fetchmail-6.6.0.rc3 - en to sr translation catalogue (760 entries)

en: Checking if %s is really the same node as %s
sr: Проверавам да ли је „%s“ стварно исти чвор као „%s“

en: Yes, their IP addresses match
sr: Да, њихове ИП адресе се подударају

en: No, their IP addresses don't match
sr: Не, њихове ИП адресе се не подударају

en: nameserver failure while looking for '%s' during poll of %s: %s
sr: неуспех назива сервера за време тражења „%s“ у току пропитивања „%s“: %s

en: nameserver failure while looking for `%s' during poll of %s.
sr: неуспех назива сервера за време тражења „%s“ у току пропитивања „%s“.

en: could not decode BASE64 challenge
sr: не могу да декодирам „BASE64“ изазов

en: decoded as %s
sr: декодирано као „%s“

en: kerberos error %s
sr: грешка кербероса „%s“

en: krb5_sendauth: %s [server says '%s']
sr: крб5_послао_потв_иден: %s [сервер каже „%s“]

en: Fetchmail oversized-messages warning
sr: Превелике поруке упозорења Добавпоште

en: The following oversized messages were deleted on server %s account %s:
sr: Следеће превелике поруке су обрисане на серверу „%s“ са налога „%s“:

en: The following oversized messages remain on server %s account %s:
sr: Следеће превелике поруке остају на серверу „%s“ на налогу „%s“:

en:   %d message  %d octets long deleted by fetchmail. |   %d messages %d octets long deleted by fetchmail.
sr[0]:   обрисао сам %d поруку дугу %d октета.
sr[1]:   обрисао сам %d поруке дуге %d октета.
sr[2]:   обрисао сам %d порука дугих %d октета.

en:   %d message  %d octets long skipped by fetchmail. |   %d messages %d octets long skipped by fetchmail.
sr[0]:   прескочио сам %d поруку дугу %d октета.
sr[1]:   прескочио сам %d поруке дуге %d октета.
sr[2]:   прескочио сам %d порука дугих %d октета.

en: skipping message %s@%s:%d
sr: прескачем поруку „%s@%s:%d“

en: skipping message %s@%s:%d (%d octets)
sr: прескачем поруку „%s@%s:%d“ (%d октета)

en:  (length -1)
sr:  (дужина –1)

en:  (oversized)
sr:  (превелика)

en: couldn't fetch headers, message %s@%s:%d (%d octets)
sr: не могу да довучем заглавља, порука „%s@%s:%d“ (%d октета)

en: reading message %s@%s:%d of %d
sr: читам поруку „%s@%s“:%d од %d

en:  (%d octets)
sr:  (%d октета)

en:  (%d header octets)
sr:  (%d октета заглавља)

en:  (%d body octets)
sr:  (%d октета разраде)

en: message %s@%s:%d was not the expected length (%d actual != %d expected)
sr: порука „%s@%s:%d“ није очекиване дужине (стварна %d != очекивана %d)

en:  retained
sr:  задржано

en:  flushed
sr:  избачено

en:  not flushed
sr:  није избачено

en: fetchlimit %d reached; %d message left on server %s account %s
     | fetchlimit %d reached; %d messages left on server %s account %s
sr[0]: ограничење довлачења %d је достигнуто; %d порука је остала на серверу „%s“ на налогу „%s“
sr[1]: ограничење довлачења %d је достигнуто; %d поруке су остале на серверу „%s“ на налогу „%s“
sr[2]: ограничење довлачења %d је достигнуто; %d порука је остало на серверу „%s“ на налогу „%s“

en: timeout after %d seconds waiting to connect to server %s.
sr: истекло је време након %d секунде чекајући на повезивање са сервером „%s“.

en: timeout after %d seconds waiting for server %s.
sr: истекло је време након %d секунде чекајући на сервер „%s“.

en: timeout after %d seconds waiting for %s.
sr: истекло је време након %d секунде чекајући на „%s“.

en: timeout after %d seconds waiting for listener to respond.
sr: истекло је време након %d секунде чекајући на ослушкивача да одговори.

en: timeout after %d seconds.
sr: истекло је време након %d секунде.

en: fetchmail sees repeated timeouts
sr: видим поновљене истеке времена

en: Fetchmail saw more than %d timeouts while attempting to get mail from %s@%s.
sr: Видео сам више од %d истека времена покушавајући да добавим пошту са„%s@%s“.

en: This could mean that your mailserver is stuck, or that your SMTP
    server is wedged, or that your mailbox file on the server has been
    corrupted by a server error.  You can run `fetchmail -v -v' to
    diagnose the problem.
    
    Fetchmail won't poll this mailbox again until you restart it.
sr: Ово може да значи да је ваш сервер поште заглављен, или да је ваш СМТП
    сервер одсечен, или да је ваша датотека сандучета на серверу оштећена
    грешком сервера.  Можете покренути наредбу „fetchmail -v -v“ да
    видите где је проблем.
    
    Добавпошта неће опет пропитивати ово сандуче све док га поново не покренете.

en: pre-connection command terminated with signal %d
sr: наредба предповезивања је окончана сигналом %d

en: pre-connection command failed with status %d
sr: наредба предповезивања није успела са стањем %d

en: couldn't find HESIOD pobox for %s
sr: не могу да нађем „HESIOD“ поштански претинац за „%s“

en: Lead server has no name.
sr: Водећи сервер нема назив.

en: couldn't find canonical DNS name of %s (%s): %s
sr: не могу да нађем прописни ДНС назив за „%s“ (%s): %s

en: %s connection to %s failed
sr: „%s“ повезивање са „%s“ није успело

en: SSL connection failed.
sr: ССЛ веза није успела.

en: Lock-busy error on %s@%s
sr: Грешка закључавања заузетости на „%s@%s“

en: Server busy error on %s@%s
sr: Грешка заузетости сервера на „%s@%s“

en: Authorization failure on %s@%s%s
sr: Овлашћивање није успело на „%s@%s%s“

en:  (previously authorized)
sr:  (претходно овлашћен)

en: fetchmail authentication failed on %s@%s
sr: нисам успео да потврдим идентитет на „%s@%s“

en: Fetchmail could not get mail from %s@%s.
sr: Не могу да добавим пошту са „%s@%s“.

en: The attempt to get authorization failed.
    Since we have already succeeded in getting authorization for this
    connection, this is probably another failure mode (such as busy server)
    that fetchmail cannot distinguish because the server didn't send a useful
    error message.
sr: Покушај добављања овлашћења није успео.
    Како смо већ успели да добијемо овлашћење за ову везу,
    ово је вероватно неки други режим неуспеха (као заузет сервер)
    који не могу да разазнам зато што сервер није послао корисну
    поруку грешке.

en: 
    However, if you HAVE changed your account details since starting the
    fetchmail daemon, you need to stop the daemon, change your configuration
    of fetchmail, and then restart the daemon.
    
    The fetchmail daemon will continue running and attempt to connect
    at each cycle.  No future notifications will be sent until service
    is restored.
sr: 
    Међутим, ако сте изменили појединости вашег налога од покретања
    демона програма, треба да га зауставите, измените ваша подешавања
    програма, и да онда поново покренете демона.
    
    Демон програма ће наставити са радом и покушаваће да се повеже
    при сваком циклусу.  Будућих обавештења неће бити све док се услуга
    не успостави.

en: The attempt to get authorization failed.
    This probably means your password is invalid, but some servers have
    other failure modes that fetchmail cannot distinguish from this
    because they don't send useful error messages on login failure.
    
    The fetchmail daemon will continue running and attempt to connect
    at each cycle.  No future notifications will be sent until service
    is restored.
sr: Покушај добијања овлашћења није успео.
    Ово вероватно значи да је ваша лозинка неисправна, али неки сервери
    имају друге режиме неуспеха које програм не може да разликује од овог
    зато што не шаљу корисне поруке грешака након неуспелог пријављивања.
    
    Демон програма ће наставити са радом и покушаваће да се повеже
    при сваком циклусу.  Будућих обавештења неће бити све док се услуга
    не успостави.

en: Repoll immediately on %s@%s
sr: Одмах поново пропитујем на „%s@%s“

en: Socket or TLS error on %s@%s
sr: Грешка прикључнице или ТЛС-а на „%s@%s“

en: Unknown login or authentication error on %s@%s
sr: Непозната грешка пријављивања или потврђивања идентитета на „%s@%s“

en: Authorization OK on %s@%s
sr: Овлашћивање је у реду на „%s@%s“

en: fetchmail authentication OK on %s@%s
sr: потврђивање идентитета програма је у реду на „%s@%s“

en: Fetchmail was able to log into %s@%s.
sr: Успео сам да се пријавим на „%s@%s“.

en: Service has been restored.
sr: Услуга је поново успостављена.

en: selecting or re-polling folder %s
sr: фасцикла бирања или поновног пропитивања „%s“

en: selecting or re-polling default folder
sr: основна фасцикла бирања или поновног пропитивања

en: %s at %s (folder %s)
sr: „%s“ на „%s“ (фасцикла „%s“)

en: %s at %s
sr: „%s“ на „%s“

en: Polling %s
sr: Пропитујем „%s“

en: %d message (%d %s) for %s | %d messages (%d %s) for %s
sr[0]: %d порука (%d %s) за „%s“
sr[1]: %d поруке (%d %s) за „%s“
sr[2]: %d порука (%d %s) за „%s“

en: seen | seen
sr[0]: виђена
sr[1]: виђене
sr[2]: виђене

en: %d message for %s | %d messages for %s
sr[0]: %d порука за „%s“
sr[1]: %d поруке за „%s“
sr[2]: %d порука за „%s“

en:  (%llu octets).
sr:  (%llu октета).

en: No mail for %s
sr: Нема поште за „%s“

en: bogus message count!
sr: нетачан број порука!

en: Too many mails skipped (%d > %d) due to transient errors for %s
sr: Превише порука је прескочено (%d > %d) услед грешака прелазности за „%s“

en: socket
sr: прикључница

en: missing or bad RFC822 header
sr: недостаје или је лоше „RFC822“ заглавље

en: client/server synchronization
sr: усаглашавање клијента/сервера

en: client/server protocol
sr: протокол клијента/сервера

en: lock busy on server
sr: заузето закључавање на серверу

en: SMTP transaction
sr: СМТП промет

en: DNS lookup
sr: ДНС претрага

en: undefined
sr: неодређено

en: %s error while fetching from %s@%s and delivering to %s host %s
sr: „%s“ грешка приликом довлачења са „%s@%s“ и испоручивања „%s“ домаћину „%s“

en: unknown
sr: непознато

en: %s error while fetching from %s@%s
sr: „%s“ грешка приликом довлачења са „%s@%s“

en: post-connection command terminated with signal %d
sr: наредба пост-повезивања је окончана сигналом %d

en: post-connection command failed with status %d
sr: наредба пост-повезивања није успела са стањем %d

en: Kerberos V4 support not linked.
sr: Подршка Кербероса V4 није повезана.

en: Kerberos V5 support not linked.
sr: Подршка Кербероса V5 није повезана.

en: Option --flush is not supported with %s
sr: Опција „--flush“ није подржана са „%s“

en: Option --all is not supported with %s
sr: Опција „--all“ није подржана са „%s“

en: Option --limit is not supported with %s
sr: Опција „--limit“ није подржана са „%s“

en: %s: The QMAILINJECT environment variable is set.
    This is dangerous as it can make qmail-inject or qmail's sendmail wrapper
    tamper with your From: or Message-ID: headers.
    Try "env QMAILINJECT= %s YOUR ARGUMENTS HERE"
    %s: Abort.
sr: %s: Променљива окружења „QMAILINJECT“ је постављена.
    Ово је опасно јер може довести до тога да се „qmail-inject“ или увијач слања
    поште „qmail“-а поигра са вашим заглављима „Шаље:“ или „ИБ поруке:“.
    Покушајте „env QMAILINJECT= %s ВАШИ АРГУМЕНТИ ОВДЕ“
    „%s“: Прекидам.

en: %s: The NULLMAILER_FLAGS environment variable is set.
    This is dangerous as it can make nullmailer-inject or nullmailer's
    sendmail wrapper tamper with your From:, Message-ID: or Return-Path: headers.
    Try "env NULLMAILER_FLAGS= %s YOUR ARGUMENTS HERE"
    %s: Abort.
sr: %s: Променљива окружења „NULLMAILER_FLAGS“ је постављена.
    Ово је опасно јер може довести до тога да се „nullmailer-inject“ или увијач слања
    поште „nullmailer“-а поигра са вашим заглављима „Шаље:“, „ИБ поруке:“ или „Путања враћања:“.
    Покушајте „env NULLMAILER_FLAGS= %s ВАШИ АРГУМЕНТИ ОВДЕ“
    „%s“: Прекидам.

en: %s: You don't exist.  Go away.
sr: %s: Ви не постојите.  Одлазите одавде.

en: Cannot find absolute path for user's home directory.
sr: Не могу да нађем апсолутну путању за корисников лични директоријум.

en: Cannot find absolute path for fetchmail's home directory.
sr: Не могу да нађем апсолутну путању за лични директоријум програма.

en: %s: can't determine your host!
sr: %s: не могу да одредим вашег домаћина!

en: getaddrinfo failed for "%s": %s
sr: добављање података адресе није успело за „%s“: %s

en: Cannot find my own host in hosts database to qualify it!
sr: Не могу да нађем сопственог домаћина у бази података како бих га квалификовао!

en: Trying to continue with unqualified hostname.
    DO NOT report broken Received: headers, HELO/EHLO lines or similar problems!
    DO repair your /etc/hosts, DNS, NIS or LDAP instead.
sr: Покушавам да наставим са неквалификоваим називом домаћина.
    НЕМОЈТЕ извештавати о оштећеним заглављима „Примљене“, „HELO/EHLO“ редовима или сличним проблемима!
    ПОПРАВИТЕ „/etc/hosts“, „DNS“, „NIS“ или „LDAP“.

en: %s's SMTP listener does not support ESMTP
sr: „%s“ СМТП ослушкивач не подржава „ESMTP“

en: %s's SMTP listener does not support ETRN
sr: „%s“ СМТП ослушкивач не подржава „ETRN“

en: Queuing for %s started
sr: Започело је пропитивање за „%s“

en: No messages waiting for %s
sr: Нема порука које чекају за „%s“

en: Pending messages for %s started
sr: Чекајуће поруке за „%s“ су почеле

en: Unable to queue messages for node %s
sr: Не могу да ставим у ред поруке за чвор „%s“

en: Node %s not allowed: %s
sr: Чвор „%s“ није допуштен: %s

en: ETRN syntax error
sr: Грешка „ETRN“ синтаксе

en: ETRN syntax error in parameters
sr: Грешка „ETRN“ синтаксе у параметрима

en: Unknown ETRN error %d
sr: Непозната „ETRN“ грешка %d

en: Option --keep is not supported with ETRN
sr: Опција „--keep“ није подржана са „ETRN“

en: Option --flush is not supported with ETRN
sr: Опција „--flush“ није подржана са „ETRN“

en: Option --folder is not supported with ETRN
sr: Опција „--folder“ није подржана са „ETRN“

en: Option --check is not supported with ETRN
sr: Опција „--check“ није подржана са „ETRN“

en: Copyright (C) 2002, 2003 Eric S. Raymond
    Copyright (C) 2004 Matthias Andree, Eric S. Raymond,
                       Robert M. Funk, Graham Wilson
    Copyright (C) 2005 - 2012 Sunil Shetye
    Copyright (C) 2005 - %d Matthias Andree
sr: Ауторска права © 2002, 2003 Ерик С. Рејмонд
    Ауторска права © 2004 Матијас Андре, Ерик С. Рејмонд
                       Роберт М. Фанк, Грахам Вилсон
    Ауторска права © 2005 – 2012 Санил Шетје
    Ауторска права © 2005 – %d Матијас Андре

en: Fetchmail comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software, and you
    are welcome to redistribute it under certain conditions. For details,
    please see the file COPYING in the source or documentation directory.
sr: Добавпошта долази БЕЗ БИЛО КАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ. Ово је слободан софтвер, и ви га
    можете расподељивати под одређеним условима. За више појединости, погледајте
    датотеку „COPYING“ у директоријуму изворног кода или у документацији.

en: Query status=%d (%s)
sr: Пропитај стање=%d (%s)

en: Query status=%d
sr: Стање пропитивања=%d

en: %s: WARNING: time() overflowed. Proper function is not guaranteed. Obtain an operating system which supports operation beyond the year 2038.
sr: %s: УПОЗОРЕЊЕ: „time()“ је прекорачено. Исправан рад није загарантован. Набавите оперативни систем који подржава рад после 2038 године.

en: %s: WARNING: the operation system this program was built for does not function beyond the year 2038. Plan your update accordingly.
sr: %s: УПОЗОРЕЊЕ: оперативни систем је овај програм изградио тако да неће радити после 2038 године. У складу с тим испланирајте ваше ажурирање.

en: WARNING: Running as root is discouraged.
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Покретање као администратор је обезхрабрујуће.

en: fetchmail: invoked with
sr: добавпошта: призвано са

en: could not get current working directory
sr: не могу да добавим тренутни радни директоријум

en: This is fetchmail release %s
sr: Ово издање добавпоште је %s

en: Compiled with SSL library %#lx "%s"
    Run-time uses SSL library %#lx "%s"
sr: Преведено ССЛ библиотеком %#lx „%s“
    Извршно време користи ССЛ библиотеку %#lx „%s“

en: OpenSSL: %s
    Engines: %s
sr: ОпенССЛ: %s
    Погони: %s

en: ERROR: Compiled against LibreSSL, which is a copyright violation for lack of GPL clause 2b exception. See COPYING. Aborting.
sr: ГРЕШКА: Преведено са „LibreSSL“, што је кршење ауторских права због недостатка изуезтка клаузуле „2b“ из ОЈЛ. Видите „УМНОЖАВАЊЕ“. Прекидам.

en: WARNING: Compiled without SSL/TLS.
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Преведено без ССЛ/ТЛС.

en: The nodetach option is in effect, ignoring logfile option.
sr: Опција „nodetach“ је у дејству, занемарујем опцију датотеке дневника.

en: Not running in daemon mode, ignoring logfile option.
sr: Не радим у режиму демона, занемарујем опцију датотеке дневника.

en: Logfile "%s" does not exist, ignoring logfile option.
sr: Датотека дневника „%s“ не постоји, занемарујем опцију датотеке дневника.

en: Logfile "%s" is not writable, aborting.
sr: Датотека дневника „%s“ није уписива, прекидам.

en: syslog and logfile options are both set, ignoring syslog, and logging to %s
sr: постављене су обе опције и „syslog“ и „logfile“, занемарујем „syslog“, и уписујем дневник у „%s“

en: fetchmail: configuration invalid, --moveto is only valid for IMAP servers
sr: fetchmail: неисправно подешавање, „--moveto“ је важеће само за IMAP сервере

en: Taking options from command line%s%s
sr: Узимам опције са линије наредби„%s%s“

en:  and
sr:  и

en: No mailservers set up -- perhaps %s is missing?
sr: Нема подешених сервера поште – можда недостаје „%s“?

en: fetchmail: no mailservers have been specified.
sr: добавпошта: нису наведени сервери поште.

en: fetchmail: no other fetchmail is running
sr: добавпошта: није покренут ниједан други примерак програма

en: fetchmail: error killing %s fetchmail at %ld; bailing out.
sr: добавпошта: грешка упуцавања „%s“ добавпоште на %ld; извлачим се.

en: background
sr: позадина

en: foreground
sr: првоплански

en: fetchmail: %s fetchmail at %ld killed.
sr: добавпошта: „%s“ добавпошта на %ld је отрована.

en: fetchmail: can't check mail while another fetchmail to same host is running.
sr: добавпошта: не могу да проверим пошту док још један примерак ради на истом домаћину.

en: fetchmail: can't poll specified hosts with another fetchmail running at %ld.
sr: добавпошта: не могу да пропитујем наведене домаћине са још једним радним примерком програма на „%ld“.

en: fetchmail: another foreground fetchmail is running at %ld.
sr: добавпошта: још један примерак програма ради у првом плану на %ld.

en: fetchmail: can't accept options while a background fetchmail is running.
sr: добавпошта: не могу да прихватим опције док примерак програма ради у позадини.

en: fetchmail: background fetchmail at %ld awakened.
sr: добавпошта: добавпошта у позадини на %ld је пробуђена.

en: fetchmail: elder sibling at %ld died mysteriously.
sr: добавпошта: старији потомак на %ld је умро тајанствено (убише га злотвори).

en: fetchmail: can't find a password for %s@%s.
sr: добавпошта: не могу да нађем лозинку за „%s@%s“.

en: Enter password for %s@%s:
sr: Унесите лозинку за „%s@%s“:

en: fetchmail: Cannot detach into background. Aborting.
sr: добавпошта: Не могу да откачим у позадини. Прекидам.

en: starting fetchmail %s daemon
sr: покрећем „%s“ демона добавпоште

en: could not open %s to append logs to
sr: не могу да отворим „%s“ да прикачим дневнике

en: --check mode enabled, not fetching mail
sr: „--check“ режим је укључен, не довлачим пошту

en: couldn't time-check %s (error %d)
sr: не могу да проверим време „%s“ (грешка %d)

en: restarting fetchmail (%s changed)
sr: поново покрећем добавпошту („%s“ је измењено)

en: attempt to re-exec may fail as directory has not been restored
sr: покушај поновног извршења може неуспети јер директоријум није повраћен

en: attempt to re-exec fetchmail failed
sr: покушај поновног извршења добавпоште није успео

en: poll of %s skipped (failed authentication or too many timeouts)
sr: пропитивање „%s“ је прескочено (потврђивање идентитета није успело или превише истека времена)

en: interval not reached, not querying %s
sr: интервал је достигнут, не пропитујем „%s“

en: All connections are wedged.  Exiting.
sr: Све везе су одсечене.  Излазим.

en: sleeping at %s for %d seconds
sr: спавам на „%s“ %d секунде

en: awakened by %s
sr: пробудио ме је „%s“

en: awakened by signal %d
sr: пробудио ме је сигнал %d

en: awakened at %s
sr: пробуђен сам на „%s“

en: normal termination, status %d
sr: уобичајено окончање, стање %d

en: couldn't time-check the run-control file
sr: не могу временски да проверим датотеку управљања покретањем

en: Warning: multiple mentions of host %s in config file
sr: Упозорење: домаћин „%s“ је неколико пута поменут у датотеци подешавања

en: fetchmail: Error: multiple "defaults" records in config file, or "defaults" is not the first record.
sr: добавпошта: Грешка: неколико „основних“ записа у датотеци подешавања, или „основни“ није први запис.

en: SSL support is not compiled in.
sr: ССЛ подршка није преведена.

en: KERBEROS v4 support is configured, but not compiled in.
sr: Подршка КЕРБЕРОСА и4 је подешена, али није преведена.

en: KERBEROS v5 support is configured, but not compiled in.
sr: Подршка КЕРБЕРОСА и5 је подешена, али није преведена.

en: GSSAPI support is configured, but not compiled in.
sr: Подршка „GSSAPI“ је подешена, али није преведена.

en: fetchmail: warning: no DNS available to check multidrop fetches from %s
sr: добавпошта: упозорење: нема доступног ДНС-а за проверу вишеспојних довлачења са „%s“

en: warning: multidrop for %s requires envelope option!
sr: упозорење: вишеспојност за „%s“ захтева опцију коверте!

en: warning: Do not ask for support if all mail goes to postmaster!
sr: упозорење: Не тражим подршку ако сва пошта иде управнику поште!

en: fetchmail: %s configuration invalid, specify positive port number for service or port
sr: добавпошта: „%s“ подешавање није исправно, наведите позитиван број прикључника за услугу или прикључник

en: fetchmail: %s configuration invalid, RPOP requires a privileged port
sr: добавпошта: „%s“ подешавање није исправно, „RPOP“ захтева привилегован прикључник

en: WARNING: %s configuration invalid, you normally need --ssl for port 995/service pop3s.
sr: УПОЗОРЕЊЕ: „%s“ подешавање је неисправно, обично вам је потребно „--ssl“ за прикључник 995/услугу „pop3s“-а.

en: WARNING: %s configuration invalid, you normally need port 995/service pop3s for --ssl.
sr: УПОЗОРЕЊЕ: „%s“ подешавање је неисправно, обично вам је потребан прикључник 995/услуга „pop3s“-а за „--ssl“.

en: WARNING: %s configuration invalid, you normally need --ssl for port 993/service imaps.
sr: УПОЗОРЕЊЕ: „%s“ подешавање је неисправно, обично вам је потребно „--ssl“ за прикључник 993/услугу „imaps“-а.

en: WARNING: %s configuration invalid, you normally need port 993/service imaps for --ssl.
sr: УПОЗОРЕЊЕ: „%s“ подешавање је неисправно, обично вам је потребан прикључник 993/услуга „imaps“-а за „--ssl“.

en: %s configuration invalid, LMTP can't use default SMTP port
sr: „%s“ подешавање није исправно, ЛМТП не може да користи основни СМТП прикључник

en: Both fetchall and keep on in daemon or idle mode is a mistake!
sr: Довуци све и настави у демону или режим мировања су грешке!

en: fetchmail: Error: idle mode does not work for multiple folders or accounts!
sr: добавпошта: Грешка: режим мировања не ради за више фацикли или налога!

en: cannot parse rcfile, debug mode: dumping obtained configuration as Python:
sr: не могу да обрадим „rcfile“, режим прочишћавања: избацујем добијена подешавања као Python:

en: terminated with signal %d
sr: окончано сигналом %d

en: %s querying %s (protocol %s) at %s: poll started
sr: „%s“ испитује „%s“ (протокол „%s“) на „%s“: пропитивање је започело

en: POP2 support is not configured.
sr: „POP2“ подршка није подешена.

en: POP3 support is not configured.
sr: „POP3“ подршка није подешена.

en: IMAP support is not configured.
sr: „IMAP“ подршка није подешена.

en: ETRN support is not configured.
sr: „ETRN“ подршка није подешена.

en: ODMR support is not configured.
sr: „ODMR“ подршка није подешена.

en: unsupported protocol selected.
sr: изабран је неподржани протокол.

en: %s querying %s (protocol %s) at %s: poll completed
sr: „%s“ испитује „%s“ (протокол „%s“) на „%s“: пропитивање је обављено

en: Poll interval is %d seconds
sr: Интервал пропитивања је %d секунде

en: Logfile is %s
sr: Датотека дневника је „%s“

en: Idfile is %s
sr: Датотека иб-а је „%s“

en: Progress messages will be logged via syslog
sr: Поруке напредовања биће бележене путем системског дневника

en: Fetchmail will masquerade and will not generate Received
sr: Добавпошта ће се прикрити и неће створити „Примљене“

en: Fetchmail will show progress dots even in logfiles.
sr: Добавпошта ће приказати тачке напредовања чак и у датотекама дневника.

en: Fetchmail will forward misaddressed multidrop messages to %s.
sr: Добавпошта ће проследити лоше упућене вишеспојне адресе на „%s“.

en: Fetchmail will direct error mail to the postmaster.
sr: Добавпошта ће преусмерити погрешну пошту управнику поште.

en: Fetchmail will direct error mail to the sender.
sr: Добавпошта ће преусмерити погрешну пошту пошиљаоцу.

en: Fetchmail will treat permanent errors as permanent (drop messages).
sr: Добавпошта ће сталне грешке сматрати сталним (одбациће поруке).

en: Fetchmail will treat permanent errors as temporary (keep messages).
sr: Добавпошта ће сталне грешке сматрати привременим (задржаће поруке).

en: Options for retrieving from %s@%s:
sr: Опције за добављање са „%s@%s“:

en:   Mail will be retrieved via %s
sr:   Пошта ће бити добављена путем „%s“

en:   Poll of this server will occur every %d interval.
     |   Poll of this server will occur every %d intervals.
sr[0]:   Пропитивање овог сервера ће се одиграти сваког %d интервала.
sr[1]:   Пропитивање овог сервера ће се одиграти свака %d интервала.
sr[2]:   Пропитивање овог сервера ће се одиграти сваких %d интервала.

en:   True name of server is %s.
sr:   Прави назив сервера је „%s“.

en:   This host will not be queried when no host is specified.
sr:   Овај домаћин неће бити пропитан када није наведен ниједан домаћин.

en:   This host will be queried when no host is specified.
sr:   Овај домаћин ће бити пропитан када није наведен ниједан домаћин.

en:   Password will be prompted for.
sr:   Биће постављен упит за лозинку.

en:   APOP secret = "%s".
sr:   „APOP“ тајна = „%s“.

en:   RPOP id = "%s".
sr:   „RPOP“ иб = „%s“.

en:   Password = "%s".
sr:   Лозинка = „%s“.

en:   Protocol is KPOP with Kerberos %s authentication
sr:   Протокол је „KPOP“ Керберос %s потврђивањем идентитета

en:   Protocol is %s
sr:   Протокол је „%s“

en:  (using service %s)
sr:  (користим услугу „%s“)

en:  (using default port)
sr:  (користим основни прикључник)

en:  (forcing UIDL use)
sr:  (присиљавам „UIDL“ коришћење)

en:   All available authentication methods will be tried.
sr:   Сви доступни начини потврђивања идентитета биће покушани.

en:   Password authentication will be forced.
sr:   Потврђивање идентитета лозинком биће присилно.

en:   MSN authentication will be forced.
sr:   „MSN“ потврђивање идентитета биће присилно.

en:   NTLM authentication will be forced.
sr:   „NTLM“ потврђивање идентитета биће присилно.

en:   OTP authentication will be forced.
sr:   „OTP“ потврђивање идентитета биће присилно.

en:   CRAM-MD5 authentication will be forced.
sr:   „CRAM-MD5“ потврђивање идентитета биће присилно.

en:   GSSAPI authentication will be forced.
sr:   „GSSAPI“ потврђивање идентитета биће присилно.

en:   Kerberos V4 authentication will be forced.
sr:   Керберос И4 потврђивање идентитета биће присилно.

en:   Kerberos V5 authentication will be forced.
sr:   Керберос И5 потврђивање идентитета биће присилно.

en:   End-to-end encryption assumed.
sr:   Шифровање с краја на крај је произвољно узето.

en:   Mail service principal is: %s
sr:   Главник услуге поште је: %s

en:   SSL encrypted sessions enabled.
sr:   ССЛ шифроване сесије су омогућене.

en:   SSL protocol: %s.
sr:   ССЛ протокол: %s.

en:   SSL server certificate checking enabled.
sr:   Провера уверења ССЛ сервера је омогућена.

en:   SSL server certificate checking disabled.
sr:   Провера уверења ССЛ сервера је онемогућена.

en:   SSL default trusted certificate file: %s
sr:   Основна датотека ССЛ поверљивог уверења: %s

en:   SSL trusted certificate file: %s
sr:   Датотека ССЛ поверљивог уверења: %s

en:   SSL default trusted certificate directory: %s
sr:   Основни директоријум ССЛ поверљивог уверења: %s

en:   SSL trusted certificate directory: %s
sr:   Директоријум ССЛ поверљивог уверења: %s

en:   SSL server CommonName: %s
sr:   Општи_Назив ССЛ сервера: %s

en:   SSL key fingerprint (checked against the server key): %s
sr:   Отисак ССЛ кључа (провереног за кључем сервера): %s

en:   Server nonresponse timeout is %d seconds
sr:   Време истека неодговарања сервера је %d секунде

en:  (default)
sr:  (основно)

en:   Server IDLE timeout is %d seconds
sr:   Време истека МИРОВАЊА сервера је %d секунде

en:   Default mailbox selected.
sr:   Изабрано је основно поштанско сандуче.

en:   Selected mailboxes are:
sr:   Изабрани поштански сандучићи су:

en:   All messages will be retrieved (--all on).
sr:   Све поруке биће добављене („--all“ је укључено).

en:   Only new messages will be retrieved (--all off).
sr:   Само нове поруке биће добављене („--all“ је искључено).

en:   Fetched messages will be kept on the server (--keep on).
sr:   Довучене поруке биће задржане на серверу („--keep“ је укључено).

en:   Fetched messages will not be kept on the server (--keep off).
sr:   Довучене поруке неће бити задржане на серверу („--keep“ је искључено).

en:   Message will be moved to %s folder and won't be deleted.
sr:   Порука ће бити премештена у фасциклу „%s“ и неће бити обрисана.

en:   Message will be deleted (no --moveto).
sr:   Порука ће бити обрисана (нема „--moveto“.

en:   Old messages will be flushed before message retrieval (--flush on).
sr:   Старе поруке ће бити избачене пре добављања порука („--flush“ је укључено).

en:   Old messages will not be flushed before message retrieval (--flush off).
sr:   Старе поруке неће бити избачене пре добављања порука („--flush“ је искључено).

en:   Oversized messages will be flushed before message retrieval (--limitflush on).
sr:   Превелике поруке ће бити избачене пре добављања порука („--limitflush“ је укључено).

en:   Oversized messages will not be flushed before message retrieval (--limitflush off).
sr:   Превелике поруке неће бити избачене пре добављања порука („--limitflush“ је искључено).

en:   Rewrite of server-local addresses is enabled (--norewrite off).
sr:   Преписивање серверско локалних адреса је омогућено („--norewrite“ је искључено).

en:   Rewrite of server-local addresses is disabled (--norewrite on).
sr:   Преписивање серверско локалних адреса је онемогућено („--norewrite“ је укључено).

en:   Carriage-return stripping is enabled (stripcr on).
sr:   Огољење крајњака реда је омогућено („stripcr“ је укључено).

en:   Carriage-return stripping is disabled (stripcr off).
sr:   Огољење крајњака реда је онемогућено („stripcr“ је искључено).

en:   Carriage-return forcing is enabled (forcecr on).
sr:   Присиљење крајњака реда је омогућено („forcecr“ је укључено).

en:   Carriage-return forcing is disabled (forcecr off).
sr:   Присиљење крајњака реда је онемогућено („forcecr“ је искључено).

en:   Interpretation of Content-Transfer-Encoding is disabled (pass8bits on).
sr:   Тумачење садржајно преносног кодирања је онемогућено („pass8bits“ је укључено).

en:   Interpretation of Content-Transfer-Encoding is enabled (pass8bits off).
sr:   Тумачење садржајно преносног кодирања је омогућено („pass8bits“ је искључено).

en:   MIME decoding is enabled (mimedecode on).
sr:   МИМЕ декодирање је омогућено („mimedecode“ је укључено).

en:   MIME decoding is disabled (mimedecode off).
sr:   МИМЕ декодирање је онемогућено („mimedecode“ је искључено).

en:   Idle after poll is enabled (idle on).
sr:   Мировање након пропитивања је омогућено („idle“ је укључено).

en:   Idle after poll is disabled (idle off).
sr:   Мировање након пропитивања је онемогућено („idle“ је искључено).

en:   Idle after poll is forced (forceidle on).
sr:   Мирује након што је пропитивање присиљено („forceidle“ је укључено).

en:   Idle after poll is not forced (forceidle off).
sr:   Мирује након што пропитивање није присиљено („forceidle“ је искључено).

en:   Nonempty Status lines will be discarded (dropstatus on)
sr:   Редови стања непразности биће одбачени (стање одбацивања је укључено)

en:   Nonempty Status lines will be kept (dropstatus off)
sr:   Редови стања непразности биће задржани (стање одбацивања је искључено)

en:   Delivered-To lines will be discarded (dropdelivered on)
sr:   Редови испоручености биће одбачени (одбацивање испоручених је укључено)

en:   Delivered-To lines will be kept (dropdelivered off)
sr:   Редови испоручености биће задржани (одбацивање испоручених је искључено)

en:   Message size limit is %d octets (--limit %d).
sr:   Ограничење величине поруке је %d октета (--limit %d).

en:   No message size limit (--limit 0).
sr:   Нема ограничења величине поруке (--limit 0).

en:   Message size warning interval is %d seconds (--warnings %d).
sr:   Интервал упозорења величине поруке је %d секунде (--warnings %d).

en:   Size warnings on every poll (--warnings 0).
sr:   Величина упозорења при сваком пропитивању („--warnings“ 0).

en:   Received-message limit is %d (--fetchlimit %d).
sr:   Ограничење примљене поруке је %d (--fetchlimit %d).

en:   No received-message limit (--fetchlimit 0).
sr:   Без ограничења примљене поруке (--fetchlimit 0).

en:   Fetch message size limit is %d (--fetchsizelimit %d).
sr:   Ограничење величине добавке поруке је %d (--fetchsizelimit %d).

en:   No fetch message size limit (--fetchsizelimit 0).
sr:   Без ограничење величине добавке поруке (--fetchsizelimit 0).

en:   Do binary search of UIDs during each poll (--fastuidl 1).
sr:   Обавља бинарну претрагу УЈИБ-ова за време сваког пропитивања („--fastuidl“ 1).

en:   Do binary search of UIDs during %d out of %d polls (--fastuidl %d).
sr:   Обавља бинарну претрагу УЈИБ-ова за време свака %d од %d пропитивања („--fastuidl“ %d).

en:    Do linear search of UIDs during each poll (--fastuidl 0).
sr:    Обавља линеарну претрагу УЈИБ-ова за време сваког пропитивања („--fastuidl“ 0).

en:   SMTP message batch limit is %d.
sr:   Ограничење групе СМТП порука је %d.

en:   No SMTP message batch limit (--batchlimit 0).
sr:   Без ограничења групе СМТП поруке (--batchlimit 0).

en:   Deletion interval between expunges forced to %d (--expunge %d).
sr:   Интервал брисања између избацивања присиљених на %d (--expunge %d).

en:   No forced expunges (--expunge 0).
sr:   Без присилних избацивања (--expunge 0).

en:   Domains for which mail will be fetched are:
sr:   Домени за које ће пошта бити довлачена су:

en:   Messages will be appended to %s as BSMTP
sr:   Поруке ће бити прикачене на „%s“ као „BSMTP“

en:   Messages will be delivered with "%s".
sr:   Поруке ће бити испоручене са „%s“.

en:   Messages will be %cMTP-forwarded to:
sr:   Поруке ће бити „%cMTP“-прослеђене до:

en:   Host part of MAIL FROM line will be %s
sr:   Део домаћина реда „ПОШТУ ШАЉЕ“ биће „%s“

en:   Address to be put in RCPT TO lines shipped to SMTP will be %s
sr:   Адреса која ће бити стављена у редове „ПРИМАЛАЦ ПРИМА“ за испоруку СМТП-у биће „%s“

en:   Recognized listener spam block responses are:
sr:   Препознати одговори блокирања спама ослушкивача су:

en:   Spam-blocking disabled
sr:   Блокирање спама је искључено

en:   Server connection will be brought up with "%s".
sr:   Веза сервера биће донета са „%s“.

en:   No pre-connection command.
sr:   Нема наредбе пре-везе.

en:   Server connection will be taken down with "%s".
sr:   Веза сервера биће узета са „%s“.

en:   No post-connection command.
sr:   Нема наредбе пост-везе.

en:   No localnames declared for this host.
sr:   Нема објављених локалних назива за овог домаћина.

en:   Multi-drop mode:
sr:   Режим вишеспојности:

en:   Single-drop mode:
sr:   Режим једноспојности:

en: %d local name recognized.
     | %d local names recognized.
sr[0]: %d локални назив је препознат.
sr[1]: %d локална назива су препозната.
sr[2]: %d локалних назива је препознато.

en:   DNS lookup for multidrop addresses is enabled.
sr:   ДНС претрага за вишеспојне адресе је омогућена.

en:   DNS lookup for multidrop addresses is disabled.
sr:   ДНС претрага за вишеспојне адресе је онемогућена.

en:   Server aliases will be compared with multidrop addresses by IP address.
sr:   Алијаси сервера биће упоређени ИП адресом са вишеспојним адресама.

en:   Server aliases will be compared with multidrop addresses by name.
sr:   Алијаси сервера биће упоређени називом са вишеспојним адресама.

en:   Envelope-address routing is disabled
sr:   Усмеривање адресе коверте је онемогућено

en:   Envelope header is assumed to be: %s
sr:   Заглавље коверте је претпостављено да је: %s

en:   Number of envelope headers to be skipped over: %d
sr:   Број заглавља ковери кој ће бити прескочени: %d

en:   Prefix %s will be removed from user id
sr:   Префикс „%s“ ће бити уклоњен из иб-а корисника

en:   No prefix stripping
sr:   Нема огољавања префикса

en:   Predeclared mailserver aliases:
sr:   Унапред објављени алијаси сервера поште:

en:   Local domains:
sr:   Локални домени:

en:   Connection must be through interface %s.
sr:   Веза мора бити кроз сучеље „%s“.

en:   No interface requirement specified.
sr:   Нису наведене потрепштине сучеља.

en:   Polling loop will monitor %s.
sr:   Петља пропитивања ће пратити „%s“.

en:   No monitor interface specified.
sr:   Није наведено сучеље праћења.

en:   Server connections will be made via plugin %s (--plugin %s).
sr:   Везе сервера биће направљене путем прикључка „%s“ (--plugin %s).

en:   No plugin command specified.
sr:   Није наведена наредба прикључка.

en:   Listener connections will be made via plugout %s (--plugout %s).
sr:   Везе ослушкивача биће направљене путем откључка „%s“ (--plugout %s).

en:   No plugout command specified.
sr:   Није наведена наредба откључка.

en:   No UIDs saved from this host.
sr:   Ниједан УИБ није сачуван са овог домаћина.

en:   %d UIDs saved.
sr:   %d УИБ-а сачуван.

en:   Poll trace information will be added to the Received header.
sr:   Подаци праћења пропитивања биће додати заглављу „Примљене“.

en:   No poll trace information will be added to the Received header.
sr:   Никакви подаци праћења пропитивања неће бити додати заглављу „Примљене“.

en:   Messages with bad headers will be rejected.
sr:   Поруке са лошим заглављима биће одбачене.

en:   Messages with bad headers will be passed on.
sr:   Поруке са лошим заглављима биће прослеђене.

en:   Pass-through properties "%s".
sr:   Својства проласка кроз „%s“.

en: Cannot modify signal mask: %s
sr: Не могу да изменим маску сигнала: %s

en: Your operating system neither defines PATH_MAX nor will it accept realpath(f, NULL). Aborting.
sr: Ваш оперативни систем нити дефинише „PATH_MAX“ нити ће прихватити стварну путању (f, NULL). Прекидам.

en: 
    Caught SIGINT... bailing out.
sr: 
    Ухватих „SIGINT...“ извлачим се.

en: GSSAPI error in gss_display_status called from <%s>
sr: „GSSAPI“ грешка у „gss_display_status“ позвана из <%s>

en: GSSAPI error %s: %.*s
sr: „GSSAPI“ грешка „%s“: %.*s

en: Couldn't get service name for [%s]
sr: Не могу да добавим назив услуге за [%s]

en: Using service name [%s]
sr: Користим назив услуге [%s]

en: No suitable GSSAPI credentials found. Skipping GSSAPI authentication.
sr: Нисам нашао одговарајуће „GSSAPI“ креденцијале. Прескачем „GSSAPI“ потврђивање идентитета.

en: If you want to use GSSAPI, you need credentials first, possibly from kinit.
sr: Ако желите да користите „GSSAPI“, прво су вам потребна пуномоћства, по могућству од „kinit“-а.

en: Received malformed challenge to "%s GSSAPI"!
sr: Примих лош изазов за „%s GSSAPI“!

en: Sending credentials
sr: Шаљем уверења

en: Error exchanging credentials
sr: Грешка размене уверења

en: Couldn't unwrap security level data
sr: Не могу да одмотам податке нивоа безбедности

en: Credential exchange complete
sr: Размена уверења је завршена

en: Server requires integrity and/or privacy
sr: Сервер захтева целовитост и/или приватност

en: Unwrapped security level flags: %s%s%s
sr: Неодмотане заставице нивоа безбедности: %s%s%s

en: Maximum GSS token size is %ld
sr: Највећа величина „GSS“ скупине је %ld

en: GSSAPI username too long for static buffer.
sr: „GSSAPI“ корисничко име је предуго за статичку међумеморију.

en: Error creating security level request
sr: Грешка стварања захтева нивоа безбедности

en: GSSAPI send_token too large (%lu) while sending username.
sr: „GSSAPI“ пошаљи_скупину је превелико (%lu) приликом слања корисничког имена.

en: Releasing GSS credentials
sr: Отпуштам „GSS“ уверења

en: Error releasing credentials
sr: Грешка отпуштања уверења

en: Protocol identified as IMAP4 rev 1
sr: Протокол је препознат као ИМАП4 рев 1

en: Protocol identified as IMAP4 rev 0
sr: Протокол је препознат као ИМАП4 рев 0

en: Protocol identified as IMAP2 or IMAP2BIS
sr: Протокол је препознат као ИМАП2 или „IMAP2BIS“

en: Received BYE response from IMAP server: %s
sr: Примих „BYEд одговор са ИМАП сервера: %s

en: bogus message count in "%s"!
sr: нетачан број порука у „%s“!

en: bogus EXPUNGE message number in untagged response "%s"!
sr: нетачан „EXPUNGE“ број поруке у неозначеном одговору „%s“!

en: found updated capabilities list
sr: нађох освежен списак могућности

en: server did not advertise SASL-IR extension but fetchmail's implementation requires it for AUTHENTICATE EXTERNAL
sr: сервер није обавестио „SASL-IR“ проширење али га примена добавпоште захтева за ПОТВРЂИВАЊЕ ИДЕНТИТЕТА СПОЉНОГ

en: %s: configuration requires TLS, but STARTTLS is not permitted because of authenticated state (PREAUTH). Aborting connection.  If your plugin is secure, you can defeat STARTTLS with --sslproto '' (see manual).
sr: %s: подешавање захтева ТЛС, али „STARTTLS“ није дозвољено због стања потврђеног идентитета (PREAUTH). Прекидам везу.  Ако је ваш прикључак безбедан, можете победити „STARTTLS“ са „--sslproto ''“ (видите упутство).

en: %s: configuration requires TLS, but STARTTLS is not permitted because of authenticated state (PREAUTH). Aborting connection.  Server permitting, try --ssl instead (see manual).
sr: %s: подешавање захтева ТЛС, али „STARTTLS“ није дозвољено због стања потврђеног идентитета (PREAUTH). Прекидам везу.  Ако сервер дозвољава, покушајте „--ssl“ (видите упутство).

en: %s: upgrade to TLS succeeded.
sr: %s: надоградња на ТЛС је успела.

en: %s: upgrade to TLS failed.
sr: %s: надоградња на ТЛС није успела.

en: %s: opportunistic upgrade to TLS failed, trying to continue.
sr: %s: пригодна надоградња на ТЛС није успела, покушавам да наставим.

en: %s: WARNING: server offered STARTTLS but sslproto '' given.
sr: %s: УПОЗОРЕЊЕ: сервер је понудио „STARTTLS“ али је дато „sslproto ''“.

en: %s: --auth external requested but server does not advertise it.
sr: %s: „--auth“ спољног је захтевано али сервер није обавестио о томе.

en: Required OTP capability not compiled into fetchmail
sr: Затражена „OTP“ могућност није преведена у добавпошти

en: Required NTLM capability not compiled into fetchmail
sr: Затражена „NTLM“ могућност није преведена у добавпошти

en: %s: --auth password requested but server forbids it (LOGINDISABLED).
sr: %s: „--auth“ лозинка је захтевана али ју је сервер заборавио (LOGINDISABLED).

en: %s: we've run out of authentication methods and cannot log in.
sr: %s: понестало нам је метода потврђивања идентитета и не можемо се пријавити.

en: mail expunge mismatch (%d actual != %d expected)
sr: избацивање поште се не поклапа (стварна %d != очекивана %d)

en: %lu is unseen
sr: %lu није виђено

en: %u is unseen
sr: %u није виђено

en: re-poll failed
sr: поновно пропитивање није успело

en: %d message waiting after re-poll
     | %d messages waiting after re-poll
sr[0]: %d порука чека након поновног пропитивања
sr[1]: %d поруке чекају након поновног пропитивања
sr[2]: %d порука чека након поновног пропитивања

en: mailbox selection failed
sr: избор поштанског сандучета није успео

en: %d message waiting after first poll
     | %d messages waiting after first poll
sr[0]: %d порука чека након првог пропитивања
sr[1]: %d поруке чекају након првог пропитивања
sr[2]: %d порука чека након првог пропитивања

en: expunge failed
sr: избацивање није успело

en: %d message waiting after expunge
     | %d messages waiting after expunge
sr[0]: %d порука чека након избацивања
sr[1]: %d поруке чекају након избацивања
sr[2]: %d порука чека након избацивања

en: search for unseen messages failed
sr: претрага за невиђеним порукама није успела

en: %u is first unseen
sr: %u је прва невиђена

en: Warning: ignoring bogus data for message sizes returned by the server.
sr: Упозорење: занемарујем нетачне податке за величине порука које је вратио сервер.

en: Incorrect FETCH response: %s.
sr: Неисправан „FETCH“ одговор: %s.

en: Unable to open kvm interface. Make sure fetchmail is SGID kmem.
sr: Не могу да отворим „kvm“ сучеље. Уверите се да је добавпошта „SGID kmem“.

en: Unable to parse interface name from %s
sr: Не могу да обрадим назив сучеља са „%s“

en: get_ifinfo: sysctl (iflist estimate) failed
sr: get_ifinfo: „sysctl“ („iflist“ процена) није успело

en: get_ifinfo: malloc failed
sr: get_ifinfo: додела меморије није успела

en: get_ifinfo: sysctl (iflist) failed
sr: get_ifinfo: „sysctl“ („iflist“) није успело

en: Routing message version %d not understood.
sr: Нисам разумео усмеривање поруке издање %d.

en: No interface found with name %s
sr: Нисам нашао сучеље са називом „%s“

en: No IP address found for %s
sr: Нисам нашао ИП адресу „%s“

en: missing IP interface address
sr: недостаје адреса ИП сучеља

en: invalid IP interface address
sr: неисправна адреса ИП сучеља

en: invalid IP interface mask
sr: неисправна маска ИП сучеља

en: activity on %s -noted- as %d
sr: активност на „%s“ –примећена– као %d

en: skipping poll of %s, %s down
sr: прескачем пропитивање „%s“, „%s“ је пао

en: skipping poll of %s, %s IP address excluded
sr: прескачем пропитивање „%s“, без „%s“ ИП адресе

en: activity on %s checked as %d
sr: активност на „%s“ је проверена као %d

en: skipping poll of %s, %s inactive
sr: прескачем пропитивање „%s“, „%s“ је неактивно

en: activity on %s was %d, is %d
sr: активност на „%s“ беше %d, је %d

en: could not decode initial BASE64 challenge
sr: не могу да декодирам почетни „BASE64“ изазов

en: principal %s in ticket does not match -u %s
sr: главник „%s“ у купону се не поклапа са „-u %s“

en: non-null instance (%s) might cause strange behavior
sr: не-ништаван примерак (%s) може изазвати чудно понашање

en: could not decode BASE64 ready response
sr: не могу да декодирам „BASE64“ спреман одговор

en: challenge mismatch
sr: изазов се не поклапа

en: fetchmail: error reading lockfile "%s": %s
sr: добавпошта: грешка читања датотеке закључавања „%s“: %s

en: fetchmail: removing stale lockfile "%s"
sr: добавпошта: уклањам устајалу датотеку закључавања „%s“

en: fetchmail: cannot unlink lockfile "%s" (%s), trying to write to it
sr: добавпошта: не могу да развежем датотеку закључавања „%s“ (%s), покушавам да пишем у њу

en: fetchmail: cannot write to lockfile "%s" either (%s), exiting
sr: добавпошта: не могу да пишем у датотеку закључавања „%s“ нити (%s), излазим

en: fetchmail: error opening lockfile "%s": %s
sr: добавпошта: грешка отварања датотеке закључавања „%s“: %s

en: fetchmail: lock creation failed, pidfile "%s": %s
sr: добавпошта: стварање закључавања није успело, датотека пиб-а „%s“: %s

en: fetchmail: cannot remove or truncate pidfile "%s": %s
sr: добавпошта: не могу да уклоним или скратим датотеку пиб-а „%s“: %s

en: %s: cannot open file for reading: %s
sr: %s: не могу да отворим датотеку за читање: %s

en: %s: rejecting file, cannot get file descriptor number for fstat: %s
sr: %s: одбацујем датотеку, не могу да добавим број описника датотеке за „fstat“: %s

en: %s: rejecting file, cannot fstat(%d): %s
sr: %s: одбацујем датотеку, не могу да „fstat(%d)“: %s

en: %s: rejecting file because it is group or other accessible (mode %#o) and contains passwords.
sr: %s: одбацујем датотеку јер је група или друга приступна (режим %#o) и садржи лозинке.

en: %s:%d: warning: found "%s" before any host names
sr: %s:%d: упозорење: нађох „%s“ пре било каквих назива домаћина

en: %s:%d: machine entry not permitted after default, rejecting file.
sr: %s:%d: унос рачунара није дозвољен након основног, одбацујем датотеку.

en: %s:%d: warning: unknown token "%s"
sr: %s:%d: упозорење: непозната скупина „%s“

en: %s: error reading file (%s).
sr: %s: грешка читања датотеке (%s).

en: Warning: received malformed challenge to "AUTH(ENTICATE) NTLM"!
sr: Упозорење: примих лош изазов у „AUTH(ENTICATE) NTLM“!

en: NTLM challenge contains invalid data.
sr: „NTLM“ изазов садржи неисправне податке.

en: %s's SMTP listener does not support ATRN
sr: „%s“ СМТП ослушкивач не подржава „ATRN“

en: Turnaround now...
sr: Заокрећем сада...

en: ATRN request refused.
sr: „ATRN“ захтев је одбијен.

en: Unable to process ATRN request now
sr: Не могу сада да обрадим „ATRN“ захтев

en: You have no mail.
sr: Немате поште.

en: Command not implemented
sr: Наредба није примењена

en: Authentication required.
sr: Потребно је потврђивање идентитета.

en: Unknown ODMR error "%s"
sr: Непозната „ODMR“ грешка „%s“

en: receiving message data
sr: примам податке поруке

en: Option --keep is not supported with ODMR
sr: Опција „--keep“ није подржана са „ODMR“

en: Option --flush is not supported with ODMR
sr: Опција „--flush“ није подржана са „ODMR“

en: Option --folder is not supported with ODMR
sr: Опција „--folder“ није подржана са „ODMR“

en: Option --check is not supported with ODMR
sr: Опција „--check“ није подржана са „ODMR“

en: server recv fatal
sr: „recv“ сервера је кобно

en: Could not decode OTP challenge
sr: Не могу да декодирам „OTP“ изазов

en: Secret pass phrase:
sr: Тајна пропусна реч:

en: String '%s' is not a valid number string.
sr: Ниска „%s“ није исправна ниска броја.

en: Value of string '%s' is %s than %d.
sr: Вредност ниске „%s“ је %s од %d.

en: smaller
sr: мања

en: larger
sr: већа

en: Invalid bad-header policy `%s' specified.
sr: Неисправна политика лошег заглавља „%s“ је наведена.

en: Invalid protocol `%s' specified.
sr: Неисправан протокол „%s“ је наведен.

en: Invalid authentication `%s' specified.
sr: Неисправно потврђивање идентитета „%s“ је наведено.

en: usage:  fetchmail [options] [server ...]
sr: употреба:  fetchmail [опције] [сервер ...]

en:   Options are as follows:
sr:   Опције су као што следи:

en:   -?, --help        display this option help
sr:   -?, --help              приказује ову помоћ

en:   -V, --version     display version info
sr:   -V, --version           приказује податке издања

en:   -c, --check       check for messages without fetching
sr:   -c, --check             проверава има ли порука без довлачења

en:   -s, --silent      work silently
sr:   -s, --silent            ради тихо

en:   -v, --verbose     work noisily (diagnostic output)
sr:   -v, --verbose           ради бучно (излаз дијагностике)

en:   -d, --daemon      run as a daemon once per n seconds
sr:   -d, --daemon            ради као демон једном у „n“ секунде

en:   -N, --nodetach    don't detach daemon process
sr:   -N, --nodetach          не откачиње процес демона

en:   -q, --quit        kill daemon process
sr:   -q, --quit              убија процес демона

en:   -L, --logfile     specify logfile name
sr:   -L, --logfile           наводи назив датотеке дневника

en:       --syslog      use syslog(3) for most messages when running as a daemon
sr:       --syslog            користи „syslog(3)“ за већину порука када ради као демон

en:       --nosyslog    turns off use of syslog(3)
sr:       --nosyslog          искључује коришћење „syslog(3)“

en:       --invisible   don't write Received & enable host spoofing
sr:       --invisible         не записује „Примљене“ и омогућује ометање домаћина

en:   -f, --fetchmailrc specify alternate run control file
sr:   -f, --fetchmailrc       наводи заменску контролну датотеку покретања

en:   -i, --idfile      specify alternate UIDs file
sr:   -i, --idfile            наводи заменску датотеку УЈИБ-а

en:       --pidfile     specify alternate PID (lock) file
sr:       --pidfile           наводи заменску ПИБ (закључавања) датотеку

en:       --postmaster  specify recipient of last resort
sr:       --postmaster        наводи примаоца последњег избора

en:       --nobounce    redirect bounces from user to postmaster.
sr:       --nobounce          преусмерава одбијања од корисника управнику поште.

en:       --nosoftbounce fetchmail deletes permanently undeliverable messages.
sr:       --nosoftbounce      брише трајно неиспоручиве поруке.

en:       --softbounce  keep permanently undeliverable messages on server (default).
sr:       --softbounce        задржава неиспоручиве поруке на серверу трајно (основно).

en:   -I, --interface   interface required specification
sr:   -I, --interface         сучељем захтевана одредба

en:   -M, --monitor     monitor interface for activity
sr:   -M, --monitor           прати сучеље за активношћу

en:       --ssl         enable SSL/TLS-wrapped encrypted session
sr:       --ssl               омогућује ССЛ/ТЛС омотану шифровану сесију

en:       --nossl       disable SSL/TLS-wrapped encrypted session
sr:       --ssl               онемогућује ССЛ/ТЛС омотану шифровану сесију

en:       --sslkey      ssl private key file
sr:       --sslkey            датотека ссл личног кључа

en:       --sslcert     ssl client certificate
sr:       --sslcert           уверење ссл клијента

en:       --sslcertck   do strict server certificate check (recommended)
sr:       --sslcertck         обавља изричиту проверу уверења сервера (препоручено)

en:       --nosslcertck skip strict server certificate check (insecure)
sr:       --nosslcertck       прескаче изричиту проверу уверења сервера (небезбедно)

en:       --sslcertfile path to trusted-CA ssl certificate file
sr:       --sslcertfile       путања до датотеке поверљивог издавача уверења ссл уверења

en:       --sslcertpath path to trusted-CA ssl certificate directory
sr:       --sslcertpath       путања до директоријума поверљивог издавача уверења ссл уверења

en:       --sslcommonname  expect this CommonName from server (discouraged)
sr:       --sslcommonname     очекује овај „CommonName“ са сервера (обесхрабрујуће)

en:       --sslfingerprint fingerprint that must match that of the server's cert.
sr:       --sslfingerprint    отисак који мора одговарати оном из уверења сервера.

en:       --sslproto    force ssl protocol (see manual) and/or STLS/STARTTLS
sr:       --sslproto          присиљава ссл протокол (видите упутство) и/или STLS/STARTTLS

en:       --plugin      specify external command to open connection
sr:       --plugin            наводи спољну наредбу за отварање везе

en:       --plugout     specify external command to open smtp connection
sr:       --plugout           наводи спољну наредбу за отварање смтп везе

en:       --bad-header {reject|accept}
                        specify policy for handling messages with bad headers
sr:       --bad-header {одбаци|прихвати}
                              наводи политику за рад са порукама са лошим заглављима

en:   -p, --proto[col]  specify retrieval protocol (see man page)
sr:   -p, --proto[кол]        наводи протокол добављања (видите страницу упутства)

en:   -U, --uidl        force the use of UIDLs (pop3 only)
sr:   -U, --uidl              присиљава коришћење УЈИБЛ-ова (само „pop3“)

en:       --idle        tells the IMAP server to send notice of new messages
sr:       --idle              говори ИМАП серверу да пошаље обавести о новим порукама

en:       --forceidle   Force idle mode, even if server does not advertise the capability
sr:       --forceidle   Присиљава режим мировања, чак и ако сервер нема ту могућност

en:       --idletimeout specify timeout before refreshing --idle (%d s)
sr:       --idletimeout  наводи време истека пре освежавања „--idle“ (%d s)

en:       --port        TCP port to connect to (obsolete, use --service)
sr:       --port              „TCP“ прикључник за повезивање (застарело, користите „--service“)

en:   -P, --service     TCP service to connect to (can be numeric TCP port)
sr:   -P, --service           „TCP“ услуга за повезивање (може бити бројевни „TCP“ прикључник)

en:       --auth        authentication type (see manual)
sr:       --auth              врста потврђивања идентитета (видите упутство)

en:   -t, --timeout     server nonresponse timeout
sr:   -t, --timeout           време истека неодговарања сервера

en:   -E, --envelope    envelope address header
sr:   -E, --envelope          заглавље адресе коверте

en:   -Q, --qvirtual    prefix to remove from local user id
sr:   -Q, --qvirtual          префикс за уклањање из иб-а месног корисника

en:       --principal   mail service principal
sr:       --principal         главник услуге поште

en:       --tracepolls  add poll-tracing information to Received header
sr:       --tracepolls        додаје податке праћења пропитивања у заглавље „Примљене“

en:   -u, --user[name]  specify users's login on server
sr:   -u, --user[име]         наводи пријаву корисника на серверу

en:   -a, --[fetch]all  retrieve old and new messages
sr:   -a, --[fetch]all        добавља старе и нове поруке

en:   -K, --nokeep      delete new messages after retrieval
sr:   -K, --nokeep            брише нове поруке након добављања

en:   -k, --keep        save new messages after retrieval
sr:   -k, --keep              чува нове поруке након добављања

en:       --moveto      move message to the given IMAP folder instead of deleting it
sr:       --moveto      премешта поруку у дату IMAP фасциклу уместо да је обрише

en:   -F, --flush       delete old messages from server
sr:   -F, --flush             брише старе поруке са сервера

en:       --limitflush  delete oversized messages
sr:       --limitflush        брише превелике поруке

en:   -n, --norewrite   don't rewrite header addresses
sr:   -n, --norewrite         не пише поново адресе заглавља

en:   -l, --limit       don't fetch messages over given size
sr:   -l, --limit             не довлачи поруке преко дате величине

en:   -w, --warnings    interval between warning mail notification
sr:   -w, --warnings          време између обавештења упозорења поште

en:   -S, --smtphost    set SMTP forwarding host
sr:   -S, --smtphost          поставља домаћина СМТП прослеђивања

en: 			   NOTE: all using same name and password!
sr: 			   НАПОМЕНА: сви користе исто име и лозинку!

en:       --fetchdomains fetch mail for specified domains
sr:       --fetchdomains      довлачи пошту за наведене домене

en:   -D, --smtpaddress set SMTP delivery domain to use
sr:   -D, --smtpaddress       поставља домен СМТП испоруке за коришћење

en:       --smtpname    set SMTP full name username@domain
sr:       --smtpname          поставља пун СМТП назив „korisnik@domen“

en:       --esmtpname   override identity used for SMTP AUTH (default: user's name)
sr:       --esmtpname   заобилази идентитет коришћен за SMTP AUTH (основно: корисничко име)

en: 			   set secret (password) for SMTP AUTH
sr: 			   поставља тајну (лозинку) за SMTP AUTH

en:   -Z, --antispam    set antispam response values
sr:   -Z, --antispam,         поставља вредности одговора антиспама

en:   -b, --batchlimit  set batch limit for SMTP connections
sr:   -b, --batchlimit        поставља ограничење групе за СМТП везе

en:   -B, --fetchlimit  set fetch limit for server connections
sr:   -B, --fetchlimit        поставља ограничење добављања за везе сервера

en:       --fetchsizelimit set fetch message size limit
sr:       --fetchsizelimit    поставља ограничење величине поруке добављања

en:       --fastuidl    do a binary search for UIDLs
sr:       --fastuidl          обавља бинарну претрагу за УЈИБЛ-ове

en:   -e, --expunge     set max deletions between expunges
sr:   -e, --expunge           поставља највише брисања између избацивања

en:   -m, --mda         set MDA to use for forwarding
sr:   -m, --mda               поставља „MDA“ за коришћење прослеђивања

en:       --bsmtp       set output BSMTP file
sr:       --bsmtp             поставља излазну „BSMTP“ датотеку

en:       --lmtp        use LMTP (RFC2033) for delivery
sr:       --lmtp              користи ЛМТП (RFC2033) за испоручивање

en:   -r, --folder      specify remote folder name
sr:   -r, --folder            наводи назив удаљене фасцикле

en:       --showdots    show progress dots even in logfiles
sr:       --showdots          приказује тачке напредовања чак и у датотекама дневника

en: POP2 does not support STLS. Giving up.
sr: „POP2“ не подржава „STLS“. Одустајем.

en: POP2 only supports password authentication. Giving up.
sr: „POP2“ подржава само потврђивање идентитета лозинком. Одустајем.

en: Warning: "Maillennium POP3" found, using RETR command instead of TOP.
sr: Упозорење: Нађох „Maillennium POP3“, користећи наредбу „RETR“ уместо „TOP“.

en: STLS is mandatory for this session, but server refused CAPA command.
sr: „STLS“ је обавезно за ову сесију, али је сервер одбио наредбу „CAPA“.

en: CAPA command support is, however, necessary for STLS.
sr: Подршка наредбе „CAPA“ је, свакако, неопходна за „STLS“.

en: %s: WARNING: server offered STLS, but sslproto '' given.
sr: %s: УПОЗОРЕЊЕ: сервер је понудио „STLS“, али је дато „sslproto ''“.

en: We've run out of allowed authenticators and cannot continue.
sr: Понестало нам је допуштених потврђивача идентитета и не можемо наставити.

en: Required APOP timestamp not found in greeting
sr: Затражену „APOP“ временску ознаку нисам нашао у поздраву

en: Timestamp syntax error in greeting
sr: Садржајна грешка временске ознаке у поздраву

en: Invalid APOP timestamp.
sr: Неисправна „APOP“ временска ознака.

en: Undefined protocol request in POP3_auth
sr: Неодређен захтев протокола у „POP3_auth“

en: lock busy!  Is another session active?
sr: закључавање је заузето!  Да ли је активна још нека сесија?

en: Cannot handle UIDL response from upstream server.
sr: Не могу да обрадим „UIDL“ одговор са узводног сервера.

en: Server responded with UID for wrong message.
sr: Сервер је одговорио са УИБ-ом за погрешну поруку.

en: id=%s (num=%u) was deleted, but is still present!
sr: иб=%s (бр.=%u) је обрисан, али је још увек присутан!

en: Messages inserted into list on server. Cannot handle this.
sr: Поруке су убачене на списак на серверу. Не могу да радим са тиме.

en: LAST is an obsolete command that many servers will not support. We will try modern means to find what messages are new.
sr: LAST је застарела наредба коју многи сервери неће подржати. Покушаћемо новије начине да сазнамо које поруке су нове.

en: protocol error
sr: грешка протокола

en: protocol error while fetching UIDLs
sr: грешка протокола приликом довлачења УЈИБЛ-ова

en: id=%s (num=%d) was deleted, but is still present!
sr: иб=%s (бр.=%d) је обрисан, али је још увек присутан!

en: Option --folder is not supported with POP3
sr: Опција „--folder“ није подржана са „POP3“

en: end of input
sr: крај улаза

en: server option after user options
sr: опција сервера након опција корисника

en: SDPS not enabled.
sr: „SDPS“ није омогућено.

en: fetchmail: interface option is only supported under Linux (without IPv6) and FreeBSD
sr: добавпошта: опција сучеља је подржана само у Линуксу (без ИПи6) и „FreeBSD“-у

en: fetchmail: monitor option is only supported under Linux (without IPv6) and FreeBSD
sr: добавпошта: опција праћења је подржана само у Линуксу (без ИПи6) и „FreeBSD“-у

en: SSL is not enabled
sr: „SSL“ није омогућено

en: File %s must be a regular file.
sr: Датотека „%s“ мора бити обична датотека.

en: File %s must have no more than -rwx------ (0700) permissions.
sr: Датотека „%s“ треба да има не више од „-rwx------“ (0700) овлашћења.

en: File %s must be owned by you.
sr: Датотека „%s“ треба да буде у вашем власништву.

en: %s: parsing rcfile %s: memory exhausted
sr: %s: обрађујем „rcfile %s“: нема више меморије

en: Internal error: regex_ere_search could not compile pattern %s: %s
sr: Унутрашња грешка: „regex_ere_search“ не може да преведе шаблон „%s“: %s

en: (unknown regcomp error)
sr: (непозната грешка регкомп-а)

en: %s (log message incomplete)
sr: „%s“ (порука дневника није потпуна)

en: About to rewrite %s...
sr: Преписаћу „%s“...

en: ...rewritten version is %s.
sr: ...преписано издање је „%s“.

en: Success
sr: Успешно

en: Restricted user (something wrong with account)
sr: Ограничени корисник (нешто је погрешно са налогом)

en: Invalid userid or passphrase
sr: Неисправан иб корисника или пропусна реч

en: Deity error
sr: Грешка божанства

en: RPA token 2: Base64 decode error
sr: „RPA“ скупина 2: Грешка декодирања основом64

en: Service chose RPA version %d.%d
sr: Услуга бира „RPA“ издање %d.%d

en: Service challenge (l=%d):
sr: Изазов услуге (l=%d):

en: Service timestamp %s
sr: Временски печат услуге „%s“

en: RPA token 2 length error
sr: Грешка дужине „RPA“ скупине 2

en: Realm list: %s
sr: Списак подручја: %s

en: RPA error in service@realm string
sr: „RPA“ грешка у ниски „usluga@područje“

en: RPA token 4: Base64 decode error
sr: „RPA“ скупина 4: Грешка декодирања основом64

en: User authentication (l=%d):
sr: Потврђивање идентитета корисника (l=%d):

en: RPA status: %02X
sr: „RPA“ стање: %02X

en: RPA token 4 length error
sr: Грешка дужине „RPA“ скупине 4

en: RPA rejects you: %s
sr: „RPA“ вас одбацује: %s

en: RPA rejects you, reason unknown
sr: „RPA“ вас одбацује, немам појма због чега

en: RPA User Authentication length error: %d
sr: Грешка дужине „RPA“ потврђивања идентитета корисника: %d

en: RPA Session key length error: %d
sr: Грешка дужине кључа „RPA“ сесије: %d

en: RPA _service_ auth fail. Spoof server?
sr: „RPA“ потврђивање идентитета _услуге_ није успело. Лажни сервер?

en: Session key established:
sr: Кључ сесије је успостављен:

en: RPA authorisation complete
sr: „RPA“ овлашћење је обављено

en: Get response
sr: Добио сам одговор

en: Get response return %d [%s]
sr: Добио сам повраћај одговора %d [%s]

en: Hdr not 60
sr: „Hdr“ није 60

en: Token length error
sr: Грешка дужине скупине

en: Token Length %d disagrees with rxlen %d
sr: Дужина скупине %d се не слаже са „rxlen“ %d

en: Mechanism field incorrect
sr: Нетачно поље механизма

en: dec64 error at char %d: %x
sr: „dec64“ грешка на знаку %d: %x

en: Inbound binary data:
sr: Долазни бинарни подаци:

en: Outbound data:
sr: Одлазни подаци:

en: RPA String too long
sr: „RPA“ ниска је предуга

en: Unicode:
sr: Уникод:

en: RPA Failed open of /dev/urandom. This shouldn't
sr: „RPA“ није успео да отвори „/dev/urandom“. Ово вас неће

en:     prevent you logging in, but means you
sr:     спречити да се пријавите, али значи да

en:     cannot be sure you are talking to the
sr:     не можете бити сигурни да разговарате

en:     service that you think you are (replay
sr:     са услугом са којом сте желели (напади

en:     attacks by a dishonest service are possible.)
sr:     одговором нечастиве услуге су могући.)

en: User challenge:
sr: Кориснички изазов:

en: MD5 being applied to data block:
sr: „MD5“ је примењено на блок података:

en: MD5 result is:
sr: „MD5“ резултат је:

en: getaddrinfo(NULL, "%s") error: %s
sr: грешка добављања података адресе(НИШТА, „%s“): %s

en: Cannot resolve service %s to port number.
sr: Не могу да решим услугу „%s“ на број прикључника.

en: Please specify the service as decimal port number.
sr: Наведите услугу као децимални број прикључника.

en: WARNING: smtphost contains unparsed option part %s
sr: УПОЗОРЕЊЕ: „smtphost“ садржи необрађени део опције „%s“

en: TLS wrapped connection failed.
sr: TLS обмотана веза није успела.

en: SMTP server greeted with error and does not want our mail.
sr: SMTP је отпоздравио са грешком и не жели нашу пошту.

en: %s: opportunistic upgrade to TLS failed, cannot continue.
    You can add /notls to the SMTP server name to avoid STARTTLS.
sr: %s: одговарајућа надоградња за TLS није успела, не могу да наставим.
    можете да додате „/notls“ називу SMTP серверу да избегнете STARTTLS.

en: forwarding to %s
sr: прослеђујем до „%s“

en: SMTP: (bounce-message body)
sr: SMTP: (разрада одскочне поруке)

en: mail from %s bounced to %s
sr: пошта са „%s“ је одскочила до „%s“

en: %cMTP error: %s
sr: „%cMTP“ грешка: %s

en: SMTP server requires STARTTLS, keeping message.
sr: „SMTP“ сервер захтева „STARTTLS“, задржавам поруку.

en: BSMTP file open failed: %s
sr: Отварање „BSMTP“ датотеке није успело: %s

en: BSMTP preamble write failed: %s.
sr: Писање „BSMTP“ увода није успело: %s.

en: %cMTP listener doesn't like recipient address `%s'
sr: „%cMTP“ ослушкивач се не свиђа адреса примаоца „%s“

en: %cMTP listener doesn't really like recipient address `%s'
sr: „%cMTP“ ослушкивачу се баш не свиђа адреса примаоца „%s“

en: no address matches; no postmaster set.
sr: нема поклапања адресе; није постављен управник поште.

en: can't even send to %s!
sr: не могу чак ни да пошаљем на „%s“!

en: no address matches; forwarding to %s.
sr: нема одговарајуће адресе; прослеђујем на „%s“.

en: MDA option contains single-quoted %%%c expansion.
sr: „MDA“ опција садржи ширење „%%%c“ са једним наводником.

en: Refusing to deliver. Check the manual and fix your mda option.
sr: Одбијам да испоручим. Проверите упутство и поправите „mda“ опцију.

en: about to deliver with: %s
sr: испоручићу са: %s

en: Cannot switch effective user id to %ld: %s
sr: Не могу да пребацим иб стварног корисника на „%ld“: %s

en: Cannot switch effective user id back to original %ld: %s
sr: Не могу да пребацим иб стварног корисника назад на изворни „%ld“: %s

en: MDA open failed
sr: „MDA“ отварање није успело

en: %cMTP connect to %s failed
sr: „%cMTP“ повезивање са „%s“ није успело

en: Message termination or close of BSMTP file failed: %s
sr: Окончање поруке или затварање „BSMTP“ датотеке није успело: %s

en: Error writing to MDA: %s
sr: Грешка писања у „MDA“: %s

en: MDA died of signal %d
sr: „MDA“ је изгинуло сигналом %d

en: MDA returned nonzero status %d
sr: „MDA“ је вратило не-нулто стање %d

en: Strange: MDA pclose returned %d and errno %d/%s, cannot handle at %s:%d
sr: Чудно: „MDA pclose“ је вратило %d и грешку %d/%s, не могу да радим на „%s“:%d

en: SMTP listener refused delivery
sr: „SMTP“ ослушкивач је одбио испоруку

en: LMTP delivery error on EOM
sr: Грешка „LMTP“ испоруке на „EOM“-у

en: Unexpected non-503 response to LMTP EOM: %s
sr: Неочекивани не-503 одговор „LMTP EOM“-у: %s

en: The Fetchmail Daemon
sr: Демон Добавпоште

en: Server rejected the AUTH command.
sr: Сервер је одбио наредбу „AUTH“.

en: ESMTP CRAM-MD5 Authentication...
sr: „ESMTP CRAM-MD5“ потврђивање идентитета...

en: Malformed server reply
sr: Лош одговор сервера

en: Bad base64 reply from server.
sr: Лош одговор основе64 са сервера.

en: Challenge decoded: %s
sr: Изазов је декодиран: %s

en: Digest text buffer too small!
sr: Међумеморија прихвата текста је премала!

en: ESMTP PLAIN Authentication...
sr: „ESMTP PLAIN“ потврђивање идентитета...

en: ESMTP LOGIN Authentication...
sr: „ESMTP LOGIN“ потврђивање идентитета...

en: authentication requested, but not offered by server.
sr: потврђивање идентитета је затражено, али га сервер не нуди.

en: smtp listener protocol error
sr: грешка протокола смтп ослушкивача

en: fetchmail: malloc failed
sr: добавпошта: додела меморије није успела

en: fetchmail: plugin for host %s service %s is empty, cannot run!
sr: добавпошта: прикључак за домаћина „%s“ услугу „%s“ је празан, не могу да радим!

en: fetchmail: socketpair failed
sr: добавпошта: пар прикључница није успео

en: fetchmail: fork failed
sr: добавпошта: исцепак није успео

en: dup2 failed
sr: „dup2“ није успело

en: running %s (host %s service %s)
sr: покрећем „%s“ (домаћин „%s“ услуга „%s“)

en: execvp(%s) failed
sr: „execvp(%s)“ није успело

en: getaddrinfo("%s","%s") error: %s
sr: „getaddrinfo(„%s“,„%s“) грешка: %s

en: Try adding the --service option (see also FAQ item R12).
sr: Покушајте да додате опцију „--service“ (видите такође ЧПП ставку „R12“).

en: unknown (%s)
sr: непознато (%s)

en: Trying to connect to %s/%s...
sr: Покушавам да се повежем на „%s/%s“...

en: cannot create socket: %s
sr: не могу да направим прикључницу: %s

en: name %d: cannot create socket family %d type %d: %s
sr: назив „%d“: не могу да направим породицу прикључнице „%d“ врсте „%d“: %s

en: connection failed.
sr: повезивање није успело.

en: connection to %s:%s [%s/%s] failed: %s.
sr: повезивање на „%s:%s“ [%s/%s] није успело: %s.

en: name %d: connection to %s:%s [%s/%s] failed: %s.
sr: назив „%d“: повезивање на „%s:%s“ [%s/%s] није успело: %s.

en: connected.
sr: повезан.

en: Connection errors for this poll:
    %s
sr: Грешке везе за ово пропитивање:
    %s

en: %s reported: %s
sr: „%s“ извештава: %s

en: SSL verify callback error: current certificate NULL!
sr: ССЛ проверава грешку повратног позива: текуће уверење НИШТА!

en: SSL verify callback depth %d: verify_ok == %d, err = %d, %s
sr: Дубина опозива „SSL“ провере %d: verify_ok == %d, грешка = %d, %s

en: Server certificate:
sr: Уверење сервера:

en: Certificate chain, from root to peer, starting at depth %d:
sr: Ланац уверења, од корена до парњака, почиње на дубини %d:

en: Certificate at depth %d:
sr: Уверење на дубини %d:

en: Issuer Organization: %s
sr: Организација издавача: %s

en: Warning: Issuer Organization Name too long (possibly truncated).
sr: Упозорење: Назив организације издавача је предуг (по могућству скраћен).

en: Unknown Organization
sr: Непозната организација

en: Issuer CommonName: %s
sr: Општи назив издавача: %s

en: Warning: Issuer CommonName too long (possibly truncated).
sr: Упозорење: Општи назив издавача је предуг (по могућству скраћен).

en: Unknown Issuer CommonName
sr: Непознат општи назив издавача

en: Subject CommonName: %s
sr: Општи назив субјекта: %s

en: Bad certificate: Subject CommonName too long!
sr: Лоше уверење: Општи назив субјекта је предуг!

en: Bad certificate: Subject CommonName contains NUL, aborting!
sr: Лоше уверење: Општи назив субјекта садржи НИШТА, прекидам!

en: Subject Alternative Name: %s
sr: Заменски назив субјекта: %s

en: Bad certificate: Subject Alternative Name contains NUL, aborting!
sr: Лоше уверење: Заменски назив субјекта садржи НИШТА, прекидам!

en: Server CommonName mismatch: %s != %s
sr: Општи назив сервера се не поклапа: %s != %s

en: Server name not set, could not verify certificate!
sr: Назив сервера није постављен, не могу да проверим уверење!

en: Unknown Server CommonName
sr: Непознат општи назив сервера

en: Server name not specified in certificate!
sr: Назив сервера није наведен у уверњу!

en: Server certificate verification error: %s
sr: Грешка провере уверења сервера: %s

en: Broken certification chain at: %s
sr: Прекинут ланац уверења: %s

en: This could mean that the server did not provide the intermediate CA's certificate(s), which is nothing fetchmail could do anything about.  For details, please see the README.SSL-SERVER document that ships with fetchmail.
sr: Ово може да значи да сервер није обезбедио посредничко уверење издавача уверења, у вези чега добавпошта не може да уради баш ништа.  За више појединости, погледајте документ „README.SSL-SERVER“ који се доставља уз програм.

en: Missing trust anchor certificate: %s
sr: Недостаје уверење сидра поверења: %s

en: This could mean that the root CA's signing certificate is not in the trusted CA certificate location, or that c_rehash needs to be run on the certificate directory. For details, please see the documentation of --sslcertpath and --sslcertfile in the manual page. See README.SSL for details.
sr: Ово може да значи да корено потписно уверење издавача уверења није на месту поверљивог уверења издавача уверења, или да „c_rehash“ треба да се покрене у директоријуму уверења. За више појединости, погледајте документацију „--sslcertpath“ и „--sslcertfile“ на страници упутства. Видите „README.SSL“ за појединости.

en: Cannot fetch digest implementation %s for sslfingerprint!
sr: Не могу да довучем примену прегледа „%s“ за „sslfingerprint“!

en: X509_digest(): Out of memory!
sr: X509_digest(): Нема више меморије!

en: %s fingerprint is: {%s}%s
sr: Отисак „%s“ је: {%s}%s

en: %s fingerprint (%s) matches: %s
sr: „%s“ отисак (%s) одговара: %s

en: %s fingerprint ({%s}%s) does not match expected %s!
sr: „%s“ отисак ({%s}%s) не одговара очекиваном „%s“!

en: Invalid SSL protocol '%s' specified, using default autoselect (auto).
sr: Неисправан „SSL“ протокол „%s“ је наведен, користим подразумевано самостално бирање (auto).

en: Loaded wolfSSL library %#lx older than headers %#lx, refusing to work.
sr: Учитах „wolfSSL“ библиотеку „%#lx“ старију од заглавља „%#lx“, одбијам да радим (ступам у штрајк).

en: Loaded OpenSSL library %#lx older than headers %#lx, refusing to work.
sr: Учитах „OpenSSL“ библиотеку „%#lx“ старију од заглавља „%#lx“, одбијам да радим (ступам у штрајк).

en: Loaded OpenSSL library %#lx newer than headers %#lx, trying to continue.
sr: Учитах „OpenSSL“ библиотеку „%#lx“ новију од заглавља „%#lx“, покушаћу да наставим.

en: File descriptor out of range for SSL
sr: Описник датотеке је ван опсега за „SSL“

en: Note that some distributions disable older protocol versions in weird non-standard ways. Try a newer protocol version.
sr: Знајте да неке дистибуције онемогућују старија издања протокола на уврнутим нестандардним начинима. Пробајте новије издање протокола.

en: SSL/TLS <= 1.2: environment variable %s unset, using fetchmail built-in ciphers.
sr: SSL/TLS <= 1.2: променљива окружења „%s“ је поништена, користим уграђене шифрере програма.

en: built-in defaults
sr: уградне основности

en: SSL/TLS <= 1.2: ciphers set from %s to "%s"
sr: SSL/TLS <= 1.2: шифрери постављени од %s до „%s“

en: SSL/TLS: <= 1.2 failed to set ciphers from %s to "%s"
sr: SSL/TLS: <= 1.2 нисам успео да поставим шифрере од %s до „%s“

en: TLS >= 1.3: ciphersuite set from %s to "%s"
sr: TLS >= 1.3: шифарник је постављен од %s до „%s“

en: TLS >= 1.3: failed to set ciphersuite from %s to "%s"
sr: TLS >= 1.3: нисам успео да поставим шифарник од %s до „%s“

en: The %s environment variable must contain a non-negative integer - parsing failed, using default level %d.
sr: Променљива окружења „%s“ мора да садржи не-негативан цео број - обрада није успела, користим основни ниво %d.

en: Parsed %s to set new security level %d
sr: Обрадих „%s“ да поставим нови ниво безбедности %d

en: DEBUG: SSL security level is %d
sr: ПРОЧИШЋАВАЊЕ: Ниво ССЛ безбедности је %d

en: Cannot load verify locations (file="%s", dir="%s"), error %d:
sr: Не могу да учитам место „verify“-ја (file="%s", dir="%s"), грешка %d:

en: Warning: SSL_set_tlsext_host_name(%p, "%s") failed (code %#lx), trying to continue.
sr: Упозорење: „SSL_set_tlsext_host_name(%p, "%s")“ није успело (код %#lx), покушавам да наставим.

en: fetchmail: sock %d: wolfSSL_check_domain_name(%p, "%s") returned %d, trying to continue
sr: добавпошта: прикључак %d: „wolfSSL_check_domain_name(%p, „%s“)“ је вратило %d, покушавам да наставим

en: Warning: X509_VERIFY_PARAM_set1_host(%p, "%s") failed (code %#x), trying to continue.
sr: Упозорење: „X509_VERIFY_PARAM_set1_host(%p, "%s")“ није успело (код %#x), покушавам да наставим.

en: Server shut down connection prematurely during SSL_connect().
sr: Сервер је прерано угасио везу за време „SSL_connect()“.

en: System error during SSL_connect(): %s
sr: Системска грешка за време „SSL_connect()“: %s

en: Cannot obtain current SSL/TLS cipher - no session established?
sr: Не могу да добијем текућег „SSL/TLS“ шифрера – да ли је успостављена нека сесија?

en: Certificate/fingerprint verification was somehow skipped!
sr: Провера уверења/отиска је некако прескочена!

en: Warning: the connection is insecure, continuing anyways. (Better use --sslcertck!)
sr: Упозорење: веза није безбедна, ипак настављам. (Боље употребите „--sslcertck“!)

en: mapped address %s to local %s
sr: мапирана адреса „%s“ локалу „%s“

en: mapped %s to local %s
sr: мапирано „%s“ локалу „%s“

en: passed through %s matching %s
sr: прођох кроз „%s“ упоређујући „%s“

en: analyzing Received line:
    %s
sr: анализирам ред „Примљене“:
    %s

en: line accepted, %s is an alias of the mailserver
sr: ред је прихваћен, „%s“ је алијас сервера поште

en: line rejected, %s is not an alias of the mailserver
sr: ред није прихваћен, „%s“ није алијас сервера поште

en: no Received address found
sr: нисам нашао адресу примљених

en: found Received address `%s'
sr: нађох адресу примљених „%s“

en: incorrect header line found - see manpage for bad-header option
sr: нађох нетачан ред заглавља – видите у упутству о опцији лошег заглавља

en: line: %s
sr: ред: %s

en: Parsing envelope "%s" names "%-.*s"
sr: Обрађујем коверте „%s“ називе „%-.*s“

en: Parsing Received names "%-.*s"
sr: Обрађујем називе примљених „%-.*s“

en: No envelope recipient found, resorting to header guessing.
sr: НИсам нашао примаоца коверте, преуређујем на нагађање заглавља.

en: Guessing from header "%-.*s".
sr: Нагађам из заглавља „%-.*s“.

en: no local matches, forwarding to %s
sr: нема локалних подударања, прослеђујем на „%s“

en: forwarding and deletion suppressed due to DNS errors
sr: прослеђивање и брисање је потиснуто услед ДНС грешака

en: writing RFC822 msgblk.headers
sr: записујем „RFC822 msgblk.заглавља“

en: no recipient addresses matched declared local names
sr: ниједна адреса примаоца не одговара објављеним локалним називима

en: recipient address %s didn't match any local name
sr: адреса примаоца „%s“ не одговара ниједном локалном називу

en: message has embedded NULs
sr: порука је угнездила НИШТА

en: SMTP listener rejected local recipient addresses:
sr: „SMTP“ ослушкивач је одбацио адресе локалног примаоца:

en: error writing message text
sr: грешка писања текста поруке

en: Buffer too small. This is a bug in the caller of %s:%lu.
sr: Међумеморија је премала. А то је грешка у позивару „%s:%lu“.

en: Open or read error while reading idfile %s: %s
sr: Грешка отварања или читања приликом читања иб-датотеке „%s“: %s

en: Old UID list from %s:
sr: Стари УИБ списак из „%s“:

en:  <empty>
sr:  <празно>

en: Scratch list of UIDs:
sr: Списак прибелешки УЈИБ-а:

en: Merged UID list from %s:
sr: Спојен УИБ списак из „%s“:

en: New UID list from %s:
sr: Нови УИБ списак из „%s“:

en: not swapping UID lists, no UIDs seen this query
sr: не размењујем УИБ спискове, ниједан УИБ није видео овај упит

en: discarding new UID list
sr: одбацујем нови УИБ списак

en: Deleting fetchids file.
sr: Бришем „fetchids“ датотеку.

en: Error deleting %s: %s
sr: Грешка брисања „%s“: %s

en: Writing fetchids file.
sr: Пишем „fetchids“ датотеку.

en: Write error on fetchids file %s: %s
sr: Грешка писања на „fetchids“ датотеци „%s“: %s

en: Error writing to fetchids file %s, old file left in place.
sr: Грешка писања у „fetchids“ датотеку „%s“, стара датотека је остала.

en: Cannot rename fetchids file %s to %s: %s
sr: Не могу да преименујем „fetchids“ датотеку „%s“ у „%s“: %s

en: Cannot open fetchids file %s for writing: %s
sr: Не могу да отворим „fetchids“ датотеку „%s“ за писање: %s

en: malloc failed
sr: додела меморије није успела

en: realloc failed
sr: поновна додела није успела
