sysstat-12.5.5 - en to sr translation catalogue (83 entries)

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ]
sr: Употреба: %s [ опције ] [ <период> [ <број> ] ]

en: Options are:
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ]
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ --debuginfo ]
sr: Могућности су:
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ]
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ --debuginfo ]

en: Options are:
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ]
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ]
sr: Могућности су:
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ]
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ]

en: sysstat version %s
sr: издање стања система %s

en: Cannot open %s: %s
sr: Не могу да отворим %s: %s

en: Cannot handle so many processors!
sr: Не могу да рукујем са толико процесора!

en: Options are:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ { -f | +f } <directory> ] [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ --compact ] [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <group_name> ] [ -p [ <device> [,...] | ALL ] ]
    [ <device> [...] | ALL ] [ --debuginfo ]
sr: Могућности су:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ { -f | +f } <directory> ] [ -j { ИБ | НАТПИС | ПУТАЊА | ЈУИБ | ... } ]
    [ --compact ] [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ] [ -o ЈСОН ]
    [ [ -H ] -g <назив_групе> ] [ -p [ <уређај> [,...] | СВЕ ] ]
    [ <уређај> [...] | СВЕ ] [ --debuginfo ]

en: Options are:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ { -f | +f } <directory> ] [ -j { ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ --compact ] [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ] [ -o JSON ]
    [ [ -H ] -g <group_name> ] [ -p [ <device> [,...] | ALL ] ]
    [ <device> [...] | ALL ]
sr: Могућности су:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -N ] [ -s ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -y ] [ -z ]
    [ { -f | +f } <directory> ] [ -j { ИБ | НАТПИС | ПУТАЊА | ЈУИБ | ... } ]
    [ --compact ] [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ] [ --pretty ] [ -o ЈСОН ]
    [ [ -H ] -g <назив_групе> ] [ -p [ <уређај> [,...] | СВЕ ] ]
    [ <уређај> [...] | СВЕ ]

en: Invalid type of persistent device name
sr: Неисправна врста назива сталног уређаја

en: Options are:
    [ -A ] [ -n ] [ -T ] [ -u ] [ -V ]
    [ -I { SUM | CPU | SCPU | ALL } ] [ -N { <node_list> | ALL } ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ -o JSON ] [ -P { <cpu_list> | ALL } ]
sr: Могућности су:
    [ -A ] [ -n ] [ -T ] [ -u ] [ -V ]
    [ -I { ЗБИР | ЦПЈ | СЦПЈ | СВЕ } ] [ -N { <списак_чвора> | СВЕ } ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ -o ЈСОН ] [ -P { <списак_цпј> | СВЕ } ]

en: Average:
sr: Просек:

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ -e <program> <args> ]
sr: Употреба: %s [ опције ] [ <период> [ <број> ] ] [ -e <програм> <аргументи> ]

en: Options are:
    [ -d ] [ -H ] [ -h ] [ -I ] [ -l ] [ -R ] [ -r ] [ -s ] [ -t ] [ -U [ <username> ] ]
    [ -u ] [ -V ] [ -v ] [ -w ] [ -C <command> ] [ -G <process_name> ]
    [ -p { <pid> [,...] | SELF | ALL } ] [ -T { TASK | CHILD | ALL } ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ]
sr: Могућности су:
    [ -d ] [ -H ] [ -h ] [ -I ] [ -l ] [ -R ] [ -r ] [ -s ] [ -t ] [ -U [ <корисничко_име> ] ]
    [ -u ] [ -V ] [ -v ] [ -w ] [ -C <наредба> ] [ -G <назив_процеса> ]
    [ -p { <пиб> [,...] | САМ | СВЕ } ] [ -T { ЗАДАТАК | ПОТПРОЦЕС | СВЕ } ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --human ]

en: Requested activities not available
sr: Захтевана активност није доступна

en: Summary:
sr: Сажетак:

en: Cannot read %s
sr: Не могу да прочитам „%s“

en: File created by sar/sadc from sysstat version %d.%d.%d
sr: Датотеку је направио сар/садц из сис-стања издање %d.%d.%d

en: Invalid system activity file: %s
sr: Неисправна датотека рада система: %s

en: Current sysstat version cannot read the format of this file (%#x)
sr: Текуће издање сисстања не може да чита формат те датотеке (%#x)

en: Try to convert it to current format. Enter:
sr: Покушајте да је претворите у текући формат. Унесите:

en: You should then be able to read the new file created (%s.new)
sr: Тада треба да будете у могућности да читате новонаправљену датотеку (%s.new)

en: Error while reading system activity file: %s
sr: Грешка приликом читања датотеке рада система: %s

en: End of system activity file unexpected
sr: Крај датотеке рада система није очекиван

en: Please check if data collecting is enabled
sr: Проверите да ли је укључено прикупљање података

en: Requested activities not available in file %s
sr: Захтевана активност није доступна у датотеци %s

en: Cannot convert the format of this file
sr: Не могу да претворим запис ове датотеке

en: 
    CPU activity not found in file. Aborting...
sr: 
    Нисам нашао активност процесора у датотеци. Прекидам...

en: 
    Invalid data found. Aborting...
sr: 
    Нашао сам неисправне податке. Прекидам...

en: Statistics:
sr: Статистика:

en: 
    File format already up-to-date
sr: 
    Запис датотеке је већ освежен

en: HZ: Using current value: %lu
sr: ХЗ: Користим текућу вредност: %lu

en: File successfully converted to sysstat format version %s
sr: Датотека је успешно претворена у издање записа стања система „%s“

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ <outfile> ]
sr: Употреба: %s [ опције ] [ <период> [ <број> ] ] [ <изл.датотека> ]

en: Options are:
    [ -C <comment> ] [ -D ] [ -F ] [ -f ] [ -L ] [ -V ]
    [ -S { INT | DISK | IPV6 | POWER | SNMP | XDISK | ALL | XALL } ]
sr: Могућности су:
    [ -C <примедба> ] [ -D ] [ -F ] [ -f ] [ -L ] [ -V ]
    [ -S { ПРЕКИД | ДИСК | ИПв6 | НАПАЈАЊЕ | СНМП | ИксДИСК | СВЕ | ИксСВЕ } ]

en: Cannot write data to system activity file: %s
sr: Не могу да запишем податке у датотеку рада система: %s

en: Cannot append data to that file (%s)
sr: Не могу да прикачим податке тој датотеци (%s)

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ <datafile> | -[0-9]+ ]
sr: Употреба: %s [ опције ] [ <период> [ <број> ] ] [ <датотека података> | -[0-9]+ ]

en: Options are:
    [ -C ] [ -c | -d | -g | -j | -l | -p | -r | -x ] [ -H ] [ -h ] [ -T | -t | -U ] [ -V ]
    [ -O <opts> [,...] ] [ -P { <cpu> [,...] | ALL } ]
    [ --dev=<dev_list> ] [ --fs=<fs_list> ] [ --iface=<iface_list> ]
    [ -s [ <hh:mm[:ss]> ] ] [ -e [ <hh:mm[:ss]> ] ]
    [ -- <sar_options> ]
sr: Могућности су:
    [ -C ] [ -c | -d | -g | -j | -l | -p | -r | -x ] [ -H ] [ -h ] [ -T | -t | -U ] [ -V ]
    [ -O <опције> [,...] ] [ -P { <цпј> [,...] | СВЕ } ]
    [ --dev=<списак_уређ> ] [ --fs=<списак_сд> ] [ --iface=<списак_iface> ]
    [ -s [ <чч:мм[:сс]> ] ] [ -e [ <чч:мм[:сс]> ] ]
    [ -- <сар_опције> ]

en: PCP support not compiled in
sr: ПЦП подршка није преведена

en: System activity data file: %s (%#x)
sr: Датотека података рада система: %s (%#x)

en: Genuine sa datafile: %s (%x)
sr: Датотека података рада система: %s (%x)

en: no
sr: не

en: yes
sr: да

en: Host:
sr: Домаћин:

en: File date: %s
sr: Време датотеке: %s

en: File time:
sr: Време датотеке:

en: Timezone: %s
sr: Временска зона: %s

en: File composition: (%d,%d,%d),(%d,%d,%d),(%d,%d,%d)
sr: Састав датотеке: (%d,%d,%d),(%d,%d,%d),(%d,%d,%d)

en: Size of a long int: %d
sr: Величина дугог периода: %d

en: Number of activities in file: %u
sr: Број активности у датотеци: %u

en: Extra structures available: %c
sr: Доступне додатне структуре: %c

en: List of activities:
sr: Списак активности:

en: Unknown activity
sr: Непозната активност

en:  	[Unknown format]
sr: 	[Непознат формат]

en: Options are:
    [ -A ] [ -B ] [ -b ] [ -C ] [ -D ] [ -d ] [ -F [ MOUNT ] ] [ -H ] [ -h ]
    [ -p ] [ -r [ ALL ] ] [ -S ] [ -t ] [ -u [ ALL ] ] [ -V ]
    [ -v ] [ -W ] [ -w ] [ -y ] [ -z ]
    [ -I { <int_list> | SUM | ALL } ] [ -P { <cpu_list> | ALL } ]
    [ -m { <keyword> [,...] | ALL } ] [ -n { <keyword> [,...] | ALL } ]
    [ -q [ <keyword> [,...] | ALL ] ]
    [ --dev=<dev_list> ] [ --fs=<fs_list> ] [ --iface=<iface_list> ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --help ] [ --human ] [ --pretty ] [ --sadc ]
    [ -j { SID | ID | LABEL | PATH | UUID | ... } ]
    [ -f [ <filename> ] | -o [ <filename> ] | -[0-9]+ ]
    [ -i <interval> ] [ -s [ <hh:mm[:ss]> ] ] [ -e [ <hh:mm[:ss]> ] ]
sr: Могућности су:
    [ -A ] [ -B ] [ -b ] [ -C ] [ -D ] [ -d ] [ -F [ КАЧЕЊЕ ] ] [ -H ] [ -h ]
    [ -p ] [ -r [ СВЕ ] ] [ -S ] [ -t ] [ -u [ СВЕ ] ] [ -V ]
    [ -v ] [ -W ] [ -w ] [ -y ] [ -z ]
    [ -I { <инт_списак> | ЗБИР | СВЕ } ] [ -P { <списак_цпј> | СВЕ } ]
    [ -m { <кључна_реч> [,...] | СВЕ } ] [ -n { <кључна_реч> [,...] | СВЕ } ]
    [ -q [ <keyword> [,...] | ALL ] ]
    [ --dev=<списак_уређаја> ] [ --fs=<списак_сд> ] [ --iface=<списак_iface> ]
    [ --dec={ 0 | 1 | 2 } ] [ --help ] [ --human ] [ --pretty ] [ --sadc ]
    [ -j { СИБ | ИБ | НАТПИС | ПУТАЊА | ЈУИБ | ... } ]
    [ -f [ <назив_датотеке> ] | -o [ <назив_датотеке> ] | -[0-9]+ ]
    [ -i <период> ] [ -s [ <чч:мм[:сс]> ] ] [ -e [ <чч:мм[:сс]> ] ]

en: Main options and reports (report name between square brackets):
sr: Главне опције и извештаји (назив извештаја између средњих заграда):

en: 	-B	Paging statistics [A_PAGE]
sr: 	-B	Статистика страничења [А_СТРАНИЦА]

en: 	-b	I/O and transfer rate statistics [A_IO]
sr: 	-b	У/И и статистика протока преноса [А_УИ]

en: 	-d	Block devices statistics [A_DISK]
sr: 	-d	Статистика блок уређаја [А_ДИСК]

en: 	-F [ MOUNT ]
sr: 	-F [ МОНТИРАЊА ]

en: 		Filesystems statistics [A_FS]
sr: 		Статистика система датотека [А_СД]

en: 	-H	Hugepages utilization statistics [A_HUGE]
sr: 	-H	Статистика коришћења великих страница [А_ВЕЛИКЕ]

en: 	-I { <int_list> | SUM | ALL }
    		Interrupts statistics [A_IRQ]
sr: 	-I { <списак_прекида> | ЗБИР | СВЕ }
    		Статистика прекида [А_ИРКу]

en: 	-m { <keyword> [,...] | ALL }
    		Power management statistics [A_PWR_...]
    		Keywords are:
    		CPU	CPU instantaneous clock frequency
    		FAN	Fans speed
    		FREQ	CPU average clock frequency
    		IN	Voltage inputs
    		TEMP	Devices temperature
    		USB	USB devices plugged into the system
sr: 	-m { <кључна реч> [,...] | СВЕ }
    		Статистика управљања потрошњом [А_НАПАЈАЊЕ_...]
    		Кључне речи су:
    		CPU	Тренутни радни такт ЦПЈ
    		FAN	Брзине вентилатора
    		FREQ	Просечни радни такт ЦПЈ
    		IN	Улазни напон
    		TEMP	Температура уређаја
    		USB	УСБ уређаји прикључени на систем

en: 	-n { <keyword> [,...] | ALL }
    		Network statistics [A_NET_...]
    		Keywords are:
    		DEV	Network interfaces
    		EDEV	Network interfaces (errors)
    		NFS	NFS client
    		NFSD	NFS server
    		SOCK	Sockets	(v4)
    		IP	IP traffic	(v4)
    		EIP	IP traffic	(v4) (errors)
    		ICMP	ICMP traffic	(v4)
    		EICMP	ICMP traffic	(v4) (errors)
    		TCP	TCP traffic	(v4)
    		ETCP	TCP traffic	(v4) (errors)
    		UDP	UDP traffic	(v4)
    		SOCK6	Sockets	(v6)
    		IP6	IP traffic	(v6)
    		EIP6	IP traffic	(v6) (errors)
    		ICMP6	ICMP traffic	(v6)
    		EICMP6	ICMP traffic	(v6) (errors)
    		UDP6	UDP traffic	(v6)
    		FC	Fibre channel HBAs
    		SOFT	Software-based network processing
sr: 	-n { <кључна реч> [,...] | СВЕ }
    		Статистика мреже [А_МРЕЖА_...]
    		Кључне речи су:
    		DEV	Мрежна сучеља
    		EDEV	Мрежна сучеља (грешке)
    		NFS	НФС клијент
    		NFSD	НФС сервер
    		SOCK	Утичнице	(v4)
    		IP	ИП саобраћај	(v4)
    		EIP	ИП саобраћај	(v4) (грешке)
    		ICMP	ИЦМП саобраћај	(v4)
    		EICMP	ИЦМП саобраћај	(v4) (грешке)
    		TCP	ТЦП саобраћај	(v4)
    		ETCP	ТЦП саобраћај	(v4) (грешке)
    		UDP	УДП саобраћај	(v4)
    		SOCK6	Утичнице	(v6)
    		IP6	ИП саобраћај	(v6)
    		EIP6	ИП саобраћај	(v6) (грешке)
    		ICMP6	ИЦМП саобраћај	(v6)
    		EICMP6	ИЦМП саобраћај	(v6) (грешке)
    		UDP6	УДП саобраћај	(v6)
    		FC	Оптички канал ХБАс
    		SOFT	Мрежна обрада заснована на софтверу

en: 	-q [ <keyword> [,...] | PSI | ALL ]
    		System load and pressure-stall statistics
    		Keywords are:
    		LOAD	Queue length and load average statistics [A_QUEUE]
    		CPU	Pressure-stall CPU statistics [A_PSI_CPU]
    		IO	Pressure-stall I/O statistics [A_PSI_IO]
    		MEM	Pressure-stall memory statistics [A_PSI_MEM]
sr: 	-q [ <кључна_реч> [,...] | PSI | СВЕ ]
    		Статистика оптерећења и застоја система
    		Кључне речи су:
    		LOAD	Ставља у ред статистику просека дужине и оптерећења [A_QUEUE]
    		CPU	Статистика застоја процесора [A_PSI_CPU]
    		IO	Статистика застоја У/И [A_PSI_IO]
    		MEM	Статистика застоја меморије [A_PSI_MEM]

en: 	-r [ ALL ]
    		Memory utilization statistics [A_MEMORY]
sr: 	-r [ СВЕ ]
    		Статистика коришћења меморије [А_МЕМОРИЈА]

en: 	-S	Swap space utilization statistics [A_MEMORY]
sr: 	-S	Статистика коришћења простора помоћне меморије [А_МЕМОРИЈА]

en: 	-u [ ALL ]
    		CPU utilization statistics [A_CPU]
sr: 	-u [ СВЕ ]
    		Статистика коришћења ЦПЈ [А_ЦПЈ]

en: 	-v	Kernel tables statistics [A_KTABLES]
sr: 	-v	Статистика табеле језгра [А_КТАБЕЛЕ]

en: 	-W	Swapping statistics [A_SWAP]
sr: 	-W	Статистика помоћне меморије [А_ПОМОЋНА]

en: 	-w	Task creation and system switching statistics [A_PCSW]
sr: 	-w	Статистика стварања задатака и пребацивања система [А_PCSW]

en: 	-y	TTY devices statistics [A_SERIAL]
sr: 	-y	Статистика конзолних уређаја [А_СЕРИЈСКИ]

en: Data collector will be sought in PATH
sr: Скупљач података биће затражен у ПУТАЊИ

en: Data collector found: %s
sr: Пронађох скупљач података: %s

en: End of data collecting unexpected
sr: Крај прикупљања података није очекиван

en: Inconsistent input data
sr: Противречни улазни подаци

en: Using a wrong data collector from a different sysstat version
sr: Користим погрешан сабирник података из различитих издања сисстања

en: -f and -o options are mutually exclusive
sr: опције „-f“ и „-o“ се међусобно искључују

en: Not reading from a system activity file (use -f option)
sr: Не читам из датотеке рада система (користите -f опцију)

en: Cannot find the data collector (%s)
sr: Не могу да пронађем сабирник података (%s)

en: Options are:
    [ --human ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ -y ] [ -z ]
sr: Могућности су:
    [ --human ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ -y ] [ -z ]

en: No tape drives with statistics found
sr: Нисам нашао касетне уређаје са стањима
