rpm 5.0 - en to sr translation catalogue (82 entries)

en: only one major mode may be specified
sr: само један главни режим може бити наведен

en: one type of query/verify may be performed at a time
sr: само један тип упита/провере може бити урађен одједном

en: unexpected query source
sr: неочекиван извор упита

en: files may only be relocated during package installation
sr: датотеке могу бити премештене само током инсталације пакета

en: --prefix may only be used when installing new packages
sr: --prefix можете користити само код инсталације новог пакета

en: arguments to --prefix must begin with a /
sr: аргументи за --prefix морају почети знаком /

en: --hash (-h) may only be specified during package installation
sr: --hash (-h) можете користити само код инсталације пакета

en: --percent may only be specified during package installation
sr: --percent можете користити само код инсталације пакета

en: --replacepkgs may only be specified during package installation
sr: --replacepkgs можете користити само код инсталације пакета

en: --excludedocs may only be specified during package installation
sr: --excludedocs можете користити само код инсталације пакета

en: --includedocs may only be specified during package installation
sr: --includedocs можете користити само код инсталације пакета

en: only one of --excludedocs and --includedocs may be specified
sr: само једно можете да наведете: --excludedocs или --includedocs

en: --ignorearch may only be specified during package installation
sr: --ignorearch можете користити само код инсталације пакета

en: --ignoreos may only be specified during package installation
sr: --ignoreos можете користити само код инсталације пакета

en: --allmatches may only be specified during package erasure
sr: --allmatches можете користити само код брисања пакета

en: --allfiles may only be specified during package installation
sr: --allfiles можете користити само код инсталације пакета

en: --justdb may only be specified during package installation and erasure
sr: --justdb можете користити само код инсталације и брисања пакета

en: --test may only be specified during package installation, erasure, and building
sr: --test можете користити само код инсталације, уклањања или креирања пакета

en: --root (-r) may only be specified during installation, erasure, querying, and database rebuilds
sr: --root (-r) можете навести само код инсталације, уклањања, упита или рекреирања базе података

en: arguments to --root (-r) must begin with a /
sr: аргументи за --root (-r) морају почети знаком /

en: Pass phrase check failed
sr: Неуспела провера лозинке

en: Pass phrase is good.
sr: Лозинка је добра.

en: no packages files given for rebuild
sr: недосатаје пакет за рекреирање

en: no spec files given for build
sr: недостаје спецификације за креирање

en: no tar files given for build
sr: недостају 'tar' датотеке за креирање

en: no packages given for install
sr: недостаје пакет за инсталацију

en: no arguments given for query
sr: недостају аргументи за упит

en: no arguments given for verify
sr: недостају аргументи за проверу

en: remove build tree when done
sr: уклони стабло директоријума по завршетку

en: skip straight to specified stage (only for c,i)
sr: иди право до одређене фазе (само за 'c,i')

en: relocations must begin with a /
sr: премештања морају почети знаком '/'

en: relocations must contain a =
sr: премештања морају имати знак =

en: relocations must have a / following the =
sr: премештања морају имати / праћено са =

en: install all files, even configurations which might otherwise be skipped
sr: инсталирај све датотеке, чак и конфигурације које би иначе биле прескочене

en: do not install documentation
sr: немој да инсталираш документацију

en: update the database, but do not modify the filesystem
sr: ажурирај базу података, али немој мењати фајл-систем

en: don't install, but tell if it would work or not
sr: немој инсталирати, али реци да ли ће да ради или не

en: remove all packages which match <package> (normally an error is generated if <package> specified multiple packages)
sr: уклони све пакете који одговарају <package> (нормално, јавља се грешка ако <package> означава више пакета)

en: erase (uninstall) package
sr: избриши (деинсталирај) пакет

en: print hash marks as package installs (good with -v)
sr: пиши хеш-знак (#) како одмиче инсталирање пакета (добро дође са '-v')

en: don't verify package architecture
sr: немој проверавати архитектуру пакета

en: don't verify package operating system
sr: немој проверавати оперативни систем за пакет

en: install documentation
sr: инсталирај документацију

en: do not verify package dependencies
sr: немој проверавати зависности пакета

en: do not reorder package installation to satisfy dependencies
sr: немој преуредити редослед инсталације пакета како би задовољио зависности

en: upgrade to an old version of the package (--force on upgrades does this automatically)
sr: ажурирај на стару верзију пакета (--force код ажурирања ово ради аутоматски)

en: print percentages as package installs
sr: пиши проценте инсталације пакета

en: relocate the package to <dir>, if relocatable
sr: премести пакет у <dir>, ако се може преместити

en: reinstall if the package is already present
sr: поново инсталирај ако је пакет већ присутан

en: (contains no files)
sr: (нема датотека)

en: group %s does not contain any packages
sr: група %s не садржи ниједан пакет

en: no package triggers %s
sr: ниједан пакет не активира %s

en: no package requires %s
sr: ниједан пакет не захтева %s

en: no package provides %s
sr: ниједан пакет не обезбеђује %s

en: file %s is not owned by any package
sr: датотека %s не припада ниједном пакету

en: invalid package number: %s
sr: погрешан број пакета: %s

en: package %s is not installed
sr: пакет %s није инсталиран

en: %s: No signature available
sr: %s: Потпис није на располагању

en: unknown tag: "%s"
sr: непознат таг: "%s"

en: "%s" specifies multiple packages
sr: "%s" одређује више пакета

en: Installing %s
sr: Инсталирам %s

en: exclusive
sr: ексклузивно

en: shared
sr: дељено

en: (not a number)
sr: (није број)

en: missing { after %
sr: недостаје { после %

en: missing } after %{
sr: недостаје } после %{

en: empty tag format
sr: празан таг формат'

en: empty tag name
sr: празно име таг-а

en: unknown tag
sr: непознат таг

en: ] expected at end of array
sr: ] очекивано на крају низа

en: unexpected ]
sr: неочекивано ]

en: unexpected }
sr: неочекивано }

en: ? expected in expression
sr: очекиван знак ? у изразу

en: } expected in expression
sr: } очекивано у изразу

en: : expected following ? subexpression
sr: очекивано : праћено ? подизразом

en: | expected at end of expression
sr: | очекивано на крају израза

en: Error setting remote server to passive mode
sr: Грешка код стављања удаљеног сервера у пасивни режим

en: File not found on server
sr: Датотека није пронађена на серверу

en: fatal error:
sr: фатална грешка:

en: error:
sr: грешка:

en: warning:
sr: упозорење:

en: Password for %s@%s:
sr: Лозинка за %s@%s:
