gnucash-2.6.18 - en to sr translation catalogue (4640 entries)

note: Business options
en: Business
sr: Посао

en: Company Name
sr: Назив предузећа

en: Company Address
sr: Адреса предузећа

en: Company ID
sr: ИБ предузећа

en: Company Phone Number
sr: Телефон предузећа

en: Company Fax Number
sr: Факс предузећа

en: Company Website URL
sr: Веб страница предузећа

en: Company Email Address
sr: Е-пошта предузећа

en: Company Contact Person
sr: Особа предузећа за контакт

en: Counters
sr: Бројачи

en: Customer number format
sr: Запис броја потрошача

en: Customer number
sr: Број потрошача

en: The format string to use for generating customer numbers. This is a printf-style format string.
sr: Ниска записа за стварање бројева потрошача. Ово је ниска записа у стилу принтф-а.

en: The previous customer number generated. This number will be incremented to generate the next customer number.
sr: Претходни број створеног потрошача. Овај број ће бити увећан да би створио следећи број потрошача.

en: Employee number format
sr: Запис броја службеника

en: Employee number
sr: Број службеника

en: The format string to use for generating employee numbers. This is a printf-style format string.
sr: Ниска записа за стварање бројева службеника. Ово је ниска записа у стилу принтф-а.

en: The previous employee number generated. This number will be incremented to generate the next employee number.
sr: Претходни број створеног службеника. Овај број ће бити увећан да би створио следећи број службеника.

en: Invoice number format
sr: Запис броја фактуре

en: Invoice number
sr: Број фактуре

en: The format string to use for generating invoice numbers. This is a printf-style format string.
sr: Ниска записа за стварање бројева фактура. Ово је ниска записа у стилу принтф-а.

en: The previous invoice number generated. This number will be incremented to generate the next invoice number.
sr: Претходни број створене фактуре. Овај број ће бити увећан да би створио следећи број фактуре.

en: Bill number format
sr: Запис броја рачуна

en: Bill number
sr: Број рачуна

en: The format string to use for generating bill numbers. This is a printf-style format string.
sr: Ниска записа за стварање бројева рачуна. Ово је ниска записа у стилу принтф-а.

en: The previous bill number generated. This number will be incremented to generate the next bill number.
sr: Претходни број створеног рачуна. Овај број ће бити увећан да би створио следећи број рачуна.

en: Expense voucher number format
sr: Запис броја ваучера расхода

en: Expense voucher number
sr: Број ваучера расхода

en: The format string to use for generating expense voucher numbers. This is a printf-style format string.
sr: Ниска записа за стварање бројева ваучера расхода. Ово је ниска записа у стилу принтф-а.

en: The previous expense voucher number generated. This number will be incremented to generate the next voucher number.
sr: Претходни број створеног ваучера расхода. Овај број ће бити увећан да би створио следећи број ваучера.

en: Job number format
sr: Запис броја посла

en: Job number
sr: Број посла

en: The format string to use for generating job numbers. This is a printf-style format string.
sr: Ниска записа за стварање бројева посла. Ово је ниска записа у стилу принтф-а.

en: The previous job number generated. This number will be incremented to generate the next job number.
sr: Претходни број створеног посла. Овај број ће бити увећан да би створио следећи број посла.

en: Order number format
sr: Запис броја наруџбине

en: Order number
sr: Број наруџбине

en: The format string to use for generating order numbers. This is a printf-style format string.
sr: Ниска записа за стварање бројева наруџбина. Ово је ниска записа у стилу принтф-а.

en: The previous order number generated. This number will be incremented to generate the next order number.
sr: Претходни број створене наруџбине. Овај број ће бити увећан да би створио следећи број наруџбине.

en: Vendor number format
sr: Запис броја продавца

en: Vendor number
sr: Број продавца

en: The format string to use for generating vendor numbers. This is a printf-style format string.
sr: Ниска записа за стварање бројева продавца. Ово је ниска записа у стилу принтф-а.

en: The previous vendor number generated. This number will be incremented to generate the next vendor number.
sr: Претходни број створеног продавца. Овај број ће бити увећан да би створио следећи број продавца.

en: The name of your business.
sr: Назив вашег пословања.

en: The address of your business.
sr: Адреса вашег пословања.

en: The contact person to print on invoices.
sr: Особа контакта за штампање на фактурама.

en: The phone number of your business.
sr: Телефонски број вашег пословања.

en: The fax number of your business.
sr: Број факса вашег пословања.

en: The email address of your business.
sr: Адреса е-поште вашег пословања.

en: The URL address of your website.
sr: Адреса ваше веб странице.

en: The ID for your company (eg 'Tax-ID: 00-000000).
sr: ИБ вашег предузећа (нпр. „ИБ-пореза“: 00-000000).

en: Default Customer TaxTable
sr: Основна пореска табела потрошача

en: The default tax table to apply to customers.
sr: Основна пореска табела која ће се применити за потрошаче.

en: Default Vendor TaxTable
sr: Основна пореска табела продавца

en: The default tax table to apply to vendors.
sr: Основна пореска табела која ће се применити за продавце.

en: Fancy Date Format
sr: Запис пуног датума

en: The default date format used for fancy printed dates.
sr: Основни запис датума који се користи за пуне датуме.

en: Check to have trading accounts used for transactions involving more than one currency or commodity.
sr: Означите да би се трговачки налози користили за трансакције које укључују више од једне валуте или робе.

en: Choose the number of days after which transactions will be read-only and cannot be edited anymore. This threshold is marked by a red line in the account register windows. If zero, all transactions can be edited and none are read-only.
sr: Изаберите број дана после којег ће трансакције бити само за читање и њихово уређивање више неће бити могуће. Овај праг је обележен црвеном линијом у прозорима регистра налога. Ако је нула, све трансакције се могу мењати и ниједна није само за читање.

en: Check to have split action field used in registers for 'Num' field in place of transaction number; transaction number shown as 'T-Num' on second line of register. Has corresponding effect on business features, reporting and imports/exports.
sr: Означите да би се радња поделе поља користила у регистрима за поље „Број“ уместо броја трансакције; број трансакција приказан као „Т-број“ на другој линији регистра. Има одговарајући утицај на пословне функције, извештавање и увозе/ извозе.

en: Budget to be used when none has been otherwise specified.
sr: Буџет који ће се користити када ништа друго није наведено.

en: %s to %s
sr: %s у %s

en: Start of this year
sr: Почетак ове године

en: First day of the current calendar year.
sr: Први дан текуће календарске године.

en: End of this year
sr: Крај ове године

en: Last day of the current calendar year.
sr: Последњи дан текуће календарске године.

en: Start of previous year
sr: Почетак претходне године

en: First day of the previous calendar year.
sr: Први дан претходне календарске године.

en: End of previous year
sr: Крај претходне године

en: Last day of the previous calendar year.
sr: Последњи дан претходне календарске године.

en: Start of next year
sr: Почетак следеће године

en: First day of the next calendar year.
sr: Први дан следеће календарске године.

en: End of next year
sr: Крај следеће године

en: Last day of the next calendar year.
sr: Последњи дан следеће календарске године.

en: Start of accounting period
sr: Почетак раздобља рачунања

en: First day of the accounting period, as set in the global preferences.
sr: Први дан раздобља рачунања, као што је подешено у општим поставкама.

en: End of accounting period
sr: Крај раздобља рачунања

en: Last day of the accounting period, as set in the global preferences.
sr: Последњи дан раздобља рачунања, као што је подешено у општим поставкама.

en: Start of this month
sr: Почетак овог месеца

en: First day of the current month.
sr: Први дан текућег месеца.

en: End of this month
sr: Крај овог месеца

en: Last day of the current month.
sr: Последњи дан текућег месеца.

en: Start of previous month
sr: Почетак претходног месеца

en: First day of the previous month.
sr: Први дан претходног месеца.

en: End of previous month
sr: Крај претходног месеца

en: Last day of previous month.
sr: Последњи дан претходног месеца.

en: Start of next month
sr: Почетак следећег месеца

en: First day of the next month.
sr: Први дан следећег месеца.

en: End of next month
sr: Крај следећег месеца

en: Last day of next month.
sr: Последњи дан следећег месеца.

en: Start of current quarter
sr: Почетак текућег тромесечја

en: First day of the current quarterly accounting period.
sr: Први дан текућег тромесечног раздобља рачунања.

en: End of current quarter
sr: Крај текућег тромесечја

en: Last day of the current quarterly accounting period.
sr: Последњи дан текућег тромесечног раздобља рачунања.

en: Start of previous quarter
sr: Почетак претходног тромесечја

en: First day of the previous quarterly accounting period.
sr: Први дан претходног тромесечног раздобља рачунања.

en: End of previous quarter
sr: Крај претходног тромесечја

en: Last day of previous quarterly accounting period.
sr: Последњи дан претходног тромесечног раздобља рачунања.

en: Start of next quarter
sr: Почетак следећег тромесечја

en: First day of the next quarterly accounting period.
sr: Први дан следећег тромесечног раздобља рачунања.

en: End of next quarter
sr: Крај следећег тромесечја

en: Last day of next quarterly accounting period.
sr: Последњи дан следећег тромесечног раздобља рачунања.

note: CY Strings
en: Today
sr: Данас

en: The current date.
sr: Текући датум.

en: One Month Ago
sr: Пре месец дана

en: One Month Ago.
sr: Пре месец дана.

en: One Week Ago
sr: Пре недељу дана

en: One Week Ago.
sr: Пре недељу дана.

en: Three Months Ago
sr: Пре три месеца

en: Three Months Ago.
sr: Пре три месеца.

en: Six Months Ago
sr: Пре шест месеци

en: Six Months Ago.
sr: Пре шест месеци.

en: One Year Ago
sr: Пре годину дана

en: One Year Ago.
sr: Пре годину дана.

en: One Month Ahead
sr: За месец дана

en: One Month Ahead.
sr: За месец дана.

en: One Week Ahead
sr: За недељу дана

en: One Week Ahead.
sr: За недељу дана.

en: Three Months Ahead
sr: За три месеца

en: Three Months Ahead.
sr: За три месеца.

en: Six Months Ahead
sr: За шест месеци

en: Six Months Ahead.
sr: За шест месеци.

en: One Year Ahead
sr: За годину дана

en: One Year Ahead.
sr: За годину дана.

en: Illegal variable in expression.
sr: Неисправна променљива у изразу.

en: Unbalanced parenthesis
sr: Неуравнотежени наводници

en: Stack overflow
sr: Прекорачење спремника

en: Stack underflow
sr: Поткорачење спремника

en: Undefined character
sr: Неодређени знак

en: Not a variable
sr: Није променљива

en: Not a defined function
sr: Неодређена функција

en: Out of memory
sr: Нема више меморије

en: Numeric error
sr: Грешка броја

note: Translators: This and the following strings appear on * the account tab if the Tax Info column is displayed, * i.e. if the user wants to record the tax form number * and location on that tax form which corresponds to this * gnucash account. For the US Income Tax support in * gnucash, each tax code t
en: Tax-related but has no tax code
sr: Односи се на порез али нема шифру истог

en: Tax entity type not specified
sr: Врста пореза није наведена

en: Tax type %s: invalid code %s for account type
sr: Врста пореза „%s“: неисправна шифра %s за врсту налога

en: Not tax-related; tax type %s: invalid code %s for account type
sr: Не односи се на порез; врста пореза „%s“: неисправна шифра %s за врсту налога

en: Invalid code %s for tax type %s
sr: Неисправна шифра „%s“ за врсту пореза „%s“

en: Not tax-related; invalid code %s for tax type %s
sr: Не односи се на порез; неисправна шифра „%s“ за врсту пореза „%s“

en: No form: code %s, tax type %s
sr: Нема обрасца: шифра %s, врста пореза „%s“

en: Not tax-related; no form: code %s, tax type %s
sr: Не односи се на порез; нема обрасца: шифра %s врста пореза „%s“

en: No description: form %s, code %s, tax type %s
sr: Нема описа: образац „%s“, шифра %s, врста пореза „%s“

en: Not tax-related; no description: form %s, code %s, tax type %s
sr: Не односи се на порез; нема описа: образац „%s“, шифра %s, врста пореза „%s“

en: Not tax-related; %s%s: %s (code %s, tax type %s)
sr: Не односи се на порез; %s%s: %s (шифра %s, врста пореза „%s“)

en: (Tax-related subaccounts: %d)
sr: (Подналози који се односе на порез: %d)

note: Translators: For the following strings, the single letters after the colon are abbreviations of the word before the colon. You should only translate the letter *after* the colon.
en: not cleared:n
sr: н

note: Translators: Please only translate the letter *after* the colon.
en: cleared:c
sr: о

note: Translators: Please only translate the letter *after* the colon.
en: reconciled:y
sr: д

note: Translators: Please only translate the letter *after* the colon.
en: frozen:f
sr: з

note: Translators: Please only translate the letter *after* the colon.
en: void:v
sr: п

en: Opening Balances
sr: Отварам салда

en: Retained Earnings
sr: Задржане зараде

en: Equity
sr: Акција

en: Opening Balance
sr: Почетно стање

en: Debit
sr: Дуг

en: Credit
sr: Кредит

en: There is a problem with option %s:%s.
    %s
sr: Дошло је до проблема са опцијом „%s“:%s.
    %s

en: Funds In
sr: Улазни фондови

en: Deposit
sr: Депозит

en: Receive
sr: Прими

note: set per book option Mark the transaction as a payment
en: Payment
sr: Плаћање

en: Increase
sr: Повећање

en: Decrease
sr: Смањење

en: Buy
sr: Куповина

en: Charge
sr: Напуњено

en: Expense
sr: Расход

note: page / name / orderkey / tooltip / default
en: Invoice
sr: Фактура

en: Funds Out
sr: Излазни фондови

en: Withdrawal
sr: Подизање

en: Spend
sr: Трошак

en: Sell
sr: Продаја

en: Income
sr: Приход

en: Rebate
sr: Рабат

en: Bill
sr: Рачун

en: Show GnuCash version
sr: Приказује издање програма

en: Enable debugging mode: increasing logging to provide deep detail.
sr: Укључује режим прочишћавања: повећавајући писање у дневник зарад више појединости.

en: Enable extra/development/debugging features.
sr: Укључује функције додатог/развоја/прочишћавања.

en: Log level overrides, of the form "log.ger.path={debug,info,warn,crit,error}"
sr: Преписивање нивоа дневника, у облику „log.ger.path={debug,info,warn,crit,error}“

en: File to log into; defaults to "/tmp/gnucash.trace"; can be "stderr" or "stdout".
sr: Датотека за дневник; основно је „/tmp/gnucash.trace“; може бити „stderr“ или „stdout“.

en: Do not load the last file opened
sr: Немој поново учитавати последњу отворену датотеку

en: Set the prefix for gsettings schemas for gsettings queries. This can be useful to have a different settings tree while debugging.
sr: Подешава префикс за шеме гподешавања за упите гподешавања. Ово може бити корисно како бисмо имали различита стабла подешавања приликом прочишћавања.

note: Translators: Argument description for autohelp; see http://developer.gnome.org/doc/API/2.0/glib/glib-Commandline-option-parser.html
en: GSETTINGSPREFIX
sr: ПРЕФИКСГПОДЕШАВАЊА

en: Add price quotes to given GnuCash datafile
sr: Додаје курс цена у дату датотеку података Гнуовог новчића

note: Translators: Argument description for autohelp; see http://developer.gnome.org/doc/API/2.0/glib/glib-Commandline-option-parser.html
en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: Regular expression determining which namespace commodities will be retrieved
sr: Регуларни израз који одређује која роба називног простора ће бити добављена

note: Translators: Argument description for autohelp; see http://developer.gnome.org/doc/API/2.0/glib/glib-Commandline-option-parser.html
en: REGEXP
sr: РЕГИЗРАЗ

en: [datafile]
sr: [датотека података]

en: This is a development version. It may or may not work.
sr: Ово је развојно издање. Можда ће радити а можда и неће.

en: Report bugs and other problems to gnucash-devel@gnucash.org
sr: Пријавите грешке и друге проблеме на „gnucash-devel@gnucash.org“

en: You can also lookup and file bug reports at http://bugzilla.gnome.org
sr: Такође можете потражити и попунити извештаје о грешкама на „http://bugzilla.gnome.org“

en: To find the last stable version, please refer to http://www.gnucash.org
sr: Да нађете последње стабилно издање, погледајте на „http://www.gnucash.org“

en: - GnuCash personal and small business finance management
sr: — Гнуов новчић је програм за управљање личним и финансијама малог пословања

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sr: %s
    Покрените „%s --help“ да ​​видите потпун списак доступних опција линије наредби.

en: GnuCash %s development version
sr: Гнуов новчић %s развојно издање

note: Translators: 1st %s is a fixed message, which is translated independently; 2nd %s is the scm type (svn/svk/git/bzr); 3rd %s is the scm revision number; 4th %s is the build date Development version
en: %s
    This copy was built from %s rev %s on %s.
sr: %s
    Овај примерак је изграђен из %s рев %s %s.

en: GnuCash %s
sr: Гнуов новчић %s

note: Translators: 1st %s is a fixed message, which is translated independently; 2nd %s is the scm (svn/svk/git/bzr) revision number; 3rd %s is the build date
en: %s
    This copy was built from rev %s on %s.
sr: %s
    Изграђен је из ревизије %s од %s.

en: No quotes retrieved. Finance::Quote isn't installed properly.
sr: Курсеви нису добављени. „Финансије::Курс“ није исправно инсталиран.

note: Install Price Quote Sources
en: Checking Finance::Quote...
sr: Проверавам „Финансије::Курс“...

en: Loading data...
sr: Учитавам податке...

en: Error: could not initialize graphical user interface and option add-price-quotes was not set.
           Perhaps you need to set the $DISPLAY environment variable ?
sr: Грешка: не могу да покренем графичко корисничко сучеље и опција „add-price-quotes“ није подешена.
           Можда би требало да подесите променљиву окружења „$DISPLAY“ ?

en: Select...
sr: Изабери...

en: Edit...
sr: Уреди...

en: Voucher
sr: Ваучер

note: This array contains all of the different strings for different column types.
en: None
sr: Ништа

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en: Use Global
sr: Користи опште

en: Badly formed URL %s
sr: Лоше обликована адреса: %s

en: Bad URL: %s
sr: Лоша адреса: %s

en: No such entity: %s
sr: Нема таквог ентитета: %s

note: =================================================================
en: No such owner entity: %s
sr: Нема таквог ентитета власника: %s

en: Entity type does not match %s: %s
sr: Врста ентитета се не поклапа са „%s“: %s

en: Bad URL %s
sr: Лоша адреса „%s“

en: No such Account entity: %s
sr: Нема таквог ентитета налога: %s

en: Discount days cannot be more than due days.
sr: Дана попуста не може бити више од дана доспећа.

en: You must provide a name for this Billing Term.
sr: Морате доставити назив за овај термин обрачуна.

en: You must provide a unique name for this Billing Term. Your choice "%s" is already in use.
sr: Морате доставити јединствени назив за овај термин обрачуна. Ваш избор „%s“ је већ у употреби.

en: Days
sr: Дани

en: Proximo
sr: Следећег месеца

en: Unknown
sr: Непознато

en: Term "%s" is in use. You cannot delete it.
sr: Појам „%s“ је у употреби. Не можете га обрисати.

en: Are you sure you want to delete "%s"?
sr: Да ли сигурно желите да избришете „%s“?

en: This transaction needs to be assigned to a Customer. Please choose the Customer below.
sr: Ова трансакција треба да буде додељена потрошачу. Изаберите једног испод.

en: This transaction needs to be assigned to a Vendor. Please choose the Vendor below.
sr: Ова трансакција треба да буде додељена продавцу. Изаберите једног испод.

en: You must enter a company name. If this customer is an individual (and not a company) you should enter the same value for:
    Identification - Company Name, and
    Payment Address - Name.
sr: Морате унети назив предузећа. Ако је овај потрошач појединац (а не предузеће) требате унети Распознавање — Назив предузећа, и
    Адреса плаћања — Назив.

en: You must enter a billing address.
sr: Морате унети адресу обрачуна.

en: Discount percentage must be between 0-100 or you must leave it blank.
sr: Проценат попуста мора бити између 0-100 или га морате оставите празним.

en: Credit must be a positive amount or you must leave it blank.
sr: Кредит мора бити позитиван износ или га оставите празним.

en: <No name>
sr: <Без имена>

en: Edit Customer
sr: Уредите потрошача

en: New Customer
sr: Нови потрошач

en: View/Edit Customer
sr: Прегледајте/уредите потрошача

en: Customer's Jobs
sr: Послови потрошача

note: { N_("Customer's Orders"), order_customer_cb, NULL, TRUE},
en: Customer's Invoices
sr: Фактуре потрошача

en: Process Payment
sr: Обрадите плаћање

en: Shipping Contact
sr: Контакт испоруке

en: Billing Contact
sr: Контакт обрачуна

en: Customer ID
sr: ИБ потрошача

en: Contact
sr: Контакт

note: FALL THROUGH
en: Company
sr: Предузеће

en: ID #
sr: ИБ #

en: Find Customer
sr: Нађите потрошача

en: No Account selected. Please try again.
sr: Налог није изабран. Покушајте поново.

en: Placeholder account selected. Please try again.
sr: Изабран је налог местодржача. Покушајте поново.

en: You must enter a username.
sr: Морате да унесете корисничко име.

en: You must enter the employee's name.
sr: Морате унети име службеника.

en: You must enter an address.
sr: Морате унети адресу.

en: Edit Employee
sr: Уредите службеника

en: New Employee
sr: Нови службеник

en: View/Edit Employee
sr: Прегледај/уреди запосленог

en: Expense Vouchers
sr: Ваучери расхода

en: Employee ID
sr: ИБ службеника

en: Employee Username
sr: Корисничко име службеника

en: Employee Name
sr: Име службеника

en: Username
sr: Корисник

en: Name
sr: Назив

en: Find Employee
sr: Нађите службеника

note: Translators: In this context, * 'Billing information' maps to the * label in the frame and means * e.g. customer i.e. the company being * invoiced.
en: You need to supply Billing Information.
sr: Требало би да доставите податке обрачунавања.

en: Are you sure you want to delete the selected entry?
sr: Да ли сигурно желите обрисати изабрани унос?

en: This entry is attached to an order and will be deleted from that as well!
sr: Овај унос је приложен уз наруџбину и биће такође обрисан из ње!

en: Due Date
sr: Крајњи рок

note: Should be using standard label for due date?
en: Post Date
sr: Датум објаве

en: Post to Account
sr: Објави у налогу

en: Accumulate Splits?
sr: Да здружим поделе?

en: The Invoice must have at least one Entry.
sr: Фактура мора имати барем један унос.

en: Do you really want to post the invoice?
sr: Да ли стварно желите објавити фактуре?

note: Fill in the conversion prices with feedback from the user
en: One or more of the entries are for accounts different from the invoice/bill currency. You will be asked a conversion rate for each.
sr: Један или више уноса су за налоге другачије из валуте фактуре/обрачуна. Од вас ће се тражити стопа претварања за сваки.

en: The post action was canceled because not all exchange rates were given.
sr: Радња објављивања је отказана зато што нису дате све стопе размене.

en: Total:
sr: Укупно:

en: Subtotal:
sr: Међузбир:

en: Tax:
sr: Порез:

en: Total Cash:
sr: Укупно готовине:

en: Total Charge:
sr: Укупни трошак:

note: Set the type label
en: Credit Note
sr: Белешка кредита

en: New Credit Note
sr: Нова белешка кредита

en: New Invoice
sr: Нова фактура

en: Edit Credit Note
sr: Уреди белешку кредита

en: Edit Invoice
sr: Уредите фактуре

en: View Credit Note
sr: Нова белешка кредита

en: View Invoice
sr: Прегледајте фактуру

en: New Bill
sr: Нови рачун

en: Edit Bill
sr: Уредите рачун

en: View Bill
sr: Прикажи рачун

en: New Expense Voucher
sr: Нови ваучер расхода

en: Edit Expense Voucher
sr: Уредите ваучер расхода

en: View Expense Voucher
sr: Прегледајте ваучер расхода

en: Bill Information
sr: Подаци рачуна

en: Bill ID
sr: ИБ рачуна

en: Voucher Information
sr: Подаци о ваучеру

en: Voucher ID
sr: ИБ ваучера

en: Date of duplicated entries
sr: Датум удвостручених уноса

en: One or more selected invoices have already been posted.
    Re-check your selection.
sr: Једна или неколико изабраних фактура је већ објављено.
    Проверите ваш избор.

en: Do you really want to post these invoices?
sr: Да ли стварно желите да објавите ове фактуре?

en: View/Edit Invoice
sr: Прегледај/уреди фактуру

en: Duplicate
sr: Удвостручи

en: Post
sr: Објави

en: Printable Report
sr: Извештај за штампање

en: View/Edit Bill
sr: Прегледај/уреди рачун

note: Translators: The terms 'Voucher' and 'Expense Voucher' are used interchangeably in gnucash and mean the same thing.
en: View/Edit Voucher
sr: Прегледај/уреди ваучер

en: Invoice Owner
sr: Власник фактуре

en: Invoice Notes
sr: Белешке фактуре

en: Billing ID
sr: ИБ обрачуна

en: Is Paid?
sr: Да ли је плаћен?

en: Date Posted
sr: Датум објаве

en: Is Posted?
sr: Да ли је објављен?

en: Date Opened
sr: Датум отварања

en: Company Name
sr: Назив предузећа

en: Invoice ID
sr: ИБ фактуре

en: Bill Owner
sr: Власник рачуна

en: Bill Notes
sr: Белешке рачуна

en: Voucher Owner
sr: Власник ваучера

en: Voucher Notes
sr: Белешке ваучера

en: Type
sr: Врста

en: Paid
sr: Плаћен

en: Posted
sr: Објављен

en: Due
sr: Истиче

en: Opened
sr: Отворен

en: Num
sr: Број

en: Find Bill
sr: Нађите рачуна

en: Find Expense Voucher
sr: Нађите ваучер расхода

en: Expense Voucher
sr: Ваучер расхода

en: Find Invoice
sr: Нађите фактуру

note: Translators: This abbreviation is the column heading for the condition "Is this invoice a Credit Note?"
en: CN?
sr: БК?

note: note the "Amount" multichoice option here
en: Amount
sr: Износ

note: Translators: %d is the number of bills due. This is a ngettext(3) message.
en: The following bill is due: | The following %d bills are due:
sr[0]: Доспео је следећи %d рачун:
sr[1]: Доспела су следећа %d рачуна:
sr[2]: Доспело је следећих %d рачуна:

en: Due Bills Reminder
sr: Подсетник доспећа рачуна

en: The Job must be given a name.
sr: Морате дати назив послу.

en: You must choose an owner for this job.
sr: Морате изабрати власника за овај посао.

en: Edit Job
sr: Уредите посао

en: New Job
sr: Нови посао

en: View/Edit Job
sr: Прегледај/уреди посао

en: View Invoices
sr: Прегледајте фактуре

en: Owner's Name
sr: Име власника

en: Only Active?
sr: Само радан?

en: Job Number
sr: Број посла

en: Job Name
sr: Назив посла

en: Find Job
sr: Нађите посао

en: The Order must be given an ID.
sr: Морате дати назив поруџбини.

en: The Order must have at least one Entry.
sr: Поруџбина мора имати барем један унос.

note: Damn; yes.  Well, ask the user to make sure they REALLY want to * close this order!
en: This order contains entries that have not been invoiced. Are you sure you want to close it out before you invoice all the entries?
sr: Ова поруџбина садржи уносе који нису фактурисани. Да ли сигурно желите да је затворите пре него што фактуришете све уносе?

note: Ok, we can close this.  Ask for verification and set the closed date
en: Do you really want to close the order?
sr: Да ли стварно желите да затворите поруџбину?

en: Close Date
sr: Датум затварања

en: View/Edit Order
sr: Прегледај/уреди поруџбину

en: Order Notes
sr: Белешке поруџбине

en: Date Closed
sr: Датум затварања

en: Is Closed?
sr: Да ли је затворен?

en: Owner Name
sr: Име власника

en: Order ID
sr: ИБ поруџбине

en: Closed
sr: Затворено

en: Find Order
sr: Нађите поруџбину

en: You must enter a valid account name for posting.
sr: Морате унети исправан назив налога за објављивање.

en: You must select a company for payment processing.
sr: Морате изабрати предузеће за обраду плаћања.

en: You must select a transfer account from the account tree.
sr: Морате изабрати налог преноса из стабла налога.

en: Pre-Payment
sr: Претплата

en: The transfer and post accounts are associated with different currencies. Please specify the conversion rate.
sr: Налози преноса и објављивања су придружени различитим валутама. Наведите стопу претварања.

en: You have no valid "Post To" accounts. Please create an account of type "%s" before you continue to process this payment. Perhaps you want to create an Invoice or Bill first?
sr: Немате исправне налоге „Објави у“. Направите налог врсте „%s“ пре него што наставите са обрадом овог плаћања. Можда желите прво да направите фактуру или рачун?

en: You must enter a company name. If this vendor is an individual (and not a company) you should enter the same value for:
    Identification - Company Name, and
    Payment Address - Name.
sr: Морате унети назив предузећа. Ако је овај продавац појединац (а не предузеће) требате унети Распознавање — Назив предузећа, и
    Адреса плаћања — Назив.

en: You must enter a payment address.
sr: Морате унети адресу плаћања.

en: Edit Vendor
sr: Уредите продавца

en: New Vendor
sr: Нови продавац

en: View/Edit Vendor
sr: Прегледај/уреди продавца

en: Vendor's Jobs
sr: Послови продавца

note: { N_("Vendor Orders"), order_vendor_cb, NULL, TRUE},
en: Vendor's Bills
sr: Рачуни продавца

en: Pay Bill
sr: Платите рачун

en: Vendor ID
sr: ИБ продавца

en: Find Vendor
sr: Нађи продавца

note: Toplevel Extensions Menu
en: _Business
sr: _Посао

note: Customer submenu
en: _Customer
sr: _Потрошач

en: Customers Overview
sr: Преглед потрошача

en: Open a Customer overview page
sr: Отворите страницу прегледа потрошача

en: _New Customer...
sr: _Нови потрошач...

en: Open the New Customer dialog
sr: Отворите прозорче новог потрошача

en: _Find Customer...
sr: _Нађи потрошача...

en: Open the Find Customer dialog
sr: Отворите прозорче за проналажење потрошача

en: New _Invoice...
sr: Нова _фактура...

en: Open the New Invoice dialog
sr: Отворите прозорче нове фактуре

en: Find In_voice...
sr: _Нађи фактуру...

en: Open the Find Invoice dialog
sr: Отворите прозорче за проналажење фактуре

en: New _Job...
sr: Нови _посао...

en: Open the New Job dialog
sr: Отворите прозорче новог посла

en: Find Jo_b...
sr: Нађи _посао...

en: Open the Find Job dialog
sr: Отворите прозорче за проналажење посла

en: _Process Payment...
sr: _Обради плаћање...

en: Open the Process Payment dialog
sr: Отворите прозорче за обраду плаћања

en: Vendors Overview
sr: Преглед продаваца

en: Open a Vendor overview page
sr: Отворите страницу прегледа продавца

en: _Vendor
sr: _Продавац

en: _New Vendor...
sr: _Нови продавац...

en: Open the New Vendor dialog
sr: Отворите прозорче новог продавца

en: _Find Vendor...
sr: _Нађи продавца...

en: Open the Find Vendor dialog
sr: Отворите прозорче за проналажење продавца

en: New _Bill...
sr: Нови _рачун...

en: Open the New Bill dialog
sr: Отворите прозорче новог рачуна

en: Find Bi_ll...
sr: Нађи _рачун...

en: Open the Find Bill dialog
sr: Отворите прозорче за проналажење рачуна

en: Employees Overview
sr: Преглед службеника

en: Open a Employee overview page
sr: Отворите страницу прегледа службеника

en: _Employee
sr: _Службеник

en: _New Employee...
sr: _Нови службеник...

en: Open the New Employee dialog
sr: Отворите прозорче новог службеника

en: _Find Employee...
sr: _Нађи службеника...

en: Open the Find Employee dialog
sr: Отворите прозорче за проналажење службеника

en: New _Expense Voucher...
sr: Нови _ваучер расхода...

en: Open the New Expense Voucher dialog
sr: Отворите прозорче новог ваучера расхода

en: Find Expense _Voucher...
sr: Нађи _воучер расхода...

en: Open the Find Expense Voucher dialog
sr: Отворите прозорче за налажење ваучера расхода

en: Sales _Tax Table
sr: Табела _пореза продаје

en: View and edit the list of Sales Tax Tables (GST/VAT)
sr: Прикажите и уредите списак пореских табела продаје (ГСТ/ВАТ)

en: _Billing Terms Editor
sr: Уређивач _термина обрачуна

en: View and edit the list of Billing Terms
sr: Прегледајте у уредите списак термина обрачуна

en: Bills _Due Reminder
sr: Потсетник _приспећа рачуна

en: Open the Bills Due Reminder dialog
sr: Отворите прозорче потсетника доспећа рачуна

en: E_xport
sr: _Извези

en: Test Search Dialog
sr: Прозорче претраге пробе

en: Initialize Test Data
sr: Покрените податке пробе

en: Assign as payment...
sr: Додели као плаћање...

en: Assign the selected transaction as payment
sr: Доделите изабрану трансакцију као плаћање

en: Sort _Order
sr: Редослед _ређања

en: New _Account...
sr: Нови _налог...

en: Create a new account
sr: Направите нови налог

en: Print Invoice
sr: Штампајте фактуру

en: Make a printable invoice
sr: Направите фактуру за штампање

en: _Cut
sr: _Исеци

en: Copy
sr: Умножи

en: _Paste
sr: _Убаци

en: _Edit Invoice
sr: У_реди фактуру

en: Edit this invoice
sr: Уредите ову фактуру

en: _Duplicate Invoice
sr: У_двостручи фактуру

en: Create a new invoice as a duplicate of the current one
sr: Направите нову фактуру као умножак тренутне

en: _Post Invoice
sr: _Објави фактуру

en: Post this Invoice to your Chart of Accounts
sr: Објавите ову фактуру у графику налога

en: _Unpost Invoice
sr: _Поништи објаву фактуре

en: Unpost this Invoice and make it editable
sr: Поништите објаву ове фактуре и учините је уредљивом

en: _Enter
sr: _Унеси

en: Record the current entry
sr: Причувајте тренутни унос

note: Add the Cancel button for the matcher
en: _Cancel
sr: _Откажи

en: Cancel the current entry
sr: Откажите тренутни унос

en: _Delete
sr: _Обриши

en: Delete the current entry
sr: Обришите тренутни унос

en: _Blank
sr: _Обриши

en: Move to the blank entry at the bottom of the Invoice
sr: Преместите на празан унос на дно фактуре

en: Dup_licate Entry
sr: _Удвостручи унос

en: Make a copy of the current entry
sr: Направите умножак текућег уноса

en: Move Entry _Up
sr: Премести унос _горе

en: Move the current entry one row upwards
sr: Преместите текући унос један ред на горе

en: Move Entry Do_wn
sr: Премести унос _доле

en: Move the current entry one row downwards
sr: Преместите текући унос један ред на доле

en: New _Invoice
sr: Нова _фактура

en: Create a new invoice for the same owner as the current one
sr: Направите нову фактуру за истог власника као и ова

en: _Pay Invoice
sr: _Плати фактуру

en: Enter a payment for the owner of this Invoice
sr: Унесите плаћање за власника ове фактуре

en: _Company Report
sr: Извештај _предузећа

en: Open a company report window for the owner of this Invoice
sr: Отворите прозор извештаја предузећа за власника ове фактуре

en: _Standard
sr: _Стандард

en: Keep normal invoice order
sr: Задржите уобичајени поредак фактура

en: _Date
sr: _Датум

en: Sort by date
sr: Поређајте према датуму

en: Date of _Entry
sr: Датум _уноса

en: Sort by the date of entry
sr: Поређајте према датуму уноса

en: _Quantity
sr: _Количина

en: Sort by quantity
sr: Поређајте према количини

en: _Price
sr: _Цена

en: Sort by price
sr: Поређајте према цени

en: Descri_ption
sr: _Опис

en: Sort by description
sr: Поређајте према опису

en: Enter
sr: Унеси

en: Cancel
sr: Откажи

en: Delete
sr: Обриши

en: Up
sr: Горе

en: Down
sr: Доле

en: Blank
sr: Обриши

en: Unpost
sr: Поништи објаву

en: E_dit Vendor
sr: Уреди _продавца

en: Edit the selected vendor
sr: Уредите изабраног продавца

en: E_dit Customer
sr: Уреди _потрошача

en: Edit the selected customer
sr: Уредите изабраног потрошача

en: E_dit Employee
sr: _Уреди службеника

en: Edit the selected employee
sr: Уредите изабраног службеника

en: Create a new vendor
sr: Направите новог продавца

en: Create a new customer
sr: Направите новог потрошача

en: Create a new employee
sr: Направите новог службеника

en: _Delete Owner...
sr: _Обриши власника...

en: Delete selected owner
sr: Обришите изабраног власника

en: _Filter By...
sr: _Издвој према...

en: Create a new bill
sr: Направите нови рачун

en: Create a new invoice
sr: Направите нову фактуру

en: New _Voucher...
sr: Нови _ваучер...

en: Create a new voucher
sr: Направите нови ваучер

en: Vendor Listing
sr: Исписивање продаваца

en: Show vendor aging overview for all vendors
sr: Прикажите преглед застаревања продавца за све продавце

en: Customer Listing
sr: Исписивање потрошача

en: Show customer aging overview for all customers
sr: Прикажите преглед застаревања потрошача за све потрошаче

en: Vendor Report
sr: Извештај продавца

en: Show vendor report
sr: Прикажите извештај продавца

en: Customer Report
sr: Извештај потрошача

en: Show customer report
sr: Прикажите извештај потрошача

en: Employee Report
sr: Извештај службника

en: Show employee report
sr: Прикажите извештај о службенику

en: Edit
sr: Уреди

en: New
sr: Ново

en: New Voucher
sr: Нови ваучер

en: Owners
sr: Власници

en: Customers
sr: Потрошачи

en: Jobs
sr: Послови

en: Vendors
sr: Произвођачи

en: Employees
sr: Службеници

en: (no name)
sr: (без имена)

en: The owner %s will be deleted.
    Are you sure you want to do this?
sr: Власник „%s“ биће обрисан.
    Да ли заиста желите то да урадите?

note: * @}
en: Last window position and size
sr: Последњи положај и величина прозора

en: This setting describes the size and position of the window when it was last closed. The numbers are the X and Y coordinates of the top left corner of the window followed by the width and height of the window.
sr: Ово подешавање описује величину и положај прозора у време последњег затварања. Бројеви су X и Y координате горњег левог угла прозора за којим следи ширина и висина прозора.

en: Search only in active items
sr: Тражи само у радним ставкама

en: If active, only the 'active' items in the current class will be searched. Otherwise all items in the current class will be searched.
sr: Ако је изабрано, само „радне“ ставке у текућем разреду биће тражене. У супротном биће тражене све ставке у текућем разреду.

en: Is tax included in this type of business entry?
sr: Да ли је порез укључен у ову врсту пословног уноса?

en: If set to active then tax is included by default in entries of this type. This setting is inherited by new customers and vendors.
sr: Ако је изабрано онда је порез укључен по основи у уносима ове врсте. Ово подешавање је наслеђено новим потрошачима и продавцима.

en: Auto pay when posting.
sr: Самостално плаћање приликом објављивања.

en: At post time, automatically attempt to pay customer documents with outstanding pre-payments and counter documents. The pre-payments and documents obviously have to be against the same customer. Counter documents are documents with opposite sign. For example for an invoice, customer credit notes and negative invoices are considered counter documents.
sr: У време објављивања, сам ће покушати да плати уплатнице потрошача са неотплаћеним претплатама и налозима благајни. Претплате и уплатнице очигледно морају бити намењене истом потрошачу. Налози благајни су документи супротног знака. На пример за фактуру, кредитне напомене потрошача и негативне фактуре се сматрају налозима благајни.

en: Enable extra toolbar buttons for business
sr: Укључује додатну дугмад траке алата за пословања

en: If active, extra toolbar buttons for common business functions are shown as well. Otherwise they are not shown.
sr: Ако је изабрано, приказиваће се и додатна дугмад траке алате за опште функције пословања. У супротном се не приказу.

en: The invoice report to be used for printing.
sr: Извештај фактуре који ће се користити за штампање.

en: The name of the report to be used for invoice printing.
sr: Назив извештаја који ће се користити за штампање фактуре.

en: Open new invoice in new window
sr: Отвара нову фактуру у новом прозору

en: If active, each new invoice will be opened in a new window. Otherwise a new invoice will be opened as a tab in the main window.
sr: Ако је изабрано, свака нова фактура биће отворена у новом прозору. У супротном нова фактура биће отворена као језичак у главном прозору.

en: Accumulate multiple splits into one
sr: Збраја више подела у једну

en: If this field is active then multiple entries in an invoice that transfer to the same account will be accumulated into a single split. This field can be overridden per invoice in the Posting dialog.
sr: Ако је ово поље радно тада ће више уноса у једној фактури која преноси на исти налог бити здружени у једну поделу. Ово поље може бити преписано за фактуре у прозорчету објављивања.

en: At post time, automatically attempt to pay vendor documents with outstanding pre-payments and counter documents. The pre-payments and documents obviously have to be against the same vendor. Counter documents are documents with opposite sign. For example for a bill, vendor credit notes and negative bills are considered counter documents.
sr: У време објављивања, сам ће покушати да плати уплатнице продавца са неотплаћеним претплатама и налозима благајни. Претплате и уплатнице очигледно морају бити намењене истом продавцу. Налози благајни су документи супротног знака. На пример за рачун, кредитне напомене продавца и негативни рачуни се сматрају налозима благајни.

en: Show bills due reminder at startup
sr: Приказује потсетник доспећа рачуна при покретању

en: If active, at startup GnuCash will check to see whether any bills will become due soon. If so, it will present the user with a reminder dialog. The definition of "soon" is controlled by the "Days in Advance" setting. Otherwise GnuCash does not check for due bills.
sr: Ако је изабрано, при покретању Гнуов новчић ће проверити да ли ће неки рачуни ускоро доспети за наплату. Ако је тако, приказаће кориснику прозорче потсетника. Одредницом „soon“ (ускоро) се уравља подешавањем „Дана унапред“. У супротном Гнуов новчић неће проверавати доспећа рачуна.

en: Show bills due within this many days
sr: Приказује доспећа рачуна у току ових дана

en: This field defines the number of days in advance that GnuCash will check for due bills. Its value is only used if the "Notify when due" setting is active.
sr: Ово поље одређује број дана унапред за које ће Гнуов новчић проверити доспећа рачуна. Његова вредност се користи само ако је изабрано подешавање „Notify when due“ (Обавести о доспећу).

en: Printable Invoice
sr: Фактура за штампање

en: Tax Invoice
sr: Фактура пореза

en: Easy Invoice
sr: Лака фактура

en: Fancy Invoice
sr: Кичаста фактура

en: Preferences
sr: Поставке

en: <b>Invoices</b>
sr: <b>Фактуре</b>

en: Ta_x included
sr: _Порез је укључен

en: Whether tax is included by default in entries on Bills. This setting is inherited by new customers and vendors.
sr: Да ли је порез укључен по основи у уносима на рачунима. Ово подешавање је наслеђено новим потрошачима и продавцима.

en: How many days in the future to warn about Bills coming due.
sr: Колико дана у будућности да упозори о надолазећем доспећу рачуна.

en: _Days in advance:
sr: _Дана унапред:

en: _Notify when due
sr: _Обавести о доспећу

en: Whether to display the list of Bills Due at startup.
sr: Да ли ће приказати списак доспећа рачуна приликом покретања.

en: <b>Bills</b>
sr: <b>Рачуни</b>

en: _Tax included
sr: П_орез је укључен

en: Whether tax is included by default in entries on Invoices. This setting is inherited by new customers and vendors.
sr: Да ли је порез укључен по основи у уносима на фактурама. Ово подешавање је наслеђено новим потрошачима и продавцима.

en: _Accumulate splits on post
sr: _Здружи поделе при објављивању

en: Whether multiple entries in an invoice which transfer to the same account should be accumulated into a single split by default. This setting can be changed in the Post dialog.
sr: Да ли више уноса у фактури која преноси на исти налог требају бити здружени у једну поделу по основи. Ово подешавање може бити измењено у прозорчету објављивања.

en: _Open in new window
sr: _Отвори у новом прозору

en: If checked, each invoice will be opened in its own top level window. If clear, the invoice will be opened in the current window.
sr: Ако је изабрано, свака фактура биће отворена у сопственом прозору највишег нивоа. Ако није, фактуре ће бити отворене у текућем прозору.

en: <b>General</b>
sr: <b>Опште</b>

en: Enable extra _buttons
sr: Укључи додатну _дугмад

en: Report for printing:
sr: Извештај за штампање:

note: See the tooltip "At post time..." for details.
en: _Process payments on posting
sr: Обради _плаћања при објави

note: See the tooltip "At post time..." for details.
en: Pro_cess payments on posting
sr: Обради плаћања при _објави

en: Cancel your changes
sr: Откажите ваше измене

en: Commit this Billing Term
sr: Предајте овај термин обрачуна

en: <b>Term Definition</b>
sr: <b>Одредница термина</b>

en: De_scription:
sr: _Опис:

en: The description of the Billing Term, printed on invoices
sr: Опис термина обрачуна, отштампан на фактурама

en: _Type:
sr: _Врста:

en: The internal name of the Billing Term.
sr: Унутрашњи назив термина обрачуна.

en: <b>New Billing Term</b>
sr: <b>Нови термин обрачуна</b>

en: _Name:
sr: _Назив:

en: Due Days:
sr: Дани доспећа:

en: Discount Days:
sr: Дани попуста:

en: Discount %:
sr: Попуст %:

en: The number of days to pay the bill after the post date.
sr: Након колико дана ће бити плаћен рачун од датума објављивања.

en: The number of days after the post date during which a discount will be applied for early payment.
sr: Број дана након датума објављивања када ће попуст бити примењен за ранија плаћања.

en: The percentage discount applied for early payment.
sr: Проценат попуста примењен за раније плаћање.

en: Due Day:
sr: Дан доспећа:

en: Discount Day:
sr: Дан попуста:

en: Cutoff Day:
sr: Дан прекида:

en: The day of the month bills are due
sr: Дан доспећа рачуна у месецу

en: The last day of the month for the early payment discount.
sr: Последњи дан у месецу за попуст ранијег плаћања.

en: The discount percentage applied if paid early.
sr: Примењени проценат попуста ако је плаћено раније.

en: The cutoff day for applying bills to the next month. After the cutoff, bills are applied to the following month. Negative values count backwards from the end of the month.
sr: Дан прекида за примену рачуна на следећи месец. Након прекида, рачуни се примењују у наредном месецу. Негативне вредности рачунају уназад од краја месеца.

en: Table
sr: Табела

en: Terms
sr: Изрази

en: Close this window
sr: Затворите овај прозор

en: <b>Terms</b>
sr: <b>Изрази</b>

en: Delete the current Billing Term
sr: Обришите текући термин обрачуна

en: Create a new Billing Term
sr: Направите нови термин обрачуна

en: Edit the current Billing Term
sr: Уредите текући термин обрачуна

en: Choose Owner Dialog
sr: Изаберите прозорче власника

en: Description
sr: Опис

en: Customer Number:
sr: Број потрошача:

en: Company Name:
sr: Назив предузећа:

en: Active
sr: Покренут

en: The customer ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
sr: ИБ потрошача. Ако оставите празним биће изабран разуман број.

en: Identification
sr: Распознавање

en: Name:
sr: Назив:

en: Address:
sr: Адреса:

en: Phone:
sr: Телефон:

en: Fax:
sr: Факс:

en: Email:
sr: Е-пошта:

en: Billing Address
sr: Адреса обрачуна

en: Notes
sr: Белешке

note: Translators: "Markup" is profit amount divided by sales amount
en: Customer
sr: Потрошач

en: Currency:
sr: Валута:

en: Terms:
sr: Изрази:

en: Discount:
sr: Попуст:

en: Credit Limit:
sr: Ограничење кредита:

en: Tax Included:
sr: Укључени порез:

en: Tax Table:
sr: Табела пореза:

en: Override the global Tax Table?
sr: Да препишем ошту табелу пореза?

en: Billing Information
sr: Подаци обрачуна

en: Shipping Information
sr: Подаци достављања

en: Shipping Address
sr: Адреса достављања

en: Question
sr: Питање

en: Employee Number:
sr: Број службеника:

en: Username:
sr: Корисничко име:

en: The employee ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
sr: ИБ службеника. Ако оставите празним биће изабран разуман број.

en: Payment Address
sr: Адреса уплате

en: Language:
sr: Језик:

en: Interface
sr: Сучеље

en: Default Hours per Day:
sr: Задатих часова по дану:

en: Default Rate:
sr: Основна стопа:

en: Credit Account
sr: Налог кредита

en: Employee
sr: Службеник

en: Access Control List
sr: Списак управљања приступом

en: Access Control
sr: Управљање приступом

en: Posted Account
sr: Објављени налог

en: Invoice Information
sr: Подаци о фактури

en: (owner)
sr: (власник)

en: Job
sr: Посао

en: Customer:
sr: Потрошач:

en: Job:
sr: Посао:

en: Default Chargeback Project
sr: Основни пројекат наплате

en: Additional to Card:
sr: Додатно за карту:

en: Extra Payments
sr: Додатна плаћања

en: Invoice Entries
sr: Уноси фактуре

en: The invoice ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you.
sr: ИБ службеника. Ако оставите празним биће изабран разуман број.

en: Unposting this Invoice will delete the posted transaction.
    Are you sure you want to unpost it?
sr: Уклањање ове фактуре обрисаће објављену трансакцију.
    Да ли сигурно желите то да урадите?

en: Yes, reset the Tax Tables
sr: Да, поврати табеле пореза

en: No, keep them as they are
sr: Не, задржи их таквима

en: Reset Tax Tables to present Values?
sr: Да вратим табеле пореза на садашње вредности?

en: Job Dialog
sr: Прозорче посла

en: The job ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
sr: ИБ посла. Ако оставите празним биће изабран разуман број.

en: Job Information
sr: Подаци о послу

en: Owner Information
sr: Подаци о власнику

en: Job Active
sr: Радни посао

en: New Order
sr: Нова наруџбина

en: The order ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
sr: ИБ наруџбине. Ако оставите празним биће изабран разуман број.

en: Order Information
sr: Подаци о наруџбини

en: Reference
sr: Упута

en: Order Entry
sr: Унос поруџбине

en: Invoices
sr: Фактуре

en: Close Order
sr: Затворите поруџбину

en: Order Entries
sr: Уноси поруџбине

en: The company associated with this payment.
sr: Предузеће придружено овом плаћању.

en: Post To
sr: Објави на

note: Header string Add the columns
en: Date
sr: Датум

en: Number
sr: Број

en: Documents
sr: Документи

en: The amount to pay for this invoice.
    
    If you have selected an invoice, GnuCash will propose the amount still due for it. You can change this amount to create a partial payment or an over-payment.
    
    In case of an over-payment or if no invoice was selected, GnuCash will automatically assign the remaining amount to the first unpaid invoice for this company.
sr: Износ за плаћање ове фактуре.
    
    Ако сте изабрали фактуру, Гнуов новчић ће предложити износ доспећа за њу. Можете изменити тај износ да направите делимично плаћање или преплаћивање.
    
    У случају преплаћивања или ако није изабрана фактура, Гнуов новчић ће самостално да додели преостали износ првој фактури за ово предузеће.

en: <b>Amount</b>
sr: <b>Износ</b>

en: Refund
sr: Повраћај

en: Memo
sr: Белешка

en: Print Check
sr: Штампање чека

en: Transaction Details
sr: Појединости о трансакцији

en: Transfer Account
sr: Налог преноса

en: Vendor Number:
sr: Број продавца:

en: The vendor ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
sr: ИБ продавца. Ако оставите празним биће изабран разуман број.

note: FALL THROUGH
en: Vendor
sr: Продавац

en: Tax Included:
sr: Укључени порез:

en: Tax Table:
sr: Табела пореза:

en: Payment Information
sr: Подаци о плаћању

en: You have not selected an owner
sr: Нисте изабрали власника

en: is
sr: је

en: is not
sr: није

en: The account %s does not allow transactions.
sr: Налог „%s“ не дозвољава трансакције.

en: The account %s does not exist. Would you like to create it?
sr: Не постоји налог „%s“. Да ли желите да га направите?

note: XXX: change this based on the ledger type
en: Hours
sr: Сати

en: Project
sr: Пројекат

en: Material
sr: Материјал

en: Save the current entry?
sr: Да сачувам тренутни унос?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before duplicating this entry, or cancel the duplication?
sr: Тренутна трансакција је промењена. Да ли желите да снимите измене пре удвостручавања овог уноса, или да откажете удвостручавање?

en: _Record
sr: _Сними

en: Invalid Entry: You need to supply an account in the right currency for this position.
sr: Неисправан унос: Требало би да доставите налог у правој валути за овај положај.

en: This account should usually be of type income.
sr: Овај налог треба обично бити врсте прихода.

en: This account should usually be of type expense or asset.
sr: Овај налог треба обично бити врсте расхода или добра.

en: The tax table %s does not exist. Would you like to create it?
sr: Не постоји пореска табела „%s“. Да ли желите да је направите?

en: The current entry has been changed. However, this entry is part of an existing order. Would you like to record the change and effectively change your order?
sr: Тренутни унос је промењен. Међутим, овај унос је део постојећег поретка. Да ли желите да снимите промену и делотворно измените редослед?

en: _Don't Record
sr: _Не снимај

en: The current entry has been changed. Would you like to save it?
sr: Тренутни унос је измењен. Да ли желите да га сачувате?

en: sample:X
sr: узорак:Х

en: sample:12/12/2000
sr: пример:12.12.2000.

en: sample:Description of an Entry
sr: узорак:Опис уноса

en: sample:Action
sr: узорак:Радња

en: sample:9,999.00
sr: узорак:9,999.00

en: sample:999,999.00
sr: узорак:999,999.00

en: sample(DT):+%
sr: узорак(ДТ):+%

en: sample:Expenses:Automobile:Gasoline
sr: Расходи:Аутомобил:Бензин

en: sample:T?
sr: Т?

en: sample:TI
sr: ТИ

en: sample:Tax Table 1
sr: Пореска табела 1

en: sample:999.00
sr: 999.00

en: sample:BI
sr: БИ

en: sample:Payment
sr: Плаћање

en: Cash
sr: Готовина

en: Income Account
sr: Налог прихода

en: Expense Account
sr: Налог расхода

en: Action
sr: Радња

en: Discount
sr: Попуст

en: Discount Type
sr: Врста попуста

en: Discount How
sr: Колико попуста

en: Unit Price
sr: Цена јединице

en: Quantity
sr: Количина

en: Tax Table
sr: Пореска табела

en: Taxable?
sr: Опорезиво?

en: Tax Included?
sr: Укључени порез?

en: Invoiced?
sr: Фактурисано?

en: Subtotal
sr: Међузбир

en: Tax
sr: Порез

en: Billable?
sr: Обрачунљиво?

en: Enter the income/expense account for the Entry, or choose one from the list
sr: Унесите налог прихода/расхода за унос, или изаберите један са списка

en: Enter the type of Entry
sr: Унесите врсту уноса

en: %A %d %B %Y
sr: %A, %d. %B %Y.

en: Enter the Entry Description
sr: Унесите опис уноса

en: Enter the Discount Amount
sr: Унесите износ попуста

en: Enter the Discount Percent
sr: Унесите проценат попуста

en: Enter the Discount ... unknown type
sr: Унесите попуст ... непозната врста

en: Discount Type: Monetary Value
sr: Врста попуста: Новчана вредност

en: Discount Type: Percent
sr: Врста попуста: Проценат

en: Select the Discount Type
sr: Изаберите врсту попуста

en: Tax computed after discount is applied
sr: Обрачунати порез након примењеног попуста

en: Discount and tax both applied on pretax value
sr: Попуст и порез оба примењена на вредност опорезивања

en: Discount computed after tax is applied
sr: Обрачунати попуст након примењеног пореза

en: Select how to compute the Discount and Taxes
sr: Изаберите начин обрачунавања попуста и пореза

en: Enter the unit-Price for this Entry
sr: Унесите јединичну цену за овај унос

en: Enter the Quantity of units for this Entry
sr: Унесите количину јединица за овај унос

en: Enter the Tax Table to apply to this entry
sr: Унесите пореску табелу која ће бити примењена на овом уносу

en: Is this entry taxable?
sr: Да ли је ова ставка опорезива?

en: Is the tax already included in the price of this entry?
sr: Да ли је порез већ укључен у цену овог уноса?

en: Is this entry invoiced?
sr: Да ли је овај унос фактурисан?

en: Is this entry credited?
sr: Да ли је овај унос кредитиран?

en: Include this entry on this invoice?
sr: Да укључим овај унос у ову фактуру?

en: Include this entry on this credit note?
sr: Да укључим овај унос у ову укњижбу?

en: Unknown EntryLedger Type
sr: Непозната врста књиге уноса

en: The subtotal value of this entry
sr: Вредност међузбира овог уноса

en: The total tax of this entry
sr: Укупни порез овог уноса

en: Is this entry billable to a customer or job?
sr: Да ли је овај унос обрачунљив потрошачу или послу?

en: How did you pay for this item?
sr: Како плаћате ову ставку?

en: This Dataset contains features not supported by this version of GnuCash. You must use a newer version of GnuCash in order to support the following features:
sr: Овај скуп података садржи функције које нису подржане овим издањем Гнуовог новчића. Морате користити новије издање како бисте подржали следеће функције:

en: An error occurred while creating the directory:
      %s
    Please correct the problem and restart GnuCash.
    The reported error was '%s' (errno %d).
sr: Дошло је до грешке приликом стварања директоријума:
      %s
    Отклоните проблем и поново покрените Гнуов новчић.
    Пријављена грешка је „%s“ (бр. грешке %d).

en: Note: the directory
      %s
    doesn't exist. This is however not fatal.
sr: Напомена: директоријум
      %s
    не постоји. Ипак ово није кобно.

en: The directory
      %s
    exists but cannot be accessed. This program 
    must have full access (read/write/execute) to 
    the directory in order to function properly.
sr: Директоријум
      %s
    постоји али му се не може приступити. Овај програм
    мора имати пун приступ (читање/писање/извршавање)
    директоријуму како би исправно радио.

en: The path
      %s
    exists but it is not a directory. Please delete
    the file and start GnuCash again.
sr: Путања
      %s
    постоји али није директоријум. Обришите датотеку
    и поново покрените Гнуов новчић.

en: An unknown error occurred when validating that the
      %s
    directory exists and is usable. Please correct the
    problem and restart GnuCash. The reported error 
    was '%s' (errno %d).
sr: Дошло је до грешке приликом потврђивања да директоријум:
      %s
    постоји и да је употребљив. Отклоните проблем и
    поново покрените Гнуов новчић. Пријављена грешка
    је „%s“ (бр. грешке %d).

en: The permissions are wrong on the directory
      %s
    They must be at least 'rwx' for the user.
sr: Овлашћења диркторијума су погрешна
      %s
    За корисника морају бити барем „rwx“.

en: The separator character "%s" is used in one or more account names.
    
    This will result in unexpected behaviour. Either change the account names or choose another separator character.
    
    Below you will find the list of invalid account names:
    %s
sr: Знак раздвајања „%s“ је употребљен у једном или више назива налога.
    
    То ће довести до неочекиваног понашања. Или промените називе налога или изаберите други знак раздвајања.
    
    Испод ћете наћи списак неисправних назива налога:
    %s

en: Bank
sr: Банка

en: Asset
sr: Добро

en: Credit Card
sr: Кредитна картица

en: Liability
sr: Дуговање

en: Stock
sr: Деоница

en: Mutual Fund
sr: Инвестициони фонд

en: Currency
sr: Валута

en: A/Receivable
sr: За пријем

en: A/Payable
sr: За исплату

en: Root
sr: Корен

en: Trading
sr: Трговачки

en: Orphaned Gains
sr: Напуштени добици

en: Realized Gain/Loss
sr: Остварени добитак/губитак

en: Realized Gains or Losses from Commodity or Trading Accounts that haven't been recorded elsewhere.
sr: Остварени добици или губици из робе или трговачких рачуна који нису нигде забележени.

en: ALL NON-CURRENCY
sr: СВЕ НЕ-ВАЛУТЕ

en: Unnamed Budget
sr: Неименовани буџет

note: Set memo.
en: Extra to Charge Card
sr: Додатно за платну картицу

en: Generated from an invoice. Try unposting the invoice.
sr: Створено из фактуре. Пробајте да поништите објаву фактуре.

en:  (posted)
sr:  (објављено)

en: Lot
sr: Артикал

en:  (closed)
sr:  (затворено)

en: Offset between documents:
sr: Помак између докумената:

en: Lot Link
sr: Веза артикла

en: Weekly
sr: Недељно

note: translators: %s is an already-localized form of the day of the week.
en: last %s
sr: најмање %s

en: 1st
sr: 1.

en: 2nd
sr: 2.

en: 3rd
sr: 3.

en: 4th
sr: 4.

en: Semi-monthly
sr: Полумесечно

note: translators: %d is the number of Recurrences in the list.
en: Unknown, %d-size list.
sr: Непознато, %d-величински списак.

en: Once
sr: Једном

en: Daily
sr: Дневно

note: g_warning("nth weekday not handled"); g_string_printf(buf, "@fixme: nth weekday not handled");
en: Monthly
sr: Месечно

en: Yearly
sr: Годишње

en: Please delete this transaction. Explanation at http://wiki.gnucash.org/wiki/Business_Features_Issues#Double_Posting
sr: Обришите ову трансакцију. Објашњење можете наћи на „http://wiki.gnucash.org/wiki/Business_Features_Issues#Double_Posting“

en: Checking business lots in account %s: %u of %u
sr: Проверавам артикле пословања у налогу „%s“: %u од %u

en: Checking business splits in account %s: %u of %u
sr: Проверавам поделе пословања у налогу „%s“: %u од %u

note: Reason 2: zero Orphan a/c
en: Orphan
sr: Напуштено

en: Looking for orphans in account %s: %u of %u
sr: Тражим сирочиће у налогу „%s“: %u од %u

en: Looking for imbalances in account %s: %u of %u
sr: Тражим дебалансе у налогу „%s“: %u од %u

note: (> (accrec-depth accrec) 1)) Reason 1: zero Imbalance a/c
en: Imbalance
sr: Дебаланс

en: -- Split Transaction --
sr: -- Подели трансакцију --

note: Translators: This string has a disambiguation prefix
en: Displayed account code of the other account in a multi-split transaction|Split
sr: Приказана шифра налога другог налога у вишеподелној трансакцији|Подели

en: Voided transaction
sr: Поништена трансакција

note: Dirtying taken care of by SetReadOnly
en: Transaction Voided
sr: Трансакција је поништена

en: The book was closed successfully.
sr: Књига је успешно затворена.

note: Translators: %s is a date string. %d is the number of books * that will be created. This is a ngettext(3) message (but * only for the %d part).
en: The earliest transaction date found in this book is %s. Based on the selection made above, this book will be split into %d book. | The earliest transaction date found in this book is %s. Based on the selection made above, this book will be split into %d books.
sr[0]: Ранији датум трансакције пронађен у овој књизи је %s. На основу горњег избора, ова књига биће подељена у %d књигу.
sr[1]: Ранији датум трансакције пронађен у овој књизи је %s. На основу горњег избора, ова књига биће подељена у %d књиге.
sr[2]: Ранији датум трансакције пронађен у овој књизи је %s. На основу горњег избора, ова књига биће подељена у %d књига.

en: You have asked for a book to be created. This book will contain all transactions up to midnight %s (for a total of %d transactions spread over %d accounts).
    
     Amend the Title and Notes or Click on 'Forward' to proceed.
     Click on 'Back' to adjust the dates or 'Cancel'.
sr: Затражили сте стварање књиге. Та књига ће садржати све трансакције до поноћи %s (за укупно %d трансакције у %d налога).
    
     Допуните наслов и белешке или притисните „Напред“ да наставите.
    
     Притисните „Назад“ да дотерате датуме или „Одустани“.

en: Period %s - %s
sr: Раздобље: %s — %s

en: The book will be created with the title %s when you click on 'Apply'. Click on 'Back' to adjust, or 'Cancel' to not create any book.
sr: Књига ће бити направљена са насловом „%s“ када притиснете „Примени“. Притисните „Назад“ да дотерате, или „Одустани“ да не направите никакву књигу.

note: Translation FIXME: Can this %s-containing message please be replaced by one single message? Either this closing went successfully ("success", "congratulations") or something else should be displayed anyway.
en: %s
    Congratulations! You are done closing books!
sr: %s
    Честитамо! Одрадили сте затварање књига!

note: Change the text so that its more mainingful for this assistant
en: Period:
sr: Раздобље:

en: Closing Date:
sr: Датум затварања:

en: Selected
sr: Изабрано

en: Account Types
sr: Врсте налога

note: Translators: '%s' is the name of the selected account hierarchy template.
en: Accounts in '%s'
sr: Налози у „%s“

en: No description provided.
sr: Није достављен опис.

en: Accounts in Category
sr: Налози у категорији

en: zero
sr: нула

en: existing account
sr: постојећи налог

en: Placeholder
sr: Местодржач

en: Use Existing
sr: Користи постојећи

en: New Book Options
sr: Опције нове књиге

note: { name, default txn memo, throughEscrowP, specSrcAcctP }
en: Taxes
sr: Порези

en: Tax Payment
sr: Плаћање пореза

en: Insurance
sr: Осигурање

en: Insurance Payment
sr: Плаћање осигурања

note: Translators: PMI stands for Private Mortgage Insurance.
en: PMI
sr: ПОЗ

en: PMI Payment
sr: Плаћање ПОЗ-а

en: Other Expense
sr: Други расход

en: Miscellaneous Payment
sr: Разна плаћања

note: Add payment checkbox. Translators: %s is "Taxes", * "Insurance", or similar.
en: ... pay "%s"?
sr: ... да платим „%s“?

en: via Escrow account?
sr: заложним рачуном?

en: Loan
sr: Зајам

note: Translators: %s is "Taxes", or "Insurance", or similar
en: Loan Repayment Option: "%s"
sr: Опције отплаћивања зајма: „%s“

en: Principal
sr: Главник

en: Interest
sr: Камата

en: Escrow Payment
sr: Плаћање залога

note: Set split-action with gnc_set_num_action which is the same as * xaccSplitSetAction with these arguments Translators: This string has a disambiguation prefix
en: Action Column|Split
sr: Подели

en: Error adding price.
sr: Грешка додавања цене.

note: define all option's names so that they are properly defined in *one* place.
en: Account
sr: Налог

en: Symbol
sr: Симбол

en: Shares
sr: Акције

en: You don't have any stock accounts with balances!
sr: Немате никакве налоге деоница са салдима!

en: That commodity is currently used by at least one of your accounts. You may not delete it.
sr: Та роба је тренутно коришћена барем једним од ваших налога. Не можете да је обришете.

en: This commodity has price quotes. Are you sure you want to delete the selected commodity and its price quotes?
sr: Ова роба има курсеве цена. Да ли сигурно желите да обришете изабрану робу и њене курсеве цена?

en: Are you sure you want to delete the selected commodity?
sr: Да ли сигурно желите обрисати изабрану робу?

en: Delete commodity?
sr: Да обришем робу?

en: This program can only calculate one value at a time. You must enter values for all but one quantity.
sr: Овај програм може да израчуна само једну вредност у исто време. Морате унети вредности за све а не за једну количину.

en: GnuCash cannot determine the value in one of the fields. You must enter a valid expression.
sr: Не могу да одредим вредност у једном од поља. Морате унети исправан израз.

en: The interest rate cannot be zero.
sr: Каматна стопа не може бити нула.

en: The number of payments cannot be zero.
sr: Број уплата не може бити нула.

en: The number of payments cannot be negative.
sr: Број уплата не може бити негативан.

en: All Accounts
sr: свим налозима

en: Balanced
sr: Салдирано

en: Closing Entries
sr: Завршни уноси

en: Reconcile
sr: Измири

en: Share Price
sr: Цена акције

en: Value
sr: Вредност

en: Number/Action
sr: Број/радња

en: Transaction Number
sr: Број трансакције

en: Description, Notes, or Memo
sr: Опис, напомене или белешке

note: FIXME: All this does is leak.
en: Find Transaction
sr: Нађите трансакцију

en: Open
sr: Отвори

en: Title
sr: Наслов

en: Balance
sr: Салдо

en: Gains
sr: Добици

en: Gain/Loss
sr: Добитак/Губитак

en: Lots in Account %s
sr: Артикли на рачуну „%s“

note: Translators: %d is the number of prices. This is a ngettext(3) message.
en: Are you sure you want to delete the selected price? | Are you sure you want to delete the %d selected prices?
sr[0]: Да ли сигурно желите обрисати %d изабрану цену?
sr[1]: Да ли сигурно желите обрисати %d изабране цене?
sr[2]: Да ли сигурно желите обрисати %d изабраних цена?

en: Delete prices?
sr: Да обришем цене?

en: You must select a Security.
sr: Морате изабрати безбедност.

en: You must select a Currency.
sr: Морате изабрати валуту.

en: You must enter a valid amount.
sr: Морате унети исправан износ.

en: Cannot save check format file.
sr: Не могу да сачувам датотеку записа чека.

en: There is a duplicate check format file.
sr: Постоји удвостручена датотека записа чека.

note: Translators: %1$s is the type of the first check * format (user defined or application defined); %2$s * is the filename of that format; %3$s the type of * the other check format; and %4$s the filename of * that other format.
en: The GUIDs in the %s check format file '%s' and the %s check format file '%s' match.
sr: ГУИБ-и у %s датотеци записа чека „%s“ и %s датотека записа чека „%s“ се подударају.

note: Translators: This is a directory name. It may be presented to * the user to indicate that some data file was defined by the * gnucash application.
en: application
sr: програм

note: Translators: This is a directory name. It may be presented to * the user to indicate that some data file was defined by a * user herself.
en: user
sr: корисник

en: Custom
sr: Произвољно

en: Top
sr: Горе

en: (paused)
sr: (паузирано)

en: Complete
sr: Завршено

en: _Edit
sr: _Уреди

en: _Transaction
sr: _Трансакција

en: _View
sr: _Преглед

en: _Actions
sr: _Радње

en: This Scheduled Transaction has changed; are you sure you want to cancel?
sr: Ова заказана трансакција је измењена; да ли сигурно желите да обришете?

en: Couldn't parse credit formula for split "%s".
sr: Не могу да обрадим формулу кредита за поделу „%s“.

en: Couldn't parse debit formula for split "%s".
sr: Не могу да обрадим формулу дуга за поделу „%s“.

en: The Scheduled Transaction Editor cannot automatically balance this transaction. Should it still be entered?
sr: Уређивач заказане трансакције не може сам да салдира ову трансакцију. Да ли још увек треба бити унета?

en: Please name the Scheduled Transaction.
sr: Дајте назив заказаној трансакцији.

en: A Scheduled Transaction with the name "%s" already exists. Are you sure you want to name this one the same?
sr: Већ постоји заказана трансакција под називом „%s“. Да ли сигурно желите и ову да назовете исто тако?

en: Scheduled Transactions with variables cannot be automatically created.
sr: Заказане трансакције са променљивима не могу бити самостално направљене.

en: Scheduled Transactions without a template transaction cannot be automatically created.
sr: Заказане трансакције без шаблонске трансакције не могу бити самостално направљене.

en: Please provide a valid end selection.
sr: Унесите исправан избор краја.

en: There must be some number of occurrences.
sr: Мора постојати неки број појављивања.

en: The number of remaining occurrences (%d) is greater than the number of total occurrences (%d).
sr: Број преосталих појављивања (%d) је већи од број укупних појављивања (%d).

en: You have attempted to create a Scheduled Transaction which will never run. Do you really want to do this?
sr: Покушали сте да направите заказану трансакцију која никада неће радити. Да ли стварно желите то да урадите?

en: Note: If you have already accepted changes to the Template, Cancel will not revoke them.
sr: Напомена: Ако сте већ прихватили измене у шаблону, отказивање их неће опозвати.

en: (never)
sr: (никад)

en: The current template transaction has been changed. Would you like to record the changes?
sr: Текући шаблон трансакције је измењен. Да ли желите да снимите измене?

en: Scheduled Transactions
sr: Заказане трансакције

en: Scheduled Transactions with variables or involving more than one commodity cannot be automatically created.
sr: Заказане трансакције са променљивима или које обухватају више од једне робе не могу бити самостално направљене.

en: Couldn't parse %s for split "%s".
sr: Не могу да обрадим %s за поделу „%s“.

en: Split with memo %s has an invalid account.
sr: Подела са белешком %s има неисправан налог.

en: Invalid Account in Split
sr: Неисправан налог у подели

en: Split with memo %s has an unparseable Credit Formula.
sr: Подела са белешком „%s“ има необрадиву формулу кредита.

en: Unparsable Formula in Split
sr: Необрадива формула у подели

en: Split with memo %s has an unparseable Debit Formula.
sr: Подела са белешком „%s“ има необрадиву формулу дуга.

en: The Scheduled Transaction is unbalanced. You are strongly encouraged to correct this situation.
sr: Заказана трансакција није салдирана. Строго вам се саветује да поправите то стање.

en: Cannot create a Scheduled Transaction from a Transaction currently being edited. Please Enter the Transaction before Scheduling.
sr: Не могу да направим заказану трансакцију из трансакције која се управо уређује. Унесите трансакцију пре заказивања.

en: Ignored
sr: Занемарено

en: Postponed
sr: Одложено

en: To-Create
sr: За направити

en: Reminder
sr: Потсетник

en: Created
sr: Направљено

en: Never
sr: Никада

en: (Need Value)
sr: (Треба вредност)

en: Invalid Transactions
sr: Неисправне трансакције

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (One transaction automatically created) | There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transactions automatically created)
sr[0]: За сада нема заказаних трансакција за унос. (Самостално је направљена %d трансакција)
sr[1]: За сада нема заказаних трансакција за унос. (Самостално су направљене %d трансакције)
sr[2]: За сада нема заказаних трансакција за унос. (Самостално је направљено %d трансакција)

en: Transaction
sr: Пренос

en: Status
sr: Стање

en: Created Transactions
sr: Направљене трансакције

en: Last Valid Year:
sr: Последња исправна година:

en: Form Line Data:
sr: Подаци обрасца:

en: Code
sr: Кôд

en: now
sr: сада

en: Income Tax Identity
sr: Идентитет пореза на приход

en: CAUTION: If you set TXF categories, and later change 'Type', you will need to manually reset those categories one at a time
sr: ПАЖЊА: Ако подесите ТИксФ категорије, и касније измените „врсту“, мораћете ручно да повратите те категорије једну по једну

en: Form
sr: Образац

en: Expenses
sr: Расходи

en: Transfers
sr: Преноси

note: (if (gnc-numeric-negative-p total) (_ "Total Credit") (_ "Total Due"))) Display Grand Total
en: Total
sr: Укупно

en: New Accounts _Page
sr: Нова _страница налога

en: Open a new Account Tree page
sr: Отворите нову страницу стабла налога

en: New _File
sr: Нова _датотека

en: Create a new file
sr: Направите нову датотеку

en: _Open...
sr: _Отвори...

en: Open an existing GnuCash file
sr: Отворите постојећу датотеку Гнуовог новчића

en: _Save
sr: _Сачувај

en: Save the current file
sr: Сачувајте текућу датотеку

en: Save _As...
sr: Сачувај _као...

en: Save this file with a different name
sr: Сачувајте ову датотеку под другим називом

en: Re_vert
sr: _Поврати

en: Reload the current database, reverting all unsaved changes
sr: Поново учитајте текућу базу података, поништавајући све несачуване измене

en: Export _Accounts
sr: Извези _налоге

en: Export the account hierarchy to a new GnuCash datafile
sr: Извезите хијерархију налога у нову датотеку података Гнуовог новчића

en: _Find...
sr: _Нађи...

en: Find transactions with a search
sr: Пронађите трансакције са претрагом

note: Translators: remember to reuse this * * translation in dialog-account.glade
en: Ta_x Report Options
sr: Опције _пореског извештаја

note: Translators: currently implemented are * * US: income tax and                     * * DE: VAT                                * * So adjust this string
en: Setup relevant accounts for tax reports, e.g. US income tax
sr: Подесите односне налоге за пореске извештаје, нпр. порез на доходак у Србији

note: Actions menu
en: _Scheduled Transactions
sr: _Заказане трансакције

en: _Scheduled Transaction Editor
sr: Уређивач _заказаних трансакција

en: The list of Scheduled Transactions
sr: Списак заказаних трансакција

en: Since _Last Run...
sr: Од _последњег покретања...

en: Create Scheduled Transactions since the last time run
sr: Направите заказане трансакције од времена последњег покретања

en: _Mortgage & Loan Repayment...
sr: Отплата _хипотеке и зајма...

en: Setup scheduled transactions for repayment of a loan
sr: Подесите заказане трансакције за отплаћивање зајма

en: B_udget
sr: _Буџет

en: Close _Books
sr: Затвори _књиге

en: Archive old data using accounting periods
sr: Архивирајте старе податке користећи раздобља обрачунавања

note: Translators: This entry opens the Price Database window * and will be renamed to "_Price Database" in v.2.8
en: _Price Editor
sr: Уређивач _цене

en: View and edit the prices for stocks and mutual funds
sr: Прикажите и уредите цене за деонице и инвестиционе фондове

en: _Security Editor
sr: Уређивач _безбедности

en: View and edit the commodities for stocks and mutual funds
sr: Прикажите и уредите робе за деонице и инвестиционе фондове

en: _Loan Repayment Calculator
sr: Израчунавач отплаћивања _зајма

en: Use the loan/mortgage repayment calculator
sr: Користите израчунавач отплаћивања зајма/хипотеке

en: _Close Book
sr: Затвори _књигу

en: Close the Book at the end of the Period
sr: Затворите књигу на крају раздобља

en: _Tips Of The Day
sr: Савети _дана

en: View the Tips of the Day
sr: Прикажите савете дана

en: Reverting will discard all unsaved changes to %s. Are you sure you want to proceed ?
sr: Враћање ће одбацити све несачуване измене у „%s“. Да ли сигурно желите да наставите?

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time.
sr: За сада нема заказаних трансакција за унос.

note: Translators: %d is the number of transactions. This is a ngettext(3) message.
en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transaction automatically created) | There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transactions automatically created)
sr[0]: За сада нема заказаних трансакција за унос. (Самостално је направљена %d трансакција)
sr[1]: За сада нема заказаних трансакција за унос. (Самостално су направљене %d трансакције)
sr[2]: За сада нема заказаних трансакција за унос. (Самостално је направљено %d трансакција)

en: New Budget
sr: Нови буџет

en: Create a new Budget
sr: Направите нови буџет

en: Open Budget
sr: Отвори буџет

en: Open an existing Budget
sr: Отворите постојећи буџет

en: Copy Budget
sr: Умножи буџет

en: Copy an existing Budget
sr: Умножите постојећи буџет

en: Select a Budget
sr: Изаберите буџет

en: Create a new Account
sr: Направите нови налог

en: New Account _Hierarchy...
sr: Нова _хијерархија налога...

en: Extend the current book by merging with new account type categories
sr: Проширите текућу књигу стапајући је са новим категоријама врсте налога

en: Open _Account
sr: Отвори _налог

en: Open the selected account
sr: Отворите изабрани налог

en: Open _Old Style Register Account
sr: Отвори налог _регистра старог стила

en: Open the old style register selected account
sr: Отворите изабрани налог регистра старог стила

en: Open _SubAccounts
sr: Отвори _подналоге

en: Open the selected account and all its subaccounts
sr: Отворите изабрани налог и све његове садржане налоге

en: Open Old St_yle Subaccounts
sr: Отвори _подналоге старог стила

en: Open the old style register selected account and all its subaccounts
sr: Отворите изабрани налог регистра старог стила и све његове садржане налоге

en: Edit _Account
sr: Уреди _налог

en: Edit the selected account
sr: Уредите изабрани налог

en: _Delete Account...
sr: _Обриши налог...

en: Delete selected account
sr: Обришите изабрани налог

en: _Renumber Subaccounts...
sr: _Измени редослед подналога...

en: Renumber the children of the selected account
sr: Измените бројеве садржаних налога у овом изабраном

en: _Reconcile...
sr: _Измири...

en: Reconcile the selected account
sr: Измирите изабрани налог

en: _Auto-clear...
sr: _Сам очисти...

en: Automatically clear individual transactions, given a cleared amount
sr: Самостално очистите појединачне трансакције, за дати износ чишћења

en: _Transfer...
sr: _Пренеси...

en: Transfer funds from one account to another
sr: Пренесите фондове из једног налога у други

en: Stoc_k Split...
sr: Подели _деоницу...

en: Record a stock split or a stock merger
sr: Забележите поделу деонице или здруживање деонице

en: View _Lots...
sr: Прегледај _артикле...

en: Bring up the lot viewer/editor window
sr: Прикажите прозор прегледача/уређивача артикала

en: Check & Repair A_ccount
sr: Провери и оправи _налог

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account
sr: Проверите и оправите несалдиране трансакције и напуштене поделе у овом налогу

en: Check & Repair Su_baccounts
sr: Провери и оправи _подналоге

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account and its subaccounts
sr: Проверите и оправите несалдиране трансакције и напуштене поделе у овом налогу и у његовим садржаним налозима

en: Check & Repair A_ll
sr: Провери и оправи _све

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in all accounts
sr: Проверите и оправите несалдиране трансакције и напуштене поделе у свим налозима

note: Extensions Menu
en: _Register2
sr: _Регистар2

en: Open2
sr: Отвори2

note: FIXME this needs an indent option FIXME this could use an indent option * Various option sections and options within those sections * The untranslated string is used for the key in the KVP * The translated string appears as the tab name and as the * text associated with the option selector on the ta
en: Accounts
sr: Налози

en: Deleting account %s
sr: Бришем налог „%s“

en: The account %s will be deleted.
sr: Налог „%s“ ће бити избрисан.

en: All transactions in this account will be moved to the account %s.
sr: Све трансакције у овом налогу биће премештене у налог „%s“.

en: All transactions in this account will be deleted.
sr: Све трансакције у овом налогу биће обрисане.

en: All of its sub-accounts will be moved to the account %s.
sr: Сви његови садржани налози биће премештени у налог „%s“.

en: All of its subaccounts will be deleted.
sr: Сви његови подналози биће обрисани.

en: All sub-account transactions will be moved to the account %s.
sr: Све трансакције подналога биће премештене у налог „%s“.

en: All sub-account transactions will be deleted.
sr: Све трансакције подналога биће обрисане.

en: Are you sure you want to do this?
sr: Да ли сигурно желите то да урадите?

en: Open _Subaccounts
sr: Отвори _подналоге

en: _Delete Budget
sr: Обриши _буџет

en: Delete this budget
sr: Обришите овај буџет

en: Budget Options
sr: Опције буџета

en: Edit this budget's options
sr: Уредите опције овог буџета

en: Estimate Budget
sr: Процени буџет

en: Estimate a budget value for the selected accounts from past transactions
sr: Процените вредност буџета за изабране налоге из прошлих трансакција

en: Options
sr: Могућности

en: Estimate
sr: Приближно

en: Budget
sr: Буџет

en: Delete %s?
sr: Да обришем „%s“?

en: You must select at least one account to estimate.
sr: Морате изабрати барем један налог за процену.

note: ********************************************************** Actions
en: Cu_t Transaction
sr: _Исеци трансакцију

en: _Copy Transaction
sr: У_множи трансакцију

en: _Paste Transaction
sr: У_баци трансакцију

en: Dup_licate Transaction
sr: У_двостручи трансакцију

en: _Delete Transaction
sr: _Обриши трансакцију

en: Cu_t Split
sr: _Исеци поделу

en: _Copy Split
sr: У_множи поделу

en: _Paste Split
sr: У_баци поделу

en: Dup_licate Split
sr: _Удвостручи поделу

en: _Delete Split
sr: _Обриши поделу

en: Cut the selected transaction into clipboard
sr: Исеците изабрану трансакцију у оставу

en: Copy the selected transaction into clipboard
sr: Умножите изабрану трансакцију у оставу

en: Paste the transaction from the clipboard
sr: Убаците трансакцију из оставе

en: Make a copy of the current transaction
sr: Направите умножак текуће трансакције

en: Delete the current transaction
sr: Обришите текућу трансакцију

en: Cut the selected split into clipboard
sr: Исеците изабрану поделу у оставу

en: Copy the selected split into clipboard
sr: Умножите изабрану поделу у оставу

en: Paste the split from the clipboard
sr: Убаците поделу из оставе

en: Make a copy of the current split
sr: Направите умножак текуће поделе

en: Delete the current split
sr: Обришите текућу поделу

en: _Print Checks...
sr: _Штампај чекове...

en: Cu_t
sr: _Исеци

en: Cut the current selection and copy it to clipboard
sr: Исеците текући избор и умножите га у оставу

en: _Copy
sr: _Умножи

en: Copy the current selection to clipboard
sr: Умножите текући избор у оставу

en: Paste the clipboard content at the cursor position
sr: Убаците садржај оставе на место курсора

en: Remo_ve All Splits
sr: Уклони _све поделе

en: Remove all splits in the current transaction
sr: Уклоните све поделе у текућој трансакцији

en: _Enter Transaction
sr: _Унеси трансакцију

en: Record the current transaction
sr: Забележите текућу трансакцију

en: Ca_ncel Transaction
sr: _Откажи трансакцију

en: Cancel the current transaction
sr: Откажите текућу трансакцију

en: _Void Transaction
sr: _Поништи трансакцију

en: _Unvoid Transaction
sr: _Отпоништи трансакцију

en: Add _Reversing Transaction
sr: Додај _обратну трансакцију

en: Move Transaction _Up
sr: Премести трансакцију _горе

en: Move the current transaction one row upwards. Only available if the date and number of both rows are identical and the register window is sorted by date.
sr: Преместите текућу трансакцију један ред на горе. Доступно је само ако су датуми и бројеви оба реда исти а прозор регистра је поређан према датуму.

en: Move Transaction Do_wn
sr: Премести трансакцију _доле

en: Move the current transaction one row downwards. Only available if the date and number of both rows are identical and the register window is sorted by date.
sr: Преместите текућу трансакцију један ред на доле. Доступно је само ако су датуми и бројеви оба реда исти а прозор регистра је поређан према датуму.

en: _Refresh
sr: _Освежи

en: Refresh this window
sr: Освежите овај прозор

en: Automatically clear individual transactions, so as to reach a certain cleared amount
sr: Самостално очистите појединачне трансакције, тако да достигну одређени износ чишћења

en: _Blank Transaction
sr: _Испразни трансакцију

en: Move to the blank transaction at the bottom of the register
sr: Преместите празну трансакцију на дно регистра

en: Edit E_xchange Rate
sr: Уреди однос _размене

en: Edit the exchange rate for the current transaction
sr: Уредите однос размене за текућу трансакцију

en: _Jump
sr: _Скочи

en: Jump to the corresponding transaction in the other account
sr: Идите на одговарајућу трансакцију у другом налогу

en: Sche_dule...
sr: _Закажи...

en: Create a Scheduled Transaction with the current transaction as a template
sr: Направите заказану трансакцију са текућом трансакцијом као шаблоном

en: _All transactions
sr: _Све трансакције

en: _This transaction
sr: _Ову трансакцију

en: Account Report
sr: Извештај налога

en: Open a register report for this Account
sr: Отворите извештај регистра за овај налог

en: Account Report - Single Transaction
sr: Извештај налога — једна трансакција

en: Open a register report for the selected Transaction
sr: Отворите извештај регистра за изабрану трансакцију

en: _Double Line
sr: _Два реда

en: Show two lines of information for each transaction
sr: Прикажите два реда података за сваку трансакцију

en: Show _Extra Dates
sr: Прикажи _додатне податке

en: Show entered and reconciled dates
sr: Прикажите унесене и измирене датуме

en: S_plit Transaction
sr: _Подели трансакцију

en: Show all splits in the current transaction
sr: Прикажите све поделе у текућој трансакцији

en: _Basic Ledger
sr: _Основна књига

en: Show transactions on one or two lines
sr: Прикажите трансакције у једном или два реда

en: _Auto-Split Ledger
sr: _Сам подели књигу

en: Show transactions on one or two lines and expand the current transaction
sr: Прикажите трансакције у једном или два реда и раширите текућу трансакцију

en: Transaction _Journal
sr: _Дневник трансакције

en: Show expanded transactions with all splits
sr: Прикажите раширене трансакције са свим поделама

en: Transfer
sr: Пренос

en: Split
sr: Подели

en: Schedule
sr: Планирање

en: Auto-clear
sr: Самочишћење

en: You have tried to open an account in the new register while it is open in the old register.
sr: Покушали сте да отворите налог у новом регистру док је он отворен у старом.

en: General Ledger2
sr: Општа књига2

note: Translators: %s is the name of the tab page
en: Save changes to %s?
sr: Да сачувам измене у „%s“?

en: This register has pending changes to a transaction. Would you like to save the changes to this transaction, discard the transaction, or cancel the operation?
sr: Овај регистар има измене на чекању за трансакцију. Да ли желите да сачувајте измене у овој трансакцији, да откажете трансакцију, или да откажете радњу?

en: _Discard Transaction
sr: _Одбаци трансакцију

en: _Save Transaction
sr: _Сачувај трансакцију

en: unknown
sr: непознато

en: General Ledger
sr: Општа књига

en: Portfolio
sr: Портфељ

en: Search Results
sr: Резултати претраге

en: General Ledger Report
sr: Извештај опште књиге

en: Portfolio Report
sr: Извештај портфеља

en: Search Results Report
sr: Извештај резултата претраге

en: Register
sr: Регистар

en: Register Report
sr: Извештај регистра

en: and subaccounts
sr: и подналога

en: Print checks from multiple accounts?
sr: Да штампам чекове из више налога?

en: This search result contains splits from more than one account. Do you want to print the checks even though they are not all from the same account?
sr: Резултат ове претраге сдржи поделе из више од једног налога. Да ли желите да штампате чекове чак и ако нису сви са истог налога?

en: _Print checks
sr: _Штампај чекове

en: You can only print checks from a bank account register or search results.
sr: Можете да штампате само чекове из регистра банковног рачуна или из резултата претраге.

en: You cannot void a transaction with reconciled or cleared splits.
sr: Не можете поништити трансакцију са измиреним или очишћеним поделама.

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Filter %s by...
sr: Издвој „%s“ према...

en: _Associate File with Transaction
sr: _Придружи датотеку трансакцији

en: _Associate Location with Transaction
sr: _Придружи путању трансакцији

en: _Open Associated File/Location
sr: _Отвори придружену датотеку/путању

en: Associate a file with the current transaction
sr: Придружите датотеку текућој трансакцији

en: Associate a location with the current transaction
sr: Придружите путању текућој трансакцији

en: Open the associated file or location with the current transaction
sr: Отворите придружену датотеку или путању са текућом трансакцијом

en: Remo_ve Other Splits
sr: Уклони _остале поделе

en: _Sort By...
sr: _Разврстај према...

en: Associate File
sr: Придружите датотеку

en: Associate Location
sr: Придружите путању

en: Open File/Location
sr: Отворите датотеку/путању

en: You have tried to open an account in the old register while it is open in the new register.
sr: Покушали сте да отворите налог у старом регистру док је он отворен у новом.

note: Define the strings here to avoid typos and make changes easier.
en: Transaction Report
sr: Извештај трансакције

en: This transaction is marked read-only with the comment: '%s'
sr: Ова трансакција је обележена само за читање са напоменом: „%s“

en: A reversing entry has already been created for this transaction.
sr: Обратни унос је већ направљен за ову трансакцију.

note: Translations: The %s is the name of the plugin page
en: Sort %s by...
sr: Разврстај „%s“ према...

en: Checking splits in current register: %u of %u
sr: Проверавам поделе у текућем регистру: %u од %u

en: _Scheduled
sr: _Заказано

en: _New
sr: _Ново

en: Create a new scheduled transaction
sr: Направите нову заказану трансакцију

en: _New 2
sr: _Ново 2

en: Create a new scheduled transaction 2
sr: Направите нову заказану трансакцију 2

en: Edit the selected scheduled transaction
sr: Уредите изабрану заказану трансакцију

en: _Edit 2
sr: _Уреди 2

en: Edit the selected scheduled transaction 2
sr: Уредите изабрану заказану трансакцију 2

en: Delete the selected scheduled transaction
sr: Обришите изабрану заказану трансакцију

en: Transactions
sr: Трансакције

en: Upcoming Transactions
sr: Надолазеће трансакције

note: FIXME: Does this always refer to only one transaction? Or could multiple SXs be deleted as well? Ideally, the number of to-be-deleted SXs should be mentioned here; see dialog-sx-since-last-run.c:807
en: Do you really want to delete this scheduled transaction?
sr: Да ли сигурно желите обрисати ову заказану трансакцију?

en: _General Ledger
sr: _Општа књига

en: Open a general ledger window
sr: Отворите прозор опште књиге

en: Register2 Open GL Account
sr: Регистар 2 отворени ГЛ налог

en: Old St_yle General Ledger
sr: Општа књига старог _стила

en: Open an old style general ledger window
sr: Отворите прозор опште књиге старог стила

en: Open general ledger window
sr: Отворите прозор опште књиге

en: <No information>
sr: <Нема податка>

en: Balancing entry from reconcilation
sr: Салдирам унос из измирења

en: Present:
sr: Садшње:

en: Future:
sr: Будуће:

en: Cleared:
sr: Очишћено:

en: Reconciled:
sr: Измирено:

en: Projected Minimum:
sr: Пројектовани минимум:

en: Shares:
sr: Акције:

en: Current Value:
sr: Тренутна вредност:

en: Account Payable / Receivable Register
sr: Налог отплаћивања / Регистар потраживања

en: The register displayed is for Account Payable or Account Receivable. Changing the entries may cause harm, please use the business options to change the entries.
sr: Приказани регистар је за налог отплаћивања или налог потраживања. Промена ставке може да изазове штету, користите пословне опције за промену ставке.

en: This account register is read-only.
sr: Овај регистар налога је само за читање.

en: This account may not be edited. If you want to edit transactions in this register, please open the account options and turn off the placeholder checkbox.
sr: Овај налог се не може мењати. Ако желите да измените трансакције у овом регистру, отворите опције налога и искључите потврду местодржача.

en: One of the sub-accounts selected may not be edited. If you want to edit transactions in this register, please open the sub-account options and turn off the placeholder checkbox. You may also open an individual account instead of a set of accounts.
sr: Један од изабраних подрачуна се не може мењати. Ако желите да уредите трансакције у овом регистру, отворите опције подрачуна и искључите потврду местодржача. Такође можете отворити један налог уместо скуп налога.

en: Cannot modify or delete this transaction.
sr: Не могу да изменим или да обришем ову трансакцију.

en: The date of this transaction is older than the "Read-Only Threshold" set for this book. This setting can be changed in File -> Properties -> Accounts.
sr: Датум ове трансакције је старији од „Прага само за читање“ подешеног за ову књигу. Можете да измените ов подешавање у изборнику „Датотека → Својства → Налози“.

en: Remove the splits from this transaction?
sr: Да уклоним поделе из ове трансакције?

en: This transaction contains reconciled splits. Modifying it is not a good idea because that will cause your reconciled balance to be off.
sr: Ова трансакција садржи измирене поделе. Њихово мењање није добра замисао зато што ће довести до тога да ваш измирени салдо буде искључен.

en: _Remove Splits
sr: _Уклони поделе

en: This transaction is not associated with a URI.
sr: Ова трансакција није придружена путањи.

en: Delete the split '%s' from the transaction '%s'?
sr: Да обришем поделу „%s“ из трансакције „%s“?

en: You would be deleting a reconciled split! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
sr: Обрисаћете измирену поделу!. Ово није добра замисао зато што ће довести до тога да ваш измирени салдо буде искључен.

en: You cannot delete this split.
sr: Не можете обрисати ову поделу.

en: This is the split anchoring this transaction to the register. You may not delete it from this register window. You may delete the entire transaction from this window, or you may navigate to a register that shows another side of this same transaction and delete the split from that register.
sr: Ово је подела која привезује ову трансакцију у регистар. Не можете да је избришете из овог прозора регистра. Можете обрисати читаву трансакцију из овог прозора, или можете ићи до регистра који показује другу страну ове исте трансакције и избрисати поделу из тог регистра.

en: (no memo)
sr: (нема белешке)

en: (no description)
sr: (нема описа)

en: Delete the current transaction?
sr: Да обришем текућу трансакцију?

en: You would be deleting a transaction with reconciled splits! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
sr: Обрисаћете трансакцију са измиреном поделом!. Ово није добра замисао зато што ће довести до тога да ваш измирени салдо буде искључен.

en: GUID of predefined check format to use
sr: ГУИБ предодређеног записа чека за коришћење

en: This value specifies the predefined check format to use. The number is the guid of a known check format.
sr: Ова вредност наводи предодређени запис чека за коришћење. Број је гуиб познатог чековног записа.

en: Which check position to print
sr: Који положај чека да штампа

en: On preprinted checks containing multiple checks per page, this setting specifies which check position to print. The possible values are 0, 1 and 2, corresponding to the top, middle and bottom checks on the page.
sr: На унапред одштампаним чековима који садрже више чекова по страници, ово подешавање наводи који ће положај чека бити штампан. Могуће вредности су 0, 1 и 2, што одговара чековима на врху, по средини и на дну странице.

en: Number of checks to print on the first page.
sr: Број чекова за штампање на првој страници.

en: Date format to use
sr: Запис датума за коришћење

en: This is the numerical identifier of the predefined date format to use.
sr: Ово је бројни одредник предодређеног записа датума за коришћење.

en: Custom date format
sr: Произвољни облик датума

en: If the date format is set to indicate a custom date format, this value is used as an argument to strftime to produce the date to be printed. It may be any valid strftime string; for more information about this format, read the manual page of strftime by "man 3 strftime".
sr: Ако је запис датума подешен да укаже на произвољни запис датума, ова вредност се користи као аргумент функције „strftime“ за давање датума за штампање. Може да буде било која исправна ниска „strftime“-а; за више података о овом запису, прочитајте страницу упутства „strftime“-а из „man 3 strftime“.

en: Units in which the custom coordinates are expressed
sr: Јединице у којима су изражене произвољне координате

en: Units in which the custom coordinates are expressed (inches, mm, ...).
sr: Јединице у којима су изражене произвољне координате (инчи, mm, ...).

en: Position of payee name
sr: Положај имена приматеља

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the payee line on the check.
sr: Ова вредност садржи X,Y координате за почетак реда приматеља на чеку.

en: Position of date line
sr: Положај реда података

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the date line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
sr: Ова вредност садржи X,Y координате за почетак реда датума на чеку. Координате су од доњег левог угла положаја наведеног чека.

en: Position of check amount in words
sr: Положај износа чека у речима

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the written amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
sr: Ова вредност садржи X,Y координате за почетак реда записаног износа на чеку. Координате су од доњег левог угла положаја наведеног чека.

en: Position of check amount in numbers
sr: Положај износа чека у бројевима

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the numerical amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
sr: Ова вредност садржи X,Y координате за почетак реда бројчаног износа на чеку. Координате су од доњег левог угла положаја наведеног чека.

en: Position of payee address
sr: Положај адресе приматеља

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the payee address line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
sr: Ова вредност садржи X,Y координате за почетак реда адресе примаоца на чеку. Координате су од доњег левог угла положаја наведеног чека.

en: Position of notes line
sr: Положај реда напомена

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the notes line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
sr: Ова вредност садржи X,Y координате за почетак реда напомена на чеку. Координате су од доњег левог угла положаја наведеног чека.

en: Position of memo line
sr: Положај реда белешки

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the memo line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
sr: Ова вредност садржи X,Y координате за почетак реда белешке на чеку. Координате су од доњег левог угла положаја наведеног чека.

en: Offset for complete check
sr: Померај за попуњени чек

en: This value contains the X,Y offset for the complete check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
sr: Ова вредност садржи X,Y померај за попуњени чек. Координате су од доњег левог угла положаја наведеног чека.

en: Rotation angle
sr: Угао окретања

en: Number of degrees to rotate the check.
sr: Број степени за окретање чека.

en: Position of split's amount in numbers
sr: Положај износа поделе у бројевима

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the split's amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
sr: Ова вредност садржи X,Y координате за почетак реда износа поделе на чеку. Координате су од доњег левог угла положаја наведеног чека.

en: Position of split's memo line
sr: Положај реда белешки поделе

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the split's memo line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
sr: Ова вредност садржи X,Y координате за почетак реда белешке поделе на чеку. Координате су од доњег левог угла положаја наведеног чека.

en: Position of split's account line
sr: Положај реда налога поделе

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the split's account line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
sr: Ова вредност садржи X,Y координате за почетак реда налога поделе на чеку. Координате су од доњег левог угла положаја наведеног чека.

en: Print the date format below the date.
sr: Штампаће запис датума испод датума.

en: Each time the date is printed, print the date format immediately below in 8 point type using the characters Y, M, and D.
sr: Савки пут када се исписује датум, исписиваће га одмах испод у 8 тачака користећи знаке Г, М и Д.

en: The default check printing font
sr: Основни словни лик за штампање чека

en: The default font to use when printing checks. This value will be overridden by any font specified in a check description file.
sr: Основни словни лик за коришћење приликом штампања чекова. Ова вредност ће бити поништена било којим словним ликом наведеним у датотеци описа чека.

en: Print '***' before and after text.
sr: Штампаће *** пре и после текста.

en: Show currencies in this dialog
sr: Приказује валуте у овом прозорчету

en: Position of the horizontal pane divider.
sr: Положај поделе водоравног окна.

en: This setting indicates whether to search in all items in the current class, or only in 'active' items in the current class.
sr: Ова поставка показује да ли ће да тражи у свим ставкама у текућем разреду, или само у „радним“ ставкама у текућем разреду.

en: Last pathname used
sr: Последњи коришћени назив путање

en: This field contains the last pathname used by this window. It will be used as the initial filename/pathname the next time this window is opened.
sr: Ово поље садржи последњу путању коју је користио овај прозор. Користиће се као почетни назив_датотеке/назив_путање приликом следећег отварања овог прозора.

en: Position of the vertical pane divider.
sr: Положај поделе усправног окна.

en: Show the new user window
sr: Приказује прозор новог корисника

en: If active, the new user window will be shown. Otherwise it will not be shown.
sr: Ако је изабрано, прозор новог корисника биће приказан. У супротном неће.

en: New hierarchy window on "New File"
sr: Нови прозор хијерархије на „новој датотеци“

en: If active, the "New Hierarchy" window will be shown whenever the "New File" menu item is chosen. Otherwise it will not be shown.
sr: Ако је изабрано, биће приказан прозор „Нова хијерархија“ кад год буде приказана ставка изборника „Нова датотека“. У супротном неће бити приказан.

en: Default to 'new search' if fewer than this number of items is returned
sr: Подразумева „нову претрагу“ ако је добијено мање ставки од овог броја

en: Pre-select cleared transactions
sr: Унапред бира очишћене трансакције

en: If active, all transactions marked as cleared in the register will appear already selected in the reconcile dialog. Otherwise no transactions will be initially selected.
sr: Ако је изабрано, све трансакције означене као очишћене у регистру појавиће се већ изабрне у прозорчету измирења. У супротном ниједна трансакције неће бити изабрана на почетку.

en: Prompt for interest charges
sr: Упит за каматне накнаде

en: Prior to reconciling an account which charges or pays interest, prompt the user to enter a transaction for the interest charge or payment. Currently only enabled for Bank, Credit, Mutual, Asset, Receivable, Payable, and Liability accounts.
sr: Пре измирења рачуна који терети или плаћа камату, затражиће од корисника да унесе трансакцију за накнаду камате или плаћање. Тренутно је укључено једино за налог банке, кредита, инвестиције, добра, потраживања, отплаћивања и дуговања.

en: Prompt for credit card payment
sr: Поставља упит за плаћањем кредитне картице

en: If active, after reconciling a credit card account, prompt the user to enter a credit card payment. Otherwise do not prompt the user for this.
sr: Ако је укључено, након измирења рачуна кредитне картице, затражиће од корисника да унесе плаћање кредитном картицом. У супротном неће.

en: Always reconcile to today
sr: Увек измирује на данас

en: If active, always open the reconcile dialog using today's date for the statement date, regardless of previous reconciliations.
sr: Ако је укључено, увек отвара прозорче измирења користећи данашњи датум за датум изјаве, без обзира на претходна измирења.

en: Run "since last run" dialog when a file is opened.
sr: Покреће прозорче „од последњег покретања“ када се отвори датотека.

en: This setting controls whether the scheduled transactions "since last run" processing is run automatically when a data file is opened. This includes the initial opening of the data file when GnuCash starts. If this setting is active, run the "since last run" process, otherwise it is not run.
sr: Ово подешавање одлучује да ли ће заказане трансакције „од последњег покретања“ обраде бити самостално покренуте приликом отварања датотеке података. Ово укључује почетно отварање датотеке података приликом покретања Гнуовог новчића. Ако је ово подешавање укључено, покреће процес „од последњег покретања“, иначе не.

en: Show "since last run" notification dialog when a file is opened.
sr: Приказује прозорче обавештења „од последњег покретања“ када се отвори датотека.

en: This setting controls whether the scheduled transactions notification-only "since last run" dialog is shown when a data file is opened (if "since last run" processing is enabled on file open). This includes the initial opening of the data file when GnuCash starts. If this setting is active, show the dialog, otherwise it is not shown.
sr: Ово подешавање одређује да ли се прозорче само-обавештења заказаних трансакција „од прошлог покретања“ приказује када се отвори датотека података (ако је обрађивање „од прошлог покретања“ укључено на отвореној датотеци). У ово спада почетно отварање датотеке података када се покреће Гнуово новчић. Ако је ово подешавање укључено, приказује прозорче, у супротном не.

en: Set the "auto create" flag by default
sr: Подешава заставицу „самосталног стварања“ по основи

en: If active, any newly created scheduled transaction will have its 'auto create' flag set active by default. The user can change this flag during transaction creation, or at any later time by editing the scheduled transaction.
sr: Ако је укључено, било која новостворена заказана трансакција ће имати своје подешавање заставице „самосталног стварања“ укљученим по основи. Корисник може изменити ову заставицу током стварања трансакције, или у било које време тако што ће изменити заказану трансакцију.

en: How many days in advance to notify the user.
sr: Колико дана унапред да обавести корисника.

en: Set the "notify" flag by default
sr: Подешава заставицу „обавештавања“ по основи

en: If active, any newly created scheduled transaction will have its 'notify' flag set by default. The user can change this flag during transaction creation, or at any later time by editing the scheduled transaction. This setting only has meaning if the create-auto setting is active.
sr: Ако је укључено, свака новонаправљена заказана трансакција ће имати своју заставицу „notify“ (обавести) подешену по основи. Корисник може изменити ову заставицу током стварања трансакције, или у било које време тако што ће изменити заказану трансакцију. Ово подешавање има смисла само ако је укључено подешавање „create-auto“ (направи-сам).

en: How many days in advance to remind the user.
sr: Колико дана унапред да потсети корисника.

en: The next tip to show.
sr: Следећи савет за приказивање.

en: Show "Tip Of The Day" at GnuCash start
sr: Приказује „савет дана“ по покретању Гнуовог новчића

en: Enables the "Tip Of The Day" when GnuCash starts up. If active, the dialog will be shown. Otherwise it will not be shown.
sr: Укључује „Савет дана“ када се покрене Гнуов новчић. Ако је укључено, прозорче ће бити приказано. У супротном неће.

en: Save window sizes and locations
sr: Чува величине и положаје прозора

en: If active, the size and location of each dialog window will be saved when it is closed. The sizes and locations of content windows will be remembered when you quit GnuCash. Otherwise the sizes will not be saved.
sr: Ако је укључено, величина и положај сваког прозорчета биће сачувани када се затвори. Величине и положаји текућих прозора биће запамћени када изађете из Гнуовог новчића. У супротном величине неће бити сачуване.

en: Character to use as separator between account names
sr: Знак за раздвајање назива налога

en: This setting determines the character that will be used between components of an account name. Possible values are any single non-alphanumeric unicode character, or any of the following strings: "colon" "slash", "backslash", "dash" and "period".
sr: Ово подешавање одређује знак који ће се користити између састојака назива налога. Могуће вредности су сваки знак осим слова и бројева, или која шта од следећих ниски: „colon“ (двотачка), „slash“ (коса црта), „backslash“ (контра коса црта), „dash“ (црта) и „period“ (тачка).

en: Compress the data file
sr: Сажима датотеке података

en: Enables file compression when writing the data file.
sr: Укључује сажимање датотеке приликом писања датотеке података.

en: Show auto-save explanation
sr: Приказује објашњење само-чувања

en: If active, GnuCash shows an explanation of the auto-save feature the first time that feature is started. Otherwise no extra explanation is shown.
sr: Ако је укључено, Гнуов новчић показује објашњење функције самосталног чувања приликом првог покретања те функције. У супротном не приказује додатна објашњења.

en: Auto-save time interval
sr: Време самосталног чувања

en: The number of minutes until saving of the data file to harddisk will be started automatically. If zero, no saving will be started automatically.
sr: Након колико минута ће чување датотеке података самостално почети. Ако је нула, никакво чување неће бити започето.

en: Enable timeout on "Save changes on closing" question
sr: Укључи истек времена за питање „Сачувај измене при затварању“

en: If enabled, the "Save changes on closing" question will only wait a limited number of seconds for an answer. If the user didn't answer within that time, the changes will be saved automatically and the question window closed.
sr: Ако је укључено, питање „Сачувај измене при затварању“ ће чекати само ограничени број секунди на одговор. Ако корисник не одговори у том времену, измене ће бити самостално сачуване а прозор питања затворен.

en: Time to wait for answer
sr: Време чекања на одговор

en: The number of seconds to wait before the question window will be closed and the changes saved automatically.
sr: Број секунди за чекање пре него што се прозор питања затвори а измене се самостално сачувају.

en: Display negative amounts in red
sr: Приказује негативне износе црвеном бојом

en: Automatically insert a decimal point
sr: Самостално умеће децимални зарез

en: If active, GnuCash will automatically insert a decimal point into values that are entered without one. Otherwise GnuCash will not modify entered numbers.
sr: Ако је укључено, Гнуов новчић ће сам убацити децимални зарез у вредностима које су унешене без истог. У супротном неће изменити унете бројеве.

en: Number of automatic decimal places
sr: Број самосталних децималних места

en: This field specifies the number of automatic decimal places that will be filled in.
sr: Ово поље одређује број самосталних децималних места која ће бити попуњена.

en: Tool to migrate preferences from old backend (CGonf) to new one (GSettings) has run successfully.
sr: Алат за пребацивање поставки из старог позадинца (CGonf) у нови (GSettings) је успешно одрадио.

en: GnuCash switched to another backend to store user preferences between 2.4 and 2.6. To smooth the transition, most preferences will be migrated the first time a 2.6 version of GnuCash is run. This migration should only run once. This preference keeps track whether or not this migration tool has run successfully.
sr: Гнуов новчић се пребацио на другог позадинца за чување корисничких подешавања између издања 2.4 и 2.6. За безболнији прелазак, већина поставки биће пресељена приликом првог покретања издања 2.6 Гнуовог новчића. Ово премештање треба да одради само једном. Ова поставка води рачуна о томе да ли је овај алат за пребацивање успешно одрадио.

en: Do not create log/backup files.
sr: Неће правити датотеке дневника/резерве.

en: This setting specifies what to do with old log/backups files. "forever" means keep all old files. "never" means no old log/backup files are kept. Each time you save, older versions of the file are removed. "days" means keep old files for a number of days. How many days is defined in key 'retain-days'
sr: Ово подешавање одређује шта ће да се ради са старим датотекама дневника/резерви. „forever“ (заувек) значи задржавање свих старих датотека. „never“ (никада) значи да ниједна стара датотека дневника/резерве неће бити задржана. Сваки пут када сачувате, стара издања датотеке се уклањају. „days“ (дани) значи задржавање старих датотека за одређени број дана. Број дана се одређује у кључу „retain-days“ (дани-задржавања).

en: Delete old log/backup files after this many days (0 = never).
sr: Обрисаће старе датотеке дневника/резерве након оволико дана (0 = никада).

en: Do not delete log/backup files.
sr: Неће обрисати датотеке дневника/резерве.

en: Delete old log/backup files after this many days (0 = never)
sr: Обрисаће старе датотеке дневника/резерве након оволико дана (0 = никада)

en: This setting specifies the number of days after which old log/backup files will be deleted (0 = never).
sr: Ова опција одређује број дана после којег ће стари лог / бацкуп филес бити обрисани (0 = никада).

en: Don't sign reverse any accounts.
sr: Неће променити знак ниједног рачуна.

en: This setting allows certain accounts to have their balances reversed in sign from positive to negative, or vice versa. The setting "income-expense" is for users who like to see negative expenses and positive income. The setting of "credit" is for users who want to see balances reflect the debit/credit status of the account. The setting "none" doesn't reverse the sign on any balances.
sr: Ово подешавање омогућава одређеним рачунима да могу да промене знак својих салда из позитивног у негативно, или обрнуто. Подешавање „income-expense“ (приход-расход) је за кориснике који воле да виде негативне расходе а позитвне приходе. Подешавање „credit“ (кредит) је за кориснике који желе да виде да салда одражавају стања дуга/кредита рачуна. Подешавање „none“ (ништа) не преокреће знак ни у једном од салда.

en: Sign reverse balances on the following: Credit Card, Payable, Liability, Equity, and Income.
sr: Означиће салда супротним знаком на кредитним картицама, отплаћивањима, дуговањима, акцијама и приходима.

en: Sign reverse balances on income and expense accounts.
sr: Означиће салда супротним знаком на налозима прихода и расхода.

en: Use account colors in the account hierarchy
sr: Користи боје налога у хијерархији налога

en: If active the account hierarchy will colorize the account using the account's custom color if set. This can serve as a visual aid to quickly identify accounts.
sr: Ако је укључено хијерархија рачуна ће обојити рачун прилагођеном бојом рачуна ако је подешена. То може послужити као визуелна помоћ за брзо препознавање рачуна.

en: Use account colors in the tabs of open account registers
sr: Користи боје налога у језичцима регистара отворених налога

en: If active the account register tabs will be colored using the account's custom color if set. This can serve as a visual aid to quickly identify accounts.
sr: Ако је укључено језичци регистра рачуна ће бити обојени прилагођеном бојом рачуна ако је подешена. То може послужити као визуелна помоћ за брзо препознавање рачуна.

en: Use formal account labels
sr: Користи званичне натписе налога

en: If active, formal accounting labels "Credit" and "Debit" will be used when designating fields on screen. Otherwise, informal labels such as Increase/Decrease, "Funds In"/"Funds Out", etc. will be used.
sr: Ако је изабрано, приликом приказивања поља на екрану користиће се званични натписи рачуноводства „Кредит“ и „Дуг“. У супротном, користиће се незванични натписи као што су Повећање/Умањење, „Улазна средства“/„Излазна средства“ итд.

en: Show close buttons on notebook tabs
sr: Приказује дугмад затварања на језичцима бележнице

en: If active, a "close" button will be displayed on any notebook tab that may be closed. Otherwise, no such button will be shown on the tab. Regardless of this setting, pages can always be closed via the "close" menu item or the "close" button on toolbar.
sr: Ако је изабрано, дугме „затвори“ биће приказано на сваком језичку књижице који се може затворити. У супротном, такво дугме неће бити приказано на језичку. Без обзира на ово подешавање, странице могу увек бити затворене путем ставке изборника за затварање или одговарајућим дугметом на траци алата.

en: Width of notebook tabs
sr: Ширина језичака бележнице

en: This key specifies the maximum width of notebook tabs. If the text in the tab is longer than this value (the test is approximate) then the tab label will have the middle cut and replaced with an ellipsis.
sr: Овај кључ одређује највећу ширину језичака књижице. Ако је текст у картици дужи од ове вредности (тест је приближан) онда ће натпис бити одрезан по средини и замењен елипсом.

en: Use the system locale currency for all newly created accounts.
sr: Користите валуту системског језика за све новонаправљене налоге.

en: This setting controls the source of the default currency for new accounts. If set to "locale" then GnuCash will retrieve the default currency from the user's locale setting. If set to "other", GnuCash will use the setting specified by the currency-other key.
sr: Ово подешавање управља извором основне валуте за нове рачуне. Ако је подешено на „locale“ (језик) онда ће Гнуов новчић преузети основну валуту из подешавања језика корисника. Ако је подешено на „other“ (друго), Гнуов новчић ће користити подешавање наведено у кључу „currency-other“ (валута-друга).

en: Use the specified currency for all newly created accounts.
sr: Користите наведену валуту за све новонаправљене налоге.

en: Default currency for new accounts
sr: Основна валута за нове налоге

en: This setting specifies the default currency used for new accounts if the currency-choice setting is set to "other". This field must contain the three letter ISO 4217 code for a currency (e.g. USD, GBP, RUB).
sr: Ово подешавање наводи основну валуту за нове рачуне ако је подешавање „currency-choice“ (избор-валуте) подешено на „other“ (друга). Ово поље мора да садржи три слова ИСО 4217 кода за валуту (нпр. USD, GBP, RUB).

en: Use 24 hour time format
sr: Користи 24-часовни запис времена

en: If active, use a 24 hour time format. Otherwise use a 12 hour time format.
sr: Ако је изабрано, користиће запис времена од 24 часова. У супротном користиће запис времена од 12 часова.

en: Date format choice
sr: Избор записа датума

en: This setting chooses the way dates are displayed in GnuCash. Possible values for this setting are "locale" to use the system locale setting, "ce" for Continental Europe style dates, "iso" for ISO 8601 standard dates , "uk" for United Kingdom style dates, and "us" for United States style dates.
sr: Ово подешавање бира начин за приказивање датума у Гнуовом новчићу. Могуће вредности за ово подешавање су „locale“ (језик) за коришћење подешавања језика система, „ce“ за датуме континенталне Европе, „iso“ за датуме ИСО 8601 стандарда, „uk“ за датуме Велике Британије, и „us“ за датуме Сједињених Америчких Држава.

en: In the current calendar year
sr: У текућој календарској години

en: When a date is entered without year it can be completed so that it will be within the current calendar year or close to the current date based on a sliding window starting a set number of months backwards in time.
sr: Када се датум унесе без године може бити довршен тако да буде у оквиру текуће календарске године или близу текућег датума на основу клизног прозора почевши одређени број месеци уназад.

en: In a sliding 12-month window starting a configurable number of months before the current month
sr: У клизном 12-месечном прозору започиње прилагодљив број месеци пре текућег месеца

en: Maximum number of months to go back.
sr: Највећи број месеци за враћање.

en: Dates will be completed so that they are close to the current date. Enter the maximum number of months to go backwards in time when completing dates.
sr: Датуми ће бити довршени тако да буду близу текућем датуму. Унесите највећи број месеци за уназад приликом довршавања датума.

en: Show splash screen
sr: Приказује уводни екран

en: If active, a splash screen will be shown at startup. Otherwise no splash screen will be shown.
sr: Ако је изабрано, биће приказан поздравни екран при покретању. У супротном неће.

en: Display the notebook tabs at the top of the window.
sr: Приказује језичке бележнице на врху прозора.

en: This setting determines the edge at which the tabs for switching pages in notebooks are drawn. Possible values are "top", "left", "bottom" and "right". It defaults to "top".
sr: Ово подешавање одређује ивицу на којој се језичци за пребацивање страница у књижицама цртају. Могуће вредности су „top“ (горе), „left“ (лево), „bottom“ (доле) и „right“ (десно). Основно је „top“.

en: Display the notebook tabs at the bottom of the window.
sr: Приказује језичке бележнице на дну прозора.

en: Display the notebook tabs at the left of the window.
sr: Приказује језичке бележнице на левој страни прозора.

en: Display the notebook tabs at the right of the window.
sr: Приказује језичке бележнице на десној страни прозора.

en: Display the summary bar at the top of the page.
sr: Приказује траку сажетка на врху странице.

en: This setting determines the edge at which the summary bar for various pages is drawn. Possible values are "top" and "bottom". It defaults to "bottom".
sr: Овo podeèavawe одређује ивицу на којој се исцртава трака сажетка за разне странице. Могуће вредности су „top“ (горе) и „bottom“ (доле). Основно је „bottom“.

en: Display the summary bar at the bottom of the page.
sr: Приказује траку сажетка на дну странице.

en: Closing a tab moves to the most recently visited tab.
sr: Затварањем језичка се премешта на најскорији посећени језичак.

en: If active, closing a tab moves to the most recently visited tab. Otherwise closing a tab moves one tab to the left.
sr: Ако активни, затварање картицу помера на последњи посетили картици. У супротном затварање картицу померање једну картицу са леве стране.

en: Set book option on new files to use split "action" field for "Num" field on registers/reports
sr: Подеси опцију књиге за нове датотеке да користе поље поделе „action“ за поље „Num“ за регистре/извештаје

en: If selected, the default book option for new files is set so that the 'Num' cell on registers shows/updates the split 'action' field and the transaction 'num' field is shown on the second line in double line mode (and is not visible in single line mode). Otherwise, the default book option for new files is set so that the 'Num' cell on registers shows/updates the transaction 'num' field.
sr: Ако је изабрано, основна опција књиге за нове датотеке је подешена тако да поље „Num“ за регистре показује/ажурира поље поделе „action“ и поље трансакције „num“ се приказује у другом реду у режиму два реда (а није видљиво у режиму једног реда). У супротном, основна опција књиге за нове датотеке је подешена тако да поље „Num“ за регистре показује/ажурира поље трансакције „num“.

en: Color the register as specified by the system theme
sr: Боји регистар као што је наведено системском темом

en: If active, the register will be colored as specified by the system theme. This can be overridden to provide custom colors by editing the gtkrc file in the users home directory. Otherwise the standard register colors will be used that GnuCash has always used.
sr: Ако је изабрано, регистар ће бити обојен као што је наведено темом система. Ово може бити превазиђено да би се обезбедиле произвољне боје уређивањем гткрц датотеке у корисниковој личној фацикли. У супротном стандардне боје регистра биће коришћене које је Гнуов новчић увек користио.

en: "Enter" key moves to bottom of register
sr: Тастер „Унеси“ премешта на дно регистра

en: If active, pressing the enter key will move to the bottom of the register. Otherwise pressing the enter key will move to the next transaction line.
sr: Ако је укључено, притисак на тастер уноса преместиће се на дно регистра. У супротном притисак на исти прећи ће на следећи ред трансакције.

en: Automatically raise the list of accounts or actions during input
sr: Сам издиже списак налога или радњи за време уноса

en: Move to Transfer field when memorised transaction auto filled
sr: Премешта у поље преноса када је меморисана трансакција самостално попуњена

en: If active then after a memorised transaction is automatically filled in the cursor will move to the Transfer field. If not active then it skips to the value field.
sr: Ако је изабрано онда ће након самостално попуњене меморисане трансакције курсор прећи у поље преноса. Ако није укључено онда прескаче у поље вредности.

en: Create a new window for each new register
sr: Прави нови прозор за сваки нови регистар

en: If active, each new register will be opened in a new window. Otherwise each new register will be opened as a tab in the main window.
sr: Ако је изабрано, сваки нови регистар биће отворен у новом прозору. У супротном сваки нови регистар биће отворен као језичак у главном прозору.

en: Color all lines of a transaction the same
sr: Боји истом бојом све линије трансакције

en: If active all lines that make up a single transaction will use the same color for their background. Otherwise the background colors are alternated on each line.
sr: Ако је изабрано све линије које чине једну трансакцију користиће исту боју за позадину. У супротном боје позадине се наизменично смењују.

en: Show horizontal borders in a register
sr: Приказује водоравне границе у регистру

en: Show horizontal borders between rows in a register. If active the border between cells will be indicated with a heavy line. Otherwise the border between cells will not be marked.
sr: Показује водоравне границе између редова у регистру. Ако је укључено граница између поља биће назначена дебелом линијом. У супротном граница између поља неће бити означена.

en: Show vertical borders in a register
sr: Приказује усправне границе у регистру

en: Show vertical borders between columns in a register. If active the border between cells will be indicated with a heavy line. Otherwise the border between cells will not be marked.
sr: Показује усправне границе између колона у регистру. Ако је укључено граница између поља биће назначена дебелом линијом. У супротном граница између поља неће бити означена.

en: Show all transactions on one line. (Two in double line mode.)
sr: Прикажите све трансакције у једном реду. (У два у режиму двоструког реда.)

en: This field specifies the default view style when opening a new register window. Possible values are "ledger", "auto-ledger" and "journal". The "ledger" setting says to show each transaction on one or two lines. The "auto-ledger" setting does the same, but also expands only the current transaction to show all splits. The "journal" setting shows all transactions in expanded form.
sr: Ово поље наводи основни стил прегледа приликом отварања прозора новог регистра. Могуће вредности су „ledger“, „auto-ledger“ и „journal“. Подешавање „ledger“ показује сваку трансакцију у једном или у два реда. Подешавање „auto-ledger“ ради исто, али такође шири само текућу трансакцију да прикаже све поделе. Подешавање „journal“ показује све трансакције у раширеном облику.

en: Automatically expand the current transaction to show all splits. All other transactions are shown on one line. (Two in double line mode.)
sr: Самостално шири текућу трансакцију да прикаже све поделе. Све друге трансакције се приказују у једном реду. (Две у режиму двоструког реда.)

en: All transactions are expanded to show all splits.
sr: Све трансакције су раширене како би приказале све поделе.

en: Show two lines of information for each transaction in a register. This is the default setting for when a register is first opened. The setting can be changed at any time via the "View-&gt;Double Line" menu item.
sr: Приказује два реда података за сваку трансакцију у регистру. Ово је основно подешавање за прво отварање регистра. Подешавање може бити измењено у било које време преко ставке „Преглед → Два реда“ у изборнику.

en: Only display leaf account names.
sr: Приказује само називе налога листа.

en: Show only the names of the leaf accounts in the register and in the account selection popup. The default behaviour is to display the full name, including the path in the account tree. Activating this option implies that you use unique leaf names.
sr: Приказује само називе налога листа у регистру и у облачићу избора налога. Уобичајено понашање је да прикаже пуни назив, укључујући и путању у стаблу налога. Бирање ове опције подразумева да користите јединствене називе листова.

en: Show the entered and reconcile dates
sr: Приказује датуме уноса и измирења

en: Show the date when the transaction was entered below the posted date and reconciled date on split row.
sr: Приказује датум уношења трансакције испод датума објављивања и датума измирења у реду поделе.

en: Show entered and reconciled dates on selection
sr: Приказује датуме уноса и измирења у избору

en: Show the entered date and reconciled date on transaction selection.
sr: Приказује датум уноса и датум измирења у избору трансакције.

en: Show the calendar buttons
sr: Приказује дугмиће календара

en: Show the calendar buttons Cancel, Today and Select.
sr: Приказује дугмад календара „Одустани“, „Данас“ и „Изабери“.

en: Move the selection to the blank split on expand
sr: Премешта избор на празну поделу приликом ширења

en: This will move the selection to the blank split when the transaction is expanded.
sr: Ово ће преместити избор на празну поделу када се рашири трансакција.

en: Number of transactions to show in a register.
sr: Број трансакција за приказивање у регистру.

en: Show this many transactions in a register. A value of zero means show all transactions.
sr: Број трансакција за приказивање у регистру. Нула значи да ће приказати све трансакције.

en: Number of characters for auto complete.
sr: Број знакова за самодовршавање.

en: This sets the number of characters before auto complete starts for description, notes and memo fields.
sr: Ово подешава број знакова након којих почиње самодовршавање за поља описа, напомена и белешки.

en: Create a new window for each new report
sr: Прави нови прозор за сваки нови извештај

en: If active, each new report will be opened in its own window. Otherwise new reports will be opened as tabs in the main window.
sr: Ако је изабрано, сваки нови извештај биће отворен у новом прозору. У супротном сваки нови извештај биће отворен као језичак у главном прозору.

en: Use the system locale currency for all newly created reports.
sr: Користите валуту системског језика за све новонаправљене извештаје.

en: This setting controls the default currency used for reports. If set to "locale" then GnuCash will retrieve the default currency from the user's locale setting. If set to "other", GnuCash will use the setting specified by the currency-other key.
sr: Ово подешавање управља основном валутом за извештаје. Ако је подешено на „locale“ (језик) онда ће Гнуов новчић преузети основну валуту из подешавања језика корисника. Ако је подешено на „other“ (друго), Гнуов новчић ће користити подешавање наведено у кључу „currency-other“ (валута-друга).

en: Use the specified currency for all newly created reports.
sr: Користите наведену валуту за све новонаправљене извештаје.

en: Default currency for new reports
sr: Основна валута за нове извештаје

en: Zoom factor to use by default for reports.
sr: Чинилац увеличавања по основи за извештаје.

en: On high resolution screens reports tend to be hard to read. This option allows you to scale reports up by the set factor. For example setting this to 2.0 will display reports at twice their typical size.
sr: На екранима високе резолуције читање извештаја постаје отежано. Ова опција вам омогућава да промените размеру извештаја према чиниоцу подешавања. На пример постављање на 2.0 приказаће извештаје у величини два пута већој од уобичајене.

en: PDF export file name format
sr: Запис назива датотеке ПДФ извоза

en: This setting chooses the file name for PDF export. This is a sprintf(3) string with three arguments: "%1$s" is the report name such as "Invoice". "%2$s" is the number of the report, which for an invoice report is the invoice number. "%3$s" is the date of the report, formatted according to the filename-date-format setting. (Note: Any characters that are not allowed in filenames, such as '/', will be replaced with underscores '_' in the resulting file name.)
sr: Ова поставка бира назив датотеке за ПДФ извоз. Ово је „sprintf(3)“ ниска са три аргумента: „%1$s“ је назив извештаја као што је „Фактура“. „%2$s“ је број извештаја, који је за извештај фактуре број фактуре. „%3$s“ је датум извештаја, према поставци „назив_датотеке-датум-запис“. (Напомена: сваки знак који није дозвољен у називу датотеке, као што је /, биће замењен доњом цртом _ у добијеном називу датотеке.)

en: PDF export file name date format choice
sr: Избор записа датума назива датотеке ПДФ извоза

en: This setting chooses the way dates are used in the filename of PDF export. Possible values for this setting are "locale" to use the system locale setting, "ce" for Continental Europe style dates, "iso" for ISO 8601 standard dates , "uk" for United Kingdom style dates, and "us" for United States style dates.
sr: Ово подешавање бира начин за коришћење датума у називу датотеке ПДФ извоза. Могуће вредности за ово подешавање су „locale“ (језик) за коришћење подешавања језика система, „ce“ за датуме континенталне Европе, „iso“ за датуме ИСО 8601 стандарда, „uk“ за датуме Велике Британије, и „us“ за датуме Сједињених Америчких Држава.

en: Allow file incompatibility with older versions.
sr: Допушта несагласност датотека са старијим издањима.

en: If active, gnucash will be allowed to intentionally break file compatibility with older versions, so that a data file saved in this version cannot be read by an older version again. Otherwise gnucash will write data files only in formats that can be read by older versions as well.
sr: Ако је укључено, Гнуовом новчићу биће допуштено да намерно оштети сагласност датотеке са старијим издањима, тако да датотека података сачувана у овом издању не може бити прочитана старијим издањем. У супротном записаће датотеке података само у записима који могу бити прочитани и старијим издањима.

en: Show a grand total of all accounts converted to the default report currency
sr: Приказује велики збир свих налога претворених у основну валуту извештаја

en: Show non currency commodities
sr: Приказује не валутну робу

en: If active, non currency commodities (stocks) will be shown. Otherwise they will be hidden.
sr: Ако је изабрано, не валутне робе (залихе) биће приказане. У супротном биће скривене.

en: Use relative profit/loss starting date
sr: Користи релативни датум почетка зараде/губитка

en: This setting controls the type of starting date used in profit/loss calculations. If set to "absolute" then GnuCash will retrieve the starting date specified by the start-date key. If set to anything else, GnuCash will retrieve the starting date specified by the start-period key.
sr: Ова поставка управља врстом почетног датума који се користи у израчунавањима зараде/губитка. Ако је постављено на „absolute“ онда ће Гнуов новчић преузети почетни датум наведен кључем почетног датума (start-date). Ако је постављено на било шта друго, Гнуов новчић ће преузети почетни датум наведен кључем почетног раздобља (start-period).

en: Use absolute profit/loss starting date
sr: Користи апсолутни датум почетка зараде/губитка

en: Starting date (in seconds from Jan 1, 1970)
sr: Почетни датум (у секундама од 1. јануара 1970.)

en: This setting controls the starting date set in profit/loss calculations if the start-choice setting is set to "absolute". This field should contain a date as represented in seconds from January 1st, 1970.
sr: Ова поставка управља подешавањем почетног датума у израчунавањима зараде/губитка ако је подешавање избора почетка постављено на „absolute“. Ово поље треба да садржи датум као што је представљен у секундама од 1. јануара 1970. године.

en: Starting time period identifier
sr: Одредник раздобља почетног времена

en: This setting controls the starting date set in profit/loss calculations if the start-choice setting is set to anything other than "absolute". This field should contain a value between 0 and 8.
sr: Ова поставка управља подешавањем почетног датума у израчунавањима зараде/губитка ако је подешавање избора почетка постављено на било шта друго осим на „absolute“. Ово поље треба да садржи вредност између 0 и 8.

en: Use relative profit/loss ending date
sr: Користи релативни датум завршетка зараде/губитка

en: This setting controls the type of ending date used in profit/loss calculations. If set to "absolute" then GnuCash will retrieve the ending date specified by the end-date key. If set to anything else, GnuCash will retrieve the ending date specified by the end-period key.
sr: Ова поставка управља врстом завршног датума који се користи у израчунавањима зараде/губитка. Ако је постављено на „absolute“ онда ће Гнуов новчић преузети завршни датум наведен кључем завршног датума (end-date). Ако је постављено на било шта друго, Гнуов новчић ће преузети завршни датум наведен кључем завршног раздобља (end-period).

en: Use absolute profit/loss ending date
sr: Користи апсолутни датум завршетка зараде/губитка

en: Ending date (in seconds from Jan 1, 1970)
sr: Крајњи датум (у секундама од 1. јануара 1970.)

en: This setting controls the ending date set in profit/loss calculations if the end-choice setting is set to "absolute". This field should contain a date as represented in seconds from January 1st, 1970.
sr: Ова поставка управља подешавањем завршног датума у израчунавањима зараде/губитка ако је подешавање избора завршетка постављено на „absolute“. Ово поље треба да садржи датум као што је представљен у секундама од 1. јануара 1970. године.

en: Ending time period identifier
sr: Одредник раздобља крајњег времена

en: This setting controls the ending date set in profit/loss calculations if the end-choice setting is set to anything other than "absolute". This field should contain a value between 0 and 8.
sr: Ова поставка управља подешавањем завршног датума у израчунавањима зараде/губитка ако је подешавање избора завршетка постављено на било шта друго осим на „absolute“. Ово поље треба да садржи вредност између 0 и 8.

en: Display this column
sr: Приказује ову колону

en: This setting controls whether the given column will be visible in the view. TRUE means visible, FALSE means hidden.
sr: Ово подешавање управља да ли ће дата колона бити видљива у прегледу. „TRUE“ (изабрано) значи видљива, „FALSE“ (поништено) значи скривена.

en: Width of this column
sr: Ширина ове колоне

en: This setting stores the width of the given column in pixels.
sr: Ово подешавање чува ширину дате колоне у тачкицама.

en: This assistant will help you setup and use accounting periods. 
     
    Danger: this feature does not work correctly at this time; it is still under development. It will probably damage your data in such a way that it cannot be repaired!
sr: Овај помоћник ће вам помоћи да подесите и да користите раздобља обрачуна.
     
    Опасно: ова функција не ради добро у овом тренутку; још увек је у фази развоја. Највероватније ће оштетити ваше податке на такав начин тако да их не можете поправити!

en: Setup Account Period
sr: Подесите раздобље налога

en: 
    Select an accounting period and the closing date which must not be in the future and is greater than the closing date of the previous book.
    
    Books will be closed at midnight on the selected date.
sr: 
    Изаберите раздобље обрачуна и датум затварања који не сме бити у будућности и већи од дана затварања претходне књиге.
    
    Књиге ће бити затворене у поноћ изабраног датума.

en: Book Closing Dates
sr: Датуми затварања књиге

en: Title:
sr: Наслов:

en: Notes:
sr: Белешке:

en: Close Book
sr: Затворите књигу

en: Account Period Finish
sr: Крај раздобља налога

en: Press 'Close' to Exit.
sr: Притисните „Затвори“ да изађете.

en: Summary Page
sr: Страница сажетка

en: This assistant will help you create a set of GnuCash accounts for your assets (such as investments, checking or savings accounts), liabilities (such as loans) and different kinds of income and expenses you might have.
    
    Click 'Cancel'  if you do not wish to create any new accounts now.
sr: Овај помоћник ће вам помоћи да направите скуп налога Гнуовог новчића за ваша добра (као што су налози улагања, провере или штедње), дуговања (као што су зајмови) и разне врсте прихода и расхода које можете имати.
    
    Притисните на „Одустани“ ако не желите сада да направите никакве нове налоге.

en: New Account Hierarchy Setup
sr: Подешавање хијерархије новог налога

en: 
    Please choose the currency to use for new accounts.
sr: 
    Изаберите валуту за нове налоге.

en: Choose Currency
sr: Изаберите валуту

en: 
    Select categories that correspond to the ways that you will use GnuCash. Each category you select will cause several accounts to be created. Select the categories that are relevant to you. You can always create additional accounts by hand later.
sr: 
    Изаберите категорије које одговарају начинима на које ћете користити Гнуов новчић. Свака категорија коју изаберете довешће до стварања неколико налога. Изаберите категорије које су вам битне. Касније можете увек ручно направити додатне налоге.

en: <b>Categories</b>
sr: <b>Категорије</b>

en: _Select All
sr: Изабери _све

en: C_lear All
sr: Очисти _све

en: <b>Category Description</b>
sr: <b>Опис категорије</b>

en: Choose accounts to create
sr: Изаберите налоге за стварање

en: 
    If you would like to change an account's name, click on the row containing the account, then click on the account name and change it.
    
    Some accounts are marked as "Placeholder". Placeholder accounts are used to create a hierarchy of accounts and normally do not have transactions or opening balances. If you would like an account to be a placeholder account, click the checkbox for that account.
    
    If you would like an account to have an opening balance, click on the row containing the account, then click on the opening balance field and enter the starting balance.
    
    Note: all accounts except Equity and placeholder accounts may have an opening balance.
sr: 
    Ако желите да промените назив неког налога, притисните на ред који садржи налог, а затим притисните на назив налога и измените га.
    
    Неки налози су означени као „Местодржачи“. Налози местодржачи се користе за стварање хијерархије налога и нормално немају трансакције или почетна стања. Ако желите да неки налог буде местодржач, притисните на квадратић за тај налог.
    Ако желите да налог има почетно стање, притисните на ред који садржи налог, а затим притисните на поље почетног стања и унесите почетно стање.
    
    Напомена: сви налози осим налога акција и местодржача могу имати почетно стање.

en: Setup selected accounts
sr: Подесите изабране налоге

en: Press `Apply' to create your new accounts. You will then be able to save them to a file or database.
    
    Press `Back' to review your selections.
    
    Press `Cancel' to close this dialog without creating any new accounts.
sr: Притисните „Примени“ да направите ваше нове налоге. Након тога ћете бити у могућности да их сачувате у датотеци или бази података.
    
    Притисните „Назад“ да прегледате ваше изборе.
    
    Притисните „Одустани“ да затворите ово прозорче без стварања нових налога.

en: Finish Account Setup
sr: Завршите подешавање налога

en: This is a step-by-step method for creating a loan repayment within GnuCash. In this assistant, you can input the details of your loan and its repayment along with the details of its payback. Using that information, the appropriate Scheduled Transactions will be created.
    
    If you make a mistake or want to make changes later, you can edit the created Scheduled Transactions directly.
sr: Ово је метод корак-по-корак за стварање отплаћивања зајма у Гнуовом новчићу. У овом помоћнику, можете унети податке о вашем зајму и његовом отплаћивању уз појединости његовог плаћања. Употребом тих података, биће направљене одговарајуће заказане трансакције.
    
    Ако погрешите или касније желите да унесете измене, можете непосредно да измените створене заказане трансакције.

en: Loan / Mortgage Repayment Setup
sr: Подешавање отплаћивања зајма / хипотеке

en: Enter the Loan Details, as a minimum enter a valid Loan Account and Amount.
sr: Унесите појединости зајма, као најмање унесите исправан налог зајма и износ.

en: Interest Rate:
sr: Каматна стопа:

en: Start Date:
sr: Датум почетка:

en: Length:
sr: Трајање:

en: Amount:
sr: Износ:

en: Loan Account:
sr: Налог зајма:

en: Enter the number of months still to be paid off. This determines both the remaining principle and the duration of the scheduled transaction.
sr: Упишите број месеци који још требају бити исплаћени. Ово одређује и преосталу главницу и трајање заказане трансакције.

en: Enter the annual interest rate in percent. Accepts values from 0.001 - 100. The Mortgage Assistant does not support zero-interest loans.
sr: Унесите годишњу каматну стопу у процентима. Прихвата вредности од 0.001 до 100. Помоћник хипотеке не подржава зајмове са нултном каматом.

en: Type:
sr: Врста:

en: Months Remaining:
sr: Преостали месеци:

en: Interest Rate Change Frequency
sr: Учесталост промене каматне стопе

en: Loan Details
sr: Појединости о зајму

en: 
    Do you utilise an escrow account, if so an account must be specified...
sr: 
    Да ли користите налог залога, ако је тако онда налог мора бити наведен...

en: ... utilize an escrow account for payments?
sr: ... користим налог залога за плаћања?

en: Escrow Account:
sr: Налог залога:

en: Loan Repayment Options
sr: Опције отплаћивања зајма

en: 
    All accounts must have valid entries to continue.
sr: 
    Да наставите сви налози морају имати исправне уносе.

en: Payment From:
sr: Ко плаћа:

en: Principal To:
sr: Главница на:

en: Name:
sr: Назив:

en: Interest To:
sr: Каматна на:

en: Repayment Frequency
sr: Учесталост отплаћивања

en: Loan Repayment
sr: Отплаћивање зајма

en: 
    All enabled option pages must contain valid entries to continue.
sr: 
    Да наставите, све укључене странице опција морају садржати исправне уносе.

en: Payment To (Escrow):
sr: Уплаћује у (зајам):

en: Payment From (Escrow):
sr: Исплаћује из (зајам):

en: Payment To:
sr: Коме се плаћа:

en: Specify Source Account
sr: Наведите изворни налог

en: Use Escrow Account
sr: Користите налог залога

en: Part of Payment Transaction
sr: Део трансакције плаћања

en: Other
sr: Друго

en: Payment Frequency
sr: Учесталост плаћања

en: Previous Option
sr: Претходна опција

en: Next Option
sr: Следећа опција

en: Loan Payment
sr: Плаћање зајма

en: 
    Review the details below and if correct press Apply to create the schedule.
sr: 
    Прегледајте појединости испод и ако су тачне притисните „Примени“ да направите заказивање.

en: Range:
sr: Опсег:

en: End Date:
sr: Датум завршетка:

en: Date Range
sr: Опсег датума

en: Loan Review
sr: Преглед зајма

en: Schedule added successfully.
sr: Заказивање је успешно додато.

en: Loan Summary
sr: Сажетак зајма

en: Months
sr: Месеци

en: Years
sr: Године

en: Current Year
sr: Текућа година

en: Now + 1 Year
sr: Сада + 1 година

en: Whole Loan
sr: Читав зајам

en: Interest Rate
sr: Каматна стопа

en: APR (Compounded Daily)
sr: АПР (израчуната дневно)

en: APR (Compounded Weekly)
sr: АПР (израчуната недељно)

en: APR (Compounded Monthly)
sr: АПР (израчуната месечно)

en: APR (Compounded Quarterly)
sr: АПР (израчуната тромесечно)

en: APR (Compounded Annually)
sr: АПР (израчуната годишње)

en: Fixed Rate
sr: Стална стопа

en: 3/1 Year ARM
sr: 3/1 година АРМ

en: 5/1 Year ARM
sr: 5/1 година АРМ

en: 7/1 Year ARM
sr: 7/1 година АРМ

en: 10/1 Year ARM
sr: 10/1 година АРМ

en: This assistant will help you record a stock split or stock merger.
sr: Овај помоћник ће вам помоћи да забележите поделу деонице или здруживање деонице.

en: Stock Split Assistant
sr: Помоћник поделе деонице

en: Select the account for which you want to record a stock split or merger.
sr: Изаберите налог за који желите да забележите поделу деонице или здруживање.

en: Stock Split Account
sr: Налог поделе деонице

en: Enter the date and the number of shares you gained or lost from the stock split or merger. For stock mergers (negative splits) use a negative value for the share distribution. You can also enter a description of the transaction, or accept the default one.
sr: Унесите датум и број акција које сте зарадили или изгубили од поделе деоница или здруживања. За здруживања деоница (негативне поделе) користите негативну вредност за расподелу акција. Такође можете унети опис трансакције, или прихватити подразумевани.

en: _Date:
sr: _Датум:

en: _Shares:
sr: _Акције:

en: Desc_ription:
sr: _Опис:

en: Stock Split
sr: Подела деонице

en: If you want to record a stock price for the split, enter it below. You may safely leave it blank.
sr: Ако желите да забележите цену деонице за поделу, унесите је испод. Ово можете оставити празним без проблема.

en: New _Price:
sr: Нова _цена:

en: Currenc_y:
sr: Вал_ута:

en: Stock Split Details
sr: Појединости поделе деонице

en: If you received a cash disbursement as a result of the stock split, enter the details of that payment here. Otherwise, just click `Forward'.
sr: Ако сте добили новчану исплату као резултат поделе деоница, овде унесите појединости тог плаћања. У супротном, само притисните „Напред“.

en: _Amount:
sr: _Износ:

en: _Memo:
sr: _Белешка:

en: Cash In Lieu
sr: Готовина на руке

en: <b>_Income Account</b>
sr: <b>_Налог прихода</b>

en: <b>A_sset Account</b>
sr: <b>Налог _добра</b>

en: Cash in Lieu
sr: Готовина на руке

en: If you are finished creating the stock split or merger, press `Apply'. You may also press `Back' to review your choices, or `Cancel' to quit without making any changes.
sr: Ако сте завршили са стварањем поделе деоница или здруживања, притисните „Примени“. Такође можете притиснути „Назад“ да прегледате ваше изборе, или „Одустани“ да изађете без уношења никаквих измена.

en: Stock Split Finish
sr: Завршавање поделе деонице

en: Securities
sr: Безбедност

en: <b>Securities</b>
sr: <b>Безбедност</b>

en: Show National Currencies
sr: Прикажи националне валуте

en: Add a new commodity.
sr: Додајте нову робу.

en: Remove the current commodity.
sr: Уклоните текућу робу.

en: Edit the current commodity.
sr: Уредите текућу робу.

en: Loan Repayment Calculator
sr: Израчунавач отплаћивања зајма

en: <b>Calculations</b>
sr: <b>Обрачуни</b>

en: Payment periods
sr: Периоди плаћања

en: Clear the entry.
sr: Очистите унос.

en: Interest rate
sr: Каматна стопа

en: Present value
sr: Тренутна вредност

en: Periodic payment
sr: Периодично плаћање

en: Future value
sr: Будућа вредност

en: Recalculate the (single) blank entry in the above fields.
sr: Поново израчунајте (један) банковни унос у горњим пољима.

en: Calculate
sr: Израчунај

en: <b>Payment Options</b>
sr: <b>Опције плаћања</b>

en: Payment Total:
sr: Укупно плаћања:

en: total
sr: укупно

en: Discrete
sr: Засебно

en: Continuous
sr: Непрекидно

en: Frequency:
sr: Учесталост:

en: When paid:
sr: Када је плаћено:

en: Beginning
sr: Почетак

en: End
sr: Крај

en: <b>Compounding:</b>
sr: <b>Израчунавање:</b>

en: <b>Period:</b>
sr: <b>Раздобље:</b>

en: Annual
sr: Годишње

en: Semi-annual
sr: Полугодишње

en: Tri-annual
sr: Трогодишње

en: Quarterly
sr: Тромесечно

en: Bi-monthly
sr: Двомесечно

en: Bi-weekly
sr: Двонедељно

en: Daily (360)
sr: Дневно (360)

en: Daily (365)
sr: Дневно (365)

en: Lot Viewer
sr: Прегледач артикла

en: Enter a name for the highlighted lot.
sr: Унесите назив за истакнути артикал.

en: <b>_Notes</b>
sr: <b>_Напомене</b>

en: Enter any notes you want to make about this lot.
sr: Упишите било коју напомену о овом артиклу.

en: <b>_Title</b>
sr: <b>_Наслов</b>

en: <b>_Lots in This Account</b>
sr: <b>_Артикли на овом рачуну</b>

en: Show only open lots
sr: Прикажи само отворене артикле

en: <b>Splits _free</b>
sr: <b>Подели _слободне</b>

en: <b>Splits _in lot</b>
sr: <b>Подели _на артикле</b>

en: _New Lot
sr: _Нови артикал

en: Scrub _Account
sr: Очисти _налог

en: Scrub the highlighted lot
sr: Очистите изабрани артикал

en: _Scrub
sr: _Очисти

en: Delete the highlighted lot
sr: Обриши изабрани артикал

en: <span weight="bold" size="larger">Display Welcome Dialog Again?</span>
sr: <span weight="bold" size="larger">Да ли поново да прикажем прозорче добродошлице?</span>

en: If you press the <i>Yes</i> button, the <i>Welcome to GnuCash</i> dialog will be displayed again next time you start GnuCash. If you press the <i>No</i> button, it will not be displayed again.
sr: Ако притиснете <i>Да</i>, прозорче <i>Добро дошли у Гнуов новчић</i> биће поново приказано када следећи пут покренете Гнуов новчић. Ако притиснете <i>Не</i>, неће више бити приказивано.

en: <span size="larger" weight="bold">Welcome to GnuCash!</span>
sr: <span size="x-large" weight="bold">Добро дошли у Гнуов новчић!</span>

en: There are some predefined actions available that most new users prefer to get started with GnuCash. Select one of these actions from below and click the <i>OK</i> button or press the <i>Cancel</i> button if you don't want to perform any of them.
sr: Постоје неке унапред одређене радње доступне за које већина нових корисника више воли да буду покренуте са Гнуовим новчићем. Изаберите једну од ових радњи и притисните <i>У реду</i> или притисните <i>Откажи</i> ако не желите да обавите ниједну од њих.

en: C_reate a new set of accounts
sr: Направите нови _скуп налога

en: _Import my QIF files
sr: _Увези КуИФ датотеке

en: _Open the new user tutorial
sr: _Отвори упутство за нове кориснике

en: Delete all stock prices before the date below based upon the following criteria:
sr: Обриши све цене деоница пре датума на основу следећих мерила:

en: Delete _manually entered prices
sr: Обриши _ручно унете цене

en: If activated, delete manually entered stock prices dated earlier than the specified date. Otherwise only stock prices added by Finance::Quote will be deleted.
sr: Ако је изабрано, брише ручно унешене цене деоница са датумом ранијим од наведеног датума. У супротном биће обрисане само цене деоница додате финансијама::курсом.

en: Delete _last price for a stock
sr: Обриши _последњу цену деонице

en: If activated, delete all prices before the specified date. Otherwise the last stock price dated before the date will be kept and all earlier quotes deleted.
sr: Ако је изабрано, брише све цене пре наведеног датума. У супротном последња цена деонице са датумом пре датума биће задржана а сви ранији курсеви обрисани.

en: Price Editor
sr: Уређивач цене

en: _Namespace:
sr: _Називни простор:

en: _Security:
sr: _Безбедност:

en: Cu_rrency:
sr: _Валута:

en: S_ource:
sr: _Извор:

en: _Price:
sr: _Цена:

en: Price Database
sr: База података цене

en: Add a new price.
sr: Додајте нову цену.

en: Remove the current price.
sr: Уклоните текућу цену.

en: Edit the current price.
sr: Уредите текућу цену.

en: Remove prices older than a user-entered date.
sr: Уклоните цене старије од датума који је унео корисник.

en: Remove _Old
sr: Уклони _стару

en: Get new online quotes for stock accounts.
sr: Добавите нове курсеве на мрежи за налоге деоница.

en: Get _Quotes
sr: Набави _курсеве

en: Bid
sr: Понуди

en: Ask
sr: Питај

en: Last
sr: Последња

en: Net Asset Value
sr: Нето вредност добра

en: Dummy commodity Line
sr: Ред привидне робе

en: Dummy namespace Line
sr: Ред привидног називног простора

en: Save Custom Check Format
sr: Сачувај произвољни запис чека

en: Enter a title for this custom format. This title will appear in the "Check format" selector of the Print Check dialog. Using the title of an existing custom format will cause that format to be overwritten.
sr: Унесите наслов за овај произвољни запис. Овај наслов ће се појавити у бирачу записа чека у прозорчету за штампање чека. Коришћење наслова постојећег произвољног записа довешће до преписивања тог записа.

en: Check _format:
sr: _Запис чека:

en: Check po_sition:
sr: _Положај чека:

en: _Date format:
sr: Запис _датума:

en: Check format must have an
    ADDRESS item defined in order
    to print an address on the check.
sr: Запис чека мора имати
    ставку АДРЕСЕ да би се
    адреса штампала на чеку.

en: _Address
sr: _Адреса

en: Checks on first _page:
sr: Број чекова на првој _страници:

en: Pa_yee:
sr: _Прималац:

en: Amount (_words):
sr: Износ (_словима):

en: Amount (_numbers):
sr: Износ (_бројевима):

en: _Notes:
sr: _Напомене:

en: _Units:
sr: _Јединице:

en: _Translation:
sr: _Превод:

en: _Rotation
sr: _Ротација

en: The origin point is the upper left-hand corner of the page.
sr: Изворна тачка је горњи леви угао странице.

en: The origin point is the lower left-hand corner of the page.
sr: Изворна тачка је доњи леви угао странице.

en: Degrees
sr: степена

en: _Save format
sr: _Сачувај запис

en: _Address:
sr: _Адреса:

en: Splits Memo
sr: Белешке подела

en: Splits Amount
sr: Износи подела

en: Splits Account
sr: Налози подела

en: Custom format
sr: Произвољни облик

en: Inches
sr: Палци

en: Centimeters
sr: Центиметри

en: Millimeters
sr: Милиметри

en: Points
sr: Тачке

en: Middle
sr: Средина

en: Bottom
sr: Доле

en: Quicken/QuickBooks (tm) US-Letter
sr: Квикен/КвикБукс (tm) америчко писмо

en: Deluxe(tm) Personal Checks US-Letter
sr: Делукс(tm) лични чекови америчког писма

en: Quicken(tm) Wallet Checks w/ side stub
sr: Квикен(tm) џепни чекови w/ са бочним одсечком

en: Working...
sr: Радим...

en: Account Deletion
sr: Брисање налога

en: The following Scheduled Transactions reference the deleted account and must now be corrected. Press OK to edit them.
sr: Следеће заказане трансакције упућују на обрисани налог и сада морају бити исправљене. Притисните „У реду“ да их уредите.

en: <b>Since Last Run</b>
sr: <b>Од последњег покретања</b>

en: <b>Transaction Editor Defaults</b>
sr: <b>Основности уређивача трансакције</b>

en: _Run when data file opened
sr: Покрени _када се отвори датотека података

en: Run the "since last run" process when a file is opened.
sr: Покренуће процес „од последњег покретања“ када се отвори датотека.

en: _Show notification window
sr: _Прикажи прозор обавештења

en: Show the notification window for the "since last run" process when a file is opened.
sr: Приказаће прозор обавештења за процес „од последњег покретања“ када се отвори датотека.

en: _Auto-create new transactions
sr: _Сам направи нове трансакције

en: Set the 'auto-create' flag on newly created scheduled transactions.
sr: Поставиће заставицу „само-стварања“ за новонаправљене заказане трансакције.

en: Crea_te in advance:
sr: _Направи унапред:

en: R_emind in advance:
sr: _Подсети унапред:

en: Begin notifications this many days before the transaction is created.
sr: Започеће са обавештавањем оволико дана пре стварања трансакције.

en: days
sr: дана

en: Create the transaction this many days before its effective date.
sr: Направиће трансакцију оволико дана пре њеног стварног датума.

en: _Notify before transactions are created
sr: _Обавести пре стварања трансакција

en: Set the 'notify' flag on newly created scheduled transactions.
sr: Поставиће заставицу „обавести“ за новонаправљене заказане трансакције.

en: Edit Scheduled Transaction
sr: Уредите заказану трансакцију

en: <b>Name</b>
sr: <b>Име</b>

en: <b>Options</b>
sr: <b>Избори</b>

en: Create in advance:
sr: Направи унапред:

en: Remind in advance:
sr: Подсети унапред:

en:  days
sr:  дана

en: Create automatically
sr: Сам направи

en: Conditional on splits not having variables
sr: Условност на поделама нема променљиве

en: Notify me when created
sr: Обавести ме када се направи

en: Enabled
sr: Укључено

en: <b>Occurrences</b>
sr: <b>Појаве</b>

en: Last Occurred:
sr: Последња појава:

en: Repeats:
sr: Понављањa:

en: Forever
sr: Заувек

en: Until:
sr: До:

en: For:
sr: До:

en: occurrences
sr: појаве

en: remaining
sr: преостаје

en: Overview
sr: Преглед

en: Frequency
sr: Учесталост

en: Template Transaction
sr: Трансакција шаблона

en: Bi-Weekly
sr: Двонедељно

en: Since Last Run...
sr: Од последњег покретања...

en: _Review created transactions
sr: _Прегледај направљене трансакције

en: Make Scheduled Transaction
sr: Направите заказану трансакцију

en: Advanced...
sr: Напредно...

en: Never End
sr: Никада се не завршава

en: Number of Occurrences:
sr: Број поновљања:

en: End:
sr: Kraj:

en: Income Tax Information
sr: Подаци о порезу на приход

en: <b>Income Tax Identity</b>
sr: <b>Идентитет пореза на приход</b>

en: Click to change Tax Name and/or Tax Type.
sr: Притисните да измените назив пореза и/или врсту пореза.

en: <b>_Accounts</b>
sr: <b>_Налози</b>

en: _Income
sr: _Приход

en: _Expense
sr: _Расход

en: _Asset
sr: _Добро

en: _Liability/Equity
sr: _Дуговање/Акције

en: Accounts Selected:
sr: Изабрани налози:

en: _Select Subaccounts
sr: _Изабери подналоге

en: <b>Account Tax Information</b>
sr: <b>Подаци пореског налога</b>

en: Tax _Related
sr: Односи се на _порез

en: <b>_TXF Categories</b>
sr: <b>_ТИксФ категорије</b>

en: <b>Payer Name Source</b>
sr: <b>Извор имена платише</b>

en: C_urrent Account
sr: _Текући налог

en: _Parent Account
sr: _Матични налог

en: <b>Copy Number</b>
sr: <b>Број умношка</b>

en: Budget List
sr: Списак буџета

en: Close the Budget List
sr: Затворите списак буџета

en: Create a New Budget
sr: Направите нови буџет

en: Open the Selected Budget
sr: Отворите изабрани буџет

en: Delete the Selected Budget
sr: Обришите изабрани буџет

en: Estimate Budget Values
sr: Процените вредности буџета

en: GnuCash will estimate budget values for the selected accounts from past transactions.
sr: Гнуов новчић ће проценити вредности буџета за изабране налоге из прошлих трансакција.

en: Significant Digits:
sr: Значајне цифре:

en: The number of leading digits to keep when rounding
sr: Број водећих цифара за задржавање приликом заокруживања

en: Budget Name:
sr: Назив буџета:

en: Number of Periods:
sr: Број раздобља:

en: Budget Period:
sr: Раздобље буџета:

en: Duplicate Transaction
sr: Удвостручи трансакцију

en: <b>New Transaction Information</b>
sr: <b>Подаци о новој трансакцији</b>

en: _Number:
sr: _Број:

en: Filter register by...
sr: Издвој регистар према...

en: Show _All
sr: Прикажи _све

en: Select Range:
sr: Изабери опсег:

en: Start:
sr: Почетак:

en: _Earliest
sr: _Најранији

en: Choo_se Date:
sr: Изабери _датум:

en: Toda_y
sr: _Данас

en: _Latest
sr: _Касније

en: End:
sr: Крај:

en: C_hoose Date:
sr: _Изабери датум:

en: _Today
sr: _Данас

en: _Unreconciled
sr: _Неизмирено

en: _Reconciled
sr: _Измирено

en: C_leared
sr: _Очишћено

en: _Voided
sr: _Поништено

en: _Frozen
sr: _Замрзнуто

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: Sa_ve Filter
sr: _Сачувај пропусник

en: Void Transaction
sr: Поништи трансакцију

en: Reason for voiding transaction:
sr: Разлог за поништавање трансакције:

en: _Transaction Number:
sr: _Број трансакције:

en: Sort register by...
sr: Поређај регистар према...

en: _Standard Order
sr: _Уобичајени поредак

en: Keep normal account order.
sr: Задржите уобичајени поредак налога.

en: Sort by date.
sr: Поређајте према датуму.

en: Sort by the date of entry.
sr: Поређајте према датуму уноса.

en: S_tatement Date
sr: Датум _стања

en: Sort by the statement date (and group by cleared, unreconciled, reconciled).
sr: Поређајте према датуму стања (и групишите према очишћеним, неизмиреним, измиреним).

en: Num_ber
sr: _Број

en: Sort by number.
sr: Поређајте према броју.

en: Amo_unt
sr: _Износ

en: Sort by amount.
sr: Поређајте према износу.

en: _Memo
sr: _Белешка

en: Sort by memo.
sr: Поређајте према белешки.

en: Sort by description.
sr: Поређајте према опису.

en: _Action
sr: _Радња

en: Sort by action field.
sr: Поређајте према пољу радње.

en: _Notes
sr: _Напомене

en: Sort by notes field.
sr: Поређајте према пољу напомена.

en: Sa_ve Sort Order
sr: _Сачувај поредак ређања

en: Save the sort order for this register.
sr: Сачувајте поредак ређања за овај регистар.

en: Reverse Order
sr: Преокрени поредак

en: Sort in descending order.
sr: Поређајте ставке опадајућим редом.

en: <b>Auto-Clear Information</b>
sr: <b>Подаци само-чишћења</b>

en: _Ending Balance:
sr: _Завршни салдо:

en: <b>Reconcile Information</b>
sr: <b>Подаци о измирењу</b>

en: Statement _Date:
sr: _Датум стања:

note: starting balance title/value
en: Starting Balance:
sr: Почетни салдо:

en: Include _subaccounts
sr: Укључи _садржане налоге

en: Include all descendant accounts in the reconcile. All of them must use the same commodity as this one.
sr: Укључите све садржане налоге у измирењу. Сви они треба да користе исту робу као и овај налог.

en: Enter _Interest Payment...
sr: Унеси плаћање _камате...

en: Reconciled:R
sr: И

en: You must select an item from the list
sr: Морате изабрати једну ставку са списка

en: Select
sr: Изабери

en: Order
sr: Поредак

en: New Transaction
sr: Нова трансакција

en: New Split
sr: Нова подела

en: Item represents an unknown object type (in the sense of bill, customer, invoice, transaction, split,...)|New item
sr: Нова ставка

en: all criteria are met
sr: су задовољени сви услови

en: any criteria are met
sr: је задовољен неки од услова

en: _New item...
sr: _Нова ставка...

en:  Search
sr:  Потражи

en: Search for items where
sr: Потражи ставке у којима

en: <b>Match all entries</b>
sr: <b>Упореди све уносе</b>

en: Search Criteria
sr: Услов претраге

en: New search
sr: Нова претрага

en: Refine current search
sr: Сузи текућу претрагу

en: Add results to current search
sr: Додај резултате у текућу претрагу

en: Delete results from current search
sr: Обриши резултате из текуће претраге

en: Search only active data
sr: Тражи само радне податке

en: Choose whether to search all your data or only that marked as "active".
sr: Изаберите да ли ће да претражује све ваше податке или само оне који су означени као „радни“.

en: Type of search
sr: Врста претраге

en: You have not selected any accounts
sr: Нисте изабрали ниједан налог

en: matches all accounts
sr: одговара свим налозима

en: matches any account
sr: одговара било ком налогу

en: matches no accounts
sr: не одговара ниједном налогу

en: Selected Accounts
sr: Изабрани налози

en: Choose Accounts
sr: Изаберите налоге

note: Create the label
en: Select Accounts to Match
sr: Изаберите налоге за поређење

en: Select the Accounts to Compare
sr: Изаберите налоге за упоређивање

en: is before
sr: је пре

en: is before or on
sr: је пре или

en: is on
sr: је

en: is not on
sr: није

en: is after
sr: је после

en: is on or after
sr: је или је после

en: is less than
sr: је мање од

en: is less than or equal to
sr: је мање или једнак са

en: equals
sr: једнако

en: does not equal
sr: није једнако

en: is greater than
sr: је веће од

en: is greater than or equal to
sr: је већи или једнак са

en: less than
sr: пре мање од

en: less than or equal to
sr: мање или једнако са

en: equal to
sr: једнако са

en: not equal to
sr: није једнако са

en: greater than
sr: је веће од

en: greater than or equal to
sr: веће или једнако са

en: has credits or debits
sr: садржи кредите или дугове

en: has debits
sr: садржи дугове

en: has credits
sr: садржи кредите

note: Build and connect the toggles
en: Not Cleared
sr: Није очишћено

en: Cleared
sr: Очишћено

en: Reconciled
sr: Измирен

en: Frozen
sr: Замрзнут

en: Voided
sr: Поништено

en: You need to enter some search text.
sr: Требало би да унесете неки текст за претрагу.

en: Error in regular expression '%s':
    %s
sr: Грешка у регуларном изразу „%s“:
    %s

en: contains
sr: садржи

en: matches regex
sr: одговара регуларном изразу

en: does not match regex
sr: не одговара регуларном изразу

note: Build and connect the case-sensitive check button; defaults to off
en: Match case
sr: Упореди величину слова

en: Entity Not Found: %s
sr: Нисам пронашао ентитет: %s

en: Transaction with no Accounts: %s
sr: Трансакција без налога: %s

en: Unsupported entity type: %s
sr: Неподржана врста ентитета: %s

en: No such price: %s
sr: Нема такве цене: %s

en: 
    The file you are trying to load is from an older version of GnuCash. The file format in the older versions was missing the detailed specification of the character encoding being used. This means the text in your data file could be read in multiple ambiguous ways. This ambiguity cannot be resolved automatically, but the new GnuCash 2.0.0 file format will include all necessary specifications so that you do not have to go through this step again.
    
    GnuCash will try to guess the correct character encoding for your data file. On the next page GnuCash will show the resulting texts when using this guess. You have to check whether the words look as expected. Either everything looks fine and you can simply press 'Forward'. Or the words contain unexpected characters, in which case you should select different character encodings to see different results. You may have to edit the list of character encodings by clicking on the respective button.
    
    Press 'Forward' now to select the correct character encoding for your data file.
sr: 
    Датотеку коју покушавате да учитате је из старијег издања Гнуовог новчића. Записима датотека из старијих издања недостаје детаљна одредба о коришћеном кодирању знакова. То значи да текст у датотеци података може да се прочита на више двосмислених начина. Ова недоумица не може да се реши самостално, али ће нови запис датотека Гнуовог новчића 2.0.0 обухватити све потребне одредбе тако да не морате поново да пролазите кроз овај корак.
    
    Гнуов новчић ће покушати да погоди испавно кодирање знакова за вашу датотеку података. На следећој страници ће вам показати резултирајући текст када користи ову пробу. Ви треба да проверите да ли речи изгледају као што треба. Ако све изгледа како треба можете једноставно да притиснете „Напред“. Ако речи садрже неочекиване знаке, тада треба да изаберете друга кодирања знакова да видите другачије резултате. Мораћете да уреите списак кодирања знакова притиском на одговарајуће дугме.
    
    Сада притисните „Напред“ да изаберете исправно кодирање знакова за вашу датотеку података.

en: Ambiguous character encoding
sr: Нејасно кодирање знакова

en: The file has been loaded successfully. If you click 'Apply' it will be saved and reloaded into the main application. That way you will have a working file as backup in the same directory.
    
    You can also go back and verify your selections by clicking on 'Back'.
sr: Датотека је успешно учитана. Ако притиснете на „Примени“ биће сачувана и поново учитана у главни програм. На тај начин ћете имати радну датотеку као резерву у истом директоријуму.
    
    Такође можете да се вратите и проверите избор тако што ћете притиснути „Назад“.

en: Unicode
sr: Уникод

en: European
sr: Европски

en: ISO-8859-1 (West European)
sr: ИСО 8859-1 (западно-европски)

en: ISO-8859-2 (East European)
sr: ИСО 8859-2 (западно-европски)

en: ISO-8859-3 (South European)
sr: ИСО 8859-3 (јужно-европски)

en: ISO-8859-4 (North European)
sr: ИСО 8859-4 (северно-европски)

en: ISO-8859-5 (Cyrillic)
sr: ИСО 8859-5 (ћирилични)

en: ISO-8859-6 (Arabic)
sr: ISO-8859-6 (арапски)

en: ISO-8859-7 (Greek)
sr: ИСО 8859-7 (грчки)

en: ISO-8859-8 (Hebrew)
sr: ИСО 8859-8 (хебрејски)

en: ISO-8859-9 (Turkish)
sr: ИСО 8859-9 (турски)

en: ISO-8859-10 (Nordic)
sr: ISO-8859-10 (скандинавски)

en: ISO-8859-11 (Thai)
sr: ISO-8859-11 (тајландски)

en: ISO-8859-13 (Baltic)
sr: ИСО 8859-13 (балтички)

en: ISO-8859-14 (Celtic)
sr: ИСО 8859-14 (келтски)

en: ISO-8859-15 (West European, Euro sign)
sr: ИСО 8859-15 (западно-европски, знак евра)

en: ISO-8859-16 (South-East European)
sr: ИСО 8859-16 (југоисточни-европски)

en: Cyrillic
sr: Ћирилични

en: KOI8-R (Russian)
sr: КОИ8-Р (руски)

en: KOI8-U (Ukrainian)
sr: КОИ8‑У (украјински)

en: There are %d unassigned and %d undecodable words. Please add encodings.
sr: Има недодељених (%d) и недекодираних (%d) речи. Додајте кодирања.

en: There are %d unassigned words. Please decide on them or add encodings.
sr: Има недодељених речи (%d). Одлучите о њима или додајте кодирања.

en: There are %d undecodable words. Please add encodings.
sr: Има недекодираних речи (%d). Додајте кодирања.

note: Translators: Please insert encodings here that are typically used in your * locale, separated by spaces. No need for ASCII or UTF-8, check `locale -m` * for assistance with spelling.
en: ISO-8859-1 KOI8-U
sr: ISO-8859-1 КОИ8-У

note: another error, cannot handle this here
en: The file could not be reopened.
sr: Датотека не може бити поново отворена.

en: Reading file...
sr: Читам датотеку...

en: Parsing file...
sr: Обрађујем датотеку...

en: There was an error parsing the file.
sr: Дошло је до грешке обраде датотеке.

en: Writing file...
sr: Уписујем датотеку...

en: This encoding has been added to the list already.
sr: Ово кодирање је већ додато на списак.

en: This is an invalid encoding.
sr: Ово је неисправно кодирање.

en: Could not create opening balance.
sr: Не могу да направим почетни салдо.

note: primary label
en: Give the children the same type?
sr: Да дам породу исту врсту?

note: secondary label
en: The children of the edited account have to be changed to type "%s" to make them compatible.
sr: Пород уређеног налога треба да се измени у врсту „%s“ да би био сагласан.

note: children
en: _Show children accounts
sr: Прикажи налоге _порода

en: The account must be given a name.
sr: Морате дати назив налогу.

en: There is already an account with that name.
sr: Већ постоји налог са овим називом.

en: You must choose a valid parent account.
sr: Морате изабрати исправан матични налог.

en: You must select an account type.
sr: Морате изабрати врсту налога.

en: The selected account type is incompatible with the one of the selected parent.
sr: Врста изабраног налога није сагласна са оном изабраног полазног.

en: You must choose a commodity.
sr: Морате изабрати робу.

en: You must enter a valid opening balance or leave it blank.
sr: Морате унети исправан почетни салдо или га оставите празним.

en: You must select a transfer account or choose the opening balances equity account.
sr: Морате изабрати налог преноса или одаберите налог акција салда отварања.

en: This Account contains Transactions.
    Changing this option is not possible.
sr: Овај налог садржи трансакције.
    Промена ове опције није могућа.

en: Edit Account
sr: Измените налог

en: (%d) New Accounts
sr: Нови налози (%d)

en: New Account
sr: Нови налог

en: Renumber the immediate sub-accounts of %s? This will replace the account code field of each child account with a newly generated code.
sr: Да изменим бројеве непосредних подналога „%s“? Ово ће заменити кодно поље налога сваког садржаног налога новоствореним кодом.

en: Please select an Equity account to hold the total Period Income.
sr: Изаберите налог акција за чување укупног раздобља прихода.

en: Please select an Equity account to hold the total Period Expense.
sr: Изаберите налог акција за чување укупног раздобља расхода.

en: 
    Please select a commodity to match:
sr: 
    Изаберите робу за поређење:

en: 
    Commodity:
sr: 
    Роба:

note: Translators: Replace here and later CUSIP by the name of your local National Securities Identifying Number like gb:SEDOL, de:WKN, ch:Valorennummer, fr:SICOVAM ... See http://en.wikipedia.org/wiki/ISIN for hints.
en: 
    Exchange code (ISIN, CUSIP or similar):
sr: 
    Код размене (ИСИН, ЦУСИП или сличан):

en: 
    Mnemonic (Ticker symbol or similar):
sr: 
    Упамтљивост (Симбол откуцавача или слично):

en: Select security/currency
sr: Изабери безбедност/валуту

en: _Security/currency:
sr: _Безбедност/валута:

en: Select security
sr: Изаберите безбедност

en: Select currency
sr: Изаберите валуту

en: Use local time
sr: Користи месно време

en: Edit currency
sr: Уредите валуту

en: Currency Information
sr: Подаци о валути

en: Edit security
sr: Уредите безбедност

en: New security
sr: Нова безбедност

en: Security Information
sr: Подаци безбедности

en: You may not create a new national currency.
sr: Не можете направити нову националну валуту.

en: %s is a reserved commodity type. Please use something else.
sr: „%s“ је резервисана врста робе. Користите неку другу.

en: That commodity already exists.
sr: Та роба већ постоји.

en: You must enter a non-empty "Full name", "Symbol/abbreviation", and "Type" for the commodity.
sr: Морате унети непразни „Пуни назив“, Симбол/скраћеницу“, и „Врсту“ за робу.

note: The "date" and the "tnum" fields aren't being asked for, this is a split copy
en: Action/Number:
sr: Радња/број:

en: Open...
sr: Отвори...

en: Save As...
sr: Сачувајте као...

en: Export
sr: Извези

en: Select All
sr: Изабери све

en: Select all accounts.
sr: Изаберите све налоге.

en: Clear All
sr: Очисти све

en: Clear the selection and unselect all accounts.
sr: Очистите избор и поништите избор свих налога.

en: Select Children
sr: Изабери пород

en: Select all descendents of selected account.
sr: Изаберите све проистекле из изабраног налога.

en: Select Default
sr: Изабери основно

en: Select the default account selection.
sr: Изаберите основни избор налога.

en: Show Hidden Accounts
sr: Прикажи скривене налоге

en: Show accounts that have been marked hidden.
sr: Прикажите налоге који су означени као скривени.

en: Select all entries.
sr: Изаберите све уносе.

en: Clear the selection and unselect all entries.
sr: Очистите избор и поништите избор свих уноса.

en: Select the default selection.
sr: Изаберите основни избор.

note: The reset button on each option page
en: Reset defaults
sr: Врати основности

en: Reset all values to their defaults.
sr: Вратите све вредности на њихове основности.

en: Page
sr: Страница

en: Clear
sr: Очисти

en: Clear any selected image file.
sr: Очистите сваку изабрану датотеку слике.

en: Select image
sr: Изаберите слику

en: Select an image file.
sr: Изаберите датотеку слике.

note: Translators: Both %s will be the account separator character; the resulting string is a demonstration how the account separator character will look like. You can replace these three account names with other account names that are more suitable for your language - just keep in mind to have exactly tw
en: Income%sSalary%sTaxable
sr: Приход%sПлата%sПорез

en: You must provide a name for this Tax Table.
sr: Морате доставити назив за ову пореску табелу.

en: You must provide a unique name for this Tax Table. Your choice "%s" is already in use.
sr: Морате доставити јединствени назив за ову пореску табелу. Ваш избор „%s“ је већ у употреби.

en: Percentage amount must be between -100 and 100.
sr: Износ процента мора бити између -100 и 100.

en: You must choose a Tax Account.
sr: Морате да изаберете налог пореза.

en: Tax table "%s" is in use. You cannot delete it.
sr: Пореска табела „%s“ је у употреби. Не можете га обрисати.

en: You cannot remove the last entry from the tax table. Try deleting the tax table if you want to do that.
sr: Не можете уклонити последњи унос из пореске табеле. Покушајте да обришете пореску табелу ако желите то да урадите.

en: Are you sure you want to delete this entry?
sr: Да ли сигурно желите обрисати овај унос?

en: Show the income and expense accounts
sr: Прикажи налоге прихода и расхода

en: Error
sr: Грешка

en: Retrieve the current online quote. This will fail if there is a manually-created price for today.
sr: Довлачи текући курс са мреже. Ово неће успети ако постоји ручно одређена цена за данас.

en: Finance::Quote must be installed to enable this button.
sr: „Финансије::Курс“ мора бити инсталиран да би укључио ово дугме.

en: You must specify an account to transfer from, or to, or both, for this transaction. Otherwise, it will not be recorded.
sr: Морате навести налог из кога, или у који ћете пребацити, или оба, за ову трансакцију. У супротном, неће бити забележена.

en: You can't transfer from and to the same account!
sr: Не можете да пребаците из у исти налог!

en: You can't transfer from a non-currency account. Try reversing the "from" and "to" accounts and making the "amount" negative.
sr: Не можете да пренесете са не-валутног налога. Покушајте да обрнете налоге „од“ и „ка“ и да учините негативним „налог“.

en: You must enter a valid price.
sr: Морате унети исправну цену.

en: You must enter a valid `to' amount.
sr: Морате унети исправан износ „у“.

en: You must enter an amount to transfer.
sr: Морате унети износ за пренос.

en: Debit Account
sr: Налог дуга

en: Transfer From
sr: Пренеси из

en: Transfer To
sr: Пренеси у

en: Debit Amount:
sr: Износ дуга:

en: To Amount:
sr: У износ:

en: Remember and don't _ask me again.
sr: Запамти и не питај ме _поново.

en: Don't _tell me again.
sr: Немој ми _рећи поново.

en: Remember and don't ask me again this _session.
sr: Запамти и не питај ме поново у овој _сесији.

en: Don't tell me again this _session.
sr: Не _реци ми поново током ове сесије.

note: create the button.
en: New...
sr: Ново...

en: Save file automatically?
sr: Да сам сачувам датотеку?

en: Your data file needs to be saved to your hard disk to save your changes. GnuCash has a feature to save the file automatically every %d minute, just as if you had pressed the "Save" button each time. 
    
    You can change the time interval or turn off this feature under Edit -> Preferences -> General -> Auto-save time interval. 
    
    Should your file be saved automatically? | Your data file needs to be saved to your hard disk to save your changes. GnuCash has a feature to save the file automatically every %d minutes, just as if you had pressed the "Save" button each time. 
    
    You can change the time interval or turn off this feature under Edit -> Preferences -> General -> Auto-save time interval. 
    
    Should your file be saved automatically?
sr[0]: Ваша датотека података треба да буде сачувана на чврстом диску да бисте сачували измене. Гнуов новчић има функцију за самостално чување датотеке сваког %d минута, баш као да сваког пута притискате дугме „Сачувај“.
    
    Можете променити временски интервал или искључити ову функцију у изборнику „Уреди → Поставке → Опште → Временски интервал самочувања“.
    
    Треба ли ваша датотека да буде аутоматски сачувана?
sr[1]: Ваша датотека података треба да буде сачувана на чврстом диску да бисте сачували измене. Гнуов новчић има функцију за самостално чување датотеке свака %d минута, баш као да сваког пута притискате дугме „Сачувај“.
    
    Можете променити временски интервал или искључити ову функцију у изборнику „Уреди → Поставке → Опште → Временски интервал самочувања“.
    
    Треба ли ваша датотека да буде аутоматски сачувана?
sr[2]: Ваша датотека података треба да буде сачувана на чврстом диску да бисте сачували измене. Гнуов новчић има функцију за самостално чување датотеке сваких %d минута, баш као да сваког пута притискате дугме „Сачувај“.
    
    Можете променити временски интервал или искључити ову функцију у изборнику „Уреди → Поставке → Опште → Временски интервал самочувања“.
    
    Треба ли ваша датотека да буде аутоматски сачувана?

en: _Yes, this time
sr: Да, _овај пут

en: Yes, _always
sr: Да, _увек

en: No, n_ever
sr: Не, _никада

en: _No, not this time
sr: Не, не овај _пут

en: Weeks
sr: Недеље

en: Ago
sr: Пре

en: From Now
sr: Од сада

note: Calendar label, only shown if the date editor has a time field
en: Calendar
sr: Календар

en: 12 months
sr: 12 месеци

en: 6 months
sr: 6 месеци

en: 4 months
sr: 4 месеца

en: 3 months
sr: 3 месеца

en: 2 months
sr: 2 месеца

en: 1 month
sr: 1 месец

en: View:
sr: Преглед:

en: Date:
sr: Датум:

en: (unnamed)
sr: (неименовано)

note: File menu Menu Items
en: _Import
sr: _Увези

en: Import
sr: Увези

en: Save
sr: Сачувај

en: _Export
sr: _Извези

en: All files
sr: Све датотеке

en: (null)
sr: (ништа)

en: No suitable backend was found for %s.
sr: Нисам пронашао одговарајућег позадинца за „%s“.

en: The URL %s is not supported by this version of GnuCash.
sr: Адреса „%s“ није подржана овим издањем Гнуовог новчића.

en: Can't parse the URL %s.
sr: Не могу да обрадим адресу „%s“.

en: Can't connect to %s. The host, username or password were incorrect.
sr: Не могу да се повежем са „%s“. Домаћин, корисничко име или лозинка су неисправни.

en: Can't connect to %s. Connection was lost, unable to send data.
sr: Не могу да се повежем са „%s“. Веза је изгубљена, не могу да пошаљем податке.

en: This file/URL appears to be from a newer version of GnuCash. You must upgrade your version of GnuCash to work with this data.
sr: Изгледа да је ова датотека/адреса из новијег издања Гнуовог новчића. Морате надоградити Гнуов новчић на новије издање да бисте радили са овим пдацима.

en: The database %s doesn't seem to exist. Do you want to create it?
sr: База података „%s“ изгледа да не постоји. Да ли желите да је направите?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not open the database. Do you want to proceed with opening the database?
sr: Не могу да издејствујем закључавање за „%s“. Може бити да ту базу података користи неки други корисник, и у том случају не треба да је отварате. Да ли желите да наставите са отварањем базе података?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not import the database. Do you want to proceed with importing the database?
sr: Не могу да издејствујем закључавање за „%s“. Може бити да ту базу података користи неки други корисник, и у том случају не треба да је увозите. Да ли желите да наставите са увозом базе података?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not save the database. Do you want to proceed with saving the database?
sr: Не могу да издејствујем закључавање за „%s“. Може бити да ту базу података користи неки други корисник, и у том случају не треба да обавите њено чување. Да ли желите да наставите са чувањем базе података?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not export the database. Do you want to proceed with exporting the database?
sr: Не могу да издејствујем закључавање за „%s“. Може бити да ту базу података користи неки други корисник, и у том случају не треба да је извозите. Да ли желите да наставите са извозом базе података?

en: GnuCash could not write to %s. That database may be on a read-only file system, or you may not have write permission for the directory.
sr: Не могу да пишем у „%s“. Може бити да је та база података на систему датотека само за читање, или моћда немате овлашћења за писање у директоријум.

en: The file/URL %s does not contain GnuCash data or the data is corrupt.
sr: Датотека/адреса „%s“ не садржи податке Гнуовог новчића или су исти оштећени.

en: The server at URL %s experienced an error or encountered bad or corrupt data.
sr: Сервер на адреси „%s“ је доживео грешку или је наишао на лоше или оштећене податке.

en: You do not have permission to access %s.
sr: Немате овлашћења да приступите „%s“.

en: An error occurred while processing %s.
sr: Дошло је до грешке приликом обраде „%s“.

en: There was an error reading the file. Do you want to continue?
sr: Дошло је до грешке читања датотеке. Да ли желите да наставите?

en: There was an error parsing the file %s.
sr: Дошло је до грешке обраде датотеке „%s“.

en: The file %s is empty.
sr: Датотека „%s“ је празна.

en: The file/URI %s could not be found.
sr: Не могу да нађем датотеку/путању „%s“.

en: This file is from an older version of GnuCash. Do you want to continue?
sr: Ова датотека је из старог издања Гнуовог новчића. Да ли желите да наставите?

en: The file type of file %s is unknown.
sr: Врста датотеке „%s“ није позната.

en: Could not make a backup of the file %s
sr: Не могу да направим резерву за датотеку „%s“

en: Could not write to file %s. Check that you have permission to write to this file and that there is sufficient space to create it.
sr: Не могу да пишем у датотеку „%s“. Проверите да ли имате овлашћења за писање у ту датотеку и да ли има довољно места да је направите.

en: No read permission to read from file %s.
sr: Немате овлашћење да читате из датотеке „%s“.

note: Translators: the first %s is a path in the filesystem, * the second %s is PACKAGE_NAME, which by default is "GnuCash"
en: You attempted to save in
    %s
    or a subdirectory thereof. This is not allowed as %s reserves that directory for internal use.
    
    Please try again in a different directory.
sr: Покушали сте да сачувате у
    %s
    или у његов поддиректоријум. Ово није допуштено јер „%s“ чува овај директоријум за унутрашњу употребу.
    
    Пробајте поново у другом директоријуму.

en: This database is from an older version of GnuCash. Select OK to upgrade it to the current version, Cancel to mark it read-only.
sr: Ова база података је из старијег издања Гнуовог новчића. Изаберите „У реду“ да је ажурирате на текуће издање, „Одустани“ да је означите само за читање.

en: This database is from a newer version of GnuCash. This version can read it, but cannot safely save to it. It will be marked read-only until you do File>Save As, but data may be lost in writing to the old version.
sr: Ова база података је из новијег издања Гнуовог новчића. Ово издање може да је прочита, али не може безбедно да сачува у њој. Биће означена само за читање све док не одрадите „Датотека→Сачувај као“, али подаци могу бити изгубљени приликом уписивања у старом издању.

en: The SQL database is in use by other users, and the upgrade cannot be performed until they logoff. If there are currently no other users, consult the  documentation to learn how to clear out dangling login sessions.
sr: СКуЛ базу података користе други корисници, а надоградња се не може извршити док се они не одјаве. Ако тренутно нема других корисника, погледајте документацију да сазнате како да обришете висеће сесије пријављивања.

en: The library "libdbi" installed on your system doesn't correctly store large numbers. This means GnuCash cannot use SQL databases correctly. Gnucash will not open or save to SQL databases until this is fixed by installing a different version of "libdbi". Please see https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=611936 for more information.
sr: Библиотека „libdbi“ инсталирана на вашем систему не складишти правилно велике бројеве. То значи да Гнуов новчић не може правилно да користити СКуЛ базу података. Гнуов новчић неће отварати или чувати у СКуЛ базама података све док се ово не поправи уградњом другачијег издања библиотеке „libdbi“. Погледајте „https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=611936“ за више информација.

en: GnuCash could not complete a critical test for the presence of a bug in the "libdbi" library. This may be caused by a permissions misconfiguration of your SQL database. Please see https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=645216 for more information.
sr: Гнуов новчић није могао да доврши критични тест за присуством грешке у библиотеци „libdbi“. Ово може бити узроковано неисправним овлашћењима ваше СКуЛ базе података. Погледајте „https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=645216“ за више информација.

en: This file is from an older version of GnuCash and will be upgraded when saved by this version. You will not be able to read the saved file from the older version of Gnucash (it will report an "error parsing the file"). If you wish to preserve the old version, exit without saving.
sr: Ова датотека је из старијег издања Гнуовог новчића и биће надограђена приликом чувања овим издањем. Нећете бити у могућности да прочитате сачувану датотеку из старијег издања Гнуовог новчића (пријавиће „грешку у обради датотеке). Ако желите да сачувате старо издање, изађите без чувања.

en: An unknown I/O error (%d) occurred.
sr: Дошло је до непознате У/И грешке (%d).

en: Save changes to the file?
sr: Да сачувам измене у датотеку?

en: If you don't save, changes from the past %d minute will be discarded. | If you don't save, changes from the past %d minutes will be discarded.
sr[0]: Ако не сачувате, измене начињене у последњем %d минуту биће одбачене.
sr[1]: Ако не сачувате, измене начињене у последња %d минута биће одбачене.
sr[2]: Ако не сачувате, измене начињене у последњих %d минута биће одбачене.

en: Continue _Without Saving
sr: Настави без _чувања

en: GnuCash could not obtain the lock for %s.
sr: Не могу да издејствујем закључавање за „%s“.

en: That database may be in use by another user, in which case you should not open the database. What would you like to do?
sr: Може бити да ту базу података користи неки други корисник, и у том случају не треба да је отварате. Шта бисте желели да урадите?

en: That database may be on a read-only file system, or you may not have write permission for the directory. If you proceed you may not be able to save any changes. What would you like to do?
sr: Може бити да је та база података на систему датотека само за читање, или моћда немате овлашћења за писање у директоријум. Ако наставите нећете моћи да сачувате никакве измене. Шта желите да урадите?

en: _Open Read-Only
sr: Отвори _само за читање

en: _Create New File
sr: _Направи нову датотеку

en: Open _Anyway
sr: _Ипак отвори

note: try to load once again
en: Loading user data...
sr: Учитавам корисничке податке...

en: Re-saving user data...
sr: Поново чувам корисничке податке...

en: The file %s already exists. Are you sure you want to overwrite it?
sr: Датотека „%s“ већ постоји. Да ли сигурно желите да је препишете?

en: Exporting file...
sr: Извозим датотеку...

note: %s is the strerror(3) error string of the error that occurred.
en: There was an error saving the file.
    
    %s
sr: Дошло је до грешке чувања датотеке.
    
    %s

en: The database was opened read-only. Do you want to save it to a different place?
sr: База података је отворена само за читање. Да ли желите да је сачувате на другом месту?

en: <unknown>
sr: <непознато>

en: View...
sr: Прегледај...

en: GnuCash could not find the files for the help documentation. This is likely because the 'gnucash-docs' package is not installed
sr: Не могу да нађем датотеке за документацију помоћи. Вероватно да пакет „gnucash-docs“ није инсталиран

en: GnuCash could not find the files for the help documentation. This is likely because the 'gnucash-docs' package is not installed.
sr: Не могу да нађем датотеке за документацију помоћи. Вероватно да пакет „gnucash-docs“ није инсталиран.

en: GnuCash could not find the files for the help documentation.
sr: Не могу да нађем датотеке документације помоћи.

en: GnuCash could not find the associated file.
sr: Не могу да пронађем придружену датотеку.

en: GnuCash could not find the associated file
sr: Не могу да пронађем придружену датотеку

en: GnuCash could not open the associated URI:
sr: Не могу да отворим придружену путању:

en: _Delete Account
sr: О_бриши налог

en: _Edit Account
sr: _Уреди налог

en: _New Account
sr: _Нови налог

en: _Open Account
sr: О_твори налог

note: Translators: %s is a path to a database or any other url, like mysql://user@server.somewhere/somedb, http://www.somequotes.com/thequotes
en: Enter a user name and password to connect to: %s
sr: Унесите корисничко име и лозинку да се повежете на: %s

en: Changes will be saved automatically in %u seconds
sr: Измене ће бити сачуване за %u секунде

note: Toplevel
en: _File
sr: _Датотека

en: Tra_nsaction
sr: _Трансакција

en: _Reports
sr: _Извештаји

en: _Tools
sr: _Алати

en: E_xtensions
sr: Про_ширења

en: _Windows
sr: Про_зори

note: Add the help button for the matcher
en: _Help
sr: По_моћ

en: _Print...
sr: _Штампај...

en: Print the currently active page
sr: Штампајте тренутну страницу

en: Pa_ge Setup...
sr: Подеси _страницу...

en: Specify the page size and orientation for printing
sr: Наведите величину странице и усмерење за штампање

en: Proper_ties
sr: _Својства

en: Edit the properties of the current file
sr: Уредите својства текуће датотеке

en: _Close
sr: _Затвори

en: Close the currently active page
sr: Затворите текућу страницу

en: _Quit
sr: _Изађи

en: Quit this application
sr: Изађите из програма

en: Pr_eferences
sr: _Поставке

en: Edit the global preferences of GnuCash
sr: Уредите опште поставке Гнуовог новчића

en: Select sorting criteria for this page view
sr: Изаберите правило ређања за преглед ове странице

en: Select the account types that should be displayed.
sr: Изаберите врсте налога који ће бити приказани.

note: Actions menu
en: _Check & Repair
sr: _Провери и оправи

en: Reset _Warnings...
sr: Поврати _упозорења...

en: Reset the state of all warning messages so they will be shown again.
sr: Повратите стање свих порука упозорења тако да буду опет приказана.

en: Re_name Page
sr: _Преименуј страницу

en: Rename this page.
sr: Преименујте ову страницу.

en: _New Window
sr: _Нови прозор

en: Open a new top-level GnuCash window.
sr: Отварите нови прозор највишег нивоа.

en: New Window with _Page
sr: Нови прозор са _страницом

en: Move the current page to a new top-level GnuCash window.
sr: Преместите текућу страницу на нови прозор највишег нивоа.

en: Tutorial and Concepts _Guide
sr: Упутство и _водич

en: Open the GnuCash Tutorial
sr: Отворите упутство Гнуовог новчића

en: _Contents
sr: _Садржај

en: Open the GnuCash Help
sr: Отворите помоћ

en: _About
sr: _О програму

en: About GnuCash
sr: Отворите прозорче о Гнуовом новчићу

en: _Toolbar
sr: Трака _алата

en: Show/hide the toolbar on this window
sr: Прикажите/сакријте траку алата на овом прозору

en: Su_mmary Bar
sr: Трака _сажетка

en: Show/hide the summary bar on this window
sr: Прикажите/сакријте траку сажетка на овом прозору

en: Stat_us Bar
sr: Трака с_тања

en: Show/hide the status bar on this window
sr: Прикажите/сакријте траку стања на овом прозору

en: Window _1
sr: Прозор _1

en: Window _2
sr: Прозор _2

en: Window _3
sr: Прозор _3

en: Window _4
sr: Прозор _4

en: Window _5
sr: Прозор _5

en: Window _6
sr: Прозор _6

en: Window _7
sr: Прозор _7

en: Window _8
sr: Прозор _8

en: Window _9
sr: Прозор _9

en: Window _0
sr: Прозор _0

en: Save changes to file %s before closing?
sr: Да сачувам измене у датотеци „%s“ пре затварања?

en: If you don't save, changes from the past %d hours and %d minutes will be discarded.
sr: Ако не сачувате, измене начињене у последња %d часа и %d минута биће одбачене.

en: If you don't save, changes from the past %d days and %d hours will be discarded.
sr: Ако не сачувате, измене начињене у последња %d дана и %d часа биће одбачене.

en: Close _Without Saving
sr: Затвори _без чувања

note: Translators: This string is shown in the window title if this document is, well, read-only.
en: (read-only)
sr: (само за читање)

en: Unsaved Book
sr: Несачувана књига

en: Last modified on %a, %b %e, %Y at %I:%M%P
sr: Време последње измене: %A, %e. %B %Y. у %I:%M%P

en: Last modified on %x %X
sr: Време последње измене: %x у %X

note: g_warning("got time %ld, str=%s\n", mtime, time_string); Translators: This message appears in the status bar after opening the file.
en: File %s opened. %s
sr: Отворена је датотека „%s“. %s

en: Unable to save to database.
sr: Не могу да сачувам у базу података.

en: Unable to save to database: Book is marked read-only.
sr: Немогу да сачувам у базу података: Књига је означена само за читање.

en: Book Options
sr: Опције књиге

en: The GnuCash personal finance manager. The GNU way to manage your money!
sr: Гнуов новчић лични управник финансијама. Гнуов начин за управљање вашим новцем!

en: © 1997-%s Contributors
sr: © 1997-%s. доприносиоци

en: Start of this quarter
sr: Почетак овог тромесечја

note: FY Strings
en: Start of this accounting period
sr: Почетак овог раздобља рачунања

en: Start of previous accounting period
sr: Почетак претходног раздобља рачунања

en: End of this quarter
sr: Крај овог тромесечја

note: FY Strings
en: End of this accounting period
sr: Крај овог раздобља рачунања

en: End of previous accounting period
sr: Крај претходног раздобља рачунања

note: Development version Translators: 1st %s is the GnuCash version (eg 2.4.11); 2nd %s is the scm type (svn/svk/git/bzr); 3rd %s is the scm revision number; 4th %s is the build date
en: Version: GnuCash-%s %s (rev %s built %s)
sr: Издање: Гнуов новчић-%s %s (рев %s изградња %s)

note: Dist Tarball Translators: 1st %s is the GnuCash version (eg 2.4.11); 2nd %s is the scm (svn/svk/git/bzr) revision number; 3rd %s is the build date
en: Version: GnuCash-%s (rev %s built %s)
sr: Издање: Гнуов новчић-%s (рев %s изградња %s)

en: Loading...
sr: Учитавам...

en: never
sr: никад

en: You can not change this transaction, the Book or Register is set to Read Only.
sr: Не можете изменити ову трансакцију, Књига или Регистар су подешени само за читање.

en: Save Transaction before proceeding?
sr: Да сачувам трансакцију пре настављања?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before proceeding, or cancel?
sr: Тренутна трансакција је промењена. Да ли желите да снимите измене пре настављања, или да откажете?

en: This transaction is being edited in a different register.
sr: Ова трансакција је уређена у другом регистру.

en: Rebalance Transaction
sr: Поново средите трансакцију

en: The current transaction is not balanced.
sr: Текућа трансакција није салдирана.

en: Balance it _manually
sr: Салдирај _ручно

en: Let GnuCash _add an adjusting split
sr: Нека Гнуов новчић _дода поделу измирења

en: Adjust current account _split total
sr: Дотерај укупност поделе _текућег налога

en: Adjust _other account split total
sr: Дотерај укупност поделе _другог налога

en: _Rebalance
sr: _Поново салдирај

en: This register does not support editing exchange rates.
sr: Овај регистар не подржава уређивање стопа размене.

en: You need to expand the transaction in order to modify its exchange rates.
sr: Требало би да раширите трансакцију да бисте изменили њене стопе размене.

en: The two currencies involved equal each other.
sr: Две валуте су подједнако укључиле једна другу.

en: New Split Information
sr: Подаци о новој подели

en: This is the split anchoring this transaction to the register. You can not duplicate it from this register window.
sr: Ово је припајање поделе ове трансакције у регистар. Не можете да је удвостручите из овог прозора регистра.

en: Cannot store a transaction at this date
sr: Не могу да сместим трансакцију на тај датум

en: The entered date of the duplicated transaction is older than the "Read-Only Threshold" set for this book. This setting can be changed in File -> Properties -> Accounts.
sr: Унесени датум удвостручене трансакције је старији од „Прага само за читање“ подешеног за ову књигу. Можете да измените ов подешавање у изборнику „Датотека → Својства → Налози“.

note: Translators: This message will be presented when a user * * attempts to record a transaction without splits
en: Not enough information for Blank Transaction?
sr: Нема довољно података за празну трансакцију?

en: The blank transaction does not have enough information to save it. Would you like to return to the transaction to update, or cancel the save?
sr: Празна трансакција нема довољно података за чување. Да ли желите да се вратите на трансакцију да ажурирате, или да откажете чување?

en: _Return
sr: _Поврати

en: Mark split as unreconciled?
sr: Да означим поделу неизмиреном?

en: You are about to mark a reconciled split as unreconciled. Doing so might make future reconciliation difficult! Continue with this change?
sr: Хоћете да означите измирену поделу неизмиреном. Ако то урадите можете учинити тешким будућа измирења! Желите да наставите са овом изменом?

en: _Unreconcile
sr: _Поништи измирење

en: Change reconciled split?
sr: Да изменим измирену поделу?

en: You are about to change a reconciled split. Doing so might make future reconciliation difficult! Continue with this change?
sr: Хоћете да измените измирену поделу. Ако то урадите можете учинити тешким будућа измирења! Желите да наставите са овом изменом?

en: Change split linked to a reconciled split?
sr: Да изменим поделу повезану са измиреном поделом?

en: You are about to change a split that is linked to a reconciled split. Doing so might make future reconciliation difficult! Continue with this change?
sr: Хоћете да измените поделу која је повезана са измиреном поделом. Ако то урадите можете учинити тешким будућа измирења! Желите да наставите са овом изменом?

en: Chan_ge Split
sr: _Измени поделу

en: You can not paste from the general ledger to a register.
sr: Не можете да убацујете из опште књиге у регистар.

en: New top level account
sr: Нови налог највишег нивоа

note: Translators: This string has a context prefix; the translation must only contain the part after the | character.
en: Action Column|Deposit
sr: Улагање

en: Withdraw
sr: Подизање

en: Check
sr: Чек

en: ATM Deposit
sr: АТМ улагање

en: ATM Draw
sr: АТМ подизање

en: Teller
sr: Благајник

en: Receipt
sr: Признаница

note: Action: Point Of Sale
en: POS
sr: ПОС

en: Phone
sr: Телефон

en: Online
sr: На мрежи

note: Action: Automatic Deposit Action: Automatic Deposit ?!?
en: AutoDep
sr: Самоулагање

en: Wire
sr: Жичана

en: Direct Debit
sr: Директно задужење

en: Fee
sr: Провизија

en: ATM Withdraw
sr: АТМ подизање

en: Paycheck
sr: Исплатница

en: Price
sr: Цена

note: Action: Dividend
en: Dividend
sr: Дивиденда

note: Action: Long Term Capital Gains
en: LTCG
sr: OКДП

note: Action: Short Term Capital Gains
en: STCG
sr: OККП

note: Action: Distribution
en: Dist
sr: Расп

en: -- Stock Split --
sr: — Подела деонице —

en: The entered date of the new transaction is older than the "Read-Only Threshold" set for this book. This setting can be changed in File -> Properties -> Accounts.
sr: Унесени датум нове трансакције је старији од „Прага само за читање“ подешеног за ову књигу. Можете да измените ов подешавање у изборнику „Датотека → Својства → Налози“.

en: Exchange Rate Canceled, using existing rate or default 1 to 1 rate if this is a new transaction.
sr: Стопа размене је обрисана, користим постојећу стопу или подразумевам стопу 1 према 1 ако је ово нова трансакција.

en: Recalculate Transaction
sr: Поново израчунајте трансакцију

en: The values entered for this transaction are inconsistent. Which value would you like to have recalculated?
sr: Вредности унесене за у ову трансакцију су недоследне. Коју вредност желите да израчунате?

en: _Shares
sr: _Акције

en: Changed
sr: Измењено

en: _Value
sr: _Вредност

en: _Recalculate
sr: Поново _израчунај

en: Account Name
sr: Назив налога

en: Commodity
sr: Роба

en: Account Code
sr: Код налога

en: Last Num
sr: Последњи број

en: Present
sr: Садашње

en: Present (Report)
sr: Садашње (извештај)

en: Balance (Report)
sr: Салдо (извештај)

en: Balance (Period)
sr: Салдо (раздобље)

en: Cleared (Report)
sr: Очишћено (извештај)

en: Reconciled (Report)
sr: Измирено (извештај)

en: Last Reconcile Date
sr: Датум последњег измирења

en: Future Minimum
sr: Будући минимум

en: Future Minimum (Report)
sr: Будући минимум (извештај)

en: Total (Report)
sr: Укупно (извештај)

en: Total (Period)
sr: Укупно (раздобље)

en: C
sr: Б

en: Account Color
sr: Боја налога

en: Tax Info
sr: Порески подаци

note: Translators: This string has a context prefix; the translation must only contain the part after the | character.
en: Column letter for 'Placeholder'|P
sr: М

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Present (%s)
sr: Садашње (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Balance (%s)
sr: Салдо (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Cleared (%s)
sr: Очишћено (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Reconciled (%s)
sr: Измирено (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Future Minimum (%s)
sr: Будући минимум (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Total (%s)
sr: Укупно (%s)

en: Namespace
sr: Називни простор

en: Print Name
sr: Штампај име

en: Display symbol
sr: Прикажи симбол

en: Unique Name
sr: Јединствени назив

note: Translators: Again replace CUSIP by the name of your National Securities Identifying Number.
en: ISIN/CUSIP
sr: ИСИН/ЦУСИП

en: Fraction
sr: Одломак

en: Get Quotes
sr: Набавите курсеве

note: Translators: This string has a context prefix; the translation must only contain the part after the | character.
en: Column letter for 'Get Quotes'|Q
sr: К

en: Source
sr: Извор

en: Timezone
sr: Временска зона

en: Customer Number
sr: Број потрошача

en: Vendor Number
sr: Број продавца

en: Employee Number
sr: Број службеника

note: Billing or Shipping addresses
en: Address Name
sr: Назив адресе

en: Address 1
sr: Адреса 1

en: Address 2
sr: Адреса 2

en: Address 3
sr: Адреса 3

en: Address 4
sr: Адреса 4

en: Fax
sr: Факс

en: E-mail
sr: Е-пошта

note: Translators: This string has a context prefix; the translation must only contain the part after the | character.
en: Column letter for 'Active'|A
sr: Р

en: Security
sr: Безбедност

en: Status Bar
sr: Трака стања

en:  Scheduled
sr:  Заказано

en: Save the changed transaction?
sr: Да сачувам измењену трансакцију?

en: The current transaction has changed. Would you like to record the changes, or discard the changes?
sr: Тренутна трансакција је промењена. Да ли желите да снимите измене, или да их одбаците?

en: _Discard Changes
sr: _Одбаци измене

en: _Record Changes
sr: _Забележи измене

en: Date Entered
sr: Датум уноса

en: Date Reconciled
sr: Датум измирења

en: Date Posted / Entered / Reconciled
sr: Датум објаве / уноса / измирења

en: Reference / Action
sr: Упута / радња

en: T-Number
sr: Т-број

en: Number / Action
sr: Број / радња

en: Customer / Memo
sr: Потрошач / белешка

en: Vendor / Memo
sr: Продавац / белешка

en: Description / Notes / Memo
sr: Опис / напомене / белешке

en: Void Reason
sr: Разлог поништавања

en: Accounts / Void Reason
sr: Налози / разлог поништавања

en: R
sr: Р

en: Amount / Value
sr: Износ / вредност

en: Rate
sr: Стопа

en: Credit Formula
sr: Формула кредита

en: Debit Formula
sr: Формула дуга

en: Enter Due Date
sr: Унесите датум доспећа

en: Enter the transaction reference, such as the invoice or check number
sr: Унесите упуту трансакције, као што је фактура или број чека

en: Enter the type of transaction, or choose one from the list
sr: Унесите врсту трансакције, или изаберите једну са списка

en: Enter the transaction number, such as the check number
sr: Унесите број трансакције, као што је број чека

en: Enter the name of the Customer
sr: Унесите име потрошача

en: Enter notes for the transaction
sr: Унесите напомене за трансакцију

en: Enter a description of the split
sr: Унесите опис поделе

en: Enter the name of the Vendor
sr: Унесите назив продавца

en: Enter a description of the transaction
sr: Унесите опис трансакције

en: Enter the account to transfer from, or choose one from the list
sr: Унесите налог са кога се преноси, или изаберите један са списка

en: Reason the transaction was voided
sr: Разлог због којег је поништена трансакција

en: Enter the reconcile type
sr: Унесите врсту измирења

en: Enter the type of transaction
sr: Унесите врсту трансакције

en: Enter the value of shares bought or sold
sr: Унесите вредност купљених или продатих акција

en: Enter the number of shares bought or sold
sr: Унесите број купљених или продатих акција

en: * Indicates the transaction Commodity.
sr: * Означава робу трансакције.

en: Enter the rate
sr: Унесите стопу

en: Enter the effective share price
sr: Унесите ефективну цену акције

en: Enter credit formula for real transaction
sr: Унесите формулу кредиту за стварну трансакцију

en: Enter debit formula for real transaction
sr: Унесите формулу дуга за стварну трансакцију

note: Translators: This string has a context prefix; the translation must only contain the part after the | character.
en: Single-character short column-title form of 'Enabled'|E
sr: У

en: Last Occur
sr: Последња појава

en: Next Occur
sr: Следећа појава

en: Number of files in history
sr: Број датотека у историјату

en: This setting contains the number of files to keep in the Recently Opened Files menu. This value may be set to zero to disable the file history. This number has a maximum value of 10.
sr: Ова поставка садржи број датотека за задржавање у изборнику недавно отвараних датотека. Ова вредност може да се подеси на нулу да искључите историјат датотеке. Највећа вредност овог броја је 10.

en: Most recently opened file
sr: Скоро отварана датотека

en: This field contains the full path of the most recently opened file.
sr: Ово поље садржи пуну путању најскорије отворене датотеке.

en: Next most recently opened file
sr: Следећа скоро отварана датотека

en: This field contains the full path of the next most recently opened file.
sr: Ово поље садржи пуну путању следеће најскорије отворене датотеке.

en: Print checks from multiple accounts
sr: Штампа чекове из више налога

en: This dialog is presented if you try to print checks from multiple accounts at the same time.
sr: Ово прозорче се приказује ако покушате да штампате чекове са више налога у исто време.

en: Commit changes to a invoice entry
sr: Предаје измене у унос фактуре

en: This dialog is presented when you attempt to move out of a modified invoice entry. The changed data must be either saved or discarded.
sr: Ово прозорче се приказује када покушате да се преместите из измењеног уноса фактуре. Измењени подаци морају бити или сачувани или одбачени.

en: Duplicating a changed invoice entry
sr: Удвостручава измењени унос фактуре

en: This dialog is presented when you attempt to duplicate a modified invoice entry. The changed data must be saved or the duplication canceled.
sr: Ово прозорче се приказује када покушате да удвостручите измењени унос фактуре. Измењени подаци морају бити сачувани или удвостручавање отказано.

en: Delete a commodity
sr: Брише робу

en: This dialog is presented before allowing you to delete a commodity.
sr: Ово прозорче се приказује пре него што ће вам бити допуштено да обришете робу.

en: Delete a commodity with price quotes
sr: Брише робу са курсевима цена

en: This dialog is presented before allowing you to delete a commodity that has price quotes attached. Deleting the commodity will delete the quotes as well.
sr: Ово прозорче се приказује пре него ли вам се дозволи да обришете робу која има приложене курсеве цена. Брисање робе ће обрисати и курсеве.

en: Delete multiple price quotes
sr: Брише више курсева цена

en: This dialog is presented before allowing you to delete multiple price quotes at one time.
sr: Ово прозорче се приказује пре него ли вам се дозволи да обришете више курсева цена одједном.

en: Edit account payable/accounts receivable register
sr: Уређује регистар налога отплаћивања/налога потраживања

en: This dialog is presented before allowing you to edit an accounts payable/accounts receivable account. These account types are reserved for the business features and should rarely be manipulated manually.
sr: Ово прозорче се приказује пре него вам се омогући да уредите налог налога отплаћивања/налога потраживања. Ове врсте налога су резервисане за пословне функције и са њима се не треба често ручно управљати.

en: Read only register
sr: Регистар само за читање

en: This dialog is presented when a read-only register is opened.
sr: Ово прозорче се приказује када се отвори регистар који је само за читање.

en: Change contents of reconciled split
sr: Мења садржај измирене поделе

en: This dialog is presented before allowing you to change the contents of a reconciled split. Allowing these changes can make it hard to perform future reconciliations.
sr: Ово прозорче се приказује пре него вам се омогући да измените саджај измирене поделе. Омогућавање ових измена може учинити тешким обављање будућих измирења.

en: Mark transaction split as unreconciled
sr: Обележава поделу трансакције неизмиреном

en: This dialog is presented before allowing you to mark a transaction split as unreconciled. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
sr: Ово прозорче се приказује пре него вам се омогући да обележите поделу трансакције неизмиреном. Обављање овога одбацује вредност измирења регистра и може учинити тешким обављање будућих измирења.

en: Remove a split from a transaction
sr: Уклања поделе из трансакције

en: This dialog is presented before allowing you to remove a split from a transaction.
sr: Ово прозорче се приказује пре него вам се омогући да уклоните поделу из трансакције.

en: Remove a reconciled split from a transaction
sr: Уклања измирене поделе из трансакције

en: This dialog is presented before allowing you to remove a reconciled split from a transaction. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
sr: Ово прозорче се приказује пре него вам се омогући да уклоните измирену поделу из трансакције. Обављање овога одбацује вредност измирења регистра и може учинити тешким обављање будућих измирења.

en: Remove all the splits from a transaction
sr: Уклања све поделе из трансакције

en: This dialog is presented before allowing you to remove all splits from a transaction.
sr: Ово прозорче се приказује пре него вам се омогући да уклоните све поделе из трансакције.

en: This dialog is presented before allowing you to remove all splits (including some reconciled splits) from a transaction. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
sr: Ово прозорче се приказује пре него вам се омогући да уклоните све поделе (укључујући и неке измирене поделе) из трансакције. Обављање овога одбацује вредност измирења регистра и може учинити тешким обављање будућих измирења.

en: Delete a transaction
sr: Брише трансакцију

en: This dialog is presented before allowing you to delete a transaction.
sr: Ово прозорче се приказује пре него што ће вам бити допуштено да обришете трансакцију.

en: Delete a transaction with reconciled splits
sr: Брише трансакцију са измиреним поделама

en: This dialog is presented before allowing you to delete a transaction that contains reconciled splits. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
sr: Ово прозорче се приказује пре него вам се омогући да обришете трансакцију која садржи измирене поделе. Обављање овога одбацује вредност измирења регистра и може учинити тешким обављање будућих измирења.

en: Duplicating a changed transaction
sr: Удвостручава измењену трансакцију

en: This dialog is presented when you attempt to duplicate a modified transaction. The changed data must be saved or the duplication canceled.
sr: Ово прозорче се приказује када покушате да удвостручите измењену трансакцију. Измењени подаци морају бити сачувани или удвостручавање отказано.

en: Commit changes to a transaction
sr: Предаје измене у трансакцију

en: This dialog is presented when you attempt to move out of a modified transaction. The changed data must be either saved or discarded.
sr: Ово прозорче се приказује када покушате да се преместите из измењене трансакције. Измењени подаци морају бити или сачувани или одбачени.

en: Edit the list of encodings
sr: Уредите списак кодирања

en: <b>S_ystem input encodings</b>
sr: <b>_Улазна системска кодирања</b>

en: <b>_Custom encoding</b>
sr: <b>_Произвољно кодирање</b>

en: <b>_Selected encodings</b>
sr: <b>_Изабрана кодирања</b>

en: Introduction placeholder
sr: Местодржач увода

en: Title placeholder
sr: Местодржач наслова

en: _Edit list of encodings
sr: _Уреди списак кодирања

en: Default encoding:
sr: Основно кодирање:

en: Convert the file
sr: Претворите датотеку

en: finish placeholder
sr: местодржач завршетка

en: Finish GnuCash Datafile Import
sr: Заврши увоз датотеке података Гнуовог новчића

en: Use Commodity Value
sr: Користи вредност робе

en: <b>Identification</b>
sr: <b>Распознавање</b>

en: Account _name:
sr: _Назив налога:

en: _Account code:
sr: _Код налога:

en: _Description:
sr: _Опис:

en: Smallest _fraction:
sr: Најмањи _одломак:

en: Account _Color:
sr: _Боја налога:

note: instantiate a default style sheet
en: Default
sr: Основно

en: No_tes:
sr: _Белешке:

en: Ta_x related
sr: Односи се на _порез

note: Translators: use the same words here as in
en: Use Edit->Tax Report Options to set the tax-related flag and assign a tax code to this account.
sr: Користите „Уреди → Опције пореског извештаја“ да подесите пореско-односну заставицу и да доделите пореску шифру овом налогу.

en: Placeholde_r
sr: _Местодржач

en: This account is present solely as a placeholder in the hierarchy. Transactions may not be posted to this account, only to sub-accounts of this account.
sr: Овај налог је представљен само као местодржач у хијерархији. Трансакције не могу бити објављене у овом налогу, само у подналозима овог налога.

en: H_idden
sr: _Скривено

en: This account (and any sub-accounts) will be hidden in the account tree and will not appear in the popup account list in the register. To reset this option, you will first need to open the "Filter By..." dialog for the account tree and check the "show hidden accounts" option. Doing so will allow you to select the account and reopen this dialog.
sr: Овај налог (и било који подналог) биће скривен у стаблу налога и неће се појавити на искачућем списку налога у регистру. Да повратите ову опцију, прво морате да отворите прозорче „Издвој према...“ за стабло налога и да проверите опцију „прикажи скривене налоге“. На тај начин ће вам бити омогућено да изаберете налог и да поново отворите ово прозорче.

en: Smallest fraction of this commodity that can be referenced.
sr: Најмањи одломак ове робе на који се може упућивати.

en: <b>Acco_unt Type</b>
sr: <b>_Врста налога</b>

en: <b>_Parent Account</b>
sr: <b>_Матични налог</b>

en: General
sr: Опште

en: <b>Balance Information</b>
sr: <b>Подаци о салду</b>

en: <b>Initial Balance Transfer</b>
sr: <b>Пренос почетног салда</b>

en: _Balance:
sr: _Салдо:

en: _Use equity 'Opening Balances' account
sr: _Користи налог акција „Салда отварања“

en: _Select transfer account
sr: _Изабери налог преноса

en: Delete Account
sr: Обришите налог

en: <b>Transactions</b>
sr: <b>Трансакције</b>

en: M_ove to:
sr: _Премести у:

en: Delete all _transactions
sr: Обриши све _трансакције

en: This account contains transactions. What would you like to do with these transactions?
sr: Овај налог садржи трансакције. Шта бисте желели да урадите са њима?

en: This account contains read-only transactions which may not be deleted.
sr: Овај налог садржи трансакције само за читање које не могу бити обрисане.

en: <b>Sub-accounts</b>
sr: <b>Под-налози</b>

en: This account contains sub-accounts. What would you like to do with these sub-accounts?
sr: Овај налог садржи под-налоге. Шта бисте желели да урадите са њима?

en: _Move to:
sr: _Премести у:

en: Delete all _subaccounts
sr: Обриши све _под-налоге

en: <b>Sub-account Transactions</b>
sr: <b>Трансакције под-налога</b>

en: One or more sub-accounts contain transactions. What would you like to do with these transactions?
sr: Један или више под-налога садржи трансакције. Шта бисте желели да урадите са њима?

en: One or more sub-accounts contain read-only transactions which may not be deleted.
sr: Један или више под-налога садржи трансакције само за читање које не могу бити обрисане.

en: Filter By...
sr: Издвој према...

en: _Default
sr: _Основно

en: Account Type
sr: Врста налога

en: Show _hidden accounts
sr: Прикажи _скривене налоге

en: Show accounts which have the option "Hidden" checked.
sr: Прикажите налоге код којих је опција „Скривен“ изабрана.

en: Show _zero total accounts
sr: Прикажи налоге _нулте укупности

en: Show accounts which have a zero total value.
sr: Прикажите налоге који имају нулту укупну вредност.

en: Renumber sub-accounts
sr: Измени редослед подналога

en: Prefix:
sr: Предметак:

en: Examples:
sr: Примери:

en: Interval:
sr: Период:

en: _Renumber
sr: _Поново наброј

en: Income Total:
sr: Укупни приход:

en: Expense Total:
sr: Укупни расход:

en: Description:
sr: Опис:

en: Select security/currency
sr: Изабери безбедност/валуту

en: Select user information here...
sr: Овде изабери корисничке податке...

en: Enter the full name of the commodity. Example: Cisco Systems Inc., or Apple Computer, Inc.
sr: Унесите пуни назив робе. Пример: „Cisco Systems Inc.“, или „Apple Computer, Inc.“

en: Enter the ticker symbol for the commodity (e.g. CSCO or AAPL). If you are retrieving quotes online, this field must exactly match the ticker symbol used by the quote source (including case).
sr: Унесите симбол откуцавача за робу (нпр. „CSCO“ или „AAPL“). Ако добављате курсеве на мрежи, ово поље мора у потпуности да одговара симболу откуцавача коришћеног извором курса (укључујући предмет).

en: Enter a unique code used to identify the commodity. Or, you may safely leave this field blank.
sr: Унесите јединствену шифру која се користи за препознавање робе. Или, без проблема оставите празним ово поље.

en: Enter the smallest fraction of the commodity which can be traded. For stocks which can only be traded in whole numbers, enter 1.
sr: Унесите најмањи одломак робе са којом се може трговати. За деонице са којима се може трговати само у целим бројевима, унесите 1.

en: <b>Quote Source Information</b>
sr: <b>Подаци о извору курса</b>

en: Type of quote source:
sr: Врста извора курса:

en: _Full name:
sr: Пуни _назив:

en: _Symbol/abbreviation:
sr: _Симбол/скраћеница:

en: ISIN, CUSI_P or other code:
sr: ИСИН, ЦУС_ИП или други код:

en: F_raction traded:
sr: _Одломак трговања:

en: Warning: Finance::Quote not installed properly.
sr: Упозорење: „Finance::Quote“ није исправно инсталиран.

en: _Get Online Quotes
sr: _Добави курсеве са мреже

en: Si_ngle:
sr: _Један:

en: These are F::Q quote sources that retrieve information from a single site on the internet. If that site is unavailable, you will not be able to retrieve quotes.
sr: Ово су извори курсева „F::Q“ који довлаче податке са једног сајта на интернету. Ако тај сајт није доступан, нећете бити у могућности да довучете курсеве.

en: _Multiple:
sr: _Неколико:

en: These are F::Q quote sources that retrieve information from multiple sites on the internet. If one of the sites is unavailable, F::Q will attempt to retrieve the information from another site.
sr: Ово су извори курсева „F::Q“ који довлаче податке са више сајтова на интернету. Ако један од тих сајтова није доступан, „F::Q“ ће покушати да довуче податке са другог сајта.

en: _Unknown:
sr: _Непознато:

en: These are quote sources that were recently added to F::Q. GnuCash does not know if these sources retrieve information from a single site or from multiple sites on the internet.
sr: Ово су извори курсева који су недавно додати у „“. Гнуов новчић не зна да ли ти извори довлаче податке са једног или са више сајтова на интернету.

en: Time_zone:
sr: Временска _зона:

en: Enter a display symbol. This can safely be left blank, in which case the ticker symbol or the currency ISO code will be used.
sr: Унесите симбол приказа. Ово можете без проблема оставити празним, у том случају ће се користити симбол откуцавача или ИСО код валуте.

en: _Display symbol
sr: Симбол _приказа

en: <b>Data Format:</b>
sr: <b>Запис датума:</b>

en: Open _Read-Only
sr: Отвори _само за читање

en: <b>File</b>
sr: <b>Датотека</b>

en: Host
sr: Домаћин

en: Database
sr: База података

en: Password
sr: Лозинка

en: <b>Database Connection</b>
sr: <b>Веза базе података</b>

en: Object references
sr: Упуте објекта

en: Explanation
sr: Објашњење

en: GnuCash Options
sr: Избори Гнуовог новчића

en: US
sr: САД

en: UK
sr: Велика Британја

en: Europe
sr: Европа

en: 31.07.2013
sr: 31.07.2013.

en: ISO
sr: ИСО

en: Locale
sr: Језик

en: (dummy)
sr: (привидно)

en: GnuCash Preferences
sr: Поставке Гнуовог новчића

en: <b>Summarybar Content</b>
sr: <b>Садржај траке сажетка</b>

en: Include _grand total
sr: Укључи _велику укупност

en: Show a grand total of all accounts converted to the default report currency.
sr: Приказује велики збир свих налога претворених у основну валуту извештаја.

en: Include _non-currency totals
sr: Укључи _не-валутне укупности

en: If checked, non-currency commodities will be shown in the summary bar. If clear, only currencies will be shown.
sr: Уколико је означено, невалутна роба биће приказана у траци сажетка. Ако није, биће приказане само валуте.

en: <b>Start Date</b>
sr: <b>Почетни датум</b>

en: <b>End Date</b>
sr: <b>Завршни датум</b>

en: _Relative:
sr: _Релативно:

en: Use the specified relative starting date for profit/loss calculations.
sr: Користите наведени релативни датум за почетак израчунавања добитка/губитка.

en: _Absolute:
sr: _Апсолутно:

en: Use the specified absolute starting date for profit/loss calculations.
sr: Користите наведени апсолутни датум за почетак израчунавања добитка/губитка.

en: Re_lative:
sr: _Релативно:

en: Use the specified relative ending date for profit/loss calculations. Also use this date for net assets calculations.
sr: Користите наведени релативни датум за завршетак израчунавања добитка/губитка. Такође користите овај датум за израчунавања нето добара.

en: Ab_solute:
sr: _Апсолутно:

en: Use the specified absolute ending date for profit/loss calculations. Also use this date for net assets calculations.
sr: Користите наведени апсолутни датум за завршетак израчунавања добитка/губитка. Такође користите овај датум за израчунавања нето добара.

en: Accounting Period
sr: Раздобље рачунања

en: <b>Separator Character</b>
sr: <b>Знак раздвајања</b>

en: Use _formal accounting labels
sr: Користи _званичне натписе рачуноводства

en: Use only 'debit' and 'credit' instead of informal synonyms.
sr: Користите само „задужење“ и „кредит“ уместо незваничних синонима.

en: <b>Labels</b>
sr: <b>Натписи</b>

en: _None
sr: _Ништа

en: C_redit accounts
sr: Налози _кредита

en: _Income & expense
sr: _Приход и расход

en: <b>Reverse Balanced Accounts</b>
sr: <b>Обрнути салдирани налози</b>

en: <b>Default Currency</b>
sr: <b>Основна валута</b>

en: US Dollars (USD)
sr: амерички долар ($)

en: Loc_ale:
sr: _Језик:

en: Ch_oose:
sr: _Изабери:

en: The character that will be used between components of an account name. A legal value is any single character except letters and numbers, or any of the following strings: "colon" "slash", "backslash", "dash" and "period".
sr: Знак који ће се користити између делова назива налога. Дозвољена вредност је сваки знак осим слова и бројева, или било која од следећих ниски: „colon“ (двотачка), „slash“ (коса црта), „backslash“ (контра коса црта), „dash“ (црта) и „period“ (тачка).

en: Character:
sr: Знак:

en: Sample:
sr: Пример:

en: <b>Account Color</b>
sr: <b>Боја налога</b>

en: Show the Account Color as background
sr: Прикажи боју налога као позадину

en: Show the Account Color as Account Name Background.
sr: Прикажите боју налога као позадину назива налога.

en: Show the Account Color on tabs
sr: Прикажи боју налога на језичцима

en: Show the Account Color as tab background.
sr: Прикажите боју налога као позадину језичка.

en: <b>Fancy Date Format</b>
sr: <b>Запис пуног датума</b>

en: <b>Date Format</b>
sr: <b>Запис датума</b>

en: <b>Time Format</b>
sr: <b>Запис времена</b>

en: U_se 24-hour clock
sr: Користи _24-часовни сат

en: Use a 24 hour (instead of a 12 hour) time format.
sr: Користите запис времена од 24 часа (уместо 12).

en: <b>Date Completion</b>
sr: <b>Довршавање датума</b>

en: When a date is entered without year, it should be taken:
sr: Када се унесе датум без године, биће коришћено:

en: Dates will be completed so that they are within the current calendar year.
sr: Датуми ће бити довршени тако да буду унутар текуће календарске године.

en: In a sliding 12-month window starting this
    many months before the current month:
sr: У клизном 12-месечном прозору почиње
    оволико месеци пре текућег месеца:

en: Enter number of months.
sr: Унесите број месеци.

en: Use the date format specified by the system locale.
sr: Користите запис датума наведен језиком система.

en: Date/Time
sr: Датум/време

en: Perform account list _setup on new file
sr: Обави подешавање _списка налога на новој датотеци

en: Present the new account list dialog when you choose File -> New File.
sr: Представља прозорче новог списка налога када изаберете „Датотека → Нова датотека“.

en: Display "_tip of the day" dialog
sr: Прикажи прозорче „_савет дана“

en: Display hints for using GnuCash at startup.
sr: Приликом покретања приказаће савете за коришћење Гнуовог новчића.

en: How many days to keep old log/backup files.
sr: Колико дуго ће бити чуване датотеке дневника/резерве.

en: _Retain log/backup files:
sr: _Задржи датотеке дневника/резерве:

en: Com_press files
sr: _Сажми датотеке

en: Compress the data file with gzip when saving it to disk.
sr: Запакујте датотеку података гзипом приликом чувања на диск.

en: <b>Files</b>
sr: <b>Датотеке</b>

en: _Decimal places:
sr: _Децимална места:

en: How many automatic decimal places will be filled in.
sr: Колико ће самосталних децималних места бити попуњено.

en: _Automatic decimal point
sr: _Самостални децимални зарез

en: Automatically insert a decimal point into values that are entered without one.
sr: Сам ће унети децимални зарез у вредности које су унесене без истог.

en: Display ne_gative amounts in red
sr: Прикажи _негативне износе црвеном бојом

en: Display negative amounts in red.
sr: Прикажите негативне износе црвеном бојом.

en: <b>Numbers</b>
sr: <b>Бројеви</b>

en: <b>Search Dialog</b>
sr: <b>Прозорче претраге</b>

en: New search _limit:
sr: Ограничење нове _претраге:

en: Default to 'new search' if fewer than this number of items is returned.
sr: Подразумева „нову претрагу“ ако је добијено мање ставки од овог броја.

en: Show splash scree_n
sr: Прикажи уводни _екран

en: Show splash screen at startup.
sr: Приказаће уводни екран приликом покретања.

en: Auto-save time _interval:
sr: Време _самосталног чувања:

en: minutes
sr: минута

en: Show auto-save confirmation _question
sr: Затражи _потврду самосталног чувања

en: If active, GnuCash shows a confirmation question each time the auto-save feature is started. Otherwise no extra explanation is shown.
sr: Ако је укључено, Гнуов новчић показује питање за потврђивање сваки пут када се покрене функција самочувања. У супротном не приказује додатна објашњења.

en: Time to wait for answer:
sr: Време чекања на одговор:

en: seconds
sr: секунде

en: <b>Checks</b>
sr: <b>Чекови</b>

en: Print _date format
sr: Испиши запис _датума

en: Below the actual date, print the format of that date in 8 point type.
sr: Испод тренутног датума, штампа запис тог датума врстом 8 тачака.

en: Default _font:
sr: Основни _словни лик:

en: The default check printing font.
sr: Основни словни лик за штампање чека.

en: Print _blocking chars
sr: Штампај знаке _блокирања

en: Print '***' before and after each text field on the check.
sr: Штампаће *** пре и после сваког поља текста на чеку.

en: Printing
sr: Штампање

en: <b>Actions</b>
sr: <b>Радње</b>

en: '_Enter' moves to blank transaction
sr: „_Унеси“ премешта на празну трансакцију

en: If checked, pressing the 'Enter' key will move to the blank transaction at the bottom of the register. If clear, pressing the 'Enter' key will move down one row.
sr: Ако је изабрано, притисак на тастер „Унеси“ пребациће на празну трансакцију на дно регистра. Ако није, притисак на тастер „Унеси“ пребациће доле за један ред.

en: _Auto-raise lists
sr: _Сам издигни спискове

en: Automatically raise the list of accounts or actions during input.
sr: Сам издиже списак налога или радњи за време уноса.

en: <b>Reconciling</b>
sr: <b>Измирење</b>

en: Check cleared _transactions
sr: Провери очишћене _трансакције

en: Pre-check cleared transactions when creating a reconcile dialog.
sr: Прво проверава очишћене трансакције када прави прозорче измирења.

en: Automatic _interest transfer
sr: Самостални пренос _камате

en: Automatic credit card _payment
sr: Самостално _плаћање кредитном картицом

en: After reconciling a credit card statement, prompt the user to enter a credit card payment.
sr: Након измирења стања кредитне картице, тражи од корисника да унесе плаћање кредитне картице.

en: Always reconcile to t_oday
sr: Увек измири на _данас

en: Always open the reconcile dialog using today's date for the statement date, regardless of previous reconciliations.
sr: Увек ће отварати прозорче измирења користећи данашњи датум за датум изјаве, без обзира на претходна измирења.

en: Draw _vertical lines between columns
sr: Исцртај _усправне линије између колона

en: Show vertical borders on the cells.
sr: Прикажите усправне границе на пољима.

en: Draw hori_zontal lines between rows
sr: Исцртај _водоравне линије између редова

en: Show horizontal borders on the cells.
sr: Прикажите водоравне границе на пољима.

en: Double _mode colors alternate with transactions
sr: Смењује боје двоструког _режима са трансакцијама

en: Alternate the primary and secondary colors by transaction instead of by alternating by row.
sr: Смењује главне и споредне боје трансакцијама уместо смењивања редом.

en: Don't _use GnuCash built-in colors
sr: Не _користи уграђене боје Гнуовог новчића

en: GnuCash uses a yellow/green theme by default for register windows. Check this if you want to use the system color theme instead.
sr: Гнуов новчић користи по основи жуто-зелену тему за прозоре регистра. Изаберите ово ако уместо тога желите да користите системску тему боја.

en: <b>Graphics</b>
sr: <b>Графици</b>

en: Tab order in_cludes Transfer on Memorised Transactions
sr: Поредак језичака _укључује пренос на меморисаним трансакцијама

en: Move to Transfer field when memorised transaction auto filled.
sr: Премешта у поље преноса када је меморисана трансакција самостално попуњена.

en: <b>Default Style</b>
sr: <b>Основни изглед</b>

en: <b>Other Defaults</b>
sr: <b>Остале основности</b>

en: _Basic ledger
sr: _Основна књига

en: _Auto-split ledger
sr: _Сам подели књигу

en: Number of _transactions:
sr: Број _трансакција:

en: _Double line mode
sr: Режим _два реда

en: Show two lines of information for each transaction instead of one. Does not affect expanded transactions.
sr: Прикажите две линије информација за сваку трансакцију уместо једне. Не утиче на раширене трансакције.

en: Register opens in a new _window
sr: Отвори регистар у новом _прозору

en: If checked, each register will be opened in its own top level window. If clear, the register will be opened in the current window.
sr: Ако је изабрано, сваки регистар биће отворен у сопственом прозору највишег нивоа. Ако није, регистар ће бити отворен у текућем прозору.

en: _Only display leaf account names
sr: _Прикажи само називе налога листа

en: If checked, only the names of the leaf accounts are displayed in the register and in the account selection popup. The default behaviour is to display the full name, including the path in the account tree. Checking this option implies that you use unique leaf names.
sr: Ако је изабрано, приказиваће се само називи листова налога у регистру и у облачићу избора налога. Уобичајено понашање је да прикаже пуни назив, укључујући и путању у стаблу налога. Бирање ове опције подразумева да користите јединствене називе листова.

en: Number of _characters for auto complete:
sr: Број _знакова за самодовршавање:

en: Show the _entered and reconcile dates
sr: Прикажи _датуме уноса и измирења

en: Show the calendar b_uttons
sr: Прикажи дугмиће _календара

en: _Move the selection to the blank split on expand
sr: _Премести избор на празну поделу приликом ширења

en: _Show entered and reconciled dates on selection
sr: _Прикажи датуме уноса и измирења у избору

en: Register Defaults
sr: Основности регистра

en: <b>Default Report Currency</b>
sr: <b>Основна валута извештаја</b>

en: <b>Location</b>
sr: <b>Место</b>

en: Report opens in a new _window
sr: Отвори извештај у новом _прозору

en: If checked, each report will be opened in its own top level window. If clear, the report will be opened in the current window.
sr: Ако је изабрано, сваки извештај биће отворен у сопственом прозору највишег нивоа. Ако није, извештај ће бити отворен у текућем прозору.

en: <b>Default zoom level</b>
sr: <b>Основни ниво увеличавања</b>

en: Reports
sr: Извештаји

en: <b>Window Geometry</b>
sr: <b>Геометрија прозора</b>

en: _Save window size and position
sr: _Сачувај положај и величину прозора

en: Save window size and location when it is closed.
sr: Сачуваће величину и положај прозора приликом затварања.

en: Bring the most _recent tab to the front
sr: Постави _најновије језичке у први план

en: <b>Tab Position</b>
sr: <b>Положај језичка</b>

en: To_p
sr: Го_ре

en: B_ottom
sr: До_ле

en: _Left
sr: Ле_во

en: _Right
sr: Де_сно

en: <b>Summary Bar Position</b>
sr: <b>Положај траке сажетка</b>

en: <b>Tabs</b>
sr: <b>Листови</b>

en: Show close button on _notebook tabs
sr: Прикажи дугме затварања на језичцима _бележнице

en: Show a close button on each notebook tab. These function identically to the 'Close' menu item.
sr: Приказује дугме за затварање на сваком језичку бележнице. Ова функција је иста као ставка изборника „Затвори“.

en: _Width:
sr: _Ширина:

en: If the text in the tab is longer than this value (the test is approximate) then the tab label will have the middle cut and replaced with an ellipsis.
sr: Ако је текст у картици дужи од ове вредности (тест је приближан) онда ће натпис бити одрезан по средини и замењен елипсом.

en: characters
sr: знака

en: Windows
sr: Прозори

en: Reset Warnings
sr: Повратите упозорења

en: You have requested that the following warning dialogs not be presented. To re-enable any of these dialogs, select the check box next to the dialog, then click OK.
sr: Затражили сте да се следећи прозорчићи упозорења не приказују. Да поново омогућите било који од ових прозорчића, изаберите поље за потврду поред прозорчета, затим притисните „У реду“.

en: _Unselect All
sr: _Поништи изабрано

en: No warnings to reset.
sr: Нема упозорења за поновно постављање.

en: Permanent Warnings
sr: Дуготрајна упозорења

en: Temporary Warnings
sr: Привремена упозорења

en: <b>Tax Table Entry</b>
sr: <b>Унос пореске табеле</b>

en: <b>Tax Table</b>
sr: <b>Пореска табела</b>

en: _Account:
sr: _Налог:

en: _Value:
sr: _Вредност:

en: _Type:
sr: _Врста:

en: _Name:
sr: _Назив:

en: Tax Tables
sr: Пореске табеле

en: <b>Tax Tables</b>
sr: <b>Пореске табеле</b>

en: <b>Tax Table Entries</b>
sr: <b>Уноси пореске табеле</b>

en: Value $
sr: Вредност $

en: Percent %
sr: Проценат %

en: GnuCash Tip Of The Day
sr: Савет дана Гнуовог новчића

en: <b>Tip of the Day:</b>
sr: <b>Савет дана:</b>

en: _Show tips at startup
sr: Прикажи _савете приликом покретања

en: Transfer Funds
sr: Пренос фондова

en: <b>Basic Information</b>
sr: <b>Основни подаци</b>

en: Date:
sr: Датум:

en: Num:
sr: Број:

en: Memo:
sr: Белешка:

en: <b>Transfer From</b>
sr: <b>Пренеси из</b>

en: Currency:
sr: Валута:

note: (optname-accounts (N_ "Accounts"))
en: Show Income/Expense
sr: Прикажи приход/расход

en: <b>Transfer To</b>
sr: <b>Пренеси у</b>

en: <b>Currency Transfer</b>
sr: <b>Пренос валуте</b>

en: Exchange Rate:
sr: Однос размене:

en: _Fetch Rate
sr: _Добави стопу

en: Username and Password
sr: Корисник и лозинка

en: Enter your username and password
sr: Унесите ваше корисничко име и лозинку

en: _Username:
sr: _Корисник:

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: Date Format
sr: Облик датума

en: December 31, 2000
sr: 31. децембар 2000.

en: %Y-%m-%d
sr: %d.%m.%Y.

en: Include Century
sr: Укључи векове

en: Abbreviation
sr: Скраћеница

en: Months:
sr: Месеци:

en: Years:
sr: Године:

en: Format:
sr: Запис:

en: Date format:
sr: Запис датума:

en: US (12/31/2001)
sr: САД (12/31/2001)

en: UK (31/12/2001)
sr: Велика Британија (31/12/2001)

en: Europe (31.12.2001)
sr: Европа (31.12.2001.)

en: ISO (2001-12-31)
sr: ИСО (2001-12-31)

en: UTC - Coordinated Universal Time
sr: УТЦ — Координисано универзално време

en: No Fancy Date Format
sr: Нема записа пуног датума

en: Not scheduled
sr: Није заказано

en: Select occurrence date above.
sr: Изаберите датум појаве.

en: Saturday
sr: Субота

en: Friday
sr: Петак

en: Wednesday
sr: Среда

en: Thursday
sr: Четвртак

note: Note: the absolute-super-duper-i18n'ed solution would be to use the locale-using functions date->string of srfi-19, similar to get_wday_name() in src/engine/FreqSpeq.c. For now, we simply use the normal translations, which show up in the glade file src/gnome-utils/gtkbuilder/gnc-frequency.glade anyw
en: Sunday
sr: Недеља

en: Monday
sr: Понедељак

en: Tuesday
sr: Уторак

en: First on the:
sr: Првог у:

en: except on weekends:
sr: изузев недељама:

en: then on the:
sr: затим:

en: Semi-Monthly
sr: Двонедељно

en: 5th
sr: 5.

en: 6th
sr: 6.

en: 7th
sr: 7.

en: 8th
sr: 8.

en: 9th
sr: 9.

en: 10th
sr: 10.

en: 11th
sr: 11.

en: 12th
sr: 12.

en: 13th
sr: 13.

en: 14th
sr: 14.

en: 15th
sr: 15.

en: 16th
sr: 16.

en: 17th
sr: 17.

en: 18th
sr: 18.

en: 19th
sr: 19.

en: 20th
sr: 20.

en: 21st
sr: 21.

en: 22nd
sr: 22.

en: 23rd
sr: 23.

en: 24th
sr: 24.

en: 25th
sr: 25.

en: 26th
sr: 26.

en: 27th
sr: 27.

en: 28th
sr: 28.

en: 29th
sr: 29.

en: 30th
sr: 30.

en: 31st
sr: 31.

en: Last day of month
sr: Последњег дана у месецу

en: Last Monday
sr: Последњег понедељка

en: Last Tuesday
sr: Последњег уторка

en: Last Wednesday
sr: Последње среде

en: Last Thursday
sr: Последњег четвртка

en: Last Friday
sr: Последњег петка

en: Last Saturday
sr: Последње суботе

en: Last Sunday
sr: Последњег недеље

en: No change
sr: Без промена

en: Use previous weekday
sr: Користи претходни викенд

en: Use next weekday
sr: Користи следећи викенд

en: 1st Mon
sr: 1. понедељак

en: 1st Tue
sr: 1. уторак

en: 1st Wed
sr: 1. петак

en: 1st Thu
sr: 1. четвртак

en: 1st Fri
sr: 1. петак

en: 1st Sat
sr: 1. субота

en: 1st Sun
sr: 1. недеља

en: 2nd Mon
sr: 2. понедељак

en: 2nd Tue
sr: 2. уторак

en: 2nd Wed
sr: 2. среда

en: 2nd Thu
sr: 2. четвртак

en: 2nd Fri
sr: 2. петак

en: 2nd Sat
sr: 2. субота

en: 2nd Sun
sr: 2. недеља

en: 3rd Mon
sr: 3. понедељак

en: 3rd Tue
sr: 3. уторак

en: 3rd Wed
sr: 3. среда

en: 3rd Thu
sr: 3. четвртак

en: 3rd Fri
sr: 3. петак

en: 3rd Sat
sr: 3. субота

en: 3rd Sun
sr: 3. недеља

en: 4th Mon
sr: 4. понедељак

en: 4th Tue
sr: 4. уторак

en: 4th Wed
sr: 4. среда

en: 4th Thu
sr: 4. четвртак

en: 4th Fri
sr: 4. петак

en: 4th Sat
sr: 4. субота

en: 4th Sun
sr: 4. недеља

en: day(s)
sr: дан(и)

en: week(s)
sr: недеља(е)

en: month(s)
sr: месец(и)

en: year(s)
sr: година(е)

en: Every
sr: Сваког

en: Number of calendar units in the recurrence:  E.g. Biweekly = every 2 weeks; Quarterly = every 3 months
sr: Број календарских јединица у понављању: Нпр. Двонедељно = сваке 2 недеље, Тромесечно = свака 3 месеца

en: beginning on:
sr: почиње:

en: last of month
sr: последњег у месецу

en: Always use the last day (or day of week) in the month?
sr: Да користим увек последњи дан (или дан у недељи) у месецу?

en: same week & day
sr: исте недеље и дана

en: Match the "day of week" and "week of month"? (for example, the "second Tuesday" of every month)
sr: Да упоредим „дан у недељи“ и „недељу у месецу“? (на пример, „другог уторка“ у сваком месецу)

en: Only show _active owners
sr: Прикажи само _активне власнике

en: Show _zero balance owners
sr: Прикажи кориснике са _нултим салдом

en: %s, Total:
sr: %s, укупно:

en: %s, Non Currency Commodities Total:
sr: %s, укупност невалутних роба:

en: %s, Grand Total:
sr: %s, велики збир:

en: Net Assets:
sr: Нето робе:

en: Profits:
sr: Зараде:

en: Searching for splits to clear ...
sr: Тражим поделе за чишћење ...

en: Cannot uniquely clear splits. Found multiple possibilities.
sr: Не могу јединствено да очистим поделе. Нашао сам више могућности.

en: The selected amount cannot be cleared.
sr: Изабрани износ не може бити очишћен.

en: Interest Payment
sr: Плаћање камате

en: Interest Charge
sr: Наплата камате

en: Payment From
sr: Ко плаћа

en: Reconcile Account
sr: Измири налог

en: Payment To
sr: Коме се плаћа

en: No Auto Interest Payments for this Account
sr: Нема самосталних исплата камате за овај налог

en: No Auto Interest Charges for this Account
sr: Нема самосталних наплата камате за овај налог

en: Enter _Interest Charge...
sr: Унеси _наплату камате...

en: Debits
sr: Дуговања

en: Credits
sr: Кредити

en: Are you sure you want to delete the selected transaction?
sr: Да ли сигурно желите обрисати изабрану трансакцију?

note: statement date title/value
en: Statement Date:
sr: Датум стања:

note: ending balance title/value
en: Ending Balance:
sr: Завршни салдо:

note: reconciled balance title/value
en: Reconciled Balance:
sr: Измирени салдо:

note: difference title/value
en: Difference:
sr: Разлика:

en: You have made changes to this reconcile window. Are you sure you want to cancel?
sr: Начинили сте измене у овом прозору измирења. Да ли сигурно желите да откажете?

en: The account is not balanced. Are you sure you want to finish?
sr: Рачун није салдиран. Да ли стварно желите да завршите?

en: Do you want to postpone this reconciliation and finish it later?
sr: Да ли желите да откажете ово измирење и да га завршите касније?

note: Toplevel
en: _Reconcile
sr: _Измири

en: _Account
sr: _Налог

en: _Reconcile Information...
sr: _Подаци измирења...

en: Change the reconcile information including statement date and ending balance.
sr: Измените податке измирења укључујући датум стања и крајњи салдо.

en: _Finish
sr: _Заврши

en: Finish the reconciliation of this account
sr: Завршите измирење овог налога

en: _Postpone
sr: _Одложи

en: Postpone the reconciliation of this account
sr: Одложите измирење овог налога

en: Cancel the reconciliation of this account
sr: Откажите измирење овог налога

en: Open the account
sr: Отворите налог

en: Edit the main account for this register
sr: Унесите главни налог за овај регистар

en: _Balance
sr: _Салдо

en: Add a new balancing entry to the account
sr: Додај нови унос салдирања на рачун

en: Edit the current transaction
sr: Уредите текућу трансакцију

en: Delete the selected transaction
sr: Обришите изабрану трансакцију

en: _Reconcile Selection
sr: _Измири избор

en: Reconcile the selected transactions
sr: Измирите изабране трансакције

en: _Unreconcile Selection
sr: _Поништи измирење избора

en: Unreconcile the selected transactions
sr: Поништите измирење изабраних трансакција

en: Open the GnuCash help window
sr: Отворите прозор помоћи Гнуовог новчића

en: Not found
sr: Нисам нашао

en: The specified URL could not be loaded.
sr: Не могу да учитам наведену адресу.

en: Secure HTTP access is disabled. You can enable it in the Network section of the Preferences dialog.
sr: Безбедни ХТТП приступ је искључен. Можете га укључити у одељку мреже у прозорчету поставки.

en: Network HTTP access is disabled. You can enable it in the Network section of the Preferences dialog.
sr: Мрежни ХТТП приступ је искључен. Можете га укључити у одељку мреже у прозорчету поставки.

note: %s is a URL (some location somewhere).
en: There was an error accessing %s.
sr: Дошло је до грешке приступања „%s“.

note: Before we save the PDF file, we always as the user for the export file name. We will store the chosen directory in the gtk print settings as well.
en: Export to PDF File
sr: Извезите у ПДФ датотеку

en: The external program "AqBanking Setup Wizard" has not been found. 
    
    The %s package should include the program "qt3-wizard". Please check your installation to ensure this program is present. On some distributions this may require installing additional packages.
sr: Спољни програм „Чаробњак подешавања Аку банкарства“ није пронађен. 
    
    Пакет „%s“ треба да укључи програм „qt3-wizard“. Проверите вашу инсталацију да осигурате присуство овог програма. У неким дистрибуцијама ово може захтевати инсталацију додатних пакета.

en: The external program "AqBanking Setup Wizard" failed to run successfully because the additional software "Qt" was not found. Please install the "Qt/Windows Open Source Edition" from Trolltech by downloading it from www.trolltech.com
    
    If you have installed Qt already, you will have to adapt the PATH variable of your system appropriately. Contact the GnuCash developers if you need further assistance on how to install Qt correctly.
    
    Online Banking cannot be setup without Qt. Press "Close" now, then "Cancel" to cancel the Online Banking setup.
sr: Спољни програм „Чаробњак подешавања Аку банкарства“ се није успешно покренуо зато што додатни софтвер „Кут“ није нађен. Инсталирајте „Кут/Виндоуз издање отвореног кода“ са Тролтека преузимајући га са „www.trolltech.com“.
    
    Ако сте већ инсталирали Кут, мораћете исправно да прилагодите променљиву „PATH“ на вашем систему. Обратите се програмерима Гнуовог новчића ако вам је потребна додатна помоћ о томе како исправно да инсталирате Кут.
    Мрежно банкарство не може бити подешено без Кут-а. Сада притисните „Затвори“, затим „Одустани“ да откажете подешавање мрежног банкарства.

en: The external program "AqBanking Setup Wizard" failed to run successfully. Online Banking can only be setup if this wizard has run successfully. Please try running the "AqBanking Setup Wizard" again.
sr: Спољни програм „Чаробњак подешавања Аку банкарства“ се није успешно покренуо. Мрежно банкарство може бити подешено само ако се овај чаробњак успешно покренуо. Покушајте поново да покренете „Чаробњака подешавања Аку банкарства“.

note: Translators: Strings are 1. Bank code, 2. Bank name, * 3. Account Number,  4. Subaccount ID
en: Bank code %s (%s), Account %s (%s)
sr: Код банке %s (%s), налог %s (%s)

en: Online Banking Account Name
sr: Назив налога мрежног банкарства

en: GnuCash Account Name
sr: Назив налога Гнуовог новчића

en: New?
sr: Ново?

en: AqBanking Initial Assistant
sr: Помоћник Аку банкарства

en: 
    This assistant helps you setting up your Online Banking connection with your bank.
    
    You first need to apply for Online Banking access at your bank. If your bank  decides to grant you electronic access, they will send you a letter containing 
    
    * The bank code of your bank
    * The user ID that identifies you to your bank
    * The Internet address of your bank's Online Banking server
    * For HBCI Online Banking, information about the cryptographic public key of your bank ("Ini-Letter").
    
    This information will be needed in the following. Press "Forward" now.
    
    NOTE: NO WARRANTIES FOR ANYTHING. Some banks run a poorly implemented Online Banking server. You should not rely on time-critical transfers through Online Banking, because sometimes the bank does not give you correct feedback when a transfer is rejected.
    
    Press "Cancel" if you do not wish to setup any Online Banking connection now.
sr: 
    Овај помоћник ће вам помоћи да подесите везу са вашом банком за банкарство на мрежи.
    
    Прво морате у вашој банци да се пријавите за приступ банкарству на мрежи. Ако ваша банка одлучи да вам одобри електронски приступ, тада ће вам послати писмо које садржи: 
    
    * Шифру банке ваше банке
    * ИБ корисника који вас препознаје код исте
    * Интернет адресу сервера банкарства на мрежи ваше банке
    * За ХБЦИ банкарство на мрежи, податке о криптографском јавном кључу ваше банке („Ово писмо“).
    
    Ова информација биће потребна у наставку. Сада притисните „Напред“.
    
    НАПОМЕНА: НЕМА НИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ. Неке банке покрећу слабо примењени сервер банкарства на мрежи. Не би требало да се ослањате на временски критичне преносе путем банкарства на мрежи, јер банка понекад не даје тачан одговор о одбијеном преносу.
    
    Притисните „Одустани“ ако не желите сада да подесите ниједну везу банкарства на мрежи.

en: Initial Online Banking Setup
sr: Почетно подешавање мрежног банкарства

en: The Setup of your Online Banking connection is handled by the external program "AqBanking Setup Wizard". Please press the button below to start this program.
sr: Подешавањем вашег мрежног банкарства управља спољни програм „Чаробњак подешавање Аку банкарства“. Притисните дугме испод да покренете овај програм.

en: _Start AqBanking Wizard
sr: _Покрени чаробњака Аку банкарства

en: Start Online Banking Wizard
sr: Покрените чаробњака мрежног банкарства

en: Double Click on the line of an Online Banking account name if you want to match it to a GnuCash account. Click "Forward" when all desired accounts are matching.
sr: Два пута притисните на линију назива налога мрежног банкарства ако желите да га упоредите са налогом Гнуовог новчића. Притисните „Напред“ када су сви жељени рачуни упоређени.

en: Match Online accounts with GnuCash accounts
sr: Упореди мрежне налоге са налозима Гнуовог новчића

en: The setup for matching Online Banking accounts to GnuCash accounts is now finished. You can now invoke Online Banking actions on those accounts.
    
    If you want to add another bank, user, or account, you can start this assistant again anytime.
    
    Press "Apply" now.
sr: Подешавање за упоређивање налога мрежног банкарства са налозима Гнуовог новчића је сада завршено. Сада можете позвати радње мрежног банкарства на тим налозима.
    
    Ако желите да додате другу банку, корисника или налог, можете да покренете овог помоћника опет у било које време.
    
    Сада притисните „Примени“.

en: Online Banking Setup Finished
sr: Подешавање мрежног банкарства је завршено

en: Online Banking Connection Window
sr: Прозор везе мрежног банкарства

en: <b>Progress</b>
sr: <b>Напредовање</b>

en: Current Job
sr: Текући посао

en: Progress
sr: Напредовање

en: Current Action
sr: Текућа радња

en: <b>Log Messages</b>
sr: <b>Поруке дневника</b>

en: Close when finished
sr: Затвори када се заврши

en: Get Transactions Online
sr: Добави мрежне трансакције

en: Date range of transactions to retrieve:
sr: Опсег датума трансакција за добављање:

en: <b>From</b>
sr: <b>Од</b>

en: _Earliest possible date
sr: _Најранијег могућег датума

en: _Last retrieval date
sr: _Датума последњег добављања

en: E_nter date:
sr: _Унеси датум:

en: <b>To</b>
sr: <b>До</b>

en: _Now
sr: _Сада

en: Ente_r date:
sr: _Унеси датум:

en: Enter Password
sr: Унесите лозинку

en: Enter your password
sr: Унесите вашу лозинку

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Confirm Password:
sr: Потврди лозинку:

en: Remember _PIN
sr: Запамти _ПИН

en: <b>Online Banking</b>
sr: <b>Мрежно банкарство</b>

en: _Close log window when finished
sr: _Затвори прозор дневника на крају

en: Use Non-SWIFT _transaction text
sr: Користи „Не-SWIFT“ текст _трансакције

en: _Verbose debug messages
sr: _Опширне поруке прочишћавања

en: Name for new template
sr: Назив новог шаблона

en: Enter name for new template:
sr: Унесите назив новог шаблона:

en: Online Transaction
sr: Мрежне трансакције

en: Enter an Online Transaction
sr: Унесите мрежну трансакцију

en: Recipient Account Number
sr: Број налога примаоца

en: Recipient Bank Code
sr: Шифра банке примаоца

en: Recipient Name
sr: Име примаоца

en: at Bank
sr: у банци

en: (filled in automatically)
sr: (попуњава се самостално)

en: Payment Purpose (only for recipient)
sr: Сврха уплате (само за примаоца)

en: Payment Purpose continued
sr: Сврха уплате је настављена

en: Originator Name
sr: Име оснивача

en: something
sr: нешто

en: Originator Account Number
sr: Број налога оснивача

en: Bank Code
sr: Шифра банке

en: Add the current online transaction as a new transaction template
sr: Додајте текућу трансакцију на мрежи као нови шаблон трансакције

en: Add current
sr: Додај текућу

en: Move the selected transaction template one row up
sr: Преместите изабрани шаблон трансакције један ред горе

en: Move the selected transaction template one row down
sr: Преместите изабрани шаблон трансакције један ред доле

en: Sort the list of transaction templates alphabetically
sr: Поређајте списак шаблона трансакција азбучним редом

en: Sort
sr: Поређај

en: Delete the currently selected transaction template
sr: Обришите тренутно изабрани шаблон трансакције

en: Templates
sr: Шаблони

en: Execute later (unimpl.)
sr: Изврши касније (unimpl.)

en: Execute this online transaction now
sr: Сада изврши ову мрежну трансакцију

en: Execute Now
sr: Сада изврши

note: Conversion was erroneous, so don't use the string
en: (unknown)
sr: (непознато)

note: Translators: Strings from this file are * needed only in countries that have one of * aqbanking's Online Banking techniques * available. This is 'OFX DirectConnect' * (U.S. and others), 'HBCI' (in Germany), * or 'YellowNet' (Switzerland). If none of * these techniques are available in your * country
en: Enter a SEPA Online Transfer
sr: Унеси СЕПА пренос на мрежи

en: Recipient IBAN (International Account Number)
sr: ИБАН примаоца (Међународни број рачуна)

en: Recipient BIC (Bank Code)
sr: БИЦ примаоца (Шифра банке)

en: Originator IBAN (International Account Number)
sr: ИБАН оснивача (Међународни број рачуна)

en: Originator BIC (Bank Code)
sr: БИК оснивача (Шифра банке)

en: Enter an Online Direct Debit Note
sr: Унесите директну ноту задужења на мрежи

en: Debited Account Owner
sr: Власник дужничког налога

en: Debited Account Number
sr: Број дужничког налога

en: Debited Account Bank Code
sr: Шифра бамке дужничког налога

en: Credited Account Owner
sr: Власник поверилачког налога

en: Credited Account Number
sr: Број поверилачког налога

en: Credited Account Bank Code
sr: Шифра бамке поверилачког налога

en: Enter a SEPA Online Direct Debit Note
sr: Унесите СЕПА директну ноту задужења на мрежи

en: Debited IBAN (International Account Number)
sr: ИБАН дужника (Међународни број рачуна)

en: Debited BIC (Bank Code)
sr: БИЦ дужника (Шифра банке)

en: Credited IBAN (International Account Number)
sr: ИБАН повериоца (Међународни број рачуна)

en: Credited BIC (Bank Code)
sr: БИЦ повериоца (Шифра банке)

en: The internal check of the destination IBAN '%s' failed. This means the account number might contain an error.
sr: Унутрашња провера ИБАН-а одредишта „%s“ није успела. Ово значи да број налога можда садржи грешку.

en: The internal check of the destination account number '%s' at the specified bank with bank code '%s' failed. This means the account number might contain an error.
sr: Унутрашња провера броја налога одредишта „%s“ у наведеној банци са шифром банке „%s“ није успела. Ово значи да број налога можда садржи грешку.

en: Your local bank account does not yet have the SEPA account information stored. We are sorry, but in this development version one additional step is necessary which has not yet been implemented directly in gnucash. Please execute the command line program "aqhbci-tool" for your account, as follows: aqhbci-tool4 getaccsepa -b %s -a %s
sr: Ваш локални банковни налог још увек нема сачуване информације СЕПА налога. Жао нам је, али у овом развојном издању неопходан је додатни корак који још није директно примењен у Гнуовом новчићу. Извршите програм линије наредби „aqhbci-tool“ за ваш налог, као што следи: aqhbci-tool4 getaccsepa -b %s -a %s

en: You did not enter a recipient name. A recipient name is required for an online transfer.
sr: Нисте унели име примаоца. Име примаоца је потребно за пренос на мрежи.

en: You did not enter a recipient account. A recipient account is required for an online transfer.
sr: Нисте унели налог примаоца. Налог примаоца је потребан за пренос на мрежи.

en: You did not enter a recipient bank. A recipient bank is required for an online transfer.
sr: Нисте унели банку примаоца. Банка примаоца је потребна за пренос на мрежи.

en: The amount is zero or the amount field could not be interpreted correctly. You might have mixed up decimal point and comma, compared to your locale settings. This does not result in a valid online transfer job.
sr: Износ је нула или поље износа није могло бити правилно протумачено. Можда сте помешали децимални зарез и тачку, у поређењу са подешавањима за ваш језик. Ово не резултира исправним послом преноса на мрежи.

en: You did not enter any transaction purpose. A purpose is required for an online transfer.
sr: Нисте унели сврху трансакције. Сврха је потребна за пренос на мрежи.

en: The text you entered contained at least one character that is invalid for a SEPA transaction. In SEPA, unfortunately only exactly the following characters are allowed: a...z, A...Z, 0...9, and the following punctuations: ' : ? , - ( + . ) / 
    
    In particular, neither Umlauts nor an ampersand (&) is allowed, neither in the recipient or sender name nor in any purpose line.
sr: Текст који сте унели је садржао барем један знак који није исправан за СЕПА трансакцију. У СЕПА-и, дозвољени су нажалост тачно само следећи знакови: a...z, A...Z, 0...9, ' : ? , - ( + . ) / 
    
    Нарочито, није дозвољен ни умлат ни амперсанд (&), ни у имену примаоца ни пошиљаоца нити у било ком реду сврхе.

en: A template with the given name already exists. Please enter another name.
sr: Већ постоји шаблон са датим називом. Користите неки други назив.

en: Do you really want to delete the template with the name "%s"?
sr: Да ли заиста желите да обришете шаблон под називом „%s“?

en: No valid online banking account assigned.
sr: Није додељен исправан налог банкарства на мрежи.

en: Online action "Get Balance" not available for this account.
sr: Радња на мрежи „Добави салдо“ није доступна за овај налог.

en: Error on executing job.
    
    Status: %s - %s
sr: Грешка извршавања посла.
    
    Стање: %s — %s

en: Online action "Get Transactions" not available for this account.
sr: Радња на мрежи „Добави трансакције“ није доступна за овај налог.

en: The Online Banking import returned no transactions for the selected time period.
sr: Увоз банкарства на мрежи није дао ниједну трансакцију за изабрано временско раздобље.

en: You have changed the list of online transfer templates, but you cancelled the transfer dialog. Do you nevertheless want to store the changes?
sr: Изменили сте списак шаблона преноса на мрежи, али сте отказали прозорче преноса. Да ли ипак желите да сачувате измене?

en: The backend found an error during the preparation of the job. It is not possible to execute this job. 
    
    Most probable the bank does not support your chosen job or your Online Banking account does not have the permission to execute this job. More error messages might be visible on your console log.
    
    Do you want to enter the job again?
sr: Позадинац је пронашао грешку током припреме посла. Није могуће извршавање овог посла. 
    
    Највероватније да банка не подржава ваш одабрани посао или ваш налог банкарства на мрежи нема дозволу да изврши овај посао. Више порука о грешкама може бити видљиво у дневнику ваше конзоле.
    
    Да ли желите поново да унесете посао?

en: Online Banking Direct Debit Note
sr: Директна нота задужења банкарства на мрежи

en: Online Banking Bank-Internal Transfer
sr: Банковни унутрашњи пренос банкарства на мрежи

en: Online Banking European (SEPA) Transfer
sr: Европски (СЕПА) пренос банкарства на мрежи

en: Online Banking European (SEPA) Debit Note
sr: Нота задужења европског (СЕПА) банкарства на мрежи

en: Online Banking Transaction
sr: Трансакција банкарства на мрежи

en: An error occurred while executing the job. Please check the log window for the exact error message.
    
    Do you want to enter the job again?
sr: Дошло је до грешке приликом извршавања посла. Проверите прозор дневника да видите тачну поруку грешке.
    
    Да ли желите поново да унесете посао?

en: Unspecified
sr: Неодређено

en: The backend found an error during the preparation of the job. It is not possible to execute this job. 
    
    Most probably the bank does not support your chosen job or your Online Banking account does not have the permission to execute this job. More error messages might be visible on your console log.
    
    Do you want to enter the job again?
sr: Позадинац је пронашао грешку током припреме посла. Није могуће извршавање овог посла. 
    
    Највероватније да банка не подржава ваш одабрани посао или ваш налог банкарства на мрежи нема дозволу да изврши овај посао. Више порука о грешкама може бити видљиво у дневнику ваше конзоле.
    
    Да ли желите поново да унесете посао?

en: The bank has sent transaction information in its response.
    Do you want to import it?
sr: Банка је послала податке о трансакцији у овом одговору?
    Да ли желите да их увезете?

en: No Online Banking account found for this gnucash account. These transactions will not be executed by Online Banking.
sr: Нисам нашао налог банкарства на мрежи за овај налог Гнуовог новчића. Ове трансакције неће бити извршене банкарством на мрежи.

en: The bank has sent balance information in its response.
    Do you want to import it?
sr: Банка је послала податке о салду у овом одговору?
    Да ли желите да их увезете?

note: Translators: Strings from this file are needed only in * countries that have one of aqbanking's Online Banking * techniques available. This is 'OFX DirectConnect' * (U.S. and others), 'HBCI' (in Germany), or 'YellowNet' * (Switzerland). If none of these techniques are available * in your country, yo
en: The downloaded Online Banking Balance was zero.
    
    Either this is the correct balance, or your bank does not support Balance download in this Online Banking version. In the latter case you should choose a different Online Banking version number in the Online Banking (AqBanking or HBCI) Setup. After that, try again to download the Online Banking Balance.
sr: Или је ово тачно стање, или ваша банка не подржава преузимање стања у овом издању банкарства на мрежи. У овом другом случају треба да изаберете други број издања банкарства на мрежи у подешавањима истог (Аку банкарство или ХБЦИ). Након тога, покушајте поново да преузмете салдо банкарства на мрежи.

en: Result of Online Banking job: 
    Account booked balance is %s
sr: Резултат посла банкарства на мрежи: 
    Укњижени салдо рачуна је %s

en: For your information: This account also has a noted balance of %s
sr: Само да знате: Овај налог такође има напоменути салдо од %s

en: The booked balance is identical to the current reconciled balance of the account.
sr: Укжињени салдо је идентичан тренутном измиреном салду налога.

en: Reconcile account now?
sr: Да измирим сада налог?

en: The bank has sent a message in its response.
sr: Банка је послала поруку у свом одговору.

en: Subject:
sr: Тема:

en: Select a file to import
sr: Изаберите датотеку за увоз

en: Import module for DTAUS import not found.
sr: Нисам нашао модул увоза за ДТАУС увоз.

en: Job %d status %d - %s: %s
sr: Посао „%d“ стање „%d“ — %s: %s

en: An error occurred while executing jobs: %d of %d failed. Please check the log window or gnucash.trace for the exact error message.
    
    %s
sr: Дошло је до грешке у извршавању посла: %d од %d није успело. Проверите прозор дневника или „gnucash.trace“ за тачном поруком грешке.
    
    %s

en: No jobs to be send.
sr: Нема послова за слање.

en: The job was executed successfully, but as a precaution please check the log window for potential errors. | All %d jobs were executed successfully, but as a precaution please check the log window for potential errors.
sr[0]: %d посао је успешно извршен, али из предострожности проверите прозор дневника за потенцијалним грешкама.
sr[1]: %d посла су успешно извршена, али из предострожности проверите прозор дневника за потенцијалним грешкама.
sr[2]: %d послова је успешно извршено, али из предострожности проверите прозор дневника за потенцијалним грешкама.

en: The PIN needs to be at least %d characters 
    long. Do you want to try again?
sr: ПИН треба да буде дужине од барем %d знака
    Да ли желите да покушате поново?

en: The Online Banking job is still running; are you sure you want to cancel?
sr: Посао банкарства на мрежи још увек ради; да ли сигурно желите да откажете?

en: Online Banking
sr: Мрежно банкарство

note: Menus
en: _Online Actions
sr: _Мрежна радња

en: _Online Banking Setup...
sr: Подешавање _мрежног банкарства...

en: Initial setup of Online Banking access (HBCI, or OFX DirectConnect, using AqBanking)
sr: Почетно подешавање приступа банкарства на мрежи (ХБЦИ, или ОФИкс ДиректКонект, користећи Аку банкарство)

en: Get _Balance
sr: Добави _салдо

en: Get the account balance online through Online Banking
sr: Добавите салдо рачуна на мрежи преко банкарства на мрежи

en: Get _Transactions...
sr: Добави _трансакције...

en: Get the transactions online through Online Banking
sr: Добавите трансакције на мрежи преко банкарства на мрежи

en: _Issue Transaction...
sr: _Издај трансакцију...

en: Issue a new transaction online through Online Banking
sr: Издајте нову трансакцију на мрежи преко банкарства на мрежи

en: _Issue SEPA Transaction...
sr: _Издај СЕПА трансакцију...

en: Issue a new international European (SEPA) transaction online through Online Banking
sr: Издајте нову међународну европску (СЕПА) трансакцију на мрежи путем банкарства на мрежи

en: I_nternal Transaction...
sr: _Унутрашња трансакција...

en: Issue a new bank-internal transaction online through Online Banking
sr: Издајте нову унутрашњу банковну трансакцију на мрежи преко банкарства на мрежи

en: _Direct Debit...
sr: _Директно задужење...

en: Issue a new direct debit note online through Online Banking
sr: Издајте нову ноту директног задужења на мрежи преко банкарства на мрежи

en: _Issue SEPA Direct Debit...
sr: _Издај директно СЕПА задужење...

en: Issue a new international European (SEPA) direct debit note online through Online Banking
sr: Издајте нову међународну европску (СЕПА) ноту директног задужења на мрежи путем банкарства на мрежи

en: Import _MT940
sr: Увези МТ94_0

en: Import a MT940 file into GnuCash
sr: Увезите датотеку МТ940 у Гнуов новчић

en: Import MT94_2
sr: Увези МТ94_2

en: Import a MT942 file into GnuCash
sr: Увезите датотеку МТ942 у Гнуов новчић

en: Import _DTAUS
sr: Увези _ДТАУС

en: Import a DTAUS file into GnuCash
sr: Увезите датотеку ДТАУС у Гнуов новчић

en: Import DTAUS and _send...
sr: Увези ДТАУС и _пошаљи...

en: Import a DTAUS file into GnuCash and send the transfers online through Online Banking
sr: Увезите ДТАУС датотеку у Гнуов новчић и пошаљите преносе на мрежи путем банкарства на мрежи

en: Show _log window
sr: Прикажи прозор _дневника

en: Show the online banking log window.
sr: Прикажите прозор дневника банкарства на мрежи.

en: Close window when finished
sr: Затвори прозор када се заврши

en: If active, the window will be closed automatically when you finish the HBCI/AqBanking import process. Otherwise it will stay open.
sr: Ако је изабрано, прозор ће се сам затворити када завршите процес увоза ХБЦИ/Аку банкарства. У супротном остаће отворен.

en: Remember the PIN in memory
sr: Запамти ПИН у меморији

en: If active, the PIN for HBCI/AqBanking actions will be remembered in memory during a session. Otherwise it will have to be entered again each time during a session when it is needed.
sr: Ако је изабрано, ПИН за радње ХБЦИ/Аку банкарства биће запамћен у меморији за време сесије. У супротном биће потребно унети га поново сваки пут у току сесије.

en: Put the transaction text in front of the purpose of a transaction.
sr: Ставите текст трансакције испред сврхе трансакције.

en: Some banks place part of transaction description as "transaction text" in the MT940 file. Normally GNUcash ignores this text. However by activating this option, the transaction text is used for the transaction description too.
sr: Неке банке стављају део описа трансакције као „текст трансакције“ у датотеку МТ940. Обично Гнуов новчић занемарује овај текст. Међутим, активирањем ове опције, текст трансакције се користи такође и за опис трансакције.

en: Verbose HBCI debug messages
sr: Опширне ХБЦИ поруке прочишћавања

en: Enables verbose debug messages for HBCI/AqBanking Online Banking.
sr: Укључује опширне поруке прочишћавања за ХБЦИ/Аку банкарство банкарства на мрежи.

en: DTAUS import data format
sr: Запис података ДТАУС увоза

en: This setting specifies the data format when importing DTAUS files. The AqBanking library offers various import formats (called "profiles") of which you can choose one here.
sr: Ово подешавање наводи запис података приликом увоза ДТАУС датотека. Библиотека Аку банкарства нуди разне записе увоза (званих „profiles“) од којих овде можете изабрати један.

en: CSV import data format
sr: Запис података ЦСВ увоза

en: This setting specifies the data format when importing CSV files. The AqBanking library offers various import formats (called "profiles") of which you can choose one here.
sr: Ово подешавање наводи запис података приликом увоза ЦСВ датотека. Библиотека Аку банкарства нуди разне записе увоза (званих „profiles“) од којих овде можете изабрати један.

en: SWIFT MT940 import data format
sr: Запис података СВИФТ МТ940 увоза

en: This setting specifies the data format when importing SWIFT MT940 files. The AqBanking library offers various import formats (called "profiles") of which you can choose one here.
sr: Ово подешавање наводи запис података приликом увоза СВИФТ МТ940 датотека. Библиотека Аку банкарства нуди разне записе увоза (званих „profiles“) од којих овде можете изабрати један.

en: SWIFT MT942 import data format
sr: Запис података СВИФТ МТ942 увоза

en: This setting specifies the data format when importing SWIFT MT942 files. The AqBanking library offers various import formats (called "profiles") of which you can choose one here.
sr: Ово подешавање наводи запис података приликом увоза СВИФТ МТ942 датотека. Библиотека Аку банкарства нуди разне записе увоза (званих „profiles“) од којих овде можете изабрати један.

note: Translators: %s is the file name string.
en: The account tree will be exported to the file '%s' when you click 'Apply'.
    
    You can also go back and verify your selections by clicking on 'Back' or 'Cancel' to Abort Export.
sr: Стабло налога биће извезено у датотеку „%s“ када притиснете „Примени“.
    
    Такође можете да се вратите и проверите своје изборе тако што ћете притиснути на „Назад“ или „Одустани“ да прекинете извоз.

note: Translators: %s is the file name string and %u the number of accounts.
en: When you click 'Apply', the transactions will be exported to the file '%s' and the number of accounts exported is %u.
    
    You can also go back and verify your selections by clicking on 'Back' or 'Cancel' to Abort Export.
sr: Када притиснете „Примени“, трансакције ће бити извезене у датотеку „%s“ а број извезених налога је %u.
    
    Такође можете да се вратите и проверите своје изборе тако што ћете притиснути на „Назад“ или „Одустани“ да прекинете извоз.

en: This assistant will help you export the Account Tree to a file.
    
    Select the settings you require for the file and then click 'Forward' to proceed or 'Cancel' to Abort Export.
sr: Овај помоћник ће вам помоћи да извезете стабло налога у датотеку.
    
    Изаберите подешавања која захтевате за датотеку и затим притисните „Напред“ да наставите или „Одустани“ да прекинете извоз.

en: This assistant will help you export the Transactions to a file.
    
    Select the settings you require for the file and then click 'Forward' to proceed or 'Cancel' to Abort Export.
sr: Овај помоћник ће вам помоћи да извезете трансакције у датотеку.
    
    Изаберите подешавања која захтевате за датотеку и затим притисните „Напред“ да наставите или „Одустани“ да прекинете извоз.

en: There was a problem with the export, this could be due to lack of space, permissions or unable to access folder. Check the trace file for further logging!
    You may need to enable debugging.
sr: Дошло је до проблема са извозом, ово би могло бити услед недостатка простора, овлашћења или немогућности приступа фасцикли. Проверите датотеку праћења за забелешкама!
    Можда ћете морати да укључите прочишћавање.

en: File exported successfully!
sr: Датотека је успешно извезена!

en: CSV Export Assistant
sr: Помоћник ЦСВ извоза

en: 
    Select the type of Export required and the separator that will be used.
sr: 
    Изаберите врсту захтеваног извоза и раздвајач који ће бити коришћен.

en: Quotes
sr: Курсеви

en: Use Quotes
sr: Користи курсеве

en: Comma (,)
sr: Зарез (,)

en: Colon (:)
sr: Двотачка (:)

en: Semicolon (;)
sr: Запетачка (;)

en: Separators
sr: Раздвојници

en: Choose Export Settings
sr: Изаберите подешавања извоза

en: Select the accounts to be exported and date range if required.
sr: Изаберите налоге који ће бити извезени и опсег датума ако је затражено.

en: <b>_Dates</b>
sr: <b>_Датуми</b>

en: Account Selection
sr: Избор налога

en: 
    Enter file name and location for the Export...
sr: 
    Унесите назив датотеке и место за извоз...

en: Choose File Name for Export
sr: Изаберите назив датотеке за извоз

en: Press Apply to create export file.
    Cancel to abort.
sr: Притисните „Примени“ да направите датотеку извоза.
    „Одустани“ да прекинете.

en: Export Now...
sr: Извези сада...

en: Summary
sr: Извештај

en: Export Summary
sr: Извештај извоза

en: Category
sr: Категорија

en: To With Sym
sr: У „Са збиром“

en: From With Sym
sr: Из „Са збиром“

en: To Num.
sr: До броја

en: From Num.
sr: Од броја

en: To Rate/Price
sr: До стопе/цене

en: From Rate/Price
sr: Од стопе/цене

note: Header string, 'eol = end of line marker'
en: type
sr: врста

en: full_name
sr: име и презиме

en: name
sr: име

en: code
sr: шифра

en: description
sr: опис

en: color
sr: боја

en: notes
sr: белешке

en: commoditym
sr: робам

en: commodityn
sr: робан

en: hidden
sr: скривено

en: tax
sr: порез

en: place_holder
sr: _местодржач

en: Export Account T_ree to CSV...
sr: Извези _стабло налога у ЦСВ...

en: Export the Account Tree to a CSV file
sr: Извезите стабло налога у ЦСВ датотеку

en: Export _Transactions to CSV...
sr: Извези _трансакције у ЦСВ...

en: Export the Transactions to a CSV file
sr: Извезите трансакције у ЦСВ датотеку

en: Window geometry
sr: Геометрија прозора

en: The position of paned window when it was last closed.
sr: Положај прозора са окнима приликом последњег затварања.

en: The accounts will be imported from the file '%s' when you click 'Apply'.
    
    You can also go back and verify your selections by clicking on 'Back' or 'Cancel' to Abort Import.
sr: Налози ће бити увезени из датотеке „%s“ када притиснете „Примени“.
    
    Такође можете да се вратите и проверите своје изборе тако што ћете притиснути на „Назад“ или „Одустани“ да прекинете увоз.

en: The accounts will be imported from the file '%s' when you click 'Apply'.
    
    You can also go back and verify your selections by clicking on 'Back' or 'Cancel' to Abort Import.
    
    If this is your initial import into a new file, you will first see a dialog for setting book options, since these can affect how imported data are converted to GnuCash transactions. If this is an existing file, the dialog will not be shown.
sr: Налози ће бити увезени из датотеке „%s“ када притиснете „Примени“.
    
    Такође можете да се вратите и проверите своје изборе тако што ћете притиснути на „Назад“ или „Одустани“ да прекинете увоз.
    
    Ако је ово ваш почетни увоз у нову датотеку, прво ћете видети прозорче за постављање опција књиге, јер оне могу да утичу на то како се увезени подаци претварају у трансакције Гнуовог новчића. Ако је ово постојеће датотеке, прозорче неће бити приказано.

en: The input file can not be opened.
sr: Не могу да отворим улазну датотеку.

en: Adjust regular expression used for import
sr: Дотерај регуларни израз коришћен за увоз

en: This regular expression is used to parse the import file. Modify according to your needs.
sr: Овај регуларни израз се користи за обраду датотеке увоза. Измените га према вашим потребама.

en: Import completed but with errors!
    
    The number of Accounts added was %u and updated was %u.
    
    See below for errors...
sr: Увоз је обављен али са грешкама!
    
    Број налога додат као %u а ажуриран беше %u.
    
    Испод погледајте грешке...

en: Import completed successfully!
    
    The number of Accounts added was %u and updated was %u.
sr: Увоз је обављен али са грешкама!
    
    Број налога додат као %u а ажуриран беше %u.

en: CSV Import Assistant
sr: Помоћник ЦСВ увоза

en: 
    This assistant will help you import Accounts from a file.
    
    The file must be in the same format as that exported as this is a fixed format import. If the account is missing, based on the full account name, it will be added as long as the security / currency specified exists. If the account exists, then four fields will be updated. These are code, description, notes and color.
    
    Click on 'Forward' to proceed or 'Cancel' to Abort Import.
sr: 
    Овај помоћник ће вам помоћи да увезете налоге из датотеке.
    
    Датотека мора бити у истом запису као она извезена јер је ово увоз сталног записа. Ако налог недостаје, на основу пуног назива налога, биће додат ако постоји наведена безбедност/валута. Ако налог постоји, онда ће четири поља бити ажурирано. То су шифра, опис, напомене и боја.
    
    Притисните „Напред“ да наставите или „Одустани“ да прекинете увоз.

en: Import Account Assistant
sr: Помоћник увоза налога

en: 
    Enter file name and location for the Import...
sr: 
    Унесите назив датотеке и место за увоз...

en: Choose File to Import
sr: Изаберите датотеку за увоз

en: Number of rows for the Header
sr: Број редова за заглавље

en: Comma Separated
sr: Раздвојени зарезом

en: Semicolon Separated
sr: Раздвојени запетачком

en: Custom regular Expression
sr: Произвољни регуларан израз

en: Colon Separated
sr: Раздвојени двотачком

en: Select Separator Type
sr: Изаберите врсту раздвојника

en: Preview
sr: Претпреглед

en: Import Account Preview, first 10 rows only
sr: Претпреглед увоза налога, само првих 10 редова

en: Import Accounts Now
sr: Сада увези налоге

en: label
sr: натпис

en: Import Summary
sr: Извештај увоза

note: If it fails, change back to the old encoding.
en: Invalid encoding selected
sr: Изабравно је неисправно кодирање

en: Merge with column on _left
sr: Стопи са колоном на _лево

en: Merge with column on _right
sr: Стопи са колоном на _десно

en: _Split this column
sr: _Подели ову колону

en: _Widen this column
sr: _Рашири ову колону

en: _Narrow this column
sr: _Сузи ову колону

en: The rows displayed below had errors which are in the last column. You can attempt to correct them by changing the configuration.
sr: Редови приказани испод имају грешке које су у последњој колони. Можете покушати да их исправите променивши подешавање.

note: Set check button label
en: Skip Errors
sr: Прескочи грешке

en: There are problems with the import settings!
    The date format could be wrong or there are not enough columns set...
sr: Постоје проблеми са подешавањима увоза!
    Можда је запис датума погрешан или нема довољно подешених колона...

en: To Change the account, double click on the required account, click Forward to proceed.
sr: Да промените налог, притисните два пута на потребном налогу, притисните „Напред“ да наставите.

note: A list of the transactions we create
en: Double click on rows to change, then click on Apply to Import
sr: Два пута притисните на редове да их измените, а затим притисните на „Примени“ да увезете

en: The transactions were imported from the file '%s'.
sr: Трансакције су увезене из датотеке „%s“.

en: CSV Transaction Import
sr: Увоз ЦСВ трансакције

en: This assistant will help you import a delimited file containing a list of transactions.
    
    All transactions imported will be associated to one account for each import and if you select the account column, the account in the first row will be used for all rows.
    
    Various options exist for specifying the delimiter as well as a fixed width option. With the fixed width option, double click on the bar above the displayed rows to set the column width.
    
    There is an option for specifying the start row, end row and an option to skip alternate rows begining from the start row. These can be used if you have some header text, a points collected status row or multiple accounts in the same file.
sr: Овај помоћник ће вам помоћи да увезете ограничену датотеку која садржи списак трансакција.
    
    Све увезене трансакције биће придружене једном налогу за сваки увоз и ако изаберете колону налога, налог у првом реду ће се користити за све редове.
    
    Различите опције постоје за одређивање граничника као и опција сталне ширине. Са опцијом сталне ширине, два пута притисните на траку изнад приказаних редова да подесите ширину колоне.
    
    Постоји опција за одређивање почетног реда, крајњег ред и опција за прескакање наизменичних редова почевши од почетнок реда. Исте се могу користити ако имате неки текст заглавља, ред стања сакупљен бодовима или више налога у истој датотеци.

en: Transaction Import Assistant
sr: Помоћник увоза трансакције

en: 
    Select location and file name for the Import, then click 'OK'...
sr: 
    Изаберите место и назив датотеке за увоз, затим притисните „У реду“...

en: Select File for Import
sr: Изаберите датотеку за увоз

en: Start import on row
sr: Почни увоз у реду

en:  and stop on row
sr:  и заустави на реду

en: Skip alternate rows from the start row
sr: Прескочи сваки други ред од почетног реда

en: Data type:
sr: Врста података:

en: Separated
sr: Раздвојено

en: Fixed-Width
sr: Стална ширина

en: Currency format
sr: Запис валуте

en: Encoding:
sr: Кодирање:

en: Space
sr: Размак

en: Tab
sr: Језичак

en: Hyphen (-)
sr: Цртица (-)

en: Select the type of each column below.
sr: Испод изаберите врсту сваке колоне.

en: Step over Account Page if Setup
sr: Прескочи страницу налога ако је подешено

en: Preview Settings
sr: Подешавања претпрегледа

en: Error text.
sr: Текст грешке.

en: On the following page you will be able to associate each transaction to a category.
    
    If this is the first time importing, you will find that all lines may need to be associated. On subsequent imports, the importer will try to associate the transactions based on previous imports.
    
    If this is your initial import into a new file, you will first see a dialog for setting book options, since these can affect how imported data are converted to GnuCash transactions. If this is an existing file, the dialog will not be shown.
    
    The confidence of a correct association is displayed as a colored bar.
    
    More information can be displayed by using the help button.
sr: На следећој страници ћете моћи да придружите сваку трансакцију некој категорији.
    
    Ако је ово први пут да увозите, увидећете да ће све линије можда морати да буду придружене. При наредним увозима, увозник ће покушати да придружи трансакције на основу претходних увоза.
    
    Ако је ово ваш почетни увоз у нову датотеку, прво ћете видети прозорче за постављање опција књиге, јер оне могу да утичу на то како се увезени подаци претварају у трансакције Гнуовог новчића. Ако је ово постојеће датотеке, прозорче неће бити приказано.
    
    Поузданост исправног придружења се приказује као обојена трака.
    
    Више информација може бити приказано помоћу дугмета за помоћ.

en: Transaction Information
sr: Подаци о трансакцији

en: Match Transactions
sr: Упореди трансакције

en: Row %u, path to account %s not found, added as top level
sr: %u. ред, путања до налога „%s“ није пронађена, додато је као највиши ниво

en: Row %u, commodity %s / %s not found
sr: %u. ред, роба „%s / %s“ није пронађена

en: Row %u, account %s not in %s
sr: %u. ред, налог „%s“ није у „%s“

en: y-m-d
sr: г-м-д

en: d-m-y
sr: д-м-г

en: m-d-y
sr: м-д-г

en: d-m
sr: д-м

en: m-d
sr: м-д

en: Period: 123,456.78
sr: Тачка: 123,456.78

en: Comma: 123.456,78
sr: Зарез: 123.456,78

en: File opening failed.
sr: Отварање датотеке није успело.

en: Unknown encoding.
sr: Непознато кодирање.

en: No date column.
sr: Нема колоне датума.

en: No balance, deposit, or withdrawal column.
sr: Нема колоне салда, улагања, или подизања.

en: %s column could not be understood.
sr: Не могу да разумем колону „%s“.

en: Import _Accounts from CSV...
sr: Увези _налоге из ЦСВ-а...

en: Import Accounts from a CSV file
sr: Увезите налоге из ЦСВ датотеке

en: Import _Transactions from CSV...
sr: Увези _трансакције из ЦСВ-а...

en: Import Transactions from a CSV file
sr: Увезите трансакције из ЦСВ датотеке

en: Select Account
sr: Изаберите налог

en: Please select or create an appropriate GnuCash account for:
sr: Изаберите или направите одговарајући налог Гнуовог новчића за:

en: Online account ID here...
sr: Овде ИБ налога на мрежи...

en: Choose a format
sr: Изаберите запис

en: Enable skip transaction action
sr: Укључи радњу прескакања трансакције

en: Enable the SKIP action in the transaction matcher. If enabled, a transaction whose best match's score is in the yellow zone (above the Auto-ADD threshold but below the Auto-CLEAR threshold) will be skipped by default.
sr: Укључује радњу „ПРЕСКОЧИ“ у упоређивачу трансакција. Ако је укључено, трансакција чији најбољи резултат поређења је у жутој зони (изнад прага „Сам-ДОДАЈ“ али испод прага „Сам-ОЧИСТИ“) се прескаче по основи.

en: Enable update match action
sr: Укључи радњу ажурирања поређења

en: Enable the UPDATE AND RECONCILE action in the transaction matcher. If enabled, a transaction whose best match's score is above the Auto-CLEAR threshold and has a different date or amount than the matching existing transaction will cause the existing transaction to be updated and cleared by default.
sr: Укључује радњу „АЖУРИРАЈ И ИЗМИРИ“ у упоређивачу трансакције. Ако је укључено, трансакција чији најбољи резултат поређења је изнад прага „Сам-ОЧИСТИ“ и има другачији датум или износ од поређења постојеће трансакције довешће до тога да постојећа трансакција буде ажурирана и обрисана по основи.

en: <b>Generic Importer</b>
sr: <b>Општи увозник</b>

en: In some places commercial ATMs (not belonging to a financial institution) are installed in places like convenience stores. These ATMs add their fee directly to the amount instead of showing up as a separate transaction or in your monthly banking fees. For example, you withdraw $100, and you are charged $101,50 plus Interac fees. If you manually entered that $100, the amounts won't match. You should set this to whatever is the maximum such fee in your area (in units of your local currency), so the transaction will be recognised as a match.
sr: У неким местима комерцијални банкомати (који не припадају финансијској институцији) су инсталирани на местима као што су продавнице. Ови банкомати додају своју накнаду директно на износ уместо да је прикажу као засебну трансакцију или у вашим месечним банкарским накнадама. На пример, подигли сте 100 дин., а наплаћено вам је 101,50 дин. плус надокнада међудејства. Ако сте ручно унели тих 100 дин., износи се неће подударати. Требало би да подесите ово на све што је највећа таква накнада у вашем подручју (у јединицама ваше месне валуте), тако да ће трансакција бити призната као одговарајућа.

en: A transaction whose best match's score is in the green zone (above or equal to the Auto-CLEAR threshold) will be CLEARed by default.
sr: Трансакција чији најбољи резултат поређења је у зеленој зони (изнад или је једнак прагу „Сам-ОЧИСТИ“) биће очишћена по основи.

en: A transaction whose best match's score is in the red zone (above the display threshold but below or equal to the Auto-ADD threshold) will be ADDed by default.
sr: Трансакција чији најбољи резултат поређења је у црвеној зони (изнад прага приказа али испод или је једнак прагу „Сам-ДОДАЈ“) биће додата по основи.

en: The minimum score a potential match must have to be displayed in the match list.
sr: Најмањи резултат који мора да има поређење потенцијала да би било приказано у списку поређења.

en: Commercial ATM _fees threshold
sr: Праг накнаде _комерцијалног банкомата

en: Auto-c_lear threshold
sr: Праг само_чишћења

en: Auto-_add threshold
sr: Праг само_додавања

en: Match _display threshold
sr: Праг _приказа поређења

en: Use _bayesian matching
sr: Користи _бајесово поређење

en: Use bayesian algorithms to match new transactions with existing accounts.
sr: Користиће бајесове алгоритме за поређење нових трансакција са постојећим налозима.

en: Automatically create new commodities
sr: Сам направи нову робу

en: Enables the automatic creation of new commodities if any unknown commodity is encountered during import. Otherwise the user will be asked what to do with each unknown commodity.
sr: Укључује самостварање нових роба ако се наиђе на непознату робу током увоза. У супротном питаће корисника шта да ради са сваком непознатом робом.

en: Select matching existing transaction
sr: Изаберите поређење постојеће трансакције

en: Show Reconciled
sr: Прикажи измирене

en: Imported transaction's first split:
sr: Прва подела увезене трансакције:

en: Potential splits matching the selected transaction:
sr: Могуће поделе одговарају изабраној трансакцији:

en: This transaction probably requires your intervention or it will be imported unbalanced.
sr: Ова трансакција вероватно захтева вашу интервенцију или ће бити увезена несалдирана.

en: This transaction will be imported balanced (you may still want to double check the match or destination account).
sr: Ова трансакција ће бити увезена салдирана (још увек ћете моћи два пута да проверите налог подударања или одредишта).

en: This transaction requires your intervention or it will NOT be imported.
sr: Ова трансакција захтева вашу интервенцију или неће бити увезена.

en: Double click on the transaction to change the matching transaction to reconcile, or the destination account of the auto-balance split (if required).
sr: Два пута притисните на трансакцију да промените одговарајућу трансакцију за измирење, или одредишни налог поделе самосалдирања (ако је потребно).

en: Transaction List Help
sr: Помоћ списка трансакције

en: <b>Colors</b>
sr: <b>Боје</b>

en: "A"
sr: „Д“

en: "U+R"
sr: „А+И“

en: "R"
sr: „И“

en: Select "A" to add the transaction as new.
sr: Изаберите „Д“ да додате трансакцију као нову.

en: Select "U+R" to update and reconcile a matching transaction.
sr: Изаберите „А+И“ да ажурирате и измирите поклопљену трансакцију.

en: Select "R" to reconcile a matching transaction.
sr: Изаберите „И“ да измирите поклопљену трансакцију.

en: Select neither to skip the transaction (it won't be imported at all).
sr: Не бирајте ништа да прескочите трансакцију (уопште неће бити увезена).

en: (none)
sr: (ништа)

en: Red
sr: Црвена

en: Yellow
sr: Жута

en: Green
sr: Зелена

en: Generic import transaction matcher
sr: Општи упоређивач увоза трансакције

en: List of downloaded transactions (source split shown):
sr: Списак преузетих трансакција (приказује поделу извора):

en: Enable SKIP transaction action
sr: Укључи радњу ПРЕСКОЧИ трансакцију

en: Enable UPDATE match action
sr: Укључи радњу АЖУРИРАЈ поређење

en: Use bayesian matching
sr: Користите бајесово поређење

en: Enables bayesian matching when matching imported transaction against existing transactions. Otherwise a less sophisticated rule-based matching mechanism will be used.
sr: Укључује бајесово поређење када пореди увезену трансакцију са постојећим трансакцијама. У супротном користиће се механизам поређења на основу мање осетљивих правила.

en: Minimum score to be displayed
sr: Најмањи резултат за приказивање

en: This field specifies the minimum matching score a potential matching transaction must have to be displayed in the match list.
sr: Ово поље одређује најмањи резултат поређења који мора имати потенцијална трансакција поређења да би била приказана на списку поређења.

en: Add matching transactions below this score
sr: Додаје трансакције поређења испод овог резултата

en: This field specifies the threshold below which a matching transaction will be added automatically. A transaction whose best match's score is in the red zone (above the display minimum score but below or equal to the Add match score) will be added to the GnuCash file by default.
sr: Ово поље одређује праг испод којег ће трансакција поређења бити аутоматски додата. Трансакција чији најбољи резултат поређења је у црвеној зони (изнад најмањег резултата приказивања али испод или је једнак резултату поређења „Додај“) биће додата у датотеку Гнуовог новчића по основи.

en: Clear matching transactions above this score
sr: Уклања трансакције поређења изнад овог резултата

en: This field specifies the threshold above which a matching transaction will be cleared by default. A transaction whose best match's score is in the green zone (above or equal to this Clear threshold) will be cleared by default.
sr: Ово поље одређује праг изнад којег ће трансакција поређења бити оочишћена по основи. Трансакција чији је најбољи резултат поређења у зеленој зони (изнад или је једнак овом прагу „Очисти“) биће очишћена по основи.

en: Maximum ATM fee amount in your area
sr: Највећи износ АТМ провизије у вашој области

en: This field specifies the extra fee that is taken into account when matching imported transactions. In some places commercial ATMs (not belonging to a financial institution) are installed in places like convenience stores. These ATMs add their fee directly to the amount instead of showing up as a separate transaction or in your monthly banking fees. For example, you withdraw $100, and you are charged $101,50 plus Interac fees. If you manually entered that $100, the amounts won't match. You should set this to whatever is the maximum such fee in your area (in units of your local currency), so the transaction will be recognised as a match.
sr: У овом пољу се наводи додатна накнада која се урачунава у налогу приликом поређења увезених трансакција. У неким местима комерцијални банкомати (који не припадају финансијској институцији) су инсталирани на местима као што су продавнице. Ови банкомати додају своју накнаду директно на износ уместо да је прикажу као засебну трансакцију или у вашим месечним банкарским накнадама. На пример, подигли сте 100 дин., а наплаћено вам је 101,50 дин. плус надокнада међудејства. Ако сте ручно унели тих 100 дин., износи се неће подударати. Требало би да подесите ово на све што је највећа таква накнада у вашем подручју (у јединицама ваше месне валуте), тако да ће трансакција бити призната као одговарајућа.

en: Display or hide reconciled matches
sr: Приказује или скрива измирена поклапања

en: Shows or hides transactions from the match picker which are already of some reconciled state.
sr: Приказује или скрива трансакције из бирача поклапања које су већ у неком стању измирења.

en: Account ID
sr: ИБ налога

en: The account %s is a placeholder account and does not allow transactions. Please choose a different account.
sr: Налог „%s“ је налог местодржача и не допушта трансакције. Изаберите други налог.

en: (Full account ID:
sr: (Потпуни ИБ налога:

en: Please select a commodity to match the following exchange specific code. Please note that the exchange code of the commodity you select will be overwritten.
sr: Изаберите робу за поређење са следећом нарочитом шифром размене. Знајте да ће шифра размене робе коју изаберете бити преписана.

en: m/d/y
sr: м/д/г

en: d/m/y
sr: д/м/г

en: y/m/d
sr: г/м/д

en: y/d/m
sr: г/д/м

en: Destination account for the auto-balance split.
sr: Одредишни налог за самосалдирану поделу.

en: A
sr: Д

en: U+R
sr: А+И

en: Info
sr: Подаци

en: New, already balanced
sr: Ново, већ салдирано

note: Translators: %1$s is the amount to be transferred. %2$s is the destination account.
en: New, transfer %s to (manual) "%s"
sr: Ново, пребаци %s на (ручно) „%s“

note: Translators: %1$s is the amount to be transferred. %2$s is the destination account.
en: New, transfer %s to (auto) "%s"
sr: Ново, пребаци %s на (самостално) „%s“

note: Translators: %s is the amount to be transferred.
en: New, UNBALANCED (need acct to transfer %s)!
sr: Ново, НЕИЗМИРЕНО (треба радње за пренос „%s“)!

en: Reconcile (manual) match
sr: Измири (ручно) поређење

en: Reconcile (auto) match
sr: Измири (самостално) поређење

en: Match missing!
sr: Недостаје порођење!

en: Update and reconcile (manual) match
sr: Ажурирај и измири (ручно) поређење

en: Update and reconcile (auto) match
sr: Ажурирај и измири (самостално) поређење

en: Do not import (no action selected)
sr: Не увози (није изабрана радња)

en: Confidence
sr: Поверљивост

en: Pending Action
sr: Радња на чекању

en: Manual
sr: Ручно

en: Auto
sr: Самостално

en: Select a .log file to replay
sr: Изаберите датотеку дневника за поновно покретање

note: Translators: %s is the file name.
en: Cannot open the current log file: %s
sr: Не могу да отворим датотеку дневника: %s

note: Translation note: * First argument is the filename, * second argument is the error.
en: Failed to open log file: %s: %s
sr: Нисам успео да отворим датотеку дневника: %s: %s

en: The log file you selected was empty.
sr: Изабрана датотека дневника је празна.

en: The log file you selected cannot be read. The file header was not recognized.
sr: Не могу да прочитам изабрану датотеку дневника. Нисам препознао заглавље датотеке.

en: _Replay GnuCash .log file...
sr: _Понови датотеку дневника Гнуовог новчића...

en: Replay a GnuCash log file after a crash. This cannot be undone.
sr: Поново покрените датотеку дневника Гнуовог новчића након слома. Ово не може бити опозвано.

note: As we now have the commodity, select the account with that commodity. This string is a default account name. It MUST NOT contain the character ':' anywhere in it or in any translations.
en: Stock account for security "%s"
sr: Налог деонице за безбедност „%s“

note: This string is a default account name. It MUST NOT contain the character ':' anywhere in it or in any translations.
en: Income account for security "%s"
sr: Налог прихода за безбедност „%s“

en: Unknown OFX account
sr: Непознат ОФИкс налог

en: Unknown OFX checking account
sr: Непознат ОФИкс налог провере

en: Unknown OFX savings account
sr: Непознат ОФИкс налог чувања

en: Unknown OFX money market account
sr: Непознат ОФИкс налог тржишта новца

en: Unknown OFX credit line account
sr: Непознат ОФИкс налог кредитне линије

en: Unknown OFX CMA account
sr: Непознат ОФИкс ЦМА налог

en: Unknown OFX credit card account
sr: Непознат ОФИкс налог кредитне картице

en: Unknown OFX investment account
sr: Непознат ОФИкс налог улагања

en: Select an OFX/QFX file to process
sr: Изаберите ОФИкс/КуФИкс датотеку за обраду

en: Import _OFX/QFX...
sr: Увези _ОФИкс/КуФИкс...

en: Process an OFX/QFX response file
sr: Обрадите ОФИкс/КуФИкс датотеку одговора

en: GnuCash account name
sr: Назив налога Гнуовог новчића

en: Enter a name or short description, such as "Red Hat Stock".
sr: Унесите назив или кратак опис, као што је „Деонице бакиног ресторана“.

en: Enter the ticker symbol or other well known abbreviation, such as "RHT". If there isn't one, or you don't know it, create your own.
sr: Унесите симбол откуцавача или другу добро познату скраћеницу, као што је „RHT“. Ако не постоје, или је не знате, направите је сами.

en: Select the exchange on which the symbol is traded, or select the type of investment (such as FUND for mutual funds.) If you don't see your exchange or an appropriate investment type, you can enter a new one.
sr: Изаберите размену на којој се тргује симболом, или изаберите врсту улагања (као што је „FUND“ за инвестиционе фондове.) Ако не видите своју размену или одговарајућу врсту улагања, можете унети нову.

en: Enter information about
sr: Унесите податке о

en: _Name or description:
sr: _Назив или опис:

en: _Ticker symbol or other abbreviation:
sr: _Симбол откуцавача или друга скраћеница:

en: _Exchange or abbreviation type:
sr: _Размена или врста скраћенице:

en: (split)
sr: (подели)

en: Please select a file to load.
sr: Изаберите датотеку за учитавање.

en: File not found or read permission denied. Please select another file.
sr: Нисам нашао датотеку или су одбијена овлашћења за читање. Изаберите другу датотеку.

en: That QIF file is already loaded. Please select another file.
sr: Та КуИФ датотека је већ учитана. Изаберите неку другу.

en: Select QIF File
sr: Изаберите КуИФ датотеку

note: Swap the button label between pause and resume.
en: _Resume
sr: _Настави

note: Inform the user.
en: Canceled
sr: Отказано

en: An error occurred while loading the QIF file.
sr: Дошло је до грешке приликом учитавања КуИФ датотеке.

note: Inform the user.
en: Failed
sr: Неуспело

note: Unload the file. Remove any converted data. An error occurred during duplicate checking.
en: Cleaning up
sr: Чистим

en: A bug was detected while parsing the QIF file.
sr: Дошло је до грешке обрађивања КуИФ датотеке.

note: The file was loaded successfully.
en: Loading completed
sr: Учитавање је обављено

en: When you press the Start Button, GnuCash will load your QIF file. If there are no errors or warnings, you will automatically proceed to the next step. Otherwise, the details will be shown below for your review.
sr: Када притиснете дугме за почетак, Гнуов новчић ће учитати вашу КуИФ датотеку. Ако нема грешака или упозорења, наставићете до следећег корака. У супротном, испод ће бити приказане појединости које ћете моћи да прегледате.

en: Choose the QIF file currency and select Book Options
sr: Одаберите валуту КуИФ датотеке и изаберите опције књиге

en: Choose the QIF file currency
sr: Изаберите валуту КуИФ датотеке

en: You must enter an existing national currency or enter a different type.
sr: Морате унети постојећу националну валуту или унети неку другу врсту.

en: A bug was detected while converting the QIF data.
sr: Дошло је до грешке претварања КуИФ података.

en: Canceling
sr: Отказујем

en: A bug was detected while detecting duplicates.
sr: Дошло је до грешке приликом откривања дупликата.

en: Conversion completed
sr: Претварање је обављено

en: When you press the Start Button, GnuCash will import your QIF data. If there are no errors or warnings, you will automatically proceed to the next step. Otherwise, the details will be shown below for your review.
sr: Када притиснете дугме за почетак, Гнуов новчић ће увести ваше КуИФ податке. Ако нема грешака или упозорења, наставићете до следећег корака. У супротном, испод ће бити приказане појединости које ћете моћи да прегледате.

en: GnuCash was unable to save your mapping preferences.
sr: Нисам могао да сачувам ваше поставке мапирања.

en: There was a problem with the import.
sr: Дошло је до проблема приликом увоза.

en: QIF Import Completed.
sr: КуИФ увоз је завршен.

note: Set up the QIF account to GnuCash account matcher.
en: QIF account name
sr: Назив КуИФ налога

note: Set up the QIF category to GnuCash account matcher.
en: QIF category name
sr: Назив КуИФ категорије

note: Set up the QIF payee/memo to GnuCash account matcher.
en: QIF payee/memo
sr: КуИФ прималац/белешка

en: Match?
sr: Да упоредим?

en: QIF Import Assistant
sr: Помоћник КуИФ увоза

en: GnuCash can import financial data from QIF (Quicken Interchange Format) files written by Quicken/QuickBooks, MS Money, Moneydance, and many other programs. 
    
    The import process has several steps. Your GnuCash accounts will not be changed until you click "Apply" at the end of the process. 
    
    Click "Forward" to start loading your QIF data, or "Cancel" to abort the process.
sr: Гнуов новчић може да увезе финансијске податке из КуИФ (Квикенов формат размене) датотека записаних Квикеном/КвикБуксом, МС Новцем, Маниденсом, и многим другим програмима. 
    
    Процес увоза се састоји од неколико корака. Ваши налози Гнуовог новчића неће бити измењени све док не притиснете „Примени“ на крају процеса. 
    
    Притисните „Напред“ да започнете учитавање ваших КуИФ података, или „Одустани“ да прекинете процес.

en: Import QIF files
sr: Увезите КуИФ датотеке

en: Please select a file to load. When you click "Forward", the file will be loaded and analyzed. You may need to answer some questions about the account(s) in the file.
    
    You will have the opportunity to load as many files as you wish, so don't worry if your data is in multiple files.
sr: Изаберите датотеку за учитавање. Када притиснете „Напред“, датотека ће бити учитана и анализирана. Можда ћете морати да одговорите на нека питања о налогу/зима у датотеци.
    
    Имаћете прилику да учитате онолико датотека колико желите, зато не брините ако су ваши подаци у више датотека.

en: _Select...
sr: _Изабери...

en: Select a QIF file to load
sr: Изаберите КуИФ датотеку за учитавање

en: _Start
sr: _Почни

en: Load QIF files
sr: Учитајте КуИФ датотеке

en: The QIF file format does not specify which order the day, month, and year components of a date are printed. In most cases, it is possible to automatically determine which format is in use in a particular file. However, in the file you have just imported there exist more than one possible format that fits the data. 
    
    Please select a date format for the file. QIF files created by European software are likely  to be in "d-m-y" or day-month-year format, where US QIF files are likely to be "m-d-y" or month-day-year.
sr: Запис КуИФ датотеке не прецизира којим се редом штампају компоненте датума дан, месец и година. У већини случајева, могуће је аутоматски одредити који запис је у употреби у одређеној датотеци. Међутим, у датотеци коју сте управо увезли постоји више од једног могућег записа који одговара подацима. 
    
    Изаберите запис датума за датотеку. КуИФ датотеке направљене европским софтвером ће вероватно бити у запису „д-м-г“ или „дан-месец-година“, док ће КуИФ датотеке из САД-а вероватно бити у запису „м-д-г" или „месец-дан-година“.

en: Click "Back" to cancel the loading of this file and choose another.
sr: Притисните „Назад“ да откажете учитавање ове датотеке и да изаберете другу.

en: Set a date format for this QIF file
sr: Подеси запис датума за ову КуИФ датотеку

en: The QIF file that you just loaded appears to contain transactions for just one account, but the file does not specify a name for that account. 
    
    Please enter a name for the account. If the file was exported from another accounting program, you should use the same account name that was used in that program.
sr: КуИФ датотека коју сте управо учитали изгледа да садржи трансакције за само један налог, али датотека не наводи назив тог налога. 
    
    Унесите назив за налог. Ако је датотека извезена из другог обрачунског програма, требало би да користите исти назив налога који је коришћен у том програму.

en: Account name:
sr: Име налога:

en: Set the default QIF account name
sr: Подеси основни назив КуИФ налога

en: Click "Load another file" if you have more data to import at this time. Do this if you have saved your accounts to separate QIF files.
    
    Click "Forward" to finish loading files and move to the next step of the QIF import process.
sr: Притисните „Учитај другу датотеку“ ако имате више података за увоз у овом тренутку. Урадите ово ако сте сачували своје налоге у одвојене КуИФ датотеке.
    
    Притисните „Напред“ да завршите учитавање датотека и да пређете на следећи корак у процесу КуИФ увоза.

en: _Unload selected file
sr: _Поништи учитавање изабране датотеке

en: _Load another file
sr: _Учитај другу датотеку

en: QIF files you have loaded
sr: КуИФ датотеке које сте учитали

en: On the next page, the accounts in your QIF files and any stocks or mutual funds you own will be matched with GnuCash accounts. If a GnuCash account already exists with the same name, or a similar name and compatible type, that account will be used as a match; otherwise, GnuCash will create a new account with the same name and type as the QIF account. If you do not like the suggested GnuCash account, double-click to change it.
    
    Note that GnuCash will be creating many accounts that did not exist on your other personal finance program, including a separate account for each stock you own, separate accounts for the brokerage commissions, special "Equity" accounts (subaccounts of Retained Earnings, by default) which are the source of your opening balances, etc. All of these accounts will appear on the next page so you can change them if you want to, but it is safe to leave them alone.
sr: На следећој страници, налози у вашим КуИФ датотекама и било које деонице или инвестициони фондови које поседујете биће упоређени са налозима Гнуовог новчића. Ако налог Гнуовог новчића већ постоји са истим називом, или са сличним називом и сагласном врстом, тај налог ће бити коришћен за упоређивање; у супротном, Гнуов новчић ће направити нови налог са истим називом и врстом као и КуИФ налог. Ако вам не одговара предложени налог Гнуовог новчића, притисните два пута да га измените.
    
    Знајте да ће Гнуов новчић направити многе налоге који не постоје на вашим другим програмима личних финансија, укључујући засебан налог за сваку деоницу коју поседујете, засебан налог за брокерске провизије, засебне налоге за „Акције“ (подналоге нераспоређених добити, по основи) који су извор ваших почетних стања, итд. Сви ови налози ће се појавити на следећој страници, тако да ћете моћи да их измените ако желите, али их можете оставите таквима без проблема.

en: Accounts and stock holdings
sr: Налози и учешће у деоницама

en: _Select the matchings you want to change:
sr: _Изаберите поређења која желите да измените:

en: Matchings selected:
sr: Изабрана поређења:

en: Change GnuCash _Account...
sr: Измени _налог Гнуовог новчића...

en: Match QIF accounts with GnuCash accounts
sr: Упореди КуИФ налоге са налозима Гнуовог новчића

en: GnuCash uses separate Income and Expense accounts rather than categories to classify your transactions. Each of the categories in your QIF file will be converted to a GnuCash account. 
    
    On the next page, you will have an opportunity to look at the suggested matches between QIF categories and GnuCash accounts. You may change matches that you do not like by double-clicking on the line containing the category name.
    
    If you change your mind later, you can reorganize the account structure safely within GnuCash.
sr: Гнуов новчић користи одвојене налоге прихода и расхода уместо категорија за разврставање ваших трансакција. Свака од категорија у вашој КуИФ датотеци биће претворена у налог Гнуовог новчића.
    
    На следећој страници, имаћете прилику да погледате предложенa поређења између КуИФ категорија и налога Гнуовог новчића. Можете променити поређења која вам се не свиђају ако два пута притиснете на линију која садржи назив категорије.
    
    Ако се касније предомислите, можете поново без проблема да средите структуру налога у Гнуовом новчићу.

en: Income and Expense categories
sr: Категорије прихода и расхода

en: Match QIF categories with GnuCash accounts
sr: Упореди КуИФ категорије са налозима Гнуовог новчића

en: QIF files downloaded from banks and other financial institutions may not have information about Accounts and Categories which would allow them to be correctly assigned to GnuCash accounts. 
    
    In the following page, you will see the text that appears in the Payee and Memo fields of transactions with no QIF Account or Category. By default these transactions are assigned to the 'Unspecified' account in GnuCash. If you select a different account, it will be remembered for future QIF files.
sr: КуИФ датотеке преузете од банака и других финансијских институција не могу имати информације о налозима и категоријама које би им омогућиле да буду правилно додељене налозима Гнуовог новчића.
    
    На следећој страници, видећете текст који се појављује у пољима примаоца и белешки трансакција без КуИФ налога или категорије. По основи ове трансакције се додељују „Неодређеном“ налогу у Гнуовом новчићу. Ако изаберете други налог, биће упамћен за будуће КуИФ датотеке.

en: Payees and memos
sr: Повериоци и белешке

en: Match payees/memos to GnuCash accounts
sr: Упореди примаоце/белешке са налозима Гнуовог новчића

en: The QIF importer cannot currently handle multi-currency QIF files. All the accounts you are importing must be denominated in the same currency.
sr: КуИФ увозник не може тренутно да ради са вишевалутним КуИФ датотекама. Сви налози које увозите морају бити изражени у истој валути.

en: _Select the currency to use for all imported transactions:
sr: _Изабери валуту за све увезене трансакције:

en: <b>Book Options</b>
sr: <b>Избори књиге</b>

en: Since you are creating a new file, you will next see a dialog for setting book options. These can affect how GnuCash imports transactions. If you come back to this page without cancelling and starting over, the dialog for setting book options will not be shown a second time when you go forward. You can access it directly from the menu via File->Properties.
sr: Пошто правите нову датотеку, као следеће видећете прозорче за подешавање опција књиге. Оне могу утицати на то како ће Гнуов новчић увозити трансакције. Ако се вратите на ову страницу без отказивања и поновног покретања, прозорче за подешавање опција књиге неће бити приказано по други пут када одете напред. Можете јој приступити директно из изборника „Датотека → Својства“.

en: In the following pages you will be asked to provide information about stocks, mutual funds, and other investments that appear in the QIF file(s) you are importing. GnuCash needs some additional details about these investments that the QIF format does not provide. 
    
    Each stock, mutual fund, or other investment must have a name and an abbreviation, such as a stock symbol. Because some unrelated investments have the same abbreviation, you also need to indicate what type of abbreviation you have entered. For example, you could select the exchange that assigned the symbol (NASDAQ, NYSE, etc.), or select an investment type.
    
    If you don't see your exchange listed, or none of the available choices are appropriate, you can enter a new one.
sr: На следећим страницама биће вам затражено да доставите податке о деоницама, инвестиционим фондовима и другим улагањима која се јављају у КуИФ датотеци, коју увозите. Гнуовом новчићу су потребне неке додатне појединости о овим улагањима које КуИФ запис не пружа.
    
    Свака деоница, инвестициони фонд, или друго улагање мора имати назив и скраћеницу, као што је симбол деонице. Зато што неке неповезане инвестиције имају исти скраћеницу, морате такође и да укажете коју врсту скраћенице сте унели. На пример, можете да изаберете размену којој је додељен симбол (NASDAQ, NYSE, итд.), или да изаберете врсту улагања.
    
    Ако на списку не видите ваше размене, или ниједан од доступних избора није одговарајући, можете унети нову.

en: Tradable commodities
sr: Трговачка роба

en: _Start Import
sr: _Покрени увоз

en: QIF Import
sr: КуИФ увоз

en: 
    If you are importing a QIF file from a bank or other financial institution, some of the transactions may already exist in your GnuCash accounts. To avoid duplication, GnuCash has tried to identify matches and needs your help to review them.
    
    On the next page you will be shown a list of imported transactions. As you select each one, a list of possible matches will be shown below it. If you find a correct match, click on it. Your selection will be confirmed by a check mark in the "Match?" column.
    
    Click "Forward" to review the possible matches.
sr: 
    Ако увозите КуИФ датотеку из банке или друге финансијске институције, неке од трансакција можда већ постоје у вашим налозима Гнуовог новчића. Да избегнете удвостручавање, Гнууов новчић је покушао да препозна поклапања и потребна му је ваша помоћ да их прегледа.
    
    На следећој страници биће вам приказан списак увезених трансакција. Како будете изабрали сваку од њих, списак могућих поклапања биће приказан испод ње. Ако пронађете исправно поређење, притисните на њ. Ваш избор биће потврђен ознаком избора у колони „Одговара?“.
    
    Притисните „Напред“ да преиспитате могућа поређења.

en: Match existing transactions
sr: Упоредите постојеће трансакције

en: _Imported transactions needing review:
sr: _Увезеним трансакцијама је потребан преглед:

en: _Possible matches for the selected transaction:
sr: _Могућа поклапања за изабрану трансакцију:

en: Select possible duplicates
sr: Изабери могуће дупликате

en: Click "Apply" to import data from the staging area and update your GnuCash accounts. The account and category matching information you have entered will be saved and used for defaults the next time you use the QIF import facility. 
    
    Click "Back" to review your account and category matchings, to change currency and security settings for new accounts, or to add more files to the staging area.
    
    Click "Cancel" to abort the QIF import process.
sr: Притисните „Примени“ да увезете податке из области удешавања и да ажурирате ваше налоге Гнуовог новчића. Информације о поређењу налога и категорије које сте унели биће сачуване и коришћене за основности када следећи пут будете користили олакшицу КуИФ увоза.
    
    Притисните „Назад“ да преиспитате поклапања вашег налога и категорије, да промените поставке валуте и безбедности за нове налоге, или да додате још датотека на полазно место.
    
    Притисните „Одустани“ да прекинете процес КуИФ увоза.

en: Update your GnuCash accounts
sr: Освежите ваше налоге Гнуовог новчића

en: Summary Text
sr: Текст извештаја

en: Qif Import Summary
sr: Извештај КуИФ увоза

en: Dummy
sr: Лажњак

en: Enter a name for the account
sr: Унесите назив за налог

en: <b>QIF Import</b>
sr: <b>КуИФ увоз</b>

en: _Show documentation
sr: _Прикажи документацију

en: Show some documentation-only pages in QIF Import assistant.
sr: Прикажите неке странице само о документацији у помоћнику КуИФ увоза.

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as reconciled.
sr: Када стање није наведено у КуИФ датотеци, трансакције се означавају да су измирене.

en: _Cleared
sr: _Очишћено

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as cleared.
sr: Када стање није наведено у КуИФ датотеци, трансакције се означавају да су очишћене.

en: _Not cleared
sr: _Неочишћено

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as not cleared.
sr: Када стање није наведено у КуИФ датотеци, трансакције се означавају да нису очишћене.

en: Default transaction status (overridden by the status given by the QIF file)
sr: Основно стање трансакције (преписује се стањем које даје КуИФ датотека)

en: _Select or add a GnuCash account:
sr: _Изаберите или додајте налог Гнуовог новчића:

en: Import _QIF...
sr: Увези _КуИФ...

en: Import a Quicken QIF file
sr: Увезите КуИФ датотеку Квикена

en: Default QIF transaction status
sr: Основно стање КуИФ трансакције

en: Default status for QIF transaction when not specified in QIF file.
sr: Основно стање за КуИФ трансакцију када није наведено у КуИФ датотеци.

en: Show documentation
sr: Прикажи документацију

en: Dividends
sr: Дивиденде

en: Cap Return
sr: Повраћај капитала

en: Cap. gain (long)
sr: Добит капитала (дуго)

en: Cap. gain (mid)
sr: Добит капитала (средње)

en: Cap. gain (short)
sr: Добит капитала (кратко)

en: Commissions
sr: Провизије

en: Margin Interest
sr: Каматна маржа

en: Line
sr: Ред

en: Read aborted.
sr: Читање је прекинуто.

en: Reading
sr: Читам

en: Some characters have been discarded.
sr: Неки знаци су одбачени.

en: Converted to:
sr: Претворено у:

en: Some characters have been converted according to your locale.
sr: Неки знаци су претворени у складу са вашим језиком.

en: Ignoring unknown option
sr: Занемарујем непознату опцију

note: The date is missing! Warn the user.
en: Date required.
sr: Потребан је датум.

en: Discarding this transaction.
sr: Одбацујем ову трансакцију.

en: Ignoring class line
sr: Занемарујем линију разреда

en: Ignoring category line
sr: Занемарујем линију категорије

en: Ignoring security line
sr: Занемарујем линију безбедности

en: File does not appear to be in QIF format
sr: Датотека није у КуИФ запису

en: Transaction date
sr: Датум трансакције

en: Transaction amount
sr: Износ трансакције

en: Share price
sr: Цена акције

en: Share quantity
sr: Количина акције

en: Investment action
sr: Радња улагања

en: Reconciliation status
sr: Стање измирења

en: Commission
sr: Провизија

en: Account type
sr: Врста налога

en: Tax class
sr: Разред пореза

en: Category budget amount
sr: Износ буџета категорије

en: Account budget amount
sr: Износ буџета налога

en: Credit limit
sr: Ограничење кредита

note: Fields of categories.
en: Parsing categories
sr: Обрађујем категорије

note: Fields of accounts
en: Parsing accounts
sr: Обрађујем налоге

note: fields of transactions
en: Parsing transactions
sr: Обрађујем трансакције

note: Data was not in any of the supplied formats.
en: Unrecognized or inconsistent format.
sr: Непознат или недоследан запис.

en: Parsing failed.
sr: Обрада није успела.

en: Parse ambiguity between formats
sr: Нејасноћа обраде између записа

en: Value '%s' could be %s or %s.
sr: Вредност „%s“ може бити %s или %s.

en: Finding duplicate transactions
sr: Налазим удвостручене трансакције

en: Unrecognized account type '%s'. Defaulting to Bank.
sr: Непозната врста налога „%s“. Прелазим на „Банка“.

en: Unrecognized action '%s'.
sr: Непозната радња „%s“.

en: Unrecognized status '%s'. Defaulting to uncleared.
sr: Непознато стање „%s“. Прелазим на неочишћено.

en: QIF import: Name conflict with another account.
sr: КуИФ увоз: Назив се сукобљава са другим налогом.

en: Preparing to convert your QIF data
sr: Припремам ваше КуИФ податке за претварање

en: Creating accounts
sr: Правим налоге

en: Matching transfers between accounts
sr: Упоређујем преносе између налога

en: Converting
sr: Претварам

en: Missing transaction date.
sr: Недостаје датум трансакције.

note: The default date format for use with strftime in Win32.
en: %B %#d, %Y
sr: %#d. %B, %Y.

note: The default date format for use with strftime in other OS. Translators: call "man strftime" for possible values.
en: %B %e, %Y
sr: %e. %b %Y.

en: ROW %d DELETED, PRICE_NOT_SET: id=%s
sr: %d. РЕД ЈЕ ОБРИСАН, ЦЕНА_НИЈЕ_ПОСТАВЉЕНА: иб=%s

en: ROW %d DELETED, QTY_NOT_SET: id=%s
sr: %d. РЕД ЈЕ ОБРИСАН, КОЛИЧИНА_НИЈЕ_ПОСТАВЉЕНА: иб=%s

en: ROW %d DELETED, ID_NOT_SET
sr: %d. РЕД ЈЕ ОБРИСАН, ИБ_НИЈЕ_ПОСТАВЉЕН

en: ROW %d DELETED, OWNER_NOT_SET: id=%s
sr: %d. РЕД ЈЕ ОБРИСАН, ВЛАСНИК_НИЈЕ_ПОСТАВЉЕН: иб=%s

en: ROW %d DELETED, VENDOR_DOES_NOT_EXIST: id=%s
sr: %d. РЕД ЈЕ ОБРИСАН, ПРОДАВАЦ_НЕ_ПОСТОЈИ: иб=%s

en: ROW %d DELETED, CUSTOMER_DOES_NOT_EXIST: id=%s
sr: %d. РЕД ЈЕ ОБРИСАН, ПОТРОШАЧ_НЕ_ПОСТОЈИ: иб=%s

en: These rows were deleted:
sr: Следећи редови су обрисани:

en: Are you sure you have bills/invoices to update?
sr: Да ли сте сигурни да имате рачуне/фактуре за ажурирање?

en: Invoice %s posted.
sr: Фактура „%s“ је објављена.

en: Invoice %s NOT posted because currencies don't match.
sr: Фактура „%s“ НИЈЕ објављена јер се валуте разликују.

en: Cannot post invoice %s because account name "%s" is invalid!
sr: Не могу да објавим фактуру „%s“ зато што је назив налога „%s“ неисправан!

en: Invoice %s NOT posted because it requires currency conversion.
sr: Фактура „%s“ НИЈЕ објављена јер захтева претварање валуте.

en: Import Bills or Invoices from csv
sr: Увези рачуне или фактуре из цсв-а

en: Import results:
    %i lines were ignored
    %i lines imported:
       %u fixes
       %u ignored (not fixable)
    
       %u created
       %u updated (based on id)
sr: Резултати увоза:
    %i линије су занемарене
    %i линије су увезене:
       %u поправке
       %u занемарене (непоправљиве)
    
       %u направљене
       %u освежене (на основу иб-а)

en: These lines were ignored during import
sr: Ове линије су занемарене за време увоза

en: Import Bills & Invoices...
sr: Увези рачуне и фактуре...

en: Import bills and invoices from a CSV text file
sr: Увезите рачуне и фактуре из текстуалне ЦСВ датотеке

en: Import transactions from text file
sr: Увезите трансакције из текстуалне датотеке

en: 1. Choose the file to import
sr: 1. Изаберите датотеку за увоз

en: Import bill CSV data
sr: Увезите ЦСВ податке рачуна

en: Import invoice CSV data
sr: Увезите ЦСВ податке фактуре

en: 2. Select import type
sr: 2. Изаберите врсту увоза

en: Semicolon separated
sr: Раздвојено запетачком

en: Comma separated
sr: Раздвојено зарезом

en: Semicolon separated with quotes
sr: Раздвојено запетачком са наводницима

en: Comma separated with quotes
sr: Раздвојено зарезом са наводницима

en: Custom regular expression
sr: Произвољни регуларан израз

en: 3. Select import options
sr: 3. Изаберите опције увоза

en: 4. Preview
sr: 4. Претпреглед

en: Open imported documents in tabs
sr: Отвори увезене документе у језичцима

en: Open not yet posted documents in tabs
sr: Отвори још не објављене документе у језичцима

en: Don't open imported documents in tabs
sr: Не отварај увезене документе у језичцима

en: 5. Afterwards
sr: 5. Додатно

en: Import Customers from csv
sr: Увези потрошаче из цсв-а

note: import
en: customers
sr: потрошачи

en: vendors
sr: продавци

en: Import results:
    %i lines were ignored
    %i lines imported:
       %u %s fixed
       %u %s ignored (not fixable)
    
       %u %s created
       %u %s updated (based on id)
sr: Резултати увоза:
    %i линије су занемарене
    %i линије су увезене:
       %u %s поправке
       %u %s занемарене (непоправљиве)
    
       %u %s направљене
       %u %s освежене (на основу иб-а)

note: Menu Items
en: I_mport
sr: _Увези

en: Import Customers and Vendors
sr: Увези потрошаче и продавце

en: customer_import tooltip
sr: Облачић увоза потрошача

en: Import customers or vendors from text file
sr: Увезите потрошаче или продавце из текстуалне датотеке

en: <b>1. Choose the file to import</b>
sr: <b>1. Изаберите датотеку за увоз</b>

en: For importing customer lists.
sr: За увоз спискова потрошача.

en: For importing vendor lists.
sr: За увоз спискова продавца.

en: <b>2. Select Import Type</b>
sr: <b>2. Изаберите врсту увоза</b>

en: <b>3. Select import options</b>
sr: <b>3. Изаберите опције увоза</b>

en: <b>4. Preview</b>
sr: <b>4. Претпреглед</b>

note: Menu Items
en: example description...
sr: опис примера...

en: example tooltip
sr: облачић примера

en: This transaction is already being edited in another register. Please finish editing it there first.
sr: Ова трансакција је већ уређена у другом регистру. Прво тамо завршите уређивање.

en: Save transaction before duplicating?
sr: Да сачувам трансакцију пре удвостручавања?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before duplicating the transaction, or cancel the duplication?
sr: Тренутна трансакција је промењена. Да ли желите да снимите измене пре удвостручавања трансакције, или да откажете удвостручавање?

en: You are about to overwrite an existing split. Are you sure you want to do that?
sr: Спремате се да препишете постојећу поделу. Да ли сигурно желите то да урадите?

en: You are about to overwrite an existing transaction. Are you sure you want to do that?
sr: Спремате се да препишете постојећу трансакцију. Да ли сигурно желите то да урадите?

en: You need to select a split in order to modify its exchange rate.
sr: Требало би да изаберете поделу да бисте изменили њену стопу размене.

en: The entered account could not be found.
sr: Не могу да пронађем унесени налог.

en: The split's amount is zero, so no exchange rate is needed.
sr: Износ поделе је нула, тако да није потребна стопа размене.

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before moving to a new transaction, discard the changes, or return to the changed transaction?
sr: Текућа трансакција је измењена. Да ли желите да снимите измене пре него ли пређете на нову трансакцију, да одбаците измене, или да се вратите на измењену трансакцију?

en: sample:Description of a transaction
sr: sample:Опис трансакције

en: Associate:A
sr: Придружте:А

en: sample:999,999.000
sr: sample:999.999,000

en: sample:Memo field sample text string
sr: sample:Ниска текста узорка поља белешке

en: Type:T
sr: Врста:Т

en: sample:Notes field sample text string
sr: sample:Ниска текста узорка поља белешке

en: sample:No Particular Reason
sr: sample:Без нарочитог разлога

en: Could not determine the account currency. Using the default currency provided by your system.
sr: Не могу утврдити валуту налога. Користим основну валуту коју доставља ваш систем.

en: Ref
sr: Упута

en: T-Ref
sr: Т-упута

en: T-Num
sr: Т-број

en: Exch. Rate
sr: Стопа размене

en: Oth. Curr.
sr: Друга валута

en: Tot %s
sr: Укупно %s

en: Tot Credit
sr: Укупни кредит

en: Tot Debit
sr: Укупни дуг

en: Tot Shares
sr: Укупно акција

note: This seems to be the one that initially gets used, the InactiveDateCell is set to, and subsequently displayed.
en: Scheduled
sr: Планирано

en: Enter a reference, such as an invoice or check number, common to all entry lines (splits)
sr: Унесите упуту, као што је фактура или број чека, заједничку за све линије уноса (поделе)

en: Enter a reference, such as an invoice or check number, unique to each entry line (split)
sr: Унесите упуту, као што је фактура или број чека, јединствену за сваку линију уноса (поделу)

en: Enter a reference, such as a check number, common to all entry lines (splits)
sr: Унесите упуту, као што је број чека, заједничку за све линије уноса (поделе)

en: Enter a reference, such as a check number, unique to each entry line (split)
sr: Унесите упуту, као што је број чека, јединствену за сваку линију уноса (поделу)

en: Enter a transaction reference, such as an invoice or check number, common to all entry lines (splits)
sr: Унесите упуту трансакције, као што је фактура или број чека, заједничку за све линије уноса (поделе)

en: Enter a transaction reference that will be common to all entry lines (splits)
sr: Унесите упуту трансакције која ће бити заједничка за све линије уноса (поделе)

en: Enter an action type, or choose one from the list
sr: Унесите врсту радње, или је изаберите са списка

en: Enter a reference number, such as the next check number, or choose an action type from the list
sr: Унесите број упуте, као што је следећи број чека, или изаберите врсту радње са списка

en: This transaction has multiple splits; press the Split button to see them all
sr: Ова трансакција има више подела; притисните дугме поделе да их видите све

en: This transaction is a stock split; press the Split button to see details
sr: Ова трансакција је подела деонице; притисните дугме поделе да видите појединости

en: Cannot modify or delete this transaction. This transaction is marked read-only because:
    
    '%s'
sr: Не могу да променим или да обришем ову трансакцију. Ова трансакција је означена само за читање зато што:
    
    „%s“

en: List
sr: Списак

en: To
sr: До

en: Sort By
sr: Поређај према

en: Sort Order
sr: Редослед ређања

en: Report's currency
sr: Валута извештаја

en: Price Source
sr: Извор цене

en: Show Multi-currency Totals
sr: Прикажи збирове више-валута

en: Show zero balance items
sr: Прикажи ставке са нултим билансом

en: Due or Post Date
sr: Датум истека или обкјаве

note: Display tab options
en: Address Source
sr: Извор адресе

en: Address Phone
sr: Телефон адресе

en: Address Fax
sr: Факс адресе

en: Address Email
sr: Е-пошта адресе

en: Transactions relating to '%s' contain more than one currency. This report is not designed to cope with this possibility.
sr: Трансакције које се односе на „%s“ садрже више од једне валуте. Овај извештај није осмишљен да се носи са овом могућношћу.

en: Sort companies by.
sr: Поређај предузећа према.

en: Name of the company.
sr: Назив предузећа.

en: Total Owed
sr: Укупно дуговање

en: Total amount owed to/from Company.
sr: Износ укупног дуговања предузећу/а.

en: Bracket Total Owed
sr: Група укупног дуговања

en: Amount owed in oldest bracket - if same go to next oldest.
sr: Износ дуговања у најстаријој групи — ако је исти иде на следећу најстарију.

en: Sort order.
sr: Редослед ређања.

en: Increasing
sr: Растуће

en: 0 -> $999,999.99, A->Z.
sr: 0 → $999.999,99, A→Z.

en: Decreasing
sr: Опадајуће

en: $999,999.99 -> $0, Z->A.
sr: $999.999,99 → $0, Z→A.

en: Show multi-currency totals. If not selected, convert all totals to report currency.
sr: Приказује вишевалутне укупности. Ако није изабрано, претвара све укупности у валуту извештаја.

en: Show all vendors/customers even if they have a zero balance.
sr: Приказује све продавце/потрошаче чак и када имају нулти салдо.

en: Leading date.
sr: Водећи датум.

en: Due date is leading.
sr: Рок истека је водећи.

en: Post date is leading.
sr: Рок објаве је водећи.

en: Display Address Name. This, and other fields, may be useful if copying this report to a spreadsheet for use in a mail merge.
sr: Прикажите назив адресе. Ово, и друга поља, могу бити корисна ако умножавате овај извештај у табелу за коришћење у спајању поште.

en: Display Address 1.
sr: Прикажите адресу 1.

en: Display Address 2.
sr: Прикажите адресу 2.

en: Display Address 3.
sr: Прикажите адресу 3.

en: Display Address 4.
sr: Прикажите адресу 4.

en: Display Phone.
sr: Прикажите телефон.

en: Display Fax.
sr: Прикажите факс.

en: Display Email.
sr: Прикажите е-пошту.

en: Display Active status.
sr: Прикажите активно стање.

en: Current
sr: Тренутно

en: 0-30 days
sr: 0-30 дана

en: 31-60 days
sr: 31-60 дана

en: 61-90 days
sr: 61-90 дана

en: 91+ days
sr: 91+ дана

en: Email
sr: Е-пошта

en: Y
sr: Д

en: N
sr: Н

en: No valid account selected. Click on the Options button and select the account to use.
sr: Нисте изабрали исправан налог. Притисните дугме опција и изаберите налог за коришћење.

en: Assets Accounts
sr: Налози добара

en: Liability Accounts
sr: Налози дуговања

en: Equity Accounts
sr: Налози акција

en: Trading Accounts
sr: Трговачки налози

en: Retained Losses
sr: Задржани губици

en: Total Equity, Trading, and Liabilities
sr: Укупно акција, трговања и дуговања

en: Imbalance Amount
sr: Износ дебаланса

en: <strong>Exchange Rates</strong> used for this report
sr: <strong>Односи размене</strong> који се користе за овај извештај

note: All the options stuff starts here
en: Balance Sheet (eguile)
sr: Лист салда (eguile)

note: define all option's names and help text so that they are properly defined in *one* place.
en: Report Title
sr: Наслов извештаја

en: Title for this report.
sr: Наслов за овај извештај.

en: Balance Sheet Date
sr: Датум листа салда

en: 1- or 2-column report
sr: Извештај са 1 или 2 колоне

en: The balance sheet can be displayed with either 1 or 2 columns. 'auto' means that the layout will be adjusted to fit the width of the page.
sr: Лист салда може бити приказан у 1 или 2 колоне. „auto“ значи да ће распоред бити подешен да испуни ширину странице.

en: Levels of Subaccounts
sr: Нивои подналога

en: Maximum number of levels in the account tree displayed.
sr: Највећи број приказаних нивоа у стаблу налога.

en: Flatten list to depth limit
sr: Сравнај списак на ограничење дубине

en: Displays accounts which exceed the depth limit at the depth limit.
sr: Прикажите налоге који превазилазе ограничење дубине на то ограничење дубине.

en: Exclude accounts with zero total balances
sr: Искључи налоге са билансима нултог збира

en: Exclude non-top-level accounts with zero balance and no non-zero sub-accounts.
sr: Искључите налоге који нису највишег нивоа са нултим билансом и не не-нулте под-налоге.

en: Display accounts as hyperlinks
sr: Прикажи налоге као хипервезе

en: Shows each account in the table as a hyperlink to its register window.
sr: Прикажите сваки налог у табели као хипервезу ка његовом прозору регистра.

en: Negative amount format
sr: Запис негативног износа

en: The formatting to use for negative amounts: with a leading sign, or enclosing brackets.
sr: Обликовање које ће се користити за негативне износе: са водећим знаком, или затварајућим заградама.

en: Font family
sr: Породица писма

en: Font definition in CSS font-family format.
sr: Одредница словног лика у запису ЦСС породице словног лика.

en: Font size
sr: Величина писма

en: Font size in CSS font-size format (e.g. "medium" or "10pt").
sr: Величина словног лика у запису ЦСС величине словног лика (нпр. „medium“ или „10pt“).

en: Template file
sr: Датотека шаблона

en: The file name of the eguile template part of this report. This file must be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
sr: Назив датотеке „eguile“ шаблона дела овог извештаја. Ова датотека мора бити у вашем директоријуму „.gnucash“, или негде на свом одговарајућем месту у директоријумима инсталације Гнуовог новчића.

en: CSS stylesheet file
sr: Датотека стилског ЦСС листа

en: The file name of the CSS stylesheet to use with this report. If specified, this file should be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
sr: Назив датотеке ЦСС стилског листа за коришћење са овим извештајем. Ако је наведено, ова датотека треба бити у вашем директоријуму „.gnucash“, или негде на свом одговарајућем месту у директоријумима инсталације Гнуовог новчића.

en: Extra Notes
sr: Додатне белешке

en: Notes added at end of invoice -- may contain HTML markup.
sr: Напомене додате на крај фактуре —— могу садржати ХТМЛ означавање.

en: Show Foreign Currencies
sr: Прикажи стране валуте

en: Display any foreign currency amount in an account.
sr: Прикажите износ било које стране валуте у неком налогу.

en: Commodities
sr: Робе

en: Adjust the layout to fit the width of the screen or page.
sr: Подесите распоред да испуни ширину екрана или странице.

en: One
sr: Један

en: Display liabilities and equity below assets.
sr: Прикажите дуговања и акције испод добара.

en: Two
sr: Два

en: Display assets on the left, liabilities and equity on the right.
sr: Прикажите добра на левој, дуговања и акције на десној страни.

en: Sign
sr: Знак

en: Prefix negative amounts with a minus sign, e.g. -$10.00.
sr: Користите знак минуса испред негативних износа, нпр. -$10.00.

en: Brackets
sr: Заграде

en: Surround negative amounts with brackets, e.g. ($100.00).
sr: Ставите негативне износе у заграде, нпр. ($100.00).

en: (Development version -- don't rely on the numbers on this report without double-checking them.<br>Change the 'Extra Notes' option to get rid of this message)
sr: (Развојно издање —— не ослањајте се на бројеве у овом извештају а да их не проверите два пута.<br>Измените опцију „Додатне напомене“ да се ослободите ове поруке)

en: Balance Sheet using eguile-gnc
sr: Лист салда који користи „eguile-gnc“

en: Display a balance sheet (using eguile template)
sr: Прикажите лист салда (користећи егуиле шаблон)

note: Option names
en: From
sr: Од

note: ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; The names here are used 1. for internal identification, 2. as tab labels, 3. as default for the 'Report name' option which in turn is used for the printed report title.
en: Income Accounts
sr: Налози прихода

en: The income accounts where the sales and income was recorded.
sr: Налози прихода у којима су забележене продаје и приход.

note: (define optname-account-ar (N_ "A/R Account"))
en: Expense Accounts
sr: Налози расхода

note: (define optname-account-ap (N_ "A/P Account"))
en: The expense accounts where the expenses are recorded which are subtracted from the sales to give the profit.
sr: Налози расхода у којима су забележени расходи који су одузети од продаја да би дали зараду.

en: Show Expense Column
sr: Прикажи колону расхода

en: Show the column with the expenses per customer.
sr: Прикажите колону са расходима по потрошачу.

en: Show Company Address
sr: Прикажи адресу предузећа

en: Show your own company's address and the date of printing.
sr: Прикажите адресу вашег предузећа и датум штампања.

en: Display Columns
sr: Приказане колоне

note: (define optname-invoicelines (N_ "Show Invoices")) (define opthelp-invoicelines (N_ "Show Invoice Transactions and include them in the balance.")) (define optname-paymentlines (N_ "(Experimental) Show Payments")) (define opthelp-paymentlines (N_ "Show Payment Transactions and include them in the bal
en: Show Lines with All Zeros
sr: Прикажи редове са свим нулама

en: Show the table lines with customers which did not have any transactions in the reporting period, hence would show all zeros in the columns.
sr: Приказује линије табеле са потрошачима који немају ниједну трансакцију у раздобљу извјештавања, стога ће показати све нуле у колонама.

en: Show Inactive Customers
sr: Прикажи неактивне потрошаче

en: Include customers that have been marked inactive.
sr: Укључите потрођаче који су означени као неактивни.

en: Sort Column
sr: Колона ређања

en: Choose the column by which the result table is sorted.
sr: Изаберите колону по којој се ређа табела резултата.

en: Choose the ordering of the column sort: Either ascending or descending.
sr: Изаберите редослед ређања колоне: растуће или опадајуће.

en: Customer Name
sr: Име потрошача

en: Sort alphabetically by customer name.
sr: Поређајте азбучним редом према имеу потрошача.

en: Profit
sr: Зарада

en: Sort by profit amount.
sr: Поређајте према износу зараде.

note: Translators: "Markup" is profit amount divided by sales amount
en: Markup
sr: Означавање

en: Sort by markup (which is profit amount divided by sales).
sr: Поређајте према означавању (а то је износ зараде подељен продајама).

en: Sales
sr: Продаје

en: Sort by sales amount.
sr: Поређајте према износу продаја.

en: Sort by expense amount.
sr: Поређајте према износу расхода.

en: Ascending
sr: Растуће

en: A to Z, smallest to largest.
sr: Од А до Ш (A-Z), од мањег ка већем.

en: Descending
sr: Опадајуће

en: Z to A, largest to smallest.
sr: Од Ш до А (Z-A), од већег ка мањем.

en: Expense Report
sr: Извештај расхода

en: Report
sr: Извештај

en: No Customer
sr: Нема потрошача

en: %s %s - %s
sr: %s %s — %s

en: No valid %s selected. Click on the Options button to select a company.
sr: Нисте изабрали исправан „%s“. Притисните дугме опција и изаберите предузеће.

en: Customer Summary
sr: Извештај потрошача

en: Charge Type
sr: Врста оптерећења

en: Taxable
sr: Опорезиво

en: Tax Amount
sr: Износ пореза

note: Translators: This "T" is displayed in the taxable column, if this entry contains tax
en: T
sr: Т

en: Custom Title
sr: Произвољан наслов

en: A custom string to replace Invoice, Bill or Expense Voucher.
sr: Произвољна ниска за замену фактуре, рачуна или ваучера расхода.

note: Elements page options
en: Display the date?
sr: Да ли да приказује датум?

en: Display the description?
sr: Да ли да приказује опис?

en: Display the charge type?
sr: Да ли да приказује врсту оптерећења?

en: Display the quantity of items?
sr: Да ли да приказује количину ставки?

en: Display the price per item?
sr: Да ли да приказује цену по ставци?

en: Display the entry's discount?
sr: Да ли да приказује попуст уноса?

en: Display the entry's taxable status?
sr: Да ли да приказује опорезиво стање уноса?

en: Display each entry's total total tax?
sr: Да ли да приказује збир укупног пореза сваког уноса?

en: Display the entry's value?
sr: Да ли да приказује вредност уноса?

note: (define filespage    (N_ "Files"))
en: Display
sr: Приказ

en: My Company
sr: Моје предузеће

en: Display my company name and address?
sr: Да ли да приказује назив и адресу мог предузећа?

en: My Company ID
sr: ИБ мог предузећа

en: Display my company ID?
sr: Да ли да приказује ИБ мог предузећа?

en: Display due date?
sr: Да ли да приказује датум доспећа?

en: Individual Taxes
sr: Појединачни порези

en: Display all the individual taxes?
sr: Да ли да приказује све појединачне порезе?

en: Totals
sr: Збир

en: Display the totals?
sr: Да ли да приказује збир?

en: Display the subtotals?
sr: Да ли да приказује садржани збир?

en: References
sr: Упуте

en: Display the invoice references?
sr: Да ли да приказује упуте фактуре?

en: Billing Terms
sr: Термини обрачуна

en: Display the invoice billing terms?
sr: Да ли да приказује термине обрачуна?

en: Display the billing id?
sr: Да ли да приказује иб обрачуна?

en: Display the invoice notes?
sr: Да ли да приказује белешке фактуре?

en: Payments
sr: Плаћања

en: Display the payments applied to this invoice?
sr: Да ли да приказује плаћања примењена на овој фактури?

en: Invoice Width
sr: Ширина фактуре

en: The minimum width of the invoice.
sr: Најмања ширина фактуре.

en: Text
sr: Текст

en: Extra notes to put on the invoice (simple HTML is accepted).
sr: Додатне белешке за стављање на фактуру (једноставан ХТМЛ је допуштен).

en: Thank you for your patronage!
sr: Хвала вам на покровитељству!

en: Today Date Format
sr: Запис данашњег датума

en: The format for the date->string conversion for today's date.
sr: Запис за претварање датум→ниска за данашњи датум.

en: Payment, thank you
sr: Платите, хвала вам

en: Net Price
sr: Нето цена

en: Total Price
sr: Укупна цена

en: Amount Due
sr: Износ доспећа

note: This string is supposed to be an abbrev. for "Reference"?
en: REF
sr: УПУТА

en: INVOICE NOT POSTED
sr: ФАКТУРА НИЈЕ ОБЈАВЉЕНА

en: No valid invoice selected. Click on the Options button and select the invoice to use.
sr: Нисте изабрали исправану фактуру. Притисните дугме опција и изаберите фактуру за коришћење.

en: Display the action?
sr: Да ли да приказује радњу?

en: Minimum # of entries
sr: Најмањи број уноса

en: The minimum number of invoice entries to display.
sr: Најмањи број уноса фактуре за приказ.

en: Extra notes to put on the invoice.
sr: Додатне белешке за стављање на фактуру.

en: Payable to
sr: Коме се исплаћује

en: Display the Payable to: information.
sr: Прикажите податке „Коме се исплаћује:“.

en: Payable to string
sr: Ниска за коме се исплаћује

en: The phrase for specifying to whom payments should be made.
sr: Реченица у којој се наводи коме треба обавити плаћања.

en: Make all cheques Payable to
sr: Учини све чекове „Коме се исплаћује“

en: Company contact
sr: Контакт предузећа

en: Display the Company contact information.
sr: Прикажите податке о контакту предузећа.

en: Company contact string
sr: Ниска контакта предузећа

en: The phrase used to introduce the company contact.
sr: Уводна реч о контакту предузећа.

en: Direct all inquiries to
sr: Усмери све упите на

en: Phone:
sr: Телефон:

en: Fax:
sr: Факс:

en: Web:
sr: Веб:

note: Translators: The first %s below is "Invoice" or "Bill" or even the custom title from the options. This string sucks for i18n, but I don't have a better solution right now without breaking other people's invoices.
en: %s&nbsp;Date
sr: %s&nbsp;Датум

note: oli-custom - FIXME: I have a feeling I broke a translation by not using string-expand for &nbsp;
en: Invoice in progress...
sr: Фактура у току...

en: Job Details
sr: Подаци о послу

en: Display the job name for this invoice?
sr: Да ли да приказује назив посла за ову фактуру?

en: Job name
sr: Назив посла

en: Total Credit
sr: Укупни кредит

en: Total Due
sr: Укупно доспеће

en: The job for this report.
sr: Посао за овај извештај.

en: The account to search for transactions.
sr: Налог у којем ће се тражити трансакције.

en: Display the transaction date?
sr: Да ли да приказује датум трансакције?

en: Display the transaction reference?
sr: Да ли да приказује упуту трансакције?

en: Display the transaction type?
sr: Да ли да приказује врсту трансакције?

en: Display the transaction description?
sr: Да ли да приказује опис трансакције?

en: Display the transaction amount?
sr: Да ли да приказује износ трансакције?

en: Job Report
sr: Извештај посла

en: No valid customer selected.
sr: Није изабран исправан потрошач.

en: No valid employee selected.
sr: Није изабран исправан службеник.

note: FALL THROUGH
en: No valid company selected.
sr: Није изабрано исправно предузеће.

en: This report requires a customer to be selected.
sr: Овај извештај захтева изабраног потрошача.

en: This report requires a employee to be selected.
sr: Овај извештај захтева изабраног службеника.

note: FALL THROUGH
en: This report requires a company to be selected.
sr: Овај извештај захтева изабрано предузеће.

en: No valid account selected
sr: Није изабран исправан налог

en: This report requires a valid account to be selected.
sr: Овај извештај захтева да је изабран исправан налог.

en: Period Totals
sr: Укупности раздобља

en: The company for this report.
sr: Предузеће за овај извештај.

en: Display the period credits column?
sr: Да ли да приказује колону раздобља кредита?

en: Display a period debits column?
sr: Да ли да приказује колону раздобља дуговања?

en: Report:
sr: Извештај:

en: Payable Account
sr: Налог отплаћивања

en: The payable account you wish to examine.
sr: Налог отплаћивања који желите да испитате.

en: Payable Aging
sr: Амортизација отплаћивања

en: Receivables Account
sr: Налог потраживања

en: The receivables account you wish to examine.
sr: Налог потраживања који желите да испитате.

en: Address source.
sr: Извор адресе.

en: Billing
sr: Обрачун

en: Address fields from billing address.
sr: Поља адресе из адресе обрачуна.

en: Shipping
sr: Испорука

en: Address fields from shipping address.
sr: Поља адресе из адресе испоруке.

en: Receivable Aging
sr: Амортизација потраживања

en: Website
sr: Веб страница

en: Invoice Date
sr: Подаци фактуре

en: No invoice has been selected -- please use the Options menu to select one.
sr: Нисте изабрали ниједну фактуру —— користите изборник опција да изаберете једну.

en: This report is designed for customer (sales) invoices only. Please use the Options menu to select an <em>Invoice</em>, not a Bill or Expense Voucher.
sr: Овај извештај је осмишљен само за фактуре потрошача (продаје). Користите изборник опција да изаберете <em>Фактуру</em>, а не рачун или ваучер расхода.

en: n/a
sr: н/д

note: Define all the options option pages
en: Headings 1
sr: Заглавље 1

en: Headings 2
sr: Заглавље 2

en: Elements
sr: Елементи

note: option names
en: column: Date
sr: column: Датум

en: column: Tax Rate
sr: Стопа пореза

en: column: Units
sr: Јединице

en: row: Address
sr: Адреса

en: row: Contact
sr: Контакт

en: row: Invoice Number
sr: ред: Број фактуре

en: row: Company Name
sr: Назив предузећа

en: Report Currency
sr: Валута извештаја

en: Invoice number text
sr: Текст броја фактуре

en: To text
sr: У текст

en: Ref text
sr: Текст упуте

en: Job Name text
sr: Текст назива посла

en: Job Number text
sr: Текст броја посла

en: Show Job name
sr: Прикажи назив посла

en: Show Job number
sr: Прикажи број посла

en: Invoice number next to title
sr: Број фактуре поред наслова

en: table-border-collapse
sr: табела-ивица-скупи

en: table-header-border-color
sr: табела-заглавље-ивица-боја

en: table-cell-border-color
sr: табела-поље-ивица-боја

en: Embedded CSS
sr: Угнеждени ЦСС

en: Report title
sr: Наслов извештаја

en: Heading font
sr: Словни лист заглавља

en: Text font
sr: Слова текста

en: Logo filename
sr: Назив датотеке логотипа

en: Logo width
sr: Ширина логотипа

en: Units
sr: Јединице

en: Qty
sr: Кол.

en: Discount Rate
sr: Стопа попуста

en: Discount Amount
sr: Износ попуста

en: Tax Rate
sr: Пореска стопа

en: Sub-total
sr: Међузбир

en: Payment received text
sr: Текст примљеног плаћања

en: Extra notes
sr: Додатне белешке

en: Display the Tax Rate?
sr: Да ли да приказује пореску стопу?

en: Display the Units?
sr: Да ли да приказује јединице?

en: Display the contact?
sr: Да ли да приказује контакт?

en: Display the address?
sr: Да ли да приказује адресу?

en: Display the Invoice Number?
sr: Да ли да приказује број фактуре?

en: Display the Company Name?
sr: Да ли да приказује назив предузећа?

en: Invoice Number next to title?
sr: Број фактуре поред наслова?

en: Display Job name?
sr: Да ли да приказује назив посла?

en: Invoice Job number?
sr: Број посла фактуре?

en: The file name of the eguile template part of this report. This file should either be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
sr: Назив датотеке „eguile“ шаблона дела овог извештаја. Ова датотека треба бити у вашем директоријуму „.gnucash“, или негде на свом одговарајућем месту у директоријумима инсталације Гнуовог новчића.

en: The file name of the CSS stylesheet to use with this report. This file should either be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
sr: Назив датотеке ЦСС стилског листа за коришћење са овим извештајем. Ова датотека треба бити у вашем директоријуму „.gnucash“, или негде на свом одговарајућем месту у директоријумима инсталације Гнуовог новчића.

en: Font to use for the main heading.
sr: Словни лик који ће се користит за главно насловљавање.

en: Font to use for everything else.
sr: Словни лик који ће се користити за све остало.

en: Name of a file containing a logo to be used on the report.
sr: Назив датотеке која садржи логотип који ће се користити у извештајима.

en: Width of the logo in CSS format, e.g. 10% or 32px. Leave blank to display the logo at its natural width. The height of the logo will be scaled accordingly.
sr: Ширина логотипа у ЦСС запису, нпр. 10% или 32 тачкице. Оставите празно да би се логотип приказао у својој природној ширини. Висина логотипа ће бити смањени у складу са тим.

en: Border-collapse?
sr: Да скупим ивицу?

en: CSS color.
sr: Боја ЦСС-а.

en: Payment received, thank you
sr: Уплата је пристигла, хвала вам

en: Invoice number:
sr: Број фактуре:

en: To:
sr: Прима:

en: Your ref:
sr: Ваша упута:

en: Job number:
sr: Број посла:

en: Job name:
sr: Назив посла:

en: Embedded CSS.
sr: Угнеждени ЦСС.

en: Display a customer invoice with tax columns (using eguile template)
sr: Прикажи фактуру потрошача са колонама пореза (користећи егуиле шаблон)

en: Tax Report / TXF Export
sr: Извештај пореза / ТХФ извоз

en: Alternate Period
sr: Наизменично раздобље

en: Override or modify From: & To:.
sr: Препиши или измени „Од:“ и „До:“.

en: Use From - To
sr: Користи Од — До

en: Use From - To period.
sr: Користите раздобље Од — До.

en: 1st Est Tax Quarter
sr: 1. источно пореско тромесечје

en: Jan 1 - Mar 31.
sr: 1. јануар — 31. март.

en: 2nd Est Tax Quarter
sr: 2. источно пореско тромесечје

en: Apr 1 - May 31.
sr: 1. април — 31. мај.

note: Translators: The US tax quarters are different from actual year's quarters! See the definition of tax-qtr-real-qtr-year variable above.
en: 3rd Est Tax Quarter
sr: 3. источно пореско тромесечје

en: Jun 1 - Aug 31.
sr: 1. јун — 31. август.

en: 4th Est Tax Quarter
sr: 4. источно пореско тромесечје

en: Sep 1 - Dec 31.
sr: 1. септембар — 31. децембар.

en: Last Year
sr: Прошле године

en: Last Year.
sr: Прошле године.

en: Last Yr 1st Est Tax Qtr
sr: Последње год. 1. источно пореско трмсчј

en: Jan 1 - Mar 31, Last year.
sr: 1. јануар — 31. март, прошле године.

en: Last Yr 2nd Est Tax Qtr
sr: Последње год. 2. источно пореско трмсчј

en: Apr 1 - May 31, Last year.
sr: 1. април — 31. мај, прошле године.

en: Last Yr 3rd Est Tax Qtr
sr: Последње год. 3. источно пореско трмсчј

note: Translators: The US tax quarters are different from actual year's quarters! See the definition of tax-qtr-real-qtr-year variable above.
en: Jun 1 - Aug 31, Last year.
sr: 1. јун — 31. август, прошле године.

en: Last Yr 4th Est Tax Qtr
sr: Последње год. 4. источно пореско трмсчј

en: Sep 1 - Dec 31, Last year.
sr: 1. септембар — 31. децембар, прошле године.

en: Select Accounts (none = all)
sr: Изабери налоге (ништа = све)

en: Select accounts.
sr: Изаберите налоге.

en: Suppress $0.00 values
sr: Потисни вредности $0.00

en: $0.00 valued Accounts won't be printed.
sr: Налози са вредношћу $0.00 се неће исписивати.

en: Print Full account names
sr: Испиши пуне називе налога

en: Print all Parent account names.
sr: Испиши све називе матичних налога.

en: WARNING: There are duplicate TXF codes assigned to some accounts. Only TXF codes with payer sources may be repeated.
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Постоје удвостручене ТИксФ шифре додељене неким налозима. Само ТИксФ шифре са изворима платиша могу бити поновљене.

en: Period from %s to %s
sr: Раздобље од %s до %s

en: Tax Report & XML Export
sr: Извештај пореза и ИксМЛ извоз

note: 'menu-path (list gnc:menuname-taxes)
en: Taxable Income / Deductible Expenses / Export to .XML file
sr: Опорезиви приход / Умањиви расходи / Извези у „.XML“ датотеку

en: Taxable Income / Deductible Expenses
sr: Опорезиви приход / Умањиви расходи

en: This report shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
sr: Овај извештај приказује ваше опорезиве приходе и умањиве расходе.

en: XML
sr: ИксМЛ

en: This page shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
sr: Ова странице приказује ваше опорезиве приходе и умањиве расходе.

en: Tax Schedule Report/TXF Export
sr: Извештај заказаног пореза/ТИксФ извоз

en: $0.00 valued Tax codes won't be printed.
sr: Пореске шифре са вредношћу $0.00 се неће исписивати.

en: Do not print full account names
sr: Не исписуј пуне називе налога

en: Do not print all Parent account names.
sr: Неће штампати све називе матичног налога.

en: Print all Transfer To/From Accounts
sr: Штампај све налоге преноса ка/од

en: Print all split details for multi-split transactions.
sr: Штампајте појединости свих подела за трансакције више-подела.

en: Print TXF export parameters
sr: Испиши параметре ТИксФ извоза

en: Show TXF export parameters for each TXF code/account on report.
sr: Прикажите параметре ТИксФ извоза за сваку ТИксФ шифру/налог у извештају.

en: Do not print T-Num:Memo data
sr: Не штампај податке Т-броја:Белешке

en: Do not print T-Num:Memo data for transactions.
sr: Неће штампати податке Т-броја:Белешке за трансакције.

en: Do not print Action:Memo data
sr: Не штампај податке Радње:Белешке

en: Do not print Action:Memo data for transactions.
sr: Неће штампати податке Радње:Белешке за трансакције.

en: Do not print transaction detail
sr: Не исписуј појединости трансакције

en: Do not print transaction detail for accounts.
sr: Неће штампати појединости трансакције за налоге.

en: Do not use special date processing
sr: Не користи нарочито обрађивање датума

en: Do not print transactions out of specified dates.
sr: Неће штампати трансакције ван наведених датума.

en: Currency conversion date
sr: Датум претварања валуте

en: Select date to use for PriceDB lookups.
sr: Изаберите датум за претраживање БП цене.

en: Nearest transaction date
sr: Најближи датум трансакције

en: Use nearest to transaction date.
sr: Користите најближи датум трансакције.

en: Nearest report date
sr: Најближи датум извештаја

en: Use nearest to report date.
sr: Користите најближи датум извештаја.

en: Shade alternate transactions
sr: Засенчи наизменичне трансакције

en: Shade background of alternate transactions, if more than one displayed.
sr: Засенчите позадину сваке друге трансакције, ако је приказано више од једне.

en: Tax Schedule Report & TXF Export
sr: Извештај заказаног пореза и ТИксФ извоз

note: 'menu-path (list gnc:menuname-taxes)
en: Taxable Income/Deductible Expenses with Transaction Detail/Export to .TXF file
sr: Опорезиви приход/умањиви расходи са појединостима трансакције/извоза у „.TXF“ датотеку

en: Taxable Income/Deductible Expenses
sr: Опорезиви приход/Умањиви расходи

en: This report shows transaction detail for your accounts related to Income Taxes.
sr: Овај извештај приказује појединости трансакције за ваше налоге који се односе на порезе прихода.

en: This page shows transaction detail for relevant Income Tax accounts.
sr: Ова страница приказује појединости трансакције за битне налоге пореза прихода.

note: we must confirm the user wants to delete their precious custom report!
en: Are you sure you want to delete %s?
sr: Да ли сигурно желите да избришете „%s“?

en: You must select a report configuration to load.
sr: Морате изабрати подешавање извештаја за учитавање.

en: You must select a report configuration to delete.
sr: Морате изабрати подешавање извештаја за брисање.

en: Unable to change report configuration name.
sr: Не могу да изменим назив подешавања извештаја.

en: A saved report configuration with this name already exists, please choose another name.
sr: Сачувано подешавање извештаја под овим називом већ постоји, изаберите неки други назив.

en: Load report configuration
sr: Учитај подешавање извештаја

en: Edit report configuration name
sr: Уреди назив подешавања извештаја

en: Delete report configuration
sr: Обриши подешавање извештаја

en: Saved Report Configurations
sr: Подешавања сачуваних извештаја

en: Exit the saved report configurations dialog
sr: Изађите из прозорчета подешавања сачуваних извештаја

en: 
    Currently you have no saved reports.
sr: 
    Тренутно немате сачуване извештаје.

en: Saved report configurations are created by first opening a report from the Reports menu,
    altering the report's options to your taste and then choosing "Save Report Configuration" from
    the Reports menu or tool bar.
sr: Подешавања сачуваних извештаја се праве првим отварањем извештаја из изборника извештаја,
    измените опције извештаја према вашој жељи и затим изаберите „Сачувај подешавање извештаја“ из
    изборника извештаја или са траке алата.

en: Contents
sr: Садржај

en: Rows
sr: Редови

en: Cols
sr: Колоне

en: <b>A_vailable reports</b>
sr: <b>_Доступни извештаји</b>

en: <b>_Selected Reports</b>
sr: <b>_Изабрани извештаји</b>

en: A_dd  >>
sr: _Додај  >>

en: << _Remove
sr: << _Уклони

en: Move _up
sr: Премести _горе

en: Move dow_n
sr: Премести _доле

en: Si_ze...
sr: _Величина...

en: Report Size
sr: Величина извештаја

en: Enter report row/column span
sr: Унесите распон реда/колоне извештаја

en: _Row span:
sr: Распон _реда:

en: _Column span:
sr: _Распон колоне:

en: HTML Style Sheets
sr: ХТМЛ стилски лист

en: <b>Available style sheets</b>
sr: <b>Доступни стилски листови</b>

en: <b>Style sheet options</b>
sr: <b>Опције стилског листа</b>

en: New Style Sheet
sr: Нови стилски лист

en: <b>New style sheet info</b>
sr: <b>Подаци новог стилског листа</b>

en: _Template:
sr: _Шаблон:

en: Select HTML Style Sheet
sr: Изаберите ХТМЛ стилски лист

en: HTML Style Sheet Properties: %s
sr: Својства ХТМЛ стилског листа: %s

note: If the name is empty, we display an error dialog but * refuse to create the new style sheet.
en: You must provide a name for the new style sheet.
sr: Морате доставити назив за нови стилски лист.

en: Style Sheet Name
sr: Назив стилског листа

en: The numeric ID of the report.
sr: Бројчани ИБ извештаја.

en: _Print Report...
sr: _Штампај извештај...

en: Print the current report
sr: Штампајте текући извештај

en: Export as P_DF...
sr: Извези као _ПДФ...

en: Export the current report as a PDF document
sr: Извезите текући извештај као ПДФ документ

en: Save _Report Configuration
sr: Сачувај _подешавање извештаја

en: Update the current report's saved configuration. The report will be saved in the file ~/.gnucash/saved-reports-2.4.
sr: Ажурирајте текуће сачувано подешавање извештаја. Извештај ће бити сачуван у датотеци „~/.gnucash/saved-reports-2.4“.

en: Save Report Configuration As...
sr: Сачувај подешавање извештаја као...

en: Add the current report's configuration to the `Saved Report Configurations' menu. The report will be saved in the file ~/.gnucash/saved-reports-2.4.
sr: Додајте текуће подешавање извештаја у изборник „Сачувана подешавања извештаја“. Извештај ће бити сачуван у датотеци „~/.gnucash/saved-reports-2.4“.

en: Export _Report
sr: Извези _извештај

en: Export HTML-formatted report to file
sr: Извезите ХТМЛ-обликовани извештај у датотеку

en: _Report Options
sr: _Избори извештаја

en: Edit report options
sr: Уредите опције извештаја

en: Back
sr: Назад

en: Move back one step in the history
sr: Идите један корак уназад у историјату

en: Forward
sr: Напред

en: Move forward one step in the history
sr: Идите један корак унапред у историјату

en: Reload
sr: Освежи

en: Reload the current page
sr: Поново учитајте тренутну страницу

en: Stop
sr: Заустави

en: Cancel outstanding HTML requests
sr: Откажи неиспуњене ХТМЛ захтеве

en: Print
sr: Штампај

en: HTML
sr: ХТМЛ

en: Choose export format
sr: Изаберите запис извоза

en: Choose the export format for this report:
sr: Изаберите запис извоза за овај извештај:

note: %s is the type of what is about to be saved, e.g. "HTML".
en: Save %s To File
sr: Сачувај „%s“ у датотеку

note: %s is the strerror(3) string of the error that occurred.
en: You cannot save to that filename.
    
    %s
sr: Не можете сачувати у ту датотеку.
    
    %s

en: You cannot save to that file.
sr: Не можете сачувати у ту датотеку.

en: Could not open the file %s. The error is: %s
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“. Грешка је: %s

en: There are no options for this report.
sr: Нема опција за овај извештај.

en: GnuCash-Report
sr: Извештај Гнуовог новчића

en: This report has no options.
sr: Овај извештај нема опције.

en: Display the %s report
sr: Прикажите извештај „%s“

en: Manage and run saved report configurations
sr: Управљајте и покрените сачувана подешавања извештаја

en: Welcome Sample Report
sr: Извештај примера добродошлице

en: Welcome-to-GnuCash report screen
sr: Екран извештаја „Добро дошли-у-Гнуов новчић“

en: Set the report options you want using this dialog.
sr: Подесите опције извештаја користећи ово прозорче.

en: Report error
sr: Грешка извештаја

en: An error occurred while running the report.
sr: Дошло је до грешке за време покретања извештаја.

en: Badly formed options URL: %s
sr: Лоше обликована адреса опција: %s

en: Badly-formed report id: %s
sr: Лоше обликован иб извештаја: %s

en: An error occurred when processing the template:
sr: Дошло је до грешке приликом обраде шаблона:

en: Template file "%s" can not be read
sr: Не могу да прочитам датотеку шаблона „%s“

en: Adjusting Entries
sr: Уноси измирења

en: Fonts
sr: Словни ликови

en: Font info for the report title.
sr: Подаци о словном лику за наслов извештаја.

en: Account link
sr: Веза налога

en: Font info for account name.
sr: Подаци о словном лику за назив налога.

en: Number cell
sr: Број поља

en: Font info for regular number cells.
sr: Подаци о словном лику за поља регуларног броја.

en: Negative Values in Red
sr: Негативне вредности црвеном бојом

en: Display negative values in red.
sr: Прикажите негативне вредности црвеном бојом.

en: Number header
sr: Заглавље броја

en: Font info for number headers.
sr: Подаци о словном лику за заглавља бројева.

en: Text cell
sr: Поље текста

en: Font info for regular text cells.
sr: Подаци о словном лику за поља регуларног текста.

en: Total number cell
sr: Поље броја збира

en: Font info for number cells containing a total.
sr: Подаци о словном лику за поља бројева која садрже збир.

en: Total label cell
sr: Поље натписа збира

en: Font info for cells containing total labels.
sr: Подаци о словном лику за поља која садрже натписе збира.

en: Centered label cell
sr: Поље усредиштеног натписа

en: Font info for centered label cells.
sr: Подаци о словном лику за поље усредиштеног натписа.

en: Can't save style sheet
sr: Не могу да сачувам стилски лист

en: Account name
sr: Назив налога

en: Exchange rate
sr: Однос размене

en: Exchange rates
sr: Односи размене

en: No budgets exist. You must create at least one budget.
sr: Не постоје буџети. Морате да направите барем један буџет.

en: This report requires you to specify certain report options.
sr: Овај извештај захтева да наведете одређене опције извештаја.

en: No accounts selected
sr: Нису изабрани налози

en: This report requires accounts to be selected in the report options.
sr: Овај извештај захтева да су изабрани налози у опцијама извештаја.

en: No data
sr: Нема података

en: The selected accounts contain no data/transactions (or only zeroes) for the selected time period
sr: Изабрани налози не садрже податке/трансакције (или су само нуле) за изабрано временско раздобље

en: Select a date to report on.
sr: Изаберите датум за извештавање.

en: Start of reporting period.
sr: Почетак раздобља извештавања.

en: End of reporting period.
sr: Крај раздобља извештавања.

en: The amount of time between data points.
sr: Износ времена између тачака података.

en: Day
sr: Дан

en: One Day.
sr: Један дан.

en: Week
sr: Недеља

en: One Week.
sr: Једна недеља.

en: 2Week
sr: 2 недеље

en: Two Weeks.
sr: Две недеље.

en: Month
sr: Месец

en: One Month.
sr: Један месец.

en: Quarter
sr: Тромесечје

en: One Quarter.
sr: Једно тромесечје.

en: Half Year
sr: Пола године

en: Half Year.
sr: Пола године.

en: Year
sr: Година

en: One Year.
sr: Једна година.

en: All
sr: Све

en: All accounts
sr: Сви налози

en: Top-level.
sr: Највишег нивоа.

en: Second-level.
sr: Другог нивоа.

en: Third-level.
sr: Трећег нивоа.

en: Fourth-level.
sr: Четвртог нивоа.

en: Fifth-level.
sr: Петог нивоа.

en: Sixth-level.
sr: Шестог нивоа.

en: Show accounts to this depth, overriding any other option.
sr: Прикажите налоге до ове дубине, превазилазећи сваку другу опцију.

en: Override account-selection and show sub-accounts of all selected accounts?
sr: Да зенемарим избор налога и Да ли да приказује подналоге свих изабраних налога?

en: Report on these accounts, if display depth allows.
sr: Известите о овим налозима, ако дубина приказа то дозвољава.

en: Include sub-account balances in printed balance?
sr: Да укључим салде подналога у штампаном салду?

en: Group the accounts in main categories?
sr: Да групишем налоге у главним категоријама?

en: Select the currency to display the values of this report in.
sr: Изаберите валуту за приказивање вредности ових извештаја.

en: Display the account's foreign currency amount?
sr: Да ли да приказује износ стране валуте налога?

en: The source of price information.
sr: Извор података цене.

en: Average Cost
sr: Просечно коштање

en: The volume-weighted average cost of purchases.
sr: Просечно коштање количински одмерених куповина.

en: Weighted Average
sr: Одмерени просек

en: The weighted average of all currency transactions of the past.
sr: Одмерени просек свих трансакција у прошлости.

en: Most recent
sr: Најскорија

en: The most recent recorded price.
sr: Најскорија записана цена.

en: Nearest in time
sr: Најближе у времену

en: The price recorded nearest in time to the report date.
sr: Најближа по времену записана цена датуму извештаја.

en: Width of plot in pixels.
sr: Ширина графика у тачкицама.

en: Height of plot in pixels.
sr: Висина графика у тачкицама.

en: Choose the marker for each data point.
sr: Изаберите означавач за сваку тачку датума.

en: Diamond
sr: Ромб

en: Hollow diamond
sr: Шупаљ ромб

en: Circle
sr: Круг

en: Hollow circle
sr: Шупаљ круг

en: Square
sr: Квадрат

en: Hollow square
sr: Шуаљ квадрат

en: Cross
sr: Крстић

en: Plus
sr: Плус

en: Dash
sr: Црта

en: Filled diamond
sr: Испуњени ромб

en: Diamond filled with color
sr: Ромб испуњен бојом

en: Filled circle
sr: Испуњени круг

en: Circle filled with color
sr: Круг испуњен бојом

en: Filled square
sr: Испуњени квадрат

en: Square filled with color
sr: Квадрат испуњен бојом

en: Choose the method for sorting accounts.
sr: Изаберите начин за ређање налога.

en: Alphabetical by account code.
sr: Азбучним редом према шифри налога.

en: Alphabetical
sr: Азбучним редом

en: Alphabetical by account name.
sr: Азбучним редом према називу налога.

en: By amount, largest to smallest.
sr: Према износу, од већег ка мањем.

en: How to show the balances of parent accounts.
sr: Како да прикаже билансе матичних налога.

en: Account Balance
sr: Биланс налога

en: Show only the balance in the parent account, excluding any subaccounts.
sr: Прикажите само билансе у матичном налогу, искључујући било које садржане налоге.

en: Calculate the subtotal for this parent account and all of its subaccounts, and show this as the parent account balance.
sr: Израчунајте подзбир за овај матични налог и за све његове подналоге, и прикажите ово као салдо матичног налога.

en: Do not show
sr: Не приказуј

en: Do not show any balances of parent accounts.
sr: Не приказујте билансе матичних налога.

en: How to show account subtotals for parent accounts.
sr: Како ће приказати подзбирове за матичне налоге.

en: Show subtotals
sr: Прикажи међузбир

en: Show subtotals for selected parent accounts which have subaccounts.
sr: Прикажите подзбирове за изабране матичне налоге који имају подналоге.

en: Do not show any subtotals for parent accounts.
sr: Не приказујте ниједан подзбир матичних налога.

note: (N_ "Subtotals indented text book style")
en: Text book style (experimental)
sr: Стил текстуалне књиге (пробно)

en: Show parent account subtotals, indented per accounting text book practice (experimental).
sr: Прикажите подзбирове матичног налога, увучене према пракси текстуалне књиге рачуноводства (пробно).

en: _Assets & Liabilities
sr: _Добра и дуговања

en: _Income & Expense
sr: _Приход и расход

en: _Taxes
sr: _Порези

en: _Sample & Custom
sr: _Узорак и произвољно

en: _Custom
sr: _Произвољно

en: Report name
sr: Назив извештаја

en: Stylesheet
sr: Стилски лист

en: Invoice Number
sr: Број фактуре

note: FIXME: We should pass the top-level window instead of the '() to gnc-error-dialog, but I have no idea where to get it from.
en: One of your reports has a report-guid that is a duplicate. Please check the report system, especially your saved reports, for a report with this report-guid:
sr: Један од ваших извештаја има гуиб извештаја који је дупликат. Проверите у систему извјештаја, а нарочито у сачуваним извештајима, да ли постоји извештај са овим гуиб-ом извештаја:

en: The GnuCash report system has been upgraded. Your old saved reports have been transfered into a new format. If you experience trouble with saved reports, please contact the GnuCash development team.
sr: Систем извештај Гнуовог новчића је надограђен. Ваши стари сачувани извештаји су пребачени на нови запис. Ако будете имали проблема са сачуваним извештајима, ступите у везу са развојним тимом Гнуовог новчића.

en: Enter a descriptive name for this report.
sr: Унесите описни назив за овај извештај.

en: Select a stylesheet for the report.
sr: Изаберите стилске листове за извештај.

en: stylesheet.
sr: стилски лист.

en: Some reports stored in a legacy format were found. This format is not supported anymore so these reports may not have been restored properly.
sr: Нађен су неки извештаји сачувани у старом запису. Овај запис више није подржан тако да ови извештаји нису могли бити правилно повраћени.

en: Assets
sr: Добра

en: Liabilities
sr: Дуговања

en: Stocks
sr: Деонице

en: Mutual Funds
sr: Инвестициони фондови

en: Currencies
sr: Валуте

en: Equities
sr: Акције

en: Checking
sr: Проверавам

en: Savings
sr: Чувања

en: Money Market
sr: Тржиште новца

en: Accounts Receivable
sr: Налози за примање

en: Accounts Payable
sr: Налози за плаћање

en: Credit Lines
sr: Кредитне линије

en: Building '%s' report ...
sr: Градим извештај „%s“ ...

en: Rendering '%s' report ...
sr: Исцртавам извештај „%s“ ...

en: Income Piechart
sr: Кружни график прихода

en: Expense Piechart
sr: Кружни график расхода

en: Asset Piechart
sr: Кружни график добра

en: Liability Piechart
sr: Кружни график дуговања

en: Shows a piechart with the Income per given time interval
sr: Прикажите кружни график са приходом по датом временском раздобљу

en: Shows a piechart with the Expenses per given time interval
sr: Прикажите кружни график са расходима по датом временском раздобљу

en: Shows a piechart with the Assets balance at a given time
sr: Прикажите кружни график са салдом добара у датом времену

en: Shows a piechart with the Liabilities balance at a given time
sr: Прикажите кружни график са салдом дуговања у датом времену

note: define all option's names so that they are properly defined in *one* place. Option names
en: Start Date
sr: Датум почетка

en: End Date
sr: Датум завршетка

en: Show Accounts until level
sr: Прикажи налоге до нивоа

en: Show long account names
sr: Прикажи дуге називе налога

en: Show Totals
sr: Прикажи збир

en: Show Percents
sr: Прикажи проценте

en: Maximum Slices
sr: Највише исечака

en: Plot Width
sr: Ширина графика

en: Plot Height
sr: Висина графика

en: Sort Method
sr: Начин ређања

en: Show Average
sr: Прикажи просек

en: Select whether the amounts should be shown over the full time period or rather as the average e.g. per month.
sr: Изаберите да ли ће износи бити приказивани током целог периода или као просек нпр. месечно.

en: No Averaging
sr: Без просека

en: Just show the amounts, without any averaging.
sr: Прикажите само износе, без икаквог процењивања.

en: Show the average yearly amount during the reporting period.
sr: Прикажите просек годишњег износа за време периода извештавања.

en: Show the average monthly amount during the reporting period.
sr: Прикажите просек месечног износа за време периода извештавања.

en: Show the average weekly amount during the reporting period.
sr: Прикажите просек недељног износа за време периода извештавања.

en: Report on these accounts, if chosen account level allows.
sr: Известиће о овим налозима, ако изабрани ниво налога то дозвољава.

en: Show accounts to this depth and not further.
sr: Прикажите налоге до ове дубине и ништа више.

en: Show the full account name in legend?
sr: Да ли да приказује пуни назив налога у легенди?

en: Show the total balance in legend?
sr: Да ли да приказује укупни салдо у легенди?

en: Show the percentage in legend?
sr: Да ли да приказује проценат у легенди?

en: Maximum number of slices in pie.
sr: Највећи број кришки у пити.

en: Yearly Average
sr: Годишњи просек

en: Monthly Average
sr: Месечни просек

en: Weekly Average
sr: Недељни просек

en: Balance at %s
sr: Салдо за „%s“

note: account summary report prints a table of account information, optionally with clickable links to open the corresponding register window.
en: Account Summary
sr: Сажетак налога до

en: Company name
sr: Име компаније

en: Name of company/individual.
sr: Име предузећа/појединаца.

en: Depth limit behavior
sr: Понашање ограничења дубине

en: How to treat accounts which exceed the specified depth limit (if any).
sr: Како ће се опходити с аналозима који превазилазе наведено ограничење дубине (ако постоји).

en: Parent account balances
sr: Биланси матичног налога

en: Parent account subtotals
sr: Подзбирови матичног налога

note: FIXME: this option doesn't produce a correct work sheet when selected after closing... it omits adjusted temporary accounts the fix for this really should involve passing thunks to gnc:make-html-acct-table
en: Include accounts with zero total balances
sr: Укључи налоге са билансима нултог збира

en: Include accounts with zero total (recursive) balances in this report.
sr: Укључите налоге са салдима нултог збира (дубински) у овом извештају.

en: Omit zero balance figures
sr: Изостави фигуре нултог биланса

en: Show blank space in place of any zero balances which would be shown.
sr: Прикажите празан простор уместо било каквих нултих салда који ће бити приказани.

en: Show accounting-style rules
sr: Прикажи правила у стилу рачуноводства

en: Use rules beneath columns of added numbers like accountants do.
sr: Користите правила испод колона додатих бројева као што раде рачуновође.

en: Show an account's balance.
sr: Прикажите биланс налога.

en: Show an account's account code.
sr: Прикажите шифру налога.

en: Show an account's account type.
sr: Прикажите врсту налога.

en: Account Description
sr: Опис налога

en: Show an account's description.
sr: Прикажите опис налога.

en: Account Notes
sr: Белешке налога

en: Show an account's notes.
sr: Прикажите белешке налога.

en: Show Exchange Rates
sr: Прикажи стопе размене

en: Show the exchange rates used.
sr: Прикажите коришћене стопе размене.

en: Recursive Balance
sr: Дубински биланс

en: Show the total balance, including balances in subaccounts, of any account at the depth limit.
sr: Покажите укупно стање, укључујући салда у подналозима, било ког налога на ограничењу дубине.

en: Raise Accounts
sr: Издигни налоге

en: Shows accounts deeper than the depth limit at the depth limit.
sr: Прикажите налоге дубље од ограничења дубине на ограничењу дубине.

en: Omit Accounts
sr: Изостави налоге

en: Disregard completely any accounts deeper than the depth limit.
sr: Занемарите у потпуности све налоге дубље од ограничења дубине.

en: Account title
sr: Наслов налога

en: Advanced Portfolio
sr: Напредни портфељ

en: Share decimal places
sr: Децимална места акције

en: Include accounts with no shares
sr: Укључи налоге без акција

en: Show ticker symbols
sr: Прикажи симболе откуцавача

en: Show listings
sr: Прикажи испис

en: Show prices
sr: Прикажи цене

en: Show number of shares
sr: Прикажи број акција

en: Basis calculation method
sr: Начин израчунавања основе

en: Set preference for price list data
sr: Подеси поставке за податке списка цена

en: How to report brokerage fees
sr: Начин извештавања о надокнади брокера

en: Basis calculation method.
sr: Начин израчунавања основе.

en: Average
sr: Просек

en: Use average cost of all shares for basis.
sr: Користите просечну цену свих акција за основу.

en: FIFO
sr: ПУПН

en: Use first-in first-out method for basis.
sr: Користите први-унутра први-напоље за основу.

en: LIFO
sr: ЗУПН

en: Use last-in first-out method for basis.
sr: Користите задњи-унутра први-напоље за основу.

en: Prefer use of price editor pricing over transactions, where applicable.
sr: Користите уређивача цене одређивања цене преко трансакција, где је то могуће.

en: How to report commissions and other brokerage fees.
sr: Изаберите начин извештавања о провизијама и другим брокерским надокнадама.

en: Include in basis
sr: Укључи у основи

en: Include brokerage fees in the basis for the asset.
sr: Укључите брокерске надокнаде у основу за добро.

en: Include in gain
sr: Укључи у добитку

en: Include brokerage fees in the gain and loss but not in the basis.
sr: Укључите брокерске надокнаде у добитку и губитку али не у основици.

en: Ignore
sr: Занемари

en: Ignore brokerage fees entirely.
sr: Занемарите брокерске надокнаде у потпуности.

en: Display the ticker symbols.
sr: Прикажите симболе откуцавача.

en: Display exchange listings.
sr: Прикажите испис размене.

en: Display numbers of shares in accounts.
sr: Прикажите бројеве акција у налозима.

en: The number of decimal places to use for share numbers.
sr: Број децималних места за бројеве акција.

en: Display share prices.
sr: Прикажите цене акција.

en: Stock Accounts to report on.
sr: Налози деоница за извештавање.

en: Include accounts that have a zero share balances.
sr: Укључите налоге који имају нулте салде акција.

en: Listing
sr: Ослушкујем

en: Basis
sr: Основно

en: Money In
sr: Потрошени новац

en: Money Out
sr: Зарађени новац

en: Realized Gain
sr: Остварени добитак

en: Unrealized Gain
sr: Неостварени добитак

en: Total Gain
sr: Укупан добитак

en: Rate of Gain
sr: Стопа добитка

en: Brokerage Fees
sr: Брокерске провизије

en: Total Return
sr: Укупни повраћај

en: Rate of Return
sr: Стопа повраћаја

en: * this commodity data was built using transaction pricing instead of the price list.
sr: * ови подаци робе су изграђени коришћењем одређивања цене трансакције уместо списка цена.

en: If you are in a multi-currency situation, the exchanges may not be correct.
sr: Ако сте у ситуацији са више валута, размене можда неће бити тачне.

en: ** this commodity has no price and a price of 1 has been used.
sr: ** ова роба нема цену те се користи цена 1.

en: Average Balance
sr: Салдо просека

en: Step Size
sr: Величина корака

en: Include Sub-Accounts
sr: Укључи садржане налоге

en: Exclude transactions between selected accounts
sr: Искључи трансакције између изабраних налога

en: Include sub-accounts of all selected accounts.
sr: Укључите садржане налоге свих изабраних налога.

en: Exclude transactions that only involve two accounts, both of which are selected below. This only affects the profit and loss columns of the table.
sr: Искључите трансакције које укључују само два налога, од којих су оба изабрана испод. Ово утиче само на колоне зараде и губитка у табели.

en: Do transaction report on this account.
sr: Обави извештај трансакције на овом налогу.

en: Show table
sr: Прикажи табелу

en: Display a table of the selected data.
sr: Прикажите табелу изабраних података.

en: Show plot
sr: Прикажи график

en: Display a graph of the selected data.
sr: Прикажите график изабраних података.

en: Plot Type
sr: Врста исцртавања

en: The type of graph to generate.
sr: Врста графика за стварање.

en: Average Balance.
sr: Салдо просека.

en: Profit (Gain minus Loss).
sr: Зарада (добитак мање губитак).

en: Gain And Loss.
sr: Добитак и губитак.

note: Watch out -- these names should be consistent with the display option where you choose them, otherwise users are confused.
en: Period start
sr: Почетак раздобља

en: Period end
sr: Крај раздобља

en: Maximum
sr: Највише

en: Minimum
sr: Најмање

en: Gain
sr: Добитак

en: Loss
sr: Губитак

en: Balance Sheet
sr: Лист биланса

en: Single column Balance Sheet
sr: Лист биланса са једном колоном

en: Print liability/equity section in the same column under the assets section as opposed to a second column right of the assets section.
sr: Испишите одељак дуговања/акција у истој колони испод одељка добара наспрам друге колоне десно од одељка добара.

en: Label the assets section
sr: Постави натпис на одељак добара

en: Whether or not to include a label for the assets section.
sr: Да ли ће да укључи натпис за одељак добара.

en: Include assets total
sr: Укључи укупност добара

en: Whether or not to include a line indicating total assets.
sr: Да ли ће да укључи ред који показује збир добара.

en: Use standard US layout
sr: Користи уобичајени амерички распоред

en: Report section order is assets/liabilities/equity (rather than assets/equity/liabilities).
sr: Поредак одељка извештаја је добра/дуговања/акције (уместо добра/акције/дуговања).

en: Label the liabilities section
sr: Постави натпис на одељак дуговања

en: Whether or not to include a label for the liabilities section.
sr: Да ли ће да укључи натпис за одељак дуговања.

en: Include liabilities total
sr: Укључи укупност дуговања

en: Whether or not to include a line indicating total liabilities.
sr: Да ли ће да укључи ред који показује збир дуговања.

en: Label the equity section
sr: Постави натпис на одељак акција

en: Whether or not to include a label for the equity section.
sr: Да ли ће да укључи натпис за одељак акција.

en: Include equity total
sr: Укључи укупност акција

en: Whether or not to include a line indicating total equity.
sr: Да ли ће да укључи ред који показује збир акција.

en: Total Liabilities
sr: Укупно дуговања

en: Total Assets
sr: Укупно добара

en: Trading Gains
sr: Добици трговања

en: Trading Losses
sr: Губици трговања

en: Unrealized Gains
sr: Неостварени добици

en: Unrealized Losses
sr: Неостварени губици

en: Total Equity
sr: Укупно акција

en: Total Liabilities & Equity
sr: Укупно дуговања и акција

en: Budget Balance Sheet
sr: Лист биланса буџета

en: Include new/existing totals
sr: Укључи нове/постојеће збирове

en: Whether or not to include lines indicating change in totals introduced by budget.
sr: Да ли да укључи линије које указују на промену у износима уводене буџетом.

en: Budget to use.
sr: Буџет за коришћење.

en: Existing Assets
sr: Постојећа добра

en: Allocated Assets
sr: Додељена добра

en: Unallocated Assets
sr: Недодељена добра

en: Existing Liabilities
sr: Постојећа дуговања

en: New Liabilities
sr: Нова дуговања

en: Existing Retained Earnings
sr: Постојеће задржане зараде

en: Existing Retained Losses
sr: Постојећи задржани губици

en: New Retained Earnings
sr: Нове задржане зараде

en: New Retained Losses
sr: Нови задржани губици

en: Total Retained Earnings
sr: Укупне задржане зараде

en: Total Retained Losses
sr: Укупни задржани губици

en: Existing Equity
sr: Постојеће акције

en: New Equity
sr: Нова акција

note: included since Bug726449 for regexp-substitute/global, used by jpqplot for jqplot-escape-string
en: Budget Barchart
sr: Тракасти график буџета

en: Running Sum
sr: Покретни збир

en: Calculate as running sum?
sr: Да израчунам покретни збир?

en: Report on these accounts.
sr: Поднесите извештај о овим налозима.

en: Actual
sr: Тренутно

note: for gnc-build-url
en: Budget Flow
sr: Проток буџета

en: Period
sr: Раздобље

note: FIXME: It would be nice if the max number of budget periods (60) was defined globally somewhere so we could reference it here.  However, it only appears to be defined currently in src/gnome/gtkbuilder/gnc-plugin-page-budget.glade. FIXME: It would be even nicer if the max number of budget periods was
en: Period number.
sr: Број раздобља.

en: %s: %s - %s
sr: %s: %s — %s

en: Report for range of budget periods
sr: Извештај за опсег раздобља буџета

en: Create report for a budget period range instead of the entire budget.
sr: Направите извештај за опсег раздобља буџета уместо за цео буџет.

en: Range start
sr: Почетак опсега

en: Select a budget period that begins the reporting range.
sr: Изаберите раздобље бучета којим почиње опсег извештавања.

en: Range end
sr: Крај опсега

en: Select a budget period that ends the reporting range.
sr: Изаберите раздобље бучета којим се завршава опсег извештавања.

en: Label the revenue section
sr: Постави натпис на одељак прихода

en: Whether or not to include a label for the revenue section.
sr: Да ли ће да укључи натпис за одељак прихода.

en: Include revenue total
sr: Укључи укупност прихода

en: Whether or not to include a line indicating total revenue.
sr: Да ли ће да укључи ред који показује збир прихода.

en: Label the expense section
sr: Постави натпис на одељак расхода

en: Whether or not to include a label for the expense section.
sr: Да ли ће да укључи натпис за одељак расхода.

en: Include expense total
sr: Укључи укупност расхода

en: Whether or not to include a line indicating total expense.
sr: Да ли ће да укључи ред који показује збир расхода.

en: Entries
sr: Уноси

en: Display as a two column report
sr: Прикажи као извештај са две колоне

en: Divides the report into an income column and an expense column.
sr: Поделите извештај уколону прихода и колону расхода.

en: Display in standard, income first, order
sr: Прикажи уобичајени поредак, прво приход

en: Causes the report to display in the standard order, placing income before expenses.
sr: Прикажите извештај уобичајеним поретком, постављајући приход пре расхода.

en: Reporting range end period cannot be less than start period.
sr: Крајње раздобље опсега извештавања не може бити мање од почетног раздобља.

en: for Budget %s Period %u
sr: за „%s“ у раздобљу %u

en: for Budget %s Periods %u - %u
sr: за „%s“ у раздобљу %u — %u

en: for Budget %s
sr: за „%s“

en: Revenues
sr: Приходи

en: Total Revenue
sr: Укупни приход

en: Total Expenses
sr: Укупни трошкови

en: Net income
sr: Нето приход

en: Net loss
sr: Нето губитак

en: Budget Income Statement
sr: Стање прихода буџета

en: Budget Profit & Loss
sr: Вишак и мањак буџета

note: for gnc-build-url
en: Budget Report
sr: Извештај о буџету

note: define all option's names so that they are properly defined in *one* place. (define optname-from-date (N_ "Start Date")) (define optname-to-date (N_ "End Date"))
en: Account Display Depth
sr: Дубина приказа налога

en: Always show sub-accounts
sr: Увек прикажи садржане налоге

en: Show Full Account Names
sr: Прикажи пуне називе налога

en: Select Columns
sr: Изабери колоне

en: Show Budget
sr: Прикажи буџет

en: Display a column for the budget values.
sr: Прикажите колону за вредности буџета.

en: Show Actual
sr: Прикажите тренутно

en: Display a column for the actual values.
sr: Прикажите колону за тренутне вредности.

en: Show Difference
sr: Прикажи разлике

en: Display the difference as budget - actual.
sr: Прикажите разлике као буџет — тренутно.

en: Show Column with Totals
sr: Прикажи колону са збировима

en: Display a column with the row totals.
sr: Прикажите колону са збировима реда.

en: Roll up budget amounts to parent
sr: Пребаци износе бучета на матични

en: If parent account does not have its own budget value, use the sum of the child account budget values.
sr: Ако матични налог нема сопствену вредност буџета, користите збир вредности буџета подналога.

en: Include accounts with zero total balances and budget values
sr: Укључи налоге са нултим вредностима збира салда и буџета

en: Include accounts with zero total (recursive) balances and budget values in this report.
sr: Укључите налоге са салдима нултог збира (дубински) и вредностима буџета у овом извештају.

en: Compress prior/later periods
sr: Сажми пре/после раздобља

en: Accumulate columns for periods before and after the current period to allow focus on the current period.
sr: Нагомилајте колоне за раздобља пре и после текућег раздобља да омогућите усредсређивање на текуће раздобље.

en: Show full account names (including parent accounts).
sr: Прикажи пуне називе налога (укључујући матичне налоге).

en: Bgt
sr: Бџт

en: Act
sr: Акт

en: Diff
sr: Разлике

en: Cash Flow
sr: Ток готовине

en: Include Trading Accounts in report
sr: Укључи налоге трговања у извештај

en: Include transfers to and from Trading Accounts in the report.
sr: Укључите у извештај преносе у и из налога трговања.

en: %s and subaccounts
sr: %s и подналози

en: %s and selected subaccounts
sr: %s и изабрани подналози

en: Money into selected accounts comes from
sr: Новац у изабраним налозима долази из

en: Money out of selected accounts goes to
sr: Новац из изабраних налога иде у

en: Difference
sr: Разлика

note: included since Bug726449 for regexp-substitute/global, used by jpqplot for jqplot-escape-string The option names are defined here to 1. save typing and 2. avoid spelling errors. The *reportnames* are defined here (and not only once at the very end) because I need them to define the "other" report, t
en: Income Barchart
sr: Тракасти график прихода

en: Expense Barchart
sr: Тракасти график расхода

en: Asset Barchart
sr: Тракасти график добра

en: Liability Barchart
sr: Тракасти график дуговања

en: Shows a barchart with the Income per interval developing over time
sr: Прикажите тракасти график са развојем прихода током времена

en: Shows a barchart with the Expenses per interval developing over time
sr: Прикажите тракасти график са развојем расхода током времена

en: Shows a barchart with the Assets developing over time
sr: Прикажите тракасти график са развојем добара током времена

en: Shows a barchart with the Liabilities developing over time
sr: Прикажите тракасти график са развојем дуговања током времена

note: The names here are used 1. for internal identification, 2. as tab labels, 3. as default for the 'Report name' option which in turn is used for the printed report title.
en: Income Over Time
sr: Приход током времена

en: Expense Over Time
sr: Расход током времена

en: Assets Over Time
sr: Добра током времена

en: Liabilities Over Time
sr: Дуговања током времена

en: Use Stacked Bars
sr: Користи наслагане траке

en: Maximum Bars
sr: Највише трака

en: Show the average daily amount during the reporting period.
sr: Прикажите просек дневног износа за време периода извештавања.

en: Show barchart as stacked barchart?
sr: Да ли да приказује график трака као наслагани график трака?

en: Maximum number of bars in the chart.
sr: Највећи број трака у графику.

en: Daily Average
sr: Дневни просек

en: Balances %s to %s
sr: Салда од %s до %s

en: Grand Total
sr: Велики збир

note: The names here are used 1. for internal identification, 2. as tab labels, 3. as default for the 'Report name' option which in turn is used for the printed report title.
en: Income vs. Day of Week
sr: Приход наспрам дана у недељи

en: Expenses vs. Day of Week
sr: Расходи наспрам дана у недељи

en: Shows a piechart with the total income for each day of the week
sr: Прикажите кружни график са укупним приходом за сваки дан у недељи

en: Shows a piechart with the total expenses for each day of the week
sr: Прикажите кружни график са укупним расходом за сваки дан у недељи

en: Equity Statement
sr: Стање акција

en: Report only on these accounts.
sr: Поднесите извештај само о овим налозима.

en: Closing Entries pattern
sr: Шаблон завршних уноса

en: Any text in the Description column which identifies closing entries.
sr: Било који текст у колони описа који одређује завршне уносе.

en: Closing Entries pattern is case-sensitive
sr: Шаблон завршних уноса разликује величину слова

en: Causes the Closing Entries Pattern match to be case-sensitive.
sr: Упоређивање шаблона завршних уноса разликоваће величину слова.

en: Closing Entries Pattern is regular expression
sr: Шаблон завршних уноса је регуларни израз

en: Causes the Closing Entries Pattern to be treated as a regular expression.
sr: Шаблон завршних уноса биће сматран регуларним изразом.

en: For Period Covering %s to %s
sr: за раздобље од %s до %s

en: for Period
sr: за раздобље

en: Capital
sr: Капитал

en: Investments
sr: Улагања

en: Withdrawals
sr: Подизања

en: Increase in capital
sr: Повећај у капиталу

en: Decrease in capital
sr: Смањи у капиталу

en: General Journal
sr: Општи журнал

en: Num/Action
sr: Број/радња

note: note the "Amount" multichoice option in between here
en: Running Balance
sr: Радни салдо

en: Sorting
sr: Ређање

en: Filter Type
sr: Врста филтера

en: Void Transactions
sr: Поништене трансакције

en: Reconciled Date
sr: Датум измирења

en: Trans Number
sr: Број трансакције

en: Use Full Account Name
sr: Користи пун назив налога

en: Other Account Name
sr: Назив другог налога

en: Use Full Other Account Name
sr: Користи пуни назив другог налога

en: Other Account Code
sr: Шифра другог налога

en: Sign Reverses
sr: Промена знака

en: Style
sr: Стил

en: Primary Key
sr: Главни кључ

en: Show Full Account Name
sr: Прикажи пуни назив налога

en: Show Account Code
sr: Прикажи шифру налога

en: Primary Subtotal
sr: Главни подзбира

en: Primary Subtotal for Date Key
sr: Главни подзбир за кључ датума

en: Primary Sort Order
sr: Главни поредак ређања

en: Secondary Key
sr: Споредни кључ

en: Secondary Subtotal
sr: Споредни подзбир

en: Secondary Subtotal for Date Key
sr: Споредни подзбир за кључ датума

en: Secondary Sort Order
sr: Споредни поредак ређања

en: Label the trading accounts section
sr: Постави натпис на одељак налога трговања

en: Whether or not to include a label for the trading accounts section.
sr: Да ли ће да укључи натпис за одељак налога трговања.

en: Include trading accounts total
sr: Укључи збир налога трговања

en: Whether or not to include a line indicating total trading accounts balance.
sr: Да ли ће да укључи ред који показује збир салда налога трговања.

en: Total Trading
sr: Укупно трговање

en: Income Statement
sr: Стање прихода

en: Profit & Loss
sr: Зарада и губитак

note: included since Bug726449 for regexp-substitute/global, used by jpqplot for jqplot-escape-string
en: Income/Expense Chart
sr: График прихода/расхода

en: Show Net Profit
sr: Прикажи нето зараду

en: Show Asset & Liability bars
sr: Прикажи траке добра и дуговања

en: Show Net Worth bars
sr: Прикажи траке нето вредности

en: Show Income and Expenses?
sr: Да ли да приказује приход и расход?

en: Show the Asset and the Liability bars?
sr: Да ли да приказује траке добра и дуговања?

en: Show the net profit?
sr: Да ли да приказује нето зараду?

en: Show a Net Worth bar?
sr: Да ли да приказује траке нето вредности?

en: Net Profit
sr: Нето зарада

en: Net Worth
sr: Нето вредност

en: Income Chart
sr: График прихода

en: Asset Chart
sr: График добра

en: Expense Chart
sr: График расхода

en: Liability Chart
sr: График дуговања

en: Net Worth Barchart
sr: Тракасти график нето вредности

en: Income & Expense Chart
sr: График прихода и расхода

en: Show Asset & Liability
sr: Прикажи добро и дуговање

en: Show Net Worth
sr: Прикажи нето вредност

en: Line Width
sr: Ширина линије

en: Set line width in pixels.
sr: Подесите ширину линије у тачкицама.

en: Data markers?
sr: Означавачи података?

note: (define optname-x-grid (N_ "X grid"))
en: Grid
sr: Мрежа

en: Add grid lines.
sr: Додајте линије мреже.

en: Display a mark for each data point.
sr: Прикажите белег за сваку тачку података.

en: Net Worth Linechart
sr: Линијски график нето вредности

en: Investment Portfolio
sr: Портфељ улагања

en: Price of Commodity
sr: Цена робе

en: Invert prices
sr: Размени цене

en: Marker
sr: Обилеживач

en: Marker Color
sr: Боја обележивача

en: Calculate the price of this commodity.
sr: Израчунајте цену ове робе.

en: Actual Transactions
sr: Тренутне трансакције

en: The instantaneous price of actual currency transactions in the past.
sr: Тренутна цена стварних трансакција валуте у прошлости.

en: The recorded prices.
sr: Записане цене.

en: Plot commodity per currency rather than currency per commodity.
sr: Исцртајте робу по валути уместо валуту по роби.

en: Color of the marker.
sr: Боја белега.

en: Double-Weeks
sr: Двоструке недеље

en: All Prices equal
sr: Све цене су исте

en: All the prices found are equal. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
sr: Све пронађене цене су једнаке. То би резултирало графиком са једном правом линијом. Нажалост, цртачки алат не може то да одради.

en: All Prices at the same date
sr: Све цене су истог датума

en: All the prices found are from the same date. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
sr: Све пронађене цене су из истог датума. То би резултирало графиком са једном правом линијом. Нажалост, цртачки алат не може то да одради.

en: Only one price
sr: Само једна цена

en: There was only one single price found for the selected commodities in the selected time period. This doesn't give a useful plot.
sr: Постоји само једна једина пронађена цена за изабране робе у изабраном временском раздобљу. То неће дати употребљив график.

en: There is no price information available for the selected commodities in the selected time period.
sr: Нема доступних података о цени за изабране робе у изабраном временском раздобљу.

en: Identical commodities
sr: Исте робе

en: Your selected commodity and the currency of the report are identical. It doesn't make sense to show prices for identical commodities.
sr: Ваша изабрана роба и валута извештаја су исте. Нема смисла приказивати цене за исту робу.

en: Price Scatterplot
sr: Распршни графикон цене

en: Debit Value
sr: Вредност дуга

en: Credit Value
sr: Вредност кредита

en: The title of the report.
sr: Наслов извештаја.

en: Display the check number/action?
sr: Да ли да приказује број чека/радњу?

en: Display the check number?
sr: Да ли да приказује број чека?

en: Display the memo?
sr: Да ли да приказује белешку?

en: Display the account?
sr: Да ли да приказује налог?

en: Display the number of shares?
sr: Да ли да приказује број акција?

en: Display the name of lot the shares are in?
sr: Да ли да приказује назив артикла у коме су акције?

en: Display the shares price?
sr: Да ли да приказује цену акција?

en: Display the amount?
sr: Да ли да приказује износ?

en: Single
sr: Један

en: Single Column Display.
sr: Приказиваће у једној колони.

en: Double
sr: Две

en: Two Column Display.
sr: Приказиваће у две колоне.

en: Display the value in transaction currency?
sr: Да ли да приказује вредност у валути трансакције?

en: Display a running balance?
sr: Да ли да приказује покренути салдо?

en: Total Debits
sr: Укупна дуговања

en: Total Credits
sr: Укупно кредита

en: Total Value Debits
sr: Укупна вредност дуговања

en: Total Value Credits
sr: Укупна вредност кредита

en: Net Change
sr: Нето промена

en: Value Change
sr: Вредносна промена

en: Client
sr: Клијент

en: Future Scheduled Transactions Summary
sr: Сажетак будућих заказаних трансакција

en: Table for Exporting
sr: Табела за извоз

en: Common Currency
sr: Општа валута

en: Split Transaction
sr: Подели трансакцију

en: Total For
sr: Укупно за

en: Num/T-Num
sr: Бр./У-бр.

en: Transfer from/to
sr: Пренос од/ка

en: Report style.
sr: Датум извештаја.

en: Multi-Line
sr: Неколико

en: Display N lines.
sr: Прикажите N редова.

en: Display 1 line.
sr: Прикажите 1 ред.

en: Convert all transactions into a common currency.
sr: Претворите све трансакције у општу валуту.

en: Formats the table suitable for cut & paste exporting with extra cells.
sr: Обликујте табелу пригодну за извоз исецањем и убацивањем са додатним пољима.

en: Account Substring
sr: Подниска налога

en: Filter on these accounts.
sr: Издвојте из ових налога.

en: Filter account.
sr: Издвојте налог.

en: Do not do any filtering.
sr: Неће одрадити никакво издвајање.

en: Include Transactions to/from Filter Accounts
sr: Укључи налоге филтера трансакција на/из

en: Include transactions to/from filter accounts only.
sr: Укључите налоге филтера трансакција на/из.

en: Exclude Transactions to/from Filter Accounts
sr: Искључи налоге филтера трансакција на/из

en: Exclude transactions to/from all filter accounts.
sr: Искључите налоге филтера трансакција на/из.

en: How to handle void transactions.
sr: Како да рукује поништеним трансакцијама.

en: Non-void only
sr: Само непоништене

en: Show only non-voided transactions.
sr: Прикажите само непоништене трансакције.

en: Void only
sr: Само поништене

en: Show only voided transactions.
sr: Прикажите само поништене трансакције.

en: Both
sr: Оба

en: Show both (and include void transactions in totals).
sr: Прикажите обе (и укључите поништене трансакције у збировима).

en: Do not sort.
sr: Не ређај.

en: Sort & subtotal by account name.
sr: Поређајте и израчунајте подзбир према називу налога.

en: Sort & subtotal by account code.
sr: Поређајте и израчунајте подзбир према шифри налога.

en: Exact Time
sr: Тачно време

en: Sort by exact time.
sr: Поређајте према тачном времену.

en: Sort by the Reconciled Date.
sr: Поређајте према датуму измирења.

en: Register Order
sr: Поредак регистра

en: Sort as with the register.
sr: Поређајте као са регистром.

en: Sort by account transferred from/to's name.
sr: Поређајте према називу налога пребаченог из/у.

en: Sort by account transferred from/to's code.
sr: Поређајте према шифри налога пребаченог из/у.

en: Sort by check number/action.
sr: Поређајте према броју/радњи чека.

en: Sort by transaction number.
sr: Поређајте према броју трансакције.

en: Sort by check/transaction number.
sr: Поређајте према броју чека/трансакције.

en: Smallest to largest, earliest to latest.
sr: Од мањег ка већем, од старијег ка новијем.

en: Largest to smallest, latest to earliest.
sr: Од већег ка мањем, од новијег ка старијем.

en: None.
sr: Ништа.

en: Weekly.
sr: Недељно.

en: Monthly.
sr: Месечно.

en: Quarterly.
sr: Тромесечно.

en: Yearly.
sr: Годишње.

en: Sort by this criterion first.
sr: Прво поређајте према овом услову.

en: Show the full account name for subtotals and subtitles?
sr: Да ли да приказује пуни назив налога за подзбирове и поднаслове?

en: Show the account code for subtotals and subtitles?
sr: Да ли да приказује шифру налога за подзбирове и поднаслове?

en: Subtotal according to the primary key?
sr: Да израчунам подзбир у складу са главним кључем?

en: Do a date subtotal.
sr: Израчунајте подзбир датума.

en: Order of primary sorting.
sr: Редослед главног ређања.

en: Sort by this criterion second.
sr: Поређајте према овом услову као другом.

en: Subtotal according to the secondary key?
sr: Да израчунам подзбир у складу са споредним кључем?

en: Order of Secondary sorting.
sr: Редослед споредног ређања.

en: Display the reconciled date?
sr: Да ли да приказује измирени датум?

en: Display the notes if the memo is unavailable?
sr: Да ли да приказује напомене ако белешке нису доступне?

en: Display the account name?
sr: Да ли да приказује назив налога?

en: Display the full account name?
sr: Да ли да приказује пуни назив налога?

en: Display the account code?
sr: Да ли да приказује шифру налога?

en: Display the other account name? (if this is a split transaction, this parameter is guessed).
sr: Да ли да приказује назив другог налога? (ако је ово трансакција поделе, овај параметар се погађа.)

en: Display the other account code?
sr: Да ли да приказује шифру другог налога?

en: Display the trans number?
sr: Да ли да приказује број трансакције?

en: No amount display.
sr: Неће приказивати износ.

en: Reverse amount display for certain account types.
sr: Обрнуће знак приказаних износа за одређене врсте налога.

en: Don't change any displayed amounts.
sr: Неће променити знак приказаних износа.

en: Income and Expense
sr: Приход и расход

en: Reverse amount display for Income and Expense Accounts.
sr: Обрнуће знак приказаних износа за налоге прихода и расхода.

en: Credit Accounts
sr: Налози кредита

en: Reverse amount display for Liability, Payable, Equity, Credit Card, and Income accounts.
sr: Обрнуће знак приказаних износа за налоге дуговања, отплаћивања, акција, кредитних картица и прихода.

en: From %s To %s
sr: Од %s до %s

en: Colors
sr: Боје

en: Primary Subtotals/headings
sr: Главни подзбирови/заглавља

en: Secondary Subtotals/headings
sr: Споредни подзбирови/заглавља

en: Split Odd
sr: Подели непарне

en: Split Even
sr: Подели парне

en: No matching transactions found
sr: Нисам пронашао одговарајуће трансакције

en: No transactions were found that match the time interval and account selection specified in the Options panel.
sr: Нисам пронашао трансакције које одговарају избору временског интервала и налога наведеног у панелу опција.

en: Trial Balance
sr: Пробни салдо

en: Start of Adjusting/Closing
sr: Почетак измирења/затварања

en: Date of Report
sr: Датум извештаја

en: Report variation
sr: Варијација извештаја

en: Kind of trial balance to generate.
sr: Врста пробног биланса за стварање.

en: Merchandising
sr: Трговање

en: Gross adjustment accounts.
sr: Налози бруто измирења.

en: Do not net, but show gross debit/credit adjustments to these accounts. Merchandising businesses will normally select their inventory accounts here.
sr: Не налази нето, већ приказује бруто измирења дуга/кредита на овим налозима. Трговачка предузећа ће овде нормално изабрати своје налоге инвентара.

en: Income summary accounts
sr: Налози сажетка прихода

en: Adjustments made to these accounts are gross adjusted (see above) in the Adjustments, Adjusted Trial Balance, and Income Statement columns. Mostly useful for merchandising businesses.
sr: Измирења учињена на овим рачунима су бруто обрачуната (видите горе) у колонама измирења, измиреног пробног салда и стања прихода. Углавном корисно трговачким предузећима.

en: Adjusting Entries pattern
sr: Шаблон уноса измирења

en: Any text in the Description column which identifies adjusting entries.
sr: Било који текст у колони описа који одређује уносе измирења.

en: Adjusting Entries pattern is case-sensitive
sr: Шаблон уноса измирења разликује величину слова

en: Causes the Adjusting Entries Pattern match to be case-sensitive.
sr: Упоређивање шаблона уноса измирења разликоваће величину слова.

en: Adjusting Entries Pattern is regular expression
sr: Шаблон уноса измирења је регуларни израз

en: Causes the Adjusting Entries Pattern to be treated as a regular expression.
sr: Шаблон уноса измирења биће сматран регуларним изразом.

en: Current Trial Balance
sr: Текући пробни салдо

en: Uses the exact balances in the general ledger
sr: Користи тачне билансе у општој књизи

en: Pre-adjustment Trial Balance
sr: Пробни салдо предизмирења

en: Ignores Adjusting/Closing entries
sr: Занемари уносе измирења/затварања

en: Work Sheet
sr: Радна свеска

en: Creates a complete end-of-period work sheet
sr: Направите потпуни радни лист краја раздобља

en: Adjustments
sr: Измирења

en: Adjusted Trial Balance
sr: Измирени пробни салдо

en: Net Income
sr: Нето приход

en: Net Loss
sr: Нето губитак

en: St_yle Sheets
sr: Стилски _листови

en: Edit report style sheets
sr: Уредите стилске листове извештаја

en: Preparer
sr: Припремио

en: Name of person preparing the report.
sr: Име особе која припрема извештај.

en: Prepared for
sr: Прима

en: Name of organization or company prepared for.
sr: Назив организације или предузећа за коју је припремљен.

en: Show preparer info
sr: Прикажи податке о припремачу

en: Name of organization or company.
sr: Назив организације или предузећа.

en: Enable Links
sr: Укључи везе

en: Enable hyperlinks in reports.
sr: Укључите хипервезе у извештајима.

en: Images
sr: Слике

en: Background Tile
sr: Плочица позадине

en: Background tile for reports.
sr: Плочица позадине за извештаје.

note: Translators: Banner is an image like Logo.
en: Heading Banner
sr: Врпца заглавља

en: Banner for top of report.
sr: Врпца за врх извештаја.

en: Heading Alignment
sr: Поравнање заглавља

en: Left
sr: Лево

en: Align the banner to the left.
sr: Поставите врпцу на леву страну.

en: Center
sr: По средини

en: Align the banner in the center.
sr: Поставите врпцу на средину.

en: Right
sr: Десно

en: Align the banner to the right.
sr: Поставите врпцу на десну страну.

en: Logo
sr: Логотип

en: Company logo image.
sr: Слика логотипа предузећа.

en: Background Color
sr: Боја позадине

en: General background color for report.
sr: Општа боја позадине за извештај.

en: Text Color
sr: Боја текста

en: Normal body text color.
sr: Основна боја текста.

en: Link Color
sr: Боја везе

en: Link text color.
sr: Боја текста везе.

en: Table Cell Color
sr: Боја поља табеле

en: Default background for table cells.
sr: Основна позадина за поља табеле.

en: Alternate Table Cell Color
sr: Боја наизменичних поља табеле

en: Default alternate background for table cells.
sr: Основна наизменична позадина за поља табеле.

en: Subheading/Subtotal Cell Color
sr: Боја поља подзаглавља/подзбира

en: Default color for subtotal rows.
sr: Основна боја за редове подзбира.

en: Sub-subheading/total Cell Color
sr: Боја поља подподзаглавља/збира

en: Color for subsubtotals.
sr: Боја за међумеђузбир.

en: Grand Total Cell Color
sr: Боја поља великог збира

en: Color for grand totals.
sr: Боја за велике збирове.

en: Tables
sr: Табеле

en: Table cell spacing
sr: Размак поља табеле

en: Space between table cells.
sr: Размак измеђи поља табеле.

en: Table cell padding
sr: Попуњавање поља табеле

en: Space between table cell edge and content.
sr: Размак између ивице и садржаја поља табеле.

en: Table border width
sr: Ширина ивице табеле

en: Bevel depth on tables.
sr: Дубина нагиба у табелама.

en: Prepared by:
sr: Припремио:

en: Prepared for:
sr: Припремљен за:

en: Easy
sr: Лако

en: Fancy
sr: Кичасто

en: Technicolor
sr: Техниколор

en: Footer
sr: Подножје

en: String to be placed as a footer.
sr: Ниске које ће бити постављене као подножје.

en: Background color for reports.
sr: Боја позадине за извештаје.

en: Background Pixmap
sr: Позадинска слика

en: Background color for alternate lines.
sr: Боја позадине за наизменичне редове.

en: Plain
sr: Обично

en: Hello, World!
sr: Поздрав свима!

en: Boolean Option
sr: Логичке опције

en: This is a boolean option.
sr: Ово је логичка опција.

en: Multi Choice Option
sr: Опција више избора

en: This is a multi choice option.
sr: Ово је опција више избора.

en: First Option
sr: Прва опција

en: Help for first option.
sr: Помоћ за прву опцију.

en: Second Option
sr: Друга опција

en: Help for second option.
sr: Помоћ за другу опцију.

en: Third Option
sr: Трећа опција

en: Help for third option.
sr: Помоћ за трећу опцију.

en: Fourth Options
sr: Четврта опција

en: The fourth option rules!
sr: Четврта опција господари!

en: String Option
sr: Опција ниске

en: This is a string option.
sr: Ово је опција ниске.

note: the title of the report will be rendered by the selected style sheet.  All we have to do is set it in the HTML document. Note we invoke the _ function upon this string. The _ function works the same way as in C -- if a translation of the given string is available for the current locale, then the tra
en: Hello, World
sr: Поздрав свима

en: Just a Date Option
sr: Само опција датума

en: This is a date option.
sr: Ово је опција датума.

en: Time and Date Option
sr: Опција времена и датума

en: This is a date option with time.
sr: Ово је опција датума са временом.

en: Combo Date Option
sr: Опција комбинованог датума

en: This is a combination date option.
sr: Ово је опција комбинованог датума.

en: Relative Date Option
sr: Опција релативног датума

en: This is a relative date option.
sr: Ово је опција релативног датума.

en: Number Option
sr: Опција броја

en: This is a number option.
sr: Ово је опција броја.

en: This is a color option.
sr: Ово је опција боје.

en: Hello Again
sr: Здраво опет

en: An account list option
sr: Опција списка налога

en: This is an account list option.
sr: Ово је опција списка налога.

en: A list option
sr: Опција списка

en: This is a list option.
sr: Ово је опција списка.

en: The Good
sr: Добро

en: Good option.
sr: Добра опција.

en: The Bad
sr: Лоше

en: Bad option.
sr: Лоша опција.

en: The Ugly
sr: Ружно

en: Ugly option.
sr: Ружна опција.

en: Testing
sr: Испробавање

en: Crash the report
sr: Урушава извештај

en: This is for testing. Your reports probably shouldn't have an option like this.
sr: Ово је за испробавање. Ваши извештаји вероватно не треба да имају овакву опцију.

en: This is a sample GnuCash report. See the guile (scheme) source code in the scm/report directory for details on writing your own reports, or extending existing reports.
sr: Ово је примерак извештаја Гнуовог новчића. Погледајте изворни гуиле код (шему) у директоријуму „scm/report“ о томе како да напишете ваш сопствени извештај, или како да проширите постојеће извештаје.

en: For help on writing reports, or to contribute your brand new, totally cool report, consult the mailing list %s.
sr: За испомоћ при писању извештаја, или да допринесете вашим потпуно новим, свежим извештајем, погледајте дописну листу „%s“.

en: For details on subscribing to that list, see &lt;http://www.gnucash.org/&gt;.
sr: За појединости о пријављивању на ту листу, видите „http://www.gnucash.org/“.

en: You can learn more about writing scheme at &lt;http://www.scheme.com/tspl2d/&gt;.
sr: Можете да научите више о писању шеме на „http://www.scheme.com/tspl2d/“.

en: The current time is %s.
sr: Тренутно време је %s.

en: The boolean option is %s.
sr: Логичка опција је %s.

en: true
sr: изабрана

en: false
sr: поништена

en: The multi-choice option is %s.
sr: Вишеизборна опција је %s.

en: The string option is %s.
sr: Опција ниске је %s.

en: The date option is %s.
sr: Опција датума је %s.

en: The date and time option is %s.
sr: Опција датума и времена је %s.

en: The relative date option is %s.
sr: Опција релативног датума је %s.

en: The combination date option is %s.
sr: Опција комбиновања датума је %s.

en: The number option is %s.
sr: Опција броја је %s.

en: The number option formatted as currency is %s.
sr: Опција броја обликованог као валута је %s.

en: Items you selected:
sr: Ставке које сте изабрали:

en: List items selected
sr: Направите списак изабраних ставки

en: (You selected no list items.)
sr: (Нисте изабрали ставке са списка)

en: You have selected no accounts.
sr: Нисте изабрали налоге.

en: Display help
sr: Прикажите помоћ

en: Have a nice day!
sr: Пријатан вам дан!

note: The name in the menu (only necessary if it differs from the name)
en: Sample Report with Examples
sr: Узорак извештаја са примерима

note: A tip that is used to provide additional information about the report to the user.
en: A sample report with examples.
sr: Прикажите узорак извештаја са примерима.

en: Number of columns
sr: Број колона

en: Number of columns before wrapping to a new row.
sr: Број колона пре преламања у нови ред.

en: Edit Options
sr: Уреди поставке

en: Single Report
sr: Један извештај

en: Multicolumn View
sr: Преглед са више колона

en: Custom Multicolumn Report
sr: Произвољни извештај са више колона

en: Welcome to GnuCash
sr: Добро дошли у Гнуов новчић

en: Welcome to GnuCash ~a !
sr: Добро дошли у Гнуов новчић ~a !

en: GnuCash ~a has lots of nice features. Here are a few.
sr: Гнуов новчић ~a има доста добрих функција. Ево неколико.

en: No commodities marked for quote retrieval.
sr: Нису означене робе за довлачење курсева.

en: Unable to get quotes or diagnose the problem.
sr: Не могу да добавим курсеве или да утврдим проблем.

en: You are missing some needed Perl libraries.
    Run 'gnc-fq-update' as root to install them.
sr: Недостају вам неке потребне библиотеке Перла.
    Покрените „gnc-fq-update“ као администратор да их инсталирате.

en: There was a system error while retrieving the price quotes.
sr: Дошло је до системске грешке приликом довлачења курсева цена.

en: There was an unknown error while retrieving the price quotes.
sr: Дошло је до непознате грешке приликом довлачења курсева цена.

en: Unable to retrieve quotes for these items:
sr: Не могу да довучем курсеве за ове ставке:

en: Continue using only the good quotes?
sr: Да наставим користећи само добре курсеве?

en: Continuing with good quotes.
sr: Настављам са добрим курсевима.

en: Unable to create prices for these items:
sr: Не могу да направим цене за ове ставке:

en: Add remaining good quotes?
sr: Да додам преостале добре курсеве?

en: Adding remaining good quotes.
sr: Додајем преостале добре курсеве.

en: Tax Number
sr: Број пореза

en: The electronic tax number of your business
sr: Број електронског пореза вашег пословања

en: No help available.
sr: Помоћ није доступна.

en: GnuCash is a program for personal and small-business financial-accounting.
sr: Гнуов новчић је програм финансијског рачуноводства за личну и употребу у малим пословањима.

en: Designed to be easy to use, yet powerful and flexible, GnuCash allows you to track bank accounts, stocks, income and expenses. As quick and intuitive to use as a checkbook register, it is based on professional accounting principles like double-entry accounting to ensure balanced books and accurate reports.
sr: Осмишљен да буде једноставан за коришћење, али моћан и прилагодљив, Гнуов новчић вам омогућава праћење банковних рачуна, деоница, прихода и расхода. Како је брз и интуитиван за коришћење као регистар чековне књижице, заснива се на професионалним рачуноводственим начелима као што је двојно књиговодство да би осигурао књиге биланса и тачне извештаје.

en: With GnuCash you can (but are not limited to):
sr: Са Гнуовим новчићем можете да (али нисте ограничени):

en: Keep track of your day to day personal income and expenses
sr: Пратите ваше дневне приходе и расходе

en: Manage your stock, bond and mutual fund accounts with ease
sr: Управљајте са лакоћом налозима ваших деоница, обвезница и инвестиционог фонда

en: Keep your small business' accounting up to date
sr: Одржавате ваше мало пословно рачуноводство

en: Create accurate reports and graphs from your financial data
sr: Направите тачне извештаје и графике из ваших финансијских података

en: Set up scheduled transactions to avoid repeated data entry
sr: Подесите заказане трансакције како бисте избегли понављање датума уноса

en: QIF/OFX/HBCI Import, Transaction Matching
sr: КуИФ/ОФИкс/ХБЦИ увоз, поређење трансакције

en: Perform financial calculations, such as a loan repayment
sr: Обавите финансијска израчунавања, као што је отплаћивање зајма

en: GnuCash
sr: Гнуов новчић

en: Finance Management
sr: Управљање финансијама

en: Manage your finances, accounts, and investments
sr: Управљајте вашим финансијама, налозима, и улагањима

en: Use Trading Accounts
sr: Користи трговачке налоге

en: Day Threshold for Read-Only Transactions (red line)
sr: После колико дана трансакција постаје само за читање (црвени ред)

en: Use Split Action Field for Number
sr: Користи радњу поделе поља за број

en: Budgeting
sr: Буџети

en: Default Budget
sr: Основни буџет

note: * @} For the grep-happy: * KVP-OPTION-PATH * OPTION-SECTION-ACCOUNTS * OPTION-NAME-TRADING-ACCOUNTS * OPTION-NAME-AUTO-READONLY-DAYS * OPTION-NAME_NUM-FIELD-SOURCE * OPTION-SECTION-BUDGETING * OPTION-NAME-DEFAULT-BUDGET
en: The GnuCash online manual has lots of helpful information. You can access the manual under the Help menu.
sr: Упутство на мрежи има много корисних података. Можете да приступите упутству под изборником помоћи.

en: You can easily import your existing financial data from Quicken, MS Money or other programs that export QIF files or OFX files. In the File menu, click on the sub-menu Import and click on QIF or OFX file, respectively. Then, follow the instructions provided.
sr: Можете лако да увезете постојеће финансијске податке из Квикена, МС новца или других програма који извозе КуИФ или ОФИкс датотеке. У изборнику „Датотека“, притисните на под-изборник „Увези“ и притисните на КуИФ или ОФИкс датотеку. Затим, пратите упутства.

en: If you are familiar with other financial programs such as Quicken, note that GnuCash uses accounts instead of categories to track income and expenses. For more information on income and expense accounts, please see the GnuCash online manual.
sr: Ако сте упознати са другим финансијским програмима као што су Квикен, обратите пажњу да Гнуов новчић користи налоге уместо категорија за праћење прихода и расхода. За више информација о налозима прихода и расхода, погледајте упутство на интернету.

en: Create new accounts by clicking the New button in the main window tool bar. This will bring up a dialog box where you can enter account details. For more information on choosing an account type or setting up a chart of accounts, please see the GnuCash online manual.
sr: Направите нове налоге притиском на дугме „Ново“ у траци алата главног прозора. Ово ће приказати оквир прозорчета у који можете да унесете појединости о налогу. За више информација о избору врсте налога или о подешавању графика налога, погледајте упутство на интернету.

en: Click the right mouse button (control-click in Mac OS X) in the Accounts tab of the main window to bring up the account menu options. Within each register, clicking the right mouse button brings up the transaction menu options.
sr: Притисните десним тастером миша (контрол-клик у Мек ОС Иксу) у главном прозору за опције изборника налога. У оквиру сваког регистра, притисак на десно дугме миша приказује опције изборника трансакција.

en: To enter multiple-split transactions such as a paycheck with multiple deductions, click the Split button in the tool bar. Alternatively, in the View menu, you can choose the register style Auto-Split Ledger or Transaction Journal.
sr: Да унесете вишеструко-подељене трансакције попут плате са вишеструким умањењима, притисните на дугме „Подели“ на траци алата. Другачије, у изборнику „Преглед“, можете изабрати стил регистра „Сам подели књигу“ или „Журнал трансакције“.

en: As you enter amounts in the register, you can use the GnuCash calculator to add, subtract, multiply and divide. Simply type the first value, then select '+', '-','*', or '/'. Type the second value and press Enter to record the calculated amount.
sr: Чим унесете износе у регистар, можете користити калкулатор Гнуовог новчића да саберете, одузмете, помножите и поделите. Једноставно укуцајте прву вредност, а затим изаберите +, -, *, или /. Укуцајте другу вредност и притисните „Унеси“ да забележите израчунати износ.

en: Quick-fill makes it easy to enter common transactions. When you type the first letter(s) of a common transaction description, then press the Tab key, GnuCash will automatically complete the remainder of the transaction as it was last entered.
sr: Брзо-попуњавање олакшава уношење општих трансакција. Када укуцате прво слово описа опште трансакције, затим притиснете тастер „Таб“, Гнуов новчић ће сам довршити потсетник трансакције као што је последњи пут унет.

en: Type the first letter(s) of an existing account name in the Transfer register column, and GnuCash will complete the name from your list of accounts. For subaccounts, type the first letter(s) of the parent account, followed by ':' and the first letter(s) of the subaccount (e.g. A:C for Assets:Cash.)
sr: Укуцајте прво слово(а) назива постојећег налога у колони регистра преноса, а Гнуов новчић ће довршити назв са списка ваших налога. За подналоге, укуцајте прво слово(а) матичног налога, затим : и прво слово(а) подналога (нпр. Д:Г за добра:готовину.)

en: Want to see all your subaccount transactions in one register? From the Accounts tab in the main window, highlight the parent account and select Edit -> Open Subaccounts from the menu.
sr: Желите да видите све ваше трансакције подналога у једном регистру? У језичку налога у главном изборнику, означите матични налог и изаберите „Уређивање → Отвори подналоге“ из изборника.

en: When entering dates, you can type '+' or '-' to increment or decrement the selected date. You can use '+' and '-' to increment and decrement check numbers as well.
sr: Приликом уношења датума, можете укуцати + или - да повећате или смањите изабрани датум. Исто тако можете користити + и - да повећате и смањите бројеве чека.

en: To switch between multiple tabs in the main window, press Control+Page Up/Down.
sr: За пребацивање између више језичака у главном прозору, притисните „Ктрл+Страница горе/доле“.

en: In the reconcile window, you can press the spacebar to mark transactions as reconciled. You can also press Tab and Shift-Tab to move between deposits and withdrawals.
sr: У прозору измирења, можете да притиснете тастер размака да обележите да су трансакције измирене. Такође можете да притиснете Таб и Помак-Таб за кретање између уплата и исплата.

en: To transfer funds between accounts with different currencies, click on the Transfer button in the register toolbar, select the accounts, and the Currency Transfer options for entering the exchange rate or the other currency's amount will be available.
sr: За пренос средстава између рачуна са различитим валутама, кликните на дугме „Пренеси“ на траци алата регистра, изаберите рачуне, а опције преноса валуте за унос стопе размене или за износ друге валуте биће доступне.

en: You can pack multiple reports into a single window,  providing all the financial information you want at a glance. To do so, use the Sample & Custom -> "Custom Multicolumn Report" report.
sr: Можете спаковати више извештаја у једном прозору, и да на први поглед обезбедите све финансијске податке које желите. Да то урадите, користите извештај „Узорак и произвољно → Произвољни вишеколони извештај“.

en: Style Sheets affect how reports are displayed. Choose a style sheet for your report as a report option, and use the Edit -> Style Sheets menu to customize style sheets.
sr: Стилски лист утиче на начин приказивања извештаја. Изаберите стилски лист за ваш извештај као опцију извештаја, и користите изборник „Уреди → Стилски листови“ да прилагодите стилске листове.

en: To raise the accounts menu in the transfer field of a register page, press the Menu key or the Ctrl-Down key combination.
sr: Да издигнете изборник рачуна у пољу преноса странице регистра, притисните тастер изборника или „Ктрл-Доле“.

en: The scheduled transaction editor comes with a very flexible frequency configurator. Basic frequencies to schedule a transaction include daily, weekly and monthly. But more advanced schemes can be set up as well. Some examples:
    
    To schedule a transaction every three weeks, you can choose the weekly basic frequency and then set 'Every 3 weeks'.
    
    To schedule a transaction every year you can choose the monthly basic frequency and then set 'Every 12 months'.
sr: Уређивач заказане трансакције долази са врло прилагодљивим подешавачем учесталости. Основне учесталости за заказивање трансакције укључују дневну, недељну и месечну основу. Али такође могу бити подешене и напредније шеме. Ево неких примера:
    
    Да закажете трансакцију сваке треће недеље, можете изабрати недељну учесталост и онда поставити „Сваке 3. недеље“.
    
    Да закажете трансакцију сваке године можете изабрати месечну учесталост и онда поставити „Сваких 12 месеци“.

en: If you work overnight, you should close and reopen your working registers after midnight, to get the new date as default for new transactions. It is not necessary to restart GnuCash.
sr: Ако радите преко ноћи, треба да затворите и поново да отворите ваш радни регистар после поноћи, да добијете нови датум као основни за нове трансакције. Није неопходно да поново покрећете Гнуов новчић.

en: The GnuCash developers are easy to contact. As well as several mailing lists, you can chat to them live on IRC! Join them on #gnucash at irc.gnome.org
sr: Са програмерима Гнуовог новчића можете лако ступити у контакт. Као на неколико дописних листи, можете разговарати са њима уживо на ИРЦ-у! Придружите им се на „#gnucash at irc.gnome.org“

en: There is a theory that if ever anyone discovers what the Universe is for and why it is here, it will instantly disappear and be replaced with something even more bizarre and inexplicable.
    There is another theory that this has already happened.
    
    Douglas Adams, "The Restaurant at the End of the Universe"
sr: Постоји теорија која каже да ако икада било ко открије шта је то Универзум и зашто постоји, онда ће он одмах нестати и бити замењен нечим још чуднијим и необјашњивијим.
    Постоји још једна теорија која каже да се то већ догодило.
    
    Брајан Адамс „Ресторан на крају Универзма“

en: To search through all your transactions, start a search (Edit -> Find...) from the main accounts hierarchy page. To limit your search to a single account, start the search from that account's register.
sr: Да претражујете све ваше трансакције, започните претрагу (Уреди → Нађи...) из главне странице хијерархије рачуна. Да ограничите вашу претрагу на један рачун, почните претрагу од регистра тог рачуна.

en: To visually compare on screen the contents of 2 tabs, in one of the tabs, select Window -> New Window with Page from the menu to duplicate that tab in a new window.
sr: Да на екрану упоредите садржај 2 језичка, у једном језичку, изаберите „Прозор → Нови прозор са страницом“ из изборника да удвостручите тај језичак у новом прозору.
