psmisc 23.4rc1 - en to pl translation catalogue (87 entries)

en: Usage: fuser [-fIMuvw] [-a|-s] [-4|-6] [-c|-m|-n SPACE]
                 [-k [-i] [-SIGNAL]] NAME...
           fuser -l
           fuser -V
    Show which processes use the named files, sockets, or filesystems.
    
      -a,--all              display unused files too
      -i,--interactive      ask before killing (ignored without -k)
      -I,--inode            use always inodes to compare files
      -k,--kill             kill processes accessing the named file
      -l,--list-signals     list available signal names
      -m,--mount            show all processes using the named filesystems or
                            block device
      -M,--ismountpoint     fulfill request only if NAME is a mount point
      -n,--namespace SPACE  search in this name space (file, udp, or tcp)
      -s,--silent           silent operation
      -SIGNAL               send this signal instead of SIGKILL
      -u,--user             display user IDs
      -v,--verbose          verbose output
      -w,--writeonly        kill only processes with write access
      -V,--version          display version information
pl: Składnia: fuser [-fIMuvw] [-a|-s] [-4|-6] [-c|-m|-n PRZESTRZEŃ]
              [-k [-i] [-SYGNAŁ]] NAZWA...
              fuser -l
              fuser -V
    Pokazywanie, które procesy używają plików, gniazd lub systemów plików
    o podanych nazwach.
    
      -a,--all              wyświetlenie także nie używanych plików
      -i,--interactive      pytanie przed zabiciem (ignorowane bez -k)
      -I,--inode            używanie zawsze i-węzłów przy porównywaniu plików
      -k,--kill             zabicie procesów używających podanego pliku
      -l,--list-signals     lista nazw sygnałów
      -m,--mount            pokazanie procesów używających podanych systemów
                            plików lub urządzeń
      -M,--ismountpoint     wykonywanie poleceń tylko jeśli NAZWA jest punktem
                            montowania
      -n,--namespace PRZ    szukanie w podanej przestrzeni nazw (file, udp lub tcp)
      -s,--silent           działanie po cichu
      -SYGNAŁ               wysłanie podanego sygnału zamiast SIGKILL
      -u,--user             wyświetlenie identyfikatorów użytkowników
      -v,--verbose          podanie większej ilości informacji
      -w,--writeonly        zabicie tylko procesów z prawem zapisu
      -V,--version          wyświetlenie informacji o wersji

en:   -4,--ipv4             search IPv4 sockets only
      -6,--ipv6             search IPv6 sockets only
pl:   -4,--ipv4             szukanie tylko gniazd IPv4
      -6,--ipv6             szukanie tylko gniazd IPv6

en:   -                     reset options
    
      udp/tcp names: [local_port][,[rmt_host][,[rmt_port]]]
pl:   -                     wyzerowanie opcji
    
      nazwy tcp/udp: [port_lokalny][,[zdalny_host][,[port_zdalny]]]

en: Copyright (C) 1993-2020 Werner Almesberger and Craig Small
pl: Copyright (C) 1993-2020 Werner Almesberger i Craig Small

en: PSmisc comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
    This is free software, and you are welcome to redistribute it under
    the terms of the GNU General Public License.
    For more information about these matters, see the files named COPYING.
pl: PSmisc jest rozpowszechniany BEZ ŻADNEJ GWARANCJI.
    To oprogramowanie jest darmowe i może być dystrybuowane na warunkach
    Powszechnej Licencji Publicznej GNU (General Public License).
    Więcej informacji znajduje się w pliku o nazwie COPYING.

en: Cannot open /proc directory: %s
pl: Nie można otworzyć katalogu /proc: %s

en: Cannot allocate memory for matched proc: %s
pl: Nie można przydzielić pamięci dla dopasowanego procesu: %s

en: Specified filename %s does not exist.
pl: Podana nazwa pliku %s nie istnieje.

en: Cannot stat %s: %s
pl: Nie można wykonać stat na %s: %s

en: Cannot resolve local port %s: %s
pl: Nie można rozwiązać portu lokalnego %s: %s

en: Unknown local port AF %d
pl: Nieznana rodzina adresów portu lokalnego %d

en: Cannot open protocol file "%s": %s
pl: Nie można otworzyć pliku protokołu "%s": %s

en: Specified filename %s is not a mountpoint.
pl: Podana nazwa pliku %s nie jest punktem montowania.

en: %s: Invalid option %s
pl: %s: Błędna opcja %s

en: Namespace option requires an argument.
pl: Opcja przestrzeni nazw wymaga argumentu.

en: Invalid namespace name
pl: Niepoprawna nazwa przestrzeni nazw

en: You can only use files with mountpoint options
pl: Z opcjami punktu montowania można używać tylko plików

en: No process specification given
pl: Nie podano określenia procesów

en: all option cannot be used with silent option.
pl: opcja wszystkich plików nie może być użyta z opcją ciszy.

en: You cannot search for only IPv4 and only IPv6 sockets at the same time
pl: Nie można naraz szukać gniazd wyłącznie IPv4 i wyłącznie IPv6

en: %*s USER        PID ACCESS COMMAND
pl: %*s UŻYTKOWNIK  PID DOSTĘP POLECENIE

en: (unknown)
pl: (nieznany)

en: Cannot stat file %s: %s
pl: Nie można wykonać stat na pliku %s: %s

en: Cannot open /proc/net/unix: %s
pl: Nie można otworzyć /proc/net/unix: %s

en: Kill process %d ? (y/N)
pl: Zabić proces %d? (y/N)

en: Could not kill process %d: %s
pl: Nie udało się zabić procesu %d: %s

en: Cannot open a network socket.
pl: Nie można otworzyć gniazda sieciowego.

en: Cannot find socket's device number.
pl: Nie można odnaleźć numeru urządzenia gniazda.

en: Kill %s(%s%d) ? (y/N)
pl: Zabić %s(%s%d)? (t/N)

en: Signal %s(%s%d) ? (y/N)
pl: Wysłać sygnał do %s(%s%d)? (t/N)

en: killall: Cannot get UID from process status
pl: killall: nie można pobrać UID-a ze stanu procesu

en: killall: Bad regular expression: %s
pl: killall: błędne wyrażenie regularne: %s

en: killall: skipping partial match %s(%d)
pl: killall: pominięto częściowe dopasowanie %s(%d)

en: Killed %s(%s%d) with signal %d
pl: Zabito %s(%s%d) sygnałem %d

en: %s: no process found
pl: %s: nie znaleziono żadnego procesu

en: Usage: killall [OPTION]... [--] NAME...
pl: Składnia: killall [OPCJE]... [--] NAZWA...

en:        killall -l, --list
           killall -V, --version
    
      -e,--exact          require exact match for very long names
      -I,--ignore-case    case insensitive process name match
      -g,--process-group  kill process group instead of process
      -y,--younger-than   kill processes younger than TIME
      -o,--older-than     kill processes older than TIME
      -i,--interactive    ask for confirmation before killing
      -l,--list           list all known signal names
      -q,--quiet          don't print complaints
      -r,--regexp         interpret NAME as an extended regular expression
      -s,--signal SIGNAL  send this signal instead of SIGTERM
      -u,--user USER      kill only process(es) running as USER
      -v,--verbose        report if the signal was successfully sent
      -V,--version        display version information
      -w,--wait           wait for processes to die
      -n,--ns PID         match processes that belong to the same namespaces
                          as PID
pl:           killall -l, --list
              killall -V, --version
    
      -e,--exact          wymaganie dokładnego dopasowania dla bardzo długich nazw
      -I,--ignore-case    dopasowywanie nazw procesów niewrażliwe na wielkość liter
      -g,--process-group  zabicie grupy procesów zamiast procesu
      -y,--younger-than   zabicie procesów młodszych niż CZAS
      -o,--other-than     zabicie procesów starszych niż CZAS
      -i,--interactive    pytanie o potwierdzenie przed zabiciem
      -l,--list           wypisanie wszystkich znanych nazw sygnałów
      -q,--quiet          nie wyświetlanie narzekań
      -r,--regexp         użycie NAZWY jako rozszerzonego wyrażenia regularnego
      -s,--signal SYGNAŁ  wysłanie podanego sygnału zamiast SIGTERM
      -u, --user UŻYTK    zabicie tylko procesów działających jako podany użytkownik
      -v,--verbose        informowanie czy wysłanie sygnału się powiodło
      -V,--version        wyświetlenie informacji o wersji
      -w,--wait           zaczekanie na śmierć procesów
      -n,--ns PID         dopasowanie procesów należących do przestrzeni nazw PID-u

en:   -Z,--context REGEXP kill only process(es) having context
                          (must precede other arguments)
pl:   -Z,--context REGEXP zabicie tylko procesu(ów) mających dany kontekst bezp.
                            (musi poprzedzać inne argumenty)

en: Copyright (C) 1993-2021 Werner Almesberger and Craig Small
pl: Copyright (C) 1993-2021 Werner Almesberger i Craig Small

en: Invalid time format
pl: Błędny format czasu

en: Cannot find user %s
pl: Nie można odnaleźć użytkownika %s

en: Invalid namespace PID
pl: Błędny PID przestrzeni nazw

en: Bad regular expression: %s
pl: Błędne wyrażenie regularne: %s

en: killall: Maximum number of names is %d
pl: killall: maksymalna liczba nazw to %d

en: killall: %s lacks process entries (not mounted ?)
pl: killall: %s nie ma wpisów procesów (nie jest zamontowany?)

en: Error attaching to pid %i
pl: Błąd podczas podłączania do procesu %i

en: Usage: peekfd [-8] [-n] [-c] [-d] [-V] [-h] <pid> [<fd> ..]
        -8, --eight-bit-clean        output 8 bit clean streams.
        -n, --no-headers             don't display read/write from fd headers.
        -c, --follow                 peek at any new child processes too.
        -t, --tgid                   peek at all threads where tgid equals <pid>.
        -d, --duplicates-removed     remove duplicate read/writes from the output.
        -V, --version                prints version info.
        -h, --help                   prints this help.
    
      Press CTRL-C to end output.
pl: Składnia: peekfd [-8] [-n] [-c] [-d] [-V] [-h] <pid> [<fd> ..]
        -8, --eight-bit-clean        wypisywanie strumieni czysto 8-bitowych.
        -n, --no-headers             bez nagłówków odczytu/zapisu z deskryptora.
        -c, --follow                 podglądanie także nowych procesów potomnych.
        -t, --tgid                   podglądanie wątków o tgid równym <pid>.
        -d, --duplicates-removed     usuwanie z wyjścia powtórzonych odczytów/zapisów.
        -V, --version                wypisanie informacji o wersji.
        -h, --help                   wypisanie tego opisu.
    
      Ctrl-C kończy wyjście.

en: Usage: prtstat [options] PID ...
           prtstat -V
    Print information about a process
        -r,--raw       Raw display of information
        -V,--version   Display version information and exit
pl: Składnia: prtstat [opcje] PID ...
              prtstat -V
    Wypisywanie informacji o procesie
        -r,--raw       Wyświetlenie informacji w postaci surowej
        -V,--version   Wypisanie informacji o wersji i zakończenie

en: running
pl: działa

en: sleeping
pl: śpi

en: disk sleep
pl: op.dyskowa

en: traced
pl: śledzony

en: paging
pl: wymiana

en: unknown
pl: nieznany

en: Process: %-14s		State: %c (%s)
      CPU#:  %-3d		TTY: %s	Threads: %ld
pl: Proces: %-14s		Stan: %c (%s)
      CPU#: %-3d		TTY: %s	Wątków: %ld

en: Process, Group and Session IDs
      Process ID: %d		  Parent ID: %d
        Group ID: %d		 Session ID: %d
      T Group ID: %d
pl: ID procesu, grupy i sesji
     ID procesu: %d		  ID rodzica: %d
     ID grupy: %d		  ID sesji:   %d
     ID grupy t: %d

en: Page Faults
      This Process    (minor major): %8lu  %8lu
      Child Processes (minor major): %8lu  %8lu
pl: Niepowodzenia stronicowania
      Ten proces      (min maj): %8lu  %8lu
      Procesy potomne (min maj): %8lu  %8lu

en: CPU Times
      This Process    (user system guest blkio): %6.2f %6.2f %6.2f %6.2f
      Child processes (user system guest):       %6.2f %6.2f %6.2f
pl: Czasy procesora
      Ten proces      (użytkownika systemowy gościnny blkio): %6.2f %6.2f %6.2f %6.2f
      Procesy potomne (użytkownika systemowy gościnny:        %6.2f %6.2f %6.2f

en: Memory
      Vsize:       %-10s
      RSS:         %-10s 		 RSS Limit: %s
      Code Start:  %#-10lx		 Code Stop:  %#-10lx
      Stack Start: %#-10lx
      Stack Pointer (ESP): %#10lx	 Inst Pointer (EIP): %#10lx
pl: Pamięć
      RozmWirt/VSz:     %-10s
      RSS:              %-10s 		 Limit RSS:         %s
      Pocz. kodu:       %#-10lx		 Koniec kodu:       %#-10lx
      Pocz. stosu:      %#-10lx
      Wsk. stosu (ESP): %#-10lx		 Wsk. instr. (EIP): %#10lx

en: Scheduling
      Policy: %s
      Nice:   %ld 		 RT Priority: %ld %s
pl: Szeregowanie
      Polityka:  %s
      Wart.nice: %ld 		 Priorytet RT: %ld %s

en: asprintf in print_stat failed.
pl: asprintf w print_stat nie powiódł się.

en: Process with pid %d does not exist.
pl: Proces o pidzie %d nie istnieje.

en: Unable to open stat file for pid %d (%s)
pl: Nie udało się otworzyć pliku stat dla pidu %d (%s)

en: Unable to allocate memory for proc_info
pl: Nie można przydzielić pamięci dla proc_info

en: Unable to scan stat file
pl: Nie udało się przejrzeć pliku stat

en: Invalid option
pl: Błędna opcja

en: You must provide at least one PID.
pl: Trzeba podać przynajmniej jeden PID.

en: /proc is not mounted, cannot stat /proc/self/stat.
pl: /proc nie jest zamontowany, nie można wykonać stat na /proc/self/stat.

en: %s is empty (not mounted ?)
pl: %s jest pusty (nie podmontowany?)

en: Usage: pstree [-acglpsStTuZ] [ -h | -H PID ] [ -n | -N type ]
                  [ -A | -G | -U ] [ PID | USER ]
       or: pstree -V
pl: Składnia: pstree [-acglpsStTuZ] [ -h | -H PID ] [ -n | -N typ ]
                     [ -A | -G | -U ] [ PID | UŻYTKOWNIK ]
         lub: pstree -V

en: 
    Display a tree of processes.
pl: 
    Wyświetlanie drzewa procesów.

en:   -a, --arguments     show command line arguments
      -A, --ascii         use ASCII line drawing characters
      -c, --compact-not   don't compact identical subtrees
pl:   -a, --arguments     wyświetlenie argumentów linii poleceń
      -A, --ascii         użycie znaków ramek ASCII
      -c, --compact       bez scalania identycznych poddrzew

en:   -C, --color=TYPE    color process by attribute
                          (age)
pl:   -C, --color=TYP     kolorowanie procesów wg atrybutu
                          (wiek)

en:   -g, --show-pgids    show process group ids; implies -c
      -G, --vt100         use VT100 line drawing characters
pl:   -g, --show-pgids    wyświetlanie identyfikatorów grup procesów; włącza -c
      -G, --vt100         użycie znaków ramek VT100

en:   -h, --highlight-all highlight current process and its ancestors
      -H PID, --highlight-pid=PID
                          highlight this process and its ancestors
      -l, --long          don't truncate long lines
pl:   -H PID, --highlight-pid=PID
                          podświetlenie podanego procesu i jego przodków
      -l, --long          bez ucinania długich linii

en:   -n, --numeric-sort  sort output by PID
      -N TYPE, --ns-sort=TYPE
                          sort output by this namespace type
                                  (cgroup, ipc, mnt, net, pid, time, user, uts)
      -p, --show-pids     show PIDs; implies -c
pl:   -n, --numeric-sort  sortowanie wyjścia wg PID-u
      -N TYP, --ns-sort=TYP
                          sortowanie wg podanego typu przestrzeni
                                  (cgroup, ipc, mnt, net, pid, time, user, uts)
      -p, --show-pids     wyświetlanie PID-ów; włącza także -c

en:   -s, --show-parents  show parents of the selected process
      -S, --ns-changes    show namespace transitions
      -t, --thread-names  show full thread names
      -T, --hide-threads  hide threads, show only processes
pl:   -s, --show-parents  wyświetlanie rodziców wybranego procesu
      -S, --ns-changes    wyświetlanie zmian przestrzeni nazw
      -t, --thread-names  wyświetlanie pełnych nazw wątków
      -T, --hide-threads  ukrycie wątków, wyświetlanie jedynie procesów

en:   -u, --uid-changes   show uid transitions
      -U, --unicode       use UTF-8 (Unicode) line drawing characters
      -V, --version       display version information
pl:   -u, --uid-changes   wyświetlanie zmian uidów
      -U, --unicode       użycie znaków ramek UTF-8 (Unicode)
      -V, --version       wyświetlenie informacji o wersji

en:   -Z, --security-context
                          show security attributes
pl:   -Z, --security-context
                          wyświetlanie atrybutów bezpieczeństwa

en: 
      PID    start at this PID; default is 1 (init)
      USER   show only trees rooted at processes of this user
pl: 
      PID    rozpoczęcie od tego PID-u, domyślnie 1 (init)
      UŻYTKOWNIK  tylko drzewa zaczynające się od procesów tego użytkownika

en: TERM is not set
pl: TERM nie ustawiony

en: Can't get terminal capabilities
pl: Nie można odczytać możliwości terminala

en: procfs file for %s namespace not available
pl: Plik procfs dla przestrzeni nazw %s nie jest dostępny

en: No such user name: %s
pl: Nie ma użytkownika o takiej nazwie: %s

en: No processes found.
pl: Nie znaleziono procesów.

en: Press return to close
pl: Naciśnięcie return zamknie program

en: %s: unknown signal; %s -l lists signals.
pl: %s: nieznany sygnał; %s -l wypisuje sygnały.
