scrollkeeper 0.3.15-pre1 - en to tr translation catalogue (203 entries)

en: Usage: scrollkeeper-install [-n] [-v] [-q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_DIR>] <OMF FILE>
tr: Kullanım: scrollkeeper-install [-n] [-v] [-q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_DİZİNİ>] <OMF DOSYASI>

en: Could not create database.  Aborting install.
tr: Veritabanı oluşturulamadı. Kurulum iptal ediliyor.

en: Registering %s
tr: %s kayıt ediliyor

en: Unable to register %s
tr: %s kaydı yapılamıyor

en: Usage: scrollkeeper-preinstall [-n] <DOC FILE> <OMF FILE> <NEW OMF FILE>
tr: Kullanım: scrollkeeper-preinstall [-n] <DOC DOSYASI> <OMF DOSYASI> <YENİ OMF DOSYASI>

en: Unable to update URL in OMF file %s.  Copying OMF file unchanged.
tr: %s OMF dosyasındaki URL güncellenemedi. OMF dosyası değiştirilmeden kopyalanıyor.

en: Usage: scrollkeeper-uninstall [-v] [-q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_DIR>] <OMF FILE>
tr: Kullanım: scrollkeeper-uninstall [-v] [-q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_DİZİNİ>] <OMF DOSYASI>

en: Unregistering %s
tr: %s kaydı siliniyor

en: Usage: %s [-n] [-v] [-q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_DIR>] [-o <OMF_DIR>]
tr: Kullanım: %s [-n] [-v] [-q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_DİZİNİ>] [-o <OMF_DİZİNİ>]

en: %s: warning: %s overrides %s
tr: %1$s: ikaz: %3$s %2$s üzerine yazılıyor

en: Could not create database.  Aborting update.
tr: Veritabanı oluşturulamadı. Güncelleme iptal ediliyor.

en: %s: %s: is not a directory
tr: %s: %s bir dizin değil

en: Updating %s
tr: %s güncelleniyor

en: Unable to complete update.  Could not register %s
tr: Güncelleme tamamlanamadı. %s kayıt edilemedi

en: Cannot stat %s
tr: %s durumu alınamadı

en: Owner of %s is not the current user
tr: %s dosyasının sahibi güncel kullanıcı değil

en: Wrong permissions for %s
tr: %s için yanlış izinler

en: Unknown error on directory creation of %s (%s)
tr: %s (%s) dizini yaratılırken bilinmeyen hata

en: Unable to determine username.
tr: Kullanıcı adları belirlenemedi.

en: Cannot open temporary file.
tr: Geçici dosya açılamadı.

en: %s: Cannot open temp file: %s
tr: %s: Geçici dosya açılamadı: %s

en: Usage: %s [-v] <LOCALE> <CATEGORY TREE FILE NAME>
tr: Kullanım: %s [-v] <YEREL KÜMESİ> <KATEGORİ AĞACI DOSYA İSMİ>

en: No Content List for this locale.
tr: Bu yerelleştirme kümesi için İçerik Listesi yok.

en: %s: out of memory: %s
tr: %s: bellek yetersiz: %s

en: OMF validation error: %s
tr: OMF geçerlilik hatası: %s

en: TOC file does not exist, is not readable, or is not well-formed XML: %s
tr: TOC dosyası bulunamadı, okunabilir ya da düzgün XML biçimli değil: %s

en: OMF file does not exist, is not readable, or is not well-formed XML: %s
tr: OMF dosyası bulunamadı, okunabilir ya da düzgün XML biçimli değil: %s

en: Could not parse ScrollKeeper-OMF DTD: %s
tr: ScrollKeeper-OMF DTD ayrıştırılamadı: %s

en: OMF file [%s] does not validate against ScrollKeeper-OMF DTD: %s
tr: [%s] OMF dosyası ScrollKeeper-OMF DTD dosyası ile uyuşmuyor: %s

note: This should not happen
en: Failed to locate an <OMF> element.
tr: <OMF> öğesi bulunamadı.

note: This should not happen
en: <OMF> node has no children.
tr: <OMF> ucunda alt uc yok.

en: Content list file does not exist, is not readable, or is not well-formed XML: %s
tr: İçerik listesi dosyası bulunamadı, okunamıyor ya da düzgün biçimlendirilmemiş: %s

en: Extended content list file does not exist, is not readable, or is not well-formed XML: %s
tr: Genişletilmiş İçerik listesi dosyası bulunamadı, okunamıyor ya da düzgün biçimlendirilmemiş: %s

en: wrong content list file %s
tr: yanlış içerik liste dosyası %s

en: wrong extended content list file %s
tr: yanlış gelişmiş içerik liste dosyası %s

en: %s missing
tr: %s eksik

en: cannot create temporary file %s
tr: %s geçici dosyası yaratılamıyor

en: Could not create directory %s : %s
tr: %s dizini yaratılamadı: %s

en: OMF file was not well-formed.
tr: OMF dosyası düzgün biçimlendirilmemiş.

en: Could not find root element of OMF file.
tr: OMF dosyasının kök öğesi bulunamadı.

en: Root element of OMF file is not <omf>.
tr: OMF dosyasının kök öğesi <omf> değil.

en: OMF file does not have <resource> element.
tr: OMF dosyasının <resource> öğesi bulunmuyor.

en: Usage: scrollkeeper-extract <xml file> <stylesheet 1> <output file 1> <stylesheet 2> <output file 2> ...
tr: Kullanım: scrollkeeper-extract <xml dosyası> <stylesheet 1> <1. çıktı dosyası> <stylesheet 2> <2. çıktı dosyası> ...

en: Unrecognized file type: %s
tr: Bilinmeyen dosya türü: %s

en: 3D Modelling
tr: 3D Modelleme

en: 3D Rendering
tr: 3D Tarama

en: Accessibility
tr: Erişilebilirlik

en: Accessories
tr: Donatılar

en: Administration
tr: Yönetim

en: Amusement
tr: Eğlence

en: Analysis
tr: Analiz

en: Applets
tr: Uygulamacıklar

en: Applications
tr: Uygulamalar

en: Arcade
tr: Savaş

en: Archiving
tr: Arşivleme

en: Arts
tr: Sanat

en: Astronomy
tr: Astronomi

en: Astrophysics
tr: Astrofizik

en: BIND
tr: BAĞ

en: Backups
tr: Yedekler

en: Biology
tr: Biyoloji

en: Board
tr: Tahta

en: Build Tools
tr: İnşa Araçları

en: CD Mastering
tr: CD Uzmanlık

en: Calculating
tr: Hesaplama

en: Calendar
tr: Takvim

en: Capture
tr: Resim yakalama

en: Chat
tr: Sohbet

en: Chemistry
tr: Kimya

en: Clock
tr: Saat

en: Clocks
tr: Saatler

en: Code Generators
tr: Kod Üreticiler

en: Compression
tr: Sıkıştırma

en: Computer Science
tr: Bilgisayar Bilimi

en: Config Files
tr: Yapılandırma Dosyaları

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Configuration Tools
tr: Yapılandırma Araçları

en: Conversion
tr: Dönüşüm

en: Core Desktop
tr: Masaüstü Çekirdeği

en: Cryptography
tr: Şifreleme

en: Data Processing
tr: Veri İşleme

en: Database
tr: Veritabanı

en: Databases
tr: Veritabanları

en: Debuggers
tr: Hata Ayıklayıcıları

en: Desktop
tr: Masaüstü

en: Desktop Preferences
tr: Masaüstü Tercihleri

en: Development
tr: Geliştirme

en: Development Tools
tr: Geliştirme Araçları

en: Display
tr: Görüntü

en: Distributions
tr: Dağıtımlar

en: Drawing
tr: Çizim

en: Editing
tr: Düzenleme

en: Education
tr: Eğitim

en: Email
tr: Eposta

en: English
tr: İngilizce

en: Environments
tr: Çevre Birimleri

en: Fax
tr: Faks

en: Fighting
tr: Döğüş

en: File Sharing
tr: Dosya Paylaşımı

en: File Utilities
tr: Dosya Araçları

en: Filesystems
tr: Dosya Sistemleri

en: Financial
tr: Mali

en: Firewall
tr: Güvenlik Duvarı

en: First Person Shooters
tr: Doom Tarzı Oyunlar

en: Fonts
tr: Yazı Tipleri

en: Games
tr: Oyunlar

en: General
tr: Genel

en: Genetics
tr: Genetik

en: Graphics
tr: Grafik

en: Hardware
tr: Donanım

en: IDEs
tr: IDE'ler

en: Input Devices
tr: Girdi Aygıtları

en: Internet
tr: İnternet

en: Internet Phone
tr: İnternet Telefonu

en: Introductory
tr: Tanıtım

en: Intrusion Detection
tr: Saldırı Tespiti

en: Kernels
tr: Çekirdekler

en: Language
tr: Dil

en: Libraries
tr: Kütüphaneler

en: Licenses
tr: Lisanslar

en: Local
tr: Yerel

en: Login Managers
tr: Giriş Yöneticileri

en: Math
tr: Matematik

en: Maths
tr: Matematik

en: Messaging
tr: Haberleşme

en: Mixers
tr: Karıştırıcılar

en: Monitors
tr: Monitörler

en: Multimedia
tr: Çoklu Ortam

en: Music
tr: Müzik

en: Network
tr: Ağ

en: Networking
tr: Ağ

en: News
tr: Haberler

en: Office
tr: Ofis

en: Other
tr: Diğer

en: PIM
tr: Kişisel Bilgi

en: Package Management
tr: Paket Yönetimi

en: Packaging
tr: Paketleme

en: Physics
tr: Fizik

en: Players
tr: Çalıcılar

en: Plotting
tr: Noktalama

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Presentation
tr: Sunum

en: Printing
tr: Yazdırma

en: Processor
tr: İşlemci

en: Profiling
tr: Profilleme

en: Programming
tr: Programlama

en: Programs
tr: Programlar

en: Publishing
tr: Yayıncılık

en: Puzzles
tr: Bulmacalar

en: Recording
tr: Kaydetme

en: Red Flag
tr: Kırmızı Bayrak

en: Remote
tr: Uzak

en: Role-Playing
tr: Rol Oyunculuğu

en: Science
tr: Bilim

en: Scientific
tr: Bilimsel

en: Screensavers
tr: Ekran Koruyucuları

en: Security
tr: Güvenlik

en: Services
tr: Servisler

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Simulation
tr: Simülasyon

en: Sound
tr: Ses

en: Sound and Video
tr: Ses ve Görüntü

en: Speech
tr: Konuşma

en: Storage
tr: Saklama

en: Strategy
tr: Strateji

en: System
tr: Sistem

en: System Administration
tr: Sistem Yönetimi

en: System Calls
tr: Sistem Çağrıları

en: System Tools
tr: Sistem Araçları

en: Technology
tr: Teknoloji

en: Terminals
tr: Terminaller

en: Testing
tr: Deneme

en: Text Editors
tr: Metin Düzenleyicileri

en: Text Utilities
tr: Metin Araçları

en: Tutorials
tr: Öğreticiler

en: User Guides
tr: Kullanıcı Klavuzları

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Utilities
tr: Araçlar

en: Utility
tr: Araç

en: Version Control
tr: Sürüm Kontrolü

en: Video Conferencing
tr: Video Konferans

en: Viewing
tr: Gösterim

en: Virus
tr: Virüs

en: Visualisation
tr: Görselleştirme

en: Web Publishing
tr: Web Yayıncılığı

en: White Papers
tr: Beyaz Sayfalar

en: Window Managers
tr: Pencere Yöneticileri

en: Word Processing
tr: Kelime İşlemci

en: Invalid category file.
tr: Geçersiz kategori dosyası.

en: Usage: scrollkeeper-tree-separate <tree file> <output directory>
tr: Kullanım: scrollkeeper-tree-separate <ağaç dosyası> <çıktı dizini>

en: File does not contain well-formed XML
tr: Bu dosyada düzgün biçimli bir XML verisi yok

en: tree separation failed
tr: ağaç ayırımda hata

en: Unable to create localized category file: %s
tr: Yerelleştirilmiş kategori dosyası yaratılamıyor: %s

en: Creating localized category file: %s
tr: Yerelleştirilmiş kategori dosyası yaratılıyor: %s

en: Unable to create all localized category files.
tr: Yerelleştirilmiş kategori dosyaları yaratılamıyor.

en: Cannot create temporary file: %s : %s
tr: %s geçici dosyası yaratılamıyor: %s

en: Cannot read file: %s : %s
tr: %s dosyası okunamadı: %s

en: Document is not well-formed XML: %s
tr: Bu dosyadaki XML biçimi düzgün değil: %s

en: Cannot stat file: %s : %s
tr: %s dosyası durumu alınamadı: %s

en: Cannot apply stylesheet to document of type: %s
tr: Stylesheet belge türüne uygulanamıyor: %s

en: Cannot open output file: %s : %s
tr: %s çıktı dosyası açılamıyor: %s

en: Cannot stat stylesheet file: %s : %s
tr: Stylesheet dosyası %s durumu alınamadı : %s

en: Usage: %s
tr: Kullanım: %s
