GNU sh-utils 2.0.15 - en to sl translation catalogue (349 entries)

en: invalid argument %s for %s
sl: neveljaven argument %s za %s

en: ambiguous argument %s for %s
sl: dvoumen argument %s za %s

en: Valid arguments are:
sl: Veljavni argumenti so:

en: program error
sl: napaka v programu

en: stack overflow
sl: prekoračitev sklada

en: write error
sl: napaka pri pisanju

en: Unknown system error
sl: Neznana sistemska napaka

en: regular empty file
sl: navadna prazna datoteka

en: regular file
sl: navadna datoteka

en: directory
sl: imenik

en: block special file
sl: bločna enota

en: character special file
sl: znakovna enota

en: fifo
sl: FIFO

en: symbolic link
sl: simbolna povezava

en: socket
sl: vtičnica

en: message queue
sl: vrsta sporočil

en: semaphore
sl: semafor

en: shared memory object
sl: deljen pomnilniški predmet

en: weird file
sl: čudna datoteka

en: %s: option `%s' is ambiguous
sl: %s: izbira ,%s` je dvoumna

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
sl: %s: izbira ,--%s` ne dovoljuje argumenta

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
sl: %s: izbira ,%c%s` ne dovoljuje argumenta

en: %s: option `%s' requires an argument
sl: %s: izbira ,%s` zahteva argument

en: %s: unrecognized option `--%s'
sl: %s: neprepoznana izbira ,--%s`

en: %s: unrecognized option `%c%s'
sl: %s: neprepoznana izbira ,%c%s`

en: %s: illegal option -- %c
sl: %s: nedovoljena izbira -- %c

en: %s: invalid option -- %c
sl: %s: neveljavna izbira -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
sl: %s: izbira zahteva argument -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
sl: %s: izbira ,-W %s` je dvoumna

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
sl: %s: izbira ,-W %s` ne dovoljuje argumenta

en: block size
sl: velikost bloka

en: cannot create directory %s
sl: imenika %s ni mogoče ustvariti

en: %s exists but is not a directory
sl: %s obstaja, vendar ni imenik

en: cannot change owner and/or group of %s
sl: lastnika in/ali skupine %s ni mogoče spremeniti

en: cannot chdir to directory %s
sl: imenik %s ni dosegljiv s chdir

en: cannot change permissions of %s
sl: dovoljenj %s ni mogoče spremeniti

en: memory exhausted
sl: pomnilnik porabljen

en: `
sl: ,

en: '
sl: `

en: ^[yY]
sl: ^[jJ]

en: iconv function not usable
sl: funkcija iconv ni uporabna

en: iconv function not available
sl: funkcija iconv ni na voljo

en: character out of range
sl: znak izven obsega

en: cannot convert U+%04X to local character set
sl: pretvorba U+%04X v krajevni nabor znakov ni mogoča

en: cannot convert U+%04X to local character set: %s
sl: pretvorba U+%04X v krajevni nabor znakov ni mogoča: %s

en: invalid user
sl: neveljavno uporabniško ime

en: invalid group
sl: neveljavna skupina

en: cannot get the login group of a numeric UID
sl: ni mogoče ugotoviti skupine številčne kode UID

en: cannot omit both user and group
sl: ni mogoče obenem izpustiti uporabnika in skupine

en: Written by %s.
sl: Avtor(ica) %s.

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
sl: To je prost program; pogoji, pod katerimi ga lahko uporabljate, razmnožujete
    in razširjate so navedeni v izvorni kodi. Za program ni NOBENEGA JAMSTVA,
    niti jamstev USTREZNOSTI ZA PRODAJO ali PRIMERNOSTI ZA UPORABO.

en: string comparison failed
sl: primerjanje nizov ni uspelo

en: Set LC_ALL='C' to work around the problem.
sl: Nastavite LC_ALL='C', da bi odpravili težavo.

en: The strings compared were %s and %s.
sl: Primerjana niza sta bila %s in %s.

en: Try `%s --help' for more information.
sl: Poskusite ,,%s --help`` za izčrpnejša navodila.

en: Usage: %s NAME [SUFFIX]
      or:  %s OPTION
sl: Uporaba: %s IME [PRIPONA]
      ali:   %s IZBIRA

en: Print NAME with any leading directory components removed.
    If specified, also remove a trailing SUFFIX.
sl: Izpišemo IME datoteke brez celotne poti do nje. Če je podana PRIPONA,
    izpišemo ime datoteke brez pripone.

en: 
    Report bugs to <%s>.
sl: 
    Poročila o napakah javite na <%s>.

en: too few arguments
sl: premalo argumentov

en: too many arguments
sl: preveč argumentov

en: Usage: %s NEWROOT [COMMAND...]
      or:  %s OPTION
sl: Uporaba: %s [NOVI_KOREN] [UKAZ...]
      ali:   %s IZBIRA

en: Run COMMAND with root directory set to NEWROOT.
sl: Izvedemo UKAZ tako, da korenski imenik postavimo na KOREN.

en: 
    If no command is given, run ``${SHELL} -i'' (default: /bin/sh).
sl: 
    Če UKAZ ni podan, izvedemo ,,${SHELL] -i`` (privzeto /bin/sh).

en: cannot change root directory to %s
sl: korenskega imenika ni možno prestaviti na %s

en: cannot chdir to root directory
sl: korenski imenik ni dosegljiv s chdir

en: Usage: %s [OPTION]... [+FORMAT]
      or:  %s [-u|--utc|--universal] [MMDDhhmm[[CC]YY][.ss]]
sl: Uporaba: %s [IZBIRA]... [+OBLIKA]
      ali:   %s [-u|--utc|--universal] [MMDDuumm[[SS]LL][.ss]]

en: Display the current time in the given FORMAT, or set the system date.
    
      -d, --date=STRING         display time described by STRING, not `now'
      -f, --file=DATEFILE       like --date once for each line of DATEFILE
      -ITIMESPEC, --iso-8601[=TIMESPEC]  output date/time in ISO 8601 format.
                                TIMESPEC=`date' for date only,
                                `hours', `minutes', or `seconds' for date and
                                time to the indicated precision.
                                --iso-8601 without TIMESPEC defaults to `date'.
sl: Izpišemo trenutni čas v podanem ZAPISU, ali pa nastavimo sistemski čas.
    
      -d, --date=NIZ            izpiši čas podan v NIZU namesto trenutnega
      -f, --file=DATOTEKA       enako kot --date za vsako vrstico v DATOTEKI
      -IDOLOČILO, --iso-8601[=DOLOČILO]  datum v obliki skladni s standardom 
                                ISO 8601 DOLOČILO je lahko ,date` za sam datum, 
                                ali ,hours`, ,minutes` ali ,seconds` za datum in 
                                uro v navedeni natančnosti.

en:   -r, --reference=FILE      display the last modification time of FILE
      -R, --rfc-822             output RFC-822 compliant date string
      -s, --set=STRING          set time described by STRING
      -u, --utc, --universal    print or set Coordinated Universal Time
sl:   -r, --reference=DATOTEKA  izpiši čas zadnje spremembe za navedeno DATOTEKO
      -R, --rfc-822             čas izpiši skladno s priporočilom RFC-822
      -s, --set=NIZ             nastavi čas na v NIZU podano vrednost
      -u, --utc, --universal    izpis ali nastavitev časa v UTC namesto v lokalnem

en: 
    FORMAT controls the output.  The only valid option for the second form
    specifies Coordinated Universal Time.  Interpreted sequences are:
    
      %%   a literal %
      %a   locale's abbreviated weekday name (Sun..Sat)
sl: 
    Izpis določa izbrani ZAPIS. Edina veljavna izbira pri drugi obliki ukaza
    določa čas v UTC. Tolmač razume naslednja zaporedja:
    
      %%   dobesedni znak za procent %%
      %a   lokalizirano okrajšano ime dneva v tednu (ned..sob)

en:   %A   locale's full weekday name, variable length (Sunday..Saturday)
      %b   locale's abbreviated month name (Jan..Dec)
      %B   locale's full month name, variable length (January..December)
      %c   locale's date and time (Sat Nov 04 12:02:33 EST 1989)
sl:   %A   lokalizirano polno ime dneva v tednu, spremen. širine (nedelja..sobota)
      %b   lokalizirano okrajšano ime meseca (jan..dec)
      %B   lokalizirano polno ime meseca, spremenljive širine (januar..december)
      %c   lokaliziran izpis datuma in ure (sob 04 nov 1989 12:02:33 CET)

en:   %C   century (year divided by 100 and truncated to an integer) [00-99]
      %d   day of month (01..31)
      %D   date (mm/dd/yy)
      %e   day of month, blank padded ( 1..31)
sl:   %C   stoletje (leto, deljeno s 100 in zaokroženo na celo število) [00-99]
      %d   dan v mesecu (01..31)
      %D   datum (mm/dd/ll)
      %e   dan v mesecu, dopolnjen s presledki ( 1..31)

en:   %F   same as %Y-%m-%d
      %g   the 2-digit year corresponding to the %V week number
      %G   the 4-digit year corresponding to the %V week number
sl:   %F   isto kot %Y-%m-%d
      %g   dvoštevilčno leto, ustrezajoče številki tedna %V
      %G   štirištevilčno leto, ustrezajoče številki tedna %V

en:   %h   same as %b
      %H   hour (00..23)
      %I   hour (01..12)
      %j   day of year (001..366)
sl:   %h   isto kot %b
      %H   ura (00..23)
      %I   ura (01..12)
      %j   dan v letu (001..366)

en:   %k   hour ( 0..23)
      %l   hour ( 1..12)
      %m   month (01..12)
      %M   minute (00..59)
sl:   %k   ura ( 0..23)
      %l   ura ( 1..12)
      %m   mesec (01..12)
      %M   minuta (00..59)

en:   %n   a newline
      %N   nanoseconds (000000000..999999999)
      %p   locale's upper case AM or PM indicator (blank in many locales)
      %P   locale's lower case am or pm indicator (blank in many locales)
      %r   time, 12-hour (hh:mm:ss [AP]M)
      %R   time, 24-hour (hh:mm)
      %s   seconds since `00:00:00 1970-01-01 UTC' (a GNU extension)
sl:   %n   nova vrstica
      %N   nanosekunde (000000000..999999999)
      %p   lokalizirana oznaka za dopoldanske (AM) ali popoldanske (PM) ure
      %P   lokalizirana oznaka za dopoldanske (am) ali popoldanske (pm) ure
      %r   čas v 12-urnem zapisu (hh:mm:ss [AP]M)
      %R   čas v 24-urnem zapisu (hh:mm)
      %s   sekunde od 00:00:00, 1970-01-01 UTC (razširitev GNU)

en:   %S   second (00..60)
      %t   a horizontal tab
      %T   time, 24-hour (hh:mm:ss)
      %u   day of week (1..7);  1 represents Monday
sl:   %S   sekunde (00..60)
      %t   vodoravni tabulator
      %T   čas v 24-urnem zapisu (hh:mm:ss)
      %U   številka tedna v letu z nedeljo kot prvim dnevom v tednu (00..53)

en:   %U   week number of year with Sunday as first day of week (00..53)
      %V   week number of year with Monday as first day of week (01..53)
      %w   day of week (0..6);  0 represents Sunday
      %W   week number of year with Monday as first day of week (00..53)
sl:   %U   številka tedna v letu z nedeljo kot prvim dnevom v tednu (00..53)
      %V   številka tedna v letu s ponedeljkom kot prvim dnevom v tednu (01..53)
      %w   dan v tednu (0..6);  0 predstavlja nedeljo
      %W   številka tedna v letu s ponedeljkom kot prvim dnevom v tednu (00..53)

en:   %x   locale's date representation (mm/dd/yy)
      %X   locale's time representation (%H:%M:%S)
      %y   last two digits of year (00..99)
      %Y   year (1970...)
sl:   %x   lokaliziran zapis datuma (dd.mm.llll)
      %X   lokaliziran zapis ure (%H:%M:%S)
      %y   zadnji dve števki leta (00..99)
      %Y   leto (1970...)

en:   %z   RFC-822 style numeric timezone (-0500) (a nonstandard extension)
      %Z   time zone (e.g., EDT), or nothing if no time zone is determinable
    
    By default, date pads numeric fields with zeroes.  GNU date recognizes
    the following modifiers between `%' and a numeric directive.
    
      `-' (hyphen) do not pad the field
      `_' (underscore) pad the field with spaces
sl:   %z   zapis časovnega pasu skladno z RFC-822 (-0500) (nestandardna razširitev)
      %Z   časovni pas (npr. CET); prazno, če časovni pas ni določen
    
    Privzeto so številčna polja v datumu do polne dolžine polja dopolnjena
    z ničlami. GNU date pozna še naslednji določili med znakom ,%%` in
    numeričnim določilom:
    
      ,-` (minus) ne dopolnjuj polja
      ,_` (podčrtaj) dopolni polje s presledki

en: standard input
sl: standardni vhod

en: invalid date `%s'
sl: neveljavni datum ,%s`

en: the options to specify dates for printing are mutually exclusive
sl: izbire pri določanju datumov za izpis se medsebojno izključujejo

en: the options to print and set the time may not be used together
sl: izbiri za izpis in nastavitev datuma se medsebojno izključujeta

en: too many non-option arguments: %s%s
sl: preveč ne-izbirnih argumentov: %s%s

en: the argument `%s' lacks a leading `+';
    When using an option to specify date(s), any non-option
    argument must be a format string beginning with `+'.
sl: argumentu ,%s` manjka vodilni ,+`;
    Kadar določamo datum, morajo biti vsi argumenti, ki niso izbire,
    določitelji oblike datuma in se morajo začeti s ,+`.

en: a format string may not be specified when using the --rfc-822 (-R) option
sl: pri izbiri --rfc-822 (-R) ni dovoljeno podati oblikovnega niza

en: undefined
sl: nedoločeno

en: cannot get time of day
sl: ni možno izvedeti trenutnega časa

en: cannot set date
sl: datuma ni možno nastaviti

en: David MacKenzie and Jim Meyering
sl: David MacKenzie in Jim Meyering

en: Usage: %s NAME
      or:  %s OPTION
sl: Uporaba: %s IME
      ali:   %s IZBIRA

en: Print NAME with its trailing /component removed; if NAME contains no /'s,
    output `.' (meaning the current directory).
sl: Izpišemo IME brez elementa za zadnjo poševnico (/); če IME ne vsebuje
    poševnic, izpišemo ,.` (pomeni trenutni imenik).

en: Usage: %s [OPTION]... [STRING]...
sl: Uporaba: %s [IZBIRA]... [NIZ]...

en: Echo the STRING(s) to standard output.
    
      -n              do not output the trailing newline
      -e              enable interpretation of the backslash-escaped characters
                        listed below
      -E              disable interpretation of those sequences in STRINGs
sl: Izpišemo NIZ ali več NIZOV na standardni izhod.
    
      -n              ne izpisuj končnega znaka za novo vrstico
      -e              pri izpisu tolmači spodaj navedene ubežne sekvence
      -E              onemogoči tolmačenje ubežnih sekvenc v NIZIH

en: 
    Without -E, the following sequences are recognized and interpolated:
    
      \NNN   the character whose ASCII code is NNN (octal)
      \\     backslash
      \a     alert (BEL)
      \b     backspace
sl: 
    Če ni podana izbira -E, pri izpisu prepoznamo in tolmačimo naslednja
    ubežna zaporedja:
    
      \NNN   znak s kodo NNN (osmiško) v trenutnem kodnem naboru
      \\     nagibnica
      \a     zvonček (BEL)
      \b     pomik za znak nazaj

en:   \c     suppress trailing newline
      \f     form feed
      \n     new line
      \r     carriage return
      \t     horizontal tab
      \v     vertical tab
sl:   \c     ne izpiši končnega znaka za skok v novo vrstico
      \f     skok na novo stran
      \n     skok v novo vrstico
      \r     povratek na začetek vrstice
      \t     horizontalni tabulator
      \v     vertikalni tabulator

en: Richard Mlynarik and David MacKenzie
sl: Richard Mlynarik in David MacKenzie

en: Usage: %s [OPTION]... [-] [NAME=VALUE]... [COMMAND [ARG]...]
sl: Uporaba: %s [IZBIRA]... [-] [IME=VREDNOST]... [UKAZ [ARGUMENT]...]

en: Set each NAME to VALUE in the environment and run COMMAND.
    
      -i, --ignore-environment   start with an empty environment
      -u, --unset=NAME           remove variable from the environment
sl: Določi VREDNOST spremenljivki okolja z danim IMENOM in poženi UKAZ.
    
      -i, --ignore-environment   začni iz praznega okolja
      -u, --unset=IME            odstrani spremenljivko z navedenim IMENOM iz okolja

en: 
    A mere - implies -i.  If no COMMAND, print the resulting environment.
sl: 
    Sam - implicira -i. Če UKAZ ni podan, izpišemo spremenljivke okolja.

en: Usage: %s EXPRESSION
      or:  %s OPTION
sl: Uporaba: %s IZRAZ
      ali:   %s IZBIRA

en: 
    Print the value of EXPRESSION to standard output.  A blank line below
    separates increasing precedence groups.  EXPRESSION may be:
    
      ARG1 | ARG2       ARG1 if it is neither null nor 0, otherwise ARG2
    
      ARG1 & ARG2       ARG1 if neither argument is null or 0, otherwise 0
sl: 
    Ovrednoten IZRAZ izpišemo na standardni izhod. Operatorji v spodnjem
    seznamu so razvrščeni po naraščajoči prednosti, prazna vrstica loči
    skupine z isto prednostjo. Vrednost IZRAZA je lahko:
    
      ARG1 | ARG2       ARG1, če ta ni prazen ali enak 0, sicer ARG2
                    
      ARG1 & ARG2       ARG1, če ni noben argumentov prazen ali enak 0, sicer 0

en: 
      ARG1 < ARG2       ARG1 is less than ARG2
      ARG1 <= ARG2      ARG1 is less than or equal to ARG2
      ARG1 = ARG2       ARG1 is equal to ARG2
      ARG1 != ARG2      ARG1 is unequal to ARG2
      ARG1 >= ARG2      ARG1 is greater than or equal to ARG2
      ARG1 > ARG2       ARG1 is greater than ARG2
sl: 
      ARG1 < ARG2       ARG1 je manjši od ARG2
      ARG1 <= ARG2      ARG1 je manjši ali enak ARG2
      ARG1 = ARG2       ARG1 je enak ARG2
      ARG1 != ARG2      ARG1 ni enak ARG2
      ARG1 >= ARG2      ARG1 je večji ali enak ARG2
      ARG1 > ARG2       ARG1 je večji od ARG2

en: 
      ARG1 + ARG2       arithmetic sum of ARG1 and ARG2
      ARG1 - ARG2       arithmetic difference of ARG1 and ARG2
sl: 
      ARG1 + ARG2       aritmetična vsota ARG1 in ARG2
      ARG1 - ARG2       aritmetična razlika ARG1 in ARG2

en: 
      ARG1 * ARG2       arithmetic product of ARG1 and ARG2
      ARG1 / ARG2       arithmetic quotient of ARG1 divided by ARG2
      ARG1 % ARG2       arithmetic remainder of ARG1 divided by ARG2
sl: 
      ARG1 * ARG2       aritmetični produkt ARG1 in ARG2
      ARG1 / ARG2       aritmetični količnik pri deljenju ARG1 z ARG2
      ARG1 % ARG2       aritmetični ostanek pri deljenju ARG1 z ARG2

en: 
      STRING : REGEXP   anchored pattern match of REGEXP in STRING
    
      match STRING REGEXP        same as STRING : REGEXP
      substr STRING POS LENGTH   substring of STRING, POS counted from 1
      index STRING CHARS         index in STRING where any CHARS is found, or 0
      length STRING              length of STRING
sl: 
      NIZ : REGIZR      ujemanje NIZA s sidranim regularnim izrazom REGIZR
    
      match STRING REGIZR           isto kot NIZ : REGIZR
      substr NIZ POLOŽAJ DOLŽINA    podniz NIZA, POLOŽAJ se šteje od 1 dalje 
      index NIZ ZNAKI               mesto v NIZU, kjer se nahajajo ZNAKI, sicer 0
      length NIZ                    dožina NIZA

en:   + TOKEN                    interpret TOKEN as a string, even if it is a
                                   keyword like `match' or an operator like `/'
    
      ( EXPRESSION )             value of EXPRESSION
sl:   + SIMBOL                      ravnaj s SIMBOLOM, kot da je NIZ, čeprav je
                                    ključna beseda kot ,match` ali operator kot ,/`
    
      ( IZRAZ )         vrednost IZRAZA

en: 
    Beware that many operators need to be escaped or quoted for shells.
    Comparisons are arithmetic if both ARGs are numbers, else lexicographical.
    Pattern matches return the string matched between \( and \) or null; if
    \( and \) are not used, they return the number of characters matched or 0.
sl: 
    Pazite na to, da morajo mnogi operatorji biti zavarovani z nagibnico \
    ali narekovaji, da jih ne interpretira ukazna lupina. Primerjave so
    aritmetične, če sta oba argumenta števili, sicer leksikografske. Ujemanje
    vzorcev vrne niz med oklepajema \( in \) ali pa prazen niz; če \( in \)
    nista podana, vrne število znakov, ki se ujemajo, ali 0.

en: syntax error
sl: napaka v skladnji

en: warning: unportable BRE: `%s': using `^' as the first character
    of the basic regular expression is not portable; it is being ignored
sl: opozorilo: neprenosljiv osnovni regularni izraz: ,%s` : uporaba ,^` kot
    prvega znaka v osnovnem regularnem izrazu ni prenosljiva, ignorirano

en: non-numeric argument
sl: ne-številčni argument

en: division by zero
sl: deljenje z nič

en: Usage: %s [NUMBER]...
      or:  %s OPTION
sl: Uporaba: %s [ŠTEVILO]...
      ali:   %s IZBIRA

en: Print the prime factors of each NUMBER.
sl: Vsa podana ŠTEVILA razstavimo na prafaktorje in slednje izpišemo.

en: 
      Print the prime factors of all specified integer NUMBERs.  If no arguments
      are specified on the command line, they are read from standard input.
sl: 
      Izpišemo prafaktorje za vsa podana cela ŠTEVILA. Če niso podana kot
      argument v ukazni vrstici, jih beremo s standardnega vhoda.

en: `%s' is not a valid positive integer
sl: ,%s` ni veljavno pozitivno celo število

en: Usage: %s [ignored command line arguments]
      or:  %s OPTION
    Exit with a status code indicating failure.
    
    These option names may not be abbreviated.
sl: Uporaba: %s [morebitni argumeni v ukazni vrstici se ne upoštevajo]
      ali:   %s IZBIRA
    Končamo z izhodno kodo, ki signalizira napako.
    
    Navedeni izbiri nimata kratke oblike.

en: Usage: %s
      or:  %s OPTION
    Print the numeric identifier (in hexadecimal) for the current host.
sl: Uporaba: %s
      ali:   %s IZBIRA
    Izpišemo (šestnajstiško) identifikacijsko številko trenutnega računalnika.

en: Usage: %s [NAME]
      or:  %s OPTION
    Print or set the hostname of the current system.
sl: Uporaba: %s [IME]
      ali:   %s IZBIRA
    Izpišemo ali nastavimo gostiteljsko ime trenutnega sistema.

en: cannot set hostname to `%s'
sl: imena računalnika ni možno nastaviti na ,%s`

en: cannot set hostname; this system lacks the functionality
sl: na tem sistemu imena računalnika ni možno nastavljati

en: cannot determine hostname
sl: imena računalnika ni mogoče ugotoviti

en: Arnold Robbins and David MacKenzie
sl: Arnold Robbins in David MacKenzie

en: Usage: %s [OPTION]... [USERNAME]
sl: Uporaba: %s [IZBIRA]... [UPORABNIK]

en: Print information for USERNAME, or the current user.
    
      -a              ignore, for compatibility with other versions
      -g, --group     print only the effective group ID
      -G, --groups    print all group IDs
      -n, --name      print a name instead of a number, for -ugG
      -r, --real      print the real ID instead of the effective ID, with -ugG
      -u, --user      print only the effective user ID
sl: Izpišemo informacije o navedenem UPORABNIKU ali pa o trenutnem uporabniku.
    
      -a              ignorirano, ostalo zaradi združljivosti z ostalimi različicami
      -g, --group     izpiši samo številko skupine (GID)
      -G, --groups    izpiši številke vseh skupin
      -n, --name      pri izbirah -ugG izpiši ime uporabnika namesto številke
      -r, --real      izpiši pravi ID namesto efektivnega -ugG\n"
      -u, --user      izpiši smo številko uporabnika (UID)

en: 
    Without any OPTION, print some useful set of identified information.
sl: 
    Brez navedene IZBIRE izpišemo nekaj uporabnih identifikacijskih informacij.

en: cannot print only user and only group
sl: izbiri ,le uporabnik` in ,le skupina` se izključujeta

en: cannot print only names or real IDs in default format
sl: v privzeti obliki ni možen izpis samo imen ali realnih ID

en: %s: No such user
sl: %s: Uporabnik ne obstaja

en: cannot find name for user ID %u
sl: uporabniško ime za UID %u ni ugotovljivo

en: cannot find name for group ID %u
sl: ime skupine za GID %u ni ugotovljivo

en: cannot get supplemental group list
sl: dodaten seznam skupin ni na voljo

en:  groups=
sl:  skupine=

en: Usage: %s [-s SIGNAL | -SIGNAL] PID...
      or:  %s -l [SIGNAL]...
      or:  %s -t [SIGNAL]...
sl: Uporaba: %s [-s SIGNAL | -SIGNAL] PID...
      ali:   %s -l [SIGNAL]...
      ali:   %s -t [SIGNAL]...

en: Send signals to processes, or list signals.
sl: Procesom pošljemo signale, ali pa izpišemo signale.

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
sl: Če je pri dolgi obliki izbire naveden obvezen argument, je ta obvezen
    tudi za kratko obliko.

en:   -s, --signal=SIGNAL, -SIGNAL
                       specify the name or number of the signal to be sent
      -l, --list       list signal names, or convert signal names to/from numbers
      -t, --table      print a table of signal information
sl:   -s, --signal=SIGNAL, -SIGNAL
                       določimo ime ali številko signala, ki ga želimo poslati
      -l, --list       izpišemo imena signalov, ali pretvorimo številko signala
                       v ime (ali obratno)
      -t, --table      izpišemo tabelo signalnih informacij

en: 
    SIGNAL may be a signal name like `HUP', or a signal number like `1',
    or an exit status of a process terminated by a signal.
    PID is an integer; if negative it identifies a process group.
sl: 
    SIGNAL lahko podamo z imenom (npr. HUP) ali številko (npr. 1),
    ali pa z izhodno statusno kodo procesa, ustavljenega s signalom.
    PID (identifikacijska številkoa uporabnika) je celo število; negativna 
    vrednost določa identifikacijko številko skupine.

en: %s: invalid signal
sl: %s: neveljaven signal

en: missing operand after `%s'
sl: za ,%s` manjka operand

en: %s: invalid process id
sl: %s: neveljavna identifikacijska številka procesa

en: invalid option -- %c
sl: neveljavna izbira -- %c

en: %s: multiple signals specified
sl: %s: podan več kot en signal

en: multiple -l or -t options specified
sl: hkrati sta podani izbiri -l in -t

en: cannot combine signal with -l or -t
sl: signala ni moč kombinirati z izbirama -l ali -t

en: Usage: %s [OPTION]
sl: Uporaba: %s [IZBIRA]

en: Print the name of the current user.
sl: Izpišemo uporabniško ime trenutnega uporabnika.

en: %s: no login name
sl: %s: uporabniško ime ne obstaja

en: Usage: %s [OPTION] [COMMAND [ARG]...]
sl: Uporaba: %s [IZBIRA]... [UKAZ [ARGUMENT]...]

en: Run COMMAND with an adjusted scheduling priority.
    With no COMMAND, print the current scheduling priority.  ADJUST is 10
    by default.  Range goes from -20 (highest priority) to 19 (lowest).
    
      -n, --adjustment=ADJUST   increment priority by ADJUST first
sl: Poženemo UKAZ s spremenjeno prioriteto izvajanja.
    Če UKAZ ni podan, izpišemo trenutno raven prioritete. Privzeta vrednost za
    POPRAVEK je 10. Vrednosti prioritete so med -20 (najvišja) in 19 (najnižja).
    
      -n, --adjustment=POPRAVEK  povečaj raven za POPRAVEK

en: invalid option `%s'
sl: neveljavna izbira ,%s`

en: invalid priority `%s'
sl: neveljavna prioriteta ,%s`

en: a command must be given with an adjustment
sl: ob podanem popravku ravni moramo podati tudi ukaz

en: cannot get priority
sl: ni možno izvedeti prioritete

en: cannot set priority
sl: prioritete ni mogoče nastaviti

en: Usage: %s [OPTION]... NAME...
sl: Uporaba: %s [IZBIRA]... IME...

en: Diagnose unportable constructs in NAME.
    
      -p, --portability   check for all POSIX systems, not only this one
sl: Diagnosticiramo neprenosljive konstrukte v IMENU.
    
      -p, --portability   preveri za vse sisteme POSIX, ne le za tega

en: path `%s' contains nonportable character `%c'
sl: pot ,%s` vsebuje neprenosljiv znak ,%c`

en: `%s' is not a directory
sl: ,%s` ni imenik

en: directory `%s' is not searchable
sl: imenik ,%s` ni berljiv

en: name `%s' has length %ld; exceeds limit of %ld
sl: dolžina imena ,%s` je %ld; presega mejo %ld

en: path `%s' has length %d; exceeds limit of %ld
sl: dolžina poti ,%s` je %d; presega mejo %ld

en: Joseph Arceneaux, David MacKenzie, and Kaveh Ghazi
sl: Joseph Arceneaux, David MacKenzie in Kaveh Ghazi

en: Login name:
sl: Uporabniško ime:

en: In real life:
sl: Pravo ime:

en: Directory:
sl: Imenik:

en: Shell:
sl: Ukazna lupina:

en: Project:
sl: Projekt:

en: Plan:
sl: Načrt:

en:    Name
sl:     Ime

en: Idle
sl: Neak

en: When
sl: Kdaj

en: Where
sl: Kje

en: Usage: %s [OPTION]... [USER]...
sl: Uporaba: %s [IZBIRA]... [UPORABNIK]...

en: 
      -l              produce long format output for the specified USERs
      -b              omit the user's home directory and shell in long format
      -h              omit the user's project file in long format
      -p              omit the user's plan file in long format
      -s              do short format output, this is the default
sl: 
      -l              dolga oblika izpisa
      -b              v dolgi obliki izpusti domači imenik in ukazno lupino
      -h              v dolgi obliki izpusti uporabnikovo datoteko .project
      -p              v dolgi obliki izpusti uporabnikovo datoteko .plan
      -s              kratka oblika izpisa (privzeto)

en:   -f              omit the line of column headings in short format
      -w              omit the user's full name in short format
      -i              omit the user's full name and remote host in short format
      -q              omit the user's full name, remote host and idle time
                      in short format
sl:   -f              v kratki obliki izpusti legendo k stolpcem
      -w              v kratki obliki izpusti polno ime uporabnika
      -i              v kratki obliki izpusti polno ime uporabnika in ime računalnika
      -q              v kratki obliki izpusti polno ime uporabnika, ime računalnika
                      in čas neaktivnosti

en: 
    A lightweight `finger' program;  print user information.
    The utmp file will be %s.
sl: 
    Poenostavljeni program ,finger`: izpis informacij o uporbnikih.
    Datoteka UTMP bo %s.

en: no username specified; at least one must be specified when using -l
sl: uporabniško ime ni podano; pri izbiri -l mora biti podano vsaj eno

en: David MacKenzie and Richard Mlynarik
sl: David MacKenzie in Richard Mlynarik

en: Usage: %s [VARIABLE]...
      or:  %s OPTION
    If no environment VARIABLE specified, print them all.
sl: Uporaba: %s [SPREMENLJIVKA]...
      ali:   %s IZBIRA
    Če SPREMENLJIVKA ni podana, izpiši vrednosti vseh spremenljivke.

en: warning: %s: character(s) following character constant have been ignored
sl: opozorilo: %s: znak(i), ki sledijo znakovni konstanti so ignorirani

en: Usage: %s FORMAT [ARGUMENT]...
      or:  %s OPTION
sl: Uporaba: %s OBLIKA [ARGUMENT]...
      ali:   %s IZBIRA

en: Print ARGUMENT(s) according to FORMAT.
sl: Izpišemo ARGUMENT v navedeni OBLIKI.

en: 
    FORMAT controls the output as in C printf.  Interpreted sequences are:
    
      \"      double quote
      \0NNN   character with octal value NNN (0 to 3 digits)
      \\      backslash
sl: 
    OBLIKA nazdira izpis enako kot pri funkciji printf v C. Posebni znaki so:
    
      \"      dvojni narekovaj
      \0NNN   znak z osmiško kodo NNN (0 do 3 števke)
      \\      nagibnica

en:   \a      alert (BEL)
      \b      backspace
      \c      produce no further output
      \f      form feed
sl:   \a      zvonček (BEL)
      \b      pomik za znak nazaj
      \c      ne izpisuj ničesar več
      \f      skok na novo stran

en:   \n      new line
      \r      carriage return
      \t      horizontal tab
      \v      vertical tab
sl:   \n      skok v novo vrstico
      \r      vrnitev na začetek vrstice
      \t      horizontalni tabulator
      \v      vertikalni tabulator

en:   \xNNN   byte with hexadecimal value NNN (1 to 3 digits)
    
      \uNNNN  character with hexadecimal value NNNN (4 digits)
      \UNNNNNNNN  character with hexadecimal value NNNNNNNN (8 digits)
sl:   \xNNN   znak s šestnajstiško kodo NNN (1 do 3 števke)
      \uNNNN  znak s šestnajstiško kodo NNNN (4 števke)
      \UNNNNNNNN  znak s šestnajstiško kodo NNNNNNNN (8 števk)

en:   %%      a single %
      %b      ARGUMENT as a string with `\' escapes interpreted
    
    and all C format specifications ending with one of diouxXfeEgGcs, with
    ARGUMENTs converted to proper type first.  Variable widths are handled.
sl:   %%%%      znak za odstotek
      %b      ARGUMENT kot niz z raztolmačenimi znaki, ki jih uvajajo nagibnice
    
    Vsa oblikovna določila iz C, ki se končajo na diouxXfeEgGcs so
    raztolmačena, če je ARGUMENT prej pretvorjen v pravilen podatkovni
    tip. Spremenljive širine se obravnavajo pravilno.

en: %s: expected a numeric value
sl: %s: pričakovana je številčna vrednost

en: %s: value not completely converted
sl: %s: vrednost nepopolno pretvorjena

en: missing hexadecimal number in escape
sl: v ubežnem zaporedju manjka šestnajstiško število

en: invalid universal character name \%c%0*x
sl: neveljavno univerzalno ime znaka \%c%0*x

en: \%c: invalid escape
sl: \%c: neveljaven ubežni znak

en: %%%c: invalid directive
sl: %%%c: neveljavna direktiva

en: Usage: %s format [argument...]
sl: Uporaba: %s oblika [argument...]

en: warning: ignoring excess arguments, starting with `%s'
sl: opozorilo: odvečni argumenti začenši s ,%s` so bili ignorirani

en: Print the full filename of the current working directory.
sl: Izpišemo celotno pot trenutnega delovnega imenika.

en: ignoring non-option arguments
sl: ne-izbirni argumenti so ignorirani

en: cannot get current directory
sl: trenutni imenik ni dosegljiv

en: Usage: %s [OPTION]... LAST
      or:  %s [OPTION]... FIRST LAST
      or:  %s [OPTION]... FIRST INCREMENT LAST
sl: Uporaba: %s [IZBIRA]... ZADNJE
      ali:   %s [IZBIRA]... PRVO ZADNJE
      ali:   %s [IZBIRA]... PRVO KORAK ZADNJE

en: Print numbers from FIRST to LAST, in steps of INCREMENT.
    
      -f, --format=FORMAT      use printf style floating-point FORMAT (default: %g)
      -s, --separator=STRING   use STRING to separate numbers (default: \n)
      -w, --equal-width        equalize width by padding with leading zeroes
sl: Izpišemo števila od PRVEGA do ZADNJEGA s podanim KORAKOM.
    
      -f, --format DOLOČILO    uporabi oblikovno DOLOČILO kot v printf(3)
                               (privzeto: %g)
      -s, --separator NIZ      uporabi NIZ kot ločilo med števili (privzeto: \n)
      -w, --equal-width        polja dopolni do enake širine z vodilnimi ničlami

en: 
    If FIRST or INCREMENT is omitted, it defaults to 1.
    FIRST, INCREMENT, and LAST are interpreted as floating point values.
    INCREMENT should be positive if FIRST is smaller than LAST, and negative
    otherwise.  When given, the FORMAT argument must contain exactly one of
    the printf-style, floating point output formats %e, %f, %g
sl: 
    Če sta bodisi PRVO bodisi KORAK izpuščena, se zanju uporabi privzeta
    vrednost 1. PRVO, KORAK in ZADNJE so tolmačena kot števila s plavajočo
    vejico. KORAK mora biti pozitiven, če je PRVO število manjše od
    ZADNJEGA, sicer pa negativno. Če je podano oblikovno DOLOČILO, mora
    vsebovati natanko eno od naslednjih oblik izpisa števil s plavajočo
    vejico: %e, %f ali %g. Njihov pomen je enak kot pri klicu printf.

en: invalid floating point argument: %s
sl: argument ni neveljavno število v plavajoči vejici: %s

en: when the starting value is larger than the limit,
    the increment must be negative
sl: Če je začetna vrednost manjša kot meja, mora biti
    korak negativen

en: when the starting value is smaller than the limit,
    the increment must be positive
sl: če je začetna vrednost manjša kot meja, mora biti
    korak pozitiven

en: invalid format string: `%s'
sl: neveljavno oblikovno določilo: ,%s`

en: format string may not be specified when printing equal width strings
sl: pri izpisu polj enake širine ni dovoljeno podati oblikovnega določila

en: Jim Meyering and Paul Eggert
sl: Jim Meyering in Paul Eggert

en: Usage: %s NUMBER[SUFFIX]...
      or:  %s OPTION
    Pause for NUMBER seconds.  SUFFIX may be `s' for seconds (the default),
    `m' for minutes, `h' for hours or `d' for days.  Unlike most implementations
    that require NUMBER be an integer, here NUMBER may be an arbitrary floating
    point number.
sl: Uporaba: %s ŠTEVILO[PRIPONA]
      ali:   %s IZBIRA
    
    Premor za ŠTEVILO sekund. PRIPONA je lahko ,s` za sekunde (privzeto),
    ,m` za minute, ,h` za ure ali ,d` za dneve. Za razliko od večine
    drugih izvedb, ki zahtevajo, da je ŠTEVILO celo število, je tu lahko
    poljubno število v zapisu s plavajočo vejico.

en: cannot read realtime clock
sl: ure s stvarnim časom ni moč prebrati

en: invalid time interval `%s'
sl: neveljaven časovni interval ,%s`

en: Usage: %s [-F DEVICE] [--file=DEVICE] [SETTING]...
      or:  %s [-F DEVICE] [--file=DEVICE] [-a|--all]
      or:  %s [-F DEVICE] [--file=DEVICE] [-g|--save]
sl: Uporaba: %s [-F ENOTA] [--file=ENOTA] [NASTAVITEV]...
      ali:   %s [-F ENOTA] [--file=ENOTA] [-a|-all]
      ali:   %s [-F ENOTA] [--file=ENOTA] [-g|--save]

en: Print or change terminal characteristics.
    
      -a, --all          print all current settings in human-readable form
      -g, --save         print all current settings in a stty-readable form
      -F, --file=DEVICE  open and use the specified DEVICE instead of stdin
sl: Izpišemo ali spremenimo lastnosti terminala.
    
      -a, --all         izpiši vse trenutne nastavitve v človeku berljivi obliki
      -g, --save        izpiši vse trenutne nastavitve v obliki, ki jo bere stty
      -F, --file=ENOTA  odpri in uporabi navedeno ENOTO namesto standardnega vhoda

en: 
    Optional - before SETTING indicates negation.  An * marks non-POSIX
    settings.  The underlying system defines which settings are available.
sl: 
    Neobvezni minus (-) pred NASTAVITVIJO pomeni njen izklop. Zvezdica (*)
    označuje nastavitve, ki so razširitve standarda POSIX. Dejansko
    dostopne nastavitve so odvisne od sistema.

en: 
    Special characters:
     * dsusp CHAR    CHAR will send a terminal stop signal once input flushed
       eof CHAR      CHAR will send an end of file (terminate the input)
       eol CHAR      CHAR will end the line
sl: 
    Posebni znaki:
    * dsusp ZNAK    ZNAK bo, ko počisti vhodni medpomnilnik, poslal signal za
                    ustavitev terminala
      eof ZNAK      ZNAK bo zaključil datoteko (končal vhod)
      eol ZNAK      ZNAK bo zaključil vrstico

en:  * eol2 CHAR     alternate CHAR for ending the line
       erase CHAR    CHAR will erase the last character typed
       intr CHAR     CHAR will send an interrupt signal
       kill CHAR     CHAR will erase the current line
sl: * eol2 ZNAK     alternativni ZNAK za zaključek vrstice
      erase ZNAK    ZNAK bo pobrisal nazadnje vneseni znak
      intr ZNAK     ZNAK bo poslal signal za prekinitev
      kill ZNAK     ZNAK bo pobrisal trenutno vrstico

en:  * lnext CHAR    CHAR will enter the next character quoted
       quit CHAR     CHAR will send a quit signal
     * rprnt CHAR    CHAR will redraw the current line
       start CHAR    CHAR will restart the output after stopping it
sl: * lnext ZNAK    ZNAK bo vnesel naslednji navedeni znak
      quit ZNAK     ZNAK bo poslal signal za končanje
    * rprnt ZNAK    ZNAK bo obnovil (ponovno izrisal) trenutno vrstico
      start ZNAK    ZNAK bo ponovno pognal ustavljeni izhod

en:    stop CHAR     CHAR will stop the output
       susp CHAR     CHAR will send a terminal stop signal
     * swtch CHAR    CHAR will switch to a different shell layer
     * werase CHAR   CHAR will erase the last word typed
sl:   stop ZNAK     ZNAK bo ustavil izhod
      susp ZNAK     ZNAK bo poslal signal za ustavitev terminala
    * swtch ZNAK    ZNAK bo preklopil v drugo plast lupine
    * werase ZNAK   ZNAK bo pobrisal nazadnje vneseno besedo

en: 
    Special settings:
      N             set the input and output speeds to N bauds
     * cols N        tell the kernel that the terminal has N columns
     * columns N     same as cols N
sl: 
    Posebne nastavitve:
    
      N             hitrosti vhoda in izhoda nastavi na N bitov/s
    * cols N        sporoči jedru, da uporabljamo terminal z N stolpci
    * columns N     isto kot cols N

en:    ispeed N      set the input speed to N
     * line N        use line discipline N
       min N         with -icanon, set N characters minimum for a completed read
       ospeed N      set the output speed to N
sl:   ispeed N      vhodno hitrost nastavimo na N bitov/s
    * line N        uporabi komunikacijski protokol N
      min N         z -icanon; naj bo N znakov minimum pri branju
      ospeed N      izhodno hitrost nastavimo na N bitov/s

en:  * rows N        tell the kernel that the terminal has N rows
     * size          print the number of rows and columns according to the kernel
       speed         print the terminal speed
       time N        with -icanon, set read timeout of N tenths of a second
sl: * rows N        sporoči jedru, da uporabljamo terminal z N vrsticami
    * size          izpiši podatke iz jedra o številu stolpcev in vrstic
      speed         izpiši hitrost terminala
      time N        z -icanon, nastavi iztek časa pri branju na N desetink sekunde

en: 
    Control settings:
       [-]clocal     disable modem control signals
       [-]cread      allow input to be received
     * [-]crtscts    enable RTS/CTS handshaking
       csN           set character size to N bits, N in [5..8]
sl: 
    Krmilne nastavitve:
      [-]clocal     onemogoči modemske krmilne signale
      [-]cread      omogoči sprejem vhoda
    * [-]crtscts    omogoči usklajevanje RTS/CTS
      csN           nastavi velikost znaka v bitih na N; N je v intervalu [5..8]

en:    [-]cstopb     use two stop bits per character (one with `-')
       [-]hup        send a hangup signal when the last process closes the tty
       [-]hupcl      same as [-]hup
       [-]parenb     generate parity bit in output and expect parity bit in input
       [-]parodd     set odd parity (even with `-')
sl:   [-]cstopb     dva končna bita za znak (pri ,-` je en sam)
      [-]hup        pošlji signal za odložitev, ko zadnji proces zapre terminal
      [-]hupcl      isto kot [-]hup
      [-]parenb     pošiljaj paritetni bit na izhodu in ga pričakuj na vhodu
      [-]parodd     izberi liho pariteto (pri ,-` je soda)

en: 
    Input settings:
       [-]brkint     breaks cause an interrupt signal
       [-]icrnl      translate carriage return to newline
       [-]ignbrk     ignore break characters
       [-]igncr      ignore carriage return
sl: 
    Vhodne nastavitve:
      [-]brkint     prekinitve sprožijo signal za prekinitev
      [-]icrnl      pretvori znak CR v NL
      [-]ignbrk     ne upoštevaj prekinitvenih znakov
      [-]igncr      ne upoštevaj znaka za pomik na levi rob

en:    [-]ignpar     ignore characters with parity errors
     * [-]imaxbel    beep and do not flush a full input buffer on a character
       [-]inlcr      translate newline to carriage return
       [-]inpck      enable input parity checking
       [-]istrip     clear high (8th) bit of input characters
sl:   [-]ignpar     ne upoštevaj znakov z napačno pariteto
    * [-]imaxbel    zapiskaj in ne izprazni polnega medpomnilnika na znaku
      [-]inlcr      pretvori znak NL v CR
      [-]inpck      omogoči preverjanje paritete na vhodu
      [-]istrip     najvišji (osmi) bit znakov vedno postavi na nič

en:  * [-]iuclc      translate uppercase characters to lowercase
     * [-]ixany      let any character restart output, not only start character
       [-]ixoff      enable sending of start/stop characters
       [-]ixon       enable XON/XOFF flow control
       [-]parmrk     mark parity errors (with a 255-0-character sequence)
       [-]tandem     same as [-]ixoff
sl: * [-]iuclc      pretvori velike črke v male
    * [-]ixany      omogoči, da katerikoli znak, ne le XON, ponovno požene izpis
      [-]ixoff      omogoči pošiljanje znakov XON in XOFF
      [-]ixon       omogoči uskladitev z znaki XON/XOFF
      [-]parmrk     označi napako v pariteti z zaporedjem 255-0-ZNAK
      [-]tandem     isto kot [-]ixoff

en: 
    Output settings:
     * bsN           backspace delay style, N in [0..1]
     * crN           carriage return delay style, N in [0..3]
     * ffN           form feed delay style, N in [0..1]
     * nlN           newline delay style, N in [0..1]
sl: 
    Izhodne nastavitve:
    * bsN           slog zakasnitve pri brisalki; N je v intervalu [0..1]
    * crN           slog zakasnitve pri pomiku na začetek vrste; N je v [0..3]
    * ffN           slog zakasnitve pri pomiku na naslednjo stran; N je v [0..1]
    * nlN           slog zakasnitve pri skoku v naslednjo vrsto; N je v [0..1]

en:  * [-]ocrnl      translate carriage return to newline
     * [-]ofdel      use delete characters for fill instead of null characters
     * [-]ofill      use fill (padding) characters instead of timing for delays
     * [-]olcuc      translate lowercase characters to uppercase
     * [-]onlcr      translate newline to carriage return-newline
     * [-]onlret     newline performs a carriage return
sl: * [-]ocrnl      pretvori znake CR v NL
    * [-]ofdel      zapolnjuj z znaki za brisanje namesto z znaki NUL
    * [-]ofill      uporabi znake za zapolnjevanje namesto časovnih zakasnitev
    * [-]olcuc      pretvori male črke v velike
    * [-]onlcr      pretvori znake NL v CR
    * [-]onlret     znak NL opravi še pomik na začetek vrste

en:  * [-]onocr      do not print carriage returns in the first column
       [-]opost      postprocess output
     * tabN          horizontal tab delay style, N in [0..3]
     * tabs          same as tab0
     * -tabs         same as tab3
     * vtN           vertical tab delay style, N in [0..1]
sl: * [-]onocr      ne izpisuj znakov CR v prvem stolpcu
      [-]opost      dodatna obdelava izhoda
    * tabN          slog zakasnitve pri tabulatorju; N je v intervalu [0..1]
    * tabs          isto kot tab0
    * -tabs         isto kot tab3
    * vtN           slog zakasnitve pri vertikalnem tabulatorju; N je v [0..1]

en: 
    Local settings:
       [-]crterase   echo erase characters as backspace-space-backspace
     * crtkill       kill all line by obeying the echoprt and echoe settings
     * -crtkill      kill all line by obeying the echoctl and echok settings
sl: 
    Lokalne nastavitve:
      [-]crterase   izpisuj znak za brisanje kot brisanje-presledek-brisanje
    * crtkill       pobriši celotno vrstico ob upoštevanju echoprt in echoe
    * -crtkill      pobriši celotno vrstico ob upoštevanju echoctl in echok

en:  * [-]ctlecho    echo control characters in hat notation (`^c')
       [-]echo       echo input characters
     * [-]echoctl    same as [-]ctlecho
       [-]echoe      same as [-]crterase
       [-]echok      echo a newline after a kill character
sl: * [-]ctlecho    krmilne znake izpisuj v zapisu s strešico (npr. ^C)
      [-]echo       izpisuj vnesene znake
    * [-]echoctl    isto kot [-]ctlecho
      [-]echoe      isti kot [-]crterase
      [-]echok      izpiši znak za novo vrstico po brisanju vrstice

en:  * [-]echoke     same as [-]crtkill
       [-]echonl     echo newline even if not echoing other characters
     * [-]echoprt    echo erased characters backward, between `\' and '/'
       [-]icanon     enable erase, kill, werase, and rprnt special characters
       [-]iexten     enable non-POSIX special characters
sl: * [-]echoke     isto kot [-]crtkill
      [-]echonl     izpisuj znak za novo vrstico, četudi ostalih ne
    * [-]echoprt    izpisuj pobrisane znake nazaj, med ,\` in ,/`
      [-]icanon     omogoči posebne znake erase, kill, werase in rprnt
      [-]iexten     omogoči posebne znake, ki niso del priporočila POSIX

en:    [-]isig       enable interrupt, quit, and suspend special characters
       [-]noflsh     disable flushing after interrupt and quit special characters
     * [-]prterase   same as [-]echoprt
     * [-]tostop     stop background jobs that try to write to the terminal
     * [-]xcase      with icanon, escape with `\' for uppercase characters
sl:   [-]isig       omogoči posebne znake interrupt, quit in suspend
      [-]noflsh     onemogoči izpraznitev medpomnilnika po znakih interrupt in quit
    * [-]prterase   isto kot [-]echoprt
    * [-]tostop     ustavi vsa opravila v ozadju, ki poskušajo pisati na terminal
    * [-]xcase      skupaj z icanon, predhodi vse velike črke z naginico \

en: 
    Combination settings:
     * [-]LCASE      same as [-]lcase
       cbreak        same as -icanon
       -cbreak       same as icanon
sl: 
    Kombinacijske nastavitve:
    * [-]LCASE      isto kot [-]lcase
      cbreak        isto kot -icanon
      -cbreak       isto kot icanon

en:    cooked        same as brkint ignpar istrip icrnl ixon opost isig
                     icanon, eof and eol characters to their default values
       -cooked       same as raw
       crt           same as echoe echoctl echoke
sl:   cooked        isto kot brkint ignpar istrip icrnl ixon opost isig
                    icanon, znaka eof in eol na njuni privzeti vrednosti
      -cooked       isto kot raw
      crt           isto kot echoe echoctl echoke

en:    dec           same as echoe echoctl echoke -ixany intr ^c erase 0177
                     kill ^u
     * [-]decctlq    same as [-]ixany
       ek            erase and kill characters to their default values
       evenp         same as parenb -parodd cs7
sl:   dec           isto kot echoe echoctl echoke -ixany intr ^c erase 0177
                    kill ^u
    * [-]decctlq    isto kot [-]ixany
      ek            znaka erase in kill na njuni privzeti vrednosti
      evenp         isto kot parenb -parodd cs7

en:    -evenp        same as -parenb cs8
     * [-]lcase      same as xcase iuclc olcuc
       litout        same as -parenb -istrip -opost cs8
       -litout       same as parenb istrip opost cs7
       nl            same as -icrnl -onlcr
       -nl           same as icrnl -inlcr -igncr onlcr -ocrnl -onlret
sl:   -evenp        isto kot -parenb cs8
    * [-]lcase      isto kot xcase iuclc olcuc
      litout        isto kot -parenb -istrip -opost cs8
      -litout       isto kot parenb istrip opost cs7
      nl            isto kot -icrnl -onlcr
      -nl           isto kot icrnl -inlcr -igncr onlcr -ocrnl -onlret

en:    oddp          same as parenb parodd cs7
       -oddp         same as -parenb cs8
       [-]parity     same as [-]evenp
       pass8         same as -parenb -istrip cs8
       -pass8        same as parenb istrip cs7
sl:   oddp          isto kot parenb parodd cs7
      -oddp         isto kot -parenb cs8
      [-]parity     isto kot [-]evenp
      pass8         isto kot -parenb -istrip cs8
      -pass8        isto kot parenb istrip cs7

en:    raw           same as -ignbrk -brkint -ignpar -parmrk -inpck -istrip
                     -inlcr -igncr -icrnl  -ixon  -ixoff  -iuclc  -ixany
                     -imaxbel -opost -isig -icanon -xcase min 1 time 0
       -raw          same as cooked
sl:   raw           isto kot -ignbrk -brkint -ignpar -parmrk -inpck -istrip
                    -inlcr -igncr -icrnl  -ixon  -ixoff  -iuclc  -ixany
                    -imaxbel -opost -isig -icanon -xcase min 1 time 0
      -raw          isto kot cooked

en:    sane          same as cread -ignbrk brkint -inlcr -igncr icrnl
                     -ixoff -iuclc -ixany imaxbel opost -olcuc -ocrnl onlcr
                     -onocr -onlret -ofill -ofdel nl0 cr0 tab0 bs0 vt0 ff0
                     isig icanon iexten echo echoe echok -echonl -noflsh
                     -xcase -tostop -echoprt echoctl echoke, all special
                     characters to their default values.
sl:   sane          isto kot cread -ignbrk brkint -inlcr -igncr icrnl
                    -ixoff -iuclc -ixany imaxbel opost -olcuc -ocrnl onlcr
                    -onocr -onlret -ofill -ofdel nl0 cr0 tab0 bs0 vt0 ff0
                    isig icanon iexten echo echoe echok -echonl -noflsh
                    -xcase -tostop -echoprt echoctl echoke, vsi posebni znaki
                    na njihove privzete vrednosti.

en: 
    Handle the tty line connected to standard input.  Without arguments,
    prints baud rate, line discipline, and deviations from stty sane.  In
    settings, CHAR is taken literally, or coded as in ^c, 0x37, 0177 or
    127; special values ^- or undef used to disable special characters.
sl: 
    Upravljaj s terminalskim vodom, povezanim s standardnim vhodom. Brez
    argumentov izpiše hitrost, komunikacijski protokol in vse spremembe
    glede na stty sane. Pri nastavitvah je ZNAK možno podati dobesedno,
    ali pa v notacijah ^c, 0x37, 0177 ali 127; s posebnimi vrednostmi ^-
    in undef prekličemo nastavitve posebnih znakov.

en: only one device may be specified
sl: navedena je lahko samo ena enota

en: the options for verbose and stty-readable output styles are
    mutually exclusive
sl: izbiri za izpis v človeku berljivi obliki ter obliki, ki jo lahko prebere
    stty, sta si nasprotujoči

en: when specifying an output style, modes may not be set
sl: pri določanju sloga izhoda ni možno nastavljati načinov

en: %s: couldn't reset non-blocking mode
sl: %s: ne-blokirnega načina ni možno ponovno zagnati

en: invalid argument `%s'
sl: neveljaven argument ,%s`

en: missing argument to `%s'
sl: izbiri ,%s` manjka argument

en: %s: unable to perform all requested operations
sl: %s: vseh zahtevanih operacij se ni dalo izvesti

en: new_mode: mode
sl: nov_način: način

en: %s: no size information for this device
sl: %s: ni podatka o velikosti te enote

en: invalid integer argument `%s'
sl: neveljaven celoštevilčni argument ,%s`

en: Password:
sl: Geslo:

en: getpass: cannot open /dev/tty
sl: getpass: ni možno odpreti /dev/tty

en: cannot set groups
sl: nastavitev skupin ni možna

en: cannot set group id
sl: nastavitev GID ni možna

en: cannot set user id
sl: nastavitev UID ni možna

en: Usage: %s [OPTION]... [-] [USER [ARG]...]
sl: Uporaba: %s [IZBIRA]... [-] [UPORABNIK [ARGUMENT]...]

en: Change the effective user id and group id to that of USER.
    
      -, -l, --login               make the shell a login shell
      -c, --commmand=COMMAND       pass a single COMMAND to the shell with -c
      -f, --fast                   pass -f to the shell (for csh or tcsh)
      -m, --preserve-environment   do not reset environment variables
      -p                           same as -m
      -s, --shell=SHELL            run SHELL if /etc/shells allows it
sl: Aktivno uporabniško in skupinsko identiteto spremenimo na identiteto
    navedenega UPORABNIKA.
    
      -, -l, --login               naj bo ukazna lupina prijavna lupina
      -c, --commmand=UKAZ          ukazni lupini podamo navedeni UKAZ in se vrnemo
      -f, --fast                   ukazni lupini podamo izbiro -f (samo csh in tcsh)
      -m, --preserve-environment   brez spreminjanja nastavitev okolja
      -p                           isto kot -m
      -s, --shell=LUPINA           poženemo navedeno LUPINO (če jo /etc/shells dovoli)

en: 
    A mere - implies -l.   If USER not given, assume root.
sl: 
    Minus - brez česarkoli pomeni isto kot -l. Če UPORABNIK ni naveden, se
    privzame naduporabnik.

en: user %s does not exist
sl: uporabnik %s ne obstaja

en: incorrect password
sl: napačno geslo

en: using restricted shell %s
sl: z omejeno ukazno lupino %s

en: warning: cannot change directory to %s
sl: opozorilo: imenik %s ni dosegljiv

en:       --help     display this help and exit
sl:       --help     ta navodila

en:       --version  output version information and exit
sl:       --version  različica programa

en: Mike Parker, Richard M. Stallman, and David MacKenzie
sl: Mike Parker, Richard M. Stallman in David MacKenzie

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
sl: Uporaba: %s [IZBIRA]... [DATOTEKA]...

en: Copy standard input to each FILE, and also to standard output.
    
      -a, --append              append to the given FILEs, do not overwrite
      -i, --ignore-interrupts   ignore interrupt signals
sl: Standarni vhod prepišemo na standardni izhod in še na vse navedene DATOTEKE.
    
      -a, --append              dodajaj na konec datoteke, namesto da pišeš prek
      -i, --ignore-interrupts   ne upoštevaj signalov za prekinitev

en: standard output
sl: standardni izhod

en: read error
sl: napaka pri branju

en: argument expected
sl: pričakuje se argument

en: integer expression expected %s
sl: pričakuje se celoštevilčni izraz %s

en: ')' expected
sl: pričakuje se ,)`

en: ')' expected, found %s
sl: pričakuje se ,)`, naleteli na %s

en: %s: unary operator expected
sl: %s: pričakuje se unarni operator

en: %s: binary operator expected
sl: %s: pričakuje se binarni operator

en: before -lt
sl: pred -lt

en: after -lt
sl: po -lt

en: before -le
sl: pred -le

en: after -le
sl: po -le

en: before -gt
sl: pred -gt

en: after -gt
sl: po -gt

en: before -ge
sl: pred -ge

en: after -ge
sl: po -ge

en: -nt does not accept -l
sl: -nt ne sprejema -l

en: before -ne
sl: pred -ne

en: after -ne
sl: po -ne

en: before -eq
sl: pred -eq

en: after -eq
sl: po -eq

en: -ef does not accept -l
sl: -ef ne sprejema -l

en: -ot does not accept -l
sl: -ot ne sprejema -l

en: unknown binary operator
sl: neznan binarni operator

en: after -t
sl: po -t

en: Usage: %s EXPRESSION
      or:  [ EXPRESSION ]
      or:  %s OPTION
sl: Uporaba: %s IZRAZ
      ali:   [ IZRAZ ]
      ali:   %s IZBIRA

en: Exit with the status determined by EXPRESSION.
sl: Ovrednotimo IZRAZ in rezultat vrnemo kot izhodno kodo.

en: 
    EXPRESSION is true or false and sets exit status.  It is one of:
sl: 
    Rezultat ovrednotenja IZRAZA je lahko pravilno (true) ali napačno (false).
    IZRAZ ima lahko eno od navedenih oblik:

en: 
      ( EXPRESSION )               EXPRESSION is true
      ! EXPRESSION                 EXPRESSION is false
      EXPRESSION1 -a EXPRESSION2   both EXPRESSION1 and EXPRESSION2 are true
      EXPRESSION1 -o EXPRESSION2   either EXPRESSION1 or EXPRESSION2 is true
sl: 
      ( IZRAZ )             IZRAZ je pravilen
      ! IZRAZ               IZRAZ ni pravilen
      IZRAZ1 -a IZRAZ2      IZRAZ1 in IZRAZ2 sta oba pravilna
      IZRAZ1 -o IZRAZ2      IZRAZ1 ali IZRAZ2 sta pravilna

en: 
      [-n] STRING          the length of STRING is nonzero
      -z STRING            the length of STRING is zero
      STRING1 = STRING2    the strings are equal
      STRING1 != STRING2   the strings are not equal
sl: 
      [-n] NIZ              dolžina NIZA je večja od nič
      -z NIZ                dolžina NIZA je enaka nič
      NIZ1 = NIZ2           niza sta enaka
      NIZ1 != NIZ2          niza se razlikujeta

en: 
      INTEGER1 -eq INTEGER2   INTEGER1 is equal to INTEGER2
      INTEGER1 -ge INTEGER2   INTEGER1 is greater than or equal to INTEGER2
      INTEGER1 -gt INTEGER2   INTEGER1 is greater than INTEGER2
      INTEGER1 -le INTEGER2   INTEGER1 is less than or equal to INTEGER2
      INTEGER1 -lt INTEGER2   INTEGER1 is less than INTEGER2
      INTEGER1 -ne INTEGER2   INTEGER1 is not equal to INTEGER2
sl: 
      ŠTEVILO1 -eq ŠTEVILO2   celo ŠTEVILO1 je enako celemu ŠTEVILU2
      ŠTEVILO1 -ge ŠTEVILO2   celo ŠTEVILO1 je večje ali enako od celega ŠTEVILU2
      ŠTEVILO1 -gt ŠTEVILO2   celo ŠTEVILO1 je večje od celega ŠTEVILU2
      ŠTEVILO1 -le ŠTEVILO2   celo ŠTEVILO1 je manjše ali enako od celega ŠTEVILU2
      ŠTEVILO1 -lt ŠTEVILO2   celo ŠTEVILO1 je manjše od celega ŠTEVILU2
      ŠTEVILO1 -ne ŠTEVILO2   celo ŠTEVILO1 ni enako celemu ŠTEVILU2

en: 
      FILE1 -ef FILE2   FILE1 and FILE2 have the same device and inode numbers
      FILE1 -nt FILE2   FILE1 is newer (modification date) than FILE2
      FILE1 -ot FILE2   FILE1 is older than FILE2
sl: 
     DATOTEKA1 -ef DATOTEKA2   datoteki imata isto številko naprave in inoda
     DATOTEKA1 -nt DATOTEKA2   DATOTEKA1 je bila spremenjena kasneje kot DATOTEKA2
     DATOTEKA1 -ot DATOTEKA2   DATOTEKA1 je bila spremenjena prej kot DATOTEKA2

en: 
      -b FILE     FILE exists and is block special
      -c FILE     FILE exists and is character special
      -d FILE     FILE exists and is a directory
      -e FILE     FILE exists
sl: 
      -b DATOTEKA   DATOTEKA obstaja in je bločna posebna enota
      -c DATOTEKA   DATOTEKA obstaja in je znakovna posebna enota
      -d DATOTEKA   DATOTEKA obstaja in je imenik
      -e DATOTEKA   DATOTEKA obstaja

en:   -f FILE     FILE exists and is a regular file
      -g FILE     FILE exists and is set-group-ID
      -h FILE     FILE exists and is a symbolic link (same as -L)
      -G FILE     FILE exists and is owned by the effective group ID
      -k FILE     FILE exists and has its sticky bit set
sl:   -f DATOTEKA   DATOTEKA obstaja in je navadna datoteka
      -g DATOTEKA   DATOTEKA obstaja in ima postavljen bit SGID
      -G DATOTEKA   DATOTEKA obstaja in pripada isti skupini
      -k DATOTEKA   DATOTEKA obstaja in ima postavljen lepljivi bit

en:   -L FILE     FILE exists and is a symbolic link (same as -h)
      -O FILE     FILE exists and is owned by the effective user ID
      -p FILE     FILE exists and is a named pipe
      -r FILE     FILE exists and is readable
      -s FILE     FILE exists and has a size greater than zero
sl:   -L DATOTEKA   DATOTEKA obstaja in je simbolna povezava
      -O DATOTEKA   DATOTEKA obstaja in pripada istemu uporabniku
      -p DATOTEKA   DATOTEKA obstaja in je poimenovana cev
      -r DATOTEKA   DATOTEKA obstaja in jo smemo brati
      -s DATOTEKA   DATOTEKA obstaja in ni prazna (dolžina > 0)

en:   -S FILE     FILE exists and is a socket
      -t [FD]     file descriptor FD (stdout by default) is opened on a terminal
      -u FILE     FILE exists and its set-user-ID bit is set
      -w FILE     FILE exists and is writable
      -x FILE     FILE exists and is executable
sl:   -S DATOTEKA   DATOTEKA obstaja in je vtičnica
      -t DATOTEKA   deskriptor DATOTEKE (navadno standarni izhod) je odprt na terminalu
      -u DATOTEKA   DATOTEKA obstaja in ima postavljen bit SUID
      -w DATOTEKA   DATOTEKA obstaja in nanjo smemo pisati
      -x DATOTEKA   DATOTEKA obstaja in jo smemo izvajati

en: 
    Beware that parentheses need to be escaped (e.g., by backslashes) for shells.
    INTEGER may also be -l STRING, which evaluates to the length of STRING.
sl: 
    Pazite na to, da je potrebno oklepaje opremiti z nagibnicami, da jih ne
    tolmači ukazna lupina.
    Celo ŠTEVILO je lahko tudi -l NIZ, ki se ovrednoti na dolžino NIZA.

en: missing `]'
sl: manjka ,]`

en: too many arguments
sl: preveč argumentov

en: Usage: %s [ignored command line arguments]
      or:  %s OPTION
    Exit with a status code indicating success.
    
    These option names may not be abbreviated.
sl: Uporaba: %s [morebitni argumenti v ukazni vrstici se ne upoštevajo]
      ali:   %s IZBIRA
    Končamo z izhodno kodo, ki signalizira uspeh.
    
    Navedeni izbiri nimata kratke oblike.

en: Usage: %s [OPTION]...
sl: Uporaba: %s [IZBIRA]...

en: Print the file name of the terminal connected to standard input.
    
      -s, --silent, --quiet   print nothing, only return an exit status
sl: Izpišemo ime enote terminala, s katere beremo standardni vhod.
    
      -s, --silent, --quiet   ničesar ne izpiši, samo vrni izhodni status

en: ignoring all arguments
sl: vsi argumenti so ignorirani

en: not a tty
sl: ni terminal

en: Print certain system information.  With no OPTION, same as -s.
    
      -a, --all                print all information, in the following order:
      -s, --kernel-name        print the kernel name
      -n, --nodename           print the network node hostname
      -r, --kernel-release     print the kernel release
sl: Izpišemo različne sistemske podatke. Brez IZBIRE je isto kot -s.
    
      -a, --all        izpiši vse podatke<
      -m, --machine    izpiši podatke o strojni opremi
      -n, --nodename   izpiši omrežno ime računalnika

en:   -v, --kernel-version     print the kernel version
      -m, --machine            print the machine hardware name
      -p, --processor          print the processor type
      -i, --hardware-platform  print the hardware platform
      -o, --operating-system   print the operating system
sl:   -v, --kernel-version  izpiši različico operacijskega sistema
      -r, --release         izpiši izdajo operacijskega sistema
      -s, --sysname         izpiši ime operacijskega sistema
      -p, --processor       izpiši tip procesorja

en: cannot get system name
sl: ime sistema ni ugotovljivo

en: couldn't get boot time
sl: čas od zagona ni ugotovljiv

en:  %2d:%02d%s  up
sl:  %2d:%02d%s  v teku

en: am
sl: A.M.

en: pm
sl: P.M.

en: %d day | %d days
sl[0]: %d dni
sl[1]: %d dan
sl[2]: %d dni
sl[3]: %d dni

en: %d user | %d users
sl[0]: %d uporabnikov
sl[1]: %d uporabnik
sl[2]: %d uporabnika
sl[3]: %d uporabniki

en: ,  load average: %.2f
sl: ,  povpr. obremenitev %.2f

en: Usage: %s [OPTION]... [ FILE ]
sl: Uporaba: %s [IZBIRA]... [ DATOTEKA ]

en: Print the current time, the length of time the system has been up,
    the number of users on the system, and the average number of jobs
    in the run queue over the last 1, 5 and 15 minutes.
    If FILE is not specified, use %s.  %s as FILE is common.
sl: Izpišemo trenutni čas, čas, ki je pretekel od zagona računalnika, število
    trenutno prijavljenih uporabnikov in povprečno število opravil v čakalni vrsti
    v zadnji minuti, petih minutah in 15 minutah.
    Če DATOTEKA ni navedena, uporabimo %s. Običajno je DATOTEKA %s.

en: Joseph Arceneaux and David MacKenzie
sl: Joseph Arceneaux in David MacKenzie

en: Output who is currently logged in according to FILE.
    If FILE is not specified, use %s.  %s as FILE is common.
sl: Seznam trenutno prijavljenih uporabnikov zapišemo na DATOTEKO.
    Če DATOTEKA ni navedena, uporabimo %s. Običajno je DATOTEKA %s.

en: Joseph Arceneaux, David MacKenzie, and Michael Stone
sl: Joseph Arceneaux, David MacKenzie in Michael Stone

en:  old
sl:  staro

en: clock change
sl: sprem. ure

en: 
    # users=%u
sl: 
    Št. up.=%u

en: NAME
sl: IME

en: LINE
sl: LINIJA

en: TIME
sl: ČAS

en: IDLE
sl: NEAKT.

en: COMMENT
sl: KOMENTAR

en: EXIT
sl: IZH.

en: Usage: %s [OPTION]... [ FILE | ARG1 ARG2 ]
sl: Uporaba: %s [IZBIRA]... [ DATOTEKA | ARGUMENT1 ARGUMENT2 ]

en: 
      -a, --all         same as -b -d --login -p -r -t -T -u
      -b, --boot        time of last system boot
      -d, --dead        print dead processes
      -H, --heading     print line of column headings
sl: 
      -a, --all         isto kot -b -d --login -p -r -t -T -u
      -b, --boot        čas zadnjega zagona
      -d, --dead        izpis mrtvih procesov
      -H, --heading     izpiši vrstico z legendo

en:   -i, --idle        add idle time as HOURS:MINUTES, . or old
                        (deprecated, use -u)
          --login       print system login processes
                        (equivalent to SUS -l)
sl:   -i, --idle        dodaj čas neaktivnosti z v obliki URE:MINUTE, . ali star
                        (opuščena oblika; uporabite -u)
          --login       izpis sistemskih prijavnih procesov
                        (enakovredno SUS -l)

en:   -l, --lookup      attempt to canonicalize hostnames via DNS
                        (-l is deprecated, use --lookup)
      -m                only hostname and user associated with stdin
      -p, --process     print active processes spawned by init
sl:   -l, --lookup      uporabi DNS za poizvedbo o kanoničnih imenih računalnikov
      -m                samo imena računalnikov ter uporabnik, povezan s
                        standardnim vhodom
      -p, --process     izpišemo aktivne procese, ki jih je zagnal init

en:   -q, --count       all login names and number of users logged on
      -r, --runlevel    print current runlevel
      -s, --short       print only name, line, and time (default)
      -t, --time        print last system clock change
sl:   -q, --count       vsi uporabniki in število vseh prijavljenih uporabnikov
      -r, --runlevel    izpišemo trenutni nivo teka sistema
      -s, --short       izpišemo le uporabniško ime, linijo in čas prijave (privzeto)
      -t, --time        izpišemo zadnjo spremembo sistemske ure

en:   -T, -w, --mesg    add user's message status as +, - or ?
      -u, --users       list users logged in
          --message     same as -T
          --writable    same as -T
sl:   -T, -w, --mesg    navedi možnost pošiljanja sporočil kot +, - ali ?
      -u, --users       seznam vseh prijavljenih uporabnikov
          --message     isto kot -T
          --writable    isto kot -T

en: 
    If FILE is not specified, use %s.  %s as FILE is common.
    If ARG1 ARG2 given, -m presumed: `am i' or `mom likes' are usual.
sl: 
    Če DATOTEKA ni navedena, pišemo na %s. Običajno je DATOTEKA %s.
    Če sta podana ARGUMENT1 in ARGUMENT2, uporabi -m; običajno sta argumenta
    'am i' ali 'mom likes'.

en: Warning: -i will be removed in a future release;   use -u instead
sl: Opozorilo: izbira -i bo v prihodnjih izdajah ukinjena; uporabite -u

en: Warning: the meaning of '-l' will change in a future release to conform to POSIX
sl: Opozorilo: pomen izbire -l se bo v prihodnji izdaji spremenil, tako da bo
    skladen s POSIX

en: Print the user name associated with the current effective user id.
    Same as id -un.
sl: Izpišemo ime uporabnika povezanega s trenutno aktivno uporabniško identiteto.
    Isto kot id -un.

en: %s: cannot find username for UID %u
sl: %s: uporabniško ume za UID %u ni ugotovljivo

en: Usage: %s [STRING]...
      or:  %s OPTION
sl: Uporaba: %s [NIZ]...
      ali:   %s IZBIRA

en: Repeatedly output a line with all specified STRING(s), or `y'.
sl: Ponavljaje izpisujemo vrstico s podanim NIZOM (privzeto ,y`).
