stardict-3.0.0 - en to sk translation catalogue (389 entries)

en: stardict application
sk: aplikácia Strčiť

en: stardict automation factory
sk: automatický generátor stardict

en: Lookup words
sk: Vyhľadávané slová

en: A custom font that will be used in StarDict. This will only take effect if the "Use Custom Font" option is turned on.
sk: Písmo, ktoré sa použije v programe StarDict. Má význam iba pri zapnutej voľbe "Použiť vlastné písmo".

en: Custom Font
sk: Vlastné písmo

en: Dictionary configure xml
sk: XML konfigurácia slovníkov

en: Dictionary order
sk: Poradie slovníkov

en: Disabled plug-in list
sk: Zoznam nepovolených modulov

en: Disabled tree dictionary list
sk: Zoznam nepovolených stromových slovníkov

en: Enable sound event
sk: Povoliť zvuky udalostí

en: Enable to use TTS program
sk: Povoliť používanie TTS programu

en: Engine index
sk: Index procesu

en: From-language index
sk: Z jazykového indexu

en: Hide floating window when modifier key is released
sk: Skryť plávajúce okno pri uvoľnení modifikačného klávesu

en: Hide floating window when modifier key is released. It only take effect when only_scan_while_modifier_key is turned on.
sk: Skryť plávajúce okno pri uvoľnení modifikačného klávesu. Má význam iba pri zapnutej voľbe "Skenovať iba pri stlačení modifikačného klávesu".

en: Hide the list
sk: Skryť zoznam

en: Hide the window on startup
sk: Pri spustení programu skryť okno

en: Hpaned 's position
sk: Poloha oddeľovača

en: List the dictionaries in order.
sk: Zobraziť zoznam slovníkov podľa poradia.

en: List the plugins in order.
sk: Zobraziť zoznam modulov podľa poradia.

en: List the plugins which are disabled.
sk: Zobraziť zoznam nepovolených modulov.

en: List the search websites.
sk: Zobraziť zoznam zakázaných slovníkov.

en: List the tree dictionaries in order.
sk: Zobraziť zoznam stromových slovníkov v poradí.

en: List the tree dictionaries which are disabled.
sk: Zobraziť zoznam zakázaných stromových slovníkov.

en: Maximum window-height
sk: Maximálna výška okna

en: Maximum window-width
sk: Maximálna šírka okna

en: Only scan while modifier key is being pressed
sk: Skenovať iba pri stlačení modifikačného klávesu

en: Only scan while the modifier key is being pressed. The modifier key is set by "scan_modifier_key".
sk: Skenovať iba pri stlačení modifikačného klávesu. Modifikačný kláves je nastavený pomocou "Modifikačný kláves skenovania"

en: Only scan while this modifier key is being pressed. It can be Win(0), Shift(1), Alt(2) or Ctrl(3).
sk: Skenovať iba pri stlačení modifikačného klávesu. Môže to byť Win(0), Shift(1), Alt(2) alebo Ctrl(3).

en: Plug-in order
sk: Poradie modulov

en: Pronounce the word when it pops up.
sk: Vyslovovať nájdené heslá.

en: Pronounce the word when the floating window pops up.
sk: Pri zobrazení hesla prehrať zvukový záznam výslovnosti.

en: Query in the floating window when middle mouse button is clicked
sk: Kliknutím prostredného tlačidla na myši presunúť požiadavku do plávajúceho okna.

en: Save the dictionary manage configure.
sk: Uložiť nastavenie správy slovníkov.

en: Scan modifier key
sk: Modifikačný kláves skenovania

en: Scan the Selection
sk: Skenovať výber

en: Search website list
sk: Zoznam webstránok pre hľadanie

en: TTS program commandline
sk: Príkazový riadok TTS programu

en: The commandline to use external TTS program to pronounce words.
sk: Príkaz na použitie externého TTS programu pre vyslovenie slov.

en: The height of the main stardict window.
sk: Výška hlavného stardict okna.

en: The hpaned's position, between the listview and the textview.
sk: Poloha oddeľovača medzi zoznamom hesiel a definičnou oblasťou.

en: The index of the from-language for translating.
sk: Index z-jazyka pre preklad.

en: The index of the to-language for translating.
sk: Index do-jazyka pre preklad.

en: The index of the translate engine.
sk: Index prekladateľského procesu.

en: The maximum height of the floating stardict window.
sk: Maximálna výška plávajúceho stardict okna.

en: The maximum width of the floating stardict window.
sk: Maximálna šírka plávajúceho stardict okna.

en: The width of the main stardict window.
sk: Šírka hlavného stardict okna.

en: To-language index
sk: Index do-jazyka

en: Tree Dictionary order
sk: Poradie stromových slovníkov

en: Use Custom Font
sk: Použiť vlastné písmo

en: Whether the main window is maximized or not.
sk: Či maximalizovať hlavné okno alebo nie.

en: Whether the window is maximized or not
sk: Či je okno maximalizované alebo nie

en: Whether to enable sound events or not. StarDict will play a sound event when a button is active or released, and when a menu pops up.
sk: Či sa budú používať zvuky udalostí alebo nie. StarDict bude prehrávať zvuky pri aktivite tlačidla a zobrazení ponuky.

en: Whether to enable startdict to use external TTS program to pronounce words.
sk: Či povoliť, aby stardict použil externý TTS program na vyslovenie slov.

en: Whether to hide the main window on startup, or not.
sk: Či sa má skryť hlavné okno pri spustení, alebo nie.

en: Whether to hide the word-list view or not.
sk: Či skryť zoznam hesiel alebo nie.

en: Whether to lock the floating window or not. While locked, the window will not disappear.
sk: Či uzamknúť polohu plávajúceho okna. Pri uzamknutí okno nezmizne mieste.

en: Whether to query in the floating window, or in the main window. Query is activated by the user clicking the middle mouse button on the notification area icon.
sk: Či sa pri požiadavky spracuje v plávajúcom alebo hlavnom okne. Požiadavka je aktivovaná používateľovým kliknutím prostredným tlačidlom myši na notifikačnú oblasť ikony.

en: Whether to scan the selection or not. When the user selects text, stardict will popup a flat window showing the meaning of that text.
sk: Či skenovať výber alebo nie. Keď používateľ vyberie text, StarDict zobrazí význam slova v plávajúcom okne.

en: Whether to use a user-defined font in StarDict, instead of the default system font. If this option is turned on, then the font named in the "Custom Font" option will be used instead of the system font.
sk: Či sa má použiť vlastné písmo namiesto východzieho písma v StarDict-e. Po zapnutí tejto voľby bude namiesto systémového písma použité písmo vybrané voľbou "Vlastné písmo".

en: Window-height
sk: Výška okna

en: Window-width
sk: Šírka okna

en: lock position (x)
sk: uzamknúť polohu (x)

en: lock position (y)
sk: uzamknúť polohu (y)

en: the window's x position while locked.
sk: Poloha plávajúceho okna na vodorovnej osi pri uzamknutí polohy okna.

en: the window's y position while locked.
sk: Poloha plávajúceho okna na zvislej osi pri uzamknutí polohy okna.

en: whether to lock the window or not
sk: či uzamknúť okno alebo nie

en: XDXF data parse plug-in is not found!
sk: Modul pre spracovanie XDXF dát nebol nájdený!

en: PowerWord data parse plug-in is not found!
sk: Modul na spracovanie PowerWord dát nebol nájdený!

en: Wiki data parse plug-in is not found!
sk: Modul pre spracovanie Wiki dát nebol nájdený!

en: HTML data parse plug-in is not found!
sk: Modul pre spracovanie HTML dát nebol nájdený!

en: <span foreground="red">[Load image error!]</span>
sk: <span foreground="red">[Chyba pri načítaní obrázku!]</span>

en: <span foreground="red">[Missing Image]</span>
sk: <span foreground="red">[Chýbajúci obrázok]</span>

en: Unkown data type, please upgrade StarDict!
sk: Neznámy dátový typ, aktualizujte prosím StarDict!

en: Default Group
sk: Štandardná skupina

en: Only level %d user can choose this dictionary!
sk: Iba používateľ %d úrovne môže vybrať tento slovník!

en: You can only choose %d dictionaries.
sk: Môžete vybrať iba %d slovníkov.

en: Dictionary Name
sk: Názov slovníka

en: Word count
sk: Počet hesiel

en: Browse Dictionaries
sk: Prezerať slovníky

en: These settings will take effect the next time you run StarDict.
sk: Tieto nastavenia sa použijú pri nasledujúcom spustení StarDict-u.

en: Loading...
sk: Načítavanie...

en: <span foreground="red">Query Dict</span>
sk: <span foreground="red">Požiadavka na slovník</span>

en: <span foreground="red">Scan Dict</span>
sk: <span foreground="red">Skenovanie slovníka</span>

en: Virtual Dictionary
sk: Virtuálny slovník

en: You can have multiple groups of dictionaries, such as "Study English", "Learn German", and switch them instantly.
sk: Môžete mať viac slovníkových skupín, napr.  "Štúdium angličtiny", "Štúdium nemčiny", a prepínať medzi nimi.

en: The Query Dict will show in the main window, the Scan Dict will show in the floating window.
sk: Požiadavka na slovník sa zobrazí v hlavnom okne, Skenovať slovník sa zobrazí v plávajúcom okne.

en: Author
sk: Autor

en: Email
sk: E-mail

en: Website
sk: Web stránka

en: Description
sk: Popis

en: Date
sk: Dátum

en: File name
sk: Názov súboru

en: Enable
sk: Povoliť

en: Are you sure to delete this dict group?
sk: Ste si istý, že chcete zmazať túto slovníkovú skupinu?

en: New dict group
sk: Nová slovníková skupina

en: Group name:
sk: Názov skupiny:

en: Add dictionary
sk: Pridať slovník

en: Add
sk: Pridať

en: Delete
sk: Zmazať

en: Information
sk: Informácia

en: Move to top
sk: Presunúť nahor

en: Move up
sk: Presunúť hore

en: Move down
sk: Presunúť dole

en: Move to bottom
sk: Informácie naspodok

en: D_ict List
sk: _Zoznam slovníkov

en: Manage _Dict
sk: Správa _slovníkov

en: T_ree dictionaries
sk: St_romové slovníky

en: _Network dictionaries
sk: Sieťové slovníky

en: _Show information
sk: _Zobraziť info

en: Select _All
sk: Vybrať _všetko

en: _Unselect all
sk: Všetko _odznačiť

en: Visit
sk: Navštíviť

en:  to download dictionaries!
sk:  stiahnuť slovníky!

en: Upgrade Now!
sk: Teraz aktualizovať!

en: Manage Dictionaries
sk: Správa slovníkov

en: Dictionary Information
sk: Informácie o slovníku

en: Synonym word count
sk: Počet synoným

en: Download Now!
sk: Teraz stiahnuť!

en: StarDict - Scanning
sk: StarDict - Skenovanie

en: StarDict - Stopped
sk: StarDict - Zastavené

en: _Scan
sk: _Skenovať

en: _Quit
sk: _Koniec

en: Query in the main window
sk: Požiadavka do hlavného okna

en: Save to file
sk: Uložiť do súboru

en: Pronounce the word
sk: Vysloviť heslo

en: Stop selection-scanning
sk: Zastaviť skenovanie výberu

en: Help
sk: Pomocník

en: Quit
sk: Koniec

en: Lock floating window
sk: Uzamknúť plávajúce okno

en: <Not Found!>
sk: <Nenájdené!>

en: Fuzzy query
sk: Rozšírené hľadanie

en: has succeeded.
sk: bolo úspešné.

en: Found 1 word:
sk: Nájdené 1 slovo:

en: Found %d words:
sk: Nájdených %d slov:

en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: _Save
sk: _Uložiť

en: _Query
sk: _Otázka

en: _Play
sk: _Zahrať

en: _Fuzzy Query
sk: _Rozšírené hľadanie

en: Clear the search box
sk: Vymazať obsah vstupného poľa

en: Fuzzy Query
sk: Rozšírené vyhľadávanie

en: Go Back - Right button: history (Alt+Left)
sk: Vráť sa späť - pravé tlačidlo: história (Alt+Doľava)

en: Show the main menu (Alt+M)
sk: Zobraziť hlavnú ponuku (Alt+M)

en: StarDict is an international dictionary for GNOME.
sk: StarDict je medzinárodný slovník pre GNOME.

en: Pr_eferences
sk: Nas_tavenia

en: Manage _Plugins
sk: Správa _modulov

en: _New Version
sk: _Nová verzia

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _About
sk: _O programe

en: List
sk: Zoznam

en: Result
sk: Výsledok

en: Full-Text Translation
sk: Celo-textový preklad

en: Tree
sk: Strom

en: Choose dict group
sk: Vyberte skupinu slovníkov

en: Next word (Alt+Down)
sk: Ďalšie heslo (Alt+Dole)

en: Previous word (Alt+Up)
sk: Predchádzajúce heslo (Alt+Hore)

en: Enable Net Dict
sk: Povoliť Sieťový slovník

en: Show the word list
sk: Zobraziť zoznam hesiel

en: Hide the word list
sk: Skryť zoznam hesiel

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Save to file(Alt+E)
sk: Uložiť do súboru (Alt+E)

en: Print
sk: Tlač

en: Search in the definition (Ctrl+F)
sk: Hľadať v definícií (Ctrl+F)

en: Warning! No dictionary is loaded.
    Please go to StarDict's website, download some dictionaries:
    %s%s%s and put them to %s.
sk: Varovanie! Nie je načítaný žiadny slovník.
    Choďte prosím na web stránku StarDict a nejaký si stiahnite:
    %s%s%s & uložte ho do %s.

en:         Welcome to StarDict!
    
       Press Ctrl+Q to quit. Press Alt+Z to iconify the window or Alt+X to hide the window.
       Press Alt+C or ESC to clear the input entry's text.
       Press Space key to move focus to the input entry.
       If the query word was not found, you can press Tab key to select the first word in the word list.
       After selected some text, clicking the middle mouse button on the main window's Definition area or on the notification area icon will look up that word.
       StarDict can match strings against patterns containing '*' (wildcard) and '?' (joker).
       Input a word beginning with '/' to do a Fuzzy query.
       When the floating window reports that a word was not found, double clicking will perform a fuzzy query.
sk:    Vitajte v programe StarDict!
    
       Ak chcete program ukončiť, stlačte Ctrl+Q. Ak chcete okno programu minimalizovať, stlačte Alt+Z, ak chcete okno skryť, stlačte Alt+X.
       Ak chcete vymazať obsah vstupného poľa, stlačte Alt+C alebo ESC.
       Ak chcete presunúť kurzor do vstupného pole, stlačte medzerovník.
       Ak hľadané heslo nebolo nájdené, stlačením tabulátora sa presuniete na prvé heslo v zozname slov.
       Označením slova myšou a stlačením prostredného tlačidla myši nad definičnou alebo oznamovacou oblasťou označené slová vyhľadáte v slovníku.
       Pri vyhľadávaní môžete použiť hviezdičkovú konvenciu: hviezdička (*) nahradzuje ľubovoľný reťazec znakov, otáznik (?) nahradzuje práve jeden ľubovoľný znak.
       Pokiaľ pred hľadané heslo predradíte lomku (/), môžete vyhľadávať aj slová, ktorých presný pravopis nepoznáte (rozšírené hľadanie).
       Pokiaľ sa v plávajúcom okne objaví správa, že hľadané heslo nebolo nájdené, dvojitým kliknuté spustíte rozšírené vyhľadávanie.

en:        Welcome to StarDict
    StarDict is a Cross-Platform and international dictionary written in Gtk2. It has powerful features such as "Glob-style pattern matching," "Scan selected word," "Fuzzy query," etc.
    
           Here is an introduction to using StarDict:
    
           1. Glob-style pattern matching
           You can input strings containing '*' (wildcard) and '?' (joker) as the pattern. '*' matches an arbitrary, possibly empty, string, and '?' matches an arbitrary character. After pressing Enter, the words that match this pattern will be shown in the list.
           2. Fuzzy query
           When you can't remember how to spell a word exactly, you can try StarDict's Fuzzy query. It uses "Levenshtein Edit Distance" to compute the similarity between two words, and gives the match results which are most similar to the word that you input. To create a fuzzy query, just input the word with a beginning "/", and then press Enter.
           3. Full-text search
           Full-text search searchs a word in the data. To create a Full-text search, just input the word with a beginning "|", and then press Enter. For example, "|ab cd" searchs data which contain both "ab" and "cd". If the words contain Space character, you can use "\ ", such as "|apple\ pie", other escaping characters are "\\" for '\', "\t" for Tab and "\n" for new line.
           4. Special character search
           If your words contain special characters, you can use '\' to escape it, for example, "a\*b\?" searchs "a*b?", "\/abc" searchs "/abc".
           5. Scan selected word
           Turn on the check button at the bottom-left corner of the StarDict window to activate this feature. When this feature is on, StarDict will automatically look up words, phrases, and Chinese characters in other applications. Just highlight a word or phrase with your mouse, and a floating window will pop up showing the definition of the selected word.
           6. Dictionary management
           Click the "Manage dictionaries" button at the bottom-right corner of the window to access the dictionary management dialog. From here, you can disable some dictionaries that you don't need, and set the dictionaries' querying order.
    
    
           Statement: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without the warranty that the word spelling, definition, and phonetic information are correct.
sk:        Vitajte v programe StarDict!
    StarDict je multiplatformový medzinárodný slovník využívajúci knižnicu Gtk2. Podporuje vyhľadávanie s použitím hviezdičkovej konvencie a vyhľadávanie nepresne zadaných hesiel, umožňuje zobraziť definíciu hesiel z iných aplikácií v plávajúcom okne.
    
           Tu je stručný návod na používanie:
    
           1. Vyhľadávanie s použitím hviezdičkovej konvencie:
           Do vstupného poľa môžete zadať vzor obsahujúci zástupné znaky „*“ a „?“. Hviezdička zastupuje ľubovoľný reťazec znakov, otáznik zastupuje práve jeden ľubovoľný znak. Po stlačení klávesu Enter program vyhľadá všetky heslá vyhovujúce zadanému vzoru a vypíše ich v zozname hesiel v ľavej časti obrazovky.
           2. Rozšírené vyhľadávanie
           Pokiaľ nepoznáte presný pravopis hľadaného hesla, môžete vyskúšať rozšírené vyhľadávanie. Pri ňom StarDict vyhľadáva heslá, ktoré sa najviac podobajú zadanému slovu na základe "Levenshteinovej vzdialenosti". Pre spustenie rozšíreného vyhľadávania stačí pred hľadané heslo napísať lomku (<"/") a po zadaní stlačiť Enter.
           3. Full-text hľadanie
           Fulltextové hľadanie hľadá slová v dátach. Pre spustenie fulltextového hľadania vložte znak "|" a za ním slovo, ktoré chcete hľadač a potom stlačte Enter. Napr. "|ab cd" vyhľadá dáta, ktoré obsahujú "ab" a "cd". Ak slová obsahujú medzery, môžete použiť "\ ", ako "|jablkový\ koláč", ďalšie špeciálne znaky sú "\\" pre '\', "\t" pre Tabulátor a "\n" pre nový riadok.
           4. Vyhľadávanie špeciálnych znakov
           Ak vaše slová obsahujú špeciálne znaky, môžete použiť '\' na ich zabezpečenie, napríklad "a\*b\?" vyhľadá "a*b?", "\/abc" vyhľadá "/abc ".
           5. Skenovanie vyznačeného slova
           Použitie voľby v dolnej ľavej časti Stardict okna aktivuje túto vlastnosť. Ak je aktivovaná, tak stardict bude automaticky vyhľadávať preklady pre slová, frázy a čínske znaky zobrazené v iných aplikáciách. Stačí označiť myšou slovo alebo frázu a v plávajúcom okne sa zobrazí definícia zvoleného slova.
           6. Správa slovníka
           Kliknutím na tlačidlo "Správa slovníkov" vpravo dole sa dostanete k dialógu na správu slovníkov. Tu môžete zakázať niektoré slovníky, ktoré nepotrebujete a určiť poradie slovníkov pri preklade.
    
    
    Prehlásenie: Tento program je šírený v nádeji, že bude užitočný, ale bez akejkoľvek záruky, teda aj bez záruky, že nájdená definícia, pravopis, výslovnosť a iné informácie budú správne.

en: Found no words matching this pattern!
sk: Nebolo nájdené žiadne heslo vyhovujúce vzorke!

en: There are too many spelling errors :-(
sk: Príliš veľa pravopisných chýb :-(

en: There are no dictionary's article with such word :-(
sk: Neexistujú slovníkové články s takýmto slovom :-(

en: The text "%s" was not found.
sk: Text "%s" nebol nájdený.

en: _Pronounce
sk: _Vysloviť

en: Arabic
sk: Arabsky

en: Chinese
sk: Čínsky

en: Chinese (Simplified)
sk: Čínsky (zjednodušená čínština)

en: Chinese (Traditional)
sk: Čínsky (tradičná čínština)

en: English
sk: Anglicky

en: French
sk: Francúzsky

en: German
sk: Nemecky

en: Italian
sk: Taliansky

en: Japanese
sk: Japonsky

en: Korean
sk: Kórejsky

en: Portuguese
sk: Portugalsky

en: Russian
sk: Rusky

en: Spanish
sk: Španielsky

en: Dutch
sk: Holandsky

en: Greek
sk: Grécky

en: Swedish
sk: Švédsky

en: <b>Full-Text Translation</b>
sk: <b>Celo-textový preklad</b>

en: To
sk: Do

en: _Translate
sk: _Prekladať

en: Powered by -
sk: Spracované -

en: Please input some words to translate.
sk: Vložte prosím vložte nejaké slová na preklad.

en: Connecting...
sk: Pripájanie...

en: Scan the selection
sk: Skenovať výber

en: Show info
sk: Zobraziť info

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Manage dictionaries
sk: Správa slovníkov

en: Go to the StarDict website
sk: Choď na webstránku StarDict

en: Search an Internet dictionary - Right button: website list
sk: Hľadanie v internetových slovníkoch - pravé tlačidlo: zoznam webstránok

en: %s
    
    <b>Author:</b>	%s
    <b>Website:</b>	%s
    <b>Filename:</b>	%s
sk: %s
    
    <b>Autor:</b>	%s
    <b>Webstránka:</b>	%s
    <b>Názov súboru:</b>	%s

en: <b>Virtual Dictionary</b>
sk: <b>Virtuálny slovník</b>

en: <b>Data Parse Engine</b>
sk: <b>Systém spracovania dát</b>

en: <b>Misc</b>
sk: <b>Rôzne</b>

en: Plug-in Name
sk: Názov modulu

en: Configure Pl_ug-in
sk: Nastaviť modul

en: <b>Plug-in Details</b>
sk: <b>Detaily modulu</b>

en: Manage Plugins
sk: Správa modulov

en: Scan Selection
sk: Skenovať výber

en: Font
sk: Písmo

en: Cache
sk: Vyrovnávacia pamäť

en: Sound
sk: Zvuk

en: Article rendering
sk: Generovanie článku

en: Net Dict
sk: Sieťový slovník

en: Input
sk: Vstup

en: Options
sk: Možnosti

en: Search website
sk: Prehľadávané webstránky

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Dictionary
sk: Slovník

en: Network
sk: Sieť

en: Main window
sk: Hlavné okno

en: Notification area icon
sk: Ikona oznamovacej oblasti

en: Floating window
sk: Plávajúce okno

en: Categories
sk: Kategórie

en: _Only scan while the modifier key is being pressed.
sk: Sken_ovať iba vtedy, ak je stlačení modifikačný kláves.

en: H_ide floating window when modifier key released.
sk: _Skryť plávajúce okno pri uvoľnení modifikačného klávesu.

en: Scan modifier _key:
sk: Modifikačný kláves s_kenovania:

en: _Scan clipboard.
sk: _Skenovať schránku

en: _Use scan hotkey: Ctrl+Alt+F1.
sk: Po_užiť skenovaciu skratku: Ctrl+Alt+F1.

en: Choose dictionary font
sk: Vyberte písmo slovníka

en: Choose
sk: Vybrať

en: Dictionary font
sk: Písmo slovníka

en: _Use custom font.
sk: Po_užiť vlastné písmo.

en: Dictionary _font:
sk: _Písmo pre slovník:

en: Create c_ache files to speed up loading.
sk: Vytvoriť súbory vyrovnávacej pamäte (cache) na zrýchlenie načítavania.

en: _Sort word list by collate function.
sk: _Triediť zoznam slov z porovnávacej funkcie

en: 	Collate _function:
sk: 	Porovnávacia _funkcia:

en: After enabled collation, when load the dictionaries for the first time, it will take some time for sorting, please wait for a moment.
sk: Po povolení porovnávania, keď sa načítajú slovníky prvý krát, ich triedenie bude nejaký čas trvať - prosím počkajte, kým skončí.

en: C_lean all cache files
sk: _Vyčistiť všetky súbory vyrovnávacej pamäte

en: Open file...
sk: Otvoriť súbor...

en: _Only export word.
sk: Exp_ortovať iba slovo.

en: File name:
sk: Názov súboru:

en: _Browse...
sk: _prezerať...

en: _Highlight search term
sk: Vyznačiť _hľadaný termín

en: _Enable sound event.
sk: Povoliť _zvukové udalosti.

en: Command for playing wav files:
sk: Príkaz pre prehrávanie wav súborov:

en: RealPeopleTTS search path:
sk: Cesta hľadania RealPeopleTTS:

en: _Use TTS program.
sk: Po_užiť TTS programu.

en: Commandline:
sk: Príkazový riadok:

en: Account
sk: Účet

en: _User Name:
sk: Meno po_užívateľa:

en: _Password:
sk: _Heslo:

en: Please input the password.
sk: Vložte prosím heslo.

en: Register
sk: Registrovať

en: _Email:
sk: _E-mail:

en: Please input the user name.
sk: Vložte prosím meno používateľa.

en: Please input the email.
sk: Vložte prosím e-mailovú adresu.

en: Please input a valid email.
sk: Vložte prosím platnú e-mailovú adresu.

en: Enable _network dictionaries.
sk: Povoliť s_ieťové slovníky.

en: Account:
sk: Účet:

en: _Register an account
sk: _Registrovať účet

en: _Search while typing.
sk: _Hľadať počas písania.

en: Word change _timeout:
sk: Č_as zmeny slova:

en: (default:300)
sk: (štandardne:300)

en: Show the _first word when not found.
sk: Zobraziť p_rvé slovo, ak nič nebolo nájdené.

en: _Auto run StarDict after boot.
sk: _Automaticky spustiť StarDict po spustení počítača.

en: Hide main window when _starting StarDict.
sk: Skryť hlavné okno pri _spustení StarDict.

en: _Use open main window hotkey: Ctrl+Alt+Z.
sk: Po_užiť skratku na otvorenie hlavného okna: Ctrl+Alt+Z.

en: Website Name
sk: Názov webstránky

en: Website link
sk: Odkaz na webstránku

en: Website search link
sk: Odkaz pre vyhľadávanie cez webstránku

en: Please input the website name.
sk: Vložte prosím názov webstránky.

en: Please input the website link.
sk: Vložte prosím odkaz na webstránku.

en: Please input the website search link.
sk: Vložte prosím odkaz na vyhľadávanie cez webstránku.

en: The website search link should contains a "%%s" string for querying a word.
sk: Odkaz na vyhľadávanie cez webstránke by mal obsahovať reťazec "%%s" pre požadované slovo.

en: The website search link should contains a "%%s" string for quering word.
sk: Odkaz na vyhľadávanie cez webstránku by mal obsahovať reťazec "%%s" pre požadované slovo.

en: _Query in the floating window when middle mouse
    button is clicked.
sk: Po s_tlačení prostredného tlačidla na myši presunúť
    požiadavku do plávajúceho okna.

en: _Pronounce the word when it pops up.
sk: _Vyslovovať nájdené heslá.

en: _Show floating window if word not found.
sk: _Zobraziť plávajúce okno, ak slovo nebolo nájdené

en: Max window _width:
sk: Max. _šírka okna:

en: (default:320)
sk: (štandardne:320)

en: Max window hei_ght:
sk: Max. _výška okna:

en: (default:240)
sk: (štandardne:240)

en: _Use custom background color:
sk: Po_užiť vlastnú farbu pozadia:

en: Cat_egories:
sk: _Kategórie:

en: Loading
sk: Načítavanie

en: Real People TTS
sk: RealPeopleTTS

en: Command TTS
sk: TTS príkaz

en: Turn on all debugging messages
sk: Zapnúť všetky ladiace správy

en: Hide the main window, do not show splash screen
sk: Skryť hlavné okno, nezobrazovať úvodný obrázok

en: Start a new instance of stardict
sk: Spustiť novú inštanciu programu StarDict

en: Quit an existing instance of stardict
sk: Ukončiť existujúcu inštanciu programu StarDict

en: Full-text Search
sk: Fulltextové hľadanie

en: Search
sk: Vyhľadávanie

en: Full-text search...
sk: Fulltextové hľadanie...

en: Fuzzy query failed, too :-(
sk: Rozšírené vyhľadávanie bolo neúspešné :-(

en: Press Enter to list the words that match the pattern.
sk: Pre výpis zoznamu hesiel, ktoré vyhovujú vzorke stlačte Enter.

en: Fuzzy query...
sk: Rozšírené vyhľadávanie...

en: Not found!
sk: Nenájdené!

en: Convert error!
sk: Chyba konverzie!

en: StarDict is already running. Using the running process.
sk: StarDict je už spustený - používam bežiaci proces.

en: - Lookup words
sk: - Vyhľadávané slová

en: Options parsing failed: %s
sk: Nepodarilo sa spracovať nastavenia: %s

en: Can not load image. %s
sk: Nie je možné načítať obrázok. %s

en: Authentication denied: %s
sk: Autentifikácia zlyhala: %s

en: Register failed: %s
sk: Registrácia zlyhala: %s

en: Register success!
sk: Registrácia sa podarila!

en: You haven't setup the account. Please open the "Net Dict" page in the Preferences dialog and register an account first.
sk: Nemáte nastavený účet. Otvorte si prosím stránku "Sieťový slovník" v Nastaveniach  a najskôr si zaregistrujte účet.

en: You haven't choose any dictionaries, please choose some by click "Dict Manage"->"Network dictionaries"->"Add".
sk: Nevyhrali ste si žiadny slovník. Vyberte si nejaký cez "Správa slovníkov"->"Sieťové slovníky"->"Pridať".

en: Sorting, please wait...
sk: Triedenie, prosím čakajte...

en: Scan
sk: Skenovať

en: User Dict
sk: Používateľov slovník

en: User virtual dictionary.
sk: Používateľov virtuálny slovník.

en: Show the user dictionary.
sk: Zobraziť používateľov slovník.

en: User dict plug-in loaded.
sk: Načítaný modul Používateľov slovník.

en: Espeak TTS configure
sk: Nastavenie Espeak TTS.

en: Voice type:
sk: Typ vlasu:

en: Default
sk: Štandard

en: Pronounce words by Espeak TTS engine.
sk: Vyslovovať slová pomocou Espeak TTS.

en: Espeak plug-in loaded.
sk: Načítaný modul Espeak.

en: Festival TTS configure
sk: Nastavenia Festival TTS

en: Pronounce words by Festival TTS engine.
sk: Vyslovovať slová pomocou Festival TTS.

en: Festival plug-in loaded.
sk: Načítaný modul Festival.

en: [not a printable character]
sk: [netlačiteľný znak]

en: General Character Properties
sk: Nastavenia všeobecného znaku

note: character category
en: Unicode category:
sk: Unicode kategória

en: Canonical decomposition:
sk: Kanonická dekompozícia:

en: Various Useful Representations
sk: Rôzne užitočné reprezentácie

en: XML decimal entity:
sk: XML decimálna entita:

en: XML hexadecimal entity:
sk: XML hexadecimálna entita:

en: Alias names:
sk: Aliasy:

en: Notes:
sk: Poznámky:

en: See also:
sk: Pozrite tiež:

en: Approximate equivalents:
sk: Približné ekvivalenty:

en: Equivalents:
sk: Ekvivalenty:

en: Annotations and Cross References
sk: Anotácie a krížové referencie

en: Definition in English:
sk: Definícia v angličtine:

en: Mandarin Pronunciation:
sk: Mandrínska výslovnosť:

en: Cantonese Pronunciation:
sk: Kantónska výslovnosť:

en: Japanese On Pronunciation:
sk: Japonská výslovnosť On:

en: Japanese Kun Pronunciation:
sk: Japonská výslovnosť Kun:

en: Tang Pronunciation:
sk: Tangská výslovnosť:

en: Korean Pronunciation:
sk: Kórejská výslovnosť:

en: CJK Ideograph Information
sk: CJK ideografické informácie

en: Gucharmap virtual dictionary.
sk: Gucharmap virtuálny slovník.

en: Show the information of unicode characters.
sk: Zobraziť informácie o unicode znakoch.

en: Gucharmap plug-in loaded.
sk: Modul Gucharmap je načítaný.

en: HTML data parse
sk: Spracovanie HTML dát

en: HTML data parse engine.
sk: Systém spracovania HTML dát.

en: Parse the HTML data.
sk: Spracovať HTML dáta.

en: HTML data parse plug-in loaded.
sk: Modul pre spracovanie HTML je načítaný.

en: Man configure
sk: Man konfigurácia

en: _Need "man " prefix for the input words.
sk: Potreb_ná je "man" predpona pre vstup slov.

en: Man virtual dictionary.
sk: Virtuálny slovník man.

en: Show the man pages.
sk: Zobraziť manuálové stránky.

en: Man plug-in loaded.
sk: Modul man je načítaný.

en: PowerWord data parse
sk: Spracovanie PowerWord dát

en: PowerWord data parse engine.
sk: Systém spracovania PowerWord dát.

en: Parse the PowerWord data.
sk: Spracovanie PowerWord dát.

en: PowerWord data parse plug-in loaded.
sk: Modul pre spracovanie PowerWord dát je načítaný.

en: Warning: %s language request spell dict failed!
sk: Varovanie: %s slovník kontroly pravopisu zlyhal!

en: Error, no spell dictionary available!
sk: Chyba: nie je dostupný žiadny slovník pre kontrolu pravopisu!

en: Spell check configure
sk: Konfigurácia kontroly pravopisu

en: _Use custom languages.
sk: Po_užiť vlastné jazyky.

en: For example: "en_US de"
sk: Napríklad: "en_US de"

en: Custom languages:
sk: Vlastné jazyky:

en: Spell Check
sk: Kontrola pravopisu

en: Spell check virtual dictionary.
sk: Virtuálny slovník kontroly pravopisu.

en: Spell check the input words and show the correct suggestion.
sk: Kontrolovať pravopis vstupných slov a zobraziť správny tvar.

en: Spell Suggestion
sk: Návrhy kontroly

en: Spell plug-in loaded.
sk: Modul kontroly pravopisu je načítaný.

en: You are using an old version of StarDict!
sk: Používate starú verziu programu StarDict!

en: You are using the newest version of StarDict!
sk: Používate najnovšiu verziu programu StarDict!

en: Latest version information:
sk: Informácie o poslednej verzií

en: Latest news:
sk: Posledné správy:

en: Update information
sk: Informácie o aktivizácií

en: Update Info
sk: Info o aktualizácií

en: Update information.
sk: Informácie o aktualizácií

en: Get the update information from the Internet.
sk: Získajte informácie o aktualizácií z Internetu.

en: Visit StarDict website now?
sk: Navštíviť webstránku StarDict?

en: Update info plug-in loaded.
sk: Modul aktualizácie je načítaný.

en: Wiki data parse
sk: Spracovanie Wiki dát

en: Wiki data parse engine.
sk: Systém spracovania Wiki dát.

en: Parse the wiki data.
sk: Spracovať wiki dáta.

en: Wiki data parse plug-in loaded.
sk: Modul spracovania Wiki dát je načítaný.

en: XDXF data parse
sk: Spracovanie XDXF dát

en: XDXF data parse engine.
sk: Systém spracovania XDXF dát.

en: Parse the XDXF data.
sk: Spracovať XDXF dáta.

en: XDXF data parse plug-in loaded.
sk: Modul spracovania XDXF dát je načítaný.
