hello 1.3.4 - en to sl translation catalogue (14 entries)

en: %s: option `%s' is ambiguous
sl: %s: izbira ,%s' je dvoumna

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
sl: %s: izbira ,--%s' ne dovoljuje argumenta

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
sl: %s: izbira ,%c%s' ne dovoljuje argumenta

en: %s: option `%s' requires an argument
sl: %s: izbira ,%s' zahteva argument

note: --option
en: %s: unrecognized option `--%s'
sl: %s: neznana izbira ,--%s'

note: +option or -option
en: %s: unrecognized option `%c%s'
sl: %s: neznana izbira ,%c%s'

note: 1003.2 specifies the format of this message.
en: %s: illegal option -- %c
sl: %s: nedovoljena izbira -- %c

en: Too many arguments
sl: Preveč argumentov

en: Try `%s --help' for more information
sl: Poskusite ,%s --help' za izčrpnejša navodila

en: %s: Who are you?
sl: %s: Kdo pa ste?

en: Nothing happens here.
sl: Tu se ne zgodi nič.

en: hello, world
sl: zdravo, svet

en: Hello, world!
sl: Zdravo, svet!

en: %s: virtual memory exhausted
sl: %s: virtualni pomnilnik izčrpan
