klavaro 1.7.1 - en to pl translation catalogue (212 entries)

en: Yet another touch typing tutor
pl: Jeszcze jeden samouczek szybkiego pisania

en: About 'Klavaro'
pl: O 'Klavaro'

en: Also the controls have tips which will appear if you hover over them with your mouse. These tips can come in very handy. To see how these tips work, position your mouse over the button below, and without clicking, wait for the tip to appear...
pl: Nie zapominaj też o wskazówkach pojawiających się przy każdej opcji. Czasami mogą być użyteczne. Aby zobaczyć jedną z nich, naprowadź kursor na przycisk poniżej i, bez klikania, odczekaj chwilę...

en: Apply the selected item to create an exercise.
pl: Zastosuj zaznaczoną pozycję do utworzenia ćwiczenia

en: Attention!
pl: Uwaga!

en: B_ack to menu
pl: Powrót do menu

en: Becoming proficient practicing complete paragraphs exercises.
pl: Osiąganie biegłości - ćwiczenia z pełnymi akapitami.

en: Change language
pl: Zmień język

en: Charts showing the learning progress along the exercises.
pl: Wykresy pokazujące postępy w nauce.

en: Clear all the progress data, for every module.
pl: Usuń wszystkie informacje o postępach w każdym module

en: Close this window, returning to the exercise.
pl: Zamknij to okno i powróć do ćwiczenia.

en: Close this window.
pl: Zamknij to okno.

en: Co_urse information
pl: Informacja o kursie

en: Country / Custom
pl: Kraj / Własna

en: Do you confirm?
pl: Potwierdzasz zmiany?

en: Don't be shy about learning the basics!
pl: Nie wstydź się zaczynać od podstaw!

en: Download from the web the most up to date ranking.
pl: Pobierz aktualny ranking z sieci.

en: Drag and drop text here to practice with it.
pl: Przeciągnij i upuść tutaj tekst, aby z nim ćwiczyć.

en: Edit the character set to be used in lessons 44 through 50.
pl: Edytuj zestaw znaków używany w lekcjach od 44 do 50.

en: Edit the character set to be used in this lesson.
pl: Edytuj zestaw znaków używany w tej lekcji.

en: Exit the application immediately.
pl: Kończy działanie programu

en: First steps with initial training
pl: Pierwsze kroki ćwiczenia wstępnego

en: Font definition
pl: Określenie czcionki

en: General information about the program.
pl: Informacje o programie

en: Help?
pl: Pomóc?

en: Hide extra information
pl: Ukryj dodatkowe informacje

en: If you like those beautiful hands, click here to close this window keeping them.
pl: Jeśli chcesz oglądać te piękne ręce, kliknij tu przed zamknięciem tego okna.

en: Initial training for your fingers.
pl: Wstępny trening palców.

en: Keep this checked if you want to get those nice beeps.
pl: Jeśli lubisz dźwięki z głośniczka, zostaw tu ptaszek.

en: Keyboard layout for modules 1 and 2. Also used informatively in the fluidness contest.
pl: Układ klawiatury modułów 1 i 2. Używany również informacyjnie w teście płynności.

en: Klavaro - Main menu
pl: Klavaro - Menu główne

en: Klavaro - Progress
pl: Klavaro - Postęp

en: Klavaro - Select file
pl: Klavaro - Wybór pliku

en: Language for modules 3 and 4.
pl: Język modułów 3 i 4

en: Learn how to type correctly
pl: Jak poprawnie pisać

en: Little tip about this program.
pl: Drobna wskazówka o tym programie

en: Load other exercises/lessons
pl: Otwórz inne ćwiczenia/lekcje

en: Memorizing the keyboard practicing random keys exercises.
pl: Przyswajanie klawiatury - ćwiczenia z losowymi znakami.

en: Paste text that was copied to the clipboard.
pl: Wklej tekst ze schowka

en: Practice with complete texts
pl: Ćwiczenia z pełnymi tekstami

en: Practice with random keys
pl: Ćwiczenia z losowymi klawiszami

en: Practice with random words
pl: Ćwiczenia z losowymi słowami

en: Press here to restart the exercise. Hotkey: [Ctrl R]
pl: Kliknij tu aby powtórzyć ćwiczenie. Skrót: [Ctrl R]

en: Publish to the web your local scores.
pl: Opublikuj swoje lokalne wyniki w sieci.

en: Re_name:
pl: Zmień nazwę:

en: Read a text file and add a copy of it here. The file must be encoded in UTF-8.
pl: Otwórz plik tekstowy i wklej jego zawartość. Plik musi być kodowany w UTF-8.

en: Remember always: someone loves you!
pl: Zawsze pamiętaj: ktoś Cię kocha!

en: Remove the selected custom layout.
pl: Usuń zaznaczoną pozycję z listy

en: Remove the selected item.
pl: Usuń zaznaczoną pozycję

en: Rename the selected item.
pl: Zmień nazwę zaznaczonej pozycji

en: Return to the main menu.
pl: Powrót do głównego menu.

en: Return without any modification.
pl: Wyjdź bez wprowadzania zmian.

en: SPACE BAR
pl: SPACJA

en: S_ave as:
pl: Zapisz jako:

en: Save the current keyboard layout with the name specified above.
pl: Zapisz bieżący układ klawiszy z podaną nazwą.

en: Select the font to be used in the exercise window.
pl: Wybierz czcionkę używaną w oknie ćwiczeń.

en: Show extra information
pl: Pokazuj dodatkowe informacje

en: Show local and external scores from other users.
pl: Pokazuj lokalne i zewnętrzne wyniki innych użytkowników.

en: Show next screen.
pl: Pokaż następny obraz

en: Show previous screen.
pl: Pokaż poprzedni obraz

en: Show the virtual keyboard and the relation between fingers and keys.
pl: Pokazuje wirtualną klawiaturę i powiązania klawiszy z palcami.

en: The main menu of the application is very straightforward. Just select the type of exercise you wish to take. Do not worry about clicking any button on the screen. The buttons will never hurt you!
pl: To jest główne menu programu - jest ono bardzo proste. Należy jedynie wybrać rodzaj ćwiczeń, które zamierza się wykonywać. Nie bój się klikać w jakikolwiek przycisk - nic złego się nie stanie!

en: This is a specific exercise, adjusted to your error profile.
pl: To jest zadanie specjalne, dostosowane do twojego profilu błędów.

en: This is a tip. Now you press this button to return to the main menu.
pl: To jest wskazówka. Naciskając ten przycisk wrócisz do menu głównego.

en: Toggles the shift effect on the keys. Alternates between the upper and lower characters of the keys.
pl: Odpowiednik wciśniętego shift. Przełącza między górnymi i dolnymi znakami.

en: Top 10
pl: Najlepsza 10

en: Value
pl: Wartość

en: Variant
pl: Wariant

en: Your language here.
pl: Wybierz swój język.

en: _About...
pl: O programie...

en: _Apply
pl: Zastosuj

en: _Beep
pl: Dźwięk

en: _Cancel
pl: Anuluj

en: _Close
pl: Zamknij

en: _Font
pl: Czcionka

en: _Help
pl: Pomoc

en: _Keep hands
pl: Pokazuj ręce

en: _Keyboard
pl: Klawiatura

en: _Keyboard:
pl: Klawiatura

en: _Language:
pl: Język

en: _Lesson:
pl: Lekcja:

en: _Next step
pl: Następny krok

en: _No
pl: Nie

en: _Open
pl: Otwórz

en: _Open text file
pl: Otwórz plik tekstowy

en: _Other texts
pl: Inne teksty

en: _Participate
pl: Uczestnictwo

en: _Paste from clipboard
pl: Wklej ze schowka

en: _Previous step
pl: Poprzedni krok

en: _Progress
pl: Postęp

en: _Remove
pl: Usuń

en: _Remove copied file
pl: Usuń skopiowany plik

en: _Reset
pl: Od początku!

en: _Save and use
pl: Zapisz i użyj

en: _Top 10
pl: Najlepsza 10

en: _Update
pl: Odśwież

en: _Yes
pl: Tak

en: thumbs
pl: kciuki

en: (Custom)
pl: (własny)

en: (Edit custom)
pl: (Edytuj własny)

en: (Default)
pl: Domyślny

note: Set main labels (for translation)
en: Introduction
pl: Wstęp

en: Basic course
pl: Kurs podstawowy

en: Adaptability
pl: Adaptacja

en: Speed
pl: Szybkość

en: Fluidity
pl: Płynność

en: Keys:
pl: Klawisze:

en: Connecting...
pl: Łączenie...

en: Overwrite user layout
pl: Nadpisz układ użytkownika

en: This will OVERWRITE an existent keyboard layout.
pl: To NADPISZE istniejący układ klawiszy.

en: Remove user layout
pl: Usuń układ użytkownika

en: This will REMOVE an existent keyboard layout.
pl: To USUNIE istniejący układ klawiszy

en: Reset progress data
pl: Usuń dane o postępach

en: This will DELETE all the progress data shown in the charts.
pl: To USUNIE wszystkie informacje o postępach pokazywane na wykresach

en: Accuracy
pl: Dokładność

en: (WPM)
pl: (SNM)

en: Errors
pl: Błędy

en: Score
pl: Wynik

en: The basic course focuses on having you read the characters presented to you on screen and typing the corresponding keys. Remember to keep your hands correctly oriented on the home row of the keyboard at all times (see introduction on main menu).
pl: W trakcie kursu podstawowego należy odczytywać z ekranu znaki i wciskać odpowiadające im klawisze. Pamiętaj o właściwej pozycji palców w układzie podstawowym ( zobacz wstęp w menu głównym ).

en: The key set used in each series will be shown in the above message line. The [Space], [Shift] and [Enter] keys may not show up there but are used very often.
pl: Klawisze używane w każdej serii będą pokazane w lini powyżej. Jednakże [Spacja], [Shift] i [Enter] mogą nie być wymienione, choć będą często potrzebne.

en: The message line below follows and echoes your key presses. If required, it changes and displays instructions for actions required from you.
pl: W lini tekstowej na dole wypisywane są wybierane przez Ciebie znaki. Czasami pojawią się tam instrukcje dotyczące obsługi programu.

en: Here you may practice and improve your memorization of all keys. There will be sentences presented with nonsense words which mix some numbers and symbols.
pl: Tutaj możesz przećwiczyć i lepiej zapamiętać położenie wszystkich klawiszy. Zobaczysz zdania ułożone z bezsensownych słów, z wtrąconymi cyframi i symbolami typu znaki interpunkcyjne itp.

en: In order to keep the lesson contents language and keyboard independent, accented letter combinations will probably not appear. For real word sentences, please use the fourth option of the main menu (about fluidness).
pl: Litery akcentowane ( ogonki ) prawdopodobnie się nie pojawią, aby zapewnić niezależność ćwiczenia od języka i układu klawiszy. Aby poćwiczyć wpisywanie prawdziwych słów, użyj czwartej opcji menu głównego (płynność).

en: After each exercise there will be a brief statistics panel reviewing your performance along with some relevant comments.
pl: Na końcu każdego ćwiczenia pokazane są krótkie statystyki pokazujące, jak sobie radziłeś oraz pewne istotne uwagi.

en: This exercise is very similar to the second one, for adaptability. The difference is that here you'll type real words.
pl: To ćwiczenie jest bardzo podobne do drugiego, czyli adaptacji. Jedyna różnica polega na tym, że będziesz wpisywał prawdziwe, istniejące słowa.

en: The default language is the actual one of the interface. But you may select any other texts with words you would like to use. Press the 'Other' option above and add files containing those texts.
pl: Domyślnym językiem jest język interfejsu, ale można rozszerzyć zasób słów o dowolnie wybrane pliki. Wciśnij przycisk 'Inne' powyżej i dodaj pliki, z których mają być brane nowe słowa.

en: With this exercise the focus is on speed. So, you are supposed to type really fast and I will only flatter you when you deserve it!
pl: W tym ćwiczeniu przyglądamy się twojej szybkości. Dlatego musisz pisać naprawdę szybko i wtedy być może udzielę ci pochwały.

en: We will now use complete sentences and paragraphs which make logical sense. This may distract you while you type if you try to understand what you are entering. The previous exercises were aimed at getting you to type without interpreting and analyzing the content.
pl: Teraz mamy pełne zdania i akapity posiadające sens, opisujące istniejące pojęcia. Chęć śledzenia i rozumienia tekstu może odciągać uwagę od pisania. Jeśli wykonałeś poprzednie ćwiczenia, nie będziesz miał z tym większych problemów, ponieważ jesteś przyzwyczajony do pisania bez koncentrowania się na treści.

en: We do not mean to imply that the typists must behave like a robot, without understanding what they type. We do aim to develop the skill of typing, making it an automatic reflex akin to the acts of walking, talking, etc. After reaching this goal, the act of typing will become automatic and require little concentration. Then you will be able to pay attention to the real meaning of the text.
pl: Nie chodzi tu o to, żebyś zachowywał się jak robot, pisząc bez żadnego zrozumienia. Chodzi jedynie o rozwinięcie techniki pisania, wytworzenie naturalnych odruchów, jak przy chodzeniu, rozmawianiu itp. Po osiągnięciu tego celu pisanie nie będzie wymagało specjalnego wysiłku - wtedy można zacząć zwracać uwagę na treść.

en: The index-finger tips rest over each of the two keys which have a small raised mark, in the center of the keyboard.
pl: Palce wskazujące spoczywają nad dwoma klawiszami, które mają na sobie małe wypustki.

en: These marks function as 'tactile hooks' for your fingers to remain at the correct position. This way, with a little experience, you will not need to look at the keyboard to see if your fingers are properly positioned.
pl: Uwaga : te klawisze pełnią rolę 'punktów zaczepienia' całego układu. Dzięki nim, czując wypustki pod palcami wskazującymi, można bez patrzenia na klawiaturę mieć pewność, że palce są prawidłowo ułożone.

en: The tips of the other fingers lie naturally beside the index ones, over the keys on the same row of the keyboard.
pl: Opuszki pozostałych palców naturalnie leżą obok palców wskazujących na klawiszach z tego samego rzędu.

en: The outside edges of your thumbs rest over the space bar.
pl: Zewnętrzne górne części kciuków spoczywają na spacji.

en: The part of the hands closest to the wrist (the base) rest over the table, outside the keyboard. Without this kind of support the arms would quickly tire.
pl: Wewnętrzne części dłoni najbliżej nadgarstka (baza) opierają się na stole, poza klawiaturą. Bez takiego podparcia ręce bardzo szybko się męczą.

en: This is referred to as the home position for the hands. From it the fingers move all over the keyboard, reaching all the keys as naturally and quickly as possible. To reach this goal one uses a specific relation between each key and finger. This relation will be learned gradually as you complete the basic course.
pl: To jest układ podstawowy dłoni. Od niego zaczynając, palce przesuwają się po całej klawiaturze, sięgając wszystkich klawiszy tak naturalnie i szybko jak to tylko możliwe. Aby osiągnąć ten cel, każdy klawisz przypisany jest dokładnie jednemu palcu, którym może być wciskany. Tych zależności będziesz się stopniowo uczył podczas kursu podstawowego.

en: When learning the relation between fingers and keys, it is very important that you only move the finger which must press the key and allow all other fingers to remain in the home position.
pl: Kiedy opanowujesz wciskanie klawisza właściwym palcem, musisz przestrzegać następującej zasady: za każdym razem, gdy wciskasz ten klawisz, jedynie odpowiadający mu palec jest przesuwany, a reszta spoczywa nieruchomo. Po wciśnięciu palec wraca do układu podstawowego.

en: After memorizing this relationship, you can relax the previous rule some, so that you can attain greater speed while typing.
pl: Po opanowaniu danego klawisza możesz stosować powyższą zasadę mniej ściśle, aby skrócić czas pomiędzy wciśnięciami i rozwinąć prędkość pisania.

en: You should be prepared to start training with the basic course. It will take effort and patience to be successful as a typist. We trust you have these and look forward to your success!
pl: Po tych wyjaśnieniach powinieneś być w stanie rozpocząć kurs podstawowy. I zawsze pamiętaj: nauka pisania bezwzrokowego wymaga determinacji i cierpliwości! Wierzymy w Ciebie, nie zawiedź nas, dobrze?

en: Step %i
pl: Krok %i

note: Recommendations
en: To position the hands
pl: Ułożenie rąk

note: Final words
en: Go ahead!
pl: Idź dalej!

en: Relation between fingers and keys
pl: Powiązania klawiszy z palcami

en: Click on any key to see which finger you must use:
pl: Kliknij na dowolnym klawiszu aby zobaczyć którego palca użyć:

en: Keyboard
pl: Klawiatura

en: Create or modify a custom keyboard layout
pl: Utwórz lub zmień własny układ klawiatury

en: small finger
pl: mały palec

en: ring finger
pl: palec serdeczny

en: middle finger
pl: palec środkowy

en: index finger
pl: palec wskazujący

en: Press and edit me
pl: Naciśnij dowolny klawisz

en: Lesson:
pl: Lekcja:

en: Paragraphs:
pl: Akapitów:

en: Klavaro - Basic Course
pl: Klavaro - Kurs Podstawowy

en: Klavaro - Adaptability
pl: Klavaro - Adaptacja

en: Adaptability exercises: automating the fingers responses, typing over all the keyboard.
pl: Ćwiczenia przystosowujące: zautomatyzowanie reakcji palców, opanowanie całej klawiatury.

en: Klavaro - Velocity
pl: Klavaro - Szybkość

en: Velocity exercises: accelerate typing real words.
pl: Ćwiczenia szybkości: przyspieszanie pisania rzeczywistych słów.

en: Klavaro - Fluidness
pl: Klavaro - Płynność

en: Fluidness exercises: accuracy typing good sense paragraphs.
pl: Ćwiczenia płynności: dokładne wpisywanie sensownych akapitów.

en: End of exercise. Press [Enter] to start another.
pl: Koniec ćwiczenia. [Enter] przenosi do następnego.

en: Learning the key positions.
pl: Uczenie się położenia klawiszy.

en: Press any key to start the exercise.
pl: Naciśnij dowolny klawisz, aby rozpocząć ćwiczenie.

en: Start typing when you are ready.
pl: Kiedy będziesz gotów, zacznij pisać.

en: ps.: logging not performed for this session: the number of typed characters (%i) must be greater than %i.
pl: ps: w tej sesji nie jest wykonywane logowanie: liczba wpisanych znaków (%i) musi być większa niż %i.

en: Default
pl: Domyślny

en: ps.: you have entered the Top 10 list, great!
pl: ps.: jesteś na liście dziesięciu najlepszych, gratulacje!

en: ps.: the text you just typed doesn't seem to be similar to ordinary texts in the language currently selected: we can't account for it in the 'Top 10' contest.
pl: ps: napisany tekst nie wygląda na zwykły tekst wybranego aktualnie języka: nie można zaliczyć go do listy "nalepsze 10".

note: Begin the accuracy
en: STATISTICS
pl: STATYSTYKI

en: Elapsed time:
pl: Czas trwania:

en: minute and | minutes and
pl[0]: minuta i
pl[1]: minuty i
pl[2]: minut i

en: second | seconds
pl[0]: sekunda
pl[1]: sekundy
pl[2]: sekund

en: Error ratio:
pl: Współczynnik błędów:

en: Accuracy:
pl: Dokładność:

en: Goal:
pl: Cel:

en: Characters per second:
pl: Znaków na sekundę:

en: (CPS)
pl: (ZNS)

en: Words per minute:
pl: Słów na minutę:

en: Fluidness:
pl: Płynność:

en: Comments:
pl: Uwagi:

en: Date & Time
pl: Data i czas

en: Positions of keys seems to be learned!
pl: Położenie klawiszy wygląda na opanowane!

en:  Congratulations!
     You have accomplished the entire basic course.
     Go to the next type of exercise: adaptability.
     There you will practice mainly the accuracy.
pl:  Gratulacje! Ukończyłeś cały kurs podstawowy.
     Pora przejść do następnego typu ćwiczeń: adaptacja.
     Tam będzie ćwiczona głównie dokładność.

en:  All right, now you got it!
     Go to the next lesson.
pl:  Dobrze, chyba załapałeś!
     Przejdź do następnej lekcji.

en:  Your accuracy rate is below 90%...
     Could you please try again to improve it?
pl: Twój poziom dokładności jest poniżej 90%...
    Spróbujesz jeszcze raz żeby go polepszyć?

en:  You are doing well. But...
     Could you make the accuracy reach 95%?
pl:  Idzie Ci nieźle, ale...
     Czy jesteś w stanie osiągnąć dokładność co najmniej 95%?

en:  You are almost there, but your accuracy rate is still below %.0f%%.
     Try a few more times, or maybe you're getting upset, so go to other kind of exercise.
pl:  Jesteś blisko celu, ale dokładność jest ciągle poniżej %.0f%%.
     Spróbuj jeszcze kilka razy, a może masz już dość, jeśli tak to przejdź do innego ćwiczenia.

en:  Very good!
     You succeeded with an accuracy rate above %.0f%%.
     Now it is time to increase your velocity.
     Go to the 3rd exercise at the main menu.
pl:  Świetnie!
     Udało Ci się osiągnąć dokładność powyżej %.0f%%.
     Czas teraz popracować nad szybkością.
     Przejdź do trzeciego ćwiczenia w menu głównym

en:  You are just beginning.
     Be patient, try it again every day, rest and don't worry so much:
     persistence and practice will improve your velocity.
pl: Dopiero zaczynasz.
    Zachowaj cierpliwość, próbuj codziennie, odpoczywaj, nie martw się za wiele:
    wytrwałość i praktyka zwiększą twoją prędkość.

en:  Still away from the highway. You can make better...
     Try at least 20 WPM.
pl:  Ciągle daleko od ekspresu. Stać Cię na więcej... Spróbuj osiągnąć przynajmniej 20 SNM.

en:  You are doing well, but need to go faster.
     And don't forget the accuracy. Try to get 30 WPM.
pl:  Idzie Ci nieźle, ale spróbuj pisać szybciej.
     Nie zapomnij jednak o dokładności. Spróbuj
     przyspieszyć do 30 SNM.

en:  Fine. Now you need to start running.
     Can you reach 40 WPM?
pl:  Dobrze. Czas włączyć turbo.
     Czy potrafisz osiągnąć 40 SNM?

en:  Very good. You are almost there.
     Can you finally reach %.0f WPM?
pl:  Bardzo dobrze. Niewiele ci brakuje.
     Czy możesz w końcu dojść do %.0f SNM?

en:  Excellent. For this course, that is enough.
     Try now the fluidness exercises, OK?
pl:  Świetnie. Jak na ten kurs to wystarczy.
     Teraz spróbuj ćwiczeń z płynności, OK?

en:  Fast! Are you training for a competition?
     So, try to get 70 WPM!
pl:  Szybko! Przygotowujesz się do zawodów?
     W takim razie spróbuj osiągnąć 70SNM!

en:  Top of "qwerty". Now it's time to change to the Dvorak mode.
     Are you afraid of reaching 80 WPM?
pl:  Elita "qwerty". Czas teraz przejść na tryb Dvorak.
     Bałbyś się o palce, gdybyś pisał 80 SNM?

en:  Dvorak mode dominated!
     Can you fly at 90 WPM?
pl:  Tryb Dvorak podbity!
     Czy potrafisz pruć z prędkością 90 SNM?

en:  Dvorak master!
     I have no words to express my admiration!
pl:  Mistrz Dvoraka!
     Brak mi słów, aby wyrazić mój podziw!

en:  You type accurately but not so fast.
     Can you reach %.0f WPM?
pl:  Umiesz pisać dokładnie, ale nie szybko.
     Czy potrafisz osiągnąć %.0f SNM?

en:  Your rhythm is not so constant. Calm down.
     For now, try to make the fluidness greater than %i%%.
pl:  Twój rytm jest niejednostajny. Odpręż się.
    Na razie spróbuj osiągnąć płynność większą niż %i%%.

en:  You are almost getting there. Type more fluently.
     I want a fluidness greater than %.0f%%.
pl:  Prawie Ci się udało. Pisz płynniej.
    Wymagana jest płynność większa niż %.0f%%.

en:  Congratulations!
     It seems to me that you are a professional.
     You don't need this program (me) anymore.
     Hope you have enjoyed. Thanks and be happy!
pl:  Gratulacje! Wygląda na to, że jesteś profesjonalistą.
     Nie potrzebujesz więcej tego programu.
     Dobrze się bawiłeś? Dzięki i powodzenia!

en:  How can you type so fast?
     You have exceeded all my expectations.
     Are you a machine? Could you teach me?
     I can not help you anymore. Go to an expert!
pl:  Jak to możliwe, że piszesz tak szybko?
     To przechodzi wszelkie oczekiwania.
     Jesteś cyborgiem? Mógłbyś mnie poduczyć?
     Nie mogę więcej pomóc. Zgłoś się do eksperta!

en: Name
pl: Imię

en: Chars
pl: Znaki

en: When
pl: Kiedy

en: Empty ranking. Please practice fluidness.
pl: Pusty ranking. Poćwicz trochę płynność.

en: Not able to download files
pl: Nie można pobrać plików

en: not found
pl: nie znaleziono

en: Are you sure you have it installed in your system?
pl: Na pewno masz to zainstalowane w swoim systemie?

en: Could not download file from the host server.
pl: Nie można pobrać pliku z serwera.

en: Not able to upload files
pl: Nie można wysłać plików

en: Could not upload/download scores.
pl: Nie można wysłać/pobrać wyników.
