proxy)

en: Use SSL for all the servers on this network
sr: Користи SSL за све рачунаре у овој мрежи

en: Accept invalid SSL certificate
sr: Прихвати неважећи SSL сертификат.

en: C_hannels to join:
sr: Приступи _каналима:

en: Channels to join, separated by commas, but not spaces!
sr: Канале треба раздвојити запетама, не размацима!

en: Connect command:
sr: Пошаљи ову команду:

en: Extra command to execute after connecting. If you need more than one, set this to LOAD -e <filename>, where <filename> is a text-file full of commands to execute.
sr: Додатна команда која се извршава по повезивању. Ако Вам треба више од једне, овде унесите LOAD -e <ДАТОТЕКА>, где је <ДАТОТЕКА> име датотеке са командама које треба извршити.

en: Nickserv password:
sr: Лозинка за nickserv:

en: If your nickname requires a password, enter it here. Not all IRC networks support this.
sr: Ако Ваш надимак захтева лозинку, упишите је овде. Ову могућност не подржавају све IRC мреже.

en: Server password:
sr: Лозинка за сервер:

en: Password for the server, if in doubt, leave blank.
sr: Лозинка за приступ серверу. Ако нисте сигурни шта овде треба да стоји, оставите празно.

en: Character set:
sr: Скуп знакова:

en: _Edit
sr: _Уреди

en: XChat: Network List
sr: Иксчет: списак мрежа

en: User Information
sr: Подаци о кориснику

en: Third choice:
sr: Трећи избор:

en: Networks
sr: Мреже

en: Skip network list on startup
sr: Не приказуј списак мрежа при покретању програма

en: _Edit...
sr: _Уреди...

en: _Sort
sr: Поређај

en: C_onnect
sr: _Повежи се

en: Text Box Appearance
sr: Изглед линије са текстом

en: Font:
sr: Слова:

en: Background image:
sr: Позадина:

en: Scrollback lines:
sr: Памти оволико линија:

en: Colored nick names
sr: Обоји имена

en: Give each person on IRC a different color
sr: Додели свакој особи на ИРЦ-у различиту боју

en: Indent nick names
sr: Уравнај надимке

en: Make nick names right-justified
sr: Уравнај надимке по десној страни

en: Transparent background
sr: Провидна позадина

en: Show marker line
sr: Прикажи линију за обележавање

en: Insert a red line after the last read text.
sr: Убаци црвену линију после последње прочитане линије текста.

en: Transparency Settings
sr: Подешавања провидности

en: Red:
sr: Црвенa:

en: Green:
sr: Зеленa:

en: Blue:
sr: Плава:

en: Time Stamps
sr: Текст датума

en: Enable time stamps
sr: Убацуј време у дневнике

en: Time stamp format:
sr: Формат датума:

en: See strftime manpage for details.
sr: Погледајте упутство за strftime.

en: Input box
sr: Улазни прозор

en: Use the Text box font and colors
sr: Користи боје и писмо из кућице за текст

en: Spell checking
sr: Провера правописа

en: Nick Completion
sr: Суфикс за допуну имена:

en: Automatic nick completion (without TAB key)
sr: Аутоматска допуна имена

en: Nick completion suffix:
sr: Суфикс за допуну имена:

en: Input Box Codes
sr: Кодови при уносу текста

en: Interpret %nnn as an ASCII value
sr: Тумачи %nnn као ASCII вредност

en: Interpret %C, %B as Color, Bold etc
sr: Тумачи %C, %B као боју, подебљан испис итд.

en: A-Z, Ops first
sr: A-Z, опови први

en: Z-A, Ops last
sr: Z-A, опови последњи

en: Unsorted
sr: Неуређено

en: User List
sr: Списак имена

en: Show hostnames in user list
sr: Покажи имена рачунара

en: Resizable user list
sr: Променљива величина списка корисника

en: User list sorted by:
sr: Уреди списак корисника према:

en: Away tracking
sr: Праћење одсуства

en: Track the Away status of users and mark them in a different color
sr: Праћење одсутности корисника и њихово означавање другом бојом

en: On channels smaller than:
sr: Прати одсутне на каналима са мање од:

en: Action Upon Double Click
sr: Шта извршити на двоструки клик

en: Execute command:
sr: Пошаљи ову команду:

en: Windows
sr: Прозори

en: Tabs
sr: Језичци

en: Bottom
sr: Доле

en: Top
sr: Горе

en: Left
sr: Слева

en: Right
sr: Здесна

en: Hidden
sr: Сакриј

en: Always
sr: Увек

en: Only requested tabs
sr: Само жељени језичци

en: Open an extra tab for server messages
sr: Отвори посебан језичак за поруке са сервера

en: Open an extra tab for server notices
sr: Отвори посебан језичак за вести са сервера

en: Sort tabs in alphabetical order
sr: Уреди језичке лексикографски

en: Small tabs
sr: Мали језичци

en: Focus new tabs:
sr: Фокусирај нове језичке:

en: Shorten tab labels to:
sr: Скрати језичке на:

en: letters.
sr: слова

en: Tabs Location
sr: Смештање језичака

en: Show tabs at:
sr: Прикажи језичке:

en: Tabs or Windows
sr: Језичци или прозори

en: Open channels in:
sr: Место за приказ нових канала:

en: Open dialogs in:
sr: Место за прикаѕ нових разговора:

en: Open utilities in:
sr: Место за приказ помоћних порука:

en: Open DCC, Ignore, Notify etc, in tabs or windows?
sr: DCC, Ignore и Notify се отварају у језичцима или прозорима?

en: No
sr: Не

en: Yes
sr: Да

en: Browse for save folder every time
sr: Омогући избор директоријума сваки пут

en: Files and Directories
sr: Датотеке и директоријуми

en: Auto accept file offers:
sr: Одмах прихвати понуђене датотеке:

en: Download files to:
sr: Снимај датотеке у:

en: Move completed files to:
sr: Помери пренесене датотеке у дир.:

en: Save nick name in filenames
sr: Запамти надимке у именима датотекама

en: Network Settings
sr: Подешавања мреже

en: Get my address from the IRC server
sr: Сазнај IP овог рачунара од сервера

en: Asks the IRC server for your real address. Use this if you have a 192.168.*.* address!
sr: Упитајте ИРЦ сервер да сазнате вашу адресу. Корисни уколико је права адреса из опсега 192.168.*.*!

en: DCC IP address:
sr: DCC IP адреса:

en: Claim you are at this address when offering files.
sr: Пријави ову адресу при нуђењу датотека.

en: First DCC send port:
sr: Први порт за слање DCC:

en: Last DCC send port:
sr: Последњи порт за слање DCC

en: !Leave ports at zero for full range.
sr: !Вредност порта поставити на нулу за пуни опсег.

en: Maximum File Transfer Speeds (bytes per second)
sr: Највеће брзине преноса (бајт/секунда)

en: One upload:
sr: Једно слање:

en: Maximum speed for one transfer
sr: Макс. брзина за један пренос

en: One download:
sr: Једно преузимање:

en: All uploads combined:
sr: Сва слања:

en: Maximum speed for all files
sr: Макс. брзина саобраћаја за све датотеке

en: All downloads combined:
sr: Сва преузимања:

en: Default Messages
sr: Подразумеване поруке

en: Quit:
sr: Крај:

en: Leave channel:
sr: Напусти канал:

en: Away:
sr: Одсутан:

en: Away
sr: Одсутан

en: Announce away messages
sr: Испиши поруке о одсуству

en: Announce your away messages to all channels
sr: Поруку о одсуству шаљи на све канале

en: Show away once
sr: Само једном објави одсутност

en: Show identical away messages only once
sr: Исте поруке се не понављају

en: Automatically unmark away
sr: Склони AWAY кад се вратим

en: Unmark yourself as away before sending messages
sr: Објави повратак пре слања порука

en: (Can be a text file relative to ~/.xchat2/).
sr: (Можете користити име датотеке релативно у одн. на ~/.xchat2/).

en: (Can be a text file relative to config dir).
sr: (Може бити релативно у односу на дир. са подешавањима).

en: Alerts
sr: Узбуне

en: Flash taskbar on highlighted messages
sr: Бљесак оквира прозора при означеним порукама

en: Beep on highlighted messages
sr: Звук при означеним порукама

en: Beep on private messages
sr: Звук на приватну поруку

en: Beep on channel messages
sr: Звук при порукама на каналу

en: Extra words to highlight on:
sr: Речи које треба нагласити:

en: Nicks not to highlight on:
sr: Имена која не треба нагласити:

en: Separate multiple words with commas.
sr: Речи раздвојте запетама.

en: Advanced Settings
sr: Напредна подешавања

en: Auto reconnect delay:
sr: Пауза пре новог повезивања:

en: Display MODEs in raw form
sr: Приказуј приступе у сировом облику

en: Whois on notify
sr: Изврши WHOIS кад се појави неко посматран

en: Sends a /WHOIS when a user comes online in your notify list
sr: Шаље /WHOIS када се појави име са списка посматраних

en: Hide join and part messages
sr: Сакриј поруке о доласку и одласку

en: Hide channel join/part messages by default
sr: Увек сакривај поруке о доласку и одласку

en: Auto Open DCC Windows
sr: Непосредне акције (DCC) у посебан прозор

en: Send window
sr: Прозор за слање

en: Receive window
sr: Прозор за пријем

en: Chat window
sr: Прозор за разговор

en: Logging
sr: Записивање

en: Enable logging of conversations
sr: Дозволи бележење разговора

en: Log filename:
sr: Име дневника:

en: %s=Server %c=Channel %n=Network.
sr: %s=сервер %c=канал %n=мрежа.

en: Insert timestamps in logs
sr: Уписуј у дневнике време када су поруке стигле

en: Log timestamp format:
sr: Формат за запис датума у дневник:

en: (Disabled)
sr: (искључено)

en: MS Proxy (ISA)
sr: MS заступник (ISA)

en: All Connections
sr: Све везе

en: IRC Server Only
sr: Само ИРЦ сервер

en: DCC Get Only
sr: DCC само пријем

en: Your Address
sr: Ваша адреса

en: Bind to:
sr: Повежи се са:

en: Only useful for computers with multiple addresses.
sr: Корисно само за рачунаре са вишеструким адресама.

en: Proxy Server
sr: Заступник (proxy):

en: Hostname:
sr: Име рач.:

en: Port:
sr: Порт:

en: Type:
sr: Врста:

en: Use proxy for:
sr: Користи заступника (proxy) за:

en: Proxy Authentication
sr: Аутентификација заступника

en: Use Authentication (MS Proxy, HTTP or Socks5 only)
sr: Користи аутентификацију (само MS, HTTP или Socks5)

en: Use Authentication (HTTP or Socks5 only)
sr: Користи аутентификацију (само HTTP или Socks5)

en: Username:
sr: Корисничко име:

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Select an Image File
sr: Одабери слику

en: Select Download Folder
sr: Избор директоријума за пријем

en: Select font
sr: Одабери писмо

en: Browse...
sr: Прегледај...

en: Mark identified users with:
sr: Означи идентификоване кориснике са:

en: Mark not-identified users with:
sr: Означи неидентификоване кориснике са:

en: Select color
sr: Одабери боју

en: Text Colors
sr: Боје текста

en: mIRC colors:
sr: mIRC боје:

en: Local colors:
sr: Локалне боје:

en: Foreground:
sr: Први план:

en: Background:
sr: Позадина:

en: Marking Text
sr: Истицање текста

en: Interface Colors
sr: Боје сучеља

en: New data:
sr: Нови подаци:

en: Marker line:
sr: Линија ознаке:

en: New message:
sr: Нова порука:

en: Away user:
sr: Одсутан корисник:

en: Highlight:
sr: Истицање:

en: Event
sr: Догађај

en: Sound file
sr: Звучни запис:

en: Select a sound file
sr: Изаберите име звучног записа

en: Sound playing method:
sr: Начин пуштања звука:

en: External sound playing _program:
sr: Вањски програм за пуштање звука:

en: _External program
sr: Спољњи програм

en: _Automatic
sr: Аутоматски

en: Sound files _directory:
sr: Директоријум за звучне записе:

en: Sound file:
sr: Звучни запис:

en: _Browse...
sr: Прегледај...

en: _Play
sr: Пусти

en: Interface
sr: Сучеље

en: Text box
sr: Унос текста

en: User list
sr: Списак корисника

en: Colors
sr: Боје

en: Chatting
sr: Разговори

en: General
sr: Опште

en: Sound
sr: Звук

en: Network
sr: Мрежа

en: Network setup
sr: Подешавање мреже

en: File transfers
sr: Пренос датотека

en: Categories
sr: Врсте

en: Some settings were changed that require a restart to take full effect.
sr: Неке измене ће постати видљиве тек када следећи пут покренете програм.

en: *WARNING*
    Auto accepting DCC to your home directory
    can be dangerous and is exploitable. Eg:
    Someone could send you a .bash_profile
sr: *УПОЗОРЕЊЕ*
    Аутоматско прихватање DCC захтева у кућном
    директоријуму је опасно и може се искористити.
    Нпр. неко може послати датотеку .bash_profile

en: XChat: Preferences
sr: Иксчет: Поставке

en: There was an error parsing the string
sr: Грешка при читању текста

en: This signal is only passed %d args, $%d is invalid
sr: Овај сигнал је допремио %d аргумената, $%d није исправан

en: Print Texts File
sr: Штампај датотеку текстова

en: Edit Events
sr: Уреди догађаје

en: $ Number
sr: $ број

en: Load From...
sr: Учитај из...

en: Test All
sr: Пробај све

en: XChat: URL Grabber
sr: Иксчет: Преписивање URLова

en: Clear list
sr: Обриши списак

en: Copy selected URL
sr: Пресликај овај URL

en: Copy
sr: Пресликај

en: Save list to a file
sr: Сними списак у датотеку

en: %d ops, %d total
sr: %d оп., %d ук.

en: Open an irc:// url
sr: Отвори URL irc://

en: irc://server:port/channel
sr: irc://сервер:порт/канал

en: Execute a xchat command
sr: Изврши иксчетову наредбу

en: "Command to execute"
sr: "Наредба за извршење"

en: Prints some text to the current tab/window
sr: Исписује неки текст у тренутни језичак одн. прозор

en: "Text to print"
sr: "Текст за испис"

en: Change the context to the channel
sr: Промена контекста у канал

en: channel
sr: канал

en: Change the context to the server
sr: Промена контекста у сервер

en: server
sr: рачунар

en: Get some informations from xchat
sr: Добави информације од иксчета

en: id
sr: иб

en: Get settings from xchat
sr: Добави подешавања од иксчета

en: name
sr: име

en: xchat-remote: %s
    Try `xchat-remote --help' for more information
sr: xchat-remote: %s
    Пробајте `xchat-remote --help' за више података

en: Couldn't connect to session bus
sr: Није могуће повезати се са магистралом сесије

en: Failed to complete command
sr: Није могуће довршити наредбу

en: Failed to complete SetContext
sr: Није могуће довршити поставку контекста

en: Failed to complete print
sr: Није могуће довршити штампање

en: Failed to complete GetInfo
sr: Није могуће довршити добавку података

en: Failed to complete GetPrefs
sr: Није могуће довршити добавку поставки

en: %s doesn't exist
sr: %s не постоји

en: xchat remote access
sr: удаљен приступ иксчету

en: plugin for remote access using DBUS
sr: додатак за удаљен приступ помоћу DBUSа

en: Couldn't connect to session bus : %s
sr: Није могуће повезати се са магистралом сесије : %s

en: Failed to acquire %s: %s
sr: Не може се добавити %s: %s

en: %s loaded successfully!
sr: %s је успешно учитан!
