GNU gettext-runtime 0.12-pre1 - en to pl translation catalogue (27 entries)

en: Unknown system error
pl: Nieznany błąd systemu

en: %s: option `%s' is ambiguous
pl: %s: opcja: `%s' jest niejednoznaczna

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja `--%s' nie może mieć argumentu

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja `%c%s' nie może mieć argumentu

en: %s: option `%s' requires an argument
pl: %s: opcja `%s' wymaga argumentu

en: %s: unrecognized option `--%s'
pl: %s: nierozpoznana opcja `--%s'

en: %s: unrecognized option `%c%s'
pl: %s: nierozpoznana opcja `%c%s'

en: %s: illegal option -- %c
pl: %s: niedozwolona opcja -- %c

en: %s: invalid option -- %c
pl: %s: błędna opcja -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
pl: %s: opcja wymaga argumentu -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
pl: %s: opcja `-W %s' jest niejednoznaczna

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja `-W %s' nie może mieć argumentu

en: memory exhausted
pl: pamięć wyczerpana

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
pl: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    Ten program jest darmowy; warunki kopiowania są opisane w źródłach.
    Autorzy nie dają ŻADNYCH gwarancji, w tym również gwarancji MOŻLIWOŚCI
    SPRZEDAŻY lub PRZYDATNOŚCI DO KONKRETNYCH ZASTOSOWAŃ.

en: Written by %s.
pl: Autor programu: %s.

en: too many arguments
pl: za dużo argumentów

en: missing arguments
pl: brakujące argumenty

en: Try `%s --help' for more information.
pl: Spróbuj `%s --help' żeby otrzymać więcej informacji.

en: Usage: %s [OPTION] [[TEXTDOMAIN] MSGID]
    or:    %s [OPTION] -s [MSGID]...
pl: Składnia: %s [OPCJA] [[DOMENA] MSGID]
        albo: %s [OPCJA] -s [MSGID]...

en: Display native language translation of a textual message.
pl: Wyświetla tłumaczenie komunikatu.

en:   -d, --domain=TEXTDOMAIN   retrieve translated messages from TEXTDOMAIN
      -e                        enable expansion of some escape sequences
      -E                        (ignored for compatibility)
      -h, --help                display this help and exit
      -n                        suppress trailing newline
      -V, --version             display version information and exit
      [TEXTDOMAIN] MSGID        retrieve translated message corresponding
                                to MSGID from TEXTDOMAIN
pl: Składnia: %s [OPCJA] [[DOMENA] MSGID | [-s [MSGID]...]]
      -d, --domain=DOMENA       wydobycie przetłumaczonych komunikatów z DOMENA
      -e                        rozwijanie niektórych sekwencji escape
      -E                        (ignorowane, dla kompatybilności)
      -h, --help                wyświetlenie tego opisu i zakończenie
      -n                        wyłączenie końcowego znaku nowej linii
      -V, --version             wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie
      [DOMENA] MSGID            wydobycie z DOMENA przetłumaczonego komunikatu
                                odpowiadającego MSGID

en: If the TEXTDOMAIN parameter is not given, the domain is determined from the
    environment variable TEXTDOMAIN.  If the message catalog is not found in the
    regular directory, another location can be specified with the environment
    variable TEXTDOMAINDIR.
    When used with the -s option the program behaves like the `echo' command.
    But it does not simply copy its arguments to stdout.  Instead those messages
    found in the selected catalog are translated.
    Standard search directory: %s
pl: Jeżeli parametr DOMENA nie jest podany, domena (nazwa pakietu) jest wyznaczana
    ze zmiennej środowiskowej TEXTDOMAIN. Jeżeli katalog komunikatów nie zostanie
    znaleziony w domyślnym katalogu, inna lokalizacja może być podana przez
    zmienną środowiskową TEXTDOMAINDIR.
    Jeżeli użyty z opcją -s, program zachowuje się jak komenda `echo', ale zamiast
    kopiować argumenty na standardowe wyjście tłumaczy komunikaty znalezione w
    wybranym katalogu.
    Domyślnie przeszukiwany katalog: %s

en: Report bugs to <bug-gnu-gettext@gnu.org>.
pl: Raporty o błędach wysyłaj do bug-gnu-gettext@gnu.org

en: Usage: %s [OPTION] [TEXTDOMAIN] MSGID MSGID-PLURAL COUNT
pl: Składnia: %s [OPCJA] [DOMENA] MSGID MSGID-MNOGA ILOŚĆ

en: Display native language translation of a textual message whose grammatical
    form depends on a number.
pl: Wyświetlenie tłumaczenia komunikatu, którego forma gramatyczna zależy od liczby

en:   -d, --domain=TEXTDOMAIN   retrieve translated message from TEXTDOMAIN
      -e                        enable expansion of some escape sequences
      -E                        (ignored for compatibility)
      -h, --help                display this help and exit
      -V, --version             display version information and exit
      [TEXTDOMAIN]              retrieve translated message from TEXTDOMAIN
      MSGID MSGID-PLURAL        translate MSGID (singular) / MSGID-PLURAL (plural)
      COUNT                     choose singular/plural form based on this value
pl: Składnia: %s [OPCJA] [[TEXTDOMAIN] MSGID | [-s [MSGID]...]]
      -d, --domain=DOMENA       wydobycie przetłumaczonych komunikatów z DOMENA
      -e                        włączenie rozwijania niektórych sekwencji escape
      -E                        (ignorowane, dla kompatybilności)
      -h, --help                wyświetlenie tego opisu i zakończenie
      -n                        wyłączenie końcowego znaku nowej linii
      -V, --version             wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie
      [DOMENA]                  wydobycie z DOMENA przetłumaczonego komunikatu
      MSGID MSGID-MNOGA         przetłumaczenie MSGID (pojed.) / MSGID-MNOGA (mn.)
      LICZBA                    wybranie formy pojed./mn. w oparciu o LICZBĘ

en: If the TEXTDOMAIN parameter is not given, the domain is determined from the
    environment variable TEXTDOMAIN.  If the message catalog is not found in the
    regular directory, another location can be specified with the environment
    variable TEXTDOMAINDIR.
    Standard search directory: %s
pl: Jeżeli parametr DOMENA nie jest podany, domena (nazwa pakietu) jest wyznaczana
    ze zmiennej środowiskowej TEXTDOMAIN. Jeżeli katalog komunikatów nie zostanie
    znaleziony w domyślnym katalogu, inna lokalizacja może być podana przez
    zmienną środowiskową TEXTDOMAINDIR.
    Domyślnie przeszukiwany katalog: %s
