scrollkeeper-0.3.15-pre1 - en to az translation catalogue (202 entries)

en: Usage: scrollkeeper-install [-n] [-v] [-q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_DIR>] <OMF FILE>
az: İstifadə qaydası: scrollkeeper-install [-n] [-v] [-q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_DIR>] <OMF FILE>

en: Could not create database.  Aborting install.
az: Mə'lumat bazası yaradıla bilmədi  Qurulum rədd edilir.

en: Registering %s
az: %s qeyd edilir

en: Unable to register %s
az: %s qeyd edilə bilmədi

en: Usage: scrollkeeper-preinstall [-n] <DOC FILE> <OMF FILE> <NEW OMF FILE>
az: İstifadə qaydası: scrollkeeper-preinstall [-n] <DOC FILE> <OMF FILE> <NEW OMF FILE>

en: Unable to update URL in OMF file %s.  Copying OMF file unchanged.
az: %s OMF faylındakı URL yenilənə bilmədi.  OMF faylı dəyişdirilmədən köçürülür.

en: Usage: scrollkeeper-uninstall [-v] [-q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_DIR>] <OMF FILE>
az: İstifadə qaydası: scrollkeeper-uninstall [-v] [-q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_DIR>] <OMF FILE>

en: Unregistering %s
az: %s qeyddən silinir

en: Usage: %s [-n] [-v] [-q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_DIR>] [-o <OMF_DIR>]
az: İstifadə qaydası: %s [-n] [-v] [-q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_DIR>] [-o <OMF_DIR>]

en: %s: warning: %s overrides %s
az: %s: xəbərdarlıq: %s nəzərə almır %s

en: Could not create database.  Aborting update.
az: Mə'lumat bazası yaradıla bilmədi.  Yeniləmə ləğv edilir.

en: %s: %s: is not a directory
az: %s: %s: cərgə deyil

en: Updating %s
az: %s yenilənir

en: Unable to complete update.  Could not register %s
az: Yeniləmə bitirilə bilmədi.  %s qeyd edilə bilmir

en: Cannot stat %s
az: %s stat edilə bilmir

en: Owner of %s is not the current user
az: %s yiyəsi hazırkı istifadəçi deyil

en: Wrong permissions for %s
az: %s üçün səhv səlahiyyət

en: Unknown error on directory creation of %s (%s)
az: %s (%s) cərgə yaradılmasında namə'lum xəta

en: Unable to determine username.
az: İstifadəçi adı tapıla bilmədi.

en: Cannot open temporary file.
az: Müvəqqəti fayl açıla bilmədi.

en: %s: Cannot open temp file: %s
az: %s: Müvəqqəti fayl açıla bilmədi: %s

en: Usage: %s [-v] <LOCALE> <CATEGORY TREE FILE NAME>
az: İstifadə qaydası: %s [-v] <LOCALE> <CATEGORY TREE FILE NAME>

en: No Content List for this locale.
az: Bu yerli qurğu üçün Məzmun Siyahısı mövcud deyil.

en: %s: out of memory: %s
az: %s: yaddaş çatmır: %s

en: OMF validation error: %s
az: OMF yoxlama xətası: %s

en: TOC file does not exist, is not readable, or is not well-formed XML: %s
az: TOC faylı mövcud deyil, oxuna bilmir, ya da well-formed XML deyil: %s

en: OMF file does not exist, is not readable, or is not well-formed XML: %s
az: OMF faylı mövcud deyil, oxuna bilmir, ya da well-formed XML deyil: %s

en: Could not parse ScrollKeeper-OMF DTD: %s
az: ScrollKeeper-OMF DTD oxuna bilmədi: %s

en: OMF file [%s] does not validate against ScrollKeeper-OMF DTD: %s
az: OMF faylı [%s] ScrollKeeper-OMF DTD ilə düzgün gəlmir: %s

note: This should not happen
en: Failed to locate an <OMF> element.
az: <OMF> elementi aşkar edilə bilmədi.

note: This should not happen
en: <OMF> node has no children.
az: <OMF> düyünü törəmələrə malik deyil.

en: Content list file does not exist, is not readable, or is not well-formed XML: %s
az: Məzmun siyahısı faylı mövcud deyil, oxuna bilmir, ya da well-formed XML deyil: %s

en: Extended content list file does not exist, is not readable, or is not well-formed XML: %s
az: Genişlədilmiş məzmun siyahısı faylı mövcud deyil, oxuna bilmir, ya da well-formed XML deyil: %s

en: wrong content list file %s
az: səhv məzmun siyahısı faylı %s

en: wrong extended content list file %s
az: səhv genişləndirilmiş məzmun siyahısı faylı %s

en: %s missing
az: %s əksikdir

en: cannot create temporary file %s
az: %s müvəqqəti faylı yaradıla bilmir

en: Could not create directory %s : %s
az: %s cərgəsi yaradıla bilmədi: %s

en: OMF file was not well-formed.
az: OMF faylı well-formed deyildi.

en: Could not find root element of OMF file.
az: OMF faylının kök elementi tapıla bilmədi.

en: Root element of OMF file is not <omf>.
az: OMF faylının kök elementi <omf> deyil.

en: OMF file does not have <resource> element.
az: OMF faylı <resource> elementinə malik deyil.

en: Usage: scrollkeeper-extract <xml file> <stylesheet 1> <output file 1> <stylesheet 2> <output file 2> ...
az: İstifadə qaydası: scrollkeeper-extract <xml file> <stylesheet 1> <output file 1> <stylesheet 2> <output file 2> ...

en: Unrecognized file type: %s
az: Tanınmayan fayl növü: %s

en: 3D Modelling
az: 3D Modelləmə

en: 3D Rendering
az: 3D Renderləmə

en: Accessibility
az: Yetişmə Qabiliyyəti

en: Accessories
az: Ləvazimatlar

en: Administration
az: İdarə

en: Amusement
az: Əyləncə

en: Analysis
az: Analiz

en: Applets
az: Appletlər

en: Applications
az: Proqramlar

en: Arcade
az: Əyləncə

en: Archiving
az: Arxivləmə

en: Arts
az: Sənət

en: Astronomy
az: Astronomiya

en: Astrophysics
az: Astrofizika

en: Backups
az: Ehtiyatlamalar

en: Biology
az: Biyologiya

en: Board
az: Lövhə

en: Build Tools
az: İnşa Vasitələri

en: CD Mastering
az: CD İdarəsi

en: Calculating
az: Hesablama

en: Calendar
az: Təqvim

en: Capture
az: Yaxalma

en: Chat
az: Söhbət

en: Chemistry
az: Kimya

en: Clock
az: Saat

en: Clocks
az: Saatlar

en: Code Generators
az: Kod Yaradıcıları

en: Compression
az: Sıxışdırma

en: Computer Science
az: Kompüter Elim

en: Config Files
az: Qurğu Faylları

en: Configuration
az: Quraşdırma

en: Configuration Tools
az: Quraşdırma Vasitələri

en: Conversion
az: Dönüştürmə

en: Core Desktop
az: Əsas Masa Üstü

en: Cryptography
az: Kriptoqrafiya

en: Data Processing
az: Data İşlədilməsi

en: Database
az: Mə'lumat bazası

en: Databases
az: Mə'lumat bazaları

en: Debuggers
az: Xəta ayırıcıları

en: Desktop
az: Masa Üstü

en: Desktop Preferences
az: Masa Üstü Seçimləri

en: Development
az: İnkişaf

en: Development Tools
az: İnkişaf Vasitələri

en: Display
az: Displey

en: Distributions
az: Distribusiyalar

en: Drawing
az: Çəkim

en: Editing
az: Redaktə

en: Education
az: Təhsil

en: Email
az: Epoçt

en: English
az: İngiliscə

en: Environments
az: Mühitlər

en: Fax
az: Faks

en: Fighting
az: Döyüş

en: File Sharing
az: Fayl Bölüşülməsi

en: File Utilities
az: Fayl Vasitələri

en: Filesystems
az: Fayl sistemləri

en: Financial
az: Maliyyə

en: Firewall
az: Atəş Divarı

en: First Person Shooters
az: Müharibə Oyunları

en: Fonts
az: Yazı Növləri

en: GUI
az: İAÜ

en: Games
az: Oyunlar

en: General
az: Ümumi

en: Genetics
az: Genetika

en: Graphics
az: Qrafikalar

en: Hardware
az: Avadanlıq

en: IDEs
az: IDE-lər

en: Input Devices
az: Giriş Avadanlıqları

en: Internet
az: İnternet

en: Internet Phone
az: İnternet Telefonu

en: Introductory
az: Giriş

en: Intrusion Detection
az: İcazəsiz Giriş Aşkarı

en: Kernels
az: Çəyirdəklər

en: Language
az: Dil

en: Libraries
az: Kitabxanalar

en: Licenses
az: Lisenziyalar

en: Linux
az: Linuks

en: Local
az: Yerli

en: Login Managers
az: Giriş İdarəçiləri

en: Math
az: Riyaziyyat

en: Maths
az: Riyaziyyat

en: Messaging
az: İsmarışlaşma

en: Mixers
az: Mikserlər

en: Monitors
az: Monitorlar

en: Multimedia
az: Multimedya

en: Music
az: Musiqi

en: Network
az: Şəbəkə

en: Networking
az: Şəbəkə

en: News
az: Xəbərlər

en: Office
az: Offis

en: Other
az: Digər

en: Package Management
az: Paket İdarəsi

en: Packaging
az: Paketləmə

en: Physics
az: Fizika

en: Players
az: Çalğıcılar

en: Preferences
az: Seçimlər

en: Presentation
az: Təqdimat

en: Printing
az: Çap

en: Processor
az: İşlədici

en: Profiling
az: Profilləmə

en: Programming
az: Proqramlama

en: Programs
az: Proqramlar

en: Publishing
az: Mətbuat

en: Puzzles
az: Tapmacalar

en: Recording
az: Qeyd

en: Remote
az: Uzaq

en: Role-Playing
az: Rol-Oynama

en: Science
az: Elm

en: Scientific
az: Elmi

en: Screensavers
az: Ekran Qoruyucuları

en: Security
az: Təhlükəsizlik

en: Services
az: Xidmətlər

en: Settings
az: Qurğular

en: Simulation
az: Simulyasiya

en: Sound
az: Səs

en: Sound and Video
az: Səs və Video

en: Speech
az: Danışıq

en: Storage
az: Saxlama yeri

en: Strategy
az: Strategiya

en: Syslog
az: Sistem Gündəliyi

en: System
az: Sistem

en: System Administration
az: Sistem İdarəsi

en: System Calls
az: Sistem Çağırışları

en: System Tools
az: Sistem Vasitələri

en: Technology
az: Texnoloji

en: Terminals
az: Terminallar

en: Testing
az: Sınaq

en: Text Editors
az: Mətn Editorları

en: Text Utilities
az: Mətn Vasitələri

en: Tutorials
az: Dərslər

en: User Guides
az: İstifadəçi Bələdçiləri

en: Users
az: İstifadəçilər

en: Utilities
az: Vasitələr

en: Utility
az: Vasitə

en: Version Control
az: Buraxılış İdarəsi

en: Video Conferencing
az: Video İclas

en: Viewing
az: Nümayiş

en: Visualisation
az: Əyani Effektlər

en: Web
az: Veb

en: Web Publishing
az: Veb Mətbuatı

en: White Papers
az: E'lanlar

en: Window Managers
az: Pəncərə İdarəçiləri

en: Word Processing
az: Kəlmə İşləmə

en: Invalid category file.
az: Hökmsüz kateqoriya faylı.

en: Usage: scrollkeeper-tree-separate <tree file> <output directory>
az: istifadə qaydası: scrollkeeper-tree-separate <ağac faylı> <çıxış cərgəsi>

en: File does not contain well-formed XML
az: Fayl well-formed XML daxil etmir

en: tree separation failed
az: ağac ayırımı bacarılmadı

en: Unable to create localized category file: %s
az: Yerliləşdirilmiş kateqoriya faylı yaradıla bilmir: %s

en: Creating localized category file: %s
az: Yerliləşdirilmiş kateqoriya faylı yaradılır: %s

en: Unable to create all localized category files.
az: Bütün yerliləşdirilmiş kateqoriya faylları yaradıla bilmir.

en: Cannot create temporary file: %s : %s
az: Müvəqqəti fayl yaradıla bilmir: %s : %s

en: Cannot read file: %s : %s
az: Fayl oxuna bilmir: %s : %s

en: Document is not well-formed XML: %s
az: Sənəd well-formed XML deyil: %s

en: Cannot stat file: %s : %s
az: Fayl statlana bilmir: %s : %s

en: Cannot apply stylesheet to document of type: %s
az: Tərz layı bu cür sənədə tətbiq edilə bilmir: %s

en: Cannot open output file: %s : %s
az: Çıxış faylı açıla bilmir: %s : %s

en: Cannot stat stylesheet file: %s : %s
az: Tərz layı faylı statlana bilmir: %s : %s

en: Usage: %s
az: İstifadə qaydası: %s
