parted 2.4 - en to pl translation catalogue (590 entries)

en: invalid argument %s for %s
pl: nieprawidłowy argument %s opcji %s

en: ambiguous argument %s for %s
pl: niejednoznaczny argument %s opcji %s

en: Valid arguments are:
pl: Prawidłowe argumenty to:

en: write error
pl: błąd zapisu

en: Unknown system error
pl: Nieznany błąd systemowy

en: %s: option '%s' is ambiguous
pl: %s: opcja '%s' jest niejednoznaczna

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja '--%s' nie może mieć argumentów

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja '%c%s' nie może mieć argumentów

en: %s: option '--%s' requires an argument
pl: %s: opcja '--%s' musi mieć argument

en: %s: unrecognized option '--%s'
pl: %s: nieznana opcja '--%s'

en: %s: unrecognized option '%c%s'
pl: %s: nieznana opcja '%c%s'

en: %s: invalid option -- '%c'
pl: %s: błędna opcja -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
pl: %s: opcja musi mieć argument -- '%c'

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
pl: %s: opcja '-W %s' jest niejednoznaczna

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja '-W %s' nie może mieć argumentów

en: %s: option '-W %s' requires an argument
pl: %s: opcja '-W %s' musi mieć argument

en: Success
pl: Sukces

en: No match
pl: Nic nie pasuje

en: Invalid regular expression
pl: Błędne wyrażenie regularne

en: Invalid collation character
pl: Błędny znak sortowany

en: Invalid character class name
pl: Błędna nazwa klasy znaku

en: Trailing backslash
pl: Kończący znak `\'

en: Invalid back reference
pl: Błędne odnosienie wstecz

en: Unmatched [ or [^
pl: Niesparowane [ lub [^

en: Unmatched ( or \(
pl: Niesparowane ( lub \(

en: Unmatched \{
pl: Niesparowane \{

en: Invalid content of \{\}
pl: Błędna zawartość \{\}

en: Invalid range end
pl: Błędny koniec zakresu

en: Memory exhausted
pl: Pamięć wyczerpana

en: Invalid preceding regular expression
pl: Błędne poprzedzające wyrażenie regularne

en: Premature end of regular expression
pl: Przedwczesny koniec wyrażenia regularnego

en: Regular expression too big
pl: Wyrażenie regularne zbyt duże

en: Unmatched ) or \)
pl: Niesparowane ) lub \)

en: No previous regular expression
pl: Brak poprzedniego wyrażenia regularnego

note: TRANSLATORS: A regular expression testing for an affirmative answer (english: "yes").  Testing the first character may be sufficient. Take care to consider upper and lower case. To enquire the regular expression that your system uses for this purpose, you can use the command locale -k LC_MESSAGES | 
en: ^[yY]
pl: ^[yYtT]

en: Packaged by %s (%s)
pl: Pakietujący: %s (%s)

en: Packaged by %s
pl: Pakietujący: %s

en: 
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
pl: 
    Licencja GPLv3+: GNU GPL w wersji 3 lub późniejszej:
    <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    Ten program jest wolnodostępny: można go modyfikować i rozprowadzać.
    NIE MA ŻADNEJ GWARANCJI w zakresie dopuszczalnym przez prawo.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
pl: Autor: %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
pl: Autorzy: %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
pl: Autorzy: %s, %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
pl: Autorzy: %s, %s, %s
    i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
pl: Autorzy: %s, %s, %s,
    %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
pl: Autorzy: %s, %s, %s,
    %s, %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
pl: Autorzy: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
pl: Autorzy: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
pl: Autorzy: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
pl: Autorzy: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s i inni.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: 
    Report bugs to: %s
pl: 
    Prosimy zgłaszać błędy na adres <%s>.
    Błędy w tłumaczeniu prosimy zgłaszać na adres: <translation-team-pl@lists.sourceforge.net>.

en: Report %s bugs to: %s
pl: Prosimy zgłaszać błędy w %s na adres <%s>.

en: %s home page: <%s>
pl: Strona domowa projektu %s: <%s>

en: %s home page: <http://www.gnu.org/software/%s/>
pl: Strona domowa projektu %s: <http://www.gnu.org/software/%s/>.

en: General help using GNU software: <http://www.gnu.org/gethelp/>
pl: Ogólna pomoc przy używaniu oprogramowania GNU: <http://www.gnu.org/gethelp/>.

en: memory exhausted
pl: pamięć wyczerpana

en: invalid %s%s argument `%s'
pl: nieprawidłowy argument %s%s opcji `%s'

en: invalid suffix in %s%s argument `%s'
pl: błędny przyrostek argumentu %s%s opcji `%s'

en: %s%s argument `%s' too large
pl: argument %s%s `%s' zbyt duży

en: Disk Image
pl: Obraz dysku

en: Error opening %s: %s
pl: Błąd podczas otwierania %s: %s

en: Unable to open %s read-write (%s).  %s has been opened read-only.
pl: Nie można otworzyć %s jednocześnie w trybie do odczytu i zapisu (%s).  %s został otwarty tylko w trybie do odczytu.

en: %s during seek for read on %s
pl: %s podczas ustawiania do odczytu na %s

en: %s during read on %s
pl: %s podczas czytania %s

en: Can't write to %s, because it is opened read-only.
pl: Nie można zapisać do %s, ponieważ otwarte jest tylko do czytania.

en: %s during seek for write on %s
pl: %s podczas ustawiania do zapisu na %s

en: %s during write on %s
pl: %s podczas zapisu %s

en: Try `%s --help' for more information.
pl: Polecenie `%s --help' pozwoli uzyskać więcej informacji.

en: Usage: %s [OPTION]
      or:  %s DEVICE MINOR
pl: Składnia: %s [OPCJA]
         lub: %s URZĄDZENIE MINOR

en: Clear unused space on a FAT partition (a GNU Parted testing tool).
pl: Czyszczenie nieużywanego miejsca na partycji FAT (narzędzie testujące
    GNU Parteda).

en:       --help     display this help and exit
pl:       --help     wyświetlenie tego opisu i zakończenie

en:       --version  output version information and exit
pl:       --version  wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie

en: 
    Report bugs to <%s>.
pl: 
    Prosimy zgłaszać błędy na adres <%s>.
    Błędy w tłumaczeniu prosimy zgłaszać na adres: <translation-team-pl@lists.sourceforge.net>.

en: too few arguments
pl: za mało argumentów

en: too many arguments
pl: za dużo argumentów

en: invalid minor device number: %s
pl: nieprawidłowy poboczny numer urządzenia: %s

en: Usage: %s [OPTION] [DEVICE]...
pl: Składnia: %s [OPCJA] [URZĄDZENIE]...

en: Inform the operating system about partition table changes.
    
      -d, --dry-run    do not actually inform the operating system
      -s, --summary    print a summary of contents
      -h, --help       display this help and exit
      -v, --version    output version information and exit
pl: Poinformowanie systemu operacyjnego o zmianach w tablicy partycji.
    
      -d, --dry-run    pominięcie informowania systemu operacyjnego
      -s, --summary    wypisanie podsumowania zawartości
      -h, --help       wyświetlenie tego opisu i zakończenie
      -v, --version    wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie

en: 
    When no DEVICE is given, probe all partitions.
pl: 
    Jeśli nie podano URZĄDZENIA, sprawdzane są wszystkie partycje.

en: Unable to open %s.
pl: Nie można otworzyć %s.

en: Unable to probe store.
pl: Detekcja geometrii nie powiodła się.

en: The partition table cannot be re-read.  This means you need to reboot before mounting any modified partitions.  You also need to reinstall your boot loader before you reboot (which may require mounting modified partitions).  It is impossible do both things!  So you'll need to boot off a rescue disk, and reinstall your boot loader from the rescue disk.  Read section 4 of the Parted User documentation for more information.
pl: Nie można ponownie odczytać tablicy partycji.  Należy ponownie uruchomić komputer przed podłączeniem jakichkolwiek zmodyfikowanych partycji.  Należy także przeinstalować program ładujący (boot loader) zanim uruchomisz ponownie komputer (co może wymagać podłączenia zmodyfikowanych partycji).  Wykonanie dwóch powyższych rzeczy jest niemożliwe!  A więc pozostaje Ci uruchomienie dysku/płyty ratunkowej i przeinstalowanie programu ładującego prosto z dysku ratunkowego.  Przeczytaj rozdział 4 dokumentacji programu GNU Parted, aby uzyskać więcej informacji na ten temat.

en: The partition table on %s cannot be re-read (%s).  This means the Hurd knows nothing about any modifications you made.  You should reboot your computer before doing anything with %s.
pl: Nie można ponownie wczytać tablicy partycji na %s (%s).  Oznacza to, że Hurd nie wie o żadnych zmianach jakie zostały wprowadzone.  Należy ponownie uruchomić komputer zanim wykonasz jakąkolwiek operację na %s.

en: You should reinstall your boot loader before rebooting.  Read section 4 of the Parted User documentation for more information.
pl: Należy przeinstalować program ładujący (boot loader) przed ponownym uruchomieniem komputera.  Przeczytaj rozdział 4 dokumentacji użytkownika Parted, aby uzyskać więcej informacji.

en: %s trying to sync %s to disk
pl: Błąd synchronizacji %s do dysku %s

en: Could not stat device %s - %s.
pl: Nie można sprawdzić urządzenia %s - %s.

en: Unable to determine the dm type of %s.
pl: Nie można określić typu dm %s.

en: Could not determine sector size for %s: %s.
    Using the default sector size (%lld).
pl: Nie udało się określić rozmiaru sektora dla %s: %s.
    Użyto domyślnego rozmiaru sektora (%lld).

en: Could not determine physical sector size for %s.
    Using the logical sector size (%lld).
pl: Nie udało się określić rozmiaru sektora fizycznego dla %s.
    Użyto rozmiaru sektora logicznego (%lld).

en: Unable to determine the size of %s (%s).
pl: Nie można ustalić rozmiaru %s (%s).

en: Could not get identity of device %s - %s
pl: Nie można uzyskać tożsamości urządzenia %s - %s

en: Generic IDE
pl: Ogólne IDE

en: Device %s has multiple (%d) logical sectors per physical sector.
    GNU Parted supports this EXPERIMENTALLY for some special disk label/file system combinations, e.g. GPT and ext2/3.
    Please consult the web site for up-to-date information.
pl: Urządzenie %s ma wiele (%d) logicznych sektorów w każdym sektorze fizycznym.
    GNU Parted obsługuje to EKSPERYMENTALNIE dla niektórych specjalnych połączeń etykiet dysków i systemów plików, np. GPT i ext2/3.
    Aktualne informacje znajdują się na stronie WWW.

en: Error initialising SCSI device %s - %s
pl: Błąd podczas inicjalizacji urządzenia SCSI %s - %s

en: The device %s is so small that it cannot possibly store a file system or partition table.  Perhaps you selected the wrong device?
pl: Urządzenie %s jest tak małe, że może nie być w stanie przechowywać systemu plików lub tablicy partycji.  Być może dokonano niewłaściwego wyboru urządzenia?

en: Unable to determine geometry of file/device %s.  You should not use Parted unless you REALLY know what you're doing!
pl: Nie można ustalić geometrii pliku/urządzenia %s.  W tym przypadku nie jest zalecane używanie Parteda, chyba że NAPRAWDĘ wiesz co robisz!

en: Generic SD/MMC Storage Card
pl: Karta pamięci SD/MMC

en: DAC960 RAID controller
pl: Kontroler DAC960 RAID

en: Promise SX8 SATA Device
pl: Urządzenie Promise SX8 SATA

en: ATA over Ethernet Device
pl: Urządzenie ATA over Ethernet

en: IBM S390 DASD drive
pl: Dysk DASD IBM S390

en: IBM iSeries Virtual DASD
pl: Wirtualny dysk DASD IBM iSeries

en: ATARAID Controller
pl: Kontroler ATARAID

en: I2O Controller
pl: Kontroler I2O

en: User-Mode Linux UBD
pl: UBD z User-Mode Linuksa

en: Linux device-mapper (%s)
pl: Linuksowy device-mapper (%s)

en: Xen Virtual Block Device
pl: Wirtualne urządzenie blokowe Xena

en: Unknown
pl: Nieznane

en: Virtio Block Device
pl: Urządzenie blokowe Virtio

en: Linux Software RAID Array
pl: Linuksowa programowa macierz RAID

en: ped_device_new()  Unsupported device type
pl: ped_device_new()  Ten typ urządzenia nie jest wspierany

en: Error fsyncing/closing %s: %s
pl: Błąd podczas synchronizacji/zamykania %s: %s

en: end of file while reading %s
pl: koniec pliku w trakcie odczytu %s

en: Error informing the kernel about modifications to partition %s -- %s.  This means Linux won't know about any changes you made to %s until you reboot -- so you shouldn't mount it or use it in any way before rebooting.
pl: Błąd przy informowaniu jądra o modyfikacji partycji %s - %s. Oznacza to, że Linux nie będzie wiedział o zmianach wykonanych na %s do czasu restartu systemu - więc nie będzie można zamontować tej partycji ani użyć jej w inny sposób przed restartem.

en: Unable to determine the size and length of %s.
pl: Nie można ustalić rozmiaru i długości %s.

en: Failed to add partition %d (%s)
pl: Nie udało się dodać partycji %d (%s)

en: Partition(s) %s on %s have been written, but we have been unable to inform the kernel of the change, probably because it/they are in use.  As a result, the old partition(s) will remain in use.  You should reboot now before making further changes.
pl: Partycja %s na %s została zapisana, ale nie udało się poinformować jądra o tej zmianie, prawdopodobnie ponieważ partycje są w użyciu. W efekcie w użyciu pozostaną stare partycje; przed dalszymi zmianami trzeba zrestartować system.

en: parted was unable to re-read the partition table on %s (%s).  This means Linux won't know anything about the modifications you made.
pl: parted nie mógł ponownie odczytać tablicy partycji na %s (%s).  Oznacza to, że Linux nie będzie wiedział nic o modyfikacjach jakie zostały poczynione.

en: Can't have the end before the start! (start sector=%jd length=%jd)
pl: Nie można mieć końca przed początkiem! (sektor pocz.=%jd długość=%jd)

en: Can't have a partition outside the disk!
pl: Nie można mieć partycji poza dyskiem!

en: Attempt to write sectors %ld-%ld outside of partition on %s.
pl: Próba zapisania sektorów %ld-%ld poza partycją na %s.

en: checking for bad blocks
pl: sprawdzam czy istnieją uszkodzone bloki

en: Backtrace has %d calls on stack:
pl: Backtrace zawiera %d wywołań na stosie:

en: Assertion (%s) at %s:%d in function %s() failed.
pl: Zapewnienie (%s) w %s:%d w funkcji %s() nie powiodło się.

en: %s: unrecognised disk label
pl: %s: nierozpoznana etykieta dysku

en: This libparted doesn't have write support for %s.  Perhaps it was compiled read-only.
pl: Biblioteka libparted nie posiada obsługi zapisu dla %s.  Być może została ona zbudowana z obsługą tylko-do-odczytu.

en: Partition %d is %s, but the file system is %s.
pl: Partycja %d jest %s, lecz system plików jest %s.

en: cylinder_alignment
pl: wyrównanie_cylindra

en: Unknown disk flag, %d.
pl: Nieznana flaga dysku: %d.

en: %s disk labels do not support extended partitions.
pl: Etykiety dysku %s nie wspierają rozszerzonych partycji.

en: %s disk labels don't support logical or extended partitions.
pl: Etykiety dysku %s nie wspierają logicznych lub rozszerzonych partycji.

en: Too many primary partitions.
pl: Zbyt dużo partycji głównych.

en: Can't add a logical partition to %s, because there is no extended partition.
pl: Nie można dodać logicznej partycji do %s, ponieważ nie istnieje rozszerzona partycja.

en: Can't have more than one extended partition on %s.
pl: Nie można mieć więcej niż jedną rozszerzoną partycję na %s.

en: Can't have logical partitions outside of the extended partition.
pl: Nie można mieć logicznych partycji poza rozszerzoną partycją.

en: Can't have a logical partition outside of the extended partition on %s.
pl: %s nie może mieć logicznej partycji poza rozszerzoną partycją.

en: Can't have overlapping partitions.
pl: Nie można mieć nakładających się partycji.

en: Can't have a primary partition inside an extended partition.
pl: Nie można mieć głównej partycji wewnątrz rozszerzonej partycji.

en: metadata
pl: metadane

en: free
pl: wolna

en: extended
pl: rozszerzona

en: logical
pl: logiczna

en: primary
pl: główna

en: boot
pl: ładowalna

en: swap
pl: wymiany

en: hidden
pl: ukryta

en: hp-service
pl: usługa-hp

en: Unknown partition flag, %d.
pl: Nieznana flaga partycji: %d.

en: Information
pl: Informacja

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Error
pl: Błąd

en: Fatal
pl: Fatalny błąd

en: Bug
pl: Błąd

en: No Implementation
pl: Brak implementacji

en: Fix
pl: Popraw

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Retry
pl: Powtórz

en: Ignore
pl: Zignoruj

en: Cancel
pl: Poniechaj

en: A bug has been detected in GNU Parted.  Refer to the web site of parted http://www.gnu.org/software/parted/parted.html for more information of what could be useful for bug submitting!  Please email a bug report to %s containing at least the version (%s) and the following message:
pl: Został wykryty błąd w działaniu programu GNU Parted.  Odwiedź stronę http://www.gnu.org/software/parted/parted.html w celu uzyskania informacji na temat zgłaszania błędów.  Proszę wysłać raport na temat błędu na adres %s, dołączając przynajmniej numer wersji (%s) oraz następujący komunikat:

en: Could not detect file system.
pl: Nie można wykryć systemu plików.

en: The file system is bigger than its volume!
pl: System plików jest większy niż jego wolumen!

en: Support for opening %s file systems is not implemented yet.
pl: Wsparcie dla otwierania systemów plików %s nie zostało jeszcze zaimplementowane.

en: Support for creating %s file systems is not implemented yet.
pl: Wsparcie dla tworzenia systemów plików %s nie zostało jeszcze zaimplementowane.

en: Support for checking %s file systems is not implemented yet.
pl: Wsparcie dla sprawdzania systemów plików %s nie zostało jeszcze zaimplementowane.

en: raw block copying
pl: bezpośrednie kopiowanie bloków

en: growing file system
pl: powiększanie systemu plików

en: Can't copy onto an overlapping partition.
pl: Nie można skopiować na nakładającą się partycję.

en: Direct support for copying file systems is not yet implemented for %s.  However, support for resizing is implemented.  Therefore, the file system can be copied if the new partition is at least as big as the old one.  So, either shrink the partition you are trying to copy, or copy to a bigger partition.
pl: Bezpośrednie wsparcie kopiowania systemów plików dla %s nie jest jeszcze zaimplementowane.  Aczkolwiek, wspierana jest zmiana rozmiaru systemu plików.  Tak więc, system plików może zostać skopiowany, jeśli nowa partycja ma przynajmniej taką samą pojemność jak stara.  Możesz także zmniejszyć rozmiar partycji, którą chcesz skopiować lub skopiuj na partycję o większym rozmiarze.

en: Support for copying %s file systems is not implemented yet.
pl: Wsparcie dla kopiowania systemów plików %s nie zostało jeszcze zaimplementowane.

en: Support for resizing %s file systems is not implemented yet.
pl: Wsparcie dla zmiany wielkości systemów plików %s nie zostało jeszcze zaimplementowane.

en: creating
pl: tworzenie

en: The file system is in an invalid state.  Perhaps it is mounted?
pl: System plików jest w nieprawidłowym stanie. Może jest zamontowany?

en: The file system is in old (unresizeable) format.
pl: System plików jest w starym formacie, nie pozwalającym na zmianę rozmiaru.

en: Invalid free blocks count.  Run reiserfsck --check first.
pl: Błędna liczba wolnych bloków. Proszę uruchomić najpierw reiserfsck --check.

en: checking
pl: sprawdzanie

en: Reiserfs tree seems to be corrupted.  Run reiserfsck --check first.
pl: Drzewo reiserfs wygląda na uszkodzone. Proszę uruchomić najpierw reiserfsck --check.

en: The reiserfs file system passed a basic check.  For a more comprehensive check, run reiserfsck --check.
pl: System plików reiserfs przeszedł pomyślnie podstawowe sprawdzenie. Dokładniejszego sprawdzenia można dokonać poleceniem reiserfsck --check.

en: Sorry, can't move the start of reiserfs partitions yet.
pl: Niestety nie można jeszcze przesunąć początku partycji reiserfs.

en: Couldn't reopen device abstraction layer for read/write.
pl: Nie można ponownie otworzyć warstwy abstrakcji urządzenia do odczytu/zapisu.

en: shrinking
pl: zmniejszanie

en: expanding
pl: rozszerzanie

en: Couldn't create reiserfs device abstraction handler.
pl: Nie udało się utworzyć obsługi abstrakcji urządzenia reiserfs.

en: Device is too small for %lu blocks.
pl: Urządzenie jest zbyt małe na %lu bloków.

en: copying
pl: kopiowanie

en: Couldn't resolve symbol %s.  Error: %s.
pl: Nie udało się rozwiązać symbolu %s. Błąd: %s.

en: GNU Parted found an invalid libreiserfs library.
pl: GNU Parted znalazł błędną bibliotekę libreiserfs.

en: GNU Parted has detected libreiserfs interface version mismatch.  Found %d-%d, required %d. ReiserFS support will be disabled.
pl: GNU Parted wykrył niezgodność wersji interfejsu libreiserfs. Znaleziono %d-%d, wymagana jest %d. Obsługa ReiserFS będzie wyłączona.

en: Support for reading AIX disk labels is is not implemented yet.
pl: Obsługa odczytu etykiet dyskowych AIX jeszcze nie została zaimplementowana.

en: Support for writing AIX disk labels is is not implemented yet.
pl: Obsługa zapisu etykiet dyskowych AIX jeszcze nie została zaimplementowana.

en: Support for adding partitions to AIX disk labels is not implemented yet.
pl: Obsługa dodawania partycji do etykiet dyskowych AIX jeszcze nie została zaimplementowana.

en: Support for duplicating partitions in AIX disk labels is not implemented yet.
pl: Obsługa powielania partycji na etykietach dyskowych AIX jeszcze nie została zaimplementowana.

en: Support for setting system type of partitions in AIX disk labels is not implemented yet.
pl: Obsługa ustawiania rodzaju systemu partycji na etykietach dyskowych AIX jeszcze nie została zaimplementowana.

en: Support for setting flags in AIX disk labels is not implemented yet.
pl: Obsługa ustawiania flag na etykietach dyskowych AIX jeszcze nie została zaimplementowana.

en: Unable to satisfy all constraints on the partition.
pl: Nie można zaspokoić wszystkich ograniczeń na partycji.

en: Unable to allocate a bsd disklabel slot.
pl: Nie można przydzielić miejsca na etykietę dysku bsd.

en: Unable to allocate a dasd disklabel slot
pl: Nie można przydzielić miejsca na etykiecie dysku dasd.

en: Invalid partition table on %s -- wrong signature %x.
pl: Nieprawidłowa tablica partycji na %s -- błędna sygnatura %x.

en: Invalid partition table - recursive partition on %s.
pl: Nieprawidłowa tablica partycji - partycja rekursywna na %s.

en: Extended partitions cannot be hidden on msdos disk labels.
pl: Rozszerzone partycje nie mogą być ukryte dla etykieta dysków msdos.

en: Parted can't resize partitions managed by Windows Dynamic Disk.
pl: Parted nie może zmienić rozmiaru partycji zarządzanych przez Windows Dynamic Disk.

en: %s has no extended partition (volume header partition).
pl: %s nie posiada żadnych rozszerzonych partycji (partycji nagłówka wolumenu).

en: Checksum is wrong, indicating the partition table is corrupt.
pl: Suma kontrolna jest błędna i oznacza to, że tablica partycji jest uszkodzona.

en: Only primary partitions can be root partitions.
pl: Tylko główne partycje mogą być typu root.

en: Only primary partitions can be swap partitions.
pl: Tylko główne partycje mogą być partycjami wymiany.

en: Only logical partitions can be a boot file.
pl: Tylko logiczne partycje mogą być plikami ładowalnymi (boot).

en: failed to set dvh partition name to %s:
    Only logical partitions (boot files) have a name.
pl: nie udało się ustawić nazwy partycji dvh na %s:
    Tylko logiczne partycje (ładowalne pliki) mają nazwy.

en: Too many primary partitions
pl: Zbyt dużo partycji głównych

en: open error
pl: błąd otwierania

en: seek error
pl: błąd seek

en: read error
pl: błąd odczytu

en: ioctl() error
pl: błąd ioctl()

en: API version mismatch
pl: niezgodność wersji API

en: Unsupported disk type
pl: Nieobsługiwany typ dysku

en: Unsupported disk format
pl: Nieobsługiwany format dysku

en: Disk is in use
pl: Dysk jest w użyciu

en: Syntax error in config file
pl: Błąd składni w pliku konfiguracyjnym

en: Volume label is corrupted
pl: Uszkodzona etykieta wolumenu

en: A data set name is corrupted
pl: Uszkodzona nazwa zbioru danych

en: Memory allocation failed
pl: Przydzielanie pamięci powiodło się

en: Device verification failed
pl: Weryfikacja urządzenia nie powiodło się

en: The specified device is not a valid DASD device
pl: Podane urządzenie nie jest poprawnym urządzeniem DASD

en: Fatal error
pl: Błąd krytyczny

en: No room for volume label.
pl: Brak miejsca na etykietę wolumenu.

en: No room for partition info.
pl: Brak miejsca na informację o partycji.

en: Invalid VTOC.
pl: Nieprawidłowe dane VTOC.

en: Could not retrieve API version.
pl: Nie udało się odczytać wersji API.

en: The current API version '%d' doesn't match dasd driver API version '%d'!
pl: Aktualna wersja API '%d' nie zgadza się z wersją API sterownika dasd '%d'!

en: Could not retrieve disk geometry information.
pl: Nie udało się odczytać informacji o geometrii dysku.

en: Could not retrieve blocksize information.
pl: Nie udało się odczytać informacji o rozmiarze bloku.

en: Could not retrieve disk information.
pl: Nie udało się odczytać informacji o dysku.

en: %s contains GPT signatures, indicating that it has a GPT table.  However, it does not have a valid fake msdos partition table, as it should.  Perhaps it was corrupted -- possibly by a program that doesn't understand GPT partition tables.  Or perhaps you deleted the GPT table, and are now using an msdos partition table.  Is this a GPT partition table?
pl: %s zawiera sygnaturę GPT.  Oznacza to, że posiada tablicę GPT, ale nie posiada prawidłowej fałszywej tablicy partycji msdos, tak jak powinna.  Być może jest uszkodzona -- możliwe, że przez program, który nie rozumie tablic partycji GPT.  Albo też tablica GPT została skasowana, zaś teraz używana jest tablica partycji msdos.  Czy to jest tablica partycji GPT?

en: The format of the GPT partition table is version %x, which is newer than what Parted can recognise.  Please report this!
pl: Format tablicy partycji GPT (wersja %x) jest nowszy niż program Parted jest w stanie rozpoznać.  Poinformuj nas o tym!

en: Not all of the space available to %s appears to be used, you can fix the GPT to use all of the space (an extra %llu blocks) or continue with the current setting?
pl: Nie całe dostępne miejsce na %s wydaje się być używane, poprawić GPT, aby użyte zostało całe miejsce (dodatkowe %llu bloków) czy kontynuować przy aktualnych ustawieniach?

en: The backup GPT table is not at the end of the disk, as it should be.  This might mean that another operating system believes the disk is smaller.  Fix, by moving the backup to the end (and removing the old backup)?
pl: Kopia zapasowa tablicy GPT nie znajduje się na końcu dysku, a powinna.  Może to oznaczać, że inny system operacyjny myśli, że dysk jest mniejszy niż jest w rzeczywistości.  Czy naprawić to poprzez przesunięcie kopii zapasowej na koniec (i usunięcie starej kopii)?

en: Both the primary and backup GPT tables are corrupt.  Try making a fresh table, and using Parted's rescue feature to recover partitions.
pl: Obie tablice GPT, główna i jej kopia zapasowa, są uszkodzone.  Spróbuj utworzyć nową tablicę oraz użyj opcję 'rescue', aby odzyskać partycje.

en: The backup GPT table is corrupt, but the primary appears OK, so that will be used.
pl: Zapasowa tablica GPT jest uszkodzona, ale główna wydaje się być w porządku i zostanie ona użyta.

en: The primary GPT table is corrupt, but the backup appears OK, so that will be used.
pl: Główna tablica GPT jest uszkodzona, ale jej kopia zapasowa wydaje się być w porządku i zostanie ona użyta.

en: primary partition table array CRC mismatch
pl: niezgodność sumy CRC głównej tablicy partycji

en: Invalid signature %x for Mac disk labels.
pl: Nieprawidłowy podpis %x dla etykiet dysków Mac.

en: Partition map has no partition map entry!
pl: Mapa partycji nie posiada wpisu mapy partycji!

en: %s is too small for a Mac disk label!
pl: %s jest zbyt mały dla etykiety dysku Mac!

en: Partition %d has an invalid signature %x.
pl: Partycja %d posiada nieprawidłowy podpis %x.

en: Partition %d has an invalid length of 0 bytes!
pl: Partycja %d posiada nieprawidłową długość 0 bajtów!

en: The data region doesn't start at the start of the partition.
pl: Obszar danych nie rozpoczyna się na początku partycji.

en: The boot region doesn't start at the start of the partition.
pl: Obszar rozruchowy nie zaczyna się na początku partycji.

en: The partition's boot region doesn't occupy the entire partition.
pl: Obszar rozruchowy partycji nie okupuje całej partycji.

en: The partition's data region doesn't occupy the entire partition.
pl: Obszar danych partycji nie okupuje całej partycji.

en: Weird block size on device descriptor: %d bytes is not divisible by 512.
pl: Dziwny rozmiar bloku w deskryptorze urządzenia: %d bajtów nie jest podzielne przez 512.

en: The driver descriptor says the physical block size is %d bytes, but Linux says it is %d bytes.
pl: Deskryptor napędu mówi, że fizyczny rozmiar bloku wynosi %d bajtów, ale Linux mówi, że wynosi %d bajtów.

en: No valid partition map found.
pl: Nie znaleziono prawidłowej mapy partycji.

en: Conflicting partition map entry sizes!  Entry 1 says it is %d, but entry %d says it is %d!
pl: Wystąpił konflikt między rozmiarami wpisów mapy partycji!  Wpis 1 mówi, że jest %d, ale wpis %d mówi, że jest %d!

en: Weird!  There are 2 partitions map entries!
pl: Dziwne!  Istnieją 2 wpisy map partycji!

en: Changing the name of a root or swap partition will prevent Linux from recognising it as such.
pl: Zmiana nazwy partycji root lub wymiany spowoduje, że Linux jej nie rozpozna.

en: Can't add another partition -- the partition map is too small!
pl: Nie można dodać kolejnej partycji -- mapa partycji jest zbyt mała!

en: Invalid partition table on %s.
pl: Nieprawidłowa tablica partycji na %s.

en: Partition %d isn't aligned to cylinder boundaries.  This is still unsupported.
pl: Partycja %d nie jest wyrównana do granic cylindra.  Nadal nie jest to wspierane.

en: Can't add another partition.
pl: Nie można dodać kolejnej partycji.

en: partition length of %jd sectors exceeds the %s-partition-table-imposed maximum of %jd
pl: długość partycji %jd sektorów przekracza maksimum tablicy partycji %s wynoszące %jd

en: starting sector number, %jd exceeds the %s-partition-table-imposed maximum of %jd
pl: początkowy numer sektora %jd przekracza maksimum tablicy partycji %s wynoszące %jd

en: %s : Bad checksum on block %llu of type %s.
pl: %s : Nieprawidłowa suma kontrolna bloku %llu typu %s.

en: %s : Didn't find rdb block, should never happen.
pl: %s : Nie znaleziono bloku rdb, co nie powinno się zdarzyć.

en: %s : Loop detected at block %d.
pl: %s : Wykryto pętlę na bloku %d.

en: %s : The %s list seems bad at block %s.
pl: %s : Lista %s wydaje się być uszkodzona na bloku %s.

en: %s : Failed to list bad blocks.
pl: %s : Nie powiodło się wypisanie uszkodzonych bloków.

en: %s : Failed to list partition blocks.
pl: %s : Wypisanie bloków partycji nie powiodło się.

en: %s : Failed to list file system blocks.
pl: %s : Wypisanie bloków systemu plików nie powiodło się.

en: %s : Failed to list boot blocks.
pl: %s : Nie powiodło się wypisanie bloków rozruchowych.

en: Failed to write partition block at %d.
pl: Nie powiódł się zapis bloku partycji na %d.

en: Unable to allocate a partition number.
pl: Nie można przydzielić numeru partycji.

en: Corrupted Sun disk label detected.
pl: Wykryto uszkodzoną etykietę dysku Sun.

en: The disk CHS geometry (%d,%d,%d) reported by the operating system does not match the geometry stored on the disk label (%d,%d,%d).
pl: Geometria dysku CHS (%d,%d,%d), zgłoszona przez system operacyjny, nie pasuje do geometrii przechowywanej w etykiecie dysku (%d,%d,%d).

en: The disk label describes a disk bigger than %s.
pl: Etykieta dysku opisuje dysk większy niż %s.

en: The disk has %d cylinders, which is greater than the maximum of 65536.
pl: Dysk posiada %d cylindrów, co stanowi więcej niż dopuszczalny limit 65536.

en: The Whole Disk partition is the only available one left.  Generally, it is not a good idea to overwrite this partition with a real one.  Solaris may not be able to boot without it, and SILO (the sparc boot loader) appreciates it as well.
pl: Partycja całego dysku jest jedyną jaka pozostała.  Generalnie nie jest to dobry pomysł, aby ją nadpisać inną, prawdziwą.  System Solaris może się bez niej nie uruchomić, zaś SILO (program ładujący SPARC) również ją doceni.

en: Sun disk label is full.
pl: Etykieta dysku Sun jest pełna.

en: opening of device failed
pl: otwieranie urządzenia nie powiodło się

en: seeking on device failed
pl: ustawianie pozycji na urządzeniu nie powiodło się

en: writing to device failed
pl: zapis na urządzeniu nie powiódł się

en: reading from device failed
pl: odczyt z urządzenia nie powiódł się

en: Could not read volume label.
pl: Nie udało się odczytać etykiety wolumenu.

en: Could not write volume label.
pl: Nie udało się zapisać etykiety wolumenu.

en: Could not read VTOC labels.
pl: Nie udało się odczytać etykiet VTOC.

en: Could not read VTOC FMT1 DSCB.
pl: Nie udało się odczytać VTOC FMT1 DSCB.

en: Could not read VTOC FMT4 DSCB.
pl: Nie udało się odczytać VTOC FMT4 DSCB.

en: Could not read VTOC FMT5 DSCB.
pl: Nie udało się odczytać VTOC FMT5 DSCB.

en: Could not read VTOC FMT7 DSCB.
pl: Nie udało się odczytać VTOC FMT7 DSCB.

en: Could not write VTOC labels.
pl: Nie udało się zapisać etykiet VTOC.

en: Could not write VTOC FMT1 DSCB.
pl: Nie udało się zapisać VTOC FMT1 DSCB.

en: Could not write VTOC FMT4 DSCB.
pl: Nie udało się zapisać VTOC FMT4 DSCB.

en: Could not write VTOC FMT5 DSCB.
pl: Nie udało się zapisać VTOC FMT5 DSCB.

en: Could not write VTOC FMT7 DSCB.
pl: Nie udało się zapisać VTOC FMT7 DSCB.

en: Out of memory.
pl: Brak pamięci.

en: Cannot get unit size for special unit 'COMPACT'.
pl: Nie można pobrać rozmiaru jednostki dla specjalnej jednostki 'COMPACT'.

en: "%s" has invalid syntax for locations.
pl: "%s" posiada nieprawidłową składnię dla lokacji.

en: The maximum head value is %d.
pl: Maksymalna wartość głowicy wynosi %d.

en: The maximum sector value is %d.
pl: Maksymalna wartość sektora wynosi %d.

en: The location %s is outside of the device %s.
pl: Lokacja %s jest poza urządzeniem %s.

en: Invalid number.
pl: Nieprawidłowy numer.

en: %s : Failed to allocate partition block
pl: %s : Nie powiodło się przydzielanie bloku partycji

en: %s : Failed to allocate block
pl: %s : Nie powiodło się przydzielanie bloku

en: %s : Couldn't read boot block %llu
pl: %s : Nie udało się odczytać bloku startowego %llu

en: %s : Couldn't read root block %llu
pl: %s : Nie udało się odczytać bloku głównego %llu

en: %s : Failed to allocate id list element
pl: %s : Nie powiodło się przydzielanie elementu id listy

en: %s : Couldn't read block %llu
pl: %s : Nie udało się odczytać bloku %llu

en: %s : Bad checksum on block %llu of type %s
pl: %s : Nieprawidłowa suma kontrolna bloku %llu typu %s

en: %s : Couldn't write block %d
pl: %s : Nie udało się zapisać bloku %d

en: %s : Failed to allocate disk_specific rdb block
pl: %s : Nie powiodło się przydzielanie bloku rdb disk_specific

en: %s : Didn't find rdb block, should never happen
pl: %s : Nie znaleziono bloku rdb, co nie powinno się zdarzyć

en: %s : Failed to read partition block %llu
pl: %s : Nie powiódł się odczyt bloku partycji %llu

en: Inconsistent group descriptors!
pl: Sprzeczne deskryptory grup!

en: File system full!
pl: Pełny system plików!

en: Invalid superblock.  Are you sure this is an ext2 file system?
pl: Nieprawidłowy superblok.  Czy to na pewno jest system plików ext2?

en: File system has errors!  You should run e2fsck.
pl: System plików posiada błędy!  Uruchom program e2fsck.

en: File system was not cleanly unmounted!  You should run e2fsck.  Modifying an unclean file system could cause severe corruption.
pl: System plików nie został prawidłowo odłączony!  Uruchom program e2fsck. Modyfikowanie takiego systemu plików może spowodować jego uszkodzenie.

en: File system has an incompatible feature enabled.  Compatible features are has_journal, dir_index, filetype, sparse_super and large_file.  Use tune2fs or debugfs to remove features.
pl: System plików ma włączone niekompatybilne cechy. Cechy kompatybilne to has_journal, dir_index, filetype, sparse_super i large_file. Cechy można usunąć przy użyciu tune2fs lub debugfs.

en: Error allocating buffer cache.
pl: Błąd podczas przydzielania pamięci do bufora podręcznego.

en: Found an inode with a incorrect link count.  Better go run e2fsck first!
pl: Znaleziono i-węzeł z nieprawidłowym licznikiem dowiązań.  Lepiej uruchom najpierw program e2fsck!

en: Not enough free inodes!
pl: Zbyt mało wolnych i-węzłów!

en: File system is too full to remove a group!
pl: System plików jest zbyt pełny, aby usunąć grupę!

en: File system has too many allocated inodes to remove a group!
pl: System plików posiada zbyt dużo przydzielonych i-węzłów, aby usunąć grupę!

en: adding groups
pl: dodawanie grup

en: Your file system is too full to resize it to %i blocks.  Sorry.
pl: Twój system plików jest zbyt pełny, aby móc zmienić jego rozmiar do %i bloków.  Przykro mi.

en: Your file system has too many occupied inodes to resize it to %i blocks.  Sorry.
pl: Twój system plików posiada zbyt dużo zajętych i-węzłów, aby móc zmienić jego rozmiar do %i bloków.  Przykro mi.

en: File system was not cleanly unmounted!  You should run e2fsck.
pl: System plików nie został prawidłowo odłączony!  Uruchom program e2fsck.

en: The file system has the 'dir_index' feature enabled.  Parted can only resize the file system if it disables this feature.  You can enable it later by running 'tune2fs -O dir_index DEVICE' and then 'e2fsck -fD DEVICE'.
pl: System plików posiada włączoną funkcję 'dir_index'.  Parted może zmienić rozmiar systemu plików tylko jeśli zostanie wyłączona ta funkcja.  Możesz ją włączyć ponownie później poprzez uruchomienie 'tune2fs -O dir_index URZĄDZENIE', a następnie 'e2fsck -fD URZĄDZENIE'.

en: A resize operation on this file system will use EXPERIMENTAL code
    that MAY CORRUPT it (although no one has reported any such damage yet).
    You should at least backup your data first, and run 'e2fsck -f' afterwards.
pl: Operacja zmiana rozmiaru na tym systemie plików użyje EKSPERYMENTALNEGO
    kodu, który MOŻE GO USZKODZIĆ (choć nie zrobił tego jeszcze dotychczas).
    Należy przynajmniej wykonać kopię zapasową danych, a potem uruchomić
    'e2fsck -f'.

en: Cross-linked blocks found!  Better go run e2fsck first!
pl: Znaleziono bloki dowiązane skrośnie! Lepiej uruchom najpierw program e2fsck!

en: Block %i has no reference?  Weird.
pl: Blok %i nie posiada odwołań?  Dziwne.

en: Block %i shouldn't have been marked (%d, %d)!
pl: Blok %i nie powinien być zaznaczony (%d, %d)!

en: The ext2 file system passed a basic check.  For a more comprehensive check, use the e2fsck program.
pl: System plików ext2 przeszedł pomyślnie podstawowe sprawdzenie. Dokładniejszego sprawdzenia można dokonać programem e2fsck.

en: Sorry, can't move the start of ext2 partitions yet!
pl: Przepraszam, ale na razie nie można przesunąć początku partycji ext2!

en: Couldn't flush buffer cache!
pl: Nie można opróżnić bufora pamięci podręcznej!

en: writing per-group metadata
pl: zapis metadanych do grup

en: File system too small for ext2.
pl: System plików jest zbyt mały dla ext2.

en: You need %s of free disk space to shrink this partition to this size.  Currently, only %s is free.
pl: Potrzebujesz %s wolnej przestrzeni, aby zmniejszyć partycję do tego rozmiaru.  Aktualnie, tylko %s jest wolne.

en: Cluster start delta = %d, which is not a multiple of the cluster size %d.
pl: Początek klastra delta = %d, a więc nie jest to wielokrotność rozmiaru klastra %d.

en: Partition too big/small for a %s file system.
pl: Partycja jest zbyt duża/mała dla systemu plików %s.

en: The FATs don't match.  If you don't know what this means, then select cancel, run scandisk on the file system, and then come back.
pl: Tablice FAT nie pasują.  Jeśli nie wiesz co to znaczy, to wybierz 'Poniechaj', uruchom scandisk, a potem ponów próbę.

en: There are no possible configurations for this FAT type.
pl: Nie ma możliwych konfiguracji dla tego typu FAT.

en: File system doesn't have expected sizes for Windows to like it.  Cluster size is %dk (%dk expected); number of clusters is %d (%d expected); size of FATs is %d sectors (%d expected).
pl: System plików nie posiada rozmiaru spodziewanego przez system MS Windows.  Rozmiar klastra wynosi %dk (powinno być %dk); ilość klastrów wynosi %d (powinno być %d); rozmiar FAT wynosi %d sektorów (powinno być %d).

en: File system is reporting the free space as %d clusters, not %d clusters.
pl: System plików mówi, że wolna przestrzeń wynosi %d klastrów, a nie %d klastrów.

en: GNU Parted was miscompiled: the FAT boot sector should be 512 bytes.  FAT support will be disabled.
pl: Program GNU Parted został nieprawidłowo zbudowany: sektor rozruchowy FAT powinien mieć 512 bajtów.  Wsparcie dla FAT zostaje wyłączone.

en: There's not enough room in the root directory for all of the files.  Either cancel, or ignore to lose the files.
pl: Brakuje miejsca w katalogu root dla wszystkich tych plików.  Poniechaj operację lub zignoruj, aby utracić pliki.

en: Error writing to the root directory.
pl: Błąd podczas zapisu do katalogu głównego (root).

en: If you leave your file system as FAT16, then you will have no problems.
pl: Jeśli pozostawisz swój system plików jako FAT16, to nie będziesz miał(a) żadnych problemów.

en: If you convert to FAT16, and MS Windows is installed on this partition, then you must re-install the MS Windows boot loader.  If you want to do this, you should consult the Parted manual (or your distribution's manual).
pl: Jeżeli dokonasz konwersji do FAT16 i system MS Windows jest zainstalowany na tej partycji, to wtedy musisz przeinstalować program ładujący (boot loader) MS Windows.  Jeśli chcesz to zrobić, to proszę przeczytaj dokumentację programu Parted (lub dokumentację Twojej dystrybucji systemu).

en: If you leave your file system as FAT32, then you will not introduce any new problems.
pl: Jeśli pozostawisz swój system plików jako FAT32, to wtedy nie będziesz miał(a) żadnych nowych problemów.

en: If you convert to FAT32, and MS Windows is installed on this partition, then you must re-install the MS Windows boot loader.  If you want to do this, you should consult the Parted manual (or your distribution's manual).  Also, converting to FAT32 will make the file system unreadable by MS DOS, MS Windows 95a, and MS Windows NT.
pl: Jeżeli dokonasz konwersji do FAT32 i system MS Windows jest zainstalowany na tej partycji, to wtedy musisz przeinstalować program ładujący (boot loader) MS Windows.  Jeśli chcesz to zrobić, to proszę przeczytaj dokumentację programu Parted (lub dokumentację Twojej dystrybucji systemu). Ponadto, konwersja do FAT32 spowoduje, że taki system plików będzie niemożliwy do odczytania przez systemy MS-DOS, MS Windows 95a oraz MS Windows NT.

en: Would you like to use FAT32?
pl: Czy chcesz użyć FAT32?

en: The file system can only be resized to this size by converting to FAT16.
pl: Rozmiar systemu plików może być tylko zmieniony poprzez konwersję do FAT16.

en: The file system can only be resized to this size by converting to FAT32.
pl: System plików może mieć zmieniony rozmiar, ale tylko poprzez konwersję do FAT32.

en: GNU Parted cannot resize this partition to this size.  We're working on it!
pl: GNU Parted nie może zmienić rozmiaru tej partycji do podanego.  Pracujemy nad tym!

en: File system has an invalid signature for a FAT file system.
pl: System plików posiada nieprawidłowy podpis dla systemu plików FAT.

en: File system has an invalid sector size for a FAT file system.
pl: System plików posiada nieprawidłowy rozmiar sektora dla systemu plików FAT.

en: File system has an invalid cluster size for a FAT file system.
pl: System plików posiada nieprawidłowy rozmiar klastra dla systemu plików FAT.

en: File system has an invalid number of reserved sectors for a FAT file system.
pl: System plików posiada nieprawidłową ilość zarezerwowanych sektorów dla systemu plików FAT.

en: File system has an invalid number of FATs.
pl: System plików posiada nieprawidłową ilość FAT-ów.

en: This file system has a logical sector size of %d.  GNU Parted is known not to work properly with sector sizes other than 512 bytes.
pl: Ten system plików posiada rozmiar logicznego sektora %d.  GNU Parted nie współpracuje prawidłowo z rozmiarami sektorów innymi niż 512 bajtów.

en: The file system's CHS geometry is (%d, %d, %d), which is invalid.  The partition table's CHS geometry is (%d, %d, %d).  If you select Ignore, the file system's CHS geometry will be left unchanged.  If you select Fix, the file system's CHS geometry will be set to match the partition table's CHS geometry.
pl: Geometrią CHS systemu pliku jest (%d, %d, %d), która nie jest prawidłowa.  Geometrią CHS tablicy partycji jest (%d, %d, %d).  Jeśli zignorujesz, to geometria CHS systemu pliku pozostanie niezmieniona.  Jeśli zdecydujesz się naprawić, geometria CHS systemu plików zostanie dopasowana do geometrii CHS tablicy partycji.

en: FAT boot sector says logical sector size is 0.  This is weird.
pl: Sektor rozruchowy FAT mówi, że rozmiar sektora logicznego jest 0.  Dziwne.

en: FAT boot sector says there are no FAT tables.  This is weird.
pl: Sektor rozruchowy FAT mówi, że nie ma żadnych tablic FAT.  Dziwne.

en: FAT boot sector says clusters are 0 sectors.  This is weird.
pl: Sektor rozruchowy FAT mówi, że klastry zajmują 0 sektorów.  Dziwne.

en: File system is FAT12, which is unsupported.
pl: Systemem plików jest FAT12, który nie jest wspierany.

en: The information sector has the wrong signature (%x).  Select cancel for now, and send in a bug report.  If you're desperate, it's probably safe to ignore.
pl: Sektor informacyjny posiada nieprawidłowy podpis (%x).  Na razie poniechaj aktualną operację i wyślij raport dotyczący błędów.  Ewentualnie zignoruj całą sytuację.

en: Bad directory entry for %s: first cluster is the end of file marker.
pl: Nieprawidłowy wpis w katalogu dla %s: pierwszy klaster jest znacznikiem końca pliku.

en: Bad FAT: unterminated chain for %s.  You should run dosfsck or scandisk.
pl: Nieprawidłowy FAT: niezakończony łańcuch dla %s.  Proszę uruchomić program dosfsck lub scandisk.

en: Bad FAT: cluster %d outside file system in chain for %s.  You should run dosfsck or scandisk.
pl: Nieprawidłowy FAT: klaster %d jest poza systemem plików w łańcuchu dla %s.  Proszę uruchomić program dosfsck lub scandisk.

en: Bad FAT: cluster %d is cross-linked for %s.  You should run dosfsck or scandisk.
pl: Nieprawidłowy FAT: klaster %d jest dowiązany skrośnie dla %s.  Proszę uruchomić program dosfsck lub scandisk.

en: %s is %dk, but it has %d clusters (%dk).
pl: %s ma %dk, jednak ma %d klastrów (%dk).

en: The file %s is marked as a system file.  This means moving it could cause some programs to stop working.
pl: Plik %s jest oznaczony jako plik systemowy.  Oznacza to, że jego przesunięcie może spowodować nieprawidłową pracę innych programów.

en: FAT %d media %x doesn't match the boot sector's media %x.  You should probably run scandisk.
pl: Typ nośnika odczytany z FAT %d (%x) nie zgadza się z typem odczytanym z sektora rozruchowego (%x).  Należy uruchomić scandisk.

en: fat_table_set: cluster %ld outside file system
pl: fat_table_set: klaster %ld poza systemem plików

en: fat_table_get: cluster %ld outside file system
pl: fat_table_get: klaster %ld poza systemem plików

en: fat_table_alloc_cluster: no free clusters
pl: fat_table_alloc_cluster: brak wolnych klastrów

en: Unrecognised old style linux swap signature '%10s'.
pl: Nierozpoznany podpis linuksowej partycji wymiany starego typu '%10s'.

en: Unrecognised new style linux swap signature '%10s'.
pl: Nierozpoznany podpis linuksowej partycji wymiany nowegu typu '%10s'.

en: Unrecognised swsusp linux swap signature '%9s'.
pl: Nierozpoznany podpis linuksowej partycji wymiany swsusp '%9s'.

en: Too many bad pages.
pl: Zbyt dużo nieprawidłowych stron.

en: The file system contains errors.
pl: System plików zawiera błędy.

en: Bad blocks could not be read.
pl: Uszkodzone bloki nie mogą być odczytane.

en: Trying to register an extent starting at block 0x%X, but another one already exists at this position.  You should check the file system!
pl: Podczas próby zarejestrowania obszaru z początkiem na bloku 0x%X wykryto inny obszar na tej pozycji.  Należy sprawdzić system plików!

en: Trying to move an extent from block Ox%X to block Ox%X, but another one already exists at this position.  This should not happen!
pl: Podczas próby przeniesienia obszaru z bloku 0x%X do bloku 0x%X wykryto inny obszar na tej pozycji.  To nie powinno się zdarzyć!

en: Could not update the extent cache for HFS file with CNID %X.
pl: Nie można uaktualnić pamięci obszarów dla pliku HFS z CNID %X.

en: Trying to read HFS file with CNID %X behind EOF.
pl: Próba odczytania pliku HFS z CNID %X za EOF.

en: Could not find sector %lli of HFS file with CNID %X.
pl: Nie znaleziono sektora %lli pliku HFS z CNID %X.

en: Trying to write HFS file with CNID %X behind EOF.
pl: Próba zapisu pliku HFS z CNID %X za EOF.

en: Could not update the extent cache for HFS+ file with CNID %X.
pl: Nie można uaktualnić pamięci obszarów dla pliku HFS+ z CNID %X.

en: Trying to read HFS+ file with CNID %X behind EOF.
pl: Próba odczytania pliku HFS+ z CNID %X za EOF.

en: Could not find sector %lli of HFS+ file with CNID %X.
pl: Nie znaleziono sektora %lli pliku HFS+ z CNID %X.

en: Trying to write HFS+ file with CNID %X behind EOF.
pl: Próba zapisu pliku HFS+ z CNID %X za EOF.

en: Sorry, HFS cannot be resized that way yet.
pl: Przykro mi, ale nie można jeszcze w ten sposób zmienić rozmiaru HFS.

en: Data relocation has failed.
pl: Relokacja danych nie powiodła się.

en: Data relocation left some data in the end of the volume.
pl: Relokacja danych pozostawiła dane pod koniec wolumenu.

en: writing HFS Master Directory Block
pl: zapisywanie głównego bloku katalogu HFS (HFS Master Directory Block)

en: No valid HFS[+X] signature has been found while opening.
pl: Nie znaleziono prawidłowej sygnatury HFS[+X] podczas otwierania.

en: Version %d of HFS+ isn't supported.
pl: Wersja %d HFS+ nie jest wspierana.

en: Version %d of HFSX isn't supported.
pl: Wersja %d HFSX nie jest wspierana.

en: Data relocation left some data at the end of the volume.
pl: Relokacja danych pozostawiła dane na końcu wolumenu.

en: Error while writing the allocation file.
pl: Błąd podczas zapisu pliku przydziału.

en: Error while writing the compatibility part of the allocation file.
pl: Błąd podczas zapisu kompatybilnej części pliku przydziału.

en: writing HFS+ Volume Header
pl: zapisywanie nagłówka wolumenu HFS+

en: An error occurred while looking for the mandatory bad blocks file.
pl: Wystąpił błąd podczas szukania obowiązkowego pliku uszkodzonych bloków.

en: It seems there is an error in the HFS wrapper: the bad blocks file doesn't contain the embedded HFS+ volume.
pl: Prawdopodobnie występuje błąd w otoczce HFS: plik uszkodzonych bloków nie zawiera wbudowanego wolumenu HFS+.

en: Sorry, HFS+ cannot be resized that way yet.
pl: Przykro mi, ale nie można jeszcze w ten sposób zmienić rozmiaru HFS+.

en: shrinking embedded HFS+ volume
pl: zmniejszanie wbudowanego wolumenu HFS+

en: Resizing the HFS+ volume has failed.
pl: Zmiana rozmiaru wolumenu HFS+ nie powiodła się.

en: shrinking HFS wrapper
pl: zmniejszanie otoczki HFS

en: Updating the HFS wrapper has failed.
pl: Aktualizacja otoczki HFS nie powiodła się.

en: This is not a real %s check.  This is going to extract special low level files for debugging purposes.
pl: To nie jest prawdziwe sprawdzanie %s.  Celem jest wydobycie specjalnych niskopoziomowych plików w celu odpluskwiania.

en: Bad block list header checksum.
pl: Suma kontrolna nagłówka listy uszkodzonych bloków.

en: Invalid size of a transaction block while replaying the journal (%i bytes).
pl: Nieprawidłowy rozmiar bloku transakcyjnego podczas ponawiania kroniki (%i bajtów).

en: Journal stored outside of the volume are not supported.  Try to desactivate the journal and run Parted again.
pl: Kroniki umieszczone poza wolumenem nie są wspierane.  Proszę wyłączyć kronikę i uruchomić ponownie Parted.

en: Journal offset or size is not multiple of the sector size.
pl: Wyrównanie kroniki lub wielkość nie jest wielokrotnością rozmiaru sektora.

en: Incorrect magic values in the journal header.
pl: Nieprawidłowe magiczne wartości w nagłówku kroniki.

en: Journal size mismatch between journal info block and journal header.
pl: Rozmiar kroniki nie pasuje pomiędzy blokiem informacyjnym kroniki i nagłówkiem kroniki.

en: Some header fields are not multiple of the sector size.
pl: Niektóre pola nagłówka nie są wielokrotnością rozmiaru sektora.

en: The sector size stored in the journal is not 512 bytes.  Parted only supports 512 bytes length sectors.
pl: Rozmiar sektora zapisany w kronice nie ma 512 bajtów.  Parted wspiera tylko sektory o rozmiarach 512 bajtów.

en: Bad journal checksum.
pl: Nieprawidłowa suma kontrolna kroniki.

en: The journal is not empty.  Parted must replay the transactions before opening the file system.  This will modify the file system.
pl: Kronika nie jest pusta.  Parted musi ponowić transakcje przed otwarciem systemu plików.  To zmodyfikuje system plików.

en: The volume header or the master directory block has changed while replaying the journal.  You should restart Parted.
pl: Nagłówek wolumenu lub główny blok katalogu zmienił się podczas ponawiania kroniki.  Należy ponownie uruchomić Parted.

en: Parted can't use HFS file systems on disks with a sector size not equal to %d bytes.
pl: Parted nie może używać systemów plików HFS na dyskach z rozmiarem sektora innym niż %d bajtów.

en: An extent has not been relocated.
pl: Obszar nie został przeniesiony.

en: A reference to an extent comes from a place it should not.  You should check the file system!
pl: Odwołanie do obszaru nie powinno było wystąpić w tym miejscu. Należy sprawdzić system plików!

en: This HFS volume has no catalog file.  This is very unusual!
pl: Ten wolumen HFS nie posiada pliku katalogowego.  To jest bardzo niezwykłe!

en: This HFS volume has no extents overflow file.  This is quite unusual!
pl: Ten wolumen HFS nie zawiera pliku przepełnienia obszarów.  To raczej niezwykle!

en: The extents overflow file should not contain its own extents!  You should check the file system.
pl: Plik przepełnienia obszarów nie powinien zawierać własnych obszarów!  Należy sprawdzić system plików.

en: Could not cache the file system in memory.
pl: Nie można zapamiętać systemu plików w pamięci.

en: Bad blocks list could not be loaded.
pl: Nie powiodło się załadowanie listy uszkodzonych bloków.

en: An error occurred during extent relocation.
pl: Wykryto błąd podczas przenoszenia obszaru.

en: This HFS+ volume has no catalog file.  This is very unusual!
pl: Ten wolumen HFS+ nie posiada pliku katalogowego.  To jest bardzo niezwykłe!

en: This HFS+ volume has no extents overflow file.  This is quite unusual!
pl: Ten wolumen HFS+ nie zawiera pliku przepełnienia obszarów. To raczej niezwykle!

en: displays this help message
pl: wyświetla tę oto pomoc

en: lists partition layout on all block devices
pl: wypisuje rozkład partycji na wszystkich wykrytych urządzeniach

en: displays machine parseable output
pl: wyświetla dane w formacie czytelnym dla maszyny

en: never prompts for user intervention
pl: nigdy nie prosi użytkownika o interwencję

en: displays the version
pl: wyświetla numer wersji

en: alignment for new partitions
pl: wyrównanie dla nowych partycji

en: NUMBER is the partition number used by Linux.  On MS-DOS disk labels, the primary partitions number from 1 to 4, logical partitions from 5 onwards.
pl: NUMER oznacza numer partycji używanej przez Linuksa.  Dla etykiet dysków MS-DOS liczba partycji głównych mieści się w przedziale 1-4, zaś partycje logiczne zajmują kolejne numery począwszy od 5.

en: LABEL-TYPE is one of:
pl: TYP-ETYKIETY stanowi jedną z następujących wartości:

en: FLAG is one of:
pl: FLAGA stanowi jedną z następujących wartości:

en: UNIT is one of:
pl: JEDNOSTKA stanowi jedną z następujących wartości:

en: desired alignment: minimum or optimal
pl: pożądane wyrównanie: minimalne lub optymalne

en: PART-TYPE is one of: primary, logical, extended
pl: TYP-PARTYCJI stanowi jedną z następujących wartości: główna, logiczna, rozszerzona

en: FS-TYPE is one of:
pl: SYSTEM-PLIKÓW stanowi jedną z następujących wartości:

en: START and END are disk locations, such as 4GB or 10%.  Negative values count from the end of the disk.  For example, -1s specifies exactly the last sector.
pl: POCZĄTEK i KONIEC oznaczają położenia na dysku, np. 4GB lub 10%.  Ujemne wartości są liczone od końca dysku.  Na przykład -1s oznacza dokładnie ostatni sektor.

en: STATE is one of: on, off
pl: STAN jest reprezentowany poprzez: włączony, wyłączony

en: DEVICE is usually /dev/hda or /dev/sda
pl: URZĄDZENIEM jest zwykle /dev/hda lub /dev/sda

en: NAME is any word you want
pl: NAZWA jest dowolnym słowem jakie chcesz

en: The partition must have one of the following FS-TYPEs:
pl: Partycja musi posiadać jeden z następujących systemów plików:

en: Copyright (C) 1998 - 2006 Free Software Foundation, Inc.
    This program is free software, covered by the GNU General Public License.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
pl: Copyright (C) 1998 - 2006 Free Software Foundation, Inc.
    Program ten jest wolnodostępny, zgodnie z Powszechną Licencją Publiczną GNU.
    
    Program ten udostępniany jest w nadziei, że będzie przydatny, ale BEZ
    ŻADNEJ GWARANCJI, nawet bez domyślnej gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo
    PRZYDATNOŚCI DO KONKRETNYCH ZASTOSOWAŃ. Więcej szczegółów znajduje się
    w Powszechnej Licencji Publicznej GNU.

en: %0.f%%	(time left %.2d:%.2d)
pl: %0.f%%	(czas do końca %.2d:%.2d)

en: Partition %s is being used. You must unmount it before you modify it with Parted.
pl: Partycja %s jest używana.  Należy ją odłączyć przed jej modyfikacją Partedem.

en: Partition(s) on %s are being used.
pl: Partycja (partycje) na %s są używane.

en: The existing file system will be destroyed and all data on the partition will be lost. Do you want to continue?
pl: Istniejący system plików zostanie zniszczony, a wszystkie dane na partycji zostaną utracone. Kontynuować?

en: The existing disk label on %s will be destroyed and all data on this disk will be lost. Do you want to continue?
pl: Istniejąca etykieta dysku na %s zostanie zniszczona, a wszystkie dane na tym dysku zostaną utracone. Kontynuować?

en: WARNING: you are attempting to use %s to operate on (%s) a file system.
    %s's file system manipulation code is not as robust as what you'll find in
    dedicated, file-system-specific packages like e2fsprogs.  We recommend
    you use %s only to manipulate partition tables, whenever possible.
    Support for performing most operations on most types of file systems
    will be removed in an upcoming release.
pl: UWAGA: próba użycia %s na systemie plików (%s).
    Kod obsługujący system plików %s nie ma tylu możliwości, co dedykowane,
    specyficzne dla systemu plików pakiety typu e2fsprogs. Zalecamy użycie
    %s tylko do modyfikowania tablic partycji o ile to tylko możliwe.
    Obsługa wykonywania większości rodzajów operacji na większości rodzajów
    systemów plików będzie usunięta w kolejnym wydaniu.

en: Partition number?
pl: Numer partycji?

en: Source device?
pl: Urządzenie źródłowe?

en: Source partition number?
pl: Numer partycji źródłowej?

en: Can't copy an extended partition.
pl: Nie można skopiować rozszerzonej partycji.

en: Destination partition number?
pl: Numer partycji docelowej?

en: New disk label type?
pl: Nowy typ etykiety dysku?

en: File system type?
pl: Typ systemu plików?

en: Partition type?
pl: Typ partycji?

en: Partition name?
pl: Nazwa partycji?

en: Start?
pl: Początek?

en: End?
pl: Koniec?

en: You requested a partition from %s to %s.
    The closest location we can manage is %s to %s.%s
pl: Wybrano partycję od %s do %s.
    Najbliższa z jaką Parted może sobie poradzić jest od %s do %s.%s

en: 
    Is this still acceptable to you?
pl: 
    Czy jest to do przyjęcia?

en: The resulting partition is not properly aligned for best performance.
pl: Partycja wynikowa nie jest wyrównana właściwie dla najlepszej wydajności.

en: An extended partition cannot hold a file system.  Did you want mkpart?
pl: Rozszerzona partycja nie może trzymać systemu plików.  Czy chodziło Ci o mkpart?

en: Can't move an extended partition.
pl: Nie można przesunąć rozszerzonej partycji.

en: Can't move a partition onto itself.  Try using resize, perhaps?
pl: Nie można przesunąć partycji na samą siebie.  Może spróbuj zmienić jej rozmiar?

en: Minor: %d
pl: Numer: %d

en: Flags: %s
pl: Flagi: %s

en: File System: %s
pl: System plików: %s

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Minimum size:
pl: Minimalny rozmiar:

en: Maximum size:
pl: Maksymalny rozmiar:

en: BIOS cylinder,head,sector geometry: %d,%d,%d.  Each cylinder is %s.
pl: Geometria BIOS cylinder,głowica,sektor: %d,%d,%d.  Każdy cylinder ma %s.

en: Disk %s: %s
pl: Dysk %s: %s

en: Sector size (logical/physical): %lldB/%lldB
pl: Rozmiar sektora (logiczny/fizyczny): %lldB/%lldB

en: Partition Table: %s
pl: Tablica partycji: %s

en: Number
pl: Numer

en: Start
pl: Początek

en: End
pl: Koniec

en: Size
pl: Rozmiar

en: Type
pl: Typ

en: File system
pl: System plików

en: Name
pl: Nazwa

en: Flags
pl: Flaga

en: Free Space
pl: Wolne miejsce

en: A %s %s partition was found at %s -> %s.  Do you want to add it to the partition table?
pl: Partycja %s %s została znaleziona na %s -> %s.  Czy chcesz ją dodać do tablicy partycji?

en: searching for file systems
pl: szukam systemów plików

en: New device?
pl: Nowe urządzenie?

en: alignment type(min/opt)
pl: rodzaj wyrównania(min/opt)

en: %d aligned
pl: %d wyrównana

en: %d not aligned
pl: %d niewyrównana

en: Flag to Invert?
pl: Flaga do przestawienia?

en: New state?
pl: Nowy stan?

en: Unit?
pl: Jednostka?

en: align-check
pl: sprawdź-wyrównanie

en: align-check TYPE N                        check partition N for TYPE(min|opt) alignment
pl: sprawdź-wyrównanie TYP N                  sprawdzenie wyrównania TYP(min|opt) partycji N

en: check
pl: sprawdź

en: check NUMBER                             do a simple check on the file system
pl: check NUMER                   wykonuje proste sprawdzenie systemu plików

en: cp
pl: kopiuj

en: cp [FROM-DEVICE] FROM-NUMBER TO-NUMBER   copy file system to another partition
pl: cp [URZĄDZENIE-ŹRÓDŁOWE] NUMER-ŹRÓDŁOWY NUMER-DOCELOWY  kopiuje system plików na inną partycję

en: help
pl: pomoc

en: help [COMMAND]                           print general help, or help on COMMAND
pl: pomoc [POLECENIE]             wyświetla pomoc ogólną lub dotyczącą POLECENIA

en: mklabel,mktable LABEL-TYPE               create a new disklabel (partition table)
pl: mklabel,mktable TYP-ETYKIETY  tworzy nową etykietę dysku (tablicę partycji)

en: mkfs NUMBER FS-TYPE                      make a FS-TYPE file system on partition NUMBER
pl: mkfs NUMER TYP                tworzy system plików typu TYP na partycji NUMER

en: mkpart PART-TYPE [FS-TYPE] START END     make a partition
pl: mkpart TYP-PARTYCJI [SYSTEM-PLIKÓW] POCZĄTEK KONIEC   tworzy partycję

en: 'mkpart' makes a partition without creating a new file system on the partition.  FS-TYPE may be specified to set an appropriate partition ID.
pl: Polecenie 'mkpart' tworzy partycję bez tworzenia nowego systemu plików na tej partycji.  Opcjonalny SYSTEM-PLIKÓW może zostać podany do określenia właściwego identyfikatora partycji.

en: mkpartfs PART-TYPE FS-TYPE START END     make a partition with a file system
pl: mkpartfs TYP-PARTYCJI SYSTEM-PLIKÓW POCZĄTEK KONIEC   tworzy partycję z systemem plików

en: move
pl: przesuń

en: move NUMBER START END                    move partition NUMBER
pl: move NUMER POCZĄTEK KONIEC    przesuwa partycję NUMER

en: name
pl: nazwa

en: name NUMBER NAME                         name partition NUMBER as NAME
pl: name NUMER NAZWA              nadaje NAZWĘ partycji NUMER

en: print
pl: drukuj

en: print [devices|free|list,all|NUMBER]     display the partition table, available devices, free space, all found partitions, or a particular partition
pl: print [devices|free|list,all|NUMER]   wyświetla tablicę partycji, dostępne urządzenia, wolne miejsce, znalezione partycje lub określoną partycję

en: Without arguments, 'print' displays the entire partition table. However with the following arguments it performs various other actions.
pl: Bez argumentów 'print' wyświetla całą tablicę partycji. Jednak z następującymi parametrami wykonuje różne inne akcje:

en:   devices   : display all active block devices
pl:   devices   : wyświetla wszystkie aktywne urządzenia blokowe

en:   free      : display information about free unpartitioned space on the current block device
pl:   free      : wyświetla informacje o wolnym, niespartycjonowanym miejscu na aktualnym urządzeniu blokowym

en:   list, all : display the partition tables of all active block devices
pl:   list, all : wyświetla tablice partycji wszystkich aktywnych urządzeń blokowych

en:   NUMBER    : display more detailed information about this particular partition
pl:   NUMER     : wyświetla bardziej szczegółowe informacje o określonej partycji

en: quit
pl: koniec

en: quit                                     exit program
pl: quit                          kończy pracę programu

en: rescue
pl: uratuj

en: rescue START END                         rescue a lost partition near START and END
pl: rescue POCZĄTEK KONIEC        odzyskuje utraconą partycję blisko POCZĄTKU i KOŃCA

en: resize
pl: rozmiar

en: resize NUMBER START END                  resize partition NUMBER and its file system
pl: resize NUMER POCZĄTEK KONIEC  zmienia rozmiar systemu plików i partycji NUMER

en: rm
pl: usuń

en: rm NUMBER                                delete partition NUMBER
pl: rm NUMER                      usuwa partycję NUMER

en: select
pl: wybierz

en: select DEVICE                            choose the device to edit
pl: select URZĄDZENIE             wybiera urządzenie do edycji

en: set
pl: ustaw

en: set NUMBER FLAG STATE                    change the FLAG on partition NUMBER
pl: set NUMER FLAGA STAN          zmienia flagę na partycji NUMER

en: toggle
pl: przestaw

en: toggle [NUMBER [FLAG]]                   toggle the state of FLAG on partition NUMBER
pl: toggle [NUMER [FLAGA]]        przestawia stan FLAGI na partycji NUMER

en: unit
pl: jednostka

en: unit UNIT                                set the default unit to UNIT
pl: unit JEDNOSTKA                ustawia domyślną jednostkę

en: version
pl: wersja

en: version                                  display the version number and copyright information of GNU Parted
pl: version                       wyświetla numer wersji GNU Parteda i informacje o prawach autorskich

en: 'version' displays copyright and version information corresponding to this copy of GNU Parted
pl: 'version' wyświetla informacje o prawach autorskich i wersji dla tej kopii GNU Parteda

en: Usage: %s [-hlmsv] [-a<align>] [DEVICE [COMMAND [PARAMETERS]]...]
pl: Składnia: %s [-hlmsv] [-a<wyrównanie>] [URZĄDZENIE [POLECENIE [PARAMETRY]]...]

en: No device found
pl: Nie znaleziono urządzenia

en: WARNING: You are not superuser.  Watch out for permissions.
pl: UWAGA: Nie jesteś superużytkownikiem. Uważaj na uprawnienia.

en: You may need to update /etc/fstab.
pl: Może wystąpić potrzeba aktualizacji /etc/fstab.

en: Welcome to GNU Parted! Type 'help' to view a list of commands.
pl: Witamy w GNU Partedzie! Listę poleceń można zobaczyć po napisaniu 'help'.

en: Usage: parted [OPTION]... [DEVICE [COMMAND [PARAMETERS]...]...]
    Apply COMMANDs with PARAMETERS to DEVICE.  If no COMMAND(s) are given, run in
    interactive mode.
pl: Składnia: parted [OPCJA]... [URZĄDZENIE [POLECENIE [PARAMETRY]...]...]
    Wykonuje POLECENIA z PARAMETRAMI dla URZĄDZENIA.  Jeśli nie podano POLECEŃ,
    program zostanie uruchomiony w trybie interaktywnym.

en: 
    
    You found a bug in GNU Parted! Here's what you have to do:
    
    Don't panic! The bug has most likely not affected any of your data.
    Help us to fix this bug by doing the following:
    
    Check whether the bug has already been fixed by checking
    the last version of GNU Parted that you can find at:
    
    	http://ftp.gnu.org/gnu/parted/
    
    Please check this version prior to bug reporting.
    
    If this has not been fixed yet or if you don't know how to check,
    please visit the GNU Parted website:
    
    	http://www.gnu.org/software/parted
    
    for further information.
    
    Your report should contain the version of this release (%s)
    along with the error message below, the output of
    
    	parted DEVICE unit co print unit s print
    
    and the following history of commands you entered.
    Also include any additional information about your setup you
    consider important.
pl: 
    
    Znalazłeś błąd w programie GNU Parted! Poniżej znajduje się instrukcja
    postępowania:
    
    Nie panikuj! Błąd najprawdopodobniej nie dotknął żadnych twoich danych.
    Pomóż nam poprawić ten błąd wykonując następujące czynności:
    
    Sprawdź, czy błąd został już poprawiony sprawdzając najnowszą wersję GNU
    Parteda dostępną pod adresem:
    
    	http://ftp.gnu.org/gnu/parted/
    
    Proszę sprawdzić tę wersję przed zgłaszaniem błędu.
    
    Jeśli błąd nie został jeszcze poprawiony lub nie wiesz, jak to sprawdzić,
    proszę odwiedzić stronę GNU Parteda:
    
    	http://www.gnu.org/software/parted
    
    gdzie znajduje się więcej informacji.
    
    Zgłoszenie błędu powinno zawierać wersję tego wydania (%s)
    wraz z poniższym komunikatem o błędzie, wyjściem polecenia
    
    	parted URZĄDZENIE unit co print unit s print
    
    i następującą historią wprowadzonych poleceń.
    Dołącz także dodatkowe informacje o konfiguracji, które uważasz
    za istotne.

en: 
    Command History:
pl: 
    Historia poleceń:

en: 
    Error: SEGV_MAPERR (Address not mapped to object)
pl: 
    Błąd: SEGV_MAPERR (Adres nie odwzorowany na obiekcie)

en: 
    Error: SEGV_ACCERR (Invalid permissions for mapped object)
pl: 
    Błąd: SEGV_ACCERR (Nieprawidłowe uprawnienia dla odwzorowanego obiektu)

en: 
    Error: A general SIGSEGV signal was encountered.
pl: 
    Błąd: Wystąpił ogólny sygnał SIGSEGV.

en: 
    Error: FPE_INTDIV (Integer: divide by zero)
pl: 
    Błąd: FPE_INTDIV (dzielenie przez zero na liczbach całkowitych)

en: 
    Error: FPE_INTOVF (Integer: overflow)
pl: 
    Błąd: FPE_INTOVF (przepełnienie dla liczby całkowitej)

en: 
    Error: FPE_FLTDIV (Float: divide by zero)
pl: 
    Błąd: FPE_FLTDIV (dzielenie przez zero na liczbach zmiennoprzecinkowych)

en: 
    Error: FPE_FLTOVF (Float: overflow)
pl: 
    Błąd: FPE_FLTOVF (przepełnienie dla liczby zmiennoprzecinkowej)

en: 
    Error: FPE_FLTUND (Float: underflow)
pl: 
    Błąd: FPE_FLTUND (niedopełnienie dla liczby zmiennoprzecinkowej)

en: 
    Error: FPE_FLTRES (Float: inexact result)
pl: 
    Błąd: FPE_FLTRES (niedokładny wynik dla liczb zmiennoprzecinkowych)

en: 
    Error: FPE_FLTINV (Float: invalid operation)
pl: 
    Błąd: FPE_FLTINV (nieprawidłowa operacja dla liczb zmiennoprzecinkowych)

en: 
    Error: FPE_FLTSUB (Float: subscript out of range)
pl: 
    Błąd: FPE_FLTSUB (indeks spoza zakresu dla liczb zmiennoprzecinkowych)

en: 
    Error: A general SIGFPE signal was encountered.
pl: 
    Błąd: Wystąpił ogólny sygnał SIGFPE.

en: 
    Error: ILL_ILLOPC (Illegal Opcode)
pl: 
    Błąd: ILL_ILLOPC (niedozwolony kod instrukcji)

en: 
    Error: ILL_ILLOPN (Illegal Operand)
pl: 
    Błąd: ILL_ILLOPN (niedozwolony operand)

en: 
    Error: ILL_ILLADR (Illegal addressing mode)
pl: 
    Błąd: ILL_ILLADR (niedozwolony tryb adresowania)

en: 
    Error: ILL_ILLTRP (Illegal Trap)
pl: 
    Błąd: ILL_ILLTRP (niedozwolona pułapka)

en: 
    Error: ILL_PRVOPC (Privileged Opcode)
pl: 
    Błąd: ILL_PRVOPC (uprzywilejowany kod instrukcji)

en: 
    Error: ILL_PRVREG (Privileged Register)
pl: 
    Błąd: ILL_PRVREG (uprzywilejowany rejestr)

en: 
    Error: ILL_COPROC (Coprocessor Error)
pl: 
    Błąd: ILL_COPROC (błąd koprocesora)

en: 
    Error: ILL_BADSTK (Internal Stack Error)
pl: 
    Błąd: ILL_BADSTK (wewnętrzny błąd stosu)

en: 
    Error: A general SIGILL signal was encountered.
pl: 
    Błąd: Wystąpił ogólny sygnał SIGILL.

en: invalid token: %s
pl: nieprawidłowy token: %s

en: Expecting a partition number.
pl: Oczekiwany był numer partycji.

en: Partition doesn't exist.
pl: Partycja nie istnieje.

en: Expecting a file system type.
pl: Oczekiwany był typ systemu plików.

en: Unknown file system type "%s".
pl: Nieznany typ systemu plików "%s".

en: Expecting a disk label type.
pl: Oczekiwany był typ etykiety dysku.

en: Can't create any more partitions.
pl: Nie można utworzyć więcej partycji.

en: Expecting a partition type.
pl: Oczekiwany był typ partycji.

en: on
pl: włączone

en: off
pl: wyłączone

en: optimal
pl: optymalne

en: minimal
pl: minimalne

en: OPTIONs:
pl: OPCJE:

en: COMMANDs:
pl: POLECENIA:

en: 
    Report bugs to %s
pl: 
    Prosimy zgłaszać błędy na adres <%s>.
    Błędy w tłumaczeniu prosimy zgłaszać na adres: <translation-team-pl@lists.sourceforge.net>.

en: Using %s
pl: Użycie %s

en: This command does not make sense in non-interactive mode.
pl: To polecenie nie ma sensu w trybie nieinteraktywnym.
