scrollkeeper 2.2 - en to ro translation catalogue (184 entries)

en: Usage: scrollkeeper-install [-v] [-q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_DIR>] <OMF FILE>
ro: Mod de folosire: scrollkeeper-install [-v] [-q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_DIR>] <OMF FILE>

en: Could not create database.  Aborting install.
ro: N-am putut crea baza de date.  Abandonez instalarea.

en: Registering %s
ro: Înregistrez %s

en: Unable to register %s
ro: Nu pot înregistra %s

en: Usage: scrollkeeper-preinstall <DOC FILE> <OMF FILE> <NEW OMF FILE>
ro: Mod de folosire: scrollkeeper-preinstall <DOC FILE> <OMF FILE> <NEW OMF FILE>

en: Unable to update URL in OMF file %s.  Copying OMF file unchanged.
ro: Nu pot acualiza URL-ul în fişierul OMF %s. Copiez fişierul OMF neschimbat.

en: Usage: scrollkeeper-uninstall [-v] [-q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_DIR>] <OMF FILE>
ro: Mod de folosire: scrollkeeper-uninstall [-v] [-q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_DIR>] <OMF FILE>

en: Unregistering %s
ro: Şterg %s

en: Usage: %s [-v] [-q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_DIR>] [-o <OMF_DIR>]
ro: Mod de folosire: %s [-v] [-q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_DIR>] [-o <OMF_DIR>]

en: %s: warning: %s overrides %s
ro: %s: atenţie: %s suprascrie %s

en: Could not create database.  Aborting update.
ro: Nu pot crea baza de date.  Abandonez actualizarea.

en: %s: %s: is not a directory
ro: %s: %s: nu este un dosar

en: Updating %s
ro: Actualizez %s

en: Unable to complete update.  Could not register %s
ro: Nu pot termina actualizarea.  N-am putut înregistra %s

en: Cannot open temporary file.
ro: Nu pot deschide fişierul temporar.

en: scrollkeeper-get-cl: Cannot open temp file: %s
ro: scrollkeeper-get-cl: Nu pot deschide fişierul temporar: %s

en: Usage: %s [-v] <LOCALE> <CATEGORY TREE FILE NAME>
ro: Mod de folosire: %s [-v] <LOCALE> <CATEGORY TREE FILE NAME>

en: No Content List for this locale!!!
ro: Nu există cuprins pentru acest locale!!!

en: %s: out of memory: %s
ro: %s: nu mai este memorie: %s

en: OMF validation error: %s
ro: Eroare de validare OMF: %s

en: TOC file does not exist, is not readable, or is not well-formed XML: %s
ro: Fişierul Cuprins nu există, nu este citibil sau nu este bine formatat XML: %s

en: OMF file does not exist, is not readable, or is not well-formed XML: %s
ro: Fişierul OMF nu există, nu este citibil sau nu este bine formatat XML: %s

en: Could not parse ScrollKeeper-OMF DTD: %s
ro: N-am putut parsa ScrollKeeper-OMF DTD: %s

en: OMF file [%s] does not validate against ScrollKeeper-OMF DTD: %s
ro: Fişierul OMF [%s] nu este valid faţă de ScrollKeeper-OMF DTD: %s

note: This should not happen
en: Failed to locate an <OMF> element.
ro: Eşec la localizarea unui element <OMF>.

note: This should not happen
en: <OMF> node has no children.
ro: Nodul <OMF> nu are copii.

en: Content list file does not exist, is not readable, or is not well-formed XML: %s
ro: Fişierul Cuprins nu există, nu este citibil sau nu este bine formatat XML: %s

en: Extended content list file does not exist, is not readable, or is not well-formed XML: %s
ro: Fişierul Cuprins extins nu există, nu este citibil sau nu este bine formatat XML: %s

en: wrong content list file %s
ro: fişier Cuprins greşit %s

en: wrong extended content list file %s
ro: fişier Cuprins extins greşit %s

en: %s missing
ro: %s lipseşte

en: Could not create directory %s : %s
ro: N-am putut crea dosarul %s : %s

en: OMF file was not well-formed.
ro: Fişierul OMF nu este bine format.

en: Could not find root element of OMF file.
ro: N-am putut găsi elementul rădăcină al fişierului OMF.

en: Root element of OMF file is not <omf>.
ro: Elementul rădăcină al fişierului OMF nu este <omf>.

en: OMF file does not have <resource> element.
ro: Fişierul OMF nu are elementul <resource>.

en: Usage: scrollkeeper-extract <xml file> <stylesheet 1> <output file 1> <stylesheet 2> <output file 2> ...
ro: Mod de folosire: scrollkeeper-extract <xml file> <stylesheet 1> <output file 1> <stylesheet 2> <output file 2> ...

en: Unrecognized file type: %s
ro: Tip fişier nerecunoscut: %s

en: 3D Modelling
ro: Modelare 3D

en: 3D Rendering
ro: Randare 3D

en: Accessibility
ro: Accesibilitate

en: Accessories
ro: Accesorii

en: Administration
ro: Administrare

en: Amusement
ro: Amuzament

en: Analysis
ro: Analiză

en: Applets
ro: Apleturi

en: Applications
ro: Aplicaţii

en: Arcade
ro: Arcadă

en: Archiving
ro: Arhivare

en: Arts
ro: Arte

en: Astronomy
ro: Astronomie

en: Astrophysics
ro: Astrofizică

en: Backups
ro: Copii de siguranţă

en: Biology
ro: Biologie

en: Board
ro: Tablă

en: Build Tools
ro: Unelte de construire

en: CD Mastering
ro: Realizare CD

en: Calculating
ro: Calcul

en: Capture
ro: Capturare

en: Chat
ro: Discuţii

en: Chemistry
ro: Chimie

en: Clock
ro: Ceas

en: Clocks
ro: Ceasuri

en: Code Generators
ro: Generatoare de cod

en: Compression
ro: Compresie

en: Computer Science
ro: Informatică

en: Config Files
ro: Fişiere de configurare

en: Configuration
ro: Configurare

en: Configuration Tools
ro: Unelte de configurare

en: Conversion
ro: Conversie

en: Core Desktop
ro: Desktop Fundamental

en: Cryptography
ro: Criptografie

en: Data Processing
ro: Procesare date

en: Database
ro: Bază de date

en: Databases
ro: Baze de date

en: Debuggers
ro: Debuggere

en: Desktop Preferences
ro: Preferinţe desktop

en: Development
ro: Dezvoltare

en: Development Tools
ro: Unelte de dezvoltare

en: Display
ro: Afişaj

en: Distributions
ro: Distribuţii

en: Drawing
ro: Desenare

en: Editing
ro: Editare

en: Education
ro: Educaţie

en: Email
ro: Poştă electronică

en: English
ro: Engleză

en: Environments
ro: Medii

en: Fighting
ro: Luptă

en: File Sharing
ro: Partajare fişiere

en: File Utilities
ro: Utilitare fişiere

en: Filesystems
ro: Sisteme de fişiere

en: Financial
ro: Financiar

en: First Person Shooters
ro: Împuşcături

en: Fonts
ro: Fonturi

en: Games
ro: Jocuri

en: Genetics
ro: Genetică

en: Graphics
ro: Grafică

en: IDEs
ro: IDE-uri

en: Input Devices
ro: Dispozitive de intrare

en: Internet Phone
ro: Telefon Internet

en: Introductory
ro: Introduceri

en: Intrusion Detection
ro: Detecţie intruşi

en: Kernels
ro: Kerneluri

en: Language
ro: Limbă

en: Libraries
ro: Biblioteci

en: Licenses
ro: Licenţe

en: Login Managers
ro: Administratori login

en: Math
ro: Matematică

en: Maths
ro: Matematică

en: Messaging
ro: Mesagerie

en: Mixers
ro: Mixere

en: Monitors
ro: Monitoare

en: Music
ro: Muzică

en: Network
ro: Reţea

en: Networking
ro: Reţea

en: News
ro: Ştiri

en: Other
ro: Altele

en: PIM
ro: Administrare informaţii personale

en: Package Management
ro: Administrare pachete

en: Packaging
ro: Împachetare

en: Physics
ro: Fizică

en: Players
ro: Playere

en: Plotting
ro: Punctare

en: Preferences
ro: Preferinţe

en: Presentation
ro: Prezentare

en: Printing
ro: Tipărire

en: Processor
ro: Procesare

en: Profiling
ro: Profilare

en: Programming
ro: Programare

en: Programs
ro: Programe

en: Publishing
ro: Publicare

en: Puzzles
ro: Puzzle

en: RAD
ro: Dezvoltare rapidă a aplicaţiilor

en: Recording
ro: Înregistrare

en: Remote
ro: La distanţă

en: Role-Playing
ro: Jucare rol

en: Science
ro: Ştiinţă

en: Scientific
ro: Ştiinţific

en: Screensavers
ro: Screensavere

en: Security
ro: Securitate

en: Services
ro: Servicii

en: Settings
ro: Setări

en: Simulation
ro: Simulare

en: Sound
ro: Sunet

en: Sound and Video
ro: Sunet şi video

en: Speech
ro: Dictare

en: Storage
ro: Stocare

en: Strategy
ro: Strategie

en: System
ro: Sistem

en: System Administration
ro: Administrare sistem

en: System Calls
ro: Chemări sistem

en: System Tools
ro: Unelte sistem

en: Technology
ro: Tehnologie

en: Terminals
ro: Terminale

en: Testing
ro: Testare

en: Text Editors
ro: Editoare text

en: Text Utilities
ro: Utilitare text

en: Tutorials
ro: Tutoriale

en: User Guides
ro: Ghiduri utilizator

en: Users
ro: Utilizatori

en: Utilities
ro: Utilitare

en: Utility
ro: Utilitar

en: Version Control
ro: Controlul versiunii

en: Video Conferencing
ro: Conferinţă video

en: Viewing
ro: Vizualizare

en: Visualisation
ro: Vizualizare

en: Web Publishing
ro: Publicare web

en: White Papers
ro: Cărţi albe

en: Window Managers
ro: Administratori ferestre

en: Word Processing
ro: Procesare text

en: Invalid category file.
ro: Fişier de categorii invalid.

en: Usage: scrollkeeper-tree-separate <tree file> <output directory>
ro: Mod de folosire: scrollkeeper-tree-separate <fişier arbore> <dosar de ieşier>

en: File does not contain well-formed XML
ro: Fişierul nu conţine XML bine format.

en: tree separation failed
ro: separarea arborelui a eşuat

en: Unable to create localized category file: %s
ro: Nu pot crea fişierul de categorii localizat: %s

en: Creating localized category file: %s
ro: Creez fişierul de categorii localizat: %s

en: Unable to create all localized category files.
ro: Nu pot crea toate fişierele de categorii localizate.

en: Cannot create temporary file: %s : %s
ro: Nu pot crea fişierul temporar: %s : %s

en: Cannot read file: %s : %s
ro: Nu pot citi fişierul: %s : %s

en: Document is not well-formed XML: %s
ro: Documentul nu este XML bine format: %s

en: Cannot stat file: %s : %s
ro: N-am putut stabili starea fişierului: %s : %s

en: Cannot apply stylesheet to document of type: %s
ro: Nu pot aplica stylesheetul la document de tipul %s

en: Cannot open output file: %s : %s
ro: Nu pot deschide fişierul de ieşire: %s : %s

en: Cannot stat stylesheet file: %s : %s
ro: N-am putut stabili starea fişierului stylesheet: %s : %s
