scrollkeeper 0.3.15-pre1 - en to sr translation catalogue (224 entries)

en: Usage: scrollkeeper-install [-n] [-v] [-q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_DIR>] <OMF FILE>
sr: Употреба: scrollkeeper-install [-n] [-v] [-q] [-p <ДИРЕКТОРИЈУМ БАЗЕ>] <OMF ДАТОТЕКА>

en: Could not create database.  Aborting install.
sr: Не могу да образујем базу података. Обуставља инсталацију.

en: Registering %s
sr: Пријављује %s

en: Unable to register %s
sr: Не могу да пријавим %s

en: Usage: scrollkeeper-preinstall [-n] <DOC FILE> <OMF FILE> <NEW OMF FILE>
sr: Употреба: scrollkeeper-preinstall [-n] <ДОКУМЕНТ> <OMF ДАТОТЕКА> <НОВА OMF ДАТОТЕКА>

en: Unable to update URL in OMF file %s.  Copying OMF file unchanged.
sr: Не могу да допуним адресу у OMF датотеци %s.  Пребацује неизмењену OMF датотеку.

en: Usage: scrollkeeper-uninstall [-v] [-q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_DIR>] <OMF FILE>
sr: Употреба: scrollkeeper-uninstall [-v] [-q] [-p <ДИРЕКТОРИЈУМ БАЗЕ>] <OMF ДАТОТЕКА>

en: Unregistering %s
sr: Одјављује %s

en: Usage: %s [-n] [-v] [-q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_DIR>] [-o <OMF_DIR>]
sr: Употреба: %s [-n] [-v] [-q] [-p <ДИРЕКТОРИЈУМ БАЗЕ>] [-o <OMF ДИРЕКТОРИЈУМ>]

en: %s: warning: %s overrides %s
sr: %s: упозорење: %s превазилази %s

en: Could not create database.  Aborting update.
sr: Не могу да направим базу података. Обуставља допуну.

en: %s: %s: is not a directory
sr: %s: %s: није директоријум

en: Updating %s
sr: Допуњава %s

en: Unable to complete update.  Could not register %s
sr: Не могу да завршим допуњавање. Не могу да пријавим %s

en: Cannot stat %s
sr: Не могу да сазнам податке о %s

en: Owner of %s is not the current user
sr: Текући корисник није власник %s

en: Wrong permissions for %s
sr: Лоша овлашћења за %s

en: Unknown error on directory creation of %s (%s)
sr: Непозната грешка при прављењу директоријума %s (%s)

en: Unable to determine username.
sr: Не могу да одредим корисничко име.

en: Cannot open temporary file.
sr: Не могу да отворим привремену датотеку.

en: %s: Cannot open temp file: %s
sr: %s: не могу да отворим привремену датотеку: %s

en: Usage: %s [-v] <LOCALE> <CATEGORY TREE FILE NAME>
sr: Употреба: %s [-v] <ЛОКАЛИТЕТ> <ДАТОТЕКА СА КАТЕГОРИЈАМА>

en: No Content List for this locale.
sr: Нема списка садржаја за овај локалитет.

en: %s: out of memory: %s
sr: %s: понестало меморије: %s

en: OMF validation error: %s
sr: Грешка при провери исправности OMF-а: %s

en: TOC file does not exist, is not readable, or is not well-formed XML: %s
sr: TOC датотека не постоји, није читљива или не представља исправан XML: %s

en: OMF file does not exist, is not readable, or is not well-formed XML: %s
sr: OMF датотека не постоји, није читљива или не представља исправан XML: %s

en: Could not parse ScrollKeeper-OMF DTD: %s
sr: Не могу да обрадим ДТД за ScrollKeeper-OMF: %s

en: OMF file [%s] does not validate against ScrollKeeper-OMF DTD: %s
sr: OMF датотека [%s] не представља исправан ScrollKeeper-OMF: %s

note: This should not happen
en: Failed to locate an <OMF> element.
sr: Не могу да пронађем елемент <OMF>.

note: This should not happen
en: <OMF> node has no children.
sr: <OMF> чвор не садржи ништа.

en: Content list file does not exist, is not readable, or is not well-formed XML: %s
sr: Датотека са списком садржаја не постоји, није читљива или не представља исправан XML: %s

en: Extended content list file does not exist, is not readable, or is not well-formed XML: %s
sr: Датотека са проширеним списком садржаја не постоји, није читљива или не представља исправан XML: %s

en: wrong content list file %s
sr: погрешна датотека са списком садржаја %s

en: wrong extended content list file %s
sr: погрешна датотека са проширеним списком садржаја %s

en: %s missing
sr: недостаје %s

en: cannot create temporary file %s
sr: не могу да направим привремену датотеку %s

en: Could not create directory %s : %s
sr: Не могу да направим директоријум %s : %s

en: OMF file was not well-formed.
sr: OMF датотека није исправна.

en: Could not find root element of OMF file.
sr: Не могу да пронађем корени елемент OMF датотеке.

en: Root element of OMF file is not <omf>.
sr: Корени елемент OMF датотеке није <omf>.

en: OMF file does not have <resource> element.
sr: OMF датотека не садржи елемент <resource>.

en: Usage: scrollkeeper-extract <xml file> <stylesheet 1> <output file 1> <stylesheet 2> <output file 2> ...
sr: Употреба: scrollkeeper-extract <xml датотека> <стил 1> <излазна датотека 1> <стил 2> <излазна датотека 2> ...

en: Unrecognized file type: %s
sr: Непозната врста датотеке: %s

en: 3D Modelling
sr: 3Д моделирање

en: 3D Rendering
sr: 3Д исцртавање

en: ADA
sr: Ада

en: Accessibility
sr: Приступачност

en: Accessories
sr: Алатке

en: Administration
sr: Администрација

en: Amusement
sr: Забава

en: Analysis
sr: Анализа

en: Applets
sr: Програмчићи

en: Applications
sr: Програми

en: Arcade
sr: Аркаде

en: Archiving
sr: Архивирање

en: Arts
sr: Уметност

en: Astronomy
sr: Астрономија

en: Astrophysics
sr: Астрофизика

en: Backups
sr: Резервни примерци

en: Biology
sr: Биологија

en: Board
sr: Табла

en: Build Tools
sr: Алати за изградњу

en: CD Mastering
sr: Припрема ЦД-а

en: CLI
sr: Наредбена линија

en: Calculating
sr: Израчунавање

en: Caldera
sr: Калдера

en: Calendar
sr: Календар

en: Capture
sr: Сними

en: Chat
sr: Ћаскање

en: Chemistry
sr: Хемија

en: Clock
sr: Часовник

en: Clocks
sr: Часовници

en: Code Generators
sr: Произвођачи кôда

en: Compression
sr: Сажимање

en: Computer Science
sr: Рачунарство

en: Config Files
sr: Датотеке са подешавањима

en: Configuration
sr: Подешавања

en: Configuration Tools
sr: Алати за подешавање

en: Conversion
sr: Претварање

en: Core Desktop
sr: Основна радна површина

en: Cryptography
sr: Шифровање

en: Data Processing
sr: Обрада података

en: Database
sr: База података

en: Databases
sr: Базе података

en: Debian
sr: Дебијан

en: Debuggers
sr: Проналажење грешака

en: Desktop
sr: Радна површина

en: Desktop Preferences
sr: Поставке радне површине

en: Development
sr: Развој

en: Development Tools
sr: Алати за развој

en: Display
sr: Екран

en: Distributions
sr: Дистрибуције

en: Drawing
sr: Цртање

en: Editing
sr: Уређивање

en: Education
sr: Образовање

en: Email
sr: Епошта

en: English
sr: Енглески

en: Environments
sr: Окружења

en: Fax
sr: Факс

en: Fighting
sr: Борбе

en: File Sharing
sr: Дељење датотека

en: File Utilities
sr: Алати за датотеке

en: Filesystems
sr: Системи датотека

en: Financial
sr: Финансијски

en: Firewall
sr: Штит

en: First Person Shooters
sr: Пуцачина у првом лицу

en: Fonts
sr: Фонтови

en: GNOME
sr: Гном

en: GTK+
sr: Гтк+

en: GUI
sr: Графичка корисничка сучеља

en: Games
sr: Игре

en: General
sr: Опште

en: Genetics
sr: Генетика

en: Graphics
sr: Графика

en: Hardware
sr: Хардвер

en: IDEs
sr: Интегрисана развојна окружења

en: Input Devices
sr: Улазни уређаји

en: Internet
sr: Интернет

en: Internet Phone
sr: Интернет телефон

en: Introductory
sr: Уводно

en: Intrusion Detection
sr: Примећивање уљеза

en: Java
sr: Јава

en: KDE
sr: КДЕ

en: Kernels
sr: Језгра

en: Language
sr: Језик

en: Libraries
sr: Библиотеке

en: Licenses
sr: Лиценце

en: Linux
sr: Линукс

en: Local
sr: Локално

en: Login Managers
sr: Управљачи пријавом

en: Mandrake
sr: Мандрак

en: Math
sr: Математика

en: Maths
sr: Математички

en: Messaging
sr: Слање порука

en: Mixers
sr: Миксери

en: Monitors
sr: Праћење

en: Multimedia
sr: Мултимедија

en: Music
sr: Музика

en: Network
sr: Мрежа

en: Networking
sr: Мрежење

en: News
sr: Вести

en: Office
sr: Канцеларија

en: Other
sr: Остало

en: PIM
sr: Управљање личним подацима

en: Package Management
sr: Управљање пакетима

en: Packaging
sr: Пакети

en: Perl
sr: Перл

en: Physics
sr: Физика

en: Players
sr: Играчи

en: Plotting
sr: Исцртавање

en: Preferences
sr: Поставке

en: Presentation
sr: Презентација

en: Printing
sr: Штампа

en: Processor
sr: Процесор

en: Profiling
sr: Профилисање

en: Programming
sr: Програмирање

en: Programs
sr: Програми

en: Publishing
sr: Издаваштво

en: Puzzles
sr: Слагалице

en: Python
sr: Питон

en: RAD
sr: Брзи развој програма

en: Recording
sr: Снимање

en: Red Flag
sr: Црвена застава

en: Red Hat
sr: Црвенкапа

en: Remote
sr: Удаљени

en: Role-Playing
sr: Играње-улоге

en: Science
sr: Наука

en: Scientific
sr: Научни

en: Screensavers
sr: Чувари екрана

en: Security
sr: Безбедност

en: Services
sr: Услуге

en: Settings
sr: Подешавања

en: Simulation
sr: Симулација

en: Slackware
sr: Слеквер

en: Sound
sr: Звук

en: Sound and Video
sr: Звук и слика

en: Speech
sr: Говор

en: Storage
sr: Смештај

en: Strategy
sr: Стратегија

en: SuSE
sr: СуСЕ

en: Syslog
sr: Системски дневник

en: System
sr: Систем

en: System Administration
sr: Одржавање система

en: System Calls
sr: Системски позиви

en: System Tools
sr: Системски алати

en: Technology
sr: Технологија

en: Telnet
sr: Телнет

en: Terminals
sr: Терминали

en: Testing
sr: Испробавање

en: Text Editors
sr: Уређивачи текста

en: Text Utilities
sr: Алати за текст

en: Tutorials
sr: Водичи

en: User Guides
sr: Упутства

en: Users
sr: Корисници

en: Utilities
sr: Алатке

en: Utility
sr: Алатка

en: Version Control
sr: Управљање издањима

en: Video
sr: Видео

en: Video Conferencing
sr: Видео разговори

en: Viewing
sr: Гледање

en: Virus
sr: Вирус

en: Visualisation
sr: Визуелизација

en: Web
sr: Веб

en: Web Publishing
sr: Веб издаваштво

en: WebML
sr: ВебML

en: White Papers
sr: Истраживачки чланци

en: Window Managers
sr: Управници прозорима

en: Word Processing
sr: Обрада текста

en: Invalid category file.
sr: Неисправна датотека категорије.

en: Usage: scrollkeeper-tree-separate <tree file> <output directory>
sr: Употреба: scrollkeeper-tree-separate <датотека стабла> <излазни директоријум>

en: File does not contain well-formed XML
sr: Датотека не садржи исправан XML

en: tree separation failed
sr: неуспешно раздвајање стабла

en: Unable to create localized category file: %s
sr: Не могу да направим локализовану датотеку категорија: %s

en: Creating localized category file: %s
sr: Образује локализовану датотеку категорија: %s

en: Unable to create all localized category files.
sr: Не могу да направим све локализоване датотеке категорија.

en: Cannot create temporary file: %s : %s
sr: Не могу да направим привремену датотеку: %s: %s

en: Cannot read file: %s : %s
sr: Не могу да учитам датотеку: %s: %s

en: Document is not well-formed XML: %s
sr: Датотека не представља исправан XML: %s

en: Cannot stat file: %s : %s
sr: Не могу да сазнам податке о датотеци: %s : %s

en: Cannot apply stylesheet to document of type: %s
sr: Не могу да применим стил на документ типа: %s

en: Cannot open output file: %s : %s
sr: Не могу да отворим излазну датотеку: %s : %s

en: Cannot stat stylesheet file: %s : %s
sr: Не могу да сазнам податке о датотеци са стилом: %s : %s

en: Usage: %s
sr: Употреба: %s
