sed 4.2.1 - en to sl translation catalogue (84 entries)

en: multiple `!'s
sl: večterni klicaji »!«

en: unexpected `,'
sl: nepričakovana vejica »,«

en: invalid usage of +N or ~N as first address
sl: nepravilna raba izbir +N ali ~N kot začetnih naslovov

en: unmatched `{'
sl: oklepaj { brez zaklepaja

en: unexpected `}'
sl: nepričakovan zaklepaj }

en: extra characters after command
sl: dodatni znaki za ukazom

en: expected \ after `a', `c' or `i'
sl: Za »a«, »c« ali »i« se pričakuje \

en: `}' doesn't want any addresses
sl: Zaklepaj } ne zahteva naslova

en: : doesn't want any addresses
sl: : ne zahteva naslova

en: comments don't accept any addresses
sl: komentarji ne sprejemajo naslovov

en: missing command
sl: manjkajoč ukaz

en: command only uses one address
sl: ukaz uporablja le en naslov

en: unterminated address regex
sl: regularni izraz z nezaključenim naslovom

en: unterminated `s' command
sl: nezaključen ukaz »s«

en: unterminated `y' command
sl: nezaključen ukaz »y«

en: unknown option to `s'
sl: neznana izbira pri ukazu »s«

en: multiple `p' options to `s' command
sl: večterne izbire »p« pri ukazu »s«

en: multiple `g' options to `s' command
sl: večterne izbire »g« pri ukazu »s«

en: multiple number options to `s' command
sl: večterne številčne izbire pri ukazu »s«

en: number option to `s' command may not be zero
sl: številčna izbira pri ukazu »s« mora biti neničelna

en: strings for `y' command are different lengths
sl: niza pri ukazu »y« sta različno dolga

en: delimiter character is not a single-byte character
sl: razmejilni znak je dolg več kot en bajt

en: expected newer version of sed
sl: pričakovana novejša izdaja programa sed

en: invalid usage of line address 0
sl: neveljavna raba naslovne vrstice 0

en: unknown command: `%c'
sl: neznan ukaz: »%c«

en: %s: file %s line %lu: %s
sl: %s: datoteka %s vrstica %lu: %s

en: %s: -e expression #%lu, char %lu: %s
sl: %s: -e izraz #%lu, znak %lu: %s

en: can't find label for jump to `%s'
sl: ni moč najti oznake za skok na »%s«

en: %s: can't read %s: %s
sl: %s: %s ni mogoče prebrati: %s

en: couldn't edit %s: is a terminal
sl: ni mogoče urejati %s: je terminal

en: couldn't edit %s: not a regular file
sl: ni mogoče urejati %s: ni navadna datoteka

en: %s: warning: failed to set default file creation context to %s: %s
sl: %s: opozorilo: neuspešna nastavitev privzetega konteksta ustvarjanja datoteke na %s: %s

en: %s: warning: failed to get security context of %s: %s
sl: %s: opozorilo: neuspešno branje varnostnega konteksta za %s: %s

en: couldn't open temporary file %s: %s
sl: ni mogoče odpreti začasne datoteke %s: %s

en: error in subprocess
sl: napaka v podprocesu

en: option `e' not supported
sl: izbira »e« ni podprta

en: `e' command not supported
sl: ukaz »e« ni podprt

en: no input files
sl: ni vhodnih datotek

en: no previous regular expression
sl: ni prejšnjega regularnega izraza

en: cannot specify modifiers on empty regexp
sl: navajanje modifikatorjev pri praznem regularnem izrazu ni mogoče

en: invalid reference \%d on `s' command's RHS
sl: neveljavni sklic \%d na desni strani ukaza »s«

en: GNU sed home page: <http://www.gnu.org/software/sed/>.
    General help using GNU software: <http://www.gnu.org/gethelp/>.
sl: Domača stran GNU sed:  <http://www.gnu.org/software/sed/>.
    Splošna pomoč pri rabi programja GNU: <http://www.gnu.org/gethelp/>.

en: E-mail bug reports to: <%s>.
    Be sure to include the word ``%s'' somewhere in the ``Subject:'' field.
sl: Sporočila o napakah pošljite na: <%s> .
    Poskrbite, da bo nekje v polju »Subject« nastopal izraz »%s«.

en:   -R, --regexp-perl
                     use Perl 5's regular expressions syntax in the script.
sl:   -R, --regexp-perl
                     dovoli uporabo regularnih izrazov, ki jih podpira Perl 5

en: Usage: %s [OPTION]... {script-only-if-no-other-script} [input-file]...
sl: Uporaba: %s [IZBIRA]... {skript--če-je-en-sam} [vhodna-datoteka]...

en:   -n, --quiet, --silent
                     suppress automatic printing of pattern space
sl:   -n, --quiet, --silent
                     brez samodejnega izpisa prostora vzorcev

en:   -e script, --expression=script
                     add the script to the commands to be executed
sl:   -e SKRIPT, --expression=SKRIPT
                     dodaj SKRIPT med ukaze, ki se izvedejo

en:   -f script-file, --file=script-file
                     add the contents of script-file to the commands to be executed
sl:   -f SKRIPTNA_DATOTEKA, --file=SKRIPTNA_DATOTEKA
                     dodaj vsebino SKRIPTNE DATOTEKE med ukaze, ki se izvedejo

en:   --follow-symlinks
                     follow symlinks when processing in place
sl:   --follow-symlinks
                     pri obdelavi na mestu sledi simbolnim povezavam

en:   -b, --binary
                     open files in binary mode (CR+LFs are not processed specially)
sl:   -b, --binary
                     odpri kot binarno datoteko (brez posebne obravnave CR+LF)

en:   -l N, --line-length=N
                     specify the desired line-wrap length for the `l' command
sl:   -l N, --line-length=N
                     določi širino vrstice za ukaz ,l` na N znakov

en:   --posix
                     disable all GNU extensions.
sl:   --posix
                     onemogoči vse razširitve GNU

en:   -r, --regexp-extended
                     use extended regular expressions in the script.
sl:   -r, --regexp-extended
                     dovoli uporabo razširjenih regularnih izrazov.

en:   -s, --separate
                     consider files as separate rather than as a single continuous
                     long stream.
sl:   -s, --separate
                     datoteke obravnavaj kot ločene, ne pa kot neprekinjen tok
                     podatkov

en:   -u, --unbuffered
                     load minimal amounts of data from the input files and flush
                     the output buffers more often
sl:   -u, --unbuffered
                     naloži kar se da malo podatkov iz vhode datoteke in pogosteje
                     izprazni izhodni medpomnilnik

en:       --help     display this help and exit
sl:       --help     prikaži ta navodila in končaj

en:       --version  output version information and exit
sl:       --version  različica programa

en: 
    If no -e, --expression, -f, or --file option is given, then the first
    non-option argument is taken as the sed script to interpret.  All
    remaining arguments are names of input files; if no input files are
    specified, then the standard input is read.
sl: 
    Če izbire -e, --expression, -f ali --file niso podane, se prvi neizbirni
    argument tolmači kot skript. Vsi preostali argumenti so imena vhodnih datotek.
    Če ni podano nobeno ime datoteke, se bere standardni vhod.

en: cannot remove %s: %s
sl: ni mogoče odstraniti %s: %s

en: couldn't open file %s: %s
sl: ni mogoče odpreti datoteke %s: %s

en: couldn't attach to %s: %s
sl: ni mogoče pripeti k %s: %s

en: couldn't write %d item to %s: %s | couldn't write %d items to %s: %s
sl[0]: ni mogoče zapisati %d elementov na %s: %s
sl[1]: ni mogoče zapisati %d elementa na %s: %s
sl[2]: ni mogoče zapisati %d elementov na %s: %s
sl[3]: ni mogoče zapisati %d elementov na %s: %s

en: read error on %s: %s
sl: napaka pri branju z %s: %s

en: couldn't follow symlink %s: %s
sl: ni mogoče slediti simbolni povezavi %s: %s

en: cannot stat %s: %s
sl: ni mogoče ugotoviti statistike %s: %s

en: cannot rename %s: %s
sl: ni mogoče preimenovati %s: %s

en: Success
sl: Uspešno

en: No match
sl: Ni ujemanja

en: Invalid regular expression
sl: Neveljavni regularni izraz

en: Invalid collation character
sl: Znaka izven abecede

en: Invalid character class name
sl: Neveljavno ime razreda znakov

en: Trailing backslash
sl: Zaključna obrnjena poševnica

en: Invalid back reference
sl: Neveljavni povratni sklic

en: Unmatched [ or [^
sl: Oklepaj [ ali [^ brez zaklepaja

en: Unmatched ( or \(
sl: Oklepaj ( ali \( brez zaklepaja

en: Unmatched \{
sl: Oklepaj \{ brez zaklepaja

en: Invalid content of \{\}
sl: Neveljavna vsebina \{\}

en: Invalid range end
sl: Neveljavna zgornja meja intervala

en: Memory exhausted
sl: Zmanjkalo pomnilnika

en: Invalid preceding regular expression
sl: Neveljaven prejšnji regularni izraz

en: Premature end of regular expression
sl: Predčasni zaključek regularnega izraza

en: Regular expression too big
sl: Regularni izraz prevelik

en: Unmatched ) or \)
sl: Oklepaj ) ali \) brez zaklepaja

en: No previous regular expression
sl: Prejšnji regularni izraz manjka
