Screem - en to sk translation catalogue (968 entries)

en: _New Site...
sk: _Nový projekt

en: Create a new site
sk: Vytvoriť nový projekt

en: _New Page...
sk: _Nová stránka...

en: Create a new page (add if working on a site)
sk: Vytvoriť novú stránku (pridať ak pracujete na projekte)

en: _New Blank Page
sk: _Nová prázdna stránka

en: Create a blank page (add if working on a site)
sk: Vytvoriť

en: _New Site Template
sk: _Nová šablóna projektu

en: Create a new site template
sk: Vytvoriť novú šablónu projektu

en: _Open Site...
sk: _Otvoriť projekt...

en: Open a site
sk: Otvoriť projekt

en: _Save Site
sk: _Uložiť projekt

en: Save a site
sk: Uložiť projekt

en: _Save Site as...
sk: _Uložiť projekt ako...

en: Save site as
sk: Uložiť projekt ako

en: _Close Site
sk: _Zatvoriť projekt

en: Close the current site
sk: Zatvoriť aktuálny projekt

en: _Recent Sites
sk: _Nedávne projekty

en: _Open Page...
sk: _Otvoriť stránku...

en: Open a single page
sk: Otvoriť samostatnú stránku

en: _Save Page
sk: _Uložiť stránku

en: Save the current page
sk: Uožiť aktuálnu stránku

en: _Save Page as...
sk: _Uložiť stránku ako...

en: Save the current page as
sk: Uložiť aktuálnu stránku ako

en: _Close Page
sk: _Zatvoriť stránku

en: Close the current page
sk: Zatvoriť aktuálnu stránku

en: _Recent Pages
sk: _Nedávne stránky

en: Paste Encoded
sk: Vložiť kódovane

en: Paste the clipboard, encoding html entities where needed
sk: Vložiť schránku, kódovať html prvky, kde je to potrebné

en: Goto Line...
sk: Ísť na riadok...

en: Move the cursor to the specified line
sk: Presunúť kurzor na zadaný riadok

en: Switch to the Editor view
sk: Prepnúť do zobrazenia editora

en: Preview
sk: Ukážka

en: Switch to the Preview view
sk: Prepnúť do zobrazenia ukážky

en: Link
sk: Odkaz

en: Switch to the Link view
sk: Prepnúť do zobrazenia odkazov

en: View Side Panel
sk: Zobraziť bočný panel

en: Show/Hide the side panel
sk: Ukázať/Skryť bočný panel

en: View Messages
sk: Zobraziť správy

en: Show/Hide the messages
sk: Ukázať/Skryť správy

en: _Checkout site
sk: _Vyňať projekt

en: Obtain site from cvs
sk: Získať projekt z cvs

en: _Update site
sk: _Aktualizovať projekt

en: Update local copy of site
sk: Aktualizovať lokálnu kópiu projektu

en: _Update page
sk: _Aktualizovať stránku

en: Update local copy of page from CVS
sk: Aktualizovať lokálnu kópiu stránky z CVS

en: _Import site...
sk: _Importovať projekt...

en: Add the site to the cvs repository
sk: Vložiť projekt do cvs archívu

en: _Commit site...
sk: _Potvrdiť projekt...

en: Commit all changes made to site
sk: Potvrdiť všetky zmeny urobené v projekte

en: _Commit page...
sk: _Potvrdiť stránku...

en: Commit the current page
sk: Potvrdiť aktuálnu stránku

en: Loaded DTDs
sk: DTD nahrané

en: DTDs supported by Screem
sk: DTD podporované Screemom

en: Site Template Editor
sk: Editor šablóny projektu

en: Edit a Site Template
sk: Upraviť šablónu projektu

en: _Site...
sk: _Projekt...

en: Alter site settings
sk: Zmeniť nastavenia projektu

en: Tip of the Day...
sk: Tip dňa...

en: Show the Tip of the Day
sk: Ukázať tip dňa

en: _Insert
sk: _Vložiť

en: _Tools
sk: _Pomôcky

en: Invalid HTTP status line in status element at line %d of response:
    Status line was: %s
sk: Chybný HTTP štatút v stavovom prvku na riadku %d:
    Stavový riadok bol: %s

en: document root
sk: hlavný priečinok

en: unknown element
sk: neznámy prvok

en: unspecified
sk: nešpecifikovaný

en: XML is not valid (%s found in parent %s)
sk: XML nie je správne (%s nájdené v predkovi %s)

en: Unknown XML element `%s (in %s)'
sk: Neznámy XML prvok `%s (v %s)'

en: Server does not allow partial GETs.
sk: Server nepodporuje čiastočný GET.

en: Could not write to file: %s
sk: Nemôžem zapisovať do súboru: %s

en: Could not read chunk size
sk: Nemôžem čítať chybnú veľkosť

en: Could not parse chunk size
sk: Nemôžem rozdeliť chybnú veľkosť

en: Could not read response body
sk: Nemôžem čítať telo odpovede

en: Error reading chunked response body
sk: Chyba čítania kontrolovaného tela odpovede

en: %s: connection was closed by proxy server.
sk: %s: spojenie bolo prerušené proxy servrom.

en: %s: connection was closed by server.
sk: %s: spojenie bolo ukončené servrom.

en: %s: connection timed out.
sk: %s: čas spojenia vypršal.

en: %s: socket error.
sk: %s: chyba soketu.

en: Could not send request
sk: Nemôžem odoslať žiadosť

note: error
en: Error waiting for response
sk: Chyba pri čakaní na odpoveď

en: Could not send request body
sk: Nemôžem zaslať telo odpovede

en: Could not read status line
sk: Nemôžem čítať stavový riadok

en: Could not parse response status line.
sk: Nemôžem rozložiť stavový riadok odpovede.

en: Error reading response headers
sk: Chyba pri čítaní hlavičiek odpovede

en: Error sending request body
sk: Chyba pri odosielaní tela odpovede

en: Could not negotiate SSL session
sk: Nemôžem zabezpečiť SSL sedenie

en: Response header too long
sk: Hlavička odpovede je príliš dlhá

en: Malformed header line.
sk: Chybný riadok hlavičky.

en: Proxy server was not authenticated correctly.
sk: Proxy server nebol správne overený.

en: Server was not authenticated correctly.
sk: Server nebol správne overený.

en: Could not create SSL connection through proxy server
sk: Nemôžem vytvoriť SSL spojenie cez proxy server

en: Could not connect to proxy server
sk: Nemôžem sa pripojiť k proxy servru

en: Could not connect to server
sk: Nemôžem sa pripojiť k servru

note: This might not or might not be an error depending on the context.
en: Connection was closed by server
sk: Server ukončil spojenie

en: Line too long
sk: Riadok je príliš dlhý

en: Host not found
sk: Hostiteľ nebol nájdený

en: Host not found (try again later?)
sk: Hostiteľ nebol nájdený (skúsiť opakovať neskôr?)

en: Host exists but has no address.
sk: Hostiteľ existuje, no nemá adresu.

en: Non-recoverable error in resolver library.
sk: V rozkladacej knižnici bola nájdená neopraviteľná chyba.

en: This application does not have SSL support.
sk: Tento program nepodporuje SSL.

en: Filling entropy pool
sk: Zapĺňam súbor prostriedkov

en: Failed to find enough entropy on your system
sk: Nemôžem nájsť dosť prostriedkov vo vašom systéme

en: SSL disabled due the lack of entropy
sk: SSL je vypnuté kôli chýbajúcim prostriedkom

en: Unable to get certificate from peer
sk: Nemôžem získať certifikát

en: SSL connection using %s
sk: SSL pripojenie používa %s

en: Unknown
sk: Neznámy

en: [unable to calculate]
sk: [nemôžem vypočítať]

en: [invalid date]
sk: [chybný dátum]

en: Server certificate is not yet valid
sk: Certifikát servra nie je momentálne správny

en: Server certificate has expired
sk: čas certifikátu servra vypršal

en: This certificate belongs to:
sk: Tento certifikát patrí:

en: This certificate was issued by:
sk: Tento certifikát bol vydaný:

en: This certificate is valid
sk: Tento certifikát je správny

en:    from %s
sk:    z %s

en:      to %s
sk:      pre %s

en: Fingerprint: %s
sk: Odtlačok prsta: %s

en: SSL Certificate check
sk: SSL overenie certifikátu

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always
sk: (o)dmietnúť, prijať (r)az, (p)rijať vždy

en: roa
sk: orp

en: (r)eject, accept (o)nce
sk: (o)dmietnúť, prijať (r)az

en: ro
sk: or

en: Exit
sk: Koniec

en: Help
sk: Pomocník

en: Warning: Couldn't save certificate
sk: Varovanie: Nemôžem uložiť certifikát

en: Certificate saved
sk: Certifikát uložený

en: Colour...
sk: Farba...

en: Insert a colour
sk: Vložiť farbu

note: place menu item after image under insert
en: _Insert/
sk: _Vložiť/

en: Colour Browser
sk: Prehliadač farieb

en: Open Stylesheet editor
sk: Otvoriť editor Zostáv štýlov

en: _Tools/
sk: _Pomôcky/

en: CSS Wizard
sk: Sprievodca CSS

note: Open File Selection Window
en: Select CSS file to Open
sk: Otvoriť CSS súbor

en: Select filename for CSS file
sk: Vyberte názov pre CSS súbor

note: * Translatable strings file generated by Glade. * Add this file to your project's POTFILES.in. * DO NOT compile it as part of your application.
en: Create a new style
sk: Vytvoriť nový štýl

en: _New Style
sk: _Nový štýl

en: _Delete Style
sk: _Vymazať štýl

en: Enter Style Name
sk: Zadajte názov štýlu

en: Style name:
sk: Názov štýlu:

en: Class:
sk: Trieda:

en: Pseudo-class:
sk: Pseudo-trieda:

en: _New
sk: _Nový

en: Create a new stylesheet
sk: Vytvoriť novú zostavu štýlov

en: New Stylesheet
sk: Nová zostava

en: Open a stylesheet
sk: Otvoriť zostavu

en: Open Stylesheet
sk: Otvoriť zostavu

en: Save a stylesheet
sk: Uložiť zostavu štýlov

en: Save Stylesheet
sk: Uložiť zostavu

en: Close CaSSIUS
sk: Zatvoriť CaSSIUS

en: Close Wizard
sk: Ukončiť sprievodcu

en: Insert stylesheet into editor
sk: Vložiť zostavu štýlov do editora

en: Insert Stylesheet
sk: Vložiť zostavu štýlov

en: Insert current style into editor
sk: Vložiť aktuálny štýl do editora

en: Insert Style
sk: Vložiť štýl

en: Class
sk: Trieda

en: Pseudo Class
sk: Pseudo trieda

en: font-family
sk: písmo-rodina

en: font-style
sk: písmo-štýl

en: font-variant
sk: písmo-variant

en: font-weight
sk: písmo-šírka

en: font-size
sk: písmo-veľkosť

en: color
sk: farba

en: normal
sk: normálne

en: italic
sk: šikmé

en: oblique
sk: tučné

en: small-caps
sk: malými

en: Pick a color
sk: Výber farby

en: Font
sk: Písmo

en: background-color
sk: pozadie-farba

en: background-image
sk: pozadie-obrázok

en: background-repeat
sk: pozadie-opakovanie

en: background-attachment
sk: pozadie-príloha

en: background-position
sk: pozadie-pozícia

en: Select background image
sk: Vyberte obrázok pozadia

en: repeat
sk: opakovať

en: repeat-x
sk: opakovať-x

en: repeat-y
sk: opakovať-y

en: no-repeat
sk: neopakovať

en: scroll
sk: rolovať

en: fixed
sk: fixovať

en: Background
sk: Pozadie

en: line-height
sk: riadok-výška

en: text-indent
sk: text-odsadenie

en: text-align
sk: text-zarovnanie

en: text-transform
sk: text-zmena

en: vertical-align
sk: vertikálne-zarovnanie

en: text-decoration
sk: text-dekorácia

en: letter-spacing
sk: písmeno-medzery

en: word-spacing
sk: slovo-medzery

en: none
sk: žiadne

en: underline
sk: podčiarknuté

en: overline
sk: prečiarknuté

en: line-trough
sk: čiara-cez

en: blink
sk: blikajúce

en: baseline
sk: základné

en: sub
sk: dolný index

en: super
sk: horný index

en: top
sk: hore

en: text-top
sk: text-vrch

en: middle
sk: stred

en: bottom
sk: spodok

en: text-bottom
sk: text-spodok

en: capitalize
sk: kapitalizovať

en: uppercase
sk: veľkými

en: lowercase
sk: malými

en: left
sk: vľavo

en: right
sk: vpravo

en: center
sk: stred

en: justify
sk: zarovnať

en: margin-top
sk: okraj-horný

en: margin-right
sk: okraj-pravý

en: margin-bottom
sk: okraj-dolný

en: margin-left
sk: okraj-ľavý

en: padding-top
sk: výplň-vrch

en: padding-right
sk: výplň-vpravo

en: padding-bottom
sk: výplň-dolu

en: padding-left
sk: výplň-vľavo

en: auto
sk: automaticky

en: Box
sk: Rám

en: top colour
sk: vrchná farba

en: right colour
sk: pravá farba

en: bottom colour
sk: spodná farba

en: left colour
sk: ľavá farba

en: top width
sk: vrchná šírka

en: right width
sk: pravá šírka

en: bottom width
sk: spodná šírka

en: left width
sk: ľavá šírka

en: thin
sk: tenké

en: medium
sk: stredné

en: top style
sk: vrchný štýl

en: right style
sk: pravý štýl

en: bottom style
sk: spodný štýl

en: left style
sk: ľavý štýl

en: dotted
sk: bodkovaný

en: dashed
sk: čiarkovaný

en: solid
sk: plný

en: double
sk: dvojitý

en: groove
sk: drážka

en: ridge
sk: vystúply

en: inset
sk: priložený

en: outset
sk: začiatočný

en: Border
sk: Okraj

en: clear
sk: vyčistiť

en: float
sk: plávajúce

en: height
sk: výška

en: width
sk: šírka

en: both
sk: oba

en: Size/Placement
sk: Veľkosť/Umiestnenie

en: display
sk: zobraziť

en: white-space
sk: biele-znaky

en: list-style-type
sk: zoznam-štýl

en: list-style-image
sk: zoznam-obrázok

en: list-style-position
sk: zoznam-pozícia

en: Select list-style-image
sk: Vyberte obrázok zoznamu

en: Classification
sk: Klasifikácia

en: CaSSIUS - Casscading Style Sheet Intergration Under SCREEM
sk: CaSSIUS - Casscading Style Sheet Intergration v SCREEMe

en: You already have a stylesheet open...
sk: Zostava štýlov je už otvorená...

en: Information
sk: Informácia

en: Save
sk: Uložiť

en: Discard
sk: Zrušiť

en: Would you like to save the current stylesheet?
sk: Chcete uložiť aktuálnu zostavu štýlov?

en: Entity...
sk: Objekt...

en: Insert a special character entity
sk: Vložiť špeciálny znak

note: * Translatable strings file generated by Glade. * Add this file to your project's POTFILES.in. * DO NOT compile it as part of your application.
en: Screem: Entity Wizard
sk: Screem: Sprievodca objektom

en: Insert
sk: Vložiť

en: Name
sk: Meno

en: Entity
sk: Objekt

en: ISO-8859-1
sk: ISO-8859-2

en: Math/Greek.Symbolic
sk: Matematické/Grécke symboly

en: Markup/Internationalisation
sk: Značkové/Medzinárodné

en: Form...
sk: Formulár...

en: Insert a Form
sk: Vložiť formulár

note: * Translatable strings file generated by Glade. * Add this file to your project's POTFILES.in. * DO NOT compile it as part of your application.
en: Form Wizard
sk: Sprievodca formulárom

en: Type
sk: Typ

en: Value
sk: Hodnota

en: Method =
sk: Metóda =

en: Action =
sk: Činnosť =

en: Enctype =
sk: Typ =

en: Frames...
sk: Rámy...

en: Define a frameset
sk: Definovať rámy

note: * Translatable strings file generated by Glade. * Add this file to your project's POTFILES.in. * DO NOT compile it as part of your application.
en: Screem: Frame Wizard
sk: Screem: Sprievodca rámami

en: Styles
sk: Štýly

en: Layout
sk: Rozmiestnenie

en: Frame Settings
sk: Možnosti rámu

en: src =
sk: zdroj =

en: Select page to display in frame:
sk: Vyberte stránku, ktorá sa zobrazí v ráme:

en: Width =
sk: Šírka =

en: Height =
sk: Výška =

en: noresize
sk: nemeniť veľkosť

en: has border
sk: má okraj

en: Scrolling =
sk: Rolovanie =

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Auto
sk: Automaticky

en: name =
sk: meno =

en: Image Gallery
sk: Galéria obrázkov

en: Gallery Wizard
sk: Sprievodca gelériou

en: Rows:
sk: Riadky:

en: Image directory:
sk: Adresár obrázkov:

en: Columns:
sk: Stĺpce:

en: Select Image Directory
sk: Vyberte adresár obrázkov

en: Image...
sk: Obrázok...

en: Insert an Image
sk: Vložiť obrázok

en: Image Wizard
sk: Sprievodca obrázkom

note: * Translatable strings file generated by Glade. * Add this file to your project's POTFILES.in. * DO NOT compile it as part of your application.
en: Screem: Image Wizard
sk: Screem: Sprievodca obrázkom

en: Image
sk: Obrázok

en: Location:
sk: Umiestenie:

en: Select Image
sk: Vyberte obrázok

en: The path name of the image
sk: Cesta k obrázku

en: Alt text:
sk: Alternatívny text:

en: Text to display if the browser  is not displaying images
sk: Text, ktorý sa zobrazí ak prehliadač nezobrazí obrázok

en: Width:
sk: Šírka:

en: Set image width
sk: Nastaviť šírku obrázku

en: Width of the image or thumbnail
sk: Šírka obrázku alebo ukážky

en: Height:
sk: Výška:

en: Set image height
sk: Nastaviť výšku obrázku

en: Height of the image or thumbnail
sk: Výška obrázku alebo ukážky

en: Alignment:
sk: Zarovnanie:

en: bottom
    middle
    top
    left
    center
    abscenter
    right
sk: dolu
    stred
    hore
    vľavo
    stred
    abs.stred
    vpravo

en: Alignment of text to the image
sk: Zarovnanie textu k obrázku

en: Border:
sk: Okraj:

en: Width of border around image if its a link
sk: Šírka okraja okolo obrázka ak je obrázok odkazom

en: Hspace:
sk: Hmedzery:

en: Horizontal space between image and text
sk: Horizontálne medzery madzi obrázkami a textom

en: VSpace:
sk: Vmedzery:

en: Vertical space between image an text
sk: Vertikálne medzery medzi obrázkom a textom

en: Make thumbnail
sk: Vytvoriť ukážku

en: Copy to page's location
sk: Kopírovať do umiestnenia stránky

en: Image Details:
sk: Podrobnosti obrázku:

en: Initial Width:
sk: Počiatočná šírka:

en: Initial Height:
sk: Počiatočná výška:

en: File Size:
sk: Veľkosť súboru:

en: Link...
sk: Odkaz...

en: Insert a link
sk: Vložiť odkaz

en: Link Wizard
sk: Sprievodca odkazom

note: * Translatable strings file generated by Glade. * Add this file to your project's POTFILES.in. * DO NOT compile it as part of your application.
en: Screem: Link Wizard
sk: Screem: Sprievodca odkazom

en: Link Text
sk: Text odkazu

en: Link To
sk: Odkaz na

en: other
sk: iný

en: mailto
sk: pošta

en: Target
sk: Zarážka

en: Mail Page
sk: Poštová stránka

en: Mail Wizard
sk: Sprievodca poštou

en: Subject:
sk: Vec:

en: To:
sk: Pre:

en: Info: HTML shouldn't really be used for email
sk: Informácia: HTML nemôže vskutočnosti odosielať poštu

en: SSI directive...
sk: SSI príkaz...

en: Insert a Server-side Include
sk: Vložiť Server-side include

en: Insert a 'Server-Side Include' directive.
sk: Vložiť 'Server-Side Include' príkaz.

en: Include
sk: Vloženie

en: Should be a relative path. A leading slash denotes the root of your website only.
sk: Môže byť relatívna cesta. Počiatočné lomítko znamená hlavný priečinok vašej internetovej stránky.

en: Filename:
sk: Názov súboru

en: File information
sk: Súbor

en: Size
sk: Veľkosť

en: Modification time
sk: Čas úpravy

en: Variables
sk: Premenné

en: Print variables
sk: Tlač premenných

en: Set a variable
sk: Nastaviť premennú

en: Variable name:
sk: Názov premennej:

en: Value:
sk: Hodnota:

en: Configuration
sk: Konfigurácia

en: help
sk: pomocník

en: Bytes
sk: Bajtov

en: Kb or Mb
sk: Kb alebo Mb

en: Time format:
sk: Formát času:

en: Error message:
sk: Chybová správa:

en: Size format:
sk: Formát veľkosti:

en: Execute
sk: Spustiť

en: Shell
sk: Príkazový riadok

en: Variable:
sk: Premenná:

en: Date (GMT)
sk: Dátum (GMT)

en: Date (Local)
sk: Dátum (Lokálny)

en: Document Name
sk: Názov dokumentu

en: Document URI
sk: URI dokumentu

en: Last Modified
sk: Posledná úprava

en: Conditionals
sk: Podmienky

en: Test expression:
sk: Testovací výraz:

en: Table...
sk: Tabuľka...

en: Insert a Table
sk: Vložiť tabuľku

note: * Translatable strings file generated by Glade. * Add this file to your project's POTFILES.in. * DO NOT compile it as part of your application.
en: Table Wizard
sk: Sprievodca tabuľkou

en: Rows / Cols
sk: Riadky / Stĺpce

en: Number of Rows:
sk: Počet riadkov:

en: Number of Cols:
sk: Počet stĺpcov:

en: The number of rows in the table
sk: Počet riadkov v tabuľke

en: The number of columns in the table
sk: Počet stĺpcov v tabuľke

en: Alignment
sk: Zarovnanie

en: Left
sk: Vľavo

en: Centre
sk: Na stred

en: Right
sk: Vpravo

en: Caption / Summary
sk: Titulok / Obsah

en: above table
sk: nad tabuľkou

en: below table
sk: pod tabuľkou

en: Include Summary
sk: Vložiť obsah

en: Include Caption
sk: Vložiť nadpis

en: A short summary of the table contents
sk: Krátke zhrnutie obsahu tabuľky

en: Attributes
sk: Vlastnosti

en: Border line width
sk: Šírka okraja

en: The border width in pixels
sk: Šírka okraja v pixeloch

en: Pixels
sk: Pixely

en: Cell Spacing
sk: Medzery bunky

en: number of pixels to place between cells
sk: počet pixelov medzi bunkami

en: Pixels between cells
sk: Pixelov medzi bunkami

en: Cell Padding
sk: Vyplnenie bunky

en: Number of pixels to add to cell width
sk: Počet pixelov, ktoré sa pridajú k šírke bunky

en: Table Width
sk: Šírka tabuľky

en: The width the table should occupy
sk: šírka, ktorú zaberie tabuľka

en: % of window
sk: % okna

en: Use Colour:
sk: Použiť farbu:

en: The background colour for the table
sk: Farba pozadia tabuľky

en: Use Image:
sk: Použiť obrázok:

en: Unknown system error
sk: Neznáma systémová chyba

en: The connection timed out.
sk: Čas spojenia vypršal.

en: The server did not authenticate itself correctly.
    Report this error to your server administrator.
sk: Server sa správne neoveril.
    Nahláste túto chybu vášmu servrovému administrátorovi.

en: The proxy server did not authenticate itself correctly.
    Report this error to your proxy server administrator.
sk: Proxy server sa správne neoveril.
    Nahláste túto chybu správcovi proxy servra.

en: SSL support has not be compiled in.
sk: Podpora SSL nebola zahrnutá pri kompilácii.

en: The server does not appear to be a WebDAV server.
sk: Server nevypadá byť WebDAV servrom.

en: The server does not support the executable live property.
sk: Server nepodporuje spustiteľné vlastnosti.

en: Could not open file:
sk: Nemôžem otvoriť súbor:

en: Could not write to file:
sk: Nemôžem zapisovať do súboru:

en: Could not access resource
sk: Nemôžem pristupovať k zdroju

en: ^[yY]
sk: ^[aA]

en: Could not set modification time of local file.
sk: Nemôžem nastaviť čas modifikácie lokálneho súboru.

en: Upload succeeded, but could not retrieve modification time.
    If this message persists, turn off safe mode.
sk: Aktualizácia bola úspešná, ale nemôžem získať čas úprav.
    Ak sa táto správa opakuje, vypnite bezpečný režim.

en: Remote file has been modified - not overwriting with local changes
sk: Vzdialený súbor bol zmenený - neprepísaný lokálnymi zmenami.

en: Could not examine file.
sk: Nemôžem obsadiť súbor.

en: Could not checksum file
sk: Nemôžem urobiť kontrolný súčet súboru

en: The target of the symlink could not be read.
sk: Nemôžem nájsť cieľ systémového odkazu.

en: Upload
sk: Aktualizácia

en: Upload the site
sk: Aktualizovať projekt

en: Upload Wizard
sk: Sprievodca aktualizáciou

en: Remote path must being with ~ or /
sk: Vzdialená cesta musí začínať ~ alebo /

en: Local path must being with ~ or /
sk: Lokálna cesta musí začínať ~ alebo /

en: Could not retrieve information about your local files.
sk: Nemôžem získať informácie o lokálnych súboroch.

note: couldn't get info on local site files
en: Couldn't retrieve information about local files
sk: Nemôžem získať informácie o lokálnych súboroch

en: No site name given
sk: Nezadali ste názov projektu

en: No server name given.
sk: Nezadali ste názov servra.

en: No remote directory given.
sk: Nezadali ste vzdialený adresár.

en: No local directory given.
sk: Nezadali ste lokálny adresár.

en: The local dir couldn't be accessed.
sk: Nemôžem pristupovať k lokálnemu adresáru.

en: There was a problem with the port number for this site.
sk: Vyskytol sa problém s číslom portu tohoto projektu.

en: Sorry, the symbolic links option you chose is not supported
    by this transfer protocol. Please choose another option.
sk: Prepáčte, ale možnosti symbolického odkzu, ktoré ste vybrali nei sú 
    podporované prenosovým protokolom. Vyberte prosím inú možnosť.

en: This protocol does not support relative remote directories.
sk: Tento protokol nepodporuje relatívne vzdialené adresáre.

en: The protocol you are attempting to use does
    not currently support maintaining permissions.
sk: Protokol, ktorý sa pokúšate použiť,
    aktuálne nepodporuje udržiavanie práv.

en: The local dir is invalid.
sk: Lokálny adresár je chybný.

en: There was an undetermined problem verifying the correctness of your site definition. Please report this to the maintainer.
sk: Pri zisťovaní správnosti vášho projektu sa vyskytla neznáma chyba. Prosím zašlite túto správu správcovi.

en: This appears to be the first time you have attempted to upload
    this website. What is the state of the remote site?
sk: Toto je asi prvý krát, čo idete aktualizovať túto internetovú
    stránku. Aká je pozícia vzdialenej stránky?

en: Empty
sk: Prázdny

en: Already uploaded
sk: Už je aktualizované

en: There was a problem authenticating with the remote server.
sk: Pri overení vzdialeného servra sa vyskytol problém.

en: Could not resolve the remote site's hostname.
sk: Nemôžem rozpoznať názov vzdialenej stránky.

en: Could not establish a connection to the remote site.
sk: Nemôžem zabezpečiť spojenie s vzdialeným servrom.

en: Update Failed (Authentication problems)
sk: Aktualizácia zlyhala (problém s overením)

en: Update was aborted.
sk: Aktualizácia bola zrušená.

note: replace this with a custom dialog containing the errors, a la Xsitecopy
en: There were errors.
sk: Vyskytli sa chyby.

en: Looking up hostname...
sk: Hľadám názov hostiteľa...

en: Attempting to connect...
sk: Pokúšam sa o spojenie...

en: Connected.
sk: Spojené.

en: Commiting updates to %s...
sk: Potvrdzujem aktualizáciu %s...

en: Creating directory...
sk: Vytváram adresár...

note: can we move dirs yet?
en: Deleting directory...
sk: Mažem adresár...

en: Uploading...
sk: Aktualizujem...

en: Deleting...
sk: Vymazávam...

en: Moving...
sk: Premiestňujem...

en: ARG! The file hasn't changed, we shouldn't be doing anything!
sk: Súbor nebol upravovaný nemusíme nič robiť!

en: Authentication required for %s on %s `%s':
sk: Overenie potrebné pre %s na %s `%s':

en: Authentication required on %s `%s':
sk: Overenie potrebné na %s `%s':

note: couldn't access it
en: Couldn't access ~/.sitecopy
sk: Nemôžem pristupovať k ~/.sitecopy

note: couldn't make it
en: Couldn't create ~/.sitecopy
sk: Nemôžem vytvoriť ~/.sitecopy

note: * Translatable strings file generated by Glade. * Add this file to your project's POTFILES.in. * DO NOT compile it as part of your application.
en: Update Progress
sk: Priebeh aktualizácie

en: View Errors
sk: Zobraziť chyby

en: Click Upload to begin.
sk: Začnete stlačením tlačítka Aktualizácia.

en: Status:
sk: Stav:

en: To:
sk: Na:

en: Current Progress
sk: Aktuálny priebeh

en: Total Progress
sk: Celkový priebeh

en: Keep going if there is a problem creating directories.
sk: Zistite, či nenastal problém pri vytváraní adresárov.

en: Errors during the recent update
sk: Počas ostatnej aktualizácie sa vyskytli chyby

en: There were errors with the following files and/or directories:
sk: Chyby nastali pri nasledujúcich súboroch a/alebo adresároch:

en: File/Directory Name
sk: Názov súboru/adresára

en: Error code/message
sk: Chybový kód/správa

en: Fetch file state
sk: Stav vybraného súboru

en: Awaiting user input
sk: Očakávam používateľský vstup

en: Found information about these files
sk: Nájdené informácie o týchto súboroch

en: Upload Single File
sk: Aktualizácia samostatný súbor

en: Username:
sk: Používateľ:

en: Password:
sk: Heslo:

en: Path:
sk: Cesta:

en: Screem: Authentication
sk: Screem: Overenie

en: message will be written here by the code
sk: správa tu bude zapísaná kódom

en: Password:
sk: Heslo:

en: Username:
sk: Používateľ:

en: Tag to get help on
sk: Pomocník pre tento tag

en: help about tag
sk: pomocník o tagu

en: Print current file
sk: Tlač aktuálneho súboru

en: Print
sk: Tlač

en: Preview printing
sk: Ukážka pred tlačou

en: Print Preview
sk: Ukážka pred tlačou

en: Find text
sk: Nájsť text

en: Find
sk: Nájsť

en: View current page in external browser
sk: Zobraziť aktuálnu stránku v externom prehliadači

en: View
sk: Zobraziť

en: View Site todo list
sk: Zobraziť zoznam Úloh

en: Todo
sk: Úlohy

en: Spellcheck page
sk: Skontrolovať pravopis

en: Spellcheck
sk: Pravopis

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Paste
sk: Vložiť

en: New Site
sk: Nový projekt

en: Open Site
sk: Otvoriť projekt

en: Save Site
sk: Uložiť projekt

en: Bold Tag
sk: Tag široké

en: Bold
sk: Široké

en: Italic Tag
sk: Tag šikmé

en: Italic
sk: Šikmé

en: Underline Tag
sk: Tag podčiarknuté

en: Underline
sk: Podčiarknuté

en: New paragraph
sk: Nový odstavec

en: Paragraph
sk: Odstavec

en: Bulleted List
sk: Krúžkový zoznam

en: Bullet list
sk: Krúžkový zoznam

en: Numbered List
sk: Číslovaný zoznam

en: Number List
sk: Číslovaný zoznam

en: indent level -1
sk: odsadenie -1

en: Indent -
sk: Odsadenie -

en: Indent level +1
sk: Odsadenie +1

en: Indent +
sk: Odsadenie +

en: Left align text
sk: Zarovnať text vľavo

en: Centre align text
sk: Zarovnať text na stred

en: Right align text
sk: Zarovnať text vpravo

en: Justify text
sk: Zarovnať text

en: Justify
sk: Zarovnať

en: Quickbar
sk: Úpravy

en: <font> element
sk: prvok <font>

en: <pre> element
sk: prvok <pre>

en: Subscript
sk: Dolný index

en: Superscript
sk: Horný index

en: Fonts
sk: Písmo

en: <table> element
sk: prvok <table>

en: <tr> element
sk: prvok <tr>

en: <th> element
sk: prvok <th>

en: <td> element
sk: prvok <td>

en: <caption> element
sk: prvok <caption>

en: Tables
sk: Tabuľky

en: form text area
sk: textová oblasť

en: textarea
sk: textová oblasť

en: form input box
sk: vstupné políčko

en: input box
sk: vstupné políčko

en: form file input box
sk: políčko súbor

en: file input
sk: políčko súbor

en: form button
sk: tlačítko

en: button
sk: tlačítko

en: form checkbutton
sk: zaškrtávacie tlačítko

en: checkbutton
sk: zaškrtávacie tlačítko

en: form radiobutton
sk: prepínacie tlačítko

en: radiobutton
sk: prepínacie tlačítko

en: form option menu
sk: rolovacie políčko

en: option menu
sk: rolovacie políčko

en: Forms
sk: Formuláre

en: Edit helper scripts
sk: Upraviť skript pomocníka

en: Edit Helpers
sk: Upraviť pomocníkov

en: Helpers
sk: Pomocníci

en: Link View
sk: Zobrazenie odkazov

en: Help Browser
sk: Prehliadač pomocníka

en: SCREEM Tip of the Day
sk: SCREEM Tip dňa

en: The hint text will be displayed here
sk: Tu bude text s tipmi.

en: Show tip next time
sk: Zobrazovať tipy

en: Add a new page to the site
sk: Vložiť novú stránku do projektu

en: New Page
sk: Nová stránka

en: New Blank Page
sk: Nová prázdna stránka

en: Add a new directory to the site
sk: Vložiť nový priečinok do projektu

en: New Directory
sk: Nový priečinok

en: Open the file
sk: Otvoriť súbor

en: Open
sk: Otvoriť

en: Delete the select file/directory
sk: Vymazať vybraný súbor/adresár

en: Delete
sk: Vymazať

en: Rename the file/directory
sk: Premenovať súbor/adresár

en: Rename
sk: Premenovať

en: View file/directory properties
sk: Zobraziť vlastnosti súboru/adresára

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Upload Flags
sk: Aktualizačná značka

en: Exclude
sk: Vylúčiť

en: Ignore
sk: Preskočiť

en: Refresh the file tree
sk: Obnoviť súborový strom

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Site Settings
sk: Nastavenie projektu

en: Site Todo List
sk: Zoznam úloh projektu

en: Edit
sk: Upraviť

en: Complete
sk: Ukončená

en: Add
sk: Vložiť

en: Task
sk: Úloha

en: Assigned to
sk: Pridelená

en: Priority
sk: Priorita

en: Linked to
sk: Spojená s

en: Description
sk: Popis

en: Edit Todo Item
sk: Upraviť položku

en: Task:
sk: Úloha:

en: Assigned To:
sk: Pridelená:

en: Priority:
sk: Priorita:

en: Linked To:
sk: Spojená s:

en: Description:
sk: Popis:

en: Low
sk: Nízka

en: Medium
sk: Stredná

en: High
sk: Vysoká

en: Screem: Site Information
sk: Screem: Informácie o projekte

en: Site management
sk: Správa projektu

en: Select CVS Repository
sk: Vyberte CVS archív

en: CVSROOT pathname
sk: Cesta k CVSROOT

en: Select Page Template
sk: Vyberte šablónu stránky

en: Path to the default page template for the site
sk: Cesta k predvolenej šablóne stránky pre tento projekt

en: Page Template
sk: Šablóna stránky

en: Auto update from CVS upon opening this site
sk: Automaticky aktualizovať z CVS počas otvárania tohoto projektu

en: Site details
sk: Vlastnosti projektu

en: An identifying name for the site
sk: Identifikačné meno pre projekt

en: Site Name:
sk: Názov projektu:

en: Site Path:
sk: Cesta k projektu:

en: The site pathname
sk: Názov projektu

en: Local
sk: Lokálne

en: Remote Host Details
sk: Vlastnosti vzdialeného hostiteľa

en: The hostname to upload to
sk: Cesta k hostiteľovi, kde sa bude aktualizovať

en: The path on the upload host
sk: Cesta k aktualizovanému hostiteľovi

en: The URL where the site can be viewed
sk: URL, kde bude stránka zobrazovaná

en: Upload to:
sk: Aktualizovať na:

en: Upload Method:
sk: Aktualizačná metóda:

en: Remote path:
sk: Vzdialená cesta:

en: Base URL of site:
sk: Základná URL projektu:

en: Requires RCP to be set up to not require the password to be entered
sk: Ak nechcete zadávať heslo, musíte nastaviť RCP

en: Requires SCP to be set up to not require the password to be entered
sk: Ak nechcete zadávať heslo, musíte nastaviť SCP

en: Authentication
sk: Overenie

en: Username to login with, if not given then you will be prompted when trying to publish the site
sk: Používateľ, ak nie je zadaný, budete požiadaný o jeho zadanie, keď budete publikovať projekt

en: Password to login with, if not given you will be prompted when trying to publish the site
sk: Heslo, ak nie je zadané, budete požiadaný o jeho zadanie pri pokuse o publikáciu projektu

en: Upload Options
sk: Nastavenie aktualizácie

en: Passive FTP
sk: Pasivne FTP

en: No delete
sk: Nevymazávať

en: Check moved
sk: Skontrolovať presun

en: No overwrite
sk: Neprepisovať

en: Symbolic links:
sk: Symbolické odkazy:

en: Maintain permissions:
sk: Udržovať práva:

en: All
sk: Všetky

en: Follow
sk: Nasledovať

en: Maintain
sk: Udržiavať

en: Publish
sk: Zverejniť

en: Site statistics
sk: Štatistiky projektu

en: Site Last Uploaded:
sk: Posledná aktualizácia:

en: Total Size:
sk: Celková veľkosť:

en: Number
sk: Počet

en: Average Size
sk: Priemerná veľkosť

en: Statistics
sk: Štatistiky

en: Screem: Site Template Editor
sk: Screem: Editor šablóny projektu

en: Template
sk: Šablóna

en: Details
sk: Detaily

en: Type:
sk: Typ:

en: Name:
sk: Meno:

en: Directory
sk: Adresár

en: File
sk: Súbor

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Use template
sk: Použiť šablónu

en: Create New Site Template
sk: Vytvoriť novú šablónu projektu

en: New Template
sk: Nová

en: Open a Site Template
sk: Otvoriť šablónu projektu

en: Open Template
sk: Otvoriť

en: Save current Site Template
sk: Uložiť aktuálnu šablónu projektu

en: Save Template
sk: Uložiť

en: Close Site Template editor
sk: Zatvoriť Editor šablóny projektu

en: Close
sk: Zatvoriť

en: You must set a page pathname and a page title before continuing
sk: Predtým, ako budete pokračovať, musíte zadať názov a titulok stránky

en: You must set a site pathname and a site name before continuing
sk: Predtým, ako budete pokračovať, musíte zadať meno a cestu projektu

en: Legend:
sk: Legenda:

en: Zoom:
sk: Lupa:

en: Depth of Map:
sk: Hĺbka mapy:

en: Labels:
sk: Popisky:

en: on
sk: zapnúť

en: off
sk: vypnúť

en: Broken Link checking
    is currently broken and
    does not actually perform
    the check.
sk: Zisťovanie prerušených odkazov
    je momentálne nefunkčné a
    v skutočnosti kontrolu
    nevykonáva.

en: SCREEM: Site CReating and Editing EnvironMent
    Screem provides an integrated development environment for creating and maintaining websites
    
    Screem is licenced under the GNU General Public Licence version 2 or above
sk: SCREEM: Site CReating and Editing EnvironMent
    Screem poskytuje integrované vývojové prostredie pre
    vývoj internetových stránok
    
    Screem je licencovaný pod GNU General Public Licence verzia 2 a novšia

en: Screem: External Browser Settings
sk: Screem: Nastavenie externého prehliadača

en: Browser:
sk: Prehliadač:

en: Select a browser
sk: Vyberte prehliadač

en: Select icon for browser button
sk: Vyberte ikonu pre tlačítko prehliadača

en: Preview using http url
sk: Ukážka s http url

en: Spell Check
sk: Kontrola pravopisu

en: Word:
sk: Slovo:

en: Check
sk: Skontrolovať

en: Alternatives
sk: Náhrady

en: Accept
sk: Potvrdiť

en: Skip
sk: Preskočiť

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Insert with case
sk: Vložiť s veľkosťou

en: Main dictionary:
sk: Hlavný slovník:

en: Ispell command:
sk: Ispell príkaz:

en: Configure
sk: Konfigurovať

en: Screem: Helper Settings
sk: Screem: Nastavenie pomocníka

en: Helper:
sk: Pomocník:

en: Select icon for helper
sk: Vyberte ikonu pre pomocníka

en: Refresh View
sk: Obnoviť pohľad

en: Zoom
sk: Lupa

en: Attempts to tidy up the HTML by fixing the order of close tags etc
sk: Pokúsiť sa opraviť HTML zafixovaním koncových tagov

en: Fix HTML
sk: Fixovať HTML

en: Screem: Preferences
sk: Screem: Možnosti

en: Misc
sk: Iné

en: Defaults
sk: Predvolené

en: Filename:
sk: Názov súboru:

en: Charset:
sk: Kódovanie:

en: This is the name of the initial file when you create a new site, and defaults to index.html
sk: Toto je názov počiatočného súboru, pri zakladaní nového projektu, predvolený je na index.html

en: The default character set for html pages, defaults to ISO-8859-1
sk: Predvolené kódovanie pre html stránky, predvolené je na ISO-8859-2

en: The default Document Type Definition to use for sgml/xml documents
sk: Predvolená 'Document Type Definition' pri použití sgml/xml dokumentov

en: Causes screem to load the projects that were previously in use when screem was last exited
sk: Zabezpečí, aby screem nahrával projekty, ktoré boli spustené pri poslednom ukončení programu

en: Auto load projects on startup
sk: Automaticky nahrať projekty pri spustení

en: Automatically open pages which were open in auto loaded projects
sk: Automaticky otvorí stránky, ktoré boli otvorené v automaticky nahraných projektoch

en: Auto open pages
sk: Automaticky otvárať stránky

en: With this enabled then editing features will only be enabled where they make sense, eg no auto entity insertion when editing a section of javascript.  If editing large documents you may want this switched off
sk: Ak je zapnuté, upravovacie možnosti budú dostupné iba vtedy, keď budú dávať zmysel, napr.: nebude pridávať automatické objekty,keď budete upravovať javascript.  Ak upravujete veľké dokumenty,budete pravdepodobne chcieť túto funkciu vypnúť

en: Enable Document Parsing
sk: Povoliť rozdeľovanie dokumentu

en: Display Settings
sk: Zobraziť nastavenia

en: Syntax Highlighting
sk: Zvýrazňovanie syntaxe

en: Inline Tagging
sk: Inline tagy

en: Auto indent
sk: Automatické odsadzovanie

en: Intelligent tag closing
sk: Inteligentné ukončovanie tagov

en: Pick a Font
sk: Výber písma

en: <HTML><HEAD><TITLE>FONT PICKER</TITLE></HEAD></HTML>
sk: <HTML><HEAD><TITLE>VÝBER PÍSMA</TITLE></HEAD></HTML>

en: Notebook toolbar
sk: Panel so záložkami

en: display view toolbar
sk: Panel zobrazenia

en: The font to be used in the editor
sk: Písmo, ktoré bude používané v editore

en: Auto entity insertion
sk: Automatické pridávanie objektov

en: by charset
sk: podľa kódovania

en: Editor Keys
sk: Editor klávesových skratiek

en: The key combinations currently set
sk: Aktuálne nastavené kĺávesové skratky

en: Key Combo
sk: Klávesová skratka

en: Action / Text
sk: Činnosť / Text

en: New key combo:
sk: Nová klávesová skratka:

en: The key combination which will perform the action/insert the text shown below.
sk: Kombinácia kláves, ktorá zabezpečí činnosť/pridanie nižšie uvedeného textu.

en: Grab a key combination
sk: Zachytiť kombináciu kláves

en: Grab key...
sk: Zachytiť...

en: Add the current combo
sk: Vložiť aktuálnu kombináciu

en: Remove the select combo
sk: Odstrániť vybranú kombináciu

en: Update the selected combo
sk: Aktualizovať vybranú kombináciu

en: Action/Text
sk: Činnosť/Text

en: The action to be taken in the editor when the key combo is pressed, or the text to insert when it is pressed if it doesn't match one of the presets.
sk: Činnosť, ktorá bude v editore vykonaná pri stlačení klávesovej skratky, alebo text, ktorý bude pridaný ak výber nezodpovedá vašej požiadavke.

en: Editor keys
sk: Editor kláves

en: Editor Colours & Syntax Highlighting
sk: Editor farieb a Zvýrazňovanie syntaxe

en: Editor Colours
sk: Editor farieb

en: Editor Background Colour
sk: Editor farby pozadia

en: Editor Text Colour
sk: Editor farby textu

en: Syntax Colours
sk: Farby syntaxe

en: Helper Applications
sk: Programy pomocníka

en: Path
sk: Cesta

en: Mime Type
sk: Mime typ

en: Mime Type:
sk: Mime typ:

en: Select Icon for helper toolbar button
sk: Vyberte ikonu pre tlačítko pomocníka

en: Printer Setup
sk: Nastavenie tlačiarne

en: Printing
sk: Tlač

en: Add header
sk: Vložiť hlavičku

en: Enable word wrapping
sk: Zapnúť zalamovanie slov

en: Print line numbers every:
sk: Tlačiť čísla riadkov každých:

en: line(s)
sk: riadkov

en: Portrait
sk: Na výšku

en: Landscape
sk: Na šírku

en: Paper
sk: Papier

en: Compiler:
sk: Kompilátor:

en: Screem: Find/Replace
sk: Screem: Nájsť/Nahradiť

en: Find Next
sk: Nájsť ďalší

en: Replace All
sk: Nahradiť všetko

en: Files which contain matches appear here
sk: Súbory, ktoré zodpovedajú výberu budú zobrazené na tomto mieste

en: Find string:
sk: Nájsť text:

en: The string to search for
sk: Text, ktorý bude hľadaný

en: Replace string
sk: Nahradiť text

en: The string to replace the find string with
sk: Text, ktorým sa nahradí nájdený text

en: Use regular expressions
sk: Používať regulárne výrazy

en: From Start
sk: Od začiatku

en: From Current position
sk: Od aktuálnej pozície kurzora

en: Check all files
sk: Skontrolovať všetky súbory

en: Fore Colour
sk: Farba popredia

en: Back Colour
sk: Farba pozadia

en: SCREEM: Page Druid
sk: SCREEM: Sprievodca stránkou

en: The Page Druid will guide you through the creation of a new page
sk: Sprievodca stránkou vám pomôže vytvoriť novú stránku

en: SCREEM: Page Druid - Details
sk: SCREEM: Sprievodca stránkou - Podrobnosti

en: Basic Details
sk: Základné vlastnosti

en: Page Path: (including filename)
sk: Cesta stránky: (vrátane názvu súboru)

en: Page Doctype:
sk: Typ dokumentu:

en: Page Stylesheet:
sk: Zostava štýlov stránky:

en: Meta Information
sk: Meta informácie

en: Page Title:
sk: Titulok stránky:

en: Page Author:
sk: Autor stránky:

en: Page Character Set:
sk: Kódovanie stránky:

en: Page Keywords:
sk: Kľúčové slová:

en: SCREEM: Page Druid - Templates
sk: SCREEM: Sprievodca stránkou - Šablóny

en: Available Page Templates
sk: Dostupné šablóny stránky

en: Template Settings
sk: Nastavenie šablóny

en: Use Standard Template
sk: Použiť štandardnú šablónu

en: Use Custom Template
sk: Použiť vlastnú šablónu

en: Custom Settings
sk: Vlastné nastavenia

en: Template File:
sk: Súbor šablóny:

en: Template Information
sk: Ifnormácie o šablóne

en: This label will be filled with information about the page template that is currently selected.
sk: Tu budú zobrazené informácie o vybranej stránke,

en: SCREEM: Page Druid - Colours
sk: SCREEM: Sprievodca stránkou - Farby

en: Colours
sk: Farby

en: Overide template settings
sk: Prepísať nastavenia šablóny

en: Page defines frameset
sk: Stránka obsahuje rámy

en: Visited Link
sk: Navštívený odkaz

en: Active Link
sk: Aktívny odkaz

en: Images
sk: Obrázky

en: Background:
sk: Pozadie:

en: Click Finish for the page to be created, or click back to
    check that the information you entered was correct.
sk: Stlačením tlačítka Dokončiť sa vytvorí stránka, stlačením tlačítka Späť
    skontrolujete správnosť nastavenia stránky.

en: SCREEM: Site Druid
sk: SCREEM: Sprievodca projektom

en: The Site Druid will guide you through the creation of a new site
sk: Sprievodca projektom vám pomôže pri vytváraní nového projektu.

en: SCREEM: Site Druid - Details/Management
sk: SCREEM: Sprievodca Projektom - Podrobnosti/Správa

en: Site Details
sk: Podrobnosti projektu

en: Site Pathname:
sk: Cesta projektu:

en: Site Template:
sk: Šablóna projektu:

en: Site Management
sk: Správa projektu

en: Use CVS:
sk: Používať CVS:

en: Default Page Template:
sk: Predvolená šablóna stránky:

en: SCREEM: Site Druid - Publish Settings (1)
sk: SCREEM: Sprievodca projektom - Možnosti publikácie (1)

en: Hostname:
sk: Hostiteľ:

en: Base URI of Site:
sk: Základná URI projektu:

en: Remote Authentication
sk: Vzdialené overenie

en: SCREEM: Site Druid - Publish Settings (2)
sk: SCREEM: Sprievodca projektom - Možnosti publikácie (2)

en: Maintain Permissions:
sk: Udržiavať práva:

en: Symbolic Links:
sk: Symbolické odkazy:

en: No Delete
sk: Nevymazávať

en: Check Moved
sk: Kontrolovať premiestňovanie

en: No Overwrite
sk: Neprepisovať

en: Site Definition complete.  Click finish for the site to be created,
    or go back and check the details you entered.
sk: Nastavenie projektu je ukončené.  Stlačením Dokončiť vytvoríte projekt,
    stlačením Späť skontrolujete nastavenie projektu.

en: File Properties
sk: Vlastnosti súboru

en: Full Name:
sk: Celé meno:

en: File Name:
sk: Názov súboru:

en: Filename will go here
sk: Tu bude názov súboru

en: File Type:
sk: Typ súboru:

en: The file type will go here
sk: Tu bude typ súboru

en: File size will go here
sk: Tu bude veľkosť súboru

en: File Created on:
sk: Vytvorený:

en: Last Modified on:
sk: Ostatná aktualizácia:

en: Last Accessed on:
sk: Ostatný prístup:

en: date/time will go here
sk: tu pôjde dátum/čas

en: Exclude from uploading
sk: Vylúčiť z aktualizácie

en: Upload as ASCII File
sk: Aktualizovať ako ASCII súbor

en: Ignore the file when fetching
sk: Preskočiť súbor počas vyvolávania

en: Options
sk: Možnosti

en: File Permissions
sk: Práva súboru

en: File Ownership
sk: Vlastníctvo súboru

en: Owner:
sk: Vlastník:

en: Group:
sk: Skupina:

en: Permissions
sk: Práva

en: Screem: Loaded DTDs
sk: Screem: DTD nahrané

en: Identifier
sk: Identifikátor

en: path
sk: cesta

en: The above shows the DTDs supported by Screem on this system
sk: Hore vidíte DTD podporované Screemom v tomto systéme

en: As sibling
sk: Ako súrodenec

en: As child
sk: Ako potomok

en: _Save
sk: _Uložiť

en: Save _As
sk: Uložiť _ako

en: _Close
sk: _Zatvoriť

en: Screem: Fetch DTD?
sk: Screem: Vybrať DTD?

en: Fetch
sk: Vybrať

en: Don't Fetch
sk: Nevyberať

en: The DTD used by the current document cant be found by Screem.
    Screem can fetch the DTD from the url in the doctype.
    Should it be fetched now?
sk: Screem nemôže vybrať DTD používané v tomto dokumente.
    Screem môže vybrať DTD z url v doctype.
    Môže byť vybrané teraz?

en: Don't show this message again
sk: Túto správu nezobrazovať

en: Flags
sk: Značky

en: Site
sk: Projekt

en: Browse
sk: Prechádzať

en: Struct
sk: Štruktúra

en: Messages
sk: Správy

en: Errors
sk: Chyby

en: Guile scripts can be typed/loaded here and then executed
sk: Tu môžete napísať/nahrať a spustiť Guile skripty

en: Load...
sk: Nahrať...

en: Screem: Update from CVS?
sk: Screem: Aktualizovať z CVS?

en: Don't Update
sk: Neaktualizovať

en: Don't show message again for this site
sk: Túto správu nezobrazovať pre aktuálny projekt

en: This site uses CVS for version control
    Attempt to update to the latest version?
sk: Tento projekt využíva CVS ako správcu verzií.
    Pokúsiť sa o získanie ostatnej verzie?

note: the helper failed to complete properly
en: The helper failed to complete successfully
sk: Pomocník nebol úspešný

en: Exec Helpers
sk: Spustiť pomocníkov

en: All Helpers
sk: Všetkých pomocníkov

note: the site is a fake, so we want fake pathnames etc
en: Single Pages
sk: Samostatná stránka

en: Log Message
sk: Logovacia správa

en: Extra CVS Flags
sk: Extra CVS značky

en: CVS Module
sk: CVS modul

en: CVS Root
sk: CVS root

en: When searching multiple files, any  which contain a match are shown below, selecting one will open the page in the editor.
sk: Pri prehliadaní viacerých súborov, každý, ktorý zodpovedá výberu bude zobrazený dolu, vybraním jedného znich ho otvoríte v editore.

en: _Insert file...
sk: _Vložiť súbor...

en: Insert file
sk: Vložiť súbor

en: Insert relative filename
sk: Vložiť relatívny názov súboru

en: Insert complete filename
sk: Vložiť kompletný názov súboru

en: Insert tag
sk: Vložiť tag

en: Insert tag attibute
sk: Vložiť vlastvosť tagu

en: If the drop is into a tag then the data is converted into an attribute for that tag
sk: Ak je pustené do tagu, dáta budú zmenené na vlastnosti pre tento tag

en: Insert inline
sk: Vložiť inline

en: Insert the text from the file into the page
sk: Vložiť text zo súboru na stránku

en: Cancel drag
sk: Zrušiť uchytenie

en: %s is not a valid element of this documents DTD
sk: %s nie je správny prvok týchto DTD dokumentov

en: Select file to insert
sk: Vyberte súbor na vloženie

en: %s is already closed
sk: %s je už zatovrený

en: no tag needs closing
sk: žiadny tag nepotrebuje ukončiť

note: we don't know about this type, and as such this case should never execute
en: Error: invalid drop type for editor occured
sk: Chyba: chybný pustený typ

en: Perl Menu
sk: Perl menu

en: Java Menu
sk: Java menu

en: Compile...
sk: Kompilovať...

en: : already exists
    overwrite?
sk: : už existuje
    prepísať?

en: Select Guile script to load
sk: Vyberte Guile skript, ktorý chcete nahrať

en: Guile Scripts
sk: Guile skripty

en: Wizards
sk: Sprievodcovia

en: Checking for broken links (may take a while depending on your connection speed)
sk: Skontrolovať chybné odkazy (závisí od rýchlosti vašeho pripojenia)

en: Link/File exists
sk: Odkaz/Súbor existuje

en: External Link/File
sk: Externý odkaz/súbor

en: Broken Link
sk: Prerušený odkaz

en: Ignored
sk: Preskočené

en: Requires Upload
sk: Vyžaduje aktualizáciu

en: Checking Link
sk: Kontrolujem odkaz

en: Timeout checking: %s
sk: Kontrola uplynutia času: %s

en: Disables splash screen on start up
sk: Vypne úvodnú obrazovku počas spúšťania

en: Use the given glade file instead of the default
sk: Použiť daný glade súbor namiesto predvoleného

en: PATH
sk: CESTA

note: init guile
en: Initialising Guile
sk: Inicializujem Guile

en: Loading DTDs
sk: Nahrávam DTD

en: Initialising gnome-vfs
sk: Inicializujem gnome-vfs

en: Creating Interface
sk: Vytváram prostredie

en: Loading Modules...
sk: Nahrávam moduly...

en: Modules loaded
sk: Moduly nahrané

en: Modules not supported
sk: Moduly nie sú podporované

en: Save site: %s
    (%s)
sk: Uložiť projekt: %s
    (%s)

en: Your SCREEM tips file appears to be missing!
    There should be a file called screem_hints.txt in the
    SCREEM data directory.  Please check your installation.
sk: Súbor so SCREEM tipmy pravdepodobne chýba!
    V hlavnom adresári screemu by mal byť súbor s názvom
    screem_hints.txt. Skontrolujte prosím vašu inštaláciu.

note: select the page to open
en: Select page to open
sk: Vyberte stránku, ktorú chcete otvoriť

en: Select filename to save as
sk: Zadajte názov súboru

en: Save %s
sk: Uložiť %s

en: Select filename for new page
sk: Vyberte názov súboru pre novú stránku

en: _File/_Recent Pages/
sk: _Súbor/_Nedávne stránky/

note: the file has been changed outside of screem!
en: : has changed on disk
sk: : bol zmenený na disku

en: Revert
sk: Vrátiť

en: No filename given.
sk: Nebol zadaný názov súboru.

note: failed
en: Unable to rename file
sk: Nemôžem premenovať súbor

en: Select file to include
sk: Vyberte súbor na vloženie

en: Module has no init() function
sk: Modul nemá init() funkciu

en: Error loading module %s
    %s
sk: Chyba pri nahrávaní modulu %s
    %s

note: we found a wizard for this tag
en: %s Wizard
sk: %s Sprievodca

en: Keys
sk: Klávesy

en: Release Notes:
sk: Poznámky k verzii:

en: Fixed some DTD loading/parsing bugs
sk: Opravené niektoré chyby nahrania/rozdelenia DTD

en: Change HTMLsymbol.ent to HTMLsymbols.ent as it should have been in the first place
sk: Zmena HTMLsymbol.ent na HTMLsymbols.ent ako tomu bolo v prvom prípade

en: Now loads DTD catalog files mentioned inside other catalog files
sk: Teraz sa nahrávajú DTD katalógové súbory spomenuté v iných katalógových súboroch

en: Pages
sk: Strany

en: SCREEM (%s): Print Preview
sk: SCREEM (%s): Ukážka pred tlačou

en: Page: %i/%i
sk: Strana: %i/%i

en: Select filename for site template
sk: Vyberte názov súboru pre šablónu projektu

en: _Move here
sk: _Premiestniť tu

en: Move file
sk: Premiestniť súbor

en: _Copy here
sk: _Kopírovať tu

en: Copy file
sk: Kopírovať súbor

en: Failed to create folder open icon
sk: Chyba pri vytváraní otváracej ikony priečinka

en: Failed to create folder close icon
sk: Chyba pri vytváraní zatváracej ikony priečinka

en: Delete selected file
sk: Vymazať vybraný súbor

en: Delete selected directory
sk: Vymazať vybraný adresár

en: perform CVS delete?
sk: uskutočniť CVS vymazanie?

en: Old file
sk: Starý súbor

en: New file
sk: Nový súbor

en: Old directory
sk: Starý adresár

en: New directory
sk: Nový adresár

en: Rename file
sk: Premenovať súbor

en: Rename directory
sk: Premenovať adresár

en: Rename in CVS?
sk: Premenovať v CVS?

en: No directory name specified.
sk: Nebol zadaný názov adresára.

en: Directory could not be created.
sk: Adresár nemôže byť vytvorený.

en: Enter the directory name to create:
sk: Zadajte názov adresára, ktorý má byť vytvorený:

en: Save current site?
sk: Uložiť aktuálny projekt?

en: Select directory to open as a site
sk: Vyberte adresár, ktorý chcete otvoriť ako projekt

en: Select directory to save site as
sk: Vyberte adresár, kde chcete uložiť projekt

en: _File/_Recent Sites/
sk: _Súbor/_Nedávne projekty/

en: %i bytes
sk: %i bajtov

en: Disabled
sk: Vypnuté

en: Press a key...
sk: Stlačte klávesu...

en: Not set
sk: Nezadané
