gphoto2 2.5.9 - en to pl translation catalogue (330 entries)

en: Number of files in folder '%s': %i
pl: Liczba plików w folderze '%s': %i

en: There is %d folder in folder '%s'.
     | There are %d folders in folder '%s'.
pl[0]: Jest %d folder w folderze '%s'.
pl[1]: Są %d foldery w folderze '%s'.
pl[2]: Jest %d folderów w folderze '%s'.

en: There is no file in folder '%s'.
pl: Nie ma plików w folderze '%s'.

en: There is %d file in folder '%s'.
     | There are %d files in folder '%s'.
pl[0]: Jest %d plik w folderze '%s'.
pl[1]: Są %d pliki w folderze '%s'.
pl[2]: Jest %d plików w folderze '%s'.

en: Information on file '%s' (folder '%s'):
pl: Informacje o pliku '%s' (folder '%s'):

en: File:
pl: Plik:

en:   None available.
pl:   Brak dostępnych.

en:   Mime type:   '%s'
pl:   Typ MIME:    '%s'

en:   Size:        %lu byte(s)
pl:   Rozmiar:     %lu bajt(ów)

en:   Width:       %i pixel(s)
pl:   Szerokość:   %i piksel(i)

en:   Height:      %i pixel(s)
pl:   Wysokość:    %i piksel(i)

en:   Downloaded:  %s
pl:   Ściągnięto:  %s

en: yes
pl: tak

en: no
pl: nie

en:   Permissions:
pl:   Uprawnienia:

en: read/delete
pl: odczyt/usuwanie

en: read
pl: odczyt

en: delete
pl: usuwanie

en: none
pl: brak

en:   Time:        %s
pl:   Czas:        %s

en: Thumbnail:
pl: Miniaturka:

en: Audio data:
pl: Dane dźwiękowe:

en:   Mime type:  '%s'
pl:   Typ MIME:   '%s'

en:   Size:       %lu byte(s)
pl:   Rozmiar:    %lu bajt(ów)

en:   Downloaded: %s
pl:   Ściągnięto: %s

en: Could not parse EXIF data.
pl: Nie udało się przetworzyć danych EXIF.

en: EXIF tags:
pl: Znaczniki EXIF:

en: Tag
pl: Znacznik

en: Value
pl: Wartość

en: EXIF data contains a thumbnail (%i bytes).
pl: Dane EXIF zawierają miniaturkę (%i bajtów).

en: gphoto2 has been compiled without EXIF support.
pl: gphoto2 zostało skompilowane bez obsługi EXIF.

en: Number of supported cameras: %i
pl: Liczba obsługiwanych aparatów: %i

en: Supported cameras:
pl: Obsługiwane aparaty:

en: 	"%s" (TESTING)
pl: 	"%s" (TESTOWO)

en: 	"%s" (EXPERIMENTAL)
pl: 	"%s" (EKSPERYMENTALNIE)

en: Devices found: %i
pl: Znalezione urządzenia: %i

en: Path                             Description
    --------------------------------------------------------------
pl: Ścieżka                          Opis
    --------------------------------------------------------------

en: Abilities for camera             : %s
pl: Możliwości aparatu               : %s

en: Serial port support              : %s
pl: Obsługa portu szeregowego        : %s

en: USB support                      : %s
pl: Obsługa USB                      : %s

en: Transfer speeds supported        :
pl: Obsługiwane prędkości przesyłania:

en: Capture choices                  :
pl: Możliwość nagrywania             :

en:                                  : Image
pl:                                  : Zdjęcia

en:                                  : Video
pl:                                  : Filmy

en:                                  : Audio
pl:                                  : Dźwięk

en:                                  : Preview
pl:                                  : Podgląd

en:                                  : Trigger Capture
pl:                                  : Wyzwolenie zdjęcia

en:                                  : Capture not supported by the driver
pl:                                  : Ten sterownik nie obsługuje nagrywania

en: Configuration support            : %s
pl: Obsługa konfiguracji             : %s

en: Delete selected files on camera  : %s
pl: Usuwanie wybranych plików        : %s

en: Delete all files on camera       : %s
pl: Usuwanie wszystkich plików       : %s

en: File preview (thumbnail) support : %s
pl: Podgląd plików (miniaturek)      : %s

en: File upload support              : %s
pl: Przesyłanie plików do aparatu    : %s

en: Ports must look like 'serial:/dev/ttyS0' or 'usb:', but '%s' is missing a colon so I am going to guess what you mean.
pl: Porty muszą być w postaci 'serial:/dev/ttyS0' lub 'usb:', ale '%s' nie zawiera dwukropka, więc spróbuję zgadnąć, co to miało znaczyć.

en: The port you specified ('%s') can not be found. Please specify one of the ports found by 'gphoto2 --list-ports' and make sure the spelling is correct (i.e. with prefix 'serial:' or 'usb:').
pl: Podany port ('%s') nie został odnaleziony. Proszę podać jeden z portów znajdywanych przez 'gphoto2 --list-ports' i upewnić się, że pisownia jest poprawna (tzn. z przedrostkiem 'serial:' lub 'usb:').

en: About the camera driver:
pl: O sterowniku aparatu:

en: Camera summary:
pl: Opis aparatu:

en: Camera manual:
pl: Podręcznik do aparatu:

en: You can only specify speeds for serial ports.
pl: Można podać prędkości tylko dla portów szeregowych.

en: OS/2 port by Bart van Leeuwen
pl: Port OS/2 wykonał Bart van Leeuwen

en: gphoto2 %s
    
    Copyright (c) 2000-%d Lutz Mueller and others
    %s
    gphoto2 comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law. You may
    redistribute copies of gphoto2 under the terms of the GNU General Public
    License. For more information about these matters, see the files named COPYING.
    
    This version of gphoto2 is using the following software versions and options:
pl: gphoto2 %s
    
    Copyright (c) 2000-%d Lutz Mueller i inni
    %s
    gphoto2 jest udostępniony BEZ ŻADNEJ GWARANCJI do granic dopuszczalnych
    przez prawo. Można rozprowadzać kopie gphoto2 na warunkach Powszechnej
    Licencji Publicznej GNU (GNU General Public License). Więcej informacji
    na ten temat można znaleźć w plikach COPYING.
    
    Ta wersja gphoto2 używa następujących wersji oprogramowania i opcji:

en: Could not open 'movie.mjpg'.
pl: Nie udało się otworzyć 'movie.mjpg'.

en: Capturing preview frames as movie to '%s'. Press Ctrl-C to abort.
pl: Pobieranie ramek podglądu jako filmu do '%s'. Aby przerwać, proszę nacisnąć Ctrl-C.

en: Capturing preview frames as movie to '%s' for %d seconds.
pl: Pobieranie ramek podglądu jako filmu do '%s' przez sekund: %d.

en: Capturing %d preview frames as movie to '%s'.
pl: Pobieranie ramek podglądu (ramek: %d) jako filmu do '%s'.

en: Movie capture error... Exiting.
pl: Błąd pobierania filmu... zakończenie.

en: Movie capture error... Unhandled MIME type '%s'.
pl: Błąd pobierania filmu... nieobsługiwany typ MIME '%s'.

en: Ctrl-C pressed ... Exiting.
pl: Naciśnięto Ctrl-C... zakończenie.

en: Movie capture finished (%d frames)
pl: Nagrywanie filmu zakończone (klatek: %d)

en: Waiting for events from camera. Press Ctrl-C to abort.
pl: Oczekiwanie na zdarzenie z aparatu. Aby przerwać, proszę nacisnąć Ctrl-C.

en: Waiting for %d frames from the camera. Press Ctrl-C to abort.
pl: Oczekiwanie na otrzymanie %d klatek z aparatu. Aby przerwać, proszę nacisnąć Ctrl-C.

en: Waiting for %d milliseconds for events from camera. Press Ctrl-C to abort.
pl: Oczekiwanie przez %d milisekund na zdarzenia z aparatu. Aby przerwać, proszę nacisnąć Ctrl-C.

en: Waiting for %d seconds for events from camera. Press Ctrl-C to abort.
pl: Oczekiwanie przez %d sekund na zdarzenia z aparatu. Aby przerwać, proszę nacisnąć Ctrl-C.

en: Waiting for %d events from camera. Press Ctrl-C to abort.
pl: Oczekiwanie na %d zdarzeń z aparatu. Aby przerwać, proszę nacisnąć Ctrl-C.

en: Waiting for %s event from camera. Press Ctrl-C to abort.
pl: Oczekiwanie na zdarzenie %s z aparatu. Aby przerwać, proszę nacisnąć Ctrl-C.

en: event found, stopping wait!
pl: napotkano zdarzenie, kończenie oczekiwania!

en: Could not set folder.
pl: Nie udało się ustawić folderu.

en: Could not get image.
pl: Nie udało się pobrać obrazu.

en: Buggy libcanon.so?
pl: libcanon.so z błędami?

en: Could not delete image.
pl: Nie udało się usunąć obrazu.

en: Getting storage information not supported for this camera.
pl: Pobieranie informacji o nośniku nie jest obsługiwane przez ten aparat.

en: Read-Write
pl: Odczyt i zapis

en: Read-Only
pl: Tylko odczyt

en: Read-only with delete
pl: Tylko odczyt z usuwaniem

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Fixed ROM
pl: Stały ROM

en: Removable ROM
pl: Wymienialny ROM

en: Fixed RAM
pl: Stały RAM

en: Removable RAM
pl: Wymienialny RAM

en: Undefined
pl: Nieokreślony

en: Generic Flat
pl: Ogólny płaski

en: Generic Hierarchical
pl: Ogólny hierarchiczny

en: Camera layout (DCIM)
pl: Rozkład aparatu (DCIM)

en: Overriding USB vendor/product id 0x%x/0x%x with 0x%x/0x%x
pl: Nadpisywanie id producenta/produktu USB 0x%x/0x%x przez 0x%x/0x%x

en: ALWAYS INCLUDE THE FOLLOWING LINES WHEN SENDING DEBUG MESSAGES TO THE MAILING LIST:
pl: ZAWSZE NALEŻY DOŁĄCZYĆ NASTĘPUJĄCE LINIE PRZY WYSYŁANIU KOMUNIKATÓW DIAGNOSTYCZNYCH NA LISTĘ DYSKUSYJNĄ:

en: %s has been compiled with the following options:
pl: %s zostało skompilowane z następującymi opcjami:

en: %s not found in configuration tree.
pl: %s nie występuje w drzewie konfiguracji.

en: Failed to retrieve value of text widget %s.
pl: Nie udało się odtworzyć wartości widgetu tekstowego %s.

en: Failed to retrieve values of range widget %s.
pl: Nie udało się odtworzyć wartości widgetu przedziału %s.

en: Failed to retrieve values of toggle widget %s.
pl: Nie udało się odtworzyć wartości widgetu przełącznika %s.

en: Failed to retrieve values of date/time widget %s.
pl: Nie udało się odtworzyć wartości widgetu daty/czasu %s.

en: Use 'now' as the current time when setting.
pl: Przy ustawianiu 'now' oznacza czas bieżący.

en: Failed to retrieve values of radio widget %s.
pl: Nie udało się odtworzyć wartości widgetu pojedynczego wyboru %s.

en: Property %s is read only.
pl: Właściwość %s jest tylko do odczytu.

en: Failed to set the value of text widget %s to %s.
pl: Nie udało się ustawić wartości widgetu tekstowego %s na %s.

en: The passed value %s is not a floating point value.
pl: Przekazana wartość %s nie jest wartością zmiennoprzecinkową.

en: The passed value %f is not within the expected range %f - %f.
pl: Przekazana wartość %f nie leży w oczekiwanym przedziale %f - %f.

en: Failed to set the value of range widget %s to %f.
pl: Nie udało się ustawić wartości widgetu przedziału %s na %f.

en: off
pl: wyłączone

en: false
pl: fałsz

en: on
pl: włączone

en: true
pl: prawda

en: The passed value %s is not a valid toggle value.
pl: Przekazana wartość %s nie jest poprawną wartością przełącznika.

en: Failed to set values %s of toggle widget %s.
pl: Nie udało się ustawić wartości %s widgetu przełącznika %s.

en: now
pl: teraz

en: The passed value %s is neither a valid time nor an integer.
pl: Przekazana wartość %s nie jest prawidłowym czasem ani liczbą całkowitą.

en: Failed to set new time of date/time widget %s to %s.
pl: Nie udało się ustawić nowego czasu widgetu daty/czasu %s na %s.

en: Choice %s not found within list of choices.
pl: Opcji %s nie znaleziono na liście wyboru.

en: The %s widget is not configurable.
pl: Widget %s nie jest konfigurowalny.

en: Failed to set new configuration value %s for configuration entry %s.
pl: Nie udało się ustawić nowej wartości konfiguracji %s dla wpisu konfiguracji %s.

en: The %s widget has no indexed list of choices. Use --set-config-value instead.
pl: Kontrolka %s nie ma listy numerowanych opcji. Należy użyć --set-config-value.

en: Bad file number. You specified %i, but there are only %i files available in '%s' or its subfolders. Please obtain a valid file number from a file listing first.
pl: Zły numer pliku. Podano %i, a jest tylko %i plików dostępnych w '%s' i podkatalogach. Proszę uzyskać prawidłowy numer pliku z listy plików.

en: There are no files in folder '%s'.
pl: Nie ma plików w folderze '%s'.

en: Bad file number. You specified %i, but there is only 1 file available in '%s'.
pl: Zły numer pliku. Podano %i, ale jest tylko 1 plik dostępny w '%s'.

en: Bad file number. You specified %i, but there are only %i files available in '%s'. Please obtain a valid file number from a file listing first.
pl: Zły numer pliku. Podano %i, a jest tylko %i plików dostępnych w '%s'. Proszę uzyskać prawidłowy numer pliku z listy plików.

en: *** Error ***
pl: *** Błąd ***

en: Press any key to continue.
pl: Proszę nacisnąć dowolny klawisz w celu kontynuacji.

en: Not enough memory.
pl: Zbyt mało pamięci.

en: Operation cancelled
pl: Operacja anulowana

en: </B/24>Continue
pl: </B/24>Kontynuuj

en: </B16>Cancel
pl: </B16>Anuluj

en: <C></5>Error
pl: <C></5>Błąd

en: Could not set configuration:
pl: Nie udało się ustawić konfiguracji:

en: Exit
pl: Wyjście

en: Back
pl: Powrót

en: Time:
pl: Czas:

en: Value:
pl: Wartość

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Zero padding numbers in file names is only possible with %%n.
pl: Dopełnianie zerami liczb w nazwach plików jest możliwe tylko przy użyciu %%n.

en: You cannot use %%n zero padding without a precision value!
pl: Nie można użyć dopełniania zerami %%n bez wartości precyzji!

en: The filename provided by the camera ('%s') does not contain a suffix!
pl: Nazwa pliku dostarczona przez aparat ('%s') nie zawiera przyrostka!

en: Invalid format '%s' (error at position %i).
pl: Nieprawidłowy format '%s' (błąd na pozycji %i).

en: Skip existing file %s
pl: Pomijanie istniejącego pliku %s

en: File %s exists. Overwrite? [y|n]
pl: Plik %s istnieje. Nadpisać? [y|n]

en: Specify new filename? [y|n]
pl: Określić nową nazwę pliku? [y|n]

en: Enter new filename:
pl: Nowa nazwa pliku:

en: Saving file as %s
pl: Zapisywanie pliku jako %s

en: Permission denied
pl: Brak uprawnień

en: Could not trigger capture.
pl: Nie udało się wyzwolić zrobienia zdjęcia.

en: New file is in location %s%s%s on the camera
pl: Nowy plik jest w miejscu %s%s%s w aparacie

en: Keeping file %s%s%s on the camera
pl: Zachowywanie pliku %s%s%s na aparacie

en: Deleting file %s%s%s on the camera
pl: Usuwanie pliku %s%s%s z aparatu

en: Event FOLDER_ADDED %s/%s during wait, ignoring.
pl: Zdarzenie FOLDER_ADDED %s/%s w trakcie oczekiwania, zignorowano.

en: Event UNKNOWN %s during wait, ignoring.
pl: Zdarzenie UNKNOWN %s w trakcie oczekiwania, zignorowano.

en: Unknown event type %d during bulb wait, ignoring.
pl: Nieznany rodzaj zdarzenia %d w trakcie oczekiwania na lampę, zignorowano.

en: Could not get capabilities?
pl: Nie udało się pobrać możliwości?

en: Time-lapse mode enabled (interval: %ds).
pl: Tryb zdjęć okresowych włączony (odstęp: %ds).

en: Standing by waiting for SIGUSR1 to capture.
pl: Oczekiwanie na SIGUSR1 w celu zrobienia zdjęcia.

en: Bulb mode enabled (exposure time: %ds).
pl: Tryb bulb włączony (czas ekspozycji: %ds).

en: Capturing frame #%d...
pl: Robienie klatki #%d...

en: Capturing frame #%d/%d...
pl: Robienie klatki #%d/%d...

en: Could not set bulb capture, result %d.
pl: Nie udało się ustawić zdjęcia z lampą, wynik %d.

en: Could not end capture (bulb mode).
pl: Nie udało się zakończyć zdjęcia (tryb bulb).

en: Could not trigger image capture.
pl: Nie udało się wyzwolić zrobienia zdjęcia.

en: Could not capture image.
pl: Nie udało się zrobić zdjęcia.

en: Capture failed (auto-focus problem?)...
pl: Zdjęcie nie udało się (problem z auto-focusem?)...

en: Could not capture.
pl: Nie udało się zrobić zdjęcia.

en: Waiting for next capture slot %ld seconds...
pl: Oczekiwanie %ld sekund na następne zdjęcie...

en: Awakened by SIGUSR1...
pl: Obudzony przez SIGUSR1...

en: not sleeping (%ld seconds behind schedule)
pl: niezasypianie (%ld sekund poza terminem)

en: ERROR:
pl: BŁĄD:

en: 
    Aborting...
pl: 
    Przerywanie...

en: Aborted.
pl: Przerwano.

en: 
    Cancelling...
pl: 
    Anulowanie...

en: Use the following syntax a:b=c:d to treat any USB device detected as a:b as c:d instead. a b c d should be hexadecimal numbers beginning with '0x'.
pl: Należy użyć składni a:b=c:d, aby potraktować dowolne urządzenie USB wykryte jako a:b jako c:d. a b c d powinny być liczbami szesnastkowymi zaczynającymi się od '0x'.

en: gphoto2 has been compiled without support for CDK.
pl: gphoto2 zostało skompilowane bez obsługi CDK.

en: Operation cancelled.
pl: Operacja anulowana.

en: *** Error: No camera found. ***
pl: *** Błąd: nie znaleziono aparatu. ***

en: *** Error (%i: '%s') ***
pl: *** Błąd (%i: '%s') ***

en: For debugging messages, please use the --debug option.
    Debugging messages may help finding a solution to your problem.
    If you intend to send any error or debug messages to the gphoto
    developer mailing list <gphoto-devel@lists.sourceforge.net>, please run
    gphoto2 as follows:
pl: W celach diagnostycznych proszę użyć opcji --debug.
    Komunikaty diagnostyczne mogą pomóc znaleźć rozwiązanie problemu.
    Aby wysyłać komunikaty błędów lub diagnostyczne na listę dyskusyjną
    programistów gphoto <gphoto-devel@lists.sourceforge.net>, proszę
    uruchomić gphoto2 w sposób następujący:

en: Please make sure there is sufficient quoting around the arguments.
pl: Proszę upewnić się, że argumenty są wystarczająco zabezpieczone cudzysłowami.

en: Print complete help message on program usage
pl: Wypisanie pełnego opisu używania programu

en: Print short message on program usage
pl: Wypisanie krótkiego opisu używania programu

en: Turn on debugging
pl: Włączenie diagnostyki

en: Set debug level [error|debug|data|all]
pl: Ustawienie poziomu diagnostyki [error|debug|data|all]

en: Name of file to write debug info to
pl: Nazwa pliku do zapisu informacji diagnostycznych

en: FILENAME
pl: PLIK

en: Quiet output (default=verbose)
pl: Ciche wyjście (domyślnie=szczegółowe)

en: Hook script to call after downloads, captures, etc.
pl: Skrypt do wywoływania po ściągnięciu danych, zdjęciach itp.

en: Specify device port
pl: Określenie portu urządzenia

en: Specify serial transfer speed
pl: Określenie prędkości transmisji szeregowej

en: SPEED
pl: PRĘDKOŚĆ

en: Specify camera model
pl: Określenie modelu aparatu

en: (expert only) Override USB IDs
pl: (tylko tryb expert) Nadpisanie ID USB

en: USBIDs
pl: USBID

en: Display version and exit
pl: Wyświetlenie wersji i zakończenie

en: List supported camera models
pl: Wypisanie listy obsługiwanych modeli aparatów

en: List supported port devices
pl: Wypisanie listy obsługiwanych urządzeń portów

en: Display the camera/driver abilities in the libgphoto2 database
pl: Wyświetlenie możliwości aparatu/sterownika wg bazy danych libgphoto2

en: Configure
pl: Konfiguracja

en: List configuration tree
pl: Wypisanie drzewa konfiguracji

en: Dump full configuration tree
pl: Zrzut pełnego drzewa konfiguracji

en: Get configuration value
pl: Pobranie wartości z konfiguracji

en: Set configuration value or index in choices
pl: Ustawienie wartości lub pozycji wyboru w konfiguracji

en: Set configuration value index in choices
pl: Ustawienie numeru wartości wyboru w konfiguracji

en: Set configuration value
pl: Ustawienie wartości w konfiguracji

en: Reset device port
pl: Reset portu urządzenia

en: Keep images on camera after capturing
pl: Zachowanie zdjęć na aparacie po wykonaniu

en: Keep RAW images on camera after capturing
pl: Zachowanie zdjęć RAW w aparacie po wykonaniu

en: Remove images from camera after capturing
pl: Usunięcie zdjęć z aparatu po wykonaniu

en: Wait for event(s) from camera
pl: Oczekiwanie na zdarzenia z aparatu

en: COUNT, SECONDS, MILLISECONDS or MATCHSTRING
pl: COUNT, SECONDS, MILLISECONDS lub MATCHSTRING

en: Wait for event(s) from the camera and download new images
pl: Oczekiwanie na zdarzenia z aparatu i ściągnięcie nowych zdjęć

en: Capture a quick preview
pl: Zrobienie szybkiego podglądu

en: Show a quick preview as Ascii Art
pl: Pokazanie szybkiego podglądu jako ASCII Art

en: Set bulb exposure time in seconds
pl: Ustawienie czasu ekspozycji w trybie bulb w sekundach

en: SECONDS
pl: SEKUNDY

en: Set number of frames to capture (default=infinite)
pl: Ustawienie liczby klatek do zrobienia (domyślnie=nieskończoność)

en: COUNT
pl: LICZBA

en: Set capture interval in seconds
pl: Ustawienie odstępu między zdjęciami w sekundach

en: Reset capture interval on signal (default=no)
pl: Przywracanie odstępu między zdjęciami po sygnale (domyślnie=nie)

en: Capture an image
pl: Zrobienie zdjęcia

en: Trigger capture of an image
pl: Wyzwolenie zrobienia zdjęcia

en: Capture an image and download it
pl: Zrobienie zdjęcia i ściągnięcie go

en: Capture a movie
pl: Nagranie filmu

en: COUNT or SECONDS
pl: LICZBA lub SEKUNDY

en: Capture an audio clip
pl: Nagranie dźwięku

en: Wait for shutter release on the camera and download
pl: Oczekiwanie na zwolnienie migawki aparatu i ściągnięcie

en: Trigger image capture
pl: Wyzwolenie zrobienia zdjęcia

en: List folders in folder
pl: Wypisanie listy folderów w folderze

en: List files in folder
pl: Wypisanie listy plików w folderze

en: Create a directory
pl: Utworzenie katalogu

en: DIRNAME
pl: KATALOG

en: Remove a directory
pl: Usunięcie katalogu

en: Display number of files
pl: Wyświetlenie liczby plików

en: Get files given in range
pl: Pobranie plików z podanego przedziału

en: RANGE
pl: PRZEDZIAŁ

en: Get all files from folder
pl: Pobranie wszystkich plików z folderu

en: Get thumbnails given in range
pl: Pobranie miniaturek z podanego przedziału

en: Get all thumbnails from folder
pl: Pobranie wszystkich miniaturek z folderu

en: Get metadata given in range
pl: Pobranie metadanych z podanego przedziału

en: Get all metadata from folder
pl: Pobranie wszystkich metadanych z folderu

en: Upload metadata for file
pl: Przesłanie do aparatu metadanych dla pliku

en: Get raw data given in range
pl: Pobranie surowych danych z podanego przedziału

en: Get all raw data from folder
pl: Pobranie wszystkich surowych danych z folderu

en: Get audio data given in range
pl: Pobranie danych dźwiękowych z podanego przedziału

en: Get all audio data from folder
pl: Pobranie wszystkich danych dźwiękowych z folderu

en: Delete files given in range
pl: Usunięcie plików z podanego przedziału

en: Delete all files in folder (--no-recurse by default)
pl: Usunięcie wszystkich plików z folderu (domyślnie --no-recurse)

en: Upload a file to camera
pl: Przesłanie pliku do aparatu

en: Specify a filename or filename pattern
pl: Określenie nazwy pliku lub wzorca nazwy pliku

en: FILENAME_PATTERN
pl: WZORZEC_PLIKU

en: Specify camera folder (default="/")
pl: Określenie folderu aparatu (domyślny="/")

en: Recursion (default for download)
pl: Rekurencja (domyślne przy ściąganiu)

en: No recursion (default for deletion)
pl: Bez rekurencji (domyślne przy usuwaniu)

en: Process new files only
pl: Przetwarzanie tylko nowych plików

en: Overwrite files without asking
pl: Nadpisywanie plików bez pytania

en: Skip existing files
pl: Pomijanie istniejących plików

en: Send file to stdout
pl: Wysłanie pliku na standardowe wyjście

en: Print filesize before data
pl: Wypisanie rozmiaru pliku przed danymi

en: List auto-detected cameras
pl: Wypisanie listy wykrytych aparatów

en: Show EXIF information of JPEG images
pl: Pokazywanie informacji EXIF obrazów JPEG

en: Show image information, like width, height, and capture time
pl: Pokazywanie informacji takich jak szerokość, wysokość i czas migawki

en: Show camera summary
pl: Pokazanie opisu aparatu

en: Show camera driver manual
pl: Pokazanie podręcznika do sterownika aparatu

en: About the camera driver manual
pl: O podręczniku do sterownika aparatu

en: Show storage information
pl: Pokazanie informacji o nośniku

en: gPhoto shell
pl: Powłoka gPhoto

en: Common options
pl: Opcje wspólne

en: Miscellaneous options (unsorted)
pl: Różnie opcje (kolejność dowolna)

en: Get information on software and host system (not from the camera)
pl: Pobranie informacji o oprogramowaniu i systemie komputera (nie z aparatu)

en: Specify the camera to use
pl: Określenie, którego aparatu używać

en: Camera and software configuration
pl: Konfiguracja aparatu i oprogramowania

en: Capture an image from or on the camera
pl: Zrobienie zdjęcia z lub na aparacie

en: Downloading, uploading and manipulating files
pl: Ściąganie, wysyłanie i obróbka plików

en: %s
    Image IDs must be a number greater than zero.
pl: %s
    Identyfikator zdjęcia musi być liczbą większą od zera.

en: %s
    Image ID %i too high.
pl: %s
    Identyfikator zdjęcia %i jest zbyt duży.

en: %s
    Ranges must be separated by ','.
pl: %s
    Zakresy muszą być oddzielone znakiem ','.

en: %s
    Ranges need to start with a number.
pl: %s
    Zakresy muszą zaczynać się od liczby.

en: %s
    Unexpected character '%c'.
pl: %s
    Oczekiwano znaku '%c'.

en: %s
    Decreasing ranges are not allowed. You specified a range from %i to %i.
pl: %s
    Przedziały zmniejszające się nie są dopuszczalne. Podano przedział od %i do %i.

en: *** Error (%i: '%s') ***
pl: *** Błąd (%i: '%s') ***

en: Change to a directory on the camera
pl: Przejście do katalogu w aparacie

en: directory
pl: katalog

en: Change to a directory on the local drive
pl: Przejście do katalogu na dysku lokalnym

en: Exit the gPhoto shell
pl: Wyjście z powłoki gPhoto

en: Download a file
pl: Ściągnięcie pliku

en: [directory/]filename
pl: [katalog/]plik

en: Upload a file
pl: Przesłanie pliku do aparatu

en: Download a thumbnail
pl: Ściągnięcie miniaturki

en: Download raw data
pl: Ściągnięcie surowych danych

en: Delete
pl: Usunięcie

en: Create Directory
pl: Utworzenie katalogu

en: Remove Directory
pl: Usunięcie katalogu

en: Displays command usage
pl: Wyświetlenie składni polecenia

en: [command]
pl: [polecenie]

en: List the contents of the current directory
pl: Wypisanie listy zawartości bieżącego katalogu

en: [directory/]
pl: [katalog/]

en: List configuration variables
pl: Wypisanie zmiennych w konfiguracji

en: Get configuration variable
pl: Pobranie zmiennej z konfiguracji

en: name
pl: nazwa

en: Set configuration variable
pl: Ustawienie zmiennej w konfiguracji

en: name=value
pl: nazwa=wartość

en: Set configuration variable index
pl: Ustawienie numeru zmiennej w konfiguracji

en: name=valueindex
pl: nazwa=numer_wartości

en: Capture a single image
pl: Zrobienie pojedynczego zdjęcia

en: Capture a single image and download it
pl: Zrobienie pojedynczego zdjęcia i ściągnięcie go

en: Capture a preview image
pl: Zrobienie podglądu zdjęcia

en: Wait for an event
pl: Oczekiwanie na zdarzenie

en: count or seconds
pl: liczba zdarzeń lub sekund

en: Wait for images to be captured and download it
pl: Oczekiwanie na wykonanie i ściągnięcie zdjęć

en: Wait for events and images to be captured and download it
pl: Oczekiwanie na zdarzenia oraz wykonanie i ściągnięcie zdjęć

en: Invalid command.
pl: Nieprawidłowe polecenie.

en: The command '%s' requires an argument.
pl: Polecenie '%s' wymaga argumentu.

en: Invalid path.
pl: Nieprawidłowa ścieżka.

en: Could not find home directory.
pl: Nie udało się odnaleźć katalogu domowego.

en: Could not change to local directory '%s'.
pl: Nie udało się zmienić katalogu domowego na '%s'.

en: Local directory now '%s'.
pl: Lokalny katalog zmieniony na '%s'.

en: Remote directory now '%s'.
pl: Zdalny katalog zmieniony na '%s'.

en: set-config needs a second argument.
pl: set-config wymaga drugiego argumentu.

en: set-config-value needs a second argument.
pl: set-config-value wymaga drugiego argumentu.

en: set-config-index needs a second argument.
pl: set-config-index wymaga drugiego argumentu.

en: Command '%s' not found. Use 'help' to get a list of available commands.
pl: Nie znaleziono polecenia '%s'. 'help' pokaże listę dostępnych poleceń.

en: Help on "%s":
pl: Pomoc dla "%s":

en: Usage:
pl: Składnia:

en: Description:
pl: Opis:

en: * Arguments in brackets [] are optional
pl: * Argumenty w nawiasach [] są opcjonalne

en: Available commands:
pl: Dostępne polecenia:

en: To get help on a particular command, type in 'help command-name'.
pl: Aby uzyskać pomoc dla danego polecenia, należy napisać 'help nazwa-polecenia'.
