Scrollkeeper - en to be translation catalogue (184 entries)

en: Usage: scrollkeeper-install [-v] [-q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_DIR>] <OMF FILE>
be: Выкарыстаньне: scrollkeeper_install [-v] [-q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_DIR>] <OMF ФАЙЛ>

en: Could not create database.  Aborting install.
be: Ня атрымалася стварыць базу даньняў. Усталёўка перарываецца.

en: Registering %s
be: Адбываецца рэгістрацыя %s

en: Unable to register %s
be: Немагчыма зарэгістраваць %s

en: Usage: scrollkeeper-preinstall <DOC FILE> <OMF FILE> <NEW OMF FILE>
be: Выкарыстаньне: scrollkeeper_preinstall <DOC ФАЙЛ> <OMF ФАЙЛ> <НОВЫ OMF ФАЙЛ>

en: Unable to update URL in OMF file %s.  Copying OMF file unchanged.
be: Немагчыма абнавіць URL у файле OMF %s. Файл OMF капуецца нязьмененым.

en: Usage: scrollkeeper-uninstall [-v] [-q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_DIR>] <OMF FILE>
be: Выкарыстаньне: scrollkeeper_uninstall [-v] -q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_DIR>] <OMF ФАЙЛ>

en: Unregistering %s
be: Адбываецца адмена рэгістрацыі %s

en: Usage: %s [-v] [-q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_DIR>] [-o <OMF_DIR>]
be: Выкарыстаньне: %s [-v] [-q] [-p <SCROLLKEEPER_DB_DIR>] [-o <OMF_DIR>]

en: %s: warning: %s overrides %s
be: %s: увага: %s перазапісвае %s

en: Could not create database.  Aborting update.
be: Ня атрымалася стварыць базу даньняў. Абнаўленьне перарываецца.

en: %s: %s: is not a directory
be: %s: %s: ня зьяўляецца каталёгам

en: Updating %s
be: Ідзе абнаўленьне %s

en: Unable to complete update.  Could not register %s
be: Немагчыма цалкам выканаць абнаўленьне. ня атрымалася зарэгістраваць %s

en: Cannot open temporary file.
be: Немагчыма адчыніць часовы файл.

en: Usage: %s [-v] <LOCALE> <CATEGORY TREE FILE NAME>
be: Выкарыстаньне: %s [-v] <ЛЯКАЛЬ> <ІМЯ ФАЙЛУ З ДРЭВАМ КАТЭГОРЫЯЎ>

en: No Content List for this locale!!!
be: Няма сьпісу зьместу для гэтае лякалі!!!

en: %s: out of memory: %s
be: %s: ня хапае памяці: %s

en: OMF validation error: %s
be: Памылка праверкі OMF на дапушчальнасьць: %s

en: TOC file does not exist, is not readable, or is not well-formed XML: %s
be: Файл TOC ня існуе, ня чытаецца ці ня зьяўляецца правільным дакумэнтам XML: %s

en: OMF file does not exist, is not readable, or is not well-formed XML: %s
be: Файл OMF ня існуе, ня чытаецца ці ня зьяўляецца правільным дакумэнтам XML: %s

en: Could not parse ScrollKeeper-OMF DTD: %s
be: Ня атрымалася разабраць ScrollKeeper-OMF DTD: %s

en: OMF file [%s] does not validate against ScrollKeeper-OMF DTD: %s
be: Файл OMF [%s] ня зьяўляецца дапушчальным з пункту погляду ScrollKeeper-OMF DTD: %s

note: This should not happen
en: Failed to locate an <OMF> element.
be: Збой падчас чытаньня перайсьці на элемэнт <OMF>.

note: This should not happen
en: <OMF> node has no children.
be: Вузел <OMF> ня мае нашчадкаў.

en: Content list file does not exist, is not readable, or is not well-formed XML: %s
be: Файл сьпісу зьместу ня існе, ня чытаецца ці ня зьяўляецца правільным дакумэнтам XML: %s

en: Extended content list file does not exist, is not readable, or is not well-formed XML: %s
be: Пашыраны файл сьпісу зьместу ня існуе, ня чытаецца ці ня зьяўляецца правільным дакумэнтам XML: %s

en: wrong content list file %s
be: памылковы файлу сьпісу зьместу %s

en: wrong extended content list file %s
be: памылковы файлу сьпісу зьместу %s

en: %s missing
be: %s адсутнічае

en: Could not create directory %s : %s
be: Ня атрымалася стварыць каталёг %s : %s

en: OMF file was not well-formed.
be: Файл OMF ня зьяўляецца правільным.

en: Could not find root element of OMF file.
be: Ня атрымалася адшукаць карэнны элемэнт у файле OMF.

en: Root element of OMF file is not <omf>.
be: Карэнны элемэнт у файле OMF ня зьяўляецца <omf>.

en: OMF file does not have <resource> element.
be: Файл OMF ня мае элемэнту <resource>.

en: Usage: scrollkeeper-extract <xml file> <stylesheet 1> <output file 1> <stylesheet 2> <output file 2> ...
be: Выкарыстаньне: scrollkeeper-extract <файл xml> <файл 1> <выхадны файл 1> <файл 2> <выхадны файл 2> ...

en: Unrecognized file type: %s
be: Нявызначаны тып файлу: %s

en: 3D Modelling
be: 3D мадэляваньне

en: 3D Rendering
be: Трохмэрны рэндэрынг

en: Accessibility
be: Зручнасьці

en: Accessories
be: Акцэсуары

en: Administration
be: Адміністраваньне

en: Amusement
be: Забавы

en: Analysis
be: Аналіз

en: Applets
be: Аплеты

en: Applications
be: Дастасаваньні

en: Arcade
be: Аркада

en: Archiving
be: Архіваваньне

en: Arts
be: Мастацтва

en: Astronomy
be: Астрыномія

en: Astrophysics
be: Астрафізыка

en: Backups
be: Рэзэрвовае капіяваньне

en: Biology
be: Біялёгія

en: Board
be: Настольныя

en: Build Tools
be: Срадкі распрацоўкі

en: CD Mastering
be: Стварэньне CD

en: Calculating
be: Вылічэньні

en: Calendar
be: Каляндар

en: Capture
be: Здымак

en: Chat
be: Чат

en: Chemistry
be: Хімія

en: Clock
be: Гадзіньнік

en: Clocks
be: Гадзіньнікі

en: Code Generators
be: Генератары коду

en: Compression
be: Сьцісканьне

en: Computer Science
be: Кампутаровая навука

en: Config Files
be: Файлы канфігураваньня

en: Configuration
be: Канфігураваньне

en: Configuration Tools
be: Сродкі канфігураваньня

en: Conversion
be: Пераўтварэньне

en: Core Desktop
be: Ядро стальца

en: Cryptography
be: Крыптаграфія

en: Data Processing
be: Апрацоўка даньняў

en: Database
be: База даньняў

en: Databases
be: Базы даньняў

en: Debuggers
be: Атладчыкі

en: Desktop
be: Сталец

en: Desktop Preferences
be: Уласьцівасьці стальца

en: Development
be: Распрацоўка

en: Development Tools
be: Інструмэнты распрацоўкі

en: Display
be: Адлюстраваньне

en: Distributions
be: Распаўсюд

en: Drawing
be: Рысаваньне

en: Editing
be: Рэдагаваньне

en: Education
be: Навучаньне

en: Email
be: Пошта

en: English
be: Ангельская

en: Environments
be: Асяродьдзі

en: Fax
be: Факс

en: Fighting
be: Бойка

en: File Sharing
be: Сумесны доступ да файлаў

en: File Utilities
be: Файлавыя уціліты

en: Filesystems
be: Файлавыя сыстэмы

en: Financial
be: Фінансы

en: Firewall
be: Брандмаўэр

en: First Person Shooters
be: Баевікі

en: Fonts
be: Шрыфты

en: Games
be: Гульні

en: General
be: Агульнае

en: Genetics
be: Генэтыка

en: Graphics
be: Графіка

en: Hardware
be: Абсталяваньне

en: IDEs
be: Інтэграваныя асяродьдзі

en: Input Devices
be: Прылады ўводу

en: Internet
be: Інтэрнэт

en: Internet Phone
be: Інтэрнэт-тэлефанія

en: Introductory
be: Азнаямленьне

en: Intrusion Detection
be: Вызначэньне пранікненьня

en: Kernels
be: Ядры

en: Language
be: Мова

en: Libraries
be: Бібліятэкі

en: Licenses
be: Ліцэнзыі

en: Local
be: Лякальнае

en: Login Managers
be: Мэнаджары ўваходу

en: Math
be: Матэматыка

en: Maths
be: Матэматычнае

en: Messaging
be: Паведамленьні

en: Mixers
be: Мікшары

en: Monitors
be: Маніторы

en: Multimedia
be: Мульцімедыя

en: Music
be: Музыка

en: Network
be: Сетка

en: Networking
be: Прагляд сеткі

en: News
be: Навіны

en: Office
be: Офіс

en: Other
be: Іншае

en: PIM
be: Пэрсанальны інфармацыйны мэнаджар

en: Package Management
be: Кіраваньне пакетамі

en: Packaging
be: Сыстэмы пакетаў

en: Physics
be: Фізыка

en: Players
be: Прайгравальнікі

en: Plotting
be: Рысаваньне

en: Preferences
be: Уласьцівасьці

en: Presentation
be: Прэзэнтацыя

en: Printing
be: Друк

en: Processor
be: Працэсар

en: Profiling
be: Прафіляваньне

en: Programming
be: Праграмаваньне

en: Programs
be: Праграмы

en: Publishing
be: Выдавецтва

en: Puzzles
be: Мазайкі

en: RAD
be: Хуткая распрацоўка дастасаваньняў (RAD)

en: Recording
be: Запіс

en: Remote
be: Аддаленыя

en: Role-Playing
be: Ролевыя

en: Science
be: Навука

en: Scientific
be: Навуковыя

en: Screensavers
be: Ахоўнікі экрану

en: Security
be: Бясьпека

en: Services
be: Паслугі

en: Settings
be: Наладкі

en: Simulation
be: Сымулятары

en: Sound
be: Гук

en: Sound and Video
be: Гук і відэа

en: Speech
be: Размова

en: Storage
be: Сховішча

en: Strategy
be: Стратэгія

en: Syslog
be: Сыстэмны лог

en: System
be: Сыстэма

en: System Administration
be: Сыстэмнае адміністраваньне

en: System Calls
be: Сыстэмныя выклікі

en: System Tools
be: Сыстэмныя інструмэнты

en: Technology
be: Тэхналёгія

en: Terminals
be: Тэрміналы

en: Testing
be: Тэставаньне

en: Text Editors
be: Тэкставыя рэдактары

en: Text Utilities
be: Тэкставыя уціліты

en: Tutorials
be: Навучаньне

en: User Guides
be: Кіраўніцтвы карыстальніка

en: Users
be: Карыстальнікі

en: Utilities
be: Уціліты

en: Utility
be: Уціліта

en: Version Control
be: Кантроль версыяў

en: Video
be: Відэа

en: Video Conferencing
be: Відэаканфэрэнцыі

en: Viewing
be: Прагляд

en: Virus
be: Вірус

en: Visualisation
be: Візуялізацыя

en: Web
be: Павуціньне

en: Web Publishing
be: Web-публікацыі

en: White Papers
be: Стандарты

en: Window Managers
be: Ваконныя мэнаджары

en: Word Processing
be: Апрацоўка тэксту

en: gtk++
be: Пакет gtk++
