iso_639_5-3.52 - en to sr translation catalogue (1902 entries)

note: name for aav
en: Austro-Asiatic languages
sr: аустро-азијски језици

note: name for afa
en: Afro-Asiatic languages
sr: афро-азијски језици

note: name for art
en: Artificial languages
sr: вештачки језици

note: name for aus
en: Australian languages
sr: аустралијски језици

note: name for cai
en: Central American Indian languages
sr: централноамерички индијански језици

note: name for cau
en: Caucasian languages
sr: кавкаски језици

note: name for crp
en: Creoles and pidgins
sr: креолски и пиџински

note: name for day
en: Land Dayak languages
sr: ланд-дајски језици

note: name for dra
en: Dravidian languages
sr: дравидски језици

note: name for esx
en: Eskimo-Aleut languages
sr: ескимско-алеутски језици

note: name for euq
en: Basque (family)
sr: баскијски (породица)

note: name for hmx
en: Hmong-Mien languages
sr: хмонг-мјенски језици

note: name for ine
en: Indo-European languages
sr: индо-европски језици

note: name for jpx
en: Japanese (family)
sr: јапански (породица)

note: name for khi
en: Khoisan languages
sr: коисански језици

note: name for map
en: Austronesian languages
sr: аустронежански језици

note: name for nai
en: North American Indian languages
sr: северноамерички индијански језици

note: name for nic
en: Niger-Kordofanian languages
sr: нигер-кордофански језици

note: name for paa
en: Papuan languages
sr: папуански језици

note: name for sai
en: South American Indian languages
sr: јужноамерички индијански језици

note: name for sgn
en: sign languages
sr: знаковни језици

note: name for sh00001800
en: Ik language
sr: икошки језик

note: name for sh00002632
en: Yamphu language
sr: јамфунски језик

note: name for sh00003103
en: Kitja language
sr: китјашки језик

note: name for sh00003130
en: Tengger dialect
sr: тенгерски дијалект

note: name for sh00003985
en: Mator language
sr: матроски језик

note: name for sh00004044
en: Gurani language
sr: гурански језик

note: name for sh00005128
en: Koronadal Blaan language
sr: коронадалско-блански језик

note: name for sh00005131
en: Sawi language
sr: сависки језик

note: name for sh00005327
en: Amarag language
sr: амарашки језик

note: name for sh00005428
en: Wirangu language
sr: вирангушки језик

note: name for sh00005429
en: Kurung language
sr: куруншки језик

note: name for sh00005430
en: Wathawurrung dialect
sr: ватавуруншки дијалект

note: name for sh00005431
en: Kolakngat dialect
sr: колакнгашки дијалект

note: name for sh00005446
en: Yabula Yabula language
sr: јабулско-јабулски језик

note: name for sh00005847
en: Lamaholot language
sr: ламахолотски језик

note: name for sh00007002
en: North Efate language
sr: северно-ефатски језик

note: name for sh00007003
en: Namakura language
sr: намакурски језик

note: name for sh00007004
en: South Efate language
sr: јужно-ефатешки језик

note: name for sh00007215
en: Pileni language
sr: пиленски језик

note: name for sh00007228
en: Nyalayu language
sr: њалајски језик

note: name for sh00007475
en: Akei language
sr: акешки језик

note: name for sh00007497
en: Tugen dialect
sr: тугенски дијалект

note: name for sh00008517
en: Yorta Yorta language
sr: јортско-јортски језик

note: name for sh00009196
en: Pumi language
sr: пумијски језик

note: name for sh00009401
en: Waris language
sr: варишки језик

note: name for sh2001003556
en: Nhanda language
sr: нандски језик

note: name for sh2001003586
en: Gwahatike language
sr: гвахатишки језик

note: name for sh2001004346
en: Wampar language
sr: вампарски језик

note: name for sh2001004534
en: Anmatyerre language
sr: анматјерски језик

note: name for sh2001004720
en: Ura language (Vanuatu)
sr: урашки језик (Вануату)

note: name for sh2001004751
en: Biri language (Australia)
sr: бирски језик (Аустралија)

note: name for sh2001005806
en: Khvarshi language
sr: кваршиски језик

note: name for sh2001005807
en: Mende language (Papua New Guinea)
sr: мендски језик (Папуа Нова Гвинеја)

note: name for sh2001005810
en: Bariai language
sr: бариаски језик

note: name for sh2001005811
en: Tami language
sr: тамиски језик

note: name for sh2001007065
en: Umbrian language
sr: умбријски језик

note: name for sh2001007071
en: Oscan language
sr: оскански језик

note: name for sh2001007851
en: Upper Tanudan Kalinga language
sr: горње-танудански-калиншки језик

note: name for sh2001008087
en: Yanyuwa language
sr: јанјувашки језик

note: name for sh2001009555
en: Koongurrukuñ language
sr: коонгурукуњски језик

note: name for sh2001009653
en: Dupaninan Agta language
sr: дупанинско-агташки језик

note: name for sh2002001680
en: Gagadu language
sr: гагадушки језик

note: name for sh2002001717
en: Cimbrian language
sr: ћимбријски језик

note: name for sh2002001963
en: Baba Malay language
sr: баба-малајски језик

note: name for sh2002001995
en: Peranakan Indonesian language
sr: перанаканско-индонежански језик

note: name for sh2002002069
en: Nyulnyul language
sr: њулњулски језик

note: name for sh2002002075
en: Bunaba language
sr: бунабски језик

note: name for sh2002004215
en: Urim language
sr: уримски језик

note: name for sh2002004298
en: Karakhanid language
sr: караканидски језик

note: name for sh2002004828
en: Molima language
sr: молимски језик

note: name for sh2002004936
en: Furu language
sr: фурушки језик

note: name for sh2002005317
en: Wuvulu language
sr: вувулујски језик

note: name for sh2002005507
en: Foi language
sr: фоски језик

note: name for sh2002005878
en: Edolo language
sr: едолски језик

note: name for sh2002005879
en: Kuni language
sr: кунски језик

note: name for sh2002005882
en: Kurti language
sr: куртски језик

note: name for sh2002005884
en: Uare language
sr: уарски језик

note: name for sh2002005885
en: Kovai language
sr: ковајски језик

note: name for sh2002006282
en: Aulua language
sr: аулушки језик

note: name for sh2002006549
en: Thao language
sr: таошки језик

note: name for sh2002006641
en: Saweru language
sr: саверушки језик

note: name for sh2002007163
en: Saisiyat language
sr: саисијатски језик

note: name for sh2002007295
en: Limilngan language
sr: лимилнжански језик

note: name for sh2002007409
en: Kutai language
sr: кутајски језик

note: name for sh2002007609
en: Bilua language
sr: билуајски језик

note: name for sh2002007618
en: Bieria language
sr: бјериански језик

note: name for sh2002007623
en: Bauro language
sr: баурошки језик

note: name for sh2002007782
en: Awabakal language
sr: авабакалски језик

note: name for sh2002007788
en: Yuin-Kuric languages
sr: јуинско-курички језици

note: name for sh2002009431
en: Maisin language
sr: маисински језик

note: name for sh2002009530
en: Ngawun language
sr: нгавунски језик

note: name for sh2002009710
en: Hokkien dialects
sr: хокјенски дијалекти

note: name for sh2002009736
en: Banoni language
sr: банонски језик

note: name for sh2002009965
en: Pasir dialect (Lawangan)
sr: пасирски дијалект (лавангански)

note: name for sh2002009968
en: Limburgish language
sr: лимбуржански језик

note: name for sh2002009975
en: Koyraboro Senni dialect
sr: којараборско-сенишки дијалект

note: name for sh2002011158
en: Anguthimri language
sr: ангутимришки језик

note: name for sh2002011317
en: Marovo language
sr: маровски језик

note: name for sh2002011318
en: Kyaka language
sr: кјакашки језик

note: name for sh2002012352
en: Margany language
sr: марганиски језик

note: name for sh2002012353
en: Warumungu language
sr: варумунгушки језик

note: name for sh2002012367
en: Wotjobaluk language
sr: вотјобалучки језик

note: name for sh2002012368
en: Yolngu languages
sr: јолнгушки језици

note: name for sh2002012369
en: Kunbarlang language
sr: кунбарланшки језик

note: name for sh2003000164
en: Kerewo language
sr: керевски језик

note: name for sh2003000165
en: Kwamera language
sr: квамерски језик

note: name for sh2003000166
en: Keopara language
sr: кеопарски језик

note: name for sh2003000167
en: Araki language
sr: аракски језик

note: name for sh2003000168
en: Baki language (Vanuatu)
sr: бакишки језик (Вануату)

note: name for sh2003000169
en: Lakona language
sr: лаконашки језик

note: name for sh2003000170
en: Labo language
sr: лабошки језик

note: name for sh2003000201
en: Fagani language
sr: фагански језик

note: name for sh2003000206
en: Hahon language
sr: хахонски језик

note: name for sh2003000211
en: Kavalan language
sr: кавалски језик

note: name for sh2003000216
en: Emae language
sr: емашки језик

note: name for sh2003000221
en: Djapu dialect
sr: дјапски дијалект

note: name for sh2003000226
en: Dhuwal language
sr: дувалски језик

note: name for sh2003003113
en: Taimoro dialect
sr: таиморски дијалект

note: name for sh2003003132
en: Kitava language
sr: китавски језик

note: name for sh2003003142
en: Kaba language (Central Sudanic)
sr: кабски језик (средње-судански)

note: name for sh2003003301
en: Longgu language
sr: лонгшуки језик

note: name for sh2003003426
en: Yopno language
sr: јопношки језик

note: name for sh2003003431
en: Notsi language
sr: нотшки језик

note: name for sh2003003432
en: Bimin language
sr: бимински језик

note: name for sh2003003457
en: Malfaxal language
sr: малфаксалски језик

note: name for sh2003003596
en: Tamu language
sr: тамуски језик

note: name for sh2003004884
en: Waima'a language
sr: ваима'аски језик

note: name for sh2003005414
en: Luxembourgish language
sr: луксембургски језик

note: name for sh2003005534
en: Dhauwurd wurrung language
sr: даувурдско-вуруншки језик

note: name for sh2003005555
en: Yaygir language
sr: јајгирски језик

note: name for sh2003005560
en: Jawoyn language
sr: јавоински језик

note: name for sh2003005565
en: Gunwingguan languages
sr: гунвингуански језици

note: name for sh2003005574
en: Pitta Pitta language
sr: питско-питски језик

note: name for sh2003005579
en: Waka-Kabic languages
sr: вака-кабички језици

note: name for sh2003005643
en: Uradhi languages
sr: урадијски језици

note: name for sh2003005652
en: Beary dialect
sr: бирски дијалект

note: name for sh2003005680
en: Begak dialect
sr: бегашки дијалект

note: name for sh2003005696
en: Lamma language
sr: ламски језик

note: name for sh2003005924
en: Darumbal language
sr: дарумбалски језик

note: name for sh2003006063
en: Yaqay language
sr: јакјски језик

note: name for sh2003006094
en: Kaidipang language
sr: каидипаншки језик

note: name for sh2003006099
en: Wambule language
sr: вамбулски језик

note: name for sh2003006250
en: Lavukaleve language
sr: лавукалевски језик

note: name for sh2003006550
en: Arop-Lokep language
sr: аропско-локепски језик

note: name for sh2003006895
en: Proto-Micronesian languages
sr: прото-микронезијски језици

note: name for sh2003006896
en: Warapu language
sr: варапујски језик

note: name for sh2003007057
en: Djabwurrung language
sr: дјабвуруншки језик

note: name for sh2003007061
en: Ngumbin languages
sr: нгумбски језици

note: name for sh2003007062
en: Ami language (Australia)
sr: амски језик (Аустралија)

note: name for sh2003007066
en: Wemba Wemba language
sr: вембско-вембски језик

note: name for sh2003007067
en: Mari languages (Australia)
sr: маришки језици (Аустралија)

note: name for sh2003007071
en: Gunya language
sr: гуниански језик

note: name for sh2003007076
en: Gurindji language
sr: гуриндјински језик

note: name for sh2003008958
en: Lamalama language
sr: ламаламски језик

note: name for sh2003009018
en: Pama-Nyungan languages
sr: пама-њунгански језици

note: name for sh2003009028
en: Moklen language
sr: мокленски језик

note: name for sh2003009157
en: Hoava language
sr: хоавски језик

note: name for sh2003010163
en: Ngaliwuru language
sr: нгаливурски језик

note: name for sh2003010173
en: Jaminjungan languages
sr: јаминјунгански језици

note: name for sh2003010178
en: Jaminjung language
sr: јаминјуншки језик

note: name for sh2003010188
en: Mudburra language
sr: мудбурски језик

note: name for sh2003010192
en: Larrakiyan languages
sr: ларакијски језици

note: name for sh2003010193
en: Larrakia language
sr: ларакиски језик

note: name for sh2003010198
en: Ndjebbana language
sr: ндџебански језик

note: name for sh2003010300
en: Hote language
sr: хотешки језик

note: name for sh2003010405
en: Central Paman languages
sr: средишње-памански језици

note: name for sh2003010410
en: Paman languages
sr: памански језици

note: name for sh2003010420
en: Rembarrnga language
sr: рембараншки језик

note: name for sh2003010425
en: South-West languages (Australia)
sr: југозападни језици (Аустралија)

note: name for sh2003010435
en: Oykangand language
sr: ојкангандски језик

note: name for sh2003010440
en: Ngarinyman language
sr: нгаринјмски језик

note: name for sh2003010445
en: Barngarla language
sr: барнгарлски језик

note: name for sh2003011111
en: Curonian language
sr: куронски језик

note: name for sh2004001818
en: Zaza language
sr: зазашки језик

note: name for sh2004003277
en: Penesak language
sr: пенесашки језик

note: name for sh2004003281
en: Ida'an language
sr: ида'нски језик

note: name for sh2004003295
en: Northern Sami dialect
sr: северно-самски дијалект

note: name for sh2004004976
en: Raja Ampat languages
sr: раџа-ампатски језици

note: name for sh2004004977
en: Warembori language
sr: варемборски језик

note: name for sh2004004979
en: Proto-Tibeto-Burman language
sr: прото-тибетско-бурмански језик

note: name for sh2004005038
en: Motlav language
sr: мотлавски језик

note: name for sh2004005039
en: Skou language
sr: скоујски језик

note: name for sh2004005133
en: Northern Paman languages
sr: северно-памски језици

note: name for sh2004005416
en: Nyikina language
sr: њикински језик

note: name for sh2004005417
en: Kuurn kopan noot language
sr: куурнско-копанско-ноотски језик

note: name for sh2004005426
en: Wiradhuric languages
sr: вирадурички језици

note: name for sh2004006628
en: Western Meohang language
sr: западно-меоаншки језик

note: name for sh2004006853
en: Kaduo language
sr: кадуошки језик

note: name for sh2004006854
en: Geman Deng language
sr: геманско-деншки језик

note: name for sh2004006932
en: Mantang dialect
sr: мантаншки дијалект

note: name for sh2004007039
en: Lambau dialect
sr: ламбашки дијалект

note: name for sh2004007040
en: Yongkom language
sr: јонгкомски језик

note: name for sh2004007041
en: Pinai-Hagahai language
sr: пинајски-хагајски језик

note: name for sh2004007043
en: Koluawawa language
sr: колуававски језик

note: name for sh2004007542
en: Wiradjuri language
sr: вирадјурисјки језик

note: name for sh2004007547
en: Wakawaka language
sr: вакавакански језик

note: name for sh2004008907
en: Chulym language
sr: чулимски језик

note: name for sh2004008908
en: Sygvinskiĭ dialect
sr: сигвински дијалект

note: name for sh2004008909
en: Nizhneinʹvenskiĭ dialect
sr: низнајн'венски дијалект

note: name for sh2004009499
en: Pazeh language
sr: пазешки језик

note: name for sh2004009507
en: Duungidjawu dialect
sr: дуунгидјавски дијалект

note: name for sh2004009522
en: Kiput language
sr: кипутски језик

note: name for sh2004009642
en: Karajarri language
sr: карајаришки језик

note: name for sh2004009644
en: Kokoberra language
sr: кокоберски језик

note: name for sh2004009645
en: Dhangu languages
sr: дангушки језик

note: name for sh2004009646
en: Coastal Paman languages
sr: коасталско-памански језици

note: name for sh2004009648
en: Marngu languages
sr: марнгушки језици

note: name for sh2004009943
en: Galpu language
sr: галпушки језик

note: name for sh2004010246
en: Bekati' language
sr: бекатски језик

note: name for sh2004010357
en: Kanyara languages
sr: каниарски језик

note: name for sh2004010704
en: Benakat language
sr: бенакатски језик

note: name for sh2004014786
en: Endo language
sr: ендски језик

note: name for sh2005001034
en: Kxoe language
sr: кхоешки језик

note: name for sh2005001876
en: Inanwatan language
sr: инанватски језик

note: name for sh2005001989
en: Kasua language
sr: касушки језик

note: name for sh2005002050
en: Jero language
sr: јершки језик

note: name for sh2005002408
en: Krisa language
sr: крисашки језик

note: name for sh2005002496
en: Favorlang language
sr: фаворланшки језик

note: name for sh2005002586
en: Yinhawangka language
sr: јинавангкшки језик

note: name for sh2005002599
en: Warnman language
sr: варнмански језик

note: name for sh2005002603
en: Ngarla language
sr: нгарлски језик

note: name for sh2005002869
en: Caucasian Albanian language
sr: кавкаски албански језик

note: name for sh2005002886
en: Mpur language (Indonesia)
sr: мпурски језик (Индонезија)

note: name for sh2005002953
en: Yandruwandha language
sr: јандрувандски језик

note: name for sh2005003312
en: Khamnigan language (Mongolian)
sr: камнишки језик (монголски)

note: name for sh2005003817
en: Krimchak language
sr: кримчашки језик

note: name for sh2005004601
en: Tondi Songway Kiini dialect
sr: тондско-сонгвајско-кииниски дијалект

note: name for sh2005005349
en: Saliba language (Papua New Guinea)
sr: салибски језик (Папуа Нова Гвинеја)

note: name for sh2005006427
en: Kyirong dialect
sr: кјироншки дијалект

note: name for sh2005006658
en: Didinga language
sr: дидиншки језик

note: name for sh2005006783
en: Thami language
sr: тамиски језик

note: name for sh2005008220
en: Boyash dialect
sr: бојашки дијалект

note: name for sh2006000493
en: Seimat language
sr: сејматски језик

note: name for sh2006000603
en: Timugon language
sr: тимугонски језик

note: name for sh2006001848
en: Māzandarānī language
sr: мазандарански језик

note: name for sh2006001857
en: Tujia language
sr: туџиашки језик

note: name for sh2006002663
en: Bwatoo language
sr: бватуски језик

note: name for sh2006003016
en: Darkhat language
sr: даркатски језик

note: name for sh2006003708
en: Helambu Sherpa language
sr: хеламбу-шерпски језик

note: name for sh2006003887
en: Cao Lan language
sr: као-лански језик

note: name for sh2006004830
en: Yale language
sr: јалески језик

note: name for sh2006004832
en: Zia language
sr: зиајски језик

note: name for sh2006005092
en: Nakara language
sr: накарски језик

note: name for sh2006005094
en: Yalarnnga language
sr: јаларнгански језик

note: name for sh2006005861
en: Muduapa language
sr: мудуапски језик

note: name for sh2006005946
en: Numbami language
sr: нумбамски језик

note: name for sh2006005954
en: Tutuba language
sr: тутубски језик

note: name for sh2006006749
en: Merei language
sr: мерејски језик

note: name for sh2006007337
en: Khiamniungan language
sr: кјамниуншки језик

note: name for sh2006008142
en: Apma language
sr: апмашки језик

note: name for sh2006008547
en: Baram language
sr: барамски језик

note: name for sh2006008569
en: Kyzyl dialect
sr: кизилски дијалект

note: name for sh2007000116
en: Ayiwo language
sr: ајивошки језик

note: name for sh2007000117
en: Galeya language
sr: галејски језик

note: name for sh2007000118
en: Kelabit language
sr: келабитски језик

note: name for sh2007000407
en: Naman language (Vanuatu)
sr: намански језик (Вануату)

note: name for sh2007000540
en: Yugambeh-Bundjalung dialects
sr: југамбешко-бунђалуншки дијалекти

note: name for sh2007000544
en: Avava language
sr: ававски језик

note: name for sh2007000669
en: Laki language (Iran)
sr: лакиски језик (Иран)

note: name for sh2007000698
en: East Frisian dialect
sr: источно-фризијски дијалект

note: name for sh2007000704
en: North Frisian dialect
sr: северно-фризијски дијалект

note: name for sh2007000789
en: Singpho language
sr: сингфоски језик

note: name for sh2007000820
en: Maria language (India)
sr: марјаски језик (Индија)

note: name for sh2007000867
en: Marri Amu language
sr: мари-амушки језик

note: name for sh2007001184
en: Marringarr language
sr: марингарски језик

note: name for sh2007001228
en: Wulguru language
sr: вулгурски језик

note: name for sh2007002730
en: Narangga language
sr: нараншки језик

note: name for sh2007003533
en: Tenyidie dialect
sr: тенјидиски дијалект

note: name for sh2007003961
en: Unde Kaili language
sr: ундско-каилијски језик

note: name for sh2007005695
en: Belait language
sr: белаитски језик

note: name for sh2007006292
en: Ese language
sr: ески језик

note: name for sh2007006303
en: Wogeo language
sr: вогеоски језик

note: name for sh2007006945
en: Tape language
sr: тапески језик

note: name for sh2007006946
en: Nese language
sr: незешки језик

note: name for sh2007006954
en: Putijarra language
sr: путиџарски језик

note: name for sh2007007015
en: Kazukuru language
sr: казукурски језик

note: name for sh2007007017
en: Upper Baram Kenyah language
sr: горње-барамско-кенијски језик

note: name for sh2007008482
en: Majang language
sr: маџански језик

note: name for sh2007008483
en: Berta language
sr: бертаошки језик

note: name for sh2007010162
en: Mualang language
sr: муаланшки језик

note: name for sh2007010752
en: Xiandao language
sr: ксјандаошки језик

note: name for sh2007010852
en: Kung-Ekoka language
sr: кунг-екошки језик

note: name for sh2008000350
en: Takuu language
sr: такуујски језик

note: name for sh2008000712
en: Omi language
sr: омиски језик

note: name for sh2008000738
en: Abui language
sr: абујски језик

note: name for sh2008000750
en: Satawalese language
sr: сатавалешки језик

note: name for sh2008000834
en: Zakhring language
sr: закриншки језик

note: name for sh2008001077
en: Asilulu language
sr: асилулски језик

note: name for sh2008001248
en: Sivandi language
sr: сивандијски језик

note: name for sh2008001545
en: Kisan language (Dravidian)
sr: кизански језик (дравидски)

note: name for sh2008001568
en: Lahu Bakeo dialect
sr: лаху-бакеошки дијалект

note: name for sh2008001571
en: Lewoingu dialect
sr: левоиншки дијалект

note: name for sh2008002014
en: Wutun language
sr: вутунски језик

note: name for sh2008002279
en: Siar-Lak language
sr: сјар-лашки језик

note: name for sh2008002540
en: Hano language
sr: ханоски језик

note: name for sh2008002610
en: Yakha language
sr: јакшки језик

note: name for sh2008002689
en: Khomani language
sr: комански језик

note: name for sh2008002901
en: Taman language (Indonesia)
sr: тамански језик (Индонезија)

note: name for sh2008003560
en: Aragonese language
sr: арагонски језик

note: name for sh2008003640
en: Baima language
sr: бајмешки језик

note: name for sh2008004328
en: Natanzi language
sr: натанзешки језик

note: name for sh2008005166
en: Lashi language
sr: лашиски језик

note: name for sh2008005194
en: Konda-Reddi dialect
sr: кондско-редски дијалект

note: name for sh2008005693
en: Tindi language
sr: тиндијски језик

note: name for sh2008006478
en: Kokota language
sr: кокотски језик

note: name for sh2008007711
en: Eastern Sudanic languages
sr: источно-судански језици

note: name for sh2008007712
en: Proto-Eastern Sudanic language
sr: прото-источно судански језик

note: name for sh2008007713
en: Jur Modo language
sr: јур-модски језик

note: name for sh2008008051
en: Portuñol dialects
sr: портуњолски дијалект

note: name for sh2008009200
en: Corsican language
sr: корзикански језик

note: name for sh2008009359
en: Lundayeh language
sr: лундајешки језик

note: name for sh2008009793
en: Malgana language
sr: малгански језик

note: name for sh2008009831
en: Gresi language
sr: грежански језик

note: name for sh2008028002
en: Duri language
sr: дурски језик

note: name for sh2008028014
en: Romblomanon language
sr: ромбломански језик

note: name for sh2008028018
en: Gamkonora language
sr: гамконорски језик

note: name for sh2008028020
en: Sahu languages
sr: сахушки језици

note: name for sh2008030083
en: Sampang language
sr: сампаншки језик

note: name for sh2008030157
en: Khams Tibetan language
sr: камско-тибетски језик

note: name for sh2008030185
en: Vanzari language
sr: ванзаријски језик

note: name for sh2008030186
en: Madari language
sr: мадарски језик

note: name for sh2008030188
en: Bhantu language
sr: бантушки језик

note: name for sh2008030190
en: Chamthi language
sr: чамтаски језик

note: name for sh2008030194
en: Nayki language
sr: најкишки језик

note: name for sh2009000449
en: Proto Mirndi language
sr: прото-мирндијски језик

note: name for sh2009000875
en: Mirndi languages
sr: мирндијски језици

note: name for sh2009000967
en: Wik-Ngathan language
sr: вик-нгатански језик

note: name for sh2009000968
en: Middle Paman languages
sr: средње-памски језици

note: name for sh2009003681
en: Wayu language
sr: вајујски језик

note: name for sh2009004748
en: Rungus language
sr: рунгушки језик

note: name for sh2009005071
en: Puyuma language
sr: пујумски језик

note: name for sh2009005072
en: Kelon language
sr: келонски језик

note: name for sh2009005588
en: Dariganga dialect
sr: дариганшки дијалект

note: name for sh2009005911
en: Võro dialect
sr: ворошки дијалект

note: name for sh2009006676
en: Trøndersk dialects
sr: трондерсшки дијалекти

note: name for sh2009007064
en: Tagal Murut language
sr: тагалско-мурутски језик

note: name for sh2009007157
en: Saaroa language
sr: сааројски језик

note: name for sh2009007184
en: Latgalian dialect
sr: латгалијски дијалект

note: name for sh2009008165
en: Adhola language
sr: адолски језик

note: name for sh2009008405
en: Mandara language (Papua New Guinea)
sr: мандарски језик (Папуа Нова Гвинеја)

note: name for sh2009008433
en: Menya language
sr: менијски језик

note: name for sh2009008462
en: Nek language
sr: некијски језик

note: name for sh2009008514
en: Migabac language
sr: мигабашки језик

note: name for sh2009008805
en: Kwini language
sr: квински језик

note: name for sh2009009021
en: Judeo-French language
sr: јудо-француски језик

note: name for sh2009009630
en: Yawuru language
sr: јамурушки језик

note: name for sh2009009631
en: Lamenu language
sr: ламенски језик

note: name for sh2009009633
en: Lewo language
sr: левшки језик

note: name for sh2009011102
en: Wunambal language
sr: вунамбалски језик

note: name for sh2009015512
en: Pendau language
sr: пендајски језик

note: name for sh2009030050
en: Manda language (Dravidian)
sr: мандски језик (дравидски)

note: name for sh2010000007
en: Tshangla language
sr: чанглашки језик

note: name for sh2010000089
en: Mape language
sr: мапски језик

note: name for sh2010000090
en: Iyo language (Papua New Guinea)
sr: ијошки језик (Папуа Нова Гвинеја)

note: name for sh2010000569
en: Daju languages
sr: дајушки језици

note: name for sh2010001961
en: Aringa language
sr: ариншки језик

note: name for sh2010003575
en: Dilling language
sr: дилиншки језик

note: name for sh2010004587
en: Tewa language (Papuan)
sr: тевски језик (папуански)

note: name for sh2010005380
en: Belhariya language
sr: белхаријски језик

note: name for sh2010007352
en: Megleno-Romanian language
sr: мегленско-румунски језик

note: name for sh2010008930
en: Tubalar dialect
sr: тубаларски дијалект

note: name for sh2010009239
en: Parachi language
sr: парачиски језик

note: name for sh2010011434
en: Peek whuurung language
sr: пик-вууруншки језик

note: name for sh2010011954
en: Karamanli dialect
sr: караманлиски дијалект

note: name for sh2010012192
en: Northeastern Thai language
sr: североисточни тајски језик

note: name for sh2010012867
en: Zakhchin dialect
sr: закчински дијалект

note: name for sh2010013651
en: Titan language
sr: титански језик

note: name for sh2010015117
en: Rgyalrong language
sr: ргјалронгошки језик

note: name for sh2011000101
en: Zargari (Secret language)
sr: заграријски (тајни језик)

note: name for sh2011000726
en: Dȯrvȯd dialect
sr: дорводски дијалект

note: name for sh2011000898
en: Kimaragang language
sr: кимарагански језик

note: name for sh2011001031
en: Unua language
sr: унуашки језик

note: name for sh2011002599
en: Mavea language
sr: мавеашки језик

note: name for sh2011002764
en: Shetland dialect
sr: шетландски дијалект

note: name for sh2011003141
en: Dar Daju Daju language
sr: дар-дају-дајушки језик

note: name for sh2011003393
en: Central Melanau language
sr: средишње-меланаушки језик

note: name for sh2011003573
en: Siraya language
sr: сирајски језик

note: name for sh2011003975
en: Pyen language
sr: пјенски језик

note: name for sh2011004361
en: Maban languages
sr: мабански језици

note: name for sh2011004362
en: Gumuz language
sr: гумушки језик

note: name for sh2011004542
en: Odoodee language
sr: одудијски језик

note: name for sh2011004592
en: Sabellian languages
sr: сабелијски језици

note: name for sh2011004603
en: Warungu language
sr: варунгушки језик

note: name for sh2011005050
en: Dukhan dialect
sr: дукански дијалект

note: name for sh2011005491
en: Alor language (Austronesian)
sr: алорски језик (аустронежански)

note: name for sh2012000140
en: Malo language (Vanuatu)
sr: малошки језик (Вануату)

note: name for sh2012000595
en: Marino language
sr: марински језик

note: name for sh2012000982
en: Dusner language
sr: дуснерски језик

note: name for sh2012002161
en: Awara language
sr: аварашки језик

note: name for sh2012003597
en: Kedayan dialect
sr: кедајски дијалект

note: name for sh2012003627
en: Rongga language
sr: ронгашки језик

note: name for sh2012004065
en: Wangkajunga language
sr: вангкајунгански језик

note: name for sh2012004116
en: Masalit language
sr: масалитски језик

note: name for sh2012004156
en: Kryts language
sr: критски језик

note: name for sh2012004207
en: Sara Kaba Náà language
sr: сара-каба-нааски језик

note: name for sh2012004213
en: Miisiirii dialect
sr: мисиришки дијалект

note: name for sh2012004214
en: Tama language (Chad and Sudan)
sr: тамски језик (Чад и Судан)

note: name for sh2012004496
en: Wipi language
sr: випијски језик

note: name for sh2012004586
en: Brunei language
sr: брунејски језик

note: name for sh2013000050
en: Manga dialect (Niger and Nigeria)
sr: мангшки дијалект (Нигер и Нигерија)

note: name for sh2013000179
en: Doromu-Koki language
sr: доромско-кокијски језик

note: name for sh2013000231
en: Pagu language
sr: пагуски језик

note: name for sh2013001154
en: Kalamian languages
sr: каламишки језик

note: name for sh2013001185
en: Abruzzese dialect
sr: абруцешки дијалект

note: name for sh2013002788
en: Mandura dialect
sr: мандурски дијалект

note: name for sh2013002825
en: Bitur language
sr: битурски језик

note: name for sh85000043
en: Abaknon language
sr: абакнонски језик

note: name for sh85000058
en: Abau language
sr: абауски језик

note: name for sh85000059
en: Abazin language
sr: абазински језик

note: name for sh85000169
en: Abkhaz language
sr: абкаски језик

note: name for sh85000174
en: Abkhazo-Adyghian languages
sr: абкашко-адигјански језик

note: name for sh85000189
en: Abor language
sr: аборски језик

note: name for sh85000273
en: Abulas language
sr: абулешки језик

note: name for sh85000504
en: Achinese language
sr: акинешки језик

note: name for sh85000564
en: Acholi language
sr: аколски језик

note: name for sh85000945
en: Adnyamathanha language
sr: адниаматански језик

note: name for sh85001214
en: Adygei language
sr: адигешки језик

note: name for sh85001219
en: Adzhar dialect
sr: адзарски језик

note: name for sh85001765
en: Afrikaans language
sr: африкански језик

note: name for sh85002045
en: Agarabe language
sr: агарабски језик

note: name for sh85002509
en: Agta language
sr: агтски језик

note: name for sh85002517
en: Agul language
sr: агулски језик

note: name for sh85002533
en: Ahom language
sr: ахомски језик

note: name for sh85003029
en: Aja language (South Sudan)
sr: ајски језик (Јужни Судан)

note: name for sh85003030
en: Ajie language
sr: ајишки језик

note: name for sh85003062
en: Akhwakh language
sr: аквакски језик

note: name for sh85003069
en: Akka dialect
sr: акски дијалект

note: name for sh85003127
en: Alamblak language
sr: аламблашки језик

note: name for sh85003134
en: Alangan language
sr: алангански језик

note: name for sh85003174
en: Alawa language
sr: алавски језик

note: name for sh85003198
en: Albanian language
sr: албански језик

note: name for sh85003864
en: Altai language
sr: алтајски језик

note: name for sh85004053
en: Alur language
sr: алурски језик

note: name for sh85004076
en: Alyawarra language
sr: алиаварски језик

note: name for sh85004085
en: Ama language (Papua New Guinea)
sr: амски језик (Папуа Нова Гвинеја)

note: name for sh85004164
en: Amboinese languages
sr: амбоинешки језик

note: name for sh85004170
en: Ambrym language
sr: амбримски језик

note: name for sh85004206
en: Amele language
sr: амелски језик

note: name for sh85004457
en: Amis language
sr: амиски језик

note: name for sh85004588
en: Ampale language
sr: ампалски језик

note: name for sh85004830
en: Anatolian languages
sr: анатолски језици

note: name for sh85004937
en: Aneityum language
sr: анеитјумски језик

note: name for sh85004939
en: Anem language
sr: анемски језик

note: name for sh85004982
en: Anesu language
sr: анешки језик

note: name for sh85004989
en: Angal Heneng language
sr: ангалско-хененшки језик

note: name for sh85004990
en: Angami language
sr: ангамски језик

note: name for sh85005015
en: Anggor language
sr: ангорски језик

note: name for sh85005079
en: Anglo-Norman dialect
sr: англо-нормански дијалект

note: name for sh85005482
en: Antaisaka dialect
sr: антаисашки дијалект

note: name for sh85005486
en: Antandroy dialect
sr: антандројски дијалект

note: name for sh85005812
en: Anuak language
sr: ануакски језик

note: name for sh85005833
en: Anuta language
sr: анутски језик

note: name for sh85005850
en: Ao language
sr: аоски језик

note: name for sh85005853
en: Aomie language
sr: аомјески језик

note: name for sh85005930
en: Apatani language
sr: апатански језик

note: name for sh85006396
en: Xaragure language
sr: харагурешки језик

note: name for sh85006413
en: Western Arrernte language
sr: западно-арернтешки језик

note: name for sh85006426
en: Mountain Arapesh language
sr: планинско-арапешки језик

note: name for sh85006540
en: Archi language
sr: арчишки језик

note: name for sh85006992
en: Areare language
sr: ареарски језик

note: name for sh85007285
en: Armenian language
sr: јерменски језик

note: name for sh85007388
en: Aromanian dialect
sr: арумунски дијалект

note: name for sh85007408
en: Arosi language
sr: арошки језик

note: name for sh85008510
en: Asaro language
sr: асарошки језик

note: name for sh85008668
en: Asmat language
sr: асматски језик

note: name for sh85009086
en: Atchin language
sr: атчински језик

note: name for sh85009369
en: Adzera language
sr: адзерски језик

note: name for sh85009375
en: Atta language
sr: аташки језик

note: name for sh85009433
en: Au language
sr: аујски језик

note: name for sh85010486
en: Auyana language
sr: аујански језик

note: name for sh85010497
en: Avaric language
sr: аварски језик

note: name for sh85010527
en: Avestan language
sr: авестански језик

note: name for sh85010567
en: Awa language (Eastern Highlands Province, Papua New Guinea)
sr: авски језик (Источна планинска област, Папуа Нова Гвинеја)

note: name for sh85010640
en: Azerbaijani language
sr: азербејџански језик

note: name for sh85010890
en: Badaga dialect
sr: бадагашки дијалект

note: name for sh85010925
en: Badzhuv dialect
sr: бадзувски дијалект

note: name for sh85010966
en: Bagirmi language
sr: багирмски језик

note: name for sh85010969
en: Bagobo language
sr: багобски језик

note: name for sh85010986
en: Bagulal language
sr: багулалски језик

note: name for sh85011008
en: Bahinemo language
sr: бахинемски језик

note: name for sh85011009
en: Bahing dialect
sr: бахиншки дијалект

note: name for sh85011039
en: Baining language
sr: баининшки језик

note: name for sh85011052
en: Bajau language
sr: бајауски језик

note: name for sh85011063
en: Baka language (Congo (Democratic Republic) and South Sudan)
sr: бакешки језик (Конго (Демократска Република) и Јужни Судан)

note: name for sh85011086
en: Bakhtiari language
sr: бактјарски језик

note: name for sh85011134
en: Balangao language
sr: баланшки језик

note: name for sh85011166
en: Lese language
sr: лесешки језик

note: name for sh85011177
en: Balinese language
sr: балинешки језик

note: name for sh85011358
en: Balti language
sr: балтски језик

note: name for sh85011363
en: Baltic-Finnic languages
sr: балтичко-фински језици

note: name for sh85011364
en: Baltic languages
sr: балтички језици

note: name for sh85011384
en: Balto-Slavic linguistic unity
sr: балто-словенска језичка јединица

note: name for sh85011389
en: Baluchi language
sr: балучишки језик

note: name for sh85011404
en: Bambatana language
sr: бамбатански језик

note: name for sh85011428
en: Bamu River language
sr: бамско-речни језик

note: name for sh85011488
en: Bandjalang language
sr: бандјалански језик

note: name for sh85011543
en: Banjarese language
sr: банџарешки језик

note: name for sh85011766
en: Bara dialect (Madagascar)
sr: барски дијалект (Мадагаскар)

note: name for sh85011767
en: Bodo language
sr: бодошки језик

note: name for sh85011771
en: Barai language
sr: барајски језик

note: name for sh85011820
en: Bardi language
sr: бардски језик

note: name for sh85011825
en: Bareë dialect
sr: бареишки дијалект

note: name for sh85011834
en: Bari language (Nilotic)
sr: баришки језик (Нилотски)

note: name for sh85011835
en: Nara language
sr: нарски језик

note: name for sh85011978
en: Bartang dialect
sr: бартаншки дијалект

note: name for sh85011998
en: Baruya language
sr: барујски језик

note: name for sh85012064
en: Bashgali language
sr: башгалски језик

note: name for sh85012068
en: Bashkir language
sr: башкирски језик

note: name for sh85012070
en: Kuvakan dialect
sr: кувакски дијалект

note: name for sh85012080
en: Basic English
sr: основни енглески

note: name for sh85012311
en: Batak language
sr: батачки језик

note: name for sh85012314
en: Ivatan language
sr: иватски језик

note: name for sh85012399
en: Bats language
sr: батски језик

note: name for sh85012441
en: Bau-Jagoi dialect
sr: бау-јагоишки дијалект

note: name for sh85012688
en: Béarnais dialect
sr: беарнешки дијалект

note: name for sh85013101
en: Benabena language
sr: бенабенски језик

note: name for sh85013476
en: Betsileo dialect
sr: бетсилеошки дијалект

note: name for sh85013562
en: Biak language
sr: бјашки језик

note: name for sh85013566
en: Biangai language
sr: бјангајски језик

note: name for sh85013568
en: Biatah dialect
sr: бјаташки језик

note: name for sh85013921
en: Bidjara language
sr: бидјарски језик

note: name for sh85013963
en: Big Nambas language
sr: биг-намбашки језик

note: name for sh85013996
en: Bikol language
sr: биколски језик

note: name for sh85014001
en: Bilaan language
sr: билаански језик

note: name for sh85014075
en: Bimanese language
sr: биманешки језик

note: name for sh85014080
en: Binandere language
sr: бинандерски језик

note: name for sh85014116
en: Binumarien language
sr: бинумарјенски језик

note: name for sh85014358
en: Birri language (Central African Republic)
sr: биришки језик (Централноафричка Република)

note: name for sh85014404
en: Bisayan languages
sr: бисајански језици

note: name for sh85014417
en: Bishnupuriya dialect
sr: бишнупуријски дијалект

note: name for sh85015220
en: Bodo languages
sr: бодошки језици

note: name for sh85015339
en: Boiken language
sr: бојкенски језик

note: name for sh85015355
en: Bokar language
sr: бокарски језик

note: name for sh85015562
en: Bongo-Bagirmi languages
sr: бонго-багирмски језици

note: name for sh85015563
en: Bongo language
sr: бонгошки језик

note: name for sh85015564
en: Bongu language
sr: бонгушки језик

note: name for sh85015595
en: Bontoc language
sr: бонточки језик

note: name for sh85015793
en: Bor dialect (Dinka)
sr: борски дијалект (Динка)

note: name for sh85015895
en: Bosavi language
sr: босавски језик

note: name for sh85016310
en: Brahui language
sr: брахујски језик

note: name for sh85016753
en: Breton language
sr: бретонски језик

note: name for sh85017387
en: Brythonic languages
sr: бритонски језици

note: name for sh85017394
en: Buang language
sr: буаншки језик

note: name for sh85017614
en: Budukh language
sr: будучки језик

note: name for sh85017675
en: Bugis language
sr: бугишки језик

note: name for sh85017684
en: Bugotu language
sr: буготски језик

note: name for sh85017823
en: Buin language
sr: буински језик

note: name for sh85017824
en: Bukar Sadong language
sr: букарско-садоншки језик

note: name for sh85017827
en: Binukid Manobo language
sr: бинукидко-манобошки језик

note: name for sh85017921
en: Bulgaro-Turkic language
sr: бугарско-турски језик

note: name for sh85017986
en: Bunak language
sr: буначки језик

note: name for sh85018020
en: Bunun language
sr: бунунски језик

note: name for sh85018050
en: Burarra language
sr: бурарски језик

note: name for sh85018133
en: Burmese language
sr: бурмански језик

note: name for sh85018423
en: Bwaidoga language
sr: бвајдошки језик

note: name for sh85018722
en: Cajun French dialect
sr: кајинско-француски дијалект

note: name for sh85019040
en: Caluyanun language
sr: калујанунски језик

note: name for sh85019272
en: Camuhi language
sr: камушки језик

note: name for sh85019816
en: Cantonese dialects
sr: кантонски дијалекти

note: name for sh85020782
en: Catalan language
sr: каталонски језик

note: name for sh85021584
en: Cebuano language
sr: цебуаншки језик

note: name for sh85021721
en: Celtic languages
sr: келтски језици

note: name for sh85022321
en: Chagatai language
sr: чагатајски језик

note: name for sh85022360
en: Chakhesang language
sr: чакесаншки језик

note: name for sh85022401
en: Cham language
sr: чамски језик

note: name for sh85022415
en: Chamalal language
sr: чамалски језик

note: name for sh85022418
en: Chamba Lahuḷi dialect
sr: чамба-лахулски дијалект

note: name for sh85022442
en: Chamic languages
sr: чамски језици

note: name for sh85022445
en: Chamorro language
sr: чаморски језик

note: name for sh85022505
en: Chang language
sr: чаншки језик

note: name for sh85022814
en: Chechen language
sr: чеченски језик

note: name for sh85023061
en: Chepang language
sr: чепаншки језик

note: name for sh85023957
en: Chimbu language
sr: чимбушки језик

note: name for sh85024301
en: Chinese language
sr: кинески језик

note: name for sh85025462
en: Zhuang language
sr: зуаншки језик

note: name for sh85025464
en: Chuave language
sr: чуавски језик

note: name for sh85025887
en: Deori language
sr: деорски језик

note: name for sh85025890
en: Chuvash language
sr: чувашки језик

note: name for sh85026050
en: Circassian languages
sr: ћиркасјански језици

note: name for sh85032849
en: Cornish language
sr: корнвалски језик

note: name for sh85034019
en: Crimean Tatar language
sr: кримско-татарски језик

note: name for sh85034809
en: Cuneiform inscriptions, Urartian
sr: клинаста писма, урартски

note: name for sh85035020
en: Cuyunon language
sr: кујунонски језик

note: name for sh85035355
en: Dacian language
sr: дачански језик

note: name for sh85035387
en: Dafla language
sr: дафлашки језик

note: name for sh85035389
en: Daga language
sr: дагаски језик

note: name for sh85035400
en: Dagestanian languages
sr: дагестански језици

note: name for sh85035409
en: Dagur language
sr: дагурски језик

note: name for sh85035532
en: Dalmatian language (Romance)
sr: далматински језик (романски)

note: name for sh85035544
en: Daly languages
sr: далиски језици

note: name for sh85035717
en: Dani language
sr: даниски језик

note: name for sh85035731
en: Danish language
sr: дански језик

note: name for sh85035755
en: Dänjong-kä language
sr: данјонг-кашки језик

note: name for sh85035792
en: Tharrkari language
sr: таркарски језик

note: name for sh85035793
en: Dargwa language
sr: даргвешки језик

note: name for sh85035797
en: Dari language
sr: даришки језик

note: name for sh85035800
en: Daribi language
sr: дарибски језик

note: name for sh85035809
en: Darling River dialects
sr: дарлин-ривершки дијалекти

note: name for sh85035985
en: Dazaga language
sr: дазашки језик

note: name for sh85036489
en: Dehu language
sr: дехуски језик

note: name for sh85036693
en: Dendi language
sr: дендишки језик

note: name for sh85037433
en: Dharawal language
sr: даравалски језик

note: name for sh85037445
en: Dhimal language
sr: дималски језик

note: name for sh85037452
en: Dhurga language
sr: дургашки језик

note: name for sh85037644
en: Dibabawon language
sr: дибабавонски језик

note: name for sh85037757
en: Dido language
sr: дидски језик

note: name for sh85038029
en: Dimasa language
sr: димашки језик

note: name for sh85038075
en: Dinka language
sr: динкешки језик

note: name for sh85038660
en: Diyari language
sr: дијарски језик

note: name for sh85038661
en: Djaru language
sr: дјарски језик

note: name for sh85038665
en: Djinang language
sr: дјинаншки језик

note: name for sh85038666
en: Djingili language
sr: дјингилски језик

note: name for sh85038667
en: Djirbal language
sr: дјирбалски језик

note: name for sh85038696
en: Dobu language
sr: добуски језик

note: name for sh85038898
en: Dom dialects
sr: домски дијалекти

note: name for sh85039941
en: Dumagat language (Casiguran)
sr: думагатски језик (казигурански)

note: name for sh85039942
en: Dumagat language (Umirey)
sr: думагатски језик (умирски)

note: name for sh85039947
en: Dumbea language
sr: думбешки језик

note: name for sh85039977
en: Dungan language
sr: дунгански језик

note: name for sh85040089
en: Dusun language
sr: дусунски језик

note: name for sh85040106
en: Dutch language
sr: холандски језик

note: name for sh85040270
en: Dayak language
sr: дајашки језик

note: name for sh85040360
en: Dzongkha language
sr: дзонгешки језик

note: name for sh85040572
en: East Makian language
sr: источно-макјански језик

note: name for sh85040628
en: Eastern Yugur language
sr: источно-југурски језик

note: name for sh85041185
en: Efate language
sr: ефатски језик

note: name for sh85041420
en: Eipo language
sr: еипски језик

note: name for sh85043155
en: Enets language
sr: енетски језик

note: name for sh85043161
en: Enga language
sr: еншки језик

note: name for sh85043175
en: Enggano language
sr: енгански језик

note: name for sh85043413
en: English language
sr: енглески језик

note: name for sh85044269
en: Ephthalite language
sr: ефталитски језик

note: name for sh85044665
en: Eromanga language
sr: ероманшки језик

note: name for sh85044763
en: Erzya dialect
sr: ерзишки дијалект

note: name for sh85044985
en: Estonian language
sr: естонски језик

note: name for sh85044987
en: Seto dialect
sr: сетошки дијалект

note: name for sh85045963
en: Even language
sr: евенски језик

note: name for sh85045974
en: Evenki language
sr: евеншки језик

note: name for sh85046722
en: Ezhava dialect
sr: езавски дијалект

note: name for sh85046938
en: Faiwol language
sr: фајволски језик

note: name for sh85046963
en: Faliscan language
sr: фалискански језик

note: name for sh85047334
en: Faroese language
sr: фарски језик

note: name for sh85047429
en: Fasu language
sr: фашки језик

note: name for sh85048183
en: Fijian language
sr: фиџиски језик

note: name for sh85048346
en: Finisterre-Huon languages
sr: финистер-хуонски језици

note: name for sh85048412
en: Finnish language
sr: фински језик

note: name for sh85048431
en: Finno-Ugric languages
sr: финско-угарски језици

note: name for sh85048918
en: Kwara'ae language
sr: квара'аешки језик

note: name for sh85049251
en: Florida language
sr: флоридски језик

note: name for sh85050483
en: Fore language
sr: форски језик

note: name for sh85051553
en: Franco-Provençal dialects
sr: франко-провансалски дијалекти

note: name for sh85051829
en: French language
sr: француски језик

note: name for sh85052008
en: Frisian language
sr: фризијски језик

note: name for sh85052039
en: Friulian dialect
sr: фриулијански дијалект

note: name for sh85052493
en: Fur language
sr: фурски језик

note: name for sh85052605
en: Futuna-Aniwa language
sr: футунско-анивски језик

note: name for sh85052622
en: Fuyuge language
sr: фујушки језик

note: name for sh85052633
en: G//ana language
sr: г//ански језик

note: name for sh85052641
en: G/wi language
sr: г/вишки језик

note: name for sh85052677
en: Gaddang language
sr: гаданшки језик

note: name for sh85052696
en: Gadsup language
sr: гадсупски језик

note: name for sh85052703
en: Scottish Gaelic language
sr: шкотско-галски језик

note: name for sh85052718
en: Gagauz language
sr: гагаужански језик

note: name for sh85052732
en: Gahuku language
sr: гахукушки језик

note: name for sh85052774
en: Galela language
sr: галелски језик

note: name for sh85052814
en: Galician language
sr: галицијски језик

note: name for sh85052858
en: Gallo-Italian dialects
sr: галско-италијански дијалекти

note: name for sh85052862
en: Gallong language
sr: галоншки језик

note: name for sh85052896
en: Gambai dialect
sr: гамбајски дијалект

note: name for sh85053028
en: Gangte language
sr: гангтски језик

note: name for sh85053057
en: Garawa language
sr: гаравашки језик

note: name for sh85053189
en: Garo language
sr: гарски језик

note: name for sh85053374
en: Gascon dialect
sr: гасконски дијалект

note: name for sh85053576
en: Umbu-Ungu language
sr: умбу-унгушки језик

note: name for sh85053584
en: Gayo language
sr: гајошки језик

note: name for sh85053651
en: Gedaged language
sr: гедагедски језик

note: name for sh85054242
en: Georgian language
sr: грузијски језик

note: name for sh85054365
en: German language
sr: немачки језик

note: name for sh85054438
en: Germanic languages
sr: германски језици

note: name for sh85054873
en: Gidabal dialect
sr: гидабалски дијалект

note: name for sh85054927
en: Gilaki language
sr: гилашки језик

note: name for sh85054929
en: Gilbertese language
sr: жилбертешки језик

note: name for sh85054967
en: Gimi language
sr: гимски језик

note: name for sh85054990
en: Ginukh language
sr: гинушки језик

note: name for sh85055605
en: Godoberi language
sr: годоберски језик

note: name for sh85055674
en: Gogodala language
sr: гогодалски језик

note: name for sh85055678
en: Goidelic languages
sr: гојделски језици

note: name for sh85055822
en: Golin dialect
sr: голински дијалект

note: name for sh85055843
en: Gondi language
sr: гондски језик

note: name for sh85055968
en: Gorontalo language
sr: горонталски језик

note: name for sh85055993
en: Gothic language
sr: готски језик

note: name for sh85057151
en: Greek language
sr: грчки језик

note: name for sh85057705
en: Gugada dialect
sr: гугадски дијалект

note: name for sh85057706
en: Kuku-Yalanji language
sr: куку-јаланџишки језик

note: name for sh85057708
en: Guhu-Samane language
sr: гуху-самански језик

note: name for sh85057905
en: Gumatj language
sr: гуматјански језик

note: name for sh85057906
en: Kumbainggar language
sr: кумбаингарски језик

note: name for sh85057928
en: Kunjen dialects
sr: кунјенски дијалекти

note: name for sh85057929
en: Gungabula language
sr: гунгабулски језик

note: name for sh85057953
en: Gunwinggu language
sr: гунвингушки језик

note: name for sh85057954
en: Gupapuyngu language
sr: гупапуиншки језик

note: name for sh85057963
en: Gurian dialect
sr: гурјански дијалект

note: name for sh85057977
en: Gurung language
sr: гуруншки језик

note: name for sh85058390
en: Hakka dialects
sr: хакашки дијалекти

note: name for sh85058434
en: Halia language
sr: халјански језик

note: name for sh85058499
en: Halmaheran languages
sr: халмахерски језици

note: name for sh85058781
en: Hanunóo language
sr: хануношки језик

note: name for sh85058983
en: Haroi language
sr: харојски језик

note: name for sh85059289
en: Hattic language
sr: хатички језик

note: name for sh85059372
en: Hawaiian language
sr: хавајски језик

note: name for sh85059437
en: Hazaragi language
sr: хазарашки језик

note: name for sh85059465
en: Hazili dialect
sr: хазилски дијалект

note: name for sh85060316
en: Heraclean tablets
sr: хераклејске таблице

note: name for sh85060811
en: Hiligaynon language
sr: хилигајнски језик

note: name for sh85061012
en: Hiri Motu language
sr: хири-мотушки језик

note: name for sh85061276
en: Hittite language
sr: хетски језик

note: name for sh85062701
en: Xiang dialects
sr: ксјаншки дијалекти

note: name for sh85062719
en: Hua dialect (Papua New Guinea)
sr: хуашки дијалект (Папуа Нова Гвинеја)

note: name for sh85062823
en: Hula language
sr: хулски језик

note: name for sh85062828
en: Huli language
sr: хулишки језик

note: name for sh85062997
en: Hungarian language
sr: мађарски језик

note: name for sh85063189
en: Hurrian language
sr: хуријски језик

note: name for sh85063876
en: Iai language
sr: јајски језик

note: name for sh85063883
en: Iamalele language
sr: јамалелски језик

note: name for sh85063892
en: Iatmul language
sr: јатмулски језик

note: name for sh85063901
en: Iban language
sr: ибски језик

note: name for sh85063904
en: Ibanag language
sr: ибанашки језик

note: name for sh85064029
en: Icelandic language
sr: исландски језик

note: name for sh85064185
en: Idu language
sr: идуски језик

note: name for sh85064193
en: Ifugao language
sr: ифугаошки језик

note: name for sh85064216
en: Central Cordilleran languages
sr: средишње-кордиљерски језици

note: name for sh85064421
en: Illyrian languages
sr: илирски језици

note: name for sh85064428
en: Iloko language
sr: илоски језик

note: name for sh85064432
en: Ilongot language
sr: илонгошки језик

note: name for sh85065695
en: Indo-Aryan languages
sr: индо-аријански језици

note: name for sh85065708
en: Indo-Iranian languages
sr: индо-ирански језици

note: name for sh85065767
en: Indonesian language
sr: индонежански језик

note: name for sh85066342
en: Ingassana language
sr: ингасански језик

note: name for sh85066360
en: Ingrian language
sr: ингријски језик

note: name for sh85066365
en: Ingush language
sr: ингушки језик

note: name for sh85066584
en: Inscriptions, Cypro-Minoan
sr: посветни, кипарско-минојски

note: name for sh85066590
en: Inscriptions, Greek
sr: посветни, грчки

note: name for sh85066606
en: Inscriptions, Latin
sr: посветни, латински

note: name for sh85066609
en: Inscriptions, Linear A
sr: посветни, линијски А

note: name for sh85066610
en: Inscriptions, Linear B
sr: посветни, линијски Б

note: name for sh85067921
en: Iranian languages
sr: ирански језици

note: name for sh85068101
en: Irish language
sr: ирски језик

note: name for sh85068317
en: Irula language
sr: ирулски језик

note: name for sh85068371
en: Ishkashmi dialect
sr: ишкашмијски дијалект

note: name for sh85068375
en: Isinay language
sr: исинајски језик

note: name for sh85068628
en: Isneg language
sr: иснешки језик

note: name for sh85068765
en: Istro-Romanian dialect
sr: истарско-романски дијалект

note: name for sh85068806
en: Italian language
sr: италијански језик

note: name for sh85068810
en: Judeo-Italian language
sr: јудо-италијански језик

note: name for sh85068863
en: Italic languages and dialects
sr: италијански језици и дијалекти

note: name for sh85069053
en: Itawis language
sr: итавишки језик

note: name for sh85069131
en: Iwaidja language
sr: иваидјешки језик

note: name for sh85069133
en: Iwam language
sr: ивамски језик

note: name for sh85069168
en: Yabim language
sr: јабимски језик

note: name for sh85069303
en: Jama Mapun language
sr: јама-мапунски језик

note: name for sh85069751
en: Jarai language
sr: јарајски језик

note: name for sh85069761
en: Jarut language
sr: јарутски језик

note: name for sh85069794
en: Javanese language
sr: јавански језик

note: name for sh85070544
en: Yindjibarndi language
sr: јиндџибарндијски језик

note: name for sh85070550
en: Jirel language
sr: јирелски језик

note: name for sh85070816
en: Jurchen language
sr: јурченски језик

note: name for sh85070980
en: Yugambeh dialect
sr: југамбешки дијалект

note: name for sh85071214
en: Kabardian language
sr: кабардински језик

note: name for sh85071223
en: Kabui language
sr: кабујски језик

note: name for sh85071242
en: Kachin language
sr: качински језик

note: name for sh85071263
en: Kagate dialect
sr: кагатски дијалект

note: name for sh85071265
en: Kagayanen language
sr: кагајански језик

note: name for sh85071286
en: Kaike language
sr: каишки језик

note: name for sh85071327
en: Calamian Tagbanwa language
sr: каламјанско-тагбански језик

note: name for sh85071340
en: Kalenjin language
sr: каленџински језик

note: name for sh85071346
en: Kalinga languages
sr: калиншки језик

note: name for sh85071353
en: Kalkatungu language
sr: калкатуншки језик

note: name for sh85071355
en: Kallan dialect
sr: калски дијалект

note: name for sh85071365
en: Kalmyk language
sr: калмишки језик

note: name for sh85071386
en: Kamano language
sr: камански језик

note: name for sh85071389
en: Kamassin language
sr: камасински језик

note: name for sh85071393
en: Kambera dialect
sr: камберски дијалект

note: name for sh85071425
en: Kamma dialect
sr: камски дијалект

note: name for sh85071428
en: Kamoro language
sr: каморски језик

note: name for sh85071435
en: Kamtuk language
sr: камтушки језик

note: name for sh85071438
en: Gan dialects (China)
sr: гански дијалекти (Кина)

note: name for sh85071449
en: Kanauri language
sr: канаурски језик

note: name for sh85071472
en: Kanite language
sr: канитски језик

note: name for sh85071475
en: Kankanay language
sr: канканајски језик

note: name for sh85071484
en: Kannada language
sr: канадешки језик

note: name for sh85071486
en: Gauda dialect
sr: гаудски дијалект

note: name for sh85071487
en: Havyaka dialect
sr: хавјашки дијалект

note: name for sh85071533
en: Kanuri language
sr: канурски језик

note: name for sh85071552
en: Hamtai language
sr: хамтајски језик

note: name for sh85071554
en: Kapauku language
sr: капаушки језик

note: name for sh85071556
en: Kapingamarangi language
sr: капингамараншки језик

note: name for sh85071561
en: Kapone language
sr: капонски језик

note: name for sh85071573
en: Kara-Kalpak language
sr: кара-калпашки језик

note: name for sh85071578
en: Kara language (Central African Republic and South Sudan)
sr: карски језик (Централноафричка Република и Јужни Судан)

note: name for sh85071582
en: Karachay-Balkar language
sr: карачај-балкарски језик

note: name for sh85071587
en: Karaim language
sr: караимски језик

note: name for sh85071598
en: Karamojong language
sr: карамојиншки језик

note: name for sh85071610
en: Karata language
sr: каратски језик

note: name for sh85071627
en: Karelian language
sr: карелијски језик

note: name for sh85071634
en: Karen languages
sr: каренски језици

note: name for sh85071661
en: Karo-Batak dialect
sr: каро-батачки дијалект

note: name for sh85071678
en: Kartvelian languages
sr: картвелијски језици

note: name for sh85071689
en: Kasaba dialect
sr: касабски дијалект

note: name for sh85071739
en: Kâte language
sr: катешки језик

note: name for sh85071751
en: Kattang language
sr: катаншки језик

note: name for sh85071766
en: Kaurna language
sr: каурнски језик

note: name for sh85071771
en: Akha language
sr: акски језик

note: name for sh85071792
en: Kawi language
sr: кавишки језик

note: name for sh85071802
en: Kayan language (Borneo)
sr: кајански језик (Борнео)

note: name for sh85071814
en: Kazakh language
sr: казахстански језик

note: name for sh85071903
en: Kemak language
sr: кемашки језик

note: name for sh85071926
en: Kenga language
sr: кенгешки језик

note: name for sh85071989
en: Dongola-Kenuz dialect
sr: донгола-кенушки дијалект

note: name for sh85072053
en: Kerinci language
sr: керинсишки језик

note: name for sh85072109
en: Kewa language
sr: кевски језик

note: name for sh85072140
en: Khakass language
sr: какашки језик

note: name for sh85072146
en: Khalaj language
sr: калајски језик

note: name for sh85072147
en: Khaling language
sr: калиншки језик

note: name for sh85072148
en: Khalkha dialect
sr: калкашки дијалект

note: name for sh85072151
en: Kham language
sr: камски језик

note: name for sh85072152
en: Kham language (Nepal)
sr: камски језик (Непал)

note: name for sh85072154
en: Khamti language
sr: камтишки језик

note: name for sh85072162
en: Khanty language
sr: кантишки језик

note: name for sh85072188
en: Khayasa language
sr: кајасашки језик

note: name for sh85072195
en: Khezha language
sr: кезашки језик

note: name for sh85072199
en: Khinalugh language
sr: киналушки језик

note: name for sh85072214
en: Khoikhoi language
sr: коикоински језик

note: name for sh85072223
en: Khuf dialect
sr: куфски дијалект

note: name for sh85072226
en: Khün language
sr: кунски језик

note: name for sh85072498
en: Kipchak language
sr: кипчешки језик

note: name for sh85072501
en: Kipsikis dialect
sr: кипсикишки дијалект

note: name for sh85072516
en: Kyrgyz language
sr: киргишки језик

note: name for sh85072526
en: Kiriwinian language
sr: киривински језик

note: name for sh85072600
en: Kiwai languages
sr: кивајски језици

note: name for sh85072760
en: Kobon language
sr: кобонски језик

note: name for sh85072773
en: Kodagu language
sr: кодагушки језик

note: name for sh85072787
en: Kogai language
sr: когајски језик

note: name for sh85072798
en: Koibalian dialect
sr: коибалијски дијалект

note: name for sh85072824
en: Kolami language
sr: коламски језик

note: name for sh85072857
en: Komba language
sr: комбски језик

note: name for sh85072861
en: Komi language
sr: комски језик

note: name for sh85072863
en: Komi-Permyak dialect
sr: комско-пермјашки дијалект

note: name for sh85072868
en: Komi-Yazʾva dialect
sr: комско-јаз'вашки дијалект

note: name for sh85072890
en: Konda language
sr: кондски језик

note: name for sh85072891
en: Kondjo dialect
sr: кондџшки дијалект

note: name for sh85072932
en: Konyak language
sr: конјашки језик

note: name for sh85072950
en: Koraga language
sr: корашки језик

note: name for sh85072998
en: Korana language
sr: корански језик

note: name for sh85073002
en: Korape language
sr: корапски језик

note: name for sh85073088
en: Korean language
sr: корејски језик

note: name for sh85073168
en: Kosena dialect
sr: козенски дијалект

note: name for sh85073192
en: Kota language (India)
sr: котски језик (Индија)

note: name for sh85073212
en: Koya language
sr: којски језик

note: name for sh85073272
en: Gbaya language (Central Sudanic)
sr: гбајски језик (средње-судански)

note: name for sh85073344
en: Tolai language
sr: толајски језик

note: name for sh85073348
en: Kubachi dialect
sr: кубачки дијалект

note: name for sh85073375
en: Kui language (Dravidian)
sr: кујски језик (дравидски)

note: name for sh85073386
en: Angan languages
sr: ангански језици

note: name for sh85073409
en: Kulung language (Kiranti)
sr: кулуншки језик (кирантски)

note: name for sh85073430
en: Kumyk language
sr: кумишки језик

note: name for sh85073435
en: Kunama language
sr: кунамски језик

note: name for sh85073444
en: Kunimaipa language
sr: кунимаипски језик

note: name for sh85073463
en: Kurdish language
sr: курдски језик

note: name for sh85073488
en: Kurukh language
sr: курукшки језик

note: name for sh85073496
en: Kosraean language
sr: косраејски језик

note: name for sh85073503
en: Kusunda language
sr: кусундски језик

note: name for sh85073521
en: Kuvi language
sr: кувски језик

note: name for sh85073536
en: Kwaio language
sr: квајошки језик

note: name for sh85073553
en: Kwerba language
sr: квербски језик

note: name for sh85073880
en: Ladakhi language
sr: ладакишки језик

note: name for sh85073893
en: Ladino language
sr: ладински језик

note: name for sh85073981
en: Lahu language
sr: лахушки језик

note: name for sh85073994
en: Lak language
sr: лакшки језик

note: name for sh85074149
en: Lakher language
sr: лакхерски језик

note: name for sh85074270
en: Lampung language
sr: лампуншки језик

note: name for sh85074505
en: Lango language (Uganda)
sr: лангоски језик (Уганда)

note: name for sh85074607
en: Occitan language
sr: окситански језик

note: name for sh85074644
en: Lao language
sr: лаоски језик

note: name for sh85074670
en: Sami language
sr: самски језик

note: name for sh85074944
en: Latin language
sr: латински језик

note: name for sh85074998
en: Lotuko language
sr: лотукски језик

note: name for sh85075013
en: Latvian language
sr: летонски језик

note: name for sh85075410
en: Laz language
sr: лаз језик

note: name for sh85075971
en: Lenakel dialect
sr: ленакелски дијалект

note: name for sh85076258
en: Leuangiua language
sr: леуангјуски језик

note: name for sh85076373
en: Lezgian language
sr: лежгјански језик

note: name for sh85076381
en: Lhomi language
sr: ломски језик

note: name for sh85076382
en: Lhota language
sr: лотски језик

note: name for sh85077000
en: Limbu language
sr: лимпшки језик

note: name for sh85077471
en: Lisu language
sr: лижки језик

note: name for sh85077647
en: Lithuanian language
sr: литвански језик

note: name for sh85077822
en: Livonian language
sr: ливонски језик

note: name for sh85077829
en: Liangmai Naga language
sr: лјангмајски-нагошки језик

note: name for sh85078094
en: Lugbara language
sr: лугбарски језик

note: name for sh85078169
en: Yi language
sr: јишки језик

note: name for sh85078170
en: Loloish languages
sr: лолоишки језици

note: name for sh85078314
en: Lonwolwol dialect
sr: лонволволски дијалект

note: name for sh85078636
en: Low German language
sr: доње-немачки језик

note: name for sh85078752
en: Ludic dialect
sr: лудски дијалект

note: name for sh85078850
en: Lunambe dialect
sr: лунамбски дијалект

note: name for sh85078929
en: Luo language (Kenya and Tanzania)
sr: луошки језик (Кенија и Танзанија)

note: name for sh85078962
en: Lusi language
sr: лузишки језик

note: name for sh85079044
en: Luwian language
sr: лувјански језик

note: name for sh85079066
en: Lwo language (South Sudan)
sr: лвошки језик (Јужни Судан)

note: name for sh85079082
en: Lycian language
sr: ликијски језик

note: name for sh85079103
en: Lydian language
sr: лидијски језик

note: name for sh85079224
en: Maanyan language
sr: маанјански језик

note: name for sh85079229
en: Maba language
sr: мабски језик

note: name for sh85079231
en: Maban language
sr: мабански језик

note: name for sh85079236
en: Kala Lagaw Ya language
sr: калско-лагавско-јашки језик

note: name for sh85079237
en: Mabuso languages
sr: мабушки језици

note: name for sh85079285
en: Macedonian language (Ancient)
sr: македонски језик (стари)

note: name for sh85079527
en: Maʾdi language (Uganda and South Sudan)
sr: ма'дишки језик (Уганда и Јужни Судан)

note: name for sh85079555
en: Madurese language
sr: мадурешки језик

note: name for sh85079573
en: Magar language
sr: магашки језик

note: name for sh85079603
en: Magi language (Southern Highlands Province, Papua New Guinea)
sr: магишки језик (Јужна планинска област, Папуа Нова Гвинеја)

note: name for sh85079631
en: Magindanao language
sr: магиндански језик

note: name for sh85079894
en: Mailu language
sr: маилски језик

note: name for sh85079963
en: Majingai dialect
sr: маџингајски дијалект

note: name for sh85079988
en: Makasar language
sr: макасарски језик

note: name for sh85080023
en: Malagasy language
sr: малагашки језик

note: name for sh85080066
en: Malay language
sr: малајски језик

note: name for sh85080087
en: Malayalam language
sr: малајалски језик

note: name for sh85080100
en: Malayan languages
sr: малајски језици

note: name for sh85080225
en: Malto language
sr: Малтошки језик

note: name for sh85080228
en: To'abaita language
sr: то'абајтски језик

note: name for sh85080247
en: Mamanwa language
sr: маманвски језик

note: name for sh85080290
en: Mamvu language
sr: мамвушки језик

note: name for sh85080369
en: Manam language
sr: манамски језик

note: name for sh85080370
en: Manambu language
sr: манамбушки језик

note: name for sh85080397
en: Manchu language
sr: манчушки језик

note: name for sh85080408
en: Mandailing dialect
sr: мандаилиншки дијалект

note: name for sh85080419
en: Mandar language
sr: мандарски језик

note: name for sh85080423
en: Mandarin dialects
sr: мандарински дијалекти

note: name for sh85080432
en: Mandegusu language
sr: мандегушки језик

note: name for sh85080476
en: Mangaian language
sr: мангајски језик

note: name for sh85080512
en: Mangareva language
sr: мангаревски језик

note: name for sh85080514
en: Mangbetu language
sr: мангбетшки језик

note: name for sh85080517
en: Manggarai language (Indonesia)
sr: мангарајски језик (Индонезија)

note: name for sh85080533
en: Mangyan language
sr: мангиски језик

note: name for sh85080564
en: Manipuri language
sr: манипурски језик

note: name for sh85080606
en: Manobo languages
sr: манобски језици

note: name for sh85080630
en: Mansaka language
sr: мансашки језик

note: name for sh85080633
en: Mansi language
sr: мансишки језик

note: name for sh85080718
en: Manuscripts, Greek
sr: рукописи, грчки

note: name for sh85080734
en: Manuscripts, Latin
sr: рукописи, латински

note: name for sh85080783
en: Manuvu language
sr: манувски језик

note: name for sh85080787
en: Manx language
sr: манкски језик

note: name for sh85080809
en: Mao Naga language
sr: мао-нашки језик

note: name for sh85080812
en: Maori language
sr: маорски језик

note: name for sh85080884
en: Mara language (Australia)
sr: марски језик (Аустралија)

note: name for sh85080896
en: Maram language
sr: марамски језик

note: name for sh85080902
en: Maranunggu language
sr: маранунгшки језик

note: name for sh85081070
en: Mari language
sr: маришки језик

note: name for sh85081087
en: Marigl dialect
sr: мариглишки дијалект

note: name for sh85081112
en: Marindinese language
sr: мариндинешки језик

note: name for sh85081291
en: Maring language
sr: мариншки језик

note: name for sh85081409
en: Marquesan language
sr: марквежански језик

note: name for sh85081584
en: Marshallese language
sr: маршалски језик

note: name for sh85081788
en: Maasai language
sr: масајски језик

note: name for sh85081792
en: Masbateno language
sr: масбатенски језик

note: name for sh85081799
en: Masenrempulu languages
sr: масенремпулски језици

note: name for sh85082295
en: Maung language
sr: мауншки језик

note: name for sh85082408
en: Mayapic languages
sr: мајапишки језици

note: name for sh85082465
en: Mbai language (Moissala)
sr: мбајски језик (Моисала)

note: name for sh85082832
en: Median language
sr: медијски језик

note: name for sh85083242
en: Medlpa language
sr: медлпашки језик

note: name for sh85083317
en: Megeb dialect
sr: мегебски дијалект

note: name for sh85083372
en: Melanesian languages
sr: меланезијски језици

note: name for sh85083402
en: Mele-Fila language
sr: меле-филски језик

note: name for sh85083406
en: Melebuganon language
sr: мелебугански језик

note: name for sh85083721
en: Mentawai language
sr: ментавајски језик

note: name for sh85083973
en: Messapic language
sr: месапишки језик

note: name for sh85084657
en: Mian language
sr: мијски језик

note: name for sh85084873
en: Micronesian languages
sr: мокронежански језици

note: name for sh85085090
en: Mikir language
sr: микирски језик

note: name for sh85085108
en: Milang language
sr: миланшки језик

note: name for sh85085463
en: Bai language (China)
sr: бајски језик (Кина)

note: name for sh85085475
en: Minangkabau language
sr: минангкабаски језик

note: name for sh85085637
en: Mingrelian language
sr: мингрелски језик

note: name for sh85085948
en: Mirandese dialect
sr: мирандешки дијалект

note: name for sh85085988
en: Mishar dialect
sr: мишарски дијалект

note: name for sh85085993
en: Mishmi language
sr: мишмијски језик

note: name for sh85085996
en: Misima language
sr: мисимски језик

note: name for sh85085997
en: Misima-Panayati language
sr: мисимско-панаиатски језик

note: name for sh85086485
en: Moghol language
sr: моголски језик

note: name for sh85086533
en: Mokilese language
sr: мокилешки језик

note: name for sh85086534
en: Moklum dialect
sr: моклумски дијалект

note: name for sh85086537
en: Moksha dialect
sr: мокшки дијалект

note: name for sh85086551
en: Moldovan dialect
sr: молдавијски дијалект

note: name for sh85086824
en: Mongolian language
sr: монголски језик

note: name for sh85086827
en: Mongolian languages
sr: монголски језици

note: name for sh85086840
en: Mongour language
sr: монгоурски језик

note: name for sh85086885
en: Mono-Alu language
sr: моно-алушки језик

note: name for sh85086986
en: Monpa language
sr: монпски језик

note: name for sh85087085
en: Monumbo language
sr: монумбски језик

note: name for sh85087237
en: Mordvin language
sr: мордвишки језик

note: name for sh85087267
en: Mori language
sr: морски језик

note: name for sh85087406
en: Mortlockese language
sr: мортлокешки језик

note: name for sh85087413
en: Moru language
sr: морушки језик

note: name for sh85087466
en: Naxi language
sr: наксишки језик

note: name for sh85087501
en: Mota language
sr: мотски језик

note: name for sh85087704
en: Motu language
sr: мотушки језик

note: name for sh85087781
en: Mountain Koiari language
sr: планинско-којарски језик

note: name for sh85088260
en: Muduva dialect
sr: мудувски дијалект

note: name for sh85088293
en: Mukawa language
sr: мукавски језик

note: name for sh85088299
en: Mukri dialect
sr: мукришки дијалект

note: name for sh85088335
en: Malak Malak language
sr: малашко-малашки језик

note: name for sh85088505
en: Munji language
sr: мунџишки језик

note: name for sh85088633
en: Murrinhpatha language
sr: муринпатски језик

note: name for sh85088636
en: Murle language
sr: мурлешки језик

note: name for sh85088652
en: Murundi language
sr: мурундски језик

note: name for sh85088654
en: Murut language
sr: мурутски језик

note: name for sh85089155
en: Muyuw language
sr: мујувски језик

note: name for sh85089321
en: Mysian language
sr: мизијски језик

note: name for sh85089474
en: Nabak language
sr: набашки језик

note: name for sh85089475
en: Ibaloi language
sr: ибалојски језик

note: name for sh85089490
en: Naga languages
sr: нагашки језици

note: name for sh85089491
en: Naga Pidgin
sr: нагешки-пиџински

note: name for sh85089559
en: Nakanai language
sr: наканајски језик

note: name for sh85089567
en: Nakh languages
sr: накски језици

note: name for sh85089577
en: Nam language
sr: намски језик

note: name for sh85089581
en: Nama language
sr: намашки језик

note: name for sh85089661
en: Nanai language
sr: нанајски језик

note: name for sh85089671
en: Nandi language
sr: нандски језик

note: name for sh85089672
en: Nandi languages
sr: нандски језици

note: name for sh85089786
en: Napu language
sr: напушки језик

note: name for sh85089789
en: Narak language
sr: нарашки језик

note: name for sh85089865
en: Narrinyeri language
sr: наринјерски језик

note: name for sh85089892
en: Nasioi language
sr: насиојски језик

note: name for sh85090323
en: Nauruan language
sr: науруешки језик

note: name for sh85090485
en: Ndu languages
sr: ндушки језици

note: name for sh85090719
en: Nemi language
sr: немијски језик

note: name for sh85090731
en: Kumak language
sr: кумашки језик

note: name for sh85090732
en: Nenets language
sr: ненетски језик

note: name for sh85090733
en: Nengone language
sr: ненгонски језик

note: name for sh85091532
en: Newari language
sr: неварски језик

note: name for sh85091657
en: Ngaanyatjarra language
sr: нганјатџарски језик

note: name for sh85091658
en: Ngada language
sr: нгадски језик

note: name for sh85091661
en: Ngaju language
sr: нгаџушки језик

note: name for sh85091662
en: Ngadju language (Australia)
sr: нгадџински језик (Аустралија)

note: name for sh85091664
en: Ngalakan language
sr: нгалакски језик

note: name for sh85091666
en: Nganasan language
sr: нганаски језик

note: name for sh85091668
en: Ngandi language
sr: нгандски језик

note: name for sh85091670
en: Ngarinyin language
sr: нгаринјински језик

note: name for sh85091671
en: Ngarluma language
sr: нгалумски језик

note: name for sh85091681
en: Nggerikudi language
sr: нгерикудски језик

note: name for sh85091690
en: Nguna language
sr: нгунски језик

note: name for sh85091709
en: Nias language
sr: нијашки језик

note: name for sh85091929
en: Nii language
sr: ниијски језик

note: name for sh85091957
en: Nilo-Hamitic languages
sr: нилско-хамитски језици

note: name for sh85091962
en: Nilotic languages
sr: нилотишки језици

note: name for sh85091970
en: Nimboran language
sr: нимборски језик

note: name for sh85092100
en: Niuean language
sr: нијуешки језик

note: name for sh85092159
en: Nocte language
sr: ноктски језик

note: name for sh85092174
en: Nogai language
sr: ногаски језик

note: name for sh85092176
en: Nogugu language
sr: ногушки језик

note: name for sh85092437
en: Norn language
sr: норнски језик

note: name for sh85092542
en: Northern Altai language
sr: северно-алтајски језик

note: name for sh85092567
en: Northern Min dialects
sr: северно-мински дијалекти

note: name for sh85092574
en: Northern Thai language
sr: северно-тајски језик

note: name for sh85092722
en: Norwegian language
sr: норвешки језик

note: name for sh85092723
en: Norwegian language (Nynorsk)
sr: норвешки језик (ниноршки)

note: name for sh85092825
en: Notu language
sr: нотушки језик

note: name for sh85092937
en: Nubian languages
sr: нубијски језици

note: name for sh85093181
en: Nuer language
sr: нуерски језик

note: name for sh85093183
en: Numfor language
sr: нумфорски језик

note: name for sh85093190
en: Nukuoro language
sr: нукуорски језик

note: name for sh85093279
en: Nung language
sr: нуншки језик

note: name for sh85093282
en: Nunggubuyu language
sr: нунгубујски језик

note: name for sh85093495
en: Nyangumarta language
sr: њангумартски језик

note: name for sh85093550
en: Nyunga dialects
sr: њунншки дијалекти

note: name for sh85093616
en: Ob-Ugric languages
sr: об-угарски језици

note: name for sh85093922
en: Oceanic languages
sr: океанијски језици

note: name for sh85094235
en: Ogan dialect
sr: огски дијалект

note: name for sh85094247
en: Oghuz language
sr: огушки језик

note: name for sh85094425
en: Oirat language
sr: ојратски језик

note: name for sh85094489
en: Oksapmin language
sr: оксапмински језик

note: name for sh85094550
en: Old Norse language
sr: старо-норшки језик

note: name for sh85094559
en: Old Persian language
sr: старо-персијски језик

note: name for sh85094570
en: Old Turkic language
sr: старо-турски језик

note: name for sh85094637
en: Olo language
sr: олошки језик

note: name for sh85094638
en: Olonets dialect
sr: олонетски дијалект

note: name for sh85095408
en: Ordos dialect
sr: ордошки дијалект

note: name for sh85095733
en: Oroch language
sr: орочшки језик

note: name for sh85095736
en: Oroqen language
sr: орокенски језик

note: name for sh85095741
en: Orok language
sr: орошки језик

note: name for sh85095742
en: Orokaiva language
sr: орокајвски језик

note: name for sh85095743
en: Orokolo language
sr: ороколски језик

note: name for sh85095945
en: Ossetic language
sr: осетички језик

note: name for sh85096409
en: Paama language
sr: паамски језик

note: name for sh85096544
en: Padang dialect
sr: паданшки дијалект

note: name for sh85096605
en: Pahri dialect
sr: паријски дијалект

note: name for sh85096611
en: Paici language
sr: паићки језик

note: name for sh85096908
en: Pala language
sr: палски језик

note: name for sh85096957
en: Palaic language
sr: палаички језик

note: name for sh85096982
en: Palauan language
sr: палаушки језик

note: name for sh85096986
en: Palawanic languages
sr: палавијски језици

note: name for sh85096987
en: Palawano language
sr: палавански језик

note: name for sh85097195
en: Pali language
sr: палски језик

note: name for sh85097275
en: Pamir languages
sr: памирски језици

note: name for sh85097283
en: Pampanga language
sr: пампански језик

note: name for sh85097359
en: Panayati language
sr: панајатски језик

note: name for sh85097431
en: Pangasinan language
sr: пангасински језик

note: name for sh85097521
en: Bonan language
sr: бонански језик

note: name for sh85098027
en: Päri language (South Sudan)
sr: паришки језиц (Јужни Судан)

note: name for sh85098093
en: Parji language
sr: парџишки језик

note: name for sh85098666
en: Patep language
sr: патепски језик

note: name for sh85098882
en: Pawaian language
sr: павајански језик

note: name for sh85099395
en: Pengo language
sr: пенгошки језик

note: name for sh85099990
en: Permic languages
sr: пермски језици

note: name for sh85100070
en: Persian language
sr: персијски језик

note: name for sh85100313
en: Petats language
sr: петатски језик

note: name for sh85100756
en: Philippine languages
sr: филипински језици

note: name for sh85101048
en: Phom language
sr: фомски језик

note: name for sh85101444
en: Phrygian language
sr: фригијски језик

note: name for sh85101462
en: Phu Thai language
sr: фу-тајски језик

note: name for sh85102281
en: Pintupi dialect
sr: пинтупски дијалект

note: name for sh85102504
en: Pitjantjatjara language
sr: питјантјатјарски језик

note: name for sh85103647
en: Pochury language
sr: почуришки језик

note: name for sh85104690
en: Polynesian languages
sr: полинезијски језици

note: name for sh85104776
en: Pohnpeian language
sr: понпејски језик

note: name for sh85105054
en: Port Sandwich language
sr: порт-сендвички језик

note: name for sh85105344
en: Portuguese language
sr: португалски језик

note: name for sh85107743
en: Proto-Austro-Thai language
sr: прото-аустрало-тајски језик

note: name for sh85107744
en: Proto-Austronesian language
sr: прото-аустронежански језик

note: name for sh85107747
en: Proto-Celtic language
sr: прото-келтски језик

note: name for sh85107749
en: Proto-Circassian language
sr: прото-ћиркасијски језик

note: name for sh85107752
en: Proto-Indo-European language
sr: прото-индо-европски језик

note: name for sh85107753
en: Proto-Lolo-Burmese language
sr: прото-лолско-бурмански језик

note: name for sh85107754
en: Proto-Loloish language
sr: прото-лолојски језик

note: name for sh85107755
en: Proto-Malayan language
sr: прото-малајски језик

note: name for sh85107757
en: Proto-Mongolian language
sr: прото-монголски језик

note: name for sh85107759
en: Proto-Oceanic language
sr: прото-океанијски језик

note: name for sh85107760
en: Proto-Palawanic language
sr: прото-палавански језик

note: name for sh85107761
en: Proto-Polynesian language
sr: прото-полинезијски језик

note: name for sh85107767
en: Proto-Tai language
sr: прото-тајски језик

note: name for sh85107831
en: Provençal language
sr: провансалски језик

note: name for sh85108100
en: Prussian language
sr: пруски језик

note: name for sh85108601
en: Bouyei language
sr: боујејски језик

note: name for sh85109048
en: Puluwat language
sr: пулуватски језик

note: name for sh85109158
en: Purari language
sr: пурарски језик

note: name for sh85109230
en: Pushto language
sr: пуштски језик

note: name for sh85109262
en: Pwo Karen language
sr: пво-каренски језик

note: name for sh85110213
en: Rabha language
sr: рабаски језик

note: name for sh85110329
en: Rade language
sr: радешки језик

note: name for sh85110829
en: Raeto-Romance language
sr: рето-цигански језик

note: name for sh85110858
en: Rai Coast languages
sr: рајско-обалски језици

note: name for sh85111393
en: Rao language
sr: раоски језик

note: name for sh85111401
en: Rapanui language
sr: рапануински језик

note: name for sh85111471
en: Rarotongan language
sr: раротонгашки језик

note: name for sh85112851
en: Rengma language
sr: ренгмански језик

note: name for sh85112857
en: Rennellese language
sr: ренелешки језик

note: name for sh85114208
en: Ritharrngu language
sr: ритарнгушки језик

note: name for sh85114953
en: Romance languages
sr: цигански језици

note: name for sh85115036
en: Romanian language
sr: румунски језик

note: name for sh85115308
en: Rongmei dialect
sr: ронгмејски дијалект

note: name for sh85115394
en: Roro language (New Guinea)
sr: рорски језик (Нова Гвинеја)

note: name for sh85115453
en: Roshan dialect
sr: рошки дијалект

note: name for sh85115504
en: Rotokas language
sr: ротокашки језик

note: name for sh85115516
en: Roti language
sr: ротски језик

note: name for sh85115520
en: Rotuman language
sr: ротумски језик

note: name for sh85115558
en: Roviana language
sr: ровјански језик

note: name for sh85115798
en: Rukai languages
sr: рукајски језици

note: name for sh85116103
en: Rutul language
sr: рутулски језик

note: name for sh85116157
en: Saa language
sr: саашки језик

note: name for sh85116194
en: Saberi language
sr: саберски језик

note: name for sh85116645
en: Saiva Vellala dialect
sr: сајва-велалски дијалект

note: name for sh85116653
en: Sakalava dialect
sr: сакалавски дијалект

note: name for sh85116659
en: Sakau language
sr: сакауски језик

note: name for sh85116698
en: Salar language
sr: саларски језик

note: name for sh85116985
en: Sama languages
sr: самански језици

note: name for sh85117005
en: Waray language
sr: варајски језик

note: name for sh85117010
en: Sambali language
sr: самбалски језик

note: name for sh85117030
en: Samo language (Western Province, Papua New Guinea)
sr: самошки језик (Западна област, Папуа Нова Гвинеја)

note: name for sh85117034
en: Samoan language
sr: самоански језик

note: name for sh85117046
en: Samoyedic languages
sr: самоједички језици

note: name for sh85117129
en: San languages
sr: сански језици

note: name for sh85117218
en: Sandawe language
sr: сандавски језик

note: name for sh85117264
en: Sangil language
sr: сангилски језик

note: name for sh85117267
en: Sangtam language
sr: сангтамски језик

note: name for sh85117331
en: Sanskrit language
sr: санскритски језик

note: name for sh85117471
en: Sara languages
sr: сарашки језици

note: name for sh85117551
en: Sardinian language
sr: сардинијски језик

note: name for sh85117566
en: Sarikoli dialect
sr: сариколски дијалект

note: name for sh85117594
en: Sart dialect
sr: сартски дијалект

note: name for sh85117607
en: Sasak language
sr: сасашки језик

note: name for sh85117963
en: Scandinavian languages
sr: скандинавски језици

note: name for sh85118883
en: Scots language
sr: шкотски језик

note: name for sh85119706
en: Selepet language
sr: селепетски језик

note: name for sh85119814
en: Selkup language
sr: селкупски језик

note: name for sh85119863
en: Sema language
sr: семашки језик

note: name for sh85119885
en: Semendo dialect
sr: семендски дијалект

note: name for sh85120060
en: Sentani language
sr: сентански језик

note: name for sh85120159
en: Serawai language
sr: серавајски језик

note: name for sh85120762
en: Sgaw Karen language
sr: згавско-каренски језик

note: name for sh85121100
en: Shan language
sr: шански језик

note: name for sh85121313
en: Shelta
sr: шелтски

note: name for sh85121374
en: Sherpa language
sr: шерпски језик

note: name for sh85121441
en: Shilluk language
sr: шилучки језик

note: name for sh85121786
en: Shor language
sr: шорски језик

note: name for sh85122160
en: Shughni language
sr: шугниски језик

note: name for sh85122195
en: Siane language
sr: сјански језик

note: name for sh85122384
en: Sigi language
sr: сигијски језик

note: name for sh85122711
en: Simelungun dialect
sr: симелунгунски дијалект

note: name for sh85122717
en: Simeulue language
sr: симеулујски језик

note: name for sh85122756
en: Simte language
sr: симтски језик

note: name for sh85122986
en: Siroi language
sr: сиројски језик

note: name for sh85123000
en: Sissano language
sr: сисански језик

note: name for sh85123061
en: Siwai language
sr: сивајски језик

note: name for sh85123074
en: Siyin language
sr: сијински језик

note: name for sh85123361
en: Slavic languages
sr: словенски језици

note: name for sh85123835
en: Sobojo language
sr: собојошки језик

note: name for sh85124662
en: Soliga dialect
sr: солигански дијалект

note: name for sh85124716
en: Solon dialect
sr: солонски дијалект

note: name for sh85125039
en: Songhai language
sr: сонгхај језик

note: name for sh85125270
en: Sonsorol-Tobi language
sr: сонсоролско-тобијски језик

note: name for sh85125337
en: Sotang Kura dialect
sr: сотаншко-курашки дијалект

note: name for sh85125622
en: Southern Min dialects
sr: јужно-мински дијалекти

note: name for sh85125668
en: Southern Thai language
sr: јужно-тајски језик

note: name for sh85126261
en: Spanish language
sr: шпански језик

note: name for sh85128241
en: Stoichedon inscriptions
sr: стоичедонски посветни

note: name for sh85129399
en: Suau language
sr: суаушки језик

note: name for sh85129402
en: Subanun language
sr: субанунски језик

note: name for sh85129627
en: Suena language
sr: суенски језик

note: name for sh85130302
en: Suk language
sr: сукски језик

note: name for sh85130400
en: Sulu language
sr: сулушки језик

note: name for sh85130410
en: Sumba language
sr: сумбски језик

note: name for sh85130508
en: Sundanese language
sr: сунданешки језик

note: name for sh85130567
en: Sunwar language
sr: сунварски језик

note: name for sh85130933
en: Svan language
sr: свански језик

note: name for sh85131135
en: Swedish language
sr: шведски језик

note: name for sh85131779
en: Tabasaran language
sr: табасарски језик

note: name for sh85131896
en: Tagakaolo language
sr: тагакаолошки језик

note: name for sh85131901
en: Tagalog language
sr: тагалошки језик

note: name for sh85131908
en: Tagbanua language
sr: тагбанујски језик

note: name for sh85131922
en: Tahitian language
sr: тахићански језик

note: name for sh85131965
en: Tairora language
sr: тајрорски језик

note: name for sh85132011
en: Taiwan languages
sr: тајвански језици

note: name for sh85132023
en: Tajik language
sr: таџишки језик

note: name for sh85132150
en: Talysh language
sr: талишки језик

note: name for sh85132160
en: Tamang language
sr: таманшки језик

note: name for sh85132190
en: Tamil language
sr: тамилски језик

note: name for sh85132260
en: Tanga language (Tanga Islands)
sr: тангански језик (Танга острва)

note: name for sh85132270
en: Tangkhul language
sr: тангкулски језик

note: name for sh85132278
en: Tangsa language
sr: тангсански језик

note: name for sh85132282
en: Tangut language
sr: тангутски језик

note: name for sh85132320
en: Tanna language
sr: танашки језик

note: name for sh85132405
en: Tapanta dialect
sr: тапантски дијалект

note: name for sh85132467
en: Digaro language
sr: дигарски језик

note: name for sh85132727
en: Tasmanian languages
sr: тасманијски језици

note: name for sh85132738
en: Tat language
sr: татски језик

note: name for sh85132743
en: Tatar language
sr: татарски језик

note: name for sh85132794
en: Tausug language
sr: таусушки језик

note: name for sh85132903
en: Tày Nùng language
sr: таи-нуншки језик

note: name for sh85132906
en: Atayal language
sr: атајалски језик

note: name for sh85132918
en: Tboli language
sr: тболски језик

note: name for sh85133196
en: Tedaga language
sr: тедашки језик

note: name for sh85133667
en: Telugu language
sr: телушки језик

note: name for sh85133669
en: Merolu dialect
sr: меролушки дијалект

note: name for sh85133956
en: Teop language
sr: теопски језик

note: name for sh85134134
en: Teso language
sr: тезошки језик

note: name for sh85134232
en: Tetum language
sr: тетумски језик

note: name for sh85134235
en: Teuso languages
sr: теужански језици

note: name for sh85134422
en: Thādo language
sr: тадошки језик

note: name for sh85134429
en: Thai language
sr: тајландски језик

note: name for sh85134461
en: Thakali language
sr: такалски језик

note: name for sh85134495
en: Dhungutti language
sr: дунгутски језик

note: name for sh85134920
en: Tho language
sr: тојски језик

note: name for sh85134998
en: Thracian language
sr: трачански језик

note: name for sh85135106
en: Thulung language
sr: тулуншки језик

note: name for sh85135224
en: Tibetan language
sr: тибетски језик

note: name for sh85135233
en: Tibeto-Burman languages
sr: тибетско-бурмански језици

note: name for sh85135285
en: Tidong dialects
sr: тидоншки дијалекти

note: name for sh85135306
en: Tifal language
sr: тифалски језик

note: name for sh85135308
en: Tigak language
sr: тигашки језик

note: name for sh85135464
en: Timor language
sr: тиморски језик

note: name for sh85135520
en: Tinggian language
sr: тингјански језик

note: name for sh85135558
en: Kok Borok language
sr: кок-борошки језик

note: name for sh85135578
en: Tiruray language
sr: тирурајски језик

note: name for sh85135672
en: Tiwi language (Australia)
sr: тивијски језик (Аустралија)

note: name for sh85135700
en: Toaripi language
sr: тоарипијски језик

note: name for sh85135705
en: Toba-Batak dialect
sr: тоба-батачки дијалект

note: name for sh85135754
en: Tobelo language
sr: тобелошки језик

note: name for sh85135774
en: Toda language (India)
sr: тодашки језик (Индија)

note: name for sh85135787
en: Tofa language (Irkutskai︠a︡ oblastʹ, Russia)
sr: тофски језик (Иркутска област, Русија)

note: name for sh85135845
en: Tokharian language
sr: токаријски језик

note: name for sh85135968
en: Tondano language
sr: тондански језик

note: name for sh85135982
en: Tongan language
sr: тонгански језик

note: name for sh85136093
en: Toposa language
sr: топожански језик

note: name for sh85136114
en: Torgut dialect
sr: торгутски дијалект

note: name for sh85136211
en: Tosu language
sr: тосушки језик

note: name for sh85138170
en: Chuukese language
sr: чукешки језик

note: name for sh85138307
en: Tsakhur language
sr: цакурски језик

note: name for sh85138323
en: Tsimihety dialect
sr: цимиетски дијалект

note: name for sh85138335
en: Tsou language
sr: цоушки језик

note: name for sh85138336
en: Tsouic languages
sr: цоуички језици

note: name for sh85138364
en: Tuamotuan language
sr: туамотунски језик

note: name for sh85138461
en: Tubetube language
sr: тубетубски језик

note: name for sh85138534
en: Tulu language
sr: тулушки језик

note: name for sh85138538
en: Tulung language
sr: тулуншки језик

note: name for sh85138597
en: Dongxiang language
sr: донгксјаншки језик

note: name for sh85138632
en: Tungus-Manchu languages
sr: тунгуско-манчушки језици

note: name for sh85138782
en: Turkana language
sr: туркански језик

note: name for sh85138864
en: Turkic languages
sr: туркишки језици

note: name for sh85138865
en: Turkic languages, Northeast
sr: туркишки језици, североисточни

note: name for sh85138866
en: Turkic languages, Northwest
sr: туркишки језици, северозападни

note: name for sh85138867
en: Turkic languages, Southeast
sr: туркишки језици, југоисточни

note: name for sh85138868
en: Turkic languages, Southwest
sr: туркишки језици, југозападни

note: name for sh85138883
en: Turkish language
sr: турски језик

note: name for sh85138907
en: Turkmen language
sr: туркменски језик

note: name for sh85138999
en: Tuvaluan language
sr: тувалуански језик

note: name for sh85139000
en: Tuvinian language
sr: тувинјански језик

note: name for sh85139236
en: Ubir language
sr: убирски језик

note: name for sh85139238
en: Ubykh language
sr: убикишки језик

note: name for sh85139253
en: Udekhe language
sr: удекешки језик

note: name for sh85139254
en: Udi language
sr: удиски језик

note: name for sh85139255
en: Udmurt language
sr: удмуртски језик

note: name for sh85139266
en: Uduk language
sr: удукски језик

note: name for sh85139267
en: East Uvean language
sr: источно-увешки језик

note: name for sh85139320
en: Uighur language
sr: ујгурски језик

note: name for sh85139425
en: Ulawa language
sr: улавански језик

note: name for sh85139435
en: Ulithi language
sr: улитински језик

note: name for sh85139514
en: Uma language
sr: умашки језик

note: name for sh85141298
en: Urartian language
sr: урартски језик

note: name for sh85141429
en: Uripiv language
sr: урипивски језик

note: name for sh85141573
en: Usarufa language
sr: усаруфански језик

note: name for sh85141661
en: Uzbek language
sr: узбешки језик

note: name for sh85141916
en: Valman language
sr: валмански језик

note: name for sh85142417
en: Vaturanga language
sr: ватурангански језик

note: name for sh85142421
en: Vaudois dialect
sr: ваудоишки дијалект

note: name for sh85142475
en: Vedic language
sr: ведски језик

note: name for sh85142530
en: Vegliote dialect
sr: веглиотски дијалект

note: name for sh85142644
en: Venetic language
sr: венетски језик

note: name for sh85142784
en: Veps language
sr: вепсански језик

note: name for sh85144417
en: Votic language
sr: вотишки језик

note: name for sh85144515
en: Waffa language
sr: вафански језик

note: name for sh85144812
en: Wahgi dialect
sr: вагински дијалект

note: name for sh85144855
en: Wakhi language
sr: вакијски језик

note: name for sh85144860
en: Warlpiri language
sr: варлпиријски језик

note: name for sh85144966
en: Walmajarri language
sr: валмаџаријски језик

note: name for sh85145075
en: Wancho language
sr: ванчошки језик

note: name for sh85145078
en: Wandarang language
sr: вандараншки језик

note: name for sh85145084
en: Wanetsi dialect
sr: ванетсијски дијалект

note: name for sh85145096
en: Wangkumara (Galali) dialect
sr: вангкумарски (галалски) дијалект

note: name for sh85145102
en: Wantoat language
sr: вантоатски језик

note: name for sh85145396
en: Washkuk language
sr: вашкукшки језик

note: name for sh85145401
en: Waskia language
sr: васкјански језик

note: name for sh85145893
en: Wedau language
sr: ведаушки језик

note: name for sh85146070
en: Welsh language
sr: велшки језик

note: name for sh85146115
en: Were language
sr: верешки језик

note: name for sh85146212
en: West Makian language
sr: западно-макјански језик

note: name for sh85146252
en: Western Desert languages
sr: западно-сахарски језици

note: name for sh85146336
en: Wewewa dialect
sr: вевевајски дијалект

note: name for sh85146520
en: White Tai language
sr: бело-тајски језик

note: name for sh85146646
en: Wik-Mungkan language
sr: вик-мунгкански језик

note: name for sh85147087
en: Wiru language
sr: вирушки језик

note: name for sh85147210
en: Woisika language
sr: воисикашки језик

note: name for sh85147211
en: Wojokeso dialect
sr: војокесошки дијалект

note: name for sh85147216
en: Woleaian language
sr: волеајански језик

note: name for sh85147243
en: Wolio language
sr: волиошки језик

note: name for sh85147779
en: Wongaibon language
sr: вонгаибонски језик

note: name for sh85148559
en: Worora language
sr: ворорански језик

note: name for sh85148669
en: Wu dialects
sr: вујски дијалекти

note: name for sh85148840
en: !Xõ language
sr: ксошки језик

note: name for sh85148843
en: Ju/'hoan language
sr: ју/'хошки језик

note: name for sh85148884
en: Yabiyufa language
sr: јабијуфански језик

note: name for sh85148903
en: Yagaria language
sr: јагариашки језик

note: name for sh85148905
en: Yaghnobi language
sr: јагнобијски језик

note: name for sh85148918
en: Yakan language
sr: јакански језик

note: name for sh85148937
en: Yakut language
sr: јакутски језик

note: name for sh85148974
en: Yami language
sr: јамиски језик

note: name for sh85148990
en: Yangoru dialect
sr: јангорушки дијалект

note: name for sh85149012
en: Yapese language
sr: јапешки језик

note: name for sh85149018
en: Yareba language
sr: јаребански језик

note: name for sh85149051
en: Yazghulami language
sr: јазгуламијски језик

note: name for sh85149107
en: Yellow Uighur language
sr: жуто-ујгурски језик

note: name for sh85149133
en: Yessan-Mayo language
sr: јесанско-мајошки језик

note: name for sh85149156
en: Yidiny language
sr: јидинишки језик

note: name for sh85149159
en: Yimchungru language
sr: јимчунгрушки језик

note: name for sh85149417
en: Yualyai language
sr: јуалјаински језик

note: name for sh85149435
en: Yuezhi language
sr: јуезишки језик

note: name for sh85149490
en: Yui language
sr: јуишки језик

note: name for sh85149494
en: Yukaghir language
sr: јукагирски језик

note: name for sh85149504
en: Yulu language
sr: јулушки језик

note: name for sh85149641
en: Zhangzhung language
sr: зангзуншки језик

note: name for sh85149678
en: Zarma dialect
sr: зармашки дијалект

note: name for sh85149692
en: Zebaki dialect
sr: зебакијски дијалект

note: name for sh85149714
en: Zeliang language
sr: зелјаншки језик

note: name for sh85150030
en: Zou dialect
sr: зоуски дијалект

note: name for sh86000177
en: Dolgan language
sr: долгански језик

note: name for sh86001021
en: Bable dialect
sr: баблешки дијалект

note: name for sh86002415
en: Black Tai language
sr: блек-тајски језик

note: name for sh86003330
en: Wororan languages
sr: ворорански језици

note: name for sh86003727
en: Olcha language
sr: олчешки језик

note: name for sh86003945
en: Berik language
sr: беришки језик

note: name for sh86004211
en: Negidal language
sr: негидалски језик

note: name for sh86004221
en: Pattani dialect (India)
sr: патански дијалект (Индија)

note: name for sh86004223
en: Lahuli language
sr: лахулски језик

note: name for sh86004279
en: Tabla language
sr: таблашки језик

note: name for sh86004312
en: Wandamen language
sr: вандаменски језик

note: name for sh86004487
en: Usan language
sr: усански језик

note: name for sh86004582
en: Miju dialect
sr: миџушки дијалект

note: name for sh86004586
en: Ngama dialect
sr: нгамски дијалект

note: name for sh86004587
en: Sara language
sr: сарашки језик

note: name for sh86004912
en: Miji language
sr: миџишки језик

note: name for sh86005099
en: Chahar dialect
sr: чахарски дијалект

note: name for sh86005147
en: Greek Tatar language
sr: грчко-татарски језик

note: name for sh86005267
en: Rejang language (Sumatra, Indonesia)
sr: реџаншки језик (Суматра, Индонезија)

note: name for sh86005679
en: Tai Nüa language
sr: тајско-нуашки језик

note: name for sh86006784
en: Sama Sibutu language
sr: саманско-сибутски језик

note: name for sh86006786
en: Tolaki language
sr: толакијски језик

note: name for sh86006787
en: Suwawa language
sr: сувавски језик

note: name for sh86006808
en: Barangas language
sr: барангашки језик

note: name for sh86007445
en: Bauzi language
sr: баузишки језик

note: name for sh86007514
en: Talaud language
sr: талаудски језик

note: name for sh86007738
en: Sibo language
sr: сибоски језик

note: name for sh86007780
en: Central Subanen dialect
sr: средишње-субански дијалект

note: name for sh86007781
en: Southern Subanen dialect
sr: јужно-субански дијалект

note: name for sh86007782
en: Western Subanon dialect
sr: западно-субанонски дијалект

note: name for sh86007831
en: Attic Greek dialect
sr: атичко-грчки дијалект

note: name for sh86007872
en: Sumbawa language
sr: сумбавски језик

note: name for sh86008121
en: Chambri language
sr: чамбришки језик

note: name for sh86008212
en: Tepera dialect
sr: теперски дијалект

note: name for sh86008213
en: Ternate language
sr: тернатски језик

note: name for sh87000035
en: Gadaba language (Dravidian)
sr: гадабски језик (дравидски)

note: name for sh87000037
en: Kaili language
sr: каилски језик

note: name for sh87000038
en: Toraja languages
sr: торајашки језици

note: name for sh87000093
en: Sulod language
sr: сулодски језик

note: name for sh87000234
en: Sokop language
sr: сокопски језик

note: name for sh87000267
en: Ormuri language
sr: ормурски језик

note: name for sh87000287
en: Padam language
sr: падамски језик

note: name for sh87000318
en: Bolinao dialect
sr: болинајски дијалект

note: name for sh87000355
en: Urak Lawoiʾ language
sr: аурашко-лавој'ски језик

note: name for sh87000375
en: Dusun Deyah dialect
sr: дусунско-дејашки дијалект

note: name for sh87000399
en: Balangingì dialect
sr: балангиншки дијалект

note: name for sh87000507
en: Botolan Sambal dialect
sr: ботолски-самбалски дијалект

note: name for sh87000521
en: Katingan language
sr: кантиншки језик

note: name for sh87000522
en: Kinaray-a language
sr: кинарај-ашки језик

note: name for sh87000528
en: Sangen language
sr: сангенски језик

note: name for sh87000561
en: Toraja language
sr: торајашки језик

note: name for sh87000662
en: Musi dialect
sr: музишки дијалект

note: name for sh87000703
en: Kubuang Tigo Baleh dialect
sr: кубуаншко-тигошко-балешки дијалект

note: name for sh87000798
en: Pattani dialect (Thailand)
sr: патански дијалект (Тајланд)

note: name for sh87000954
en: Batad Ifugao dialect
sr: батадско-ифугаошки дијалект

note: name for sh87000976
en: Toraja Sa'dan language
sr: торајашко-са'дански језик

note: name for sh87001050
en: Deli dialect
sr: делски дијалект

note: name for sh87001060
en: Fasti consulares
sr: службени списи

note: name for sh87001067
en: Pasir dialect
sr: пасирски дијалект

note: name for sh87001266
en: Besemah dialect
sr: бесемашки дијалект

note: name for sh87001276
en: Komering dialect
sr: комериншки дијалект

note: name for sh87001414
en: Siladang dialect
sr: силаданшки дијалект

note: name for sh87001425
en: Lembak Bilide dialect
sr: лембак-билидски дијалект

note: name for sh87001682
en: Sawu language
sr: савуски језик

note: name for sh87001708
en: Tagin language
sr: тагински језик

note: name for sh87001722
en: Sedik language
sr: седички језик

note: name for sh87001847
en: Bolaang Mongondow language
sr: боланшко-монгондовски језик

note: name for sh87001878
en: Imeretian dialect
sr: имеретћански дијалект

note: name for sh87002309
en: Yamdena language
sr: јамденски језик

note: name for sh87002384
en: Ayangan Ifugao dialect
sr: ајанганско-ифугаошки дијалект

note: name for sh87002436
en: Wanʾguri language
sr: ван'гуријски језик

note: name for sh87002571
en: Achang language
sr: ачаншки језик

note: name for sh87002872
en: Khitan language
sr: китански језик

note: name for sh87003107
en: Osing dialect
sr: осиншки дијалект

note: name for sh87003128
en: Ladin dialect
sr: ладински дијалект

note: name for sh87003178
en: Balaesang language
sr: балаесаншки језик

note: name for sh87003179
en: Kubu language
sr: кубушки језик

note: name for sh87003436
en: Bakumpai dialect
sr: бакумпајски дијалект

note: name for sh87003621
en: Rawas dialect
sr: раважански дијалект

note: name for sh87003846
en: Dairi Pakpak dialect
sr: даири-пакпакски дијалект

note: name for sh87003848
en: Atinggola language
sr: антинголски језик

note: name for sh87003881
en: Abujhmaria dialect
sr: абујмаријски дијалект

note: name for sh87003999
en: Alas dialect
sr: алашки језик

note: name for sh87004150
en: Buol language
sr: буолски језик

note: name for sh87004493
en: Muna language
sr: мунски језик

note: name for sh87005171
en: Doric Greek dialect
sr: дорско-грчки дијалект

note: name for sh87005172
en: Ionic Greek dialect
sr: јонско-грчки дијалект

note: name for sh87005173
en: Aeolic Greek dialect
sr: еолско-грчки дијалект

note: name for sh87005872
en: Judeo-Tajik language
sr: јудо-таџишки језик

note: name for sh87006513
en: Tombulu language
sr: томбулски језик

note: name for sh87007005
en: Hani language
sr: ханиски језик

note: name for sh87007198
en: Duna language
sr: дунски језик

note: name for sh87007200
en: Kalam language
sr: каламски језик

note: name for sh87007463
en: Burum language (Papua New Guinea)
sr: бурумски језик (Папуа Нова Гвинеја)

note: name for sh87007472
en: Halopa language
sr: халопски језик

note: name for sh87007478
en: Ramoaaina language
sr: рамоааински језик

note: name for sh87007479
en: Sawos language
sr: савоски језик

note: name for sh87007602
en: Bor language (Lwo)
sr: борски језик (Лво)

note: name for sh87007603
en: Bunama language
sr: бунамски језик

note: name for sh87007613
en: Kurada language
sr: курадски језик

note: name for sh87007666
en: Botlikh language
sr: ботлички језик

note: name for sh87007985
en: Kaiwa language (Papua New Guinea)
sr: каивски језик (Папуа Нова Гвинеја)

note: name for sh87007987
en: Tinputz language
sr: тинпутски језик

note: name for sh88000330
en: Chino language
sr: кински језик

note: name for sh88000337
en: Paiwan language
sr: пајвански језик

note: name for sh88000622
en: Anindilyakwa language
sr: аниндилјаквански језик

note: name for sh88000623
en: Banton language
sr: бантонски језик

note: name for sh88000629
en: Tavara language (Papua New Guinea)
sr: таварски језик (Папуа Нова Гвинеја)

note: name for sh88000696
en: Lopa language
sr: лопски језик

note: name for sh88000725
en: Tokelauan language
sr: токелаушки језик

note: name for sh88001332
en: Jenukuruba dialect
sr: јенукурубски дијалект

note: name for sh88001431
en: Amdo dialect
sr: амдошки језик

note: name for sh88001812
en: Tikopia language
sr: тикопијски језик

note: name for sh88001958
en: Western Yugur language
sr: западно-југурски језик

note: name for sh88003813
en: Northern Roglai dialect
sr: северно-роглајски дијалект

note: name for sh88003814
en: Roglai language
sr: роглајски језик

note: name for sh88004018
en: Nharo language
sr: нарошки језик

note: name for sh88004649
en: Yura languages
sr: јурашки језици

note: name for sh88005094
en: Central Bontoc dialect
sr: централно-бонтошки дијалект

note: name for sh88005110
en: Southern Bontoc dialect
sr: јужно-бонточки дијалект

note: name for sh88005176
en: Eastern Bontoc dialect
sr: источно-бонтошки дијалект

note: name for sh88005185
en: Mahas-Fiyadikka language
sr: махас-фијадикшки језик

note: name for sh88005445
en: Toaripi languages
sr: тоарипијски језици

note: name for sh88005503
en: Tina Sambal dialect
sr: тинаско-самбалски дијалект

note: name for sh88006271
en: Southern Kalinga language
sr: јужно-калиншки језик

note: name for sh88006677
en: Kayu Agung language
sr: кају-агуншки језик

note: name for sh88006803
en: Nakho-Dagestanian languages
sr: нако-дагестански језици

note: name for sh88006810
en: Eastern Ifugao dialect
sr: источно-ифугаошки дијалект

note: name for sh88006898
en: Tuwali dialect
sr: тувалски дијалект

note: name for sh88006899
en: Kiangan Ifugao dialect
sr: кјангско-ифугаошки дијалект

note: name for sh88007010
en: Kuuku Ya'u language
sr: кууку-ја'ушки језик

note: name for sh88007043
en: Umpila language
sr: умпилски језик

note: name for sh88007669
en: Agusan Manobo language
sr: агуско-манобски језик

note: name for sh88007670
en: Ata Manobo language
sr: ата-манобски језик

note: name for sh88007671
en: Cotabato Manobo language
sr: котабато-манобски језик

note: name for sh88007672
en: Ilianen Manobo language
sr: илиански-манобски језик

note: name for sh88007673
en: MatigSalug language
sr: матигсалушки језик

note: name for sh88007674
en: Sarangani Manobo language
sr: саранганско-манобски језик

note: name for sh88007675
en: Western Bukidnon Manobo language
sr: западни букиднонско-манобски језик

note: name for sh88007703
en: Mangarayi language
sr: мангараијски језик

note: name for sh89001103
en: Ulu Terengganu dialect
sr: улу-теренганујски дијалект

note: name for sh89001516
en: Proto-Philippine language
sr: прото-филипински језик

note: name for sh89003354
en: Sahu language
sr: сахушки језик

note: name for sh89004001
en: Kaluli language
sr: калулски језик

note: name for sh89004481
en: Székely dialect
sr: шекелски дијалект

note: name for sh89004656
en: Samburu language
sr: самбуршки језик

note: name for sh89004858
en: Inari Sami dialect
sr: инарско-самски дијалект

note: name for sh89004879
en: Gunian language
sr: гунјански језик

note: name for sh89004880
en: Bunaban languages
sr: бунабански језици

note: name for sh89005040
en: Yerukala dialect
sr: јерукалски дијалект

note: name for sh89005213
en: Finnic languages
sr: фински језици

note: name for sh89005769
en: Mendalam Kayan dialect
sr: мендаламско-кајски дијалект

note: name for sh89006211
en: Southern Khanty dialect
sr: јужно-кантијски дијалект

note: name for sh89006363
en: Merya language
sr: меријски језик

note: name for sh89006379
en: Kildin Sami dialect
sr: килдинско-самски дијалект

note: name for sh89006381
en: Southern Sami dialect
sr: јужно-самски дијалект

note: name for sh89006430
en: Forest Nenets dialect
sr: форест-ненетски

note: name for sh89006527
en: Kumandin dialect
sr: кумандински дијалект

note: name for sh89006579
en: Lashkh dialect
sr: лашки дијалект

note: name for sh89006654
en: Kuman languages
sr: кумски језици

note: name for sh89006659
en: Komodo dialect
sr: комодски дијалект

note: name for sh89006661
en: Sobei language
sr: собејски језик

note: name for sh89006670
en: Orya language
sr: оријски језик

note: name for sh89006817
en: Armeno-Kipchak language
sr: јерменско-кипчашки језик

note: name for sh89006867
en: Chalkandu dialect
sr: чалкандски дијалект

note: name for sh89006981
en: Andi languages
sr: андиски језици

note: name for sh90000034
en: Nuristani languages
sr: нуристански језици

note: name for sh90000035
en: Alu Kurumba language
sr: алу-курумбски језик

note: name for sh90000305
en: Talise language
sr: талижански језик

note: name for sh90001065
en: Berawan language
sr: беравански језик

note: name for sh90002090
en: Enim dialect
sr: енимски дијалект

note: name for sh90002122
en: Ketengban language
sr: кетенгбански језик

note: name for sh90002823
en: Filipino language
sr: филипински језик

note: name for sh90002897
en: Sangir language (Indonesia and Philippines)
sr: сангирски језик (Индонезија и Филипини)

note: name for sh90003765
en: Meratus dialect
sr: мератушки дијалект

note: name for sh90003983
en: Proto-Dravidian language
sr: прото-дравидски језик

note: name for sh90004221
en: Bonai dialect
sr: бонајски дијалект

note: name for sh90004283
en: Tauya language
sr: таујански језик

note: name for sh90004360
en: Northern Khanty dialect
sr: северно-кантиски дијалект

note: name for sh90004399
en: Nenusa-Miangas dialect
sr: ненушко-мјангашки дијалект

note: name for sh90004586
en: Khorezmian Turkic language
sr: корезмијско-турски језик

note: name for sh90004607
en: Teleut dialect
sr: телеутски дијалект

note: name for sh90004650
en: Lopa language (Nepal)
sr: лопски језик (Непал)

note: name for sh90004680
en: Bune Bonda dialect
sr: буне-бондски дијалект

note: name for sh90004794
en: Kalagan language
sr: калагашки језик

note: name for sh90004933
en: Masikoro dialect
sr: масикорски дијалект

note: name for sh90005015
en: Kedang language
sr: кедански језик

note: name for sh90005077
en: Moplah dialect
sr:  језик

note: name for sh90005384
en: Rang Pas language
sr: ранг-пашки језик

note: name for sh90005920
en: Betsimisaraka dialect
sr: бетсимисарашки дијалект

note: name for sh91000530
en: Lower Tanudan Kalinga language
sr: доње-танудско-калиншки језик

note: name for sh91000533
en: Amganad Ifugao dialect
sr: амганадско-ифугаошки језик

note: name for sh91000563
en: Proto-Uralic language
sr: прото-уралски језик

note: name for sh91000920
en: Higaonon dialect
sr: хигаонски дијалект

note: name for sh91001597
en: Northern Kankanay dialect
sr: северно-канканајски дијалект

note: name for sh91001634
en: Carolinian language
sr: каролиншки језик

note: name for sh91002254
en: Yimas language
sr: јимажански језик

note: name for sh91002680
en: Blagar language
sr: благарски језик

note: name for sh91002689
en: Tawoyan language
sr: тавојски језик

note: name for sh91002707
en: Tamuan language
sr: тамујски језик

note: name for sh91002728
en: Pangutaran Sama language
sr: пангутарско-самашки језик

note: name for sh91002765
en: Daa language
sr: даалски језик

note: name for sh91002836
en: Afshar dialect
sr: афшарски језик

note: name for sh91003032
en: Central Sudanic languages
sr: средишње-судански језици

note: name for sh91003035
en: Kayah language
sr: кајашки језик

note: name for sh91003333
en: Tagula language
sr: тагулски језик

note: name for sh91003699
en: Aneme Wake language
sr: анемско-вакски језик

note: name for sh91004188
en: Lungchang dialect
sr: лунгшаншки дијалект

note: name for sh91004245
en: Yir-Yoront language
sr: јир-јоронтски језик

note: name for sh91004273
en: Fordata language
sr: фордатски језик

note: name for sh91004504
en: Sawai language
sr: савајски језик

note: name for sh91004820
en: Yogli dialect
sr: јоглишки дијалект

note: name for sh91004842
en: Sherdukpen language
sr: шердукпски језик

note: name for sh91004875
en: Runga language
sr: рунгашки језик

note: name for sh91005756
en: Māḍiyā-Goṇḍī dialect
sr: мадијаско-гондски дијалект

note: name for sh91006071
en: Lavongai language
sr: лавонгајски језик

note: name for sh91006080
en: Lü language
sr: лушки језик

note: name for sh92000179
en: Logo language
sr: лошки језик

note: name for sh92000635
en: Roma language
sr: ромски језик

note: name for sh92000636
en: Mawasangka dialect
sr: мавасангшки дијалект

note: name for sh92000977
en: Yawa language
sr: јаваски језик

note: name for sh92001345
en: Lintang dialect
sr: линтаншки дијалект

note: name for sh92001382
en: Sikka language
sr: сикајски језик

note: name for sh92001499
en: Folopa language
sr: фолопски језик

note: name for sh92001589
en: Tamiang language
sr: тамјаншки језик

note: name for sh92001622
en: Bayan language
sr: бајански језик

note: name for sh92002105
en: Dampelasa language
sr: дампелашки језик

note: name for sh92002285
en: Purik language
sr: пуришки језик

note: name for sh92003201
en: Kanembu language
sr: канембушки језик

note: name for sh92003203
en: Ngalduku dialect
sr: нгалдушки дијалект

note: name for sh92003270
en: Binongko dialect
sr: бинонгшки дијалект

note: name for sh92003273
en: Tukangbesi language
sr: тукангбешки језик

note: name for sh92003336
en: Saek language
sr: саешки језик

note: name for sh92004082
en: Zaghawa language
sr: загавајски језик

note: name for sh92004537
en: Timbe language
sr: тимбешки језик

note: name for sh92004544
en: Bisorio language
sr: бисориошки језик

note: name for sh92004546
en: Yele language
sr: јелешки језик

note: name for sh92004555
en: Saposa language
sr: сапосашки језик

note: name for sh92004590
en: Mayoyao Ifugao dialect
sr: мајојашко-ифугаошки дијалект

note: name for sh92004591
en: Paranan language
sr: парански језик

note: name for sh92004815
en: Maru language
sr: марушки језик

note: name for sh92004816
en: Moken language
sr: мокенски језик

note: name for sh92004850
en: Bom language
sr: бомски језик

note: name for sh92004855
en: Dedua language
sr: дедуски језик

note: name for sh92004865
en: Kara language (Papua New Guinea)
sr: карски језик (Папуа Нова Гвинеја)

note: name for sh92004867
en: Mandak language
sr: мандашки језик

note: name for sh92004868
en: Mangap language
sr: мангапски језик

note: name for sh92004869
en: Mangseng language
sr: мангсеншки језик

note: name for sh92004870
en: Mugil language
sr: мугилски језик

note: name for sh92004872
en: Kamasau language
sr: камасашки језик

note: name for sh92004873
en: Kongara dialect
sr: конгарски дијалект

note: name for sh92004875
en: Nankina language
sr: нанкински језик

note: name for sh92004882
en: Mufian language
sr: муфјански језик

note: name for sh92004890
en: Sulka language
sr: сулкаски језик

note: name for sh92004893
en: Sursurunga language
sr: сурсуруншки језик

note: name for sh92004895
en: Yuri language
sr: јуришки језик

note: name for sh92004897
en: Banyjima language
sr: баниџимски језик

note: name for sh92004900
en: Baham language
sr: бахамешки језик

note: name for sh92004906
en: Pyu language (Burma)
sr: пјуски језик (Бурма)

note: name for sh92005005
en: Wotu language
sr: вотушки језик

note: name for sh92005014
en: Rangdania dialect
sr: рангданијски дијалект

note: name for sh92005029
en: Ukhrul dialect
sr: укрулски дијалект

note: name for sh92005054
en: Agutaynen language
sr: агутаунски језик

note: name for sh92005083
en: Ayta Anchi Sambal dialect
sr: ајто-анчи-самбалски дијалект

note: name for sh92005116
en: Imbongu language
sr: имбонгушки језик

note: name for sh92005119
en: Miyemu language
sr: мијемски језик

note: name for sh92005134
en: Hua Lisu dialect
sr: хуа-лизушки дијалект

note: name for sh92005149
en: Zeme language
sr: земески језик

note: name for sh92005150
en: Ngangikurunggurr language
sr: нгангикурунгурски језик

note: name for sh92005162
en: Lom language
sr: ломски језик

note: name for sh92005189
en: Mek languages
sr: мекшки језици

note: name for sh92005260
en: Una language
sr: унајски језик

note: name for sh92005279
en: Cheso dialect
sr: чезошки дијалект

note: name for sh92005354
en: Rawang language
sr: раваншки језик

note: name for sh92005365
en: Moshang language
sr: мошаншки језик

note: name for sh92005408
en: Tsaiwa language
sr: цајвашки језик

note: name for sh92005614
en: Rawa language
sr: раваски језик

note: name for sh92005781
en: Ono language
sr: оношки језик

note: name for sh92005963
en: Sulung language
sr: сулуншки језик

note: name for sh92006042
en: Taungthu language
sr: таунгтуски језик

note: name for sh92006053
en: Kadu language
sr: кадски језик

note: name for sh93000923
en: Ya language
sr: јаски језик

note: name for sh93001550
en: Mandjildjara dialect
sr: манџилџарски дијалект

note: name for sh93001589
en: Gapapaiwa language
sr: гапапајвски језик

note: name for sh93001595
en: Lungming language
sr: лунгминшки језик

note: name for sh93001679
en: Wambon language
sr: вамбонски језик

note: name for sh93002530
en: Sabaot language
sr: сабаотски језик

note: name for sh93002705
en: Banten dialect
sr: бантенски дијалект

note: name for sh93002706
en: Embaloh language
sr: ембалски језик

note: name for sh93002719
en: Sambas dialect
sr: самбашки дијалект

note: name for sh93002726
en: Serdang Malay dialect
sr: серданшко-малајски дијалект

note: name for sh93002788
en: Tehit language
sr: техитски језик

note: name for sh93002789
en: Uki dialect
sr: укијски језик

note: name for sh93002793
en: Kahayan language
sr: кахајски језик

note: name for sh93002855
en: Akit dialect
sr: акитски дијалект

note: name for sh93002874
en: Rembong language
sr: рембоншки језик

note: name for sh93003187
en: Kiranti languages
sr: кирантски језици

note: name for sh93003391
en: Paku language
sr: пакушки језик

note: name for sh93003394
en: Lawangan language
sr: лавангаски језик

note: name for sh93003817
en: Saluan language
sr: салујски језик

note: name for sh93004402
en: Dumi language
sr: думски језик

note: name for sh93004598
en: Kaure language
sr: каурски језик

note: name for sh93004599
en: Koiari language
sr: којарски језик

note: name for sh93004601
en: Larike-Wakasihu language
sr: ларике-вакасихушки језик

note: name for sh93004777
en: Dayak Kantuk language
sr: дајак-кантушки језик

note: name for sh93004782
en: Moronene language
sr: мороненски језик

note: name for sh93004804
en: Ot Danum language
sr: от-данумски језик

note: name for sh93005100
en: Jamee language
sr: јамејски језик

note: name for sh93005866
en: Shigatse dialect
sr: шигатски дијалект

note: name for sh93006224
en: Abung dialect
sr: абуншки дијалект

note: name for sh93006225
en: Bolongan language
sr: болонгански језик

note: name for sh93006227
en: Cia-cia language
sr: ћа-ћански језик

note: name for sh93006228
en: Cirebon dialect
sr: ћиребонски дијалект

note: name for sh93006230
en: Ponosakan language
sr: поносашки језик

note: name for sh93006284
en: Lindrou language
sr: линдрошки језик

note: name for sh93006287
en: Sio language
sr: сиошки језик

note: name for sh93006295
en: Dobel language
sr: добелски језик

note: name for sh93006297
en: Ankave language
sr: анкавски језик

note: name for sh93006298
en: Irahutu language
sr: ирахутски језик

note: name for sh93006302
en: Biliau language
sr: билиаујски језик

note: name for sh93006303
en: Dawawa language
sr: дававски језик

note: name for sh93006306
en: Nuaulu language
sr: нуаулски језик

note: name for sh93006308
en: Kaulong language
sr: каулонски језик

note: name for sh93006309
en: Gwedena language
sr: гведенски језик

note: name for sh93006312
en: Irumu language
sr: ирумски језик

note: name for sh93006319
en: Meax language
sr: меакски језик

note: name for sh93006354
en: Mekeo language
sr: мекески језик

note: name for sh93006356
en: Nali language
sr: налски језик

note: name for sh93006371
en: Sinagoro language
sr: синагорошки језик

note: name for sh93006372
en: Sona language (Papua New Guinea)
sr: сонаски језик (Папуа Нова Гвинеја)

note: name for sh93006388
en: Yau language
sr: јауски језик

note: name for sh93006393
en: Tani language
sr: таниски језик

note: name for sh93006448
en: Pay language
sr: пајски језик

note: name for sh93006465
en: Tombonuwo language
sr: томбонувошки језик

note: name for sh93006491
en: Gope dialect
sr: гопски дијалект

note: name for sh93006492
en: Northeastern Kiwai language
sr: североисточни кивајски језик

note: name for sh93006548
en: Ham language
sr: хамски језик

note: name for sh93006861
en: Wardaman language
sr: вардамански језик

note: name for sh93006878
en: Watjari language
sr: ватјаријски језик

note: name for sh93007234
en: Alune language
sr: алунски језик

note: name for sh93007528
en: Ipili language
sr: ипилски језик

note: name for sh93007567
en: Basap language
sr: басапшки језик

note: name for sh93007608
en: Wasi language
sr: васијски језик

note: name for sh93007629
en: Komunku dialect
sr: комуншки дијалект

note: name for sh93007849
en: Balantak language
sr: баланташки језик

note: name for sh93007899
en: Bori language
sr: боришки језик

note: name for sh93008044
en: Lamandau language
sr: ламандашки језик

note: name for sh93008437
en: Kluet language
sr: клуетски језик

note: name for sh93008535
en: Iha language
sr: ихашки језик

note: name for sh93008789
en: Tutong language
sr: тутоншки језик

note: name for sh93009065
en: Bawo language (Indonesia)
sr: бавошки језик (Индонезија)

note: name for sh93009159
en: Bayungu language
sr: бајуншки језик

note: name for sh93009160
en: Dhalandji language
sr: даландџишки језик

note: name for sh93009161
en: Kamilaroi language
sr: камиларошки језик

note: name for sh93009162
en: Mangala language
sr: мангалски језик

note: name for sh93009163
en: Wariyangga language
sr: варијангански језик

note: name for sh93009164
en: Yinggarda language
sr: јингардански језик

note: name for sh93009491
en: Lendu language
sr: лендуски језик

note: name for sh93009696
en: Letri lgona language
sr: летријско-игонски језик

note: name for sh94000048
en: Gumasi language
sr: гумажански језик

note: name for sh94000075
en: Ngatik language
sr: нгатски језик

note: name for sh94000809
en: Carian language
sr: каријански језик

note: name for sh94001497
en: Kaytetye language
sr: кајтетишки језик

note: name for sh94002692
en: Kukatja language
sr: кукатјашки језик

note: name for sh94004160
en: Amanab language
sr: аманабски језик

note: name for sh94004161
en: Namia language
sr: намијски језик

note: name for sh94005217
en: Karao language
sr: карашки језик

note: name for sh94005357
en: Muruwari language
sr: муруварски језик

note: name for sh94005377
en: Ponapeic languages
sr: понапеишки језици

note: name for sh94005378
en: Pingelap language
sr: пингелапски језик

note: name for sh94005815
en: Bugun language
sr: бугунски језик

note: name for sh94005832
en: Tutsa language
sr: тутски језик

note: name for sh94006579
en: Fataluku language
sr: фаталушки језик

note: name for sh94007785
en: Ambai language
sr: амбајски језик

note: name for sh95001594
en: Tinrin language
sr: тинрински језик

note: name for sh95001597
en: Barkindji language
sr: баркиндџишки језик

note: name for sh95002634
en: Gayardilt language
sr: гајардилтски језик

note: name for sh95002638
en: Tangic languages
sr: тангишки језици

note: name for sh95002951
en: Dolakha dialect
sr: долашки дијалект

note: name for sh95003311
en: Ma'ya language (Indonesia)
sr: ма'јаски језик (Индонезија)

note: name for sh95003806
en: Idaté language
sr: идатски језик

note: name for sh95003814
en: Bengkulu language
sr: бенгкулски језик

note: name for sh95003826
en: Mukomuko language
sr: мукомукски језик

note: name for sh95003830
en: Waropen language
sr: варопски језик

note: name for sh95004387
en: Kombai language
sr: комбајски језик

note: name for sh95009944
en: Loniu language
sr: лониски језик

note: name for sh95010211
en: Pamona language
sr: памонски језик

note: name for sh95010794
en: Cheke Holo language
sr: чеке-холски језик

note: name for sh96000155
en: Byangsi language
sr: бјангшки језик

note: name for sh96000785
en: Rai language
sr: рајски језик

note: name for sh96001089
en: Warrwa language
sr: варвашки језик

note: name for sh96001090
en: Nyulnyulan languages
sr: њулњулијски језици

note: name for sh96001509
en: Angkola dialect
sr: ангколски језик

note: name for sh96001668
en: Tatanaʾ language
sr: татана'ски језик

note: name for sh96001688
en: Chamling language
sr: чамлиншки језик

note: name for sh96002574
en: Galoli language
sr: галолски језик

note: name for sh96002952
en: Proto-Baltic language
sr: прото-балтички језик

note: name for sh96004176
en: Anakalang dialect
sr: анакаланшки дијалект

note: name for sh96004239
en: Hunzib language
sr: хунзибшки језик

note: name for sh96004352
en: Guugu Yimithirr language
sr: гуугу-јимитирски језик

note: name for sh96004790
en: Kakilingan Sambal dialect
sr: какилиншко-самбалски дијалект

note: name for sh96005088
en: Mekongga language
sr: меконгшки језик

note: name for sh96006530
en: Mambai language
sr: мамбајски језик

note: name for sh96006955
en: Toror language
sr: торорски језик

note: name for sh96007749
en: Wangganguru language
sr: вангангурски језик

note: name for sh96007753
en: Arabana language
sr: арабански језик

note: name for sh96007771
en: Urali language
sr: уралски језик

note: name for sh96007786
en: Eastern Arrernte language
sr: источно-арернтски језик

note: name for sh96007790
en: Thayore language
sr: тајорски језик

note: name for sh96007832
en: Kairi language
sr: каирски језик

note: name for sh96008986
en: Nalik language
sr: налишки језик

note: name for sh96009858
en: Martuyhunira language
sr: мартујунирски језик

note: name for sh96009998
en: Korowai language
sr: коровајски језик

note: name for sh96010309
en: Nukunu language
sr: нукунушки језик

note: name for sh96010344
en: Markham languages
sr: маркамски језици

note: name for sh96010747
en: Tolitoli language
sr: толитолски језик

note: name for sh96012088
en: Yerava dialect
sr: јеравски дијалект

note: name for sh97000387
en: Minaveha language
sr: минавешки језик

note: name for sh97000390
en: Batak language (Philippines)
sr: батачки језик (Филипини)

note: name for sh97000756
en: Ngiti language
sr: нгитски језик

note: name for sh97002646
en: Obo Manobo language
sr: обо-манобски језик

note: name for sh97002651
en: Kosarek language
sr: косарешки језик

note: name for sh97003086
en: Chemgui dialect
sr: чемгушки дијалект

note: name for sh97003239
en: Karko language
sr: каркошки језик

note: name for sh97003750
en: Bintauna language
sr: бинтаунски језик

note: name for sh97003762
en: Lolak language
sr: лолачки језик

note: name for sh97003847
en: Tidore language
sr: тидорски језик

note: name for sh97004074
en: Mouk language
sr: моушки језик

note: name for sh97004089
en: Inoke language
sr: иношки језик

note: name for sh97004142
en: Bantawa language
sr: бантавски језик

note: name for sh97004159
en: Alemannic dialects
sr: алемански дијалекти

note: name for sh97004970
en: Ingilo dialect
sr: ингилски дијалект

note: name for sh97005127
en: Dayak Krio language
sr: дајак-криоски језик

note: name for sh97005129
en: Tarangan language
sr: тарангански језик

note: name for sh97005144
en: Kolo dialect
sr: колоски дијалект

note: name for sh97005156
en: Banda language (Indonesia)
sr: бандски језик (Индонезија)

note: name for sh97005256
en: Kurnai languages
sr: курнајски језици

note: name for sh97005347
en: Gureng Gureng language
sr: гуреншко-гуреншки језик

note: name for sh97005387
en: Gubbi-Gubbi language
sr: губи-губски језик

note: name for sh97005388
en: Butchulla language
sr: бачулски језик

note: name for sh97006122
en: Mulgi dialect
sr: мулгишки дијалект

note: name for sh97006124
en: Karksi dialect
sr: карксишки дијалект

note: name for sh97006151
en: Tonsea language
sr: тонсеански језик

note: name for sh97006158
en: Makuʾa language (Indonesia)
sr: маку'аски језик (Индонезија)

note: name for sh97006206
en: Lematang language
sr: лематаншки језик

note: name for sh97007140
en: Judeo-Tat language
sr: јудо-татски језик

note: name for sh97007948
en: Chantel language
sr: чантелски језик

note: name for sh97008084
en: Itbayat dialect
sr: итбајашки дијалект

note: name for sh97008843
en: Banggai language
sr: бангешки језик

note: name for sh97008870
en: Mai Brat language
sr: мај-братски језик

note: name for sh97008871
en: Lule Sami dialect
sr: лулско-самски дијалект

note: name for sh97008872
en: Yogad language
sr: јогадски језик

note: name for sh97008884
en: Kayapa Kallahan language
sr: кајапско-калахански језик

note: name for sh97008886
en: Keley-i Kallahan language
sr: келеј-и калахански језик

note: name for sh98000024
en: Martu Wangka language
sr: марту-ваншки језик

note: name for sh98000059
en: Tagabawa Manobo language
sr: тагабавско-манобски језик

note: name for sh98000082
en: Aklanon language
sr: аклански језик

note: name for sh98000812
en: Central Sama language
sr: средишње-самски језик

note: name for sh98000948
en: Athpare language
sr: атпарски језик

note: name for sh98001085
en: Arakanese language
sr: араканешки језик

note: name for sh98002281
en: Lardil language
sr: лардилски језик

note: name for sh98002387
en: Sindang Kelingi language
sr: синданшки-келиншки језик

note: name for sh98003392
en: So language (Uganda)
sr: соски језик (Уганда)

note: name for sh98003739
en: Bada language (Indonesia)
sr: бадски језик (Индонезија)

note: name for sh98003899
en: Ormu language
sr: ормуски језик

note: name for sh98003903
en: Donggo language
sr: донгоски језик

note: name for sh98003912
en: Tompembuni language
sr: томпембунски језик

note: name for sh98004642
en: Pekal language
sr: пекалски језик

note: name for sh98004672
en: Pailibo dialect
sr: палибски дијалект

note: name for sh98004677
en: Tilamuta dialect
sr: тиламутски дијалект

note: name for sh98004758
en: Kalabra language
sr: калабрански језик

note: name for sh98004935
en: Banjar Hulu dialect
sr: банџарско-хулски језик

note: name for sh98005027
en: Bukawa language
sr: букавски језик

note: name for sh98005029
en: Kamula language
sr: камулски језик

note: name for sh98005031
en: Nehan language
sr: нехски језик

note: name for sh98005034
en: Lote language
sr: лотешки језик

note: name for sh98005277
en: Mantharda languages
sr: мантардски језици

note: name for sh98005406
en: Ayta Mag Indi dialect
sr: ајта-маг-индски дијалект

note: name for sh98006664
en: Waigali language
sr: ваигалијски језик

note: name for sh99000888
en: Wageman language
sr: вагемански језик

note: name for sh99002901
en: Bezhta language
sr: безхтански језик

note: name for sh99002910
en: Aribwatsa language
sr: арибвацки језик

note: name for sh99002916
en: Musom language
sr: мусомски језик

note: name for sh99002917
en: Kaki Ae language
sr: каки-аешки језик

note: name for sh99004097
en: Ratahan language
sr: ратахански језик

note: name for sh99004228
en: Edopi language
sr: едопски језик

note: name for sh99004230
en: Abun language
sr: абунски језик

note: name for sh99004558
en: Walser language
sr: валсерски језик

note: name for sh99005124
en: Kisar language
sr: кисарски језик

note: name for sh99005126
en: Tegal dialect
sr: тегалски дијалект

note: name for sh99005127
en: Makasai language
sr: макасајски језик

note: name for sh99005129
en: Western Dani language
sr: западно-данијски језик

note: name for sh99005132
en: Ranau language
sr: ранауски језик

note: name for sh99005133
en: Seruyan language
sr: серујански језик

note: name for sh99005134
en: Bungku language
sr: бунгкушки језик

note: name for sh99005274
en: Manui language
sr: манујски језик

note: name for sh99005776
en: Lou language
sr: лоуски језик

note: name for sh99010327
en: Skolt Sami dialect
sr: сколтско-самски дијалект

note: name for sh99013592
en: Midob language
sr: мидобски језик

note: name for sh99013640
en: Surmic languages
sr: сурмички језици

note: name for sh99014661
en: Hatam language
sr: хатамски језик

note: name for sit
en: Sino-Tibetan languages
sr: сино-тибетски језици

note: name for ssa
en: Nilo-Saharan languages
sr: нилско-сахарски језици

note: name for tai
en: Tai languages
sr: тајландски језици

note: name for tut
en: Altaic languages
sr: алташки језици

note: name for urj
en: Uralic languages
sr: уралски језици
