pushover-0.0.4-pre1 - en to sr translation catalogue (211 entries)

en: Standard: nothing special about this stone, it simply falls
sr: Обичан: нема ничега посебног у овом камену, једноставно пада

en: Blocker: can not fall, only stone allowed to stand at level end
sr: Блокер: не може пасти, једини камен који може да стоји на крају нивоа

en: Splitter: when something falls on its top it will split in two
sr: Делилац: када нешто падне на његов врх поделиће се на два дела

en: Exploder: will blast a hole into the platform below it
sr: Разарач: направиће рупу у платформи испод њега

en: Delay: falls not immediately but a while after being pushed
sr: Каснилац: не пада одмах већ након неког времена када га гурнете

en: Tumbler: will continue rolling until it hits an obstacle
sr: Акробата: наставиће да се котрља док не удари у препреку

en: Bridger: will connect the platform if there is a gap of one unit
sr: Градитељ: повезаће платформу ако постоји јаз од једне јединице

en: Vanish: pushes next block but then vanishes, only stone you may place in front of doors
sr: Утвара: гура следећи блок и онда нестаје, једини камен који можете ставити испред врата

en: Trigger: the last domino that must fall and it must lie flat, can not be moved
sr: Окидник: последња домина која мора пасти и мора да лежи по дужини, не може да се помера

en: Ascender: will raise to ceiling when pushed and then flip up there
sr: Издизач: издиже се до плафона када је гурнут а затим се изврће тамо

en: Entangled: all stones of this type will fall together as if quantum entangled
sr: Уплетенко: сво камење ове врсте пада заједно као да је квантно испреплетено

en: Semiblocker: these behave like blocker as long as there is a stone still standing that has more lines
sr: Полублокер: овај се понаша као блокер све док постоји камен који и даље стоји који има више линија

note: TRANSLATORS: the %s is a placeholder for the version
en: Pushover - %s - About
sr: Информације о Одгуривачу %s

en: Original Concept:
sr: Изворна идеја:

en: Original Programming:
sr: Изворно програмирање:

en: Original Graphics:
sr: Изворна графика:

en: Original Music & SFX:
sr: Изворна музика и СФИкс:

en: Original Levels:
sr: Изворни нивои:

en: New Programming:
sr: Ново програмирање:

en: New Music:
sr: Нова музика:

en: New Graphics:
sr: Нова графика:

en: New Levels:
sr: Нови нивои:

en: Play Levelset
sr: Играјте скуп нивоа

en: Configuration
sr: Подешавање

en: Profile Selection
sr: Избор профила

en: About
sr: О програму

en: Quit
sr: Изађи

en: Main menu
sr: Главни изборник

en: Enter new profile name
sr: Унесите назив новог профила

en: Add new profile
sr: Додајте нови профил

en: Delete a profile
sr: Обришите профил

en: Select Your Profile
sr: Изаберите ваш профил

en: Select Profile to delete
sr: Изаберите профил за брисање

en: Toggle Fullscreen
sr: Окини приказ преко целог екрана

en: Toggle Sound Effects
sr: Окини звучна дејства

en: Toggle Background Music
sr: Окини позадинску музику

en: Select Levelset
sr: Изаберите скуп нивоа

note: TRANSLATORS: keep very short as these 3 must fit in one line in the level selector window
en: unsolved
sr: нерешен

note: TRANSLATORS: keep very short as these 3 must fit in one line in the level selector window
en: solved but not in time
sr: решен али не на време

note: TRANSLATORS: keep very short as these 3 must fit in one line in the level selector window
en: solved
sr: решен

en: No Level in Levelset
sr: Нема нивоа у овом скупу нивоа

en: Select Level
sr: Изабери ниво

en: Return to level
sr: Врати се на ниво

en: Restart level
sr: Поново покрени ниво

en: Return to menu
sr: Врати се на изборник

en: And now?
sr: И шта сад?

en: Continue
sr: Настави

en: Congratulations! You did it.
sr: Честитамо! Успели сте. Браво мајсторе.

en: Retry the level
sr: Понови ниво

en: You failed: Some dominoes crashed
sr: Нисте успели: Неке домине су се сломиле

en: You failed: Not all dominoes fell
sr: Нисте успели: Нису све домине пале

en: You failed: You died
sr: Нисте успели: Умрли сте јуначком смрћу

en: You failed: Trigger was not last to fall
sr: Нисте успели: Окидник није пао последњи

en: You failed: Trigger not flat on the ground
sr: Нисте успели: Окидник није по дужини пао на земљу

en: You failed... but I don't know why ...?
sr: Нисте успели... али стварно немам појма зашто ...?

en: Select next level
sr: Изаберите следећи ниво

en: Not quite, you were not fast enough, but you may continue if you want
sr: Не сасвим, нисте били довољно брзи, али можете да наставите ако желите, а и не морате

en: Arrange dominos in a run so that trigger falls last. You have 1 push.
sr: Поређајте домине у ред тако да Окидник падне последњи. Имате један покушај.

en: Crash!
sr: Цангр!

en: Keep the top domino pair from falling!
sr: Не дозволите да падне горњи пар домина!

en: Crashed again
sr: Опет се срушило

en: Create asymmetry, then compensate!
sr: Створите асиметрију, затим уједначите!

en: Dominik 1
sr: Доминик 1

en: Dominik 2
sr: Доминик 2

en: Dominik 3
sr: Доминик 3

en: Dominik 4
sr: Доминик 4

en: Dominik 5
sr: Доминик 5

en: Dominik 6
sr: Доминик 6

en: Dominik 7
sr: Доминик 7

en: Dominik 8
sr: Доминик 8

en: Dominik 9
sr: Доминик 9

en: Dominik 10
sr: Доминик 10

en: Catch the falling domino
sr: Ухватите домину која пада

en: Dominik 11
sr: Доминик 11

en: Dominik 12
sr: Доминик 12

en: Easy distance
sr: Мало растојање

en: Hold lower Ascender until Tumbler is away!
sr: Држите доњег Издизача док је Акробата далеко!

en: Hard distance
sr: Велико растојање

en: Put Bridger in place, drop three Ascenders!
sr: Ставите Градитеља на место, спустите три Издизача!

en: A&V
sr: А&В

en: Merger
sr: Сјединитељ

en: Push from right! Try different spaces between Ascenders!
sr: Погурајте с десна! Пробајте различите размаке између Издизача!

en: Missing Quantum
sr: Недостаје Квантум

en: Catch the Entangled
sr: Ухватите Уплетенка

en: Missing Stopper
sr: Недостаје Зауставник

en: Let Ascender hit Tumbler hit Stopper!
sr: Нека Издизач удари Акробату који ће ударити Зауставника!

en: Missing Stopper 2
sr: Недостаје Зауставник 2

en: Let Tumbler from above hit Ascender!
sr: Нека Акробата одозго удари у Издизача!

en: One last crash
sr: Једно последње урушавање

en: Use the Delays to synchronize!
sr: Користите Касниоце да усагласите!

en: One too much
sr: Један превише

en: You can get dominoes in front of doors!
sr: Можете поставити домине испред врата!

en: Out of reach
sr: Ван досега

en: Hit the Raiser on the head
sr: Погодите Издизача на челу колоне

en: Quantum Theory
sr: Квантна теорија

en: Look at the help
sr: Погледајте помоћ

en: Quantum Theory 2
sr: Квантна теорија 2

en: Quantum Timing
sr: Квантна усаглашеност

en: It's just a question of timing
sr: Само је питање усаглашености

en: Run!
sr: Трчи!

en: Just run!
sr: Трчи бре!

en: Run 'n' Bridge
sr: Трчи и Мост

en: Run and push the Bridger!
sr: Трчите и гурните Градитеља!

en: Still too easy
sr: Још увек је лако

en: Hurry up, but don't be too fast!
sr: Пожурите, али не превише брзо!

en: Too easy
sr: Сувише лако

en: Push Trigger into left direction and hurry up!
sr: Гурните Окидника у левом смеру и пожурите!

en: Wrong direction
sr: Погрешан смер

en: Mirror the level!
sr: Нациљајте ниво!

en: Move them close, then push!
sr: Померите их, затим их гурните!

en: Move and push!
sr: Померите и гурните!

en: You need to tumble!
sr: Треба да се претурите!

en: Which side?
sr: На коју страну?

en: Move the Bridger!
sr: Померите Градитеља!

en: Where to split?
sr: Где да се подели?

en: Pop the floor!
sr: Направите рупу у поду!

en: Should the Blocker be there?
sr: Да ли Блокер треба ту да буде?

en: Swap the blocks!
sr: Замените блокове!

en: Tumbler up!
sr: Акробата на горе!

en: Watch the gap!
sr: Пазите на јаз!

en: Float away!
sr: Одлепршава!

en: Drop a Yellow, make the push!
sr: Баците Жутаћа, погурајте!

en: Move a few and push!
sr: Померите неколико и гурните!

en: To float is the key!
sr: Лепршање је кључ!

en: Place the Bridge, swap the Yellow, push the right side!
sr: Поставите Градитеља, замените Жутаћа, погурајте са десне стране!

en: It's your problem!
sr: У вама је проблем!

en: Move the Exploder, swap some Yellows, push from the top!
sr: Померите Разарача, замените неке Жутаће, погурајте са врха!

en: Drop a Yellow, move Exploder, now it's up to you!
sr: Оборите Жутаћа, померите Разарача, е сад сами наставите!

en: Hide the Blocker behind the ladder!
sr: Сакријте Блокера иза мердевина!

en: It's easy!
sr: Лако је ово!

en: Bring them down!
sr: Спустите их доле!

en: One block to move!
sr: Један блок за померање!

en: You can drop a Yellow!
sr: Можете да баците Жутаћа!

en: It's just a big Delay!
sr: То је само велики Каснилац!

en: Tumbler!
sr: Акробата!

en: Exploder to go!
sr: Разарач је на реду!

en: Wrong way - wrong place!
sr: Погрешан смер — погрешно место!

en: You need four in a line before you push!
sr: Потребна су вам четири у реду пре него што гурнете!

en: Three blocks to move, the Tumbler is one!
sr: Три блока за померање, Акробата је један од њих!

en: Swap the Floater with some block!
sr: Замените Пловиоца са неким блоковима!

en: You need to move Delays to the Trigger side!
sr: Треба да померите Касниоце до Окидника!

en: Move with care!
sr: Пажљиво померите!

en: Stop the move!
sr: Престаните да померате!

en: Move the Float and the Normal, but leave the Delay alone!
sr: Померите Пловиоца и Обичног, али оставите самим Касниоца!

en: Get home in time!
sr: Вратите се кући на време!

en: Start the run in the middle!
sr: Започните у средини!

en: Place the Floater, swap the top!
sr: Поставите Пловиоца, замените горње!

en: Just move the Normal dominoes up and the Blocker across!
sr: Само померите Нормалне домине горе и Блокера преко!

en: Move the Delay!
sr: Померите Касниоца!

en: Build a bridge!
sr: Изградите мост!

en: Drop the block!
sr: Оборите блок!

en: Just a Tumbler in the wrong place!
sr: Баш Акробата на погрешно место!

en: Move the Floater, make the push!
sr: Померите Пловиоца, погурајте!

en: Make a trap for the Tumbler until a bridge is made!
sr: Направите клопку за Акробату док не изградите мост!

en: Place the Floaters!
sr: Поставите Пловиоце!

en: Move a Delay down and watch the Tumbler and Floater cross over!
sr: Померите Касниоца и гледајте Акробату и Пловиоца како прелазе преко!

en: Time is tight!
sr: Време истиче!

en: Make the push, grab the block and run for your life!
sr: Гурните, зграбите блок и спашавајте живу главу!

en: Push and pick up and run!
sr: Гурните и покупите и трчите!

en: Drop the domino that's by the exit! Make the push later!
sr: Оборите домину која је близу излаза! Погурајте касније!

en: Make the push, move your Floater! Stop the block! Go home!
sr: Гурните, померите вашег Пловиоца! Зауставите блок! Идите кући!

en: Start the main run with a drop and push the others!
sr: Започните главну игру са обарањем и гурањем осталих!

en: Place Floaters under the holes!
sr: Поставите Пловиоце испод рупа!

en: Push the Tumbler, run and move the Bridge! Then jump! Be quick!
sr: Гурните Акробату, трчите и померите Мост! Затим скочите! Будите брзи!

en: Use Blockers to turn the dominoes!
sr: Користите Блокере да окренете домине!

en: Tumblers cross in the middle! Timing is critical!
sr: Акробате прелазе по средини! Време је критично!

en: Drop dominoes on Splitters to start the runs! Move domino in front of exit!
sr: Оборите домине на Делиоце да покренете кретање! Померите домину испред излаза!

en: Push, block, move and run!
sr: Гурните, блокирајте, померите и трчите!

en: Drop the first Floater and push the second!
sr: Оборите првог Пловиоца и гурните другог!

en: Place the Standard!
sr: Поставите Обични!

en: Get home quickly!
sr: Идите брзо на почетак!

en: Arrange Delays down central column and push left hand Normal domino!
sr: Поређајте Касниоце надоле у средишној колони и гурните на лево Нормалну домину!

en: You have to move a Delay and a Bridge after the run starts!
sr: Морате да померите Касниоца и Мост након покретања!

en: Move everything off the centre platform except the Tumbler and Exploder!
sr: Померите све ван средишње платформе осим Акробате и Разарача!

en: Make the push, move the Blocker!
sr: Погурајте, померите Блокера!

en: Trap Tumbler to move the Bridger on time!
sr: Ухватите у клопку Акробату да померите Градитеља на време!

en: Make push, move Floater!
sr: Погурајте, померите Пловиоца!

en: Push a Floater to start the run! Be careful with the Yellow one!
sr: Гурните Пловиоца да започнете! Пазите на Жутаћа!

en: Delay another way!
sr: Каснилац на други начин!

en: Tumbler timing is troublesome!
sr: Време акробате је критично!

en: Lefthand side finishes last! Use the Bridges!
sr: Лева страна завршава последња! Користите Мостове!

en: Push a Floater to start two runs!
sr: Гурните Пловиоца да започнете два извршавања!

en: Use the Blocker to stop the Tumbler! Watch out for the Floater!
sr: Користите Блокера да зауставите Акробату! Пазите на Пловиоца!

en: Start the run and see what happens!
sr: Покрените извршавање и видите шта ће се десити!

en: You'll have to put that Yellow in the run somewhere!
sr: Мораћете негде да ставите тог Жутаћа!

en: Make the bridge, then it's all down to time!
sr: Направите мост, затим све зависи од времена!

en: Push the Tumbler and then start hurrying!
sr: Гурните Акорбату и затим пожурите!

en: Be sure to place the Delays right! The Yellow is important!
sr: Будите сигурни да поставите Касниоце како треба! Жутаћ је важан!

en: Tumbler, Floater and Blocker?
sr: Акробата, Пловилац и Блокер?

en: Push a domino into a Splitter and wait for a trapped Tumbler and move up!
sr: Гурните домину на Делиоца и сачекајте док Акробата не падне у клопку и идите горе!

en: Time is of the essence!
sr: Време је од суштинског значаја!

en: Some dominoes have a split personality!
sr: Неке домине имају двоструке личности!

en: Left hand side finishes last! Use the Bridgers!
sr: Лева страна завршава последња! Користите Градитеље!

en: Push the one next to the entrance door!
sr: Гурните ону поред улазних врата!

en: Do you really need that Bridger?
sr: Да ли вам је стварно потребан тај Градитељ?

en: Push the run and drop the other! This will keep you busy!
sr: Погурајте и оборите другу! Ово ће вам бити занимација!

en: Start the run and trap the Tumbler so you can complete the puzzle!
sr: Покрените извршавање и ухватите у клопку Акробату тако да можете да завршите слагалицу!

en: Be quick moving those Delays!
sr: Брзо померите ове Касниоце!

en: Catch the Tumblers!
sr: Ухватите Акробате!

en: 091 (SNES)
sr: 091 (СНЕС)

en: Push the Tumbler away from the Trigger domino and be busy!
sr: Одгурните Акробату од Окидника и занимајте се!

en: Put Floater in last! Insert Delay to stop Tumblers!
sr: Ставите Пловиоца на последње место! Уметните Касниоца да зауставите Акробате!

en: Drop the Floaters in position! Start one run with a drop!
sr: Оборите Пловиоце на положају! Започните извршавање са обарањем!

en: Symmetry - and don't forget to bridge after the Trigger!
sr: Симетрија — и не заборавите да изградите мост након Окидника!

en: You must create a run of Tumblers that can fall off a platform!
sr: Треба да направите низ Акробата који могу пасти са платформе!

en: You've got some running to do!
sr: Имали сте мало посла!

en: Use a drop! There is a way to make it work with a push, but I can't find it!
sr: Користите обарање! Постоји начин како би радиоло са гурањем, али га ја не могу наћи!

en: Tumbler, Normal, Bridger, Tumbler, put remaining Tumbler in place and push!
sr: Акробата, Обичан, Градитељ, Акробата, ставите преосталог Акробату на место и гурните!

en: You're in the dark!
sr: У мраку сте!

en: Don't waste time with the ringing bell!
sr: Не губите време у последњим тренуцима!

en: Original
sr: Оригинал
