gnulib 3.0.0.6062.a6b16 - en to sl translation catalogue (185 entries)

en: invalid argument %s for %s
sl: neveljavni argument %s za %s

en: ambiguous argument %s for %s
sl: dvoumni argument %s za %s

en: Valid arguments are:
sl: Veljavni argumenti so:

en: ARGP_HELP_FMT: %s value is less than or equal to %s
sl: ARGP_HELP_FMT: vrednost %s je manjša ali enaka %s

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
sl: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter zahteva vrednost

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
sl: %.*s: Neznan parameter ARGP_HELP_FMT

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
sl: Smetje v ARGP_HELP_FMT: %s

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
sl: Argumenti, navedeni kot obvezni ali neobvezni pri dolgi obliki izbire, so obvezni ali neobvezni tudi pri vseh odgovarjajočih kratkih oblikah.

en: Usage:
sl: Uporaba:

en:   or:
sl:  ali:

en:  [OPTION...]
sl:  [IZBIRA...]

en: Report bugs to %s.
sl: Poročila o napakah: %s

en: Unknown system error
sl: Neznana sistemska napaka

en: give this help list
sl: poda ta seznam pomoči

en: give a short usage message
sl: poda kratka navodila

en: NAME
sl: IME

en: set the program name
sl: nastavi ime programa

en: SECS
sl: SEK

en: hang for SECS seconds (default 3600)
sl: zastane za SEK sekund (privzeto 3600)

en: print program version
sl: izpiše različico programa

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
sl: (PROGRAMSKA NAPAKA) Različice ni moč ugotoviti?!

en: %s: Too many arguments
sl: %s: Preveč argumentov

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
sl: (PROGRAMSKA NAPAKA) Izbire bi morali prepoznati?!

en: program error
sl: napaka v programu

en: stack overflow
sl: prekoračitev sklada

en: cannot find a temporary directory, try setting $TMPDIR
sl: začasnega imenika ni moč najti, poskusite nastaviti $TMPDIR

en: cannot create a temporary directory using template "%s"
sl: začasnega imenika z uporabo šablone "%s" ni mogoče ustvariti

en: cannot remove temporary file %s
sl: začasne datoteke v %s ni mogoče odstraniti

en: cannot remove temporary directory %s
sl: začasnega imenika %s ni mogoče odstraniti

en: error closing file
sl: napaka pri zapiranju datoteke

en: write error
sl: napaka pri pisanju

en: preserving permissions for %s
sl: ohranjena dovoljenja za %s

en: fdopen() failed
sl: klic fdopen() ni uspel

en: %s subprocess failed
sl: podproces %s ni uspel

en: regular empty file
sl: navadna prazna datoteka

en: regular file
sl: navadna datoteka

en: directory
sl: imenik

en: symbolic link
sl: simbolna povezava

en: message queue
sl: vrsta sporočil

en: semaphore
sl: semafor

en: shared memory object
sl: deljen pomnilniški predmet

en: typed memory object
sl: tipiziran pomnilniški predmet

en: block special file
sl: bločna enota

en: character special file
sl: znakovna enota

en: fifo
sl: FIFO

en: socket
sl: vtičnica

en: weird file
sl: čudna datoteka

en: Address family for hostname not supported
sl: Družina naslovov za ime gostitelja ni podprta

en: Temporary failure in name resolution
sl: Razreševanje imena začasno ni uspelo

en: Bad value for ai_flags
sl: Slaba vrednost ai_flags

en: Non-recoverable failure in name resolution
sl: Nepopravljiv neuspeh pri razreševanju imena

en: ai_family not supported
sl: ai_family ni podprt

en: Memory allocation failure
sl: Dodelitev pomnilnika ni uspela

en: No address associated with hostname
sl: Z imenom gostitelja ni povezan noben naslov

en: Name or service not known
sl: Ime ali storitev ni poznana

en: Servname not supported for ai_socktype
sl: Servname ni podprt za ai_socktype

en: ai_socktype not supported
sl: ai_socktype ni podprt

en: System error
sl: Sistemska napaka

en: Argument buffer too small
sl: Medpomnilnik za argumente premajhen

en: Processing request in progress
sl: Obdelava zahtevka v teku

en: Request canceled
sl: Zahtevek preklican

en: Request not canceled
sl: Zahtevek ni preklican

en: All requests done
sl: Vsi zahtevki obdelani

en: Interrupted by a signal
sl: Prekinjeno s signalom

en: Parameter string not correctly encoded
sl: Parametrični niz nepravilno kodiran

en: Unknown error
sl: Neznana napaka

en: %s: invalid option -- '%c'
sl: %s: neveljavna izbira -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
sl: %s: izbira zahteva argument -- '%c'

en: invalid source_version argument to compile_java_class
sl: neveljaven argument source_version za compile_java_class

en: invalid target_version argument to compile_java_class
sl: neveljaven argument target_version za compile_java_class

en: failed to create "%s"
sl: ni mogoče ustvariti "%s"

en: error while writing "%s" file
sl: napaka pri pisanju na datoteko "%s"

en: Java compiler not found, try installing gcj or set $JAVAC
sl: prevajalnika za Javo ni najti, nastavite $JAVAC ali namestite gcj

en: Java virtual machine not found, try installing gij or set $JAVA
sl: virtualnega stroja za Javo ni najti, nastavite $JAVA ali namestite gij

en: %s subprocess I/O error
sl: V/I napaka podprocesa %s

en: cannot change permissions of %s
sl: dovoljenj %s ni mogoče spremeniti

en: cannot create directory %s
sl: imenika %s ni mogoče ustvariti

en: memory exhausted
sl: zmanjkalo pomnilnika

en: unable to record current working directory
sl: ni mogoče zabeležiti trenutnega delovnega imenika

en: failed to return to initial working directory
sl: vrnitev v začetni delovni imenik ni uspela

en: Failed to open /dev/zero for read
sl: Datoteke /dev/null ni uspelo odpreti za branje

en: creation of reading thread failed
sl: niti za pisanje ni bilo mogoče ustvariti

en: cannot set up nonblocking I/O to %s subprocess
sl: neblokiranega V/I za podproces %s ni mogoče nastaviti

en: communication with %s subprocess failed
sl: komunikacija s podprocesom %s ni uspela

en: write to %s subprocess failed
sl: pisanje na podproces %s ni uspelo

en: read from %s subprocess failed
sl: branje s podprocesa %s ni uspelo

en: subprocess %s terminated with exit code %d
sl: podproces %s se je zaključil z izhodno kodo %d

en: creation of threads failed
sl: ustvarjanje niti ni uspelo

en: %s subprocess terminated with exit code %d
sl: %s podproces se je zaključil z izhodno kodo %d

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
sl: »

en: '
sl: «

en: Success
sl: Uspešno

en: No match
sl: Brez zadetkov

en: Invalid regular expression
sl: Neveljaven regularni izraz

en: Invalid collation character
sl: Neveljaven razvrščevalni znak

en: Invalid character class name
sl: Neveljavno ime razreda znakov

en: Trailing backslash
sl: Zaključna obratna poševnica

en: Invalid back reference
sl: Neveljaven povratni sklic

en: Unmatched ( or \(
sl: Uklepaj ( ali \( brez para

en: Unmatched \{
sl: Uklepaj \{ brez para

en: Invalid content of \{\}
sl: Neveljavna vsebina \{\}

en: Invalid range end
sl: Neveljaven konec razpona

en: Memory exhausted
sl: Pomnilnik izčrpan

en: Invalid preceding regular expression
sl: Neveljaven predhodni regularni izraz

en: Premature end of regular expression
sl: Predčasen zaključek regularnega izraza

en: Regular expression too big
sl: Regularni izraz je preobsežen

en: Unmatched ) or \)
sl: Zaklepaj ) ali \) brez para

en: No previous regular expression
sl: Prejšnjega regularnega izraza ni

note: TRANSLATORS: A regular expression testing for an affirmative answer (english: "yes").  Testing the first character may be sufficient. Take care to consider upper and lower case. To enquire the regular expression that your system uses for this purpose, you can use the command locale -k LC_MESSAGES | 
en: ^[yY]
sl: ^[jJdD]

en: setting permissions for %s
sl: nastavljena dovoljenja za %s

en: Hangup
sl: Odklop

en: Interrupt
sl: Prekinitev

en: Quit
sl: Končanje

en: Illegal instruction
sl: Nedovoljen ukaz

en: Trace/breakpoint trap
sl: Past

en: Aborted
sl: Prekinjen

en: Floating point exception
sl: Prekoračitev plavajoče vejice

en: Killed
sl: Pobit

en: Bus error
sl: Napaka vodila

en: Segmentation fault
sl: Napaka segmentacije

en: Broken pipe
sl: Prekinjen cevovod

en: Alarm clock
sl: Budilka

en: Terminated
sl: Zaključen

en: Urgent I/O condition
sl: Nujno V/I stanje

en: Stopped (signal)
sl: Ustavljen (signal)

en: Stopped
sl: Ustavljen

en: Continued
sl: Nadaljevan

en: Child exited
sl: Izhod nasledniškega procesa

en: Stopped (tty input)
sl: Ustavljen (vhod TTY)

en: Stopped (tty output)
sl: Ustavljen (izhod TTY)

en: I/O possible
sl: Mogoč V/I

en: CPU time limit exceeded
sl: Presežena omejitev procesorskega časa

en: File size limit exceeded
sl: Presežena omejitev dolžine datoteke

en: Virtual timer expired
sl: Iztek virtualne štoparice

en: Profiling timer expired
sl: Iztek profilirne štoparice

en: Window changed
sl: Zamenjano okno

en: User defined signal 1
sl: Uporabniški signal 1

en: User defined signal 2
sl: Uporabniški signal 2

en: EMT trap
sl: Past EMT

en: Bad system call
sl: Slab sistemski klic

en: Stack fault
sl: Napaka sklada

en: Information request
sl: Informacijski zahtevek

en: Power failure
sl: Izpad toka

en: Resource lost
sl: Vir izgubljen

en: error writing to a closed pipe or socket
sl: napaka pri pisanju na zaprt cevovod ali vtič

en: cannot create pipe
sl: ni mogoče ustvariti cevovoda

en: Real-time signal %d
sl: Realnočasovni signal %d

en: Unknown signal %d
sl: Neznani signal %d

en: iconv function not usable
sl: funkcija iconv ne deluje

en: iconv function not available
sl: funkcija iconv ni na voljo

en: character out of range
sl: koda znaka izven obsega

en: cannot convert U+%04X to local character set
sl: znaka s kodo U+%04X ni mogoče pretvoriti v lokalni nabor znakov

en: cannot convert U+%04X to local character set: %s
sl: znaka s kodo U+%04X ni moč pretvoriti v lokalni nabor znakov: %s

en: invalid user
sl: neveljavno uporabniško ime

en: invalid group
sl: neveljavno ime skupine

en: invalid spec
sl: neveljavna specifikacija

en: unable to display error message
sl: sporočila o napaki ni mogoče prikazati

en: Packaged by %s (%s)
sl: Priprava paketa: %s (%s)

en: Packaged by %s
sl: Priprava paketa: %s

note: TRANSLATORS: Translate "(C)" to the copyright symbol (C-in-a-circle), if this symbol is available in the user's locale.  Otherwise, do not translate "(C)"; leave it as-is.
en: (C)
sl: ©

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
sl: Avtor(ica): %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
sl: Avtorja: %s in %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
sl: Avtorji: %s, %s in %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
sl: Avtorji: %s, %s, %s
    in %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
sl: Avtorji: %s, %s, %s,
    %s in %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
sl: Avtorji: %s, %s, %s,
    %s, %s in %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
sl: Avtorji: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s in %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
sl: Avtorji: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    in %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
sl: Avtorji: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s in %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
sl: Avtorji: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s in drugi.

en: Report %s bugs to: %s
sl: Napake v programu %s sporočite na: %s
    Napake v prevodu sporočite na <translation-team-sl@lists.sourceforge.net>.

en: %s home page: <%s>
sl: Domača stran %s: <%s>

en: _open_osfhandle failed
sl: klic _open_osfhandle ni uspel

en: cannot restore fd %d: dup2 failed
sl: ni mogoče obnoviti fd %d: klic dup2 ni uspel

en: %s subprocess
sl: podproces %s

en: %s subprocess got fatal signal %d
sl: podproces %s je prejel terminalni signal %d

en: stdin
sl: standardni vhod

en: stdout
sl: standardni izhod

en: stderr
sl: standardna izhod za napake

en: unknown stream
sl: neznani tok

en: failed to reopen %s with mode %s
sl: ponovno odpiranje %s v načinu %s ni uspelo

en: string comparison failed
sl: primerjanje nizov ni uspelo

en: Set LC_ALL='C' to work around the problem.
sl: Nastavite LC_ALL='C', da bi odpravili težavo.

en: The strings compared were %s and %s.
sl: Primerjana niza sta bila %s in %s.

en: cannot perform formatted output
sl: oblikovanega izpisa ni mogoče izvesti
