iso_15924 - en to sr translation catalogue (17 entries)

note: name for Arab
en: Arabic
sr: арапско писмо

note: name for Armn
en: Armenian
sr: јерменско писмо

note: name for Beng
en: Bengali
sr: бенгалско писмо

note: name for Brai
en: Braille
sr: Брајево писмо

note: name for Cher
en: Cherokee
sr: Чероки

note: name for Copt
en: Coptic
sr: коптичко писмо

note: name for Cyrl
en: Cyrillic
sr: Ћирилица

note: name for Glag
en: Glagolitic
sr: глагољица

note: name for Goth
en: Gothic
sr: Готика

note: name for Grek
en: Greek
sr: грчко писмо

note: name for Hebr
en: Hebrew
sr: хебрејско писмо

note: name for Hira
en: Hiragana
sr: Хирагана

note: name for Kana
en: Katakana
sr: Катакана

note: name for Khmr
en: Khmer
sr: кмерско писмо

note: name for Latn
en: Latin
sr: Латиница

note: name for Phnx
en: Phoenician
sr: Феничанско писмо

note: name for Runr
en: Runic
sr: рунско писмо
