jpilot 0.99.2 - en to ca translation catalogue (248 entries)

en: File doesn't appear to be address.dat format
ca: L'arxiu no sembla tenir el format d'adreces

en: Unfiled
ca: No registrat

note: JPA current category name previous category name yes! entry text, in Pilot character set
en: OK
ca: D'acord

en: Yes
ca: Sí

en: %s is a directory
ca: %s és un directori

en: Error Opening File
ca: Error obrint arxiu

en: Do you want to overwrite file %s?
ca: Voleu sobreescriure l'arxiu %s?

en: Overwrite File?
ca: Sobreescriure arxiu?

en: Company/Name
ca: Empresa/Nom

en: Name/Company
ca: Nom/Empresa

note: Category menu
en: Category:
ca: Categoria

en: 0 records
ca: Cap registre

en: %d of %d records
ca: %d de %d registres

en: Phone
ca: Telèfon

note: Create Cancel button Add record modification buttons on right side Create "event" button Cancel button
en: Cancel
ca: Anul·lar

note: Delete Button Create "Delete" button Delete button Delete, Copy, New, etc. buttons
en: Delete
ca: Suprimir

note: Create "Copy" button Copy button
en: Copy
ca: Copiar

note: Create "New" button New Record button
en: New Record
ca: Nou registre

note: Create "Add Record" button Add Record button
en: Add Record
ca: Afegir registre

note: Create "apply changes" button Apply Changes button
en: Apply Changes
ca: Aplicar Canvis

note: Private check box
en: Private
ca: Privat

note: Page 1
en: Name
ca: Nom

note: Page 2
en: Address
ca: Adreces

note: Page 3
en: Other
ca: Altres

note: Page 4 Create a "All" button
en: All
ca: Tot

en: Show
    In List
ca: Mostra
    a la llista

note: The Quickview page
en: Quick View
ca: Vista ràpida

en: Minutes
ca: Minuts

en: Hours
ca: Hores

en: Appointment Reminder
ca: Cita

en: Past Appointment
ca: Cita

en: Postponed Appointment
ca: Cita

en: Appointment
ca: Cita

en: PC file corrupt?
ca: El fitxer del PC està corrupte?

en: fseek failed - fatal error
ca: fseek ha fallat - error greu

en: Su
ca: Di

en: Mo
ca: Dll

en: Tu
ca: Dt

en: We
ca: Dc

en: Th
ca: Dj

en: Fr
ca: Dv

en: Sa
ca: Ds

en: File doesn't appear to be datebook.dat format
ca: L'arxiu no sembla tenir el format d'agenda (datebook.dat)

en: Export
ca: Exportar

note: Label for instructions
en: Export All Datebook Records
ca: Exportar tots els registres de l'agenda

en: Save as
ca: Desar com

en: Browse
ca: Explorador

en: Close
ca: Tancar

note: Create a "None" button labels for notebook
en: None
ca: Cap

en: Begin On Date
ca: Comença a la data

en: End On Date
ca: Finalitza a la data

en: Sunday
ca: Diumenge

en: Monday
ca: Dilluns

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Wednesday
ca: Dimecres

en: Thursday
ca: Dijous

en: Friday
ca: Divendres

en: Saturday
ca: Dissabte

en: 4th
ca: 4t/4a

en: Last
ca: Últim

note: ---------------------------
en: This is a repeating event.
    Do you want to apply these
    changes to just the CURRENT
    event, or ALL of the
    occurrences of this event?
ca: Aquest és un esdeveniment que es repeteix. 
    Voleu aplicar aquests canvis 
    únicament a AQUEST esdeveniment 
    o a TOTS els esdeveniments 
    com aquest ?

en: Current
ca: Actual

en: none
ca: cap

en: day
ca: dia

en: week
ca: setmana

en: month
ca: mes

en: year
ca: any

en: You cannot have an appointment that repeats every %d %s(s)
ca: No pot tenir una cita que es repeteix cada %d %s(s)

note: This is a timeless event
en: No Time
ca: Sense temps

note: The No due date check box
en: No Date
ca: Sense data

note: Make Weekview button
en: Week
ca: Setmana

note: Make Monthview button
en: Month
ca: Mes

en: Time
ca: Temps

en: Task
ca: Tasca

en: Due
ca: Venciment

en: Alarm
ca: Alarma

en: Days
ca: Dies

en: This Event has no particular time
ca: Aquest esdeveniment no te hora particular

en: Starts on
ca: Comença en

en: Day
ca: Dia

en: Year
ca: Any

note: no repeat page for notebook
en: This event will not repeat
ca: Aquest esdeveniment no es repetirà

en: Frequency is Every
ca: La freqüència és cada

en: Day(s)
ca: Di(a)(es)

note: checkbutton
en: End on
ca: Acaba en

en: Week(s)
ca: Setman(a)(es)

en: Repeat on Days:
ca: Repetir els dies:

en: Month(s)
ca: Mes

en: Repeat by:
ca: Repetir tots els

en: Day of week
ca: Dia de la setmana

en: Date
ca: Data

en: Year(s)
ca: Any(s)

en: File Browser
ca: Explorador

note: Import button
en: Import
ca: Importar

en: To change to a hidden directory type it below and hit TAB
ca: Per anar dins un directori ocult escriure'l i prémer TAB

en: Done
ca: Fet

note: Import All button
en: Import All
ca: Importar

en: Install
ca: Instal·lar

note: i18n hack to have title correctly translated
en: Files to be installed
ca: Fitxers per instal.lar

en: Add
ca: Afegir

en: Remove
ca: Suprimir

en: User ID
ca: Identificador d'usuari-->%d

en: Print
ca: Imprimir

en: There is no print support for this conduit.
ca: No hi ha suport d'impressió per aquest conduit.

en: There is no import support for this conduit.
ca: No hi ha suport d'impressió per aquest conducte.

en: There is no export support for this conduit.
ca: No hi ha suport d'exportació per aquest conducte.

en: Sync Anyway
ca: Sincronitzar de totes maneres?

en: About %s
ca: Quant a %s

en: /File/tear
ca: /Arxiu/tear

en: /File/_Find
ca: /Arxiu/_Cercar

en: /File/sep1
ca: /Arxiu/sep1

en: /File/_Install
ca: /Arxiu/_Instal·lar

en: /File/Import
ca: /Arxiu/_Importar

en: /File/Export
ca: /Arxiu/_Exportar

en: /File/Preferences
ca: /Arxiu/Preferències

en: /File/_Print
ca: /Arxiu/_Imprimir

en: /File/Restore Handheld
ca: /Arxiu/Restaurar

en: /File/_Quit
ca: /Arxiu/Eixir

en: /_View
ca: /_Visualitzar

en: /View/Datebook
ca: /Visualitzar/Agenda

en: /View/Addresses
ca: /Visualitzar/Adreces

en: /View/Todos
ca: /Visualitzar/Tasques

en: /View/Memos
ca: /Visualitzar/Memos

en: /_Help
ca: /_Ajuda

en: /Help/PayBack program
ca: /Ajuda/PayBack program

en: /_Help/%s
ca: /_Ajuda/%s

en: Clear
ca: Neteja

en: Sync your palm to the desktop
    and then do a backup
ca: Sincronitzar el seu palm amb l'escriptori
    i després fer una còpia de seguretat

en: Datebook/Go to Today
ca: Agenda/Aneu a avui

en: Address Book
ca: Llibreta d'adreces

en: ToDo List
ca: Llista de coses a fer

note: Character Set
en: Character Set
ca: Joc de caràcters

en: File doesn't appear to be memopad.dat format
ca: L'arxiu no sembla tenir el format de notes (memopad.dat)

en: Monthly View
ca: Vista mensual

en: Palm Password
ca: Contrasenya del palm

en: Enter PalmOS Password
ca: Introduïu la contrasenya del PalmOS

en: Preferences
ca: Preferències

en: Locale
ca: Local

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Alarms
ca: Alarma

en: Conduits
ca: Conductes

note: Shortdate
en: Short date format
ca: Format de data curta

note: Longdate
en: Long date format
ca: Format de data llarg

note: Time
en: Time format
ca: Format d'hora

en: The first day of the week is
ca: El primer dia de la setmana és

note: GTK colors file
en: My GTK colors file is
ca: El meu fitxer de colors GTK és.

note: Port
en: Serial Port (/dev/ttyS0, /dev/pilot)
ca: Port Sèrie (/dev/ttyS0, /dev/pilot)

note: Number of backups
en: Number of backups to be archived
ca: Nombre de copies de seguretat per arxivar

note: Show deleted files check box
en: Show deleted records (default NO)
ca: Mostrar els registres suprimits (per defecte: NO)

note: Show modified files check box
en: Show modified deleted records (default NO)
ca: Mostrar els registres modificats (per defecte: NO)

note: ******************************************************************** Datebook preference tab Show highlight days check box
en: Highlight calendar days with appointments
ca: Ressaltar els dies amb cites

note: ******************************************************************** ToDo preference tab The hide completed check box
en: Hide Completed ToDos
ca: Amagar les tasques acabades

note: ******************************************************************** Memo preference tab Memo32 check box
en: Use Memo32 (pedit32)
ca: Utilitzar Memo32 (pedit32)

note: ******************************************************************** Alarms preference tab Show open alarm windows check box
en: Open alarm windows for appointment reminders
ca: Obrir la finestra d'alarmes per el recordatori de cites

note: Show open alarm windows check box
en: Execute this command
ca: Executa aquesta ordre

note: Shell warning
en: WARNING: executing arbitrary shell commands can be dangerous!!!
ca: ADVERTÈNCIA: executar ordres arbitràries de l'intèrpret d'ordres pot ser perillós!!!

en: Alarm Command
ca: Ordre d'alarma

en: %t is replaced with the alarm time
ca: %t és substituït per l'hora de l'alarma

en: %d is replaced with the alarm date
ca: %d és substituït per la data de l'alarma

en: %D is replaced with the alarm description
ca: %D és substituït per lla descripció de l'alarma

en: %N is replaced with the alarm note
ca: %N és substituït per la nota de l'alarma

note: ******************************************************************** Conduits preference tab Show sync datebook check box
en: Sync datebook
ca: Sincronitzar l'agenda

note: Show sync address check box
en: Sync address
ca: Sincronitzar la llibreta d'adreces

note: Show sync todo check box
en: Sync todo
ca: Sincronitzat tasques a fer

note: Show sync memo check box
en: Sync memo
ca: Sincronitzar memo

note: Show sync Memo32 check box
en: Sync memo32 (pedit32)
ca: Sincronitzar memo32 (pedit32)

en: Print Options
ca: Opcions d'impressió

en: Paper Size
ca: Tamany del paper

en: Daily Printout
ca: Impressió dia a dia

en: Weekly Printout
ca: Impressió setmanal

en: Monthly Printout
ca: Impressió mensual

en: One record
ca: Un registre

en: All records in this category
ca: Tots els registres d'aquesta categoria

en: Print all records
ca: Imprimir tots els registres

en: One record per page
ca: Un registre per pàgina

en:  Blank lines between each record
ca:  Línia en blanc entre cada registre

note: Print Command
en: Print Command (e.g. lpr, or cat > file.ps)
ca: Ordre d'impressió (ex. lpr, o cat > fitxer.ps)

en: Restore Handheld
ca: /Arxiu/Restaurar

en: 3. Press the OK button.
ca: .Prémer el botó HotSync ara

en: User Name
ca: Nom

en: No records found
ca: Cap registre trobat

en: Search
ca: Cercar

en: Search for:
ca: Cercar a:

en: Case Sensitive
ca: Sensible a caixa

en: Check your serial port and settings
ca: Comprovi el seu port sèrie i els paràmetres

en:  Syncing on device %s
ca: Sincronitzant amb el dispositiu %s

en:  Press the HotSync button now
ca: .Prémer el botó HotSync ara

en: lastSyncPC = %d
ca: Última sincronització amb el PC= %d

en: This PC = %lu
ca: Aquest PC = %lu

en: Sync canceled
ca: Sincronització anul·lada

en: You may need to sync to update J-Pilot.
ca: Caldria sincronitzar per actualitzar J-Pilot.

en: Doing a fast sync.
ca: Fent una sincronització ràpida.

en: Doing a slow sync.
ca: Fent una sincronització lenta.

en: Thank you for using J-Pilot.
ca: Gràcies per fer servir J-Pilot.

en: Syncing %s
ca: Ometent %s

en: Wrote an %s record.
ca: Escrits %s registres.

en: Writing an %s record failed.
ca: Escrivint %s registre/s va fallà.

en: Deleting an %s record failed.
ca: Esborrant %s registre/s va fallà.

en: Deleted an %s record.
ca: Esborrats %s registres.

en: Wrote a %s record.
ca: Escrits %s registres.

en: Writing a %s record failed.
ca: Escrivint %s registres va fallà.

en: Deleting a %s record failed.
ca: Esborrant %s registre/s va fallà.

en: Deleted a %s record.
ca: %s registres esborrats.

en: number of records = %d
ca: número de registres = %d

en: dlp_DeleteRecord failed
    This could be because the record was already deleted on the Palm
ca: dlp_DeleteRecord ha fallat
    Això pot ser perquè el registre ja estava esborrat en el Palm

en: %s (Creator ID '%s') is up to date, fetch skipped.
ca: %s (Creador d'ID '%s') està actualitzat, s'omet.

en: Fetching '%s' (Creator ID '%s')...
ca: Anant a '%s' (Creador d'ID '%s')...

en: OK
ca: D'acord

en: Skipping %s (Creator ID '%s')
ca: Ometent %s (Creator ID '%s')

en: Installing %s
ca: Instal·lant %s

en: (Creator ID is '%s')...
ca: (Creació d'identificació és '%s')...

en: Install %s failed
ca: Instal·lació de %s ha fallat

en: Failed.
ca: Ha fallat.

note: the space after the %s is a hack, the last char gets cut off
en: Installed %s
ca: S' ha instal·lat %s

en: palm: number of records = %d
ca: palm: nombre de registres = %d

en: disk: number of records = %d
ca: disc: nombre de registres = %d

en: Due Date
ca: Data de venciment

en: File doesn't appear to be todo.dat format
ca: L'arxiu no sembla tenir el format de tasques pendents (todo.dat)

en: No date
ca: Sense data

note: The completed check box
en: Completed
ca: Acabat

en: Priority:
ca: Prioritat:

en: Date Due:
ca: Data de venciment:

note: Note textbox
en: Note
ca: Cap

en: Today is %A, %x %X
ca: Avui és %A, %x %X

en: Today is %%A, %s %s
ca: Avui és %%A, %s %s

en: Today
ca: Avui

en: Save Changed Record?
ca: Desar registres canviats?

en: Do you want to save the changes to this record?
ca: Voleu desar els canvis d'aquest registre?

en: Save New Record?
ca: Desar nou registre?

en: Do you want to save this new record?
ca: Voleu desar aquest nou registre?

en: PC ID is 0.
ca: PC ID és 0.

en: I generated a new PC ID.  It is %lu
ca: He generat un nou PC ID. És %lu

en: Weekly View
ca: Vista setmanal

en: CarRental
ca: Actual

en: Dinner
ca: cap

en: Hotel
ca: Ajuda

en: Laundry
ca: Diumenge

en: Parking
ca: Imprimir

en: Snack
ca: Sincronitzar

en: Subway
ca: Diumenge

en: Train
ca: Imprimir

en: Cash
ca: Cats

en: Month:
ca: Mes

en: Day:
ca: Dia

en: Year:
ca: Any

en: Enter KeyRing Password
ca: Introduïu la contrasenya del PalmOS

note: Name entry
en: name:
ca: Nom

note: Password entry
en: password:
ca: Contrasenya del palm
