sed 4.9.72 - en to pl translation catalogue (147 entries)

en: preserving permissions for %s
pl: zachowywanie uprawnień do %s

en: unbalanced [
pl: niesparowany [

en: invalid character class
pl: nieprawidłowa klasa znaku

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
pl: składnia klasy znaku to [[:space:]], nie [:space:]

en: unfinished \ escape
pl: niezakończona sekwencja \

en: ? at start of expression
pl: ? na początku wyrażenia

en: * at start of expression
pl: * na początku wyrażenia

en: + at start of expression
pl: + na początku wyrażenia

en: {...} at start of expression
pl: {...} na początku wyrażenia

en: invalid content of \{\}
pl: nieprawidłowa zawartość \{\}

en: regular expression too big
pl: wyrażenie regularne jest zbyt duże

en: stray \ before unprintable character
pl: zabłąkany \ przed znakiem niedrukowalnym

en: stray \ before white space
pl: zabłąkany \ przed odstępem

en: stray \ before %s
pl: zabłąkany \ przed %s

en: stray \
pl: zabłąkany \

en: unbalanced (
pl: niesparowany (

en: no syntax specified
pl: nie określono składni

en: unbalanced )
pl: niesparowany )

en: Unknown system error
pl: Nieznany błąd systemowy

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
pl: %s: opcja '%s%s' jest niejednoznaczna

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
pl: %s: opcja '%s%s' jest niejednoznaczna; możliwości:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
pl: %s: nieznana opcja '%s%s'

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja '%s%s' nie może mieć argumentów

en: %s: option '%s%s' requires an argument
pl: %s: opcja '%s%s' musi mieć argument

en: %s: invalid option -- '%c'
pl: %s: błędna opcja -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
pl: %s: opcja musi mieć argument -- '%c'

en: memory exhausted
pl: pamięć wyczerpana

en: Success
pl: Sukces

en: No match
pl: Brak dopasowania

en: Invalid regular expression
pl: Nieprawidłowe wyrażenie regularne

en: Invalid collation character
pl: Nieprawidłowy znak porównania

en: Invalid character class name
pl: Nieprawidłowa nazwa klasy znaku

en: Trailing backslash
pl: Końcowy znak backslash

en: Invalid back reference
pl: Nieprawidłowe odwołanie wsteczne

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
pl: Niesparowany znak [, [^, [:, [. lub [=

en: Unmatched ( or \(
pl: Niesparowany ( lub \(

en: Unmatched \{
pl: Niesparowany \{

en: Invalid content of \{\}
pl: Nieprawidłowa zawartość \{\}

en: Invalid range end
pl: Nieprawidłowy koniec zakresu

en: Memory exhausted
pl: Pamięć wyczerpana

en: Invalid preceding regular expression
pl: Nieprawidłowe poprzedzające wyrażenie regularne

en: Premature end of regular expression
pl: Przedwczesny koniec wyrażenia regularnego

en: Regular expression too big
pl: Wyrażenie regularne jest zbyt duże

en: Unmatched ) or \)
pl: Niesparowany ) lub \)

en: No previous regular expression
pl: Brak poprzedniego wyrażenia regularnego

en: setting permissions for %s
pl: ustawianie uprawnień do %s

en: Packaged by %s (%s)
pl: Spakietowany przez %s (%s)

en: Packaged by %s
pl: Spakietowany przez %s

note: TRANSLATORS: The %s placeholder is the web address of the GPL license.
en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <%s>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
pl: Licencja GPLv3+: GNU GPL wersja 3 lub późniejsza: <%s>.
    To jest oprogramowanie wolnodostępne: można je modyfikować i rozpowszechniać.
    Nie ma ŻADNEJ GWARANCJI w zakresie dopuszczalnym przez prawo.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
pl: Autor: %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
pl: Autorzy: %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
pl: Autorzy: %s, %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
pl: Autorzy: %s, %s, %s
    i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
pl: Autorzy: %s, %s, %s,
    %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
pl: Autorzy: %s, %s, %s,
    %s, %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
pl: Autorzy: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
pl: Autorzy: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
pl: Autorzy: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
pl: Autorzy: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s i inni.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: Report bugs to: %s
pl: Prosimy zgłaszać błędy na adres <%s>.
    Błędy w tłumaczeniu prosimy zgłaszać na adres <translation-team-pl@lists.sourceforge.net>.

en: Report %s bugs to: %s
pl: Błędy pakietującego (%s) prosimy zgłaszać na adres <%s>.

en: %s home page: <%s>
pl: Strona domowa pakietu %s: <%s>

en: General help using GNU software: <%s>
pl: Ogólna pomoc przy używaniu oprogramowania GNU: <%s>.

en: %s: file %s line %jd:
pl: %s: plik %s linia %jd:

en: %s: -e expression #%d, char %td:
pl: %s: -e wyrażenie #%d, znak %td:

en: extra characters after command
pl: dodatkowe znaki po poleceniu

en: e/r/w commands disabled in sandbox mode
pl: polecenia e/r/w są wyłączone w trybie piaskownicy

en: missing filename in r/R/w/W commands
pl: brak nazwy pliku w poleceniach r/R/w/W

en: delimiter character is not a single-byte character
pl: znak ogranicznika nie jest pojedynczym znakiem-bajtem

en: %s: warning: using "\%c" in the 's' command is not portable
pl: %s: uwaga: użycie "\%c" w poleceniu 's' nie jest przenośne

en: unknown option to 's'
pl: nieznana opcja dla polecenia 's'

en: multiple 'p' options to 's' command
pl: wielokrotne opcje 'p' dla polecenia 's'

en: multiple 'g' options to 's' command
pl: wielokrotne opcje 'g' dla polecenia 's'

en: multiple number options to 's' command
pl: wielokrotne opcje liczbowe dla polecenia 's'

en: number option to 's' command may not be zero
pl: opcja liczbowa dla polecenia 's' nie może być zerem

en: unterminated address regex
pl: niezakończony adres wyrażenia regularnego

en: invalid usage of +N or ~N as first address
pl: nieprawidłowe użycie +N lub ~N jako pierwszego adresu

en: unexpected ','
pl: nieoczekiwany znak ','

en: invalid usage of line address 0
pl: nieprawidłowe użycie adresu linii 0

en: multiple '!'s
pl: wielokrotny znak '!'

en: unknown command: '%c'
pl: nieznane polecenie: '%c'

en: command only uses one address
pl: polecenie używa tylko jednego adresu

en: comments don't accept any addresses
pl: komentarze nie akceptują żadnych adresów

en: expected newer version of sed
pl: oczekiwano nowszej wersji programu sed

en: unexpected '}'
pl: nieoczekiwany znak '}'

en: '}' doesn't want any addresses
pl: '}' nie chce żadnych adresów

en: expected \ after 'a', 'c' or 'i'
pl: oczekiwano znaku \ po 'a', 'c' lub 'i'

en: : doesn't want any addresses
pl: : nie chce żadnych adresów

en: ":" lacks a label
pl: ":" bez etykiety

en: unterminated 's' command
pl: niezakończone polecenie 's'

en: unterminated 'y' command
pl: niezakończone polecenie 'y'

en: 'y' command strings have different lengths
pl: łańcuchy dla polecenia 'y' są różnych długości

en: missing command
pl: brakuje polecenia

en: incomplete command
pl: niekompletne polecenie

en: recursive escaping after \c not allowed
pl: rekurencyjna sekwencja unikowa po \c nie jest dozwolona

en: unmatched '{'
pl: niedopasowany znak '{'

en: can't find label for jump to '%s'
pl: nie można znaleźć etykiety dla skoku do '%s'

en: case conversion produced an invalid character
pl: zmiana wielkości litery stworzyła nieprawidłowy znak

en: %s: can't read %s: %s
pl: %s: nie można odczytać %s: %s

en: couldn't edit %s: is a terminal
pl: nie można edytować %s: plik jest terminalem

en: couldn't edit %s: not a regular file
pl: nie można edytować %s: to nie jest zwykły plik

en: %s: warning: failed to set default file creation context to %s: %s
pl: %s: ostrzeżenie: nie powiodło się ustawienie domyślnego kontekstu utworzenia pliku dla %s: %s

en: %s: warning: failed to get security context of %s: %s
pl: %s: ostrzeżenie: nie powiodło się pobranie kontekstu bezpieczeństwa %s: %s

en: couldn't open temporary file %s: %s
pl: nie można otworzyć tymczasowego pliku %s: %s

en: line number overflow
pl: przepełnienie numeru linii

en: error in subprocess
pl: błąd w podprocesie

en: option 'e' not supported
pl: opcja 'e' nie jest obsługiwana

en: 'e' command not supported
pl: polecenie 'e' nie jest obsługiwane

en: no input files
pl: brak plików wejściowych

en: invalid reference \%d on 's' command's RHS
pl: nieprawidłowe odwołanie \%d po prawej stronie polecenia 's'

en: cannot specify modifiers on empty regexp
pl: nie można określić modyfikatorów dla pustego wyrażenia regularnego

en: no previous regular expression
pl: brak poprzedniego wyrażenia regularnego

en: regex input buffer length overflow
pl: przepełnienie długości bufora wejściowego wyrażenia regularnego

en: GNU sed home page: <https://www.gnu.org/software/sed/>.
    General help using GNU software: <https://www.gnu.org/gethelp/>.
pl: Strona projektu GNU sed: <https://www.gnu.org/software/sed/>.
    Pomoc dotycząca oprogramowania GNU: <https://www.gnu.org/gethelp/>.

en: E-mail bug reports to: <%s>.
pl: Błędy prosimy zgłaszać e-mailem na adres <%s>.

en: This sed program was built with SELinux support.
pl: Ten program sed został zbudowany z obsługą SELinuksa.

en: SELinux is enabled on this system.
pl: SELinux w tym systemie jest włączony.

en: SELinux is disabled on this system.
pl: SELinux w tym systemie jest wyłączony.

en: This sed program was built without SELinux support.
pl: Ten program sed został zbudowany bez obsługi SELinuksa.

en: Usage: %s [OPTION]... {script-only-if-no-other-script} [input-file]...
pl: Składnia: %s [OPCJE] {skrypt-tylko-wtedy-gdy-żaden-inny-skrypt} [plik-wejściowy]...

en:   -n, --quiet, --silent
                     suppress automatic printing of pattern space
pl:   -n, --quiet, --silent
                     powstrzymuje automatyczne drukowanie przetwarzanych linii.

en:       --debug
                     annotate program execution
pl:       --debug
                     komentarze do wykonywania programu

en:   -e script, --expression=script
                     add the script to the commands to be executed
pl:   -e skrypt, --expression=skrypt
                     dodaje skrypt do poleceń, które mają być wykonane.

en:   -f script-file, --file=script-file
                     add the contents of script-file to the commands to be executed
pl:   -f plik-skryptowy, --file=plik-skryptowy
                     dodaje zawartość pliku skryptowego do poleceń,
                     które mają być wykonane.

en:   --follow-symlinks
                     follow symlinks when processing in place
pl:   --follow-symlinks
                     podąża za dowiązaniami symbolicznymi,
                     gdy przetwarza "w miejscu".

en:   -i[SUFFIX], --in-place[=SUFFIX]
                     edit files in place (makes backup if SUFFIX supplied)
pl:   -i[ROZSZERZENIE], --in-place[=ROZSZERZENIE]
                     modyfikuje pliki "w miejscu" (tworzy kopie zapasowe,
                     jeżeli zostało podane ROZSZERZENIE).

en:   -b, --binary
                     open files in binary mode (CR+LFs are not processed specially)
pl:   -b, --binary
                     otwiera pliki w trybie binarnym (CR+LF nie jest przetwarzane).

en:   -l N, --line-length=N
                     specify the desired line-wrap length for the 'l' command
pl:   -l N, --line-length=N
                     ustala pożądaną długość łamanych linii dla polecenia 'l'.

en:   --posix
                     disable all GNU extensions.
pl:       --posix
                     wyłącza wszystkie rozszerzenia GNU.

en:   -E, -r, --regexp-extended
                     use extended regular expressions in the script
                     (for portability use POSIX -E).
pl:   -E, r, --regexp-extended
                     używa w skrypcie rozszerzonych wyrażeń regularnych
                     (dla zgodności należy używać opcji POSIX -E).

en:   -s, --separate
                     consider files as separate rather than as a single,
                     continuous long stream.
pl:   -s, --separate
                     traktuje pliki jako oddzielne, a nie jako pojedynczy,
                     długi i ciągły strumień.

en:       --sandbox
                     operate in sandbox mode (disable e/r/w commands).
pl:       --sandbox
                     działanie w trybie piaskownicy (wyłącza polecenia e/r/w).

en:   -u, --unbuffered
                     load minimal amounts of data from the input files and flush
                     the output buffers more often
pl:   -u, --unbuffered
                     ładuje minimalną ilość danych z plików wejściowych
                     i częściej oczyszcza bufor wyjściowy.

en:   -z, --null-data
                     separate lines by NUL characters
pl:   -z, --null-data
                     rozdziela wiersze znakami NUL

en:       --help     display this help and exit
pl:       --help     wyświetla tę oto pomoc i kończy pracę.

en:       --version  output version information and exit
pl:       --version  wyświetla numer wersji i kończy pracę.

en: 
    If no -e, --expression, -f, or --file option is given, then the first
    non-option argument is taken as the sed script to interpret.  All
    remaining arguments are names of input files; if no input files are
    specified, then the standard input is read.
pl: 
    Jeżeli nie zostaną podane opcje -e, --expression, -f, lub --file,
    to wtedy pierwszy argument, który nie jest opcją linii poleceń sed,
    zostanie wzięty jako skrypt sed do przetworzenia. Wszystkie pozostałe
    argumenty są nazwami plików wejściowych; jeżeli nie zostaną podane
    żadne pliki wejściowe, to wtedy odczytane zostanie standardowe wejście.

en: failed to set binary mode on STDIN
pl: nie udało się ustawić trybu binarnego standardowego wejścia

en: failed to set binary mode on STDOUT
pl: nie udało się ustawić trybu binarnego standardowego wyjścia

en: couldn't open file %s: %s
pl: nie można otworzyć pliku %s: %s

en: couldn't attach to %s: %s
pl: nie można dołączyć do %s: %s

en: failed to set binary mode on '%s'
pl: nie udało się ustawić trybu binarnego dla '%s'

en: couldn't write %jd item to %s: %s | couldn't write %jd items to %s: %s
pl[0]: nie można zapisać %jd elementu do %s: %s
pl[1]: nie można zapisać %jd elementów do %s: %s
pl[2]: nie można zapisać %jd elementów do %s: %s

en: read error on %s: %s
pl: błąd odczytu w %s: %s

en: couldn't readlink %s: %s
pl: nie można odczytać dowiązania %s: %s

en: couldn't follow symlink %s: %s
pl: nie można podążyć za dowiązaniem %s: %s

en: cannot rename %s to %s: %s
pl: nie można zmienić nazwy %s na %s: %s
