libgpg-error 1.1 - en to ro translation catalogue (211 entries)

en: Unspecified source
ro: Sursă nespecificată

en: Pinentry
ro: Introducere pin (pinentry)

en: User defined source 1
ro: Sursă definită de utilizator 1

en: User defined source 2
ro: Sursă definită de utilizator 2

en: User defined source 3
ro: Sursă definită de utilizator 3

en: User defined source 4
ro: Sursă definită de utilizator 4

en: Unknown source
ro: Sursă necunoscută

en: Success
ro: Succes

en: General error
ro: Eroare generală

en: Unknown packet
ro: Pachet necunoscut

en: Unknown version in packet
ro: versiune necunoscută în pachet

en: Invalid public key algorithm
ro: Algoritm cu cheie publică invalid

en: Invalid digest algorithm
ro: Algoritm rezumat invalid

en: Bad public key
ro: Cheie publică incorectă

en: Bad secret key
ro: Cheie secretă incorectă

en: Bad signature
ro: Semnătură incorectă

en: No public key
ro: Nici o cheie publică

en: Checksum error
ro: Eroare checksum

en: Bad passphrase
ro: Frază-parolă incorectă

en: Invalid cipher algorithm
ro: Algoritm cifrare invalid

en: Keyring open
ro: Inel de chei deschis

en: Invalid packet
ro: Pachet invalid

en: Invalid armor
ro: Armură invalidă

en: No user ID
ro: Nici un ID utilizator.

en: No secret key
ro: Nici o cheie secretă

en: Wrong secret key used
ro: A fost folosită o cheie secretă greşită

en: Bad session key
ro: Cheie de sesiune incorectă

en: Unknown compression algorithm
ro: Algoritm compresie necunoscut

en: Number is not prime
ro: Numărul nu este prim

en: Invalid encoding method
ro: Valoare de encodare invalidă

en: Invalid encryption scheme
ro: Schemă de cifrare invalidă

en: Invalid signature scheme
ro: Schemă de semnături invalidă

en: Invalid attribute
ro: Argument invalid

en: No value
ro: Nici o valoare

en: Not found
ro: Nu a fost găsit(ă)

en: Value not found
ro: Valoarea nu a fost găsită

en: Syntax error
ro: Eroare de sintaxă

en: Bad MPI value
ro: Valoare MPI incorectă

en: Invalid passphrase
ro: Frază-parolă invalidă

en: Invalid signature class
ro: Clasă semnături invalidă

en: Resources exhausted
ro: Resurse epuizate

en: Invalid keyring
ro: Inel de chei invalid

en: Trust DB error
ro: Eroare bază de date încredere

en: Bad certificate
ro: Certificat incorect

en: Invalid user ID
ro: ID utilizator invalid

en: Unexpected error
ro: Eroare neaşteptată

en: Time conflict
ro: Conflict de timp

en: Keyserver error
ro: Eroare server de chei

en: Wrong public key algorithm
ro: Algoritm cheie publică greşit

en: Tribute to D. A.
ro: Tribut lui D. A.

en: Weak encryption key
ro: Cheie de cifrare slabă

en: Invalid key length
ro: Lungime cheie invalidă

en: Invalid argument
ro: Argument invalid

en: Syntax error in URI
ro: Eroare de sintaxă în URI

en: Invalid URI
ro: URI incorect

en: Network error
ro: Eroare reţea

en: Unknown host
ro: Gazdă necunoscută

en: Selftest failed
ro: Auto-test eşuat

en: Data not encrypted
ro: Date necifrate

en: Data not processed
ro: Date neprocesate

en: Unusable public key
ro: Cheie publică de nefolosit

en: Unusable secret key
ro: cheie secretă de nefolosit

en: Invalid value
ro: Valoare invalidă

en: Bad certificate chain
ro: Lanţ certificate incorect

en: Missing certificate
ro: Certificat lipsă

en: No data
ro: Nici o dată

en: Not supported
ro: Nu este suportat(ă)

en: Invalid operation code
ro: Cod operaţie invalid

en: Timeout
ro: Pauză

en: Internal error
ro: Eroare internă

en: Invalid object
ro: Obiect invalid

en: Provided object is too short
ro: Obiectul furnizat e prea scurt

en: Provided object is too large
ro: Obiectul furnizat e prea larg

en: Missing item in object
ro: Articol lipsă în obiect

en: Not implemented
ro: Nu a fost implementat(ă)

en: Conflicting use
ro: Folosire în conflict

en: Invalid cipher mode
ro: Mod cifru invalid

en: Invalid flag
ro: Atribut invalid

en: Invalid handle
ro: Handle invalid

en: Result truncated
ro: Rezultat invalid

en: Incomplete line
ro: Linie incompletă

en: Invalid response
ro: Răspuns invalid

en: No agent running
ro: Nu rulează nici un agent

en: agent error
ro: eroare agent

en: Invalid data
ro: Date invalide

en: Assuan server fault
ro: Eroare server Assuan

en: Assuan error
ro: Eroare Assuan

en: Invalid session key
ro: Cheie de sesiune invalidă

en: Invalid S-expression
ro: Expresie-S invalidă

en: Unsupported algorithm
ro: Algoritm nesuportat

en: No pinentry
ro: Nici introducere pin (pinentry)

en: pinentry error
ro: eroare introducere pin (pinentry)

en: Bad PIN
ro: PIN incorect

en: Invalid name
ro: Nume invalid

en: Bad data
ro: Date incorecte

en: Invalid parameter
ro: Parametru invalid

en: Wrong card
ro: Card greşit

en: No dirmngr
ro: Nici un dirmngr

en: dirmngr error
ro: eroare dirmngr

en: Certificate revoked
ro: Certificat revocat

en: No CRL known
ro: Nici un CRL cunoscut

en: CRL too old
ro: CRL prea vechi

en: Line too long
ro: Linie prea lungă

en: Not trusted
ro: Nu este de încredere

en: Operation cancelled
ro: Operaţiune anulată

en: Bad CA certificate
ro: Certificat CA incorect

en: Certificate expired
ro: Certificat expirat

en: Certificate too young
ro: Certificat prea recent

en: Unsupported certificate
ro: Certificat nesuportat

en: Unknown S-expression
ro: Expresie-S necunoscută

en: Unsupported protection
ro: Protecţie nesuportată

en: Corrupted protection
ro: Protecţie coruptă

en: Ambiguous name
ro: Nume ambiguu

en: Card error
ro: Eroare card

en: Card reset required
ro: Este necesară resetarea cardului

en: Card removed
ro: Card scos

en: Invalid card
ro: Card invalid

en: Card not present
ro: Cardul nu este prezent

en: No PKCS15 application
ro: Nici o aplicaţie PKCS15

en: Not confirmed
ro: Neconfirmat(ă)

en: Configuration error
ro: Eroare de configurare

en: No policy match
ro: Nici o potrivire de politici

en: Invalid index
ro: Index invalid

en: Invalid ID
ro: ID invalid

en: No SmartCard daemon
ro: Nici un daemon SmartCard

en: SmartCard daemon error
ro: Eroare daemon SmartCard

en: Unsupported protocol
ro: Protocol nesuportat

en: Bad PIN method
ro: Metodă PIN incorectă

en: Card not initialized
ro: Card neiniţializat

en: Unsupported operation
ro: Operaţie nesuportată

en: Wrong key usage
ro: Folosire cheie greşită

en: Nothing found
ro: Nu a fost găsit nimic

en: Wrong blob type
ro: Tip de blob incorect

en: Missing value
ro: Valoare lipsă

en: Hardware problem
ro: Problemă hardware

en: PIN blocked
ro: PIN blocat

en: Conditions of use not satisfied
ro: Condiţii de folosire nesatisfăcute

en: PINs are not synced
ro: PIN-urile nu sunt sincronizate

en: Invalid CRL
ro: CRL invalid

en: BER error
ro: Eroare BER

en: Invalid BER
ro: BER invalid

en: Element not found
ro: Elementul nu a fost găsit

en: Identifier not found
ro: Identificator nu a fost găsit

en: Invalid tag
ro: Etichetă invalidă

en: Invalid length
ro: Lungime invalidă

en: Invalid key info
ro: Informaţii cheie invalide

en: Unexpected tag
ro: Etichetă neaşteptată

en: Not DER encoded
ro: Nu e encodat DER

en: No CMS object
ro: Nici un obiect CMS

en: Invalid CMS object
ro: Obiect CMS invalid

en: Unknown CMS object
ro: Obiect CMS necunoscut

en: Unsupported CMS object
ro: Obiect CMS nesuportat

en: Unsupported encoding
ro: Encodare nesuportată

en: Unsupported CMS version
ro: Versiune CMS nesuportată

en: Unknown algorithm
ro: Algoritm necunoscut

en: Invalid crypto engine
ro: Motor cifrare invalid

en: Public key not trusted
ro: Cheia publică nu este de încredere

en: Decryption failed
ro: Decriptarea a eşuat

en: Key expired
ro: Cheie expirată

en: Signature expired
ro: Semnătură expirată

en: Encoding problem
ro: Problemă de encodare

en: Invalid state
ro: Stare invalidă

en: Duplicated value
ro: Valoare dublă

en: Missing action
ro: Acţiune lipsă

en: ASN.1 module not found
ro: Modulul ASN.1 nu a fost găsit

en: Invalid OID string
ro: Şir OID invalid

en: Invalid time
ro: Timp invalid

en: Invalid CRL object
ro: Obiect CRL invalid

en: Unsupported CRL version
ro: Versiune CRL nesuportată

en: Invalid certificate object
ro: Obiect certificat incorect

en: Unknown name
ro: Nume necunoscut

en: A locale function failed
ro: O funcţie locale a eşuat

en: Not locked
ro: Neforţat(ă)

en: Protocol violation
ro: Violare de protocol

en: Invalid MAC
ro: MAC invalid

en: Invalid request
ro: Cerere invalidă

en: Buffer too short
ro: Buffer prea scurt

en: Invalid length specifier in S-expression
ro: Specificarea lungimii invalidă în expresia-S

en: String too long in S-expression
ro: Şir prea lung în expresia-S

en: Unmatched parentheses in S-expression
ro: Paranteză fără pereche în expresia-S

en: S-expression not canonical
ro: Expresia-S nu este canonică

en: Bad character in S-expression
ro: Caracter invalid în expresia-S

en: Bad quotation in S-expression
ro: Ghilimele incorecte în expresia-S

en: Zero prefix in S-expression
ro: Prefix zero în expresia-S

en: Nested display hints in S-expression
ro: Indicaţii de afişare încuibărite în expresia-S

en: Unmatched display hints
ro: Indicaţii de afişare fără pereche

en: Unexpected reserved punctuation in S-expression
ro: Punctuaţie rezervată neaşteptată în expresia-S

en: Bad hexadecimal character in S-expression
ro: Caracter hexazecimal incorect în expresia-S

en: Odd hexadecimal numbers in S-expression
ro: Numere hexazecimale ciudate în expresia-S

en: Bad octadecimal character in S-expression
ro: Caracter octal incorect în expresia-S

en: User defined error code 1
ro: Cod de eroare definit de utilizator 1

en: User defined error code 2
ro: Cod de eroare definit de utilizator 2

en: User defined error code 3
ro: Cod de eroare definit de utilizator 3

en: User defined error code 4
ro: Cod de eroare definit de utilizator 4

en: User defined error code 5
ro: Cod de eroare definit de utilizator 5

en: User defined error code 6
ro: Cod de eroare definit de utilizator 6

en: User defined error code 7
ro: Cod de eroare definit de utilizator 7

en: User defined error code 8
ro: Cod de eroare definit de utilizator 8

en: User defined error code 9
ro: Cod de eroare definit de utilizator 9

en: User defined error code 10
ro: Cod de eroare definit de utilizator 10

en: User defined error code 11
ro: Cod de eroare definit de utilizator 11

en: User defined error code 12
ro: Cod de eroare definit de utilizator 12

en: User defined error code 13
ro: Cod de eroare definit de utilizator 13

en: User defined error code 14
ro: Cod de eroare definit de utilizator 14

en: User defined error code 15
ro: Cod de eroare definit de utilizator 15

en: User defined error code 16
ro: Cod de eroare definit de utilizator 16

en: Unknown system error
ro: Eroare de sistem necunoscută

en: End of file
ro: Sfârşit de fişier

en: Unknown error code
ro: Cod de eroare necunoscut

en: Usage: %s GPG-ERROR [...]
ro: Folosire: %s EROARE-GPG [...]

en: %s: warning: could not recognize %s
ro: %s: avertisment: nu am putut recunoaşte %s
