screem 1.0 - en to el translation catalogue (206 entries)

en: Editor
el: Κειμενογράφος

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Link
el: Σύνδεση

en: _Insert
el: _Εισαγωγή

en: _Tools
el: _Εργαλεία

en: Host not found
el: Δε βρέθηκε το σύστημα

en: Failed to find enough entropy on your system
el: Αποτυχία εύρεσης αρκετής εντροπίας στο σύστημά σας

en: SSL disabled due the lack of entropy
el: Το SSL απενεργοποιήθηκε λόγω έλλειψης εντροπίας

en: Unable to get certificate from peer
el: Αδύνατη η λήψη πιστοποιητικού από το συνομιλιτή

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: [unable to calculate]
el: [αδύνατος ο υπολογισμός]

en: [invalid date]
el: [μη έγκυρη ημερομηνία]

en: Server certificate is not yet valid
el: Το πιστοποιητικό εξυπηρετητή δεν είναι ακόμα έγκυρο

en: Server certificate has expired
el: Το πιστοποιητικό εξυπηρετή έχει λήξει

en: This certificate belongs to:
el: Αυτό το πιστοποιητικό ανήκει στον/στην:

en: This certificate was issued by:
el: Αυτό το πιστοποιητικό εκδόθηκε από:

en: This certificate is valid
el: Αυτό το πιστοποιητικό είναι έγκυρο

en:    from %s
el:    από %s

en:      to %s
el:      προς %s

en: Fingerprint: %s
el: Δακτυλικό αποτύπωμα: %s

en: SSL Certificate check
el: Έλεγχος πιστοποιητικού SSL

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always
el: από(ρ)ριψη, αποδοχή (μ)ια φορά, αποδοχή (π)άντα

en: (r)eject, accept (o)nce
el: από(ρ)ριψη, αποδοχή (μ)ια φορά

en: Exit
el: Έξοδος

en: Help
el: Βοήθεια

en: Warning: Couldn't save certificate
el: Προειδοποίηση: Δε μπόρεσα να αποθηκεύσω το πιστοποιητικό

en: Certificate saved
el: Το πιστοποιητικό αποθηκεύθηκε

en: Style name:
el: Όνομα στυλ:

en: Class:
el: Κλάση:

en: link
el: σύνδεσμος

en: active
el: Ενεργό

en: _New
el: _Νέο

en: Class
el: Οντότητα

en: normal
el: κανονικό

en: italic
el: πλάγια

en: oblique
el: λοξά

en: Pick a color
el: Διαλέξτε χρώμα

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Background
el: Παρασκήνιο

en: none
el: κανένα

en: lowercase
el: πεζά γράμματα

en: left
el: αριστερά

en: right
el: δεξιά

en: center
el: κέντρο

en: Text
el: Κείμενο

en: Box
el: Κουτί

en: thin
el: λεπτό

en: medium
el: μεσαίο

en: double
el: διπλό

en: Border
el: Πλαίσιο

en: clear
el: καθαρισμός

en: height
el: ύψος

en: width
el: πλάτος

en: display
el: εμφάνιση

en: Classification
el: Ταξινόμηση

en: Information
el: Πληροφορία

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Discard
el: Απόρριψη

en: Insert
el: Εισαγωγή

en: Name
el: Όνομα

en: Entity
el: Οντότητα

en: Type
el: Τύπος

en: Value
el: Τιμή

en: Styles
el: Στυλ

en: Layout
el: Διάταξη

en: Yes
el: Ναι

en: Auto
el: Αυτόματo

en: Rows:
el: Γραμμές:

en: Columns:
el: Στήλες:

en: Image
el: Εικόνα

en: Location:
el: Τοποθεσία:

en: Select Image
el: Επιλογή Εικόνας

en: Width:
el: Πλάτος:

en: Height:
el: Ύψος:

en: Alignment:
el: Στοίχιση:

en: File Size:
el: Μέγεθος Αρχείου:

en: other
el: άλλο

en: Subject:
el: Θέμα:

en: bcc:
el: Κρυφό αντίγραφο:

en: cc:
el: Αντίγραφο:

en: To:
el: Προς:

en: Filename:
el: Όνομα Αρχείου:

en: Size
el: Μέγεθος

en: Configuration
el: Ρυθμίσεις

en: help
el: βοήθεια

en: Bytes
el: Byte

en: Execute
el: Εκτέλεση

en: Shell
el: Φλοιός

en: Echo
el: Ηχώ

en: If
el: Αν

en: Table...
el: Πίνακας...

en: Alignment
el: Στοίχιση

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Attributes
el: Ιδιότητες

en: Pixels
el: Εικονοστοιχεία

en: Unknown system error
el: Άγνωστο σφάλμα συστήματος

en: Upload
el: Αποστολή

en: Empty
el: Κενό

en: proxy server
el: διαμεσολαβητής

en: Stop
el: Παύση

en: To:
el: Στον:

en: Username:
el: Όνομα χρήστη:

en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης

en: Path:
el: Διαδρομή:

en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

en: Username:
el: Όνομα χρήστη:

en: Print current file
el: Εκτύπωση τρέχοντος αρχείου

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Print Preview
el: Προεπισκόπηση Εκτύπωσης

en: Find
el: Εύρεση

en: View
el: Προβολή

en: Cut
el: Αποκοπή

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Paste
el: Επικόλληση

en: Bold
el: Έντονα

en: Italic
el: Πλάγια

en: Underline
el: Υπογράμμιση

en: Paragraph
el: Παράγραφος

en: Bulleted List
el: Λίστα σημείων

en: Numbered List
el: Αριθμημένη Λίστα

en: Justify
el: Στοίχιση

en: Superscript
el: Εκθέτης

en: Fonts
el: Γραμματοσειρές

en: Tables
el: Πίνακες

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Rename
el: Μετονομασία

en: Properties
el: Ιδιότητες

en: Ignore
el: Παράβλεψη

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Complete
el: Ολοκληρώθηκε

en: Add
el: Προσθήκη

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Description
el: Περιγραφή

en: Priority:
el: Προτεραιότητα:

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Low
el: Χαμηλή

en: Medium
el: Μεσαίο

en: High
el: Υψηλή

en: Local
el: Τοπικό

en: Authentication
el: Πιστοποίηση

en: Exec
el: Εκτέλεση

en: All
el: Όλα

en: Number
el: Αριθμός

en: Statistics
el: Στατιστική

en: Template
el: Πρότυπο

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Type:
el: Τύπος:

en: Name:
el: Όνομα:

en: Directory
el: Κατάλογος

en: File
el: Αρχείο

en: Update
el: Ανανέωση

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Close
el: Κλείσιμο

en: on
el: ενεργό

en: off
el: ανενεργό

en: Word:
el: Λέξη:

en: Check
el: Έλεγχος

en: Accept
el: Αποδοχή

en: Skip
el: Παράκαμψη

en: Replace
el: Αντικατάσταση

en: Insert with case
el: Εισαγωγή με κεφαλαία/πεζά

en: Main dictionary:
el: Κυρίως λεξικό:

en: Ispell command:
el: Εντολή ispell:

en: Configure
el: Ρύθμιση

en: Zoom
el: Εστίαση

en: Misc
el: Διάφορα

en: Defaults
el: Εξ' ορισμού ρυθμίσεις

en: Filename:
el: Όνομα Αρχείου:

en: Charset:
el: Σύνολο χαρακτήρων:

en: Pick a Font
el: Επιλογή Γραμματοσειράς

en: Grab key...
el: Άδραγμα πλήκτρου...

en: Path
el: Διαδρομή

en: Mime Type
el: Τύπος MIME

en: Mime Type:
el: Τύπος MIME:

en: Printing
el: Σε εκτύπωση

en: Portrait
el: Πορτραίτο

en: Landscape
el: Οριζόντια

en: Paper
el: Χαρτί

en: Find Next
el: Εύρεση Επόμενου

en: Replace All
el: Αντικατάσταση Όλων

en: Colours
el: Χρώματα

en: Background:
el: Παρασκήνιο:

en: Options
el: Επιλογές

en: File Permissions
el: Δικαιώματα

en: Owner:
el: Ιδιοκτήτης:

en: Group:
el: Ομάδα

en: Permissions
el: Δικαιώματα

en: Identifier
el: Αναγνωριστικό

en: _Save
el: _Αποθήκευση

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: Flags
el: Σημαίες

en: Site
el: Σύστημα

en: Browse
el: Εξερεύνηση

en: Messages
el: Μηνύματα

en: PATH
el: ΜΟΝΟΠΆΤΙ

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Keys
el: Πλήκτρα

en: Pages
el: Σελίδες

en: Page: %i/%i
el: Σελίδα: %i/%i

en: _Move here
el: _Μετακίνηση εδώ

en: _Copy here
el: _Αντιγραφή εδώ

en: Disabled
el: Ανενεργό

en: Press a key...
el: Πατήστε κάποιο...
