rush-1.8 - en to sr translation catalogue (189 entries)

en: Ignoring non-existing file %s
sr: Занемарујем не-постојећу датотеку „%s“

en: cannot stat file %s: %s
sr: не могу да добавим податке датотеке %s: %s

en: %s: file is not safe
sr: %s: датотека није безбедна

en: cannot open file %s: %s
sr: не могу да отворим датотеку „%s“: %s

en: error reading file %s: %s
sr: грешка читања датотеке „%s“: %s

en: read 0 bytes from file %s
sr: прочитао сам 0 бајта из датотеке „%s“

en: Finished parsing %s
sr: Завршио сам анализирање %s

en: Resuming parsing %s from line %d
sr: Настављам анализирање „%s“ од реда %d

en: not an absolute directory name
sr: није апсолутни назив директоријума

en: %s:%d: cannot stat %s: %s
sr: %s:%d: не могу да добавим податке за %s: %s

en: %s:%d: %s is not a directory
sr: %s:%d: „%s“ није директоријум

en: %s:%d: invalid number: %s
sr: %s:%d: неисправан број: %s

en: %s:%d: invalid opcode
sr: %s:%d: неисправан опкод

en: %s:%d: invalid regexp: %s
sr: %s:%d: неисправан регизраз: %s

en: %s:%d: unknown regexp flag: %s
sr: %s:%d: непозната опција регизраза: %s

en: %s:%d: too few arguments
sr: %s:%d: премало аргумената

en: %s:%d: too many arguments
sr: %s:%d: превише аргумената

en: %s:%d: no such user: %s
sr: %s:%d: нема таквог корисника: %s

en: %s:%d: no such group: %s
sr: %s:%d: нема такве групе: %s

en: %s:%d: invalid chroot directory
sr: %s:%d: неисправна промена кореног директоријума

en: %s:%d: unknown limit: %s
sr: %s:%d: непознато ограничење: %s

en: %s:%d: expected ~ as the second argument, but found %s
sr: %s:%d: очекивана је ~ као други аргумент, али је пронађено %s

en: %s:%d: invalid home directory
sr: %s:%d: неисправан лични директоријум

en: debug level set to %d
sr: ниво уклањања грешака је подешен на %d

en: %s:%d: invalid time: %s
sr: %s:%d: неисправно време: %s

en: %s:%d: invalid file descriptor
sr: %s:%d: неисправан описник датотеке

en: %s:%d: Unknown message reference
sr: %s:%d: Непозната референца поруке

en: %s:%d: expected boolean value, but found `%s'
sr: %s:%d: очекивана је логичка вредност, али је пронађено „%s“

en: %s:%d: unknown address family
sr: %s:%d: непозната породица адресе

en: %s:%d: malformed URL
sr: %s:%d: лоша адреса

en: %s:%d: port is meaningless for UNIX sockets
sr: %s:%d: прикључник је бесмислен за ЈУНИКС прикључнице

en: %s:%d: UNIX socket name too long
sr: %s:%d: назив ЈУНИКС прикључнице је предуг

en: %s:%d: bad port number
sr: %s:%d: лош број прикључника

en: %s:%d: unknown service name
sr: %s:%d: непознат назив усуге

en: %s:%d: unknown host name %s
sr: %s:%d: непознат назив домаћина %s

en: %s:%d: unsupported address family
sr: %s:%d: неподржана породица адресе

en: %s:%d: invalid include file name
sr: %s:%d: неисправан назив датотеке укључивања

en: Ignoring non-existing include file %s
sr: Занемарујем не-постојећу датотеку укључивања „%s“

en: %s:%d: cannot stat file %s: %s
sr: %s:%d: не могу да добавим податке датотеке %s: %s

en: %s:%d: unknown keyword: %s
sr: %s:%d: непозната кључна реч: %s

en: %s:%d: key field is not a number
sr: %s:%d: поље кључа није број

en: %s:%d: value field is not a number
sr: %s:%d: поље вредности није број

en: %s:%d: %s: not a number
sr: %s:%d: %s: није број

en: Parsing %s
sr: Обрађујем %s

en: %s:%d: unknown statement: %s
sr: %s:%d: непозната тврдња: %s

en: %s:%d: missing ]
sr: %s:%d: недостаје ]

en: %s:%d: invalid statement: missing value
sr: %s:%d: неисправна тврдња: недостаје вредност

en: %s:%d: failed to parse value: %s
sr: %s:%d: нисам успео да обрадим вредност: %s

en: %s:%d: statement cannot be used outside a rule
sr: %s:%d: тврдња не може бити коришћена изван правила

en: errors parsing config file
sr: грешке обрађивања датотеке подешавања

en: Falling back to the default configuration
sr: Пребацујем се на основно подешавање

en: Setting limit %d to %lu
sr: Подешавам ограничење %d на %lu

en: error setting limit: %s
sr: грешка подешавања ограничења: %s

en: Setting priority to %d
sr: Подешавам приоритет на %d

en: error setting priority: %s
sr: грешка подешавања приоритета: %s

en: No logins allowed for `%s'
sr: Нису допуштена пријављивања за „%s“

en: counting logins for %s
sr: бројим пријављивања за %s

en: acct database is empty
sr: аццт база података је празна

en: Cannot open database %s: %s
sr: Не могу да отворим базу података %s: %s

en: counted %zu/%zu logins for %s
sr: избројао сам %zu/%zu пријављивања за %s

en: Too many logins (max %zu) for %s
sr: Превише пријављивања (највише %zu) за %s

en: Setting limits for %s
sr: Подешавам ограничења за %s

en: You are not permitted to execute this command.
    Contact the systems administrator for further assistance.
sr: Вама није допуштено да извршите ову наредбу.
    Посаветујте се са администратором система за даљу испомоћ.

en: You do not have interactive login access to this machine.
    Contact the systems administrator for further assistance.
sr: Ви немате приступ међудејственог пријављивања на овај рачунар.
    Посаветујте се са администратором система за даљу испомоћ.

en: Local configuration error occurred.
    Contact the systems administrator for further assistance.
sr: Дошло је до месне грешке подешавања.
    Посаветујте се са администратором система за даљу испомоћ.

en: A system error occurred while attempting to execute command.
    Contact the systems administrator for further assistance.
sr: Дошло је до системске грешке док сам покушавао да извршим наредбу.
    Посаветујте се са администратором система за даљу испомоћ.

en: Debug:
sr: Уклањање грешака:

en: Info:
sr: Подаци:

en: Warning:
sr: Упозорење:

en: Error:
sr: Грешка:

en: Not enough memory
sr: Нема довољно меморије

en: %s:%d: INTERNAL ERROR: node type out of range
sr: %s:%d: УНУТРАШЊА ГРЕШКА: врста чвора је изван опсега

en: wordsplit(%s) failed: %s
sr: „wordsplit(%s)“ није успело: %s

en: no argument at index %d in command: %s
sr: нема аргумента у индексу %d у наредби: %s

en: Transform: "%s" -> "%s"
sr: Преображај: „%s“ —> „%s“

en: Transforming command line
sr: Преображавам наредбу

en: Command line: %s
sr: Наредба: %s

en: Setting command line
sr: Подешавам наредбу

en: Transformation map: %s, %s, %s, %u, %u, %s
sr: Мапа преображаја: %s, %s, %s, %u, %u, %s

en: Deleting arguments %d-%d
sr: Бришем аргументе %d-%d

en: Deleting argv[0] is prohibited
sr: Брисање „argv[0]“ је забрањено

en: %s:%d: internal error
sr: %s:%d: унутрашња грешка

en: Modifying program name (%s)
sr: Преиначујем назив програма (%s)

en: Modifying argv[%d]
sr: Преиначујем „argv[%d]“

en: Program name: %s
sr: Назив програма: %s

en: Final arguments:
sr: Крајњи аргументи:

en: error writing to database %s: %s
sr: грешка писања у базу података %s: %s

en: error writing stop to database file %s: %s
sr: грешка писања заустављања у датотеку базе података %s: %s

en: %s:%d: %s: cannot fork: %s
sr: %s:%d: %s: не могу да издвојим: %s

en: Forked process %lu
sr: Издвојен процес %lu

en: %s: subprocess exited with code %d
sr: %s: потпроцес је изашао са шифром %d

en: %s: subprocess terminated on signal %d
sr: %s: потпроцес је окончан на сигналу %d

en: %s: subprocess terminated
sr: %s: потпроцес је окончан

en: cannot enforce gid %lu: %s
sr: не могу да присилим гиб %lu: %s

en: cannot enforce uid %lu: %s
sr: не могу да присилим уиб %lu: %s

en: seteuid(0) succeeded when it should not
sr: „seteuid(0)“ је успело када није требало

en: Rule %s at %s:%d matched
sr: Правило %s на %s:%d је подударено

en: Final environment:
sr: Крајње окружење:

en: Error message: %s
sr: Порука грешке: %s

en: Unknown message reference: %s
sr: Непознат указивач поруке: %s

en: Error sending diagnostic message to descriptor %d: %s
sr: Грешка слања диајгностичке грешке описнику %d: %s

en: cannot set limits for %s
sr: не могу да подесим ограничења за %s

en: Chroot dir: %s
sr: Корени дир промене: %s

en: GID: %lu
sr: ГИБ: %lu

en: cannot open database %s: %s
sr: не могу да отворим базу података %s: %s

en: cannot chroot to %s: %s
sr: не могу да променим корен у %s: %s

en: invalid uid %lu
sr: неисправан уиб %lu

en: Home dir: %s
sr: Лични дир: %s

en: cannot change to dir %s: %s
sr: не могу да променим у директоријум %s: %s

en: Executing %s, %s
sr: Извршавам %s, %s

en: %s:%d: %s: cannot execute %s: %s
sr: %s:%d: %s: не могу да извршим %s: %s

en: invalid command line
sr: неисправна наредба

en: invalid user name
sr: неисправан корисник

en: user %s, uid %lu
sr: корисник %s, уиб %lu

en: Command line:
sr: Наредба:

en: Environment:
sr: Окружење:

en: Serving interactive shell request for %s by rule %s
sr: Послужујем захтев међудејствене шкољке за %s правилом %s

en: Serving request "%s" for %s by rule %s
sr: Послужујем захтев „%s“ за %s правилом %s

en: no matching rule for "%s", user %s
sr: нема одговарајућег правила за „%s“, корисник %s

en: not enough memory
sr: нема довољно меморије

en: invalid format: %s
sr: неисправан формат: %s

en: cannot open database file %s
sr: не могу да отворим датотеку базе података %s

en: extra arguments
sr: додатни аргументи

en: %s: TCPMUX did not respond
sr: %s: ТЦПМУКС не одговара

en: %s: TCPMUX returned %s
sr: %s: ТЦПМУКС је вратио %s

en: Invalid transform expression: %s
sr: Неисправан израз преображаја: %s

en: Missing 2nd delimiter in position %d of expression %s
sr: Недостаје 2. граничник на положају %d израза %s

en: Missing trailing delimiter in position %d of expression %s
sr: Недостаје пратећи граничник на положају %d израза %s

en: Unknown flag in transform expression: %c
sr: Непозната опција у изразу преображаја: %c

en: Invalid transform replacement: back reference out of range
sr: Неисправна замена преображаја: повратна референца је изван опсега

en: NUMBER
sr: БРОЈ

en: Set debugging level.
sr: Поставља ниво исправљања грешака.

en: Run in test mode.
sr: Ради у режиму испробавања.

en: NAME
sr: ИМЕ

en: Supply user name in test mode.
sr: Доставља корисничко име у режиму испробавања.

en: COMMAND
sr: НАРЕДБА

en: Execute COMMAND.
sr: Извршава НАРЕДБУ.

en: Force interactive shell.
sr: Приморава међудејствену шкољку.

en: KEYWORDS
sr: КЉУЧНЕ_РЕЧИ

en: Dump final request in test mode.
sr: Даје крајњи захтец у режиму текста.

en: CHECK
sr: ПРОВЕРА

en: Add or remove configuration security check.
sr: Додаје или уклања безбедну проверу подешавања.

en: Show default configuration.
sr: Приказује основно подешавање.

en: Other options
sr: Остале опције

en: Give this help list
sr: Приказује овај списак помоћи

en: Give a short usage message
sr: Приказује кратку поруку коришћења

en: Print program version
sr: Исписује издање програма

en: rush - a restricted user shell.
sr: rush — ограничена корисничка конзола.

en: [FILE]
sr: [ДАТОТЕКА]

en: Usage:
sr: Употреба:

en: OPTION
sr: ОПЦИЈА

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
sr: Обавезни или опционални аргументи за дуге опције су такође обавезни или опционални за све одговарајуће кратке опције.

en: Report bugs to %s.
sr: Грешке пријавите на %s.

en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
sr: Лиценца ОЈЛв3+: ГНУ ОЈЛ издање 3 или касније <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    Ово је слободан софтвер: слободни сте да га мењате и расподељујете.
    Не постоји НИКАКВА ГАРАНЦИЈА, у оквирима дозвољеним законом.

en: the --user option is allowed for the superuser only
sr: опција „--user“ је дозвољена само супер кориснику

en: unknown keyword: %s
sr: непозната кључна реч: %s

en: No default configuration
sr: Нема основног подешавања

en: STRING
sr: НИСКА

en: Use STRING instead of the default format.
sr: Користи НИСКУ уместо основног формата.

en: DIR
sr: ДИР

en: Look for database files in DIR.
sr: Тражи датотеке базе података у ДИРЕКТОРИЈУМУ.

en: Do not display header line.
sr: Не приказује ред заглавља.

en: rushwho - show listing of online Rush users.
sr: rushwho — приказује списак корисника Раша на мрежи.

en: Show entries in chronological order.
sr: Приказује уносе хронолошким редом.

en: Show at most NUM records.
sr: Приказује барем БРОЈЕВНЕ записе.

en: rushlast - show listing of last Rush logins.
sr: rushlast — приказује списак последњих пријављивања Раша.

en: [user [user...]]
sr: [корисник [корисник...]]

en: invalid number (%s)
sr: неисправан број (%s)

en: cannot stat format file %s
sr: не могу да добавим податке датотеке формата %s

en: %s is not a regular file
sr: „%s“ није обична датотека

en: cannot open format file %s
sr: не могу да отворим датотеку формата %s

en: cannot create directory %s: %s
sr: не могу да направим директоријум „%s“: %s

en: cannot stat directory %s: %s
sr: не могу да добавим податке директоријума %s: %s

en: %s is not a directory
sr: „%s“ није директоријум

en: missing closing quote in string started near `%s'
sr: недостаје затворена заграда у нисци започетој близу „%s“

en: 
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
sr: 
    Лиценца ОЈЛв3+: ГНУ ОЈЛ издање 3 или касније <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    Ово је слободан софтвер: слободни сте да га мењате и расподељујете.
    Не постоји НИКАКВА ГАРАНЦИЈА, у оквирима дозвољеним законом.

en: Unknown system error
sr: Непозната грешка система

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
sr: %s: опција „%s“ је нејасна; могућности:

en: %s: option '%s' is ambiguous
sr: %s: опција „%s“ је нејасна

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „--%s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „%c%s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option '--%s' requires an argument
sr: %s: опција „--%s“ захтева аргумент

en: %s: unrecognized option '--%s'
sr: %s: непозната опција „--%s“

en: %s: unrecognized option '%c%s'
sr: %s: непозната опција „%c%s“

en: %s: invalid option -- '%c'
sr: %s: неисправна опција -- „%c“

en: %s: option requires an argument -- '%c'
sr: %s: опција захтева аргумент -- „%c“

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
sr: %s: опција „—W %s“ је нејасна

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „-W %s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option '-W %s' requires an argument
sr: %s: опција „-W %s“ захтева аргумент
