shared-mime-info 0.20 - en to bg translation catalogue (443 entries)

en: 3D Studio image
bg: Изображение, формат 3D Studio

en: 3GPP multimedia
bg: Мултимедия, формат 3GPP

en: ACE archive
bg: Архив, формат ACE

en: AIFC audio
bg: Аудио, формат AIFC

en: AIFF audio
bg: Аудио, формат AIFF

en: AIFF/Amiga/Mac audio
bg: Аудио, формат AIFF/Amiga/Mac

en: AMR audio
bg: Аудио, формат AMR

en: AMR-WB audio
bg: Аудио, формат AMR-WB

en: ANIM animation
bg: Анимация, формат ANIM

en: AR archive
bg: Архив, формат AR

en: ARJ archive
bg: Архив, формат ARJ

en: ASF video
bg: Видео, формат ASF

en: ASP page
bg: Страница, формат ASP

en: ATK inset
bg: Сбор на ATK

en: AVI video
bg: Видео, формат AVI

en: AWK script
bg: Скрипт на обвивката AWK

en: AbiWord document
bg: Документ, формат AbiWord

en: Ada source code
bg: Изходен код на Ada

en: Adobe FrameMaker font
bg: Шрифт, формат Adobe FrameMaker

en: Adobe Illustrator document
bg: Документ, формат Adobe Illustrator

en: Adobe font metrics
bg: Шрифтова метрика, формат Adobe

en: Amiga SoundTracker audio
bg: Аудио, формат Amiga SoundTracker

en: Applix Graphics image
bg: Изображение, формат Applix Graphics

en: Applix Spreadsheets spreadsheet
bg: Таблица, формат Applix Spreadsheets

en: Applix Words document
bg: Документ, формат Applix Words

en: AutoCAD image
bg: Изображение, формат AutoCAD

en: BCPIO document
bg: Документ, формат BCPIO

en: BDF font
bg: Шрифт, формат BDF

en: BibTeX document
bg: Документ, формат BibTeX

en: BitTorrent seed file
bg: Файл-източник, формат BitTorrent

en: Blender scene
bg: Сцена, формат Blender

en: C header
bg: Заглавен файл на C

en: C shell script
bg: Скрипт на обвивката C

en: C source code
bg: Изходен код на C

en: C# source code
bg: Изходен код на C#

en: C++ header
bg: Заглавен файл на C++

en: C++ source code
bg: Изходен код на C++

en: CCITT G3 fax
bg: Факс, формат CCITT G3

en: CD image cuesheet
bg: Описание на изображение на CD

en: CGI script
bg: Скрипт за CGI

en: CMU raster image
bg: Изображение, формат CMU

en: CPIO archive
bg: Архив, формат CPIO

en: CPIO archive (gzip-compressed)
bg: Архив, формат CPIO, компресиран с gzip

en: CSS stylesheet
bg: Стилове, формат CSS

en: CSV document
bg: Документ, формат CSV

en: ChangeLog document
bg: Дневник за промени, формат ChangeLog

en: Citrix ICA settings file
bg: Файл с настройки, формат Citrix ICA

en: Commodore 64 audio
bg: Аудио, формат Commodore 64

en: Compressed SVG image
bg: Изображение, формат SVG, компресирано

en: Computer Graphics Metafile
bg: Метафайл, формат Computer Graphics

en: Corel Draw drawing
bg: Чертеж, формат Corel Draw

en: D source code
bg: Изходен код на D

en: DAR archive
bg: Архив, формат DAR

en: DCL script
bg: Скрипт за обвивката DCL

en: DER/PEM/Netscape-encoded X.509 certificate
bg: Сертификат, кодиран във формат DER/PEM/Netscape X.509

en: DIB image
bg: Изображение, формат DIB

en: DICOM image
bg: Изображение, формат DICOM

en: DOS font
bg: Шрифт, формат  DOS

en: DOS/Windows executable
bg: Изпълним файл, формат DOS/Windows

en: DPX image
bg: Изображение, формат DPX

en: DSSSL document
bg: Документ, формат DSSSL

en: DTD file
bg: Документ, формат DTD

en: DV video
bg: Видео, формат DV

en: DXF vector image
bg: Изображение, формат DXF

en: Debian package
bg: Пакет, формат Debian

en: Dia diagram
bg: Диаграма, формат Dia

en: DjVu image
bg: Изображение, формат DjVu

en: DocBook document
bg: Документ, формат DocBook

en: Dolby Digital audio
bg: Аудио, формат Dolby Digital

en: Dreamcast ROM
bg: ROM, формат Dreamcast

en: ECMAScript program
bg: Програма на ECMAScript

en: EPS image
bg: Изображение, формат EPS

en: EPS image (bzip-compressed)
bg: Изображение, формат EPS, (компресирано с bzip)

en: EPS image (gzip-compressed)
bg: Изображение, формат EPS, (компресирано с gzip)

en: Egon Animator animation
bg: Анимация, формат Egon Animator

en: Electronic Business Card
bg: Електронна визитна картичка

en: Emacs Lisp source code
bg: Изходен код на Emacs Lisp

en: Enlightenment theme
bg: Тема за Enlightenment

en: Excel spreadsheet
bg: Таблица, формат Excel

en: FITS document
bg: Документ, формат FITS

en: FLAC audio
bg: Аудио, формат FLAC

en: FLIC animation
bg: Анимация, формат FLIC

en: FPX image
bg: Изображение, формат FPX

en: FastTracker II audio
bg: Аудио, формат FastTracker II

en: Flash video
bg: Видео, формат Flash

en: Fortran source code
bg: Изходен код на Fortran

en: G3 fax image
bg: Изображение, формат факс G3

en: GDBM database
bg: База от данни, формат GDBM

en: GEDCOM family history
bg: Родословно дърво, формат GEDCOM

en: GIF image
bg: Изображение, формат GIF

en: GIMP image
bg: Изображение, формат GIMP

en: GIMP image (compressed)
bg: Изображение, формат, GIMP, компресирано

en: GMC link
bg: Връзка за GMC

en: GNU Oleo spreadsheet
bg: Таблица, формат GNU Oleo

en: GNU mail message
bg: Съобщение, формат GNU mail

en: GTK+ configuration
bg: Настройки за GTK+

en: GTKtalog catalog
bg: Каталог, формат Gtktalog

en: Game Boy Advance ROM
bg: ROM, формат Game Boy Advance

en: Game Boy ROM
bg: ROM, формат Game Boy

en: Genesis ROM
bg: ROM, формат Genesis

en: Glade project
bg: Проект, формат Glade

en: GnuCash spreadsheet
bg: Таблица, формат GnuCash

en: Gnumeric spreadsheet
bg: Таблица, формат Gnumeric

en: Gnuplot document
bg: Документ, формат Gnuplot

en: Google Video Pointer
bg: Документ-указател към видео на Google

en: Graphite scientific graph
bg: Графика, формат Graphite

en: HDF document
bg: Документ, формат HDF

en: HPGL file
bg: Файл, формат HPGL

en: HTML document
bg: Документ, формат HTML

en: Haansoft Hangul document
bg: Документ, формат Haansoft Hangul

en: Haansoft Hangul document template
bg: Шаблон за документ, формат Haansoft Hangul

en: Haskell source code
bg: Изходен код на Haskell

en: ICO icon
bg: Икона, формат ICO

en: IDL document
bg: Документ, формат IDL

en: IEF image
bg: Изображение, формат IEF

en: IFF image
bg: Изображение, формат IFF

en: ILBM image
bg: Изображение, формат ILBM

en: ISI video
bg: Видео, формат ISI

en: Impulse Tracker audio
bg: Аудио, формат Impulse Tracker

en: JBuilder project
bg: Проект, формат JBuilder

en: JET database
bg: База от данни, формат JET

en: JNG image
bg: Изображение, формат JNG

en: JNLP file
bg: Файл, формат JNLP

en: JPEG image
bg: Изображение, формат JPEG

en: JPEG-2000 image
bg: Изображение, формат JPEG-2000

en: Java archive
bg: Архив, формат Java

en: Java byte code
bg: Байт код за Java

en: Java class
bg: Клас на Java

en: Java source code
bg: Изходен код на Java

en: JavaScript program
bg: Програма на JavaScript

en: KChart chart
bg: Диаграма, формат KChart

en: KFormula formula
bg: Формула, формат KFormula

en: KIllustrator drawing
bg: Чертеж, формат KIllustrator

en: KPovModeler scene
bg: Сцена, формат KPovModeler

en: KPresenter presentation
bg: Презентация, формат KPresenter

en: KSpread spreadsheet
bg: Таблица, формат KSpread

en: KSpread spreadsheet (encrypted)
bg: Таблица, формат KSpread (шифрована)

en: KWord document
bg: Документ, формат KWord

en: KWord document (encrypted)
bg: Документ, формат KWord (шифрован)

en: Karbon14 drawing
bg: Чертеж, формат Karbon14

en: Kivio flowchart
bg: Диаграма, формат Kivio

en: Kontour drawing
bg: Чертеж, формат Kontour

en: Krita document
bg: Документ, формат Krita

en: Kugar document
bg: Документ, формат Kugar

en: LDIF address book
bg: Адресна книга, формат LDIF

en: LHA archive
bg: Архив, формат LHA

en: LHS source code
bg: Изходен код на LHS

en: LHZ archive
bg: Архив, формат LHZ

en: LIBGRX font
bg: Шрифт, формат LIBGRX

en: LZO archive
bg: Архив, формат LZO

en: LightWave object
bg: Обект, формат LightWave

en: LightWave scene
bg: Сцена, формат LightWave

en: Linux PSF console font
bg: Шрифт, формат PSF, за конзолата на Линукс

en: Lotus 1-2-3 spreadsheet
bg: Таблица, формат Lotus 1-2-3

en: Lotus AmiPro document
bg: Документ, формат Lotus AmiPro

en: Lua script
bg: Скрипт на Lua

en: LyX document
bg: Документ, формат LyX

en: M4 macro
bg: Макроси, формат M4

en: MATLAB script/function
bg: Скрипт/функция, формат MATLAB

en: MIDI audio
bg: Аудио, формат MIDI

en: MNG animation
bg: Анимация, формат MNG

en: MP3 ShoutCast playlist
bg: Списък за изпълнение, формат MP3 ShoutCast

en: MP3 audio
bg: Аудио, формат MP3

en: MP3 audio (streamed)
bg: Аудио, формат MP3, поточен

en: MP3 playlist
bg: Списък за изпълнение, MP3

en: MPEG video
bg: Видео, формат MPEG

en: MPEG-4 audio
bg: Аудио, формат MPEG-4

en: MPEG-4 video
bg: Видео, формат MPEG-4

en: MSX ROM
bg: ROM, формат MSX

en: MacOS X icon
bg: Икона, формат MacOS X

en: MacPaint Bitmap image
bg: Изображение, формат MacPaint Bitmap

en: Macintosh AppleDouble-encoded file
bg: Файл, кодиран с Macintosh AppleDouble

en: Macintosh BinHex-encoded file
bg: Файл, кодиран във формат BinHex за Macintosh

en: Macintosh MacBinary file
bg: Файл, формат MacBinary

en: Macintosh Quickdraw/PICT drawing
bg: Чертеж, формат Macintosh Quickdraw/PICT

en: Macintosh StuffIt archive
bg: Архив, формат Macintosh StuffIt

en: MagicPoint presentation
bg: Презентация, формат MagicPoint

en: Mailbox file
bg: Файл, формат Mailbox

en: Makefile
bg: Файл, формат make

en: Markaby script
bg: Скрипт на Markaby

en: MathML document
bg: Документ, формат MathML

en: Mathematica Notebook
bg: Тетрадка, формат Mathematica

en: Matroska audio
bg: Аудио, формат Matroska

en: Matroska video
bg: Видео, формат Matroska

en: Monkey's audio
bg: Аудио, формат Monkey

en: Mozilla bookmarks
bg: Отметки на Mozilla

en: Mup publication
bg: Издание, формат Mup

en: Musepack audio
bg: Аудио, формат Musepack

en: NES ROM
bg: ROM, формат NES

en: NSV video
bg: Видео, формат NSV

en: Nautilus link
bg: Връзка на Nautilus

en: Nintendo64 ROM
bg: ROM, формат Nintendo64

en: OCL file
bg: Файл, формат OCL

en: OCaml source code
bg: Изходен код на OCaml

en: ODA document
bg: Документ, формат ODA

en: ODB database
bg: База от данни, формат ODB

en: ODC chart
bg: Диаграма, формат ODC

en: ODF formula
bg: Формула, формат ODF

en: ODG drawing
bg: Чертеж, формат ODG

en: ODG template
bg: Шаблон, формат ODG

en: ODI image
bg: Изображение, формат ODI

en: ODM document
bg: Документ, формат ODM

en: ODP presentation
bg: Презентация, формат ODP

en: ODP template
bg: Шаблон, формат ODP

en: ODS spreadsheet
bg: Таблица, формат ODS

en: ODS template
bg: Шаблон, формат ODS

en: ODT document
bg: Документ, формат ODT

en: ODT template
bg: Шаблон, формат ODT

en: OLE2 compound document storage
bg: Съставен документ-хранилище за OLE2

en: OTH template
bg: Шаблон, формат OTH

en: Objective-C source code
bg: Изходен код на Objective C

en: Office drawing
bg: Чертеж, формат Office

en: Ogg multimedia
bg: Мултимедия, формат Ogg

en: OpenOffice Calc template
bg: Шаблон за таблици, формат OpenOffice.org Calc

en: OpenOffice Draw template
bg: Шаблон за чертежи, формат OpenOffice.org Draw

en: OpenOffice Impress template
bg: Шаблон за презентации, формат OpenOffice.org Impress

en: OpenOffice Writer template
bg: Шаблон за документи, формат OpenOffice.org Writer

en: OpenType font
bg: Шрифт, формат OpenType

en: PBM image
bg: Изображение, формат PBM

en: PCD image
bg: Изображение, формат PCD

en: PCF font
bg: Шрифт, формат PCF

en: PCL file
bg: Файл, формат PCL

en: PCM audio
bg: Аудио, формат PCM

en: PCX image
bg: Изображение, формат PCX

en: PDF document
bg: Документ, формат PDF

en: PDF document (bzip-compressed)
bg: Документ, формат PDF (компресиран с bzip)

en: PDF document (gzip-compressed)
bg: Документ, формат PDF (компресиран с gzip)

en: PEF executable
bg: Изпълним файл, формат PEF

en: PGM image
bg: Изображение, формат PGM

en: PGN chess game notation
bg: Игра шах, формат PGN

en: PGP keys
bg: Ключове, формат PGP

en: PGP/MIME-encrypted message header
bg: Заглавна част на шифровано съобщение, формат PGP/MIME

en: PHP script
bg: Скрипт на PHP

en: PKCS#12 certificate bundle
bg: Сбор със сертификати, формат PKCS#12

en: PNG image
bg: Изображение, формат PNG

en: PNM image
bg: Изображение, формат PNM

en: PPM image
bg: Изображение, формат PPM

en: PS document
bg: Документ, формат PS

en: PSD image
bg: Изображение, формат PSD

en: Palm OS database
bg: База от данни, формат Palm OS

en: Pascal source code
bg: Изходен код на Pascal

en: Pathetic Writer document
bg: Документ, формат Pathetic Writer

en: Perl script
bg: Скрипт на Perl

en: PlanPerfect spreadsheet
bg: Таблица, формат PlanPerfect

en: Playlist
bg: Списък за изпълнение

en: PostScript document (bzip-compressed)
bg: Документ на PostScript (компресиран с bzip)

en: PostScript document (gzip-compressed)
bg: Документ на PostScript (компресиран с gzip)

en: PowerPoint presentation
bg: Презентация, формат PowerPoint

en: Python bytecode
bg: Байт код за Python

en: Python script
bg: Скрипт на Python

en: QT video
bg: Видео, формат QT

en: Qt Designer file
bg: Файл, формат Qt Designer

en: Qt MOC file
bg: Файл, формат Qt MOC

en: Quattro Pro spreadsheet
bg: Таблица, формат Quattro Pro

en: QuickTime metalink playlist
bg: Списък за изпълнение, QuickTime

en: Quicken document
bg: Документ, формат Quicken

en: RAR archive
bg: Архив, формат RAR

en: RDF file
bg: Файл, формат RDF

en: README document
bg: Документ: „Да се прочете“

en: RGB image
bg: Изображение, формат RGB

en: RIFF audio
bg: Аудио, формат RIFF

en: RPM package
bg: Пакет, формат RPM

en: RSS summary
bg: Обобщение за сайтове, формат RSS

en: RTF document
bg: Документ, формат RTF

en: RealAudio document
bg: Документ, формат RealAudio

en: RealMedia document
bg: Документ, формат RealMedia

en: RealPix document
bg: Документ, формат RealPix

en: RealText document
bg: Документ, формат RealText

en: RealVideo document
bg: Документ, формат RealVideo

en: Ruby script
bg: Скрипт на Ruby

en: Run Length Encoded bitmap
bg: Изображение, формат RLE Bitmap

en: S/MIME file
bg: Файл, формат S/MIME

en: SC/Xspread spreadsheet
bg: Таблица, формат SC/Xspread

en: SGI image
bg: Изображение, формат SGI

en: SGI video
bg: Видео, формат SGI

en: SGML document
bg: Документ, формат SGML

en: SMIL document
bg: Документ, формат SMIL

en: SMS/Game Gear ROM
bg: ROM, формат SMS/Game Gear

en: SQL code
bg: Код на SQL

en: SQLite2 database
bg: База от данни, формат SQLite2

en: SQLite3 database
bg: База от данни, формат SQLite3

en: SUN Rasterfile image
bg: Изображение, формат SUN Rasterfile

en: SV4 CPIO archive
bg: Архив, формат SV4 CPIO

en: SV4 CPIO archive (with CRC)
bg: Архив, формат SV4 CPIO, проверка за грешки CRC

en: SVG image
bg: Изображение, формат SVG

en: Scheme source code
bg: Изходен код на Scheme

en: Scream Tracker 3 audio
bg: Аудио, формат Scream Tracker 3

en: Scream Tracker audio
bg: Аудио, формат Scream Tracker

en: Scream Tracker instrument
bg: Инструмент на Scream Tracker

en: Setext document
bg: Документ, формат Setext

en: Shockwave Flash file
bg: Файл, формат Shockwave Flash

note: translators: "Shorten" is the name of an audio codec
en: Shorten audio
bg: Аудио, формат Shorten

en: Siag spreadsheet
bg: Таблица, формат Siag

en: Sieve mail filter script
bg: Скрипт-филтър за пресяване на поща

en: Speech document
bg: Документ, формат Speech

en: Speedo font
bg: Шрифт, формат Speedo

en: Spreadsheet interchange document
bg: Документ за обмяна между програми за електронни таблици

en: Stampede package
bg: Пакет, формат Stampede

en: StarCalc spreadsheet
bg: Таблица, формат StarCalc

en: StarChart chart
bg: Диаграма, формат StarChart

en: StarDraw drawing
bg: Чертеж, формат StarDraw

en: StarImpress presentation
bg: Презентация, формат StarImpress

en: StarMail email
bg: Електронно писмо, формат StarMail

en: StarMath formula
bg: Формула, формат StarMath

en: StarWriter document
bg: Документ, формат StarWriter

en: StuffIt archive
bg: Архив, формат StuffIt

en: SunOS News font
bg: Шрифт, формат SunOS News

en: Super Nintendo ROM
bg: ROM, формат Super Nintendo

en: T602 document
bg: Документ, формат T602

en: TGA image
bg: Изображение, формат TGA

en: TGIF document
bg: Документ, формат TGIF

en: TIFF image
bg: Изображение, формат TIFF

en: TSV document
bg: Документ, формат TSV

en: Tcl script
bg: Скрипт на Tcl

en: TeX DVI document
bg: Документ, формат TeX DVI

en: TeX DVI document (bzip-compressed)
bg: Документ, формат TeX DVI (компресиран с bzip)

en: TeX DVI document (gzip-compressed)
bg: Документ, формат TeX DVI (компресиран с gzip)

en: TeX document
bg: Документ, формат TeX

en: TeX font
bg: Шрифт, формат TeX

en: TeX font metrics
bg: Шрифтова метрика, формат TeX

en: TeXInfo document
bg: Документ, формат TeXInfo

en: ToutDoux document
bg: Документ, формат ToutDoux

en: Troff ME input document
bg: Изходен документ, формат Troff ME

en: Troff MM input document
bg: Изходен документ, формат Troff MM

en: Troff MS input document
bg: Изходен документ, формат Troff MS

en: Troff document
bg: Документ, формат Troff

en: Troff document (with manpage macros)
bg: Документ, формат Troff (с макроси за справочни страници)

en: TrueAudio audio
bg: Аудио, формат TrueAudio

en: TrueType font
bg: Шрифт, формат TrueType

en: ULAW (Sun) audio
bg: Аудио, формат ULAW (Sun)

en: UNIX-compressed file
bg: Файл, компресиран за UNIX

en: Unidata NetCDF document
bg: Документ, формат Unidata NetCDF

en: Usenet news message
bg: Съобщение, формат Usenet news

en: V font
bg: Шрифт, формат V

en: VCS/ICS calendar
bg: Календар, формат VCS/ICS

en: VHDL document
bg: Документ, формат VHDL

en: VOC audio
bg: Аудио, формат VOC

en: VRML document
bg: Документ, формат VRML

en: Vivo video
bg: Видео, формат Vivo

en: WAIS source code
bg: Изходен код на WAIS

en: WAV audio
bg: Аудио, формат WAV

en: WBMP image
bg: Изображение, формат WBMP

en: WMA audio
bg: Аудио, формат WMA

en: WML document
bg: Документ, формат WML

en: WMV video
bg: Видео, формат WMV

en: WRI document
bg: Документ, формат WRI

en: WavPack audio
bg: Аудио, формат WavPack

en: WavPack audio correction file
bg: Файл за корекции на аудио, формат WavPack

en: Wavelet video
bg: Видео, формат Wavelet

en: Windows BMP image
bg: Изображение, формат Windows BMP

en: Windows cursor
bg: Курсор за Windows

en: Word document
bg: Документ, формат Word

en: WordPerfect document
bg: Документ, формат WordPerfect

en: WordPerfect/Drawperfect image
bg: Изображение, формат WordPerfect/Drawperfect

en: X window image
bg: Изображение, формат X Window

en: X-Motif UIL table
bg: Таблица, формат X-Motif UIL

en: XBEL bookmarks
bg: Отметки на XBEL

en: XBM image
bg: Изображение, формат XBM

en: XFig image
bg: Изображение, формат XFig

en: XHTML page
bg: Страница, формат XHTML

en: XLIFF translation file
bg: Превод, формат XLIFF

en: XMI file
bg: Файл, формат XMI

en: XML document
bg: Документ, формат XML

en: XPM image
bg: Изображение, формат XPM

en: XSL FO file
bg: Форматиращ файл, формат XSL FO

en: XSLT stylesheet
bg: Стилове, формат XSLT

en: XSPF playlist
bg: Списък за изпълнение, XSPF

en: XUL document
bg: Документ, формат XUL

en: XUL interface document
bg: Документ за интерфейс, формат XUL

en: Xbase document
bg: Документ, формат Xbase

en: ZIP archive
bg: Архив, формат ZIP

en: application log
bg: Файл-дневник на приложение

en: author credits
bg: Благодарности към авторите

en: author list
bg: Списък на авторите

en: backup file
bg: Резервно копие

en: block device
bg: Блоково устройство

en: bzip archive
bg: Архив, формат bzip

en: character device
bg: Символно устройство

en: compound document
bg: Съставен документ

en: compound documents
bg: Съставни документи

en: desktop configuration file
bg: Файл с информация за работния плот

en: detached OpenPGP signature
bg: Отделен подпис, формат OpenPGP

en: detached S/MIME signature
bg: Отделен подпис, формат S/MIME

en: differences between files
bg: Разлики между файлове

en: eMusic download package
bg: Пакет за сваляне, формат eMusic

en: email headers
bg: Заглавни части на електронни писма

en: email message
bg: Съобщение по електронната поща

en: empty document
bg: Празен документ

en: encrypted message
bg: Шифровано съобщение

en: enriched text document
bg: Документ с обогатен текст

en: executable
bg: Изпълним файл

en: folder
bg: Папка

en: font
bg: Шрифт

en: generic font file
bg: Шрифт

en: gtar archive
bg: Архив, формат gtar

en: gzip archive
bg: Архив, формат gzip

en: help page
bg: Страница от помощта

en: iPod firmware
bg: Фърмуер за iPod

en: installation instructions
bg: Инструкции за инсталация

en: license terms
bg: Лицензни условия

en: mail delivery report
bg: Отчет за пристигналата поща

en: mail disposition report
bg: Отчет за състоянието на пощата

en: mail system report
bg: Отчет за пощенската система

en: manual page (compressed)
bg: Страница от справочника (компресирана)

en: message catalog
bg: Каталог със съобщения

en: message digest
bg: Извадка от съобщение

en: message in several formats
bg: Съобщение в няколко формата

en: mount point
bg: Точка на монтиране

en: object code
bg: Обектен код

en: packed font file
bg: Шрифт, компресиран

en: partial email message
bg: Част от електронно писмо

en: pipe
bg: Конвейер

en: plain text document
bg: Документ с неформатиран текст

en: profiler results
bg: Резултати от анализатора

en: program crash data
bg: Данни от забиване на програма

en: raw CD image
bg: Изображение, формат raw CD

en: reference to remote file
bg: Препратка към отдалечен файл

en: rejected patch
bg: Отхвърлен файл с кръпка

note: Note: text/uri-list is reserved by the XDND protocol!
en: resource location
bg: Местоположение на ресурс

en: rich text document
bg: Документ, формат rich text

en: rpm spec file
bg: Файл, формат спецификация за RPM

en: shared library
bg: Споделена библиотека

en: shared library (la)
bg: Споделена библиотека, формат la

en: shell archive
bg: Архив на обвивката

en: shell script
bg: Скрипт на обвивката

en: signed message
bg: Подписано съобщение

en: socket
bg: Гнездо

en: stream of data (server push)
bg: Поток от данни (от страна на сървър)

en: subtitle file
bg: Субтитри

en: symbolic link
bg: Символна връзка

en: tar archive
bg: Архив, формат tar

en: tar archive (LZO-compressed)
bg: Архив, формат tar, компресиран с LZO

en: tar archive (bzip-compressed)
bg: Архив, формат tar, компресиран с bzip

en: tar archive (compressed)
bg: Архив, формат tar, компресиран

en: tar archive (gzip-compressed)
bg: Архив, формат tar, компресиран с gzip

en: theme
bg: Тема

en: translated messages (machine-readable)
bg: Преведени съобщения, машинен формат

en: translation
bg: Превод

en: translation template
bg: Шаблон за превод

en: txt2tags document
bg: Документ, формат txt2tags

en: unknown
bg: Неизвестен тип

en: ustar archive
bg: Архив, формат ustar

en: zoo archive
bg: Архив, формат zoo
