gsasl 2.2.0 - en to pl translation catalogue (103 entries)

en: Libgsasl success
pl: Sukces libgsasl

en: SASL mechanism needs more data
pl: Mechanizm SASL wymagaja więcej danych

en: Unknown SASL mechanism
pl: Nieznany mechanizm SASL

en: SASL mechanism called too many times
pl: Mechanizm SASL wywołany zbyt dużo razy

en: Memory allocation error in SASL library
pl: Błąd przydzielania pamięci w bibliotece SASL

en: Base 64 coding error in SASL library
pl: Błąd kodowania base64 w bibliotece SASL

en: Low-level crypto error in SASL library
pl: Błąd kryptografii niskiego poziomu w bibliotece SASL

en: Could not prepare internationalized (non-ASCII) string.
pl: Nie można przygotować umiędzynarodowionego łańcucha (nie-ASCII).

en: SASL mechanism could not parse input
pl: Mechanizm SASL nie był w stanie przeanalizować wejścia

en: Error authenticating user
pl: Błąd uwierzytelniania użytkownika

en: Integrity error in application payload
pl: Błąd spójności w danych aplikacji

en: Client-side functionality not available in library (application error)
pl: Funkcjonalność strony klienta niedostępna w bibliotece (błąd aplikacji)

en: Server-side functionality not available in library (application error)
pl: Funkcjonalność strony serwera niedostępna w bibliotece (błąd aplikacji)

en: GSSAPI library could not deallocate memory in gss_release_buffer() in SASL library.  This is a serious internal error.
pl: Biblioteka GSSAPI nie mogła zwolnić pamięci w gss_release_buffer() w bibliotece SASL. To jest poważny błąd wewnętrzny.

en: GSSAPI library could not understand a peer name in gss_import_name() in SASL library.  This is most likely due to incorrect service and/or hostnames.
pl: Biblioteka GSSAPI nie zrozumiała nazwy partnera w gss_import_name() w bibliotece SASL. Najprawdopodobniej jest to spowodowane błędnymi nazwami usług i/lub hostów.

en: GSSAPI error in client while negotiating security context in gss_init_sec_context() in SASL library.  This is most likely due insufficient credentials or malicious interactions.
pl: Błąd GSSAPI w kliencie podczas negocjacji kontekstu bezpieczeństwa w gss_init_sec_context() w bibliotece SASL - najprawdopodobniej spowodowany niewystarczającym uwierzytelnieniem lub złymi wpływami.

en: GSSAPI error in server while negotiating security context in gss_accept_sec_context() in SASL library.  This is most likely due insufficient credentials or malicious interactions.
pl: Błąd GSSAPI w serwerze podczas negocjacji kontekstu bezpieczeństwa w gss_accept_sec_context() w bibliotece SASL - najprawdopodobniej spowodowany niewystarczającym uwierzytelnieniem lub złymi wpływami.

en: GSSAPI error while decrypting or decoding data in gss_unwrap() in SASL library.  This is most likely due to data corruption.
pl: Błąd GSSAPI podczas odszyfrowywania lub odkodowywania danych w gss_unwrap() w bibliotece SASL - najprawdopodobniej spowodowany uszkodzeniem danych.

en: GSSAPI error while encrypting or encoding data in gss_wrap() in SASL library.
pl: Błąd GSSAPI podczas szyfrowania lub kodowania danych w gss_wrap() w bibliotece SASL.

en: GSSAPI error acquiring credentials in gss_acquire_cred() in SASL library.  This is most likely due to not having the proper Kerberos key available in /etc/krb5.keytab on the server.
pl: Błąd GSSAPI podczas otrzymywania uwierzytelnienia w gss_acquire_cred() w bibliotece SASL - najprawdopodobniej spowodowany brakiem odpowiedniego klucza Kerberosa w /etc/krb5.keytab na serwerze.

en: GSSAPI error creating a display name denoting the client in gss_display_name() in SASL library.  This is probably because the client supplied bad data.
pl: Błąd GSSAPI podczas tworzenia nazwy oznaczającej klienta w gss_display_name() w bibliotece SASL - prawdopodobnie z powodu błędnych danych otrzymanych od klienta.

en: Other entity requested integrity or confidentiality protection in GSSAPI mechanism but this is currently not implemented.
pl: Inna jednostka zażądała zabezpieczenia spójności lub poufności w mechanizmie GSSAPI, ale nie jest on aktualnie zaimplementowany.

en: SecurID needs additional passcode.
pl: SecurID wymaga dodatkowego hasła.

en: SecurID needs new pin.
pl: SecurID wymaga nowego PIN-u.

en: No callback specified by caller (application error).
pl: Wywołujący nie przekazał wywołania zwrotnego (błąd aplikacji).

en: Authentication failed because the anonymous token was not provided.
pl: Uwierzytelnienie nie powiodło się, ponieważ nie przekazano anonimowego tokena.

en: Authentication failed because the authentication identity was not provided.
pl: Uwierzytelnienie nie powiodło się, ponieważ nie przekazano tożsamości uwierzytelnienia.

en: Authentication failed because the authorization identity was not provided.
pl: Uwierzytelnienie nie powiodło się, ponieważ nie przekazano tożsamości autoryzacji.

en: Authentication failed because the password was not provided.
pl: Uwierzytelnienie nie powiodło się, ponieważ nie przekazano hasła.

en: Authentication failed because the passcode was not provided.
pl: Uwierzytelnienie nie powiodło się, ponieważ nie przekazano tajnego kodu.

en: Authentication failed because the pin code was not provided.
pl: Uwierzytelnienie nie powiodło się, ponieważ nie przekazano kodu PIN.

en: Authentication failed because the service name was not provided.
pl: Uwierzytelnienie nie powiodło się, ponieważ nie przekazano nazwy usługi.

en: Authentication failed because the host name was not provided.
pl: Uwierzytelnienie nie powiodło się, ponieważ nie przekazano nazwy hosta.

en: GSSAPI error encapsulating token.
pl: Błąd GSSAPI podczas opakowywania tokenu.

en: GSSAPI error decapsulating token.
pl: Błąd GSSAPI podczas rozpakowywania tokenu.

en: GSSAPI error getting OID for SASL mechanism name.
pl: Błąd GSSAPI przy pobieraniu OID-a dla nazwy mechanizmu SASL.

en: GSSAPI error testing for OID in OID set.
pl: Błęd GSSAPI przy sprawdzaniu obecności OID-a w zbiorze.

en: GSSAPI error releasing OID set.
pl: Błąd GSSAPI przy zwalnianiu zbioru OID-ów.

en: Authentication failed because a tls-unique CB was not provided.
pl: Uwierzytelnienie nie powiodło się, ponieważ nie zapewniono CB unikalnego dla TLS.

en: Callback failed to provide SAML20 IdP identifier.
pl: Wywołanie zwrotne nie dostarczyło identyfikatora SAML20 IdP.

en: Callback failed to provide SAML20 redirect URL.
pl: Wywołanie zwrotne nie dostarczyło URL-a przekierowującego SAML20.

en: Callback failed to provide OPENID20 redirect URL.
pl: Wywołanie zwrotne nie dostarczyło URL-a przekierowującego OPENID20.

en: Authentication failed because a tls-exporter channel binding was not provided.
pl: Uwierzytelnienie nie powiodło się, ponieważ nie zapewniono powiązania kanału eksportera TLS.

en: Libgsasl unknown error
pl: Nieznany błąd libgsasl

en: Input list of SASL mechanisms:
pl: Wejściowa lista mechanizmów SASL:

en: Input list of SASL mechanisms supported by server:
pl: Wejściowa lista mechanizmów SASL obsługiwanych przez serwer:

en: Using mechanism:
pl: Użycie mechanizmu:

en: Output from server:
pl: Wyjście serwera:

en: Output from client:
pl: Wyjście klienta:

en: Try `%s --help' for more information.
pl: Polecenie `%s --help' pozwoli uzyskać więcej informacji.

en: required --mechanism missing
pl: brak wymaganego --mechanism

en: unsupported --mechanism for --mkpasswd: %s
pl: nie obsługiwana opcja --mechanism dla --mkpasswd: %s

en: iteration count must be positive: %d
pl: liczba iteracji musi być dodatnia: %d

en: Enter password:
pl: Hasło:

en: missing argument
pl: brak argumentu

en: need both --x509-cert-file and --x509-key-file
pl: wymagane jest zarówno --x509-cert-file jak i --x509-key-file

en: cannot use both --starttls and --no-starttls
pl: nie można użyć --starttls i --nostarttls jednocześnie

en: cannot use both --smtp and --imap
pl: nie można użyć --smtp i --imap jednocześnie

en: cannot guess SASL profile (try --smtp or --imap)
pl: nie można odgadnąć profilu SASL (proszę spróbować --smtp lub --imap)

en: initialization failure: %s
pl: błąd inicjalizacji: %s

en: error listing mechanisms: %s
pl: błąd wypisywania mechanizmów: %s

en: This client supports the following mechanisms:
pl: Mechanizmy obsługiwane przez tego klienta:

en: This server supports the following mechanisms:
pl: Mechanizmy obsługiwane przez ten serwer:

en: GnuTLS global initialization failed: %s
pl: Globalna inicjalizacja GnuTLS nie powiodła się: %s

en: GnuTLS initialization failed: %s
pl: Inicjalizacja GnuTLS nie powiodła się: %s

en: setting GnuTLS defaults failed: %s
pl: ustawienie wartości domyślnych GnuTLS nie powiodło się: %s

en: setting GnuTLS server name failed: %s
pl: ustawienie nazwy serwera GnuTLS nie powiodło się: %s

en: allocating anonymous GnuTLS credential: %s
pl: przydzielanie anonimowych danych uwierzytelniających GnuTLS: %s

en: setting anonymous GnuTLS credential: %s
pl: ustawianie anonimowych danych uwierzytelniających GnuTLS: %s

en: allocating X.509 GnuTLS credential: %s
pl: przydzielanie danych uwierzytelniających X.509 GnuTLS: %s

en: loading X.509 GnuTLS credential: %s
pl: wczytywanie danych uwierzytelniających X.509 GnuTLS: %s

en: no X.509 CAs found: %s
pl: nie znaleziono CA X.509: %s

en: no X.509 CAs found
pl: nie znaleziono CA X.509

en: setting GnuTLS system trust: %s
pl: ustawianie zaufania systemu GnuTLS: %s

en: setting X.509 GnuTLS credential: %s
pl: ustawianie danych uwierzytelniających X.509 GnuTLS: %s

en: setting GnuTLS cipher priority (%s): %s
pl: ustawianie priorytetu szyfrów GnuTLS (%s): %s

en: TLS X.509 Verification: %s
pl: Weryfikacja X.509 TLS: %s

en: GnuTLS handshake failed: %s
pl: powitanie GnuTLS nie powiodło się: %s

en: TLS session info: %s
pl: Informacja o sesji TLS: %s

en: TLS X.509 Certificate %u: %s
pl: Certyfikat X.509 TLS %u: %s

en: verifying peer certificate: %s
pl: sprawdzanie certyfikatu drugiej strony: %s

en: server certificate is not trusted
pl: certyfikat serwera nie jest zaufany

en: server certificate hasn't got a known issuer
pl: certyfikat serwera nie ma znanego wystawcy

en: server certificate has been revoked
pl: certyfikat serwera został anulowany

en: could not verify server certificate (rc=%u)
pl: nie udało się zweryfikować certyfikatu serwera (rc=%u)

en: getting tls-exporter channel binding failed: %s
pl: pobranie przypisania kanału eksportera TLS nie powiodło się: %s

en: getting channel binding failed: %s
pl: pobranie przypisania kanału nie powiodło się: %s

en: Cannot find mechanism...
pl: Nie znaleziono mechanizmu...

en: mechanism unavailable: %s
pl: mechanizm niedostępny: %s

en: Enter base64 authentication data from client (press RET if none):
pl: Dana uwierzytelniające base64 od klienta (RET jeśli żadne):

en: Enter base64 authentication data from server (press RET if none):
pl: Dane uwierzytelniające base64 od serwera (RET jeśli żadne):

en: server error
pl: błąd serwera

en: mechanism error: %s
pl: błąd mechanizmu: %s

en: Server authentication finished (client trusted)...
pl: Uwierzytelnienie serwera zakończone (klient zaufał)...

en: Client authentication finished (server trusted)...
pl: Uwierzytelnienie klienta zakończone (serwer zaufał)...

en: Enter application data (EOF to finish):
pl: Dane aplikacji (EOF aby zakończyć):

en: Base64 encoded application data to send:
pl: Zakodowane base64 dane aplikacji do wysłania:

en: SASL record too large: %zu
pl: Rekord SASL zbyt duży: %zu

en: encoding error: %s
pl: błąd kodowania: %s

en: Session finished...
pl: Sesja zakończona...

en: terminating GnuTLS session failed: %s
pl: zakończenie sesji GnuTLS nie powiodło się: %s

en: warning: server did not return a token
pl: uwaga: serwer nie zwrócił tokenu

en: error: could not parse server data:
    %s
pl: błąd: nie udało się przeanalizować danych z serwera:
    %s
