fileutils 4.1.11 - en to ca translation catalogue (296 entries)

en: invalid argument %s for %s
ca: argument %s invàlid per a %s

en: ambiguous argument %s for %s
ca: argument ambigu %s per a %s

en: Valid arguments are:
ca: Els arguments vàlids són:

en: program error
ca: error del programa

en: write error
ca: error d'escriptura

en: Unknown system error
ca: Error del sistema desconegut

en: regular empty file
ca: fitxer ordinari buit

en: regular file
ca: fitxer ordinari

en: directory
ca: directori

en: block special file
ca: fitxer especial de blocs

en: character special file
ca: fitxer especial de caràcters

en: fifo
ca: cua fifo

en: symbolic link
ca: enllaç simbòlic

en: socket
ca: connector

en: message queue
ca: cúa de missatges

en: semaphore
ca: semàfor

en: shared memory object
ca: objecte en memòria compartida

en: weird file
ca: fitxer estrambòtic

en: %s: option `%s' is ambiguous
ca: %s: l'opció «%s» és ambigua

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció «--%s» no accepta cap argument

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció «%c%s» no accepta cap argument

en: %s: option `%s' requires an argument
ca: %s: l'opció «%s» requereix un argument

en: %s: unrecognized option `--%s'
ca: %s: opció «--%s» no reconeguda

en: %s: unrecognized option `%c%s'
ca: %s: opció «%c%s» no reconeguda

en: %s: illegal option -- %c
ca: %s: opció il·legal -- %c

en: %s: invalid option -- %c
ca: %s: opció invàlida -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
ca: %s: l'opció requereix un argument -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
ca: %s: l'opció «-W %s» és ambigua

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció «-W %s» no accepta cap argument

en: block size
ca: mida del bloc

en: cannot create directory %s
ca: no es pot crear el directori %s

en: %s exists but is not a directory
ca: %s existeix, però no és un directori

en: cannot change owner and/or group of %s
ca: no es pot canviar el propietari i/o grup de %s

en: cannot chdir to directory %s
ca: no es pot canviar al directori %s

en: cannot change permissions of %s
ca: no es poden canviar els permissos de %s

en: memory exhausted
ca: la memòria s'ha exhaurit

en: `
ca: «

en: '
ca: »

en: ^[yY]
ca: ^[sS]

en: iconv function not usable
ca: la funció d'iconv no és usable

en: iconv function not available
ca: la funció d'iconv no està disponible

en: character out of range
ca: caràcter fora de rang

en: cannot convert U+%04X to local character set
ca: no es pot convertir U+%04X al joc de caràcters local

en: cannot convert U+%04X to local character set: %s
ca: no es pot convertir U+%04X al joc de caràcters local: %s

en: invalid user
ca: l'usuari no és vàlid

en: invalid group
ca: el grup no és vàlid

en: cannot get the login group of a numeric UID
ca: no es pot adquirir el grup d'entrada d'una UID numèrica

en: cannot omit both user and group
ca: no es pot ometre tant l'usuari com el grup

en: Written by %s.
ca: Escrit per %s.

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
ca: Aquest és programari lliure; vegeu el codi font per les condicions de còpia.
    No hi ha CAP garantia; ni tan sols de COMERCIABILITAT o ADEQUACIÓ A UN
    PROPÒSIT PARTICULAR.

en: string comparison failed
ca: ha fallat la comparació de cadenes

en: Set LC_ALL='C' to work around the problem.
ca: Establiu LC_ALL='C' per a evitar el problema.

en: The strings compared were %s and %s.
ca: Les cadenes comparades eren %s i %s.

en: cannot change to null group
ca: no es pot canviar al grup nul

en: invalid group name %s
ca: el nom de grup %s no és vàlid

en: group number
ca: número del grup

en: invalid group number %s
ca: el número de grup %s no és vàlid

en: Try `%s --help' for more information.
ca: Proveu «%s --help» per a obtenir més informació.

en: Usage: %s [OPTION]... GROUP FILE...
      or:  %s [OPTION]... --reference=RFILE FILE...
ca: Forma d'ús: %s [OPCIÓ]... GRUP FITXER...
             o: %s [OPCIÓ]... --reference=FITXERR FITXER...

en: 
    Report bugs to <%s>.
ca: 
    Informeu sobre els errors a <%s>.

en: too few arguments
ca: massa pocs arguments

en: failed to get attributes of %s
ca: no s'han pogut obtindre els atributs de %s

en: getting new attributes of %s
ca: s'estan obtenint els atributs nous de %s

en: mode of %s changed to %04lo (%s)
ca: el mode de %s ha estat canviat a %04lo (%s)

en: failed to change mode of %s to %04lo (%s)
ca: no s'ha pogut canviar el mode de %s a %04lo (%s)

en: mode of %s retained as %04lo (%s)
ca: el mode de %s es manté com %04lo (%s)

en: changing permissions of %s
ca: s'estan canviant els permissos de %s

en: Usage: %s [OPTION]... MODE[,MODE]... FILE...
      or:  %s [OPTION]... OCTAL-MODE FILE...
      or:  %s [OPTION]... --reference=RFILE FILE...
ca: Forma d'ús: %s [OPCIÓ]... MODE[,MODE]... FITXER...
             o: %s [OPCIÓ]... MODE_OCTAL FITXER...
             o: %s [OPCIÓ]... --reference=FITXERR FITXER...

en: invalid character %s in mode string %s
ca: caràcter %s invàlid en la cadena de mode %s

en: invalid mode string: %s
ca: cadena de mode invàlida: %s

en: neither symbolic link %s nor referent has been changed
ca: no s'ha canviat l'enllaç simbòlic %s ni l'apuntat

en: changed ownership of %s to %s
ca: el propietari de %s ha estat canviat a %s

en: changed group of %s to %s
ca: el grup de %s ha estat canviat a %s

en: failed to change ownership of %s to %s
ca: no s'ha pogut canviar el propietari de %s a %s

en: failed to change group of %s to %s
ca: no s'ha pogut canviar el grup de %s a %s

en: ownership of %s retained as %s
ca: el propietari de %s es manté com %s

en: group of %s retained as %s
ca: el grup de %s es manté com %s

en: changing ownership of %s
ca: s'està canviant el propietari de %s

en: changing group of %s
ca: s'està canviant el grup de %s

en: unable to restore permissions of %s
ca: no es poden restaurar els permissos de %s

en: Usage: %s [OPTION]... OWNER[:[GROUP]] FILE...
      or:  %s [OPTION]... :GROUP FILE...
      or:  %s [OPTION]... --reference=RFILE FILE...
ca: Forma d'ús: %s [OPCIÓ]... PROPIETARI[:[GRUP]] FITXER...
             o: %s [OPCIÓ]... :[GRUP] FITXER...
             o: %s [OPCIÓ]... --reference=FITXERR FITXER...

en: cannot access %s
ca: no es pot accedir a %s

en: cannot open %s for reading
ca: no es obrir %s per a lectura

en: cannot fstat %s
ca: no es pot fer «fstat» en %s

en: cannot remove %s
ca: no es pot eliminar %s

en: cannot create regular file %s
ca: no es pot crear el fitxer ordinari %s

en: reading %s
ca: s'està llegint %s

en: cannot lseek %s
ca: no es pot fer «lseek» en %s

en: writing %s
ca: s'està escrivint %s

en: closing %s
ca: s'està tancant %s

en: %s: overwrite %s, overriding mode %04lo?
ca: %s: sobreescriure %s, reemplaçant el mode %04lo?

en: %s: overwrite %s?
ca: %s: sobreescriure %s?

en: cannot stat %s
ca: no es pot fer «stat» en %s

en: omitting directory %s
ca: es descarta el directori %s

en: warning: source file %s specified more than once
ca: avís: el fitxer de font %s s'ha especificat més d'una vegada

en: %s and %s are the same file
ca: %s i %s són el mateix fitxer

en: cannot overwrite non-directory %s with directory %s
ca: no es pot sobreescriure el no-directori %s amb el directori %s

en: will not overwrite just-created %s with %s
ca: no es va a sobreescriure el %s recén creat amb %s

en: cannot overwrite directory %s with non-directory
ca: no es pot sobreescriure el directori %s amb un no-directori

en: cannot overwrite directory %s
ca: no es pot sobreescriure el directori %s

en: cannot move directory onto non-directory: %s -> %s
ca: no es pot moure un directori a un no-directori: %s -> %s

en: backing up %s would destroy source;  %s not moved
ca: una còpia de seguretat de %s destruiria el fitxer font; no es mou %s

en: backing up %s would destroy source;  %s not copied
ca: una còpia de seguretat de %s destruiria el fitxer font; no es còpia %s

en: cannot backup %s
ca: no es pot fer una còpia de seguretat de %s

en:  (backup: %s)
ca:  (còpia de seguretat: %s)

en: cannot copy a directory, %s, into itself, %s
ca: no es pot copiar un directori, %s, en ell mateix, %s

en: will not create hard link %s to directory %s
ca: no es crearà un enllaç fort %s al directori %s

en: cannot create hard link %s to %s
ca: no es pot crear l'enllaç fort %s a %s

en: cannot move %s to a subdirectory of itself, %s
ca: no es pot moure %s a un subdirectori d'ell mateix, %s

en: cannot move %s to %s
ca: no es pot moure %s a %s

en: cannot copy cyclic symbolic link %s
ca: no es pot copiar l'enllaç simbòlic cíclic %s

en: %s: can make relative symbolic links only in current directory
ca: %s: sols al directori actual es pot fer enllaços simbòlics relatius

en: cannot create symbolic link %s to %s
ca: no es pot crear l'enllaç simbòlic %s a %s

en: cannot create link %s
ca: no es pot crear l'enllaç %s

en: cannot create fifo %s
ca: no es pot crear la cua fifo %s

en: cannot create special file %s
ca: no es pot crear el fitxer especial %s

en: cannot read symbolic link %s
ca: no es pot llegir l'enllaç simbòlic %s

en: cannot create symbolic link %s
ca: no es pot crear l'enllaç simbòlic %s

en: failed to preserve ownership for %s
ca: no s'ha pogut preservar el propietari de %s

en: %s has unknown file type
ca: %s te un tipus del fitxer desconegut

en: preserving times for %s
ca: s'han preservat els temps per a %s

en: failed to preserve authorship for %s
ca: no s'ha pogut preservar l'autoria de %s

en: setting permissions for %s
ca: s'estan establint els permissos per a %s

en: cannot un-backup %s
ca: no es pot recuperar la còpia de seguretat %s

en: %s -> %s (unbackup)
ca: %s -> %s (recuperació de la còpia de seguretat)

en: Torbjorn Granlund, David MacKenzie, and Jim Meyering
ca: Torbjorn Granlund, David MacKenzie i Jim Meyering

en: Usage: %s [OPTION]... SOURCE DEST
      or:  %s [OPTION]... SOURCE... DIRECTORY
      or:  %s [OPTION]... --target-directory=DIRECTORY SOURCE...
ca: Forma d'ús: %s [OPCIÓ]... FONT DESTÍ
             o: %s [OPCIÓ]... FONT... DIRECTORI
             o: %s [OPCIÓ]... --target-directory=DIRECTORI FONT...

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
ca: Els arguments requerits per a les opcions llargues també són requerits per
    a les opcions curtes.

en: The backup suffix is `~', unless set with --suffix or SIMPLE_BACKUP_SUFFIX.
    The version control method may be selected via the --backup option or through
    the VERSION_CONTROL environment variable.  Here are the values:
ca: El sufix de còpia de seguretat és «~», si no és establert amb --suffix o
    la variable SIMPLE_BACKUP_SUFFIX. El control de versions pot ser establert
    amb la variable d'entorn VERSION_CONTROL, els valors de la qual poden ser:

en:   none, off       never make backups (even if --backup is given)
      numbered, t     make numbered backups
      existing, nil   numbered if numbered backups exist, simple otherwise
      simple, never   always make simple backups
ca:   none, off       mai fa còpies de seguretat (encara que es done --backup)
      numbered, t     fa còpies de seguretat numerades
      existing, nil   numerades si existeixen còpies de seguretat numerades,
                      còpies simples en cas contrari
      simple, never   fa sempre còpies de seguretat simples

en: 
    As a special case, cp makes a backup of SOURCE when the force and backup
    options are given and SOURCE and DEST are the same name for an existing,
    regular file.
ca: 
    Com a cas especial, cp fa una còpia de seguretat de FONT quan les opcions
    «force» i «backup» són actives i FONT i DESTÍ són el mateix nom per un
    fitxer ordinari existent.

en: failed to preserve times for %s
ca: no s'han pogut preservar els temps de %s

en: failed to preserve permissions for %s
ca: no s'han pogut preservar els permissos de %s

en: cannot make directory %s
ca: no es pot crear el directori %s

en: missing file arguments
ca: manquen els arguments amb els fitxers

en: missing destination file
ca: manca el fitxer destí

en: accessing %s
ca: s'està accendint a %s

en: %s: specified target is not a directory
ca: %s: el destí especificat no és un directori

en: copying multiple files, but last argument %s is not a directory
ca: es còpien diversos fitxers, però l'últim argument %s no és un directori

en: when preserving paths, the destination must be a directory
ca: quan es mantenen les rutes, el destí ha de ser un directori

en: warning: --version-control (-V) is obsolete;  support for it
    will be removed in some future release.  Use --backup=%s instead.
ca: avís: --version-control (-V) està obsoleta; el suport per a aquesta opció
    es llevarà en alguna versió futura.  Utilitzeu --backup=%s en el seu lloc.

en: symbolic links are not supported on this system
ca: aquest sistema no suporta enllaços simbòlcs

en: cannot make both hard and symbolic links
ca: no es pot fer enllaços forts i simbòlics al mateix temps

en: backup type
ca: tipus de còpia de seguretat

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]
ca: Foma d'ús: %s [OPCIÓ]... [FITXER]

en: %s:%lu: invalid line;  missing second token
ca: %s:%lu: línia no vàlida; manca el segón element

en: %s:%lu: unrecognized keyword %s
ca: %s: %lu: no es reconeix la paraula clau %s

en: <internal>
ca: <interna>

en: the options to output dircolors' internal database and
    to select a shell syntax are mutually exclusive
ca: l'opció que mostra la base de dades interna de dircolors i la
    que selecciona una sintaxi d'intèrpret són mútuament excloents

en: no FILE arguments may be used with the option to output
    dircolors' internal database
ca: no pot aparéixer cap argument FITXER quan s'usa l'opció
    que mostra la base de dades interna de dircolors

en: too many arguments
ca: massa arguments

en: no SHELL environment variable, and no shell type option given
ca: no hi ha variable d'entorn SHELL ni s'ha donat opció de tipus d'intèrpret

en: standard input
ca: entrada estàndard

en: Paul Rubin, David MacKenzie, and Stuart Kemp
ca: Paul Rubin, David MacKenzie i Stuart Kemp

en: Usage: %s [OPTION]...
ca: Forma d'ús: %s [OPCIÓ]...

en: %s+%s records in
ca: %s+%s registres llegits

en: %s+%s records out
ca: %s+%s registres escrits

en: truncated record
ca: registre truncat

en: truncated records
ca: registres truncats

en: closing input file %s
ca: s'està tancant el fitxer d'entrada %s

en: closing output file %s
ca: s'està tancant el fitxer d'eixida %s

en: writing to %s
ca: s'està escrivint a %s

en: invalid conversion: %s
ca: la conversió no és vàlida: %s

en: unrecognized option %s
ca: no es reconeix l'opció %s

en: unrecognized option %s=%s
ca: no es reconeix l'opció %s=%s

en: invalid number %s
ca: el número %s no és vàlid

en: only one conv in {ascii,ebcdic,ibm}, {lcase,ucase}, {block,unblock}, {unblock,sync}
ca: sols un «conv» de {ascii,ebcdic,ibm}, {lcase,ucase}, {block,unblock}, {unblock,sync}

en: opening %s
ca: s'està obrint %s

en: file offset out of range
ca: el desplaçament del fitxer està fora de rang

en: advancing past %s bytes in output file %s
ca: s'està avançant %s passats en el fitxer d'eixida %s

en: standard output
ca: eixida estàndard

en: Filesystem
ca: Sist. de Fitxers

en:    Type
ca: Tipus

en:     Inodes   IUsed   IFree IUse%%
ca:     Inodes   IUsats  ILliures %%ÚsI

en:      Size   Used  Avail Use%%
ca:      Mida   Usat  Disp. %%Ús

en:     Size  Used Avail Use%%
ca:     Mida  Usat Disp. %%Ús

en:  %4d-blocks      Used Available Capacity
ca:  Blocs-%4d       Usat Disponible Capacitat

en:  %4s-blocks      Used Available Use%%
ca: Blocs-%4s        Usat Disponible %%Ús

en:  Mounted on
ca: Muntat en

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
ca: Forma d'ús: %s [OPCIÓ]... [FITXER]...

en: file system type %s both selected and excluded
ca: s'ha seleccionat i exclós alhora el tipus de sistema de fitxers %s

en: Warning:
ca: Avís:

en: %scannot read table of mounted filesystems
ca: %sno es pot llegir la taula de sistemes de fitxers muntats

en: cannot change to `..' from directory %s
ca: no es pot canviar a «..» des del directori %s

en: cannot change to directory %s
ca: no es pot canviar al directori %s

en: invalid maximum depth %s
ca: profunditat màxima %s no vàlida

en: cannot both summarize and show all entries
ca: no es pot mostrar totes les entrades i un total per cadascuna

en: warning: summarizing is the same as using --max-depth=0
ca: avís: fer resums és el mateix que utilitzar --max-depth=0

en: warning: summarizing conflicts with --max-depth=%d
ca: avís: fer resums no és compatible amb --max-depth=%d

en: the strip option may not be used when installing a directory
ca: l'opció «strip» no pot ser usada en instal·lar un directori

en: invalid mode %s
ca: el mode %s no és vàlid

en: creating directory %s
ca: s'està creant el directori %s

en: installing multiple files, but last argument, %s is not a directory
ca: s'instal·len diversos fitxers, però l'últim argument, %s no és un directori

en: %s is a directory
ca: %s és un directori

en: cannot obtain time stamps for %s
ca: no es poden obtindre les marques horàries per a %s

en: cannot set time stamps for %s
ca: no es poden establir les marques horàries per a %s

en: fork system call failed
ca: ha fallat la crida al sistema «fork»

en: cannot run strip
ca: no es pot executar «strip»

en: strip failed
ca: Ha fallat el «strip»

en: invalid user %s
ca: l'usuari %s no és vàlid

en: invalid group %s
ca: el grup %s no és vàlid

en: Usage: %s [OPTION]... SOURCE DEST           (1st format)
      or:  %s [OPTION]... SOURCE... DIRECTORY   (2nd format)
      or:  %s -d [OPTION]... DIRECTORY...       (3rd format)
ca: Forma d'ús: %s [OPCIÓ]... FONT DESTÍ          (1r format)
             o: %s [OPCIÓ]... FONT... DIRECTORI   (2n format)
             o: %s -d [OPCIÓ]... DIRECTORI...     (3r format)

en: Usage: %s FILE1 FILE2
      or:  %s OPTION
ca: Forma d'ús: %s FITXER1 FITXER2
             o: %s OPCIÓ

en: cannot create link %s to %s
ca: no es pot crear l'enllaç %s a %s

en: Mike Parker and David MacKenzie
ca: Mike Parker i David MacKenzie

en: %s: warning: making a hard link to a symbolic link is not portable
ca: %s: avís: fer un enllaç fort a un enllaç simbòlic no és portable

en: %s: hard link not allowed for directory
ca: %s: no es permeten enllaços forts a directoris

en: %s: cannot overwrite directory
ca: %s: no es pot sobreescriure el directori

en: %s: replace %s?
ca: %s: reemplaçar %s? (s/n)

en: %s: File exists
ca: %s: El fitxer ja existeix

en: create symbolic link %s to %s
ca: crea un enllaç simbòlic %s a %s

en: create hard link %s to %s
ca: crea un enllaç fort %s a %s

en: creating symbolic link %s to %s
ca: s'està creant l'enllaç simbòlic %s a %s

en: creating hard link %s to %s
ca: s'està creant l'enllaç fort %s a %s

en: Usage: %s [OPTION]... TARGET [LINK_NAME]
      or:  %s [OPTION]... TARGET... DIRECTORY
      or:  %s [OPTION]... --target-directory=DIRECTORY TARGET...
ca: Forma d'ús: %s [OPCIÓ]... DESTINACIÓ [NOM_ENLLAÇ]
             o: %s [OPCIÓ]... DESTINACIÓ... DIRECTORI
             o: %s [OPCIÓ]... --target-directory=DIRECTORI DESTINACIÓ...

en: missing file argument
ca: manca un argument fitxer

en: %s: specified target directory is not a directory
ca: %s: el directori de destí especificat no és un directori

en: when making multiple links, last argument must be a directory
ca: quan es fan diversos enllaços, l'últim argument ha de ser un directori

en: Richard Stallman and David MacKenzie
ca: Richard Stallman i David MacKenzie

en: ignoring invalid value of environment variable QUOTING_STYLE: %s
ca: es descarta el valor no vàlid de la variable d'entorn QUOTING_STYLE: %s

en: ignoring invalid width in environment variable COLUMNS: %s
ca: es descarta amplitud no vàlida a la variable d'entorn COLUMNS: %s

en: ignoring invalid tab size in environment variable TABSIZE: %s
ca: es descarta ample no vàlid de tabulador a la variable d'entorn TABSIZE: %s

en: invalid line width: %s
ca: ample de línia no vàlid: %s

en: invalid tab size: %s
ca: ample de tabulador no vàlid: %s

en: invalid time style format %s
ca: l'estil de data «%s» no és vàlid

en: unrecognized prefix: %s
ca: no es reconeix el prefix: %s

en: unparsable value for LS_COLORS environment variable
ca: el valor de la variable d'entorn LS_COLORS és ininterpretable

en: cannot determine device and inode of %s
ca: no es poden determinar el dispositiu i inode de %s

en: not listing already-listed directory: %s
ca: no es llista el directori ja llistat: %s

en: cannot compare file names %s and %s
ca: no es poden comparar els noms de fitxer %s i %s

en: Usage: %s [OPTION] DIRECTORY...
ca: Forma d'ús: %s [OPCIÓ] DIRECTORI...

en: created directory %s
ca: s'ha creat el directori %s

en: cannot set permissions of directory %s
ca: no es poden establir els permissos del directori %s

en: Usage: %s [OPTION] NAME...
ca: Forma d'ús: %s [OPCIÓ] NOM...

en: fifo files not supported
ca: els fitxers FIFO no són suportats

en: invalid mode
ca: el mode no és vàlid

en: cannot set permissions of fifo %s
ca: no es poden establir els permissos de la cua fifo «%s»

en: Usage: %s [OPTION]... NAME TYPE [MAJOR MINOR]
ca: Forma d'ús: %s [OPCIÓ]... NOM TIPUS [MAJOR MENOR]

en: wrong number of arguments
ca: el nombre d'arguments és incorrecte

en: block special files not supported
ca: els fitxers especials de blocs no són suportats

en: character special files not supported
ca: els fitxers especials de caràcters no són suportats

en: when creating special files, major and minor device
    numbers must be specified
ca: cal especificar els números major i menor de dispositiu
    en crear fitxers especials

en: invalid major device number %s
ca: el número major de dispositiu «%s» no és vàlid

en: invalid minor device number %s
ca: el número menor de dispositiu %s no és vàlid

en: invalid device %s %s
ca: el dispositiu %s %s no és vàlid

en: major and minor device numbers may not be specified for fifo files
ca: no s'ha d'especificar números major i menor de dispositiu per les cues FIFO

en: cannot set permissions of %s
ca: no es poden establir els permissos de %s

en: Mike Parker, David MacKenzie, and Jim Meyering
ca: Mike Parker, David MacKenzie i Jim Meyering

en: specified target, %s is not a directory
ca: el destí especificat, %s no és un directori

en: when moving multiple files, last argument must be a directory
ca: en moure múltiples fitxers, cal que l'últim argument siga un directori

en: cannot chdir from %s to ..
ca: no es pot canviar del directori %s a ..

en: cannot lstat `.' in %s
ca: no es pot fer «lstat» a «.» en %s

en: %s changed dev/ino
ca: %s ha canviat de disp/ino

en: WARNING: Circular directory structure.
    This almost certainly means that you have a corrupted file system.
    NOTIFY YOUR SYSTEM MANAGER.
    The following directory is part of the cycle:
      %s
ca: AVÍS: Estructura de directoris circular.
    Açò indica quasi amb certesa que el sistema de fitxers és corrupte.
    AVISEU L'ADMINISTRADOR DEL SISTEMA.
    El següent directori és part del cicle:
      %s

en: cannot lstat %s
ca: no es pot fer «lstat» en %s

en: %s: descend into write-protected directory %s?
ca: %s: descendir el directori protegit contra escriptura %s? (s/n)

en: %s: descend into directory %s?
ca: %s: descendir el directori %s? (s/n)

en: %s: remove write-protected %s %s?
ca: %s: eliminar el %s protegit contra escriptura %s? (s/n)

en: %s: remove %s %s?
ca: %s: eliminar el %s %s? (s/n)

en: removed %s
ca: s'ha eliminat %s

en: removed directory: %s
ca: s'ha eliminat el directori: %s

en: cannot remove directory %s
ca: no es pot eliminar el directori %s

en: cannot open directory %s
ca: no es pot obrir el directori %s

en: cannot chdir from %s to %s
ca: no es pot canviar del directori %s a %s

en: cannot remove `.' or `..'
ca: no es pot eliminar «.» ni «..»

en: Usage: %s [OPTION]... FILE...
ca: Forma d'ús: %s [OPCIÓ]... FITXER...

en: removing directory, %s
ca: s'està eliminant el directori, %s

en: Usage: %s [OPTION]... DIRECTORY...
ca: Forma d'ús: %s [OPCIÓ]... DIRECTORI...

en: Usage: %s [OPTIONS] FILE [...]
ca: Forma d'ús: %s [OPCIONS] FITXER [...]

en: %s: cannot rewind
ca: %s: no es pot rebobinar

en: %s: pass %lu/%lu (%s)...
ca: %s: passa %lu/%lu (%s)...

en: %s: error writing at offset %s
ca: %s: error a l'escriure en el desplaçament %s

en: %s: file too large
ca: %s: el fitxer és massa gran

en: %s: pass %lu/%lu (%s)...%s
ca: %s: passa %lu/%lu (%s)...%s

en: %s: pass %lu/%lu (%s)...%s/%s %d%%
ca: %s: passa %lu/%lu (%s)...%s/%s %d%%

en: %s: invalid file type
ca: %s: el tipus del fitxer és desconegut

en: %s: file has negative size
ca: %s: el fitxer té una mida negativa

en: %s: error truncating
ca: %s: s'ha produït un error al truncar

en: %s: cannot shred append-only file descriptor
ca: %s: no es pot fer «shred» en un descriptor de fitxers de només afegir

en: %s: removing
ca: %s: s'està eliminant

en: %s: renamed to %s
ca: %s: renombrat a %s

en: %s: removed
ca: %s: eliminat

en: %s: cannot remove
ca: %s: no es pot eliminar

en: %s: invalid number of passes
ca: %s: el número de passes no és vàlid

en: %s: invalid file size
ca: %s: la mida del fitxer no és vàlida

en: cannot read file system information for %s
ca: no es pot llegir la informació del sistema de fitxers per a %s

en: Usage: %s [OPTION] FILE...
ca: Forma d'ús: %s [OPCIÓ] FITXER...

en: Usage: %s [OPTION]
ca: Forma d'ús: %s [OPCIÓ]

en: ignoring all arguments
ca: es descarten tots els arguments

en: creating %s
ca: s'està creant %s

en: setting times of %s
ca: s'estan establint les hores de %s

en: invalid date format %s
ca: el format de data «%s» no és vàlid

en: cannot specify times from more than one source
ca: no es pot especificar dates de diferents orígens

en: file arguments missing
ca: manquen arguments fitxer

en: Usage: %s FILE
      or:  %s OPTION
ca: Forma d'ús: %s FITXER
             o: %s OPCIÓ

en: cannot unlink %s
ca: no es pot deslligar %s
