scrollkeeper 0.6 - en to no translation catalogue (174 entries)

en: Usage: scrollkeeper-install [-v] [-q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_DIR>] <OMF FILE>
no: Bruk: scrollkeeper-install [-v] [-p <SCROLLKEEPER_DB_KAT>] <OMF_FIL>

en: Could not create database.  Aborting install.
no: Kunne ikke opprette database. Avbryter installasjon.

en: Registering %s
no: Registrerer %s

en: Unable to register %s
no: Kunne ikke registrere %s

en: Usage: scrollkeeper-preinstall <DOC FILE> <OMF FILE> <NEW OMF FILE>
no: Bruk: scrollkeeper-preinstall <DOK_FIL> <OMF FIL> <NY OMF FIL>

en: Unable to update URL in OMF file %s.  Copying OMF file unchanged.
no: Kunne ikke oppdatere URL i OMF-fil %s. Kopierer OMF-fil uendret.

en: Usage: scrollkeeper-uninstall [-v] [-q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_DIR>] <OMF FILE>
no: Bruk: scrollkeeper-uninstall [-v] [-q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_KAT>] <OMF FIL>

en: Unregistering %s
no: Fjerner registrering av %s

en: Usage: %s [-v] [-q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_DIR>] [-o <OMF_DIR>]
no: Bruk %s [-v] [-q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_KAT>] [-o <OMF_KAT>]

en: %s: warning: %s overrides %s
no: %s: advarsel: %s overstyrer %s

en: Could not create database.  Aborting update.
no: Kunne ikke opprette database. Avbryter oppgradering.

en: %s: %s: is not a directory
no: %s: %s: er ikke en katalog

en: Updating %s
no: Oppdaterer %s

en: Unable to complete update.  Could not register %s
no: Kunne ikke fullføre oppdatering. Kunne ikke registrere %s

en: Cannot open temporary file.
no: Kan ikke åpne midlertidig fil

en: Usage: %s [-v] <LOCALE> <CATEGORY TREE FILE NAME>
no: Bruk: %s [-v] <LOCALE> <FILNAVN FOR KATEGORITRE>

en: No Content List for this locale!!!
no: Ingen innholdsliste for dette localet!!!

en: %s: out of memory: %s
no: %s: ikke mer minne: %s

en: OMF validation error: %s
no: Feil ved validering av OMF: %s

en: TOC file does not exist, is not readable, or is not well-formed XML: %s
no: TOC-filen eksisterer ikke, er ikke lesbar eller er ikke velutformet XML: %s

en: OMF file does not exist, is not readable, or is not well-formed XML: %s
no: OMF-filen eksisterer ikke, er ikke lesbar eller er ikke velutformet XML: %s

en: Could not parse ScrollKeeper-OMF DTD: %s
no: Kunne ikke forstå ScrollKeeper-OMF DTD: %s

en: OMF file [%s] does not validate against ScrollKeeper-OMF DTD: %s
no: OMF-fil [%s] validerer ikke mot ScrollKeeper-OMF DTD: %s

note: This should not happen
en: Failed to locate an <OMF> element.
no: Klarte ikke å finne et <OMF>-element.

note: This should not happen
en: <OMF> node has no children.
no: <OMF>-node har ingen barn.

en: Content list file does not exist, is not readable, or is not well-formed XML: %s
no: Filen med innholdslisten eksisterer ikke, er ikke lesbar eller er ikke velutformet XML: %s

en: Extended content list file does not exist, is not readable, or is not well-formed XML: %s
no: Fil som inneholder utvidet innholdsliste eksisterer ikke, er ikke lesbar eller er ikke velutformet XML: %s

en: wrong content list file %s
no: feil fil for innholdsliste %s

en: wrong extended content list file %s
no: feil fil for utvidet innholdsliste %s

en: %s missing
no: %s mangler

en: Could not create directory %s : %s
no: Kunne ikke opprette katalog %s: %s

en: OMF file was not well-formed.
no: OMF-filen var ikke velutformet.

en: Could not find root element of OMF file.
no: Kunne ikke finne rotelement i OMF-filen.

en: Root element of OMF file is not <omf>.
no: Rotelement i OMF-filen er ikke <omf>.

en: OMF file does not have <resource> element.
no: OMF-filen har ingen <resource>-elementer.

en: Usage: scrollkeeper-extract <xml file> <stylesheet 1> <output file 1> <stylesheet 2> <output file 2> ...
no: Bruk: scrollkeeper-extract <xml fil> <stilark 1> <utfil 1> <stilark 2> <utfil 2> ...

en: Unrecognized file type: %s
no: Ikke gjenkjent filtype: %s

en: 3D Modelling
no: 3D modellering

en: 3D Rendering
no: 3D rendering

en: Administration
no: Administrasjon

en: Amusement
no: Underholdning

en: Analysis
no: Analyse

en: Applets
no: Appleter

en: Applications
no: Applikasjoner

en: Arcade
no: Arkade

en: Archiving
no: Søker

en: Arts
no: Kunst

en: Astronomy
no: Astronomi

en: Astrophysics
no: Astrofysikk

en: Backups
no: Sikkerhetskopier

en: Biology
no: Bilologi

en: Board
no: Brett

en: Build Tools
no: Byggverktøy

en: CD Mastering
no: CD-bygging

en: Calculating
no: Kalkyle

en: Calendar
no: Kalender

en: Capture
no: Hent

en: Chat
no: Snakk

en: Chemistry
no: Kjemi

en: Clock
no: Klokke

en: Clocks
no: Klokker

en: Code Generators
no: Kodegeneratorer

en: Compression
no: Kompresjon

en: Computer Science
no: Informatikk

en: Config Files
no: Konfigurasjonsfiler

en: Configuration
no: Konfigurasjon

en: Configuration Tools
no: Konfigurasjonverktøy

en: Conversion
no: Konvertering

en: Core Desktop
no: Skrivebord

en: Cryptography
no: Kryptografi

en: Data Processing
no: Dataprosessering

en: Databases
no: Databaser

en: Debuggers
no: Feilsøkere

en: Development
no: Utvikling

en: Development Tools
no: Utviklingsverktøy

en: Display
no: Vis

en: Distributions
no: Distribusjoner

en: Drawing
no: Tegning

en: Editing
no: Redigering

en: Education
no: Utdanning

en: Email
no: E-post

en: English
no: Engelsk

en: Environments
no: Miljøer

en: Fax
no: Faks

en: Fighting
no: Slåssing

en: File Sharing
no: Fildeling

en: File Utilities
no: Filverktøy

en: Filesystems
no: Filsystemer

en: Financial
no: Finans

en: Firewall
no: Brannvegg

en: First Person Shooters
no: Skytespill

en: Fonts
no: Skrifttyper

en: Games
no: Spill

en: General
no: Generell

en: Genetics
no: Genetikk

en: Graphics
no: Grafikk

en: Hardware
no: Maskinvare

en: IDEs
no: IDEer

en: Input Devices
no: Innenheter

en: Internet
no: Internett

en: Internet Phone
no: Internettelefoni

en: Introductory
no: Innledende

en: Intrusion Detection
no: Innbruddsdeteksjon

en: Java
no: Japan

en: Kernels
no: Kjerner

en: Language
no: Språk

en: Libraries
no: Biblioteker

en: Licenses
no: Lisenser

en: Local
no: Lokal

en: Login Managers
no: Innloggingshåndterere

en: Math
no: Matte

en: Maths
no: Mattematikk

en: Messaging
no: Meldingshåndtering

en: Mixers
no: Miksere

en: Monitors
no: Monitorer

en: Music
no: Musikk

en: Network
no: Nettverk

en: Networking
no: Nettverk

en: Office
no: Kontor

en: Other
no: Annet

en: Package Management
no: Pakkehåndtering

en: Packaging
no: Pakking

en: Physics
no: Fysikk

en: Players
no: Spillere

en: Presentation
no: Presentasjon

en: Printing
no: Skriver ut

en: Processor
no: Prosessor

en: Profiling
no: Profilering

en: Programs
no: Programmer

en: Publishing
no: Publisering

en: Puzzles
no: Puslespill

en: Recording
no: Opptak

en: Remote
no: Ekstern

en: Role-Playing
no: Rollespill

en: Science
no: Vitenskap

en: Scientific
no: Vitenskapelig

en: Screensavers
no: Skjermsparere

en: Security
no: Sikkerhet

en: Services
no: Tjenester

en: Settings
no: Innstillinger

en: Simulation
no: Simulering

en: Sound
no: Lyd

en: Speech
no: Tale

en: Storage
no: Lagring

en: Strategy
no: Strategi

en: System Calls
no: Systemkall

en: Technology
no: Teknologi

en: Terminals
no: Terminaler

en: Text Editors
no: Tekstredigering

en: Text Utilities
no: Tekstverktøy

en: Tutorials
no: Lærebøker

en: Users
no: Brukere

en: Utilities
no: Verktøy

en: Utility
no: Verktøy

en: Version Control
no: Versjonskontroll

en: Video Conferencing
no: Videokonferanse

en: Viewing
no: Visning

en: Visualisation
no: Visualisering

en: Web Publishing
no: Web-publisering

en: Window Managers
no: Vindushåndterere

en: Word Processing
no: Tekstbehandling

en: Invalid category file.
no: Ugyldig kategorifil.

en: Usage: scrollkeeper-tree-separate <tree file> <output directory>
no: Bruk: scrollkeeper-tree-separate <trefil> <utdatakatalog>

en: File does not contain well-formed XML
no: Filen inneholder ikke velutformet XML

en: tree separation failed
no: separasjon av tre feilet

en: Unable to create localized category file: %s
no: Kunne ikke opprette lokalisert kategorifil:  %s

en: Creating localized category file: %s
no: Oppretter lokalisert kategorifil: %s

en: Unable to create all localized category files.
no: Kunne ikke opprette alle lokaliserte kategorifiler.

en: Cannot read file: %s : %s
no: Kan ikke lese fil: %s: %s

en: Document is not well-formed XML: %s
no: Dokumentet er ikke velutformet XML: %s

en: Cannot stat file: %s : %s
no: Kan ikke kjøre stat() på fil: %s: %s

en: Cannot apply stylesheet to document of type: %s
no: Kan ikke påføre stilark på dokument av type: %s

en: Cannot open output file: %s : %s
no: Kan ikke åpne utdatafil: %s: %s

en: Cannot stat stylesheet file: %s : %s
no: Kan ikke kjøre stat() på fil for stilark: %s : %s
