screem 0.2.10 - en to az translation catalogue (707 entries)

en: Insert a colour
az: Bir rəngi daxil et

en: CSS Wizard
az: CSS Sehirbazı

en: Select CSS file to Open
az: Açılacaq CSS dosyesini seçin

en: Select filename for CSS file
az: CSS dosyesi üçün ad seçin

note: * Translatable strings file generated by Glade. * Add this file to your project's POTFILES.in. * DO NOT compile it as part of your application.
en: Create a new style
az: Yeni bir tərz yarat

en: _New Style
az: _Yeni tərz

en: _Delete Style
az: Tərzi _sil

en: Enter Style Name
az: Tərzin adını bildir

en: Style name:
az: Tərz adı :

en: Class:
az: Sinif :

en: Pseudo-class:
az: Yalançı-sinif :

en: link
az: bağ

en: visited
az: Ziyarət edilmiş

en: active
az: fəal

en: first-line
az: ilk-sətir

en: first-letter
az: ilk-hərf

en: _New
az: _Yeni

en: Create a new stylesheet
az: Yeni bir tərz səhifəsi yarat

en: New Stylesheet
az: Yeni Tərz Səhifəsi

en: Open a stylesheet
az: Bir tərz səhifəsi aç

en: Open Stylesheet
az: Tərz Səhifəsini aç

en: Save a stylesheet
az: Bir tərz səhifəsi qeyd et

en: Save Stylesheet
az: Tərz Səhifəsini qeyd et

en: Close CaSSIUS
az: CaSSIUS'u qapat

en: Close Wizard
az: Sehirbazı qapat

en: Insert stylesheet into editor
az: Tərz Səhifəsini editora daxil et

en: Insert Stylesheet
az: Tərz Səhifəsini daxil et

en: Insert current style into editor
az: Hazırkı tərz səhifəsini editora daxil et

en: Insert Style
az: Tərzi daxil et

en: Tag
az: Teq

en: Class
az: Sinif

en: Pseudo Class
az: Yalançı Sinif

en: font-family
az: yazı növü ailəsi

en: font-style
az: yazı növü tərzi

en: font-variant
az: yazı növü çeşidi

en: font-weight
az: yazı növü ağırlığı

en: font-size
az: yazı növü böyüklüyü

en: color
az: rəng

en: italic
az: italik

en: oblique
az: meylli

en: small-caps
az: kiçik hərflər

en: Pick a color
az: Bir rəng seç

en: Font
az: Yazı Növü

en: background-color
az: arxaplan rəngi

en: background-image
az: arxaplan rəsmi

en: background-repeat
az: arxaplanı döşə

en: background-attachment
az: arxaplan əlavəsi

en: background-position
az: arxaplan yerləşməsi

en: Select background image
az: Arxaplan rəsmini seç

en: repeat
az: təkrarla

en: repeat-x
az: təkrarla-x

en: repeat-y
az: təkrarla-y

en: no-repeat
az: təkrarlamasız

en: scroll
az: sürüşdür

en: fixed
az: sabit

en: Background
az: Arxa plan

en: line-height
az: sətir hündürlüyü

en: text-indent
az: mətn çəntiyi

en: text-align
az: mətn tərəfləməsi

en: text-transform
az: mətn dönüşdürülməsi

en: vertical-align
az: şaquli tərəfləmə

en: text-decoration
az: mətn bəzəmələri

en: letter-spacing
az: hərf boşluqları

en: word-spacing
az: kəlimə boşluqları

en: none
az: heç biri

en: underline
az: altxət

en: overline
az: üstündənxət

en: line-trough
az: boyunca xət

en: blink
az: parlayan

en: baseline
az: əsas xət

en: capitalize
az: böyük hərlə

en: left
az: sol

en: right
az: sağ

en: center
az: orta

en: justify
az: bəndləşdir

en: Text
az: Mətn

en: margin-top
az: üst sərhəd

en: margin-right
az: sağ sərhəd

en: margin-bottom
az: alt sərhəd

en: margin-left
az: sol sərhəd

en: padding-top
az: üst doldurması

en: padding-right
az: sağ doldurması

en: padding-bottom
az: alt doldurması

en: padding-left
az: sol doldurması

en: auto
az: avtomatik

en: Box
az: Qutu

en: top colour
az: üst rəngi

en: right colour
az: sağ rəngi

en: bottom colour
az: alt rəngi

en: left colour
az: sol rəngi

en: top width
az: üst eni

en: right width
az: sağ eni

en: bottom width
az: alt eni

en: left width
az: sol eni

en: thin
az: incə

en: medium
az: orta

en: think
az: nazik

en: top style
az: üst tərzi

en: right style
az: sağ tərzi

en: bottom style
az: alt tərzi

en: left style
az: sol tərzi

en: dotted
az: nöqtəli

en: dashed
az: çizgili

en: double
az: cüt

en: groove
az: yivli

en: ridge
az: təpəli

en: Border
az: Sərhəd

en: clear
az: təmizlə

en: float
az: üzən

en: height
az: hündürlük

en: width
az: en

en: both
az: ikisi də

en: Size/Placement
az: Böyüklük/Yerləşmə

en: display
az: ekran

en: white-space
az: boşluq

en: list-style-type
az: siyahı tərzi

en: list-style-image
az: siyahı tərzi rəsmi

en: list-style-position
az: siyahı tərzi yerləşməsi

en: Select list-style-image
az: Siyahı tərzi rəsmini seç

en: Classification
az: sinifləndirmə

en: (C) 1999, 2000 David A Knight
az: Təlif haqqı(C) 1999, 2000 David A Knight

en: CaSSIUS - Casscading Style Sheet Intergration Under SCREEM
az: CaSSIUS - SCREEM üçün Tərz Səhifəsi düzəldicisi

en: You already have a stylesheet open...
az: Onsuz da bir Tərz Səhifəsi açıqdır ...

en: Information
az: Mə'lumat

en: Save
az: Qeyd Et

en: Discard
az: Unut

en: Would you like to save the current stylesheet?
az: Hazırkı tərz səhifəsini qeyd etmək istəyirsənmi?

note: * Translatable strings file generated by Glade. * Add this file to your project's POTFILES.in. * DO NOT compile it as part of your application.
en: Screem: Entity Wizard
az: SCREEM : Şəkil sehirbazı

en: Insert
az: Daxil Et

en: Name
az: Ad

en: Entity
az: Şəkil

en: Math/Greek.Symbolic
az: Riyaziyyat/Yunan simvolları

en: Markup/Internationalisation
az: Şəkil/Beynəlmiləlləşdirmə

note: * Translatable strings file generated by Glade. * Add this file to your project's POTFILES.in. * DO NOT compile it as part of your application.
en: Form Wizard
az: Form sehirbazı

en: Type
az: Növ

en: Value
az: Qiymət

en: Method =
az: Cığır =

en: Action =
az: Gediş =

en: Enctype =
az: Şəkilləndirmə =

en: Image Wizard
az: Rəsm sehirbazı

en: Insert an Image
az: Bir rəsm daxil et

note: * Translatable strings file generated by Glade. * Add this file to your project's POTFILES.in. * DO NOT compile it as part of your application.
en: Screem: Image Wizard
az: Screem : Rəsm sehirbazı

en: Image
az: Rəsm

en: Location:
az: Məkan :

en: Select Image
az: Resmi seç

en: The path name of the image
az: Rəsmin cığırı

en: Alt text:
az: Bütün mətn:

en: Text to display if the browser  is not displaying images
az: Web səyyahı rəsm göstərmirsə göstəriləcək mətn

en: Width:
az: En :

en: Set image width
az: Rəsm enini bildir

en: Width of the image or thumbnail
az: Rəsmin ya da rəsm nümayişi eni

en: Height:
az: Hündürlük :

en: Set image height
az: Rəsm hündürlüyünü bildir

en: Height of the image or thumbnail
az: Rəsmin ya da rəsm nümayişinin hündürlüyü

en: Alignment:
az: Tərəfləməsi :

en: Alignment of text to the image
az: Rəsmin mətninin tərəfləməsi

en: Border:
az: Sərhəd :

en: Width of border around image if its a link
az: Rəsm bir bağsa, ətrafındakı sərhədin genişliyi

en: Hspace:
az: Üfüqi boşluq :

en: Horizontal space between image and text
az: Rəsm və mətnin arasındakı üfüqi boşluq

en: VSpace:
az: Şaquli boşluq :

en: Vertical space between image an text
az: Rəsm və mətnin arasındakı şaquli boşluq

en: Make thumbnail
az: Nümayiş rəsmini yarat

en: Copy to page's location
az: Səhifənin məkanına köçürt

en: Preview
az: Nümayiş

en: Image Details:
az: Rəsm Mə'lumatları :

en: Initial Width:
az: Başlanğıc eni :

en: Initial Height:
az: Başlanğıc hündürlüyü :

en: File Size:
az: Fayl böyüklüyü :

en: Link Wizard
az: Bağ sehirbazı

note: * Translatable strings file generated by Glade. * Add this file to your project's POTFILES.in. * DO NOT compile it as part of your application.
en: Screem: Link Wizard
az: Screem : Bağ sehirbazı

en: Link Text
az: Bağ mətni

en: Link To
az: Bağ hədəfi

en: other
az: başqa

en: mailto
az: ePoçt

en: Target
az: Hədəf

en: help
az: kömək

en: Configuration
az: Quraşdırma

en: Set a variable
az: Bir dəyişən bildir

en: Variables
az: Dəyişənlər

en: Execute
az: İşə Sal

en: Filename:
az: Fayl adı:

en: Include
az: Daxil Et

en: Size
az: Böyüklük

en: Modification time
az: Təkmilləşdirmə vaxtı

en: If
az: Əgər

en: Elif
az: Ya da

en: Else
az: Və ya

en: Endif
az: Daha yoxsa

en: Conditionals
az: Şərtlər

note: * Translatable strings file generated by Glade. * Add this file to your project's POTFILES.in. * DO NOT compile it as part of your application.
en: Table Wizard
az: Cədvəl sehirbazı

en: Insert a Table
az: Bir cədvəl əlavə et

en: Rows / Cols
az: Sıralar / Sütünlar

en: Number of Rows:
az: Sıra Miqdarı:

en: Number of Cols:
az: Sütun Miqdarı:

en: The number of rows in the table
az: Cədvəldəki sıra miqdarı

en: The number of columns in the table
az: Cədvədldəki sütün miqdarı

en: Alignment
az: Tərəfləməsi

en: Left
az: Sol

en: Centre
az: Orta

en: Right
az: Sağ

en: Caption / Summary
az: Başlıq / Mündəricat

en: above table
az: cədvəlin üstündə

en: below table
az: cədvəlin altında

en: Include Summary
az: Mündəricat Daxil Et

en: Include Caption
az: Başlıq daxil et

en: A short summary of the table contents
az: Cədvəldəkilərin qısa izahatı

en: Attributes
az: Xüsusiyyətlər

en: Border line width
az: Sərhəd xəttinin genişliyi

en: The border width in pixels
az: Piksel olaraq sərhəd genişliyi

en: Pixels
az: Piksel

en: Cell Spacing
az: Hücrə Arası

en: number of pixels to place between cells
az: Hücrələr arasındakı boşluq ( piksel )

en: Pixels between cells
az: Hücrələr arasındakı piksellər

en: Cell Padding
az: Hücrə doldurması

en: Number of pixels to add to cell width
az: Hücrə eninə əlavə ediləcək piksel

en: Table Width
az: Cədvəl Eni

en: The width the table should occupy
az: Cədvəlin tutduğu genişlik

en: Use Colour:
az: Rəng istifadə et :

en: The background colour for the table
az: Cədvəlin arxaplan rəngi

en: Use Image:
az: Rəsm istifadə et :

en: Unknown system error
az: Namə'lum sistem xətası

en: The connection timed out.
az: Bağlantı müddəti doldu

en: The proxy server did not authenticate itself correctly.
    Report this error to your proxy server administrator.
az: Vəkil Verici özünü düzgün tanıtmır.
    Bunu verici idarəcinə bildir.

en: The server does not appear to be a WebDAV server.
az: Verici WebDAV vericisinə oxşamır.

en: The server does not support the executable live property.
az: Verici işə salınan ömrü dəstəkləmir.

en: Could not open file:
az: Fayl açıla bilmir:

en: Could not access resource
az: Mənbəyə çata bilmədim

en: Could not set modification time of local file.
az: Yerli fayllar üçün təkmilləşdirmə tarixini müəyyənləşdirə bilmədim

en: Upload succeeded, but could not retrieve modification time.
    If this message persists, turn off safe mode.
az: Göndərmə müvəffəqiyyətli oldu. Amma düzəliş taxrixi müəyyən edə bilmirəm.
    Bu ismarıc yenə gəlsə, e'tibarlı moddan çıx.

en: Remote file has been modified - not overwriting with local changes
az: Uzaq dosyelər dəyişdirildi - yerli dəyişikliklərlə üstünə yazmıram

en: Could not examine file.
az: Faylı sınaya bilmirəm.

en: Could not checksum file
az: Faylı checksum edə bilmədim

en: The target of the symlink could not be read.
az: Yumşaq bağın hədəfi oxuna bilmir.

en: Upload
az: Göndər

en: Fetch
az: Al

en: Remote path must being with ~ or /
az: Uzaqdakı cığır mütləqya '~' ya da '/' ile başlamaq məcburiyyətindədir

en: Local path must being with ~ or /
az: Yerli cığır mütləq ya '~' ya da '/' ile başlamaq məcburiyyətindədir

en: Could not retrieve information about your local files.
az: Yerli dosyelərin haqqında mə'lumat ala bilmədim

note: couldn't get info on local site files
en: Couldn't retrieve information about local files
az: Yerli dosyelər haqqında mə'lumat ala bilmədim

en: No site name given
az: Sayta ad verilməyib

en: No server name given.
az: Verici adı bildirmədi.

en: No remote directory given.
az: Vericidəki qovluğun bildirmədi.

en: No local directory given.
az: Yerli qovluq bildirmədi.

en: The local dir couldn't be accessed.
az: Yerli qovluğa çatıla bilmədi.

en: There was a problem with the port number for this site.
az: Bu saytın qapı nömrəsi ilə əlaqədər bir proeblem var.

en: Sorry, the symbolic links option you chose is not supported
    by this transfer protocol. Please choose another option.
az: Təəsüf ki yumuşaq bağları bu protokolla istifadə etmək mümkün
    deyildir. Lütfən başqa bir seçənək bildir.

en: This protocol does not support relative remote directories.
az: Bu protokol qovluqları dəstəklənmir.

en: The protocol you are attempting to use does
    not currently support maintaining permissions.
az: İstifadə etmək istədiyiniz protokol
    bu əməliyyata icazə vermir.

en: The local dir is invalid.
az: Yerli qovluq hökmsüzdür.

en: There was an undetermined problem verifying the correctness of your site definition. Please report this to the maintainer.
az: Saytın mə'lumatlarını qəbul edərkən bir namə'lum xəta oldu. Bunu lütfən proqram idarəcisinə bildir.

en: There was a problem authenticating with the remote server.
az: Uzaq verici ilə tanıdılma problemi yaşanır.n

en: Could not resolve the remote site's hostname.
az: Uzaq sayt ünvanı hall edlə bilmir.

en: Could not establish a connection to the remote site.
az: Uzaq verici ilə bağlantı qurula bilmir.

en: Update Failed (Authentication problems)
az: Güncəllama Bacarılmadı (Tanıtma Problemləri)

en: Update was aborted.
az: Güncəlləmə Rədd edildi

note: replace this with a custom dialog containing the errors, a la Xsitecopy
en: There were errors.
az: Xətalar oldu.

en: Commiting updates to %s...
az: %s'yə güncəlləmələri fəallaşdırıram ...

en: Creating directory...
az: Qovluğu yaradıram ...

note: can we move dirs yet?
en: Deleting directory...
az: Qovluğu silirəm ...

en: Uploading...
az: Yükləyirəm ...

en: Deleting...
az: Silirəm ...

en: Moving...
az: Daşıyıram ...

en: ARG! The file hasn't changed, we shouldn't be doing anything!
az: ERH! Fayl dəyişməyib və əslində bir şeyə ehtiyac da yoxdur dəyəsən axı.

en: server
az: verici

en: proxy server
az: vəkil verici

en: Authentication required for %s on %s `%s':
az: %s `%s' üstündə %s tanıdılmalıdır:

en: Authentication required on %s `%s':
az: %s `%s' üstündə tanıdılmaya ehtiyac vardır:

note: couldn't access it
en: Couldn't access ~/.sitecopy
az: ~/.sitecopy'e çata bilmədim

note: couldn't make it
en: Couldn't create ~/.sitecopy
az: ~/.sitecopy'i yaratamadım

note: * Translatable strings file generated by Glade. * Add this file to your project's POTFILES.in. * DO NOT compile it as part of your application.
en: Update Progress
az: Gedişi GÜncəllə

en: View Errors
az: Xətalari Göstər

en: Stop
az: Dayan

en: Click Upload to begin.
az: Başlamaq üçün Yüklə'yə tıqlayın.

en: Status:
az: Vəziyyət:

en: To:
az: Göndərilən:

en: Current Progress
az: Hazırkı Gedişat

en: Total Progress
az: Ümumi Gedişat

en: Keep going if there is a problem creating directories.
az: Qovluq yaratma xətaları olsa da davam et.

en: Errors during the recent update
az: Bitən güncəlləmədə xətalar oldu

en: There were errors with the following files and/or directories:
az: Aşağıdakı fayl və/və ya qovluqlarla əlaqədər problemlər oldu:

en: File/Directory Name
az: Fayl/Qovluq Adı

en: Error code/message
az: Xəta kodu/ismarıc

en: Fetch file state
az: Fayl halını öyrən

en: Awaiting user input
az: İstifadəçi girişi gözlədilir

en: Found information about these files
az: Bu fayllar haqqında mə'lumat alındı

en: Upload Single File
az: Tək fayl yüklə

en: Username:
az: İstifadəçi adı :

en: Password:
az: Parol :

en: Path:
az: Cığır :

en: Screem: Authentication
az: Screem: Tanıtma

en: message will be written here by the code
az: ismarıc butaya kodlarla yazılacaq

en: Password:
az: Parol:

en: Username:
az: İstifadəçi adı:

note: * Translatable strings file generated by Glade. * Add this file to your project's POTFILES.in. * DO NOT compile it as part of your application.
en: window4
az: pəncərə4

en: Tag to get help on
az: Yardımı göstəriləcək teq

en: help about tag
az: teq haqqında kömək

en: Help
az: Yardım

en: Print current file
az: Hazırkı faylı çap et

en: Print
az: Çap Et

en: Preview printing
az: Çap etmə nümayişi

en: Print Preview
az: Nümayişi çap et

en: Find text
az: Mətni tap

en: Find
az: Tap

en: View current page in external browser
az: Hazırkı səhifəyi xarici bir səyyahla göstər

en: View
az: Göstər

en: View Site todo list
az: Saytın planlar siyahısını göstər

en: Todo
az: Planlar

en: Spellcheck page
az: Səhifənin imlasını yoxla

en: Spellcheck
az: Imla yoxlaması

en: Cut
az: Kəs

en: Copy
az: Köçürt

en: Paste
az: Yapışdır

en: New Site
az: Yeni Sayt

en: Open Site
az: Saytı aç

en: Save Site
az: Saytı qeyd et

en: Bold Tag
az: Qalın

en: Bold
az: Qalın

en: Italic Tag
az: İtalik Taq

en: Italic
az: İtalik

en: Underline Tag
az: Altdanxətli Tqq

en: Underline
az: Altdanxətli

en: New paragraph
az: Yeni paraqraf

en: Paragraph
az: Paraqraf

en: Bulleted List
az: Düyməli siyahı

en: Bullet list
az: Düymə siyahısı

en: Numbered List
az: Rəqəmlənmiş siyahı

en: Number List
az: Rəqəmli siyahı

en: indent level -1
az: Bir səviyyə daha az çərt

en: Indent -
az: - çərtmə

en: Indent level +1
az: bir səviyyə daha çox çərt

en: Indent +
az: + çərt

en: Left align text
az: Mətni sola tərəflə

en: Centre align text
az: Mətni ortaya tərəflə

en: Right align text
az: Mətni sağa tərəflə

en: Justify text
az: Mətni bəndləşdir

en: Justify
az: Bəndləşdir

en: Quickbar
az: Sür'ət Çubuğu

en: <font> element
az: <font> elementi

en: <pre> element
az: <pre> elementi

en: Subscript
az: Alt xarakter

en: Superscript
az: Üst xarakter

en: Fonts
az: Yazı növü

en: <table> element
az: <table> elementi

en: <tr> element
az: <tr> elementi

en: <th> element
az: <th> elementi

en: <td> element
az: <td> elementi

en: <caption> element
az: <caption> elementi

en: Tables
az: Cədvəl

en: form text area
az: form mətn bölməsi

en: textarea
az: mətn bölməsi

en: form input box
az: form giriş qutusu

en: input box
az: giriş qutusu

en: form file input box
az: form fayl qutusu

en: file input
az: fayl girişi

en: form button
az: form düyməsi

en: button
az: düymə

en: form checkbutton
az: form qəbul etmə düyməsi

en: checkbutton
az: qəbul etmə düyməsi

en: form radiobutton
az: form radio düyməsi

en: radiobutton
az: radio düyməsi

en: form option menu
az: form seçənək menyusu

en: option menu
az: seçənək menyusu

en: Forms
az: Formlar

en: Edit helper scripts
az: Köməkçi scriptləri dəyişdir

en: Edit Helpers
az: Köməkçiləri dəyişdir

en: Helpers
az: Köməkçilər

en: Link View
az: Bağ Görünüşü

en: Help Browser
az: Yardım səyyahı

en: SCREEM Tip of the Day
az: SCREEM Günün kömək ismarıcı

en: The hint text will be displayed here
az: Yardım ismarıcı burada göstəriləcəkdir

en: Show tip next time
az: Yardım ismarıcını qabağımızdakı dəfə'a də göstər

en: Add a new page to the site
az: Sayta yeni bir səhifə əlavə et

en: New Page
az: Yeni səhifə

en: Create a blank page (add if working on a site)
az: Boş bir səhifə yarat ( bir saytda işlənilirsə )

en: New Blank Page
az: Yeni bir boş səhifə

en: Add a new directory to the site
az: Sayta yeni bir qovluq əlavə et

en: New Directory
az: Yeni qovluq

en: Open the file
az: Faylı aç

en: Open
az: Aç

en: Delete the select file/directory
az: Seçili faylı/qovluğu sil

en: Delete
az: Sil

en: Rename the file/directory
az: Faylı/qovluğu təzədən adlandır

en: Rename
az: Yeniden adlandır

en: View file/directory properties
az: Fayl/qovluq xüsusiyyətləri göstər

en: Properties
az: Xüsusiyyətlər

en: Upload Flags
az: Yükləmə seçənəkləri

en: Exclude
az: İxrac Et

en: Ignore
az: Keç

en: Refresh the file tree
az: Fayl ağaçını yenilə

en: Refresh
az: Yenilə

en: Site Settings
az: Sayt Qurğuları

en: Site Todo List
az: Saytın planlar siyahısı

en: Edit
az: Düzəlt

en: Complete
az: Qurtardı

en: Add
az: Əlavə Et

en: Task
az: Vəzifə

en: Assigned to
az: Səlahiyyətli

en: Priority
az: Səlahiyyət

en: Linked to
az: Bağlantılıdır

en: Description
az: İzahat

en: Edit Todo Item
az: Planlar vahidini düzəlt

en: Task:
az: Vəzifə :

en: Assigned To:
az: Səlahiyyətli :

en: Priority:
az: Səlahiyyət :

en: Linked To:
az: Bağlantılıdır :

en: Description:
az: İzahat :

en: Low
az: Düşük

en: Medium
az: Orta

en: High
az: Hündür

en: Screem: Site Information
az: SCREEM : Sayt mə'lumatı

en: Site management
az: Sayt idarəsi

en: Select CVS Repository
az: CVS tabanını seç

en: CVSROOT pathname
az: CVSROOT cığırı

en: Select Page Template
az: Səhifə nümunəsi seç

en: Path to the default page template for the site
az: Saytın ön qurğulu səhifə nümunəsinin cığırı

en: Page Template
az: Səhifə nümunəsi

en: Auto update from CVS upon opening this site
az: Sayt açıldığında "CVS"dən öz özünə güncəllə

en: Site details
az: Sayt Mə'lumatları

en: An identifying name for the site
az: Saytı təsvir edən bir ad

en: Site Name:
az: Sayt adı :

en: Site Path:
az: Sayt cığırı :

en: The site pathname
az: Sayt cığırı

en: Local
az: Yerli

en: Remote Host Details
az: Uzaqdakı vericinin Mə'lumatları

en: The hostname to upload to
az: Yüklənəcək vericinin adı

en: The path on the upload host
az: Yüklənəcək sunucudaki cığır

en: The URL where the site can be viewed
az: Saytın bildiriləcəyi ünvan

en: Upload to:
az: Yükləmə hədəfi :

en: Upload Method:
az: Yükləmə Metodu:

en: Remote path:
az: Uzaqdakı cığır :

en: Base URL of site:
az: Saytın ana ünvanı :

en: Requires RCP to be set up to not require the password to be entered
az: Girişdə parol istəməməsi üçün RCP qurulu olmalıdır

en: Requires SCP to be set up to not require the password to be entered
az: Girişdə parol istəməməsi üçün SCP qurulu olmalıdır

en: Authentication
az: Tanıtma

en: Username to login with, if not given then you will be prompted when trying to publish the site
az: Girmək üçün istifadəçi adınız bildir, yoxsa saytı dərc etmək istədiyinizdə soruşulacaq

en: Password to login with, if not given you will be prompted when trying to publish the site
az: Girmək üçün parolu bildir, yoxsa saytı dərc etmək istədiyinizdə soruşulacaq

en: Upload Options
az: Yükləmə seçənəkləri

en: Passive FTP
az: Passiv FTP

en: No delete
az: Qətiyyən silmə

en: Check moved
az: Daşınmışlar üçün yoxla

en: No overwrite
az: Qətiyyən üstüne yazma

en: Symbolic links:
az: Yumuşaq bağlar :

en: Maintain permissions:
az: Səlahiyyələi idarə et :

en: Exec
az: İşə Sal

en: All
az: Hamısı

en: Follow
az: Təqib et

en: Maintain
az: İdrarə et

en: Publish
az: Nəşr Et

en: Site statistics
az: Sayt statistikaları

en: Site Last Uploaded:
az: Saytın son Yükləməsi :

en: Total Size:
az: Ümumi böyüklük :

en: File information
az: Fayl mə'lumatı

en: Number
az: Rəqəm

en: Average Size
az: Ortalama böyüklük

en: Statistics
az: Statistikaları

en: Screem: Site Template Editor
az: SCREEM : Sayt nümunələri düzəldicisi

en: Template
az: Nümunə

en: Details
az: Ətraflı mə'lumat

en: Type:
az: Növ:

en: Name:
az: Ad :

en: Directory
az: Qovluq

en: File
az: Fayl

en: Update
az: Yenilə

en: Remove
az: Sil

en: Use template
az: Nümunəni istifadə et

en: Create New Site Template
az: Yeni bir sayt nümunəsi yarat

en: New Template
az: Yeni nümunə

en: Open a Site Template
az: Bir sayt nümunəsi aç

en: Open Template
az: Nümunəni aç

en: Save current Site Template
az: Hazırkı sayt nümunəsi qeyd et

en: Save Template
az: Nümunəni qeyd et

en: Close Site Template editor
az: Sayt nümunəsi düzəldicisini qapat

en: Close
az: Qapat

en: You must set a page pathname and a page title before continuing
az: Davam etmədən əvvəl bir səhifə yolunu və səhifə üst yazısını bildirmək məcburiyyətindəsən

en: You must set a site pathname and a site name before continuing
az: Davam etmədən əvvəl bir sayt yolunu və site adını bildirmək məcburiyyətindəsən

en: SCREEM: Site CReating and Editing EnvironMent
    Screem provides an integrated development environment for creating and maintaining websites
    
    Screem is licenced under the GNU General Public Licence version 2 or above
az: SCREEM : Sayt yaratma və düzəltmə medyası
    SCREEM web saytlar yaratmaq və düzəltmək üçün inkişaf etmiş bir vazitədir.
    
    SCREEM GNU GPL nəsil 2 ya da daha yeni nəsillərə görə yayılır

en: SCREEM: Site CReating and Editing EnvironMent
az: SCREEM : Sayt yaratma və düzəltmə vasitəsi

en: Screem: External Browser Settings
az: Screem : Xarici Səyyahlar Qurğuları

en: Browser:
az: Səyyah :

en: Select a browser
az: Bir səyyah seç

en: Select icon for browser button
az: Səyyah düyməsi üçün istifadə ediləcək timsalı bildir

en: Preview using http url
az: Http ünvanını istifadə edərək bax

en: Spell Check
az: Imla yoxlaması

en: Word:
az: Kəlimə :

en: Check
az: Yoxla

en: Alternatives
az: Ehtiyatlar

en: label130
az: etiket130

en: Accept
az: Qəbul Et

en: Skip
az: Keç

en: Replace
az: Yerinə Qoy

en: Insert with case
az: Yazılımına görə daxil et

en: Main dictionary:
az: Ana lüğət :

en: Ispell command:
az: Ispell əmri :

en: Configure
az: Quraşdır

en: Screem: Helper Settings
az: Screem : Köməkçilər Qurğuları

en: Helper:
az: Köməkçi :

en: Select icon for helper
az: Köməkçinin timsalını seç

en: Refresh View
az: Görünüşü yenilə

en: Zoom
az: Yaxınlıq

en: Attempts to tidy up the HTML by fixing the order of close tags etc
az: Teqləri səliqəli düzməküçün HTMLni süzər

en: Fix HTML
az: HTML'i təmiz tut

en: Screem: Preferences
az: SCREEM : Qurğular

en: label133
az: etiket133

en: Misc
az: Qarışıq

en: Defaults
az: Əsas

en: Charset:
az: Xarakter dəstəsi (charset):

en: This is the name of the initial file when you create a new site, and defaults to index.html
az: yeni bir sayt yaradıldığında başlangıç faylının adı; ön qurğulu ad "index.html" idir.

en: The default character set for html pages, defaults to ISO-8859-1
az: HTML səhifələri üçün əsas xarakter dəstəsi (charset) ISO-8859-1dır

en: The default Document Type Definition to use for sgml/xml documents
az: sgml/xml üçün işlədiləcək Əsas Sənəd Növü

en: Causes screem to load the projects that were previously in use when screem was last exited
az: "Screem"in axırıncı dəfə işlədiyi sənədi açöasına səbəb olar

en: Auto load projects on startup
az: Lahiyələri başlanğıcda avtomatik yüklə

en: Automatically open pages which were open in auto loaded projects
az: Avtomatik yüklənən lahiyələrdəki səhifələri də avtomatik yüklər

en: Auto open pages
az: Səhifələri Avtomatik Aç

en: With this enabled then editing features will only be enabled where they make sense, eg no auto entity insertion when editing a section of javascript.  If editing large documents you may want this switched off
az: Bununla çox həssas bölmələrdə düzəlişlər aparılır, məsələn javaskriptdə avtomatik tamamlama olmuır. Çoc geniş fayllarda istənəcək bir seçənək deyil

en: Enable Document Parsing
az: Sənəd Daramasını Fəallaşdır

en: Display Settings
az: Ekran Qurğuları

en: Syntax Highlighting
az: Vurğulamayı aç

en: Inline Tagging
az: İçəridə TAQlə

en: Auto indent
az: Avtomatik çəntiklə

en: Intelligent tag closing
az: Ağıllı teq qapatması

en: Pick a Font
az: Bir yazı növünü seç

en: <HTML><HEAD><TITLE>FONT PICKER</TITLE></HEAD></HTML>
az: <HTML><HEAD><TITLE>YAZI NÖVÜ SEÇİCİSİ</TITLE></HEAD></HTML>

en: Notebook toolbar
az: Qeyd dəftərçəsi çubuğu

en: display view toolbar
az: ekran çubuğunu göstər

en: The font to be used in the editor
az: Editorda istifadə ediləcək yazı növü

en: Auto entity insertion
az: Avtomatik şəkilləndirilmiş olaraq daxil et

en: on
az: açıq

en: off
az: qapalı

en: by charset
az: yazı sinifinə görə

en: Editor Keys
az: Editor düymələri

en: The key combinations currently set
az: Hazırkı düymə axışları

en: Key Combo
az: Düymə axışı

en: Action / Text
az: Gediş / Mətn

en: New key combo:
az: Yeni düymə axışı :

en: The key combination which will perform the action/insert the text shown below.
az: Altdakı mətni/gedişi edəcək düymə axışı.

en: Grab a key combination
az: Bir düymə axışını yaxala

en: Grab key...
az: Düyməni yaxala ...

en: Add the current combo
az: Hazırkı düymə axışını əlavə et

en: Remove the select combo
az: Hazırkı düymə axışını sil

en: Update the selected combo
az: Hazırkı düymə axışını yenilə

en: Action/Text
az: Gediş/Mətn

en: The action to be taken in the editor when the key combo is pressed, or the text to insert when it is pressed if it doesn't match one of the presets.
az: Düymə axışı basılınca işə salınacaq əməliyyat, ya da ön qurğulu qiymətlərin heç birinə yoldaş deyilsə, daxil ediləcək mətn.

en: Editor keys
az: Editor düymələri

en: Editor Colours & Syntax Highlighting
az: Editor rəngləri & vurğulaması

en: Editor Colours
az: Editor rəngləri

en: Editor Background Colour
az: Düzəldicinin arxaplan rəngi

en: Editor Text Colour
az: Editor mətn rəngi

en: Syntax Colours
az: Vurğulama rəngləri

en: Helper Applications
az: Köməkçi proqramlar

en: Path
az: Cığır

en: Mime Type
az: MIME növü

en: Mime Type:
az: MIME növü :

en: Select Icon for helper toolbar button
az: Köməkçilər çubuğundakı düymənin timsalını seç

en: Printer Setup
az: Çap etmə quruluşu

en: Printing
az: Çap etmə

en: Add header
az: Başlığı əlavə et

en: Enable word wrapping
az: Kəlimə qırmasını aç

en: Print line numbers every:
az: Sətir nömrəsini hər :

en: line(s)
az: sətir çap et

en: Portrait
az: Portret

en: Landscape
az: Mənzərə

en: Paper
az: Kağız

en: Compiler:
az: Ayıqlayıcı :

en: Screem: Find/Replace
az: Screem : Tap/Yerinə Qoy

en: Find Next
az: Sonrakını tap

en: Replace All
az: Hamısının yerinə qoy

en: Files which contain matches appear here
az: Axtarılacaq mətni daxil edən dosyelər burada düzüləcəkdir

en: label2
az: etiket2

en: label3
az: etiket3

en: Find string:
az: Mətni tap :

en: The string to search for
az: Axtarılacaq mətn

en: Replace string
az: Mətni yerinə qoy

en: The string to replace the find string with
az: Tapılacaq mətnin yerinə yerləşdiriləcək mətn

en: Use regular expressions
az: İfadələri istifadə et

en: From Start
az: Başdan

en: From Current position
az: Hazırkı yerdən

en: Check all files
az: Bütün Dosyeləri yoxla

en: window1
az: pəncərə1

en: Fore Colour
az: Ön plan rəngi

en: Back Colour
az: Arxa plan rəngi

en: SCREEM: Page Druid
az: SCREEM : Səhifə sehirbazı

en: The Page Druid will guide you through the creation of a new page
az: Səhifə sehirbazı sənə yeni bir səhifənin yaradılışında sənə köməkçi olacaqdır

en: SCREEM: Page Druid - Details
az: SCREEM : Səhifə sehirbazı - Ətraflı Mə'lumat

en: Basic Details
az: Əsas Mə'lumatlar

en: Page Path: (including filename)
az: Səhifə cığırı : ( fayl adı daxil )

en: Page Doctype:
az: Səhifənin sənəd olaraq növü:

en: Page Stylesheet:
az: Səhifə tərzi :

en: Meta Information
az: Meta Mə'lumatları

en: Page Title:
az: Səhifənin Başlığı :

en: Page Author:
az: Səhifə Müəllifi :

en: Page Character Set:
az: Səhifənin hərf sinifi :

en: Page Keywords:
az: Səhifənin açar kəlimələri :

en: SCREEM: Page Druid - Templates
az: SCREEM : Səhifə sehirbazı - Nümunələr

en: Available Page Templates
az: Erişilir səhifə nümunələri

en: label1
az: etiket1

en: Template Settings
az: Nümunə Qurğuları

en: Use Standard Template
az: Əsas qurğulu nümunəs istifadə et

en: Use Custom Template
az: Xüsusi bir nümunəs istifadə et

en: Custom Settings
az: Xüsusi Qurğular

en: Template File:
az: Nümunə dosyesi :

en: Template Information
az: Nümunə Mə'lumatları

en: This label will be filled with information about the page template that is currently selected.
az: Hazırkı nümunənin mə'lumatları ilə doldurulacaq bir mətnin burada göstərilməsi lazımdır.

en: SCREEM: Page Druid - Colours
az: SCREEM : Səhifə sehirbazı - Rənglər

en: Colours
az: Rənglər

en: Overide template settings
az: Nümunə xüsusiyyətlərini hökmsüz say

en: Page defines frameset
az: Səhifə çərçivələr istifadə edir

en: Link
az: Bağ

en: Visited Link
az: Ziyarət edilmiş bağ

en: Active Link
az: Hazırkı bağ

en: Images
az: Rəsmlər

en: Background:
az: Arxaplan :

en: Click Finish for the page to be created, or click back to
    check that the information you entered was correct.
az: Səhifənin yaradılması üçün indi "Qurtar"'a bas ya da geri
    gedib vediyin mə'lumatların düzgünlüyünü yoxla.

en: SCREEM: Site Druid
az: SCREEM : Sayt sehirbazı

en: The Site Druid will guide you through the creation of a new site
az: Sayt sehirbazı yeni bir sayt yaradılışında sənə köməkçi olacaqdır

en: SCREEM: Site Druid - Details/Management
az: SCREEM : Sayt sehirbazı - Ətraflı Mə'lumat/İdarə

en: Site Details
az: Sayt haqqında Ətraflı Mə'lumat

en: Site Pathname:
az: Sayt Yolu :

en: Site Template:
az: Sayt Nümunəsi :

en: Site Management
az: Sayt İdarəsi

en: Use CVS:
az: CVSdən istifadə et :

en: Default Page Template:
az: Əsas qurğulu səhifə nümunəsi :

en: SCREEM: Site Druid - Publish Settings (1)
az: SCREEM : Sayt sehirbazı - Nəşriyyat Qurğuları (1)

en: Hostname:
az: Verici adı :

en: Base URI of Site:
az: Saytın ana URI'si :

en: Remote Authentication
az: Uzaqdan Tanıtma

en: SCREEM: Site Druid - Publish Settings (2)
az: SCREEM : Sayt sehirbazı - Nəşriyyat Qurğuları (2)

en: Maintain Permissions:
az: İdarə Səlahiyyətləri :

en: Symbolic Links:
az: Yumuşaq bağlar :

en: No Delete
az: Qətiyyən silme

en: Check Moved
az: Daşınmışları yoxla

en: No Overwrite
az: Üstünə yazma

en: Site Definition complete.  Click finish for the site to be created,
    or go back and check the details you entered.
az: Sayt Təsviri qurtardı. Saytın yaradılması üçün lütfən "Qurtar"'a bas,
    ya da geri gedib verdiğin Mə'lumatları yoxla.

en: File Properties
az: Fayl Xüsusiyyətləri

en: Full Name:
az: Tam Ad :

en: File Name:
az: Fayl adı:

en: Filename will go here
az: Fayl adı burada olacaqdır

en: File Type:
az: Fayl Növü:

en: The file type will go here
az: Fayl növü burada olacaqdır

en: File size will go here
az: Fayl böyüküyü burada olacaqdır

en: File Created on:
az: Fayl burada yaradıldı:

en: Last Modified on:
az: Son Təkmilləşdirmə Tarixi

en: Last Accessed on:
az: Son Çatma Tarixi:

en: date/time will go here
az: tarix/vaxt burada olacaqdır

en: Exclude from uploading
az: Yükləmə gedişatından çıxart

en: Upload as ASCII File
az: ASCII Fayl olaraq göndər

en: Ignore the file when fetching
az: Alarkən dosyedən imtina et

en: Options
az: Seçənəklər

en: File Permissions
az: Fayl Səlahiyyətləri

en: File Ownership
az: Fayl Yiyəsi

en: Owner:
az: Yiyə:

en: Group:
az: Qrup:

en: Permissions
az: Səlahiyyətlər:

en: Screem: Loaded DTDs
az: Screem. Yüklənən DTDlər

en: Identifier
az: Tanıdıcı

en: path
az: cığır

en: The above shows the DTDs supported by Screem on this system
az: Sistemdəki Scremmin dəstəklədiyi DTDləri göstərir

en: As sibling
az: Qardaş olaraq

en: As child
az: Törəmə olaraq

en: _Save
az: _Qeyd Et

en: Save _As
az: _Fərqli Qeyd Et

en: _Close
az: _Qapat

en: Screem: Fetch DTD?
az: Scremm. Yüklənən DTDlər

en: Don't Fetch
az: Alma

en: The DTD used by the current document cant be found by Screem.
    Screem can fetch the DTD from the url in the doctype.
    Should it be fetched now?
az: Hazırkı sənəddə "Screem"də tapılmayan bir DTD istifadə edilib.
    "Doctype"dakı url Scremm tərəfindən alına bilməz.
    İndi alınsın mı?

en: Don't show this message again
az: Bu ismarıcı bir də göstərmə

en: Messages
az: İsmarıclar

en: Errors
az: Xətalar

en: Guile scripts can be typed/loaded here and then executed
az: Guile scriptlər buradan yazıla/yüklənə bilinir və işə salına bilinir

en: Load...
az: Yüklə ...

en: Screem: Update from CVS?
az: Scremm. "CVS"dən güncəlliyimmi?

en: Don't Update
az: Güncəlləmə

en: Don't show message again for this site
az: Bu ismarıcı bu sayt üçün bir də göstərmə

en: This site uses CVS for version control
    Attempt to update to the latest version?
az: Bu sayt buraxılış yoxlaması üçün CVS işlədir
    Axırıncı buraaxılışa güncəlliyimmi?

en: When searching multiple files, any  which contain a match are shown below, selecting one will open the page in the editor.
az: Birden çox faylda axtarılarsa, uyğun gələn hər fayl altda göstəriləcəkdir. Bir faylı seçip, o faylı editorda aça bilərsən.

en: Select filename to save as
az: Qeyd ediləcək faylın adını seç

en: Select file to include
az: Daxil ediləcək faylın adını seç

en: Module has no init() function
az: Modulun init() əməliyyatı yoxdur

en: Error loading module %s
    %s
az: Modul %s yüklənirkən bir xəta oldu
    %s

en: Insert relative filename
az: Fayl adını daxil et

en: Insert complete filename
az: Tam fayl adını daxil et

en: Insert tag
az: Taq əlavə et

en: Insert tag attibute
az: Taq sifəti əlavə et

en: If the drop is into a tag then the data is converted into an attribute for that tag
az: Daşınan mə'lumat bir taqın içinə atılırsa o taqın bir sifətinə dödərilnəya cəhd edilir

en: Insert inline
az: İçinə əlavə et

en: Insert the text from the file into the page
az: Faylın möhtəviyyatını mətn olaraq səhifəyə daxil et

en: Cancel drag
az: Daşımanı rədd et

en: Error: invalid drop type for editor occured
az: Xəta: editor üçün xətalı buraxma növü oldu

en: %s is already closed
az: %s onsuz da qapalıdır

en: no tag needs closing
az: qapadılacaq teq yoxdur

en: %s is not a valid element of this documents DTD
az: %s bu sənədin hökmlü DTD üzvü deyildir

en: Your SCREEM tips file appears to be missing!
    There should be a file called screem_hints.txt in the
    SCREEM data directory.  Please check your installation.
az: SCREEM yardımlar dosyesi əksikdir dəyəsən!
    SCREEM Mə'lumatlar qovluğunda bir screem_hints.txt dosyesi
    olmalıdır. Lütfən quruluşunu gözdən keçir.

en: Broken Link
az: Qopuq Bağ

en: Ignored
az: Rədd Edildi

en: Checking Link
az: Bağ Yoxlanır

en: Disables splash screen on start up
az: Başlanğıcdakı ekranı qapadar

en: Unknown
az: Namə'lum

en: %i bytes
az: %i bayt

en: Select directory to save site as
az: Saytı qeyd ediləcək qovluğu seç

en: _Move here
az: Buraya _daşı

en: Move file
az: Faylı daşı

en: _Copy here
az: Buraya _köçürt

en: Copy file
az: Faylı köçürt

en: No directory name specified.
az: Qovluq adı bildirmədi.

en: Directory could not be created.
az: Qovluq yaradıla bilmədi.

en: Enter the directory name to create:
az: Yaradılacaq qovluğun adın gir:

note: create site tab
en: Site
az: Sayt
