hello 1.3.4 - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: hello, world
pt: olá, mundo

en: Hello, world!
pt: Olá, mundo!

en: %s: option `%s' is ambiguous
pt: %s: a opção `%s' é ambígua

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
pt: %s: a opção `--%s' não admite um argumento

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
pt: %s: a opção `%c%s' não admite um argumento

en: %s: option `%s' requires an argument
pt: %s: a opção `%s' requer um argumento

en: %s: unrecognized option `--%s'
pt: %s: opção desconhecida `--%s'

en: %s: unrecognized option `%c%s'
pt: %s: opção desconhecida `%c%s'

en: %s: illegal option -- %c
pt: %s: opção ilegal -- %c
