rpm 5.3.2 - en to pl translation catalogue (1508 entries)

en: Failed build dependencies
pl: Niespełnione zależności budowania

en: Unable to open spec file %s: %s
pl: Nie można otworzyć pliku spec %s: %s

en: Failed to read spec file from %s
pl: Odczytanie pliku spec z %s nie powiodło się

en: Failed to rename %s to %s: %m
pl: Zmiana nazwy %s na %s nie powiodła się: %m

en: failed to stat %s: %m
pl: stat nie powiodło się %s: %m

en: File %s is not a regular file.
pl: Plik %s nie jest zwykłym plikiem.

en: File %s does not appear to be a specfile.
pl: Plik %s nie wygląda na plik spec.

en: Building target platforms: %s
pl: Budowanie dla platform: %s

en:     target platform: %s
pl:  platforma docelowa: %s

en: Query options (with -q or --query):
pl: Opcje zapytania (z -q lub --query):

en: Verify options (with -V or --verify):
pl: Opcje weryfikacji (z -V lub --verify):

en: Source options (with --query or --verify):
pl: Opcje dla źródła (z --query lub --verify):

en: Dependency check/order options:
pl: Opcje sprawdzania/kolejności zależności

en: File tree walk options (with --ftswalk):
pl: Opcje przechodzenia po drzewie plików (z --ftswalk):

en: Signature options:
pl: Opcje dotyczące podpisów:

en: Database options:
pl: Opcje dotyczące bazy danych:

en: Build options with [ <specfile> | <tarball> | <source package> ]:
pl: Opcje budowania z [ <plik spec> | <tarball> | <pakiet źródłowy> ]:

en: Install/Upgrade/Erase options:
pl: Opcje instalowania/uaktualniania/usuwania:

en: Common options:
pl: Opcje wspólne:

en: only one major mode may be specified
pl: tylko jeden główny tryb pracy może być podany

en: one type of query/verify may be performed at a time
pl: tylko jeden typ odpytywania/sprawdzania można wykonać na raz

en: unexpected query flags
pl: błędne flagi zapytania

en: unexpected query format
pl: błędny format zapytania

en: unexpected query source
pl: błędne odniesienie zapytania

en: only installation, upgrading, rmsource and rmspec may be forced
pl: tylko instalację, uaktualnienie i usuwanie źródeł można wymusić

en: files may only be relocated during package installation
pl: przesuwania plików można dokonać tylko w trakcie instalacji

en: cannot use --prefix with --relocate or --excludepath
pl: nie można użyć --prefix z --relocate lub --excludepath

en: --relocate and --excludepath may only be used when installing new packages
pl: --relocate i --excludepath można użyć tylko w trakcie instalacji nowych pakietów

en: --prefix may only be used when installing new packages
pl: --prefix można użyć tylko w trakcie instalacji nowych pakietów

en: arguments to --prefix must begin with a /
pl: argumenty dla --prefix muszą się rozpoczynać od /

en: --hash (-h) may only be specified during package installation
pl: --hash (-h) można użyć tylko w trakcie instalacji pakietów

en: --percent may only be specified during package installation
pl: --percent można użyć tylko w trakcie instalacji pakietów

en: --replacepkgs may only be specified during package installation
pl: --replacepkgs można użyć tylko w trakcie instalacji pakietów

en: --excludedocs may only be specified during package installation
pl: --excludedocs można użyć tylko w trakcie instalacji pakietów

en: --includedocs may only be specified during package installation
pl: --includedocs można użyć tylko w trakcie instalacji pakietów

en: only one of --excludedocs and --includedocs may be specified
pl: nie można jednocześnie użyć --excludedocs i --includedocs

en: --ignorearch may only be specified during package installation
pl: --ignorearch można użyć tylko w trakcie instalacji pakietów

en: --ignoreos may only be specified during package installation
pl: --ignoreos można użyć tylko w trakcie instalacji pakietów

en: --allmatches may only be specified during package erasure
pl: --allmatches można użyć tylko w trakcie usuwania pakietów

en: --allfiles may only be specified during package installation
pl: --allfiles można użyć tylko w trakcie instalacji pakietów

en: --justdb may only be specified during package installation and erasure
pl: --justdb można użyć tylko w trakcie instalacji lub usuwania pakietów

en: script disabling options may only be specified during package installation and erasure
pl: opcje wyłączające skrypty mogą być podane tylko przy instalacji lub usuwaniu pakietów

en: trigger disabling options may only be specified during package installation and erasure
pl: opcje wyłączające triggery mogą być podane tylko przy instalacji lub usuwaniu pakietów

en: --nodeps may only be specified during package building, rebuilding, recompilation, installation, erasure, and verification
pl: --nodeps można użyć tylko w trakcie budowania, przebudowywania, rekompilacji, instalacji, usuwania lub sprawdzania pakietów

en: --test may only be specified during package installation, erasure, and building
pl: --test można użyć tylko w trakcie instalacji, usuwania lub budowania pakietów

en: --root (-r) may only be specified during installation, erasure, querying, and database rebuilds
pl: --root (-r) można użyć tylko w trakcie instalacji, usuwania, sprawdzania pakietów lub przebudowywania bazy

en: arguments to --root (-r) must begin with a /
pl: argumenty dla --root (-r) muszą się rozpoczynać od /

en: no files to sign
pl: brak plików do podpisania

en: cannot access file %s
pl: brak dostępu do pliku %s

en: Enter pass phrase:
pl: Podaj hasło:

en: Pass phrase check failed
pl: Weryfikacja hasła nieudana

en: Pass phrase is good.
pl: Hasło jest prawidłowe.

en: creating a pipe for --pipe failed: %m
pl: utworzenie potoku dla --pipe nie powiodło się: %m

en: exec failed
pl: wykonanie nie powiodło się

en: no packages files given for rebuild
pl: nie podano nazw pakietów do przebudowania

en: no spec files given for build
pl: nie podano nazw plików spec do budowania

en: no tar files given for build
pl: nie podano nazw plików tar do budowania

en: no packages given for erase
pl: nie podano nazw pakietów do usunięcia

en: no packages given for install
pl: nie podano nazw plików do zainstalowania

en: no arguments given for query
pl: nie podano argumentów dla trybu zapytań

en: no arguments given for verify
pl: nie podano argumentów dla sprawdzania

en: no arguments given
pl: nie podano argumentów

en: Unable to open temp file.
pl: Nie można otworzyć pliku tymczasowego.

en: Executing(%s): %s
pl: Wykonywanie(%s): %s

en: Bad exit status from %s (%s)
pl: Błędny status wyjścia z %s (%s)

en: 
    
    RPM build errors:
pl: 
    
    Błędy budowania RPM-a:

en: syntax error while parsing ==
pl: błąd składni przy analizie ==

en: syntax error while parsing &&
pl: błąd składni przy analizie &&

en: syntax error while parsing ||
pl: błąd składni przy analizie ||

en: parse error in expression
pl: błąd interpretacji wyrażenia

en: unmatched (
pl: niesparowane (

en: - only on numbers
pl: - tylko na liczbach

en: ! only on numbers
pl: ! tylko na liczbach

en: types must match
pl: typy muszą się zgadzać

en: * / not suported for strings
pl: * / nie są obsługiwane dla łańcuchów znakowych

en: - not suported for strings
pl: - nie jest obsługiwany dla łańcuchów znakowych

en: && and || not suported for strings
pl: && i || nie są obsługiwane dla łańcuchów znakowych

en: syntax error in expression
pl: błąd składni w wyrażeniu

en: TIMECHECK failure: %s
pl: TIMECHECK nie powiodło się: %s

en: Missing '(' in %s %s
pl: Brak '(' w %s %s

en: Missing ')' in %s(%s
pl: Brak ')' w %s(%s

en: Invalid %s token: %s
pl: Błędny znak %s: %s

en: Missing %s in %s %s
pl: Brak %s w %s %s

en: Non-white space follows %s(): %s
pl: Brak białego znaku po %s(): %s

en: Bad syntax: %s(%s)
pl: Błędna składnia: %s(%s)

en: Bad mode spec: %s(%s)
pl: Błędne określenie uprawnień: %s(%s)

en: Bad dirmode spec: %s(%s)
pl: Błędne określenie uprawnień katalogu: %s(%s)

en: Unusual locale length: "%.*s" in %%lang(%s)
pl: Niespotykana długość określenia lokalizacji "%.*s" w %%lang(%s)

en: Duplicate locale %.*s in %%lang(%s)
pl: Powtórzone określenie lokalizacji %.*s w %%lang(%s)

en: Hit limit for %%docdir
pl: Limit trafień dla %%docdir

en: Only one arg for %%docdir
pl: Tylko jeden argument dla %%docdir

en: Two files on one line: %s
pl: Dwa pliki w jednej linii: %s

en: File must begin with "/": %s
pl: Plik musi się zaczynać od "/": %s

en: Can't mix special %%doc with other forms: %s
pl: Nie można mieszać specjalnego %%doc z innymi formami: %s

en: illegal _docdir_fmt: %s
pl: niedozwolony _docdir_fmt: %s

en: File listed twice: %s
pl: Plik podany dwukrotnie: %s

en: Symlink points to BuildRoot: %s -> %s
pl: Dowiązanie symboliczne wskazuje na BuildRoot: %s -> %s

en: File doesn't match prefix (%s): %s
pl: Plik nie zgadza się z prefiksem (%s): %s

en: Optional file not found: %s
pl: Nie znaleziono pliku opcjonalnego: %s

en: File not found: %s
pl: Nie znaleziono pliku: %s

en: %s: can't load unknown tag (%d).
pl: %s: nie można załadować nieznanego tagu (%d).

en: %s: public key read failed.
pl: %s: odczyt klucza publicznego nie powiódł się.

en: %s: not an armored public key.
pl: %s: nie jest opakowanym kluczem publicznym.

en: %s: *.te policy read failed.
pl: %s: odczyt polityki *.te nie powiódł się.

en: File needs leading "/": %s
pl: Plik musi się zaczynać od "/": %s

en: Glob not permitted: %s
pl: Glob niedozwolony: %s

en: Optional file not found by glob: %s
pl: Nie znaleziono pliku opcjonalnego poprzez glob: %s

en: File not found by glob: %s
pl: Nie znaleziono pliku poprzez glob: %s

en: Could not open %%files file %s: %s
pl: Nie można otworzyć pliku %s dla %%files: %s

en: line: %s
pl: linia: %s

en: Bad file: %s: %s
pl: Błędny plik: %s: %s

en: Bad owner/group: %s
pl: Błędny użytkownik/grupa: %s

en: Checking for unpackaged file(s): %s
pl: Szukanie niespakietowanych plików: %s

en: Installed (but unpackaged) file(s) found:
    %s
pl: Znaleziono zainstalowane (ale niespakietowane) pliki:
    %s

en: File(s) packaged into both %s and %s:
    %s
pl: Pliki spakietowane jednocześnie do %s i %s:
    %s

en: Unpackaged subdir(s) in %s:
    %s
pl: Niespakietowane podkatalogi w %s:
    %s

en: Processing files: %s
pl: Przetwarzanie plików: %s

en: getUname: too many uid's
pl: getUname: za dużo uid-ów

en: getUnameS: too many uid's
pl: getUnameS: za dużo uid-ów

en: getUidS: too many uid's
pl: getUidS: za dużo uid-ów

en: getGname: too many gid's
pl: getGname: za dużo gid-ów

en: getGnameS: too many gid's
pl: getGnameS: za dużo gid-ów

en: getGidS: too many gid's
pl: getGidS: za dużo gid-ów

en: Could not canonicalize hostname: %s
pl: Nie można rozwiązać nazwy systemu: %s

en: create archive failed on file %s: %s
pl: utworzenie archiwum nie powiodło się na pliku %s: %s

en: create archive failed: %s
pl: utworzenie archiwum nie powiodło się: %s

en: cpio_copy write failed: %s
pl: zapis w trybie cpio_copy nie powiódł się: %s

en: cpio_copy read failed: %s
pl: odczyt w trybie cpio_copy nie powiódł się: %s

en: Could not open PreIn file: %s
pl: Nie można otworzyć pliku PreIn: %s

en: Could not open PreUn file: %s
pl: Nie można otworzyć pliku PreUn: %s

en: Could not open PreTrans file: %s
pl: Nie można otworzyć pliku PreTrans: %s

en: Could not open PostIn file: %s
pl: Nie można otworzyć pliku PostIn: %s

en: Could not open PostUn file: %s
pl: Nie można otworzyć pliku PostUn: %s

en: Could not open PostTrans file: %s
pl: Nie można otworzyć pliku PostTrans: %s

en: Could not open VerifyScript file: %s
pl: Nie można otworzyć pliku VerifyScript: %s

en: Could not open Test file: %s
pl: Nie można otworzyć pliku Test: %s

en: Could not open Trigger script file: %s
pl: Nie można otworzyć skryptu Trigger: %s

en: readRPM: open %s: %s
pl: readRPM: otwieranie %s: %s

en: readRPM: read %s: %s
pl: readRPM: czytanie %s: %s

en: %s: Fseek failed: %s
pl: %s: Fseek nie powiodło się: %s

en: readRPM: %s is not an RPM package
pl: readRPM: %s nie jest pakietem RPM

en: readRPM: reading header from %s
pl: readRPM: czytanie nagłówka z %s

en: Unable to create immutable header region.
pl: Nie można utworzyć niezmiennej części nagłówka.

en: Generating signature: %d
pl: Generowanie podpisu: %d

en: Unable to reload signature header.
pl: Nie można ponownie odczytać nagłówka podpisu.

en: Could not open %s: %s
pl: Nie można otworzyć %s: %s

en: Unable to write package: %s
pl: Nie można zapisać pakietu: %s

en: Unable to open sigtarget %s: %s
pl: Nie można otworzyć nagłówka do zapisania podpisu %s: %s

en: Unable to read payload from %s: %s
pl: Nie można odczytać danych z %s: %s

en: Unable to write payload to %s: %s
pl: Nie można zapisać danych do %s: %s

en: Wrote: %s
pl: Zapisano: %s

en: Could not generate output filename for package %s: %s
pl: Nie można wygenerować wyjściowej nazwy dla pakietu %s: %s

en: cannot create %s: %s
pl: nie można utworzyć %s: %s

en: line %d: unknown specfile section
pl: linia %d: nieznana sekcja pliku spec

en: line %d: second %%%s section
pl: linia %d: druga sekcja %%%s

en: %%changelog entries must start with *
pl: wpisy %%changelog muszą zaczynać się od *

en: incomplete %%changelog entry
pl: niekompletny wpis %%changelog

en: bad date in %%changelog: %s
pl: błędna data w %%changelog: %s

en: %%changelog not in descending chronological order
pl: wpisy w %%changelog ułożone niechronologicznie

en: missing name in %%changelog
pl: brak nazwiska w %%changelog

en: no description in %%changelog
pl: brak opisu w %%changelog

en: line %d: Error parsing %%description: %s
pl: linia %d: błąd w interpretacji %%description: %s

en: line %d: Bad option %s: %s
pl: linia %d: Błędna opcja %s: %s

en: line %d: Too many names: %s
pl: linia %d: Zbyt dużo nazw: %s

en: line %d: Package does not exist: %s
pl: linia %d: Pakiet nie istnieje: %s

en: line %d: Error parsing %%files: %s
pl: linia %d: Błąd w interpretacji %%files: %s

en: line %d: Second %%files list
pl: linia %d: Druga lista %%files

en: Architecture is excluded: %s
pl: Architektura jest wykluczona: %s

en: Architecture is not included: %s
pl: Architektura nie jest wspierana: %s

en: OS is excluded: %s
pl: OS jest wykluczony: %s

en: OS is not included: %s
pl: OS nie jest wspierany: %s

en: %s field must be present in package: %s
pl: pole %s musi być obecne w pakiecie: %s

en: Duplicate %s entries in package: %s
pl: Podwójne wpisy %s w pakiecie: %s

en: No icon file in sources
pl: Brak pliku ikony w źródłach

en: Invalid icon URL: %s
pl: Błądny URL ikony: %s

en: Unable to open icon %s: %s
pl: Nie można otworzyć ikony %s: %s

en: Unable to read icon %s: %s
pl: Nie można odczytać ikony %s: %s

en: Icon %s is too big (max. %d bytes)
pl: Ikona %s jest zbyt duża (maksimum to %d bajtów)

en: line %d: Tag takes single token only: %s
pl: linia %d: Etykieta przyjmuje tylko jeden znacznik: %s

en: line %d: invalid tag value("%s") %s: %s
pl: linia %d: błędna wartość znacznika ("%s") %s: %s

en: line %d: Malformed tag: %s
pl: linia %d: Niepoprawna forma etykiety: %s

en: line %d: Empty tag: %s
pl: linia %d: Pusta etykieta: %s

en: line %d: Illegal char '-' in %s: %s
pl: linia %d: Niedozwolony znak '-' w %s: %s

en: BuildRoot can not be "/": %s
pl: BuildRoot nie może być "/": %s

en: line %d: Prefixes must begin with "/": %s
pl: linia %d: Prefiksy muszą się rozpoczynać od "/": %s

en: line %d: Prefixes must not end with "/": %s
pl: linia %d: Prefiksy nie mogą się kończyć na "/": %s

en: line %d: Docdir must begin with '/': %s
pl: linia %d: Docdir musi się zaczynać od '/': %s

en: line %d: %s takes an integer value: %s
pl: linia %d: %s przyjmuje wartość całkowitą: %s

en: line %d: Bad %s: qualifiers: %s
pl: linia %d: Błędne określenie %s: %s

en: line %d: Bad BuildArchitecture format: %s
pl: linia %d: Błędny format BuildArchitecture: %s

en: line %d: Only "noarch" sub-packages are supported: %s
pl: linia %d: Obsługiwane są tylko podpakiety "noarch": %s

en: Legacy syntax is unsupported: %s
pl: Przestarzała składnia nie jest obsługiwana: %s

en: Bad package specification: %s
pl: Błędna specyfikacja pakietu: %s

en: line %d: Unknown tag: %s
pl: linia %d: Nieznana etykieta: %s

en: Bad source: %s: %s
pl: Błędne źródło: %s: %s

en: No patch number %d
pl: Brak łaty numer %d

en: No source number %d
pl: Brak źródła numer %d

en: Error parsing %%setup: %s
pl: Błąd przetwarzania %%setup: %s

en: line %d: Bad arg to %%setup: %s
pl: linia %d: Błędny argument dla %%setup: %s

en: line %d: Bad %%setup option %s: %s
pl: linia %d: Błędna opcja %%setup %s: %s

en: line %d: Need arg to %%patch -b: %s
pl: linia %d: Wymagany argument dla %%patch -b: %s

en: line %d: Need arg to %%patch -z: %s
pl: linia %d: Wymagany argument dla %%patch -z: %s

en: line %d: Bad arg to %%patch -F: %s
pl: linia %d: Błędny argument dla %%patch -F: %s

en: line %d: Need arg to %%patch -d: %s
pl: linia %d: Wymagany argument dla %%patch -d: %s

en: line %d: Need arg to %%patch -p: %s
pl: linia %d: Wymagany argument dla %%patch -p: %s

en: line %d: Bad arg to %%patch -p: %s
pl: linia %d: Błędny argument dla %%patch -p: %s

en: Too many patches!
pl: Zbyt wiele łat!

en: line %d: Bad arg to %%patch: %s
pl: linia %d: Błędny argument dla %%patch: %s

en: Missing %s%d %s: %s
pl: Brak %s%d %s: %s

en: Fetching(%s%d): %s
pl: Pobieranie(%s%d): %s

en: Fetching %s%d failed: %s
pl: Pobieranie %s%d nie powiodło się: %s

en: Missing %s%d: %s: %s
pl: Brak %s%d: %s: %s

en: line %d: second %%prep
pl: linia %d: druga sekcja %%prep

en: line %d: Dependency "%s" must begin with alpha-numeric, '_' or '/': %s
pl: linia %d: Zależność "%s" musi zaczynać się literą, cyfrą, '_' lub '/': %s

en: line %d: Versioned file name not permitted: %s
pl: linia %d: Wersja w nazwie pliku niedozwolona: %s

en: line %d: %s must be specified: %s
pl: linia %d: %s musi być określone: %s

en: line %d: %s does not parse: %s
pl: linia %d: %s nie podlega analizie: %s

en: line %d: triggers must have --: %s
pl: linia %d: triggery muszą mieć --: %s

en: line %d: Error parsing %s: %s
pl: linia %d: Błąd przetwarzania %s: %s

en: line %d: embedded interpreter token must end with '>': %s
pl: linia %d: identyfikator wewnętrznego interpretera musi kończyć się znakiem '>': %s

en: line %d: script program must begin with '/': %s
pl: linia %d: interpreter skryptu musi się zaczynać od '/': %s

en: line %d: Second %s
pl: linia %d: Drugi %s

en: line %d: unsupported internal script: %s
pl: linia %d: nieobsługiwany wewnętrzny skrypt: %s

en: line %d: %s
pl: linia %d: %s

en: Unable to open %s: %s
pl: Nie można otworzyć %s: %s

en: Unclosed %%if
pl: Niedomknięte %%if

en: %s:%d: parseExpressionBoolean returns %d
pl: %s:%d: parseExpressionBoolean zwróciło %d

en: %s:%d: Got a %%else with no %%if
pl: %s:%d: Napotkano %%else bez %%if

en: %s:%d: Got a %%endif with no %%if
pl: %s:%d: Napotkano %%endif bez %%if

en: malformed %%include statement
pl: błędnie sformułowany wpis %%include

en: No compatible architectures found for build
pl: Nie znaleziono kompatybilnych architektur do budowania

en: Package has no %%description: %s
pl: Pakiet nie ma %%description: %s

en: build through %prep (unpack sources and apply patches) from <specfile>
pl: buduj poprzez %prep (rozpakuj źródła i nałóż łaty) z <pliku spec>

en: <specfile>
pl: <plik spec>

en: build through %build (%prep, then compile) from <specfile>
pl: buduj poprzez %build (%prep oraz kompilacja) z <pliku spec>

en: build through %install (%prep, %build, then install) from <specfile>
pl: buduj poprzez %install (%prep, %build oraz instalacja) z <pliku spec>

en: verify %files section from <specfile>
pl: weryfikacja sekcji %files z <pliku spec>

en: build source and binary packages from <specfile>
pl: buduj pakiet źródłowy i binarny z <pliku spec>

en: build binary package only from <specfile>
pl: buduj tylko pakiet binarny z <pliku spec>

en: build source package only from <specfile>
pl: buduj tylko pakiet źródłowy z <pliku spec>

en: track versions of sources from <specfile>
pl: śledzenie wersji źródeł z <pliku spec>

en: fetch missing source and patch files
pl: pobieranie brakujących plików źródeł i łat

en: build through %prep (unpack sources and apply patches) from <tarball>
pl: buduj poprzez %prep (rozpakuj źródła i nałóż łaty) z <tarballa>

en: build through %build (%prep, then compile) from <tarball>
pl: buduj poprzez %build (%prep oraz kompilacja) z <tarballa>

en: build through %install (%prep, %build, then install) from <tarball>
pl: buduj poprzez %install (%prep, %build oraz instalacja) z <tarballa>

en: verify %files section from <tarball>
pl: weryfikacja sekcji %files z <tarballa>

en: build source and binary packages from <tarball>
pl: buduj pakiet źródłowy i binarny z <tarballa>

en: build binary package only from <tarball>
pl: buduj tylko pakiet binarny z <tarballa>

en: build source package only from <tarball>
pl: buduj tylko pakiet źródłowy z <tarballa>

en: build binary package from <source package>
pl: buduj pakiet binarny z <pakietu źródłowego>

en: <source package>
pl: <pakiet źródłowy>

en: build through %install (%prep, %build, then install) from <source package>
pl: buduj poprzez %install (%prep, %build oraz instalacja) z <pakietu źródłowego>

en: remove build tree when done
pl: usunięcie drzewa budowania po skończeniu

en: do not execute any stages of the build
pl: nie wykonuwanie żadnych etapów budowania

en: do not verify build dependencies
pl: nie sprawdzanie zależności budowania pakietu

en: disable automagic Provides: extraction
pl: wyłączenie automatycznego wydobywania Provides:

en: disable automagic Requires: extraction
pl: wyłączenie automatycznego wydobywania Requires:

en: disable tags forbidden by LSB
pl: wyłączenie etykiet zabronionych przez LSB

en: don't verify package digest(s)
pl: nie sprawdzanie skrótów pakietu

en: don't verify database header(s) when retrieved
pl: nie sprawdzanie nagłówków bazy danych przy odczycie

en: don't verify package signature(s)
pl: nie sprawdzanie podpisu pakietu

en: Debug Package objects
pl: Śledzenie obiektów pakietów

en: Debug Spec objects
pl: Śledzenie obiektów pliku spec

en: do not accept i18n msgstr's from specfile
pl: nie przyjmowanie wpisów i18n msgstr z pliku spec

en: remove sources when done
pl: usunięcie źródeł po zakończeniu

en: remove specfile when done
pl: usunięcie pliku spec po zakończeniu

en: skip straight to specified stage (only for c,i)
pl: przejście od razu do podanego etapu (tylko dla c,i)

en: generate PGP/GPG signature
pl: utworzenie podpisu PGP/GPG

en: override target platform
pl: wymuszenie platformy docelowej

en: CPU-VENDOR-OS
pl: CPU-PRODUCENT-OS

en: line %d: Bad number: %s
pl: linia %d: Błędny numer: %s

en: line %d: Bad no%s number: %d
pl: linia %d: błędny numer no%s: %d

en: line %d: No ':' terminator: %s
pl: linia %d: Brak znaku kończącego ':': %s

en: %s %d defined multiple times
pl: %s %d zdefiniowano wielokrotnie

en: can't query %s: %s
pl: nie można odpytać %s: %s

en: query of specfile %s failed, can't parse
pl: odpytywanie pliku spec %s nie powiodło się, nie można interpretować

en: Query specfile for platform(s): %s
pl: Odpytywanie pliku spec dla platform(y): %s

en: package %s was already added, skipping %s
pl: pakiet %s był już dodany, pomijanie %s

en: package %s was already added, replacing with %s
pl: pakiet %s był już dodany, jest zastępowany przez %s

en: (cached)
pl: (zbuforowane)

en: (function probe)
pl: (test funkcji)

en: (user lookup)
pl: (wyszukiwanie użytkownika)

en: (group lookup)
pl: (wyszukiwanie grupy)

en: (access probe)
pl: (test dostępu)

en: (mtab probe)
pl: (test mtab)

en: (diskspace probe)
pl: (test miejsca na dysku)

en: (digest probe)
pl: (test skrótu)

en: (signature probe)
pl: (test podpisu)

en: (verify probe)
pl: (test weryfikacji)

en: (gnupg probe)
pl: (test gnupg)

en: (macro probe)
pl: (test makra)

en: (envvar probe)
pl: (test zmiennej środowiskowej)

en: (running probe)
pl: (test uruchomienia)

en: (sanity probe)
pl: (test spójności)

en: (vcheck probe)
pl: (test vcheck)

en: (sysinfo provides)
pl: (zasób sysinfo)

en: (rpmlib provides)
pl: (zasób rpmliba)

en: (cpuinfo provides)
pl: (zasób cpuinfo)

en: (getconf provides)
pl: (zasób getconf)

en: (uname provides)
pl: (zasób uname)

en: (soname provides)
pl: (zasób soname)

en: (root files)
pl: (pliki główne)

en: (db files)
pl: (pliki w bazie)

en: (db provides)
pl: (zasób w bazie)

en: (hint skipped)
pl: (podpowiedź pominięta)

en: %s: open failed: %s
pl: %s: open nie powiodło się: %s

en: mntctl() failed to return size: %s
pl: mntctl() nie zwróciło rozmiaru: %s

en: mntctl() failed to return mount points: %s
pl: mntctl() nie zwróciło punktów montowania: %s

en: failed to stat %s: %s
pl: stat %s nie powiodło się: %s

en: failed to open %s: %s
pl: nie można otworzyć %s: %s

en: file %s is on an unknown device
pl: plik %s jest na nieznanym urządzeniu

en: user %s does not exist - using root
pl: użytkownik %s nie istnieje - użyto konta root

en: group %s does not exist - using root
pl: grupa %s nie istnieje - użyto grupy root

en: archive file %s was not found in header file list
pl: plik archiwum %s nie znaleziony na liście plików w nagłówku

en: %s saved as %s
pl: %s zapisano jako %s

en: %s rmdir of %s failed: Directory not empty
pl: %s rmdir %s nie powiodło się: katalog nie jest pusty

en: %s rmdir of %s failed: %s
pl: %s rmdir %s nie powiodło się: %s

en:  %s: unlink of %s failed: %s
pl:  %s: unlink %s nie powiodło się: %s

en: %s created as %s
pl: %s utworzony jako %s

en: reading %s manifest failed: %s
pl: odczyt manifestu %s nie powiódł się: %s

en: reading %s manifest, non-printable characters found
pl: podczas odczytu manifestu %s znaleziono znaki niedrukowalne

en: cannot create %%%s %s
pl: nie można utworzyć %%%s %s

en: read failed
pl: odczyt nie powiódł się

en: %s: No signature available
pl: %s: Podpis nie jest dostępny

en: skipping package %s with unverifiable V%u signature
pl: pominięto pakiet %s z niesprawdzalnym podpisem V%u

en: %s: Fread failed: %s
pl: %s: Fread nie powiodło się: %s

en: Add suggested packages to transaction
pl: Dodanie sugerowanych pakietów do transakcji

en: Use anaconda "presentation order"
pl: Użycie porządku wyświetlania anacondy

en: Print dependency loops as warning
pl: Wypisywanie pętli zależności jako ostrzeżeń

en: Do not suggest missing dependency resolution(s)
pl: Niesugerowanie sposobu spełnienia brakujących zależności

en: Do not check added package conflicts
pl: Niesprawdzanie dodanych konfliktów pakietów

en: Ignore added package requires on symlink targets
pl: Ignorowanie dodanych wymagań pakietów opartych na elementach wskazywanych przez dowiązania symboliczne

en: Ignore added package obsoletes
pl: Ignorowanie dodanych pakietów przestarzałych

en: Ignore added package requires on file parent directory
pl: Ignorowanie dodanych wymagań pakietów opartych na katalogu rodzicu

en: Do not check added package requires
pl: Niesprawdzanie dodanych wymogów pakietów

en: Ignore added package upgrades
pl: Ignorowanie dodanych aktualizacji pakietów

en: Debug generic operations
pl: Śledzenie zwykłych operacji

en: Predefine MACRO with value EXPR
pl: Predefiniowanie MAKRA z wartością WYR

en: 'MACRO EXPR'
pl: 'MAKRO WYR'

en: Define MACRO with value EXPR
pl: Zdefiniowanie MAKRA z wartością WYR

en: Undefine MACRO
pl: Anulowanie definicji MAKRA

en: 'MACRO'
pl: 'MAKRO'

en: Print macro expansion of EXPR
pl: Wyświetlenie rozwinięcia makr z WYR

en: 'EXPR'
pl: 'WYR'

en: Read <FILE:...> instead of default file(s)
pl: Odczyt <PLIKU:...> zamiast domyślnych plików

en: <FILE:...>
pl: <PLIK:...>

en: Read <FILE:...> instead of default RPM Lua file(s)
pl: Odczyt <PLIKU:...> zamiast domyślnego pliku(ów) Lua RPM-a

en: Read <FILE:...> instead of default POPT file(s)
pl: Odczyt <PLIKU:...> zamiast domyślnego pliku(ów) POPT

en: Specify target platform
pl: Określenie platformy docelowej

en: Don't verify package digest(s)
pl: Niesprawdzanie skrótów pakietu

en: Don't verify database header(s) when retrieved
pl: Niesprawdzanie nagłówków bazy danych przy odczycie

en: Don't verify package signature(s)
pl: Niesprawdzanie podpisów pakietu

en: Display known query tags
pl: Wyświetlenie znanych etykiet zapytań

en: Display macro and configuration values
pl: Wyświetlenie wartości makr i konfiguracji

en: Print the version
pl: Wyświetlenie wersji

en: Debug file FingerPrintS
pl: Śledzenie FingerPrintS pliku

en: Debug payload File State Machine
pl: Śledzenie maszyny stanu danych pliku

en: Use threads for File State Machine
pl: Użycie wątków dla maszyny stanu plików

en: Display macros used
pl: Wyświetlanie używanych makr

en: Display OpenPGP (RFC 2440/4880) parsing
pl: Wyświetlanie analizy OpenPGP (RFC 2440/4880)

en: Debug Package State Machine
pl: Śledzenie maszyny stanu pakietów

en: Use threads for Package State Machine
pl: Użycie wątków dla maszyny stanu pakietów

en: Debug rpmds Dependency Set
pl: Śledzenie zbioru zależności rpmds

en: Debug rpmfc File Classifier
pl: Śledzenie klasyfikatora plików rpmfc

en: Debug rpmfi File Info
pl: Śledzenie informacji o plikach rpmfi

en: Debug rpmgi Generalized Iterator
pl: Śledzenie ogólnego iteratora rpmgi

en: Debug rpmmi Match Iterator
pl: Śledzenie iteratora dopasowań rpmmi

en: Debug rpmns Name Space
pl: Śledzenie przestrzeni nazw rpmns

en: Debug rpmps Problem Set
pl: Śledzenie zbioru problemów rpmps

en: Debug rpmte Transaction Element
pl: Śledzenie elementów transakcji rpmte

en: Debug rpmts Transaction Set
pl: Śledzenie zbioru transakcji rpmts

en: Debug rpmwf Wrapper Format
pl: Śledzenie formatu opakowania rpmwf

en: Display operation statistics
pl: Wyświetlanie statystyk operacji

en: %s: option table misconfigured (%d)
pl: %s: tabela opcji błędnie skonfigurowana (%d)

en: exclude paths must begin with a /
pl: ścieżki wyłączeń muszą się zaczynać od /

en: Option --relocate needs /old/path=/new/path argument
pl: Opcja --relocate wymaga argumentu /stara/ścieżka=/nowa/ścieżka

en: relocations must begin with a /
pl: specyfikacja przesunięcia musi zaczynać się od /

en: relocations must contain a =
pl: specyfikacja przesunięcia musi zawierać =

en: relocations must have a / following the =
pl: specyfikacja przesunięcia musi zawierać / po =

en: Option --rbexclude needs transaction id argument(s)
pl: Opcja --rbexclude wymaga id transakcji jako argumentu(ów)

en: Option --rollback needs a time/date stamp argument
pl: Opcja --rollback wymaga czasu/daty jako argumentu

en: Rollback goal:  %-24.24s (0x%08x)
pl: Cel wycofania:  %-24.24s (0x%08x)

en: malformed rollback time/date stamp argument
pl: błędny argument znacznika czasu/daty dla wycofania

en: arbgoal takes a time/date stamp argument
pl: arbgoal wymaga czasu/daty jako argumentu

en: malformed arbgoal time/date stamp argument
pl: błędny argument znacznika czasu/daty dla arbgoal

en: install all files, even configurations which might otherwise be skipped
pl: instaluj wszystkie pliki, nawet konfiguracyjne, które w innym przypadku by pominięto

en: do not execute package scriptlet(s)
pl: nie wykonuj żadnych skryptów instalacyjnych

en: save erased package files by renaming into sub-directory
pl: zapisz usuwane pliki z pakietu przenosząc do podkatalogu

en: do not install configuration files
pl: nie instaluj plików konfiguracyjnych

en: do not install documentation
pl: nie instaluj dokumentacji

en: update the database, but do not modify the filesystem
pl: uaktualnij bazę, ale nie modyfikuj systemu plików

en: don't install file security contexts
pl: nie instaluj plików z kontekstami bezpieczeństwa

en: don't verify file digests
pl: nie sprawdzaj skrótów pliku

en: don't verify file security contexts
pl: nie sprawdzaj kontekstów bezpieczeństwa plików

en: don't register headers in rpmdb
pl: nie rejestruj nagłówków w rpmdb

en: do not execute %%pretrans scriptlet (if any)
pl: nie wykonuj skryptu %%pretrans (jeśli jest)

en: do not execute %%pre scriptlet (if any)
pl: nie wykonuj skryptu %%pre (jeśli jest)

en: do not execute %%post scriptlet (if any)
pl: nie wykonuj skryptu %%post (jeśli jest)

en: do not execute %%preun scriptlet (if any)
pl: nie wykonuj skryptu %%preun (jeśli jest)

en: do not execute %%postun scriptlet (if any)
pl: nie wykonuj skryptu %%postun (jeśli jest)

en: do not execute %%postrans scriptlet (if any)
pl: nie wykonuj skryptu %%postrans (jeśli jest)

en: do not execute any scriptlet(s) triggered by this package
pl: nie wykonuj żadnych triggerów uaktywnianych przez ten pakiet

en: do not execute any %%triggerprein scriptlet(s)
pl: nie wykonuj żadnych skryptów %%triggerprein

en: do not execute any %%triggerin scriptlet(s)
pl: nie wykonuj żadnych skryptów %%triggerin

en: do not execute any %%triggerun scriptlet(s)
pl: nie wykonuj żadnych skryptów %%triggerun

en: do not execute any %%triggerpostun scriptlet(s)
pl: nie wykonuj żadnych skryptów %%triggerpostun

en: save erased package files by repackaging
pl: zapisz usuwane pliki z pakietu poprzez przepakowanie

en: don't install, but tell if it would work or not
pl: nie instaluj, podaj tylko czy instalacja zadziała czy nie

en: remove all packages which match <package> (normally an error is generated if <package> specified multiple packages)
pl: usuń wszystkie pakiety, które spełniają wzorzec <pakiet> (zazwyczaj wyświetlany jest błąd gdy <pakiet> opisuje wiele pakietów)

en: relocate files in non-relocatable package
pl: przesuń pliki w nieprzesuwalnym pakiecie

en: erase (uninstall) package
pl: usuń (odinstaluj) pakiet

en: <package>+
pl: <pakiet>+

en: skip files with leading component <path>
pl: pomiń pliki zaczynające się od <ścieżki>

en: <path>
pl: <ścieżka>

en: detect file conflicts between packages
pl: wykryj konflikty plików między pakietami

en: upgrade package(s) if already installed
pl: uaktualnij pakiet(y) jeśli jest już zainstalowany

en: <packagefile>+
pl: <plik pakietu>+

en: print hash marks as package installs (good with -v)
pl: wyświetlaj znaki hash przy instalacji (dobre z -v)

en: don't verify package architecture
pl: nie sprawdzaj architektury systemu

en: don't verify package operating system
pl: nie sprawdzaj rodzaju systemu operacyjnego

en: don't check disk space before installing
pl: nie sprawdzaj zajętości dysku przed instalacją

en: install documentation
pl: zainstaluj dokumentację

en: install package(s)
pl: instaluj pakiet(y)

en: do not verify package dependencies
pl: nie sprawdzaj zależności pakietu

en: do not reorder package installation to satisfy dependencies
pl: nie zmieniaj kolejności instalacji pakietów by zapewnić zależności

en: upgrade to an old version of the package (--force on upgrades does this automatically)
pl: uaktualnij do starej wersji (--force robi to samo automatycznie podczas uaktualniania)

en: print percentages as package installs
pl: wyświetlaj stan instalacji w procentach

en: relocate the package to <dir>, if relocatable
pl: przesuń pliki pakietu do drzewa <katalog>, jeśli jest przesuwalny

en: <dir>
pl: <katalog>

en: relocate files from path <old> to <new>
pl: przesuń pliki z drzewa <stara-ścieżka> do drzewa <nowa-ścieżka>

en: <old>=<new>
pl: <stara-ścieżka>=<nowa-ścieżka>

en: ignore file conflicts between packages
pl: ignoruj konflikty plików między pakietami

en: reinstall if the package is already present
pl: przeinstaluj jeśli pakiet jest już zainstalowany

en: deinstall new, reinstall old, package(s), back to <date>
pl: odinstaluj nowe, zainstaluj z powrotem stare pakiety aż do <daty>

en: <date>
pl: <data>

en: If transaction fails rollback to <date>
pl: Jeśli transakcja nie powiedzie się, cofnij do <daty>

en: Exclude Transaction I.D. from rollback
pl: Wyłączenie I.D. transakcji z wycofania

en: upgrade package(s)
pl: uaktualnij pakiet(y)

en: query/verify all packages
pl: odpytaj/sprawdź wszystkie pakiety

en: rpm checksig mode
pl: tryb sprawdzania podpisów

en: query/verify package(s) owning file
pl: odpytaj/sprawdź pakiet(y) zawierające plik

en: query/verify package(s) in group
pl: odpytaj/sprawdź pakiet(y) w grupie

en: query/verify a package file
pl: odpytaj/sprawdź plik pakietu

en: query/verify package(s) from TOP file tree walk
pl: odpytaj/sprawdź pakiety z GÓRY przechodzenia po drzewie plików

en: query/verify package(s) from system HDLIST
pl: odpytaj/sprawdź pakiety z systemowej HDLIST

en: query/verify package(s) with source package identifier
pl: odpytaj/sprawdź pakiet(y) z identyfikatorem pakietu źródłowego

en: query/verify package(s) with package identifier
pl: odpytaj/sprawdź pakiet(y) z identyfikatorem pakietu

en: query/verify package(s) with header identifier
pl: odpytaj/sprawdź pakiet(y) z identyfikatorem nagłówka

en: query/verify package(s) with file identifier
pl: odpytaj/sprawdź pakiet(y) z identyfikatorem pliku

en: rpm query mode
pl: tryb odpytywania

en: query/verify a header instance
pl: odpytaj/sprawdź instancję nagłówka

en: query a spec file
pl: odpytywanie pliku spec

en: query source metadata from spec file parse
pl: odpytaj metadane źródłowe z analizy pliku spec

en: query/verify package(s) from install transaction
pl: odpytaj/sprawdź pakiety z transakcji instalacji

en: query the package(s) triggered by the package
pl: odpytaj pakiety z triggerami uaktywnianymi przez pakiet

en: rpm verify mode
pl: tryb sprawdzania

en: query/verify the package(s) which require a dependency
pl: odpytaj/sprawdź pakiet(y) wymagające zasobu

en: query/verify the package(s) which require any contained provide
pl: odpytaj/sprawdź pakiet(y) wymagające dowolnej dostarczanej własności

en: query/verify the package(s) which provide a dependency
pl: odpytaj/sprawdź pakiet(y) udostępniające zasób

en: query/verify the package(s) which conflict with a dependency
pl: odpytaj/sprawdź pakiet(y) będące w konflikcie z zależnością

en: query/verify the package(s) which obsolete a dependency
pl: odpytaj/sprawdź pakiet(y) zastępujące zależność

en: create transaction set
pl: utwórz zbiór transakcji

en: do not order transaction set
pl: nie porządkuj zbioru transakcji

en: do not glob arguments
pl: nie rozwijaj masek w argumentach

en: do not process non-package files as manifests
pl: nie przetwarzaj plików spoza pakietu jako manifestów

en: do not read headers
pl: nie czytaj nagłówków

en: list all configuration files
pl: wyświetl wszystkie pliki konfiguracyjne

en: list all documentation files
pl: wyświetl wszystkie pliki dokumentacji

en: dump basic file information
pl: podaj podstawowe informacje o pliku

en: list files in package
pl: wyświetl pliki zawarte w pakiecie

en: add suggested packages to transaction
pl: dodaj sugerowane pakiety do transakcji

en: skip %%config files
pl: pomiń pliki %%config

en: skip %%doc files
pl: pomiń pliki %%doc

en: skip %%ghost files
pl: pomiń pliki %%ghost

en: skip %%license files
pl: pomiń pliki %%license

en: skip %%readme files
pl: pomiń pliki %%readme

en: use the following query format
pl: użyj następującego formatu zapytania

en: QUERYFORMAT
pl: FORMAT_ZAPYTANIA

en: substitute i18n sections into spec file
pl: zamień sekcje i18n w plik spec

en: display the states of the listed files
pl: wyświetl status pokazywanych plików

en: specify target platform
pl: określ platformę docelową

en: don't verify size of files
pl: nie sprawdzaj rozmiaru plików

en: don't verify symlink path of files
pl: nie sprawdzaj ścieżek dowiązań plików

en: don't verify owner of files
pl: nie sprawdzaj właścicieli plików

en: don't verify group of files
pl: nie sprawdzaj grup plików

en: don't verify modification time of files
pl: nie sprawdzaj czasu modyfikacji plików

en: don't verify mode of files
pl: nie sprawdzaj uprawnień plików

en: don't verify file HMAC's
pl: nie sprawdzaj skrótów HMAC plików

en: don't verify files in package
pl: nie sprawdzaj plików pakietu

en: don't verify package dependencies
pl: nie sprawdzaj zależności pakietu

en: don't execute verify script(s)
pl: nie wykonuj żadnych skryptów verify

en: sign package(s) (identical to --resign)
pl: podpisz pakiet(y) (identyczne z --resign)

en: verify package signature(s)
pl: sprawdź podpis(y) pakietu

en: delete package signatures
pl: usuń podpisy pakietu

en: import an armored public key
pl: importuj opakowany klucz publiczny

en: sign package(s) (identical to --addsign)
pl: podpisz pakiet(y) (identyczne z --addsign)

en: generate signature
pl: generuj podpis

en: specify trust metric
pl: określ metrykę zaufania

en: TRUST
pl: ZAUFANIE

en: set ultimate trust when importing pubkey(s)
pl: ustaw ostateczne zaufanie przy importowaniu kluczy publicznych

en: unset ultimate trust when importing pubkey(s)
pl: wyłącz ostateczne zaufanie przy importowaniu kluczy publicznych

en: disable password challenge
pl: wyłączenie żądania hasła

en: cannot write to %%%s %s
pl: nie można zapisać do %%%s %s

en: source package expected, binary found
pl: spodziewany pakiet źródłowy, a napotkano binarny

en: source package contains no .spec file
pl: pakiet źródłowy nie zawiera pliku .spec

en: Couldn't fork %s: %s
pl: Nie można wykonać fork na %s: %s

en: %s(%s) scriptlet failed, waitpid(%d) rc %d: %s
pl: %s(%s) skryptlet nie powiódł się, waitpid(%d) rc %d: %s

en: %s(%s) scriptlet failed, signal %d
pl: %s(%s) skryptlet nie powiódł się, sygnał %d

en: %s(%s) scriptlet failed, exit status %d
pl: %s(%s) skryptlet nie powiódł się, status wyjścia %d

en: %s: %s scriptlet failed (%d), skipping %s
pl: %s: skrypt %s nie powiódł się (%d), pomijanie %s

en: Unable to reload signature header
pl: Nie można ponownie odczytać nagłówka podpisu

en: unpacking of archive failed%s%s: %s
pl: rozpakowanie archiwum nie powiodło się%s%s: %s

en:  on file
pl:  na pliku

en: %s failed on file %s: %s
pl: %s nie powiódł się na pliku %s: %s

en: %s failed: %s
pl: %s nie powiodło się: %s

en: incorrect format: %s
pl: błędny format: %s

en: (contains no files)
pl: (nie zawiera plików)

en: normal
pl: normalny

en: replaced
pl: zastąpiony

en: not installed
pl: niezainstalowany

en: net shared
pl: udostępniony w sieci

en: wrong color
pl: zły kolor

en: (no state)
pl: (brak statusu)

en: (unknown %3d)
pl: (nieznany %3d)

en: package without owner/group tags
pl: pakiet bez etykiet właścicieli/grup plików

en: key "%s" not found in %s table
pl: klucz "%s" nie został znaleziony w tabeli %s

en: group %s does not contain any packages
pl: grupa %s nie zawiera żadnych pakietów

en: no package triggers %s
pl: żaden pakiet nie zahacza %s

en: malformed %s: %s
pl: błędne sformułowanie %s: %s

en: no package matches %s: %s
pl: żaden pakiet nie pasuje do %s: %s

en: no package requires %s
pl: żaden pakiet nie wymaga %s

en: no package provides %s
pl: żaden pakiet nie udostępnia %s

en: file %s: %s
pl: plik %s: %s

en: file %s is not owned by any package
pl: plik %s nie należy do żadnego pakietu

en: invalid package number: %s
pl: błędny numer pakietu: %s

en: record %u could not be read
pl: nie można odczytać rekordu %u

en: package %s is not installed
pl: pakiet %s nie jest zainstalowany

en: (added files)
pl: (dodane pliki)

en: (added provide)
pl: (dodany zasób)

en: rpmTempFile failed
pl: rpmTempFile nie powiodło się

en: %s: Fwrite failed: %s
pl: %s: Fwrite nie powiodło się: %s

en: %s: Fflush failed: %s
pl: %s: Fflush nie powiodło się: %s

en: %s: was already signed by key ID %s, skipping
pl: %s: już był podpisany kluczem o ID %s, pomijany

en: %s: import read failed(%d).
pl: %s: read przy imporcie nie powiodło się (%d).

en: %s: import failed.
pl: %s: import nie powiódł się.

en: headerGet failed
pl: headerGet nie powiodło się

en: failed to retrieve original header
pl: nie można zapisać odtworzyć oryginalnego nagłówka

en: XAR file not found (or no XAR support)
pl: Nie znaleziono pliku XAR (lub brak obsługi XAR)

en: Fread failed
pl: Fread nie powiodło się

en: NOT_OK
pl: NIEDOBRZE

en:  (MISSING KEYS:
pl:  (BRAK KLUCZY:

en:  (UNTRUSTED KEYS:
pl: (NIEWIARYGODNE KLUCZE:

en: NO
pl: NIE

en: YES
pl: TAK

en: PreReq:, Provides:, and Obsoletes: dependencies support versions.
pl: Zależności PreReq:, Provides: oraz Obsoletes: obsługują wersje.

en: file name(s) stored as (dirName,baseName,dirIndex) tuple, not as path.
pl: nazwy plików zapisano jako (dirName,baseName,dirIndex) a nie jako ścieżki.

en: package payload can be compressed using bzip2.
pl: dane pakietu mogą być skompresowane bzipem2.

en: package payload file(s) have "./" prefix.
pl: pliki danych pakietu mają prefix "./".

en: package name-version-release is not implicitly provided.
pl: pakiet name-version-release nie jest udostępniany domyślnie.

en: header tags are always sorted after being loaded.
pl: etykiety nagłówka są zawsze sortowane po wczytaniu.

en: the scriptlet interpreter can use arguments from header.
pl: interpreter skryptów może używać argumentów z nagłówka.

en: a hardlink file set may be installed without being complete.
pl: plik z dowiązaniem stałym może być zainstalowany bez kompletu.

en: package scriptlets may access the rpm database while installing.
pl: skrypty pakietu mogą odwoływać się do bazy rpm-a przy instalacji.

en: internal embedded lua scripts.
pl: wewnętrzna obsługa skryptów Lua.

en: internal embedded Augeas.
pl: wewnętrzna obsługa skryptów Augeas.

en: internal embedded FICL.
pl: wewnętrzna obsługa FICL.

en: internal embedded JavaScript.
pl: wewnętrzna obsługa JavaScriptu.

en: internal embedded perl scripts.
pl: wewnętrzna obsługa skryptów Perla.

en: internal embedded python scripts.
pl: wewnętrzna obsługa skryptów Pythona.

en: internal embedded ruby scripts.
pl: wewnętrzna obsługa skryptów w języku Ruby.

en: internal embedded Spook scripts.
pl: wewnętrzna obsługa skryptów Spooka.

en: internal embedded sqlite3 scripts.
pl: wewnętrzna obsługa skryptów sqlite3.

en: internal embedded squirrel scripts.
pl: wewnętrzna obsługa skryptów squirrela.

en: internal embedded tcl scripts.
pl: wewnętrzna obsługa skryptów Tcl.

en: header tag data can be of type uint64_t.
pl: dane etykiet nagłówka mogą być typu uint_64_t.

en: package payload can be in ustar tar archive format.
pl: dane pakietu mogą być w formacie archiwum tara ustar.

en: package payload can be compressed using lzma.
pl: dane pakietu mogą być skompresowane przy użyciu lzma.

en: file digests can be other than MD5.
pl: skróty plików mogą być inne niż MD5.

en: package payload can be in ar archive format.
pl: dane pakietu mogą być w formacie archiwum ar.

en: package payload can be compressed using xz.
pl: dane pakietu mogą być skompresowane przy użyciu xz.

en: %s:%d "%s" has invalid name. Skipping ...
pl: %s:%d "%s" ma błędną nazwę. Pomijanie...

en: %s:%d "%s" has no comparison operator. Skipping ...
pl: %s:%d "%s" nie ma operatora porównania. Pomijanie...

en: %s:%d "%s" has no EVR string. Skipping ...
pl: %s:%d "%s" nie ma łańcucha EVR. Pomijanie...

en: running "%s" pipe command
pl: uruchamianie polecenia potokowego "%s"

en: 	line %d: No EVR comparison value found.
     Skipping ...
pl: 	linia %d: Brak wartości porównania EVR.
     Pomijanie...

en: The "B" dependency needs an epoch (assuming same epoch as "A")
    	A = "%s"	B = "%s"
pl: Zależność "B" wymaga epoch (przyjęto epoch takie samo jak "A")
    	A = "%s"	B = "%s"

en: Couldn't create pipe for %s: %m
pl: Nie można utworzyć potoku dla %s: %m

en: Couldn't exec %s: %s
pl: Nie można uruchomić %s: %s

en: Command "%s" failed, exit(%d)
pl: Polecenie "%s" nie powiodło się, zakończenie (z kodem %d)

en: failed to write all data to %s
pl: nie udało się zapisać wszystkich danych do %s

en: Compilation of pattern '%s' (expanded from '%s') failed. Skipping ...
pl: Kompilacja wzorca '%s' (uzyskanego z '%s') nie powiodła się. Pominięto...

en: Skipping %c: '%s'
pl: Pomijanie %c: '%s'

en: skipping %s provides detection
pl: pomijanie wykrywania właściwości %s

en: skipping %s requires detection
pl: pomijanie wykrywania zależności %s

en: Finding  %s: %s
pl: Szukanie  %s: %s

en: Failed to find %s:
pl: Nie udało się odnaleźć %s:

en: open of %s failed: %s
pl: otwarcie %s nie powiodło się: %s

en: unknown tag: "%s"
pl: nieznana etykieta: "%s"

en: Preparing...
pl: Przygotowywanie...

en: Preparing packages for installation...
pl: Przygotowywanie pakietów do instalacji...

en: Repackaging...
pl: Ponowne pakowanie...

en: Repackaging erased files...
pl: Ponowne pakowanie usuniętych plików...

en: Upgrading...
pl: Uaktualnianie...

en: Upgrading packages...
pl: Uaktualnianie pakietów...

en:     Suggested resolutions:
pl:     Sugerowane sposoby spełnienia:

en: Failed dependencies
pl: Niespełnione zależności

en: Ordering problems
pl: Problemy z kolejnością

en: Install/Erase problems
pl: Problemy z instalacją/usuwaniem

en: package "%s" cannot be found
pl: pakiet "%s" nie znaleziony

en: package "%s" cannot be erased
pl: pakiet "%s" nie może być usunięty

en: package %s is not relocatable
pl: pakiet %s nie jest przesuwalny

en: "%s" specifies multiple packages
pl: "%s" określa wiele pakietów

en: cannot open %s: %s
pl: nie można otworzyć %s: %s

en: Installing %s
pl: Instalacja %s

en: %s cannot be installed
pl: %s nie może być zainstalowany

en: can't create transaction lock on %s (%s)
pl: nie można utworzyć blokady transakcji na %s (%s)

en: waiting for transaction lock on %s
pl: oczekiwanie na blokadę transakcji na %s

en: different
pl: różne

en: package %s is intended for a %s platform
pl: pakiet %s jest przeznaczony dla platformy %s

en: package %s is already installed
pl: pakiet %s jest już zainstalowany

en: re-packaged package with %s: %s is missing
pl: przepakowany pakiet z %s: brak %s

en: path %s in package %s is not relocatable
pl: ścieżka %s w pakiecie %s nie jest przesuwalna

en: file %s conflicts between attempted installs of %s and %s
pl: plik %s jest w konflikcie między instalowanymi pakietami %s i %s

en: file %s from install of %s conflicts with file from package %s
pl: plik %s z instalacji %s jest w konflikcie z plikiem z pakietu %s

en: package %s (which is newer than %s) is already installed
pl: pakiet %s (nowszy niż %s) jest już zainstalowany

en: installing package %s needs %lu%cB on the %s filesystem
pl: instalacja pakietu %s wymaga %lu%cB w systemie plików %s

en: installing package %s needs %lu inodes on the %s filesystem
pl: instalacja pakietu %s wymaga %lu i-węzłów w systemie plików %s

en: package %s pre-transaction syscall(s): %s failed: %s
pl: przed-transakcyjne wywołanie systemowe pakietu %s: %s nie powiodło się: %s

en: %s is needed by %s%s
pl: %s jest wymagany przez %s%s

en: (installed)
pl: (zainstalowany)

en: %s conflicts with %s%s
pl: %s jest w konflikcie z %s%s

en: installing package %s on %s rdonly filesystem
pl: instalacja pakietu %s w systemie plików %s tylko do odczytu

en: unknown error %d encountered while manipulating package %s
pl: wystąpił nieznany błąd %d w trakcie manipulowania pakietem %s

en: Configured system provides (from %s):
pl: Skonfigurowane zasoby systemu (z %s):

en: Features provided by rpmlib installer:
pl: Cechy dostarczane przez instalator rpmlib:

en: Features provided by current cpuinfo (from %s):
pl: Cechy dostarczane przez bieżące cpuinfo (z %s):

en: Features provided by current getconf:
pl: Cechy dostarczane przez bieżący getconf:

en: Features provided by current uname:
pl: Cechy dostarczane przez bieżące uname:

en: Excluding TID from rollback: %-24.24s (0x%08x)
pl: Wyłączanie TID z wycofania: %-24.24s (0x%08x)

en: Missing re-packaged package(s)
pl: Brak przepakowywanych pakietów

en: Rollback packages (+%d/-%d) to %-24.24s (0x%08x):
pl: Wycofanie pakietów (+%d/-%d) do %-24.24s (0x%08x):

en: Cleaning up repackaged packages:
pl: Czyszczenie przepakowanych pakietów:

en: 	Removing %s:
pl: 	Usuwanie %s

en: cannot open Packages database in %s
pl: nie można otworzyć bazy danych Packages w %s

en: cannot open Solve database in %s
pl: nie można otworzyć bazy danych Solve w %s

en: incorrect solve path format: %s
pl: niepoprawny format ścieżki rozwikłania: %s

en: Unable to change root directory: %m
pl: Nie udało się zmienić katalogu głównego: %m

en: rpmdb erase failed. NEVRA: %s
pl: usuwanie z rpmdb nie powiodło się. NEVRA: %s

en: Rollback to %-24.24s (0x%08x)
pl: Wycofanie do %-24.24s (0x%08x)

en: Invalid number of transaction elements.
pl: Błędna liczba elementów transakcji.

en: missing   %c %s
pl: brak      %c %s

en: Unsatisfied dependencies for %s:
pl: Niespełnione zależności dla %s:

en: rpmdb: header #%u cannot be loaded -- skipping.
pl: rpmdb: nie można wczytać nagłówka #%u -- pomijanie.

en: Re-opening dbenv with DB_RECOVER ...
pl: Ponowne otwierranie dbenv z DB_RECOVER...

en: 
    recovery failed. Exiting ...
pl: 
    Odzyskiwanie nie powiodło się. Zakończenie...

en: .
    recovery succeeded.
pl: .
    Odzyskanie się udało.

en: cannot get %s lock on %s/%s
pl: nie można uzyskać %s blokady na %s/%s

en: exclusive
pl: wyłącznej

en: shared
pl: dzielonej

en: unrecognized db option: "%s" ignored.
pl: nierozpoznana opcja db: "%s" zignorowana.

en: %s has invalid numeric value, skipped
pl: %s ma błędną wartość liczbową, pominięto

en: %s has too large or too small long value, skipped
pl: %s ma zbyt dużą lub zbyt małą wartość long, pominięto

en: %s has too large or too small integer value, skipped
pl: %s ma zbyt dużą lub zbyt małą wartość całkowitą, pominięto

en: (not a number)
pl: (nie jest liczbą)

en: %a %b %d %Y
pl: %a %d %b %Y

en: invalid type
pl: błędny typ

en: (invalid type)
pl: (błędny typ)

en: (not base64)
pl: (nie jest base64)

en: (invalid type :base64)
pl: (błędny typ :base64)

en: (not a string)
pl: (nie jest łańcuchem)

en: (invalid xml type)
pl: (błędny typ xml)

en: (invalid yaml type)
pl: (błędny typ yaml)

en: (not a blob)
pl: (nie jest blobem)

en: (not an OpenPGP signature)
pl: (nie jest podpisem OpenPGP)

en: (invalid type :digest)
pl: (błędny typ :digest)

en: (invalid type :stat)
pl: (błędny typ :stat)

en: (invalid type :uuid)
pl: (błędny typ :uuid)

en: (invalid type :rpn)
pl: (błędny typ :rpn)

en: (invalid string :rpn)
pl: (błędny łańcuch :rpn)

en: (expected number :rpn)
pl: (oczekiwano liczby :rpn)

en: (stack overflow :rpn)
pl: (przepełnienie stosu :rpn)

en: (invalid number :rpn)
pl: (błędna liczba :rpn)

en: (stack underflow :rpn)
pl: (niedopełnienie stosu :rpn)

en: (divide by zero :rpn)
pl: (dzielenie przez zero :rpn)

en: (invalid type :strsub)
pl: (błędny typ :strsub)

en: (invalid args :strsub)
pl: (błędny argument :strsub)

en: missing { after %
pl: brak { po %

en: missing } after %{
pl: brak } po %{

en: empty tag format
pl: pusty format etykiety

en: malformed parameter list
pl: błędna postać listy parametrów

en: empty tag name
pl: pusta nazwa etykiety

en: unknown tag
pl: nieznana etykieta

en: ] expected at end of array
pl: spodziewany ] na końcu tablicy

en: unexpected ]
pl: nie spodziewany ]

en: unexpected }
pl: nie spodziewany }

en: ? expected in expression
pl: spodziewany ? w wyrażeniu

en: { expected after ? in expression
pl: spodziewany { po ? w wyrażeniu

en: } expected in expression
pl: spodziewany } w wyrażeniu

en: : expected following ? subexpression
pl: spodziewany : po podwyrażeniu ?

en: { expected after : in expression
pl: spodziewany { po : w wyrażeniu

en: | expected at end of expression
pl: spodziewany | na końcu wyrażenia

en: array iterator used with different sized arrays
pl: iterator tablicy użyty na tablicach o różnych rozmiarach

en: write of NULL header
pl: zapis nagłówka pustego

en: headerUnload failed
pl: headerUnload nie powiodło się

en: short write of header magic
pl: skrócony zapis wartości magicznej nagłówka

en: short write of header
pl: skrócony zapis nagłówka

en: lead size(%u): BAD, read(%d), %s(%d)
pl: rozmiar wprowadzenia(%u): BŁĘDNY, read(%d), %s(%d)

en: lead size(%u): BAD, xar read(%u)
pl: rozmiar wprowadzenia(%u): BŁĘDNY, xar read(%u)

en: lead magic: BAD, read %02x%02x%02x%02x
pl: wartość magiczna wprowadzenia: BŁĘDNA, odczytano %02x%02x%02x%02x

en: lead version(%u): UNSUPPORTED
pl: wersja wprowadzenia(%u): NIEOBSŁUGIWANA

en: sigh type(%u): UNSUPPORTED
pl: typ sigh(%u): NIEOBSŁUGIWANY

en: sigh size(%d): BAD, read returned %d
pl: rozmiar sigh(%d): BŁĘDNY, read zwróciło %d

en: sigh magic: BAD, read %02x%02x%02x%02x%02x%02x%02x%02x
pl: wartość magiczna sigh: BŁĘDNA, odczytano %02x%02x%02x%02x%02x%02x%02x%02x

en: sigh tags: BAD, no. of tags(%u) out of range
pl: etykiety sigh: BŁĘDNE, liczba etykiet(%u) spoza zakresu

en: sigh data: BAD, no. of bytes(%u) out of range
pl: dane sigh: BŁĘDNE, liczba bajtów(%u) spoza zakresu

en: sigh blob(%u): BAD, read returned %d
pl: sigh blob(%u): BŁĘDNY, read zwróciło %d

en: tag[%d]: BAD, tag %u type %u offset %d count %u
pl: etykieta[%d]: BŁĘDNA, etykieta %u typ %u offset %d licznik %u

en: region offset: BAD, tag %u type %u offset %d count %u
pl: offset obszaru: BŁĘDNY, etykieta %u typ %u offset %d licznik %u

en: region trailer: BAD, tag %u type %u offset %d count %u
pl: końcówka obszaru: BŁĘDNA, etykieta %u typ %u offset %d licznik %u

en: region size: BAD, ril(%u) > il(%u)
pl: rozmiar obszaru: BŁĘDNY, ril(%u) > il(%u)

en: sigh tag[%u]: BAD, tag %u type %u offset %d count %u
pl: etykieta sigh[%u]: BŁĘDNA, etykieta %u typ %u offset %d licznik %u

en: sigh load: BAD
pl: sigh load: BŁĘDNY

en: sigh pad(%u): BAD, read %d bytes
pl: wyrównanie sigh(%u): BŁĘDNE, odczytano %d bajtów

en: sigh sigSize(%u): BAD, Fstat(2) failed
pl: sigh sigSize(%u): BŁĘDNE, fstat(2) nie powiodło się

en: blob size(%d): BAD, 8 + 16 * il(%u) + dl(%u)
pl: rozmiar bloba(%d): BŁĘDNY, 8 + 16 * il(%u) + dl(%u)

en: tag[%u]: BAD, tag %u type %u offset %d count %u
pl: etykieta[%u]: BŁĘDNA, etykieta %u typ %u offset %d licznik %u

en: hdr SHA1: BAD, not hex
pl: hdr SHA1: BŁĘDNY, nie szesnastkowy

en: hdr RSA: BAD, not binary
pl: hdr RSA: BŁĘDNY, nie binarny

en: hdr DSA: BAD, not binary
pl: hdr DSA: BŁĘDNY, nie binarny

en: skipping header with unverifiable V%u signature
pl: pominięto nagłówe z niesprawdzalnym podpisem V%u

en: hdr size(%u): BAD, read returned %d
pl: rozmiar nagłówka(%u): BŁĘDNY, read zwróciło %d

en: hdr magic: BAD, read %02x%02x%02x%02x%02x%02x%02x%02x
pl: wartość magiczna nagłówka: BŁĘDNA, odczytano %02x%02x%02x%02x%02x%02x%02x%02x

en: hdr tags: BAD, no. of tags(%u) out of range
pl: etykiety nagłówka: BŁĘDNE, liczba etykiet(%u) spoza zakresu

en: hdr data: BAD, no. of bytes(%u) out of range
pl: dane nagłówka: BŁĘDNE, liczba bajtów(%u) spoza zakresu

en: hdr blob(%u): BAD, read returned %d
pl: blob nagłówka(%u): BŁĘDNY, read zwróciło %d

en: hdr load: BAD
pl: hdr load: BŁĘDNY

en: rebuild database inverted lists from installed package headers
pl: przebuduj odwrotne listy w bazie danych z nagłówków zainstalowanych nagłówków

en: Debug rpmdb DataBase
pl: Śledzenie bazy rpmdb

en: Debug dbiIndex DataBase Index
pl: Śledzenie indeksu bazy dbiIndex

en: Debug rpmlio database Log I/O
pl: Śledzenie wejścia/wyjścia logu bazy rpmlio

en: Debug rpmtxn database Transaction
pl: Śledzenie transakcji bazy rpmtxn

en: cannot open %s(%u) index: %s(%d)
    	DB: %s
pl: nie można otworzyć indeksu %s(%u): %s(%d)
    	DB: %s

en: incorrect format: "%s": %s
pl: błędny format: "%s": %s

en: no dbpath has been set
pl: ścieżka bazy danych nie została podana

en: error(%d) getting records from %s index
pl: błąd(%d) podczas pobierania rekordów z indeksu %s

en: error(%d) getting keys from %s index
pl: błąd(%d) podczas pobierania kluczy z indeksu %s

en: error(%d) storing record h#%u into %s
pl: błąd(%d) podczas zapisywania rekordu h#%u do %s

en: %s: cannot read header at 0x%x
pl: %s: nie można odczytać nagłówka pod 0x%x

en: error creating temporary file %s
pl: błąd przy tworzeniu pliku tymczasowego %s

en: Couldn't create pipe for signing: %m
pl: Nie można utworzyć potoku do podpisywania: %m

en: Could not exec %s: %s
pl: Nie można uruchomić %s: %s

en: Failed rpmkuPassPhrase(passPhrase): %s
pl: rpmkuPassPhrase(passPhrase) nie powiodło się: %s

en: gpg exec failed (%d)
pl: wywołanie gpg nie powiodło się (%d)

en: gpg failed to write signature
pl: zapisanie podpisu przez gpg nie powiodło się

en: unable to read the signature
pl: nie można odczytać podpisu

en: Header+Payload size:
pl: Rozmiar nagłówka+danych:

en:  digest:
pl:  skrót:

en: Header
pl: Nagłówek

en:  signature:
pl:  podpis:

en: Verify signature: BAD PARAMETERS
pl: Weryfikacja podpisu: BŁĘDNE PARAMETRY

en: Signature: UNKNOWN (%u)
pl: Podpis: NIEZNANY (%u)

en: Unable to get lock on db %s, retrying... (%d)
pl: Nie można uzyskać blokady na db %s, ponawianie próby... (%d)

en: archive file %s was not found in header
pl: plik archiwum %s nie znaleziony w nagłówku

en: rmdir of %s failed: Directory not empty
pl: rmdir %s nie powiodło się: katalog nie jest pusty

en: rmdir of %s failed: %s
pl: rmdir %s nie powiodło się: %s

en: unlink of %s failed: %s
pl: unlink %s nie powiodło się: %s

en: (error 0x%x)
pl: (błąd 0x%x)

en: Bad magic
pl: Błędny znacznik magiczny

en: Bad/unreadable header
pl: Błędny/nieczytelny nagłówek

en: Header size too big
pl: Rozmiar nagłówka zbyt duży

en: Unknown file type
pl: Nieznany typ pliku

en: Missing hard link(s)
pl: Brak twardych dowiązań

en: File digest mismatch
pl: Niezgodność skrótu pliku

en: Internal error
pl: Błąd wewnętrzny

en: Archive file not in header
pl: Plik archiwum nie znaleziony w nagłówku

en:  failed -
pl:  nie powiodło się -

en: ======================== active %d empty %d
pl: ======================== aktywny %d pusty %d

en: %3d>%*s(empty)
pl: %3d>%*s(pusty)

en: %3d<%*s(empty)
pl: %3d<%*s(pusty)

en: Macro %%%s has unterminated body
pl: Makro %%%s ma nie zakończone ciało

en: Macro %%%s has illegal name (%%define)
pl: Makro %%%s ma niedozwoloną nazwę (%%define)

en: Macro %%%s has unterminated opts
pl: Makro %%%s ma nie zakończone opcje

en: Macro %%%s has empty body
pl: Makro %%%s ma puste ciało

en: Macro %%%s failed to expand
pl: Rozwinięcie makra %%%s nie powiodło się

en: Macro %%%s has illegal name (%%undefine)
pl: Makro %%%s ma niedozwoloną nazwę (%%undefine)

en: Macro %%%s (%s) was not used below level %d
pl: Makro %%%s (%s) nie było użyte poniżej poziomu %d

en: Unknown option in macro %s(%s): %s: %s
pl: Nieznana opcja w makrze %s(%s): %s: %s

en: Recursion depth(%d) greater than max(%d)
pl: Głębokość rekursji(%d) większa niż maksymalna(%d)

en: Unterminated %c: %s
pl: Niezakończone %c: %s

en: A %% is followed by an unparseable macro
pl: Napotkano nieprzetwarzalne makro po %%

en: %s: load macros failed
pl: %s: wczytywanie makr nie powiodło się.

en: Macro %%%.*s not found, skipping
pl: Nie znaleziono makra %%%.*s, makro pominięte

en: Macro expansion too big for target buffer
pl: Rozwinięcie makra zbyt duże dla docelowego bufora

en: Macro '%s' is readonly and cannot be changed.
pl: Makro '%s' jest makrem tylko do odczytu i nie może być zmienione.

en: %s:%u Missing '}' in "%s", skipping.
pl: %s:%u Brak '}' w "%s", pomijanie.

en: %s:%u load depth exceeded, "%s" ignored.
pl: %s:%u głębokość przekroczona, zignorowano "%s".

en: File %s: %s
pl: Plik %s: %s

en: File %s is smaller than %u bytes
pl: Plik %s jest mniejszy niż %u bajtów

en: %s: Failed to set locale %s (obtained from %s)
pl: %s: Nie udało się ustawić lokalizacji %s (otrzymanej z %s)

en: pcre_compile2 failed: %s(%d) at offset %d of "%s"
pl: pcre_compile2 nie powiodło się: %s(%d) pod offsetem %d "%s"

en: %s: regcomp failed: %s
pl: %s: regcomp powiodło się: %s

en: %s: regexec failed: %s(%d)
pl: %s: regexec nie powiodło się: %s(%d)

en: pcre_exec failed: return %d
pl: pcre_exec nie powiodło się: kod błędu %d

en: fnmatch failed: return %d
pl: fnmatch nie powiodło się: kod błędu %d

en:  number %d
pl:  numer %d

en: %s: Error while studying regex%s: %s
pl: %s: Błąd analizy wyrażenia regularnego%s: %s

en: MD2 digest (RFC-1319)
pl: Skrót MD2 (RFC-1319)

en: MD4 digest
pl: Skrót MD4

en: MD5 digest (RFC-1321)
pl: Skrót MD5 (RFC-1321)

en: SHA-1 digest (FIPS-180-1)
pl: Skrót SHA-1 (FIPS-180-1)

en: SHA-224 digest (FIPS-180-2)
pl: Skrót SHA-224 (FIPS-180-2)

en: SHA-256 digest (FIPS-180-2)
pl: Skrót SHA-256 (FIPS-180-2)

en: SHA-384 digest (FIPS-180-2)
pl: Skrót SHA-384 (FIPS-180-2)

en: SHA-512 digest (FIPS-180-2)
pl: Skrót SHA-512 (FIPS-180-2)

en: SKEIN-224 digest
pl: Skrót SKEIN-224

en: SKEIN-256 digest
pl: Skrót SKEIN-256

en: SKEIN-384 digest
pl: Skrót SKEIN-384

en: SKEIN-512 digest
pl: Skrót SKEIN-512

en: SKEIN-1024 digest
pl: Skrót SKEIN-1024

en: Arirang-224 digest
pl: Skrót Arirang-224

en: Arirang-256 digest
pl: Skrót Arirang-256

en: Arirang-384 digest
pl: Skrót Arirang-384

en: Arirang-512 digest
pl: Skrót Arirang-512

en: Blake-224 digest
pl: Skrót Blake-224

en: Blake-256 digest
pl: Skrót Blake-256

en: Blake-384 digest
pl: Skrót Blake-384

en: Blake-512 digest
pl: Skrót Blake-512

en: BlueMidnightWish-224 digest
pl: Skrót BlueMidnightWish-224

en: BlueMidnightWish-256 digest
pl: Skrót BlueMidnightWish-256

en: BlueMidnightWish-384 digest
pl: Skrót BlueMidnightWish-384

en: BlueMidnightWish-512 digest
pl: Skrót BlueMidnightWish-512

en: Chi-224 digest
pl: Skrót Chi-224

en: Chi-256 digest
pl: Skrót Chi-256

en: Chi-384 digest
pl: Skrót Chi-384

en: Chi-512 digest
pl: Skrót Chi-512

en: CubeHash-224 digest
pl: Skrót CubeHash-224

en: CubeHash-256 digest
pl: Skrót CubeHash-256

en: CubeHash-384 digest
pl: Skrót CubeHash-384

en: CubeHash-512 digest
pl: Skrót CubeHash-512

en: Echo-224 digest
pl: Skrót Echo-224

en: Echo-256 digest
pl: Skrót Echo-256

en: Echo-384 digest
pl: Skrót Echo-384

en: Echo-512 digest
pl: Skrót Echo-512

en: EdonR-224 digest
pl: Skrót EdonR-224

en: EdonR-256 digest
pl: Skrót EdonR-256

en: EdonR-384 digest
pl: Skrót EdonR-384

en: EdonR-512 digest
pl: Skrót EdonR-512

en: Fugue-224 digest
pl: Skrót Fugue-224

en: Fugue-256 digest
pl: Skrót Fugue-256

en: Fugue-384 digest
pl: Skrót Fugue-384

en: Fugue-512 digest
pl: Skrót Fugue-512

en: Groestl-224 digest
pl: Skrót Groestl-224

en: Groestl-256 digest
pl: Skrót Groestl-256

en: Groestl-384 digest
pl: Skrót Groestl-384

en: Groestl-512 digest
pl: Skrót Groestl-512

en: Hamsi-224 digest
pl: Skrót Hamsi-224

en: Hamsi-256 digest
pl: Skrót Hamsi-256

en: Hamsi-384 digest
pl: Skrót Hamsi-384

en: Hamsi-512 digest
pl: Skrót Hamsi-512

en: JH-224 digest
pl: Skrót JH-224

en: JH-256 digest
pl: Skrót JH-256

en: JH-384 digest
pl: Skrót JH-384

en: JH-512 digest
pl: Skrót JH-512

en: Keccak-224 digest
pl: Skrót Keccak-224

en: Keccak-256 digest
pl: Skrót Keccak-256

en: Keccak-384 digest
pl: Skrót Keccak-384

en: Keccak-512 digest
pl: Skrót Keccak-512

en: Lane-224 digest
pl: Skrót Lane-224

en: Lane-256 digest
pl: Skrót Lane-256

en: Lane-384 digest
pl: Skrót Lane-384

en: Lane-512 digest
pl: Skrót Lane-512

en: Luffa-224 digest
pl: Skrót Luffa-224

en: Luffa-256 digest
pl: Skrót Luffa-256

en: Luffa-384 digest
pl: Skrót Luffa-384

en: Luffa-512 digest
pl: Skrót Luffa-512

en: MD6-224 digest
pl: Skrót MD6-224

en: MD6-256 digest
pl: Skrót MD6-256

en: MD6-384 digest
pl: Skrót MD6-384

en: MD6-512digest
pl: Skrót MD6-512

en: Shabal-224 digest
pl: Skrót Shabal-224

en: Shabal-256 digest
pl: Skrót Shabal-256

en: Shabal-384 digest
pl: Skrót Shabal-384

en: Shabal-512 digest
pl: Skrót Shabal-512

en: SHAvite3-224 digest
pl: Skrót SHAvite3-224

en: SHAvite3-256 digest
pl: Skrót SHAvite3-256

en: SHAvite3-384 digest
pl: Skrót SHAvite3-384

en: SHAvite3-512 digest
pl: Skrót SHAvite3-512

en: SIMD-224 digest
pl: Skrót SIMD-224

en: SIMD-256 digest
pl: Skrót SIMD-256

en: SIMD-384 digest
pl: Skrót SIMD-384

en: SIMD-512 digest
pl: Skrót SIMD-512

en: TIB3-224 digest
pl: Skrót TIB3-224

en: TIB3-256 digest
pl: Skrót TIB3-256

en: TIB3-384 digest
pl: Skrót TIB3-384

en: TIB3-512 digest
pl: Skrót TIB3-512

en: SALSA-10 hash
pl: Skrót SALSA-10

en: SALSA-20 hash
pl: Skrót SALSA-20

en: RIPEMD-128 digest
pl: Skrót RIPEMD-128

en: RIPEMD-160 digest
pl: Skrót RIPEMD-160

en: RIPEMD-256 digest
pl: Skrót RIPEMD-256

en: RIPEMD-320 digest
pl: Skrót RIPEMD-320

en: TIGER digest
pl: Skrót TIGER

en: CRC-32 checksum
pl: Suma kontrolna CRC-32

en: CRC-64 checksum
pl: Suma kontrolna CRC-64

en: ADLER-32 checksum
pl: Suma kontrolna ADLER-32

en: Lookup3 hash
pl: Skrót lookup3

en: No hash algorithm
pl: Brak algorytmu skrótu

en: All hash algorithm(s)
pl: Wszystkie algorytmy skrótu

en: FTS_COMFOLLOW: follow command line symlinks
pl: FTS_COMFOLLOW: podążaj za dowiązaniami z linii poleceń

en: FTS_LOGICAL: logical walk
pl: FTS_LOGICAL: przechodź logicznie

en: FTS_NOCHDIR: don't change directories
pl: FTS_NOCHDIR: nie zmieniaj katalogów

en: FTS_NOSTAT: don't get stat info
pl: FTS_NOSTAT: nie odczytuj informacji stat

en: FTS_PHYSICAL: physical walk
pl: FTS_PHYSICAL: przechodź fizycznie

en: FTS_SEEDOT: return dot and dot-dot
pl: FTS_SEEDOT: zwracaj kropkę i kropkę-kropkę

en: FTS_XDEV: don't cross devices
pl: FTS_XDEV: nie przechodź między urządzeniami

en: FTS_WHITEOUT: return whiteout information
pl: FTS_WHITEOUT: zwróć informacje o whiteout

en: Send stdout to CMD
pl: Przekazanie standardowego wyjścia do POLECENIA

en: CMD
pl: POLECENIE

en: Use ROOT as top level directory
pl: Użycie KAGALOGU jako katalogu najwyższego poziomu

en: ROOT
pl: KATALOG

en: Provide less detailed output
pl: Użycie mniej szczegółowego wyjścia

en: Provide more detailed output
pl: Użycie bardziej szczegółowego wyjścia

en: Disable use of libio(3) API
pl: Wyłączenie użycia API libio(3)

en: Select cryptography implementation
pl: Wybór implementacji kryptografii

en: CRYPTO
pl: KRYPTOGRAFIA

en: Debug ar archives
pl: Śledzenie archiwów ar

en: Debug argv collections
pl: Śledzenie zbiorów argv

en: Debug cpio archives
pl: Śledzenie archiwów cpio

en: Debug digest contexts
pl: Śledzenie kontekstów skrótów

en: Debug WebDAV data stream
pl: Śledzenie strumieni danych WebDAV

en: Debug FTP/HTTP data stream
pl: Śledzenie strumieni danych FTP/HTTP

en: Debug Fts(3) traverse
pl: Śledzenie wędrówki Fts(3)

en: Debug hash tables
pl: Śledzenie tablic haszujących

en: Debug HTML parsing
pl: Śledzenie analizy HTML

en: Debug I/O state machine
pl: Śledzenie maszyny stanu we/wy

en: Debug miRE patterns
pl: Śledzenie wzorców miRE

en: Debug PGP usage
pl: Śledzenie użycia PGP

en: Print PGP keys
pl: Wypisywanie kluczy PGP

en: Debug Bloom filters
pl: Śledzenie filtrów Blooma

en: Debug hkp:// keyring
pl: Śledzenie zbiorów kluczy hkp://

en: Debug rpmio I/O
pl: Śledzenie wejścia/wyjścia rpmio

en: Debug rpmio I/O buffers
pl: Śledzenie wejścia/wyjścia rpmio

en: Debug embedded Augeas interpreter
pl: Śledzenie wbudowanego interpretera Augeas

en: Debug embedded CUDF parser
pl: Śledzenie wbudowanego analizatora CUDF

en: Debug embedded FICL interpreter
pl: Śledzenie wbudowanego interpretera FICL

en: Debug embedded JavaScript interpreter
pl: Śledzenie wbudowanego interpretera JavaScriptu

en: Debug embedded Lua interpreter
pl: Śledzenie wbudowanego interpretera Lua

en: Debug rpmmg magic
pl: Śledzenie znaczników magicznych rpmmg

en: Debug embedded Nix interpreter
pl: Śledzenie wbudowanego interpretera Nix

en: Debug embedded Perl interpreter
pl: Śledzenie wbudowanego interpretera Perla

en: Debug embedded Python interpreter
pl: Śledzenie wbudowanego interpretera Pythona

en: Debug embedded Ruby interpreter
pl: Śledzenie wbudowanego interpretera języka Ruby

en: Debug rpmsq Signal Queue
pl: Śledzenie kolejki sygnałów rpmsq

en: Debug embedded SQL interpreter
pl: Śledzenie wbudowanego interpretera SQL-a

en: Debug embedded SQUIRREL interpreter
pl: Śledzenie wbudowanego interpretera SQUIRREL-a

en: Debug semanage
pl: Śledzenie semanage

en: Debug sepol
pl: Śledzenie sepol

en: Debug selinux
pl: Śledzenie selinuksa

en: Debug embedded TCL interpreter
pl: Śledzenie wbudowanego interpretera Tcl-a

en: Debug embedded SQL virtual cursor
pl: Śledzenie wirtualnego kursora wbudowanego SQL

en: Debug embedded SQL virtual table
pl: Śledzenie wirtualnych tabel wbudowanego SQL

en: Debug rpmzq Job Queuing
pl: Śledzenie kolejkowania zadań rpmzq

en: Debug xar archives
pl: Śledzenie archiwów xar

en: Debug tar archives
pl: Śledzenie archiwów tar

en: Debug URL cache handling
pl: Śledzenie obsługi buforowania URL-i

en: Type check lenses
pl: Sprawdzanie typów

en: Backup modified files with suffix '.augsave'
pl: Kopie zapasowe zmodyfikowanych plików z przyrostkiem '.augsave'

en: Save modified files with suffix '.augnew'
pl: Zapis modyfikowanych plików z przyrostkiem '.augnew'

en: Use ROOT as the root of the filesystem
pl: Użycie KATALOGU jako głównego katalogu systemu plików

en: Search DIR for modules (may be used more than once)
pl: Szukanie modułów w KATALOGU (może być użyte więcej niż raz)

en: DIR
pl: KATALOG

en: Do not search default modules path
pl: Pominięcie domyślnej ścieżki poszukania modułów

en: Do not load files into tree on startup
pl: Bez początkowego wczytywania plików do drzewa

en: Do not autoload modules from the search path
pl: Bez automatycznego wczytywania modułów ze ścieżki poszukiwania

en: List the direct children of PATH
pl: Lista bezpośrednich potomków ŚCIEŻKI

en: <PATH>
pl: <ŚCIEŻKA>

en: Find all paths that match the path expression PATH. If VALUE is given,
            only the matching paths whose value equals VALUE are printed
pl: Szukanie ścieżek pasujących do wyrażenia ŚCIEŻKA. Jeśli podano WARTOŚĆ,
            wypisywane są tylko ścieżki o podanej WARTOŚCI

en: <PATH> [<VALUE>]
pl: <ŚCIEŻKA> [<WARTOŚĆ>]

en: Delete PATH and all its children from the tree
pl: Usunięcie ŚCIEŻKI i wszystkich potomków z drzewa

en: Move node SRC to DST. SRC must match exactly one node in the tree.
            DST must either match exactly one node in the tree, or may not
            exist yet. If DST exists already, it and all its descendants are
            deleted. If DST does not exist yet, it and all its missing 
            ancestors are created.
pl: Przeniesienie węzła ŹRÓDŁO do CELU. ŹRÓDŁO musi pasować do dokładnie jednego
            węzła w drzewie. CEL musi pasować do dokładnie jednego węzła albo
            jeszcze nie istnieć. Jeśli CEL istnieje, jest on usuwany wraz ze
            wszystkimi potomkami. Jeśli CEL jeszcze nie istnieje, jest tworzony
            wraz z brakującymi przodkami.

en: <SRC> <DST>
pl: <ŹRÓDŁO> <CEL>

en: Associate VALUE with PATH. If PATH is not in the tree yet,
            it and all its ancestors will be created. These new tree entries
            will appear last amongst their siblings
pl: Powiązanie WARTOŚCI ze ŚCIEŻKĄ. Jeśli ŚCIEŻKI nie ma jeszcze w drzewie,
            będzie dodana wraz ze wszystkimi przodkami. Te nowe elementy
            pojawią się jako ostatnie razem z potomkami

en: <PATH> <VALUE>
pl: <ŚCIEŻKA> <WARTOŚĆ>

en: Set the value for PATH to NULL. If PATH is not in the tree yet,
            it and all its ancestors will be created. These new tree entries
            will appear last amongst their siblings
pl: Ustawienie wartości dla ŚCIEŻKI na NULL. Jeśli ŚCIEŻKI nie ma jeszcze
            w drzewie, będzie dodana wraz ze wszystkimi przodkami. Te nowe
            elementy pojawią się jako ostatnie razem z potomkami

en: Print the value associated with PATH
pl: Wypisanie wartości powiązanej ze ŚCIEŻKĄ

en: Print entries in the tree. If PATH is given, printing starts there,
            otherwise the whole tree is printed
pl: Wypisanie elementów drzewa. Jeśli podano ŚCIEŻKĘ, wypisywanie zacznie
            się od niej; w przeciwnym wypadku wypisanie zostanie całe drzewo

en: [<PATH>]
pl: [<ŚCIEŻKA>]

en: Insert a new node with label LABEL right before or after PATH into
            the tree. WHERE must be either 'before' or 'after'.
pl: Wstawienie nowego węzła o podanej ETYKIECIE przed lub po ŚCIEŻCE do
            drzewa. GDZIE to jedno z 'before' lub 'after'.

en: <LABEL> <WHERE> <PATH>
pl: <ETYKIETA> <GDZIE> <ŚCIEŻKA>

en: Save all pending changes to disk. For now, files are not overwritten.
            Instead, new files with extension .augnew are created
pl: Zapisanie wszystkich zmian na dysk. Na razie pliki nie są nadpisywane.
            Zamiast tego tworzone są nowe pliki z rozszerzeniem .augnew

en: Load files accordig to the transforms in /augeas/load.
pl: Wczytanie plików zgodnie z przekształceniami w /augeas/load.

en: Define the variable NAME to the result of evalutating EXPR. The
            variable can be used in path expressions as $NAME. Note that EXPR
            is evaluated when the variable is defined, not when it is used.
pl: Zdefiniowanie zmiennej NAZWA na wynik podanego WYRAŻENIA. Zmienna może być
            używana w wyrażeniach ze ścieżkami jako $NAZWA. Uwaga: WYRAŻENIE
            jest wyliczane w czasie definicji zmiennej, a nie jej użycia.

en: <NAME> <EXPR>
pl: <NAZWA> <WYRAŻENIE>

en: Define the variable NAME to the result of evalutating EXPR, which
            must be a nodeset. If no node matching EXPR exists yet, one
            is created and NAME will refer to it. If VALUE is given, this
            is the same as 'set EXPR VALUE'; if VALUE is not given, the
            node is created as if with 'clear EXPR' would and NAME refers
            to that node.
pl: Zdefiniowanie zmiennej NAZWA na wynik podanego WYRAŻENIA, które musi być
            określać zbiór węzłów. Jeśli żaden węzeł jeszcze nie pasuje do
            WYRAŻENIA, jest taki tworzony i NAZWA będzie wskazywać na niego.
            Jeśli podano WARTOŚĆ, oznacza to to samo, co 'set WYRAŻENIE WARTOŚĆ';
            jeśli nie podano wartości, węzeł jest tworzony jak przy
            'clear WYRAŻENIE', a NAZWA odnosi się do tego węzła.

en: <NAME> <EXPR> [<VALUE>]
pl: <NAZWA> <WYRAŻENIE> [<WARTOŚĆ>]

en: Exit the program
pl: Zakończenie programu

en: Print this help text
pl: Wyświetlenie tego opisu

en: Authorization Required
pl: Wymagana autoryzacja

en: Redirect
pl: Przekierowanie

en: Server Error
pl: Błąd serwera

en: Unknown Error
pl: Nieznany błąd

en: Success
pl: Sukces

en: Bad server response
pl: Błędna odpowiedź serwera

en: Server I/O error
pl: Błąd we/wy serwera

en: Server timeout
pl: Przekroczony limit czasu serwera

en: Unable to lookup server host address
pl: Nie można znaleźć adresu serwera

en: Unable to lookup server host name
pl: Nie można znaleźć nazwy serwera

en: Failed to connect to server
pl: Połączenie z serwerem nie powiodło się

en: Failed to establish data connection to server
pl: Otwarcie transmisji danych z serwera nie powiodło się

en: I/O error to local file
pl: Błąd we/wy na lokalnym pliku

en: Error setting remote server to passive mode
pl: Błąd: ustawienie zdalnego serwera w tryb pasywny nie powiodło się

en: File not found on server
pl: Plik nie został znaleziony na serwerze

en: Abort in progress
pl: Przerywanie ...

en: Unknown or unexpected error
pl: Nieznany lub nieoczekiwany błąd

en: Malformed URL
pl: Źle sformułowany URL

en: Allow (read-only) access to caller's environmen
pl: Zezwolenie na dostęp (tylko do odczytu) do środowiska wywołującego

en: Disables compiler caching via JSScript XDR serialization
pl: Wyłączenie pamięci podręcznej kompilatora poprzez serializację XDR JSScriptu

en: Load RC file for interpreter based on script filename.
pl: Wczytanie pliku RC dla interpretera w oparciu o nazwę pliku skryptu.

en: Do not report warnings
pl: Niezgłaszanie ostrzeżeń

en: Do not limit regexps to n^3 levels of backtracking
pl: Nieograniczanie wyrażeń regularnych do n^3 poziomów odwołań wstecznych

en: Disable nanojit
pl: Wyłączenie nanojit

en: Disable Strict mode
pl: Wyłączenie trybu Strict

en: Disable UTF-8 C string processing
pl: Wyłączenie przetwarzania łańcuchów C UTF-8

en: Parse <!-- comments --> as E4X tokens
pl: Analiza <!-- komentarzy --> jako identyfikatorów E4X

en: Parse //@line number ["filename"] for XUL
pl: Analiza //@nr linii ["nazwa-pliku"] dla XUL-a

en: Convert warnings to errors
pl: Zamiana ostrzeżeń dla błędy

en: (no error)
pl: (brak błędu)

en: fatal error:
pl: fatalny błąd:

en: error:
pl: błąd:

en: warning:
pl: ostrzeżenie:

en: invalid syntax in Lua scriptlet: %s
pl: błędna składnia w skrypcie Lua: %s

en: invalid syntax in Lua script: %s
pl: błędna składnia w skrypcie Lua: %s

en: Lua script failed: %s
pl: skrypt Lua nie powiódł się: %s

en: invalid syntax in Lua file: %s
pl: błędna składnia w pliku Lua: %s

en: lua hook failed: %s
pl: wywołanie lua nie powiodło się: %s

en: memory alloc (%u bytes) returned NULL.
pl: przydzielenie pamięci (%u bajtów) zwróciło NULL.

en: magic_open(0x%x) failed: %s
pl: magic_open(0x%x) nie powiodło się: %s

en: magic_load(ms, %s) failed: %s
pl: magic_load(ms, %s) nie powiodło się: %s

en: magic_file(ms, %s) failed: %s
pl: magic_file(ms, %s) nie powiodło się: %s

en: magic_buffer(ms, %p[%u]) failed: %s
pl: magic_buffer(ms, %p[%u]) nie powiodło się: %s

en: %s(%d,0x%x,0x%x) failed: rc %d
pl: %s(%d,0x%x,0x%x) nie powiodło się: rc %d

en: %s(%p[%u],0x%x,0x%x,%p,0x%x) failed: %m
pl: %s(%p[%u],0x%x,0x%x,%p,0x%x) nie powiodło się: %m

en: %s(%p[%u]) failed: %m
pl: %s(%p[%u]) nie powiodło się: %m

en: %s(%p[%u],%d) failed: %m
pl: %s(%p[%u],%d) nie powiodło się: %m

en: %s(%d,%d,0x%x,0x%x) failed: %m
pl: %s(%d,%d,0x%x,0x%x) nie powiodło się: %m

en: invalid UUID version number
pl: błędny numer wersji UUID

en: namespace or data required for requested UUID version
pl: dla żądanej wersji UUID wymagana jest przestrzeń nazw lub dane

en: either string or binary result buffer required
pl: wymagany jest bufor na wynik w postaci binarnej lub łańcucha

en: failed to create UUID object: %s
pl: nie udało się utworzyć obiektu UUID: %s

en: failed to create UUID namespace object: %s
pl: nie udało się utworzyć obiektu przestrzeni nazw UUID: %s

en: failed to import UUID namespace object: %s
pl: nie udało się zaimportować obiektu przestrzeni nazw UUID: %s

en: failed to make UUID object: %s
pl: nie udało się utworzyć obiektu UUID: %s

en: failed to export UUID object as string representation: %s
pl: nie udało się wyeksportować obiektu UUID w postaci łańcucha: %s

en: failed to export UUID object as binary representation: %s
pl: nie udało się wyeksportować obiektu UUID w postaci binarnej: %s

en: UUID generator not available!
pl: Generator UUID nie jest dostępny!

en: warning: u %p ctrl %p nrefs != 0 (%s %s)
pl: uwaga: u %p ctrl %p nrefs != 0 (%s %s)

en: warning: u %p data %p nrefs != 0 (%s %s)
pl: uwaga: u %p dane %p nrefs != 0 (%s %s)

en: warning: _url_cache[%d] %p nrefs(%ld) != 1 (%s %s)
pl: uwaga: _url_cache[%d] %p nrefs(%ld) != 1 (%s %s)

en: Password for %s@%s:
pl: Hasło dla %s@%s:

en: error: %sport must be a number
pl: błąd: %sport musi być liczbą

en: url port must be a number
pl: port musi być liczbą

en: Options:
pl: Opcje:

en: Common options for all rpmio executables:
pl: Opcje wspólne dla wszystkich programów rpmio:

en: Set primary USER
pl: Ustawienie UŻYTKOWNIKA głównego

en: USER
pl: UŻYTKOWNIK

en: Set primary GROUP
pl: Ustawienie GRUPY głównej

en: GROUP
pl: GRUPA

en: Set primary GROUPS
pl: Ustawienie GRUP głównych

en: GROUPS
pl: GRUPY

en: %s: Unknown option -%c
pl: %s: Nieznana opcja -%c

en: Follow command-line symbolic links
pl: Podążanie za dowiązaniami symbolicznymi z linii poleceń

en: Always follow symbolic links
pl: Podążanie za dowiązaniami symbolicznymi zawsze

en: Never follow symbolic links
pl: Niepodążanie za dowiązaniami symbolicznymi

en: Copy directories recursively
pl: Rekurencyjne kopiowanie katalogów

en: Archive mode (same as -RpP)
pl: Tryb archiwizacji (to samo, co -RpP)

en: Unlink and retry if 1st open fails
pl: Usunięcie i powtórzenie próby, jeśli pierwsze otwarcie się nie powiedzie

en: Prompt before overwriting a file
pl: Pytanie przed nadpisaniem pliku

en: Link files instead of copying
pl: Tworzenie dowiązań zamiast kopiowania

en: Do not overwrite an existing file
pl: Bez nadpisywania istniejących plików

en: Preserve mode/ownership/timestamps
pl: Zachowywanie trybów/właścicieli/czasów

en: Stay on thgis file system
pl: Pozostanie na tym samym systemie plików

en: Fts(3) traversal options:
pl: Opcje wędrówki Fts(3):

en: Available digests:
pl: Dostępne skróty:

en: argument is not an RPM package
pl: argument nie jest pakietem RPM

en: error reading header from package
pl: błąd odczytu nagłówka z pakietu

en: cannot re-open payload: %s
pl: nie można ponownie otworzyć danych: %s

en: don't verify header+payload signature
pl: nie sprawdzanie podpisu nagłówka i danych pakietu

en: update cache database
pl: uaktualnienie bazy danych pamięci podręcznej

en: don't update cache database, only print package paths
pl: wypisanie ścieżek pakietu bez uaktualniania bazy danych pamięci podręcznej

en: File tree walk options:
pl: Opcje przechodzenia po drzewie plików:

en: Common options for all rpm modes and executables:
pl: Opcje wspólne dla wszystkich trybów i programów rpm:

en: %s: %%{_cache_dbpath} macro is mis-configured.
pl: %s: makro %%{_cache_dbpath} jest błędnie skonfigurowane.

en: %s: cache operation failed: ec %d.
pl: %s: operacja na pamięci podręcznej nie powiodła się: ec %d.

en: skipping malformed comparison: "%s"
pl: pominięto błędnie sformułowane porównanie: "%s"

en: print cpuinfo(...) dependency set
pl: wypisz zbiór zależności cpuinfo(...)

en: print rpmlib(...) dependency set
pl: wypisz zbiór zależności rpmlib(...)

en: print /etc/rpm/sysinfo dependency set
pl: wypisz zbiór zależności /etc/rpm/sysinfo

en: print getconf(...) dependency set
pl: wypisz zbiór zależności getconf(...)

en: print soname(...) dependencies for elf files
pl: wypisz zbiór zależności soname(...) dla plików ELF

en: print soname(...) dependencies from /etc/ld.so.cache
pl: wypisz zależności soname(...) z /etc/ld.so.cache

en: print uname(...) dependency set
pl: wypisz zbiór zależności uname(...)

en: print dependency set from a command pipe
pl: wypisz zbiór zależności z polecenia potokowego

en: print perl(...) dependency set
pl: wypisz zbiór zależności perl(...)

en: print python(...) dependency set
pl: wypisz zbiór zależności python(...)

en: print libtool(...) dependency set
pl: wypisz zbiór zależności libtool(...)

en: print pkgconfig(...) dependency set
pl: wypisz zbiór zależności pkgconfig(...)

en: print pubkey(...) dependency set
pl: wypisz zbiór zależności pubkey(...)

en: print arch(...) dependency set
pl: wypisz zbiór zależności arch(...)

en: print file(...) dependency set
pl: wypisz zbiór zależności file(...)

en: print soname(...) dependency set
pl: wypisz zbiór zależności soname(...)

en: print package(...) dependency set
pl: wypisz zbiór zależności package(...)

en: print java(...) dependency set
pl: wypisz zbiór zależności java(...)

en: print php(...) dependency set
pl: wypisz zbiór zależności php(...)

en: print ruby(...) dependency set
pl: wypisz zbiór zależności ruby(...)

en: print /var/lib/dpkg Provides: dependency set
pl: wypisz zbiór zależności Provides: z /var/lib/dpkg

en: print /var/lib/dpkg Requires: dependency set
pl: wypisz zbiór zależności Requires: z /var/lib/dpkg

en: print Provides: dependency set
pl: wypisz zbiór zależności Provides:

en: print Requires: dependency set
pl: wypisz zbiór zależności Requires:

en: check Requires: against Provides: for dependency closure
pl: sprawdź Requires: względem Provides: dla dopełnienia zależności

en: %s: Failed to open %s: %s
pl: %s: Nie udało się otworzyć %s: %s

en: %s: %s line %u: No file path found.
pl: %s: %s linia %u: Nie znaleziono ścieżki pliku.

en: %s: %s line %u: Unknown digest name "%s"
pl: %s: %s linia %u: Nieznana nazwa skrótu "%s"

en: %s: Failed to open %s
pl: %s: Nie udało się otworzyć %s

en: %s: %s: Manifest needs "algo=digest" as last line
pl: %s: %s: Manifest wumaga "algo=digest" jako ostatniej linii

en: %s: %s: Manifest is empty
pl: %s: %s: Manifest jest pusty

en: %s: %s: Unknown digest algo name "%s"
pl: %s: %s: Nieznana nazwa algorytmu skrótu "%s"

en: %s: %s: Manifest digest check: Expected(%s) != (%s)
pl: %s: %s: Kontrola skrótu manifestu: oczekiwany (%s) != (%s)

en: %s: %s line %u: Malformed digest field.
pl: %s: %s linia %u: Niepoprawna forma pola skrótu.

en: %s: %s line %u: Malformed mtime field.
pl: %s: %s linia %u: Niepoprawna forma pola mtime.

en: %s: %s line %u: Malformed size field.
pl: %s: %s linia %u: Niepoprawna forma pola rozmiaru.

en: %s: %s line %u: No file path.
pl: %s: %s linia %u: Brak ścieżki pliku.

en: Print 0install manifest
pl: Wypisanie manifestu 0install

en: Read in binary mode
pl: Odczyt w trybie binarnym

en: Read digests from MANIFEST file and verify (may be used more than once)
pl: Odczyt i sprawdzenie skrótów z pliku MANIFEST (może być użyte więcej niż raz)

en: Print file tree specification to stdout
pl: Wypisanie specyfikacji drzewa plików na standardowe wyjście

en: Directories only
pl: Tylko katalogi

en: read in text mode (default)
pl: odczyt w trybie tekstowym (domyślne)

en: generate HMAC's instead
pl: generowanie skrótów HMAC

en: The following two options are useful only when verifying digests:
pl: Następujące dwie opcje są przydatne tylko przy sprawdzaniu skrótów:

en: no output when verifying
pl: brak wyjścia w trybie sprawdzania

en: warn about improperly formatted checksum lines
pl: ostrzeżenie o niewłaściwie sformatowanych liniach sum kontrolnych

en: When checking, the input should be a former output of this program.  The
    default mode is to print a line with digest, a character indicating type
    (`*' for binary, ` ' for text), and name for each FILE.
pl: Przy sprawdzaniu wejście powinno być wcześniejszym wyjściem z tego programu.
    Tryb domyślny to wypisanie linii ze skrótem, znaku oznaczającego typ (`*' dla
    binarnego, ` ' dla tekstowego) i nazwy każdego PLIKU.

en: %s: pcre_exec() error %d while matching
pl: %s: błąd pcre_exec() %d podczas dopasowywania

en: pattern number %d to
pl: wzorca numer %d do

en: this line:
pl: tej linii:

en: %s: error %d means that a resource limit was exceeded
pl: %s: błąd %d oznacza przekroczenie limitu zasobów

en: %s: check your regex for nested unlimited loops
pl: %s: proszę sprawdzić wyrażenie regularne pod kątem zagnieżdżonych pętli

en: %s: too many errors - abandoned
pl: %s: zbyt dużo błędów - porzucono

en: %s: Failed to open directory %s: %s
pl: %s: Nie udało się otworzyć katalogu %s: %s

en: %s: Too many patterns (max %d)
pl: %s: Zbyt dużo wzorców (maksimum to %d)

en: %s: Error in
pl: %s: Błąd w

en:  command-line %d
pl:  linii poleceń %d

en:  file:line %s:%d
pl:  pliku:linii %s:%d

en:  regex at offset %d: %s
pl:  wyrażeniu regularnym pod offsetem %d: %s

en: %s: Invalid value "%s" for -d
pl: %s: Błędna wartość "%s" dla -d

en: %s: Invalid value "%s" for -D
pl: %s: Błędna wartość "%s" dla -D

en: %s: Unknown color setting "%s"
pl: %s: Nieznane ustawienie koloru "%s"

en: %s %s (PCRE version %s)
pl: %s %s (PCRE w wersji %s)

en: %s %s (without PCRE)
pl: %s %s (bez PCRE)

en: set number of following context lines
pl: ustawienie liczby następnych linii kontekstu

en: =number
pl: =liczba

en: set number of prior context lines
pl: ustawienie liczby poprzednich linii kontekstu

en: set number of context lines, before & after
pl: ustawienie linii kontekstu, przed i po

en: print only a count of matching lines per FILE
pl: wypisywanie tylko liczby dopasowanych linii dla PLIKÓW

en: matched text color option (auto|always|never)
pl: opcja kolorowania dopasowanego tekstu (auto|always|never)

en: =option
pl: =opcja

en: matched text colour option (auto|always|never)
pl: opcja kolorowania dopasowanego tekstu (auto|always|never)

en: device, FIFO, or socket action (read|skip)
pl: akcja dla urządzeń, FIFO i gniazd (read|skip)

en: =action
pl: =akcja

en: directory action (read|skip|recurse)
pl: akcja dla katalogów (read|skip|recurse)

en: specify pattern (may be used more than once)
pl: określenie wzorca (może być użyte więcej niż raz)

en: patterns are sets of newline-separated strings
pl: wzorce są zbiorami łańcuchów oddzielonymi znakami nowej linii

en: read patterns from file (may be used more than once)
pl: odczyt wzorców z pliku (może być użyte więcej niż raz)

en: =path
pl: =ścieżka

en: output file offsets, not text
pl: wypisywanie offsetów plików zamiast tekstu

en: force the prefixing filename on output
pl: wymuszenie poprzedzenia wyjścia nazwą pliku

en: suppress the prefixing filename on output
pl: pominięcie nazw plików z wyjścia

en: ignore case distinctions
pl: ignorowanie różnicy wielkości liter

en: print only FILE names containing matches
pl: wypisywanie tylko nazw PLIKÓW zawierających dopasowania

en: print only FILE names not containing matches
pl: wypisywanie tylko nazw PLIKÓW nie zawierających dopasowań

en: set name for standard input
pl: ustawienie nazwy dla standardowego wejścia

en: =name
pl: =nazwa

en: output line numbers and offsets, not text
pl: wypisywanie numerów linii i offsetów zamiast tekstu

en: use the named locale
pl: użycie podanej lokalizacji

en: =locale
pl: =lokalizacja

en: run in multiline mode
pl: działanie w trybie wieloliniowym

en: set newline type (CR|LF|CRLF|ANYCRLF|ANY)
pl: ustawienie trybu nowych linii (CR|LF|CRLF|ANYCRLF|ANY)

en: =type
pl: =typ

en: print line number with output lines
pl: wypisywanie numeru linii wraz z liniami

en: show only the part of the line that matched
pl: pokazywanie tylko części dopasowanej linii

en: suppress output, just set return code
pl: pominięcie wyjścia, ustawienie tylko kodu zakończenia

en: recursively scan sub-directories
pl: rekurencyjne przeszukiwanie podkatalogów

en: exclude matching files when recursing (may be used more than once)
pl: wykuczenie plików z dopasowywania przy rekurencji (może być użyte więcej niż raz)

en: =pattern
pl: =wzorzec

en: include matching files when recursing (may be used more than once)
pl: dołączenie plików do dopasowywania przy rekurencji (może być użyte więcej niż raz)

en: suppress error messages
pl: pominięcie komunikatów błędów

en: use UTF-8 mode
pl: użycie trybu UTF-8

en: print version information and exit
pl: wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie

en: select non-matching lines
pl: wybranie niepasujących linii

en: force patterns to match only as words
pl: wymuszenie dopasowywania wzorców tylko jako słów

en: force patterns to match only whole lines
pl: wymuszenie dopasowywania wzorców tylko do całych linii

en: Usage: rpmgrep [OPTION...] [PATTERN] [FILE1 FILE2 ...]
    
      Search for PATTERN in each FILE or standard input.
      PATTERN must be present if neither -e nor -f is used.
      "-" can be used as a file name to mean STDIN.
      All files are read as plain files, without any interpretation.
    
    Example: rpmgrep -i 'hello.*world' menu.h main.c
pl: Składnia: rpmgrep [OPCJA...] [WZORZEC] [PLIK1 PLIK2 ...]
    
      Wyszukiwanie WZORCA w każdym PLIKU lub standardowym wejściu.
      WZORZEC musi być obecny jeśli nie użyto opcji -e ani -f.
      "-" użyte jako nazwa pliku oznacza standardowe wejście.
      Wszystkie pliki są czytane jako zwykłe, bez żadnej interpretacji.
    
    Przykład: rpmgrep -i 'hello.*world' menu.h main.c

en:   When reading patterns from a file instead of using a command line option,
      trailing white space is removed and blank lines are ignored.
    
      With no FILEs, read standard input. If fewer than two FILEs given, assume -h.
pl:   Podczas odczytu wzorców z pliku zamiast używania opcji linii poleceń,
      końcowe puste znaki są usuwane, a puste linie ignorowane.
    
      Jeśli nie podano PLIKÓW, czytane jest standardowe wejście. Jeśli podano mniej
      niż dwa pliki, przyjmowane jest -h.

en: %s: Cannot mix --only-matching, --file-offsets and/or --line-offsets
pl: %s: Nie można łączyć --only-matching, --file-offsets i/lub --line-offsets

en: %s: Invalid newline specifier "%s"
pl: %s: Błędne określenie typu nowych linii "%s"

en: %s: Error in 'exclude' regex at offset %d: %s
pl: %s: Błąd w wyrażeniu regularnym 'exclude' pod offsetem %d: %s

en: %s: Error in 'include' regex at offset %d: %s
pl: %s: Błąd w wyrażeniu regularnym 'include' pod offsetem %d: %s

en: Show process keyrings
pl: Wyświetlenie zbiorów kluczy procesu

en: Add a key to a keyring
pl: Dodanie klucza do zbioru

en: <type> <desc> <data> <keyring>
pl: <rodzaj> <opis> <dane> <zbiór>

en: <type> <desc> <keyring>
pl: <rodzaj> <opis> <zbiór>

en: Request a key
pl: Żądanie klucza

en: <type> <desc> [<dest_keyring>]
pl: <rodzaj> <opis> [<docelowy_zbiór>]

en: <type> <desc> <info> [<dest_keyring>]
pl: <rodzaj> <opis> <informacja> [<docelowy_zbiór>]

en: Update a key
pl: Uaktualnienei klucza

en: <key> <data>
pl: <klucz> <dane>

en: <key>
pl: <klucz>

en: Create a keyring
pl: Utworzenie zbioru kluczy

en: <name> <keyring>
pl: <nazwa> <zbiór>

en: Revoke a key
pl: Unieważnienie klucza

en: Clear a keyring
pl: Wyczyszczenie zbioru kluczy

en: <keyring>
pl: <zbiór>

en: Link a key to a keyring
pl: Dołączenie klucza do zbioru

en: <key> <keyring>
pl: <klucz> <zbiór>

en: Unlink a key from a keyring
pl: Wyłączenie klucza ze zbioru

en: Search a keyring
pl: Przeszukanie zbioru kluczy

en: <keyring> <type> <desc> [<dest_keyring>]
pl: <zbiór> <rodzaj> <opis> [<docelowy_zbiór>]

en: Read a key
pl: Odczyt klucza

en: List a keyring
pl: Lista kluczy w zbiorze

en: Describe a key
pl: Opisanie klucza

en: <keyring> [sep]
pl: <zbiór> [sep]

en: Change the access controls on a key
pl: Zmiana kontroli dostępu do klucza

en: <key> <uid>
pl: <klucz> <uid>

en: <key> <gid>
pl: <klucz> <gid>

en: Set the permissions mask on a key
pl: Ustawienie maski uprawnień do klucza

en: <key> <mask>
pl: <klucz> <maska>

en: Start a new session with fresh keyrings
pl: Uruchomienie nowej sesji ze świeżymi zbiorami

en: [{-|<name>} [<prog> <arg1> <arg2> ...]]
pl: [{-|<nazwa>} [<prog> <arg1> <arg2> ...]]

en: Instantiate a key
pl: Pobranie instancji klucza

en: <key> <data> <keyring>
pl: <klucz> <dane> <zbiór>

en: <key> <timeout> <keyring>
pl: <klucz> <limit_czasu> <zbiór>

en: Set the expiry time on a key
pl: Ustawienie czasu wygaśnięcia klucza

en: <key> <timeout>
pl: <klucz> <limit_czasu>

en: %s: failed at line %d of the specification
pl: %s: niepowodzenie w linii %d specyfikacji

en: %s: filename (%s) encoded incorrectly
pl: %s: niepoprawnie zakodowana nazwa pliku (%s)

en: %s changed
pl: %s zmieniony

en: 	type expected %s found %s)
pl: 	oczekiwano typu %s, napotkano %s)

en: %s%s expected %lu found %lu
pl: %s%s oczekiwano %lu, napotkano %lu

en:  not modified: %s)
pl:  nie zmodyfikowany: %s)

en:  modified)
pl:  zmodyfikowany)

en: %s%s expected %#o found %#o
pl: %s%s oczekiwano %#o, napotkano %#o

en: %s%s expected %lu found %lu)
pl: %s%s oczekiwano %lu, napotkano %lu)

en: %s%s expected %llu found %llu
pl: %s%s oczekiwano %llu, napotkano %llu

en: %s%s expected %.24s
pl: %s%s oczekiwano %.24s

en: found %.24s
pl: , napotkano %.24s

en:  modified
pl:  zmodyfikowany

en: %s%s expected %lu found %lu
pl: %s%s oczekiwano %lu, napotkano %lu

en: %s%s expected %s found %s
pl: %s%s oczekiwano %s, napotkano %s

en: %s%s expected "%s"
pl: %s%s oczekiwano "%s"

en:  found "%s"
pl: , napotkano "%s"

en: %s: Could not get uname for uid=%lu
pl: %s: Nie udało się uzyskać uname dla uid=%lu

en: %s: Could not get gname for gid=%lu
pl: %s: Nie udało się uzyskać gname dla gid=%lu

en: %s: open of %s failed: %s
pl: %s: otwarcie %s nie powiodło się: %s

en: missing: %s
pl: brak: %s

en:  (%s not created: user not specified)
pl:  (%s nie utworzony: użytkownik nie określony)

en:  (%s not created: group not specified))
pl:  (%s nie utworzony: grupa nie określona)

en:  (%s not created: %s)
pl:  (%s nie utworzony: %s)

en:  (%s created)
pl:  (%s utworzony)

en: %s: %s not modified: %s
pl: %s: %s nie zmodyfikowany: %s

en:  (%s not created: mode not specified)
pl:  (%s nie utworzony: uprawnienia nie określone)

en:  (%s not created: %s)
pl:  (%s nie utworzony: %s)

en:  (%s created)
pl:  (%s utworzony)

en: %s: permissions not set: %s
pl: %s: uprawnienia nie ustawione: %s

en: %s: file flags not set: %s
pl: %s: flagi pliku nie ustawione: %s

en: , not removed: %s
pl: , nie usunięty: %s

en: , removed
pl: , usunięty

en: Follow symlinks
pl: Podążanie za dowiązaniami symbolicznymi

en: Don't follow symlinks
pl: Nie podążanie za dowiązaniami symbolicznymi

en: Read fnmatch(3) exclude patterns from <file>
pl: Odczyt wzorców wykluczających fnmatch(3) z <pliku>

en: <file>
pl: <plik>

en: Don't complain about files not in the specification
pl: Bez skarg na pliki nieobecne w specyfikacji

en: Read file tree <spec>
pl: Odczyt drzewa plików <spec>

en: Indent sub-directories
pl: Wcięcia dla podkatalogów

en: Add <key> to specification
pl: Dodanie <klucza> do specyfikacji

en: Use "type" keywords instead
pl: Należy użyć słów kluczowych "type"

en: Loose permissions check
pl: Mniej ścisłe sprawdzanie uprawnień

en: Don't include sub-directory comments
pl: Bez dołączania komentarzy o podkatalogach

en: Use <path> rather than current directory
pl: Użycie <ścieżki> zamiast katalogu bieżącego

en: Quiet mode
pl: Tryb cichy

en: Remove files not in specification
pl: Usunięcie plików nieobecnych w specyfikacji

en: Display crc for file(s) with <seed>
pl: Wypisanie CRC dla pliku(ów) z <seed>

en: Touch files iff timestamp differs
pl: Dotknięcie plików o innym oznaczeniu czasu

en: Update owner/group/permissions to match specification
pl: Uaktualnienie właściciela/grupy/uprawnień zgodnie ze specyfikacją

en: Same as -u, but ignore match status on exit
pl: To samo co -u, ale z ignorowaniem stanu dopasowania na wyjściu

en: Treat missing uid/gid as warning
pl: Traktowanie braku danego uid/gid jako ostrzeżenia

en: Don't cross mount points
pl: Bez przekraczania punktów montowania

en: (no controlling terminal) %s
pl: (brak terminala sterującego) %s

en: (no controlling terminal) #%d
pl: (brak terminala sterującego) #%d

en: %s: %s checksum: %u
pl: %s: suma kontrolna %s: %u

en: Cannot create/verify %s: %s
pl: Nie można utworzyć/sprawdzić %s: %s

en: Directory %s must exist
pl: Katalog %s musi istnieć

en: Directory %s does not exist.
pl: Katalog %s nie istnieje.

en: Directory %s must be writable.
pl: Katalog %s musi być zapisywalny.

en: Old data directory exists, please remove: %s
pl: Stary katalog danych istnieje, proszę usunąć: %s

en: Path must be writable: %s
pl: Ścieżka musi być zapisywalna: %s

en: groupfile %s cannot be found.
pl: nie można odnaleźć pliku grup %s.

en: cannot get to file: %s
pl: brak dostępu do pliku: %s

en: Fwrite failed: expected write %u != %u bytes: %s
pl: Fwrite nie powiodło się: oczekiwany zapis %u != %u bajtów: %s

en: %s: Fread(%s) failed: %s
pl: %s: Fread(%s) nie powiodło się: %s

en: 
    Error %s: %s
pl: 
    Błąd %s: %s

en: Saving %s metadata
pl: Zapis metadanych %s

en: Generating sqlite DBs
pl: Generowanie baz danych sqlite

en: Starting %s db creation: %s
pl: Początek tworzenia bazy danych %s: %s

en: Ending %s db creation: %s
pl: Koniec tworzenia bazy danych %s: %s

en: Sqlite DBs complete
pl: Bazy danych sqlite gotowe

en: Error saving temp file for %s%s%s: %s
pl: Błąd zapisu tymczasowego dla %s%s%s: %s

en: Could not save temp file: %s
pl: Nie udało się zapisać pliku tymczasowego: %s

en: Error moving final %s to old dir %s
pl: Błąd przenoszenia ostatecznego %s do starego katalogu %s

en: Error moving final metadata into place
pl: Błąd przenoszenia ostatecznych metadanych na miejsce

en: Could not remove old metadata file: %s: %s
pl: Nie można usunąć starego pliku metadanych: %s: %s

en: Could not restore old non-metadata file: %s -> %s: %s
pl: Nie można odtworzyć starego pliku nie-metadanych: %s -> %s: %s

en: Could not remove old metadata dir: %s: %s
pl: Nie można usunąć starego katalogu metadanych: %s: %s

en: don't compress
pl: bez kompresji

en: use gzip compression
pl: kompresja gzip

en: use bzip2 compression
pl: kompresja bzip2

en: use lzma compression
pl: kompresja lzma

en: use xz compression
pl: kompresja xz

en: debug repo handling
pl: obsługa repozytorium debug

en: output nothing except for serious errors
pl: wypisywanie wyłącznie poważnych błędów

en: output more debugging info.
pl: wypisywanie większej ilości informacji diagnostycznych.

en: sanity check arguments, don't create metadata
pl: sprawdzenie poprawności argumentów bez tworzenia metadanych

en: glob PATTERN(s) to exclude
pl: WZORCE glob do wykluczenia

en: PATTERN
pl: WZORZEC

en: glob PATTERN(s) to include
pl: WZORCE glob do włączenia

en: top level directory
pl: katalog najwyższego poziomu

en: baseurl to append on all files
pl: URL bazowy do dołączenia do wszystkich plików

en: path to groupfile to include in metadata
pl: ścieżka do pliku grup do dołączenia w metadanych

en: FILE
pl: PLIK

en: make sure all xml generated is formatted
pl: sprawdzenie poprawności wygenerowanego XML-a

en: check timestamps on files vs the metadata to see if we need to update
pl: sprawdzenie znaczników czasu plików z metadanymi pod kątem konieczności uaktualnienia

en: create sqlite3 database files
pl: utworzenie plików baz danych sqlite3

en: generate split media
pl: generowanie danych podzielonych

en: use only the files listed in this file from the directory specified
pl: użycie wyłącznie plików wymienionych w podanym pliku z podanego katalogu

en: <dir> = optional directory to output to
pl: <katalog> = opcjonalny katalog do zapisu

en: ignore symlinks of packages
pl: ignorowanie dowiązań symbolicznych do pakietów

en: include the file's checksum in the filename, helps with proxies
pl: dołączenie sumy kontrolnej pliku w nazwie pliku, pomaga przy proxy

en: print the version
pl: wyświetl wersję

en: Available compressions:
pl: Dostępne algorytmy kompresji:

en: Must specify path(s) to index.
pl: Należy określić ścieżki do indeksów.

en: --split and --checkts options are mutually exclusive
pl: Opcje --split i --checkts wykluczają się wzajemnie

en: Error loading exclude glob patterns.
pl: Błąd podczas wczytywania wykluczających wzorców glob.

en: Error loading include glob patterns.
pl: Błąd podczas wczytywania dołączających wzorców glob.

en: repo is up to date
pl: repozytorium jest aktualne

en: Spider mode enabled. Check if remote file exists.
pl: Tryb pająka włączony. Sprawdzanie, czy zdalny plik istnieje.

en: Remote file exists.
pl: Zdalny plik istnieje.

en: Remote file does not exist -- broken link!!!
pl: Zdalny plik nie istnieje - wadliwy odnośnik!

en: Ouptut file "%s" exists, skipping retrieve.
pl: Plik wyjściowy "%s" istnieje, pominięcie ściągania.

en: Input for file "%s" is not newer, skipping retrieve.
pl: Źródło dla pliku "%s" nie jest nowsze, pominięcie ściągania.

en: --%s-- (%3.1f KB/s) - `%s' saved [%lu]
pl: --%s-- (%3.1f kB/s) - zapisano `%s' [%lu]

en: Download quota of %lluK EXCEEDED!
pl: Ograniczenie ściągania %lluk PRZEKROCZONE!

en: display the version of Wget and exit.
pl: wyświetlenie wersji Wgeta i zakończenie.

en: print this help.
pl: wyświetlenie tego opisu.

en: go to background after startup.
pl: przejście w tło po uruchomieniu.

en: execute a `.wgetrc'-style command.
pl: wywołanie polecenia w stylu `.wgetrc'.

en: COMMAND
pl: POLECENIE

en: log messages to FILE.
pl: logowanie komunikatów do PLIKU.

en: append log messages to FILE.
pl: dołączanie komunikatów do PLIKU.

en: print lots of debugging information.
pl: wypisywanie większej ilości informacji diagnostycznych.

en: quiet (no output).
pl: ciche działanie (bez komunikatów na wyjściu).

en: be verbose (this is the default).
pl: działanie ze szczegółowymi komunikatami (domyślne).

en: turn off verboseness, without being quiet.
pl: wyłączenie szczegółowości, ale bez ciszy.

en: download URLs found in FILE.
pl: ściąganie URL-i z PLIKU.

en: treat input file as HTML.
pl: traktowanie pliku wejściowego jako HTML-a.

en: prepends URL to relative links in -F -i file.
pl: dołączanie URL-a do odnośników względnych w -F -i plik.

en: set number of retries to NUMBER (0 unlimits).
pl: ustawienie tej LICZBY prób (0=bez ograniczeń).

en: NUMBER
pl: LICZBA

en: retry even if connection is refused.
pl: ponawianie próby nawet przy odrzuceniu połączenia.

en: write documents to FILE.
pl: zapis dokumentów do PLIKU.

en: skip downloads that would download to existing files.
pl: pominięcie ściągania, gdyby miało nadpisać istniejące pliki.

en: resume getting a partially-downloaded file.
pl: wznowienie pobierania częściowo ściągniętego pliku.

en: select progress gauge type.
pl: wybór rodzaju paska postępu.

en: TYPE
pl: RODZAJ

en: don't re-retrieve files unless newer than local.
pl: bez ponownego ściągania plików, jeśli nie są nowsze niż lokalne.

en: print server response.
pl: wypisywanie odpowiedzi serwera.

en: don't download anything.
pl: bez ściągania czegokolwiek.

en: set all timeout values to SECONDS.
pl: ustawienie limitu czasu na podaną liczbę SEKUND.

en: SECONDS
pl: SEKUNDY

en: set the DNS lookup timeout to SECS.
pl: ustawienie limitu czasu DNS na SEKUNDY.

en: set the connect timeout to SECS.
pl: ustawienie limitu czasu łączenia na SEKUNDY.

en: set the read timeout to SECS.
pl: ustawienie limitu czasu odczytu na SEKUNDY.

en: wait SECONDS between retrievals.
pl: odczekanie SEKUND pomiędzy ściąganiem.

en: wait 1..SECONDS between retries of a retrieval.
pl: odczekiwanie 1...SEKUND pomiędzy próbami ściągania.

en: wait from 0...2*WAIT secs between retrievals.
pl: odczekiwanie 0...2*SEKUND pomiędzy ściąganiem.

en: explicitly turn off proxy.
pl: jawne wyłączenie proxy.

en: set retrieval quota to NUMBER.
pl: ustawienie limitu ściąganych danych na LICZBĘ.

en: bind to ADDRESS (hostname or IP) on local host.
pl: przypisanie do ADRESU (nazwy lub IP) na hoście lokalnym.

en: ADDRESS
pl: ADRES

en: limit download rate to RATE.
pl: limit PRĘDKOŚCI ściągania.

en: RATE
pl: PRĘDKOŚĆ

en: disable caching DNS lookups.
pl: wyłączenie pamięci podręcznej wyszukiwań DNS.

en: restrict chars in file names to ones OS allows.
pl: ograniczenie znaków w nazwach plików do dozwolonych przez OS.

en: ignore case when matching files/directories.
pl: ignorowanie wielkości liter przy porównywaniu plików/katalogów.

en: connect only to IPv4 addresses.
pl: łączenie tylko z adresami IPv4.

en: connect only to IPv6 addresses.
pl: łączenie tylko z adresami IPv6.

en: connect first to addresses of specified family, one of IPv6, IPv4, or none.
pl: łączenie najpierw z adresami z określonej RODZINY (IPv6, IPv4, none).

en: FAMILY
pl: RODZINA

en: set both ftp and http user to USER.
pl: ustawienie podanego UŻYTKOWNIKA ftp i http.

en: set both ftp and http password to PASS.
pl: ustawienie podanego HASŁA ftp i http.

en: PASS
pl: HASŁO

en: don't create directories.
pl: nietworzenie katalogów.

en: force creation of directories.
pl: wymuszenie tworzenia katalogów.

en: don't create host directories.
pl: nietworzenie katalogów dla hosta.

en: use protocol name in directories.
pl: użycie nazwy protokołu w katalogach.

en: save files to PREFIX/...
pl: zapis plików do PREFIKS/...

en: PREFIX
pl: PREFIKS

en: ignore NUMBER remote directory components.
pl: ignorowanie podanej LICZBY składników katalogu zdalnego.

en: set http user to USER.
pl: ustawienie podanego UŻYTKOWNIKA http.

en: set http password to PASS.
pl: ustawienie podanego HASŁA http.

en: disallow server-cached data.
pl: bez zezwolenia na pamięć podręczną danych po stronie serwera.

en: save HTML documents with `.html' extension.
pl: zapis dokumentów HTML z rozszerzeniem `.html'.

en: ignore `Content-Length' header field.
pl: ignorowanie nagłówka `Content-Length'.

en: insert STRING among the headers.
pl: wstawienie ŁAŃCUCHA do nagłówków.

en: STRING
pl: ŁAŃCUCH

en: maximum redirections allowed per page.
pl: maksymalna dozwolona LICZBA przekierowań na stronie.

en: NUM
pl: LICZBA

en: set USER as proxy username.
pl: ustawienie UŻYTKOWNIKA dla proxy.

en: set PASS as proxy password.
pl: ustawienie HASŁA dla proxy.

en: include `Referer: URL' header in HTTP request.
pl: dołączenie nagłówka `Referer: URL' do żądania HTTP.

en: save the HTTP headers to file.
pl: zapis nagłówków HTTP do pliku.

en: identify as AGENT instead of Wget/VERSION.
pl: identyfikacja jako AGENT zamiast Wget/WERSJA.

en: disable HTTP keep-alive (persistent connections).
pl: wyłączenie HTTP keep-alive (trwałych połączeń).

en: don't use cookies.
pl: bez używania cookies.

en: load cookies from FILE before session.
pl: wczytanie cookies z PLIKU przed sesją.

en: save cookies to FILE after session.
pl: zapis cookies do PLIKU po sesji.

en: load and save session (non-permanent) cookies.
pl: wczytanei i zapis cookies sesyjnych (nietrwałych).

en: use the POST method; send STRING as the data.
pl: użycie metody POST; wysłanie ŁAŃCUCHA jako danych.

en: use the POST method; send contents of FILE.
pl: użycie metody POST; wysłanie zawartości PLIKU.

en: honor the Content-Disposition header when choosing local file names (EXPERIMENTAL).
pl: honorowanie nagłówka Content-Disposition przy wyborze nazw plików lokalnych (EKSPERYMENTALNE).

en: Send Basic HTTP authentication information without first waiting for the server's challenge.
pl: wysłanie informacji uwierzytelniającej HTTP AUTH Basic bez oczekiwania na żądanie serwera.

en: choose secure protocol, one of auto, SSLv2, SSLv3, and TLSv1.
pl: wybór bezpiecznego protokołu (auto, SSLv2, SSLv3, TLSv1).

en: don't validate the server's certificate.
pl: bez sprawdzania certyfikatu serwera.

en: client certificate file.
pl: plik certyfikatu klienta.

en: client certificate type, PEM or DER.
pl: rodzaj certyfikatu klienta (PER lub DER).

en: private key file.
pl: plik klucza prywatnego.

en: private key type, PEM or DER.
pl: rodzaj klucza prywatnego (PEM lub DER).

en: file with the bundle of CA's.
pl: plik ze zbiorem certyfikatów CA.

en: directory where hash list of CA's is stored.
pl: katalog z zapisaną listą skrótów CA.

en: file with random data for seeding the SSL PRNG.
pl: plik z danymi losowymi do zasilenia PRNG SSL.

en: file naming the EGD socket with random data.
pl: nazwa pliku gniazda EGD z danymi losowymi.

en: set ftp user to USER.
pl: ustawienie UŻYTKOWNIKA ftp.

en: set ftp password to PASS.
pl: ustawienie HASŁA ftp.

en: don't remove `.listing' files.
pl: bez usuwaania plików `.listing'.

en: turn off FTP file name globbing.
pl: wyłączenie masek nazw plików (glob) dla FTP.

en: disable the "passive" transfer mode.
pl: wyłączenie pasywnego trybu przesyłania.

en: when recursing, get linked-to files (not dir).
pl: pobieranie dowiązanych plików (nie katalogu) przy rekurencji.

en: preserve remote file permissions.
pl: zachowywanie uprawnień plików zdalnych.

en: specify recursive download.
pl: ściąganie rekurencyjne.

en: maximum recursion depth (inf or 0 for infinite).
pl: maksymalna głębokość rekurencji (inf lub 0 oznacza nieskończoną).

en: delete files locally after downloading them.
pl: usuwanie plików lokalnie po ściągnięciu ich.

en: make links in downloaded HTML point to local files.
pl: zmiana odnośników w ściągniętym HTML-u na pliki lokalne.

en: before converting file X, back up as X.orig.
pl: przed zmianą pliku X wykonanie kopii jako X.orig.

en: shortcut for -N -r -l inf --no-remove-listing.
pl: skrót dla -N -r -l inf --no-remove-listing.

en: get all images, etc. needed to display HTML page.
pl: pobranie wszystkich obrazków itp. potrzebnych do wyświetlenia strony HTML.

en: turn on strict (SGML) handling of HTML comments.
pl: włączenie ścisłej (SGML) obsługi komentarzy HTML.

en: comma-separated list of accepted extensions.
pl: rozdzielona przecinkami lista akceptowanych rozszerzeń.

en: LIST
pl: LISTA

en: comma-separated list of rejected extensions.
pl: rozdzielona przecinkami lista nieakceptowanych rozszerzeń.

en: comma-separated list of accepted domains.
pl: rozdzielona przecinkami lista akceptowanych domen.

en: comma-separated list of rejected domains.
pl: rozdzielona przecinkami lista nieakceptowanych domen.

en: follow FTP links from HTML documents.
pl: podążanie za odnośnikami FTP w dokumentach HTML.

en: comma-separated list of followed HTML tags.
pl: rozdzielona przecinkami lista uwzględnianych znaczników HTML.

en: comma-separated list of ignored HTML tags.
pl: rozdzielona przecinkami lista ignorowanych znaczników HTML.

en: go to foreign hosts when recursive.
pl: przechodzenie na inne hosty w trybie rekurencyjnym.

en: follow relative links only.
pl: podążanie tylko za odnośnikami względnymi.

en: list of allowed directories.
pl: lista dozwolonych katalogów.

en: list of excluded directories.
pl: lista pomijanych katalogów.

en: don't ascend to the parent directory.
pl: nieprzechodzenie do katalogu nadrzędnego.

en: Startup:
pl: Uruchamianie:

en: Logging and input file:
pl: Logowanie i plik wejściowy:

en: Download:
pl: Ściąganie:

en: Directories:
pl: Katalogi:

en: HTTP options:
pl: Opcje HTTP:

en: HTTPS (SSL/TLS) options:
pl: Opcje HTTPS (SSL/TLS):

en: FTP options:
pl: Opcje FTP:

en: Recursive download:
pl: Ściąganie rekurencyjne:

en: Recursive accept/reject:
pl: Ograniczenia rekurencji:

en: Usage: rpmwget [OPTION]... [URL]...
    
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
    
    Mail bug reports and suggestions to <rpm-devel@rpm5.org>.
pl: Składnia: rpmwget [OPCJA]... [URL]...
    
    Argumenty obowiązkowe dla opcji długich są obowiązkowe także dla opcji krótkich.
    
    Błędy i sugestie prosimy wysyłać na adres <rpm-devel@rpm5.org>.

en: Set the STORE to operate on (e.g. "targeted")
pl: Ustawienie SKŁADU do operowania (np. "targeted")

en: STORE
pl: SKŁAD

en: Do not reload policy after commit
pl: Bez przeładowywania polityki po zatwierdzeniu

en: Remove dontaudits from policy
pl: Usunięcie dontaudit z polityki

en: Display list of installed policy modules
pl: Wyświetlenie zainstalowanych modułów polityki

en: Install a new module FILE
pl: Zainstalowanie nowego PLIKU modułu

en: Upgrade an existing module FILE
pl: Uaktualnienie istniejącego PLIKU modułu

en: Install a new base module FILE
pl: Zainstalowanie nowego PLIKU modułu bazowego

en: Remove an existing MODULE
pl: Usunięcie istniejącego MODUŁU

en: MODULE
pl: MODUŁ

en: Reload policy
pl: Przeładowanie polityki

en: Build and reload policy
pl: Zbudowanie i przeładowanie polityki

en: Other options:
pl: Inne opcje:

en: List installed policy modules that match REGEX.
pl: Lista zainstalowanych modułów polityk pasujących do wyrażenia REGEX.

en: Install a new base policy module FILE.
pl: Zainstalowanie nowego PLIKU bazowego modułu polityki.

en: Install a new policy module FILE.
pl: Zainstalowanie nowego PLIKU modułu polityki.

en: Upgrade an existing policy module FILE.
pl: Uaktualnienie istniejącego PLIKU modułu polityki.

en: Remove an existing policy MODULE.
pl: Usunięcie istniejącego MODUŁU polityki.

en: Reload policy.
pl: Przeładowanie polityki.

en: Build and reload policy.
pl: Zbudowanie i przeładowanie polityki.

en: Exit the program.
pl: Zakończenie programu.
