scrollkeeper - en to it translation catalogue (76 entries)

en: %s: %s: is not a directory
it: %s: %s: non è una directory

en: 3D Modelling
it: Modellazione 3D

en: 3D Rendering
it: Rendering 3D

en: Administration
it: Amministrazione

en: Amusement
it: Divertimento

en: Analysis
it: Analisi

en: AppleTalk
it: AppletTalk

en: Applets
it: Applet

en: Applications
it: Applicazioni

en: Archiving
it: Archiviazione

en: Arts
it: Arte

en: Astronomy
it: Astronomia

en: Astrophysics
it: Astrofisica

en: Backups
it: Backup

en: Biology
it: Biologia

en: Board
it: Scacchiera

en: CD Mastering
it: Masterizzazione CD

en: Calendar
it: Calendario

en: Chemistry
it: Chimica

en: Code Generators
it: Generatori di codice

en: Compression
it: Compressione

en: Config Files
it: File di configurazione

en: Configuration
it: Configurazione

en: Configuration Tools
it: Strumenti di configurazione

en: Conversion
it: Conversione

en: Cryptography
it: Crittografia

en: Databases
it: Database

en: Debuggers
it: Debugger

en: Development
it: Sviluppo

en: Development Tools
it: Strumenti di sviluppo

en: Distributions
it: Distribuzioni

en: Drawing
it: Disegno

en: Education
it: Educazione

en: English
it: Inglese

en: Environments
it: Ambienti

en: File Sharing
it: Condivisione file

en: Filesystems
it: Filesystem

en: Games
it: Giochi

en: General
it: Generale

en: Genetics
it: Genetica

en: Graphics
it: Grafica

en: Intrusion Detection
it: Rivelatori intrusione

en: Kernels
it: Kernel

en: Licenses
it: Licenze

en: Login Managers
it: Gestori di login

en: Math
it: Matematica

en: Maths
it: Matematica

en: Mixers
it: Mixer

en: Music
it: Musica

en: Network
it: Rete

en: Other
it: Altro

en: Package Management
it: Gestione pacchetti

en: Physics
it: Fisica

en: Printing
it: Stampa

en: Programs
it: Programmi

en: Recording
it: Registrazione

en: Role-Playing
it: Giochi di ruolo

en: Science
it: Scienza

en: Scientific
it: Scientifico

en: Screensavers
it: Screensaver

en: Security
it: Sicurezza

en: Services
it: Servizi

en: Settings
it: Impostazioni

en: Simulation
it: Simulazione

en: Sound
it: Suono

en: Strategy
it: Strategia

en: System
it: Sistema

en: Technology
it: Tecnologia

en: Terminals
it: Terminali

en: Text Editors
it: Editor di testo

en: Users
it: Utenti

en: Version Control
it: Controllo di versione

en: Video Conferencing
it: Videoconferenza

en: Visualisation
it: Visualizzazione

en: Web Publishing
it: Pubblicazione web

en: Window Managers
it: Window Manager
