X-Chat 0.96 - en to no translation catalogue (192 entries)

en: Cannot create ~/.xchat2
no: Kan ikke opprette ~/.xchat2

en: I'm busy
no: Jeg er opptatt

en: Waiting
no: Venter

en: Active
no: Aktiv

en: Failed
no: Feilet

en: Done
no: Ferdig

en: Connect
no: Koble til

en: Aborted
no: Avbrutt

en: Cannot access %s
no: Kan ikke aksessere %s

en: No active DCCs
no: Ingen aktive DCC

en: YES
no: JA

en: NO
no: NEI

en: Nickname
no: Kallenavn

en: The action
no: Handlingen

en: The text
no: Teksten

en: The message
no: Meldingen

en: Old nickname
no: Gammelt kallenavn

en: New nickname
no: Nytt kallenavn

en: Topic
no: Emne

en: Channel
no: Kanal

en: The channel
no: Kanalen

en: The reason
no: Årsaken

en: The time
no: Tiden

en: Nick
no: Kallenavn

en: Reason
no: Årsak

en: Host
no: Vert

en: Who it's from
no: Hvem er det fra

en: The sound
no: Lyden

en: Away reason
no: Borteårsak

en: Message
no: Melding

en: Channel Name
no: Navn på kanal

en: Text
no: Tekst

en: Server Name
no: Navn på tjener

en: Users
no: Brukere

en: Error
no: Feil

en: Channel name
no: Navn på kanal

en: IP address
no: IP-adresse

en: Filename
no: Filnavn

en: Pathname
no: Stinavn

en: Position
no: Posisjon

en: Size
no: Størrelse

en: Servername
no: Navn på tjener

en: Old Filename
no: Gammelt filnavn

en: New Filename
no: Nytt filnavn

en: Receiver
no: Mottaker

en: Hostmask
no: Vertsmaske

en: Hostname
no: Vertsnavn

en: The Packet
no: Pakken

en: Seconds
no: Sekunder

en: Connection timed out
no: Tidsavbrudd for tilkobling

en: France
no: Frankrike

en: Greenland
no: Grønland

en: Greece
no: Hellas

en: Version
no: Versjon

en: Kick
no: Spark

en: Join Channel...
no: Bli med i kanal...

en: Server Links
no: Lenker til tjenere

en: Ping Server
no: Ping tjener

en: Hide Version
no: Skjul versjon

en: bye
no: hadet

en: Clear
no: Tøm

en: About X-Chat
no: Om X-Chat

en: Character Chart
no: Tegnkart

en: Mask
no: Maske

en: Apply
no: Bruk

en: Save the list
no: Lagre listen

en: To
no: Til

en: Command
no: Kommando

en: Cancel
no: Avbryt

en: Help
no: Hjelp

en: Search buffer is empty.
no: Søk i buffer er tomt.

en: X-Chat: Edit Key Bindings
no: X-Chat: Rediger tastaturbindinger

en: Add new
no: Legg til ny

en: Invite
no: Inviter

en: Channel:
no: Kanal:

en: Private:
no: Privat:

en: Invite:
no: Inviter:

en: New
no: Ny

en: Color paste
no: Lim inn farge

en: Close Tab
no: Lukk fane

en: User Limit
no: Brukergrense

en: Show/Hide userlist
no: Vis/skjul brukerliste

en: Enter new nickname:
no: Oppgi nytt kallenavn:

en: Host unknown
no: Ukjent vert

en: User: %s
no: Bruker: %s

en: Server: %s
no: Tjener: %s

en: User List
no: Brukerliste

en: X-Chat: User menu
no: X-Chat: Brukermeny

en: Edit This Menu...
no: Rediger denne menyen...

en: Settings saved.
no: Innstillinger lagret.

en: X-Chat: Replace
no: X-Chat: Erstatt

en: X-Chat: URL Handlers
no: X-Chat: URL-håndterere

en: X-Chat: Userlist buttons
no: X-Chat: Brukerlisteknapper

en: X-Chat: CTCP Replies
no: X-Chat: CTCP-svar

en: Server List...
no: Liste over tjenere...

en: Server Tab...
no: Tjenerfane...

en: Channel Tab...
no: Kanalfane...

en: Server Window...
no: Tjenervindu...

en: Channel Window...
no: Kanalvindu...

en: New Shell Tab...
no: Ny fane for skall...

en: Quit
no: Avslutt

en: Invisible
no: Usynlig

en: Receive Wallops
no: Motta Wallops

en: Receive Server Notices
no: Motta tjenermeldinger

en: Marked Away
no: Merket som borte

en: Never-give-up ReConnect
no: Aldri-gi-opp gjenoppkobling

en: Auto Open Dialog Windows
no: Åpne dialogvindu automatisk

en: _Server
no: _Tjener

en: S_ettings
no: _Innstillinger

en: Preferences...
no: Brukervalg...

en: CTCP Replies...
no: CTCP-svar...

en: Dialog Buttons...
no: Dialogknapper...

en: Key Bindings...
no: Tastaturbindinger...

en: URL Handlers...
no: URL-håndterere...

en: User Commands...
no: Brukerkommandoer...

en: Userlist Buttons...
no: Brukerlisteknapper...

en: Userlist Popup...
no: Brukerliste popup...

en: Reload Settings
no: Gjenles innstillinger

en: Save Settings now
no: Lagre instillinger nå

en: Save Settings on exit
no: Lagre innstillinger når du avslutter

en: _Window
no: _Vindu

en: Channel List...
no: Kanalliste...

en: Character Chart...
no: Tegnkart...

en: Ignore List...
no: Ignorer-liste...

en: Notify List...
no: Meldingsliste...

en: Raw Log...
no: Rå logg...

en: URL Grabber...
no: URL-henter...

en: Save Text...
no: Lagre tekst...

en: _Help
no: _Hjelp

en: User
no: Bruker

en: Server
no: Tjener

en: Last Seen
no: Sist sett

en: Offline
no: Frakoblet

en: Never
no: Aldri

en: Online
no: Tilkoblet

en: Add
no: Legg til

en: Remove
no: Fjern

en: Description
no: Beskrivelse

en: _Load...
no: _Last...

en: _UnLoad
no: Last _ut

en: X-Chat: Search
no: X-Chat: Søk

en: Find:
no: Finn:

en: Find
no: Finn

en: Close
no: Lukk

en: New Network
no: Nytt nettverk

en: Use a proxy server
no: Bruk en proxy-tjener

en: X-Chat: Server List
no: X-Chat: tjenerliste

en: Font:
no: Skrifttype:

en: Background image:
no: Bakgrunnsbilde:

en: Transparent background
no: Gjennomsiktig bakgrunn

en: Info text
no: Infotekst

en: Both
no: Begge

en: A-Z, Ops first
no: A-Å, operatører først

en: A-Z
no: A-Å

en: Z-A, Ops last
no: Å-A, operatører sist

en: Z-A
no: Å-A

en: Unsorted
no: Usortert

en: Windows
no: Vinduer

en: Tabs
no: Faner

en: Bottom
no: Bunn

en: Top
no: Topp

en: Hidden
no: Skjult

en: letters.
no: bokstaver.

en: Open dialogs in:
no: Åpne dialoger i:

en: Show away once
no: Vis borte én gang

en: (Disabled)
no: (Slått av)

en: Select font
no: Velg skrift

en: Browse...
no: Bla gjennom...

en: Select color
no: Velg farge

en: mIRC colors:
no: mIRC-farger:

en: Foreground:
no: Forgrunn:

en: Background:
no: Bakgrunn:

en: Highlight:
no: Uthev:

en: Interface
no: Grensesnitt

en: Text box
no: Tekstboks

en: Input box
no: Inndataboks

en: User list
no: Brukerliste

en: Colors
no: Farger

en: Chatting
no: Prating

en: General
no: Generelt

en: Sound
no: Lyd

en: Network
no: Nettverk

en: Network setup
no: Nettverksoppsett

en: File transfers
no: Filoverføringer

en: Categories
no: Kategorier

en: X-Chat: Preferences
no: X-Chat: Brukervalg

en: Edit Events
no: Rediger hendelser

en: Save As
no: Lagre som

en: Load From
no: Last fra

en: Test All
no: Test alle

en: Select a file to save to
no: Velg en fil å lagre til

en: X-Chat: URL Grabber
no: X-Chat: URL-henter
