liferea 1.4 - en to pl translation catalogue (403 entries)

en: Download and view feeds
pl: Subskrybuj kanały informacyjne

en: Feed Reader
pl: Czytnik wiadomości

en: Liferea Feed Reader
pl: Czytnik Wiadomości RSS Liferea

en: Details
pl: Szczegóły

en: Feed:
pl: Subskrypcja:

en: Filter Error Details
pl: Filtruj szczegóły błędów

en: Parser Error Details
pl: Szczegóły błędów parsera

en: Publisher
pl: Wydawca

en: Source:
pl: Źródło:

en: The last update of this subscription failed!<br/><b>HTTP error code <xsl:value-of select="httpErrorCode"/>: <xsl:value-of select="httpError"/></b>
pl: Ostatnia aktualizacja tej subskrypcji nie powiodła się!<br/><b>Kod błędu HTTP <xsl:value-of select="httpErrorCode"/>: <xsl:value-of select="httpError"/></b>

en: There were errors while filtering this feed!
pl: Wystąpiły błędy przy filtrowaniu tej subskrypcji!

en: There were errors while parsing this feed!
pl: Wystąpiły błędy przy przetwarzaniu tej subskrypcji!

en: This feed is discontinued. It's no longer available. Liferea won't update it anymore but you can still access the cached headlines.
pl: Subskrypcja ta została zamknięta i nie jest już dostępna. Liferea nie będzie jej uaktualniać ale masz nadal dostęp do zachowanych nagłówków.

en: You may want to validate the feed using
pl: Możesz walidować tę subskrypcję używając

en: children with
pl: elementów zawierających

en: unread headlines
pl: nieprzeczytanych nagłówków

en: Folder:
pl: Katalog:

en: Also posted in
pl: Opublikowane również w

en: Author
pl: Autor

en: Comments
pl: Komentarze

en: Creator
pl: Twórca

en: Department
pl: Wydział

en: Feed
pl: Subskrypcja

en: Filed under
pl: Zaszeregowano w

en: No comments yet.
pl: Nie ma jeszcze komentarzy.

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Section
pl: Sekcja

en: Source
pl: Źródło

en: Updating...
pl: Uaktualniam...

en: bookmark
pl: zakładka

en: comments
pl: komentarze

en: flag
pl: flaga

en: Add items to this news bin by selecting "Copy to News Bin" from the item list context menu.
pl: Dodaj wiadomości do kosza wybierając z menu kontekstowego "Skopiuj do Kosza".

en: News Bin:
pl: Kosz:

en: Search Folder:
pl: Znajdź w katalogu:

en: Browser command failed: %s
pl: Błąd uruchamiania przeglądarki: %s

en: Starting: "%s"
pl: Uruchamianie: "%s"

note: unauthorized
en: Authorization Error
pl: Błąd autoryzacji

note: translation hint: date format for today, reorder format codes as necessary
en: Today %l:%M %p
pl: Dzisiaj %k:%M

note: translation hint: date format for yesterday, reorder format codes as necessary
en: Yesterday %l:%M %p
pl: Wczoraj %k:%M

note: translation hint: date format for dates older than 2 days but not older than a week, reorder format codes as necessary
en: %a %l:%M %p
pl: %A %k:%M

note: translation hint: date format for dates older than a week but from this year, reorder format codes as necessary
en: %b %d %l:%M %p
pl: %d %B %k:%M

note: translation hint: date format for dates from the last years, reorder format codes as necessary
en: %b %d %Y
pl: %d %B %Y

en: Cannot create cache directory "%s"!
pl: Nie można utworzyć katalogu pamięci podręcznej "%s"!

en: "%s" is not a valid enclosure type config file!
pl: "%s" nie jest poprawnym plikiem konfiguracyjnym!

note: just saving
en: Enclosure download finished: "%s"
pl: Zakończono pobieranie załącznika: "%s"

en: Error renaming %s to %s
pl: Błąd przy zmianie nazwy z %s na %s

en: Empty document! OPML document "%s" should not be empty when importing.
pl: Pusty dokument! Importowany dokument OPML "%s" powinien mieć niezerową zawartość.

en: "%s" is not a valid OPML document! Liferea cannot import this file!
pl: "%s" nie jest poprawnym dokumentem OPML! Liferea nie może zaimportować tego pliku!

en: Imported feed list
pl: Lista zaimportowanych subskrypcji

en: Import Feed List
pl: Importuj listę subskrypcji

en: Import
pl: Importuj

en: Error while exporting feed list!
pl: Błąd eksportowania listy subskrypcji!

en: Feed List exported!
pl: Lista subskrypcji została wyeksportowana!

en: Export Feed List
pl: Eksportuj listę subskrypcji

en: Export
pl: Eksportuj

en: <p>Could not detect the type of this feed! Please check if the source really points to a resource provided in one of the supported syndication formats!</p>XML Parser Output:<br /><div class='xmlparseroutput'>
pl: <p>Nie można rozpoznać typu subskrypcji! Sprawdź czy adres źródła wskazuje na zasób będący w jednym z obsługiwanych formatów subskrypcji!</p>Wydruk z parsera XML:<br /><div class='xmlparseroutput'>

en: "%s" updated...
pl: "%s" uaktualnione...

en: "%s" is not available
pl: "%s" nie jest dostępne

en: The URL you want Liferea to subscribe to points to a webpage and the auto discovery found no feeds on this page. Maybe this webpage just does not support feed auto discovery.
pl: Adres URL, który próbujesz subskrybować wkazuje na stronę WWW lecz nie udało się automatycznie wykryć na niej żadnych subskrypcji. Być może ta strona nie obsługuje automatycznego wykrywania subskrypcji.

en: XML error while reading feed! Feed "%s" could not be loaded!
pl: Błąd XML przy czytaniu subskrypcji! Subskrypcja "%s" nie mogła być załadowana!

en: Empty document!
pl: Pusty dokument!

en: Invalid XML!
pl: Nieprawidłowy XML!

en: Source points to HTML document.
pl: Źródło wskazuje na dokument HTML.

en: Could not determine the feed type.
pl: Nie można określić typu subskrypcji.

note: if we don't find a feed with unread items do nothing
en: There are no unread items
pl: Nie ma nieprzeczytanych nagłówków

en: Liferea seems to be running already!
pl: Wygląda na to, że Liferea już jest uruchomiona!

en: Resource Not Found
pl: Zasób nie odnaleziony

en: Method Not Allowed
pl: Niedozwolona metoda

en: Not Acceptable
pl: Nieakceptowalne

en: Gone. Resource doesn't exist. Please unsubscribe!
pl: Zasób nie istnieje. Proszę usunąć subskrypcję!

en: Feed not available: Server requested unsupported redirection!
pl: Subskrypcja niedostępna: Serwer zażądał nieobsługiwanego przekierowania!

en: Client Error
pl: Błąd klienta

en: Server Error
pl: Błąd serwera

note: SQL condition builder function	in-memory check function	feedlist.opml rule id           rule menu label         positive menu option    negative menu option    has param ==================================================================================================================================
en: Item
pl: Nagłówek

en: does contain
pl: zawiera

en: does not contain
pl: nie zawiera

en: Item title
pl: Tytuł nagłówka

en: Item body
pl: Treść nagłówka

en: Feed title
pl: Tytuł subskrypcji

en: Read status
pl: Flaga przeczytania

en: is unread
pl: nieprzeczytana

en: is read
pl: przeczytana

en: Flag status
pl: Flaga statusu

en: is flagged
pl: ma flagę

en: is unflagged
pl: nie ma flagi

en: Update status
pl: Status aktualizacji

en: was updated
pl: uaktualnione

en: was not updated
pl: nie została uaktualniona

en: included
pl: dołączony

en: not included
pl: nie dołączony

en: Subscription "%s" is already being updated!
pl: Subskrypcja "%s" jest już uaktualniana!

en: The subscription "%s" was discontinued. Liferea won't update it anymore!
pl: Subskrypcja "%s" została zamknięta. Liferea nie będzie jej więcej uaktualniać!

en: Updating favicon for "%s"
pl: Uaktualnianie ikony dla "%s"

en: There was a problem while reading this subscription. Please check the URL and console output.
pl: Wystąpił problem przy czytaniu subskrypcji. Sprawdź adres URL oraz komunikaty na konsoli

en: The URL of "%s" has changed permanently and was updated
pl: URL "%s" zmienił się i został uaktualniony

en: "%s" is discontinued. Liferea won't updated it anymore!
pl: "%s" został zamknięty. Liferea nie będzie go więcej uaktualniać!

en: "%s" has not changed since last update
pl: "%s" nie zmienił się od ostaniej aktualizacji

en: Updating "%s"
pl: Uaktualnianie "%s"

en: Error opening temp file %s to use for filtering!
pl: Błąd otwierania pliku tymczasowego %s potrzebnego do filtrowania!

en: %s exited with status %d
pl: %s zakończył ze statusem %d

en: Error: Could not open pipe "%s"
pl: Błąd: Nie można otworzyć potoku "%s"

note: FIXME: maybe setting request->returncode would be better
en: Error: Could not open file "%s"
pl: Błąd: Nie można otworzyć pliku "%s"

en: Error: There is no file "%s"
pl: Błąd: Nie ma takiego pliku "%s"

en: New Search Folder
pl: Nowy Katalog Wyników

en: [There were more errors. Output was truncated!]
pl: [Wystąpiło więcej błędów. Wydruk został obcięty!]

en: XML Parser: Could not parse document:
pl: XML Parser: Nie można przetworzyć dokumentu:

en: Orientation
pl: Orientacja

en: The orientation of the tray.
pl: Orientacja obszaru powiadamiania.

en: Choose File
pl: Wybierz plik

en: <b>File Extension .%s</b>
pl: <b>Rozszerzenie pliku .%s</b>

en:  (%d new) |  (%d new)
pl[0]: %d nowa
pl[1]: %d nowe
pl[2]: %d nowych

en: %d unread%s | %d unread%s
pl[0]: %d nieprzeczytana%s
pl[1]: %d nieprzeczytane%s
pl[2]: %d nieprzeczytanych%s

en: Help Topics
pl: Tematy pomocy

en: Quick Reference
pl: Streszczenie

en: Liferea is now online
pl: Liferea działa teraz w trybie online

en: Work Offline
pl: Pracuj Offline

en: Liferea is now offline
pl: Liferea działa teraz w trybie offline

en: Work Online
pl: Pracuj Online

en: _Subscriptions
pl: _Subskrypcje

en: Update _All
pl: Uaktu_alnij

en: Mark All As _Read
pl: _Oznacz jako przeczytane

en: Marks read every item of every subscription.
pl: Oznacza każdy element każdej subskrypcji jako przeczytany.

en: _Import Feed List...
pl: _Importuj listę subskrypcji...

en: Imports an OPML feed list.
pl: Importuje listę subskrypcji OPML.

en: _Export Feed List...
pl: _Eksportuj listę subskrypcji...

en: Exports the feed list as OPML.
pl: Eksportuje listę subskrypcji jako OPML.

en: _Quit
pl: _Wyjście

en: _Feed
pl: _Wiadomości

en: Remove _All Items
pl: Usuń wszys_tkie

en: Removes all items of the currently selected feed.
pl: Usuwa wszystkie nagłówki z zaznaczonej subskrypcji.

en: _Item
pl: _Nagłówki

en: _Next Unread Item
pl: _Następny

en: Jumps to the next unread item. If necessary selects the next feed with unread items.
pl: Przechodzi do następnego nieprzeczytanego nagłówka. Jeśli trzeba, wybiera następną subskrypcję.

en: _View
pl: Wi_dok

en: _Increase Text Size
pl: Z_większ rozmiar czcionki

en: Increases the text size of the item view.
pl: Zwiększa rozmiar tekstu oglądanego nagłówka.

en: _Decrease Text Size
pl: Z_mniejsz rozmiar czcionki

en: Decreases the text size of the item view.
pl: Zmniejsza rozmiar tekstu oglądanej artykułu.

en: _Tools
pl: Na_rzędzia

en: _Update Monitor
pl: _Monitor uaktualniania

en: Show a list of all feeds currently in the update queue
pl: Wyświetl listę subskrypcji oczekujących na uaktualnienie

en: _Script Manager
pl: Menedżer _skryptów

en: Allows to configure and edit LUA hook scripts
pl: Pozwala edytować i konfigurować skrypty LUA.

en: _Preferences
pl: _Preferencje

en: Edit Preferences.
pl: Edytuje preferencje.

en: Search All Feeds...
pl: Znajdź...

en: Show the search dialog.
pl: Pokazuje pole wyszukiwania.

en: Search With ...
pl: Znajdź z...

en: _Help
pl: _Pomoc

en: _Contents
pl: _Zawartość

en: View help for this application.
pl: Zobacz pomoc dla tej aplikacji.

en: _Quick Reference
pl: _Streszczenie

en: View a list of all Liferea shortcuts.
pl: Zobacz listę skrótów klawiszowych Liferea.

en: View the FAQ for this application.
pl: Zobacz FAQ tej aplikacji.

en: _About
pl: _O Programie

en: Shows an about dialog.
pl: Pokazuje informacje o programie.

en: _Normal View
pl: Widok _zwykły

en: Set view mode to mail client mode.
pl: Ustawia widok jak w programie pocztowym.

en: _Wide View
pl: Widok _szeroki

en: Set view mode to use three vertical panes.
pl: Ustawia widok w trzech pionowych panelach.

en: _Combined View
pl: Widok _kombinowany

en: Set view mode to two pane mode.
pl: Ustawia widok dwupanelowy.

en: _New Subscription...
pl: _Nowa Subskrypcja...

en: Adds a subscription to the feed list.
pl: Dodaje nową subskrypcję.

en: New _Folder...
pl: Nowy _Katalog...

en: Adds a folder to the feed list.
pl: Dodaje katalog do listy subskrypcji.

en: New S_earch Folder...
pl: Nowy Katalog _Wyników...

en: Adds a new search folder to the feed list.
pl: Dodaje nowy Katalog Wyników do listy subskrypcji.

en: New _Source...
pl: Nowe Ź_ródło...

en: Adds a new feed list source.
pl: Dodaje nowe źródło do listy subskrypcji.

en: New _News Bin...
pl: Nowy _Kosz...

en: Adds a new news bin.
pl: Dodaje nowy Kosz.

en: _Update
pl: _Uaktualnij

en: Updates the selected subscription or all subscriptions of the selected folder.
pl: Uaktualnia zaznaczone subskrypcje lub wszystkie subskrypcje z zaznaczonego katalogu.

en: Opens the property dialog for the selected subscription.
pl: Otwiera okno właściwości zaznaczonej subskrypcji.

en: _Remove
pl: _Usuń

en: Removes the selected subscription.
pl: Usuwa zaznaczone subskrypcje.

en: Toggle _Read Status
pl: _Status przeczytania

en: Toggles the read status of the selected item.
pl: Zmienia status przeczytania zaznaczonego nagłówka.

en: Toggle Item _Flag
pl: _Flaga nagłówka

en: Toggles the flag status of the selected item.
pl: Zmienia flagę zaznaczonego nagłówka.

en: R_emove
pl: _Usuń nagłówek

en: Removes the selected item.
pl: Usuwa zaznaczony nagłówek.

en: _Launch In Browser
pl: _Otwórz w przeglądarce

en: Launches the item's link in the configured browser.
pl: Otwiera odnośnik nagłówka w przeglądarce WWW.

en: _Work Offline
pl: Pracuj _Offline

en: This option allows you to disable subscription updating.
pl: Blokuje uaktualnianie subskrypcji.

en: <p>Welcome to <b>Liferea</b>, a desktop news aggregator for online news feeds.</p><p>The left pane contains the list of your subscriptions. To add a subscription select Feeds -&gt; New Subscription. To browse the headlines of a feed select it in the feed list and the headlines will be loaded into the right pane.</p>
pl: <p>Witaj w <b>Liferea</b>, programie do czytania wiadomości online.</p><p>Lewe okno zawiera listę subskrypcji. Aby dodać subskrypcję, wybierz Subskrypcje -&gt; Nowa Subskrypcja. Zaznacz subskrypcję w lewym oknie aby obejrzeć jej zawartość. Nagłówki zostaną pokazane w prawym oknie.</p>

en: %d Search Result for "%s" | %d Search Results for "%s"
pl[0]: %d wynik dla "%s"
pl[1]: %d wyniki dla "%s"
pl[2]: %d wyników dla "%s"

en: The item list now contains all items matching the specified search pattern. If you want to save this search result permanently you can click the "Search Folder" button in the search dialog and Liferea will add a search folder to your feed list.
pl: Lista zawiera teraz wszystkie nagłówki pasujące do zadanych kryteriów wyszukiwania. Jeśli chcesz zapisać wyniki, naciśnij przycisk "Katalog Wyników" w oknie wyszukiwania a Liferea doda nowy katalog do listy subskrypcji.

en: Enter the username and password for "%s" (%s):
pl: Wpisz nazwę użytkownika i hasło dla "%s" (%s):

en: Unknown source
pl: Nieznane źródło

en: Couldn't find pixmap file: %s
pl: Nie można odnaleźć pliku graficznego: %s

en: Deleting entry
pl: Usuwanie nagłówka

en: Are you sure that you want to delete "%s" and its contents?
pl: Czy napewno chcesz usunąć "%s" wraz z całą zawartością?

en: Are you sure that you want to delete "%s"?
pl: Czy napewno chcesz usunąć "%s"?

en: Deletion Confirmation
pl: Potwierdzenie usuwania

en: You have to select a feed entry
pl: Musisz zaznaczyć subskrypcję

en: Liferea is in offline mode. No update possible.
pl: Liferea działa w trybie offline. Uaktualnienia nie są możliwe.

en: Date
pl: Data

en: Headline
pl: Nagłówek

en: No item has been selected
pl: Żaden nagłówek nie został zaznaczony

en: This item has no link specified!
pl: Ten nagłówek nie ma przypisanego odnośnika!

en: You must select a feed to delete its items!
pl: Musisz zaznaczyć subskrypcję aby usunąć jej nagłówki!

en: <i>(empty)</i>
pl: <i>(pusty)</i>

en: GNOME Default Browser
pl: Domyślna przeglądarka GNOME

en: GNOME default
pl: Domyślne ustawienia GNOME

en: Text below icons
pl: Tekst poniżej ikon

en: Text beside icons
pl: Tekst obok ikon

en: Icons only
pl: Tylko ikony

en: Text only
pl: Tylko tekst

en: Update out-dated feeds
pl: Uaktualnij nieaktualne subskrypcje

en: Force update of all feeds
pl: Wymuś uaktualnienie wszystkich subskrypcji

en: No feed update at all
pl: Brak uaktualnienia subskrypcji

en: minutes
pl: minut

en: hours
pl: godzin

en: days
pl: dni

en: Space
pl: Spacja

en: <Ctrl> Space
pl: <Ctrl> Spacja

en: <Alt> Space
pl: <Alt> Spacja

en: Choose download directory
pl: Wybierz katalog na pobrane pliki

note: This allows the user to choose their own browser by typing in the command.
en: Manual
pl: (Ręczny wybór)

en: Browser default
pl: (Domyślne zachowanie)

en: Existing window
pl: Istniejącym oknie

en: New window
pl: Nowym oknie

en: New tab
pl: Nowej karcie

en: Type
pl: Typ

en: startup
pl: start

note: update events
en: feed updated
pl: subskrypcja uaktualniona

note: feed list editing
en: feed added
pl: subskrypcja dodana

note: selection hooks
en: item selected
pl: nagłówek zaznaczony

en: feed selected
pl: subskrypcja zaznaczona

en: item unselected
pl: nagłówek odznaczony

en: feed unselected
pl: subskrypcja odznaczona

en: shutdown
pl: wyjście

en: Sorry, no scripting support available!
pl: Obsługa skryptów nie jest dostępna!

en: Script Name
pl: Nazwa skryptu

en: No script selected!
pl: Nie wybrano skryptu!

en: Create a new search feed.
pl: Tworzy subskrypcję wyszukiwania.

en: The provider of this feed suggests an update interval of %d minute. | The provider of this feed suggests an update interval of %d minutes.
pl[0]: Zalecana częstotliwość odświeżania subskrypcji to %d minuta.
pl[1]: Zalecana częstotliwość odświeżania subskrypcji to %d minuty.
pl[2]: Zalecana częstotliwość odświeżania subskrypcji to %d minut.

en: This feed specifies no default update interval.
pl: Ta subskrypcja nie ma domyślnej częstotliwości odświeżania.

en: %d new item | %d new items
pl[0]: %d nowy nagłówek
pl[1]: %d nowe nagłówki
pl[2]: %d nowych nagłówków

en: No new items
pl: Brak nowych nagłówków

en: %s
    %d unread item | %s
    %d unread items
pl[0]: %s
    %d nowy nagłówek
pl[1]: %s
    %d nowe nagłówki
pl[2]: %s
    %d nowych nagłówków

en: %s
    No unread items
pl: %s
    Brak nieprzeczytanych

en: Liferea is unable to display this item's content.
pl: Liferea nie jest w stanie wyświetlić zawartości tego elementu.

en: <p><a href="%s">View this item's content.</a></p>
pl: <p><a href="%s">Podgląd zawartości tego elementu.</a></p>

en: Invalid Atom feed: unknown author
pl: Nieprawidłowe źródło Atom: autor nieznany

en: %b %d %H:%M
pl: %B %d %H:%M

en: Integrate the feed list of your Bloglines account. Liferea will present your Bloglines subscription as a read-only subtree in the feed list.
pl: Dołącz listę subskrypcji z konta Bloglines. Liferea pokaże te subskrypcje jako drzewo tylko do odczytu.

note: "feedlist.opml" is translatable so that translators can provide a localized default feed list
en: feedlist.opml
pl: feedlist_pl.opml

en: New Subscription
pl: Nowa Subskrypcja

en: Google Reader login failed!
pl: Logowanie go Google Reader nie powiodło się!

en: Planet, BlogRoll, OPML
pl: Planety, Blogrolle, OPML

en: Integrate blogrolls or Planets in your feed list. Liferea will automatically add and remove feeds according to the changes of the source OPML document
pl: Dołącz Blogrolle i Planety do listy subskrypcji. Liferea będzie dodawać i usuwać subskrypcje zgodnie ze zmianami źródła OPML.

en: Choose OPML File
pl: Wybierz plik OPML

en: New OPML Subscription
pl: Nowa subskrypcja OPML

en: No feed list source types found!
pl: Nie znaleziono typu źródła subskrypcji!

en: Source Type
pl: Rodzaj źródła:

en: This feed does not exist anymore!
pl: Ta subskrypcja już nie istnieje!

en: This news entry has no headline
pl: Na nowa subskrypcja nie ma nagłówków

en: Visit
pl: Odwiedź

en: Open feed
pl: Otwórz subskrypcję

en: Mark all as read
pl: Oznacz wszystkie jako przeczytane

en: %s has %d new / updated headline
     | %s has %d new / updated headlines
pl[0]: %s ma %d nowy / aktualny nagłówek
pl[1]: %s ma %d nowe / aktualne nagłówki
pl[2]: %s ma %d nowych / aktualnych nagłówków

en: Feed Update
pl: Aktualizacja subskrypcji

en: Show details
pl: Pokaż szczegóły

en: Authentication
pl: Autentykacja

en: Note: <i>The username and password will be saved to your Liferea feedlist file without using encryption.</i>
pl: Uwaga: <i>Nazwa użytkownika i hasło zostaną zapisane w pliku subskrypcji w postaci niezakodowanej.</i>

en: User_name:
pl: _Użytkownik:

en: _Password:
pl: _Hasło:

en: Add Bloglines Account
pl: Dodaj konto Bloglines

en: Please enter your Bloglines account settings.
pl: Wprowadź dane konta Bloglines

en: _Password
pl: _Hasło:

en: _Username
pl: _Użytkownik:

en: Add Google Reader Account
pl: Dodaj konto Google Reader

en: Please enter your Google Reader account settings.
pl: Wprowadź dane konta Google Reader

en: _Username (Email)
pl: _Użytkownik (adres e-mail)

en: <b>Downloading Now</b>
pl: <b>Aktualnie pobierane</b>

en: <b>Feed Source</b>
pl: <b>Źródło subskrypcji</b>

en: <b>Hook</b>
pl: <b>Uchwyt</b>

en: <b>Pending Requests</b>
pl: <b>Zadania w toku</b>

en: <b>Registered Scripts</b>
pl: <b>Skrypty</b>

en: <b>Script Code</b>
pl: <b>Kod skryptu</b>

en: <i>This option can cause significant delays when loading folders containing many feeds.</i>
pl: <i>Ta opcja może spowolnić ładowanie katalogów zawierających wiele subskrypcji</i>

en: <span weight="bold">Downloading Enclosures</span>
pl: <span weight="bold">Pobieranie załączników</span>

en: <span weight="bold">External Browser Settings</span>
pl: <span weight="bold">Ustawienia zewnętrznej przęglądarki</span>

en: <span weight="bold">Feed Cache Handling</span>
pl: <span weight="bold">Obsługa pamięci podręcznej subskrypcji</span>

en: <span weight="bold">Feed Icons (Favicons)</span>
pl: <span weight="bold">Ikony subskrypcji (favicons)</span>

en: <span weight="bold">Feed Name</span>
pl: <span weight="bold">Nazwa Subskrypcji</span>

en: <span weight="bold">Feed Update Settings</span>
pl: <span weight="bold">Ustawienia uaktualniania subskrypcji</span>

en: <span weight="bold">Folder Display Settings</span>
pl: <span weight="bold">Ustawienia wyświetlania katalogów</span>

en: <span weight="bold">HTTP Proxy Server</span>
pl: <span weight="bold">Serwer Proxy HTTP</span>

en: <span weight="bold">Internal Browser Settings</span>
pl: <span weight="bold">Ustawienia wewnętrznej przęglądarki</span>

en: <span weight="bold">Notification Settings</span>
pl: <span weight="bold">Ustawienia powiadamiania</span>

en: <span weight="bold">Opening Enclosures</span>
pl: <span weight="bold">Otwieranie załączników</span>

en: <span weight="bold">Reading Headlines</span>
pl: <span weight="bold">Przeglądanie nagłówków</span>

en: <span weight="bold">Update Interval</span>
pl: <span weight="bold">Częstotliwość uaktualnień</span>

en: <span weight="bold">Web Integration</span>
pl: <span weight="bold">Integracja z siecią</span>

en: About
pl: O Programie

en: Add Script
pl: Dodaj skrypt

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Archive
pl: Archiwum

en: At _startup:
pl: _Na starcie:

en: Auto-_load item link in configured browser when selecting articles.
pl: Podczas czytania automatycznie ładu_j nagłówki w zewnętrznej przeglądarce

en: Browser
pl: Przeglądarka

en: Cancel _All
pl: _Anuluj wszystko

en: Convert _using:
pl: _Konwertuj używając:

en: Create News Bin
pl: Utwórz nowy Kosz

en: Create Search Engine Feed
pl: Utwórz subskrypcję silnika wyszukiwania

en: Create new script
pl: Utwórz nowy skrypt

en: Default Feed Refresh _Interval:
pl: Domyślna _częstotliwość uaktualnień subskrypcji:

en: Default _number of items per feed to save:
pl: Domyślna zapisywana _liczba nagłówków w subskrypcji:

en: Di_sable cache
pl: _Wyłącz pamięć podręczną

en: Download
pl: Pobieranie

en: Downloading Enclosure
pl: Pobieranie załącznika

en: Downloading an enclosure of type:
pl: Pobieranie załącznika typu:

en: Enclosures
pl: Załączniki

en: Enter a search string Liferea should find either in a items title or in its content.
pl: Wprowadź frazę do wyszukania w tytułach nagłówków lub w ich zawartości

en: Exec Command
pl: Komenda uruchamiająca

en: Feed _Name:
pl: _Nazwa Subskrypcji:

en: Feeds
pl: Subskrypcje

en: Folders
pl: Katalogi

en: GUI
pl: Interfejs

en: General
pl: Główne

en: Headlines
pl: Nagłówki

en: Liferea Preferences
pl: Preferencje Liferea

en: Liferea can use external filter plugins in order to access feeds and directories in non-supported formats.  See the documentation for more information.
pl: Liferea może używać zewnętrznych wtyczek filtrujących by uzyskać dostęp do subskrypcji i katalogów w nieobsługiwanych formatach. Zajrzyj do dokumentacji po więcej informacji.

en: Liferea is a news aggregator for GTK+
pl: Liferea to czytnik wiadomości RSS oparty na GTK+

en: Maximal _Number Of Result Items:
pl: _Maksymalna liczba nagłówków w wynikach:

en: New Folder
pl: Nowy Katalog

note: Feed update interval hint in preference dialog.
en: Note: <i>Please remember to set a reasonable refresh time. Usually it is a waste of bandwidth to poll feeds more often than each hour.</i>
pl: Uwaga: <i>Pamiętaj o ustawieniu rozsądnego czasu odświeżania. Uaktualnianie subskrypcji częściej niż co godzinę zwykle niepotrzebnie obciąża łącze.</i>

en: Note: Liferea will generate a feed subscription which is used to query the search engine results for the specified search string. You can keep this feed permanently and update it like any other subscription.
pl: Informacja: Liferea wygeneruje subskrypcję, która jest używana do odpytywania wyszukiwarek o zadaną frazę. Możesz ją subskrybować na stałe i uaktualniać tak jak inne subskrypcje.

en: Online/Offline Button
pl: Przycisk Online/Offline

en: Open links in Liferea's _window.
pl: Otwieraj odnośniki w _oknie Liferea

en: Proxy Pass_word:
pl: Ha_sło:

en: Proxy _Host:
pl: _Host Proxy:

en: Proxy _Port:
pl: _Port Proxy:

en: Proxy _Username:
pl: Nazwa _użytkownika:

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Reuse existing script
pl: Użyj istniejącego skryptu

en: Script Manager
pl: Menedżer skryptów

en: Search All Feeds
pl: Znajdź

en: Search Folder Properties
pl: Właściwości Katalogu Wyników

en: Select File...
pl: Wybierz plik...

en: Show _number of new items in the tray icon.
pl: Pokazuj _liczbę nowych wiadomości na ikonie

en: Show a _popup window with new headlines.
pl: Pokazuj wyskakujące _okno z nowymi nagłówkami

en: Show a status _icon in the notification area (system tray).
pl: Pokazuj i_konę statusu w obszarze powiadamiania

en: Source Type:
pl: Rodzaj źródła:

en: Starts searching for the specified text in all feeds. The search result will appear in the item list.
pl: Rozpoczyna wyszukiwanie tekstu we wszystkich subskrypcjach. Wyniki pojawią się na liście nagłówków.

en: Subscription Properties
pl: Właściwości Subskrypcji

en: T_erminate instead of minimizing to tray icon.
pl: _Zakończ program zamiast minimalizować do ikony

en: The cache setting controls if the contents of feeds are saved when Liferea exits. Marked items are always saved to the cache.
pl: Ustawienie pamięci podręcznej określa czy zawartości subskrypcji są zapisywane przy wyjściu z programu. Zaznaczone nagłówki są zawsze zapisywane.

en: This feed provider suggests an update interval of %d minutes.
pl: Dostawca tej subskrypcji zaleca uaktualnianie co %d minut.

en: Toolbar _button labels:
pl: Opi_sy ikon na pasku narzędzi:

en: Update Monitor
pl: Monitor uaktualniania

en: Use HTTP _authentication
pl: Używaj _autentykacji HTTP

en: Use Proxy Au_thentication
pl: Używaj au_tentykacji proxy

en: Use conversion _filter
pl: Używaj _filtra konwersji

en: View Headlines
pl: Pokaż nagłówki

en: _Auto Detect (GNOME or environment)
pl: Wykryj _automatycznie (GNOME)

en: _Automatically download all enclosures of this feed.
pl: _Automatycznie pobieraj załączniki dla tej subskrypcji

en: _Browse
pl: Prze_glądaj

en: _Browser:
pl: _Przeglądarka:

en: _Command
pl: Pole_cenie

en: _Default cache settings
pl: _Domyślne ustawienia pamięci podręcznej

en: _Disable Javascript.
pl: Wyłącz Java_Script

en: _Don't update this feed automatically.
pl: Nie uaktualniaj tej subskrypcji _automatycznie

en: _Don't use proxy for download
pl: _Nie używaj proxy do pobierania

en: _Download using
pl: Po_bieraj programem:

en: _Feed specific update interval of
pl: Zalecana częstotliwość uaktualnień:

en: _Folder name:
pl: Na_zwa Katalogu:

en: _Hide read items.
pl: _Ukryj przeczytane elementy

en: _Local File
pl: _Plik lokalny

en: _Manual Setting:
pl: _Ręczne ustawienia:

en: _Manual:
    (%s for URL)
pl: _Ręcznie:
    (%s jako URL)

en: _New Name:
pl: _Nowa nazwa:

en: _News Bin Name:
pl: _Nazwa Kosza:

en: _No Proxy
pl: _Bez Proxy

en: _Open link in:
pl: O_twórz odnośnik w:

en: _Post Bookmarks to
pl: _Wyślij zakładki do:

en: _Save downloads in
pl: _Zapisuj pobrane w:

en: _Search for:
pl: _Znajdź frazę:

en: _Show the items of all child feeds when a folder is selected.
pl: _Pokazuj elementy wszystkich subskrypcji gdy katalog jest zaznaczony

en: _Skim through articles with:
pl: _Przełącznik nagłówków:

en: _Source:
pl: Ź_ródło

en: _Unlimited cache
pl: _Bez limitu rozmiaru pamięci podręcznej

en: _Update all favicons now
pl: Ua_ktualnij wszystkie ikony

en: _Use global default update interval.
pl: _Użyj globalnej częstotliwości uaktualnień

en: combined view
pl: widok kombinowany

en: enter any search string you want
pl: wpisz frazę do wyszukania

en: normal view
pl: widok zwykły

en: wide view
pl: widok szeroki

en: <b>Download / Postprocessing</b>
pl: <b>Pobieranie / Przetwarzanie</b>

en: Select the source type you want to add...
pl: Wybierz typ źródła które chcesz dodać...

en: Source Selection
pl: Wybór źródła

en: Add OPML/Planet
pl: Dodaj OPML/Planet

en: Please specify a local file or an URL pointing to a valid OPML feed list.
pl: Wprowadź nazwę pliku lokalnego lub adres subskrypcji OPML

en: _Location
pl: _Położenie

en: _Select File
pl: _Wybierz plik...

en: Advanced...
pl: Zaawansowane...

en: Enter a website location to use feed autodiscovery or in case you know it the exact feed location.
pl: Wprowadź URL strony aby automatycznie wykryć dostępne subskrypcje lub bezpośredni adres subskrypcji jeśli go znasz
