rpm 4.0.3 - en to no translation catalogue (354 entries)

en: Unable to open spec file %s: %s
no: Kunne ikke åpne spec fil %s: %s

en: Failed to open tar pipe: %m
no: Kunne ikke åpne tar-rør: %m

note: Give up
en: Failed to read spec file from %s
no: Feil under lesing av spec-fil fra %s

en: Failed to rename %s to %s: %m
no: Feil under endring av navn fra %s til %s: %m

en: failed to stat %s: %m
no: kunne ikke kjøre stat på %s: %m

en: File %s is not a regular file.
no: Fil %s er ikke en vanlig fil.

en: File %s does not appear to be a specfile.
no: Fil %s ser ikke ut til å være en spec-fil.

note: parse up the build operators
en: Building target platforms: %s
no: Bygger målplattformene: %s

en: Building for target %s
no: Bygger for mål %s

en: argument is not an RPM package
no: argumentet er ikke en RPM-pakke

en: error reading header from package
no: feil under lesing av header fra pakke

en: cannot re-open payload: %s
no: kan ikke gjenåpne "payload": %s

en: RPM version %s
no: RPM versjon %s

en: Internal error in argument processing (%d) :-(
no: Intern feil i argumentprosesseringen (%d) :-(

en: only one major mode may be specified
no: kun ett større modi kan spesifiseres

en: one type of query/verify may be performed at a time
no: én type spørring/verifisering kan utføres om gangen

en: unexpected query flags
no: uventede flagg for spørring

en: unexpected query format
no: ventet spørringsformat

en: unexpected query source
no: uventet spørringskilde

en: only installation, upgrading, rmsource and rmspec may be forced
no: kun installasjon, oppgradering, rmsource og rmspec kan tvinges

en: files may only be relocated during package installation
no: filer kan kun omplasseres under pakkeinstallasjon

en: only one of --prefix or --relocate may be used
no: kune en av --prefix eller --relocate kan brukes

en: --relocate and --excludepath may only be used when installing new packages
no: --relocate og --excludepath kan kun brukes ved installasjon av nye pakker

en: --prefix may only be used when installing new packages
no: --prefix kan kun brukes ved installasjon av nye pakker

en: arguments to --prefix must begin with a /
no: argumenter til --prefix må begynne med en /

en: --hash (-h) may only be specified during package installation
no: --hash (-h) kan kun spesifiseres under pakkeinstallasjon

en: --percent may only be specified during package installation
no: --percent kan kun spesifiseres under pakkeinstallasjon

en: --replacefiles may only be specified during package installation
no: --replacefiles kan kun spesifiseres under pakkeinstallasjon

en: script disabling options may only be specified during package installation and erasure
no: skript som slår av alternativer kan kun spesifiseres under pakkeinstallasjon og sletting

en: trigger disabling options may only be specified during package installation and erasure
no: alternativer som slår av utløsing  kan kun spesifiseres under pakkeinstallasjon, og sletting

en: no files to sign
no: ingen filer å signere

en: cannot access file %s
no: kan ikke aksessere fil %s

en: pgp not found:
no: pgp ikke funnet:

en: Enter pass phrase:
no: Skriv inn passord:

en: Pass phrase check failed
no: Passordsjekk feilet

en: Pass phrase is good.
no: Passord er ok.

en: exec failed
no: kjøring feilet

en: no packages files given for rebuild
no: ingen pakkefiler oppgitt for ombygging

en: no spec files given for build
no: ingen spec-fil oppgitt for bygging

en: no tar files given for build
no: ingen tar-fil oppgitt for bygging

en: no packages given for install
no: ingen pakker oppgitt for installering

en: no arguments given for query
no: ingen argumenter oppgitt for spørring

en: no arguments given for verify
no: ingen argumenter oppgitt for verifisering

en: Unable to open temp file.
no: Kunne ikke åpne spec fil %s: %s

en: Executing(%s): %s
no: Kjører(%s): %s

note: @=boundsread@
en: Exec of %s failed (%s): %s
no: Kjøring av %s feilet (%s): %s

en: Bad exit status from %s (%s)
no: Ugyldig sluttstatus fra %s (%s)

en: 
    
    RPM build errors:
no: 
    
    RPM-feil under bygging:

en: syntax error while parsing ==
no: syntaksfeil under lesing av ==

en: syntax error while parsing &&
no: syntaksfeil under lesing av &&

en: syntax error while parsing ||
no: syntaksfeil under lesing av ||

en: parse error in expression
no: feil under lesing av uttrykk

en: unmatched (
no: ubalansert (

en: - only on numbers
no: - kun på tall

en: ! only on numbers
no: ! kun på tall

en: types must match
no: typene må være like

en: * / not suported for strings
no: * / ikke støttet for strenger

en: - not suported for strings
no: - ikke støttet for strenger

en: && and || not suported for strings
no: && og || ikke støttet for strenger

en: syntax error in expression
no: syntaksfeil i uttrykk

en: TIMECHECK failure: %s
no: TIDSJEKK feil: %s

en: Missing '(' in %s %s
no: Mangler '(' i %s %s

en: Missing ')' in %s(%s
no: Mangler ')' i %s(%s

en: Invalid %s token: %s
no: Ugyldig %s-tegn: %s

note: We already got a file -- error
en: Two files on one line: %s
no: To filer på én linje: %s

en: File must begin with "/": %s
no: Filen må begynne med "/": %s

en: Can't mix special %%doc with other forms: %s
no: Kan ikke blande spesiell %%doc med andre skjema: %s

en: File listed twice: %s
no: Fil listet to ganger: %s

en: Symlink points to BuildRoot: %s -> %s
no: Symbolsk lenke peker til BuildRoot: %s -> %s

en: File not found: %s
no: Fil ikke funnet: %s

en: Bad owner/group: %s
no: Ugyldig eier/gruppe: %s

en: Could not open %%files file %s: %s
no: Kunne ikke åpne spec fil %s: %s

en: line: %s
no: Installerer %s

en: Bad file: %s: %s
no: Ugyldig fil %s: %s

note: XXX this error message is probably not seen.
en: Couldn't exec %s: %s
no: Kunne ikke kjøre %s: %s

en: Couldn't fork %s: %s
no: klarte ikke å åpne %s: %s

en: %s failed
no: %s feilet

en: failed to write all data to %s
no: kunne ikke skrive alle data til %s

en: Failed to find %s:
no: Klarte ikke å finne %s:

en: create archive failed on file %s: %s
no: klarte ikke å åpne %s: %s

en: create archive failed: %s
no: feil under oppretting av arkiv %s

en: cpio_copy write failed: %s
no: cpio_copy skriving feilet: %s

en: cpio_copy read failed: %s
no: cpio_copy: feil under lesing: %s

en: Could not open PreIn file: %s
no: Kunne ikke åpne PreIn-fil: %s

en: Could not open PreUn file: %s
no: Kunne ikke åpne PreUn-fil: %s

en: Could not open PostIn file: %s
no: Kunne ikke åpne PostIn-fil: %s

en: Could not open PostUn file: %s
no: Kunne ikke åpne PostUn-fil: %s

en: Could not open VerifyScript file: %s
no: Kunne ikke åpne VerifyScript-fil: %s

en: %s: Fseek failed: %s
no: %s: Fseek feilet: %s

en: readRPM: %s is not an RPM package
no: readRPM: %s er ikke en RPM-pakke

en: readRPM: reading header from %s
no: readRPM: leser header fra %s

en: Bad CSA data
no: Ugyldige CSA-data

en: Generating signature: %d
no: Genererer signatur: %d

en: Could not open %s: %s
no: Kunne ikke åpne %s: %s

en: Unable to write package: %s
no: Kunne ikke skrive pakke: %s

en: Unable to open sigtarget %s: %s
no: Kunne ikke åpne sigmål %s: %s

en: Unable to read header from %s: %s
no: Kunne ikke åpne spec fil %s: %s

en: Unable to write header to %s: %s
no: Kunne ikke skrive header til %s: %s

en: Unable to read payload from %s: %s
no: Kunne ikke lese "payload" fra %s: %s

en: Unable to write payload to %s: %s
no: Kunne ikke skrive "payload" til %s: %s

en: Wrote: %s
no: Skrev: %s

en: line %d: Bad option %s: %s
no: linje %d: Ugyldig flagg %s: %s

en: line %d: Error parsing %%files: %s
no: linje %d: Feil under lesing av %%filer: %s

en: %s field must be present in package: %s
no: %s-felt må være tilstede i pakken: %s

en: Unable to open icon %s: %s
no: Kunne ikke åpne ikon %s: %s

en: Unable to read icon %s: %s
no: Kan ikke lese ikon %s: %s

en: Unknown icon type: %s
no: Ukjent ikontype: %s

en: line %d: Tag takes single token only: %s
no: linje %d: Tagg tar kun et enkelt tegn: %s

en: line %d: Malformed tag: %s
no: linje %d: Feilutformet tagg: %s

note: Empty field
en: line %d: Empty tag: %s
no: linje %d: Tom tagg: %s

en: line %d: Illegal char '-' in %s: %s
no: linje %d: Ugyldig tegn '-' i %s: %s

en: BuildRoot can not be "/": %s
no: BuildRoot kan ikke være "/": %s

en: line %d: Prefixes must not end with "/": %s
no: linje %d: Prefiks må ikke slutte på "/": %s

en: line %d: Docdir must begin with '/': %s
no: linje %d: Docdir må begynne med '/': %s

en: line %d: Epoch/Serial field must be a number: %s
no: linje %d: Epoch/serienummer må være et tall: %s

en: line %d: Bad %s: qualifiers: %s
no: linje %d: Ugyldig %s: kvalifikatorer: %s

en: line %d: Bad BuildArchitecture format: %s
no: linje %d: Ugyldig BuildArchitecture format: %s

en: Internal error: Bogus tag %d
no: Intern feil: Ugyldig tag %d

en: Bad package specification: %s
no: Ugyldig pakkespesifikasjon: %s

en: Package already exists: %s
no: Pakke eksisterer allerede: %s

en: line %d: Unknown tag: %s
no: linje %d: Ukjent tagg: %s

en: Spec file can't use BuildRoot
no: Spec-fil kan ikke bruke BuildRoot

en: Bad source: %s: %s
no: kunne ikke opprette %s: %s

en: No patch number %d
no: Ingen patch-nummer %d

en: No source number %d
no: Ingen kildenummer %d

en: Couldn't download nosource %s: %s
no: Kunne ikke laste ned ikke-kilde %s: %s

en: Error parsing %%setup: %s
no: Feil under lesing av %%setup: %s

en: line %d: Bad arg to %%setup: %s
no: linje %d: Ugyldig argument til %%setup: %s

en: line %d: Bad %%setup option %s: %s
no: linje %d: Ugyldig %%setup flagg %s: %s

en: line %d: Need arg to %%patch -b: %s
no: linje %d: Trenger argument til %%patch -b: %s

en: line %d: Need arg to %%patch -z: %s
no: linje %d: Trenger argument til %%patch -z: %s

en: line %d: Need arg to %%patch -p: %s
no: linje %d: Trenger argument til %%patch -p: %s

en: line %d: Bad arg to %%patch -p: %s
no: linje %d: Ugyldig argument til %%patch -p: %s

en: Too many patches!
no: For mange patcher!

en: line %d: Bad arg to %%patch: %s
no: linje %d: Ugyldig argument til %%patch: %s

en: line %d: second %%prep
no: linje %d: %%prep for andre gang

en: line %d: Dependency tokens must begin with alpha-numeric, '_' or '/': %s
no: linje %d: Avhengighetstegn må begynne med alfanumerisk tegn, '_' eller '/': %s

en: line %d: File name not permitted: %s
no: linje %d: Filnavn ikke tillatt: %s

en: line %d: Versioned file name not permitted: %s
no: linje %d: Filnavn med versjon ikke tillatt: %s

en: line %d: Version required: %s
no: linje %d: Versjon kreves: %s

en: line %d: triggers must have --: %s
no: linje %d: triggere må ha --: %s

en: line %d: Error parsing %s: %s
no: linje %d: Feil under lesing av %s: %s

en: line %d: script program must begin with '/': %s
no: linje %d: skriptprogram må begynne med '/': %s

en: line %d: Second %s
no: linje %d: Andre %s

en: line %d: %s
no: linje %d: %s

note: XXX Fstrerror
en: Unable to open %s: %s
no: Kan ikke åpne %s: %s

en: Unclosed %%if
no: Åpen %%if

en: %s:%d: parseExpressionBoolean returns %d
no: %s:%d: parseExpressionBoolean returnerer %d

en: %s:%d: Got a %%else with no %%if
no: %s:%d: %%else uten %%if

en: %s:%d: Got a %%endif with no %%if
no: %s:%d: %%endif uten %%if

en: malformed %%include statement
no: ugyldig %%include utsagn

en: No compatible architectures found for build
no: Ingen kompatible arkitekturer funnet for bygging

en: Package has no %%description: %s
no: Pakken har ingen %%description: %s

en: buildroot already specified, ignoring %s
no: Feil under lesing av spec fil fra %s

en: build through %prep (unpack sources and apply patches) from <specfile>
no: bygg gjennom %prep (pakk ut kildekoden og legg til patcher) fra <specfil>

en: <specfile>
no: <specfil>

en: build source and binary packages from <specfile>
no: bygg kilde- og binærpakker fra <specfil>

en: build binary package only from <specfile>
no: spør pakke som eier <fil>

en: build through %prep (unpack sources and apply patches) from <tarball>
no: bygg gjennom %prep (pakk ut kildekoden og legg til patcher) fra <tarball>

en: verify %files section from <tarball>
no: verifiser %files seksjon fra <tarball>

en: build source and binary packages from <tarball>
no: bygg kilde- og binærpakker fra <tarball>

en: build binary package from <source package>
no: bygg binær-pakke fra <kildepakke>

en: <source package>
no: <kildepakke>

en: remove build tree when done
no: fjern byggtreet når ferdig

en: generate headers compatible with rpm4 packaging
no: generer headere som er kompatible med rpm4 pakker

en: remove sources when done
no: fjern kildekoden når ferdig

en: skip straight to specified stage (only for c,i)
no: hopp rett til spesifisert steg (kun for c,i)

en: generate PGP/GPG signature
no: generer PGP/GPG signatur

en: line %d: Bad number: %s
no: linje %d: Ugyldig nummer: %s

en: line %d: Bad no%s number: %d
no: linje %d: Ugyldig no%s nummer: %d

en: line %d: Bad %s number: %s
no: linje %d: Ugyldig %s-nummer: %s

en: (error 0x%x)
no: (feil 0x%x)

en: Bad magic
no: Ugyldig magi

en: Bad/unreadable  header
no: Ugyldig/ulesbar header

en: Header size too big
no: For stor header

en: Unknown file type
no: Ukjent filtype

en: Missing hard link(s)
no: Mangler hard(e) lenke(er)

en: MD5 sum mismatch
no: MD5-sum stemmer ikke

en: Internal error
no: Intern feil

en:  failed -
no:  feilet -

en: mntctl() failed to return size: %s
no: mntctl() feilet å returnere størrelse: %s

en: failed to stat %s: %s
no: feil under kjøring av stat på %s: %s

en: failed to open %s: %s
no: klarte ikke å åpne %s: %s

en: file %s is on an unknown device
no: fil %s er på en ukjent enhet

en: %s saved as %s
no: %s lagret som %s

en: %s rmdir of %s failed: Directory not empty
no: %s rmdir av %s feilet: Katalogen er ikke tom

en: %s rmdir of %s failed: %s
no: %s rmdir av %s feilet: %s

en: %s unlink of %s failed: %s
no: %s unlink av %s feilet: %s

en: %s created as %s
no: %s opprettet som %s

en: cannot create %%%s %s
no: kan ikke opprette %%%s %s

en: cannot write to %%%s %s
no: kan ikke skrive til %%%s %s

en: error creating temporary file %s
no: feil under oppretting av midlertidig fil %s

en: %s: No signature available
no: %s: Ingen signatur tilgjengelig

en: %s: Fread failed: %s
no: %s: Fread feilet: %s

en: disable use of libio(3) API
no: slå av bruk av libio(3) API

en: display known query tags
no: vis kjente tagger for spørring

en: display final rpmrc and macro configuration
no: vis endelig rpmrc og makrokonfigurasjon

en: provide less detailed output
no: gi mindre detaljert info

en: provide more detailed output
no: gi mer detaljert info

en: print the version of rpm being used
no: skriv ut hvilken versjon av rpm som brukes

en: debug protocol data stream
no: feilsøking på protokoll-datastrøm

en: debug rpmio I/O
no: feilsøk rpmio I/U

en: debug URL cache handling
no: feilsøk URL-cache håndtering

en: exclude paths must begin with a /
no: eksluderingssti må begynne med en /

en: relocations must begin with a /
no: relokasjoner må begynne med en /

en: relocations must contain a =
no: relokasjoner må inneholde et =

en: relocations must have a / following the =
no: relokasjoner må ha et / etter =

en: install all files, even configurations which might otherwise be skipped
no: installer alle filer, selv konfigurasjoner som ellers kan hoppes over

en: remove all packages which match <package> (normally an error is generated if <package> specified multiple packages)
no: fjern alle pakker som er lik <pakke> (normalt vil en feil genereres hvis <pakke> spesifiserer flere pakker)

en: do not execute package scriptlet(s)
no: ikke kjør pakkespesifikke skriptlet

en: relocate files in non-relocateable package
no: omplasser filer i ikke-omplasserbar pakke

en: save erased package files by renaming into sub-directory
no: lagre slettede pakkefiler ved å endre navn til underkatalog

en: erase (uninstall) package
no: slett (avinstaller) pakke

en: <package>+
no: <pakke>+

en: do not install documentation
no: ikke installer dokumentasjon

en: skip files with leading component <path>
no: hopp over filer med innledende komponent <sti>

en: <path>
no: <sti>

en: short hand for --replacepkgs --replacefiles
no: forkortning for --replacepkgs --replacefiles

en: upgrade package(s) if already installed
no: oppgrader pakke(r) hvis allerede installert

en: <packagefile>+
no: <pakkefil>+

en: print hash marks as package installs (good with -v)
no: skriv ut skigarder etter som pakken installeres (nyttig med -v)

en: don't verify package architecture
no: ikke verifiser pakkearkitektur

en: don't verify package operating system
no: ikke verifiser operativsystem for pakken

en: don't check disk space before installing
no: ikke sjekk diskplass før installasjon

en: install documentation
no: installer dokumentasjon

en: update the database, but do not modify the filesystem
no: oppdater databasen, men ikke modifiser filsystemet

en: do not verify package dependencies
no: ikke verifiser pakkeavhengigheter

en: do not reorder package installation to satisfy dependencies
no: ikke ordne pakkeinstallasjon for å tilfredsstille avhengigheter

en: do not execute %%pre scriptlet (if any)
no: ikke kjør noen %%pre skriptlet (hvis noen)

en: do not execute %%post scriptlet (if any)
no: ikke kjør %%post skriptlet (hvis noen)

en: do not execute %%preun scriptlet (if any)
no: ikke kjør %%preun skriptlet (hvis noen)

en: do not execute %%postun scriptlet (if any)
no: ikke kjør %%postun skriptlet (hvis noen)

en: do not execute any scriptlet(s) triggered by this package
no: Ikke kjør noen skriptlets som utløses av denne pakken

en: do not execute any %%triggerprein scriptlet(s)
no: ikke kjør %%triggerprein skriptlets

en: do not execute any %%triggerin scriptlet(s)
no: ikke kjør %%triggerin skriptlets

en: do not execute any %%triggerun scriptlet(s)
no: ikke kjør %%triggerun skriplets

en: do not execute any %%triggerpostun scriptlet(s)
no: ikke kjør %%triggerpostun skriptlets

en: upgrade to an old version of the package (--force on upgrades does this automatically)
no: oppgrader til en gammel versjon av pakken (--force ved oppgraderinger gjør dette automatisk)

en: print percentages as package installs
no: skriv ut prosentvis fremgang etter som pakken installeres

en: relocate the package to <dir>, if relocatable
no: omplasser pakken til <kat>, hvis den er omplasserbar

en: <dir>
no: <kat>

en: relocate files from path <old> to <new>
no: omplasser filer fra sti <gml> til <ny>

en: <old>=<new>
no: <gml>=<ny>

en: save erased package files by repackaging
no: lagre slettede pakkefiler ved ompakking

en: install even if the package replaces installed files
no: installer selv om pakken erstatter installerte filer

en: reinstall if the package is already present
no: reinstaller selv om pakken allerede er installert

en: don't install, but tell if it would work or not
no: ikke installer, men si ifra om det ville virke eller ikke

en: upgrade package(s)
no: oppgrader pakke(r)

en: query/verify all packages
no: spør/verifiser alle pakker

en: query/verify package(s) owning file
no: spør/verifiser pakke(r) som eier fil

en: query/verify package(s) in group
no: spør/verifiser pakke(r) i gruppe

en: rpm query mode
no: rpm spørremodus

en: query a spec file
no: spørring på spec-fil

en: query the package(s) triggered by the package
no: spør pakker utløst av <pakke>

en: query/verify the package(s) which require a dependency
no: spør etter etter pakker som trenger <funk> funksjonalitet

en: query/verify the package(s) which provide a dependency
no: spør etter pakker som tilbyr <funk> funksjonalitet

en: don't verify size of files
no: ikke verifiser størrelse på filer

en: don't verify symlink path of files
no: ikke verifiser sti til symbolske lenker for filer

en: don't verify owner of files
no: ikke verifiser eier av filer

en: don't verify group of files
no: ikke verifiser gruppe for filer

en: don't verify modification time of files
no: ikke verifisert endringsdato for filer

en: don't verify mode of files
no: ikke verifiser modus for filer

en: don't verify files in package
no: ikke verifiser filer i pakke

en: don't verify package dependencies
no: ikke verifiser pakkeavhengigheter

en: generate signature
no: generer signatur

en: Data type %d not supported
no: Datatype %d ikke støttet

en: source package expected, binary found
no: kildepakke forventet, binær funnet

en: source package contains no .spec file
no: kildepakke inneholder ikke en .spec-fil

en: incorrect format: %s
no: ukorrekt format: %s

note: @-boundswrite@
en: (contains no files)
no: (inneholder ingen filer)

en: replaced
no: erstattet

en: not installed
no: ikke installert

en: net shared
no: delt via nett

en: (no state)
no: (ingen tilstand)

en: (unknown %3d)
no: (ukjent %3d)

en: package has neither file owner or id lists
no: pakken har verken fileier eller id-lister

en: can't query %s: %s
no: kan ikke spørre på %s: %s

en: open of %s failed: %s
no: feil under åpning av %s: %s

en: query of %s failed
no: spørring på %s feilet

en: old format source packages cannot be queried
no: kildepakker i gammelt format kan ikke spørres

en: no packages
no: ingen pakker

en: group %s does not contain any packages
no: gruppe %s inneholder ingen pakker

en: no package triggers %s
no: ingen pakke utløser %s

en: no package requires %s
no: ingen pakke krever %s

en: no package provides %s
no: ingen pakke gir %s

en: file %s: %s
no: fil %s: %s

en: file %s is not owned by any package
no: filen %s eies ikke av noen pakke

en: invalid package number: %s
no: ugyldig pakkenummer: %s

en: package %s is not installed
no: pakke %s er ikke installert

en: %s: open failed: %s
no: %s: åpne feilet: %s

en: makeTempFile failed
no: makeTempFile feilet

en: %s: Fwrite failed: %s
no: %s: Fwrite feilet: %s

en: %s: writeLead failed: %s
no: %s: writeLead feilet: %s

en: %s: rpmWriteSignature failed: %s
no: %s: rpmWriteSignature feilet: %s

en: %s: No signature available (v1.0 RPM)
no: %s: Ingen signatur tilgjengelig (v1.0 RPM)

en: NOT OK
no: IKKE OK

en: NO
no: NEI

en: YES
no: JA

en: %5d relocate %s -> %s
no: %5d omplasser %s -> %s

en: excluding multilib path %s%s
no: ekskluderer multilib-sti %s%s

en: excluding %s %s
no: eksluderer %s %s

en: relocating %s to %s
no: relokerer %s til %s

en: relocating directory %s to %s
no: relokerer katalog %s til %s

en: Preparing...
no: Forbereder...

en: Preparing packages for installation...
no: Forbereder pakker for installasjon...

en: Retrieving %s
no: Henter %s

note: XXX undefined %{name}/%{version}/%{release} here XXX %{_tmpdir} does not exist
en:  ... as %s
no:  ... som %s

en: skipping %s - transfer failed - %s
no: hopper over %s - overføring feilet - %s

en: package %s is not relocateable
no: pakke %s kan ikke relokeres

en: error reading from file %s
no: feil under lesing fra fil %s

en: file %s requires a newer version of RPM
no: fil %s trenger en nyere versjon av RPM

en: found %d source and %d binary packages
no: fant %d kilde- og %d binærpakker

en: installing binary packages
no: installerer binærpakker

en: "%s" specifies multiple packages
no: "%s" spesifiserer flere pakker

en: cannot open %s: %s
no: kan ikke åpne %s: %s

en: Installing %s
no: Installerer %s

en: read failed: %s (%d)
no: lesing feilet: %s (%d)

en: package %s is already installed
no: pakke %s er allerede installert

en: path %s in package %s is not relocateable
no: sti %s i pakke %s kan ikke relokeres

en: missing second ':' at %s:%d
no: mangler andre ':' ved %s:%d

en: missing architecture name at %s:%d
no: manglende navn på arkitektur ved %s:%d

en: Incomplete data line at %s:%d
no: Ukomplett datalinje ved %s:%d

en: Too many args in data line at %s:%d
no: For mange argumenter i datalinje ved %s:%d

en: Incomplete default line at %s:%d
no: Ukomplett standardlinje ved %s:%d

note: XXX Feof(fd)
en: Failed to read %s: %s.
no: kunne ikke opprette %s: %s

en: missing ':' (found 0x%02x) at %s:%d
no: mangler ':' (fant 0x%02X) ved %s:%d

en: missing argument for %s at %s:%d
no: manglende argumentfor %s ved %s:%d

en: cannot open %s at %s:%d: %s
no: kan ikke åpne %s ved %s:%d %s

en: missing architecture for %s at %s:%d
no: manglende arkitektur for %s ved %s:%d

en: bad option '%s' at %s:%d
no: ugyldig flagg '%s' ved %s:%d

en: Cannot expand %s
no: Kan ikke utvide %s

en: Unable to open %s for reading: %s.
no: Kunne ikke åpne spec fil %s: %s

en: cannot open Packages database in %s
no: kan ikke åpne pakkedatabase i %s

note: Get available space on mounted file systems.
en: getting list of mounted filesystems
no: henter liste over monterte filsystemer

note: @innercontinue@
en: excluding directory %s
no: ekskluderer katalog %s

note: @-observertrans -readonlytrans@
en: missing { after %
no: mangler { etter %

note: @-observertrans -readonlytrans@
en: missing } after %{
no: mangler } etter %{

en: initialize database
no: initier database

en: rebuild database inverted lists from installed package headers
no: gjenoppbygg database inverterte lister fra installerte pakkers headere

en: generate headers compatible with (legacy) rpm[23] packaging
no: generer headere som er kompatible med (gamle) rpm[23] pakker

en: cannot open %s index using db%d - %s (%d)
no: kan ikke åpne %s-indeks ved bruk av db%d - %s (%d)

en: cannot open %s index
no: kan ikke åpne %s indeks

en: error(%d) storing record %s into %s
no: feil(%d) under lagring av post %s til %s

en: Target buffer overflow
no: Overflyt i målbuffer

note: XXX Fstrerror
en: File %s: %s
no: Fil %s: %s

en: File %s is smaller than %u bytes
no: Fil %s er mindre enn %u bytes

note: !< RPMLOG_EMERG
en: fatal error:
no: fatal feil:

note: !< RPMLOG_CRIT
en: error:
no: feil:

note: !< RPMLOG_ERR
en: warning:
no: advarsel:

en: Password for %s@%s:
no: Passord for %s@%s:

en: error: %sport must be a number
no: feil: %s-port må være et tall

en: url port must be a number
no: url-port må være et tall

note: XXX Fstrerror
en: failed to create %s: %s
no: kunne ikke opprette %s: %s

en: %s: read manifest failed: %s
no: %s: lesing av manifest feilet: %s
