gramadoir-0.7 - en to sr translation catalogue (104 entries)

en: There was %d error.
     | There were %d errors.
sr[0]: Догодила се %d грешка.
sr[1]: Догодиле су се %d грешке.
sr[2]: Догодило се %d грешака.

en: Successfully parsed %d rule.
     | Successfully parsed %d rules.
sr[0]: Успешно је обрађено %d правило.
sr[1]: Успешно су обрађена %d правила.
sr[2]: Успешно је обрађено %d правила.

en: Line %d: %s
sr: Ред %d: %s

en: unrecognized option %s
sr: непрепознатљива опција „%s“

en: option %s requires an argument
sr: опција „%s“ захтева аргумент

en: option %s does not allow an argument
sr: опција „%s“ не дозвољава аргумент

en: error parsing command-line options
sr: грешка у анализи опција командне линије

en: Unable to set output color to %s
sr: Не могу да подесим излазну боју на %s

en: Language %s is not supported.
sr: Језик %s није подржан.

note: TRANSLATORS: Please leave untranslated, but add an acute accent to the "o" in "Gramadoir" if available in your character set and encoding. If you must translate, this is the Irish for (literally) "The Grammarian"
en: An Gramadoir
sr: Граматичар

en: Try %s for more information.
sr: Пробајте „%s“ за више информација.

en: version %s
sr: издање %s

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO\nwarranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE,\nto the extent permitted by law.
sr: Ово је слободан софтвер; погледајте извор за услове умножавања.  Не постоји НИКАКВА\nгаранција; нити за ТРЖИШНУ ВРЕДНОСТ нити за ИСПУЊАВАЊЕ ОДРЕЂЕНЕ ПОТРЕБЕ,\nу оквирима дозвољеним законом.

en: Usage: %s [OPTIONS] [FILES]
sr: Употреба: %s [ОПЦИЈЕ] [ДАТОТЕКЕ]

en: Options for end-users:
sr: Опције за крајњег корисника

en:     --iomlan       report all errors (i.e. do not use ~/.neamhshuim)
sr:     --iomlan          пријављује све грешке (нпр. не користи „~/.neamhshuim“)

en:     --ionchod=ENC  specify the character encoding of the text to be checked
sr:     --ionchod=КОД     наводи кодни распоред текста за проверу

en:     --aschod=ENC   specify the character encoding for output
sr:     --aschod=КОД      наводи кодни распоред за излаз

en:     --comheadan=xx choose the language for error messages
sr:     --comheadan=xx    бира језик за поруке грешака

en:     --dath=COLOR   specify the color to use for highlighting errors
sr:     --dath=БОЈА       наводи боју за коришћење за истицање грешака

en:     --litriu       write misspelled words to standard output
sr:     --litriu          записује погрешне речи на стандардни излаз

en:     --aspell       suggest corrections for misspellings
sr:     --aspell          предлаже исправке за погрешке

en:     --aschur=FILE  write output to FILE
sr:     --aschur=ДАТОТЕКА записује излаз у ДАТОТЕКУ

en:     --help         display this help and exit
sr:     --help            приказује ову помоћ и излази

en:     --version      output version information and exit
sr:     --version         исписује податке о издању и излази

en: Options for developers:
sr: Опције за програмере:

en:     --api          output a simple XML format for use with other applications
sr:     --api             излаз је једноставан ИксМЛ формат за коришћење са другим програмима

en:     --html         produce HTML output for viewing in a web browser
sr:     --html            ствара ХТМЛ излаз за приказивање у веб прегледнику

en:     --no-unigram   do not resolve ambiguous parts of speech by frequency
sr:     --no-unigram      не разрешава нејасне делове говора према учестаности

en:     --xml          write tagged XML stream to standard output, for debugging
sr:     --xml             записује означени ИксМЛ ток на стандардни излаз, зарад уклањања грешака

en: If no file is given, read from standard input.
sr: Ако није дата ниједна датотека, чита са стандардног улаза.

en: Send bug reports to <%s>.
sr: Пошаљите извештаје о грешкама на <%s>.

en: There is no such file.
sr: Не постоји таква датотека.

en: Is a directory
sr: То је фасцикла

en: Permission denied
sr: Забрањен приступ

en: %s: warning: problem closing %s
sr: %s: упозорење: проблем затварања %s

en: Currently checking %s
sr: Тренутно проверавам %s

en:     --ilchiall     report unresolved ambiguities, sorted by frequency
sr:     --ilchiall        извештава о нерешеним нејсноћама, поређаним по учестаности

en:     --minic        output all tags, sorted by frequency (for unigram-xx.txt)
sr:     --minic           шаље на излаз све ознаке, поређане према учестаности (за „unigram-xx.txt“)

en:     --brill        find disambiguation rules via Brill's unsupervised algorithm
sr:     --brill           проналази правила вишезначности Бриловим ненадгледаним алгоритмом

en: %s: problem reading the database
sr: %s: проблем читања базе података

en: %s: `%s' corrupted at %s
sr: %s: „%s“ је оштећен на %s

note: TRANSLATORS: "conversion" here means conversion between character encodings
en: conversion from %s is not supported
sr: претварање из %s није подржано

en: %s: illegal grammatical code
sr: %s: нетачан граматички код

en: %s: no grammar codes: %s
sr: %s: нема граматичких кодова: %s

en: %s: unrecognized error macro: %s
sr: %s: непрепознатљив макро грешке: %s

note: TRANSLATORS: The remaining strings are errors reported by the grammar checking engine.  The first batch consists of messages intended to be reused across a wide range of languages.
en: Valid word but extremely rare in actual usage. Is this the word you want?
sr: Исправна реч али врло ретка у тренутној употреби. Да ли је то реч коју желите?

en: Repeated word
sr: Поновљена реч

en: Unusual combination of words
sr: Неуобичајена комбинација речи

en: The plural form is required here
sr: Овде је потребна множина

en: The singular form is required here
sr: Овде је потребна једнина

en: Plural adjective required
sr: Потребна је множина придева

en: Comparative adjective required
sr: Потребан је придев поређења

en: Definite article required
sr: Потребан је одређени члан

en: Unnecessary use of the definite article
sr: Непотребно коришћење одређеног члана

en: No need for the first definite article
sr: Нема потребе за првим одређеним чланом

en: Unnecessary use of the genitive case
sr: Непотребно коришћење падежа генитива

en: The genitive case is required here
sr: Овде је потребан падеж генитива

en: You should use the present tense here
sr: Овде треба да користите садашње време

en: It seems unlikely that you intended to use the subjunctive here
sr: Изгледа неизвесно да намеравате да користите коњуктив овде

note: TRANSLATORS: You can use whatever kind of quotes you prefer for your locale around the variable \\1.  You should keep the double backslash before the 1, but there is no need to escape the quotes the way they are in the msgid.
en: Usually used in the set phrase \/\1\/
sr: Обично се користи у скупу израза \/\1\/

en: You should use \/\1\/ here instead
sr: Овде треба да користите \/\1\/

en: Non-standard form of \/\1\/
sr: неуобичајени облик \/\1\/

en: Derived from a non-standard form of \/\1\/
sr: Изведено из нестандардног облика \/\1\/

en: Derived incorrectly from the root \/\1\/
sr: Изведено нетачно из корена \/\1\/

en: Unknown word
sr: Непозната реч

note: TRANSLATORS: \\1 is substituted with one or more suggested replacements
en: Unknown word: \/\1\/?
sr: Непозната реч: \/\1\/?

en: Valid word but \/\1\/ is more common
sr: Исправна реч али је општије \/\1\/

en: Not in database but apparently formed from the root \/\1\/
sr: Није у бази података али наизглед произилази из корена \/\1\/

en: The word \/\1\/ is not needed
sr: Није потребна реч \/\1\/

en: Do you mean \/\1\/?
sr: Да ли мислите \/\1\/?

en: Derived form of common misspelling \/\1\/?
sr: Изведени облик уобичајене правописне грешке \/\1\/?

en: Not in database but may be a compound \/\1\/?
sr: Није у бази података али може бити сложеница \/\1\/?

en: Not in database but may be a non-standard compound \/\1\/?
sr: Није у бази података али може бити нестандардна сложеница \/\1\/?

en: Possibly a foreign word (the sequence \/\1\/ is highly improbable)
sr: Вероватно је страна реч (низ \/\1\/ је врло невероватан)

en: Gender disagreement
sr: Неслагање рода

en: Number disagreement
sr: Неслагање броја

en: Case disagreement
sr: Неслагање падежа

note: TRANSLATORS: Rules specific to the Irish language (ga)
en: Prefix \/h\/ missing
sr: Недостаје префикс \/h\/

en: Prefix \/t\/ missing
sr: Недостаје префикс \/t\/

en: Prefix \/d'\/ missing
sr: Недостаје префикс \/d'\/

en: Unnecessary prefix \/h\/
sr: Непотребан префикс \/h\/

en: Unnecessary prefix \/t\/
sr: Непотребан префикс \/t\/

en: Unnecessary prefix \/d'\/
sr: Непотребан префикс \/d'\/

en: Unnecessary prefix \/b'\/
sr: Непотребан префикс \/b'\/

note: TRANSLATORS: "Mutation" refers to either "lenition" or "eclipsis" (see below)
en: Unnecessary initial mutation
sr: Непотребна почетна мутација

en: Initial mutation missing
sr: Недостаје почетна мутација

note: TRANSLATORS: "Lenition" is the softening of an initial consonant in Irish. It is indicated in writing by the addition of an "h": e.g. "bean" -> "bhean"
en: Unnecessary lenition
sr: Непотребна лениција

en: The second lenition is unnecessary
sr: Друга лениција није потребна

en: Often the preposition \/\1\/ causes lenition, but this case is unclear
sr: Често предлог \/\1\/ доводи до лениције, али овај случај је нејасан

en: Lenition missing
sr: Недостаје лениција

note: TRANSLATORS: "Eclipsis" is, like lenition, a phonetic change applied to initial consonants in Irish.  It is indicated in writing by the addition of the eclipsing consonant as a prefix: e.g. "bean" -> "mbean"
en: Unnecessary eclipsis
sr: Непотребна еклипсија

en: Eclipsis missing
sr: Недостаје еклипсија

en: The dative is used only in special phrases
sr: Датив се користи само у посебним реченицама

en: The dependent form of the verb is required here
sr: Овде је потребан завистан облик глагола

en: Unnecessary use of the dependent form of the verb
sr: Непотребно коришћење зависног облика глагола

en: The synthetic (combined) form, ending in \/\1\/, is often used here
sr: Синтетички (комбиновани) облик, који се завршава на \/\1\/, овде је често коришћен

note: TRANSLATORS: Rules specific to the Cornish language (kw)
en: Second (soft) mutation missing
sr: Недостаје друга (мека) мутација

en: Third (breathed) mutation missing
sr: Недостаје трећа (одушна) мутација

en: Fourth (hard) mutation missing
sr: Недостаје четврта (тврда) мутација

en: Fifth (mixed) mutation missing
sr: Недостаје пета (мешана) мутација

en: Fifth (mixed) mutation after 'th missing
sr: Недостаје пета (мешана) мутација након „'th“

note: TRANSLATORS: Rules specific to the Welsh language (cy)
en: Aspirate mutation missing
sr: Недостаје аспирована мутација

note: TRANSLATORS: Rules specific to the Igbo language (ig)
en: This word violates the rules of Igbo vowel harmony
sr: Ова реч нарушава правило склада Игбо самогласника
