gphoto2 2.1.5 - en to sr translation catalogue (261 entries)

en: Number of files in folder '%s': %i
sr: Број датотека у директоријуму „%s“: %i

en: There are no folders in folder '%s'.
sr: Ниједан директоријум у „%s“.

en: There is one folder in folder '%s':
sr: Један директоријум у „%s“:

en: There are %i folders in folder '%s':
sr: Има %i директоријума у „%s“:

en: There are no files in folder '%s'.
sr: Нема датотека у директоријуму „%s“.

en: There is one file in folder '%s':
sr: Једна датотека у директоријуму „%s“:

en: There are %i files in folder '%s':
sr: Има %i датотека у директоријуму „%s“:

en: Information on file '%s' (folder '%s'):
sr: Подаци о датотеци „%s“ (директоријум „%s“):

en: File:
sr: Датотека:

en:   None available.
sr:   Ниједан доступан.

en:   Name:        '%s'
sr:   Име:         „%s“

en:   Mime type:   '%s'
sr:   MIME врста:  '%s'

en:   Size:        %li byte(s)
sr:   Величина:    %li бајт(а/ова)

en:   Width:       %i pixel(s)
sr:   Ширина:      %i пиксел(а)

en:   Height:      %i pixel(s)
sr:   Висина:      %i пиксел(а)

en:   Downloaded:  %s
sr:   Преузето:    %s

en: yes
sr: да

en: no
sr: не

en:   Permissions:
sr:   Дозволе:

en: read/delete
sr: читај/бриши

en: read
sr: читај

en: delete
sr: бриши

en: none
sr: ниједан

en:   Time:        %s
sr:   Време:       %s

en: Thumbnail:
sr: Сличица:

en: Audio data:
sr: Звучни записи:

en:   Mime type:  '%s'
sr:   MIME врста: „%s“

en:   Size:       %li byte(s)
sr:   Величина:   %li бајт(а/ова)

en:   Downloaded: %s
sr:   Преузето:   %s

en: Could not parse EXIF data.
sr: Нисам могао да тумачим EXIF податке.

en: EXIF tags:
sr: EXIF ознаке:

en: Tag
sr: Ознака

en: Value
sr: Вредност

en: EXIF data contains a thumbnail (%i bytes).
sr: EXIF подаци садрже сличицу (%i бајтова).

en: gphoto2 has been compiled without EXIF support.
sr: Гфото2 је преведен без EXIF подршке.

en: Number of supported cameras: %i
sr: Број подржаних камера: %i

en: Supported cameras:
sr: Подржане камере:

en: 	"%s" (TESTING)
sr: 	„%s“ (ПРОБНО)

en: 	"%s" (EXPERIMENTAL)
sr: 	„%s“ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛНО)

en: 	"%s"
sr: 	„%s“

en: Devices found: %i
sr: Нађених уређаја: %i

en: Path                             Description
    --------------------------------------------------------------
sr: Путања                           Опис
    --------------------------------------------------------------

en: Model
sr: Модел

en: Port
sr: Порт

en: Abilities for camera             : %s
sr: Могућности камере               : %s

en: Serial port support              : %s
sr: Подршка серијског порта          : %s

en: USB support                      : %s
sr: USB подршка                      : %s

en: Transfer speeds supported        :
sr: Подржане брзине преноса          :

en: Capture choices                  :
sr: Одабир снимања                   :

en:                                  : Image
sr:                                  : Слика

en:                                  : Video
sr:                                  : Видео

en:                                  : Audio
sr:                                  : Звук

en:                                  : Preview
sr:                                  : Предглед

en:                                  : Capture not supported by the driver
sr:                                  : Гонич не подржава захватање

en: Configuration support            : %s
sr: Подршка за подешавање            : %s

en: Delete files on camera support   : %s
sr: Брисање датотека у камери        : %s

en: File preview (thumbnail) support : %s
sr: Предглед датотека (сличице)      : %s

en: File upload support              : %s
sr: Подршка за натовар датотека      : %s

en: Ports must look like 'serial:/dev/ttyS0' or 'usb:', but '%s' is missing a colon so I am going to guess what you mean.
sr: Портови морају да изгледају као „serial:/dev/ttyS0“ или „usb:“, али „%s“ недостаје двотачка па ћу да нагађам шта сте мислили.

en: The port you specified ('%s') can not be found. Please specify one of the ports found by 'gphoto2 --list-ports' and make sure the spelling is correct (i.e. with prefix 'serial:' or 'usb:').
sr: Задати порт („%s“) не може бити нађен. Задајте један од портова нађених са „gphoto2 --list-ports“ и побрините се да је редослед слова тачан (нпр. префикс „serial:“ или „usb:“).

en: About the camera driver:
sr: О гоничу камере:

en: Camera summary:
sr: Сажетак о камери:

en: Camera manual:
sr: Упутство за камеру:

en: You can only specify speeds for serial ports.
sr: Можете задавати само брзине серијских портова.

en: gphoto2 %s
    
    Copyright (c) 2000-2004 Lutz Mueller and others
    %s
    gphoto2 comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law. You may
    redistribute copies of gphoto2 under the terms of the GNU General Public
    License. For more information about these matters, see the files named COPYING.
    
    This version of gphoto2 is using the following software versions and options:
sr: Гфото2 (gphoto2) %s
    
    Ауторска права (c) 2000-2004 Lutz Mueller и други
    %s
    Гфото2 долази без ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ, колико је то законом допуштено. Можете
    расподељивати примерке Гфото2 под условима ГНУ Опште јавне лиценце. За
    подробније објашњење ових ствари погледајте датотеку „COPYING“.
    
    Ова верзија Гфото2 користи следеће опције и верзије софтвера:

en: OS/2 port by Bart van Leeuwen
sr: OS/2 верзија: Bart van Leeuwen

en: Overriding USB vendor/product id 0x%x/0x%x with 0x%x/0x%x
sr: Замењујем УСБ произвођач/производ ид. 0x%x/0x%x са 0x%x/0x%x

en: ALWAYS INCLUDE THE FOLLOWING LINES WHEN SENDING DEBUG MESSAGES TO THE MAILING LIST:
sr: УВЕК УВРСТИТЕ СЛЕДЕЋЕ РЕДОВЕ КАДА ШАЉЕТЕ ПОПРАВЉАЧКЕ ПОРУКЕ ДОПИСНОМ ДРУШТВУ:

en: %s has been compiled with the following options:
sr: %s је био преведен са следећим опцијама:

en: %s not found in configuration tree.
sr: %s није нађен у стаблу подешавања.

en: Failed to retrieve value of text widget %s.
sr: Неуспело прибављање вредности текстуалног графичког објекта %s.

en: Failed to retrieve values of range widget %s.
sr: Неуспело прибављање вредности графичког објекта за опсег %s.

en: Failed to retrieve values of toggle widget %s.
sr: Неуспело прибављање вредности преклопног графичког објекта %s.

en: Failed to retrieve values of date/time widget %s.
sr: Неуспело прибављање вредности графичког објекта за датум/време %s.

en: Failed to retrieve values of radio widget %s.
sr: Неуспело прибављање вредности радио графичког објекта %s.

en: Bad file number. You specified %i, but there are only %i files available in '%s' or its subfolders. Please obtain a valid file number from a file listing first.
sr: Лош број датотеке. Задали сте %i, а доступно је свега %i датотека у „%s“ или његовим поддиректоријумима. Сазнајте прво тачан број из списка датотека.

en: Bad file number. You specified %i, but there is only 1 file available in '%s'.
sr: Лош број датотеке. Задали сте %i, а доступна је само 1 датотека у „%s“.

en: Bad file number. You specified %i, but there are only %i files available in '%s'.Please obtain a valid file number from a file listing first.
sr: Лош број датотеке. Задали сте %i, а доступно је свега %i датотека у „%s“. Сазнајте прво тачан број из списка датотека.

en: *** Error ***
sr: *** Грешка ***

en: Press any key to continue.
sr: Притиснути било које дугме за наставак.

en: Not enough memory.
sr: Недовољно меморије.

en: Operation cancelled
sr: Поступак поништен

en: </B/24>Continue
sr: </B/24>Настави

en: </B16>Cancel
sr: </B16>Поништи

en: <C></5>Error
sr: <C></5>Грешка

en: Could not set configuration:
sr: Нисам могао да поставим подешавање:

en: Exit
sr: Излаз

en: Back
sr: Натраг

en: Time:
sr: Време:

en: Value:
sr: Вредност:

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en: Turn on debugging
sr: Укључи откривање грешака

en: Quiet output (default=verbose)
sr: Тихи излаз (почетно=опширно)

en: Display version and exit
sr: Прикажи верзију и заврши

en: Displays this help screen
sr: Приказује ово објашњење

en: List supported camera models
sr: Наведи моделе подржаних камера

en: List supported port devices
sr: Наведи подржане портовне уређаје

en: Send file to stdout
sr: Шаљи датотеку на стандардни излаз

en: Print filesize before data
sr: Испиши величину датотеке пре података

en: List auto-detected cameras
sr: Наведи самонађене камере

en: Specify port device
sr: Задај портовни уређај

en: Specify serial transfer speed
sr: Задај брзину серијског преноса

en: Specify camera model
sr: Задај модел камере

en: Specify a filename
sr: Задај име датотеке

en: (expert only) Override USB IDs
sr: (само за стручњака) Заобиђи USB ID-ове

en: Display camera abilities
sr: Наведи могућности камере

en: Specify camera folder (default="/")
sr: Задај директоријум за камеру (почетно=„/“)

en: Recursion (default for download)
sr: Рекурзија (подразумевано код преузимања)

en: No recursion (default for deletion)
sr: Без рекурзије (подразумевано за брисање)

en: List folders in folder
sr: Наброј поддиректоријуме у директоријуму

en: List files in folder
sr: Наброј датотеке у директоријуму

en: name
sr: име

en: Create a directory
sr: Направи директоријум

en: Remove a directory
sr: Уклони директоријум

en: Display number of files
sr: Прикажи број датотека

en: Get files given in range
sr: Узми датотеке у датом опсегу

en: Get all files from folder
sr: Узми све датотеке из директоријума

en: Get thumbnails given in range
sr: Узми сличице у датом опсегу

en: Get all thumbnails from folder
sr: Узми све сличице из директоријума

en: Get raw data given in range
sr: Узми сирове података у датом опсегу

en: Get all raw data from folder
sr: Узми све сирове податке из директоријума

en: Get audio data given in range
sr: Узми звучне записе у датом опсегу

en: Get all audio data from folder
sr: Узми све звучне записе из директоријума

en: Delete files given in range
sr: Избриши датотеке у датом опсегу

en: Delete all files in folder
sr: Избриши све датотеке у директоријуму

en: Upload a file to camera
sr: Убаци датотеку у камеру

en: Configure
sr: Подешавање

en: List the configuration tree
sr: Излистај стабло подешавања

en: Get a configuration variable
sr: Добави променљиву подешавања

en: Set number of frames to capture (default=infinite)
sr: Задај број слика за захватање (подразумевано=неограничен)

en: Set capture interval in seconds
sr: Задај размак захватања у секундама

en: Capture a quick preview
sr: Захвати брзи предглед

en: Capture an image
sr: Захвати слику

en: Capture a movie
sr: Захвати филм

en: Capture an audio clip
sr: Захвати звучни одломак

en: Show EXIF information
sr: Прикажи EXIF податке

en: Show info
sr: Прикажи податке

en: Summary of camera status
sr: Сажетак стања камере

en: Camera driver manual
sr: Упутство за гонич камере

en: About the camera driver
sr: О гоничу камере

en: gPhoto shell
sr: gPhoto љуске

en: Use the following syntax a:b=c:d to treat any USB device detected as a:b as c:d instead. a b c d should be hexadecimal numbers beginning with '0x'.
sr: Користите следећу синтаксу „a:b=c:d“ за преименовање сваког откривеног USB уређајем из „a:b“ у „c:d“. a b c d требају бити хексадецимални бројеви и почињати са „0x“.

en: Jan
sr: јан.

en: January
sr: Јануар

en: Feb
sr: феб.

en: February
sr: фебруар

en: Mar
sr: мар.

en: March
sr: март

en: Apr
sr: апр.

en: April
sr: април

en: May
sr: мај

en: Jun
sr: јун

en: June
sr: јун

en: Jul
sr: јул

en: July
sr: јул

en: Aug
sr: авг.

en: August
sr: август

en: Sep
sr: сеп.

en: September
sr: септембар

en: Oct
sr: окт.

en: October
sr: октобар

en: Nov
sr: нов.

en: November
sr: новембар

en: Dec
sr: дец.

en: December
sr: децембар

en: Sun
sr: нед.

en: Sunday
sr: недеља

en: Mon
sr: пон.

en: Monday
sr: понедељак

en: Tue
sr: уто.

en: Tuesday
sr: уторак

en: Wed
sr: сре.

en: Wednesday
sr: среда

en: Thu
sr: чет.

en: Thursday
sr: четвртак

en: Fri
sr: пет.

en: Friday
sr: петак

en: Sat
sr: суб.

en: Saturday
sr: субота

en: You cannot use '%%n' in combination with non-persistent files!
sr: Не можете користити „%%n“ заједно са краткотрајним датотекама!

en: The filename provided by the camera ('%s') does not contain a suffix!
sr: Име датотеке дато од камере („%s“) не садржи наставак!

en: Invalid format '%s' (error at position %i).
sr: Неважећи облик „%s“ (грешка на месту %i).

en: File %s exists. Overwrite? [y|n]
sr: Датотека „%s“ постоји. Пребрисати? [y|n]

en: Specify new filename? [y|n]
sr: Задати ново име? [y|n]

en: Enter new filename:
sr: Унесите ново име датотеке:

en: Saving file as %s
sr: Снимање датотеке као „%s“

en: Time-lapse mode enabled (interval: %ds).
sr: Режим временског клизања омогућен (размак: %ds).

en: Capturing frame #%d...
sr: Захватам слику број %d...

en: Capturing frame #%d/%d...
sr: Захватам слику #%d/%d...

en: Could not capture.
sr: Нисам могао да захватим.

en: Capture failed (auto-focus problem?)...
sr: Захватање није успело (ауто-фокус проблем?)...

en: New file is in location %s%s%s on the camera
sr: Нова датотека је на месту „%s%s%s“ у камери

en: Could not set folder.
sr: Нисам могао да подесим директоријум.

en: Could not get image.
sr: Нисам могао да добијем слику.

en: Buggy libcanon.so?
sr: libcanon.so пун грешака?

en: Deleting file %s%s%s on the camera
sr: Бришем датотеку „%s%s%s“ у камери

en: Count not delete image.
sr: Нисам могао да избришем слику.

en: Could not close camera connection.
sr: Нисам могао да прекинем везу са камером.

en: Sleeping for %d second(s)...
sr: Спавам %d секунди...

en: ERROR:
sr: ГРЕШКА:

en: 
    Aborting...
sr: 
    Прекидам...

en: Aborted.
sr: Прекинуто.

en: 
    Cancelling...
sr: 
    Поништавам...

en: gphoto2 has been compiled without support for CDK.
sr: Гфото2 је преведен без подршке за CDK.

en: Operation cancelled.
sr: Поступак поништен.

en: *** Error (%i: '%s') ***
sr: *** Грешка (%i: „%s“) ***

en: For debugging messages, please use the --debug option.
    Debugging messages may help finding a solution to your problem.
    If you intend to send any error or debug messages to the gphoto
    developer mailing list <gphoto-devel@lists.sourceforge.net>, please run
    gphoto2 as follows:
sr: Користите опцију „--debug“ за поруке за откривање грешака. Овакве поруке
    могу да помогну при решавању Ваших проблема. Уколико намеравате да пошаљете
    поруку грешака за Гфото развојно дописно друштво <gphoto-devel@lists.sourceforge.net>,
    покрените Гфото2 на следећи начин:

en: Overwrite files without asking.
sr: Пребриши датотеке без питања.

en: path
sr: путања

en: speed
sr: брзина

en: model
sr: модел

en: filename
sr: име датотеке

en: folder
sr: директоријум

en: List configuration tree
sr: Излистај стабло подешавања

en: Get configuration value
sr: Прибави вредност подешавања

en: count
sr: број

en: seconds
sr: секунди

en: Capture a movie
sr: Захвати филм

en: Show summary
sr: Прикажи сажетак

en: Show camera driver manual
sr: Прикажи упутство гонича камере

en: About the camera driver manual
sr: О упутству за гонич камере

en: gPhoto2 for OS/2 requires you to set the enviroment value CAMLIBS to the location of the camera libraries. e.g. SET CAMLIBS=C:\GPHOTO2\CAM
sr: Гфото2 за OS/2 захтева да подесите вредност променљиве окружења CAMLIBS на место библиотека за камеру, нпр. SET CAMLIBS=C:\GPHOTO2\CAM

en: gPhoto2 for OS/2 requires you to set the enviroment value IOLIBS to the location of the io libraries. e.g. SET IOLIBS=C:\GPHOTO2\IOLIB
sr: Гфото2 за OS/2 захтева да подесите вредност промељиве окружења IOLIBS наместо У/И библиотека, нпр. SET IOLIBS=C:\GPHOTO2\IOLIB

en: Usage:
sr: Употреба:

en: Short/long options (& argument)        Description
    --------------------------------------------------------------------------------
sr: Кратке/дугачке опције (и аргумент)     Опис
    --------------------------------------------------------------------------------

en: --------------------------------------------------------------------------------
    [Use double-quotes around arguments]        [Picture numbers begin with one (1)]
sr: --------------------------------------------------------------------------------
    [Ставите наводнике (") око аргумената]     [Бројање слика почиње од један (1)]

en: %s
    Image IDs must be a number greater than zero.
sr: %s
    Идентификација слика мора да буде број већи од нуле.

en: %s
    Image ID %i too high.
sr: %s
    Идентификација слике превелика:  %i

en: %s
    Ranges must be separated by ','.
sr: %s
    Опсези морају бити раздвојени са „,“.

en: %s
    Ranges need to start with a number.
sr: %s
    Опсези треба да започињу бројем.

en: %s
    Unexpected character '%c'.
sr: %s
    Неочекивани знак „%c“.

en: %s
    Decreasing ranges are not allowed. You specified a range from %i to %i.
sr: %s
    Опадајући опсези нису дозвољени. Задали сте опсег од %i до %i.

en: *** Error (%i: '%s') ***
sr: *** Грешка (%i: „%s“) ***

en: Change to a directory on the camera
sr: Пређи у директоријум на камери

en: directory
sr: директоријум

en: Change to a directory on the local drive
sr: Пређи у директоријум на локалном диску

en: Exit the gPhoto shell
sr: Напусти Гфото љуску

en: Download a file
sr: Преузми датотеку

en: [directory/]filename
sr: [директоријум/]датотека

en: Download a thumbnail
sr: Преузми сличицу

en: Download raw data
sr: Преузми сирове податке

en: Delete
sr: Избриши

en: Displays command usage
sr: Приказује употребу наредби

en: [command]
sr: [наредба]

en: List the contents of the current directory
sr: Испиши садржај тренутног директоријума

en: [directory/]
sr: [директоријум/]

en: Invalid command.
sr: Погрешна наредба.

en: The command '%s' requires an argument.
sr: Наредба „%s“ захтева аргумент.

en: Invalid path.
sr: Погрешна путања.

en: Could not find home directory.
sr: Није могао да нађе домаћи директоријум.

en: Could not change to local directory '%s'.
sr: Није могао да пређе у локални директоријум „%s“.

en: Local directory now '%s'.
sr: Локални директоријум сада „%s“.

en: Remote directory now '%s'.
sr: Удаљени директоријум сада „ %s“.

en: Command '%s' not found. Use 'help' to get a list of available commands.
sr: Наредба „%s“ не постоји. Употребите „help“ за списак доступних наредби.

en: Help on "%s":
sr: Објашњење за „%s“:

en: Usage:
sr: Употреба:

en: Description:
sr: Опис:

en: * Arguments in brackets [] are optional
sr: * Аргументи у [] заградама су необавезни

en: Available commands:
sr: Доступне наредбе:

en: To get help on a particular command, type in 'help command-name'.
sr: За објашњење неке наредбе куцајте „help име-наредбе“.
