iso_3166_2-3.63 - en to sr translation catalogue (3637 entries)

note: Name for AD-02
en: Canillo
sr: Каниљо

note: Name for AD-03
en: Encamp
sr: Енкамп

note: Name for AD-04
en: La Massana
sr: Ла Масана

note: Name for AD-05
en: Ordino
sr: Ордино

note: Name for AD-06
en: Sant Julià de Lòria
sr: Сан Хулија де Лорја

note: Name for AD-07
en: Andorra la Vella
sr: Андора ла Вела

note: Name for AD-08
en: Escaldes-Engordany
sr: Ескалдес-Енгордани

note: Name for AE-AJ
en: 'Ajmān
sr: Ајман

note: Name for AE-AZ
en: Abū Ȥaby [Abu Dhabi]
sr: Абу Даби

note: Name for AE-DU
en: Dubayy
sr: Дубаи

note: Name for AE-FU
en: Al Fujayrah
sr: Ел Фуџара

note: Name for AE-RK
en: Ra’s al Khaymah
sr: Рас ал Кајмах

note: Name for AE-SH
en: Ash Shāriqah
sr: Аш Шарика

note: Name for AE-UQ
en: Umm al Qaywayn
sr: Ум ал Кајвајн

note: Name for AF-BAL
en: Balkh
sr: Балк

note: Name for AF-BAM
en: Bāmyān
sr: Бамјан

note: Name for AF-BDG
en: Bādghīs
sr: Бадгис

note: Name for AF-BDS
en: Badakhshān
sr: Бадакшан

note: Name for AF-BGL
en: Baghlān
sr: Баглан

note: Name for AF-DAY
en: Dāykundī
sr: Дајкунди

note: Name for AF-FRA
en: Farāh
sr: Фара

note: Name for AF-FYB
en: Fāryāb
sr: Фарјаб

note: Name for AF-GHA
en: Ghaznī
sr: Газни

note: Name for AF-GHO
en: Ghōr
sr: Гор

note: Name for AF-HEL
en: Helmand
sr: Хелман

note: Name for AF-HER
en: Herāt
sr: Херат

note: Name for AF-JOW
en: Jowzjān
sr: Џовзџан

note: Name for AF-KAB
en: Kābul
sr: Кабул

note: Name for AF-KAN
en: Kandahār
sr: Кандахар

note: Name for AF-KAP
en: Kāpīsā
sr: Каписа

note: Name for AF-KDZ
en: Kunduz
sr: Кундуз

note: Name for AF-KHO
en: Khōst
sr: Кост

note: Name for AF-KNR
en: Kunar
sr: Кунар

note: Name for AF-LAG
en: Laghmān
sr: Лагман

note: Name for AF-LOG
en: Lōgar
sr: Логар

note: Name for AF-NAN
en: Nangarhār
sr: Нангарар

note: Name for AF-NIM
en: Nīmrōz
sr: Нимроз

note: Name for AF-NUR
en: Nūristān
sr: Нуристан

note: Name for AF-PAN
en: Panjshayr
sr: Панџшаир

note: Name for AF-PAR
en: Parwān
sr: Парван

note: Name for AF-PIA
en: Paktiyā
sr: Пактија

note: Name for AF-PKA
en: Paktīkā
sr: Пактика

note: Name for AF-SAM
en: Samangān
sr: Саманган

note: Name for AF-SAR
en: Sar-e Pul
sr: Саре Пул

note: Name for AF-TAK
en: Takhār
sr: Такар

note: Name for AF-URU
en: Uruzgān
sr: Урузган

note: Name for AF-WAR
en: Wardak
sr: Вардак

note: Name for AF-ZAB
en: Zābul
sr: Забул

note: Name for AG-03, Name for BB-03, Name for DM-04, Name for GD-03, Name for VC-04
en: Saint George
sr: Сент Џорџ

note: Name for AG-04, Name for BB-05, Name for DM-05, Name for GD-04
en: Saint John
sr: Сент Џон

note: Name for AG-05, Name for JM-05
en: Saint Mary
sr: Сент Мери

note: Name for AG-06, Name for DM-10
en: Saint Paul
sr: Свети Павле

note: Name for AG-07, Name for BB-09, Name for DM-01
en: Saint Peter
sr: Свети Петар

note: Name for AG-08, Name for BB-10
en: Saint Philip
sr: Свети Филип

note: Name for AG-10
en: Barbuda
sr: Барбуда

note: Name for AG-11
en: Redonda
sr: Редонда

note: Name for AL-01, Name for AL-BR
en: Berat
sr: Берат

note: Name for AL-02, Name for AL-DR
en: Durrës
sr: Драч

note: Name for AL-03, Name for AL-EL
en: Elbasan
sr: Албасан

note: Name for AL-04, Name for AL-FR
en: Fier
sr: Фјер

note: Name for AL-05, Name for AL-GJ
en: Gjirokastër
sr: Гјирокастар

note: Name for AL-06, Name for AL-KO
en: Korçë
sr: Корча

note: Name for AL-07, Name for AL-KU
en: Kukës
sr: Кукаш

note: Name for AL-08, Name for AL-LE
en: Lezhë
sr: Лежани

note: Name for AL-09, Name for AL-DI
en: Dibër
sr: Дибар

note: Name for AL-10, Name for AL-SH
en: Shkodër
sr: Скадар

note: Name for AL-11, Name for AL-TR
en: Tiranë
sr: Тирана

note: Name for AL-12, Name for AL-VL
en: Vlorë
sr: Влора

note: Name for AL-BU
en: Bulqizë
sr: Булгиза

note: Name for AL-DL
en: Delvinë
sr: Делвина

note: Name for AL-DV
en: Devoll
sr: Девол

note: Name for AL-ER
en: Kolonjë
sr: Колонја

note: Name for AL-GR
en: Gramsh
sr: Грамш

note: Name for AL-HA
en: Has
sr: Хас

note: Name for AL-KA
en: Kavajë
sr: Каваја

note: Name for AL-KB
en: Kurbin
sr: Курбин

note: Name for AL-KC
en: Kuçovë
sr: Кучова

note: Name for AL-KR
en: Krujë
sr: Круја

note: Name for AL-LB
en: Librazhd
sr: Либражд

note: Name for AL-LU
en: Lushnjë
sr: Лушња

note: Name for AL-MK
en: Mallakastër
sr: Малакастар

note: Name for AL-MM
en: Malësi e Madhe
sr: Малази и Маде

note: Name for AL-MR
en: Mirditë
sr: Мирдита

note: Name for AL-MT
en: Mat
sr: Мат

note: Name for AL-PG
en: Pogradec
sr: Поградец

note: Name for AL-PQ
en: Peqin
sr: Пекин

note: Name for AL-PR
en: Përmet
sr: Пармат

note: Name for AL-PU
en: Pukë
sr: Пука

note: Name for AL-SK
en: Skrapar
sr: Скрапар

note: Name for AL-SR
en: Sarandë
sr: Саранда

note: Name for AL-TE
en: Tepelenë
sr: Тепелена

note: Name for AL-TP
en: Tropojë
sr: Тропоја

note: Name for AM-AG
en: Aragacotn
sr: Арагакотн

note: Name for AM-AR
en: Ararat
sr: Арарат

note: Name for AM-AV
en: Armavir
sr: Армавир

note: Name for AM-ER
en: Erevan
sr: Јереван

note: Name for AM-GR
en: Gegarkunik'
sr: Гегаркуник

note: Name for AM-KT
en: Kotayk'
sr: Котајк

note: Name for AM-LO
en: Lory
sr: Лори

note: Name for AM-SH
en: Sirak
sr: Сирак

note: Name for AM-SU
en: Syunik'
sr: Сјуник

note: Name for AM-TV
en: Tavus
sr: Тавус

note: Name for AM-VD
en: Vayoc Jor
sr: Вајок Јор

note: Name for AO-BGO
en: Bengo
sr: Бенго

note: Name for AO-BGU
en: Benguela
sr: Бенгуела

note: Name for AO-BIE
en: Bié
sr: Бје

note: Name for AO-CAB
en: Cabinda
sr: Кабинда

note: Name for AO-CCU
en: Cuando-Cubango
sr: Квандо-Кубанго

note: Name for AO-CNN
en: Cunene
sr: Кунене

note: Name for AO-CNO
en: Cuanza Norte
sr: Северна Кванца

note: Name for AO-CUS
en: Cuanza Sul
sr: Јужна Кванца

note: Name for AO-HUA
en: Huambo
sr: Хвамбо

note: Name for AO-HUI
en: Huíla
sr: Хуила

note: Name for AO-LNO
en: Lunda Norte
sr: Северна Лунда

note: Name for AO-LSU
en: Lunda Sul
sr: Јужна Лунда

note: Name for AO-LUA
en: Luanda
sr: Луанда

note: Name for AO-MAL
en: Malange
sr: Маланге

note: Name for AO-MOX
en: Moxico
sr: Моксико

note: Name for AO-NAM
en: Namibe
sr: Намибе

note: Name for AO-UIG
en: Uíge
sr: Ујге

note: Name for AO-ZAI
en: Zaire
sr: Заир

note: Name for AR-A
en: Salta
sr: Салта

note: Name for AR-B
en: Buenos Aires
sr: Буенос Аирес

note: Name for AR-C
en: Ciudad Autónoma de Buenos Aires
sr: Аутономни град Буенос Аирес

note: Name for AR-D
en: San Luis
sr: Сан Луис

note: Name for AR-E
en: Entre Rios
sr: Антре Риос

note: Name for AR-G
en: Santiago del Estero
sr: Сантјаго дел Естеро

note: Name for AR-H
en: Chaco
sr: Чако

note: Name for AR-J, Name for DO-22
en: San Juan
sr: Сан Хуан

note: Name for AR-K
en: Catamarca
sr: Катамарка

note: Name for AR-L
en: La Pampa
sr: Ла Пампа

note: Name for AR-M
en: Mendoza
sr: Мендоза

note: Name for AR-N, Name for PY-8
en: Misiones
sr: Мисјон

note: Name for AR-P
en: Formosa
sr: Формоза

note: Name for AR-Q
en: Neuquen
sr: Нојквен

note: Name for AR-R
en: Rio Negro
sr: Рио Негро

note: Name for AR-S
en: Santa Fe
sr: Санта Фе

note: Name for AR-T
en: Tucuman
sr: Тукуман

note: Name for AR-U
en: Chubut
sr: Чубут

note: Name for AR-V
en: Tierra del Fuego
sr: Огњена Земља

note: Name for AR-W
en: Corrientes
sr: Коријентес

note: Name for AR-X
en: Cordoba
sr: Кордова

note: Name for AR-Y
en: Jujuy
sr: Џуџуј

note: Name for AR-Z, Name for BO-S, Name for CV-CR
en: Santa Cruz
sr: Санта Круз

note: Name for AT-1
en: Burgenland
sr: Бургенленд

note: Name for AT-2
en: Kärnten
sr: Карнтен

note: Name for AT-3
en: Niederösterreich
sr: Доња Аустрија

note: Name for AT-4
en: Oberösterreich
sr: Горња Аустрија

note: Name for AT-5
en: Salzburg
sr: Салцбург

note: Name for AT-6
en: Steiermark
sr: Штајермарк

note: Name for AT-7
en: Tirol
sr: Тирол

note: Name for AT-8
en: Vorarlberg
sr: Ворарлберг

note: Name for AT-9
en: Wien
sr: Беч

note: Name for AU-ACT
en: Australian Capital Territory
sr: Аустралијска главна територија

note: Name for AU-NSW
en: New South Wales
sr: Нови Јужни Велс

note: Name for AU-NT
en: Northern Territory
sr: Северна Територија

note: Name for AU-QLD
en: Queensland
sr: Квинсленд

note: Name for AU-SA
en: South Australia
sr: Јужна Аустралија

note: Name for AU-TAS
en: Tasmania
sr: Тасманија

note: Name for AU-VIC
en: Victoria
sr: Викторија

note: Name for AU-WA
en: Western Australia
sr: Западна Аустралија

note: Name for AZ-ABS
en: Abşeron
sr: Абсерон

note: Name for AZ-AGA
en: Ağstafa
sr: Агустафа

note: Name for AZ-AGC
en: Ağcabədi
sr: Агукабеди

note: Name for AZ-AGM
en: Ağdam
sr: Агудам

note: Name for AZ-AGS
en: Ağdaş
sr: Агудаш

note: Name for AZ-AGU
en: Ağsu
sr: Агусу

note: Name for AZ-AST
en: Astara
sr: Астара

note: Name for AZ-BA
en: Bakı
sr: Баки

note: Name for AZ-BAB
en: Babək
sr: Бабек

note: Name for AZ-BAL
en: Balakən
sr: Балакан

note: Name for AZ-BAR
en: Bərdə
sr: Берде

note: Name for AZ-BEY
en: Beyləqan
sr: Бејлекан

note: Name for AZ-BIL
en: Biləsuvar
sr: Билесувар

note: Name for AZ-CAB
en: Cəbrayıl
sr: Себрајил

note: Name for AZ-CAL
en: Cəlilabab
sr: Селилабад

note: Name for AZ-CUL
en: Culfa
sr: Кулфа

note: Name for AZ-DAS
en: Daşkəsən
sr: Дашкесен

note: Name for AZ-FUZ
en: Füzuli
sr: Физули

note: Name for AZ-GA
en: Gəncə
sr: Ганца

note: Name for AZ-GAD
en: Gədəbəy
sr: Гедебеј

note: Name for AZ-GOR
en: Goranboy
sr: Горанбој

note: Name for AZ-GOY
en: Göyçay
sr: Гојчај

note: Name for AZ-GYG
en: Göygöl
sr: Гојгол

note: Name for AZ-HAC
en: Hacıqabul
sr: Хаћикабул

note: Name for AZ-IMI
en: İmişli
sr: Имишли

note: Name for AZ-ISM
en: İsmayıllı
sr: Исмајили

note: Name for AZ-KAL
en: Kəlbəcər
sr: Келбесер

note: Name for AZ-KAN
en: Kǝngǝrli
sr: Кенгерли

note: Name for AZ-KUR
en: Kürdəmir
sr: Курдемир

note: Name for AZ-LA, Name for AZ-LAN
en: Lənkəran
sr: Ленкеран

note: Name for AZ-LAC
en: Laçın
sr: Лачин

note: Name for AZ-LER
en: Lerik
sr: Лерик

note: Name for AZ-MAS
en: Masallı
sr: Масали

note: Name for AZ-MI
en: Mingəçevir
sr: Мингецевир

note: Name for AZ-NA
en: Naftalan
sr: Нафталан

note: Name for AZ-NEF
en: Neftçala
sr: Нефчала

note: Name for AZ-NV, Name for AZ-NX
en: Naxçıvan
sr: Наксчиван

note: Name for AZ-OGU
en: Oğuz
sr: Огуз

note: Name for AZ-ORD
en: Ordubad
sr: Ордубад

note: Name for AZ-QAB
en: Qəbələ
sr: Кебеле

note: Name for AZ-QAX
en: Qax
sr: Какс

note: Name for AZ-QAZ
en: Qazax
sr: Казах

note: Name for AZ-QBA
en: Quba
sr: Куба

note: Name for AZ-QBI
en: Qubadlı
sr: Кубадли

note: Name for AZ-QOB
en: Qobustan
sr: Кобустан

note: Name for AZ-QUS
en: Qusar
sr: Кузар

note: Name for AZ-SA, Name for AZ-SAK
en: Şəki
sr: Шеки

note: Name for AZ-SAB
en: Sabirabad
sr: Сабирабад

note: Name for AZ-SAD
en: Sədərək
sr: Седерек

note: Name for AZ-SAH
en: Şahbuz
sr: Шабуз

note: Name for AZ-SAL
en: Salyan
sr: Салијан

note: Name for AZ-SAR
en: Şərur
sr: Шерур

note: Name for AZ-SAT
en: Saatlı
sr: Сатли

note: Name for AZ-SBN
en: Şabran
sr: Шабран

note: Name for AZ-SIY
en: Siyəzən
sr: Сијезен

note: Name for AZ-SKR
en: Şəmkir
sr: Шемкир

note: Name for AZ-SM
en: Sumqayıt
sr: Сумкајит

note: Name for AZ-SMI
en: Şamaxı
sr: Шамакси

note: Name for AZ-SMX
en: Samux
sr: Самукс

note: Name for AZ-SR
en: Şirvan
sr: Ширван

note: Name for AZ-SUS
en: Şuşa
sr: Шуша

note: Name for AZ-TAR
en: Tərtər
sr: Тертер

note: Name for AZ-TOV
en: Tovuz
sr: Товуз

note: Name for AZ-UCA
en: Ucar
sr: Укар

note: Name for AZ-XA
en: Xankəndi
sr: Ханкенди

note: Name for AZ-XAC
en: Xaçmaz
sr: Хасмаз

note: Name for AZ-XCI
en: Xocalı
sr: Хокали

note: Name for AZ-XIZ
en: Xızı
sr: Хизи

note: Name for AZ-XVD
en: Xocavənd
sr: Хокавенд

note: Name for AZ-YAR
en: Yardımlı
sr: Јардимли

note: Name for AZ-YE, Name for AZ-YEV
en: Yevlax
sr: Јевлах

note: Name for AZ-ZAN
en: Zəngilan
sr: Зенгилан

note: Name for AZ-ZAQ
en: Zaqatala
sr: Закатала

note: Name for AZ-ZAR
en: Zərdab
sr: Зердаб

note: Name for BA-01
en: Unsko-sanski kanton
sr: Унско-сански кантон

note: Name for BA-02
en: Posavski kanton
sr: Посавски кантон

note: Name for BA-03
en: Tuzlanski kanton
sr: Тузлански кантон

note: Name for BA-04
en: Zeničko-dobojski kanton
sr: Зеничко-добојски кантон

note: Name for BA-05
en: Bosansko-podrinjski kanton
sr: Босанско-подрињски кантон

note: Name for BA-06
en: Srednjobosanski kanton
sr: Средњобосански кантон

note: Name for BA-07
en: Hercegovačko-neretvanski kanton
sr: Херцеговачко-неретвански кантон

note: Name for BA-08
en: Zapadnohercegovački kanton
sr: Западнохерцеговачки кантон

note: Name for BA-09
en: Kanton Sarajevo
sr: Кантон Сарајева

note: Name for BA-10
en: Kanton br. 10 (Livanjski kanton)
sr: Кантон бр. 10 (Ливањски кантон)

note: Name for BA-BIH
en: Federacija Bosne i Hercegovine
sr: Федерација Босне и Херцеговине

note: Name for BA-BRC
en: Brčko distrikt
sr: Брчки округ

note: Name for BA-SRP
en: Republika Srpska
sr: Република Српска

note: Name for BB-01
en: Christ Church
sr: Христова Црква

note: Name for BB-02, Name for DM-02, Name for GD-01, Name for JM-02, Name for VC-02
en: Saint Andrew
sr: Свети Андреја

note: Name for BB-04, Name for JM-08
en: Saint James
sr: Свети Џејмс

note: Name for BB-06, Name for DM-06
en: Saint Joseph
sr: Свети Јозеф

note: Name for BB-07
en: Saint Lucy
sr: Света Луција

note: Name for BB-08
en: Saint Michael
sr: Свети Михајло

note: Name for BB-11, Name for JM-03
en: Saint Thomas
sr: Свети Тома

note: Name for BD-01
en: Bandarban
sr: Бандарбан

note: Name for BD-02
en: Barguna
sr: Баргуна

note: Name for BD-03
en: Bogra
sr: Богра

note: Name for BD-04
en: Brahmanbaria
sr: Браманбарја

note: Name for BD-05
en: Bagerhat
sr: Багерат

note: Name for BD-06, Name for BD-A
en: Barisal
sr: Барисал

note: Name for BD-07
en: Bhola
sr: Бола

note: Name for BD-08
en: Comilla
sr: Комиља

note: Name for BD-09
en: Chandpur
sr: Чандпур

note: Name for BD-10, Name for BD-B
en: Chittagong
sr: Читагонг

note: Name for BD-11
en: Cox's Bazar
sr: Кокс Базар

note: Name for BD-12
en: Chuadanga
sr: Чваданга

note: Name for BD-13, Name for BD-C
en: Dhaka
sr: Дака

note: Name for BD-14
en: Dinajpur
sr: Динајпур

note: Name for BD-15
en: Faridpur
sr: Фаридпур

note: Name for BD-16
en: Feni
sr: Фени

note: Name for BD-17
en: Gopalganj
sr: Гопалгањ

note: Name for BD-18
en: Gazipur
sr: Газипур

note: Name for BD-19
en: Gaibandha
sr: Гајбанда

note: Name for BD-20
en: Habiganj
sr: Хабигањ

note: Name for BD-21
en: Jamalpur
sr: Џамалпур

note: Name for BD-22
en: Jessore
sr: Џесоре

note: Name for BD-23
en: Jhenaidah
sr: Џенајда

note: Name for BD-24
en: Jaipurhat
sr: Џајпурат

note: Name for BD-25
en: Jhalakati
sr: Џалакати

note: Name for BD-26
en: Kishorganj
sr: Кишоргањ

note: Name for BD-27, Name for BD-D
en: Khulna
sr: Кулна

note: Name for BD-28
en: Kurigram
sr: Куриграм

note: Name for BD-29
en: Khagrachari
sr: Карачи

note: Name for BD-30
en: Kushtia
sr: Куштја

note: Name for BD-31
en: Lakshmipur
sr: Лакшмипур

note: Name for BD-32
en: Lalmonirhat
sr: Лалмонират

note: Name for BD-33
en: Manikganj
sr: Маникгањ

note: Name for BD-34
en: Mymensingh
sr: Мименсинг

note: Name for BD-35
en: Munshiganj
sr: Муншигањ

note: Name for BD-36
en: Madaripur
sr: Мадарипур

note: Name for BD-37
en: Magura
sr: Магура

note: Name for BD-38
en: Moulvibazar
sr: Мулвибазар

note: Name for BD-39
en: Meherpur
sr: Мехерпур

note: Name for BD-40
en: Narayanganj
sr: Нарајангањ

note: Name for BD-41
en: Netrakona
sr: Нетракона

note: Name for BD-42
en: Narsingdi
sr: Нарсинди

note: Name for BD-43
en: Narail
sr: Нарај

note: Name for BD-44
en: Natore
sr: Наторе

note: Name for BD-45
en: Nawabganj
sr: Навабгањ

note: Name for BD-46
en: Nilphamari
sr: Нилфамари

note: Name for BD-47
en: Noakhali
sr: Ноакали

note: Name for BD-48
en: Naogaon
sr: Наогаон

note: Name for BD-49
en: Pabna
sr: Пабна

note: Name for BD-50
en: Pirojpur
sr: Пироџпур

note: Name for BD-51
en: Patuakhali
sr: Патуакали

note: Name for BD-52
en: Panchagarh
sr: Панчагар

note: Name for BD-53
en: Rajbari
sr: Раџбари

note: Name for BD-54, Name for BD-E
en: Rajshahi
sr: Раџшаи

note: Name for BD-55, Name for BD-F
en: Rangpur
sr: Рангпур

note: Name for BD-56
en: Rangamati
sr: Рангамати

note: Name for BD-57
en: Sherpur
sr: Серпур

note: Name for BD-58
en: Satkhira
sr: Саткира

note: Name for BD-59
en: Sirajganj
sr: Сирајгањ

note: Name for BD-60, Name for BD-G
en: Sylhet
sr: Силет

note: Name for BD-61
en: Sunamganj
sr: Сунамгањ

note: Name for BD-62
en: Shariatpur
sr: Шариатпур

note: Name for BD-63
en: Tangail
sr: Тангаил

note: Name for BD-64
en: Thakurgaon
sr: Такургаон

note: Name for BE-BRU
en: Bruxelles-Capitale, Région de;Brussels Hoofdstedelijk Gewest
sr: Област града Брисела

note: Name for BE-VAN
en: Antwerpen
sr: Антверпен

note: Name for BE-VBR
en: Vlaams-Brabant
sr: Вламс-Брабант

note: Name for BE-VLG
en: Vlaams Gewest
sr: Фландријска област

note: Name for BE-VLI, Name for NL-LI
en: Limburg
sr: Лимбург

note: Name for BE-VOV
en: Oost-Vlaanderen
sr: Источна Фландрија

note: Name for BE-VWV
en: West-Vlaanderen
sr: Западна Фландрија

note: Name for BE-WAL
en: wallonne, Région
sr: Валонска област

note: Name for BE-WBR
en: Brabant wallon
sr: Брабан валон

note: Name for BE-WHT
en: Hainaut
sr: Хенот

note: Name for BE-WLG
en: Liège
sr: Лиж

note: Name for BE-WLX, Name for LU-L
en: Luxembourg
sr: Луксембург

note: Name for BE-WNA
en: Namur
sr: Намур

note: Name for BF-01
en: Boucle du Mouhoun
sr: Букл ди Муун

note: Name for BF-02
en: Cascades
sr: Каскадес

note: Name for BF-03, Name for CM-CE, Name for HT-CE
en: Centre
sr: Централно

note: Name for BF-04
en: Centre-Est
sr: Централно-источни

note: Name for BF-05
en: Centre-Nord
sr: Централно-северни

note: Name for BF-06
en: Centre-Ouest
sr: Централно-западни

note: Name for BF-07
en: Centre-Sud
sr: Централно-јужни

note: Name for BF-08, Name for RW-02
en: Est
sr: Исток

note: Name for BF-09
en: Hauts-Bassins
sr: Горњи Басени

note: Name for BF-10, Name for FR-59, Name for HT-ND, Name for RW-03
en: Nord
sr: Север

note: Name for BF-11
en: Plateau-Central
sr: Средишњи Плато

note: Name for BF-12
en: Sahel
sr: Саел

note: Name for BF-13
en: Sud-Ouest
sr: Југозапад

note: Name for BF-BAL
en: Balé
sr: Бале

note: Name for BF-BAM
en: Bam
sr: Бам

note: Name for BF-BAN
en: Banwa
sr: Банва

note: Name for BF-BAZ
en: Bazèga
sr: Базега

note: Name for BF-BGR
en: Bougouriba
sr: Бугуриба

note: Name for BF-BLG
en: Boulgou
sr: Булгу

note: Name for BF-BLK
en: Boulkiemdé
sr: Булкјемде

note: Name for BF-COM
en: Comoé
sr: Комое

note: Name for BF-GAN
en: Ganzourgou
sr: Ганзургу

note: Name for BF-GNA
en: Gnagna
sr: Њања

note: Name for BF-GOU
en: Gourma
sr: Гурма

note: Name for BF-HOU
en: Houet
sr: Уе

note: Name for BF-IOB
en: Ioba
sr: Јоба

note: Name for BF-KAD
en: Kadiogo
sr: Кадјого

note: Name for BF-KEN
en: Kénédougou
sr: Кенедугу

note: Name for BF-KMD
en: Komondjari
sr: Комондџари

note: Name for BF-KMP
en: Kompienga
sr: Компјенга

note: Name for BF-KOP
en: Koulpélogo
sr: Кулпелого

note: Name for BF-KOS
en: Kossi
sr: Коси

note: Name for BF-KOT
en: Kouritenga
sr: Куритенга

note: Name for BF-KOW
en: Kourwéogo
sr: Курвеого

note: Name for BF-LER
en: Léraba
sr: Лераба

note: Name for BF-LOR
en: Loroum
sr: Лорум

note: Name for BF-MOU
en: Mouhoun
sr: Муун

note: Name for BF-NAM
en: Namentenga
sr: Наментенга

note: Name for BF-NAO
en: Naouri
sr: Наури

note: Name for BF-NAY
en: Nayala
sr: Најала

note: Name for BF-NOU
en: Noumbiel
sr: Нумбјел

note: Name for BF-OUB
en: Oubritenga
sr: Убритенга

note: Name for BF-OUD
en: Oudalan
sr: Удалан

note: Name for BF-PAS
en: Passoré
sr: Пасоре

note: Name for BF-PON
en: Poni
sr: Пони

note: Name for BF-SEN
en: Séno
sr: Сено

note: Name for BF-SIS
en: Sissili
sr: Сисили

note: Name for BF-SMT
en: Sanmatenga
sr: Санматенга

note: Name for BF-SNG
en: Sanguié
sr: Сангје

note: Name for BF-SOM
en: Soum
sr: Сум

note: Name for BF-SOR
en: Sourou
sr: Суру

note: Name for BF-TAP
en: Tapoa
sr: Тапоа

note: Name for BF-TUI
en: Tui
sr: Туи

note: Name for BF-YAG
en: Yagha
sr: Јага

note: Name for BF-YAT
en: Yatenga
sr: Јатенга

note: Name for BF-ZIR
en: Ziro
sr: Зиро

note: Name for BF-ZON
en: Zondoma
sr: Зондома

note: Name for BF-ZOU
en: Zoundwéogo
sr: Зундвеого

note: Name for BG-01
en: Blagoevgrad
sr: Благојевград

note: Name for BG-02
en: Burgas
sr: Бургас

note: Name for BG-03
en: Varna
sr: Варна

note: Name for BG-04
en: Veliko Tarnovo
sr: Велико Трново

note: Name for BG-05
en: Vidin
sr: Видин

note: Name for BG-06
en: Vratsa
sr: Враца

note: Name for BG-07
en: Gabrovo
sr: Габрово

note: Name for BG-08
en: Dobrich
sr: Добрич

note: Name for BG-09
en: Kardzhali
sr: Карџали

note: Name for BG-10
en: Kyustendil
sr: Ћустендил

note: Name for BG-11
en: Lovech
sr: Ловеч

note: Name for BG-12, Name for US-MT
en: Montana
sr: Монтана

note: Name for BG-13
en: Pazardzhik
sr: Пазарџик

note: Name for BG-14
en: Pernik
sr: Перник

note: Name for BG-15
en: Pleven
sr: Плевен

note: Name for BG-16
en: Plovdiv
sr: Пловдив

note: Name for BG-17
en: Razgrad
sr: Разград

note: Name for BG-18
en: Ruse
sr: Русе

note: Name for BG-19
en: Silistra
sr: Силистра

note: Name for BG-20
en: Sliven
sr: Сливен

note: Name for BG-21
en: Smolyan
sr: Смољан

note: Name for BG-22
en: Sofia-Grad
sr: Софија-град

note: Name for BG-23
en: Sofia
sr: Софија

note: Name for BG-24
en: Stara Zagora
sr: Стара Загора

note: Name for BG-25
en: Targovishte
sr: Трговиште

note: Name for BG-26
en: Haskovo
sr: Хасково

note: Name for BG-27
en: Shumen
sr: Шумен

note: Name for BG-28
en: Yambol
sr: Јамбол

note: Name for BH-13
en: Al Manāmah (Al ‘Āşimah)
sr: Ал Манама (Ал Ашима)

note: Name for BH-14
en: Al Janūbīyah
sr: Ал Џанубија

note: Name for BH-15
en: Al Muḩarraq
sr: Ал Мухарак

note: Name for BH-16, Name for OM-WU
en: Al Wusţá
sr: АЛ Вуста

note: Name for BH-17, Name for SD-NO
en: Ash Shamālīyah
sr: Аш Шамалија

note: Name for BI-BB
en: Bubanza
sr: Бубанца

note: Name for BI-BL
en: Bujumbura Rural
sr: Бужумбура Рурал

note: Name for BI-BM
en: Bujumbura Mairie
sr: Бужумбура Мајри

note: Name for BI-BR
en: Bururi
sr: Бурури

note: Name for BI-CA
en: Cankuzo
sr: Канкуцо

note: Name for BI-CI
en: Cibitoke
sr: Ћибиток

note: Name for BI-GI
en: Gitega
sr: Ђитега

note: Name for BI-KI
en: Kirundo
sr: Кирундо

note: Name for BI-KR
en: Karuzi
sr: Каруци

note: Name for BI-KY
en: Kayanza
sr: Кајанца

note: Name for BI-MA
en: Makamba
sr: Макамба

note: Name for BI-MU
en: Muramvya
sr: Муравја

note: Name for BI-MW
en: Mwaro
sr: Мваро

note: Name for BI-NG
en: Ngozi
sr: Нгоци

note: Name for BI-RT
en: Rutana
sr: Рутана

note: Name for BI-RY
en: Ruyigi
sr: Рујиги

note: Name for BJ-AK
en: Atakora
sr: Атакора

note: Name for BJ-AL
en: Alibori
sr: Алибори

note: Name for BJ-AQ
en: Atlantique
sr: Атлантик

note: Name for BJ-BO
en: Borgou
sr: Боргу

note: Name for BJ-CO
en: Collines
sr: Кољинес

note: Name for BJ-DO
en: Donga
sr: Донга

note: Name for BJ-KO
en: Kouffo
sr: Куфо

note: Name for BJ-LI, Name for CM-LT
en: Littoral
sr: Литорал

note: Name for BJ-MO
en: Mono
sr: Моно

note: Name for BJ-OU
en: Ouémé
sr: Уеме

note: Name for BJ-PL, Name for NG-PL
en: Plateau
sr: Плато

note: Name for BJ-ZO
en: Zou
sr: Зу

note: Name for BN-BE
en: Belait
sr: Белет

note: Name for BN-BM
en: Brunei-Muara
sr: Брунеј-Муара

note: Name for BN-TE
en: Temburong
sr: Тембуронг

note: Name for BN-TU
en: Tutong
sr: Тутонг

note: Name for BO-B
en: El Beni
sr: Ел Бени

note: Name for BO-C
en: Cochabamba
sr: Кочабамба

note: Name for BO-H
en: Chuquisaca
sr: Чукуисака

note: Name for BO-L, Name for HN-LP, Name for SV-PA
en: La Paz
sr: Ла Паз

note: Name for BO-N
en: Pando
sr: Пандо

note: Name for BO-O
en: Oruro
sr: Оруро

note: Name for BO-P
en: Potosí
sr: Потоси

note: Name for BO-T
en: Tarija
sr: Тариха

note: Name for BQ-BO, Name for NL-BQ1
en: Bonaire
sr: Бонер

note: Name for BQ-SA, Name for NL-BQ2
en: Saba
sr: Саба

note: Name for BQ-SE, Name for NL-BQ3
en: Sint Eustatius
sr: Свети Еустахије

note: Name for BR-AC
en: Acre
sr: Акре

note: Name for BR-AL
en: Alagoas
sr: Алагоас

note: Name for BR-AM, Name for CO-AMA, Name for PE-AMA, Name for VE-Z
en: Amazonas
sr: Амазонас

note: Name for BR-AP
en: Amapá
sr: Амапа

note: Name for BR-BA
en: Bahia
sr: Баија

note: Name for BR-CE
en: Ceará
sr: Сиара

note: Name for BR-DF, Name for MX-DIF, Name for VE-A
en: Distrito Federal
sr: Федерални округ

note: Name for BR-ES
en: Espírito Santo
sr: Еспирито Санто

note: Name for BR-FN
en: Fernando de Noronha
sr: Фернандо де Норона

note: Name for BR-GO
en: Goiás
sr: Гојас

note: Name for BR-MA
en: Maranhão
sr: Маранао

note: Name for BR-MG
en: Minas Gerais
sr: Минас Герајис

note: Name for BR-MS
en: Mato Grosso do Sul
sr: Мато Гросо до Сул

note: Name for BR-MT
en: Mato Grosso
sr: Мато Гросо

note: Name for BR-PA
en: Pará
sr: Пара

note: Name for BR-PB
en: Paraíba
sr: Параиба

note: Name for BR-PE
en: Pernambuco
sr: Пернамбуко

note: Name for BR-PI
en: Piauí
sr: Пјави

note: Name for BR-PR
en: Paraná
sr: Парана

note: Name for BR-RJ
en: Rio de Janeiro
sr: Рио де Жанеиро

note: Name for BR-RN
en: Rio Grande do Norte
sr: Рио Гранде до Норте

note: Name for BR-RO
en: Rondônia
sr: Рондонија

note: Name for BR-RR
en: Roraima
sr: Рорајима

note: Name for BR-RS
en: Rio Grande do Sul
sr: Рио Гранде до Сул

note: Name for BR-SC, Name for CV-CA
en: Santa Catarina
sr: Санта Катарина

note: Name for BR-SE
en: Sergipe
sr: Сергипе

note: Name for BR-SP
en: São Paulo
sr: Сао Пауло

note: Name for BR-TO
en: Tocantins
sr: Токантинс

note: Name for BS-AK
en: Acklins
sr: Аклинс

note: Name for BS-BI
en: Bimini
sr: Бимини

note: Name for BS-BP
en: Black Point
sr: Блек Поинт

note: Name for BS-BY
en: Berry Islands
sr: Берска острва

note: Name for BS-CE
en: Central Eleuthera
sr: Централна Елејтера

note: Name for BS-CI
en: Cat Island
sr: Кет острво

note: Name for BS-CK
en: Crooked Island and Long Cay
sr: Крукед Ајланд и Лонг Кеј

note: Name for BS-CO
en: Central Abaco
sr: Централни Абако

note: Name for BS-CS
en: Central Andros
sr: Централни Андрос

note: Name for BS-EG
en: East Grand Bahama
sr: Источни велики Бахама

note: Name for BS-EX
en: Exuma
sr: Ексума

note: Name for BS-FP
en: City of Freeport
sr: Фрипорт

note: Name for BS-GC
en: Grand Cay
sr: Гренд Кеј

note: Name for BS-HI
en: Harbour Island
sr: Харбурско острво

note: Name for BS-HT
en: Hope Town
sr: Хоуптаун

note: Name for BS-IN
en: Inagua
sr: Инагва

note: Name for BS-LI
en: Long Island
sr: Лонг Ајланд

note: Name for BS-MC
en: Mangrove Cay
sr: Мангрув Кеј

note: Name for BS-MG
en: Mayaguana
sr: Мајагвана

note: Name for BS-MI
en: Moore's Island
sr: Мурово острво

note: Name for BS-NE
en: North Eleuthera
sr: Норд Елејтера

note: Name for BS-NO
en: North Abaco
sr: Норд Абако

note: Name for BS-NS
en: North Andros
sr: Норд Андрос

note: Name for BS-RC
en: Rum Cay
sr: Рум Кеј

note: Name for BS-RI
en: Ragged Island
sr: Рејџед острво

note: Name for BS-SA
en: South Andros
sr: Јужни Андрос

note: Name for BS-SE
en: South Eleuthera
sr: Јужна Елејтера

note: Name for BS-SO
en: South Abaco
sr: Јужни Абако

note: Name for BS-SS, Name for SV-SS
en: San Salvador
sr: Сан Салвадор

note: Name for BS-SW
en: Spanish Wells
sr: Шпански Велс

note: Name for BS-WG
en: West Grand Bahama
sr: Западни велики Бахама

note: Name for BT-11
en: Paro
sr: Паро

note: Name for BT-12
en: Chhukha
sr: Чука

note: Name for BT-13
en: Ha
sr: Ха

note: Name for BT-14
en: Samtee
sr: Самти

note: Name for BT-15
en: Thimphu
sr: Тимфу

note: Name for BT-21
en: Tsirang
sr: Циранг

note: Name for BT-22
en: Dagana
sr: Дагана

note: Name for BT-23
en: Punakha
sr: Пунака

note: Name for BT-24
en: Wangdue Phodrang
sr: Вангду Фодранг

note: Name for BT-31
en: Sarpang
sr: Сарпанг

note: Name for BT-32
en: Trongsa
sr: Тронгса

note: Name for BT-33
en: Bumthang
sr: Бумтанг

note: Name for BT-34
en: Zhemgang
sr: Цемганг

note: Name for BT-41
en: Trashigang
sr: Трашиганг

note: Name for BT-42
en: Monggar
sr: Монгар

note: Name for BT-43
en: Pemagatshel
sr: Пемагатшел

note: Name for BT-44
en: Lhuentse
sr: Луенце

note: Name for BT-45
en: Samdrup Jongkha
sr: Самдруп Џонка

note: Name for BT-GA
en: Gasa
sr: Газа

note: Name for BT-TY
en: Trashi Yangtse
sr: Траши Јангце

note: Name for BW-CE, Name for FJ-C, Name for GH-CP, Name for KE-200, Name for MV-CE, Name for PG-CPM, Name for PY-11, Name for SB-CE, Name for UG-C, Name for ZM-02
en: Central
sr: Централни

note: Name for BW-GH
en: Ghanzi
sr: Ганзи

note: Name for BW-KG
en: Kgalagadi
sr: Кгалагади

note: Name for BW-KL
en: Kgatleng
sr: Кгатленг

note: Name for BW-KW
en: Kweneng
sr: Квененг

note: Name for BW-NE
en: North-East
sr: Североисток

note: Name for BW-NW
en: North-West
sr: Северозапад

note: Name for BW-SE
en: South-East
sr: Југоисток

note: Name for BW-SO
en: Southern
sr: Саутерн

note: Name for BY-BR
en: Brèsckaja voblasc'
sr: Бреска област

note: Name for BY-HM
en: Horad Minsk
sr: Хорад Минск

note: Name for BY-HO
en: Homel'skaja voblasc'
sr: Хомелска област

note: Name for BY-HR
en: Hrodzenskaja voblasc'
sr: Хроџенска област

note: Name for BY-MA
en: Mahilëuskaja voblasc'
sr: Махилевска област

note: Name for BY-MI
en: Minskaja voblasc'
sr: Минска област

note: Name for BY-VI
en: Vicebskaja voblasc'
sr: Вицебска област

note: Name for BZ-BZ
en: Belize
sr: Белизе

note: Name for BZ-CY
en: Cayo
sr: Кајо

note: Name for BZ-CZL
en: Corozal
sr: Короцал

note: Name for BZ-OW
en: Orange Walk
sr: Оранж Вок

note: Name for BZ-SC
en: Stann Creek
sr: Стан Крик

note: Name for BZ-TOL, Name for ES-TO
en: Toledo
sr: Толедо

note: Name for CA-AB
en: Alberta
sr: Алберта

note: Name for CA-BC
en: British Columbia
sr: Британска Колумбија

note: Name for CA-MB
en: Manitoba
sr: Манитоба

note: Name for CA-NB
en: New Brunswick
sr: Њу Брунсвик

note: Name for CA-NL
en: Newfoundland and Labrador
sr: Њуфаундленд и Лабрадор

note: Name for CA-NS
en: Nova Scotia
sr: Нова Шкотска

note: Name for CA-NT
en: Northwest Territories
sr: Северозападне територије

note: Name for CA-NU
en: Nunavut
sr: Нунавут

note: Name for CA-ON
en: Ontario
sr: Онтарио

note: Name for CA-PE
en: Prince Edward Island
sr: Острво Принца Едварда

note: Name for CA-QC
en: Quebec
sr: Квебек

note: Name for CA-SK
en: Saskatchewan
sr: Саскачеван

note: Name for CA-YT
en: Yukon Territory
sr: Јукон Територија

note: Name for CD-BC
en: Bas-Congo
sr: Бас-Конго

note: Name for CD-BN
en: Bandundu
sr: Бандунду

note: Name for CD-EQ
en: Équateur
sr: Еквадор

note: Name for CD-KA
en: Katanga
sr: Катанга

note: Name for CD-KE
en: Kasai-Oriental
sr: Западни Касаи

note: Name for CD-KN
en: Kinshasa
sr: Киншаса

note: Name for CD-KW
en: Kasai-Occidental
sr: Источни Касаи

note: Name for CD-MA
en: Maniema
sr: Манјема

note: Name for CD-NK
en: Nord-Kivu
sr: Северни Киву

note: Name for CD-OR
en: Orientale
sr: Источни

note: Name for CD-SK
en: Sud-Kivu
sr: Јужни Киву

note: Name for CF-AC
en: Ouham
sr: Оуам

note: Name for CF-BB
en: Bamingui-Bangoran
sr: Бамингуј-Бангоран

note: Name for CF-BGF
en: Bangui
sr: Бангуи

note: Name for CF-BK
en: Basse-Kotto
sr: Доњи Кото

note: Name for CF-HK
en: Haute-Kotto
sr: Горњи Кото

note: Name for CF-HM
en: Haut-Mbomou
sr: Горња Мбому

note: Name for CF-HS
en: Haute-Sangha / Mambéré-Kadéï
sr: Горња Санга / Мамбере-Кадеј

note: Name for CF-KB
en: Gribingui
sr: Грибингуј

note: Name for CF-KG
en: Kémo-Gribingui
sr: Кемо-Грибингуи

note: Name for CF-LB
en: Lobaye
sr: Лобаје

note: Name for CF-MB
en: Mbomou
sr: Мбому

note: Name for CF-MP
en: Ombella-M'poko
sr: Омбела-М'поко

note: Name for CF-NM
en: Nana-Mambéré
sr: Нана Мамбере

note: Name for CF-OP
en: Ouham-Pendé
sr: Оуам-Пенде

note: Name for CF-SE, Name for CG-13
en: Sangha
sr: Санга

note: Name for CF-UK
en: Ouaka
sr: Оуака

note: Name for CF-VK
en: Vakaga
sr: Вакага

note: Name for CG-11
en: Bouenza
sr: Буенца

note: Name for CG-12
en: Pool
sr: Пул

note: Name for CG-14
en: Plateaux
sr: Плато

note: Name for CG-15
en: Cuvette-Ouest
sr: Западни Кувет

note: Name for CG-2
en: Lékoumou
sr: Лекуму

note: Name for CG-5
en: Kouilou
sr: Куилу

note: Name for CG-7
en: Likouala
sr: Ликуала

note: Name for CG-8
en: Cuvette
sr: Кувет

note: Name for CG-9
en: Niari
sr: Њари

note: Name for CG-BZV
en: Brazzaville
sr: Бразавил

note: Name for CH-AG
en: Aargau
sr: Аргау

note: Name for CH-AI
en: Appenzell Innerrhoden
sr: Апенцел Инероден

note: Name for CH-AR
en: Appenzell Ausserrhoden
sr: Апенцел Аусероден

note: Name for CH-BE
en: Bern
sr: Берн

note: Name for CH-BL
en: Basel-Landschaft
sr: Базел-Ландшафт

note: Name for CH-BS
en: Basel-Stadt
sr: Базелштат

note: Name for CH-FR
en: Fribourg
sr: Фрибург

note: Name for CH-GE
en: Genève
sr: Женева

note: Name for CH-GL
en: Glarus
sr: Глорус

note: Name for CH-GR
en: Graubünden
sr: Гројбинден

note: Name for CH-JU, Name for FR-39
en: Jura
sr: Дјура

note: Name for CH-LU
en: Luzern
sr: Луцерн

note: Name for CH-NE
en: Neuchâtel
sr: Ношател

note: Name for CH-NW
en: Nidwalden
sr: Нидвалден

note: Name for CH-OW
en: Obwalden
sr: Обвалден

note: Name for CH-SG
en: Sankt Gallen
sr: Сент Гален

note: Name for CH-SH
en: Schaffhausen
sr: Шафхаузен

note: Name for CH-SO
en: Solothurn
sr: Солотурн

note: Name for CH-SZ
en: Schwyz
sr: Швајцарска

note: Name for CH-TG
en: Thurgau
sr: Тирго

note: Name for CH-TI
en: Ticino
sr: Тићино

note: Name for CH-UR
en: Uri
sr: Ури

note: Name for CH-VD
en: Vaud
sr: Вод

note: Name for CH-VS
en: Valais
sr: Вале

note: Name for CH-ZG
en: Zug
sr: Циг

note: Name for CH-ZH
en: Zürich
sr: Цирих

note: Name for CI-01
en: Lagunes (Région des)
sr: Лагин (Област)

note: Name for CI-02
en: Haut-Sassandra (Région du)
sr: Горња Сасандрија (Област)

note: Name for CI-05
en: Moyen-Comoé (Région du)
sr: Муајан-Комое (Област)

note: Name for CI-06
en: 18 Montagnes (Région des)
sr: 18 планина (Област)

note: Name for CI-07
en: Lacs (Région des)
sr: Лак (Област)

note: Name for CI-08
en: Zanzan (Région du)
sr: Занзан (Област)

note: Name for CI-09
en: Bas-Sassandra (Région du)
sr: Доња Сасандра (Област)

note: Name for CI-10
en: Denguélé (Région du)
sr: Дангеле (Област)

note: Name for CI-11
en: Nzi-Comoé (Région)
sr: Нци-Комое (област)

note: Name for CI-12
en: Marahoué (Région de la)
sr: Марауе (Област)

note: Name for CI-16
en: Agnébi (Région de l')
sr: Ањеби (Област)

note: Name for CI-17
en: Bafing (Région du)
sr: Бафинг (Област)

note: Name for CI-18
en: Fromager (Région du)
sr: Фромажер (Област)

note: Name for CI-19
en: Moyen-Cavally (Région du)
sr: Муајан-Кавали (Област)

note: Name for CL-AI
en: Aisén del General Carlos Ibáñez del Campo
sr: Аисен дел Генерал Карлос Ибањез дел Кампо

note: Name for CL-AN
en: Antofagasta
sr: Антофагаста

note: Name for CL-AP
en: Arica y Parinacota
sr: Арика и Паринакота

note: Name for CL-AR
en: Araucanía
sr: Арауканиа

note: Name for CL-AT
en: Atacama
sr: Атакама

note: Name for CL-BI
en: Bío-Bío
sr: Био-Био

note: Name for CL-CO
en: Coquimbo
sr: Коквимбо

note: Name for CL-LL
en: Los Lagos
sr: Лос Лагос

note: Name for CL-LR, Name for EC-R
en: Los Ríos
sr: Лос Риос

note: Name for CL-ML
en: Maule
sr: Мауле

note: Name for CL-VS
en: Valparaíso
sr: Валпараисо

note: Name for CM-AD
en: Adamaoua
sr: Адамаова

note: Name for CM-EN
en: Far North
sr: Фар Норт

note: Name for CM-NO, Name for MV-NO
en: North
sr: Север

note: Name for CM-NW
en: North-West (Cameroon)
sr: Северозапад (Камерун)

note: Name for CM-SW
en: South-West
sr: Југозапад

note: Name for CN-11
en: Beijing
sr: Пекинг

note: Name for CN-12
en: Tianjin
sr: Тјанџин

note: Name for CN-13
en: Hebei
sr: Хебеј

note: Name for CN-14
en: Shanxi
sr: Шанћи

note: Name for CN-15
en: Nei Mongol
sr: Неј Монгол

note: Name for CN-21
en: Liaoning
sr: Лиаонинг

note: Name for CN-22
en: Jilin
sr: Ђилин

note: Name for CN-23
en: Heilongjiang
sr: Хеилонгђијанг

note: Name for CN-31
en: Shanghai
sr: Шангај

note: Name for CN-32
en: Jiangsu
sr: Џијангсу

note: Name for CN-33
en: Zhejiang
sr: Цеџјанг

note: Name for CN-34
en: Anhui
sr: Ануи

note: Name for CN-35
en: Fujian
sr: Фуџиан

note: Name for CN-36
en: Jiangxi
sr: Џиангкси

note: Name for CN-37
en: Shandong
sr: Шандонг

note: Name for CN-41
en: Henan
sr: Хенан

note: Name for CN-42
en: Hubei
sr: Хубеј

note: Name for CN-43
en: Hunan
sr: Хунан

note: Name for CN-44
en: Guangdong
sr: Гуангдонг

note: Name for CN-45
en: Guangxi
sr: Гуангкси

note: Name for CN-46
en: Hainan
sr: Хаинан

note: Name for CN-50
en: Chongqing
sr: Чонгкинг

note: Name for CN-51
en: Sichuan
sr: Сичуан

note: Name for CN-52
en: Guizhou
sr: Гуцхо

note: Name for CN-53
en: Yunnan
sr: Јунан

note: Name for CN-61
en: Shaanxi
sr: Шангај

note: Name for CN-62
en: Gansu
sr: Гансу

note: Name for CN-63
en: Qinghai
sr: Кингај

note: Name for CN-65
en: Xinjiang
sr: Ксинђијанг

note: Name for CN-71
en: Taiwan
sr: Тајван

note: Name for CN-92
en: Aomen (Macau)
sr: Аомен (Макау)

note: Name for CO-ANT
en: Antioquia
sr: Антиокија

note: Name for CO-ARA
en: Arauca
sr: Араука

note: Name for CO-ATL
en: Atlántico
sr: Атлантико

note: Name for CO-BOL, Name for EC-B, Name for VE-F
en: Bolívar
sr: Боливар

note: Name for CO-BOY
en: Boyacá
sr: Бојака

note: Name for CO-CAL
en: Caldas
sr: Калдас

note: Name for CO-CAQ
en: Caquetá
sr: Каквета

note: Name for CO-CAS
en: Casanare
sr: Казанаре

note: Name for CO-CAU
en: Cauca
sr: Каука

note: Name for CO-CES
en: Cesar
sr: Цезар

note: Name for CO-CHO
en: Chocó
sr: Шоко

note: Name for CO-COR, Name for ES-CO
en: Córdoba
sr: Кордоба

note: Name for CO-CUN
en: Cundinamarca
sr: Кундинамарка

note: Name for CO-GUA
en: Guainía
sr: Гвајниа

note: Name for CO-GUV
en: Guaviare
sr: Гвавјаре

note: Name for CO-HUI
en: Huila
sr: Хујла

note: Name for CO-MAG
en: Magdalena
sr: Магдалена

note: Name for CO-MET
en: Meta
sr: Мета

note: Name for CO-NAR
en: Nariño
sr: Нарињо

note: Name for CO-SAN
en: Santander
sr: Сантандер

note: Name for CO-SUC, Name for VE-R
en: Sucre
sr: Сукр

note: Name for CO-TOL
en: Tolima
sr: Толима

note: Name for CO-VAC
en: Valle del Cauca
sr: Вале дел Каука

note: Name for CO-VAU
en: Vaupés
sr: Ваупес

note: Name for CO-VID
en: Vichada
sr: Вишада

note: Name for CR-A
en: Alajuela
sr: Алахуела

note: Name for CR-C
en: Cartago
sr: Картаго

note: Name for CR-G
en: Guanacaste
sr: Гванакасте

note: Name for CR-H
en: Heredia
sr: Хередија

note: Name for CR-L
en: Limón
sr: Лимон

note: Name for CR-P
en: Puntarenas
sr: Пунтаренас

note: Name for CR-SJ, Name for UY-SJ
en: San José
sr: Сан Хосе

note: Name for CU-01
en: Pinar del Rio
sr: Пинар дел Рио

note: Name for CU-02
en: La Habana
sr: Ла Хавана

note: Name for CU-03
en: Ciudad de La Habana
sr: Сиудад де Ла Хавана

note: Name for CU-04
en: Matanzas
sr: Матанзас

note: Name for CU-05
en: Villa Clara
sr: Вила Клара

note: Name for CU-06
en: Cienfuegos
sr: Сјенфуегос

note: Name for CU-08
en: Ciego de Ávila
sr: Сјего де Авила

note: Name for CU-09
en: Camagüey
sr: Камагиј

note: Name for CU-10
en: Las Tunas
sr: Лас Тунас

note: Name for CU-11
en: Holguín
sr: Холгвин

note: Name for CU-12
en: Granma
sr: Гранма

note: Name for CU-13
en: Santiago de Cuba
sr: Сантјаго на Куби

note: Name for CU-14
en: Guantánamo
sr: Гвантанамо

note: Name for CU-99
en: Isla de la Juventud
sr: Острво Младости

note: Name for CV-BR
en: Brava
sr: Брава

note: Name for CV-BV
en: Boa Vista
sr: Боа Виста

note: Name for CV-CF
en: Santa Catarina de Fogo
sr: Санта Катарина де Фого

note: Name for CV-MA
en: Maio
sr: Мајо

note: Name for CV-MO
en: Mosteiros
sr: Мостеирос

note: Name for CV-PA
en: Paul
sr: Пол

note: Name for CV-PN
en: Porto Novo
sr: Порто Ново

note: Name for CV-SD
en: São Domingos
sr: Санто Доминго

note: Name for CV-SF
en: São Filipe
sr: Сао Филипе

note: Name for CV-SL
en: Sal
sr: Сал

note: Name for CV-SM
en: São Miguel
sr: Сао Мигел

note: Name for CV-SV
en: São Vicente
sr: Сао Висенте

note: Name for CV-TA
en: Tarrafal
sr: Тарафал

note: Name for CY-01
en: Lefkosía
sr: Лефкозија

note: Name for CY-02
en: Lemesós
sr: Лемесос

note: Name for CY-03
en: Lárnaka
sr: Ларнака

note: Name for CY-04
en: Ammóchostos
sr: Амокостос

note: Name for CY-05
en: Páfos
sr: Пафос

note: Name for CY-06
en: Kerýneia
sr: Керинеја

note: Name for CZ-101
en: Praha 1
sr: Праг 1

note: Name for CZ-102
en: Praha 2
sr: Праг 2

note: Name for CZ-103
en: Praha 3
sr: Праг 3

note: Name for CZ-104
en: Praha 4
sr: Праг 4

note: Name for CZ-105
en: Praha 5
sr: Праг 5

note: Name for CZ-106
en: Praha 6
sr: Праг 6

note: Name for CZ-107
en: Praha 7
sr: Праг 7

note: Name for CZ-108
en: Praha 8
sr: Праг 8

note: Name for CZ-109
en: Praha 9
sr: Праг 9

note: Name for CZ-110
en: Praha 10
sr: Праг 10

note: Name for CZ-111
en: Praha 11
sr: Праг 11

note: Name for CZ-112
en: Praha 12
sr: Праг 12

note: Name for CZ-113
en: Praha 13
sr: Праг 13

note: Name for CZ-114
en: Praha 14
sr: Праг 14

note: Name for CZ-115
en: Praha 15
sr: Праг 15

note: Name for CZ-201
en: Benešov
sr: Бенешов

note: Name for CZ-202
en: Beroun
sr: Бероун

note: Name for CZ-203
en: Kladno
sr: Кладно

note: Name for CZ-204
en: Kolín
sr: Колин

note: Name for CZ-205
en: Kutná Hora
sr: Кутна Хора

note: Name for CZ-206
en: Mělník
sr: Мелник

note: Name for CZ-207
en: Mladá Boleslav
sr: Млада Болеслав

note: Name for CZ-20C
en: Rakovník
sr: Раковник

note: Name for CZ-312
en: Český Krumlov
sr: Чешки Крумлов

note: Name for CZ-313
en: Jindřichův Hradec
sr: Јиндуричев Храдец

note: Name for CZ-314
en: Písek
sr: Пишек

note: Name for CZ-317
en: Tábor
sr: Табор

note: Name for CZ-321
en: Domažlice
sr: Домажлице

note: Name for CZ-322
en: Klatovy
sr: Клатови

note: Name for CZ-41
en: Karlovarský kraj
sr: Карловарски крај

note: Name for CZ-411
en: Cheb
sr: Чеб

note: Name for CZ-412
en: Karlovy Vary
sr: Карлови Вари

note: Name for CZ-413
en: Sokolov
sr: Соколов

note: Name for CZ-42
en: Ústecký kraj
sr: Устечки крај

note: Name for CZ-421
en: Děčín
sr: Дечин

note: Name for CZ-422
en: Chomutov
sr: Чомутов

note: Name for CZ-423
en: Litoměřice
sr: Литомерице

note: Name for CZ-424
en: Louny
sr: Луни

note: Name for CZ-425
en: Most
sr: Мост

note: Name for CZ-51
en: Liberecký kraj
sr: Либеречки крај

note: Name for CZ-511
en: Česká Lípa
sr: Чешка Липа

note: Name for CZ-512
en: Jablonec nad Nisou
sr: Јаблонец на Нисоу

note: Name for CZ-513
en: Liberec
sr: Либерек

note: Name for CZ-514
en: Semily
sr: Семили

note: Name for CZ-521
en: Hradec Králové
sr: Храдец Кралове

note: Name for CZ-522
en: Jičín
sr: Јичин

note: Name for CZ-523
en: Náchod
sr: Наход

note: Name for CZ-525
en: Trutnov
sr: Трутнов

note: Name for CZ-53
en: Pardubický kraj
sr: Пардубички крај

note: Name for CZ-531
en: Chrudim
sr: Крудим

note: Name for CZ-532
en: Pardubice
sr: Пардубице

note: Name for CZ-631
en: Havlíčkův Brod
sr: Хавличков Брод

note: Name for CZ-632
en: Jihlava
sr: Јихлава

note: Name for CZ-633
en: Pelhřimov
sr: Пелхримов

note: Name for CZ-634
en: Třebíč
sr: Требич

note: Name for CZ-641
en: Blansko
sr: Бланско

note: Name for CZ-642
en: Brno-město
sr: Брно-место

note: Name for CZ-644
en: Břeclav
sr: Брецлав

note: Name for CZ-645
en: Hodonín
sr: Ходонин

note: Name for CZ-646
en: Vyškov
sr: Вишков

note: Name for CZ-647
en: Znojmo
sr: Знојмо

note: Name for CZ-71
en: Olomoucký kraj
sr: Оломучки крај

note: Name for CZ-711
en: Jeseník
sr: Јесеник

note: Name for CZ-712
en: Olomouc
sr: Оломук

note: Name for CZ-714
en: Přerov
sr: Преров

note: Name for CZ-715
en: Šumperk
sr: Шумперк

note: Name for CZ-724
en: Zlín
sr: Злин

note: Name for CZ-801
en: Bruntál
sr: Брунтал

note: Name for CZ-802
en: Frýdek Místek
sr: Фридек Мистек

note: Name for CZ-803
en: Karviná
sr: Карвина

note: Name for CZ-804
en: Nový Jičín
sr: Нови Јичин

note: Name for CZ-805
en: Opava
sr: Опава

note: Name for DE-BB
en: Brandenburg
sr: Бранденбург

note: Name for DE-BE
en: Berlin
sr: Берлин

note: Name for DE-BW
en: Baden-Württemberg
sr: Баден Виртемберг

note: Name for DE-BY
en: Bayern
sr: Бајерн

note: Name for DE-HB
en: Bremen
sr: Бремен

note: Name for DE-HE
en: Hessen
sr: Есен

note: Name for DE-HH
en: Hamburg
sr: Хамбург

note: Name for DE-NI
en: Niedersachsen
sr: Нидерсашсен

note: Name for DE-NW
en: Nordrhein-Westfalen
sr: Северна Рајна-Вестфалија

note: Name for DE-RP
en: Rheinland-Pfalz
sr: Рајнланд-Фалц

note: Name for DE-SH
en: Schleswig-Holstein
sr: Шлезвиг-Холштајн

note: Name for DE-SL
en: Saarland
sr: Сарланд

note: Name for DE-SN
en: Sachsen
sr: Саксонија

note: Name for DE-ST
en: Sachsen-Anhalt
sr: Саксонија-Анхалт

note: Name for DJ-AR, Name for GR-31
en: Arta
sr: Арта

note: Name for DJ-DI
en: Dikhil
sr: Дикил

note: Name for DJ-DJ
en: Djibouti
sr: Џибути

note: Name for DJ-OB
en: Obock
sr: Обок

note: Name for DK-82
en: Midtjylland
sr: Мидтјиленд

note: Name for DK-84
en: Hovedstaden
sr: Ховедштаден

note: Name for DM-03, Name for GD-02, Name for VC-03
en: Saint David
sr: Свети Давид

note: Name for DM-07
en: Saint Luke
sr: Свети Лука

note: Name for DM-08, Name for GD-05
en: Saint Mark
sr: Свети Марко

note: Name for DM-09, Name for GD-06, Name for VC-05
en: Saint Patrick
sr: Свети Патрик

note: Name for DO-02
en: Azua
sr: Азуа

note: Name for DO-03
en: Bahoruco
sr: Бахоруко

note: Name for DO-04
en: Barahona
sr: Барахона

note: Name for DO-05
en: Dajabón
sr: Дажабон

note: Name for DO-06
en: Duarte
sr: Дварте

note: Name for DO-07
en: La Estrelleta [Elías Piña]
sr: Ла Естрељета [Елјас Пиња]

note: Name for DO-08
en: El Seybo [El Seibo]
sr: Ел Сејбо

note: Name for DO-09
en: Espaillat
sr: Еспаилат

note: Name for DO-10
en: Independencia
sr: Индепенденција

note: Name for DO-11
en: La Altagracia
sr: Ла Алтаграција

note: Name for DO-12
en: La Romana
sr: Ла Романа

note: Name for DO-13
en: La Vega
sr: Ла Вега

note: Name for DO-14
en: María Trinidad Sánchez
sr: Мариа Тринидад Санчез

note: Name for DO-15
en: Monte Cristi
sr: Монте Кристи

note: Name for DO-16
en: Pedernales
sr: Педерналес

note: Name for DO-17
en: Peravia
sr: Перавија

note: Name for DO-18
en: Puerto Plata
sr: Портоплата

note: Name for DO-20
en: Samaná
sr: Самана

note: Name for DO-21
en: San Cristóbal
sr: Сан Кристобал

note: Name for DO-24
en: Sánchez Ramírez
sr: Санчез Рамирез

note: Name for DO-25
en: Santiago
sr: Сантјаго

note: Name for DO-26
en: Santiago Rodríguez
sr: Сантјаго Родригез

note: Name for DO-27
en: Valverde
sr: Валверде

note: Name for DO-29
en: Monte Plata
sr: Монте Плата

note: Name for DO-30
en: Hato Mayor
sr: Хато Мајор

note: Name for DZ-01, Name for MR-07
en: Adrar
sr: Адрар

note: Name for DZ-02
en: Chlef
sr: Шлеф

note: Name for DZ-03
en: Laghouat
sr: Лафуат

note: Name for DZ-05
en: Batna
sr: Батна

note: Name for DZ-06
en: Béjaïa
sr: Бежаја

note: Name for DZ-07
en: Biskra
sr: Бискра

note: Name for DZ-08
en: Béchar
sr: Бешар

note: Name for DZ-09
en: Blida
sr: Блида

note: Name for DZ-10
en: Bouira
sr: Буира

note: Name for DZ-11
en: Tamanghasset
sr: Тамангасет

note: Name for DZ-12
en: Tébessa
sr: Тебеса

note: Name for DZ-13
en: Tlemcen
sr: Тлемсен

note: Name for DZ-14
en: Tiaret
sr: Тиарет

note: Name for DZ-16
en: Alger
sr: Алжир

note: Name for DZ-17
en: Djelfa
sr: Дјелфа

note: Name for DZ-18
en: Jijel
sr: Џиџел

note: Name for DZ-22
en: Sidi Bel Abbès
sr: Сиди Бел Абес

note: Name for DZ-23
en: Annaba
sr: Анаба

note: Name for DZ-24
en: Guelma
sr: Гвелма

note: Name for DZ-25
en: Constantine
sr: Константин

note: Name for DZ-26
en: Médéa
sr: Медеа

note: Name for DZ-27
en: Mostaganem
sr: Мостаганем

note: Name for DZ-29
en: Mascara
sr: Маскара

note: Name for DZ-30
en: Ouargla
sr: Уаргла

note: Name for DZ-31
en: Oran
sr: Оран

note: Name for DZ-33
en: Illizi
sr: Илизи

note: Name for DZ-34
en: Bordj Bou Arréridj
sr: Борџ Бу Арериџ

note: Name for DZ-35
en: Boumerdès
sr: Бумерде

note: Name for DZ-36
en: El Tarf
sr: Ел Тарф

note: Name for DZ-37
en: Tindouf
sr: Тиндуф

note: Name for DZ-43
en: Mila
sr: Мила

note: Name for DZ-44
en: Aïn Defla
sr: Аин Дефла

note: Name for DZ-45
en: Naama
sr: Нама

note: Name for DZ-46
en: Aïn Témouchent
sr: Аин Темушан

note: Name for DZ-47
en: Ghardaïa
sr: Гардаја

note: Name for EC-A
en: Azuay
sr: Азуаи

note: Name for EC-C
en: Carchi
sr: Карчи

note: Name for EC-E
en: Esmeraldas
sr: Есмералдас

note: Name for EC-F
en: Cañar
sr: Кањар

note: Name for EC-G
en: Guayas
sr: Гвајас

note: Name for EC-H
en: Chimborazo
sr: Чимборацо

note: Name for EC-I
en: Imbabura
sr: Имбабура

note: Name for EC-L
en: Loja
sr: Лоха

note: Name for EC-M
en: Manabí
sr: Манаби

note: Name for EC-N
en: Napo
sr: Напо

note: Name for EC-O
en: El Oro
sr: Ел Оро

note: Name for EC-P
en: Pichincha
sr: Пичинча

note: Name for EC-S
en: Morona-Santiago
sr: Морона Сантјаго

note: Name for EC-SE
en: Santa Elena
sr: Санта Елена

note: Name for EC-W
en: Galápagos
sr: Галапагос

note: Name for EC-X
en: Cotopaxi
sr: Котопакси

note: Name for EC-Y
en: Pastaza
sr: Пастаца

note: Name for EC-Z
en: Zamora-Chinchipe
sr: Замора Чинчипе

note: Name for EE-37
en: Harjumaa
sr: Харџума

note: Name for EE-39
en: Hiiumaa
sr: Хјума

note: Name for EE-44
en: Ida-Virumaa
sr: Ида-Вирума

note: Name for EE-51
en: Järvamaa
sr: Џарвама

note: Name for EE-65
en: Põlvamaa
sr: Полвама

note: Name for EE-67
en: Pärnumaa
sr: Парнума

note: Name for EE-70
en: Raplamaa
sr: Раплама

note: Name for EE-78
en: Tartumaa
sr: Тартума

note: Name for EE-82
en: Valgamaa
sr: Валгама

note: Name for EE-84
en: Viljandimaa
sr: Виљандима

note: Name for EE-86
en: Võrumaa
sr: Ворума

note: Name for EG-ASN
en: Aswān
sr: Асван

note: Name for EG-AST
en: Asyūt
sr: Асјут

note: Name for EG-BA
en: Al Bahr al Ahmar
sr: Ал Бар ал Амар

note: Name for EG-BH
en: Al Buhayrah
sr: Ал Бухајра

note: Name for EG-BNS
en: Banī Suwayf
sr: Бани Суваиф

note: Name for EG-DK
en: Ad Daqahlīyah
sr: Ад Дакалијах

note: Name for EG-HU
en: Ḩulwān
sr: Хилван

note: Name for EG-KFS
en: Kafr ash Shaykh
sr: Шарм Ел Шеик

note: Name for EG-MT
en: Matrūh
sr: Матрух

note: Name for EG-SHR, Name for OM-SH, Name for SA-04
en: Ash Sharqīyah
sr: Аш Шаркија

note: Name for EG-SU
en: As Sādis min Uktūbar
sr: Ас Садис мин Уктубар

note: Name for EG-SUZ
en: As Suways
sr: Ас Сувас

note: Name for ER-MA
en: Al Awsaţ
sr: Ал Авсат

note: Name for ES-A
en: Alicante
sr: Аликанте

note: Name for ES-AB
en: Albacete
sr: Албасете

note: Name for ES-AL
en: Almería
sr: Алмерија

note: Name for ES-AN
en: Andalucía
sr: Андалузија

note: Name for ES-AR
en: Aragón
sr: Арагон

note: Name for ES-AS
en: Asturias, Principado de
sr: Астурија, Принципат

note: Name for ES-B
en: Barcelona
sr: Барселона

note: Name for ES-BA
en: Badajoz
sr: Бадахоз

note: Name for ES-BU
en: Burgos
sr: Бургос

note: Name for ES-C
en: A Coruña
sr: Коруња

note: Name for ES-CA
en: Cádiz
sr: Кадиз

note: Name for ES-CB, Name for ES-S
en: Cantabria
sr: Кантабриа

note: Name for ES-CE
en: Ceuta
sr: Сеута

note: Name for ES-CL
en: Castilla y León
sr: Кастиља и Леон

note: Name for ES-CM
en: Castilla-La Mancha
sr: Кастиља-Ла Манка

note: Name for ES-CN
en: Canarias
sr: Канари

note: Name for ES-CR
en: Ciudad Real
sr: Сиудад Реал

note: Name for ES-CS
en: Castellón
sr: Кастељон

note: Name for ES-CT
en: Catalunya
sr: Каталонија

note: Name for ES-CU
en: Cuenca
sr: Квенка

note: Name for ES-EX
en: Extremadura
sr: Екстремадура

note: Name for ES-GA
en: Galicia
sr: Галиција

note: Name for ES-GC
en: Las Palmas
sr: Лас Палмас

note: Name for ES-GI
en: Girona
sr: Герона

note: Name for ES-GR, Name for NI-GR
en: Granada
sr: Гренада

note: Name for ES-GU
en: Guadalajara
sr: Гвадалахара

note: Name for ES-H
en: Huelva
sr: Хуелва

note: Name for ES-HU
en: Huesca
sr: Хуеска

note: Name for ES-IB
en: Illes Balears
sr: Балнеарска острва

note: Name for ES-J
en: Jaén
sr: Хаен

note: Name for ES-L
en: Lleida
sr: Љејда

note: Name for ES-LE, Name for NI-LE
en: León
sr: Леон

note: Name for ES-LO, Name for ES-RI
en: La Rioja
sr: Ла Риоха

note: Name for ES-LU
en: Lugo
sr: Луго

note: Name for ES-M
en: Madrid
sr: Мадрид

note: Name for ES-MA
en: Málaga
sr: Малага

note: Name for ES-MC
en: Murcia, Región de
sr: Мурсија, Област

note: Name for ES-ML
en: Melilla
sr: Мелила

note: Name for ES-MU
en: Murcia
sr: Мурсија

note: Name for ES-O
en: Asturias
sr: Астурија

note: Name for ES-OR
en: Ourense
sr: Оренсе

note: Name for ES-P
en: Palencia
sr: Паленсија

note: Name for ES-PM
en: Balears
sr: Балеари

note: Name for ES-PO
en: Pontevedra
sr: Понтеведра

note: Name for ES-SA
en: Salamanca
sr: Саламанка

note: Name for ES-SE
en: Sevilla
sr: Севиља

note: Name for ES-SG
en: Segovia
sr: Сеговија

note: Name for ES-SO
en: Soria
sr: Сорија

note: Name for ES-T
en: Tarragona
sr: Тарагона

note: Name for ES-TF
en: Santa Cruz de Tenerife
sr: Санта Круз де Тенерифе

note: Name for ES-V
en: Valencia / València
sr: Валенсија

note: Name for ES-VA
en: Valladolid
sr: Ваљадолид

note: Name for ES-VI
en: Álava
sr: Алава

note: Name for ES-Z
en: Zaragoza
sr: Сарагоса

note: Name for ES-ZA
en: Zamora
sr: Замора

note: Name for ET-AA
en: Ādīs Ābeba
sr: Адис Абеба

note: Name for ET-AF
en: Āfar
sr: Афар

note: Name for ET-AM
en: Āmara
sr: Амара

note: Name for ET-BE
en: Bīnshangul Gumuz
sr: Биншангул Гумуз

note: Name for ET-DD
en: Dirē Dawa
sr: Дире Дава

note: Name for ET-GA
en: Gambēla Hizboch
sr: Гамбела Хицбох

note: Name for ET-HA
en: Hārerī Hizb
sr: Харери Хизб

note: Name for ET-OR
en: Oromīya
sr: Оромија

note: Name for ET-SO
en: Sumalē
sr: Сумале

note: Name for FI-01
en: Ahvenanmaan maakunta
sr: Авенанман макунта

note: Name for FI-02
en: Etelä-Karjala
sr: Етела-Карјала

note: Name for FI-03
en: Etelä-Pohjanmaa
sr: Етела-Појанма

note: Name for FI-04
en: Etelä-Savo
sr: Етела-Саво

note: Name for FI-09
en: Kymenlaakso
sr: Кименлаксо

note: Name for FI-10
en: Lappi
sr: Лапи

note: Name for FI-11
en: Pirkanmaa
sr: Пирканма

note: Name for FI-12
en: Pohjanmaa
sr: Појанма

note: Name for FI-17
en: Satakunta
sr: Сатакунта

note: Name for FI-18
en: Uusimaa
sr: Усима

note: Name for FJ-R
en: Rotuma
sr: Ротума

note: Name for FM-PNI
en: Pohnpei
sr: Понпеј

note: Name for FM-TRK
en: Chuuk
sr: Чуук

note: Name for FM-YAP
en: Yap
sr: Јап

note: Name for FR-01
en: Ain
sr: Ајн

note: Name for FR-02
en: Aisne
sr: Аисн

note: Name for FR-03
en: Allier
sr: Алјер

note: Name for FR-05
en: Hautes-Alpes
sr: Горњи Алпи

note: Name for FR-06
en: Alpes-Maritimes
sr: Приморски Алпи

note: Name for FR-07
en: Ardèche
sr: Ардеш

note: Name for FR-08
en: Ardennes
sr: Арден

note: Name for FR-09
en: Ariège
sr: Арјеж

note: Name for FR-10
en: Aube
sr: Аубе

note: Name for FR-11
en: Aude
sr: Ауде

note: Name for FR-12
en: Aveyron
sr: Авејрон

note: Name for FR-13
en: Bouches-du-Rhône
sr: Буш-ди-Рон

note: Name for FR-14
en: Calvados
sr: Калвадо

note: Name for FR-15
en: Cantal
sr: Кантал

note: Name for FR-16
en: Charente
sr: Шарант

note: Name for FR-17
en: Charente-Maritime
sr: Приморски Шарант

note: Name for FR-18
en: Cher
sr: Шер

note: Name for FR-19
en: Corrèze
sr: Кореце

note: Name for FR-21
en: Côte-d'Or
sr: Кот-д'Ор

note: Name for FR-22
en: Côtes-d'Armor
sr: Кот-д'Армор

note: Name for FR-23
en: Creuse
sr: Крез

note: Name for FR-24
en: Dordogne
sr: Дордоњ

note: Name for FR-25
en: Doubs
sr: Дубс

note: Name for FR-26
en: Drôme
sr: Дром

note: Name for FR-27
en: Eure
sr: Ер

note: Name for FR-28
en: Eure-et-Loir
sr: Ер-е-Луар

note: Name for FR-29
en: Finistère
sr: Финистер

note: Name for FR-2A
en: Corse-du-Sud
sr: Јужна Корзика

note: Name for FR-2B
en: Haute-Corse
sr: Горња Корзика

note: Name for FR-30
en: Gard
sr: Гард

note: Name for FR-31
en: Haute-Garonne
sr: Горња Гарона

note: Name for FR-32
en: Gers
sr: Жер

note: Name for FR-33
en: Gironde
sr: Жирон

note: Name for FR-34
en: Hérault
sr: Херот

note: Name for FR-35
en: Ille-et-Vilaine
sr: Ил-е-Вилен

note: Name for FR-36
en: Indre
sr: Андр

note: Name for FR-37
en: Indre-et-Loire
sr: Андр и Лоара

note: Name for FR-38
en: Isère
sr: Изер

note: Name for FR-40
en: Landes
sr: Ланд

note: Name for FR-41
en: Loir-et-Cher
sr: Луар-е-шер

note: Name for FR-42
en: Loire
sr: Луара

note: Name for FR-43
en: Haute-Loire
sr: Горња Луара

note: Name for FR-44
en: Loire-Atlantique
sr: Атлантичка Луара

note: Name for FR-45
en: Loiret
sr: Луар

note: Name for FR-46
en: Lot
sr: Лот

note: Name for FR-47
en: Lot-et-Garonne
sr: Лот-е-Гарон

note: Name for FR-48
en: Lozère
sr: Лозер

note: Name for FR-49
en: Maine-et-Loire
sr: Мен-е-Луар

note: Name for FR-50
en: Manche
sr: Манш

note: Name for FR-51
en: Marne
sr: Марн

note: Name for FR-52
en: Haute-Marne
sr: Горња Марна

note: Name for FR-53
en: Mayenne
sr: Мајен

note: Name for FR-54
en: Meurthe-et-Moselle
sr: Мерт-е-Мозел

note: Name for FR-55
en: Meuse
sr: Мез

note: Name for FR-56
en: Morbihan
sr: Морбиан

note: Name for FR-57
en: Moselle
sr: Мозел

note: Name for FR-58
en: Nièvre
sr: Нјевр

note: Name for FR-60
en: Oise
sr: Уаз

note: Name for FR-61
en: Orne
sr: Орне

note: Name for FR-62
en: Pas-de-Calais
sr: Па-д-Кале

note: Name for FR-63
en: Puy-de-Dôme
sr: Пиј-д-Дом

note: Name for FR-64
en: Pyrénées-Atlantiques
sr: Атлантски Пиринеји

note: Name for FR-65
en: Hautes-Pyrénées
sr: Горњи Пиринеји

note: Name for FR-66
en: Pyrénées-Orientales
sr: Источни Пиринеји

note: Name for FR-67
en: Bas-Rhin
sr: Доњи Рин

note: Name for FR-68
en: Haut-Rhin
sr: Горња Рајна

note: Name for FR-69
en: Rhône
sr: Рон

note: Name for FR-70
en: Haute-Saône
sr: Горња Савона

note: Name for FR-71
en: Saône-et-Loire
sr: Саон-е-Луар

note: Name for FR-72
en: Sarthe
sr: Сарте

note: Name for FR-73
en: Savoie
sr: Савоја

note: Name for FR-74
en: Haute-Savoie
sr: Горња Савоја

note: Name for FR-75
en: Paris
sr: Париз

note: Name for FR-77
en: Seine-et-Marne
sr: Сена и Марна

note: Name for FR-78
en: Yvelines
sr: Ивелин

note: Name for FR-79
en: Deux-Sèvres
sr: Два-Севра

note: Name for FR-80
en: Somme
sr: Соме

note: Name for FR-81
en: Tarn
sr: Тарн

note: Name for FR-83
en: Var
sr: Вар

note: Name for FR-84
en: Vaucluse
sr: Воклиз

note: Name for FR-85
en: Vendée
sr: Ванде

note: Name for FR-86
en: Vienne
sr: Вјен

note: Name for FR-87
en: Haute-Vienne
sr: Горња Вјена

note: Name for FR-88
en: Vosges
sr: Восг

note: Name for FR-89
en: Yonne
sr: Јоне

note: Name for FR-90
en: Territoire de Belfort
sr: Белфортска територија

note: Name for FR-91
en: Essonne
sr: Есон

note: Name for FR-92
en: Hauts-de-Seine
sr: Горња Сена

note: Name for FR-94
en: Val-de-Marne
sr: Вал-д-Марн

note: Name for FR-BL
en: Saint-Barthélemy
sr: Сент Бартелеми

note: Name for FR-BRE
en: Bretagne
sr: Бретања

note: Name for FR-COR
en: Corse
sr: Корзика

note: Name for FR-CP
en: Clipperton
sr: Клипертон

note: Name for FR-GP, Name for FR-GUA
en: Guadeloupe
sr: Гвадалуп

note: Name for FR-IDF
en: Île-de-France
sr: Ил де Франс

note: Name for FR-MAY, Name for FR-YT
en: Mayotte
sr: Мајот

note: Name for FR-MF
en: Saint-Martin
sr: Сент Мартен

note: Name for FR-MQ
en: Martinique
sr: Мартиник

note: Name for FR-NC
en: Nouvelle-Calédonie
sr: Нова Каледонија

note: Name for FR-PF
en: Polynésie française
sr: Француска Полинезија

note: Name for FR-PM
en: Saint-Pierre-et-Miquelon
sr: Свети Пјер и Микелон

note: Name for FR-TF
en: Terres australes françaises
sr: Француске аустралијске земље

note: Name for FR-WF
en: Wallis-et-Futuna
sr: Валис и Футуна

note: Name for GA-1
en: Estuaire
sr: Естуаир

note: Name for GA-3
en: Moyen-Ogooué
sr: Муајан-Огоуе

note: Name for GB-ABD
en: Aberdeenshire
sr: Абердиншајр

note: Name for GB-ABE
en: Aberdeen City
sr: Абердин

note: Name for GB-AGB
en: Argyll and Bute
sr: Арџил и Бјут

note: Name for GB-ANS
en: Angus
sr: Ангус

note: Name for GB-BAS
en: Bath and North East Somerset
sr: Бат и североисточни Сомерсет

note: Name for GB-BBD
en: Blackburn with Darwen
sr: Блекбурн са Дарвеном

note: Name for GB-BDF
en: Bedford
sr: Бедфорд

note: Name for GB-BDG
en: Barking and Dagenham
sr: Беркин и Дагенам

note: Name for GB-BEN
en: Brent
sr: Брент

note: Name for GB-BEX
en: Bexley
sr: Бекслеј

note: Name for GB-BFS
en: Belfast
sr: Белфаст

note: Name for GB-BGW
en: Blaenau Gwent
sr: Бланогван

note: Name for GB-BIR
en: Birmingham
sr: Бирмингем

note: Name for GB-BKM
en: Buckinghamshire
sr: Бакингемшајр

note: Name for GB-BMH
en: Bournemouth
sr: Борнмаут

note: Name for GB-BNE
en: Barnet
sr: Барнет

note: Name for GB-BNH
en: Brighton and Hove
sr: Брајтон и Хув

note: Name for GB-BNS
en: Barnsley
sr: Барнсли

note: Name for GB-BOL
en: Bolton
sr: Болтон

note: Name for GB-BPL
en: Blackpool
sr: Блекпул

note: Name for GB-BRC
en: Bracknell Forest
sr: Брекнел Форест

note: Name for GB-BRD
en: Bradford
sr: Бредфорд

note: Name for GB-BRY
en: Bromley
sr: Бромли

note: Name for GB-BST
en: Bristol, City of
sr: Бристол, Град

note: Name for GB-BUR
en: Bury
sr: Бури

note: Name for GB-CAM
en: Cambridgeshire
sr: Кембриџшајр

note: Name for GB-CBF
en: Central Bedfordshire
sr: Централни Бедфордшајр

note: Name for GB-CHE
en: Cheshire East
sr: Источни Чешајр

note: Name for GB-CHW
en: Cheshire West and Chester
sr: Западни Чешајр и Честер

note: Name for GB-CLD
en: Calderdale
sr: Калдердејл

note: Name for GB-CLK
en: Clackmannanshire
sr: Клекменаншајр

note: Name for GB-CMA
en: Cumbria
sr: Камбриа

note: Name for GB-CMD
en: Camden
sr: Камден

note: Name for GB-CON
en: Cornwall
sr: Корнвол

note: Name for GB-COV
en: Coventry
sr: Ковентри

note: Name for GB-CRY
en: Croydon
sr: Кројдон

note: Name for GB-CWY
en: Conwy
sr: Конви

note: Name for GB-DAL
en: Darlington
sr: Дарлинтон

note: Name for GB-DBY
en: Derbyshire
sr: Дербишајр

note: Name for GB-DER
en: Derby
sr: Дерби

note: Name for GB-DEV
en: Devon
sr: Девон

note: Name for GB-DGY
en: Dumfries and Galloway
sr: Дамфриз и Геловеј

note: Name for GB-DNC
en: Doncaster
sr: Донкастер

note: Name for GB-DND
en: Dundee City
sr: Данди Сити

note: Name for GB-DOR
en: Dorset
sr: Дорсет

note: Name for GB-DUD
en: Dudley
sr: Дадли

note: Name for GB-EAL
en: Ealing
sr: Илинг

note: Name for GB-EAW
en: England and Wales
sr: Енглеска и Велс

note: Name for GB-EAY
en: East Ayrshire
sr: Источни Ејршајр

note: Name for GB-EDH
en: Edinburgh, City of
sr: Единбург, Град

note: Name for GB-EDU
en: East Dunbartonshire
sr: Источни Данбартоншајр

note: Name for GB-ELN
en: East Lothian
sr: Источни Лотјан

note: Name for GB-ELS
en: Eilean Siar
sr: Ајлин Сјар

note: Name for GB-ENF
en: Enfield
sr: Енфилд

note: Name for GB-ENG
en: England
sr: Енглеска

note: Name for GB-ERW
en: East Renfrewshire
sr: Источни Ренфревшајр

note: Name for GB-ERY
en: East Riding of Yorkshire
sr: Источни Рајдинг ов Јоркшајр

note: Name for GB-ESS
en: Essex
sr: Есекс

note: Name for GB-ESX
en: East Sussex
sr: Источни Сасекс

note: Name for GB-FAL
en: Falkirk
sr: Фелкирк

note: Name for GB-FIF
en: Fife
sr: Фајф

note: Name for GB-GAT
en: Gateshead
sr: Гејтшид

note: Name for GB-GBN
en: Great Britain
sr: Велика Британија

note: Name for GB-GLG
en: Glasgow City
sr: Глазгов

note: Name for GB-GLS
en: Gloucestershire
sr: Глаучестершајр

note: Name for GB-GRE
en: Greenwich
sr: Гринвич

note: Name for GB-HAL
en: Halton
sr: Халтон

note: Name for GB-HAM
en: Hampshire
sr: Хемпшир

note: Name for GB-HAV
en: Havering
sr: Хејверинг

note: Name for GB-HCK
en: Hackney
sr: Хејкни

note: Name for GB-HEF
en: Herefordshire
sr: Херефордшајр

note: Name for GB-HIL
en: Hillingdon
sr: Хилингдон

note: Name for GB-HLD
en: Highland
sr: Хајланд

note: Name for GB-HMF
en: Hammersmith and Fulham
sr: Хамерсмит и Фулам

note: Name for GB-HNS
en: Hounslow
sr: Хоунслоу

note: Name for GB-HPL
en: Hartlepool
sr: Хартлпул

note: Name for GB-HRT
en: Hertfordshire
sr: Хартфордшајр

note: Name for GB-HRW
en: Harrow
sr: Хароу

note: Name for GB-HRY
en: Haringey
sr: Харингеј

note: Name for GB-IOW
en: Isle of Wight
sr: Острво Вајт

note: Name for GB-ISL
en: Islington
sr: Ислингтон

note: Name for GB-IVC
en: Inverclyde
sr: Инверклајд

note: Name for GB-KEC
en: Kensington and Chelsea
sr: Кенсингтон и Челзи

note: Name for GB-KEN
en: Kent
sr: Кент

note: Name for GB-KIR
en: Kirklees
sr: Кирклес

note: Name for GB-KTT
en: Kingston upon Thames
sr: Кингстон на Темзи

note: Name for GB-KWL
en: Knowsley
sr: Ноусли

note: Name for GB-LAN
en: Lancashire
sr: Ланкашајр

note: Name for GB-LBH
en: Lambeth
sr: Ламбет

note: Name for GB-LCE
en: Leicester
sr: Лајчестер

note: Name for GB-LDS
en: Leeds
sr: Лидс

note: Name for GB-LEW
en: Lewisham
sr: Луишам

note: Name for GB-LIN
en: Lincolnshire
sr: Линколншајр

note: Name for GB-LIV
en: Liverpool
sr: Ливерпул

note: Name for GB-LND
en: London, City of
sr: Лондон

note: Name for GB-LUT
en: Luton
sr: Лутон

note: Name for GB-MAN, Name for JM-12
en: Manchester
sr: Манчестер

note: Name for GB-MDB
en: Middlesbrough
sr: Мидлсбруг

note: Name for GB-MDW
en: Medway
sr: Медвеј

note: Name for GB-MIK
en: Milton Keynes
sr: Милтон Кијниз

note: Name for GB-MLN
en: Midlothian
sr: Мидлотијан

note: Name for GB-MRT
en: Merton
sr: Мертон

note: Name for GB-MRY
en: Moray
sr: Морај

note: Name for GB-NAY
en: North Ayrshire
sr: Северни Ејршајр

note: Name for GB-NEL
en: North East Lincolnshire
sr: Североисточни Линколншајр

note: Name for GB-NET
en: Newcastle upon Tyne
sr: Њукастл над Тином

note: Name for GB-NFK
en: Norfolk
sr: Норфолк

note: Name for GB-NGM
en: Nottingham
sr: Нотингем

note: Name for GB-NIR
en: Northern Ireland
sr: Северна Ирска

note: Name for GB-NLK
en: North Lanarkshire
sr: Северни Ланаркшајр

note: Name for GB-NLN
en: North Lincolnshire
sr: Северни Линколншајр

note: Name for GB-NSM
en: North Somerset
sr: Северни Сомерсет

note: Name for GB-NTH
en: Northamptonshire
sr: Нордамптоншајр

note: Name for GB-NTT
en: Nottinghamshire
sr: Нотингемшајр

note: Name for GB-NWM
en: Newham
sr: Њуам

note: Name for GB-NYK
en: North Yorkshire
sr: Северни Јоркшир

note: Name for GB-OLD
en: Oldham
sr: Олдам

note: Name for GB-OXF
en: Oxfordshire
sr: Оксфордшајр

note: Name for GB-PKN
en: Perth and Kinross
sr: Перт и Кинрос

note: Name for GB-PLY
en: Plymouth
sr: Плимут

note: Name for GB-POR
en: Portsmouth
sr: Портсмаут

note: Name for GB-PTE
en: Peterborough
sr: Питербороу

note: Name for GB-RCC
en: Redcar and Cleveland
sr: Редкар и Кливленд

note: Name for GB-RCH
en: Rochdale
sr: Рочдејл

note: Name for GB-RDB
en: Redbridge
sr: Редбриџ

note: Name for GB-RDG
en: Reading
sr: Ридин

note: Name for GB-RFW
en: Renfrewshire
sr: Ренфревшајр

note: Name for GB-RIC
en: Richmond upon Thames
sr: Ричмонд на Темзи

note: Name for GB-RUT
en: Rutland
sr: Ратленд

note: Name for GB-SAY
en: South Ayrshire
sr: Јужни Ејршајр

note: Name for GB-SCB
en: Scottish Borders, The
sr: Шкотске Границе

note: Name for GB-SCT
en: Scotland
sr: Шкотска

note: Name for GB-SFK
en: Suffolk
sr: Сафолк

note: Name for GB-SFT
en: Sefton
sr: Сефтон

note: Name for GB-SHF
en: Sheffield
sr: Шефилд

note: Name for GB-SKP
en: Stockport
sr: Стокпорт

note: Name for GB-SLF
en: Salford
sr: Салфорд

note: Name for GB-SLK
en: South Lanarkshire
sr: Јужни Ланаркшајр

note: Name for GB-SND
en: Sunderland
sr: Сандерленд

note: Name for GB-SOM
en: Somerset
sr: Сомерсет

note: Name for GB-STE
en: Stoke-on-Trent
sr: Сток-он-Трент

note: Name for GB-STG
en: Stirling
sr: Стирлинг

note: Name for GB-STH
en: Southampton
sr: Саутамптон

note: Name for GB-STN
en: Sutton
sr: Сатон

note: Name for GB-STS
en: Staffordshire
sr: Стафордшајр

note: Name for GB-STT
en: Stockton-on-Tees
sr: Стоктон-он-Тис

note: Name for GB-SWK
en: Southwark
sr: Саутварк

note: Name for GB-TAM
en: Tameside
sr: Тамесиде

note: Name for GB-TOB
en: Torbay
sr: Торбај

note: Name for GB-TRF
en: Trafford
sr: Трафорд

note: Name for GB-UKM
en: United Kingdom
sr: Велика Британија

note: Name for GB-WAR
en: Warwickshire
sr: Ворвикшајр

note: Name for GB-WBK
en: West Berkshire
sr: Западни Беркшајр

note: Name for GB-WDU
en: West Dunbartonshire
sr: Западни Данбартоншајр

note: Name for GB-WFT
en: Waltham Forest
sr: Валтам Форест

note: Name for GB-WGN
en: Wigan
sr: Виган

note: Name for GB-WKF
en: Wakefield
sr: Вејкфилд

note: Name for GB-WLL
en: Walsall
sr: Валсал

note: Name for GB-WLN
en: West Lothian
sr: Западни Лотјан

note: Name for GB-WNM
en: Windsor and Maidenhead
sr: Виндзор и Мајднхед

note: Name for GB-WOK
en: Wokingham
sr: Вокингем

note: Name for GB-WOR
en: Worcestershire
sr: Ворчестершајр

note: Name for GB-WRL
en: Wirral
sr: Вирал

note: Name for GB-WRT
en: Warrington
sr: Варингтон

note: Name for GB-WSM
en: Westminster
sr: Вестминстер

note: Name for GB-WSX
en: West Sussex
sr: Западни Сасекс

note: Name for GB-YOR
en: York
sr: Јорк

note: Name for GB-ZET
en: Shetland Islands
sr: Шетландска острва

note: Name for GD-10
en: Southern Grenadine Islands
sr: Јужна Гренадинска острва

note: Name for GE-AB
en: Abkhazia
sr: Абација

note: Name for GE-AJ
en: Ajaria
sr: Аџарија

note: Name for GE-GU
en: Guria
sr: Гурја

note: Name for GE-IM
en: Imeret’i
sr: Имерети

note: Name for GE-KK
en: K’vemo K’art’li
sr: Квемо Картли

note: Name for GE-TB
en: T’bilisi
sr: Тбилиси

note: Name for GH-AA
en: Greater Accra
sr: Грејтер Акра

note: Name for GH-AH
en: Ashanti
sr: Ашанти

note: Name for GH-BA
en: Brong-Ahafo
sr: Брон-Ахафо

note: Name for GH-TV
en: Volta
sr: Волта

note: Name for GM-B
en: Banjul
sr: Банџул

note: Name for GM-L
en: Lower River
sr: Лоувер Ривер

note: Name for GM-M
en: Central River
sr: Сентрал Ривер

note: Name for GM-N
en: North Bank
sr: Норд Банк

note: Name for GN-B, Name for GN-BK
en: Boké
sr: Боке

note: Name for GN-BE
en: Beyla
sr: Бејла

note: Name for GN-BF
en: Boffa
sr: Бофа

note: Name for GN-C
en: Conakry
sr: Конакри

note: Name for GN-CO
en: Coyah
sr: Којах

note: Name for GN-D, Name for GN-KD
en: Kindia
sr: Киндија

note: Name for GN-DB
en: Dabola
sr: Дабола

note: Name for GN-DL
en: Dalaba
sr: Далаба

note: Name for GN-DU
en: Dubréka
sr: Дубрека

note: Name for GN-F, Name for GN-FA
en: Faranah
sr: Фарана

note: Name for GN-FO
en: Forécariah
sr: Форекарја

note: Name for GN-FR
en: Fria
sr: Фриа

note: Name for GN-GA
en: Gaoual
sr: Гауал

note: Name for GN-GU
en: Guékédou
sr: Гвекедоу

note: Name for GN-K, Name for GN-KA
en: Kankan
sr: Канкан

note: Name for GN-KB
en: Koubia
sr: Кубја

note: Name for GN-KE
en: Kérouané
sr: Керуане

note: Name for GN-KN
en: Koundara
sr: Кундара

note: Name for GN-KO
en: Kouroussa
sr: Куруса

note: Name for GN-KS
en: Kissidougou
sr: Кисидугу

note: Name for GN-L, Name for GN-LA
en: Labé
sr: Лабе

note: Name for GN-LE
en: Lélouma
sr: Лелума

note: Name for GN-LO
en: Lola
sr: Лола

note: Name for GN-M, Name for GN-MM
en: Mamou
sr: Маму

note: Name for GN-MD
en: Mandiana
sr: Мандјана

note: Name for GN-ML
en: Mali
sr: Мали

note: Name for GN-PI
en: Pita
sr: Пита

note: Name for GN-YO
en: Yomou
sr: Јому

note: Name for GQ-BN
en: Bioko Norte
sr: Бјоко Норте

note: Name for GQ-BS
en: Bioko Sur
sr: Бјоко Сур

note: Name for GQ-LI
en: Litoral
sr: Литорал

note: Name for GR-01
en: Aitolia kai Akarnania
sr: Ајтолија кај Акарнанја

note: Name for GR-03
en: Voiotia
sr: Војотја

note: Name for GR-04
en: Evvoias
sr: Евојас

note: Name for GR-05
en: Evrytania
sr: Евританија

note: Name for GR-06
en: Fthiotida
sr: Фтјотида

note: Name for GR-07
en: Fokida
sr: Фокида

note: Name for GR-11
en: Argolida
sr: Арголида

note: Name for GR-12
en: Arkadia
sr: Аркадија

note: Name for GR-13
en: Achaïa
sr: Акаја

note: Name for GR-14
en: Ileia
sr: Илеја

note: Name for GR-15
en: Korinthia
sr: Коринтија

note: Name for GR-16
en: Lakonia
sr: Лаконија

note: Name for GR-17
en: Messinia
sr: Месинија

note: Name for GR-21
en: Zakynthos
sr: Закинтос

note: Name for GR-22
en: Kerkyra
sr: Керкира

note: Name for GR-23
en: Kefallonia
sr: Кефалонија

note: Name for GR-24
en: Lefkada
sr: Лефкада

note: Name for GR-33
en: Ioannina
sr: Јоанина

note: Name for GR-41
en: Karditsa
sr: Кардица

note: Name for GR-42
en: Larisa
sr: Лариса

note: Name for GR-44
en: Trikala
sr: Тикала

note: Name for GR-51
en: Grevena
sr: Гревена

note: Name for GR-52
en: Drama
sr: Драма

note: Name for GR-53
en: Imathia
sr: Иматија

note: Name for GR-54
en: Thessaloniki
sr: Солун

note: Name for GR-55
en: Kavala
sr: Кавала

note: Name for GR-56
en: Kastoria
sr: Касторија

note: Name for GR-57
en: Kilkis
sr: Килкис

note: Name for GR-58
en: Kozani
sr: Коцани

note: Name for GR-59
en: Pella
sr: Пела

note: Name for GR-61
en: Pieria
sr: Пјерија

note: Name for GR-63
en: Florina
sr: Флорина

note: Name for GR-64
en: Chalkidiki
sr: Халкидики

note: Name for GR-69
en: Agio Oros
sr: Агио Орос

note: Name for GR-71
en: Evros
sr: Еврос

note: Name for GR-81
en: Dodekanisos
sr: Додеканисос

note: Name for GR-83
en: Lesvos
sr: Лезбос

note: Name for GR-84
en: Samos
sr: Самос

note: Name for GR-85
en: Chios
sr: Киос

note: Name for GR-91
en: Irakleio
sr: Хераклион

note: Name for GR-92
en: Lasithi
sr: Ласити

note: Name for GR-94
en: Chania
sr: Ханија

note: Name for GR-A1, Name for GR-I
en: Attiki
sr: Атики

note: Name for GR-B
en: Kentriki Makedonia
sr: Кентрики Македонија

note: Name for GR-C
en: Dytiki Makedonia
sr: Дитики Македонија

note: Name for GR-D
en: Ipeiros
sr: Ипериос

note: Name for GR-E
en: Thessalia
sr: Тесалија

note: Name for GR-F
en: Ionia Nisia
sr: Јонска низија

note: Name for GR-J
en: Peloponnisos
sr: Пелопонез

note: Name for GR-M
en: Kriti
sr: Крит

note: Name for GT-AV
en: Alta Verapaz
sr: Алта Верапаз

note: Name for GT-BV
en: Baja Verapaz
sr: Баха Верапаз

note: Name for GT-CM
en: Chimaltenango
sr: Кималтенанго

note: Name for GT-ES
en: Escuintla
sr: Ескуинтла

note: Name for GT-GU
en: Guatemala
sr: Гватемала

note: Name for GT-HU
en: Huehuetenango
sr: Хуехуетенанго

note: Name for GT-IZ
en: Izabal
sr: Изабал

note: Name for GT-JA
en: Jalapa
sr: Џалапа

note: Name for GT-PE
en: Petén
sr: Петен

note: Name for GT-PR
en: El Progreso
sr: Ел Прогресо

note: Name for GT-QZ
en: Quetzaltenango
sr: Квецалтенанго

note: Name for GT-RE
en: Retalhuleu
sr: Ретолуло

note: Name for GT-SM
en: San Marcos
sr: Сан Маркос

note: Name for GT-SO
en: Sololá
sr: Солола

note: Name for GT-SR
en: Santa Rosa
sr: Санта Роза

note: Name for GT-ZA
en: Zacapa
sr: Закапа

note: Name for GW-BA
en: Bafatá
sr: Бафата

note: Name for GW-BL
en: Bolama
sr: Болама

note: Name for GW-BM
en: Biombo
sr: Бјомбо

note: Name for GW-BS
en: Bissau
sr: Бисау

note: Name for GW-CA
en: Cacheu
sr: Кашо

note: Name for GW-GA
en: Gabú
sr: Габу

note: Name for GW-L
en: Leste
sr: Лесте

note: Name for GW-N
en: Norte
sr: Норте

note: Name for GW-OI
en: Oio
sr: Ојо

note: Name for GW-S
en: Sul
sr: Сул

note: Name for GW-TO
en: Tombali
sr: Томбали

note: Name for GY-BA
en: Barima-Waini
sr: Барима-Ваини

note: Name for GY-CU
en: Cuyuni-Mazaruni
sr: Кујуни-Мазаруни

note: Name for GY-DE
en: Demerara-Mahaica
sr: Демерара-Махајка

note: Name for GY-EB
en: East Berbice-Corentyne
sr: Ист Бербис-Корентин

note: Name for GY-PM
en: Pomeroon-Supenaam
sr: Померун Супенам

note: Name for HN-AT
en: Atlántida
sr: Атлантида

note: Name for HN-CH
en: Choluteca
sr: Колутека

note: Name for HN-CL, Name for PA-3
en: Colón
sr: Колон

note: Name for HN-CM
en: Comayagua
sr: Комајагва

note: Name for HN-CP
en: Copán
sr: Копан

note: Name for HN-CR
en: Cortés
sr: Кортез

note: Name for HN-EP
en: El Paraíso
sr: Ел Параисо

note: Name for HN-FM
en: Francisco Morazán
sr: Франциско Морацан

note: Name for HN-GD
en: Gracias a Dios
sr: Грациас а Диос

note: Name for HN-IN
en: Intibucá
sr: Интибука

note: Name for HN-LE
en: Lempira
sr: Лемпира

note: Name for HN-SB
en: Santa Bárbara
sr: Санта Барбара

note: Name for HN-VA
en: Valle
sr: Вале

note: Name for HN-YO
en: Yoro
sr: Јоро

note: Name for HR-01
en: Zagrebačka županija
sr: Загребачка жупанија

note: Name for HR-02
en: Krapinsko-zagorska županija
sr: Крапинско-загорска жупанија

note: Name for HR-03
en: Sisačko-moslavačka županija
sr: Сисачко-мославачка жупанија

note: Name for HR-04
en: Karlovačka županija
sr: Карловачка жупанија

note: Name for HR-05
en: Varaždinska županija
sr: Вараждинска жупанија

note: Name for HR-06
en: Koprivničko-križevačka županija
sr: Копривничко-крижевачка жупанија

note: Name for HR-07
en: Bjelovarsko-bilogorska županija
sr: Бјеловарско-билогорска жупанија

note: Name for HR-08
en: Primorsko-goranska županija
sr: Приморско-горанска жупанија

note: Name for HR-09
en: Ličko-senjska županija
sr: Личко-сењска жупанија

note: Name for HR-10
en: Virovitičko-podravska županija
sr: Вировитичко-подравска жупанија

note: Name for HR-11
en: Požeško-slavonska županija
sr: Пожешко-славонска жупанија

note: Name for HR-12
en: Brodsko-posavska županija
sr: Бродско-посавска жупанија

note: Name for HR-13
en: Zadarska županija
sr: Задарска жупанија

note: Name for HR-14
en: Osječko-baranjska županija
sr: Осјечко-барањска жупанија

note: Name for HR-15
en: Šibensko-kninska županija
sr: Шибенско-книнска жупанија

note: Name for HR-16
en: Vukovarsko-srijemska županija
sr: Вуковарско-сремска жупанија

note: Name for HR-17
en: Splitsko-dalmatinska županija
sr: Сплитско-далматинска жупанија

note: Name for HR-18
en: Istarska županija
sr: Истарска жупанија

note: Name for HR-19
en: Dubrovačko-neretvanska županija
sr: Дубровачко-неретванска жупанија

note: Name for HR-20
en: Međimurska županija
sr: Међимурска жупанија

note: Name for HR-21
en: Grad Zagreb
sr: Загреб

note: Name for HT-AR
en: Artibonite
sr: Артибонит

note: Name for HT-GA
en: Grande-Anse
sr: Гренд-Анс

note: Name for HT-NE
en: Nord-Est
sr: Североисток

note: Name for HT-NO
en: Nord-Ouest
sr: Северозапад

note: Name for HU-BA
en: Baranya
sr: Бараниа

note: Name for HU-BC
en: Békéscsaba
sr: Бекешсаба

note: Name for HU-BE
en: Békés
sr: Бекеш

note: Name for HU-BK
en: Bács-Kiskun
sr: Бакс-Кискун

note: Name for HU-BU
en: Budapest
sr: Будимпешта

note: Name for HU-BZ
en: Borsod-Abaúj-Zemplén
sr: Борсод-Абауј-Земплен

note: Name for HU-CS
en: Csongrád
sr: Чонград

note: Name for HU-DE
en: Debrecen
sr: Дебрецен

note: Name for HU-DU
en: Dunaújváros
sr: Дунавјварош

note: Name for HU-EG
en: Eger
sr: Егер

note: Name for HU-ER
en: Érd
sr: Ерд

note: Name for HU-FE
en: Fejér
sr: Феџер

note: Name for HU-HB
en: Hajdú-Bihar
sr: Хајду-Бихар

note: Name for HU-HE
en: Heves
sr: Хевеш

note: Name for HU-KE
en: Komárom-Esztergom
sr: Комаром-Ештергом

note: Name for HU-KM
en: Kecskemét
sr: Кечкемет

note: Name for HU-KV
en: Kaposvár
sr: Капошвар

note: Name for HU-MI
en: Miskolc
sr: Мишколц

note: Name for HU-NO
en: Nógrád
sr: Ноград

note: Name for HU-PE
en: Pest
sr: Пешта

note: Name for HU-PS
en: Pécs
sr: Печуј

note: Name for HU-SD
en: Szeged
sr: Сегедин

note: Name for HU-SF
en: Székesfehérvár
sr: Секешфехервар

note: Name for HU-SK
en: Szolnok
sr: Солнок

note: Name for HU-SN
en: Sopron
sr: Сопрон

note: Name for HU-SO
en: Somogy
sr: Сомоги

note: Name for HU-TB
en: Tatabánya
sr: Татабанија

note: Name for HU-TO
en: Tolna
sr: Толна

note: Name for HU-VA
en: Vas
sr: Вас

note: Name for HU-VM
en: Veszprém
sr: Вешпрем

note: Name for HU-ZA
en: Zala
sr: Зала

note: Name for HU-ZE
en: Zalaegerszeg
sr: Залаегершег

note: Name for ID-AC
en: Aceh
sr: Акех

note: Name for ID-BA
en: Bali
sr: Бали

note: Name for ID-BB
en: Bangka Belitung
sr: Банга Белитунг

note: Name for ID-BE
en: Bengkulu
sr: Бенгкулу

note: Name for ID-BT
en: Banten
sr: Бантен

note: Name for ID-GO
en: Gorontalo
sr: Горонтало

note: Name for ID-IJ, Name for ID-PA
en: Papua
sr: Папуа

note: Name for ID-JA
en: Jambi
sr: Џамби

note: Name for ID-JB
en: Jawa Barat
sr: Јава Барат

note: Name for ID-JI
en: Jawa Timur
sr: Јава Тимор

note: Name for ID-JK
en: Jakarta Raya
sr: Џакарта Раја

note: Name for ID-JT
en: Jawa Tengah
sr: Јава Тенга

note: Name for ID-JW
en: Jawa
sr: Јава

note: Name for ID-KA
en: Kalimantan
sr: Калимантан

note: Name for ID-KB
en: Kalimantan Barat
sr: Калимантан Барат

note: Name for ID-KI
en: Kalimantan Timur
sr: Калимантан Тимур

note: Name for ID-KS
en: Kalimantan Selatan
sr: Калимантан Селатан

note: Name for ID-KT
en: Kalimantan Tengah
sr: Калимантан Тенга

note: Name for ID-LA
en: Lampung
sr: Лампанг

note: Name for ID-MA, Name for ID-ML
en: Maluku
sr: Малуку

note: Name for ID-MU
en: Maluku Utara
sr: Малуку Утара

note: Name for ID-NB
en: Nusa Tenggara Barat
sr: Нуса Тенгара Барат

note: Name for ID-NT
en: Nusa Tenggara Timur
sr: Нуса Тенгара Тимур

note: Name for ID-NU
en: Nusa Tenggara
sr: Нуса Тенгара

note: Name for ID-PB
en: Papua Barat
sr: Папуа Барат

note: Name for ID-SB
en: Sumatra Barat
sr: Суматра Барат

note: Name for ID-SL
en: Sulawesi
sr: Сулавези

note: Name for ID-SM
en: Sumatera
sr: Суматера

note: Name for ID-SN
en: Sulawesi Selatan
sr: Сулавези Селатан

note: Name for ID-SR
en: Sulawesi Barat
sr: Сулавези Барат

note: Name for ID-SS
en: Sumatra Selatan
sr: Суматра Селатан

note: Name for ID-SU
en: Sumatera Utara
sr: Суматера Утара

note: Name for IE-C
en: Connacht
sr: Конакт

note: Name for IE-CE
en: Clare
sr: Клејр

note: Name for IE-CN
en: Cavan
sr: Каван

note: Name for IE-CO
en: Cork
sr: Корк

note: Name for IE-CW
en: Carlow
sr: Карлов

note: Name for IE-D
en: Dublin
sr: Даблин

note: Name for IE-DL
en: Donegal
sr: Донегал

note: Name for IE-G
en: Galway
sr: Гејлвеј

note: Name for IE-KE
en: Kildare
sr: Килдаре

note: Name for IE-KK
en: Kilkenny
sr: Килкени

note: Name for IE-KY
en: Kerry
sr: Кери

note: Name for IE-L
en: Leinster
sr: Лајнстер

note: Name for IE-LD
en: Longford
sr: Лонгфорд

note: Name for IE-LH
en: Louth
sr: Лут

note: Name for IE-LK
en: Limerick
sr: Лимерик

note: Name for IE-LM
en: Leitrim
sr: Лејтрим

note: Name for IE-M
en: Munster
sr: Минстер

note: Name for IE-MH
en: Meath
sr: Мид

note: Name for IE-MN
en: Monaghan
sr: Монаган

note: Name for IE-MO
en: Mayo
sr: Мејо

note: Name for IE-RN
en: Roscommon
sr: Роскомон

note: Name for IE-SO
en: Sligo
sr: Слиго

note: Name for IE-WD
en: Waterford
sr: Вотерфорд

note: Name for IE-WH
en: Westmeath
sr: Вестмит

note: Name for IE-WW
en: Wicklow
sr: Виклоу

note: Name for IE-WX
en: Wexford
sr: Вексфорд

note: Name for IL-D
en: HaDarom
sr: ХаДаром

note: Name for IL-HA
en: Hefa
sr: Хефа

note: Name for IL-M
en: HaMerkaz
sr: Хамерказ

note: Name for IL-TA
en: Tel-Aviv
sr: Тел Авив

note: Name for IL-Z
en: HaZafon
sr: Хазафон

note: Name for IN-AN
en: Andaman and Nicobar Islands
sr: Андаман и Никобар острва

note: Name for IN-AP
en: Andhra Pradesh
sr: Андра Прадеш

note: Name for IN-AR
en: Arunachal Pradesh
sr: Аруначал Прадеш

note: Name for IN-AS
en: Assam
sr: Асам

note: Name for IN-BR
en: Bihar
sr: Бихар

note: Name for IN-CH
en: Chandigarh
sr: Чандигар

note: Name for IN-CT
en: Chhattisgarh
sr: Чатисгар

note: Name for IN-DD
en: Damen and Diu
sr: Дамен и Дју

note: Name for IN-DL
en: Delhi
sr: Делхи

note: Name for IN-DN
en: Dadra and Nagar Haveli
sr: Дадра и Нагар Хавели

note: Name for IN-GA
en: Goa
sr: Гоа

note: Name for IN-GJ
en: Gujarat
sr: Гуџарат

note: Name for IN-HP
en: Himachal Pradesh
sr: Химачал Прадеш

note: Name for IN-HR
en: Haryana
sr: Харјана

note: Name for IN-JH
en: Jharkhand
sr: Џарканд

note: Name for IN-JK
en: Jammu and Kashmir
sr: Јаму и Кашмир

note: Name for IN-KA
en: Karnataka
sr: Карнатака

note: Name for IN-LD
en: Lakshadweep
sr: Лаксадвип

note: Name for IN-MH
en: Maharashtra
sr: Махараштра

note: Name for IN-MN
en: Manipur
sr: Манипур

note: Name for IN-MP
en: Madhya Pradesh
sr: Мадиа Прадеш

note: Name for IN-MZ
en: Mizoram
sr: Мизорам

note: Name for IN-NL
en: Nagaland
sr: Нагаланд

note: Name for IN-OR
en: Orissa
sr: Ориса

note: Name for IN-PB, Name for PK-PB
en: Punjab
sr: Панџаб

note: Name for IN-RJ
en: Rajasthan
sr: Раџастан

note: Name for IN-TN
en: Tamil Nadu
sr: Тамил Наду

note: Name for IN-UP
en: Uttar Pradesh
sr: Утар Прадеш

note: Name for IN-UT
en: Uttarakhand
sr: Утаракан

note: Name for IN-WB
en: West Bengal
sr: Вест Бенгал

note: Name for IQ-AN
en: Al Anbar
sr: Ал Анбар

note: Name for IQ-AR
en: Arbil
sr: Арбил

note: Name for IQ-BA
en: Al Basrah
sr: Ал Басра

note: Name for IQ-BB
en: Babil
sr: Бабил

note: Name for IQ-BG
en: Baghdad
sr: Багдад

note: Name for IQ-DA
en: Dahuk
sr: Даук

note: Name for IQ-DI
en: Diyala
sr: Дијала

note: Name for IQ-KA
en: Karbala'
sr: Карбала

note: Name for IQ-MA
en: Maysan
sr: Мајсан

note: Name for IQ-NI
en: Ninawa
sr: Нинава

note: Name for IQ-SW
en: As Sulaymaniyah
sr: Ас Сулајманија

note: Name for IQ-TS
en: At Ta'mim
sr: Ат Та'мим

note: Name for IQ-WA
en: Wasit
sr: Васит

note: Name for IR-01
en: Āzarbāyjān-e Sharqī
sr: Азербејџански Шарки

note: Name for IR-02
en: Āzarbāyjān-e Gharbī
sr: Азербејџански Гарби

note: Name for IR-03
en: Ardabīl
sr: Ардабил

note: Name for IR-04
en: Eşfahān
sr: Ешфахан

note: Name for IR-07
en: Tehrān
sr: Техеран

note: Name for IR-10
en: Khūzestān
sr: Кузестан

note: Name for IR-12
en: Semnān
sr: Семнан

note: Name for IR-14
en: Fārs
sr: Фарс

note: Name for IR-15
en: Kermān
sr: Керман

note: Name for IR-16
en: Kordestān
sr: Кордестан

note: Name for IR-17
en: Kermānshāh
sr: Керманшах

note: Name for IR-19
en: Gīlān
sr: Гилан

note: Name for IR-20
en: Lorestān
sr: Лорестан

note: Name for IR-23
en: Hormozgān
sr: Хормозган

note: Name for IR-24
en: Hamadān
sr: Хамадан

note: Name for IR-25
en: Yazd
sr: Јазд

note: Name for IR-26
en: Qom
sr: Ком

note: Name for IR-27
en: Golestān
sr: Голестан

note: Name for IR-28
en: Qazvīn
sr: Газвин

note: Name for IS-0
en: Reykjavík
sr: Рејкјавик

note: Name for IS-2
en: Suðurnes
sr: Судурнес

note: Name for IS-3
en: Vesturland
sr: Вестурланд

note: Name for IS-4
en: Vestfirðir
sr: Вестфирдир

note: Name for IS-7
en: Austurland
sr: Аустурланд

note: Name for IT-21
en: Piemonte
sr: Пијемонте

note: Name for IT-23
en: Valle d'Aosta
sr: Вал д'Аоста

note: Name for IT-25
en: Lombardia
sr: Ломбардија

note: Name for IT-32
en: Trentino-Alto Adige
sr: Трентино-Алто Адиђе

note: Name for IT-34
en: Veneto
sr: Венето

note: Name for IT-36
en: Friuli-Venezia Giulia
sr: Фриули-Венеција Ђулија

note: Name for IT-42
en: Liguria
sr: Лигурија

note: Name for IT-45
en: Emilia-Romagna
sr: Емилија-Ромања

note: Name for IT-52
en: Toscana
sr: Тоскана

note: Name for IT-55
en: Umbria
sr: Умбрија

note: Name for IT-57
en: Marche
sr: Марке

note: Name for IT-62
en: Lazio
sr: Лацио

note: Name for IT-65
en: Abruzzo
sr: Абруцо

note: Name for IT-67
en: Molise
sr: Молизе

note: Name for IT-72
en: Campania
sr: Кампанија

note: Name for IT-75
en: Puglia
sr: Пуља

note: Name for IT-77
en: Basilicata
sr: Базиликата

note: Name for IT-78
en: Calabria
sr: Калбрија

note: Name for IT-82
en: Sicilia
sr: Сицилија

note: Name for IT-88
en: Sardegna
sr: Сардинија

note: Name for IT-AG
en: Agrigento
sr: Агриђенто

note: Name for IT-AL
en: Alessandria
sr: Александрија

note: Name for IT-AN
en: Ancona
sr: Анкона

note: Name for IT-AO
en: Aosta
sr: Аоста

note: Name for IT-AP
en: Ascoli Piceno
sr: Асколи Пићено

note: Name for IT-AQ
en: L'Aquila
sr: Л'Аквила

note: Name for IT-AR
en: Arezzo
sr: Арецо

note: Name for IT-AT
en: Asti
sr: Асти

note: Name for IT-AV
en: Avellino
sr: Авелино

note: Name for IT-BA, Name for SO-BR
en: Bari
sr: Бари

note: Name for IT-BG
en: Bergamo
sr: Бергамо

note: Name for IT-BI
en: Biella
sr: Бјела

note: Name for IT-BL
en: Belluno
sr: Белуно

note: Name for IT-BN
en: Benevento
sr: Беневенто

note: Name for IT-BO
en: Bologna
sr: Болоња

note: Name for IT-BR
en: Brindisi
sr: Бриндизи

note: Name for IT-BS
en: Brescia
sr: Бреша

note: Name for IT-BT
en: Barletta-Andria-Trani
sr: Барлета-Андриа-Трани

note: Name for IT-BZ
en: Bolzano
sr: Болцано

note: Name for IT-CA
en: Cagliari
sr: Каљари

note: Name for IT-CB
en: Campobasso
sr: Кампобасо

note: Name for IT-CE
en: Caserta
sr: Казерта

note: Name for IT-CH
en: Chieti
sr: Кјети

note: Name for IT-CI
en: Carbonia-Iglesias
sr: Карбониа-Иглесиас

note: Name for IT-CL
en: Caltanissetta
sr: Калтанисета

note: Name for IT-CN
en: Cuneo
sr: Кунео

note: Name for IT-CO
en: Como
sr: Комо

note: Name for IT-CR
en: Cremona
sr: Кремона

note: Name for IT-CS
en: Cosenza
sr: Козенца

note: Name for IT-CT
en: Catania
sr: Катанија

note: Name for IT-CZ
en: Catanzaro
sr: Катанцаро

note: Name for IT-EN
en: Enna
sr: Ена

note: Name for IT-FC
en: Forlì-Cesena
sr: Форли-Ћезена

note: Name for IT-FE
en: Ferrara
sr: Ферара

note: Name for IT-FG
en: Foggia
sr: Фођа

note: Name for IT-FI
en: Firenze
sr: Фиренца

note: Name for IT-FM
en: Fermo
sr: Фермо

note: Name for IT-FR
en: Frosinone
sr: Фрозиноне

note: Name for IT-GE
en: Genova
sr: Ђенова

note: Name for IT-GO
en: Gorizia
sr: Гориција

note: Name for IT-GR
en: Grosseto
sr: Гросето

note: Name for IT-IM
en: Imperia
sr: Империја

note: Name for IT-IS
en: Isernia
sr: Изернија

note: Name for IT-KR
en: Crotone
sr: Кротоне

note: Name for IT-LC
en: Lecco
sr: Леко

note: Name for IT-LE
en: Lecce
sr: Леће

note: Name for IT-LI
en: Livorno
sr: Ливорно

note: Name for IT-LO
en: Lodi
sr: Лоди

note: Name for IT-LT
en: Latina
sr: Латина

note: Name for IT-LU
en: Lucca
sr: Лука

note: Name for IT-MB
en: Monza e Brianza
sr: Монца и Брианца

note: Name for IT-MC
en: Macerata
sr: Маћерата

note: Name for IT-ME
en: Messina
sr: Месина

note: Name for IT-MI
en: Milano
sr: Милано

note: Name for IT-MN
en: Mantova
sr: Мантова

note: Name for IT-MO
en: Modena
sr: Модена

note: Name for IT-MS
en: Massa-Carrara
sr: Маса-Карара

note: Name for IT-MT
en: Matera
sr: Матера

note: Name for IT-NA
en: Napoli
sr: Напуљ

note: Name for IT-NO
en: Novara
sr: Новара

note: Name for IT-NU
en: Nuoro
sr: Нуоро

note: Name for IT-OG
en: Ogliastra
sr: Ољастра

note: Name for IT-OR
en: Oristano
sr: Ористано

note: Name for IT-OT
en: Olbia-Tempio
sr: Олбја-Темпио

note: Name for IT-PA
en: Palermo
sr: Палермо

note: Name for IT-PC
en: Piacenza
sr: Пјаћенца

note: Name for IT-PD
en: Padova
sr: Падова

note: Name for IT-PE
en: Pescara
sr: Пескара

note: Name for IT-PG
en: Perugia
sr: Перуђа

note: Name for IT-PI
en: Pisa
sr: Пиза

note: Name for IT-PN
en: Pordenone
sr: Порденоне

note: Name for IT-PO
en: Prato
sr: Прато

note: Name for IT-PR
en: Parma
sr: Парма

note: Name for IT-PT
en: Pistoia
sr: Пистоја

note: Name for IT-PU
en: Pesaro e Urbino
sr: Пезаро и Урбино

note: Name for IT-PV
en: Pavia
sr: Павија

note: Name for IT-PZ
en: Potenza
sr: Потенца

note: Name for IT-RA
en: Ravenna
sr: Равена

note: Name for IT-RC
en: Reggio Calabria
sr: Ређо Калабрија

note: Name for IT-RE
en: Reggio Emilia
sr: Ређо Емилија

note: Name for IT-RG
en: Ragusa
sr: Рагуза

note: Name for IT-RI
en: Rieti
sr: Риети

note: Name for IT-RM
en: Roma
sr: Рим

note: Name for IT-RN
en: Rimini
sr: Римини

note: Name for IT-RO
en: Rovigo
sr: Ровиго

note: Name for IT-SA
en: Salerno
sr: Салерно

note: Name for IT-SI
en: Siena
sr: Сјена

note: Name for IT-SO
en: Sondrio
sr: Сондрио

note: Name for IT-SP
en: La Spezia
sr: Ла Специја

note: Name for IT-SR
en: Siracusa
sr: Сиракуза

note: Name for IT-SS
en: Sassari
sr: Сасари

note: Name for IT-SV
en: Savona
sr: Савона

note: Name for IT-TA
en: Taranto
sr: Таранто

note: Name for IT-TE
en: Teramo
sr: Терамо

note: Name for IT-TN
en: Trento
sr: Тренто

note: Name for IT-TO
en: Torino
sr: Торино

note: Name for IT-TP
en: Trapani
sr: Трапани

note: Name for IT-TR
en: Terni
sr: Терни

note: Name for IT-TS
en: Trieste
sr: Трст

note: Name for IT-TV
en: Treviso
sr: Тревизо

note: Name for IT-UD
en: Udine
sr: Удине

note: Name for IT-VA
en: Varese
sr: Варезе

note: Name for IT-VB
en: Verbano-Cusio-Ossola
sr: Вербано-Кузјо-Осола

note: Name for IT-VC
en: Vercelli
sr: Верћели

note: Name for IT-VE
en: Venezia
sr: Венеција

note: Name for IT-VI
en: Vicenza
sr: Вићенца

note: Name for IT-VR
en: Verona
sr: Верона

note: Name for IT-VS
en: Medio Campidano
sr: Медио Кампидано

note: Name for IT-VT
en: Viterbo
sr: Витербо

note: Name for IT-VV
en: Vibo Valentia
sr: Вибо Валентија

note: Name for JM-01
en: Kingston
sr: Кингстон

note: Name for JM-04
en: Portland
sr: Портланд

note: Name for JM-06
en: Saint Ann
sr: Света Ана

note: Name for JM-09
en: Hanover
sr: Хановер

note: Name for JM-10
en: Westmoreland
sr: Вестмореланд

note: Name for JM-11
en: Saint Elizabeth
sr: Сент Елизабет

note: Name for JM-13
en: Clarendon
sr: Кларендон

note: Name for JM-14
en: Saint Catherine
sr: Сент Катрен

note: Name for JO-AJ
en: ‘Ajlūn
sr: Ајлун

note: Name for JO-AQ
en: Al ‘Aqabah
sr: Ал Акаба

note: Name for JO-BA
en: Al Balqā'
sr: Ал Балка

note: Name for JO-IR
en: Irbid
sr: Ирбид

note: Name for JO-MA
en: Al Mafraq
sr: Ал Мафрак

note: Name for JO-MD
en: Mādabā
sr: Мадаба

note: Name for JO-MN
en: Ma‘ān
sr: Маан

note: Name for JP-01
en: Hokkaido
sr: Хокаидо

note: Name for JP-02
en: Aomori
sr: Аомори

note: Name for JP-03
en: Iwate
sr: Ивате

note: Name for JP-04
en: Miyagi
sr: Мијаги

note: Name for JP-05
en: Akita
sr: Акита

note: Name for JP-06
en: Yamagata
sr: Јамагата

note: Name for JP-07
en: Fukushima
sr: Фукушима

note: Name for JP-08
en: Ibaraki
sr: Ибараки

note: Name for JP-09
en: Tochigi
sr: Точиги

note: Name for JP-10
en: Gunma
sr: Гунма

note: Name for JP-11
en: Saitama
sr: Саитама

note: Name for JP-12
en: Chiba
sr: Чиба

note: Name for JP-13
en: Tokyo
sr: Токио

note: Name for JP-14
en: Kanagawa
sr: Канагава

note: Name for JP-15
en: Niigata
sr: Нигата

note: Name for JP-16
en: Toyama
sr: Тојама

note: Name for JP-17
en: Ishikawa
sr: Ишикава

note: Name for JP-18
en: Fukui
sr: Фукуи

note: Name for JP-19
en: Yamanashi
sr: Јаманаши

note: Name for JP-20
en: Nagano
sr: Нагано

note: Name for JP-21
en: Gifu
sr: Гифу

note: Name for JP-22
en: Shizuoka
sr: Шизука

note: Name for JP-23
en: Aichi
sr: Аичи

note: Name for JP-24
en: Mie
sr: Мје

note: Name for JP-26
en: Kyoto
sr: Кјото

note: Name for JP-27
en: Osaka
sr: Осака

note: Name for JP-28
en: Hyogo
sr: Хјого

note: Name for JP-29
en: Nara
sr: Нара

note: Name for JP-31
en: Tottori
sr: Тотори

note: Name for JP-32
en: Shimane
sr: Шимане

note: Name for JP-33
en: Okayama
sr: Окајама

note: Name for JP-34
en: Hiroshima
sr: Хирошима

note: Name for JP-35
en: Yamaguchi
sr: Јамагучи

note: Name for JP-36
en: Tokushima
sr: Токушима

note: Name for JP-37
en: Kagawa
sr: Кагава

note: Name for JP-38
en: Ehime
sr: Еиме

note: Name for JP-39
en: Kochi
sr: Кочи

note: Name for JP-40
en: Fukuoka
sr: Фукуока

note: Name for JP-41
en: Saga
sr: Сага

note: Name for JP-42
en: Nagasaki
sr: Нагасаки

note: Name for JP-43
en: Kumamoto
sr: Кумамото

note: Name for JP-44
en: Oita
sr: Оита

note: Name for JP-45
en: Miyazaki
sr: Мијазаки

note: Name for JP-46
en: Kagoshima
sr: Кагошима

note: Name for JP-47
en: Okinawa
sr: Окинава

note: Name for KE-300
en: Coast
sr: Обала

note: Name for KG-B
en: Batken
sr: Баткен

note: Name for KG-GB
en: Bishkek
sr: Бишкек

note: Name for KG-J
en: Jalal-Abad
sr: Џалал-Абад

note: Name for KG-N
en: Naryn
sr: Нарин

note: Name for KG-O
en: Osh
sr: Ош

note: Name for KG-T
en: Talas
sr: Талас

note: Name for KH-1
en: Banteay Mean Chey
sr: Бантаи Мин Чеј

note: Name for KH-10
en: Krachoh
sr: Крачо

note: Name for KH-11
en: Mondol Kiri
sr: Мондол Кири

note: Name for KH-12
en: Phnom Penh
sr: Пном Пен

note: Name for KH-15
en: Pousaat
sr: Пусат

note: Name for KH-2
en: Battambang
sr: Батамбанг

note: Name for KH-23
en: Krong Kaeb
sr: Кронг Каеб

note: Name for KH-7
en: Kampot
sr: Кампот

note: Name for KH-8
en: Kandal
sr: Кандал

note: Name for KH-9
en: Kach Kong
sr: Кач Конг

note: Name for KI-G
en: Gilbert Islands
sr: Гилбертова острва

note: Name for KI-L
en: Line Islands
sr: Лајн острва

note: Name for KI-P
en: Phoenix Islands
sr: Феникс острва

note: Name for KN-06
en: Saint John Capisterre
sr: Сент Џон Капистер

note: Name for KN-07
en: Saint John Figtree
sr: Сент Џон Фигтри

note: Name for KN-K
en: Saint Kitts
sr: Свети Китс

note: Name for KN-N
en: Nevis
sr: Невис

note: Name for KP-01
en: P’yŏngyang
sr: Пјонгјанг

note: Name for KP-02
en: P’yŏngan-namdo
sr: Пјонгјанг-намдо

note: Name for KP-03
en: P’yŏngan-bukto
sr: Пјонгјанг-букто

note: Name for KP-04
en: Chagang-do
sr: Чаганг-до

note: Name for KP-08
en: Hamgyŏng-namdo
sr: Хамјонг-намдо

note: Name for KP-09
en: Hamgyŏng-bukto
sr: Хамјонг-букто

note: Name for KP-10
en: Yanggang-do
sr: Јанганг-до

note: Name for KR-41
en: Gyeonggido
sr: Гјеонгџидо

note: Name for KR-42
en: Gang'weondo
sr: Ганг'веондо

note: Name for KR-45
en: Jeonrabukdo
sr: Јеонрабукдо

note: Name for KR-46
en: Jeonranamdo
sr: Јеонранамдо

note: Name for KR-47
en: Gyeongsangbukdo
sr: Гјеонгсангбукдо

note: Name for KW-AH
en: Al Ahmadi
sr: Ал Амади

note: Name for KW-HA
en: Hawallī
sr: Хавали

note: Name for KW-MU
en: Mubārak al Kabīr
sr: Мубарак ал Кабир

note: Name for KZ-AKT
en: Aqtöbe oblysy
sr: Актобе оближи

note: Name for KZ-ALA
en: Almaty
sr: Алмати

note: Name for KZ-ALM
en: Almaty oblysy
sr: Алмати оближи

note: Name for KZ-AST
en: Astana
sr: Астана

note: Name for KZ-ATY
en: Atyraū oblysy
sr: Атирау оближи

note: Name for KZ-KAR
en: Qaraghandy oblysy
sr: Караганд оближи

note: Name for KZ-KUS
en: Qostanay oblysy
sr: Костанај оближи

note: Name for KZ-PAV
en: Pavlodar oblysy
sr: Павлодар оближи

note: Name for KZ-ZAP
en: Batys Quzaqstan oblysy
sr: Батис Кузакстан оближи

note: Name for LA-AT
en: Attapu
sr: Атапу

note: Name for LA-BK
en: Bokèo
sr: Бокео

note: Name for LA-CH
en: Champasak
sr: Чампасак

note: Name for LA-HO
en: Houaphan
sr: Хоуапан

note: Name for LA-KH
en: Khammouan
sr: Камуан

note: Name for LA-LM
en: Louang Namtha
sr: Луанг Намта

note: Name for LA-PH
en: Phôngsali
sr: Фонгсали

note: Name for LA-SL
en: Salavan
sr: Салаван

note: Name for LA-SV
en: Savannakhét
sr: Саванакет

note: Name for LA-VI, Name for LA-VT
en: Vientiane
sr: Вјентане

note: Name for LA-XE
en: Xékong
sr: Зеконг

note: Name for LB-AK
en: Aakkâr
sr: Акар

note: Name for LB-AS
en: Liban-Nord
sr: Северни Либан

note: Name for LB-BA
en: Beyrouth
sr: Бејрут

note: Name for LB-BH
en: Baalbek-Hermel
sr: Балбек-Хермел

note: Name for LB-BI
en: Béqaa
sr: Бека

note: Name for LB-JA
en: Liban-Sud
sr: Јужни Либан

note: Name for LB-JL
en: Mont-Liban
sr: Монт Либан

note: Name for LB-NA
en: Nabatîyé
sr: Набатије

note: Name for LI-01
en: Balzers
sr: Балзерс

note: Name for LI-02
en: Eschen
sr: Есшен

note: Name for LI-03
en: Gamprin
sr: Гамприн

note: Name for LI-04
en: Mauren
sr: Маурен

note: Name for LI-05
en: Planken
sr: Планкен

note: Name for LI-07
en: Schaan
sr: Шан

note: Name for LI-08
en: Schellenberg
sr: Шеленберг

note: Name for LI-11
en: Vaduz
sr: Вадуз

note: Name for LK-12
en: Gampaha
sr: Гампаха

note: Name for LK-21
en: Mahanuvara
sr: Маханувара

note: Name for LK-22
en: Mātale
sr: Матале

note: Name for LK-23
en: Nuvara Ĕliya
sr: Нувара Елија

note: Name for LK-3
en: Dakuṇu paḷāta
sr: Дакуну палата

note: Name for LK-31
en: Gālla
sr: Гала

note: Name for LK-32
en: Mātara
sr: Матара

note: Name for LK-33
en: Hambantŏṭa
sr: Хамбантота

note: Name for LK-4
en: Uturu paḷāta
sr: Утуру палата

note: Name for LK-41
en: Yāpanaya
sr: Јапанаја

note: Name for LK-43
en: Mannārama
sr: Манарама

note: Name for LK-45
en: Mulativ
sr: Мулатив

note: Name for LK-51
en: Maḍakalapuva
sr: Мадакалапува

note: Name for LK-52
en: Ampāara
sr: Ампара

note: Name for LK-71
en: Anurādhapura
sr: Анурадапура

note: Name for LK-8
en: Ūva paḷāta
sr: Ува палата

note: Name for LK-81
en: Badulla
sr: Бадула

note: Name for LK-91
en: Ratnapura
sr: Ратнапура

note: Name for LK-92
en: Kægalla
sr: Келала

note: Name for LR-BG
en: Bong
sr: Бонг

note: Name for LR-BM
en: Bomi
sr: Боми

note: Name for LR-CM
en: Grand Cape Mount
sr: Гренд Кејп Маунт

note: Name for LR-GB
en: Grand Bassa
sr: Гренд Баса

note: Name for LR-GG
en: Grand Gedeh
sr: Гренд Гедех

note: Name for LR-GK
en: Grand Kru
sr: Гренд Кру

note: Name for LR-LO
en: Lofa
sr: Лофа

note: Name for LR-MG
en: Margibi
sr: Маргиби

note: Name for LR-MO
en: Montserrado
sr: Монтсерадо

note: Name for LR-MY, Name for US-MD
en: Maryland
sr: Мериленд

note: Name for LR-NI
en: Nimba
sr: Нимба

note: Name for LR-SI
en: Sinoe
sr: Синое

note: Name for LS-A
en: Maseru
sr: Масери

note: Name for LS-B
en: Butha-Buthe
sr: Бута-Буте

note: Name for LS-C
en: Leribe
sr: Лерибе

note: Name for LS-D
en: Berea
sr: Береа

note: Name for LS-E
en: Mafeteng
sr: Мафетенг

note: Name for LS-J
en: Mokhotlong
sr: Мокотлонг

note: Name for LU-G
en: Grevenmacher
sr: Гревенмачер

note: Name for LV-011
en: Ādažu novads
sr: Адажу нова

note: Name for LV-DGV
en: Daugavpils
sr: Даугавпилс

note: Name for LV-JEL
en: Jelgava
sr: Јелгава

note: Name for LV-LPX
en: Liepāja
sr: Лиепаја

note: Name for LV-RIX
en: Rīga
sr: Рига

note: Name for LV-VEN
en: Ventspils
sr: Вентспилс

note: Name for LV-VMR
en: Valmiera
sr: Валмјера

note: Name for LY-BA
en: Banghāzī
sr: Бангази

note: Name for LY-BU
en: Al Buţnān
sr: Ал Бутнан

note: Name for LY-DR
en: Darnah
sr: Дарна

note: Name for LY-GT
en: Ghāt
sr: Гат

note: Name for LY-MQ
en: Murzuq
sr: Мутцук

note: Name for LY-NL
en: Nālūt
sr: Налут

note: Name for LY-SB
en: Sabhā
sr: Себа

note: Name for LY-SR
en: Surt
sr: Сурт

note: Name for MA-02
en: Gharb-Chrarda-Beni Hssen
sr: Гарб-Крарда-Бени Хсен

note: Name for MA-04
en: L'Oriental
sr: Л'Орјентал

note: Name for MA-05
en: Fès-Boulemane
sr: Фе-Булман

note: Name for MA-08
en: Grand Casablanca
sr: Гренд Казабланка

note: Name for MA-09
en: Chaouia-Ouardigha
sr: Чаоуја-Оуардига

note: Name for MA-14
en: Guelmim-Es Smara
sr: Гвелмим-Ес Смара

note: Name for MA-AGD
en: Agadir-Ida-Outanane
sr: Агадир-Ида-Утанане

note: Name for MA-AOU
en: Aousserd
sr: Аусер

note: Name for MA-ASZ
en: Assa-Zag
sr: Аса-Заг

note: Name for MA-AZI
en: Azilal
sr: Азилал

note: Name for MA-BEM
en: Beni Mellal
sr: Бени Мелал

note: Name for MA-BER
en: Berkane
sr: Беркане

note: Name for MA-BES
en: Ben Slimane
sr: Бен Слимане

note: Name for MA-BOD
en: Boujdour (EH)
sr: Буждур (ЕХ)

note: Name for MA-BOM
en: Boulemane
sr: Булман

note: Name for MA-CAS
en: Casablanca [Dar el Beïda]
sr: Казабланка [Дар ел Бејда]

note: Name for MA-CHE
en: Chefchaouen
sr: Чефчаун

note: Name for MA-CHI
en: Chichaoua
sr: Чичава

note: Name for MA-ERR
en: Errachidia
sr: Еракидија

note: Name for MA-FAH
en: Fahs-Beni Makada
sr: Фаш-Бени Макада

note: Name for MA-FES
en: Fès-Dar-Dbibegh
sr: Фе-Дар-Дбибег

note: Name for MA-FIG
en: Figuig
sr: Фигујг

note: Name for MA-GUE
en: Guelmim
sr: Гвелмим

note: Name for MA-HOC
en: Al Hoceïma
sr: Ал Хокејма

note: Name for MA-IFR
en: Ifrane
sr: Ифран

note: Name for MA-JRA
en: Jrada
sr: Жрада

note: Name for MA-KEN
en: Kénitra
sr: Кенитра

note: Name for MA-LAR
en: Larache
sr: Лараш

note: Name for MA-MED
en: Médiouna
sr: Медиуна

note: Name for MA-MEK
en: Meknès
sr: Мекнес

note: Name for MA-MMD
en: Marrakech-Medina
sr: Маракеш-Медина

note: Name for MA-MMN
en: Marrakech-Menara
sr: Маракеш-Менара

note: Name for MA-MOH
en: Mohammadia
sr: Мохамадија

note: Name for MA-MOU
en: Moulay Yacoub
sr: Мула Јакоб

note: Name for MA-NAD
en: Nador
sr: Надор

note: Name for MA-NOU
en: Nouaceur
sr: Нуасер

note: Name for MA-OUA
en: Ouarzazate
sr: Уарзазате

note: Name for MA-OUJ
en: Oujda-Angad
sr: Уџда-Ангад

note: Name for MA-RAB
en: Rabat
sr: Рабат

note: Name for MA-SAL
en: Salé
sr: Сале

note: Name for MA-SET
en: Settat
sr: Сетат

note: Name for MA-TAT
en: Tata
sr: Тата

note: Name for MA-TET
en: Tétouan
sr: Тетуан

note: Name for MA-ZAG
en: Zagora
sr: Загора

note: Name for MC-CL
en: La Colle
sr: Ла Коле

note: Name for MC-CO
en: La Condamine
sr: Ла Кондамин

note: Name for MC-FO
en: Fontvieille
sr: Фонтвјеј

note: Name for MC-GA
en: La Gare
sr: Ла Гаре

note: Name for MC-JE
en: Jardin Exotique
sr: Егзотични врт

note: Name for MC-LA
en: Larvotto
sr: Ларвото

note: Name for MC-MA
en: Malbousquet
sr: Малбуск

note: Name for MC-MC
en: Monte-Carlo
sr: Монте Карло

note: Name for MC-MG
en: Moneghetti
sr: Монегети

note: Name for MC-MO
en: Monaco-Ville
sr: Монако-Виј

note: Name for MC-MU
en: Moulins
sr: Мулан

note: Name for MC-SD
en: Sainte-Dévote
sr: Сент Девот

note: Name for MC-SO
en: La Source
sr: Ла Соурс

note: Name for MC-VR
en: Vallon de la Rousse
sr: Валон д ла Рус

note: Name for MD-AN
en: Anenii Noi
sr: Анениј Нои

note: Name for MD-BA
en: Bălți
sr: Балти

note: Name for MD-BS
en: Basarabeasca
sr: Басарабеаска

note: Name for MD-CA
en: Cahul
sr: Кахул

note: Name for MD-CL, Name for RO-CL
en: Călărași
sr: Чаљараши

note: Name for MD-CM
en: Cimișlia
sr: Симишлиа

note: Name for MD-CR
en: Criuleni
sr: Криулен

note: Name for MD-CS
en: Căușeni
sr: Чаушени

note: Name for MD-CT
en: Cantemir
sr: Кантемир

note: Name for MD-CU
en: Chișinău
sr: Кишинау

note: Name for MD-DO
en: Dondușeni
sr: Дондушени

note: Name for MD-DR
en: Drochia
sr: Дрокја

note: Name for MD-DU
en: Dubăsari
sr: Дубашари

note: Name for MD-ED
en: Edineț
sr: Единет

note: Name for MD-FA
en: Fălești
sr: Фуалешти

note: Name for MD-FL
en: Florești
sr: Флорешти

note: Name for MD-GL
en: Glodeni
sr: Глодени

note: Name for MD-IA
en: Ialoveni
sr: Јаловени

note: Name for MD-LE
en: Leova
sr: Леова

note: Name for MD-NI
en: Nisporeni
sr: Ниспорени

note: Name for MD-RE
en: Rezina
sr: Резина

note: Name for MD-SO
en: Soroca
sr: Сорока

note: Name for ME-01
en: Andrijevica
sr: Андријевица

note: Name for ME-02
en: Bar
sr: Бар

note: Name for ME-03
en: Berane
sr: Беране

note: Name for ME-04
en: Bijelo Polje
sr: Бијело Поље

note: Name for ME-05
en: Budva
sr: Будва

note: Name for ME-06
en: Cetinje
sr: Цетиње

note: Name for ME-07
en: Danilovgrad
sr: Даниловград

note: Name for ME-08
en: Herceg-Novi
sr: Херцег Нови

note: Name for ME-09
en: Kolašin
sr: Колашин

note: Name for ME-10
en: Kotor
sr: Котор

note: Name for ME-11
en: Mojkovac
sr: Мојковац

note: Name for ME-12
en: Nikšić
sr: Никшић

note: Name for ME-13
en: Plav
sr: Плав

note: Name for ME-14
en: Pljevlja
sr: Пљевља

note: Name for ME-15
en: Plužine
sr: Плужине

note: Name for ME-16
en: Podgorica
sr: Подгорица

note: Name for ME-17
en: Rožaje
sr: Рожаје

note: Name for ME-18
en: Šavnik
sr: Шавник

note: Name for ME-19
en: Tivat
sr: Тиват

note: Name for ME-20
en: Ulcinj
sr: Улцињ

note: Name for ME-21
en: Žabljak
sr: Жабљак

note: Name for MG-A
en: Toamasina
sr: Тоамасина

note: Name for MG-D
en: Antsiranana
sr: Антсиранана

note: Name for MG-M
en: Mahajanga
sr: Махаџанга

note: Name for MG-T
en: Antananarivo
sr: Антананариво

note: Name for MH-ALK
en: Ailuk
sr: Ајлук

note: Name for MH-ALL
en: Ailinglaplap
sr: Ајлинглаплап

note: Name for MH-ARN
en: Arno
sr: Арно

note: Name for MH-AUR
en: Aur
sr: Аур

note: Name for MH-EBO
en: Ebon
sr: Ебон

note: Name for MH-ENI
en: Enewetak
sr: Еневетак

note: Name for MH-JAB
en: Jabat
sr: Џабат

note: Name for MH-KIL
en: Kili
sr: Кили

note: Name for MH-KWA
en: Kwajalein
sr: Квајалајн

note: Name for MH-LIB
en: Lib
sr: Либ

note: Name for MH-LIK
en: Likiep
sr: Ликјеп

note: Name for MH-MAJ
en: Majuro
sr: Мажуро

note: Name for MH-MAL
en: Maloelap
sr: Малоелап

note: Name for MH-MIL
en: Mili
sr: Мили

note: Name for MH-NMK
en: Namdrik
sr: Намдрик

note: Name for MH-NMU
en: Namu
sr: Наму

note: Name for MH-UTI
en: Utirik
sr: Утирик

note: Name for MH-WTJ
en: Wotje
sr: Вотје

note: Name for MH-WTN
en: Wotho
sr: Вото

note: Name for MK-01
en: Aerodrom
sr: Аеродром

note: Name for MK-02
en: Aračinovo
sr: Арачиново

note: Name for MK-03
en: Berovo
sr: Берово

note: Name for MK-04
en: Bitola
sr: Битољ

note: Name for MK-05
en: Bogdanci
sr: Богданци

note: Name for MK-06
en: Bogovinje
sr: Боговиње

note: Name for MK-07
en: Bosilovo
sr: Босилово

note: Name for MK-08
en: Brvenica
sr: Брвеница

note: Name for MK-09
en: Butel
sr: Бутел

note: Name for MK-10
en: Valandovo
sr: Валандово

note: Name for MK-11
en: Vasilevo
sr: Василево

note: Name for MK-12
en: Vevčani
sr: Вевчани

note: Name for MK-13
en: Veles
sr: Велес

note: Name for MK-14
en: Vinica
sr: Виница

note: Name for MK-15
en: Vraneštica
sr: Вранештица

note: Name for MK-16
en: Vrapčište
sr: Врапчиште

note: Name for MK-17
en: Gazi Baba
sr: Гази Баба

note: Name for MK-18
en: Gevgelija
sr: Ђевђелија

note: Name for MK-19
en: Gostivar
sr: Гостивар

note: Name for MK-20
en: Gradsko
sr: Градско

note: Name for MK-21
en: Debar
sr: Дебар

note: Name for MK-23
en: Delčevo
sr: Делчево

note: Name for MK-24
en: Demir Kapija
sr: Демир Капија

note: Name for MK-25
en: Demir Hisar
sr: Демир Хисар

note: Name for MK-26
en: Dojran
sr: Дојран

note: Name for MK-27
en: Dolneni
sr: Долнени

note: Name for MK-28
en: Drugovo
sr: Другово

note: Name for MK-29
en: Gjorče Petrov
sr: Горче Петров

note: Name for MK-30
en: Želino
sr: Желино

note: Name for MK-31
en: Zajas
sr: Зајас

note: Name for MK-32
en: Zelenikovo
sr: Зелениково

note: Name for MK-33
en: Zrnovci
sr: Зрновци

note: Name for MK-34
en: Ilinden
sr: Илинден

note: Name for MK-35
en: Jegunovce
sr: Јегуновце

note: Name for MK-36
en: Kavadarci
sr: Кавадарци

note: Name for MK-37
en: Karbinci
sr: Карбинци

note: Name for MK-38
en: Karpoš
sr: Карпош

note: Name for MK-39
en: Kisela Voda
sr: Кисела Вода

note: Name for MK-40
en: Kičevo
sr: Кичево

note: Name for MK-41
en: Konče
sr: Конче

note: Name for MK-42
en: Kočani
sr: Кочани

note: Name for MK-43
en: Kratovo
sr: Кратово

note: Name for MK-44
en: Kriva Palanka
sr: Крива Планка

note: Name for MK-45
en: Krivogaštani
sr: Кривогаштани

note: Name for MK-46
en: Kruševo
sr: Крушево

note: Name for MK-47
en: Kumanovo
sr: Куманово

note: Name for MK-48
en: Lipkovo
sr: Липково

note: Name for MK-49
en: Lozovo
sr: Лозово

note: Name for MK-50
en: Mavrovo-i-Rostuša
sr: Маврово и Ростуша

note: Name for MK-51
en: Makedonska Kamenica
sr: Македонска Каменица

note: Name for MK-52
en: Makedonski Brod
sr: Македонски Брод

note: Name for MK-53
en: Mogila
sr: Могила

note: Name for MK-54
en: Negotino
sr: Неготино

note: Name for MK-55
en: Novaci
sr: Новаци

note: Name for MK-56
en: Novo Selo
sr: Ново село

note: Name for MK-57
en: Oslomej
sr: Осломеј

note: Name for MK-58
en: Ohrid
sr: Охрид

note: Name for MK-59
en: Petrovec
sr: Петровец

note: Name for MK-60
en: Pehčevo
sr: Пехчево

note: Name for MK-61
en: Plasnica
sr: Пласница

note: Name for MK-62
en: Prilep
sr: Прилеп

note: Name for MK-63
en: Probištip
sr: Пробиштип

note: Name for MK-64
en: Radoviš
sr: Радовиш

note: Name for MK-65
en: Rankovce
sr: Ранковце

note: Name for MK-66
en: Resen
sr: Ресен

note: Name for MK-67
en: Rosoman
sr: Розоман

note: Name for MK-68
en: Saraj
sr: Сарај

note: Name for MK-69
en: Sveti Nikole
sr: Свети Никола

note: Name for MK-70
en: Sopište
sr: Сопиште

note: Name for MK-71
en: Staro Nagoričane
sr: Старо Нагоричане

note: Name for MK-72
en: Struga
sr: Струга

note: Name for MK-73
en: Strumica
sr: Струмица

note: Name for MK-74
en: Studeničani
sr: Студеничани

note: Name for MK-76
en: Tetovo
sr: Тетово

note: Name for MK-78
en: Centar Župa
sr: Средња Жупа

note: Name for MK-79
en: Čair
sr: Чаир

note: Name for MK-80
en: Čaška
sr: Чашка

note: Name for MK-81
en: Češinovo-Obleševo
sr: Чешиново-Облешево

note: Name for MK-82
en: Čučer Sandevo
sr: Чучер Сандево

note: Name for MK-83
en: Štip
sr: Штип

note: Name for MK-84
en: Šuto Orizari
sr: Шуто Оризари

note: Name for ML-2
en: Koulikoro
sr: Куликоро

note: Name for ML-5
en: Mopti
sr: Мопти

note: Name for ML-6
en: Tombouctou
sr: Тумбукту

note: Name for ML-7
en: Gao
sr: Гао

note: Name for ML-8
en: Kidal
sr: Кидал

note: Name for ML-BK0
en: Bamako
sr: Бамако

note: Name for MM-02
en: Bago
sr: Баго

note: Name for MM-04
en: Mandalay
sr: Мандалаи

note: Name for MM-06
en: Yangon
sr: Јангон

note: Name for MM-07
en: Ayeyarwady
sr: Ајејарвади

note: Name for MM-11
en: Kachin
sr: Качин

note: Name for MM-12
en: Kayah
sr: Кајах

note: Name for MM-14
en: Chin
sr: Кин

note: Name for MM-15
en: Mon
sr: Мон

note: Name for MM-16
en: Rakhine
sr: Ракине

note: Name for MM-17
en: Shan
sr: Шан

note: Name for MN-035
en: Orhon
sr: Орон

note: Name for MN-037
en: Darhan uul
sr: Даран уул

note: Name for MN-039
en: Hentiy
sr: Хентиј

note: Name for MN-041
en: Hövsgöl
sr: Ховсгол

note: Name for MN-043
en: Hovd
sr: Хоуд

note: Name for MN-046
en: Uvs
sr: Увс

note: Name for MN-047
en: Töv
sr: Тов

note: Name for MN-059
en: Dundgovi
sr: Дунгови

note: Name for MN-061
en: Dornod
sr: Дорнод

note: Name for MN-063
en: Dornogovi
sr: Дорногови

note: Name for MN-064
en: Govi-Sumber
sr: Гови-Сумбер

note: Name for MN-065
en: Govi-Altay
sr: Гови-Алтај

note: Name for MN-067
en: Bulgan
sr: Булган

note: Name for MN-069
en: Bayanhongor
sr: Бајанонгор

note: Name for MN-073
en: Arhangay
sr: Арангај

note: Name for MN-1
en: Ulanbaatar
sr: Уланбатор

note: Name for MR-03
en: Assaba
sr: Асаба

note: Name for MR-04
en: Gorgol
sr: Горгол

note: Name for MR-05
en: Brakna
sr: Бракна

note: Name for MR-06
en: Trarza
sr: Трарца

note: Name for MR-10
en: Guidimaka
sr: Гвидимака

note: Name for MR-12
en: Inchiri
sr: Инчири

note: Name for MR-NKC
en: Nouakchott
sr: Нуакшот

note: Name for MT-01
en: Attard
sr: Атард

note: Name for MT-02
en: Balzan
sr: Балзан

note: Name for MT-03
en: Birgu
sr: Биргу

note: Name for MT-04
en: Birkirkara
sr: Биркиркара

note: Name for MT-05
en: Birżebbuġa
sr: Биржебуга

note: Name for MT-06
en: Bormla
sr: Бормла

note: Name for MT-07
en: Dingli
sr: Дингли

note: Name for MT-08
en: Fgura
sr: Фгура

note: Name for MT-09
en: Floriana
sr: Флориана

note: Name for MT-10
en: Fontana
sr: Фонтана

note: Name for MT-20
en: Isla
sr: Исла

note: Name for MT-21
en: Kalkara
sr: Калкара

note: Name for MT-23
en: Kirkop
sr: Киркоп

note: Name for MT-24
en: Lija
sr: Лија

note: Name for MT-25
en: Luqa
sr: Лука

note: Name for MT-26
en: Marsa
sr: Марса

note: Name for MT-27
en: Marsaskala
sr: Марсаскала

note: Name for MT-29
en: Mdina
sr: Мдина

note: Name for MT-32
en: Mosta
sr: Моста

note: Name for MT-35
en: Mtarfa
sr: Мтарфа

note: Name for MT-36
en: Munxar
sr: Минксар

note: Name for MT-37
en: Nadur
sr: Надур

note: Name for MT-39
en: Paola
sr: Паола

note: Name for MT-40
en: Pembroke
sr: Пемброке

note: Name for MT-41
en: Pietà
sr: Пјета

note: Name for MT-43
en: Qormi
sr: Корми

note: Name for MT-46
en: Rabat Malta
sr: Рабат Малта

note: Name for MT-49
en: San Ġwann
sr: Сан Гван

note: Name for MT-50
en: San Lawrenz
sr: Сан Лоренс

note: Name for MT-52
en: Sannat
sr: Санат

note: Name for MT-53
en: Santa Luċija
sr: Санта Луција

note: Name for MT-54
en: Santa Venera
sr: Санта Венера

note: Name for MT-60
en: Valletta
sr: Валета

note: Name for MT-64
en: Żabbar
sr: Жабар

note: Name for MU-AG
en: Agalega Islands
sr: Агалешка острва

note: Name for MU-BL
en: Black River
sr: Блек Ривер

note: Name for MU-BR
en: Beau Bassin-Rose Hill
sr: Бо Басин-Роуз Хил

note: Name for MU-CC
en: Cargados Carajos Shoals
sr: Каргадос Карахос Шоалс

note: Name for MU-CU
en: Curepipe
sr: Курепипе

note: Name for MU-FL
en: Flacq
sr: Флак

note: Name for MU-GP
en: Grand Port
sr: Гренд Порт

note: Name for MU-MO
en: Moka
sr: Мока

note: Name for MU-PA
en: Pamplemousses
sr: Памплемус

note: Name for MU-PL, Name for MU-PU
en: Port Louis
sr: Порт Луис

note: Name for MU-RP
en: Rivière du Rempart
sr: Ривијер ди Рампар

note: Name for MU-SA
en: Savanne
sr: Саване

note: Name for MU-VP
en: Vacoas-Phoenix
sr: Вакоас Феникс

note: Name for MV-00
en: Alifu Dhaalu
sr: Алифу Далу

note: Name for MV-02
en: Alifu Alifu
sr: Алифу Алифу

note: Name for MV-03
en: Lhaviyani
sr: Лавијани

note: Name for MV-04
en: Vaavu
sr: Ваву

note: Name for MV-05
en: Laamu
sr: Ламу

note: Name for MV-08
en: Thaa
sr: Таа

note: Name for MV-13
en: Raa
sr: Раа

note: Name for MV-14
en: Faafu
sr: Фафу

note: Name for MV-17
en: Dhaalu
sr: Далу

note: Name for MV-20
en: Baa
sr: Баа

note: Name for MV-24
en: Shaviyani
sr: Шавијани

note: Name for MV-25
en: Noonu
sr: Нуну

note: Name for MV-27
en: Gaafu Alifu
sr: Гафу Алифу

note: Name for MV-28
en: Gaafu Dhaalu
sr: Гафу Далу

note: Name for MV-29
en: Gnaviyani
sr: Њавијани

note: Name for MV-MLE
en: Male
sr: Мале

note: Name for MW-BA
en: Balaka
sr: Балака

note: Name for MW-BL
en: Blantyre
sr: Блантир

note: Name for MW-CK
en: Chikwawa
sr: Чиквава

note: Name for MW-CR
en: Chiradzulu
sr: Ширадзулу

note: Name for MW-CT
en: Chitipa
sr: Читипа

note: Name for MW-DE
en: Dedza
sr: Дедза

note: Name for MW-DO
en: Dowa
sr: Дова

note: Name for MW-KS
en: Kasungu
sr: Касунгу

note: Name for MW-LI
en: Lilongwe
sr: Лилонгве

note: Name for MW-LK
en: Likoma
sr: Ликома

note: Name for MW-MG
en: Mangochi
sr: Мангочи

note: Name for MW-MH
en: Machinga
sr: Мачинга

note: Name for MW-MU
en: Mulanje
sr: Мулање

note: Name for MW-MW, Name for TZ-18
en: Mwanza
sr: Мванца

note: Name for MW-MZ
en: Mzimba
sr: Мцимба

note: Name for MW-N
en: Northern Region
sr: Северна Област

note: Name for MW-NB
en: Nkhata Bay
sr: Нката Беј

note: Name for MW-NE
en: Neno
sr: Нено

note: Name for MW-NK
en: Nkhotakota
sr: Нкотакота

note: Name for MW-NS
en: Nsanje
sr: Нсанје

note: Name for MW-PH
en: Phalombe
sr: Палома

note: Name for MW-SA
en: Salima
sr: Салима

note: Name for MW-ZO
en: Zomba
sr: Зомба

note: Name for MX-AGU
en: Aguascalientes
sr: Агваскалиентес

note: Name for MX-BCN
en: Baja California
sr: Баха Калифорнија

note: Name for MX-BCS
en: Baja California Sur
sr: Баха Калифорнија Сур

note: Name for MX-CAM
en: Campeche
sr: Кампече

note: Name for MX-CHH
en: Chihuahua
sr: Чиуауа

note: Name for MX-CHP
en: Chiapas
sr: Кјапас

note: Name for MX-COA
en: Coahuila
sr: Коауија

note: Name for MX-COL
en: Colima
sr: Колима

note: Name for MX-DUR
en: Durango
sr: Дуранго

note: Name for MX-GRO
en: Guerrero
sr: Гвереро

note: Name for MX-GUA
en: Guanajuato
sr: Гванахуато

note: Name for MX-HID
en: Hidalgo
sr: Хидалго

note: Name for MX-JAL
en: Jalisco
sr: Халиско

note: Name for MX-MEX
en: México
sr: Мексико

note: Name for MX-MIC
en: Michoacán
sr: Микоакан

note: Name for MX-MOR
en: Morelos
sr: Морелос

note: Name for MX-NAY
en: Nayarit
sr: Нијарит

note: Name for MX-NLE
en: Nuevo León
sr: Нуево Леон

note: Name for MX-OAX
en: Oaxaca
sr: Оаксака

note: Name for MX-PUE
en: Puebla
sr: Пуебла

note: Name for MX-QUE
en: Querétaro
sr: Кверетаро

note: Name for MX-ROO
en: Quintana Roo
sr: Квинтана Ру

note: Name for MX-SIN
en: Sinaloa
sr: Синалоа

note: Name for MX-SLP
en: San Luis Potosí
sr: Сан Луис Потоси

note: Name for MX-SON
en: Sonora
sr: Сонора

note: Name for MX-TAB
en: Tabasco
sr: Табаско

note: Name for MX-TAM
en: Tamaulipas
sr: Тамаулипас

note: Name for MX-TLA
en: Tlaxcala
sr: Тлакскала

note: Name for MX-VER
en: Veracruz
sr: Веракруз

note: Name for MX-YUC
en: Yucatán
sr: Јукатан

note: Name for MX-ZAC
en: Zacatecas
sr: Закатекас

note: Name for MY-01
en: Johor
sr: Џохор

note: Name for MY-02
en: Kedah
sr: Кедах

note: Name for MY-03
en: Kelantan
sr: Келантан

note: Name for MY-04
en: Melaka
sr: Мелака

note: Name for MY-06
en: Pahang
sr: Паханг

note: Name for MY-08
en: Perak
sr: Перак

note: Name for MY-09
en: Perlis
sr: Перлис

note: Name for MY-10
en: Selangor
sr: Селангор

note: Name for MY-12
en: Sabah
sr: Саба

note: Name for MY-13
en: Sarawak
sr: Саравак

note: Name for MZ-A
en: Niassa
sr: Њаса

note: Name for MZ-B
en: Manica
sr: Маника

note: Name for MZ-G, Name for PS-GZA
en: Gaza
sr: Газа

note: Name for MZ-L
en: Maputo
sr: Мапуто

note: Name for MZ-MPM
en: Maputo (city)
sr: Мапуто (град)

note: Name for MZ-N
en: Numpula
sr: Нампула

note: Name for MZ-P
en: Cabo Delgado
sr: Кабо Делгадо

note: Name for MZ-Q
en: Zambezia
sr: Замбезија

note: Name for MZ-S
en: Sofala
sr: Софала

note: Name for MZ-T
en: Tete
sr: Тете

note: Name for NA-CA
en: Caprivi
sr: Каприви

note: Name for NA-ER
en: Erongo
sr: Еронго

note: Name for NA-HA
en: Hardap
sr: Хардап

note: Name for NA-KA
en: Karas
sr: Карас

note: Name for NA-KH
en: Khomas
sr: Комас

note: Name for NA-KU
en: Kunene
sr: Кунене

note: Name for NA-OH
en: Omaheke
sr: Омахеке

note: Name for NA-OK
en: Okavango
sr: Окаванго

note: Name for NA-ON
en: Oshana
sr: Ошана

note: Name for NA-OT
en: Oshikoto
sr: Ошикото

note: Name for NE-1
en: Agadez
sr: Агадез

note: Name for NE-2
en: Diffa
sr: Дифа

note: Name for NE-3
en: Dosso
sr: Досо

note: Name for NE-4
en: Maradi
sr: Маради

note: Name for NE-6
en: Tillabéri
sr: Тилабери

note: Name for NE-7
en: Zinder
sr: Зиндер

note: Name for NE-8
en: Niamey
sr: Нијамеј

note: Name for NG-AB
en: Abia
sr: Абиа

note: Name for NG-AD
en: Adamawa
sr: Адамава

note: Name for NG-AK
en: Akwa Ibom
sr: Аква Ибом

note: Name for NG-AN
en: Anambra
sr: Анамбра

note: Name for NG-BA
en: Bauchi
sr: Боши

note: Name for NG-BE
en: Benue
sr: Бенју

note: Name for NG-BO
en: Borno
sr: Борно

note: Name for NG-BY
en: Bayelsa
sr: Бајелса

note: Name for NG-CR
en: Cross River
sr: Крос Ривер

note: Name for NG-DE
en: Delta
sr: Делта

note: Name for NG-ED
en: Edo
sr: Едо

note: Name for NG-EK
en: Ekiti
sr: Екити

note: Name for NG-EN
en: Enugu
sr: Енугу

note: Name for NG-FC
en: Abuja Capital Territory
sr: Абуџанска главна територија

note: Name for NG-GO
en: Gombe
sr: Гомбе

note: Name for NG-IM
en: Imo
sr: Имо

note: Name for NG-KD
en: Kaduna
sr: Кадуна

note: Name for NG-KE
en: Kebbi
sr: Кеби

note: Name for NG-KN
en: Kano
sr: Кано

note: Name for NG-KO
en: Kogi
sr: Коги

note: Name for NG-KW
en: Kwara
sr: Квара

note: Name for NG-LA
en: Lagos
sr: Лагос

note: Name for NG-NA
en: Nassarawa
sr: Насарава

note: Name for NG-NI
en: Niger
sr: Нигер

note: Name for NG-OG
en: Ogun
sr: Огун

note: Name for NG-ON
en: Ondo
sr: Ондо

note: Name for NG-OS
en: Osun
sr: Осун

note: Name for NG-OY
en: Oyo
sr: Ојо

note: Name for NG-RI
en: Rivers
sr: Риверс

note: Name for NG-SO
en: Sokoto
sr: Сокото

note: Name for NG-TA
en: Taraba
sr: Тараба

note: Name for NG-YO
en: Yobe
sr: Јобе

note: Name for NG-ZA
en: Zamfara
sr: Замфара

note: Name for NI-AN
en: Atlántico Norte
sr: Северни Атлантико

note: Name for NI-AS
en: Atlántico Sur
sr: Јужни Атлантико

note: Name for NI-BO
en: Boaco
sr: Боако

note: Name for NI-CA
en: Carazo
sr: Карацо

note: Name for NI-CI
en: Chinandega
sr: Чинандега

note: Name for NI-CO
en: Chontales
sr: Шонтал

note: Name for NI-ES
en: Estelí
sr: Естели

note: Name for NI-JI
en: Jinotega
sr: Џинотега

note: Name for NI-MD
en: Madriz
sr: Мадриз

note: Name for NI-MN
en: Managua
sr: Манагва

note: Name for NI-MS
en: Masaya
sr: Масаја

note: Name for NI-MT
en: Matagalpa
sr: Матагалпа

note: Name for NI-NS
en: Nueva Segovia
sr: Нуева Сеговја

note: Name for NI-RI
en: Rivas
sr: Ривас

note: Name for NI-SJ
en: Río San Juan
sr: Рио Сан Хуан

note: Name for NL-AW
en: Aruba
sr: Аруба

note: Name for NL-CW
en: Curaçao
sr: Курасао

note: Name for NL-DR
en: Drenthe
sr: Дренте

note: Name for NL-FL
en: Flevoland
sr: Флеволанд

note: Name for NL-FR
en: Friesland
sr: Фрајсленд

note: Name for NL-GE
en: Gelderland
sr: Гелдерланд

note: Name for NL-GR
en: Groningen
sr: Гронинген

note: Name for NL-NB
en: Noord-Brabant
sr: Норд Брабант

note: Name for NL-NH
en: Noord-Holland
sr: Норд Холанд

note: Name for NL-OV
en: Overijssel
sr: Оверијсел

note: Name for NL-SX
en: Sint Maarten
sr: Свети Мартин

note: Name for NL-UT
en: Utrecht
sr: Утрехт

note: Name for NL-ZE
en: Zeeland
sr: Зеланд

note: Name for NL-ZH
en: Zuid-Holland
sr: Зуид-Холанд

note: Name for NO-01
en: Østfold
sr: Остфолд

note: Name for NO-02
en: Akershus
sr: Акершус

note: Name for NO-03
en: Oslo
sr: Осло

note: Name for NO-04
en: Hedmark
sr: Хедмарк

note: Name for NO-05
en: Oppland
sr: Опленд

note: Name for NO-06
en: Buskerud
sr: Бускеруд

note: Name for NO-07
en: Vestfold
sr: Вестфолд

note: Name for NO-09
en: Aust-Agder
sr: Ауст-Агдер

note: Name for NO-10
en: Vest-Agder
sr: Вест-Агдер

note: Name for NO-11
en: Rogaland
sr: Рогаленд

note: Name for NO-12
en: Hordaland
sr: Хордаланд

note: Name for NO-15
en: Møre og Romsdal
sr: Мор ог Ромсдал

note: Name for NO-16
en: Sør-Trøndelag
sr: Сор Тронделаг

note: Name for NO-17
en: Nord-Trøndelag
sr: Норд Тронделаг

note: Name for NO-18
en: Nordland
sr: Нордланд

note: Name for NO-19
en: Troms
sr: Тромс

note: Name for NO-20
en: Finnmark
sr: Финмарк

note: Name for NO-21
en: Svalbard (Arctic Region)
sr: Свалбард (Артичка област)

note: Name for NO-22
en: Jan Mayen (Arctic Region)
sr: Јан Мајен (Арктичка област)

note: Name for NP-1
en: Madhyamanchal
sr: Мадиаманчал

note: Name for NP-3
en: Pashchimanchal
sr: Пшчиманчал

note: Name for NP-4
en: Purwanchal
sr: Парванчал

note: Name for NP-BA
en: Bagmati
sr: Багмати

note: Name for NP-BH
en: Bheri
sr: Бери

note: Name for NP-DH
en: Dhawalagiri
sr: Давалагири

note: Name for NP-GA
en: Gandaki
sr: Гандаки

note: Name for NP-JA
en: Janakpur
sr: Џанакпур

note: Name for NP-KA
en: Karnali
sr: Карнали

note: Name for NP-KO
en: Kosi
sr: Коси

note: Name for NP-LU
en: Lumbini
sr: Лумбини

note: Name for NP-MA
en: Mahakali
sr: Махакали

note: Name for NP-ME
en: Mechi
sr: Меки

note: Name for NP-NA
en: Narayani
sr: Нарајани

note: Name for NP-RA
en: Rapti
sr: Рапти

note: Name for NP-SE
en: Seti
sr: Сети

note: Name for NR-01
en: Aiwo
sr: Ајво

note: Name for NR-02
en: Anabar
sr: Анабар

note: Name for NR-03
en: Anetan
sr: Анетан

note: Name for NR-04
en: Anibare
sr: Анибаре

note: Name for NR-05
en: Baiti
sr: Баити

note: Name for NR-06
en: Boe
sr: Бое

note: Name for NR-07
en: Buada
sr: Буада

note: Name for NR-08
en: Denigomodu
sr: Денигомоду

note: Name for NR-09
en: Ewa
sr: Ева

note: Name for NR-11
en: Meneng
sr: Мененг

note: Name for NR-12
en: Nibok
sr: Нибок

note: Name for NR-14
en: Yaren
sr: Јарен

note: Name for NZ-AUK
en: Auckland
sr: Окланд

note: Name for NZ-CAN
en: Canterbury
sr: Кантербури

note: Name for NZ-CIT
en: Chatham Islands Territory
sr: Територија Чатам острва

note: Name for NZ-HKB
en: Hawke's Bay
sr: Ховкиз Беј

note: Name for NZ-MWT
en: Manawatu-Wanganui
sr: Манавату-Вангануи

note: Name for NZ-N
en: North Island
sr: Северни Исланд

note: Name for NZ-NSN
en: Nelson City
sr: Нелсон Сити

note: Name for NZ-NTL
en: Northland
sr: Нордланд

note: Name for NZ-OTA
en: Otago
sr: Отаго

note: Name for NZ-S
en: South Island
sr: Јужно острво

note: Name for NZ-STL
en: Southland
sr: Саутленд

note: Name for NZ-WGN
en: Wellington
sr: Велингтон

note: Name for NZ-WTC
en: West Coast
sr: Западна Обала

note: Name for OM-BA
en: Al Bāţinah
sr: Ал Батина

note: Name for OM-BU
en: Al Buraymī
sr: Ал Бурајми

note: Name for OM-DA
en: Ad Dākhilīya
sr: Ад Дакилија

note: Name for PA-1
en: Bocas del Toro
sr: Бокас дел Торо

note: Name for PA-2
en: Coclé
sr: Кокле

note: Name for PA-5
en: Darién
sr: Дарјен

note: Name for PA-6
en: Herrera
sr: Херера

note: Name for PA-7
en: Los Santos
sr: Лос Сантос

note: Name for PA-8
en: Panamá
sr: Панама

note: Name for PA-9
en: Veraguas
sr: Верагвас

note: Name for PA-EM
en: Emberá
sr: Ембера

note: Name for PA-KY
en: Kuna Yala
sr: Куна Јала

note: Name for PE-ANC
en: Ancash
sr: Анкаш

note: Name for PE-APU
en: Apurímac
sr: Апуримак

note: Name for PE-ARE
en: Arequipa
sr: Ареквипа

note: Name for PE-AYA
en: Ayacucho
sr: Ајакучо

note: Name for PE-CAJ
en: Cajamarca
sr: Кајамарка

note: Name for PE-CUS
en: Cusco [Cuzco]
sr: Куцко

note: Name for PE-HUC
en: Huánuco
sr: Хвануко

note: Name for PE-HUV
en: Huancavelica
sr: Хванкавелика

note: Name for PE-ICA
en: Ica
sr: Ика

note: Name for PE-LAL, Name for SV-LI
en: La Libertad
sr: Ла Либертад

note: Name for PE-LAM
en: Lambayeque
sr: Ламбајек

note: Name for PE-LIM
en: Lima
sr: Лима

note: Name for PE-LOR
en: Loreto
sr: Лорето

note: Name for PE-MOQ
en: Moquegua
sr: Моквегва

note: Name for PE-PAS
en: Pasco
sr: Паско

note: Name for PE-PIU
en: Piura
sr: Пјура

note: Name for PE-PUN
en: Puno
sr: Пуно

note: Name for PE-SAM
en: San Martín
sr: Свети Мартен

note: Name for PE-TAC
en: Tacna
sr: Тацна

note: Name for PE-TUM
en: Tumbes
sr: Тумбс

note: Name for PE-UCA
en: Ucayali
sr: Укајали

note: Name for PG-CPK
en: Chimbu
sr: Чимбу

note: Name for PG-EBR
en: East New Britain
sr: Источна Нова Британија

note: Name for PG-EPW
en: Enga
sr: Енга

note: Name for PG-ESW
en: East Sepik
sr: Источни Сепик

note: Name for PG-GPK
en: Gulf
sr: Голф

note: Name for PG-MBA
en: Milne Bay
sr: Милне Беј

note: Name for PG-MPL
en: Morobe
sr: Моробе

note: Name for PG-MPM
en: Madang
sr: Маданг

note: Name for PG-MRL
en: Manus
sr: Манус

note: Name for PG-NIK
en: New Ireland
sr: Нова Ирска

note: Name for PG-NSB
en: Bougainville
sr: Буганвил

note: Name for PG-SAN
en: Sandaun
sr: Сандан

note: Name for PG-WBK
en: West New Britain
sr: Западна Нова Британија

note: Name for PH-01
en: Ilocos (Region I)
sr: Илокос (Област И)

note: Name for PH-05
en: Bicol (Region V)
sr: Бикол (5 област)

note: Name for PH-07
en: Central Visayas (Region VII)
sr: Сентрал Висајас (7. област)

note: Name for PH-11
en: Davao (Region XI)
sr: Давао (11. област)

note: Name for PH-13
en: Caraga (Region XIII)
sr: Карага (13 област)

note: Name for PH-14
en: Autonomous Region in Muslim Mindanao (ARMM)
sr: Независна област у муслиманском Минданау (АРММ)

note: Name for PH-15
en: Cordillera Administrative Region (CAR)
sr: Кордиљерска административна област (КАО)

note: Name for PH-ABR
en: Abra
sr: Абра

note: Name for PH-AGN
en: Agusan del Norte
sr: Северни Агусан

note: Name for PH-AGS
en: Agusan del Sur
sr: Јужни Агусан

note: Name for PH-AKL
en: Aklan
sr: Аклан

note: Name for PH-ALB
en: Albay
sr: Албај

note: Name for PH-ANT
en: Antique
sr: Старо

note: Name for PH-APA
en: Apayao
sr: Апајао

note: Name for PH-AUR
en: Aurora
sr: Аурора

note: Name for PH-BAN
en: Batasn
sr: Батасн

note: Name for PH-BAS
en: Basilan
sr: Базилан

note: Name for PH-BEN
en: Benguet
sr: Бенгует

note: Name for PH-BIL
en: Biliran
sr: Билиран

note: Name for PH-BOH
en: Bohol
sr: Бохол

note: Name for PH-BTG
en: Batangas
sr: Батангас

note: Name for PH-BTN
en: Batanes
sr: Батанс

note: Name for PH-BUK
en: Bukidnon
sr: Букиднон

note: Name for PH-BUL
en: Bulacan
sr: Булакан

note: Name for PH-CAG
en: Cagayan
sr: Кагајан

note: Name for PH-CAM
en: Camiguin
sr: Камигуин

note: Name for PH-CAN
en: Camarines Norte
sr: Камаринес Норте

note: Name for PH-CAP
en: Capiz
sr: Капиз

note: Name for PH-CAS
en: Camarines Sur
sr: Камаринес Сур

note: Name for PH-CAT
en: Catanduanes
sr: Катандуанес

note: Name for PH-CAV
en: Cavite
sr: Кавите

note: Name for PH-COM
en: Compostela Valley
sr: Компостела Валеј

note: Name for PH-DAO
en: Davao Oriental
sr: Давао источни

note: Name for PH-DAS
en: Davao del Sur
sr: Давао јужни

note: Name for PH-DAV
en: Davao del Norte
sr: Давао северни

note: Name for PH-DIN
en: Dinagat Islands
sr: Динагат острва

note: Name for PH-EAS
en: Eastern Samar
sr: Источни Самар

note: Name for PH-GUI
en: Guimaras
sr: Гвимарас

note: Name for PH-IFU
en: Ifugao
sr: Ифугао

note: Name for PH-ILI
en: Iloilo
sr: Илојло

note: Name for PH-ILN
en: Ilocos Norte
sr: Северни Илокос

note: Name for PH-ILS
en: Ilocos Sur
sr: Јужни Илокос

note: Name for PH-ISA
en: Isabela
sr: Изабела

note: Name for PH-LAG
en: Laguna
sr: Лагуна

note: Name for PH-LEY
en: Leyte
sr: Лејте

note: Name for PH-LUN
en: La Union
sr: Ла Унјон

note: Name for PH-MAG
en: Maguindanao
sr: Магвинданао

note: Name for PH-MAS
en: Masbate
sr: Мазбате

note: Name for PH-NCO
en: North Cotabato
sr: Северни Котабато

note: Name for PH-NSA
en: Northern Samar
sr: Северни Самар

note: Name for PH-PAM
en: Pampanga
sr: Пампанга

note: Name for PH-PAN
en: Pangasinan
sr: Пангасинан

note: Name for PH-PLW
en: Palawan
sr: Палаван

note: Name for PH-QUE
en: Quezon
sr: Квецон

note: Name for PH-QUI
en: Quirino
sr: Квирино

note: Name for PH-RIZ
en: Rizal
sr: Ризал

note: Name for PH-ROM
en: Romblon
sr: Ромблон

note: Name for PH-SAR
en: Sarangani
sr: Сарангани

note: Name for PH-SCO
en: South Cotabato
sr: Јужна Котабато

note: Name for PH-SLU
en: Sulu
sr: Сулу

note: Name for PH-SOR
en: Sorsogon
sr: Сорсогон

note: Name for PH-SUK
en: Sultan Kudarat
sr: Султан Кудара

note: Name for PH-WSA
en: Western Samar
sr: Западни Самар

note: Name for PH-ZMB
en: Zambales
sr: Замбалес

note: Name for PK-BA
en: Balochistan
sr: Балочистан

note: Name for PK-GB
en: Gilgit-Baltistan
sr: Гилгит-Балтистан

note: Name for PK-IS
en: Islamabad
sr: Исламабад

note: Name for PK-JK
en: Azad Kashmir
sr: Азад Кашмир

note: Name for PK-SD
en: Sindh
sr: Синд

note: Name for PL-DS
en: Dolnośląskie
sr: Долношлески

note: Name for PL-KP
en: Kujawsko-pomorskie
sr: Кујавско-поморско

note: Name for PL-LB
en: Lubuskie
sr: Лубушки

note: Name for PL-MA
en: Małopolskie
sr: Малопољски

note: Name for PS-BTH
en: Bethlehem
sr: Бетлем

note: Name for PS-HBN
en: Hebron
sr: Хеброн

note: Name for PS-JEM
en: Jerusalem
sr: Јерусалим

note: Name for PS-JEN
en: Jenin
sr: Јенин

note: Name for PS-NBS
en: Nablus
sr: Наблус

note: Name for PS-NGZ
en: North Gaza
sr: Северна Газа

note: Name for PS-RBH
en: Ramallah
sr: Рамала

note: Name for PS-RFH
en: Rafah
sr: Рафа

note: Name for PS-TBS
en: Tubas
sr: Тубаш

note: Name for PT-01
en: Aveiro
sr: Авеиро

note: Name for PT-02
en: Beja
sr: Бежа

note: Name for PT-03
en: Braga
sr: Брага

note: Name for PT-04
en: Bragança
sr: Браганса

note: Name for PT-05
en: Castelo Branco
sr: Кастело Бранко

note: Name for PT-06
en: Coimbra
sr: Коимбра

note: Name for PT-07
en: Évora
sr: Евора

note: Name for PT-08
en: Faro
sr: Фаро

note: Name for PT-09
en: Guarda
sr: Гварда

note: Name for PT-10
en: Leiria
sr: Леирја

note: Name for PT-11
en: Lisboa
sr: Лисабон

note: Name for PT-12
en: Portalegre
sr: Порто Алегре

note: Name for PT-13
en: Porto
sr: Порто

note: Name for PT-14
en: Santarém
sr: Сантарем

note: Name for PT-16
en: Viana do Castelo
sr: Вјана до Кастело

note: Name for PT-17
en: Vila Real
sr: Вила Реал

note: Name for PW-002
en: Aimeliik
sr: Ајмелик

note: Name for PW-004
en: Airai
sr: Ајраи

note: Name for PW-010
en: Angaur
sr: Ангаур

note: Name for PW-100
en: Kayangel
sr: Кајангел

note: Name for PW-150
en: Koror
sr: Корор

note: Name for PW-212
en: Melekeok
sr: Мелекеок

note: Name for PW-214
en: Ngaraard
sr: Нгарард

note: Name for PW-218
en: Ngarchelong
sr: Нгарчелонг

note: Name for PW-222
en: Ngardmau
sr: Нгардмау

note: Name for PW-224
en: Ngatpang
sr: Нгатпанг

note: Name for PW-350
en: Peleliu
sr: Пелелиу

note: Name for PY-1
en: Concepción
sr: Консепсион

note: Name for PY-10
en: Alto Paraná
sr: Алто Парана

note: Name for PY-13
en: Amambay
sr: Амамбеј

note: Name for PY-14
en: Canindeyú
sr: Каниндеји

note: Name for PY-16
en: Alto Paraguay
sr: Алто Парагвај

note: Name for PY-19
en: Boquerón
sr: Бокерон

note: Name for PY-2
en: San Pedro
sr: Сан Педро

note: Name for PY-3
en: Cordillera
sr: Кордиљери

note: Name for PY-4
en: Guairá
sr: Гвајра

note: Name for PY-7
en: Itapúa
sr: Итапуа

note: Name for PY-9
en: Paraguarí
sr: Парагвари

note: Name for PY-ASU
en: Asunción
sr: Асунсион

note: Name for QA-DA
en: Ad Dawhah
sr: Ад Давах

note: Name for QA-MS
en: Ash Shamal
sr: Аш Шамал

note: Name for QA-RA
en: Ar Rayyan
sr: Ар Рајан

note: Name for QA-US
en: Umm Salal
sr: Ум Салал

note: Name for RO-AB
en: Alba
sr: Алба

note: Name for RO-AG
en: Argeș
sr: Аргеш

note: Name for RO-AR
en: Arad
sr: Арад

note: Name for RO-B
en: București
sr: Букурешт

note: Name for RO-BC
en: Bacău
sr: Бакау

note: Name for RO-BH
en: Bihor
sr: Бихор

note: Name for RO-BN
en: Bistrița-Năsăud
sr: Бистрица-Насауд

note: Name for RO-BT
en: Botoșani
sr: Ботошани

note: Name for RO-BV
en: Brașov
sr: Брашов

note: Name for RO-BZ
en: Buzău
sr: Бужај

note: Name for RO-CJ
en: Cluj
sr: Клуј

note: Name for RO-CS
en: Caraș-Severin
sr: Караш-Северин

note: Name for RO-CT
en: Constanța
sr: Констанца

note: Name for RO-CV
en: Covasna
sr: Ковасна

note: Name for RO-DB
en: Dâmbovița
sr: Дамбовица

note: Name for RO-DJ
en: Dolj
sr: Дољ

note: Name for RO-GJ
en: Gorj
sr: Горј

note: Name for RO-GL
en: Galați
sr: Галати

note: Name for RO-GR
en: Giurgiu
sr: Ђурђу

note: Name for RO-HD
en: Hunedoara
sr: Хунедвар

note: Name for RO-HR
en: Harghita
sr: Харгита

note: Name for RO-IF
en: Ilfov
sr: Илфов

note: Name for RO-IL
en: Ialomița
sr: Јаломита

note: Name for RO-IS
en: Iași
sr: Јаши

note: Name for RO-MM
en: Maramureș
sr: Марамуреш

note: Name for RO-MS
en: Mureș
sr: Муреш

note: Name for RO-OT
en: Olt
sr: Олт

note: Name for RO-PH
en: Prahova
sr: Прахова

note: Name for RO-SB
en: Sibiu
sr: Сибиу

note: Name for RO-SM
en: Satu Mare
sr: Сату Маре

note: Name for RO-SV
en: Suceava
sr: Сукава

note: Name for RO-TL
en: Tulcea
sr: Тулса

note: Name for RO-TM
en: Timiș
sr: Тамиш

note: Name for RS-00
en: Beograd
sr: Београд

note: Name for RS-01
en: Severnobački okrug
sr: Севернобачки округ

note: Name for RS-02
en: Srednjebanatski okrug
sr: Средњебанатски округ

note: Name for RS-03
en: Severnobanatski okrug
sr: Севернобанатски округ

note: Name for RS-04
en: Južnobanatski okrug
sr: Јужнобанатски округ

note: Name for RS-05
en: Zapadnobački okrug
sr: Западнобачки округ

note: Name for RS-06
en: Južnobački okrug
sr: Јужнобачки округ

note: Name for RS-07
en: Sremski okrug
sr: Сремски округ

note: Name for RS-08
en: Mačvanski okrug
sr: Мачвански округ

note: Name for RS-09
en: Kolubarski okrug
sr: Колубарски округ

note: Name for RS-10
en: Podunavski okrug
sr: Подунавски округ

note: Name for RS-11
en: Braničevski okrug
sr: Браничевски округ

note: Name for RS-12
en: Šumadijski okrug
sr: Шумадијски округ

note: Name for RS-13
en: Pomoravski okrug
sr: Поморавски округ

note: Name for RS-14
en: Borski okrug
sr: Борски округ

note: Name for RS-15
en: Zaječarski okrug
sr: Зајечарски округ

note: Name for RS-16
en: Zlatiborski okrug
sr: Златиборски округ

note: Name for RS-17
en: Moravički okrug
sr: Моравички округ

note: Name for RS-18
en: Raški okrug
sr: Рашки округ

note: Name for RS-19
en: Rasinski okrug
sr: Расински округ

note: Name for RS-20
en: Nišavski okrug
sr: Нишавски округ

note: Name for RS-21
en: Toplički okrug
sr: Топлички округ

note: Name for RS-22
en: Pirotski okrug
sr: Пиротски округ

note: Name for RS-23
en: Jablanički okrug
sr: Јабланички округ

note: Name for RS-24
en: Pčinjski okrug
sr: Пчињски округ

note: Name for RS-25
en: Kosovski okrug
sr: Косовски округ

note: Name for RS-26
en: Pećki okrug
sr: Пећки округ

note: Name for RS-27
en: Prizrenski okrug
sr: Призренски округ

note: Name for RS-28
en: Kosovsko-Mitrovački okrug
sr: Косовско-Митровачки округ

note: Name for RS-29
en: Kosovsko-Pomoravski okrug
sr: Косовско-поморавски округ

note: Name for RS-KM
en: Kosovo-Metohija
sr: Косово и Метохија

note: Name for RS-VO
en: Vojvodina
sr: Војводина

note: Name for RU-AD
en: Adygeya, Respublika
sr: Адигеј, Република

note: Name for RU-AL
en: Altay, Respublika
sr: Алтај, Република

note: Name for RU-ALT
en: Altayskiy kray
sr: Алтајски крај

note: Name for RU-AMU
en: Amurskaya oblast'
sr: Амурска Област

note: Name for RU-ARK
en: Arkhangel'skaya oblast'
sr: Арханђелска област

note: Name for RU-AST
en: Astrakhanskaya oblast'
sr: Астраканска област

note: Name for RU-BA
en: Bashkortostan, Respublika
sr: Башкортостан, Република

note: Name for RU-BEL
en: Belgorodskaya oblast'
sr: Белгородска област

note: Name for RU-BRY
en: Bryanskaya oblast'
sr: Бријанска област

note: Name for RU-BU
en: Buryatiya, Respublika
sr: Бурјатија, Република

note: Name for RU-CE
en: Chechenskaya Respublika
sr: Чеченска Република

note: Name for RU-CHE
en: Chelyabinskaya oblast'
sr: Чељабинска област

note: Name for RU-CHU
en: Chukotskiy avtonomnyy okrug
sr: Чукотски аутономни округ

note: Name for RU-CU
en: Chuvashskaya Respublika
sr: Чувашка Република

note: Name for RU-DA
en: Dagestan, Respublika
sr: Дагестан, Република

note: Name for RU-IRK
en: Irkutiskaya oblast'
sr: Иркутиска област

note: Name for RU-IVA
en: Ivanovskaya oblast'
sr: Ивановска област

note: Name for RU-KAM
en: Kamchatskiy kray
sr: Камчатски крај

note: Name for RU-KB
en: Kabardino-Balkarskaya Respublika
sr: Кабардинско-Балкарска Република

note: Name for RU-KC
en: Karachayevo-Cherkesskaya Respublika
sr: Карачајево-Черкеска Република

note: Name for RU-KDA
en: Krasnodarskiy kray
sr: Краснодарски крај

note: Name for RU-KEM
en: Kemerovskaya oblast'
sr: Кемеровска област

note: Name for RU-KGD
en: Kaliningradskaya oblast'
sr: Каљининградска област

note: Name for RU-KGN
en: Kurganskaya oblast'
sr: Курганска област

note: Name for RU-KHA
en: Khabarovskiy kray
sr: Кабаровски крај

note: Name for RU-KIR
en: Kirovskaya oblast'
sr: Кировска област

note: Name for RU-KL
en: Kalmykiya, Respublika
sr: Калмикија, Република

note: Name for RU-KO
en: Komi, Respublika
sr: Коми, Република

note: Name for RU-KOS
en: Kostromskaya oblast'
sr: Костромска област

note: Name for RU-KR
en: Kareliya, Respublika
sr: Карелија, Република

note: Name for RU-KRS
en: Kurskaya oblast'
sr: Курска област

note: Name for RU-KYA
en: Krasnoyarskiy kray
sr: Краснојарски крај

note: Name for RU-LEN
en: Leningradskaya oblast'
sr: Лењинградска област

note: Name for RU-LIP
en: Lipetskaya oblast'
sr: Липетска област

note: Name for RU-MAG
en: Magadanskaya oblast'
sr: Мадаганска област

note: Name for RU-MO
en: Mordoviya, Respublika
sr: Мордовија, Република

note: Name for RU-MOS
en: Moskovskaya oblast'
sr: Московска област

note: Name for RU-MOW
en: Moskva
sr: Москва

note: Name for RU-MUR
en: Murmanskaya oblast'
sr: Мурманска област

note: Name for RU-NGR
en: Novgorodskaya oblast'
sr: Новгородска област

note: Name for RU-NIZ
en: Nizhegorodskaya oblast'
sr: Нижегородска област

note: Name for RU-NVS
en: Novosibirskaya oblast'
sr: Новосибирска област

note: Name for RU-OMS
en: Omskaya oblast'
sr: Омска област

note: Name for RU-ORE
en: Orenburgskaya oblast'
sr: Оренбуршка област

note: Name for RU-ORL
en: Orlovskaya oblast'
sr: Орловска област

note: Name for RU-PER
en: Permskiy kray
sr: Пермски крај

note: Name for RU-PRI
en: Primorskiy kray
sr: Приморски крај

note: Name for RU-PSK
en: Pskovskaya oblast'
sr: Псковска област

note: Name for RU-ROS
en: Rostovskaya oblast'
sr: Ростовска област

note: Name for RU-RYA
en: Ryazanskaya oblast'
sr: Рјазањска област

note: Name for RU-SAK
en: Sakhalinskaya oblast'
sr: Сахалинска област

note: Name for RU-SAM
en: Samaraskaya oblast'
sr: Самарска област

note: Name for RU-SAR
en: Saratovskaya oblast'
sr: Саратовска област

note: Name for RU-SMO
en: Smolenskaya oblast'
sr: Смоленска област

note: Name for RU-SPE
en: Sankt-Peterburg
sr: Санкт Петерсбург

note: Name for RU-STA
en: Stavropol'skiy kray
sr: Ставропољски крај

note: Name for RU-SVE
en: Sverdlovskaya oblast'
sr: Свердловска област

note: Name for RU-TA
en: Tatarstan, Respublika
sr: Татарстан, Република

note: Name for RU-TAM
en: Tambovskaya oblast'
sr: Тамбовска Област

note: Name for RU-TOM
en: Tomskaya oblast'
sr: Томска област

note: Name for RU-TUL
en: Tul'skaya oblast'
sr: Тулска област

note: Name for RU-TVE
en: Tverskaya oblast'
sr: Тверска област

note: Name for RU-TYU
en: Tyumenskaya oblast'
sr: Тјуменска област

note: Name for RU-UD
en: Udmurtskaya Respublika
sr: Удмуртска Република

note: Name for RU-ULY
en: Ul'yanovskaya oblast'
sr: Уљановска област

note: Name for RU-VGG
en: Volgogradskaya oblast'
sr: Волгоградска област

note: Name for RU-VLA
en: Vladimirskaya oblast'
sr: Владимирска област

note: Name for RU-VLG
en: Vologodskaya oblast'
sr: Вологодска област

note: Name for RU-VOR
en: Voronezhskaya oblast'
sr: Вороњешка област

note: Name for RU-YAR
en: Yaroslavskaya oblast'
sr: Јарославска област

note: Name for RU-YEV
en: Yevreyskaya avtonomnaya oblast'
sr: Јеврејска Аутономна Област

note: Name for RU-ZAB
en: Zabajkal'skij kraj
sr: Забајкалски крај

note: Name for RW-01
en: Ville de Kigali
sr: Град Кигали

note: Name for SA-01
en: Ar Riyāḍ
sr: Ар Ријад

note: Name for SA-02
en: Makkah
sr: Мака

note: Name for SA-06
en: Ḥā'il
sr: Хаил

note: Name for SA-07
en: Tabūk
sr: Табук

note: Name for SA-10
en: Najrān
sr: Најран

note: Name for SA-11
en: Al Bāhah
sr: Ал Баха

note: Name for SA-14
en: `Asīr
sr: Асир

note: Name for SB-CH
en: Choiseul
sr: Шуазел

note: Name for SB-CT
en: Capital Territory (Honiara)
sr: Главна територија (Хонјара)

note: Name for SB-GU
en: Guadalcanal
sr: Гвадалканал

note: Name for SB-IS
en: Isabel
sr: Изабел

note: Name for SB-MK
en: Makira
sr: Макира

note: Name for SB-ML
en: Malaita
sr: Малаита

note: Name for SB-RB
en: Rennell and Bellona
sr: Ренел и Белона

note: Name for SB-TE
en: Temotu
sr: Темоту

note: Name for SC-01
en: Anse aux Pins
sr: Анс о Пан

note: Name for SC-02
en: Anse Boileau
sr: Анс Буало

note: Name for SC-03
en: Anse Etoile
sr: Анс Етуај

note: Name for SC-04
en: Anse Louis
sr: Анс Луј

note: Name for SC-05
en: Anse Royale
sr: Анс Руајал

note: Name for SC-06
en: Baie Lazare
sr: Баје Лазаре

note: Name for SC-07
en: Baie Sainte Anne
sr: Баја Сент Ана

note: Name for SC-08
en: Beau Vallon
sr: Бо Валон

note: Name for SC-09
en: Bel Air
sr: Бел Ер

note: Name for SC-10
en: Bel Ombre
sr: Бел Омбре

note: Name for SC-11
en: Cascade
sr: Каскејд

note: Name for SC-13
en: Grand Anse Mahe
sr: Гренд Анс Мах

note: Name for SC-14
en: Grand Anse Praslin
sr: Грен Анс Праслин

note: Name for SC-15
en: La Digue
sr: Ла Диг

note: Name for SC-16
en: English River
sr: Инглиш Ривер

note: Name for SC-17
en: Mont Buxton
sr: Монт Бакстон

note: Name for SC-18
en: Mont Fleuri
sr: Монт Флери

note: Name for SC-19
en: Plaisance
sr: Плезенс

note: Name for SC-20
en: Pointe Larue
sr: Пуант Лари

note: Name for SC-21
en: Port Glaud
sr: Порт Глод

note: Name for SC-22
en: Saint Louis
sr: Сент Луис

note: Name for SC-23
en: Takamaka
sr: Такамака

note: Name for SC-24
en: Les Mamelles
sr: Ле Мамел

note: Name for SD-DW
en: Gharb Dārfūr
sr: Гарб Дарфур

note: Name for SD-KA
en: Kassalā
sr: Касала

note: Name for SD-SI
en: Sinnār
sr: Синар

note: Name for SE-AB
en: Stockholms län
sr: Стокхолмс лан

note: Name for SE-BD
en: Norrbottens län
sr: Норботенс лан

note: Name for SE-C
en: Uppsala län
sr: Упсала лан

note: Name for SE-F
en: Jönköpings län
sr: Јонкопингс лан

note: Name for SE-H
en: Kalmar län
sr: Калмар лан

note: Name for SE-I
en: Gotlands län
sr: Готландс лан

note: Name for SE-K
en: Blekinge län
sr: Блекинг Јан

note: Name for SE-N
en: Hallands län
sr: Халандс лан

note: Name for SE-S
en: Värmlands län
sr: Вармландс лан

note: Name for SE-T
en: Örebro län
sr: Оребро лан

note: Name for SE-W
en: Dalarnas län
sr: Даларнас Јан

note: Name for SE-X
en: Gävleborgs län
sr: Гавлеборгс лан

note: Name for SE-Z
en: Jämtlands län
sr: Јамтландс лан

note: Name for SG-01
en: Central Singapore
sr: Средњи Сингапур

note: Name for SG-02
en: North East
sr: Североисток

note: Name for SG-03
en: North West
sr: Северозапад

note: Name for SG-04
en: South East
sr: Југоисток

note: Name for SG-05
en: South West
sr: Југозапад

note: Name for SH-HL
en: Saint Helena
sr: Света Јелена

note: Name for SI-001
en: Ajdovščina
sr: Ајдовшчина

note: Name for SI-002
en: Beltinci
sr: Белтинци

note: Name for SI-003
en: Bled
sr: Блед

note: Name for SI-004
en: Bohinj
sr: Бохињ

note: Name for SI-005
en: Borovnica
sr: Боровница

note: Name for SI-006
en: Bovec
sr: Бовец

note: Name for SI-007
en: Brda
sr: Брда

note: Name for SI-008
en: Brezovica
sr: Брезовица

note: Name for SI-009
en: Brežice
sr: Брежице

note: Name for SI-010
en: Tišina
sr: Тишина

note: Name for SI-011
en: Celje
sr: Цеље

note: Name for SI-012
en: Cerklje na Gorenjskem
sr: Церкље на Горењском

note: Name for SI-013
en: Cerknica
sr: Церкница

note: Name for SI-014
en: Cerkno
sr: Церкно

note: Name for SI-015
en: Črenšovci
sr: Чреншовци

note: Name for SI-017
en: Črnomelj
sr: Чрномељ

note: Name for SI-018
en: Destrnik
sr: Дестрник

note: Name for SI-019
en: Divača
sr: Дивача

note: Name for SI-020
en: Dobrepolje
sr: Добропоље

note: Name for SI-021
en: Dobrova-Polhov Gradec
sr: Доброва-Полхов Градец

note: Name for SI-022
en: Dol pri Ljubljani
sr: Дол код Љубљане

note: Name for SI-023
en: Domžale
sr: Домжале

note: Name for SI-024
en: Dornava
sr: Дорнава

note: Name for SI-025
en: Dravograd
sr: Дравоград

note: Name for SI-026
en: Duplek
sr: Дуплек

note: Name for SI-027
en: Gorenja vas-Poljane
sr: Горење у Пољани

note: Name for SI-028
en: Gorišnica
sr: Горишница

note: Name for SI-029
en: Gornja Radgona
sr: Горња Радгона

note: Name for SI-030
en: Gornji Grad
sr: Горњи Град

note: Name for SI-031
en: Gornji Petrovci
sr: Горњи Петровци

note: Name for SI-032
en: Grosuplje
sr: Гросупље

note: Name for SI-033
en: Šalovci
sr: Шаловци

note: Name for SI-034
en: Hrastnik
sr: Храстник

note: Name for SI-035
en: Hrpelje-Kozina
sr: Хрпеље-Козина

note: Name for SI-036
en: Idrija
sr: Идрија

note: Name for SI-037
en: Ig
sr: Иг

note: Name for SI-038
en: Ilirska Bistrica
sr: Илирска Бистрица

note: Name for SI-039
en: Ivančna Gorica
sr: Иванчна Горица

note: Name for SI-040
en: Izola/Isola
sr: Изола

note: Name for SI-041
en: Jesenice
sr: Јесенице

note: Name for SI-042
en: Juršinci
sr: Јуршинци

note: Name for SI-043
en: Kamnik
sr: Камник

note: Name for SI-044
en: Kanal
sr: Канал

note: Name for SI-045
en: Kidričevo
sr: Кидричево

note: Name for SI-046
en: Kobarid
sr: Кобарид

note: Name for SI-047
en: Kobilje
sr: Кобиље

note: Name for SI-048
en: Kočevje
sr: Кочевје

note: Name for SI-049
en: Komen
sr: Комен

note: Name for SI-050
en: Koper/Capodistria
sr: Копер

note: Name for SI-051
en: Kozje
sr: Козје

note: Name for SI-052
en: Kranj
sr: Крањ

note: Name for SI-053
en: Kranjska Gora
sr: Крањска Гора

note: Name for SI-054
en: Krško
sr: Кршко

note: Name for SI-055
en: Kungota
sr: Кунгота

note: Name for SI-056
en: Kuzma
sr: Кузма

note: Name for SI-057
en: Laško
sr: Лашко

note: Name for SI-058
en: Lenart
sr: Ленар

note: Name for SI-059
en: Lendava/Lendva
sr: Лендава

note: Name for SI-060
en: Litija
sr: Литија

note: Name for SI-061
en: Ljubljana
sr: Љубљана

note: Name for SI-062
en: Ljubno
sr: Љубно

note: Name for SI-063
en: Ljutomer
sr: Љутомер

note: Name for SI-064
en: Logatec
sr: Логатец

note: Name for SI-065
en: Loška dolina
sr: Лошка долина

note: Name for SI-066
en: Loški Potok
sr: Лошки Поток

note: Name for SI-067
en: Luče
sr: Луче

note: Name for SI-068
en: Lukovica
sr: Луковица

note: Name for SI-069
en: Majšperk
sr: Мајшперк

note: Name for SI-070
en: Maribor
sr: Марибор

note: Name for SI-071
en: Medvode
sr: Медводе

note: Name for SI-072
en: Mengeš
sr: Менгеш

note: Name for SI-073
en: Metlika
sr: Метлика

note: Name for SI-074
en: Mežica
sr: Межица

note: Name for SI-075
en: Miren-Kostanjevica
sr: Мирна Костањевица

note: Name for SI-076
en: Mislinja
sr: Мислиња

note: Name for SI-077
en: Moravče
sr: Моравче

note: Name for SI-078
en: Moravske Toplice
sr: Моравске Топлице

note: Name for SI-079
en: Mozirje
sr: Мозирје

note: Name for SI-080
en: Murska Sobota
sr: Мурска Собота

note: Name for SI-081
en: Muta
sr: Мута

note: Name for SI-082
en: Naklo
sr: Накло

note: Name for SI-083
en: Nazarje
sr: Назарје

note: Name for SI-084
en: Nova Gorica
sr: Нова Горица

note: Name for SI-085
en: Novo mesto
sr: Ново место

note: Name for SI-086
en: Odranci
sr: Одранци

note: Name for SI-087
en: Ormož
sr: Ормож

note: Name for SI-088
en: Osilnica
sr: Осилница

note: Name for SI-089
en: Pesnica
sr: Песница

note: Name for SI-090
en: Piran/Pirano
sr: Пиран

note: Name for SI-091
en: Pivka
sr: Пивка

note: Name for SI-092
en: Podčetrtek
sr: Подчетртек

note: Name for SI-093
en: Podvelka
sr: Подвелка

note: Name for SI-094
en: Postojna
sr: Постојна

note: Name for SI-095
en: Preddvor
sr: Преддвор

note: Name for SI-096
en: Ptuj
sr: Птуј

note: Name for SI-097
en: Puconci
sr: Пуцонци

note: Name for SI-098
en: Rače-Fram
sr: Раче Фрам

note: Name for SI-099
en: Radeče
sr: Радече

note: Name for SI-100
en: Radenci
sr: Раденци

note: Name for SI-102
en: Radovljica
sr: Радовљица

note: Name for SI-103
en: Ravne na Koroškem
sr: Равне на Корошкем

note: Name for SI-104
en: Ribnica
sr: Рибница

note: Name for SI-105
en: Rogašovci
sr: Рогашовци

note: Name for SI-106
en: Rogaška Slatina
sr: Рогашка Слатина

note: Name for SI-107
en: Rogatec
sr: Рогатец

note: Name for SI-108
en: Ruše
sr: Руше

note: Name for SI-109
en: Semič
sr: Семич

note: Name for SI-110
en: Sevnica
sr: Севница

note: Name for SI-111
en: Sežana
sr: Сежана

note: Name for SI-112
en: Slovenj Gradec
sr: Словењ Градец

note: Name for SI-113
en: Slovenska Bistrica
sr: Словенска Бистрица

note: Name for SI-114
en: Slovenske Konjice
sr: Словенске Коњице

note: Name for SI-115
en: Starče
sr: Старче

note: Name for SI-116
en: Sveti Jurij
sr: Свети Јуриј

note: Name for SI-117
en: Šenčur
sr: Шенчур

note: Name for SI-118
en: Šentilj
sr: Шентиљ

note: Name for SI-119
en: Šentjernej
sr: Шентјернеј

note: Name for SI-120
en: Šentjur
sr: Шентјур

note: Name for SI-121
en: Škocjan
sr: Шкоцјан

note: Name for SI-122
en: Škofja Loka
sr: Шкофја Лока

note: Name for SI-123
en: Škofljica
sr: Шкофљица

note: Name for SI-125
en: Šmartno ob Paki
sr: Шмартно на Паки

note: Name for SI-126
en: Šoštanj
sr: Шоштањ

note: Name for SI-127
en: Štore
sr: Шторе

note: Name for SI-128
en: Tolmin
sr: Толмин

note: Name for SI-129
en: Trbovlje
sr: Трбовље

note: Name for SI-130
en: Trebnje
sr: Требње

note: Name for SI-131
en: Tržič
sr: Тржич

note: Name for SI-132
en: Turnišče
sr: Турнишче

note: Name for SI-133
en: Velenje
sr: Велење

note: Name for SI-134
en: Velike Lašče
sr: Велике Лашче

note: Name for SI-135
en: Videm
sr: Видем

note: Name for SI-136
en: Vipava
sr: Випава

note: Name for SI-137
en: Vitanje
sr: Витање

note: Name for SI-138
en: Vodice
sr: Водице

note: Name for SI-139
en: Vojnik
sr: Војник

note: Name for SI-140
en: Vrhnika
sr: Врхника

note: Name for SI-141
en: Vuzenica
sr: Вузеница

note: Name for SI-142
en: Zagorje ob Savi
sr: Загорје на Сави

note: Name for SI-143
en: Zavrč
sr: Заврч

note: Name for SI-144
en: Zreče
sr: Зрече

note: Name for SI-146
en: Železniki
sr: Железники

note: Name for SI-147
en: Žiri
sr: Жири

note: Name for SI-148
en: Benedikt
sr: Бенедикт

note: Name for SI-149
en: Bistrica ob Sotli
sr: Бистрица на Сочи

note: Name for SI-150
en: Bloke
sr: Блоке

note: Name for SI-151
en: Braslovče
sr: Брасловче

note: Name for SI-152
en: Cankova
sr: Цанкова

note: Name for SI-153
en: Cerkvenjak
sr: Церквењак

note: Name for SI-155
en: Dobrna
sr: Добрна

note: Name for SI-156
en: Dobrovnik/Dobronak
sr: Добровник/Добронак

note: Name for SI-157
en: Dolenjske Toplice
sr: Долењске Топлице

note: Name for SI-158
en: Grad
sr: Град

note: Name for SI-159
en: Hajdina
sr: Хајдина

note: Name for SI-160
en: Hoče-Slivnica
sr: Хоче-Сливница

note: Name for SI-161
en: Hodoš/Hodos
sr: Ходош

note: Name for SI-162
en: Horjul
sr: Хорјул

note: Name for SI-163
en: Jezersko
sr: Језерско

note: Name for SI-164
en: Komenda
sr: Коменда

note: Name for SI-165
en: Kostel
sr: Костел

note: Name for SI-166
en: Križevci
sr: Крижевци

note: Name for SI-167
en: Lovrenc na Pohorju
sr: Ловренц на Похорју

note: Name for SI-168
en: Markovci
sr: Марковци

note: Name for SI-169
en: Miklavž na Dravskem polju
sr: Миклавж на Дравском пољу

note: Name for SI-170
en: Mirna Peč
sr: Мирна Пећ

note: Name for SI-171
en: Oplotnica
sr: Оплотница

note: Name for SI-172
en: Podlehnik
sr: Подленик

note: Name for SI-173
en: Polzela
sr: Ползела

note: Name for SI-174
en: Prebold
sr: Преболд

note: Name for SI-175
en: Prevalje
sr: Преваље

note: Name for SI-176
en: Razkrižje
sr: Разкрижје

note: Name for SI-177
en: Ribnica na Pohorju
sr: Рибница на Похорју

note: Name for SI-178
en: Selnica ob Dravi
sr: Селница на Драви

note: Name for SI-179
en: Sodražica
sr: Содражица

note: Name for SI-180
en: Solčava
sr: Солчава

note: Name for SI-181
en: Sveta Ana
sr: Света Ана

note: Name for SI-183
en: Šempeter-Vrtojba
sr: Шемпетер Вртојба

note: Name for SI-184
en: Tabor
sr: Табор

note: Name for SI-186
en: Trzin
sr: Трзин

note: Name for SI-187
en: Velika Polana
sr: Велика Пољана

note: Name for SI-188
en: Veržej
sr: Вержеј

note: Name for SI-189
en: Vransko
sr: Вранско

note: Name for SI-190
en: Žalec
sr: Жалец

note: Name for SI-191
en: Žetale
sr: Жетале

note: Name for SI-192
en: Žirovnica
sr: Жировница

note: Name for SI-193
en: Žužemberk
sr: Жужемберк

note: Name for SI-194
en: Šmartno pri Litiji
sr: Шмартно код Литије

note: Name for SI-195
en: Apače
sr: Апаче

note: Name for SI-196
en: Cirkulane
sr: Циркулане

note: Name for SI-197
en: Kosanjevica na Krki
sr: Косањевица на Крки

note: Name for SI-198
en: Makole
sr: Маколе

note: Name for SI-199
en: Mokronog-Trebelno
sr: Мокроног Требелно

note: Name for SI-200
en: Poljčane
sr: Пољчане

note: Name for SI-201
en: Renče-Vogrsko
sr: Ренче Вогрско

note: Name for SI-202
en: Središče ob Dravi
sr: Средишче на Драви

note: Name for SI-203
en: Straža
sr: Стража

note: Name for SI-204
en: Sveta Trojica v Slovenskih Goricah
sr: Света Тројица у Словенској Горици

note: Name for SI-205
en: Sveti Tomaž
sr: Свети Томаж

note: Name for SI-206
en: Šmarjeske Topliče
sr: Шмарјеске Топлице

note: Name for SI-207
en: Gorje
sr: Горје

note: Name for SI-208
en: Log-Dragomer
sr: Лог-Драгомер

note: Name for SI-210
en: Sveti Jurij v Slovenskih Goricah
sr: Свети Јуриј у Словенској Горици

note: Name for SI-211
en: Šentrupert
sr: Шентруперт

note: Name for SK-BC
en: Banskobystrický kraj
sr: Банскобистрички крај

note: Name for SK-BL
en: Bratislavský kraj
sr: Братиславски крај

note: Name for SK-KI
en: Košický kraj
sr: Кошички крај

note: Name for SK-NI
en: Nitriansky kraj
sr: Нитриански крај

note: Name for SK-PV
en: Prešovský kraj
sr: Прешовски крај

note: Name for SK-TA
en: Trnavský kraj
sr: Трнавски крај

note: Name for SK-TC
en: Trenčiansky kraj
sr: Тренчјански крај

note: Name for SK-ZI
en: Žilinský kraj
sr: Жилински крај

note: Name for SL-S
en: Southern (Sierra Leone)
sr: Јужна (Сијера Леоне)

note: Name for SL-W
en: Western Area (Freetown)
sr: Западна област (Фритаун)

note: Name for SM-01
en: Acquaviva
sr: Аквавива

note: Name for SM-02
en: Chiesanuova
sr: Кјезануова

note: Name for SM-03
en: Domagnano
sr: Домањано

note: Name for SM-04
en: Faetano
sr: Фаетано

note: Name for SM-05
en: Fiorentino
sr: Фјорентино

note: Name for SM-06
en: Borgo Maggiore
sr: Борго Мађоре

note: Name for SM-07
en: San Marino
sr: Сан Марино

note: Name for SM-08
en: Montegiardino
sr: Монтеђардино

note: Name for SM-09
en: Serravalle
sr: Серавале

note: Name for SN-DB
en: Diourbel
sr: Дјурбел

note: Name for SN-DK
en: Dakar
sr: Дакар

note: Name for SN-FK
en: Fatick
sr: Фатик

note: Name for SN-KA
en: Kaffrine
sr: Кафрин

note: Name for SN-KD
en: Kolda
sr: Колда

note: Name for SN-KE
en: Kédougou
sr: Кедугу

note: Name for SN-KL
en: Kaolack
sr: Каолак

note: Name for SN-LG
en: Louga
sr: Луга

note: Name for SN-MT
en: Matam
sr: Матам

note: Name for SN-SL
en: Saint-Louis
sr: Сент-Луј

note: Name for SN-TC
en: Tambacounda
sr: Тамбакунда

note: Name for SN-ZG
en: Ziguinchor
sr: Зигуинкор

note: Name for SO-AW
en: Awdal
sr: Авдал

note: Name for SO-BK
en: Bakool
sr: Бакул

note: Name for SO-BN
en: Banaadir
sr: Банадир

note: Name for SO-BY
en: Bay
sr: Беј

note: Name for SO-GA
en: Galguduud
sr: Галгудуд

note: Name for SO-GE
en: Gedo
sr: Гедо

note: Name for SO-HI
en: Hiirsan
sr: Хирсан

note: Name for SO-MU
en: Mudug
sr: Мудуг

note: Name for SO-NU
en: Nugaal
sr: Нугал

note: Name for SR-BR
en: Brokopondo
sr: Брокопондо

note: Name for SR-CM
en: Commewijne
sr: Комевијне

note: Name for SR-CR
en: Coronie
sr: Корони

note: Name for SR-NI
en: Nickerie
sr: Никери

note: Name for SR-PM
en: Paramaribo
sr: Парамарибо

note: Name for SR-PR
en: Para
sr: Пара

note: Name for SR-SA
en: Saramacca
sr: Сарамака

note: Name for SS-EC
en: Central Equatoria
sr: Централни Екватор

note: Name for SS-EE8
en: Eastern Equatoria
sr: Источна Екваторија

note: Name for SS-EW
en: Western Equatoria
sr: Западна Екваторија

note: Name for SS-LK
en: Lakes
sr: Лејкс

note: Name for SS-NU
en: Upper Nile
sr: Горњи Нил

note: Name for SS-UY
en: Unity
sr: Јунити

note: Name for SS-WR
en: Warrap
sr: Варап

note: Name for ST-S
en: São Tomé
sr: Сао Томе

note: Name for SV-AH
en: Ahuachapán
sr: Ахуачапан

note: Name for SV-CA
en: Cabañas
sr: Кабањас

note: Name for SV-CH
en: Chalatenango
sr: Чалатенанго

note: Name for SV-CU
en: Cuscatlán
sr: Кускатлан

note: Name for SV-MO
en: Morazán
sr: Моразан

note: Name for SV-SA
en: Santa Ana
sr: Санта Ана

note: Name for SV-SM
en: San Miguel
sr: Сан Мигел

note: Name for SV-UN
en: La Unión
sr: Ла Унјион

note: Name for SY-DI
en: Dimashq
sr: Дамаск

note: Name for SY-DR
en: Dar'a
sr: Дара

note: Name for SY-DY
en: Dayr az Zawr
sr: Дејр Аз Зар

note: Name for SY-HI
en: Homs
sr: Хомс

note: Name for SY-HL
en: Halab
sr: Халаб

note: Name for SY-HM
en: Hamah
sr: Хамах

note: Name for SY-ID
en: Idlib
sr: Идлиб

note: Name for SY-RA
en: Ar Raqqah
sr: Ар Раках

note: Name for SY-SU
en: As Suwayda'
sr: Ас Сувајда

note: Name for SY-TA
en: Tartus
sr: Тартус

note: Name for SZ-HH
en: Hhohho
sr: Хохо

note: Name for SZ-LU
en: Lubombo
sr: Лубомбо

note: Name for SZ-MA
en: Manzini
sr: Манцини

note: Name for TD-BA
en: Al Baṭḩah
sr: Ал Бата

note: Name for TD-BO
en: Būrkū
sr: Бурку

note: Name for TD-MA
en: Māndūl
sr: Мандул

note: Name for TD-OD
en: Waddāy
sr: Вадај

note: Name for TH-12
en: Nonthaburi
sr: Нонтабури

note: Name for TH-13
en: Pathum Thani
sr: Патум Тани

note: Name for TH-15
en: Ang Thong
sr: Анг Тонг

note: Name for TH-16
en: Lop Buri
sr: Лоп Бури

note: Name for TH-17
en: Sing Buri
sr: Син Бури

note: Name for TH-18
en: Chai Nat
sr: Чаи Нат

note: Name for TH-19
en: Saraburi
sr: Сарабури

note: Name for TH-20
en: Chon Buri
sr: Чон Бури

note: Name for TH-21
en: Rayong
sr: Рајонг

note: Name for TH-22
en: Chanthaburi
sr: Чантабури

note: Name for TH-23
en: Trat
sr: Трат

note: Name for TH-24
en: Chachoengsao
sr: Чачоенгсао

note: Name for TH-25
en: Prachin Buri
sr: Прачин Бури

note: Name for TH-26
en: Nakhon Nayok
sr: Након Најок

note: Name for TH-30
en: Nakhon Ratchasima
sr: Након Рачасима

note: Name for TH-31
en: Buri Ram
sr: Бури Рам

note: Name for TH-32
en: Surin
sr: Сурин

note: Name for TH-34
en: Ubon Ratchathani
sr: Убон Рачатани

note: Name for TH-35
en: Yasothon
sr: Јасотон

note: Name for TH-36
en: Chaiyaphum
sr: Чајиафум

note: Name for TH-40
en: Khon Kaen
sr: Кон Каен

note: Name for TH-41
en: Udon Thani
sr: Удон Тани

note: Name for TH-42
en: Loei
sr: Лој

note: Name for TH-43
en: Nong Khai
sr: Нонг Кај

note: Name for TH-44
en: Maha Sarakham
sr: Маха Саракам

note: Name for TH-46
en: Kalasin
sr: Каласин

note: Name for TH-47
en: Sakon Nakhon
sr: Сакон Након

note: Name for TH-48
en: Nakhon Phanom
sr: Након Фаном

note: Name for TH-50
en: Chiang Mai
sr: Чјанг Маи

note: Name for TH-51
en: Lamphun
sr: Ламфун

note: Name for TH-52
en: Lampang
sr: Лампанг

note: Name for TH-53
en: Uttaradit
sr: Утарадит

note: Name for TH-54
en: Phrae
sr: Фре

note: Name for TH-55
en: Nan
sr: Нан

note: Name for TH-56
en: Phayao
sr: Пајао

note: Name for TH-57
en: Chiang Rai
sr: Чјанг Раи

note: Name for TH-58
en: Mae Hong Son
sr: Ме Хонг Сон

note: Name for TH-60
en: Nakhon Sawan
sr: Након Саван

note: Name for TH-61
en: Uthai Thani
sr: Утај Тани

note: Name for TH-63
en: Tak
sr: Так

note: Name for TH-66
en: Phichit
sr: Пичит

note: Name for TH-70
en: Ratchaburi
sr: Рачабури

note: Name for TH-71
en: Kanchanaburi
sr: Канчанабури

note: Name for TH-72
en: Suphan Buri
sr: Суфан Бури

note: Name for TH-73
en: Nakhon Pathom
sr: Након Патом

note: Name for TH-76
en: Phetchaburi
sr: Печабури

note: Name for TH-77
en: Prachuap Khiri Khan
sr: Прачуап Кири Кан

note: Name for TH-80
en: Nakhon Si Thammarat
sr: Након Си Тамарат

note: Name for TH-81
en: Krabi
sr: Краби

note: Name for TH-83
en: Phuket
sr: Фуке

note: Name for TH-84
en: Surat Thani
sr: Сурат Тани

note: Name for TH-85
en: Ranong
sr: Ранонг

note: Name for TH-86
en: Chumphon
sr: Чумфон

note: Name for TH-91
en: Satun
sr: Сатун

note: Name for TH-92
en: Trang
sr: Транг

note: Name for TH-93
en: Phatthalung
sr: Пталун

note: Name for TH-94
en: Pattani
sr: Патани

note: Name for TH-95
en: Yala
sr: Јала

note: Name for TH-96
en: Narathiwat
sr: Наративат

note: Name for TH-S
en: Phatthaya
sr: Патаја

note: Name for TJ-GB
en: Gorno-Badakhshan
sr: Горно-Бадакшан

note: Name for TJ-KT
en: Khatlon
sr: Катлон

note: Name for TL-AL
en: Aileu
sr: Ајле

note: Name for TL-AN
en: Ainaro
sr: Ајнаро

note: Name for TL-BA
en: Baucau
sr: Бакау

note: Name for TL-BO
en: Bobonaro
sr: Бобонаро

note: Name for TL-CO
en: Cova Lima
sr: Кова Лима

note: Name for TL-DI
en: Díli
sr: Дили

note: Name for TL-ER
en: Ermera
sr: Ермера

note: Name for TL-LA
en: Lautem
sr: Лаутем

note: Name for TL-LI
en: Liquiça
sr: Ликвича

note: Name for TL-MF
en: Manufahi
sr: Мануфаи

note: Name for TL-MT
en: Manatuto
sr: Манатуто

note: Name for TL-VI
en: Viqueque
sr: Викеке

note: Name for TM-A
en: Ahal
sr: Ахал

note: Name for TM-B
en: Balkan
sr: Балкан

note: Name for TM-D
en: Daşoguz
sr: Дашогуз

note: Name for TM-L
en: Lebap
sr: Лебап

note: Name for TM-M
en: Mary
sr: Мери

note: Name for TM-S
en: Aşgabat
sr: Ашгабат

note: Name for TN-11
en: Tunis
sr: Тунис

note: Name for TN-12
en: Ariana
sr: Арјана

note: Name for TN-13
en: Ben Arous
sr: Бен Ароус

note: Name for TN-14
en: La Manouba
sr: Ла Мануба

note: Name for TN-21
en: Nabeul
sr: Набеул

note: Name for TN-23
en: Bizerte
sr: Бизерте

note: Name for TN-32
en: Jendouba
sr: Џендуба

note: Name for TN-33
en: Le Kef
sr: Ле Кеф

note: Name for TN-41
en: Kairouan
sr: Каируан

note: Name for TN-42
en: Kasserine
sr: Касерине

note: Name for TN-52
en: Monastir
sr: Монастир

note: Name for TN-53
en: Mahdia
sr: Мадија

note: Name for TN-61
en: Sfax
sr: Сфакс

note: Name for TN-71
en: Gafsa
sr: Гафса

note: Name for TN-72
en: Tozeur
sr: Тозер

note: Name for TN-73
en: Kebili
sr: Кебили

note: Name for TN-81
en: Gabès
sr: Габес

note: Name for TN-82
en: Medenine
sr: Меденин

note: Name for TO-01
en: 'Eua
sr: Ева

note: Name for TO-04
en: Tongatapu
sr: Тонгатапу

note: Name for TO-05
en: Vava'u
sr: Вавау

note: Name for TR-01
en: Adana
sr: Адана

note: Name for TR-02
en: Adıyaman
sr: Адијаман

note: Name for TR-03
en: Afyonkarahisar
sr: Афјонкарахисар

note: Name for TR-04
en: Ağrı
sr: Агури

note: Name for TR-05
en: Amasya
sr: Амазиа

note: Name for TR-06
en: Ankara
sr: Анкара

note: Name for TR-07
en: Antalya
sr: Анталија

note: Name for TR-08
en: Artvin
sr: Артвин

note: Name for TR-09
en: Aydın
sr: Ајдин

note: Name for TR-10
en: Balıkesir
sr: Баликесир

note: Name for TR-11
en: Bilecik
sr: Билесик

note: Name for TR-12
en: Bingöl
sr: Бингул

note: Name for TR-13
en: Bitlis
sr: Битлис

note: Name for TR-14
en: Bolu
sr: Болу

note: Name for TR-15
en: Burdur
sr: Бурдур

note: Name for TR-16
en: Bursa
sr: Бурса

note: Name for TR-17
en: Çanakkale
sr: Чанакале

note: Name for TR-18
en: Çankırı
sr: Чанкири

note: Name for TR-19
en: Çorum
sr: Чорум

note: Name for TR-20
en: Denizli
sr: Денизли

note: Name for TR-21
en: Diyarbakır
sr: Дијарбакир

note: Name for TR-25
en: Erzurum
sr: Ерзурум

note: Name for TR-26
en: Eskişehir
sr: Ескишехир

note: Name for TR-27
en: Gaziantep
sr: Газијантеп

note: Name for TR-28
en: Giresun
sr: Ђиресун

note: Name for TR-29
en: Gümüşhane
sr: Гимишан

note: Name for TR-30
en: Hakkâri
sr: Хакари

note: Name for TR-31
en: Hatay
sr: Хатај

note: Name for TR-32
en: Isparta
sr: Испарта

note: Name for TR-33
en: Mersin
sr: Мерсин

note: Name for TR-34
en: İstanbul
sr: Истанбул

note: Name for TR-35
en: İzmir
sr: Измир

note: Name for TR-36
en: Kars
sr: Карс

note: Name for TR-38
en: Kayseri
sr: Кајзери

note: Name for TR-39
en: Kırklareli
sr: Киркларели

note: Name for TR-40
en: Kırşehir
sr: Киршехир

note: Name for TR-42
en: Konya
sr: Конија

note: Name for TR-43
en: Kütahya
sr: Китаја

note: Name for TR-44
en: Malatya
sr: Малатија

note: Name for TR-45
en: Manisa
sr: Маниса

note: Name for TR-47
en: Mardin
sr: Мардин

note: Name for TR-48
en: Muğla
sr: Мугула

note: Name for TR-49
en: Muş
sr: Муш

note: Name for TR-50
en: Nevşehir
sr: Невшехир

note: Name for TR-51
en: Niğde
sr: Нигде

note: Name for TR-52
en: Ordu
sr: Орду

note: Name for TR-53
en: Rize
sr: Ризе

note: Name for TR-54
en: Sakarya
sr: Сакарија

note: Name for TR-55
en: Samsun
sr: Самсун

note: Name for TR-57
en: Sinop
sr: Синоп

note: Name for TR-58
en: Sivas
sr: Сивас

note: Name for TR-60
en: Tokat
sr: Токат

note: Name for TR-61
en: Trabzon
sr: Трабзон

note: Name for TR-64
en: Uşak
sr: Ушак

note: Name for TR-65
en: Van
sr: Ван

note: Name for TR-67
en: Zonguldak
sr: Зонгулдак

note: Name for TR-68
en: Aksaray
sr: Аксарај

note: Name for TR-69
en: Bayburt
sr: Бајбурт

note: Name for TR-70
en: Karaman
sr: Караман

note: Name for TR-71
en: Kırıkkale
sr: Кирикале

note: Name for TR-72
en: Batman
sr: Батман

note: Name for TR-74
en: Bartın
sr: Бартин

note: Name for TR-75
en: Ardahan
sr: Ардахан

note: Name for TR-77
en: Yalova
sr: Јалова

note: Name for TR-79
en: Kilis
sr: Килис

note: Name for TR-80
en: Osmaniye
sr: Османија

note: Name for TT-ARI
en: Arima
sr: Арима

note: Name for TT-CHA
en: Chaguanas
sr: Чагуанас

note: Name for TT-CTT
en: Couva-Tabaquite-Talparo
sr: Коува-Табаквите-Талпаро

note: Name for TT-DMN
en: Diego Martin
sr: Диего Мартин

note: Name for TT-ETO
en: Eastern Tobago
sr: Источни Тобаго

note: Name for TT-PED
en: Penal-Debe
sr: Пенал Дебе

note: Name for TT-POS
en: Port of Spain
sr: Порт ов Спејн

note: Name for TT-PRT
en: Princes Town
sr: Принстон

note: Name for TT-PTF
en: Point Fortin
sr: Пуант Фортин

note: Name for TT-RCM
en: Rio Claro-Mayaro
sr: Рио Кларо Мајаро

note: Name for TT-SFO
en: San Fernando
sr: Сан Фернандо

note: Name for TT-SGE
en: Sangre Grande
sr: Сангре Гранде

note: Name for TT-SJL
en: San Juan-Laventille
sr: Сан Хуан-Лавентиј

note: Name for TT-WTO
en: Western Tobago
sr: Западни Тобаго

note: Name for TV-FUN
en: Funafuti
sr: Фунафути

note: Name for TV-NMA
en: Nanumea
sr: Нанумеа

note: Name for TV-NMG
en: Nanumanga
sr: Нануманга

note: Name for TV-NUI
en: Nui
sr: Нуи

note: Name for TV-VAI
en: Vaitupu
sr: Ваитупу

note: Name for TW-CHA
en: Changhua
sr: Чангуа

note: Name for TW-CYI
en: Chiay City
sr: Чјеј Сити

note: Name for TW-HSQ
en: Hsinchu
sr: Шинчу

note: Name for TW-HSZ
en: Hsinchui City
sr: Шинчуј Сити

note: Name for TW-KEE
en: Keelung City
sr: Килунг Сити

note: Name for TW-KHH
en: Kaohsiung City
sr: Каосјунг Сити

note: Name for TW-KHQ
en: Kaohsiung
sr: Каосјунг

note: Name for TW-MIA
en: Miaoli
sr: Мјаоли

note: Name for TW-NAN
en: Nantou
sr: Нанту

note: Name for TW-PEN
en: Penghu
sr: Пенгу

note: Name for TW-PIF
en: Pingtung
sr: Пинтунг

note: Name for TW-TAO
en: Taoyuan
sr: Таојен

note: Name for TW-TNN
en: Tainan City
sr: Таинан Сити

note: Name for TW-TNQ
en: Tainan
sr: Таинан

note: Name for TW-TPE
en: Taipei City
sr: Тајпеј Сити

note: Name for TW-TPQ
en: Taipei
sr: Тајпеј

note: Name for TW-TTT
en: Taitung
sr: Тајтунг

note: Name for TZ-01
en: Arusha
sr: Аруша

note: Name for TZ-02
en: Dar-es-Salaam
sr: Дар ес Салам

note: Name for TZ-03
en: Dodoma
sr: Додома

note: Name for TZ-04
en: Iringa
sr: Иринга

note: Name for TZ-08
en: Kigoma
sr: Кигома

note: Name for TZ-09
en: Kilimanjaro
sr: Килиманџаро

note: Name for TZ-10
en: Kusini Pemba
sr: Кусини Пемба

note: Name for TZ-11
en: Kusini Unguja
sr: Кусини Унгуџа

note: Name for TZ-12
en: Lindi
sr: Линди

note: Name for TZ-13
en: Mara
sr: Мара

note: Name for TZ-14
en: Mbeya
sr: Мбеја

note: Name for TZ-16
en: Morogoro
sr: Морогоро

note: Name for TZ-17
en: Mtwara
sr: Метвара

note: Name for TZ-19
en: Pwani
sr: Пвани

note: Name for TZ-21
en: Ruvuma
sr: Рувума

note: Name for TZ-24
en: Tabora
sr: Табора

note: Name for TZ-25
en: Tanga
sr: Танга

note: Name for TZ-26
en: Manyara
sr: Манјара

note: Name for UA-07
en: Volyns'ka Oblast'
sr: Волинска област

note: Name for UA-09
en: Luhans'ka Oblast'
sr: Луханска област

note: Name for UA-12
en: Dnipropetrovs'ka Oblast'
sr: Дњепропетровска област

note: Name for UA-14
en: Donets'ka Oblast'
sr: Донска област

note: Name for UA-18
en: Zhytomyrs'ka Oblast'
sr: Житомирска област

note: Name for UA-21
en: Zakarpats'ka Oblast'
sr: Закарпатска област

note: Name for UA-23
en: Zaporiz'ka Oblast'
sr: Запорошка област

note: Name for UA-26
en: Ivano-Frankivs'ka Oblast'
sr: Ивано-Франкивска област

note: Name for UA-32
en: Kyïvs'ka Oblast'
sr: Кијевска област

note: Name for UA-35
en: Kirovohrads'ka Oblast'
sr: Кироворадска област

note: Name for UA-40
en: Sevastopol
sr: Севастопољ

note: Name for UA-43
en: Respublika Krym
sr: Република Крим

note: Name for UA-46
en: L'vivs'ka Oblast'
sr: Лавовска област

note: Name for UA-51
en: Odes'ka Oblast'
sr: Одеска област

note: Name for UA-61
en: Ternopil's'ka Oblast'
sr: Тернопиљска област

note: Name for UA-63
en: Kharkivs'ka Oblast'
sr: Каркивска област

note: Name for UA-65
en: Khersons'ka Oblast'
sr: Керсонска област

note: Name for UA-68
en: Khmel'nyts'ka Oblast'
sr: Кмелнитска област

note: Name for UA-71
en: Cherkas'ka Oblast'
sr: Черкаска област

note: Name for UA-74
en: Chernihivs'ka Oblast'
sr: Чернихивска област

note: Name for UA-77
en: Chernivets'ka Oblast'
sr: Черниветска област

note: Name for UG-101
en: Kalangala
sr: Калангала

note: Name for UG-102
en: Kampala
sr: Кампала

note: Name for UG-103
en: Kiboga
sr: Кибога

note: Name for UG-104
en: Luwero
sr: Луверо

note: Name for UG-105
en: Masaka
sr: Масака

note: Name for UG-107
en: Mubende
sr: Мубенде

note: Name for UG-108
en: Mukono
sr: Муконо

note: Name for UG-109
en: Nakasongola
sr: Накасонгола

note: Name for UG-110
en: Rakai
sr: Ракаи

note: Name for UG-111
en: Sembabule
sr: Сембабуле

note: Name for UG-112
en: Kayunga
sr: Кајунга

note: Name for UG-113
en: Wakiso
sr: Вакизо

note: Name for UG-114
en: Mityana
sr: Митјана

note: Name for UG-115
en: Nakaseke
sr: Накасеке

note: Name for UG-116
en: Lyantonde
sr: Лиантонде

note: Name for UG-201
en: Bugiri
sr: Бугири

note: Name for UG-202
en: Busia
sr: Бусја

note: Name for UG-203
en: Iganga
sr: Иганга

note: Name for UG-204
en: Jinja
sr: Џинџа

note: Name for UG-206
en: Kapchorwa
sr: Капчорва

note: Name for UG-207
en: Katakwi
sr: Катакви

note: Name for UG-208
en: Kumi
sr: Куми

note: Name for UG-209
en: Mbale
sr: Мбале

note: Name for UG-210
en: Pallisa
sr: Пализа

note: Name for UG-211
en: Soroti
sr: Сороти

note: Name for UG-212
en: Tororo
sr: Тороро

note: Name for UG-213
en: Kaberamaido
sr: Каберамаидо

note: Name for UG-214
en: Mayuge
sr: Мајиг

note: Name for UG-216
en: Amuria
sr: Амурја

note: Name for UG-217
en: Budaka
sr: Будака

note: Name for UG-218
en: Bukwa
sr: Буква

note: Name for UG-219
en: Butaleja
sr: Буталеја

note: Name for UG-220
en: Kaliro
sr: Калиро

note: Name for UG-221
en: Manafwa
sr: Манафа

note: Name for UG-222
en: Namutumba
sr: Намутумба

note: Name for UG-223
en: Bududa
sr: Будуда

note: Name for UG-224
en: Bukedea
sr: Букудеа

note: Name for UG-301
en: Adjumani
sr: Аџумани

note: Name for UG-302
en: Apac
sr: Апак

note: Name for UG-303
en: Arua
sr: Аруа

note: Name for UG-304
en: Gulu
sr: Гулу

note: Name for UG-305
en: Kitgum
sr: Кигум

note: Name for UG-306
en: Kotido
sr: Котидо

note: Name for UG-307
en: Lira
sr: Лира

note: Name for UG-308
en: Moroto
sr: Морото

note: Name for UG-309
en: Moyo
sr: Мојо

note: Name for UG-310
en: Nebbi
sr: Неби

note: Name for UG-311
en: Nakapiripirit
sr: Накапирипирит

note: Name for UG-312
en: Pader
sr: Падер

note: Name for UG-313
en: Yumbe
sr: Јумбе

note: Name for UG-314
en: Amolatar
sr: Амолатар

note: Name for UG-315
en: Kaabong
sr: Кабонг

note: Name for UG-316
en: Koboko
sr: Кобоко

note: Name for UG-317
en: Abim
sr: Абим

note: Name for UG-318
en: Dokolo
sr: Доколо

note: Name for UG-319
en: Amuru
sr: Амуру

note: Name for UG-320
en: Maracha
sr: Марача

note: Name for UG-321
en: Oyam
sr: Ојам

note: Name for UG-401
en: Bundibugyo
sr: Бундибугио

note: Name for UG-402
en: Bushenyi
sr: Бушениј

note: Name for UG-403
en: Hoima
sr: Хојма

note: Name for UG-404
en: Kabale
sr: Кабале

note: Name for UG-405
en: Kabarole
sr: Кабароле

note: Name for UG-406
en: Kasese
sr: Касесе

note: Name for UG-407
en: Kibaale
sr: Кибали

note: Name for UG-408
en: Kisoro
sr: Кисоро

note: Name for UG-409
en: Masindi
sr: Масинди

note: Name for UG-410
en: Mbarara
sr: Мбарара

note: Name for UG-411
en: Ntungamo
sr: Нтунгамо

note: Name for UG-414
en: Kanungu
sr: Канунгу

note: Name for UG-416
en: Ibanda
sr: Ибанда

note: Name for UG-417
en: Isingiro
sr: Изингиро

note: Name for UG-418
en: Kiruhura
sr: Кирухура

note: Name for UG-419
en: Buliisa
sr: Булиса

note: Name for UM-67
en: Johnston Atoll
sr: Џонстон Атол

note: Name for UM-71
en: Midway Islands
sr: Мидвеј Ајландс

note: Name for UM-79
en: Wake Island
sr: Острво Вејк

note: Name for UM-81
en: Baker Island
sr: Бејкер острво

note: Name for UM-84
en: Howland Island
sr: Аланд острва

note: Name for UM-86
en: Jarvis Island
sr: Џарвис острво

note: Name for UM-89
en: Kingman Reef
sr: Кингман Риф

note: Name for UM-95
en: Palmyra Atoll
sr: Палмира Атол

note: Name for US-AK
en: Alaska
sr: Аљаска

note: Name for US-AL
en: Alabama
sr: Алабама

note: Name for US-AR
en: Arkansas
sr: Арканзас

note: Name for US-AS
en: American Samoa
sr: Америчка Самоа

note: Name for US-AZ
en: Arizona
sr: Аризона

note: Name for US-CA
en: California
sr: Калифорнија

note: Name for US-CO
en: Colorado
sr: Колорадо

note: Name for US-CT
en: Connecticut
sr: Конектикат

note: Name for US-DC
en: District of Columbia
sr: Колумбијски округ

note: Name for US-DE
en: Delaware
sr: Делавер

note: Name for US-FL, Name for UY-FD
en: Florida
sr: Флорида

note: Name for US-GA
en: Georgia
sr: Грузија

note: Name for US-GU
en: Guam
sr: Гиам

note: Name for US-HI
en: Hawaii
sr: Хаваји

note: Name for US-IA
en: Iowa
sr: Ајова

note: Name for US-ID
en: Idaho
sr: Ајдахо

note: Name for US-IL
en: Illinois
sr: Илиноис

note: Name for US-IN
en: Indiana
sr: Индијана

note: Name for US-KS
en: Kansas
sr: Канзас

note: Name for US-KY
en: Kentucky
sr: Кентаки

note: Name for US-LA
en: Louisiana
sr: Луизијана

note: Name for US-MA
en: Massachusetts
sr: Масачусетс

note: Name for US-ME
en: Maine
sr: Мејн

note: Name for US-MI
en: Michigan
sr: Мичиген

note: Name for US-MN
en: Minnesota
sr: Минесота

note: Name for US-MO
en: Missouri
sr: Мисури

note: Name for US-MP
en: Northern Mariana Islands
sr: Северна Маријанска острва

note: Name for US-MS
en: Mississippi
sr: Мисисипи

note: Name for US-NC
en: North Carolina
sr: Северна Каролина

note: Name for US-ND
en: North Dakota
sr: Северна Дакота

note: Name for US-NE
en: Nebraska
sr: Небраска

note: Name for US-NH
en: New Hampshire
sr: Њу Хемпшир

note: Name for US-NJ
en: New Jersey
sr: Њу Џерси

note: Name for US-NM
en: New Mexico
sr: Нови Мексико

note: Name for US-NV
en: Nevada
sr: Невада

note: Name for US-NY
en: New York
sr: Њујорк

note: Name for US-OH
en: Ohio
sr: Охајо

note: Name for US-OK
en: Oklahoma
sr: Оклахома

note: Name for US-OR
en: Oregon
sr: Орегон

note: Name for US-PA
en: Pennsylvania
sr: Пенсилванија

note: Name for US-PR
en: Puerto Rico
sr: Порторико

note: Name for US-RI
en: Rhode Island
sr: Род Ајланд

note: Name for US-SC
en: South Carolina
sr: Јужна Каролина

note: Name for US-SD
en: South Dakota
sr: Јужна Дакота

note: Name for US-TN
en: Tennessee
sr: Тенеси

note: Name for US-TX
en: Texas
sr: Тексас

note: Name for US-UM
en: United States Minor Outlying Islands
sr: Спољна ивична острва САД

note: Name for US-UT
en: Utah
sr: Јута

note: Name for US-VA
en: Virginia
sr: Вирџинија

note: Name for US-VI
en: Virgin Islands
sr: Девичанска острва

note: Name for US-VT
en: Vermont
sr: Вермонт

note: Name for US-WA
en: Washington
sr: Вашингтон

note: Name for US-WI
en: Wisconsin
sr: Висконсин

note: Name for US-WV
en: West Virginia
sr: Западна Вирџинија

note: Name for US-WY
en: Wyoming
sr: Вајоминг

note: Name for UY-AR
en: Artigas
sr: Артигас

note: Name for UY-CA
en: Canelones
sr: Канелонес

note: Name for UY-CL
en: Cerro Largo
sr: Серо Ларго

note: Name for UY-CO
en: Colonia
sr: Колонија

note: Name for UY-DU
en: Durazno
sr: Дуразно

note: Name for UY-FS
en: Flores
sr: Флорес

note: Name for UY-LA
en: Lavalleja
sr: Лаваљеха

note: Name for UY-MA
en: Maldonado
sr: Малдонадо

note: Name for UY-MO
en: Montevideo
sr: Монтевидео

note: Name for UY-RN
en: Río Negro
sr: Рио Негро

note: Name for UY-RV
en: Rivera
sr: Ривера

note: Name for UY-SA
en: Salto
sr: Салто

note: Name for UY-SO
en: Soriano
sr: Сорјано

note: Name for UZ-AN
en: Andijon
sr: Андижон

note: Name for UZ-BU
en: Buxoro
sr: Буксоро

note: Name for UZ-FA
en: Farg'ona
sr: Фаргона

note: Name for UZ-NG
en: Namangan
sr: Наманган

note: Name for UZ-NW
en: Navoiy
sr: Навоји

note: Name for UZ-SA
en: Samarqand
sr: Самарканд

note: Name for UZ-TK, Name for UZ-TO
en: Toshkent
sr: Ташкент

note: Name for VC-01
en: Charlotte
sr: Шарлот

note: Name for VC-06
en: Grenadines
sr: Гренадине

note: Name for VE-C
en: Apure
sr: Апуре

note: Name for VE-D
en: Aragua
sr: Арагва

note: Name for VE-E
en: Barinas
sr: Баринас

note: Name for VE-G
en: Carabobo
sr: Карабобо

note: Name for VE-H
en: Cojedes
sr: Кохедес

note: Name for VE-I
en: Falcón
sr: Фалкон

note: Name for VE-J
en: Guárico
sr: Гварико

note: Name for VE-K
en: Lara
sr: Лара

note: Name for VE-L
en: Mérida
sr: Мерида

note: Name for VE-M
en: Miranda
sr: Миранда

note: Name for VE-N
en: Monagas
sr: Монагас

note: Name for VE-O
en: Nueva Esparta
sr: Нуева Еспарта

note: Name for VE-P
en: Portuguesa
sr: Португеза

note: Name for VE-T
en: Trujillo
sr: Трухиљо

note: Name for VE-V
en: Zulia
sr: Зулија

note: Name for VE-X
en: Vargas
sr: Варгас

note: Name for VE-Y
en: Delta Amacuro
sr: Делта Амакуро

note: Name for VN-01
en: Lai Châu
sr: Лаи Чау

note: Name for VN-02
en: Lào Cai
sr: Лао Кај

note: Name for VN-03
en: Hà Giang
sr: Ха Ђанг

note: Name for VN-04
en: Cao Bằng
sr: Као Банг

note: Name for VN-09
en: Lạng Sơn
sr: Ланг Сон

note: Name for VN-14
en: Hoà Bình
sr: Хоабин

note: Name for VN-18
en: Ninh Bình
sr: Нин Бин

note: Name for VN-28
en: Kon Tum
sr: Кон Тум

note: Name for VN-30
en: Gia Lai
sr: Гја Лаи

note: Name for VN-31
en: Bình Định
sr: Бин Ђин

note: Name for VN-32
en: Phú Yên
sr: Фу Јен

note: Name for VN-33
en: Đắc Lắk
sr: Ђак Лак

note: Name for VN-35
en: Lâm Đồng
sr: Лам Ђонг

note: Name for VN-36
en: Ninh Thuận
sr: Нин Туан

note: Name for VN-39
en: Đồng Nai
sr: Ђонг Наи

note: Name for VN-40
en: Bình Thuận
sr: Бин Туан

note: Name for VN-41
en: Long An
sr: Лонг Ан

note: Name for VN-43
en: Bà Rịa-Vũng Tàu
sr: Ба Риа-Вунг Тау

note: Name for VN-44
en: An Giang
sr: Ан Гјанг

note: Name for VN-45
en: Đồng Tháp
sr: Ђонг Тап

note: Name for VN-49
en: Vĩnh Long
sr: Вин Лонг

note: Name for VN-50
en: Bến Tre
sr: Бен Тре

note: Name for VN-51
en: Trà Vinh
sr: Тра Вин

note: Name for VN-53
en: Bắc Kạn
sr: Бак Кан

note: Name for VN-54
en: Bắc Giang
sr: Бак Гјанг

note: Name for VN-55
en: Bạc Liêu
sr: Бак Лје

note: Name for VN-57
en: Bình Dương
sr: Бин Дуонг

note: Name for VN-58
en: Bình Phước
sr: Бин Пуок

note: Name for VN-59
en: Cà Mau
sr: Ка Мау

note: Name for VN-61
en: Hải Duong
sr: Хајдуонг

note: Name for VN-63
en: Hà Nam
sr: Ханам

note: Name for VN-67
en: Nam Định
sr: Нам Ђин

note: Name for VN-68
en: Phú Thọ
sr: Фу То

note: Name for VN-70
en: Vĩnh Phúc
sr: Вин Пук

note: Name for VN-71
en: Điện Biên
sr: Ђјен Бјен

note: Name for VN-72
en: Đắk Nông
sr: Ђак Нонг

note: Name for VN-73
en: Hậu Giang
sr: Хау Ђанг

note: Name for VN-CT
en: Cần Thơ
sr: Кан То

note: Name for VN-DN
en: Đà Nẵng
sr: Ђа Нанг

note: Name for VN-HN
en: Hà Nội
sr: Ханој

note: Name for VN-HP
en: Hải Phòng
sr: Хајпонг

note: Name for VN-SG
en: Hồ Chí Minh [Sài Gòn]
sr: Хочимин (Сајгон)

note: Name for VU-MAP
en: Malampa
sr: Малампа

note: Name for VU-PAM
en: Pénama
sr: Пенама

note: Name for VU-SAM
en: Sanma
sr: Санма

note: Name for VU-SEE
en: Shéfa
sr: Шефа

note: Name for VU-TOB
en: Torba
sr: Торба

note: Name for WS-AA
en: A'ana
sr: А'ана

note: Name for WS-AL
en: Aiga-i-le-Tai
sr: Ајгајлетај

note: Name for WS-AT
en: Atua
sr: Атуа

note: Name for WS-FA
en: Fa'asaleleaga
sr: Фа'асалелига

note: Name for WS-GE
en: Gaga'emauga
sr: Гага'емауга

note: Name for WS-GI
en: Gagaifomauga
sr: Гагаифомауга

note: Name for WS-PA
en: Palauli
sr: Палаули

note: Name for WS-VS
en: Vaisigano
sr: Везигано

note: Name for YE-AB
en: Abyān
sr: Абиџан

note: Name for YE-AD
en: 'Adan
sr: Аден

note: Name for YE-AM
en: 'Amrān
sr: Амран

note: Name for YE-BA
en: Al Bayḑā'
sr: Ал Бајда

note: Name for YE-DA
en: Aḑ Ḑāli‘
sr: Ад Дали

note: Name for YE-DH
en: Dhamār
sr: Дамар

note: Name for YE-IB
en: Ibb
sr: Иб

note: Name for YE-MA
en: Ma'rib
sr: Мариб

note: Name for YE-MR
en: Al Mahrah
sr: Ал Мара

note: Name for YE-MU
en: Al Ḩudaydah
sr: Ал Худајда

note: Name for YE-TA
en: Tā'izz
sr: Таиз

note: Name for ZA-EC
en: Eastern Cape
sr: Источни Кејп

note: Name for ZA-LP
en: Limpopo
sr: Лимпопо

note: Name for ZA-MP
en: Mpumalanga
sr: Мпумаланга

note: Name for ZA-NW
en: North-West (South Africa)
sr: Северозапад (Јужна Африка)

note: Name for ZA-ZN
en: Kwazulu-Natal
sr: Квацулу-Натал

note: Name for ZM-04
en: Luapula
sr: Луапула

note: Name for ZM-06
en: North-Western
sr: Северозападни

note: Name for ZM-07
en: Southern (Zambia)
sr: Јужна (Замбија)

note: Name for ZM-08
en: Copperbelt
sr: Копербелт

note: Name for ZM-09
en: Lusaka
sr: Лусака

note: Name for ZW-BU
en: Bulawayo
sr: Булавајо

note: Name for ZW-HA
en: Harare
sr: Хараре

note: Name for ZW-MA
en: Manicaland
sr: Маникаленд

note: Name for ZW-MI
en: Midlands
sr: Мидлендс

note: Name for ZW-MV
en: Masvingo
sr: Масвинго
